مطالب مرتبط:
شهرزاد و عاشقانه کدامیک جذاب ترن؟
عاشقانه یا شهرزاد؛ کدامیک برنده خواهند شد؟
«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟
ماجرای «شهرزاد 2» و حاشیه هایش
قسمت چهارم از فصل دوم شهرزاد عرضه شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 13:052017-07-17فرهنگي

«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟


شهرزادبا وجود تفاوت هایی که دو سریال «عاشقانه» و «شهرزاد» با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

- شهرزادبا وجود تفاوت هایی که دو سریال عاشقانه و شهرزاد با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

قانون"-شهرزادبا وجود تفاوت هایی که دو سریال عاشقانه و شهرزاد با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازقانون به نقل از خبرآنلاین٬ اگرچه چند سالی است شبکه نمایش خانگی با پخش سریال های متنوع، مخاطبان و بینندگان خود را پیدا کرده اما از پارسال با پخش سریال شهرزاد ، جای خود را بیش از گذشته در میان خانواده ها باز کرده است.

اینک با پخش فصل دوم شهرزاد که با ادامه انتشار سریال عاشقانه هم زمان شده، فضایی رقابتی هم بین این دو مجموعه شکل گرفته است.

با گشت و گذاری کوتاه در صفحات مجازی به خصوص اینستاگرام به آسانی می شود فهمید با وجود برخی شباهت های کلی و جزیی میان این دو سریال، هر کدام از آنها مخاطبان و طرفداران خود را دارند و برخی هم علاقه مند به تماشای هر دو این مجموعه ها هستند.

قصه هر دو سریال بر پایه عشق است اما پر واضح است که مخاطب حرفه ای با دیدن حتی چند قسمت از هر کدام از این مجموعه ها، به جنس متفاوت این دو کار پی می برد.

در گزارشی که پیش رویتان قرار دارد، به بررسی ویژگی های هر دو سریال پرداخته و برخی وجوه مشترک میان عاشقانه و شهرزاد را بررسی کرده ایم.

بستر زمانی داستان / قصه ای عشقی از جنس دیروز و امروز سریال های شهرزاد و عاشقانه هر دو بر محور قصه ای عاشقانه بنا شده و روایت می شوند.

اما در جزییات تفاوت های اساسی با هم دارند.

شهرزاد ، عشق را در بستر یک دوره و رخداد تاریخی روایت می کند و رنگ و بوی سیاسی دارد، اما عاشقانه یک قصه امروزی و معاصر است که عشق را در بستر خانواده و زمینه اجتماعی آن روایت می کند.

برخلاف شهرزاد که قصه اش در سال های گذشته روایت می شود، قصه عاشقانه در فضای لاکچری و مدرن جامعه امروز پیش می رود.

البته که چشم نوازی های بصری در فصل اول شهرزاد و زمانی که قصه در خانه بزرگ آقا و دخترش شیرین می گذشت نیز نمایان می شد.

اما بستر زمانی متفاوت این دو سریال باعث شده تا تفاوت های زیادی در وجوه مختلف آن از لحاظ دراماتیک دیده شود.

به دلیل همین تفاوت مقطع زمانی که قصه در آن روایت می شود است که شهرزاد و آدم های قصه اش بیشتر در جهت وصال و یکانگی حرکت می کنند و عاشقانه در جهت انفصال و جدایی.

در واقع مقایسه این دو سریال از حیث مضمونی و تاریخی، نه ساختار اجرایی و کارگردانی نشان می دهد روابط عاشقانه در طول تاریخ معاصر در جامعه ما از هویت، اصالت و صلابت خود دور شده و به نوعی خشم و نفرت و رقابت های فردی بر آن سلطه یافته است.

قصه / عاشقانه ای مشترک اما متفاوت نمادهای یک داستان رمانتیک یا عاشقانه شاید در فصل اول شهرزاد بیشتر به چشم می خورد، لحظات دلدادگی و شاعرانه ای که شهرزاد و فرهاد با هم داشتند ما را بیشتر به یک سریال با داستان عاشقانه نزدیک می کرد.

اما در عاشقانه بیش از اینکه شاهد عشق باشیم می توانیم به تماشای آسیب شناسی عشق در جامعه امروز بنشینیم.

نکته جالبتر اینکه در سریال منوچهر هادی بر خلاف عنوان اثر کمتر تصویری از روابط خالص عاشقانه می بینیم که این نکته نیز احتمالا به هدفی که سازندگان در پس انتخاب این اسم برای سریالشان داشتند برمی گردد.

اما واقعیت این است که مقایسه تجربه و روابط عاشقانه این دو سریال نشان دهد که در جامعه معاصر ما نسبت به 40- 50 سال پیش چه بر سر عشق آمده و حتی احساس و عواطف آدم ها دچار چه آسیب های شده است.

عشقی که ما در شهرزاد بین فرهاد و شهرزاد می بینم در روابط عاطفی هیچکدام از زوج ها در عاشقانه تجلی ندارد و ین نشان می دهد هادی به خوبی توانسته کمرنگ شدن صداقت و خلوص و حتی احساسات عاشقانه آدمها در دوران جدید را در سریالش به تصویر بکشد.

ویژگی مشترک دیگری که شاید بتوان میان این دو سریال پیدا کرد بعد سیاسی است که البته در شهرزاد به شکلی کاملا حساب شده و حتی از پیش تعیین شده به آن پرداخته شده و حتی یکی از محورهای اصلی قصه است.

در عاشقانه هم وقتی داستان به سمت گیسو و روابط اش با پدرش حاج یونس می رود یا پای برادر دیگر او به می آید می توان حرف هایی که رنگ و بویی سیاسی دارند را شنید.

شهرزاد و فرهاد به عنوان یک زوج عاشق دارای آرمان های سیاسی و اجتماعی هستند اما زوج های عاشقانه حتی گاهی فاقد آرمان فردی به نظر می رسند.

سابقه کارگردانان/ نام هایی موفق در جذب مخاطب حسن فتحی را می توان از کارگردان های قدیمی تلویزیون دانست که در سال های اخیر با ساخت سریال هایش نشان داده علاقه ای خاص به فرهنگ معاصر دارد و در این زمینه موفق نیز بوده است.

علاقه به تاریخ نیز در بیشتر سریال هایی که فتحی آنها را کارگردانی کرده به چشم می خورد و شهرزاد هم از این ویژگی مستثنی نیست چرا که قصه اش در مقطع زمانی حال نمی گذرد.

فتحی با ساخت چندین سریال پرمخاطب در تلویزیون از جمله پهلوانان نمی میرند ، شب دهم ، میوه ممنوعه ، مدار صفر درجه و .

ثابت کرده که با سلیقه مخاطب در هر دوره زمانی به خوبی آشنایی دارد.

ساخت مجموعه شهرزاد در شبکه نمایش خانگی نیز امکان پیش رفتن با ذائقه مخاطب امروزی را برای این کارگردان و گروهش بیشتر از قبل فراهم کرد و او نیز با انتخاب بازیگران توانا و محبوب مردم و همچنین روایت و ساختار متفاوت با توجه با مدیومی که در آن کار می کند سریالی پرطرفدار برای شبکه نمایش خانگی تولید کرد.

منوچهر هادی بیش از اینکه در تلویزیون فعال باشد در سینما فیلم ساخته است.

البته کارگردانی 4 سریال تلویزیونی نیز به نام او ثبت شده است.

نام هادی در سینما با ساخت فیلم من سالوادور نیستم با بازی رضا عطاران و یکتا ناصر بیش از گذشته بر سر زبان ها افتاد چرا که این فیلم به فروش بسیار بالایی در زمان اکرانش دست پیدا کرد و در میان فیلم های پرفروش تاریخ سینمای ایران قرار گرفت.

او حدود یک سال بعد از ساخت من سالوادور نیستم و پس از آن کارگر ساده نیازمندیم شبکه نمایش خانگی را برای ساخت اثر بعدی اش انتخاب کرد و سراغ بازیگران چهره ای رفت تا بتواند قصه گیرایش را با حضور آنها مقابل دوربین ببرد.

هادی با ساخت من سالوادور نیستم و استفاده از رضا عطاران نشان داد با مولفه هایی که مخاطب آنها را دوست دارد و با آنها ارتباط برقرار می کند آشناست و حالا هم با ساخت عاشقانه همان مسیر را در جذب بیشتر مخاطب پیش گرفته است.

بازیگران / وقتی ستاره ها در شبکه نمایش خانگی به صف می شوند شهرزاد از حضور بازیگران خوبی بهره برده است، حضور شهاب حسینی به عنوان یک سوپراستار در این سریال برای مخاطب جذابیتی ویژه دارد، علی الخصوص اینکه نقش قباد با ویژگی های شخصیتی اش نیز باعث شده تا محبوبیت این بازیگر در نزد بیننده دو چندان شود.

ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار که چهار بازیگر اصلی جوان قصه هستند نیز در میان مخاطب از محبوبیت زیادی برخوردارند.

ایزدیار بعد از بازی در این سریال و البته نه به واسطه آن بیش از پیش دیده شد.

او برای بازی در ابد و یک روز موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شد.

ترانه علیدوستی هم که اساسا بازیگر گزیده کاری در سینماست، با فروشنده خوش درخشید و همزمانی همه اینها با پخش شهرزاد خاطره خوش تری را از حضور این بازیگران در این سریال به جای گذاشت.

در کنار حضور این بازیگران جوان، دیدن دوباره علی نصیریان پس از چند سال در یک سریال برای بیننده های یک سریال شبکه نمایش خانگی برگ برنده دیگری بود که حسن فتحی آن را رو کرد.

درخشش فوق العاده نصیریان در نقش بزرگ آقا در سریال شهرزاد بار دیگر هوشمندی فتحی را در انتخاب و چینش درست بازیگران را به ما یادآوری کرد.

فتحی از ابوالفضل پورعرب هم چند سالی است به دلیل بیماری اش کم کار شده برای بازی در این سریال دعوت کرد تا بیننده ها سوپراستار سال های نه چنوان دور سینما را دوباره در قاب تصویر ببینند.

سایر بازیگران این سریال از جمله گلاره عباسی، با نقشی که می توان حدس زد در فصل دوم کلیدی تر شده است، هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، پرویز فلاحی پور، محمود پاک نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، نسیم ادبی و حالا در فصل دوم رویا نونهالی نیز همه به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

عاشقانه هم مجموعه ای پربازیگر به شمار می آید که انصافا هم چهره های صاحب نامی را برای حضور در این سریال گرد هم جمع کرده است.

هادی برای بیشتر نقش های اصلی سریالش به دنبال بازیگران شناخته شده ای رفته که پیش از این در تلویزیون هم دیده شدند، حسین یاری، مسعود رایگان، پانته آ بهرام، ساره بیات، هومن سیدی، بهاره کیان افشار و … علاوه بر تجربیات سینمایی شان در تلویزیون هم بازی کرده اند و مخاطب به واسطه همین حضور آنها در سیما ممکن است سابقه ذهنی پررنگ تری از آنها داشته باشد.

محمدرضا گلزار نیز به عنوان سوپراستار سینما در این سریال بازی قابل قبول تری از خودش به نمایش گذاشته و پا به پای سایر بازیگران تلاش کرده تا یک دستی بازی اش حفظ شود.

حضور او که هنوز هم می توان امید داشت خیلی ها بخاطر بازی اش در یک فیلم به سینماها می آید در یک سریال شبکه نمایش خانگی ویژگی مثبتی برای عاشقانه به شمار می آید.

در کنار او حضور مهناز افشار هم به عنوان بازیگری که بیشتر بر پرده سینما ظاهر شده برای طرفدارانش نکته ای جالب توجه به شمار می آید.

گرچه که ویژگی های شخصیتی سرد و بی روح گیسو را برخی از مخاطبان هنوز هم چندان هضم نکرده اند.

اما هوشمندی هادی در این بحث در انتخاب بازیگر نقش پیمان با بازی هومن سیدی نمایان شد، این شخصیت از همان ابتدا به دل مخاطب نشست و بسیاری از صفحات مجازی پر شد از دیالوگ ها و تکیه کلام های این شخصیت که طرفداران زیادی در عاشقانه برای خودش دست و پا کرده است.

موسیقی و تیتراژ/ وقتی چاوشی و فرزین غوغا می کنند شاید تا چند شال پیش تیتراژ فیلم یا یک سریال به اندازه حالا مهم نبود اما موسیقی و تیتراژ خوب چند سریال تلویزیونی اهمیت این ماجرا را به شدت بالا برد تا جاییکه حالا دیگر بسیاری از خواننده ها برای بیشتر دیده شدن هم که شده برای تیتراژ خواندن سر و دست می شکنند و البته که برخی شان هم معتقدند تیتراژخوانی در تلویزیون مافیا دارد.

با این اوصاف بیراه نبوده که کارگردان و تهیه کننده گان دو سریال محبوب نمایش خانگی از حداکثر توانشان برای جذب خواننده های خوش صدا و پرطرفدار برای سریال هایشان استفاده کنند.

تلاش شهرزاد ی ها به تیراژخوانی محسن چاوشی برای این سریال منجر شد که طرفداران این خواننده پاپ را بیش از پیش مشتاق هنر هنرمند محبوب شان کرد.

علاوه بر تیتراژ کلیپ های تصویری که چاوشی برای شهرزاد خواند هم بسیار مورد توجه قرار گرفت و در فضای مجازی نیز سر و صدا کرد تا بار دیگر ثابت شود موسیقی هنری فراموش نشدنی در هر جای این دنیاست.

اما فرزاد فرزین برای اهالی هنر به عنوان خواننده ای با قدرت صدای بالا شناخته می شود که البته تجربه بازیگری هم دارد.

شاید هم همین موضوع دلیل انتخاب او برای خوانندن تیتراژ دلنشین عاشقانه بود که خیلی ها آن را از قطعاتی که فرزین تا به حال خوانده بیشتر دوست دارند.

فرزین علاوه بر خوانندن تیتراژ و چند قطعه دیگر که به عنوان کلیپ تصویری در لا به لای عاشقانه مورد استفاده قرار می گیرد در این سریال بازی کرده و جالب اینکه بازی اش از تمام تجربیاتی که تا به حال در سینما داشته هم پخته تر و سنجیده تر شده و به همین دلیل هم مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال حضور فرزین در عاشقانه چه در مقام بازیگر و چه خواننده تیتراژ حضوری موفق به شمار می آید و این را از واکنش مخاطبان نیز به راحتی می توان فهمید.

گریم/ اشرافی هایی که لاکچری شدند یکی از نکات جالب توجه در هر دو سریال مورد بحث ما چهره پردازی و طراحی لباس است که نقش پررنگی در هر دو سریال نیز دارد.

با این تفاوت که در هر دوی این سریال ها متناسب با دوره و مقطع زمانی داستان به این دو مورد توجه شده است.

در شهرزاد ما با خانواده هایی نسبتا مرفه رو به رو هستیم که ماشین سوار می شوند، دختر و پسرشان به دانشگاه می رود، پدر یکی شان فرش فروشی دارد و حتی اگر همه اینها را از صدقه سر بزرگ آفا هم بدانیم باز باید خانواده شهرزاد و فرهاد را جزو قشر مرفه و یا حتی اشرافی آن دوره قرار بدهیم که شیکی و آراستگی در ظاهرشان نمایان است.

در واقع خاستگاه طبقاتی آنها باعث دشه تا آنها در ظاهر هم با برخی دیگر از افراد جامعه آن دوران فرق داشته باشند.

خاستگاه طبقاتی آدم های قصه عاشقانه هم ما را با فضایی لاکچری و کاملا شیک رو به رو می کند که همان شباهت ها به طبقه اشرافی دوره زمانی شهرزاد را دارد.

در عین حال تفاوت های دوران تاریخی این دو سریال اشرافی گری را به لاکچری بودن بدل کرده و به همین خاطرم هست که آدم های قصه عاشقانه نیز همه خوش پوش، مرتب، کراوات زده، آرایش کرده و منظم اند.

ویژگی های بصری/ چشم نوازی از بستر تاریخ تا به امروز عاشقانه و شهرزاد را می توان از حیث زیبایی نشناسی و جذابیت بصری در یک رده قرار دارد با این تفاوت که یکی نبودن مقطع زمانی قصه هر دو سریال را در این مورد نیز لحاظ کنیم و برخی تفاوت ها را هم بر این مبنا بدانیم.

در شهرزاد نورپردازی ها و قاب بندی ها واجد نوعی زیبایی شناسی بصری تاریخی است که همین ویژگی ها در عاشقانه نیز به شکلی امروزی و نه صرفا به دلیل دارا بودن ویژگی های هنری نمود پیدا کرده است.

مخاطب در عاشقانه هم با لوکیشین های مدرن، شیک و امروزی مواجه می شود که چه بسا برای سلیقه مدرن امروز چشم نوازی و جذابیت بیشتری هم دارد.


کلید واژه ها: عاشقانه - سریال - شبکه نمایش خانگی - نمایش خانگی - شبکه نمایش - سریال عاشقانه - تفاوت - هایی - نمایش - شبکه - محبوب - مخاطب - امروز - خانواده - متفاوت - گزارش - اینستاگرام - قانون - دراماتیک - طرفداران - اجتماعی - امروزی - تاریخی - داستان - مجازی - سیاسی - جامعه - فضایی - خانه - حرفه

آخرین اخبار سرویس:
آغاز ساخت خانه صبا ،کودک بیمار رامیانی +فیلم

دعوت خانه سینما از مردم و بازیگران برای حضور در تشییع پیکر شهید حججی

رضا دادویی به مناسبت ورود اشکان را روی صحنه می برد

گزارشی از دیدارهای یک مدیر سینمایی در موره پاراجانف

پیش بینی وضع هوای اصفهان +فیلم

پیش بینی برداشت 15 هزار تن میگو + فیلم

دعوت خانه سینما از مردم و بازیگران برای حضور در تشییع پیکر شهید حججی

فضای تئاتر اوایل انقلاب هیجان انگیز بود/ بدون باور نمی توان وارد تئاتر دفاع مقدس شد

ویژه برنامه های شبکه چهار در تاسوعا و عاشورای حسینی

«نسیه و نقد» خسرو دهقان رونمایی شد

«ساعت 5 عصر» همکاری با ماهواره را تکذیب کرد/توقف اکران به احترام ایام عزاداری

چهره ها/ صفحه اینستاگرام «ترانه علیدوستی» رفع هک شد

آخرین خبرها از فیلم سینمایی «به وقت شام»

ویژه برنامه های شبکه چهار در تاسوعا و عاشورای حسینی

مجموعه آموزش زبان انگلیسی به صورت فیلم - Extra English

مردم فارس در سوگ سالار شهیدان

«این بیست و سه نفر»، مهمان جدید تلویزیون

کمدین مطرح هالیوودی در فیلم تازه کارگردان ایرانی

دیگر در نقش «مادر بدجنس» بازی نمی کنم

داستان میانمار هنوز تمام نشده است، حکایت همچنان باقی است

سرزمین مادری از جمعه روی آنتن شبکه سه می رود+ تیزر

مستاجربودن سه میلیون خانواده ایرانی کم در آمد+فیلم

آخرین خبرها از تازه ترین اثر ابراهیم حاتمی کیا

چرا دروغ می گوییم؟ (2)

بازیگر زن ایرانی برنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره ایتالیا +عکس

ماجراهای دلقک قاتل با فیلم های بعدی آن ادامه می یابد

زلدا به عنوان بهترین بازی سال نمایشگاه گیم توکیو رسید

بازیگر مشهور در حرم امام رضا/عکس

خالکوبی عجیب سارق تهرانی +عکس

رمان برنده «بوکر» سریال می شود

اکران «ساعت پنج عصر» متوقف شد

کتاب «جُون، خادم المهدی» رونمایی می شود

«ساعت 5 عصر» همکاری با ماهواره را تکذیب کرد/توقف اکران به احترام ایام عزاداری

جلوه پرده های عاشورایی در نگارخانه حوزه هنری یزد

انتشار کتاب گفت وگو با آیدا درباره شاملو

کمدین مطرح هالیوودی در فیلم تازه کارگردان ایرانی

«فتحعلی بیگی»برای «طهمورث» نقالی کرد

ایتالیا با فیلم اسکورسیزی، رقابت اسکار را داغ کرد

میراث دار هویت انقلابی و دینی شهدا باشیم/ استفاده از فرصت هفته دفاع مقدس برای تبیین این هویت ها

زندگی شهید سرلشکر فلاحی را از رادیو نمایش بشنوید

آسیب شناسی شتاب زدگی

دیدار علیرضا تابش با دبیر جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان

ماهنامه فیلم نگار منتشر شد

فیلم های کوتاه و داستانی دفاع مقدس هنرمندان اردبیلی اکران می شود

ترجمه های دریابندری از نگاه ضیا موحد

پخش نمایش های ویژه محرم از رادیو قرآن/ پخش زنده محفل قرآنی شب عاشورا از رادیو قرآن

اولین فیلم تولید شده در عصر ایران به جشنواره جهانی توکیو راه یافت: "زندگیِ بدون زندگی"

مسابقه عکاسی سیمای ارادت در استان اردبیل برگزار می شود

برنامه های شبکه چهار در تاسوعا و عاشور

انیمیشن تام و جری - Tom and Jerry Willy Wonka and the Chocolate Factory 2017 Animation

وقتی «خانم بازیگر» چادری می شود

برگزاری شب شعر دفاع مقدس با حضور شاعران کشوری در جنوب کرمان

راهیابی دو فیلم ایرانی به جشنواره فیلم توکیو

کمال تبریزی از سرزمین کهن می گوید

راهیابی دو فیلم ایرانی به جشنواره فیلم توکیو

لزومتوجه به حضور اساتید بین المللی در دوسالانه ها جدی

عبدالحمید قدیریان: زاویه نگاه معرفتی هنرمند به واقعه عاشورا، مهم ترین مسئله در آثار عاشورایی است

«مرد» اردیبهشت 97 پخش می شود

عزاداری مردم تویسرکان با مداحی حاج صادق آهنگران+فیلم

اظهارات کمال تبریزی پس از اعلام قطعی زمان پخش «سرزمین کهن»

کتاب«جُون،خادم المهدی» رونمایی می شود

رونمایی از پوستر سه فیلم زرد، شَـنِـل، مالاریا

آغاز پیش فروش بلیت های نمایش کوکوی کبوتران حرم

همسر قدیم و جدید رامبد جوان در یک فیلم /عکس

اولین تریلر از فیلم Maze Runner: The Death Cure منتشر شد

شماره جدید فیلم نگار منتشر شد

حضور بهاره رهنما در فیلم سینمایی «آقای سانسور»

حال این روز های کمدین خندوانه !

بازیگر زن با پدر و مادرش (عکس)

تغییر نام سریال «سرزمین کهن» به «سرزمین مادری»

انیمیشن تخت سلطنت الف ها - Throne Of Elves 2016 Animation

سریال کمال تبریزی به آنتن برگشت/ تغییر نام به «سرزمین مادری»

اعتراض کارگردان من و شارمین به پایان زودهنگام اکران فیلم اش

برپایی نمایشگاه عکس «کربلا در آیینه تاریخ »در نهاوند

«فتحعلی بیگی» برای «طهمورث» نقالی کرد/ حضور گردشگران خارجی در سوگواره

برنامه های بیست وپنجمین هفته کتاب کلید خورد

زاویه نگاه معرفتی هنرمند به واقعه عاشورا، مهم ترین مسئله در آثار عاشورایی است

نخستین سوگواره عکس محرم در بندرعباس برگزار می شود

آرزوی مرگ برای بازیگر کهنه کار سینما/عکس

11 مهر، آخرین فرصت نام نویسی در جشنواره کارآفرینان برتر

اینستاگرام مجری سرشناس تلویزیون هک شد +عکس

ماجرای دختر جنگ دیده امشب در هزاردستان/ 29 سال در جستجوی خانواده

اکران کمپین لبیک یا حسین(ع) روی سازه های فرهنگی تهران

همسر سابق و فعلی رامبد جوان در یک فیلم /عکس

عکس غمگین آقای بازیگر در کنار مادرش

یادداشت پیام فضلی نژاد به بهانه رونمایی کتاب نسیه و نقد خسرو دهقان فردید عالم سینماست/ سینما عوارض وارادتی بودن خود را تحمیل می کند

انتقاد تندو تیز محسن چاوشی از تلویزیون

70 بنای تاریخی در بافت قدیم رشت شناسایی شد

رونمایی از کتابی با محتوای مجموعه نقدهای سینمایی

در آستانه اکران پوستر فیلم مالاریا رونمایی شد

اعلام اسامی گروه های راه یافته به هفتمین سوگواره کانون تعزیه استان بوشهر

پخش برنامه حسینیه ایران از رادیو یزد

بیست و پنجمین دوره هفته کتاب 20 الی 26 آبان برگزار می شود

ویلایی ها در شبکه نمایش خانگی توزیع شد+ لینک دانلود حلال

میرکریمی داور جشنواره توکیو شد

حمایت الهام پاوه نژاد از احسان کرمی + عکس

بازیگر سرشناس ترکیه ای مقابل دوربین کارگردان ایرانی

تکذیب همکاری «ساعت پنج عصر» با شبکه ماهواره ای جم

پایان اکران من و شارمین با یک تصمیم عجیب! +عکس

چهره ها از عشق حسین(ع) می گویند؛ آغاز پخش مجموعه حب الحسین در شبکه دو سیما

آرزوی مرگ برای بازیگر کهنه کار سینمای اکشن هالیوود+عکس

تجارب پیش کسوتان تئاتر دفاع مقدس به کار گرفته شود

هنرمندان به استقبال شهید حججی می روند

مسابقه عکاسی "سیمای ارادت" در استان اردبیل برگزار می شود

کار خیر رضا صادقی برای مادری ویلچرنشین/ عکس

اکران قسمت دوم پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ سینما

رضاصادقی بانوی ویلچر نشین را صاحب منزل کرد

چهره متفاوت آزاده نامداری بر روی پوستر «مالاریا»

لیندا کیانی و حمید گودرزی در «پاهای بی قرار» +عکس

بازی کمدین محبوب خندوانه در نمایش دریبل

بازیگر سرشناس ترکیه ای همبازی پرویز پرستویی می شود

آرش قاسمی در گفت گو با فارس اِتمام صداگذاری فیلم اولین امضا برای رعنا/ صداگذاری یک فیلم سخت دفاع مقدسی به میانه راه رسید/ بازی متفاوت ساعد سهیلی

شب شعر شوق یار در میناب برگزار شد

کار خیر رضا صادقی برای مادر ویلچرنشین/ عکس

فیلم‎هایی که در گروه هنروتجربه اکران می‎شوند

اکران فیلم سینمایی مالاریا با بازی آزاده نامداری

فیلم/ اتفاقات یک ساعت بعد از خوردن نوشابه

حضور بازیگر معروف ترکیه در تهران برای بازی در فیلم ایرانی

رونمایی از پوستر «مالاریا» در آستانه اکران عمومی

توضیح انتظامی درباره آیین نامه قانون جدید مطبوعات

آغاز مایه کوبی دام در گلستان + فیلم

فاشیسم و فمنیسم دست از سر خالق «ملی و راه های نرفته اش» برنخواهد داشت!

"رستاخیز" دیگر در ایران اکران نمی شود؟

نسرین مقانلو بازیگر 49 ساله در کنار خواهر 26 ساله اش روناک! عکس

بیست و پنجمین دوره هفته کتاب 20 تا 26 آبان برگزار می شود

آرزوی مرگ برای بازیگر کهنه کار سینمای اکشن هالیوود+عکس

سینماگران در مراسم تشییع شهید حججی حاضر می شوند

کارن همایونفر آهنگساز فیلم حاتمی کیا شد

نورگل یشیل چای همبازی پرویز پرستویی شد! +عکس

صفحه اینستاگرام مجری مشهور هک شد

بازدید رایگان از نمایشگاه هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران در 5 مهر

این صندلی، مالاریا را ریشه کن می کند (+فیلم)

با تصویب شورای سیاست گذاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب 20 تا 26 آبان برگزار می شود

بهاره رهنما همرا با آقای سانسور!/عکس

انتقاد سیاوش طهمورث از جشنواره های نمایشی

پخش مستند عزاداری های قدیمی از آی فیلم

روایت «این بیست و سه نفر» در تلویزیون

پایان عملیات بازگشت حاجیان خراسان جنوبی + فیلم

مجموعه جهانی میدان امام اصفهان،بزرگترین میدان دنیا +آلبوم تصاویر

مهناز فتاحی «گم بی » را نوشت/ مجموعه دختران جنگ در دست تالیف است

بازیگر زن ترکیه ای همبازی پرویز پرستویی +عکس

عکس:اینستاگرام احسان کرمی تلویزیون هک شد

برگزاری بیست و پنجمین دوره هفته کتاب در آبان ماه

تدوین صدوقی در گفت وگو با فارس: هنر می تواند سال های دفاع مقدس را زنده نگه دارد/نامه آخر اجرای مجدد نیز می تواند داشته باشد

یک خواننده دیگر پاپ بازیگر شد

ماجرای تاکسی جنجالی اصفهان چه بود؟

فاشیسم و فمنیسم دست از سر خالق «ملی و راه های نرفته اش» برنخواهد داشت!

بهاره رهنما بازیگر جدید «آقای سانسور» شد

«کروکی» با بازیگری سعید چنگیزیان روی صحنه می رود

چهره شهید آوینی بر کاغذ نقاشی شد

پوستر | من عاجزم ز وصفش...

کمدین هالیوودی مقابل دوربین کارگردان ایرانی قرار گرفت

کتاب «نسیه و نقد» خسرو دهقان در خانه سینما رونمایی شد

رضا عطاران و مهناز افشار در یک قاب

روزهای بی آینه در کمپین هشت سال، هشت کتاب، هشت راوی در صدر ایستاد

برگزاری نمایشگاه کتاب جهانگردی در کتابخانه حسینیه ارشاد

نمایشگاه عکس «محرم از نگاه من» گشایش یافت

نمایش «من و گربه پری» در خارج از ایران روی صحنه می رود

او هنوز می خواند " مستندی از زندگی مداح مشهور و فقید یزدی" (فیلم)

پایان فیلمبرداری«به وقت شام» از حاتمی کیا

بهاره رهنما بازیگر جدید آقای سانسور +عکس

مسابقه بزرگ عکس نماز ظهر عاشورا

1000 تومانی جدید جایزه «زیبایی» گرفت + عکس

کارن همایونفر موسیقی «به وقت شام» را می سازد

گوشواره عرش؛ سروده هایی از موسوی گرمارودی در رثای اهل بیت(ع)/امام عاشقان، پیغمبر عشق

فراخوان دهمین همایش تعزیه و آیین های نمایشی محرم خوزستان منتشر شد

«زندگی بدون زندگی» به جشنواره توکیو راه یافت

برگزاری شب خاطره شهدای مدافع حرم در اهواز +فیلم

سعید چنگیزیان بازیگر کروکی شد

از «مشق تعزیه» تا سرنوشت نخستین تکیه تهران در شبکه مستند

سریال «مرد» از اردیبهشت97 پخش می شود

بهترین اسکناس معرفی شد

خانم مجری هم بازیگر شد

دیدار مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با دبیر جشنواره زردآلوی طلایی ارمنستان

رونمایی از چاقوی داعش در برنامه عصر، توسط لاجوردی

بهاره رهنما بازیگر جدید آقای سانسور + تست گریم

«منم باید برم» با نوای شهید مدافع حرم + فیلم

نمایشگاه عکس و کتاب دفاع مقدس

"زندگیِ بدونِ زندگی" به جشنواره جهانی توکیو راه یافت

معرفی متون بخش مسابقه تئاتر صحنه ای ششمین جشنواره تئاترشهر

روابط عمومی فیلم مهران مدیری: تیزر فیلم بدون اطلاع ما از شبکه جم در حال پخش است

از مجموعه نقد های خسرو دهقان با عنوان نسیه و نقد رونمایی شد

کمدین مطرح هالیوودی در فیلم تازه کارگردان ایرانی

گرامیداشت هفته دفاع مقدس در وزارت فرهنگ و ارشاد

فیلم/ طواف پیکر شهید حججی در روضه منوره رضوی

بهنوش طباطبایی بالاخره سکوتش را درباره طلاقش شکست!

تغییر چهره فاطمه گودرزی و پسرش در گذر زمان! +عکس

پرنس هری و همسر آینده اش در انظار

تکذیب حضور بازیگر سرشناس ترکیه ای در فیلم ایرانی

از تولید مستند جنجالی درباره منافقین تا تصویربرداری نیمی از مجموعه «مرد» + عکس

پردرآمدترین بازیگران سال!/عکس

گردهمایی ایثارگران دانشگاه شهید چمران اهواز +فیلم

گوشه ای از عزاداری مردم در شهرستانها+فیلم

عکس:مجری زن سرشناس بازیگر تئاتر شد

عکس های جدید شبنم قلی خانی در کنار خواهرش شیدا

ساخت اسباب بازی توسط کودکان با این پرینتر+ فیلم

«شهدا برای چه افقی جنگیدند» به قلم وحید جلیلی منتشر شد

فیلم کامل/ مناظره اکران فیلم های خارجی در استودیوی فارس فیلم/ فرید: اکران فیلم های خارجی توطئه است!/ کوشکی: چرا حق انتخاب را از مردم می گیرید؟

بازیگر سرشناس ترکیه ای به ایران می آید یا خیر؟+ عکس

حضور اساتید بین المللی در دوسالانه ها جدی گرفته شود

«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟

«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟