مطالب مرتبط:
دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس سه هزار میلیاردی مضامینی برای مستند سازها/ شباهت وضعیت کشورمان با دوران گورباچف و ریگان موجب شگفتی است
اتهامات برادر رییس جمهور بیش از پنجاه میلیارد تومان است
فارس مدعی شد؛ اتهامات برادر رییس جمهور بیش از پنجاه میلیارد تومان است
عناوین روزنامه های سیاسی 26 تیر 96/ بازداشت برادر رییس جمهور +تصاویر
برادر رییس جمهور در حبس/ اتهام بقایی معاون احمدی نژاد اعلام شد/ دولتی های اوین
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 14:062017-07-17فرهنگي

در یکصدو نوزدهمین برنامه سینما روایت عنوان شد: فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس


جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس 3 هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

- فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس محمد تقی فهیم کارشناس سینما گفت: جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس 3 هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل از"،یکصد و نوزدهمین برنامه سینماروایت در حالی به نقد و بررسی فیلم مستند پرزیدنت آکتور سینما با حضور محمدرضا برونی (نویسنده و کارگردان)، محمد تقی فهیم (منتقد) و رسول شادمانی (مجری) در مجموعه فرهنگی اسوه برگزار شد.

در ابتدا، شادمانی با اشاره به تغییر مدیریت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، از وقفه کوتاه در ادامه روند برگزاری این برنامه خبر داد و گفت: انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در جهت رشد و ارتقاء سطح کمی و کیفی سینماروایت مصمم به اقدامات جدی تری در این زمینه است و بر این اساس جهت ایجاد ساختاری جدید و منسجم، ادامه روند برگزاری این برنامه وقفه ای کوتاه خواهد داشت.

شادمانی در ادامه به ارائه توضیحاتی پیرامون مستند نمایش داده شده پرداخت و افزود: فیلم مستند پرزیدنت آکتور سینما یک اثر صریح با موضوع آشکار و جانبدارانه و کاملا متکی به پژوهش در راستای هدفی از پیش تعیین شده است.

این فیلم به مخاطب می گوید که ممکن است چنین اتفاقی که تاریخ، پیش از این به خود دیده است و شوروی مثال عینی آن است در ایران هم رخ بدهد.

مراقب آدم های نفوذی و مرعوب باشید / سرنوشت گورباچف در انتظار برخی مسئولان است محمدتقی فهیم منتقد سینما در خصوص پرزیدنت آکتور سینما گفت: اگر ایران یا هر انقلاب دیگری که قرار است در برابر امریکا بایستد مراقب آدم های نفوذی و مرعوبش نباشد حتما امریکا این کشورها را فرو می پاشاند و شوروی بارزترین این مصداق است.

فهیم این مستند را هشداری برای آدم هایی دانست که ممکن است شبیه سیاستمداران شوروی عمل کنند و تصریح کرد: خطاب این فیلم بیشتر به نخبگان، مسئولان و مدیران کشور است که اگر نسبت به آن چیزی که در جهان رخ داده توجه نشان ندهند سرنوشت گورباچف در انتظار آنان است.

شباهت وضعیت کشورمان با دوران گورباچف و ریگان موجب شگفتی است محمد رضا برونی کارگردان اثر نیز در ادامه عنوان کرد: ممکن است شبهه ای پیش بیاید که آیا ما وقایع این فیلم را از داخل ایران شبیه سازی کردیم و آنگاه به دنبال تصویر فروپاشی از شوروی بودیم؟ درحالی که اصلا اینگونه نبوده است.

من خودم موقع تحقیقات اولین کسی بودم که از شباهت هایی که بین وضعیت کشورمان با دوران گورباچف و ریگان می دیدم شگفت زده می شدم.

وی با بیان اینکه ریگان به دلیل دخالت در فروپاشی شوروی الگویی برای اوباما و ترامپ شده است و او بود که اولین بار پیام نوروزی برای ایرانیان فرستاد و اوباما هم از او تقلید کرد اظهار داشت: حتی شعار انتخاباتی ترامپ الگوبرداری از شعار ریگان ما دوباره امریکا را قدرتمند خواهیم کرد بوده است.

سینمادارها پای کار فیلم های مستند نمی آیند برونی در مورد اکران این فیلم در سینماها که سوال یکی از مخاطبان بود گفت: هنوز مجوز نمایش در سینماها به ما داده نشده است ضمن اینکه چون سینماها به دنبال سود هستند و با توجه به اینکه هنوز اکران فیلم های مستند در سینماهای ایران جا نیفتاده است لذا سینمادارها پای کار فیلم های مستند نمی آیند.

کارگردان پرزیدنت آکتور سینما ادامه داد: هنگامی که می خواستیم از وزارت ارشاد مجوز نمایش در سینمای خانگی را بگیریم به ما خبر دادند که این فیلم جزو فیلم های توقیفی است و شورای عالی فیلم های توقیفی که این فیلم را بررسی کرده نمایش آن را در سینمای خانگی مردود اعلام کرده است.

بعید است این فیلم به دلیل نگاه منتقدانه به سازش با امریکا در هنروتجربه اکران شود فهیم هم در این لحظه اضافه کرد: سینمای هنروتجربه می تواند چنین فیلم هایی را اکران کند اما چون هنروتجربه دربست دولتی است و فیلم هایی مثل این فیلم که نگاه منتقدانه به سازش با امریکا دارد بعید است در هنروتجربه اکران شود.

این منتقد و فعال رسانه ای در عین حال فیلم پرزیدنت آکتور سینما را فیلم مهمی از نظر موضوع و سوژه دانست اما در بحث فرم و ساختار فیلم را فاقد خلاقیت عنوان کرد و افزود: این مستند از یک مدیوم تلویزیونی پیروی می کند و نتوانسته به مدیوم سینما نزدیک شود.

فیلم یک اثر باشکوه به خاطر بکارگیری کلمات و تصاویر است وی با بیان اینکه آفتی که این نوع فیلم ها اسیرآن می شوند صرفا آرشیوی بودن آنهاست اظهار داشت: فیلم یک اثر باشکوه به خاطر بکارگیری کلمات و تصاویر است اما ازسوی دیگر، فیلم مخاطب خودش را دست کم گرفته و مخاطب هدف فیلم، لایه های تحتانی جامعه است برای همین است که تمام تصاویری که دیده می شود نریتور هم آنان را توضیح می دهد! این درحالی است که در مستندهای جدید جهان از این نوع شیوه ها استفاده نمی شود و سعی می شود تا به سبک و سیاق دراماتیک تری اثر به مخاطب ارائه شود.

این منتقد سینمای ایران اضافه کرد: فیلمساز در برخی از سکانس به جای چینش تصویر براساس نیاز صحنه ودرام به دنبال جذابیت صرف آن واقعه بوده مثل ترور رونالد ریگان.

سینمای ایران نمی تواند در کنار سیاستمداران کشور بایستد فهیم با بیان اینکه سینمای امریکا در راستای اهداف فروپاشی شوروی در کنار سیاستمداران امریکایی بوده است این موضوع را نسبت به کشورمان هم صادق دانست و گفت: تاکنون چندین فیلم علیه انقلاب و کشورمان توسط هالیوود و امریکا ساخته شده و سینمای امریکا در این زمینه نیز در خدمت سیاستمداران بوده است درحالی که امروزه سینمای ما یک سینمای عقب مانده و به ظاهر هنری و روشنفکر زده ای است که نمی تواند در کنار سیاستمداران کشور بایستد.

اما خوشبختانه درحوزه مستند ما شاهد این توفیق بودیم که یکی از این فیلم ها پرزیدنت آکتور سینما بوده است.

الیور استون هم مستند کاملا آرشیوی ساخته است / نامه تاریخی حضرت امام (ره) پیرامون فروپاشی شوروی خود مستندی جداگانه می طلبد برونی درمورد آرشیوی بودن اثرش گفت: من خودم مستندهای آرشیوی جذاب را دوست دارم لذا برای من گونه اثر خیلی مهم نیست.

آقای الیور استون هم چندین قسمت تاریخ امریکا را به صورت آرشیوی کامل ساخته است.

بنابراین از نظر من آرشیوی بودن نقض محسوب نمی شود.

ضمن اینکه آرشیوی کار کردن برخی جاها سخت تر است چون هر جمله ای که بکار می برید باید از تصاویر آرشیوی خوب استفاده کنید.

وی در مورد غیرخلاقانه و تلویزیونی بودن اثرش هم یادآور شد: فکر می کنم قدری کم لطفی شد چرا که ما سعی کردیم در وحله اول فیلمی جذاب بسازیم و استفاده از تصاویر ترور ریگان به این دلیل بود.

کارگردان پرزیدنت آکتور سینما در پاسخ به سوال یکی از مخاطبان پیرامون استفاده نکردن از بیانات مهم و تاریخی حضرت امام (ره) در مورد فروپاشی شوروی گفت: در طرح اولیه این بیانات وجود داشت اما به نظرم رسید که از حضرت امام (ره) در این خصوص استفاده ابزاری نکنیم بهتر است چرا که در این صورت باید فقط یک اشاره ای گذرا به این مسئله می شد، حال اینکه نامه تاریخی حضرت امام (ره) پیرامون فروپاشی شوروی خود مستندی جداگانه می طلبد.

باید شاهد تولید مستند هایی باشیم که حرف برای دنیا داشته باشند محمد تقی فهیم هم در ادامه عنوان کرد: انتظار ما این است که امروز با وجود داشتن مضامین متعدد و مستند سازهای جوانی که در کشور وجود دارد شاهد تولید مستند هایی باشیم که حرف برای دنیا داشته باشند.

چرا این موضوع مهمی که فیلم پرزیدنت آکتور سینما به آن اشاره می کند نباید در فرم و قالبی ارائه شود که بتواند در رسانه های مهم دنیا دیده شود؟ دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس سه هزار میلیاردی مضامینی برای مستند سازها وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای اژه ای از دستگیری برادر رییس جمهور خبر داده است، مستند سازان ما برای به تصویر کشیدن این موارد و مواردی همچون اختلاس سه هزار میلیاردی و فسادهای دیگر کجا هستند؟! اگر امروز مستند سازان ما در این زمینه کوتاهی کنند خدا آنان را نخواهد بخشید.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/B7COSD نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: سینما - مستند - اختلاس 3 هزار میلیاردی - رییس جمهور - فیلم - دستگیری - اختلاس - فهیم - برنامه - محمد - برگزار - دفاع مقدس - کارگردان - شوروی - تصویر - ایران - مسئولان - امریکا - کشور - انتظار - سیاستمداران - منتقد سینما - انواع - نقد و بررسی - مقدس - کارشناس - مدیران - مدیریت - فرهنگی - مخاطب

آخرین اخبار سرویس:
سکانسی از مجموعه طنز شوخی کردم درباره استخدام

حضور ستارگان هالیوود در جشنواره فیلم تورنتو

اظهار نظر بازیگر معروف در رابطه با انتشار تصاویر جنجالی آزاده نامداری +عکس

جشنواره رضوی عشق به امام رضا (ع) را به فرهنگی جهانی مبدل سازد

چند خبر کوتاه از استان + فیلم

برترین های نهمین جشنواره ملی پویانمایی رضوی + فیلم

تور تنیس روی میز بانوان کشور در گرگان + فیلم

اکران مردمی «زیر سقف دودی» در بابل برگزار می شود

جمشید مشایخی در گفت وگو با فارس: خیلی از اعضای انجمن های سینمایی بیکار هستند/ افراد غیرهنرمند را در حوزه بازیگری وارد کرده اند

نفرات برتر جشنواره استانی مشاعره رضوی در بوشهر معرفی شدند

جایزه کالاهای فرهنگی صاحب دبیرخانه دائمی شد

موزیک ویدیوی باران می بارد با صدای بوچلی

ارسال بیش از یک هزار و 700 اثر به جشنواره سیزدهم داستان های رضوی

پخش مستند «آقا سعید» از شبکه افق؛

تصاویری از هنرمندان در پشت صحنه تئاتر جنجالی اعتراف! (عکس)

نفرات برتر جشنواره استانی مشاعره رضوی در بوشهر معرفی شدند

مستند«سیب هست» تولید سیمای مرکز زنجان از شبکه مستند پخش می شود

ارسال بیش از یک هزار و 700 اثر به جشنواره سیزدهم داستان های رضوی

غزل شاکری و همایون ارشادی در جشن عکاسان سینما (عکس)

واکنش علی ضیا به انتشار عکس های جنجالی آزاده نامداری + فیلم

اصغر نعیمی «هایلایت» را می سازد

سیاوش خیرابی در جشن عکاسان سینما (عکس)

از صندوقی کوچک تا آرمانی بزرگ +فیلم

انتشار کتاب راهنمای تاریخی و باستانشناسی ایران در ایتالیا

هنرمندان سرمایه برگزاری مردمی رویداد «تبریز2018» هستند

معرفی اپلیکیشن Loopsie؛ تصاویر سینماگراف شگفت انگیز بسازید

فرهنگ را سیاسی نکنیم

رییس دانشکده ادبیات فارسی و زبان های خارجی دانشگاه کردستان: متون متناسب با آموزش فارسی غیرفارسی زبانان مهیا شده است

تابستون چی ببینیم؟  معرفی سریال Ozark

مصطفی زمانی در سومین جشن عکاسان سینما (عکس)

واکنش علی ضیا به انتشار عکس های جنجالی آزاده نامداری + فیلم

عکسی از حمید لولایی در سال 54

راهکارهای تداوم فعالیت های فرهنگی

سومین جشنواره تئاتر استانی کوثر نطنز افتتاح شد

چهره ها در شبکه های اجتماعی +عکس

یکی از پرطرفدارترین چهره های ایرانی وارد توییتر شد +عکس

فعالیت مساجد هنر در شیراز ؛ به زودی

برگزاری همزمان یک جشنواره سینمایی در ایران و عراق برای نخستین بار

معرفی بازیگران جدید «شیرهای خان باباسلطنه»

غزل شاکری و همایون ارشادی در جشن عکاسان سینما (عکس)

سومین جشنواره تئاتر استانی کوثر نطنز افتتاح شد

پدیده ای به نام آزاده نامداری:درست یا غلط!؟ /فالگیری در تلگرام؛ تضمینی! بخت گشایی با صدهزارتومان در اینستاگرام+عکس( برگزیده )

نمایش «یادگار ماندگار» در موزه هنرهای معاصر فلسطین

معرفی بازیگران جدید شیرهای خان باباسلطنه

نمایش مستند بنیانگذار محک در آمفی تئاتر موسسه روزنامه ایران

«مهرداد صدیقیان » مهمان خندوانه

راهکار آقای وزیر برای تداوم فعالیت های فرهنگی

نمایشگاهی از بازمانده فراموش شده مایکل جکسون! (فیلم)

آن چه از «هری پا تر» نمی دانستید/ یکی از شخصیت های داستان «هری پا تر» واقعی است/ تصاویر

آقای بازیگر ازدواج کرد

نمایشگاه معرق مذهبی، اسلامی «اکبر صوتی» افتتاح شد

ال جی آینده سفرهای جاده ای را تغییر خواهد داد

رنگ و بوی دهه کرامت در 300 ثانیه آی فیلم

جانمایی دو بازارچه مرزی در استان+ فیلم

موزیک ویدیو دوست دارم زندگی رو

149 هزار نامه دریافتی دوازدهمین جشنواره نامه به امام رضا (ع)

ناظری ها در سرزمین فردوسی می خوانند

معرفی چهار اثر نویسندگان مطرح کشور در نشست کتابخوان فرهنگ رضوی

آخرین خبرها از تولیدات کارگردان سایه های موازی

آبرسانی سیار به 15 هزار خانوار عشایری در فارس + فیلم

کاروان زیر سایه خورشید در استان مرکزی + فیلم

حمید لولایی در تئاتر مدرسه (سمت راست تصویر)؛ سال 54 را ببینید

ادغام تخیل و تاریخ در داستان های مذهبی کار دشواری است

قاری برجسته مصری درگذشت

نوای «کوبه» در قاب تصویر نواخته می شود

"اینجا را پادگان نکنیم"

رامبد جوان میزبان بازیگر جوان سینماوتلویزیون /عکس

بازیگر طنز خندوانه که درآلمان متولد شد! /عکس

خانه مطبوعات تنها مرجع رسمی و قانونی مورد تایید و حمایت وزارت ارشاد است

معرفی بازیگران جدید «شیرهای خان باباسلطنه»+عکس

گردهمایی ستارگان در جشنواره تورنتو

نمایشگاه تصاویر تاریخی شاه عباس صفوی در اردبیل گشایش یافت

تجلیل از فعالان و بر نامه سازان برتر صدا وسیمای کرمان+گزارش

تجلیل از فعالان و بر نامه سازان بر تر صدا وسیمای کرمان+گزارش

کسب دو مقام کشوری آموزگاران عشایری لرستان در جشنواره ملی الگوی برتر تدریس

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

روزنامه های گیلان در جدال مرگ و زندگی!

گشایش کافه کتاب و نمایشگاه هنرهای تجسمی در یزد

رونمایی از فیلم بی نشان در رشت

خانه مطبوعات تنها مرجع رسمی و قانونی مورد تایید و حمایت وزارت ارشاد است

خامس: بایرن مونیخ اگر بزرگتر از رئال مادرید نباشد، به همان اندازه بزرگ است

صنعت نفت بدون مصدوم به مصاف استقلال می رود

نامه رسمی ساکت برای جلوگیری از فعالیت های فوتبالی باشگاه نفت

میثاقیان: سیاه جامگان امسال مرا یاد ابومسلم می اندازد

برانکو: قرار نیست طارمی جریمه شود/ به بازیکن ناراضی احتیاج نداریم

ال جی آینده سفرهای جاده ای را تغییر خواهد داد

احمدزاده:کدام مشکل فنی؟! به خاطر نرفتن به ایفمارک نامم در لیست نبود

دایی: من پرسپولیس را محکوم نکردم قانون آنها را محکوم کرده است

آرسنال پیشنهادش را برای لمار به 45 میلیون پوند می رساند

بازیگر شهرزاد گواهینامه اش را برای ترخیص از بیمارستان گرو گذاشت

ادامه حملات رسانه دولت به مهران مدیری

«خان باباسلطنه» سه والی دارد و دو هواخواه!

عکس عاشقانه تازه عروس و داماد سینما

تابناک یزد: جشنواره رضوی؛ پیوند هنر و ارزش های دینی

نیشخط کارتون/ کشمکش بر سر انتقال سرورهای تلگرام به ایران

هشتمین جشنواره استانی مشاعره رضوی در بوشهر برگزار شد

طرح نوشت؛ جدال داغ برای جذب کیلین امباپه

مورینیو: دلم برای رونی تنگ شده است

ESPN؛ احتمال انتقال گرت بیل به منچستریونایتد وجود دارد

نظرمحمدی: فریب شرایط سخت نفت را نمی خوریم

منچسترسیتی برای جذب امباپه، با رئال مادرید رقابت نخواهد کرد

لک: پرسپولیس قوی شده اما ما هم 3 امتیاز را می خواهیم

ITC جباری و منتظری صادر شد

مقایسه لوکاکو و موراتا، کدام یک مهاجم بهتری است؟

آقای بازیگر امشب مهمان خندوانه می شود

درباره احمد شاملو

افتتاحیه جشنواره فرهنگی هنری اقوام

بازیگران جدید نمایش «شیرهای خان باباسلطنه» معرفی شدند.

شعار فیلم «بیست و یک روز بعد» رونمایی شد+فیلم

حضور متفاوت آنجلینا جولی و جرج کلونی در تورنتو

تابناک یزد: جشنواره رضوی؛ پیوند هنر و ارزش های دینی

سینمای ایران در سوگ تهیه کننده دفاع مقدس/گلایه آقای بازیگر از وضعیت بازیگری/انتقاد تند بازیگر آسپرین از فضای مجازی+عکس

معرفی بازیگران جدید «شیرهای خان باباسلطنه»

تله تئاتر «هویت» از شبکه چهار پخش می شود

ساماندهی دکه های مطبوعاتی خرم آباد

فریده شجاعی: به خانواده منصور احترام نگذاشتند

سفر اوستنده و رضاییان به فرانسه برای تقابل المپیک مارسی+ عکس

گزارش پیروانی از تیم امید به کمیته فنی و توسعه

گواردیولا: چاره ای جز پول خرج کردن نداشتیم

تصویری از هندوانه دو رگه در جویبار!

آسیابری و پورشیب راهی نیمه نهایی شدند

دفتر پنجم شاهنامه با تصحیح انتقادی و شرح یکایک ابیات

خرید بیش از 26 میلیارد ریال کتاب در هیات انتخاب و خرید کتاب

8 اثر فرهنگی معنوی سیستان وبلوچستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

35 نفر از شاعران کشور به بخش رقابتی بیست و سومین جشنواره شعر رضوی راه یافتند

جشن ملی مبل و منبت در شهرستان ملایر برگزار می شود

آغاز «آواز پارسی» در سرزمین فردوسی

بازیگر سینما ازدواج کرد/ عکس

ماندگارترین دیالوگ های تاریخ سینما+تصاویر

پورموسوی: بازی برابر پرسپولیس در آزادی خیلی مهم است

سرمربی بسکتبال بانوان: دعوت شدگان هنوز در جایگاهی نیستند که لباس تیم ملی را بر تن کنند

نظرمحمدی: سیاست ما استفاده از بازیکنان بومی است/ سقف قراردادهای ما زیر 400 میلیون تومان است

سلیمانی: مربیان و ملی پوشان ایروبیک و آکروژیم به اردوهای تیم ملی دعوت شدند

آغاز اردوی آزادکاران از شنبه/ حسن رحیمی هم دعوت شد!

علی دایی با حضور در هیات فوتبال قراردادش را ثبت کرد

زنانگی و نوشتن

گروه موسیقی «چاهی» برگزیده جشنواره هنر پاریس شد

ناظری ها «آواز پارسی» را در سرزمین فردوسی سر می دهند

سکانس های برتر فیلم سینمایی بدوک

سکانسی برتر از فیلم کنستانتین

آیا نفت بدهکار می تواند از بازیکنان جدیدش استفاده کند؟

برتری امیدهای والیبال ایران در دفاع روی تور

مهران مدیری راهی مشهد شد

خوان سیچلو: صعود به دور دوم با بازیکنان جوان خوشحال کننده است

نخستین دوره نمایشگاه اسناد تصویری آثار اکبر رادی در خانه هنرمندان ایران

قسمت آخر سریال عاشقانه

شعرهای خوش مضمون و واضح بخوانید

محمدرضا گلزار مجری شبکه نسیم می شود؟

صابر ابر ازدواج کرد / عکس

برخی فیلم های در حال اکران چندین بار اصلاح شدند

مردم رشت با جواد عزتی اکسیدان تماشا می کنند

فیلمنامه های جشنواره رضوی در حد یک ایده بوده است

جایزه نمایشنامه نویسی جشنواره فانوس به هنرمند اردبیلی رسید

فیلم: لحظات تلخ سوگواری در خانه بنیتا

افشاگری هیلاری کلینتون بعد از 8 ماه (فیلم)

حمایت ارشاد از فیلم سخیف تر از «50 کیلو آلبالو»

دلالی، تنها گفتمان غالب در هنر معاصر ماست

رقابت سینماگران هالیوود بر سر رییس جمهور گم شده

پژمان بازغی به «هایلات» پیوست

پژمان بازغی به «هایلایت» پیوست

معاون هنری ارشاد: همه تئاتری ها از بیمه تکمیلی برخوردار شوند

«شام سرد شد کوتی کوتی» با نام جدید باز نشر شد

آیین نکوداشت دکتر عماد افروغ برگزار می شود

ناظری ها اجرای آواز پارسی را از شهر قوچان آغاز می کنند

هشتمین نمایشگاه کتاب و نوشت افزار البرز برگزار می شود

بازنشر خاطره حاتمی کیا از عملیات مرصاد در برنامه «شب خاطره»

جایزه نمایشنامه نویسی جشنواره فانوس به هنرمند اردبیلی رسید

فراخوان چهارمین جشنواره و جایزه «نوای خرّم» منتشر شد

فرج علیپور «عاشقانه های تال» را می خواند/ اجرای موسیقی لُری و لکی

اعتراض آقای بازیگر به انتشار تصاویر جنجالی آزاده نامداری +عکس

اغوای مخاطب ایرانی با کت جادویی رامبد

ارسال بیش از 2157 اثر به بخش هنرهای تجسمی جشنواره بین المللی فیلم سبز

​آغاز ثبت نام سه کارگاه تخصصی انیمیشن در جشنواره فیلم شهر

آن چه از «هری پاتر» نمی دانستید

ابوریحان نکرد باور

پخش فصل دوم روایت های کوتاه از شما چه پنهون در دهه کرامت

آواز استاد علی اصغر شاه زیدی ارکستر ملی ایران را همراهی می کند

آیا درجه بندی شتابزده فیلم های هنجارشکن ایجاد سوپاپ اطمینان کاذب نیست؟/ درجه بندی سنی یا یک حرکت نمایشی

مجموعه خبری 20:45 1396/5/3

جشنواره زیرسایه خورشید در 34کشور برگزار می شود

با حضور پژمان بازغی اصغر نعیمی هایلات را می سازد

آیین نکوداشت عماد افروغ برگزار می شود

حضور 30 کشور درجشنواره هنر برای صلح در تهران

«دُرّ مانا» روی آنتن شبکه یک سیما می رود

کمبود منابع تاریخی و خط قرمزها مانع اصلی نگارش رمان های مذهبی/ بیشتر کتاب های تاریخی پیرامون حضرت معصومه(س) کتابسازی است!

دومین جشنواره ملی شعر رضوی اقوام ایرانی، 11 مردادماه برگزیدگانش را معرفی می کند

تئاتر سوره سرعت بخش رشد تئاتر کشور است

چرا بنیاد فارابی از عملیات های دفاع مقدس فیلم نمی سازد/ ضرورت ترسیم عملیات مرصاد

اکران 11فیلم درحاشیه نهمین جشنواره پویانمایی رضوی در گلستان

پژمان بازغی به «هایلات» پیوست

تجلیل از هشت برگزیده کشوری در جشنواره رضوی اصفهان

هنگامه قاضیانی در «هویت» شبکه چهار

«هایلایت» اصغر نعیمی جلوی دوربین می رود

اجرای نمایش «صبح یه روز لعنتی» در تالار سایه آغاز شد

نماهنگ/ باغ سحرخیزان

دلالی، تنها گفتمان غالب در هنر معاصر ماست

حضور 48 کشور در جشنواره بین المللی فیلم سبز

8 اثر فرهنگی معنوی سیستان و بلوچستان در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد

اثری از وودی آلن پایان بخش فستیوال فیلم نیویورک

چند قسمت تا پایان «دورهمی» مانده است؟

در یکصدو نوزدهمین برنامه سینما روایت عنوان شد: فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس

در یکصدو نوزدهمین برنامه سینما روایت عنوان شد: فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس