مطالب مرتبط:
سهم 12 درصدی نفت در تولید ناخالص داخلی
سهم 55 درصدی آموزشگاه های آزاد از آموزش های مهارتی در آذربایجان غربی
وعده سهم 25 درصدی تعاون تا 1400
پردازش بیش از یک میلیارد تراکنش در شاپرک/سهم 87 درصدی کارتخوان ها
وعده سهم 25 درصدی تعاون تا 1400
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 15:002017-07-17اقتصادي

سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی


روزنامه جهان اقتصاد روز دوشنبه 26 تیر ماه در مطلبی با عنوان سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی به بررسی آمار درآمدهای مالیاتی و لزوم آشنایی سهامداران با جزییات معافیت های مالیاتی شرکت ها با جواد شرفخانی تحلیل گر مسایل اقتصادی گفت و گو کرد.

- در این مطلب آمده است: مالیات از دیرباز یکی از منابع مهم تامین اعتبار برای دولت ها بوده است و می توان گفت تمامی دولت ها در زمان های مختلف برلی رفع نیازهای جامعه به انحای مختلف وصول مالیات از مردم را در دستور کارخود قرار داده اند.

امروزه نیز دولت ها برای اجرای برنامه ها و شعارهای خود و فراهم نمودن زیرساخت های اقتصادی و نیز توزیع مجدد درآمدها و برقراری عدالت اجتماعی اقدام به وصول مالیات می نمایند، به گونه ای که مالیات از پیش شرط های بقای هردولتی به شمار م یرود و برای ادامه حیات آنها به یک ضرورت غیر قابل انکار تبدیل شده است.

جواد شرف خانی، کارشناس رسمی دادگستری در امور حسابداری و حسابرسی در گفت و گو با جهان اقتصاد با اشاره به مطلب فوق گفت: علیرغم گسترش نقش دولت در اقتصاد و تامین زیرساختهای اقتصادی، نظام مالیاتی در بعد از انقلاب نتوانسته بود نقش خود را به خوبی ایفا نماید، اما از دولت اصلاحات به بعد دولت گام های خوبی را در این زمینه برداشته است، که به تبع آن در کنار اقدامات دولت، آموزش مودیان مالیاتی و تشریح قوانین و مقررات مربوطه توسط سازمان امور مالیاتی و نیز اساتید دانشگاه در عرصه های مختلف از جمله عرصه رسانه بیش از پیش احسای می شود.

شرف خانی با اشاره به آمار های بانک مرکزی گفت: در سال 1395 دولت برای پوشش بخشی از هزینه های جاری خود 1460 هزار میلیارد درآمد کسب کرده است که سهم درآمدهای مالیاتی از آن 1015 هزار میلیارد ریال و کل سایر درآمدها 44 5 هزار میلیارد ریال بوده است.

بر اساس همین آمار سهم مالیات های مستقیم که شامل مواردی چون مالیات اشخاص حقوقی، مالیات بر درآمد و مالیات بر ثروت می باشد 494 هزار میلیارد ریال و در بخش مالیات های غیر مستقیم که شامل مواردی مانند مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر کالا و خدمات میباشد حدودا 521 میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.

نکته جالب توجه اینکه مالیات اشخاص حقوقی در سال گذشته 317 هزار میلیارد ریال بوده که بیش از 31 درصد از کل درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

با اعلام ارقام فوق و روشن شدن نقش و جایگاه مالیات خصوصا مالیات اشخاص حقوقی به عنوان یک منبع تامین اعتبار در بودجه کل کشور، آشنایی اشخاص حقوقی با بخشی از قوانین مهم مالیاتی در این مقطع از سال که فصل مجامع و تهیه و تنظیم صورت های مالی و اظهارنامه می باشد را بعنوان یک ضرورت است.

**معافیت های مالیاتی اشخاص حقوقی: این تحلیلگر مسائل اقتصادی مهمترین موارد قانونی که جهت تشویق فعالان اقتصادی بعنوان معافیت و بخشودگی در قانون ذکر شده است، به شکل زیر مطرح می گردد:معافیت های ماده 132 ق.

م.

م، معافیت فعالیتهای تولیدی و معدنی:بر اساس ماده مذکور: 100 درصد درآمد ابرازی اشخاص حقوقی غیردولتی ناشی از فعالیت های 1- واحدهای تولیدی و معدنی2- واحدهای توسعه فناوری و اطلاعات3- واحدهای خدماتی بیمارستان ها و هتل ها و مراکز اقامتی گردشگری در مناطق کمتر توسعه یافته به مدتده سال و در سایر مناطق به مدت 5 سال اگر در شهرک های صنعتی و یا مناطق ویژه اقتصادی باشند در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت 12 سال و در سایر مناطق به مدت 7 سال به نرخ صفر مشمول مالیات هستند.

4- سرمایه گذاری مجدد و درآمدهای حمل و نقل: این معافیت به منظور تشویق سرمای هگذاری اقتصادی اعمال شده است.

در مناطق کمتر توسعه یافته 100 درصد مالبات سال های بعد تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات دو برابر سرمایه ثبت و پرداخت شده شود با نرخ صفر محاسبه می شود در سایر مناطق: 50 درصد مالیات سال های بعد تا زمانی که جمع درآمد مشمول مالیات معادل سرمایه ثبت و پرداخت شده شود با نرخ صفر محاسبه می گردد.

5- درآمدهای تولیدی شرکتهای خارجی: شرکت های خارجی که با استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی اقدام به تولید محصولات با برند معتبر نهایی مشروط بر اینکه حداقل 20 درصد از تولید را صادر نمایند از تاریخ انعقاد قرارداد 100 درصد و بعد از اتمام دوره مذکور از 50درصد تخفیف در نرخ مالیاتی برخوردار می شوند.

6- تاسیسات ایرانگردی و جهانگردی / 50 درصد مالیات بر درآمد این دسته از مودیان که قبل از سال 95 پروانه اخذ کرده باشند تا سال 1400 معاف است7- دفاتر گردشگری و زیارتی: کل درآمدهای این مودیان که از محل جذب گردشگران خارجی و یا اعزام زایر به عربستان عراق و سوریه باشد معاف است.

8- هزینه های تحقیقاتی و پژوهشی: تا میزان 10 درصد مالیات ابرازی معادل هزینه های تحقیقاتی از مالیات ابرازی بخشوده می شود مشروط بر اینکه درآمد ناخالص سالانه کمتر از پنح میلیارد ریال نباشد.

معافیت ماده 133،در خصوص شرکت های تعاونی: کل درآمد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، شرکت های تعاونی روستایی، عشایری، کشاورزی، صیادان، کارگری، کارمندی، دانشجویان و دانش آموزی و اتحادیه های آنها به نرخ صفر مشمول مالیات است.

معافیت ماده 413، مراکز آموزشی و موسسات ورزشی:الف: درآمد حاصل از تعلیم و تربیت کلیه مدارس، آموزشگاه های فنی و حرف های دانشگاه ها و مهدکودک ها در مناطق کمتر توسعه یافته و روستاها ب: درآمد موسسات نگهداری معلولین و درآمد باشگاه ها و موسسات ورزشی به نرخ صفر مالیات استمعافیت ماده 138 مکرر، آورده نقدی برای تامین مالی: اشخاصی که آورده نقدی برای تامین مالی پروژه واحد تولیدی را در قالب عقود مشارکتی فراهم نمایید معادل حداقل سود مصوب شورای پول از پرداخت مالیات معاف استماده 139، فعالیت های انتشاراتی و مطبوعاتی، فرهنگی و هنری: فعالیت های فوق که بموجب مجوز وزارت ارشاد انجامشوند از پرداخت مالیات معاف میباشند.

ماده 141: صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی: مالیات صددرصد درآمد صادرات خدمات و کالاهای غیرنفتی و محصولات کشاورزی و 20درصد درآمد صادرات مواد خام به نرخ صفر می گردد.

نرخ مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی: براساس ماده 105 ق.

م.

م،نرخ مالیات بر درآمد شرکت ها پس از وضع زیان ها و کسر معافیت ها به نرخ 25 درصد سود خواهد بود.

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی: کلیه اشخاص حقوقی مکلف هستند حداکثر تا پایان تیرماه اظهارنامه مالیاتی خود را تهیه و از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی ارسال نمایند.

جرایمه عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی: بر اساس ماده 192 قانون مالیات ها در کلیه مواردی که مؤدی یا نماینده او که ب هموجب مقررات این قانون از بابت پرداخت مالیات مکلف به تسلیم اظهارنامه مالیاتی است چنانچه نسبت به تسلیم آن در موعد مقرر اقدام نکند، مشمول جریمه غیرقابل بخشودگی معادل س یدرصد) 30 %( مالیات متعلق برای اشخاصحقوقی می باشد.

تکالیف اشخاص حقوقی: کلیه اشخاص حقوقی مکلف هستند پس از تاسیس اقدامات زیر را انجام دهند :1- مراجعه به اداره مالیات و تکمیل دفترچه ثبت نام و تشکیل پرونده که طی آن شماره واحد مالیاتی و شماره کلاسه پرونده صادر می گردد.

2- ثبت و پلمپ دفاتر روزنامه وکل قبل از شروع سال مالی از طریق سامانه مربوطه و اخذ کد رهگیری3- ارسال لیست حقوق و دستمزد به اداره مالیات و پرداخت مالیات مربوطه تا پایان ماه بعد.

4- هر سه ماه یکبار فهرست معاملات فصلی موضوع ماده 169 ق.

م.

م تکمیل و در موعد مقرر قانونی به ترتیبی که سازمان امور مالیاتی اعلان داشته ارسال گردد.

5- اظهارنامه مالیاتی ارزش افزوده مربوط به هر دوره، فصل و تکمیل و در وقت مقرر - 15 روز پس از پایان فصل - تسلیم و مالیات و عوارض متعلقه ابرازی پرداخت گردد.

6- اظهارنام ههای مالیاتی عملکرد سالانه خود، موضوع ماده 110 ق.

م.

م را حداکثر 4 ماه پس از پایان سال مالی تنظیم و از طریق سامانه الکترونیکی سازمان امور مالیاتی، تسلیم و مالیات ابرازی متعلقه نیز پرداخت گردد.

7- در پاسخ به دعوت نامه ارائه اسناد و مدارک جهت رسیدگی به هر یک از تکالیف فوق، دفاتر قانونی ) که طی سال مالی برابر اسناد حسابداری تنظیمیِ متکی به مدارک حساب تحریر شده است (اسناد و مدارک مورد نیاز به گروه رسیدگی مالیاتی مربوط) ارائه شود.


کلید واژه ها: مالیات - درآمد - میلیارد - اقتصاد - دولت - اقتصادی - مالیات بر ارزش افزوده - سازمان امور مالیاتی - تامین - مالیات بر درآمد - مودیان مالیاتی - درصد - آمار - بعد از انقلاب - قوانین - دولت اصلاحات - ارزش افزوده - بانک مرکزی - حسابداری - جهان - دادگستری - اصلاحات - کارشناس - اجتماعی - روزنامه - دانشگاه - برنامه - معافیت - دوشنبه - بودجه

آخرین اخبار سرویس:
کلنگ 3 سال پیش وزیر صنعت در کارخانه آهک هیدراته نتیجه ای برای اهر نداشت

بهره برداری از شرکت فرش ماشینی رجال با ظرفیت تولید 600 هزار متر مربع در سال

صنعت بیمه در ایران وضعیت مطلوبی ندارد/ مردم از ظرفیت بیمه برای مقابله با سوانح طبیعی استفاده کنند

«تومان» کار معامله گران را راحت می کند

استخدام کارشناس ارشد حسابداری آقا دریک شرکت معتبر

افتتاح بزرگترین گلخانه سبزی و صیفی جات کشور در استان مازندران

خودروسازان داخلی خود را آماده رقابت با همتایان خارجی کنند

شایعات کذب درباره تبدیل ریال به تومان!

مدیرعامل بانک صنعت و معدن: اروپایی ها از روابط بانکی ایران و چین درس بگیرند

رفع بحران آب و اشتغال ، در صدر دغدغه های دولت دوازدهم

دبیرخانه دائمی برنامه های هفته خبرنگار در شیراز راه اندازی می شود

عرضه اوراق گواهی سپرده مدت دار سرمایه گذاری عام بانک کشاورزی با نرخ 17 درصد

قاچاقیچیان با ترفند بلا صاحب بودن کالا ، از زیر بار مجازات قاچاق فرار می کنند

شایعات کذب درباره تبدیل ریال به تومان!

هشدار پلیس آگاهی نسبت به کلاهبرداری های گسترده در دیوار و شیپور

گوشت دوباره گران شد

استخدام کارشناس خرید خارجی جهت شرکت تولیدی در شهر قدس

از دلیل تجرد دهه شصتی ها تا افزایش ازدواج دهه هفتادی ها

دریافت مالیات سنگین از اتباع افغان در عربستان

بوی افزایش قیمت بنزین به مشام می رسد

سکوت بانک مرکزی شکست/ تغییر واحد پول صرفاً لایحه است/ تغییر میزان صفرها در خودپردازها صحت ندارد

جهانگیری: هدفگذاری مان برای افزایش "رفاه مردم" این بود که هر خانواده حداقل "یک خودرو" داشته باشند

کارت های کالای 5 تا 10 میلیون تومانی

استخدام مهندس آبیاری در یک شرکت مهندسین مشاور

ضرب آهنگ تسهیلات صادراتی به کرمانشاه شدت می گیرد

به ایجاد 160 هزار شغل در سال 96 امیدوار هستیم

جدال گرانی مرغ و گوشت در روزهای گرم مرداد/ ادامه این روند تا شهریور

شایعه کاهش یک صفر در مبادلات پولی!

افتتاح کارخانه فرش ماشینی "رجال" کرمانشاه با حضور وزیر صنعت

نمایش قدرت و استقامت درزندگی به هر قیمت/پیکاربا لیوان یک بار مصرف/12 خاصیت شگفت انگیز از خربزه/سیگارطلا 55000 هزار تومان

گزارش خبرگزاری روسی از حضور تجار ایرانی در مسکو

کسب 2 طلا و 3 نقره توسط دانش آموزان ایرانی در المپیاد جهانی فیزیک

پسماند کشاورزی در استان قزوین با مشارکت بخش خصوصی مدیریت شود

پرورش ماهی در قفس سد رییسعلی دلواری دشتستان وارد مدار تولید شد

1.5 میلیارد دلار برای مهارت آموزی در مناطق محروم استان خوزستان تخصیص داده شد

فروش سیگار با روکش طلا در تهران/ تصاویر

نمودار مصرف برق همچنان صعودی است

توضیح دادستان کرج درباره پرونده واریز وجه 4 میلیارد تومانی

گزارش خبرگزاری روسی از حضور تجار ایرانی در مسکو

معاون اول رییس جمهور: خودروسازان داخلی خود را آماده رقابت با همتایان خارجی کنند

جهاد کشاورزی: مرغ 7500 تومانی منطقی است

13 میلیون دختر و پسر ایرانی در سن ازدواج هستند

کابینه ابرچالش ها

سورپرایزهای منصوریان برای لیگ هفدهم

منصوریان، افتخاری و عبداللهی راهی کمیته انضباطی شدند

ابراهیمی قراردادش را با استقلال ثبت کرد

جزییات کارت 5 و 10 میلیون تومانی خرید کالا

وعده کاهش قیمت پیاز تا چند روز آینده

سخنگوی دولت از آخرین وضعیت تبدیل ریال به تومان می گوید

استخدام مهندس صنایع جهت شرکتی فعال در زمینه قطعات خودرو

نقش برجام در فعال شدن حساب های بلوکه شده

مذاکرات جدید با 3 بانک خارجی/ تامین مالی 12 میلیارد دلاری

نفت امروز هم گران شد

همزمان با افزایش گمانه زنی ها برای انتخاب وزیر جدید اقتصاد صورت گرفت: جابجایی گسترده مدیران میانی در سازمان بورس/ عراقچی معاون ارزی بانک مرکزی می شود؟

جدیدی: بدهی مدیریت شهری به پیمانکاران 60 هزار میلیارد تومان شده است

30 درصد فارغ التحصیلان کشاورزی کشور بیکارند

در تیرماه سال جاری صورت گرفت تردد حدود 2 میلیون مسافر از طریق پایانه های مسافربری مشهد

اقتصاد دانش بنیان سرلوحه برنامه کشور

تغییر میزان صفرها در خودپردازها صحت ندارد

فراخوان سه میلیونی مرسدس بنز برای خودرو های دیزلی

درآمد میلیاردی ترکیه از گردشگران ایرانی

تشک و کالای خواب داتیس

80 درصد درآمد تامین اجتماعی، صرف پرداخت مستمری ​​ها

پیشرفت 85 درصدی مجموعه فرهنگی تجاری برج طغرل

جهاد کشاورزی: مرغ 7500 تومانی منطقی است

نام نویسی 9هزار نفر جویای کار در کهگیلویه و بویراحمد

شاخص کل تراز 81 هزار واحدی را رد کرد

بانک مرکزی: تغییر واحد پول منوط به تصویب لایحه اصلاح قانون بانک مرکزی در مجلس است

واردات خودرو با دستور العمل جدید به کجا می رود؟

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 3 مرداد 96

استخدام 2ریف شغلی در شرکت تهران ثبت با مزایای عالی

پنجشنبه هفته جاری در البرز تعطیل اعلام شد/ کاهش ساعات اداری دستگاه های اجرایی استان

چگونه از گیربکس اتوماتیک خودرو مراقبت کنیم؟

دولت یازدهم سالانه 20هزار میلیارد ریال برای سوء تغذیه هزینه کرده است

ورود 65درصد دانش آموختگان کاردانش به بازار کار

افتتاح کارخانه ایران خودرو کرمانشاه

شایعات کذب درباره تبدیل ریال به تومان!

درآمد 26 میلیارد دلاری آلفابت

معاون ارزی بانک مرکزی: کندی وصول مطالبات ارزی پتروشیمی ها از چین

مظنه خودرو لیفان در بازار+ جدول قیمت

سکوت بانک مرکزی شکست/ تغییر واحد پول صرفاً لایحه است/ تغییر میزان صفرها در خودپردازها صحت ندارد

هزینه هوشمند کردن کارت های ملی چقدر است؟

مرغ و تخم مرغ کورس گذاشتند

ساعات کار ادارات کرج تغییر کرد/پنجشنبه ادارات تعطیل است

بزرگ ترین مزیت حذف دفترچه تامین اجتماعی چیست؟

فراخوان سه میلیونی مرسدس بنز برای خودرو های دیزلی

عملیاتی شدن سامانه یکپارچه استعلام

کارگران گروه ملی فولاد خواستار دریافت حقوق معوق خود شدند

نخستین آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای صنعت ایمنی استان بوشهر افتتاح شد

گرمای هوا ساعت کار ادارات البرز را تغییر داد

با پیش پرداخت 50 میلیونی سانتافه فول 2017 بخرید

ایرانی ها در ترکیه چقدر پول خرج می کنند؟

نفت گران تر شد

از دلیل تجرد دهه شصتی ها تا افزایش ازدواج دهه هفتادی ها

رییس ستاد فرمان حضرت امام (ره):هفت هزار شغل در لرستان ایجاد می شود

سفیر چین: برقی سازی راه آهن تهران-مشهد در مسیر احیای جاده ابریشم است

نام نویسی 9هزار نفر جویای کار در کهگیلویه و بویراحمد

دولت یازدهم سالانه 20هزار میلیارد ریال برای سوء تغذیه هزینه کرده است

سکوت بانک مرکزی شکست/ تغییر واحد پول صرفاً لایحه است/ تغییر میزان صفرها در خودپردازها صحت ندارد

شناسنامه اشتغال روستاهای مازندران تدوین می شود

استفاده از پلاژ بانوان در شهر بوشهر رایگان می شود

دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویرحمد برای تسریع در اجرای طرح کارورزی همکاری کنند

سوخت شناورهای صیادی استان بوشهر تامین شد/ ارائه سوخت شناورها در اسکله های صیادی

مدیرکل دفتر ستاد ملی بازآفرینی شهری پایدار وزارت راه عنوان کرد اجرای طرح بازآفرینی محلات ناکارآمد در کشور

استخدام منشی خانم مسلط به office در یک شرکت معتبر

به ایجاد 160 هزار شغل در سال 96 امیدوار هستیم

عملیاتی شدن سامانه یکپارچه استعلام

درآمد میلیاردی ایرانی ها برای ترکها!

توسعه حمل و نقل ریلی، زمینه صادرات سیمان اصفهان را هموار می کند

وضعیت واردات خودرو با دستور العمل جدید چگونه می شود؟

اولین مزرعه بادی شناور دنیا در اسکاتلند

افزایش قیمت طلا

افزایش تولیدبرق یک میلیون مگاباتی درنیروگاه پاکدشت

افزایش جزیی قیمت انواع سکه

مسیر توسعه اقتصادی کره جنوبی + اینفوگرافی

صرفه جویی 23 میلیون لیتری بنزین در چهارمحال و بختیاری

قرارداد تامین مالی برقی کردن راه آهن تهران-مشهد امضا شد

ناسا جت مافوق صوت بی صدا می سازد

حذف تیم شمشیربازی اسلحه اپه ایران از مسابقات جهانی

قیمت انواع میوه در تهران

جزییات کارت 5 و 10 میلیون تومانی خرید کالا

نظارت، حلقه گمشده تولید و عرضه ارگانیک

تغییر واحد پول صرفا لایحه است

رهاسازی یک میلیون قطعه بچه ماهی در رودخانه های شوش

توضیح دادستان کرج درباره واریز وجه 4میلیارد تومانی/ اشتباه کارمند بانک "تعمدی" نبوده است

13 مجتمع آب رسانی روستایی مازندران افتتاح شد

اختلال در چرخه اقتصادی تولید دارو با عدم پرداخت مطالبات داروخانه ها

انتصابات جدید در سازمان بورس و اوراق بهادار

وضعیت واردات خودرو با دستور العمل چگونه می شود؟

افتتاح کارخانه ایران خودرو در کرمانشاه/ "صحنه" مرکز تولید پژو پارس می شود

هزینه هوشمند کردن کارت های ملی چقدر است؟

بازدید مدیرعامل بانک ملت از شرکت پارس خودرو

هدف گذاری برای تولید 1.6 میلیون تن انواع آبزیان در برنامه ششم توسعه

رشد نرخ جهانی مس و سایر مواد معدنی، شاخص بورس ایران را بالا کشید

اولین پیست سوارکاری در شیراز افتتاح شد

توسعه حمل و نقل ریلی، زمینه صادرات سیمان اصفهان را هموار می کند

رشد بورس با وجود سود بانکی 20 درصد حبابی است

رشد 8.5 درصدی مصرف بنزین

تحقق یک میلیون شغل هدفگذاری شده با برنامه ریزی راهبردی عملیاتی می شود

ضرورت تولید سالانه 3میلیون خودرو در سال

رشد مصرف بنزین غیرواقعی است

تولید واکسن های توکسوییدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی

ساعات کار ادارات البرز تغییر کرد پنجشنبه 5مرداد ادارات تعطیل است

همه چیز برای توسعه صنعت دارویی فراهم است

پیشرفت فیزیکی 90 درصدی مجتمع پرورش ماهی آغ چای چایپاره

مقام مسئول: سرانه مصرف تخم مرغ به 198 عدد رسید

وجود 4.5 میلیون واحد مسکونی خالی از سکنه/ ارتباط بین عرضه و تقاضا وجود ندارد

برای حل بحران آب فقط 5 سال زمان باقی مانده است

دادستان کل کشور: پرونده های انتخابات تا یکی دو ماه آینده جمع بندی می شود

استفاده از گوشت گربه و سگ در سوسیس و کالباس چقدر صحت دارد؟

طرح پرداخت اقساط خرید با یارانه

توضیح درباره واریز اشتباه 4 میلیارد تومان

کارت های کالای 5 تا 10 میلیون تومانی/ ایده پرداخت اقساط خرید با یارانه

اعطای نمایندگی بیمه پارسیان در گیلان

بازگشت دلالان به بازار مسکن

اعلام زمان برگزاری مراسم تقدیر از برترین های لیگ شانزدهم

استخدام کارشناس اوراکل و کارشناس تولید و تامین محتوا در بهپرداز جهان

استخدام2 فرصت شغلی درسطح مدیر ارشد در شرکت خدمات IT/ یزد

استخدام سرپرست فروش استان ها آشنا به فروش مویرگی

اسپینر بازی چینی ها در دستان ایرانی ها +عکس

کارکنان نیشکر هفت تپه پرداخت حقوق و مطالبات خود را خواستار شدند

نشت دوباره نفت در غیزانیه اهواز

تصاویر/ رونمایی از خودروی جذاب «جگوار»

ایرانی ها در ترکیه چقدر پول خرج می کنند؟

واکنش وزیر کار به حضور در کابینه دوازدهم/ هر جا باشم خدمت می کنم؛ دلم می خواهد رنج مردم کمتر شود

استخدام 2ردیف شغلی بامزایای عالی درشهرک صنعتی نصیرآباد

استخدام ویزیتور در شرکت آسا پایش در استان مازندران

تولید خودروی کشور به 1.6 میلیون می رسد

ایده پرداخت اقساط خرید با یارانه

عکس/ سیگاری برای بچه پولدارهای تهران؛ هر نخ 55 هزار تومان!

ارجاع 50 پرونده تخلف در تجهیزات پزشکی به مراجع قضایی

تولید رز تجاری شاخه بریده به روش استنتیگ برای اولین بار درکشور

ثبت نام بیش از 16 هزار نفر در طرح کارورزی مازندران

مدیران صنعت خودرو سازی باید قدر قطعه سازان را بدانند

رشد 247 واحدی شاخص کل بورس

تقاضای جهانی رو به افزایش است

مقام مسئول: 68 درصد ساختمان ها در تهران ازخدمات مهندسان برق ومکانیک محرومند

موسسه کاسپین: تعیین تکلیف حساب های مشترک تا سقف یک میلیارد ریال آغاز شد

هزینه فایده تبدیل ریال به تومان/ حذف صفرهای پول ملی به قیمت 3 هزار میلیارد تومان!

کارخانه ایران خودرو در کرمانشاه افتتاح شد

100 نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 2300 مگاوات انرژی در فارس راه اندازی می شود

600 اشتغال جدید در استان مرکزی ایجاد می شود

گرمای هوادرالبرز ساعات کار ادارات را تغییر داد/افزایش دما تا 44 درجه

تولید واکسن های توکسوییدهای کلستریدیایی دامی برای نخستین بار در کشور توسط موسسه رازی

ظرفیت پارسال انتقال گاز 12درصد بیشتر شد

هزینه هوشمند کردن کارت های ملی چقدر است؟

تحقق یک میلیون شغل هدفگذاری شده با برنامه ریزی راهبردی عملیاتی می شود

بی ام و سری 1 فیس لیفت 2018 معرفی شد + فیلم

توافق 80 میلیاردی «سردار ایرانی» با ایتالیایی ها

اسپیکر هوشمند فیسبوک با نمایشگر 15 اینچی سال آینده از راه می رسد

استخدام انباردار با سابقه و آشنا به نرم افزارهای انبارداری

استخدام حسابدار،تمام وقت درشرکت معتبر بازرگانی آسیاگستر

اختصاص یارانه خانوار برای پرداخت اقساط کارت خرید کالا را چگونه ارزیابی می کند؟

جمعیت متاهلین افزایش یافت

آغاز مرمت دبیرستان تاریخی رازی در آبادان

پایان پشتیبانی مایکروسافت از نرم افزار پینت

ترامپ نقاشی بچگانه اش را با قیمتی گزاف به مزایده گذاشت! + عکس

سکه یک میلیون و 203 هزار تومان شد/ یورو 4476 تومان+جدول

تولید شمش فولاد، گام دوم ابرکوه پس از آهن اسفنجی

برق سهام شرکت های معدنی و فولادی همه را می گیرد

سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی

سهم 31 درصدی اشخاص حقوقی از درآمدهای مالیاتی