مطالب مرتبط:
سهم 12 درصدی نفت در تولید ناخالص داخلی
سهم 55 درصدی آموزشگاه های آزاد از آموزش های مهارتی در آذربایجان غربی
وعده سهم 25 درصدی تعاون تا 1400
پردازش بیش از یک میلیارد تراکنش در شاپرک/سهم 87 درصدی کارتخوان ها
وعده سهم 25 درصدی تعاون تا 1400
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 15:002017-07-17اقتصادي

سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی


روزنامه جهان اقتصاد روز دوشنبه 26 تیر ماه در مطلبی با عنوان سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی به بررسی آمار درآمدهای مالیاتی و لزوم آشنایی سهامداران با جزییات معافیت های مالیاتی شرکت ها با جواد شرفخانی تحلیل گر مسایل اقتصادی گفت و گو کرد.

- در این مطلب آمده است: مالیات از دیرباز یکی از منابع مهم تامین اعتبار برای دولت ها بوده است و می توان گفت تمامی دولت ها در زمان های مختلف برلی رفع نیازهای جامعه به انحای مختلف وصول مالیات از مردم را در دستور کارخود قرار داده اند.

امروزه نیز دولت ها برای اجرای برنامه ها و شعارهای خود و فراهم نمودن زیرساخت های اقتصادی و نیز توزیع مجدد درآمدها و برقراری عدالت اجتماعی اقدام به وصول مالیات می نمایند، به گونه ای که مالیات از پیش شرط های بقای هردولتی به شمار م یرود و برای ادامه حیات آنها به یک ضرورت غیر قابل انکار تبدیل شده است.

جواد شرف خانی، کارشناس رسمی دادگستری در امور حسابداری و حسابرسی در گفت و گو با جهان اقتصاد با اشاره به مطلب فوق گفت: علیرغم گسترش نقش دولت در اقتصاد و تامین زیرساختهای اقتصادی، نظام مالیاتی در بعد از انقلاب نتوانسته بود نقش خود را به خوبی ایفا نماید، اما از دولت اصلاحات به بعد دولت گام های خوبی را در این زمینه برداشته است، که به تبع آن در کنار اقدامات دولت، آموزش مودیان مالیاتی و تشریح قوانین و مقررات مربوطه توسط سازمان امور مالیاتی و نیز اساتید دانشگاه در عرصه های مختلف از جمله عرصه رسانه بیش از پیش احسای می شود.

شرف خانی با اشاره به آمار های بانک مرکزی گفت: در سال 1395 دولت برای پوشش بخشی از هزینه های جاری خود 1460 هزار میلیارد درآمد کسب کرده است که سهم درآمدهای مالیاتی از آن 1015 هزار میلیارد ریال و کل سایر درآمدها 44 5 هزار میلیارد ریال بوده است.

بر اساس همین آمار سهم مالیات های مستقیم که شامل مواردی چون مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت می باشد 494 هزار میلیارد ریال و در بخش مالیات های غیر مستقیم که شامل مواردی مانند مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر کالا و خدمات میباشد حدودا 521 میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

نکته جالب توجه اینکه مالیات اشخاص حقوقی در سال گذشته 317 هزار میلیارد ریال بوده که بیش از 31 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

با اعلام ارقام فوق و روشن شدن نقش و جایگاه مالیات خصوصا مالیات اشخاص حقوقی به عنوان یک منبع تامین اعتبار در بودجه کل کشور، آشنایی اشخاص حقوقی با بخشی از قوانین مهم مالیاتی در این مقطع از سال که فصل مجامع و تهیه و تنظیم صورت های مالی و اظهارنامه می باشد را بعنوان یک ضرورت است.

**معافیت های مالیاتی اشخاص حقوقی: این تحلیلگر مسائل اقتصادی مهمترین موارد قانونی که جهت تشویق فعالان اقتصادی بعنوان معافیت و بخشودگی در قانون ذکر شده است، به شکل زیر مطرح می گردد:معافیت های ماده 132 ق.

م.

م، معافیت فعالیتهای تولیدی و معدنی:بر اساس ماده مذکور: 100 درصد درآمد ابرازی اشخاص حقوقی غیردولتی ناشی از فعالیت های 1- واحدهای تولیدی و معدنی2- واحدهای توسعه فناوری و اطلاعات3- واحدهای خدماتی بیمارستان ها و هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری در مناطق کمتر توسعه یافته به مدتده سال و در سایر مناطق به مدت 5 سال اگر در شهرک های صنعتی و یا مناطق ویژه اقتصادی باشند در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 12 سال و در سایر مناطق به مدت 7 سال به نرخ صفر مشمول مالیات هستند.

4- سرمایه گذاری مجدد و درآمدهای حمل و نقل: این معافیت به منظور تشویق سرمای هگذاری اقتصادی اعمال شده است.

در مناطق کمتر توسعه یافته 100 درصد مالبات سال های بعد تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات دو برابر سرمایه ثبت و پرداخت شده شود با نرخ صفر محاسبه می شود در سایر مناطق: 50 درصد مالیات سال های بعد تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات معادل سرمایه ثبت و پرداخت شده شود با نرخ صفر محاسبه می گردد.

5- درآمدهای تولیدی شرکتهای خارجی: شرکت های خارجی که با استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی اقدام به تولید محصولات با برند معتبر نهایی مشروط بر اینکه حداقل 20 درصد از تولید را صادر نمایند از تاریخ انعقاد قرارداد 100 درصد و بعد از اتمام دوره مذکور از 50درصد تخفیف در نرخ مالیاتی برخوردار می شوند.

6- تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی / 50 درصد مالیات بر درآمد این دسته از مودیان که قبل از سال 95 پروانه اخذ کرده باشند تا سال 1400 معاف است7- دفاتر گردشگری و زیارتی: کل درآمدهای این مودیان که از محل جذب گردشگران خارجی و یا اعزام زایر به عربستان عراق و سوریه باشد معاف است.

8- هزینه های تحقیقاتی و پژوهشی: تا میزان 10 درصد مالیات ابرازی معادل هزینه های تحقیقاتی از مالیات ابرازی بخشوده می شود مشروط بر اینکه درآمد ناخالص سالانه کمتر از پنح میلیارد ریال نباشد.

معافیت ماده 133،در خصوص شرکت های تعاونی: کل درآمد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، شرکت های تعاونی روستایی، عشایری، کشاورزی، صیادان، کارگری، کارمندی، دانشجویان و دانش آموزی و اتحادیه های آنها به نرخ صفر مشمول مالیات است.

معافیت ماده 413، مراکز آموزشی و موسسات ورزشی:الف: درآمد حاصل از تعلیم و تربیت کلیه مدارس، آموزشگاه های فنی و حرف های دانشگاه ها و مهدکودک ها در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها ب: درآمد موسسات نگهداری معلولین و درآمد باشگاه ها و موسسات ورزشی به نرخ صفر مالیات استمعافیت ماده 138 مکرر، آورده نقدی برای تامین مالی: اشخاصی که آورده نقدی برای تامین مالی پروژه واحد تولیدی را در قالب عقود مشارکتی فراهم نمایید معادل حداقل سود مصوب شورای پول از پرداخت مالیات معاف استماده 139، فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری: فعالیت های فوق که بموجب مجوز وزارت ارشاد انجامشوند از پرداخت مالیات معاف میباشند.

ماده 141: صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی: مالیات صددرصد درآمد صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات کشاورزی و 20درصد درآمد صادرات مواد خام به نرخ صفر می گردد.

نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی: براساس ماده 105 ق.

م.

م،نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها پس از وضع زیان ها و کسر معافیت ها به نرخ 25 درصد سود خواهد بود.

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی: کلیه اشخاص حقوقی مکلف هستند حداکثر تا پایان تیرماه اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه و از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی ارسال نمایند.

جرایمه عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی: بر اساس ماده 192 قانون مالیات ها در کلیه مواردی که مؤدی یا نماینده او که ب هموجب مقررات این قانون از بابت پرداخت مالیات مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی است چنانچه نسبت به تسلیم آن در موعد مقرر اقدام نکند، مشمول جریمه غیرقابل بخشودگی معادل س یدرصد) 30 %( مالیات متعلق برای اشخاصحقوقی می باشد.

تکالیف اشخاص حقوقی: کلیه اشخاص حقوقی مکلف هستند پس از تاسیس اقدامات زیر را انجام دهند :1- مراجعه به اداره مالیات و تکمیل دفترچه ثبت نام و تشکیل پرونده که طی آن شماره واحد مالیاتی و شماره کلاسه پرونده صادر می گردد.

2- ثبت و پلمپ دفاتر روزنامه وکل قبل از شروع سال مالی از طریق سامانه مربوطه و اخذ کد رهگیری3- ارسال لیست حقوق و دستمزد به اداره مالیات و پرداخت مالیات مربوطه تا پایان ماه بعد.

4- هر سه ماه یکبار فهرست معاملات فصلی موضوع ماده 169 ق.

م.

م تکمیل و در موعد مقرر قانونی به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی اعلان داشته ارسال گردد.

5- اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده مربوط به هر دوره، فصل و تکمیل و در وقت مقرر - 15 روز پس از پایان فصل - تسلیم و مالیات و عوارض متعلقه ابرازی پرداخت گردد.

6- اظهارنام ههای مالیاتی عملکرد سالانه خود، موضوع ماده 110 ق.

م.

م را حداکثر 4 ماه پس از پایان سال مالی تنظیم و از طریق سامانه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی، تسلیم و مالیات ابرازی متعلقه نیز پرداخت گردد.

7- در پاسخ به دعوت نامه ارائه اسناد و مدارک جهت رسیدگی به هر یک از تکالیف فوق، دفاتر قانونی ) که طی سال مالی برابر اسناد حسابداری تنظیمیِ متکی به مدارک حساب تحریر شده است (اسناد و مدارک مورد نیاز به گروه رسیدگی مالیاتی مربوط) ارائه شود.


کلید واژه ها: مالیات - درآمد - میلیارد - اقتصاد - دولت - اقتصادی - مالیات بر ارزش افزوده - سازمان امور مالیاتی - تامین - مالیات بر درآمد - مودیان مالیاتی - درصد - آمار - بعد از انقلاب - قوانین - دولت اصلاحات - ارزش افزوده - بانک مرکزی - حسابداری - جهان - دادگستری - اصلاحات - کارشناس - اجتماعی - روزنامه - دانشگاه - برنامه - معافیت - دوشنبه - بودجه

آخرین اخبار سرویس:
رونمایی از تلویزیون های QLED سامسونگ در ایران +تصاویر

همسر سابق و فعلی رامبد جوان در کنار هم + عکس

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز جمعه

استاندار: سیستان و بلوچستان رتبه سوم جذب سرمایه گذاری خارجی کشور را دارد

گرانی حمل و نقل؛ سد راه توسعه گردشگری چابهار

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران پرداخت حقوق خود را مطالبه می کنند

هزینه هر شب غذای نذری؛ 25میلیون تومان

همایش ملی تاب آوری زیست محیطی شهرهای ایران آبان برگزار می شود

امضاهای دهها میلیارد دلاری از شرق آسیا تا قلب اروپا

جزییات فاینانس یک میلیارد یورویی اتریش برای ایران

روند رو به رشد جابجایی کالا در بنادر هرمزگان

آمادگی دانمارک برای همکاری با بانک های ایرانی

نظر سیف درباره بانکداری بدون ربا

ترامپ و اقتصاد ایران - مرتضی ایمانی راد*

ثبات در بازار گوشت

قیمت نفت اندکی افزایش یافت

آمادگی دانمارکی ها برای همکاری با بانک های ایران

تعریض11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال

امکان استفاده ی شرکت‎های خصوصی از فاینانس‎های جدید

همایش ملی تاب آوری زیست محیطی شهرهای ایران

سیف اعلام کرد؛ اهم اقدامات ایران در حوزه پولی و بانکی

انجمن واردکنندگان خودرو از وجود مصوبه جدید واردات بی اطلاع است

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران پرداخت حقوق خود را مطالبه می کنند

سیستم بدون ربا تسهیل کننده مبادلات مالی است

اقتصاد ایران ظرفیت جذب 3500 میلیارد دلار سرمایه گذاری را دارد

جانشین فرمانده نیروی انتظامی: کشفیات کالای قاچاق 32 درصد افزایش یافت

"دولت افغانستان" در تخصیص بودجه عمرانی هرات تعلل می ورزد

تلاش های نافرجام دولت برای حل مشکل آب مردم بیله سوار!

تعریض11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال

شکستن طلسم 15 ساله تامین فاینانس در اروپا

آزادی واردات خودروهای 2500 سی سی؟! + سند

آخرین قیمت نفت و طلا در بازار جهانی

آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری با بانک های ایران

ثروتمندترین زن جهان درگذشت + تصاویر

روزهای نزولی دلار در آخرین هفته شهریورماه /پیش بینی هایی که درست از آب درنیامد!

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

سیف: بانکداری بدون ربا می تواند از بروز ریسک های شدید جلوگیری کند

با 400 دلار ساخت خودروی پرنده را بیاموزید!

قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است

اهم اقدامات ایران در حوزه پولی و بانکی

محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی برای مصرف

سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

بازی محبوب فلپی برد در iOS 11 اجرا نمی شود

آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت/ سامانه از فردا بسته می شود

بهرامنیا: با افزایش منطقی قیمت سوخت موافقم

کاهش اقساط وام مسکن در راه است؟

تغییر فصل به بازار مسکن رسید

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 5 سیف اللهی: نتیجه آزاد کردن تقاضا واردات روزانه 12 میلیون لیتر بنزین شد/ مصرف با سیاست توامان قیمتی و غیرقیمتی کنترل می شود

کمبود فضای کافی برای دفن زباله های رادیو اکتیو در چرنوبیل

قیمت نفت اندکی افزایش یافت

هکرها از داده های سرقت کرده وال استریت درآمدزایی کردند

جانشین فرمانده نیروی انتظامی: کشفیات کالای قاچاق 32 درصد افزایش یافت

تغییر فصل به بازار مسکن رسید

بازی محبوب فلپی برد در iOS 11 اجرا نمی شود

امشب، آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت

فرشاد مومنی:
 خام فروشی در نظام تصمیم گیری ایران قبیح نیست/ دریافت فاینانس اقدام قهرمانانه نیست

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

لغو ممنوعیت واردات خودروهای لوکس و میلیاردی

خبر داغ وزیر راه در روز جهانی بدون خودرو

وضعیت نرخ گوشت قرمز در آستانه محرم

باچقدر در منطقه مجیدیه آپارتمان بخریم؟ +جدول

آخرین وضعیت موجودی صندوق توسعه ملی

تعریض11کیلومتر از جاده هراز تا پایان سال

برای هر شب غذای نذری در محرم چقدر باید هزینه کنید؟

36 درصد کودکان کار در تهران ایرانی هستند

برای خرید یک اتومبیل با قابلیت اتوپارک چقدر باید هزینه کرد؟

قیمت فروش قالپاق خودروهای داخلی

استاندار خوزستان: هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد

قرارداد تامین مالی نقش مهمی در تحول روابط اقتصادی تهران - وین دارد

جزییات تعرفه 3 بسته ترکیبی اینترنت و مکالمه نامحدود مخابرات/ اجرای آزمایشی از اول مهر در قم و مازندران

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

ثروتمندترین زن جهان در 94 سالگی فوت کرد

جزییات تعرفه 3 بسته ترکیبی «اینترنت و مکالمه نامحدود» مخابرات

تست موتورهای بزرگ ترین هواپیمای جهان +تصاویر

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 4 محمدی: قیمت تمام شده بنزین وارداتی 1600 و تولید داخل 1400 تومان است/ نیاز به فرهنگ سازی برای مصرف

تعداد فوت شدگان حج امسال نسبت به سال 94 افزایش نداشته است + اسامی جان باختگان

روند صعودی جابجایی کالا در بنادر هرمزگان/8.6 میلیون نفر سفر در مسیرهای دریایی ترابری شدند

اعلام آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری موسسات مالی آن کشور با بانک های ایران

تست موتورهای بزرگ ترین هواپیمای جهان +عکس

آخرین فرصت برای افزایش حساب سهام عدالت

افزایش 23 درصدی کشف کالای قاچاق

کاهش 40 درصدی مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

استاندار خوزستان: هیات دولت با ساخت شهرک صنعتی پتروشیمی در امیدیه موافقت کرد

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

اجرای طرح های توسعه حمل ونقل 28 میلیارد دلار می خواهد

کشف کالای قاچاق در کشور 32 درصد افزایش یافت

اقساط وام مسکن کاهش می یابد

نکو: قیمت بنزین باید واقعی شود

الماس های ژاپنی در تست خریداران همه را شگفت زده کردند

ثروتمندترین زن جهان درگذشت/ عکس

کشف کالای قاچاق در کشور 32 درصد افزایش یافت

معاون شهردار: جازه ساخت «مال» مزاحم در پایتخت را نمی دهیم

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/3 بهرامنیا: با افزایش منطقی قیمت سوخت موافقم/ عدالت اجتماعی باید در دستور کار دولت باشد

ثروتمندترین زن جهان فوت کرد

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

ثبات بازار گوشت قرمز در آستانه محرم

آخوندی: 98 درصد با خودروی شخصی تردد می کنند

مهلت افزایش صورت حساب سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان ، 24 امشب

تخلیه هزاران نفر از جزیره بالی

سریع ترین قطار جهان راه اندازی شد

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

شماره شبای چه بانک هایی جهت واریز سهام عدالت مورد تایید است؟

آخرین فرصت افزایش حساب سهام عدالت

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/2 رییسی فرد:گرمای هوا علت افزایش مصرف بنزین/ مصرف کنترل شده است

مناظره رشد شتابان مصرف سوخت، سهمیه بندی یا گرانی/ 1 نکو: قیمت بنزین باید واقعی شود/ احیای کارت سوخت اشتباه است

مردم نیوزیلند فردا به پای صندوق های رای می روند

روزی 300 نفر در روسیه مفقود می شوند

کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشور در معاینات نزاع

آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری با بانک های ایران

کیفیت بنزین تهران کم شد

مردم نیوزیلند فردا به پای صندوق های رای می روند

پلمب و لغو مجوز 112 دفتر مسافرتی

امضای دانمارکی ها پای قرارداد فاینانس با بانک های ایران

معاون وزیر اقتصاد خبر داد آمادگی مقامات دانمارکی برای همکاری با بانک های ایران

شکستن طلسم 15 ساله در قلب اروپا

افتتاح حساب بانک مرکزی نزد بانکهای اتریش

بانک صنعت و معدن اولین قرارداد فاینانس اروپایی را امضاء نمود

کنایه تند مدیر هیوندای به دو غول خودروسازی آلمان

شکستن طلسم 15 ساله در قلب اروپا

بیش از 7 میلیارد ریال برای تأمین آب عشایر توگبری کهگیلویه هزینه شد

سامانه سهام عدالت بسته می شود

بررسی عرضه های قوی و ضعیف بورس

کهگیلویه و بویراحمد رتبه دوم کشور در معاینات نزاع

لزوم ریشه یابی بی اعتمادی کشاورزان به بیمه محصولات

تغییر شرایط وام مسکن عطف بماسبق می شود

اجرای طرح های توسعه حمل ونقل 28 میلیارد دلار می خواهد

هشدار به خریداران آیفون های 10 میلیونی در بازار

سیستم تشخیص چهره در بانک های چین

کاهش 40 درصدی مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه

رییس کل بانک مرکزی اتریش از ارتقای همکاری بانکی با ایران استقبال کرد

واریز سود سهام عدالت مشتریان مشمول موسسه نور

روزی 300 نفر در روسیه مفقود می شوند

عرضه های قوی و و ضعیف بورسی

تجارت ایران و چین 20 میلیارد دلاری شد

بورس تهران از کجا شارژ شد؟

تجارت ایران و چین 20 میلیارد دلاری شد

13 هزار طرح صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 50 درصد

خلاقیت در عین سادگی / تولید بلوک ساختمانی از زباله + فیلم

لزوم احتیاط در مصرف شیر

نفت بشکه ای 56 دلار/هر اونس طلا 1298 دلاری معامله شد

راه اندازی سوییفت پستی در ایران تا آذرماه/ تجارت الکترونیک ایران با 170 کشور برقرار می شود

اعزام نیروی کار به خارج فرصت است یا تهدید؟

ریزش کیک در معدن انگوران استان زنجان

ثروتمندترین زن جهان در 94 سالگی فوت کرد

اقتصاد ایران برای اتریش، اروپا و جهان جذابیت دارد

درگذشت ثروتمندترین زن جهان +تصاویر

توقیف 23 کانتینر پارچه قاچاق در گمرک/ 678 کیلومتر پارچه ضبط شد

توسعه بانکداری الکترومکانیک در ایران

افزایش نگران کننده گوگرد در بنزین عرضه شده در تهران

رییس کل بانک مرکزی اتریش از ارتقای همکاری بانکی با ایران استقبال کرد

نماینده مردم شوش: خوزستان در بخش جاده و راه آهن مشکل دارد

ثروتمندترین زن جهان درگذشت

تخلیه تعداد زیادی از ساکنان جزیره بالی

بایدو 1.52 میلیارد دلار روی تکنولوژی اتومبیل های خودران سرمایه گذاری می کند

مهندس کامپیوتری که غاز می چراند

بازار اجاره بها پاییزی شد

خام فروشی در نظام تصمیم گیری ایران قبیح نیست

2100 انقراض ششم حیات در زمین

استفاده از چمن مصنوعی روند افزایشی دارد

ایران 900 میلیون دلار به در شش اول سال ترکیه صادرات غیرنفتی داشته است

در خوردن شیر زیاده روی نکنید

استفاده از چمن مصنوعی روند افزایشی دارد

گوگرد موجود در بنزین تهران بیش از استاندارد است

نگار به مرز 1 میلیاردو 500 میلیون رسید

شرایط فروش نقدی ایران خودرو در مهرماه 96+ جدول

ریزر توسعه موبایلی مخصوص برای گیمرها را رسماً تایید کرد

آخرین فرصت تکمیل صورت حساب سهام عدالت / سایت سهام عدالت مسدود می شود

ثروتمند ترین زن دنیا درگذشت

تسهیلات جدید دانشگاه پیام نور اعلام شد

کیفیت بنزین تهران کم شد/ افزایش نگران کننده گوگرد در بنزین عرضه شده

ثروتمندترین زن جهان درگذشت + تصاویر

1000 نفر جزیره بالی را ترک کردند

ریزر توسعه موبایلی مخصوص برای گیمرها را رسماً تایید کرد

احداث دهکده تایسیز سبلان توسط سرمایه گذار روسی

واریز 3 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در 3 ماهه نخست سال

صنعت پوشاک چگونه به قهقرا رفت؟

سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری گوگل در لیفت

اولین قرارداد بانکی پسابرجام به امضا رسید

قیمت نفت افزایش یافت

تخلیه تعداد زیادی از ساکنان جزیره بالی

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

مدیرعامل جدید شرکت شهرک های صنعتی فارس معرفی شد

تخلیه شمار عظیمی از ساکنان جزیره بالی

جزییات طرح نذر خون در محرم/قمه نزنید

تلاش برای اتصال 2 میلیون خانه خالی به افراد فاقد مسکن

آخرین آمار فروش فیلم ها نگار به مرز 1 میلیاردو 500 میلیون رسید

خام فروشی در نظام تصمیم گیری ایران قبیح نیست/ دریافت فاینانس اقدام قهرمانانه نیست

رنگ های پایین خمیر دندان ها چه مفهومی دارد؟

واریز 3 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی در سه ماهه نخست سال/ 33 میلیارد دلار برای طرح ها مسدود شد

انتظار 3000 کارگزار گمرک برای حذف کارت های بازرگانی اجاره ای و شرکت های کاغذی

انتظار 3000 کارگزار گمرک برای حذف کارت های بازرگانی اجاره ای و شرکت های کاغذی

قبول فرهنگ ترجیح ریل به خودرو

مبلغ درخواستی جانشین جدید منصوریان لو رفت!

بزرگترین گیم بوی جهانی

احیای معادن متروکه و اشتغالزایی/ ایجاد 25 هزار شغل

رونمایی از کانسپت اسپورت جدید مزدا در نمایشگاه خودرو توکیو!

سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی

سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی