مطالب مرتبط:
شهرزاد و عاشقانه کدامیک جذاب ترن؟
عاشقانه یا شهرزاد؛ کدامیک برنده خواهند شد؟
«شهرزاد» یا «عاشقانه»، کدام موفق تر بودند؟
ماجرای «شهرزاد 2» و حاشیه هایش
قسمت چهارم از فصل دوم شهرزاد عرضه شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 14:052017-07-17فرهنگي

«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟


شهرزادبا وجود تفاوت هایی که دو سریال «عاشقانه» و «شهرزاد» با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

- شهرزادبا وجود تفاوت هایی که دو سریال عاشقانه و شهرزاد با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

قانون"-شهرزادبا وجود تفاوت هایی که دو سریال عاشقانه و شهرزاد با یکدیگر دارند، اما برخی این دو را با هم مقایسه می کنند.

دو سریال محبوب شبکه نمایش خانگی البته در برخی موارد شباهت هایی نیز به هم دارند که قابل بررسی است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازقانون به نقل از خبرآنلاین٬ اگرچه چند سالی است شبکه نمایش خانگی با پخش سریال های متنوع، مخاطبان و بینندگان خود را پیدا کرده اما از پارسال با پخش سریال شهرزاد ، جای خود را بیش از گذشته در میان خانواده ها باز کرده است.

اینک با پخش فصل دوم شهرزاد که با ادامه انتشار سریال عاشقانه هم زمان شده، فضایی رقابتی هم بین این دو مجموعه شکل گرفته است.

با گشت و گذاری کوتاه در صفحات مجازی به خصوص اینستاگرام به آسانی می شود فهمید با وجود برخی شباهت های کلی و جزیی میان این دو سریال، هر کدام از آنها مخاطبان و طرفداران خود را دارند و برخی هم علاقه مند به تماشای هر دو این مجموعه ها هستند.

قصه هر دو سریال بر پایه عشق است اما پر واضح است که مخاطب حرفه ای با دیدن حتی چند قسمت از هر کدام از این مجموعه ها، به جنس متفاوت این دو کار پی می برد.

در گزارشی که پیش رویتان قرار دارد، به بررسی ویژگی های هر دو سریال پرداخته و برخی وجوه مشترک میان عاشقانه و شهرزاد را بررسی کرده ایم.

بستر زمانی داستان / قصه ای عشقی از جنس دیروز و امروز سریال های شهرزاد و عاشقانه هر دو بر محور قصه ای عاشقانه بنا شده و روایت می شوند.

اما در جزییات تفاوت های اساسی با هم دارند.

شهرزاد ، عشق را در بستر یک دوره و رخداد تاریخی روایت می کند و رنگ و بوی سیاسی دارد، اما عاشقانه یک قصه امروزی و معاصر است که عشق را در بستر خانواده و زمینه اجتماعی آن روایت می کند.

برخلاف شهرزاد که قصه اش در سال های گذشته روایت می شود، قصه عاشقانه در فضای لاکچری و مدرن جامعه امروز پیش می رود.

البته که چشم نوازی های بصری در فصل اول شهرزاد و زمانی که قصه در خانه بزرگ آقا و دخترش شیرین می گذشت نیز نمایان می شد.

اما بستر زمانی متفاوت این دو سریال باعث شده تا تفاوت های زیادی در وجوه مختلف آن از لحاظ دراماتیک دیده شود.

به دلیل همین تفاوت مقطع زمانی که قصه در آن روایت می شود است که شهرزاد و آدم های قصه اش بیشتر در جهت وصال و یکانگی حرکت می کنند و عاشقانه در جهت انفصال و جدایی.

در واقع مقایسه این دو سریال از حیث مضمونی و تاریخی، نه ساختار اجرایی و کارگردانی نشان می دهد روابط عاشقانه در طول تاریخ معاصر در جامعه ما از هویت، اصالت و صلابت خود دور شده و به نوعی خشم و نفرت و رقابت های فردی بر آن سلطه یافته است.

قصه / عاشقانه ای مشترک اما متفاوت نمادهای یک داستان رمانتیک یا عاشقانه شاید در فصل اول شهرزاد بیشتر به چشم می خورد، لحظات دلدادگی و شاعرانه ای که شهرزاد و فرهاد با هم داشتند ما را بیشتر به یک سریال با داستان عاشقانه نزدیک می کرد.

اما در عاشقانه بیش از اینکه شاهد عشق باشیم می توانیم به تماشای آسیب شناسی عشق در جامعه امروز بنشینیم.

نکته جالبتر اینکه در سریال منوچهر هادی بر خلاف عنوان اثر کمتر تصویری از روابط خالص عاشقانه می بینیم که این نکته نیز احتمالا به هدفی که سازندگان در پس انتخاب این اسم برای سریالشان داشتند برمی گردد.

اما واقعیت این است که مقایسه تجربه و روابط عاشقانه این دو سریال نشان دهد که در جامعه معاصر ما نسبت به 40- 50 سال پیش چه بر سر عشق آمده و حتی احساس و عواطف آدم ها دچار چه آسیب های شده است.

عشقی که ما در شهرزاد بین فرهاد و شهرزاد می بینم در روابط عاطفی هیچکدام از زوج ها در عاشقانه تجلی ندارد و ین نشان می دهد هادی به خوبی توانسته کمرنگ شدن صداقت و خلوص و حتی احساسات عاشقانه آدمها در دوران جدید را در سریالش به تصویر بکشد.

ویژگی مشترک دیگری که شاید بتوان میان این دو سریال پیدا کرد بعد سیاسی است که البته در شهرزاد به شکلی کاملا حساب شده و حتی از پیش تعیین شده به آن پرداخته شده و حتی یکی از محورهای اصلی قصه است.

در عاشقانه هم وقتی داستان به سمت گیسو و روابط اش با پدرش حاج یونس می رود یا پای برادر دیگر او به می آید می توان حرف هایی که رنگ و بویی سیاسی دارند را شنید.

شهرزاد و فرهاد به عنوان یک زوج عاشق دارای آرمان های سیاسی و اجتماعی هستند اما زوج های عاشقانه حتی گاهی فاقد آرمان فردی به نظر می رسند.

سابقه کارگردانان/ نام هایی موفق در جذب مخاطب حسن فتحی را می توان از کارگردان های قدیمی تلویزیون دانست که در سال های اخیر با ساخت سریال هایش نشان داده علاقه ای خاص به فرهنگ معاصر دارد و در این زمینه موفق نیز بوده است.

علاقه به تاریخ نیز در بیشتر سریال هایی که فتحی آنها را کارگردانی کرده به چشم می خورد و شهرزاد هم از این ویژگی مستثنی نیست چرا که قصه اش در مقطع زمانی حال نمی گذرد.

فتحی با ساخت چندین سریال پرمخاطب در تلویزیون از جمله پهلوانان نمی میرند ، شب دهم ، میوه ممنوعه ، مدار صفر درجه و .

ثابت کرده که با سلیقه مخاطب در هر دوره زمانی به خوبی آشنایی دارد.

ساخت مجموعه شهرزاد در شبکه نمایش خانگی نیز امکان پیش رفتن با ذائقه مخاطب امروزی را برای این کارگردان و گروهش بیشتر از قبل فراهم کرد و او نیز با انتخاب بازیگران توانا و محبوب مردم و همچنین روایت و ساختار متفاوت با توجه با مدیومی که در آن کار می کند سریالی پرطرفدار برای شبکه نمایش خانگی تولید کرد.

منوچهر هادی بیش از اینکه در تلویزیون فعال باشد در سینما فیلم ساخته است.

البته کارگردانی 4 سریال تلویزیونی نیز به نام او ثبت شده است.

نام هادی در سینما با ساخت فیلم من سالوادور نیستم با بازی رضا عطاران و یکتا ناصر بیش از گذشته بر سر زبان ها افتاد چرا که این فیلم به فروش بسیار بالایی در زمان اکرانش دست پیدا کرد و در میان فیلم های پرفروش تاریخ سینمای ایران قرار گرفت.

او حدود یک سال بعد از ساخت من سالوادور نیستم و پس از آن کارگر ساده نیازمندیم شبکه نمایش خانگی را برای ساخت اثر بعدی اش انتخاب کرد و سراغ بازیگران چهره ای رفت تا بتواند قصه گیرایش را با حضور آنها مقابل دوربین ببرد.

هادی با ساخت من سالوادور نیستم و استفاده از رضا عطاران نشان داد با مولفه هایی که مخاطب آنها را دوست دارد و با آنها ارتباط برقرار می کند آشناست و حالا هم با ساخت عاشقانه همان مسیر را در جذب بیشتر مخاطب پیش گرفته است.

بازیگران / وقتی ستاره ها در شبکه نمایش خانگی به صف می شوند شهرزاد از حضور بازیگران خوبی بهره برده است، حضور شهاب حسینی به عنوان یک سوپراستار در این سریال برای مخاطب جذابیتی ویژه دارد، علی الخصوص اینکه نقش قباد با ویژگی های شخصیتی اش نیز باعث شده تا محبوبیت این بازیگر در نزد بیننده دو چندان شود.

ترانه علیدوستی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار که چهار بازیگر اصلی جوان قصه هستند نیز در میان مخاطب از محبوبیت زیادی برخوردارند.

ایزدیار بعد از بازی در این سریال و البته نه به واسطه آن بیش از پیش دیده شد.

او برای بازی در ابد و یک روز موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر از جشنواره فیلم فجر شد.

ترانه علیدوستی هم که اساسا بازیگر گزیده کاری در سینماست، با فروشنده خوش درخشید و همزمانی همه اینها با پخش شهرزاد خاطره خوش تری را از حضور این بازیگران در این سریال به جای گذاشت.

در کنار حضور این بازیگران جوان، دیدن دوباره علی نصیریان پس از چند سال در یک سریال برای بیننده های یک سریال شبکه نمایش خانگی برگ برنده دیگری بود که حسن فتحی آن را رو کرد.

درخشش فوق العاده نصیریان در نقش بزرگ آقا در سریال شهرزاد بار دیگر هوشمندی فتحی را در انتخاب و چینش درست بازیگران را به ما یادآوری کرد.

فتحی از ابوالفضل پورعرب هم چند سالی است به دلیل بیماری اش کم کار شده برای بازی در این سریال دعوت کرد تا بیننده ها سوپراستار سال های نه چنوان دور سینما را دوباره در قاب تصویر ببینند.

سایر بازیگران این سریال از جمله گلاره عباسی، با نقشی که می توان حدس زد در فصل دوم کلیدی تر شده است، هومن برق نورد، امیرحسین رستمی، پرویز فلاحی پور، محمود پاک نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، نسیم ادبی و حالا در فصل دوم رویا نونهالی نیز همه به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

عاشقانه هم مجموعه ای پربازیگر به شمار می آید که انصافا هم چهره های صاحب نامی را برای حضور در این سریال گرد هم جمع کرده است.

هادی برای بیشتر نقش های اصلی سریالش به دنبال بازیگران شناخته شده ای رفته که پیش از این در تلویزیون هم دیده شدند، حسین یاری، مسعود رایگان، پانته آ بهرام، ساره بیات، هومن سیدی، بهاره کیان افشار و … علاوه بر تجربیات سینمایی شان در تلویزیون هم بازی کرده اند و مخاطب به واسطه همین حضور آنها در سیما ممکن است سابقه ذهنی پررنگ تری از آنها داشته باشد.

محمدرضا گلزار نیز به عنوان سوپراستار سینما در این سریال بازی قابل قبول تری از خودش به نمایش گذاشته و پا به پای سایر بازیگران تلاش کرده تا یک دستی بازی اش حفظ شود.

حضور او که هنوز هم می توان امید داشت خیلی ها بخاطر بازی اش در یک فیلم به سینماها می آید در یک سریال شبکه نمایش خانگی ویژگی مثبتی برای عاشقانه به شمار می آید.

در کنار او حضور مهناز افشار هم به عنوان بازیگری که بیشتر بر پرده سینما ظاهر شده برای طرفدارانش نکته ای جالب توجه به شمار می آید.

گرچه که ویژگی های شخصیتی سرد و بی روح گیسو را برخی از مخاطبان هنوز هم چندان هضم نکرده اند.

اما هوشمندی هادی در این بحث در انتخاب بازیگر نقش پیمان با بازی هومن سیدی نمایان شد، این شخصیت از همان ابتدا به دل مخاطب نشست و بسیاری از صفحات مجازی پر شد از دیالوگ ها و تکیه کلام های این شخصیت که طرفداران زیادی در عاشقانه برای خودش دست و پا کرده است.

موسیقی و تیتراژ/ وقتی چاوشی و فرزین غوغا می کنند شاید تا چند شال پیش تیتراژ فیلم یا یک سریال به اندازه حالا مهم نبود اما موسیقی و تیتراژ خوب چند سریال تلویزیونی اهمیت این ماجرا را به شدت بالا برد تا جاییکه حالا دیگر بسیاری از خواننده ها برای بیشتر دیده شدن هم که شده برای تیتراژ خواندن سر و دست می شکنند و البته که برخی شان هم معتقدند تیتراژخوانی در تلویزیون مافیا دارد.

با این اوصاف بیراه نبوده که کارگردان و تهیه کننده گان دو سریال محبوب نمایش خانگی از حداکثر توانشان برای جذب خواننده های خوش صدا و پرطرفدار برای سریال هایشان استفاده کنند.

تلاش شهرزاد ی ها به تیراژخوانی محسن چاوشی برای این سریال منجر شد که طرفداران این خواننده پاپ را بیش از پیش مشتاق هنر هنرمند محبوب شان کرد.

علاوه بر تیتراژ کلیپ های تصویری که چاوشی برای شهرزاد خواند هم بسیار مورد توجه قرار گرفت و در فضای مجازی نیز سر و صدا کرد تا بار دیگر ثابت شود موسیقی هنری فراموش نشدنی در هر جای این دنیاست.

اما فرزاد فرزین برای اهالی هنر به عنوان خواننده ای با قدرت صدای بالا شناخته می شود که البته تجربه بازیگری هم دارد.

شاید هم همین موضوع دلیل انتخاب او برای خوانندن تیتراژ دلنشین عاشقانه بود که خیلی ها آن را از قطعاتی که فرزین تا به حال خوانده بیشتر دوست دارند.

فرزین علاوه بر خوانندن تیتراژ و چند قطعه دیگر که به عنوان کلیپ تصویری در لا به لای عاشقانه مورد استفاده قرار می گیرد در این سریال بازی کرده و جالب اینکه بازی اش از تمام تجربیاتی که تا به حال در سینما داشته هم پخته تر و سنجیده تر شده و به همین دلیل هم مورد توجه قرار گرفته است.

با این حال حضور فرزین در عاشقانه چه در مقام بازیگر و چه خواننده تیتراژ حضوری موفق به شمار می آید و این را از واکنش مخاطبان نیز به راحتی می توان فهمید.

گریم/ اشرافی هایی که لاکچری شدند یکی از نکات جالب توجه در هر دو سریال مورد بحث ما چهره پردازی و طراحی لباس است که نقش پررنگی در هر دو سریال نیز دارد.

با این تفاوت که در هر دوی این سریال ها متناسب با دوره و مقطع زمانی داستان به این دو مورد توجه شده است.

در شهرزاد ما با خانواده هایی نسبتا مرفه رو به رو هستیم که ماشین سوار می شوند، دختر و پسرشان به دانشگاه می رود، پدر یکی شان فرش فروشی دارد و حتی اگر همه اینها را از صدقه سر بزرگ آفا هم بدانیم باز باید خانواده شهرزاد و فرهاد را جزو قشر مرفه و یا حتی اشرافی آن دوره قرار بدهیم که شیکی و آراستگی در ظاهرشان نمایان است.

در واقع خاستگاه طبقاتی آنها باعث دشه تا آنها در ظاهر هم با برخی دیگر از افراد جامعه آن دوران فرق داشته باشند.

خاستگاه طبقاتی آدم های قصه عاشقانه هم ما را با فضایی لاکچری و کاملا شیک رو به رو می کند که همان شباهت ها به طبقه اشرافی دوره زمانی شهرزاد را دارد.

در عین حال تفاوت های دوران تاریخی این دو سریال اشرافی گری را به لاکچری بودن بدل کرده و به همین خاطرم هست که آدم های قصه عاشقانه نیز همه خوش پوش، مرتب، کراوات زده، آرایش کرده و منظم اند.

ویژگی های بصری/ چشم نوازی از بستر تاریخ تا به امروز عاشقانه و شهرزاد را می توان از حیث زیبایی نشناسی و جذابیت بصری در یک رده قرار دارد با این تفاوت که یکی نبودن مقطع زمانی قصه هر دو سریال را در این مورد نیز لحاظ کنیم و برخی تفاوت ها را هم بر این مبنا بدانیم.

در شهرزاد نورپردازی ها و قاب بندی ها واجد نوعی زیبایی شناسی بصری تاریخی است که همین ویژگی ها در عاشقانه نیز به شکلی امروزی و نه صرفا به دلیل دارا بودن ویژگی های هنری نمود پیدا کرده است.

مخاطب در عاشقانه هم با لوکیشین های مدرن، شیک و امروزی مواجه می شود که چه بسا برای سلیقه مدرن امروز چشم نوازی و جذابیت بیشتری هم دارد.


کلید واژه ها: عاشقانه - سریال - شبکه نمایش خانگی - نمایش خانگی - شبکه نمایش - سریال عاشقانه - تفاوت - هایی - نمایش - شبکه - محبوب - مخاطب - امروز - خانواده - متفاوت - گزارش - اینستاگرام - قانون - دراماتیک - طرفداران - اجتماعی - امروزی - تاریخی - داستان - مجازی - سیاسی - جامعه - فضایی - خانه - حرفه

آخرین اخبار سرویس:
من نفرت انگیز ششمین فیلم پرفروش جهان در سال 2017 شد/کینگ کونگ قافیه را به مینیون ها باخت+عکس

فیلم / خلاصه فوتسال ویک وایپرس 0-1 اف سی ارم

فیلم / حواشی بازیکنان بایرمونیخ درچین

فیلم / خلاصه بازی اینترمیلان 1-0 لیون

فیلم / عجیب ترین بدنسازان جهان

رییس جشنواره فیلم وین درگذشت

نمایش فندق شکن در ساری

الهام چرخنده ازدواج کرده است؟ + عکس

شعری به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) بانو برایم یک غزل باران سرودی

رامین پرچمی: یک چموش بی خود و بی جهت ام!

نیکلاس کیج با لباس سنتی مردم قزاقستان/ عکس

برپایی نمایشگاه فنی حرفه ای در بیجار

اعلام اسامی فیلم های راه یافته به هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه

چرا کمدی سازهای تلویزیون در سینما فیلم جدی ساختند؟

باغ کتاب به هویت بخشی فرهنگی تهران کمک می کند

درگذشت رییس جشنواره فیلم وین

درخشش بته جقه های مدرن در نمایشگاه نگاره های ماندگار

ساخت سریال طنز سخت شده است

جشنواره امام رضا(ع) در 2400 نقطه از جهان برگزار می شود

فیلم / جدیدترین تیزر فیلم ساعت پنج عصر

آیا الهام چرخنده ازدواج کرده است؟ + عکس

کمدی جنجالی یک گام قبل از توقیف

الهام چرخنده برای بار سوم ازدواج کرد!+عکس

برگزاری دور دوم گرنت عکاسی علی هویسی

تمدید ارسال آثار به بیست وچهارمین کتاب سال دانشجویی

غیر امنیتی بودن صدای نامتعارف شب گذشته زاهدان + فیلم

تولید300 برنامه ویژه دهه کرامت در صداوسیمای فارس

اذان به افق آبادان و خرمشهر + فیلم

ارادت هنر در نگارخانه رضوان

حضور سه تصویرگر ایرانی در نمایشگاه کتاب پکن

معرفی داوران بخش مسابقه تبلیغات جشنواره فیلم شهر

ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با مرادی کرمانی

فیلم | کنایه جالب رشیدپور به مصاحبه های تلویزیونی باروحانی

فرشته طائرپور :چرا صالحی امیری نامش برجسته تر از سایر وزرا نوشته و خوانده نشد؟

معادلات رایج و زرد تئاتر مثل یک ویروس در حال تکثیر شدن است

ساخت سریال «محکومین» آغاز شد

ضرورت کشف مفهوم عمیق معارف آسمانی ائمه با پرهیز از شعارزدگی و انتخاب شیوه های متنوع در بیان هنری آنها

افتتاح اولین سینمای روباز ایران در مشهد

مشکلات طنز دوبرابر ژانرهای دیگر است

درس خواندن پیرمرد ها سوژه یک مستندساز شد

گفتگو با زنی که یوسف 3 ساله را ربوده بود (فیلم)

قفل هایی که موزه لوور را گشود

راه اندازی خانه امن در گلستان + فیلم

نمایش فیلم روز کم آب ارس کارگردان ایرانی درباره جنگ قره باغ در باکو

مصطفی قربانپور لالاکن را می سازد

شناساندن گونه های مختلف نمایش ایرانی به کودکان در جشنواره آیینی سنتی

نمایشگاهی از نقاشی شامپانزه های هنرمند!

او را باید دید، باید خواست، باید جست

فیلم / ولادت حضرت معصومه و روز دختر مبارک

بلیت یک میلیونی تئاتر شهاب حسینی در بازار سیاه! + عکس

حاصل نیم قرن فعالیت هنری امیرحسین قهرمانی در نگارخانه پردیس

خالق «ارباب حلقه ها» باز هم سوژه فیلم شد

فردا؛ آیین اختتامیه «جشنواره ملی عکس معدن » با حضور معاون وزیر ارشاد

مرادخوانی در پیامی به جشنواره تئاتر رضوی: پرهیز از شعارزدگی در بیان معارف ائمه(ع) تأثیر ماندگاری بر مخاطبان می گذارد

فیلم "نهنگ عنبر 2" در آستانه تبدیل به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

تصاویر:جشن تولد متفاوت هنرمند زن مشهور

شناساندن گونه های مختلف نمایش ایرانی به کودک و نوجوان

ترفندهای عجیب و غریب مهران مدیری برای فروش فیلمش

درگفت وگو با فارس افزایش 3 میلیاردی فروش فیلم ها در تیرماه / کمترین ریزش مخاطب در ماه چهارم سال

هفتمین محفل طنز «قندشکن» یزد – فردا

تئاتر، مرداد گرم را داغ کرد

فراخوان بیست و چهارمین جشنواره ملی کتاب سال دانشجویی منتشر شد

بهشت گمشده جان میلتون 300 بار به بیش از 50 زبان ترجمه شده است

فارس گزارش می دهد وزارت ارشاد در دوراهی اکران فیلم مبتذل/ ماجرای 50 کیلو آلبالو تکرار می شود؟

افزوده شدن دوخت های سنتی ایران به رشته دانشگاهی کشور در کرج

ایجاد شرایط مناسب برای اکران فیلم های کودک و نوجوان/مشکل فیلم های توقیفی به شورای صنفی مربوط نمی شود

ایجاد 22 خانه امن ویژه زنان در کشور

راه اندازی مجدد سامانه گویای «ندای قرآن» این بار با 1440

تئاتر، مرداد گرم را داغ کرد

باغ موزه قصر میزبان جشنواره عکس تلفن همراه هشت

تبریک اینستاگرامی پیمان معادی به مناسبت روز دختر

بلوک 9 خروجی 2 رفع توقیف شد/ احتمال اکران در فصل پاییز

حسین صفامنش در تالار وحدت کردی می خواند

پرش دیدنی و باورنکردنی نهنگ 40 تنی بیرون از آب

حرکت عجیب بازیکن لایپزیگ

پاسخ "آزاده نامداری" به جنجال انتشار عکس های بدون حجابش در سوییس

در ژیمناستیک سونامی رخ داد

آیا خانم بازیگر پرحاشیه ازدواج مجدد کرده است؟/ عکس

حضور3 تصویرگرونمایش 70 اثرمنتخب تصویرگری درنمایشگاه کتاب پکن

کتاب «تکه های امریکایی» از آلن گینزبرگ با ترجمه  فرید قدمی منتشر شد

اعلام تاریخ اکران سری جدید «جیمز باند»

«گل و نوروز» از چه می گوید؟

عصر غیبت «مهدویت» در سینمای ایران!

با دانلود کتاب «سمفونی مردگان» به صداهای شنیده نشده گوش دهید!

ساعت بخار شهر گاس تاون (+عکس)

تجلیل از مهارت آموختگان محیط واقعی کار در استان تهران

اکران خصوصی فیلم « چه دفاعی دارید؟» در دادگستری کل استان البرز

سریال جدید شبکه یک امروز کلید می خورد

آخرین قسمت سریال «عاشقانه» چه روزی منتشر می شود؟

خاویر هرناندس به وستهام پیوست

یک دقیقه ورزش در روز تراکم استخوان زنان را افزایش می دهد

زمان کنسرت کردی گروه آرشاویر درتالار وحدت مشخص شد

حسین صفامنش در تالاروحدت کردی می خواند

«محکومین» امروز کلید می خورد/ کاری از سیدجمال سیدحاتمی برای شبکه یک

929هزار اثر به جشنواره امام رضا(ع) ارسال شده است

مجموعه شعر اندوه ما جهان را تهدید نمی کند نقد و بررسی می شود

برجام، BBC و GEM TV سوژه های جدید مرکز فیلم و سریال بسیج

باغ موزه قصر میزبان نمایشگاه جشنواره عکس هشت

فراخوان «بیست و چهارمین جشنواره ی ملی کتاب سال دانشجویی» منتشر شد

وزارت ارشاد را از دایره ملتهب معامله بیرون نگه داریم

مرادی کرمانی به فرهنگسرای گلستان می رود

نمایش چنار لاله از خوزستان به جشنواره سراسری رضوی راه یافت

«برجام» و «جم تی وی» خود را سوژه کردند

بلیت یک میلیونی تئاتر شهاب حسینی در بازار سیاه! + عکس

فیلم های سینمایی دهه کرامت شبکه یک سیما

ورزش احتمال سزارین در زنان باردار را کاهش می دهد

آلبا: والورده ایده های روشنی دارد

مهدوی کیا: خاطرات ارزشمندی برایم زنده شد/ از همه فوتبالی ها ممنونم

الهام چرخنده برای بار سوم ازدواج کرد!؟ + عکس

«جیمز باند» جدید در سال 2019 اکران خواهد شد

علیپور: دلم روشن است که پرسپولیس قهرمان آسیا می شود

گل محمدی: بعد از آن همه اتفاق بالاخره یک خبر خوب شنیدیم؛ خدا به دل پرشورها نگاه کرد

حمله سلبریتی ها با هشتکی خاص/ دغدغه هنر انقلابی کجاست؟

پرزیدنت آکتور سینما

جایزه یونیسف برای فیلم بیست و یک روز بعد

حسین صفامنش در تالاروحدت کردی می خواند

مجموعه اشعار «حسین منزوی » در نگاه

مسعود اله یاری مدیر روابط عمومی یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان شد

فستیوال مذهبی راتا یاترا در هند (+عکس)

معرفی فیلم های راه یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم تبریز

خبر خوش خالق «بازی تاج و تخت»

پیمان یزدانیان، آهنگساز آخرین فیلم بهمن فرمان آرا شد

آسیب های اجتماعی در روستاها پیامد بی اطلاعی از وضعیت جامعه است

«دل دیوانه» به آهنگسازی رسید

بازدید جمعی از سینماگران از انجمن اهدای عضو

رییس اتحادیه جهانی بوکس به دلیل فساد مالی برکنار می شود

احتمال لغو محرومیت سه بازیکن استقلال وجود دارد

میلاد محمدی: بازی کردن با کسانی که آنها را می شناسید، خوب است

رونالدو: فصل قبل جام های بی نظیری در رئال مادرید بردم و می خواهم این روند را تکرار کنم

برای ششمین مرتبه 18 قطعه از آثار ابوالحسن صبا در کاروان صبا منتشر شد

زهیوی: مطمئنم به پرسپولیس گل می زنم

انتقاد شدید وکیل کروس از انتخاب لام به عنوان بازیکن سال فوتبال آلمان

آنچلوتی حرف آخر را درباره ویدال زد

دختران را به خاطر ظرافتشان تحقیر نکنید

ثبت لحظه طلایی پرتاب راکت سایوز

جشنواره ای آمیخته با فرهنگ و سنت عشایر در چالدران

هجده قطعه از آثار ابوالحسن صبا منتشر شد

سفرهای خوشی که با بی احتیاطی ناخوش می شود+ فیلم

کتاب«درآمدی بر نورومیتولوژی» در بوته نقد

محمد حسین سلطانی در گفت وگو با فارس ساخت مستندی درباره فرانسوا حسین در حرم امام رضا (ع) کلید خورد/ روایت آشپزی که در امامزاده صالح مسلمان می شود

هجده قطعه از آثار استاد ابوالحسن صبا منتشر شد

آسیب های اجتماعی در روستاها پیامد بی اطلاعی از وضعیت جامعه است

آغاز اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی فرنگی از روز 6 مرداد

کونته: مصدومیت پدرو شدیدتر از آن بود که انتظارش را داشتم

تصویر زن در صدا و سیما و سینمای جهان

کلوپ: علاقه ای به صحبت های مورینیو ندارم

محمدیان: موفقیت کمانداران زن در چک نشان دهنده همت والای آنهاست

روبین کازان به کمتر از 20 میلیون یورو برای آزمون راضی نمی شود

حضور 3 تصویرگر و نمایش 70 منتخب تصویرگری ایران در نمایشگاه کتاب پکن

لوکاکو: فاصله زیادی تا سطح رونالدو و لواندوفسکی دارم

سال ها با آثار و اشعار شاملو زندگی می کنم

واکنش مالدینی به حضور بونوچی در میلان

بهروز غریب پور در گفت وگو با فارس: اُپرای خیام نقطه عطف بلوغ تئاتر عروسکی ما است/ بلیت های اُپرا تا 15 مرداد پیش فروش شد/محمد معتمدی ایده آل بود

خالق «ارباب حلقه ها» باز هم سوژه فیلم شد

مرداد ماه موزه عروسک و فرهنگ ایران گشایش می یابد

«پنچری» با بازیگران مستهلک شده به مقصد نخواهد رسید!

شب شعر رضوی در آباده برگزار شد

گشایش نمایشگاه آثار منتخب جشنواره عکس رضوی در تبریز

واکنش بازیگر «دورهمی» به ژن خوب پسر عارف +عکس

«آبی کمرنگ» نقد و بررسی شد / این فیلم را ساختم تا ...

بازیگر «زیر آسمان شهر»: از پدربزرگم الگو گرفتم! /عکس

گزارش تصویری نمایش کمدی ادوارد و ننه

تقدیر از لیلا حاتمی-علی مصفا در کانادا

تجدید خاطره لیلا حاتمی با "لیلا" در تورنتو

اعلام برنامه کامل دور مقدماتی والیبال نوجوانان جهان

کاسمیرو: نیمار می تواند در رئال مادرید بازی کند

سازه تعاملی شهری در پارک ملت، برگزیده نظرسنجی جهانی

دنیل کرِِِیگ به جیمز باند بازمی گردد

فیلم کوتاه داستانی «ورما» در رودبار رونمایی می شود

گشایش نمایشگاه آثار منتخب جشنواره عکس رضوی در تبریز

حسین صفامنش در تالاروحدت کردی می خواند

«ورقه و گلشاه»: عاشق و معشوقی که به دست پیغامبر (ص) زنده شدند

مکانی که مدام چهره عوض می کند / اینجا را پادگان نکنیم

ساخت سریال «محکومین» آغاز شد

تاریخ اکران قسمت جدید جیمز باند اعلام شد

برنامه ی ویژه ای با حضور «لیلا حاتمی» در کانادا

تاریخ اکران «جیمز باند» جدید اعلام شد

اجراهای دوره چهارم «شب شنبه ها» به پنجمین تجربه رسید

«استثنای این روزهای تئاتر» به روایت یک هنرمند

نمایش «سه خواهر» از پنجشنبه در تماشاخانه ایرانشهر

فعالیت های فرهنگی، نیازمند مساعدت خیرین است

الهام چرخنده ازدواج کرده است؟/ عکس

بازدید جمعی از سینماگران از انجمن اهدای عضو

اسامی فیلم های راه یافته به هشتمین جشن مستقل فیلم کوتاه اعلام شد

حسین صفامنش در تالاروحدت کردی می خواند

فیلم های راه یافته به جشن مستقل فیلم کوتاه مشخص شد

کسب جایزه ویژه جشنواره بین المللی انیمیشن و طنز کودکان "لیبو چین" توسط یک اصفهانی

بهرام رادان داور جشنواره فیلم شهر شد

داوران بخش مسابقه تبلیغات جشنواره فیلم شهر معرفی شدند

اجراهای دوره چهارم «شب شنبه ها» به پنجمین تجربه رسید

تصاویری از یک کلاهبرداری واقعی روی آنتن تلویزیون

اسامی فیلم های راه یافته به جشن مستقل فیلم کوتاه

توسط انتشارات مدرسه ساختارشناسی شعر کودک و نوجوان با رویکردی تاریخی-تحلیلی منتشر شد

کتابهای کودک با محوریت آموزه های دینی

کتابخوانی تبدیل به نوعی پز شده است

واکنش آزاده نامداری به انتشار تصاویر جنجالی در فضای مجازی + فیلم

سریال جدید شبکه یک امروز کلید می خور

سوءتفاهم برای خانه خورشید به روی صحنه می رود 

اندوه ما جهان را تهدید نمی کند نقد می شود

با کتاب کیوگن نمایش های شاد ژاپنی به ایران رسید

«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟

«شهرزاد» یا «عاشقانه»؟