مطالب مرتبط:
مدیرکل فرهنگی و هنری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد آغاز جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان کشور از اول مرداد در خراسان رضوی
سرپرست جدید دفتر برنامه ریزی، بودجه و تأمین منابع وزارت آموزش و پرورش مشخص شد
سرپرست جدید دفتر برنامه ریزی، بودجه و تأمین منابع وزارت آموزش و پرورش مشخص شد
اختلال پدوفیلیا یا بچه بازی (میل جنسی به کودکان) چیست؟
اختلال پدوفیلیا یا بچه بازی (میل جنسی به کودکان) چیست؟
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 26 تیر 1396 ساعت 06:062017-07-17سياسي

پشت پرده اصرار وزارت بهداشت برای حذف آموزش آکادمیک پرستاری چیست؟/ پول بازی!


طرح وزارت بهداشت موسوم به "تربیت پرستار بیمارستانی" مدتی است در محافل آموزشی و درمانی کشور حاشیه ساز شده است.

خبرگزاری دانشجو در گزارشی به بررسی نظرات موافقان و مخالفان این طرح پرداخته است.

- گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو-محسن عبدالعلی پور، ماه های پایانی 94 بود که وزرات بهداشت نسخه جدیدی برای پرستاران پیچید و با ارائه طرح موسوم به "تربیت پرستار بیمارستانی" جامعه پرستاری را در بهت و شوک فرو برد.

قرار بر این بود بیمارستان هایی که توانایی و امکانات لازم را دارند وارد فاز آموزشی شوند و امکانات و شرایط بیمارستان ها بر اساس شاخص هایی که از سوی وزارت بهداشت تعیین می شود توسط دانشکده های پرستاری مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس این طرح، بیمارستان هایی که دارای امکانات در زمینه آموزش هستند، ظرفیت خود را اعلام می کنند تا تفاهمنامه همکاری بین این بیمارستان ها و دانشکده های پرستاری امضا شود تا دانشجویان پرستاری حوزه بالینی، کارآموزی و کارورزی خود را در بیمارستان بگذرانند.

وزارت بهد اشت به بهانه جبران کمبود نیروی پرستاری اجرای این طرح را د ر د ستور کار خود قرار د اد و برنامه های ویژه ای را برای عملیاتی شد ن آن آماد ه کرد اما هنوز این طرح به مرحله اجرا نرسید ه بود که با موج گسترد ه مخالفت پرستاران روبه رو شد و منتقد ان اجرای چنین برنامه هایی را چالش جد ی برای حوزه سلامت می د انستند.

با شدت گرفتن اعتراضات در جامعه پرستاری نسبت به این طرح، وزارت بهداشت از روسای دانشگاه ها و دانشکده های پرستاری درخواست کرد تا نظرات خود را نسبت به این طرح اعلام کنند.

در همین راستا نشستی در اصفهان برگزار شد.

اساتید نهایتاً مصوبه ای با عنوان "توسعه همکاری بیمارستان ها و دانشکده های پرستاری" دست یافتند که مورد قبول وزرات بهداشت هم واقع و جهت اجرا به دانشگاه ها ابلاغ شد.

التهاب سفارشی با مصوبه نشست اصفهان آرامش نسبی به جامعه پرستاری بازگشته بود اما دوباره 23 اردیبهشت امسال جناب آقای وزیر محترم بهداشت با ایلاغیه ای این آرامش را بهم زد.

بر اساس مصوبه نشست اصفهان قرار بود دانشکده های پرستاری قبل از انعقاد تفاهمنامه، شرایط و امکانات بیمارستان را مورد بررسی قرار دهند و چنانچه بیمارستان شرایط لازم را داشت، همکاری صورت گیرد و به همین دلیل میزان پذیرش دانشجو افزایش پیدا می کرد زیرا امکانات بیشتری در اختیار دانشکده ها قرار می گرفت اما موضوعی که در نشست اصفهان بر آن تاکید شده بود جذب دانشجو از طریق کنکور سراسری و آموزش آکادمیک در دانشکده های پرستاری بود که در طرح اولیه وزارت بهداشت این مورد حذف شده بود.

در مصوبه نشست اصفهان دانشجویان در اختیار دانشکده ها بودند و بیمارستان ها با دانشکده ها در زمینه آموزش بالینی همکاری می کردند اما در ابلاغیه وزیر به صورت هوشمندانه ای این مورد نقض شده است.

دکتر ناوی پور، عضو مجمع تشکل های مردم نهاد پرستاری در این زمینه می گوید: در کمال ناباوری دیدیم که در تاریخ96/2/23 ابلاغیه ای توسط شخص وزیر به دانشگاه ها ابلاغ شد و در آن ابلاغیه بیمارستان ها را متولی امر تربیت دانشجوی پرستاری کردند.

در آیین نامه اصفهان متولی تربیت دانشجو، دانشکده است و بیمارستان ها با دانشکده ها همکاری می کنند، اما در ابلاغیه وزیر، متولی تربیت دانشجو، بیمارستان است و دانشکده ها با بیمارستان ها همکاری کنند؛ یعنی عملا آیین نامه اصفهان را زیرپا گذاشته اند.

این التهاب آفرینی توسط وزارت بهداشت برای خیلی از دلسوزان و کارشناسان این حوزه سوال برانگیز بود، شریفی مقدم، دبیرکل خانه پرستار در گذشته مدعی شده بود: سفارش دهندگان این طرح، همان سهامداران بخش خصوصی و 7 درصد تصمیم گیران سیاست های حوزه سلامت هستند که ریشه در وزارت بهداشت دارند و عقبه آنها در سازمان نظام پزشکی است.

طاهره زاهد صفت، رییس شورایعالی نظام پرستاری هم د ر این باره گفته بود: هد ف اصلی این طرح د رآمد زایی کلان از تربیت پرستاران تجربی است.

مشکل کجاست؟ مسئولان وزارت بهداشت معتقدند که مشکل در کمبود نیروی متقاضی پرستاری است اما منتقدین و کارشناسان معتقدند مشکل در نبود استخدام کافی در این بخش است.

ناوی پور در این باره می گوید: آقایان می گویند که کمبود پرستار داریم در حالیکه حدود 183 دانشکده در کل کشور دانشجوی پرستاری آموزش می دهند که بر اساس اعلام مسئولین وزارت بهداشت، سالانه 8000 نیروی پرستاری تربیت می شوند.

با این اوصاف باید در پنج سال گذشته حدود 40هزار پرستار آموزش دیده باشند.

معاونت پرستاری وزارت بهداشت هم اعلام کرده حدود 16هزار پرستار استخدام می کنند، با این وضعیت 24هزار پرستار آموزش دیده، جذب نشده اند و بیکار هستند.

پس مشکل اصلی ما عدم استخدام پرستار از سوی وزارت بهداشت است.

دکتر ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت ، اما نظر دیگری دارد و می گوید: وزارت بهداشت با کمبود شدید پرستار به ویژه در بیمارستان های کلان شهرها و شهرهای بزرگ مواجه است و برخلاف آنچه برخی افراد عنوان می کنند مشکل ما کمبود پرستار است نه استخدام.

به گفته وی در طول 5سال گذشته در هر بار آگهی استخدام پرستار در کلان شهرها تنها 30 تا 50 درصد افراد مورد نیاز برای استخدام به بیمارستان ها مراجعه کرده اند و مابقی ظرفیت ها خالی مانده است؛ البته بخش عمده ای از این افراد نیز پرستاران شاغل در بخش خصوصی بوده اند و کمتر دانش آموخته بیکاری برای استخدام مراجعه کرده است.

اعتراضات صنفی و دانشجویی همزمان با طرح این موضوع توسط وزارت بهداشت بسیاری از تشکل ها و دانشجویان به این طرح واکنش نشان دادند، در همین راستا پنج تشکل پرستاری در قالب مجمع تشکل های مردم نهاد پرستاری طی نامه ای به وزیر بهداشت به این طرح اعتراض کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: اگر چه استفاده از ظرفیت بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی جهت آموزش(اعم از کارآموزی و کارورزی در عرصه) دانشجویان پرستاری امری ضروری، پسندیده و معمول بوده و هست، لیکن محور قرار گرفتن بیمارستان ها در آموزش پرستاری، نقض صریح عنوان و مفاد آیین نامه مصوب و ابلاغی آن مقام محترم است.

این مجمع با تاکید بر لزوم آموزش دانشجو در دانشکده ها در این نامه تصریح کرده است: در صورت پذیرش کمبود احتمالی و بالفعل نیروی پرستاری در کنار فعالیت بیش از 180 دانشکده و و مراکز آموزش پرستاری دولتی و غیر دولتی و افزایش اجباری 50 درصدی پذیرش دانشجویان پرستاری در سال های اخیر (علیرغم فراهم نبودن زیرساخت ها و الزامات متناسب با افزایش ظرفیت)، مشکل حاد و جدی نخواهد بود.

مضافاً به این که راهکارهای دیگری وجود دارد که می توان از طریق تعامل سازنده با صاحبنظران حرفه و تشکل های صنفی چالش های احتمالی موجود را از مسیری علمی مرتفع ساخت.

مجمع تشکل های مردم نهاد پرستاری بر این باور است که سپردن تربیت پرستار به بیمارستان ها گامی به عقب محسوب می شود و حرفه پرستاری را از مسیر آکادمیک خارج می سازد.

این اقدام با اصل لزوم رجوع و توجه به نظر خبرگان هر رشته که در سیاست های دولت تدبیر و امید مورد تأکید جدی قرار دارد نیز در تضاد است.

تاریخچه حرفه پرستاری در ایران و جهان نشان دهنده حرکت آموزش پرستاری بیمارستان محور به آموزش پرستاری آکادمیک است و لذا عقب گرد و حرکت در خلاف مسیر تکاملی حرفه پرستاری که هدف غایی آن حفظ و ارتقای سلامت آحاد جامعه است، امری منطقی نبوده و نخواهد بود.

در این میان دانشجوهای پرستاری و فعالین فضای مجازی نیز بیکار ننشستند و تلاش کردند تا اعتراضات خود را در فضای مجازی با هشتگ های #نه_به_تربیت_بیمارستانی و #نه_به_سیاست_هاشمی به گوش مسئولین برسانند.

راه حل چیست؟ کارشناسان و دانشجویان این حوزه معتقدند راه حل این مشکل تربیت نیرو جذب فله ای پرستار در بیمارستان ها نیست و این امر موجب به قهقرا رفتن نظام سلامت می شود.

ناوی پور معتقد است: با راه اندازی نوبت های شبانه در دانشکده ها مثل گذشته و تاسیس دانشگاه های علوم پزشکی غیرانتفاعی می توانند این کمبود نیرو را جبران کنند.

چه اصراری دارند که از بیمارستان ها پرستار بگیرند؟ متاسفانه تفکرات پزشک سالاری در وزارت بهداشت حاکم است و جان مردم برای آقایان در وزارت بهداشت مهم نیست وگرنه چنین طرحی ارائه نمی دادند.

از نظر شریفی مقدم دبریکل خانه پرستار وزارت بهداشت می بایست با افزایش جذابیت و ایجاد امکانات لازم و بهبود معیشت پرستاران، زمینه های جذب پرستاران بیکار را فراهم نماید.

کارشناسان معتقدند وزارت بهداشت با بهبود وضعیت معیشت پرستاران، افزایش استخدام و توسعه ی دانشگاه های علوم پزشکی می توان این مشکل را حل کرد.


کلید واژه ها: بیمارستان - پرستار - پرستاری - وزارت بهداشت - بهداشت - دانشجو - وزارت - آموزش - اصفهان - دانشگاه - برگزار - تفاهمنامه - هایی - خبرگزاری - پرستاران - شرایط - روسای دانشگاه ها - جامعه - برنامه - کنکور سراسری - آرامش - دانشجویان - اعتراضات - مخالفان - افزایش - سفارشی - سلامت - کنکور - حاشیه - میزان

آخرین اخبار سرویس:
موضع گیری بدون آگاهی یکی از معضلات جامعه است

واردات، کابینه دوازدهم، قراردادهای نفتی و تحریم های جدید آمریکا

پیشنهادی برای پست وزارت ارتباطات نداشتم

درخواست پدر «عماد» از رییس مجلس

علت استعفای امام جمعه کرمان

برگزاری انتخابات نظام پزشکی درمهاباد

ویدیو: گستاخ ترین شخص دنیا

پرداخت زکات نشانه ای از صداقت در ایمان است

هیچ فشاری بر روی من نبوده است

جایگاه زن در اسلام مبتنی بر کرامت است

تپه سلام شیراز میزبان پرستوی عاشق شد

کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند

انتقادات شدید پزشکان از بی تدبیریِ مسئولین وزارت بهداشت

حجت الاسلام محمدی پور، مردی از جنس مردم بود/ طلاب و اساتید این شهرستان پدری دلسوز و مهربان را از دست داده اند

خبر توییتری یک نماینده از بازداشت چند مداح به جرم جاسوسی برای اسراییل

زنگ خطر برای بازار بزرگ تهران / تردد میلیونی در بافت فرسوده

پیام خانواده «مریم میرزاخانی» به دانشگاه شریف

لغو رای گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی

موافقت مراجع نظام با طرح توزیع مواد مخدر دولتی

دلایل استعفای امام جمعه کرمان از زبان فرزندش

دکتر خدادادی: هر چه حضور رای دهندگان بیشتر باشد، اعتبار انتخابات بیشتر و منتخبین اعتبار و جایگاه بالاتری خواهند داشت

گزارشی از مشکلات انتخابات الکترونیک نظام پزشکی

باید به افرادی که حکم امام درباره منافقین جنایتکار را اجرا کردند مدال داد/ کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند

به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مریم میرزاخانی برگزار می شود

با وجود سرمایه گذاری آمریکا، زمینه استقلال اقلیم کردستان عراق وجود ندارد

تصویب نهایی پیشنهاد توزیع مواد مخدر دولتی

انتخابات نظام پزشکی در شیراز

فعالیت جهادگران بسیجی در روستاهای محروم ملارد + گزارش

نماز جمعه قرارگاه معنویت و مقاومت است

اعتراض به امریکا در نشست کمیسیون مشترک برجام

هدف آمریکا براندازی نظام جمهوری اسلامی است

نماز جمعه تهران

امام جمعه دوگنبدان:عمل به سیره رضوی بسترساز تحقق کرامت انسانی است

طومار میثاق با مقام معظم رهبری در حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی در قم امضا شد

آغاز حرکت کاروان طلاب و فعالان فرهنگی بهبهانی به سمت حرم رضوی

منافقان ایران دوستان داعشی ها هستند

تلاش «عطامحمد نور» برای چگونگی اعلام موجودیت اپوزیسیون جدید دولت اشرف غنی

فلسطینیان نماز جمعه را روبروی مسجدالاقصی خواندند

زکات، کاهش فاصله طبقاتی را به همراه دارد

نتایج مهم یک نظرسنجی بعد از انتخابات درباره رییسی و روحانی

امام جمعه مهریز: نمازجمعه به جناح و گروه خاصی تعلق ندارد

یادواره شهدای کن با حضور حاج قاسم

احمدی نژاد می گفت بنده مدیر آب هستم

خطیب جمعه رشت: مردم ایران هیچگاه جنایات منافقین را فراموش نمی کنند

لغو رای گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی

هتلداری باید به سوی ارز محوری حرکت کند

عشق اینشتین نسبت به زنان و داستان عشق او با «خانم جاسوس روسی»

عواقب ناشی از توفان «تالاس» در ویتنام

«اکسیدان» و «مادر قلب اتمی» برای اکران خانگی اصلاح می شوند

جایگاه افغانستان در شش ماه ریاست جمهوری ترامپ

یادواره 47 شهید دهستان دوهزار در گلستان محله تنکابن برگزار شد+ تصاویر

کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند؛ مردم از شعار خسته شده اند/ اعزام حجاج به حج تمتع تصمیم نظام بود

مصدق قدر اسلام و روحانیت را ندانست/ کابینه ای متخصص، کارآمد و متعهد می خواهیم/برخی در داخل به جای کندن کلک منافقین، در سایت هایشان جای جلاد و شهید را عوض می کنند/ اعزام حجاح تصمیم نظام اسلامی است نه یک نهاد

جشنواره مردمی دهه کرامت یک رزمایش آتش به اختیار است

انتقال حسین فریدون به یک بیمارستان جدید

گلایه خانواده مریم میرزاخانی از طرح یک شایعه

لغو رای گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی /تمدید رای گیری تا ساعت 22

تاسیس مرکز تجاری ترکیه در تهران به مجلس کشیده شد

فرهنگ دفاع مقدس از مرزهای کشور عبور کرده است

توافق رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان/فهرست وزرای کابینه نهایی شد

رییس مرکز ملی فرش ایران به فارس خبر داد 20 هزار شغل جدید در فرش دستباف/ مصوبه حمایت از هنرمندان صنایع دستی در انتظار تایید شورای نگهبان

آیت الله اعرافی: دولت از ورود به حاشیه های ناروا پرهیز کند/ مسؤولان تفکرات غلط سازش با استکبار را فراموش کنند

تشییع پیکر یک شهید گمنام در شیراز

اگر غیبت کردید توجیه نکنید که این تحلیل سیاسی است

انتخابات الکترونیک نظام پزشکی ملغی شد

برگزاری مراسم چهلمین روز درگذشت همسر نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی

رفع محرومیت درجامعه با پرداخت زکات ، زنجان

همایش استانی زائران بیت الله الحرام 96 در یزد

مردم کابینه ای متعهد به دین و کارآمد می خواهند.

تشریح تمهیدات انجام شده جهت ادامه رای دهی حضوری جامعه پزشکی

چند میلیون ایرانی شغل دارند؟

تکریم جایگاه امام جعفر صادق(ع) در جامعه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

لغو رای گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی

کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند/ مردم دیگر از شعار خسته شده اند/مصدق قدر اسلام و روحانیت را ندانست

موافقت تمامی مراجع تصمیم گیرنده با پیشنهاد توزیع دولتی موادمخدر

مردم کابینه متعهد و متخصص می خواهند

همایش استانی زائران بیت الله الحرام 96

سخنان عراقچی قبل از نشست وین

طرحی برای جلوگیری از اخاذی در فضای مجازی

شهردار شیراز با 12 رأی منسجم لیست امید انتخاب می شود

امام جمعه زنجان: اعتقاد و بصیرت مردم برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تقویت شود

اعزام حجاج تصمیم نظام بود/ مردم کابینه متعهد و متخصص می خواهند

اعتقاد و بصیرت مردم برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن تقویت شود

با Street View گوگل به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کنید

دولت افراد انقلابی و دشمن ستیز را برای کابینه خود معرفی کند

مجموعه های فرهنگی مردم را برای خدمت به اهل بیت(ع) بسیج کنند

شادی اهل بیت(ع) نباید فقط به شعار محدود شود

دهه کرامت فرصتی برای تبیین دین از زبان امامزادگان است

13 سخن زیگموند فروید که ابعاد درونی شخصیت پیچیده ما را نشان می دهند

پایان کار ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دولت موادمخدر توزیع می کند!

وضعیت مبهم استخدام 40 هزار معلم حق التدریس

میل نگران کننده ایرانیان به مهاجرت در یک گزارش بین المللی

آموزش های قبل از ازدواج و طلاق باید در جامعه اجباری شود

امام جمعه یاسوج: کابینه آینده از قیل و قال فرصت سوز سیاسی به دور باشد/برخی در مورد سپاه یاوه گویی می کنند

رهبر معظم انقلاب: بعضی نمی فهمند اگر شهدا سینه سپر نمی کردند، امروز تهران و خوزستان دست چه کسی بود

زنگ خطر برای بازار تهران

زنگ خطر برای بازار تهران/ ایمنی بازار از مصادیق امنیت ملی است

برکناری رییس پارلمان سوریه

پایگاه اطلاع رسانی و کانال فراکسیون امید مجلس آغاز به کار کرد

نماز جمعه نماد وحدت بین ارکان نظام اسلامی است

موافقت با پیشنهاد توزیع موادمخدر دولتی

ادامه راه شهدا جامعه را در برابر توطئه های دشمن بیمه می کند

قطع آب و برق بوستان جنگلی شهروندان شیرازی را غافلگیر کرد

بیست و سومین نمایشگاه بین المللی الکامپ افتتاح شد

تدین و مردمداری ویژگی اصلی وزرا و مدیران دولت دوازدهم باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در گفت وگو با فارس: امیدواریم آرایی که تا پیش از اختلال سامانه اخذ شده است، حفظ شود/ مسئولان اجرایی پاسخگو باشند

امام جمعه تبریز: اختلاف افکنی، دوقطبی سازی و تضعیف نظام اصلی ترین هدف شوم آمریکاست/ آمریکا نهاد رهبری و نهادهای وابسته را نشانه رفته است

برکناری رییس پارلمان سوریه

محمد حسین ولایتی مراسم تدفین حبیب الله کاسه ساز

تحریم های جدید مزد پایبندی ایران به دوسالگی برجام

آخرین جزییات از وضعیت برادر رییس جمهور

خطیب نماز جمعه تهران: امروز شاهدیم برخی در سایت های خود جای شهید و منافق را تغییر می دهند/ همه منتظرند ببینند کابینه چه شکلی پیدا خواهد کرد/ ایران اسلامی قدرتمند ترین کشور خاورمیانه است

احمدخاتمی: اعزام حجاج تصمیم نظام بود

فراخوان رقابت بین المللی طراحی با موضوع «چالش تغییرات آب و هوایی»

اولین واکنش رسمی به بازداشت مداحان به جرم جاسوسی برای اسراییل

تکریم ایثار و شهادت

انتخابات سازمان نظام پزشکی

هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در شیراز + فیلم

معیارهای قرآنی انتخاب کابینه/ بازی کویت متأثر از لابی آمریکایی ـ صهیونیستی است

این خبر باید تیتر یک رسانه ها شود!

بعضی نمی فهمند اگر شهدا سینه سپر نمی کردند، امروز تهران و خوزستان دست چه کسی بود

کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند/مردم دیگر از شعار خسته شده اند/ کسانی که جای جلاد و شهید را عوض می کنند توبه کنند

رای گیری الکترونیک انتخابات نظام پزشکی لغو شد

مقابله مسلحانه با کارد بزرگ و سطل زباله. کدام یکی برنده خواهد شد؟

اعزام حجاج تصمیم نظام بود/ مردم یک کابینه متعهد و متخصص می خواهند/ با همایش ها و کنفرانس های پرهزینه نمی توان اشتغال ایجاد کرد

باید به افرادی که حکم امام درباره منافقین جنایتکار را اجرا کردند مدال داد/ کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند

سید یحیی جعفری: دلیل استعفایم کهولت سن است

بانوان باغملکی برای شهدای گمنام شروه خوانی کردند + تصاویر

همه برادران رییس جمهور

کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند/مردم دیگر از شعار خسته شده اند/ کسانی که جای «جلاد» و «شهید» را عوض می کنند توبه کنند

گفتمان امام صادق(ع) عنصری چالش آفرین در برابر حکومت فاسد عباسی بود

حجت الاسلام آل هاشم: سپاه همواره از پشتیبانی مردم و دولتمردان ایران برخوردار است

کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند نه حاشیه سازی/ اعزام حجاج تصمیم نظام بود

بازی کویت که اخیرا با ایران شروع کرده به وضوح لابی آمریکایی - صهیونیستی است/نفس اجازه دادن به برگزاری همایش منافقین در فرانسه حمایت عملی از تروریسم است

عکسی قدیمی از هم نشینی روحانی، ناطق نوری و باهنر

نماینده ولی فقیه در سپاه: شهروند درجه یک و دو نداریم

آزمون قضات شوراهای حل اختلاف

پایگاه اطلاع رسانی و کانال فراکسیون امید مجلس آغاز به کار کرد

بازی کویت که اخیرا با ایران شروع کرده به وضوح لابی آمریکایی - صهیونیستی است/نفس اجازه دادن به برگزاری همایش منافقین در فرانسه حمایت عملی از تروریسم است

"اعتماد مردم به شهرداری ازبین رفته است"

آیت الله اعرافی: دولت دوازدهم مبارزه با فساد، تبعیض و اختلاس را اولویت قرار دهد

عکس/ مراسم ترحیم مریم میرزاخانی؛ درظهر پنجشنبه

هشتمین کمیسیون مشترک برجام برگزار شد

چگونه چشمان زیبا داشته باشیم؟

با تصویب طرح جدید، حوادث در فضای مجازی مدیریت خواهد شد

فرآیند رای گیری الکترونیک انتخابات نظام پزشکی ملغی شد

هشتمین جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شد

خانم کوثری با قاتل آتنا باید چه کار کرد؟

دلواپسی ظریف و بایکوت اصلاح طلبان

نتایج مهم یک نظرسنجی بعداز انتخابات درباره رأی رییسی و روحانی/چطورقالیباف بازنده تصمیم گیری جمنا شد؟

تماشا کنید: تصاویری فراموش نشدنی و به شدت تأثیرگذار

نامه حمایت نمایندگان مجلس از شیخ الوزرا

موافقت مراجع تصمیم گیرنده با پیشنهاد توزیع موادمخدر دولتی

رهبر انقلاب اسلامی:اگر شهدا سینه سپر نمی کردند، امروز تهران و خوزستان دست چه کسی بود

ماست اسفناج نخورید!

شهید گمنام مهمان خانواده جست وجوگر نور شد

طیب نیا درباره سرنوشت یارانه نقدی در دولت دوازدهم چه گفت؟

پیش بینی می کنیم اتفاقی برای حجاج پیش نیاید/ چرایی عدم برگزاری دعای کمیل در بین الحرمین مدینه

کشته شدن 2 نفر در جریان اعتصاب سراسری ونزوئلا

ایجاد مرکز تجاری ترکیه برای دولت نمره منفی دارد/ پیگیری موضوع در مجلس

فتوتیتر/آیت الله خاتمی:باید به افرادی که حکم امام درباره منافقین را اجرا کردند مدال داد

با وجود سرمایه گذاری آمریکا، زمینه استقلال اقلیم کردستان عراق وجود ندارد

باید به افرادی که حکم امام درباره منافقین را اجرا کردند مدال داد/ کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند

لغو رای گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی /تمدید رای گیری تا ساعت 22

هشتمین کمیسیون مشترک برجام آغاز شد

رای گیری هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی

آخرین روند برگزاری انتخابات هفتم نظام پزشکی/گروه پزشکی در صدر رای دهندگان

فرآیند رای گیری الکترونیک انتخابات نظام پزشکی ملغی شد/ تمدید انتخابات تا ساعت 22 امشب

برگزاری گردهمایی فعالان مردمی دهه کرامت در قم

مصدق قدر اسلام و روحانیت را ندانست/ کابینه ای متخصص، کارآمد و متعهد می خواهیم

دلیل استعفایم کهولت سن است /مطیع مقام معظم رهبری بوده و هستم

پاسخ فدراسیون شنا به حاشیه سازی های حسین المسلم پیش از مجمع جهانی

احمد خاتمی: لابی آمریکایی صهیونیستی به دنبال تیرگی روابط ایران و همسایگانش است

پایگاه اطلاع رسانی و کانال فراکسیون امید مجلس آغاز به کار کرد

اختلالات فنی، روند رای گیری الکترونیکی انتخابات نظام پزشکی را لغو کرد

عدم اهمیت به خواست مردم در چینش کابینه دوازدهم در حد شنیده ها است

بازی کویت که اخیرا با ایران شروع کرده به وضوح لابی آمریکایی - صهیونیستی است/نفس اجازه دادن به برگزاری همایش منافقین در فرانسه حمایت عملی از تروریسم است

در آن دنیا باید پاسخگوی اعمال و رفتارمان باشیم

طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) در اصفهان اجرایی می شود

مصدق قدر اسلام و روحانیت را ندانست/ کابینه ای متخصص، کارآمد و متعهد می خواهیم

آیت الله خاتمی: نباید به اسم تحلیل سیاسی درباره کسی غیبت کرد

سردار سلیمانی: اگر شهدا از خانواده خود نمی گذشتند، امروز عزت کشور ما پایدار نبود

آغاز جلسه کمیسیون مشترک برجام در وین

اعزام حجاج تصمیم نظام بود/ مردم یک کابینه متعهد و متخصص می خواهند/ برخی در داخل در سایت هایشان جای جلاد و شهید را عوض می کنند

خطرات مهاجریت های غیر قانونی

پیام ویدئویی پدر و همسر مریم میرزاخانی

فرمانده هوانیروز ارتش:
 پاسخ رزمندگان اسلام به تعرض دشمنان، ریختن سرب داغ در دهان شان است

چالوس به تهران یکطرفه شد

بعضی نمی فهمند اگر شهدا سینه سپر نمی کردند، امروز تهران و خوزستان دست چه کسی بود

جنبش های اسلامی عمر استکبار را به پایان رسانده است

رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی نوشت ابراز نگرانی نسبت به انتخابات اینترنتی از سال گذشته/ اختلاف فاحش آمارها

عضو هیأت مدیره سازمان نظام پزشکی به فارس خبر داد احتمال کاهش مشارکت در انتخابات نظام پزشکی

آیت الله خاتمی در نمازجمعه این هفته تهران: کابینه ای می خواهیم که برای مردم کار کند/مردم دیگر از شعار خسته شده اند/ کسانی که جای جلاد و شهید را عوض می کنند توبه کنند

نماز جمعه تهران/ خطبه نخست

لغو رای گیری الکترونیکی در انتخابات نظام پزشکی /تمدید رای گیری تا ساعت 22

دانلود آهنگ جدید علیرضا عطایی بنام آتش رخسار

دانلود آهنگ جدید علی عسدیها بنام تموم خاطره هامون

این خبر باید تیتر یک رسانه ها شود

خطبه های نماز جمعه تهران به امامت آیت الله سید احمد خاتمی

فرمانده هوانیروز: اگر معاندان به خاک ایران تعرض کنند پاسخ مان سرب داغ خواهد بود

پشت پرده اصرار وزارت بهداشت برای حذف آموزش آکادمیک پرستاری چیست؟/ پول بازی!

پشت پرده اصرار وزارت بهداشت برای حذف آموزش آکادمیک پرستاری چیست؟/ پول بازی!