مطالب مرتبط:
گره مشکلات تحریم با اقتصاد مقاومتی باز می شود/ کابینه دوازدهم حمایت از تولید داخل را در اولویت قرار دهد
عناوین روزنامه های اقتصادی 26 تیر 96/ گرایش سوسیالیستی در اقتصاد ایران +تصاویر
قرارداد توتال اقتصاد کشور را متحول می کند/ عده ای بخاطر منافع خود آشفته شده اند
رییس سازمان گسترش خبر داد: تزریق 2 هزار میلیارد دلار به اقتصاد کشور طی پنجاه سال گذشته
تزریق 2 هزار میلیارد دلار به اقتصاد کشور طی پنجاه سال گذشته/ از سرزنش نهادهای نظارتی نباید ترسید
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 11:362017-07-17دانش

اقتصاد خلاق، حلقه مفقوده حل مشکلات اقتصادی کشور/ حمایت از مجموعه های نوآور واحدهای دانشگاهی


اقتصاد خلاق در راستای اقتصاد مقاومتی است/ وظیفه آموزش، گفتمان سازی و تولید دانش را عهده داریم/ تلاش برای بهبود فرهنگ عمومی در حوزه کسب و کارهای اقتصاد خلاق/ بستر کسب و کار را در اختیار دانشجویان قرار می دهیم.

- .

مریم حضرتی، گروه واحدهای دانشگاه آزاد خبرگزاری آنا- 19 تیر جاری به پیشنهاد پروین داداندیش رییس واحد تهران غرب و در حکمی از سوی مرتضی موسی خانی سرپرست معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، مهدی اسلامی استادیار گروه برق دانشکده فنی و مهندسی واحد تهران غرب به مدت یک سال به عنوان رییس مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق این دانشگاه منصوب شد.

مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق به عنوان اولین مرکز تحقیقات علمی در کشور در این حوزه تخصصی، وظیفه آموزش و گفتمان سازی و تولید دانش را عهده دار است در این حکم به درآمدزایی از طریق فعالیت های علمی و انجام طرح های پژوهشی کاربردی در زمینه های مرتبط با صنعت در راستای ارتقای فعالیت های مرکز تاکید شده است.

در همین راستا دکتر اسلامی در تشریح کارکرد و چگونگی فعالیت این مرکز به خبرنگار خبرگزاری آنـا گفت: همانطور که مقام معظم رهبری، شعار سال را اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال مطرح کردند، اقتصاد خلاق از این منظر که مباحث اشتغال، تولید و صادرات غیر نفتی را می تواند در کنار هم برای ما محقق کند، اهمیت دارد.

رییس مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق دانشگاه آزاد اسلامی از اقتصاد خلاق به عنوان حلقه مفقوده ای نام برد که می تواند بین استعداد و خلاقیت آحاد جامعه از یک سو و مشکلات و مسایل اقتصادی و فرهنگی کشور از سوی دیگر، ارتباط موثری برقرار کند.

وی افزود: موضوع اقتصاد خلاق می تواند در راستای اقتصاد مقاومتی تعریف شود چراکه در آن به استعدادهای بخش های مختلف آحاد جامعه توجه می شود.

علت استقرار مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق در واحد تهران غرب رییس مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق علت استقرار این مرکز در واحد تهران غرب را صدور مجوز مرکز تحقیقات و برگزاری کنفرانس اقتصاد خلاق رویداد ایده تا عمل در این دانشگاه عنوان کرد و گفت: واحد تهران غرب سال گذشته اولین کنفرانس ملی اقتصاد خلاق را برگزار کرد که نتیجه آن انتشار 86 مقاله بود.

استارتاپ ایده تا عمل هم در واحد تهران غرب دانشگاه برگزار شد و در آن افرادی که در حوزه های فرهنگی فعالیت داشتند، شناسایی و حمایت شدند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می کند از پتانسیل هایی که در بخش ها و مجموعه های نوآور و خلاق کشور و بویژه واحدهای دانشگاهی وجود دارد، حمایت کند.

بنابراین امیدواریم مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق بتواند به کمک دانشگاه آزاد اسلامی بستر تحقق اهداف بزرگی که در اقتصاد خلاق است را مهیا کند.

اسلامی درباره صدور مجوز این مرکز به آنــا گفت: سال گذشته با تلاش و پیگیری های مستمر دکتر داداندیش رییس واحد تهران غرب، مجوز مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق از طرف معاون وقت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی صادر شد و امسال هم با حمایت معاونت پژوهشی واحد تهران غرب، حکم بنده به عنوان رییس این مرکز از سوی دکتر موسی خانی سرپرست معاونت پژوهشی صادر شد.

به گفته اسلامی، وجود رشته های متنوع مرتبط و اعضای هیات علمی مربوط در حوزه های مدیریت فرهنگی، هنری و فناورانه در واحد تهران غرب از دیگر زمینه های استقرار مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق در این واحد است.

وی ادامه داد: مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق به عنوان اولین مرکز تحقیقات علمی در کشور در این حوزه تخصصی، وظیفه آموزش و گفتمان سازی و تولید دانش را عهده دار است.

از جمله فعالیت های آغازین این مرکز تهیه نقشه راه اقتصاد خلاق، جمع آوری تجارب و مبانی نظری جهانی و بومی سازی آن است که با کمک اعضای هیات علمی و خبرگان امر در حال اجراست.

امیدوارم در حرکت های بعدی با یاری و مدد مسئولان کشور به ویژه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی این مهم محقق شود.

یکی از بن مایه های اقتصاد خلاق توجه به صنایع فرهنگی است اسلامی با بیان اینکه یکی از بن مایه های اقتصاد خلاق توجه به صنایع فرهنگی است، اظهار کرد: امروزه مقام معظم رهبری با توجه به تصویر عالمانه ای در بیاناتشان (تکیه به اقتصاد مردمی) تاکید می فرمایند که در نظام مردم سالاری دینی باید سهم مردم در کسب و کارها زیاد شود و معیشت و زندگی روزمره آنها در کنار اقدامات و تدابیر دولت بتواند بهتر شود؛ مؤلفه های اقتصاد خلاق و صنایع خلاق و فرهنگی در راستای همین بیانات ارزشمند است.

وی افزود: به واسطه صنایع فرهنگی و خلاق می توانیم به عنوان یک نرم افزار و فناوری نرم، اهداف متعالی نظام را دنبال کنیم یکی از مهمترین این اهداف صدور فرهنگ و پیام انقلاب اسلامی به جهان است که در این راستا با تقویت زیرساخت های فرهنگی و ارزش ها می توانیم از فرهنگ خود مقابل فرهنگ مهاجم دفاع کنیم.

بخشی از موظفی استادان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان فعالیت های آموزشی می تواند در این مرکز سپری شود، همه استادان دانشگاه آزاد اسلامی در صورتی که طرح پژوهشی برون دانشگاهی در مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق داشته باشند، بین سه تا پنج واحد درسی موظفی آنان کاهش می یابد رییس مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد: در این مرکز برای بهبود فرهنگ عمومی در حوزه کسب و کارهای اقتصاد خلاق، افزایش خودباوری بین جوانان، دادن اعتماد به نفس بیشتر به جوانان، نشان دادن الگوهای بیشتر و بهتر و ایجاد زمینه های مشارکت اجتماعی آنها تلاش می کنیم.

وی از حضور استادان و دانشجویان در این مرکز خبر داد و گفت: بخشی از موظفی استادان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان فعالیت های آموزشی می تواند در این مرکز سپری شود، همه استادان دانشگاه آزاد اسلامی در صورتی که طرح پژوهشی برون دانشگاهی در مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق داشته باشند، بین سه تا پنج واحد درسی موظفی آنان کاهش می یابد و بر اساس بخشنامه شماره 70/91909 می توانیم از حضورشان در مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق استفاده کنیم.

اسلامی با تاکید بر اینکه بستر کسب و کار را در اختیار دانشجویان قرار می دهیم، اضافه کرد: استادان و دانشجویان می توانند از امکانات مرکز تحقیقات اقتصاد خلاق مستقر در واحد تهران غرب از جمله تجاری سازی خدمات، ایده ها ومحتوای دیجیتالی استفاده کنند.

بزودی این اطلاعات بر روی وبگاه مرکز به آدرس www.

cerc.

wtiau.

ac.

ir "قرار خواهد گرفت.

اقتصاد خلاق پشتوانه امنیت و اقتدار ملی است وی با بیان اینکه اقتصاد خلاق پشتوانه امنیت و اقتدار ملی است به آنــا گفت: هویت ملی ما می تواند در صنایع فرهنگی و خلاق متجلی شود.

انگلیس، کره جنوبی، استرالیا و فرانسه کشورهایی از نظر اقتصادی پیشرفت خوبی کرده اند اما باز به دنبال توسعه اقتصاد خلاق هستند؛ این نشان می دهد صنایع فرهنگی و خلاق با توجه به سوابق درخشان جهانی فرهنگ ایران، می تواند ما را به یک نماد شاخص جهانی تبدیل کند و تنها شرط آن ایجاد گفتمان پیشرفت صنایع خلاق همراه با صنایع فرهنگی در جامعه است.

اسلامی بیان کرد: امروزه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بر زیاد شدن درآمدهای غیرشهریه ای دانشگاه اهتمام می ورزند و از طرف دیگر فعالیت هایی که در سطح معاونت علمی ریاست جمهوری انجام می شود در راستای تقویت فعالیت های دانش بنیان و اقتصاد خلاق است و این انگیزه و تقاضا هم در دانشجویان به وجود آمده است.

وی با بیان اینکه توجه به فرهنگ یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری در سال های اخیر بوده است گفت: ایشان فرهنگ را مثل هوا می دانند که در همه جا حاضر است و فعلی نیست که تاثیری در فرهنگ جامعه نداشته باشد.

بنابراین هر فناوری جدید در فرهنگ جامعه تاثیر می گذارد و فرهنگ ما را تغییر می دهد و پیوسته فناوری روی فرهنگ و فرهنگ روی فناوری تاثیر دارد.

اسلامی ادامه داد: با توجه به بومی بودن مولفه های اقتصاد خلاق و امکان تجزیه و تحلیل سازوکار تاثیرگذاری فناوری در فرهنگ و سبک زندگی می توان به جای اینکه مقابل فناوری دست بسته باشیم و در معرض آماج تاثیرات فرهنگی اجتماعی فرهنگ غرب قرار گیریم، خود فعال عمل کنیم و خدمات و محصولاتی را طراحی کنیم که ارزش های ایرانی اسلامی جامعه ما را پررنگ تر کند و همینطور تاثیر خوبی در شکوفایی اقتصاد ما داشته باشد.


کلید واژه ها: اقتصاد - مرکز تحقیقات - دانشگاه - خلاق - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه آزاد - اقتصاد مقاومتی - تهران - برگزار - اسلامی - تولید - کشور - آزاد - خبرگزاری - حمایت - فرهنگ - کنفرانس - اقتصادی - پروین داداندیش - مشکلات اقتصادی - مشکلات - اشتغال - فرهنگی - تحقیقات علمی - مهدی اسلامی - اولین - آموزش - جامعه - وظیفه - دانشجویان

آخرین اخبار سرویس:
درخشش نام یک ایرانی در فهرست دانشمندان برتر دنیا

«هر دانش آموز یک مهارت» در دستور کار مدارس دانشگاه آزاد اسلامی قرار دارد

نشست فعالان تشکل های دانشجویی با سرپرست وزارت علوم برگزار می شود

در تلاشیم دانشگاه آزاد قم به مرکزی برای ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به کشورهای جهان اسلام تبدیل شود

تجلیل سرپرست وزارت علوم از چهار دهه تلاش های علمی دکتر "جبه دار"

سرپرست وزارت علوم: مصمم به تداوم راه شهید شهریاری هستیم

پیام رییس دانشگاه آزاد به مناسبت هفته دفاع مقدس

پژوهشگر ایرانی درجمع دانشمندان برتردنیا

فردا؛ انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درباره کد رشته محل های دارای شرایط خاص آزمون سراسری

بازدید دکتر فرهاد رهبر از کتابخانه و مرکز علمی دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی

فراخوان جذب 20 عضو هیات علمی در دانشگاه صنعتی دزفول

افتتاح دبیرستان علوم و معارف اسلامی صدرا

بررسی خرده فرهنگ های دانشجویی در دانشگاه های ایران

پیام رییس جهاددانشگاهی به مناسبت آغاز سال تحصیلی

آگهی جذب نیروی امریه در دانشگاه تهران

پذیرش بیش از 3 هزار دانشجو در دانشگاه خوارزمی

پژوهشگر ایرانی در جمع دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت

باید به پیشرفت های علمی، اجرایی، پژوهشی، آموزشی توجه داشت

شریعتی نیاسر در گفت وگو با فارس: تصمیم گیری درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مانند زیرنظام های دیگر است

پیام سرپرست وزارت علوم به مناسبت آغاز سال تحصیلی

بخشنامه رییس صندوق رفاه دانشجویان به مناسبت سال تحصیلی جدید

دانشگاه به مثابه کانون گفت و گوی ملی و ائتلاف اجتماعی است

تلاش واحد هشتگرد در تحقق خواسته رییس هیات مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی

بهبود فناوری تولید آندهای جریان تزریقی توسط محققان دانشگاه تهران

مسئولان اهتمام بیشتری به پیشرفت علمی کشور داشته باشند

پذیرش بیش از 3000 دانشجو برای سال تحصیلی جدید در دانشگاه خوارزمی

تدارک 260 برنامه آموزشی برای دانشجویان/ورود 700 دانشجوی جدید از طریق کنکور به دانشگاه تهران

بخشنامه رییس صندوق رفاه دانشجویان به مناسبت سال تحصیلی جدید

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان: وزیر علوم باید فردی انقلابی، علمی و مستقل از جریان های سیاسی باشد/ لزوم در اولویت قرار دادن مطالبات رهبری در مسائل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها

بعد از رای اعتماد وزیر علوم رییس دانشگاه فنی و حرفه ای انتخاب می شود

نواختن زنگ سال تحصیلی جدید در مزار شهدا با حضور محمد علی نجفی شهردار تهران

توسط صندوق رفاه دانشجویان ثبت نام وام ویژه دکترا از امروز آغاز شد/ ثبت نام سایر وام های دانشجویی از نیمه مهر

دانلود آهنگ جدید آزاد طوسی بنام آهسته

نهضت مهارت محوری در مدار سما واحد رشت/ مهارت آموزی در دستورکار مدارس سما واحد رشت

من چگونه می توانم در پیشرفت کشورم نقش آفرینی کنم؟

بنز صنعت خودروی ایران را جهانی می کند

برنامه آموزشی هر دانش آموز؛ یک مهارت کلید خورد

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای بعد از رای اعتماد به وزیر علوم انتخاب می شود

برگزاری مراسم بزرگداشت "پروفسور میرزاخانی" توسط دانشگاه استنفورد

جایزه های تحصیلی بنیاد نخبگان برای دانشجویان جدیدالورود اعلام شد

مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه سما 2

توفان های خورشیدی چطور زمین را تهدید می کنند؟

ثبت نام جوایز بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان نوورود آغاز شد

نیروی انتظامی در مقطع درجه داری استخدام می کند

نظر رهبر در مورد هوش دانش آموز ایرانی

بنز صنعت خودروی ایران را جهانی می کند

آغاز سال تحصیلی با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی

«لاله حق وردی» جایزه فیزیک «شرودینگر» را برد

نیروی انتظامی در مقطع درجه داری استخدام می کند

آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه صداوسیما

آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه صدا وسیما

مهلت ارسال به کنفرانس تحقیقات بازی های دیجیتال تمدید شد

درخشش دو دانشجوی اصفهانی در دهمین کنفرانس بین المللی مواد مغناطیسی و ابررسانا

ترامپ در سازمان ملل حالت فردی قلدر، چاقوکش و بی منطق را داشت/ تکیه بر بیگانه منافع و قدرت درونی را تضعیف می کند

خبری خوش برای دانشجویان دانشگاه پیام نور

دانشجویان این خبر را بخوانند!

دانش آموزان ایرانی باهوش ترین ها در دنیا هستند

دکتر تولا: شرایط دانشجویان متقاضی خارج از کشور در خصوص سفرهای زیارتی و سیاحتی

دریاچه ارومیه با وفاق جمعی احیا می شود

لزوم توجه به محیط زیست در مسیر توسعه/دریاچه ارومیه با وفاق جمعی احیا می شود

مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری دانشجویان جدیدالورود در دانشگاه تبریز

امیدواریم طرح «هر دانش آموز یک مهارت» آغازگر مهارت آموزی و مهارت آفرینی در مدارس کشور شود

دانش آموزان یکی از دانشمندان هسته ای را الگوی خود قراردهند

فرهاد رهبر خبر داد حضور وزیر علوم یا یکی از معاونان در کمیته تایید رشته های دانشگاه آزاد

سومین همایش ملی دانش آموختگان نانوفناوری برگزار شد

سرپرست واحد استان تهران دانشگاه جامع علمی کاربردی: بیش از 80 درصد دانش آموختگان دانشگاه علمی کاربردی موفق به کسب شغل می شوند

افزایش 10 درصدی دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه لرستان

احداث چهارمین زمین تنیس هارد کورت کشور در منطقه آزاد ماکو

دختر زیبای ایرانی جایزه فیزیک دنیا را دریافت کرد

تسهیلات جدید دانشگاه پیام نور جهت پرداخت شهریه

رهبر خطاب به دانش آموزان مدارس سما: هرگز در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور ناامید نشوید

دکتر تولا: شرایط دانشجویان متقاضی خارج از کشور در خصورص سفرهای زیارتی و سیاحتی

سرپرست وزارت علوم زنگ آغاز تحصیلی را به صدا درآورد

نارضایتی دانشجویان خوارزمی از بی برنامگی مسئولان این دانشگاه + عکس

سرپرست وزارت علوم زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد

چراغ علم آموزی در سما پرفروغ تر خواهد شد

ممنوعیت تردد در دانشگاه شریف اعلام شد

وظیفه اول شما علم آموزی و وظیفه دوم شما فروتنی است

آغاز فعالیت جشنواره و نمایشگاه نانو از 14 مهرماه

سرپرست وزارت علوم زنگ آغاز سال تحصیلی را به صدا درآورد

هنر یک فارغ التحصیل دانشگاه آزاد جهانی شد

منابع علوم انسانی کشور وارداتی است

انرژی امواج اقیانوس به الکتریسیته تبدیل می شود

ممنوعیت تردد در دانشگاه شریف اعلام شد

مدرسه سما اردکان افتتاح شد

آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز

"هر دانش آموز یک مهارت" در دستور کار مدارس دانشگاه آزاد

اوکتلانتیس؛ شهری منحصر به فرد در زیر دریا که توسط اختاپوس ها ساخته شده است

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز

آغاز سال تحصیلی در دبیرستان دخترانه سما با حضور رییس دانشگاه آزاد

"فرهاد رهبر" زنگ آغاز سال تحصیلی یکی از مدارس دانشگاه آزاد را نواخت

پیام رییس دانشگاه آزاد به مناسبت هفته دفاع مقدس

سواحل ماهیگیری کنارک

پیام رییس دانشگاه آزاد به مناسبت هفته دفاع مقدس

وضعیت خوابگاه های دانشجویی در آستانه سال تحصیلی جدید

گزارش تصویری؛ جلسه مسؤولان مؤسسه آینده روشن با مسؤولان دانشگاه معارف اسلامی

ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی در کشور

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

مبالغ وام شهریه و 20 نوع وام دانشجویی اعلام شد

ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی در کشور

ضرورت توسعه و تعمیق بیش از پیش حوزه و دانشگاه

گردهمایی در دانشگاهی در برزیل با موضوع ایرانشناسی

اغاز ساخت یک تماشاخانه در رفسنجان

پیام تسلیت دکتر فرهاد رهبر به استاندار قزوین

تسهیلات جدید دانشگاه پیام نور اعلام شد

مبالغ وام شهریه و 20 نوع وام دانشجویی اعلام شد

تسهیلات جدید دانشگاه پیام نور اعلام شد

آخرین تصاویر کاسینی از زحل منتشر شد

من به مدرسه ی مادران و دایگان ایرانی معتقدم

امید حاجیلی در جشن تولد 34 سالگی اش +عکس

نتایج دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

اعلام نتایج دوره کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

مبالغ وام های دانشجویی اعلام شد +جدول

مبالغ 20 نوع وام دانشجویی اعلام شد +جدول

مبالغ 20 نوع وام دانشجویی اعلام شد +جدول

نتایج دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی در کشور

نتایج کنکور دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

دیدار تیم های واترپلو اصفهان و دانشگاه آزاد تهران

نتایج دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

شریعتی نیاسر: کمتر از نیم درصد پروژه ها تقاضا محور است/میدان برای تقاضا محور کردن پروژه ها باز شود

تسهیلات جدید دانشگاه پیام نور اعلام شد

اخبار کنکوری و دانشگاهی - هفته 26 ام سال 95

ایجاد محیط صمیمی و دوستانه، ضرورتی برای رفع استرس دانش آموزان

ایجاد محیط صمیمی و دوستانه، ضرورتی برای رفع استرس دانش آموزان

ساخت راکتور شیمیایی گرما خورشیدی در کشور

گزارش تصویری؛ جلسه مسؤولان مؤسسه آینده روشن با مسؤولان دانشگاه معارف اسلامی

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

کیفیت چاپ 1000 DPI محقق شد؛ فناوری رنگ‎های سه بعدی پیچیده روی اسکناس

هیئت های دانشجویی در گپ و گفت دانشجویی

بر بنیان دانش

هیئت ها در گپ و گفت دانشجویی

گپ و گفت دانشجویی درباره هیئت های دانشجویی

محور توسعه در برنامه 20 ساله استان اصفهان علم و تکنولوژی است

هیئت های دانشجویی در گپ و گفت دانشجویی

فاجعه ناگزیر برای جهان

بر بنیان دانش

هیئت ها در گپ و گفت دانشجویی

اولین حضور دو دانشگاه ایرانی در رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو.اس

گپ و گفت دانشجویی درباره هیئت های دانشجویی

ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشگاه صنعتی اصفهان

ساخت چکمه فضایی با قابلیت هشدار موانع

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی کدرشته محل های پذیرش دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی سال تحصیلی 97 - 1396

رکوردشکنی اتوبوس برقی با طی 1771 کیلومتر +عکس

نیروهای عراقی شهرستان عَنَه را به طور کامل آزاد کردند

46 درصد دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بومی استان هستند

46 درصد دانشجویان جدید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بومی استان هستند

کشف یک پدیده فضایی ناشناخته توسط هابل+ عکس

تأسیس دانشگاه آزاد و مترو دوکار بی نظیر آیت الله هاشمی/ داشتن برنامه و دست پاکی علت انتخاب نجفی برای شهرداری تهران

قبولی 2640 نفر در دانشگاه پیام نور قم در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

کسب رتبه نخست آزمون دکترای تخصصی فیزیک پزشکی توسط عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

هابل یک پدیده فضایی ناشناخته را کشف کرد

کسب رتبه نخست آزمون دکترای تخصصی فیزیک پزشکی توسط عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان

لاله حق وردی، فیزیکدان ایرانی جایزه شرودینگر را دریافت کرد

لاله حق وردی، فیزیکدان ایرانی جایزه شرودینگر را دریافت کرد

نشست تخصصی مسوولیت سازمان های مردم نهاد در حوزه سلامت در دفتر یونسکو

نخبه مازندرانی در المپیاد علمی علوم پزشکی کشور افتخار آفرید

شمارش معکوس تا بازگشایی دانشگاه ها

فناوری نانو در خدمت جلوگیری از افزایش آسیب نخاعی مصدومان

سامانه ثبت فعالیت های پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد

شریعتی نیاسر: دشمنی آمریکا برای ملت ایران اثبات شده است/پاسخ عملی را جامعه دانشگاهی خواهد داد

پاسخ ترامپ را دانشمندان ما خواهند داد

کیفیت چاپ 1000 DPI محقق شد؛ فناوری رنگ‎های سه بعدی پیچیده روی اسکناس

سال تحصیلی جدید در دانشگاه امیرکبیر

اولین حضور دو دانشگاه ایرانی در رتبه بندی استخدام فارغ التحصیلان کیو.اس

برگزاری سومین همایش ملی دانش آموختگان نانو فناوری ایران

افتخارآفرینی دانشجویان شهرکردی درمسابقات وشوو یونیورسیال 2017

اعلام اسامی پذیرفته شدگان دروه های مهندسی فناوری دانشگاه علمی کاربردی

بازیکن سابق دانشگاه آزاد به تیم بسکتبال شهرداری گرگان پیوست

وزیر دولت اصلاحات: احتمال معرفی وزیر زن برای وزارت علوم کم است

استفاده از امکانات بلااستفاده دانشگاه آزاد به نفع پژوهش

رییس دانشگاه تاکید کرد: استفاده از امکانات بلااستفاده دانشگاه آزاد به نفع پژوهش

دانشگاه علوم قضایی میزبان 160 دانشجوی جدیدالورود

سامانه ثبت و امتیازدهی فعالیتهای پژوهشی دانشگاه علمی کاربردی راه اندازی شد

استخدام سرباز امریه در سال 96

پرده برداری از اسرار یک جسم فضایی عجیب در منظومه شمسی

گفتگوی ویژه خبری 1396/6/29

مجوز راه اندازی پردیس کیش دانشگاه امیرکبیر اخذ شد

موسسه آب دانشگاه تهران امریه سربازی جذب می کند

دعوت از پژوهشگران دانشگاه آزاد درجهت پیشبرد امور پژوهشی

اساتید دانشگاه آزاد در اجرای طرح های پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی همکاری می کنند

اقتصاد خلاق، حلقه مفقوده حل مشکلات اقتصادی کشور/ حمایت از مجموعه های نوآور واحدهای دانشگاهی

اقتصاد خلاق، حلقه مفقوده حل مشکلات اقتصادی کشور/ حمایت از مجموعه های نوآور واحدهای دانشگاهی