مطالب مرتبط:
دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس سه هزار میلیاردی مضامینی برای مستند سازها/ شباهت وضعیت کشورمان با دوران گورباچف و ریگان موجب شگفتی است
اتهامات برادر رییس جمهور بیش از پنجاه میلیارد تومان است
فارس مدعی شد؛ اتهامات برادر رییس جمهور بیش از پنجاه میلیارد تومان است
عناوین روزنامه های سیاسی 26 تیر 96/ بازداشت برادر رییس جمهور +تصاویر
برادر رییس جمهور در حبس/ اتهام بقایی معاون احمدی نژاد اعلام شد/ دولتی های اوین
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 13:062017-07-17فرهنگي

در یکصدو نوزدهمین برنامه سینما روایت عنوان شد: فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس


جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس 3 هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

- فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس محمد تقی فهیم کارشناس سینما گفت: جای خالی فیلمسازان در به تصویر کشیدن مضامینی همچون دستگیری برادر رییس جمهور، اختلاس 3 هزار میلیاردی و انواع و اقسام فسادها در عرصه مستند خالی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل از"،یکصد و نوزدهمین برنامه سینماروایت در حالی به نقد و بررسی فیلم مستند پرزیدنت آکتور سینما با حضور محمدرضا برونی (نویسنده و کارگردان)، محمد تقی فهیم (منتقد) و رسول شادمانی (مجری) در مجموعه فرهنگی اسوه برگزار شد.

در ابتدا، شادمانی با اشاره به تغییر مدیریت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، از وقفه کوتاه در ادامه روند برگزاری این برنامه خبر داد و گفت: انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در جهت رشد و ارتقاء سطح کمی و کیفی سینماروایت مصمم به اقدامات جدی تری در این زمینه است و بر این اساس جهت ایجاد ساختاری جدید و منسجم، ادامه روند برگزاری این برنامه وقفه ای کوتاه خواهد داشت.

شادمانی در ادامه به ارائه توضیحاتی پیرامون مستند نمایش داده شده پرداخت و افزود: فیلم مستند پرزیدنت آکتور سینما یک اثر صریح با موضوع آشکار و جانبدارانه و کاملا متکی به پژوهش در راستای هدفی از پیش تعیین شده است.

این فیلم به مخاطب می گوید که ممکن است چنین اتفاقی که تاریخ، پیش از این به خود دیده است و شوروی مثال عینی آن است در ایران هم رخ بدهد.

مراقب آدم های نفوذی و مرعوب باشید / سرنوشت گورباچف در انتظار برخی مسئولان است محمدتقی فهیم منتقد سینما در خصوص پرزیدنت آکتور سینما گفت: اگر ایران یا هر انقلاب دیگری که قرار است در برابر امریکا بایستد مراقب آدم های نفوذی و مرعوبش نباشد حتما امریکا این کشورها را فرو می پاشاند و شوروی بارزترین این مصداق است.

فهیم این مستند را هشداری برای آدم هایی دانست که ممکن است شبیه سیاستمداران شوروی عمل کنند و تصریح کرد: خطاب این فیلم بیشتر به نخبگان، مسئولان و مدیران کشور است که اگر نسبت به آن چیزی که در جهان رخ داده توجه نشان ندهند سرنوشت گورباچف در انتظار آنان است.

شباهت وضعیت کشورمان با دوران گورباچف و ریگان موجب شگفتی است محمد رضا برونی کارگردان اثر نیز در ادامه عنوان کرد: ممکن است شبهه ای پیش بیاید که آیا ما وقایع این فیلم را از داخل ایران شبیه سازی کردیم و آنگاه به دنبال تصویر فروپاشی از شوروی بودیم؟ درحالی که اصلا اینگونه نبوده است.

من خودم موقع تحقیقات اولین کسی بودم که از شباهت هایی که بین وضعیت کشورمان با دوران گورباچف و ریگان می دیدم شگفت زده می شدم.

وی با بیان اینکه ریگان به دلیل دخالت در فروپاشی شوروی الگویی برای اوباما و ترامپ شده است و او بود که اولین بار پیام نوروزی برای ایرانیان فرستاد و اوباما هم از او تقلید کرد اظهار داشت: حتی شعار انتخاباتی ترامپ الگوبرداری از شعار ریگان ما دوباره امریکا را قدرتمند خواهیم کرد بوده است.

سینمادارها پای کار فیلم های مستند نمی آیند برونی در مورد اکران این فیلم در سینماها که سوال یکی از مخاطبان بود گفت: هنوز مجوز نمایش در سینماها به ما داده نشده است ضمن اینکه چون سینماها به دنبال سود هستند و با توجه به اینکه هنوز اکران فیلم های مستند در سینماهای ایران جا نیفتاده است لذا سینمادارها پای کار فیلم های مستند نمی آیند.

کارگردان پرزیدنت آکتور سینما ادامه داد: هنگامی که می خواستیم از وزارت ارشاد مجوز نمایش در سینمای خانگی را بگیریم به ما خبر دادند که این فیلم جزو فیلم های توقیفی است و شورای عالی فیلم های توقیفی که این فیلم را بررسی کرده نمایش آن را در سینمای خانگی مردود اعلام کرده است.

بعید است این فیلم به دلیل نگاه منتقدانه به سازش با امریکا در هنروتجربه اکران شود فهیم هم در این لحظه اضافه کرد: سینمای هنروتجربه می تواند چنین فیلم هایی را اکران کند اما چون هنروتجربه دربست دولتی است و فیلم هایی مثل این فیلم که نگاه منتقدانه به سازش با امریکا دارد بعید است در هنروتجربه اکران شود.

این منتقد و فعال رسانه ای در عین حال فیلم پرزیدنت آکتور سینما را فیلم مهمی از نظر موضوع و سوژه دانست اما در بحث فرم و ساختار فیلم را فاقد خلاقیت عنوان کرد و افزود: این مستند از یک مدیوم تلویزیونی پیروی می کند و نتوانسته به مدیوم سینما نزدیک شود.

فیلم یک اثر باشکوه به خاطر بکارگیری کلمات و تصاویر است وی با بیان اینکه آفتی که این نوع فیلم ها اسیرآن می شوند صرفا آرشیوی بودن آنهاست اظهار داشت: فیلم یک اثر باشکوه به خاطر بکارگیری کلمات و تصاویر است اما ازسوی دیگر، فیلم مخاطب خودش را دست کم گرفته و مخاطب هدف فیلم، لایه های تحتانی جامعه است برای همین است که تمام تصاویری که دیده می شود نریتور هم آنان را توضیح می دهد! این درحالی است که در مستندهای جدید جهان از این نوع شیوه ها استفاده نمی شود و سعی می شود تا به سبک و سیاق دراماتیک تری اثر به مخاطب ارائه شود.

این منتقد سینمای ایران اضافه کرد: فیلمساز در برخی از سکانس به جای چینش تصویر براساس نیاز صحنه ودرام به دنبال جذابیت صرف آن واقعه بوده مثل ترور رونالد ریگان.

سینمای ایران نمی تواند در کنار سیاستمداران کشور بایستد فهیم با بیان اینکه سینمای امریکا در راستای اهداف فروپاشی شوروی در کنار سیاستمداران امریکایی بوده است این موضوع را نسبت به کشورمان هم صادق دانست و گفت: تاکنون چندین فیلم علیه انقلاب و کشورمان توسط هالیوود و امریکا ساخته شده و سینمای امریکا در این زمینه نیز در خدمت سیاستمداران بوده است درحالی که امروزه سینمای ما یک سینمای عقب مانده و به ظاهر هنری و روشنفکر زده ای است که نمی تواند در کنار سیاستمداران کشور بایستد.

اما خوشبختانه درحوزه مستند ما شاهد این توفیق بودیم که یکی از این فیلم ها پرزیدنت آکتور سینما بوده است.

الیور استون هم مستند کاملا آرشیوی ساخته است / نامه تاریخی حضرت امام (ره) پیرامون فروپاشی شوروی خود مستندی جداگانه می طلبد برونی درمورد آرشیوی بودن اثرش گفت: من خودم مستندهای آرشیوی جذاب را دوست دارم لذا برای من گونه اثر خیلی مهم نیست.

آقای الیور استون هم چندین قسمت تاریخ امریکا را به صورت آرشیوی کامل ساخته است.

بنابراین از نظر من آرشیوی بودن نقض محسوب نمی شود.

ضمن اینکه آرشیوی کار کردن برخی جاها سخت تر است چون هر جمله ای که بکار می برید باید از تصاویر آرشیوی خوب استفاده کنید.

وی در مورد غیرخلاقانه و تلویزیونی بودن اثرش هم یادآور شد: فکر می کنم قدری کم لطفی شد چرا که ما سعی کردیم در وحله اول فیلمی جذاب بسازیم و استفاده از تصاویر ترور ریگان به این دلیل بود.

کارگردان پرزیدنت آکتور سینما در پاسخ به سوال یکی از مخاطبان پیرامون استفاده نکردن از بیانات مهم و تاریخی حضرت امام (ره) در مورد فروپاشی شوروی گفت: در طرح اولیه این بیانات وجود داشت اما به نظرم رسید که از حضرت امام (ره) در این خصوص استفاده ابزاری نکنیم بهتر است چرا که در این صورت باید فقط یک اشاره ای گذرا به این مسئله می شد، حال اینکه نامه تاریخی حضرت امام (ره) پیرامون فروپاشی شوروی خود مستندی جداگانه می طلبد.

باید شاهد تولید مستند هایی باشیم که حرف برای دنیا داشته باشند محمد تقی فهیم هم در ادامه عنوان کرد: انتظار ما این است که امروز با وجود داشتن مضامین متعدد و مستند سازهای جوانی که در کشور وجود دارد شاهد تولید مستند هایی باشیم که حرف برای دنیا داشته باشند.

چرا این موضوع مهمی که فیلم پرزیدنت آکتور سینما به آن اشاره می کند نباید در فرم و قالبی ارائه شود که بتواند در رسانه های مهم دنیا دیده شود؟ دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس سه هزار میلیاردی مضامینی برای مستند سازها وی در پایان خاطرنشان کرد: آقای اژه ای از دستگیری برادر رییس جمهور خبر داده است، مستند سازان ما برای به تصویر کشیدن این موارد و مواردی همچون اختلاس سه هزار میلیاردی و فسادهای دیگر کجا هستند؟! اگر امروز مستند سازان ما در این زمینه کوتاهی کنند خدا آنان را نخواهد بخشید.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/B7COSD نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: سینما - مستند - اختلاس 3 هزار میلیاردی - رییس جمهور - فیلم - دستگیری - اختلاس - فهیم - برنامه - محمد - برگزار - دفاع مقدس - کارگردان - شوروی - تصویر - ایران - مسئولان - امریکا - کشور - انتظار - سیاستمداران - منتقد سینما - انواع - نقد و بررسی - مقدس - کارشناس - مدیران - مدیریت - فرهنگی - مخاطب

آخرین اخبار سرویس:
فرزند گارگردان «شهرزاد»: پدرم من را بیشتر دعوا می کرد!

اقامتگاه های بوم گردی، مقاصد نوین گردشگری در ایران است

تئاتر شهر برای ماه محرم و هفته دفاع مقدس چه برنامه هایی دارد؟

بهاره رهنما از اجرای نمایش «خورشیدهای همیشه» می گوید

اکران عصبانی نیستم با بازی نوید محمدزاده و باران کوثری

رنکینگ هالیوود ریپورتر برای پرطرفدارترین چهره ها در شبکه های اجتماعی دُواین جانسون در جایگاه نخست شبکه های اجتماعی ایستاد/ مستر بین یکی به آخر

سینماهای ایتالیا از «دریاچه ماهی» استقبال کردند

4 کتاب طرح کتاب خوان مهرماه 1396 معرفی شد

دختر جوان افغان در میان 30 زن زیبای جهان +عکس

خیلی جدی به ازدواج فکر می کنم

خرید بیش از 11 میلیارد ریال کتاب در جلسه 580 هیات خرید کتاب

قصیده ای عاشورایی از حسین منزوی

پوران درخشنده و محمدرضا اصلانی در جمع داوران بیطار

جذابیت تاریخی شهرستان خواف برای 2 استاد دانشگاه شیکاگو

فراخوان چهارمین جشنواره قدردانی از مروجان کتابخوانی منتشر شد

واکنش اداره کل هنرهای نمایشی به سخنان شکرخدا گودرزی/10 میلیون تومان تنها رقم قسط اول قرارداد بوده است!

نفرات برگزیده جشنواره قرآنی مدهامتان در زابل مشخص شدند

راه یابی انیمیشن «والیبال» به جشنواره اندونزی

افتتاح نمایشگاه ادوات جنگی در دزفول + فیلم

فیلمبرداری "ستاره های عاشقی" از آبان ماه

میزبانی نسل امروز از نمایش «من زنده ام»

روایت «بی صدا در جنگ» به روایت داریوش کاردان

فیلمبرداری "ستاره های عشقی" از آبان ماه

بازیگر شدن یک فوتبالیست دیگر /عکس

عکس/ بدرقه نادر گلچین با نوای مرغ سحر

«رمانی با یک طوطی» اثر«اندری ولوس» باترجمه «آبتین گلکار»

معرفی داوران بخش فیلم جشنواره «بیطار»

اسکار 2018 میزبان نظم الهی می شود/نماینده کشور سوییس درامی کمدی است+عکس

تصویربرداری «تنگه ابوغریب» آغاز شد

افتتاح کتابخانه دبیرستان پروین اعتصامی در ملایر

سینماهای ایتالیا از «دریاچه ماهی» استقبال کردند

شرکت 3500 اثر در جشنواره مسیر عشق/ خلأ تولیدات تصویری و مکتوب با موضوع راهپیمایی اربعین احساس می شود

انجمن عکاسان ایران از رییس سازمان اوقاف قدردانی کرد/ داوری بیش از 3 هزار و 200 عکس در جشنواره وقف

ابلاغ حکم شهردار جدید اصفهان تا پایان هفته+ فیلم

هشدار یک فیلم به جامعه «اِو» بزودی می آید

موبایلی که اسلحه می شود! + فیلم

نیاز جامعه به «فهم جوانی در مدرنیته متأخر»

سینماهای ایتالیا از دریاچه ماهی استقبال کردند

فیلم های داستانی راه یافته به بخش اصلی جشنواره فیلم کوتاه تهران

تمدید مهلت شرکت در جشن نوشتار سینمای ایران

مراسم تشییع نادر گلچین

رزم رستم و اسفندیار به ارمنستان می رود

انتصاب اعضای شورای سیاست گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب

بازدید رایگان از موزه ها در روز جهانی گردشگری

تجلیل از 35 سال تلاش «رضا برجی» در فرهنگسرای رسانه

پوریا شکیبایی بازیگر یک نمایش شد

در راستای پاسداشت شهدا تازه ترین ترانه رسول نجفیان منتشر شد+فایل صوتی

اجرای مراسم تعزیه خوانی در جوار شهدای گمنام

سامانه S300 در میدان بهارستان به نمایش درآمد

خانم هنرپیشه مشهور و مادرش + عکس

فیلم/ عزاداری شب گذشته در حرم حضرت رقیه(س)

تولید فیلم کوتاه «نذر» از سوی فیلمساز قمی

در ساخت آثار دفاع مقدس دست فیلم سازان را باز بگذاریم

آهنگسازی کارن همایونفر برای سریال محرمی

سروش صحت از ساخت فیلم سینمایی جدیدش خبر داد

سردار غیب پرور در مراسم و آن دقایق آبی: دفاع مقدس مینیاتوری از عاشورای اباعبدالله (ع) است

در گفت وگو با فارس عنوان شد سیفی آزاد: به اجبار تن به اکران ماجان دادم/ اکران ناگهانی به فیلم لطمه زد

ثبت 8 آیین عزاداری استان در فهرست آثار ملی

محمد منتشری: بهترین اجرای «مرغ سحر» را نادر گلچین خوانده است

دوم مهر روزی که ماندگار شد + آلبوم

شهرستان زهک میزبان یازدهمین سوگواره و تعزیه خوانی سنتی امام حسین(ع) می شود

انجام عملیات مرمتی در باغ موزه چهلستون و مسجد امام(ره) اصفهان

توضیحات هیأت داوران جایزه شعر «احمد شاملو» درباره روند داوری آثار/ یک شاعر از حضور در این جایزه

اولویت سازمان سینمایی

فراخوان چهارمین جشنواره قدردانی از مروجان کتابخوانی منتشر شد

تصاویر : تشییع پیکر «نادر گلچین»

دادگاه درخواست کارگردان ایرانی فیلم مل گیبسن را رد کرد

بیوگرافی حسن کسایی ، موسیقیدان و نوازنده برجسته اصفهانی

فیلم | دیرین دیرین - برچسب زنی

فیلم | آخرین اظهارات قاتل آتنا اصلانی

عکس|شباهت دخترک زیبای آقای بازیگر به پدرش!

دبیر اجرایی دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد منصوب شد

سعید آقاخانی و روایت قصه مسافران هتل/ تصویربرداری شب عید در مشهد ادامه دارد

نمایشگاه عکس دفاع مقدس در خانه رزمنده مینابی

رادیو نمایش با پخش سریال های جدید به استقبال محرم می رود

برگزاری محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه»

تمدید مهلت شرکت در جشنواره «سینما حقیقت»

فیلم عزاداری در حرم حضرت رقیه(س)

برپایی نمایشگاه گروهی خوشنویسی «مشق مناجات» در رشت

بازگشت ستاره بالیوود به سینما بعد از آزادی از زندان

واکنش بهاره رهنما به حاشیه های تئاتر جدیدش

فیلم | ماه عزا - قسمت دوم - خلیل آل طه

خرید 11 میلیارد ریال کتاب از ناشران

نحوه انتخاب آثار دوسالانه مجسمه سازی تشریح می شود

پوریا شکیبایی به دریبل پیوست

حمیدنژاد سریال تاریخی می سازد/ بانوی عمارت در آستانه آغاز تصویربرداری

نخستین « سوگواره نی نوا » در صومعه سرا برگزار می شود

جدلی در گفت وگو با فارس آمادگی انجمن زنان ناشر برای حضور در فرانکفورت/ چکیده کتاب ها ترجمه و کاتالوگ آماده شد

آغاز مرمت بقعه متبرکه امامزاده قاسم(ع) ازنا

زیستاب جلبک لیان جنوب بوشهر درجایگاه نخست جشنواره زیست فناوری ایران

بخش خبری 20:00 شنبه 1 مهر ماه

عکس های تشییع پیکر زنده یاد نادر گلچین

دورهمی خانم های بلندمرتبه سینما در یک گالری/عکس

پوریا شکیبایی به نمایش دریبل پیوست

شهرستان زهک میزبان یازدهمین سوگواره و تعزیه خوانی سنتی امام حسین(ع) می شود

رونمایی از 13 عنوان کتاب در هفته دفاع مقدس در گیلان

نمایشگاه عکس «تهران» و جشنواره عکس «خیام» فراخوان دادند

رادیو نمایش با سریال های جدید به استقبال محرم می رود

زیستاب جلبک لیان جنوب بوشهر درجایگاه نخست جشنواره زیست فناوری ایران

نمایشگاه کتاب دفاع مقدس در اصفهان برپا می شود

جذابیت خواف برای 2 استاد دانشگاه شیکاگو

سکانس های برتر آواز قو

قصر شیرین در محاصره + فیلم

تمدید مهلت فراخوان جشن نوشتار سینمایی

رویال شکسپیر در تسخیر زنان

تنگه ابوغریب جلوی دوربین رفت

رامبد جوان: آغوشم برای جناب خان باز است/ خندوانه پربیننده ترین برنامه تلویزیون است

همسر شهاب حسینی بازیگر شد + عکس

بازی جواد عزتی در فیلم تنگه ابوغریب

2017، سال بد سینمای بریتانیا از لحاظ تناسب جنسیتی

اولین نشست خبری وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود

مخاطبان "دورهمی" و "نود" کمتر از خندوانه بودند/ آماده مذاکره برای حضور جناب خان هستیم

جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی فراخوان داد

«رزم رستم و اسفندیار» در ارمنستان

شرکت سه هزار و 500 اثر در جشنواره مسیر عشق/ خلا تولیدات تصویری و مکتوب با موضوع راهپیمایی اربعین احساس می شود

انیمشین ایرانی نامزد یک جشنواره ی فصلی کانادایی

اجرای نمایش میدانی "از حرم تا قدس" در طبس+ فیلم

دبیران دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد مشخص شدند

سریال عاشقانه تاریخی «بانوی عمارت» برای تلویزیون

مهلت شرکت در جشنواره «سینما حقیقت» تمدید شد

«امین حیایی» مدرس بازیگری شد

محفل انس با قرآن کریم در محل نمایشگاه فرهنگی - رزمی عملیات رمضان برگزار می شود

سریال عاشقانه «بانوی عمارت» برای تلویزیون

دبیران دهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد مشخص شدند

ابلاغ ساختار جدید و معاونان بنیاد شعر و ادبیات داستانی

امیری در گفت وگو با فارس خبر داد برگزاری اختتامیه دوره دوم جشنواره هنری دانشجویی ققنوس در اول آذرماه

​سوال مهم زیباکلام از اصولگرایان

ثبت 8 آیین ماه محرم کهگیلویه و بویراحمد در فهرست آثار ملی

تصاویر:دختر رَپِر ایرانی که هنرپیشه تئاتر شد

آغاز تصویربرداری «تنگه ابوغریب» بهرام توکلی

بیش از 50 درصد مرمت تالار خانه نصیرالملک انجام شد

«حماسه عاشقان»؛ ادای دینی به شهدای هشت سال جنگ تحمیلی+ فیلم

فراخوان چهارمین جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی منتشر شد

فیلم خوانی؛ فیلم سینمایی "دیده بان"

همایش بزرگ لبیک یا حسین در ملایر+فیلم

جلوگیری از فعالیت ایستگاههای صلواتی فاقد مجوز

فراخوان جشنواره تقدیر از مروجان کتابخوانی

انتقاد بهاره رهنما از برخی نگاه ها / «زنان کربلا ادامه ی یک دلمشغولی است»

مهلت شرکت در جشنواره ی سینما حقیقت تمدید شد

خرید بیش از 11 میلیارد ریال کتاب در جلسه 580 هیات خرید کتاب

«آب هرگز نمی میرد»؛ ترکیبی از حماسه و عرفان

برپایی نمایشگاه عکس «مختارنامه» در برج آزادی

مسابقه «عاشورا از زبان هنر» در فیلیپین+فیلم

گریم خاص بهنوش بختیاری در فیلم جدیدش +عکس

تمدید مهلت شرکت در جشنواره سینما حقیقت

دبیر اجرایی جایزه جلال منصوب شد

آیا انجام کارهای خانه ضامن عمری طولانی است؟‎

موفقیت های بین المللی "نفس"، دلیل انتخاب آن برای اسکار

مراسم تشییع پیکر نادر گلچین

بوسه مائده طهماسبی برصورت همسرش فرهاد آییش در تولد 65 سالگی اش! عکس

تصویری تکاندهنده از پیری شون کانری بازیگر نقش جیمزباند

با حضور هنرمندان و موسیقیدانان نام آشنای کشور آلبوم موسیقی سربلندان در حوزه هنری رونمایی می شود

شیوا خسرو مهر در گفت وگو با فارس: بازیگران تئاتر باید خود را باور داشته باشند/بدون اعتماد به نفس نمی توان در عرصه هنر موفق بود

روایت «چشم به راه» بودن مادران شهدای جاویدالاثر در شبکه یک

تمدید مهلت شرکت در جشنواره ی سینما حقیقت

«آن» پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینما شد

بدرقه نادر گلچین با نوای «مرغ سحر»

بازگشت همسر شهاب حسینی به عرصه بازیگری پس از 20 سال

موفقیت بین المللی یک فیلم در گرو پخش کننده قوی است

عکس هایی از مراسم تشییع نادر گلچین

اختصاص جایزه تماشاگران ژاپنی به فیلم ایرانی ویولونیست

عکاس حسینی فانوس شوید

نگاهی به جاذبه های توریستی کردستان در مستند «ریژنه» در قاب افق

«بکت» مهمان ناظرزاده کرمانی می شود

دبیر اجرایی جایزه جلال منصوب شد

"it" پر فروش ترین فیلم ترسناک تاریخ هالیوود

سه اثر یک هنرمند گواهی ثبت آثار ادبی و هنری گرفتند

تشییع پیکر «نادر گلچین»/عکس

حضور پوری بنایی در اکران یک فیلم (عکس)

جدول برنامه های برج آزادی برای هفته دفاع مقدس

مراسم تششیع پیکر نادر گلچین خواننده قدیمی +تصاویر

انتشار کتاب «جنگ سایبری»

پخش ویژه برنامه «مقتل الحسین» از رادیو قرآن

سیزدهمین شماره هفته نامه شهرزاد منتشر شد

آلبوم موسیقی «سربلندان» در حوزه هنری رونمایی می شود

پیکر نادر گلچین با حضور اساتید موسیقی به خانه ابدی بدرقه شد / عکس

نخستین حرکت آتش به اختیار فرهنگی«باغ شکوفه های حسینی» در روستای روتان

کتاب های مرجع کودک و نوجوان غیرفارسی به نمایش در می آیند

اعلام فیلم های داستانی راه یافته به جشنواره ی فیلم کوتاه تهران

بازسازی عکس 17 سال پیش نوید محمدزاده + عکس

حیف این همه صدا که به خاک می رود/ نادر گلچین از هنرمندان ماندگار موسیقی ایران است

روایت یکی از ساکنین خرمشهر از روزهای جنگ

نمایش کتاب های مرجع غیرفارسی در کتابخانه کانون

آغاز فیلمبرداری فیلمی با بازی جواد عزتی

3 کشور دیگر وارد میدان رقابت اسکار شدند

اعلام فیلم های داستانی راه یافته به جشنواره ی فیلم کوتاه تهران

وزارت ارشاد 11 میلیارد ریال کتاب خرید

ماجرای فرمانده ای که کارگردان شد/ مدعیان معماری نوین سینما قصه و قهرمان را از سینما گرفتند!

3 کشور دیگر وارد میدان رقابت اسکار شدند

فیلم/ شعرخوانی شورانگیز امیری اسفندقه درباره شهید حججی

رامبد جوان از نحوه آشنایی خود با سینما گفت/ پشت پرده رفاقت با خسرو شکیبایی

2017 بدترین سال سینمای بریتانیای از لحاظ تناسب جنسیتی

شرکت 3 هزار و 500 اثر در جشنواره فیلم و عکس مسیر عشق

کاری کنیم مردم تاریخ انقلاب را از ما بشنوند نه از ماهواره ها

دانلود بازی لگو نینجاگو برای کامپیوتر

توضیحات زیبا بروفه درباره ایفای نقش خبرنگار

علاقه بوسنیایی ها به سریال یوسف پیامبر(ع)/ اختصاص بهترین ساعات پخش تلویزیون های بوسنی به سریال های ایرانی

سوگواره نمایش(رکعت به رکعت عاشقی)

جدول برنامه های برج آزادی برای هفته دفاع مقدس منتشر شد

رامبد جوان: آماده مذاکره برای بازگشت جناب خان به «خندوانه» هستیم

در یکصدو نوزدهمین برنامه سینما روایت عنوان شد: فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس

در یکصدو نوزدهمین برنامه سینما روایت عنوان شد: فهیم: جای خالی مستند سازی درباره دستگیری برادر رییس جمهور و اختلاس