مطالب مرتبط:
نقد شورای سیاست گذاری اصلاح‎طلبان آری تخریبی نه!/ برای اتحاد نقش «خاتمی» باید پررنگ شود
نقد شورای سیاست گذاری آری تخریبی نه!/ برای اتحاد نقش «خاتمی» پررنگ شود
ژاله فرامرزیان تشریح کرد؛/ساز و کار ارزیابی عملکرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان
/نشست هم اندیشی شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان
تشکیل مجلس اصلاحات و مناظره حامیان و منتقدان شورای عالی سیاست گذاری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 25 تیر 1396 ساعت 12:202017-07-16سياسي

نقد شورای سیاست گذاری آری تخریب نه!/ برای اتحاد نقش «خاتمی» پررنگ شود


عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تأکید کرد: نقدهایی به شورای سیاست گذاری وارد است، اما شیوه نقد تخریبی را قبول ندارم.

اگرچه باید تلاش کنیم و تلاش کنند آفاتی که پیرامون آن حوزه قرار دارد از بین برده شود و معتقدم در این ماجرا یک مسئله بسیار تعیین کننده و مهم نقش آقای خاتمی است.

- در روزهای اخیر برخی رسانه‎های نزدیک به اصلاح طلبان انتقاداتی را متوجه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان کرده اند که گاهی این نقدها رنگ و بوی تخریب پیدا کرده و به نوعی خودزنی اصلاح طلبان تبدیل شده است.

اینکه هر تشکیلاتی برای ادامه حیات نیاز به نقد درونی دارد بر هیچ کس پوشیده نیست و سران اصلاح طلب نیز از این قاعده مستثنا نیستند زیرا نقد باعث آشکار شدن توقعات مردم یک جامعه از آن گروه سیاسی و همچنین ضعف های حرکت سیاسی می شود و آنان می توانند برنامه ریزی های خود را برهمان اساس به پیش ببرند و عدم آن نیز سبب کند شدن روند پیشرفت خواهد شد.

اما تخریب با نقد متفاوت است.

در این سال ها نشان داده شده که هرگاه تخریب به جای نقد نشسته نه تنها اصلاح طلبان را به هدف موردنظر نرسانده بلکه از آن نیز دور ساخته است.

علاوه براین امروز که رقیب اصلاح طلبان هنوز نتیجه انتخابات را ضربه ای به خود می داند و به فکر انتخابات 1400 است، قطعاً بیشترین سود را از این موارد خواهد برد و درصورتی که وضع به همین شکل پیش برود، می توان گفت که انتخابات بعدی را به سادگی از آن خود خواهد کرد.

محمدصادق جوادی حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت وگو با رویداد24" درباره رویکرد جدید نقد شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان که به تخریب تبدیل شده است گفت: نقدهایی به شورای سیاست گذاری وارد است، اما شیوه نقد تخریبی را قبول ندارم.

اگرچه باید تلاش کنیم و تلاش کنند آفاتی که پیرامون آن حوزه قرار دارد از بین برده شود و معتقدم در این ماجرا یک مسئله بسیار تعیین کننده و مهم نقش آقای خاتمی است.

وی در ادامه اضافه کرد: درصورتی که نقش آقای خاتمی کمرنگ و یا بی رنگ شود، به نظر می رسد حلقه اتحاد و عامل پیروزی های اصلاح طلبان از بین خواهد رفت.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره نیاز به نقد درون تشکیلاتی اظهار داشت: درصورتی که به گذشته برگردیم و انتخاباتی مانند سال 76 که برای ما پیروزی به همراه داشته را مرور کنیم، عده ای از دوستان مطرح می کنند بدون شورای عالی سیاست گذاری هم توانایی کسب این موفقیت را داشتیم و شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب می توانست نقش شورای عالی سیاست گذاری را بر عهده گیرد.

جوادی حصار در این خصوص مطرح کرد: موضوع فوق قابل رد نیست ولی نیاز به ریشه یابی دارد.

باید دید که بعد از خرداد 76 و پس از پیروزی اصلاح طلبان ذیل عنوان شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب چه عواملی باعث شد که در مراحل بعدتر شکست خوردیم و مجبور شدیم شیخوخیت و حکمیت افراد تأثیرگذاری مانند آقای خاتمی یا مرحوم آقای هاشمی، مهندس موسوی یا آقای کروبی را پررنگ تر سازیم.

وی با اشاره به اینکه عوامل را در دو یا سه شکل می توان جستجو کرد، توضیح داد: اول اینکه پیروزی دوم خرداد 76 را عده ای در انحصار خود درآوردند و مطرح کردند در میان اصلاح طلبان عامل اصلی پیروزی ما بودیم و این انحصار در انتخابات بعدی خود را به شکل هایی از وزن کشی و خودمحوری نشان داد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در ادامه تصریح کرد: در آن شرایط به طور طبیعی وقتی که انحصار تمامیت خواهی چهره نمایی کرد در حاشیه شورای هماهنگی اتفاقاتی افتاد ازجمله اینکه احزابی که در آن زمان متولد نشده بودند و بعدها به وجود آمدند به شورای هماهنگی اضافه شدند، البته حرکت مناسبی بود ولی افزودن این احزاب به معنای اینکه یک اکثریت سازی در شورای هماهنگی به وجود آید که در قالب رفتارهای دموکراتیک از قبل نتیجه معلوم باشد کار را به جایی رساند که در داخل آن فراکسیونی با محوریت احزاب قدرتمند دوران بعد از دوم خرداد و فراکسیونی هم با احزابی که منتقد بود، تشکیل شد.

جوادی حصار یادآور شد:گروهی که به احزاب قدرتمند نقد داشتند، براین اعتقاد بودند که بر اساس دموکراسی باید هر عضو شورای هماهنگی مانند سایر اعضا دارای یک رأی باشد.

به طور نمونه در مجلس شورای اسلامی وقتی نماینده تهران با یک میلیون رأی و نماینده شهرستانی مانند خواف و رشتخوار هم با 50 یا 40 هزار رأی باهم به خانه ملت ورود پیدا می کنند ازنظر دموکراتیک داخل حوزه تصمیم سازی مجلس دارای یک رأی هستند.

در شورای هماهنگی هم باید به همین شکل باشد که این خود نوعی اختلاف نظر را به وجود آورد و احزاب بزرگ تر مدعی بودند، آن ها باید پاسخگو تصمیمات این مجموعه باشند، بنابراین نمی توان چنین به آرا نگریست.

وی در این رابطه اضافه کرد: زمانی که داخل این مجموعه احزاب همگی دارای یک رأی شدند و وزن آن ها تفاوتی نداشت، احزاب اقماری به وجود آمد.

برفرض جبهه مشارکت که دیگر وجود خارجی ندارد 7 یا 8 حزب جدید را تحت عناوین دیگرمانندسازمان عدالت و آزادی، مجمع زنان نواندیش یا اتحاد و.

سازمان دهی کرد و به نام گروه های مستقل در شورای هماهنگی حضور پیدا کردند که باوجود آن ها اکثریت سازی هم شکل گرفت و منتقدان در اقلیت قرار گرفتند و اظهار نظراتشان بی نتیجه بود، همین امر سبب شد تا تصمیمات کلی را آن ها بگیرند.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با ذکر نمونه ای در این رابطه گفت: تصمیم دراین باره که شورای هماهنگی به شورای عالی سیاست گذاری تبدیل شود و با محوریت آقای خاتمی لیست ارائه دهد را شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب اخذ کرد.

ترکیب هم به این شکل باشد که اعضای شورای هماهنگی به علاوه اعضای حقیقی مؤثر چه در تهران و چه شهرستان ها با نسبتی شورای عالی سیاست گذاری را در کشور و استان ها شکل دهند.

اعتراضات از همین جا در گرفت که عده ای گفتند در ترکیب نهایی شورای عالی سیاست گذاری چینش نیروهای به گونه ای است که رأی ما حداقلی به حساب می آید و بی تاثیرخواهد بود و حضور تنها نقش زینتی دارد زیرا آرا از قبل مشخص است.

جوادی حصار در ادامه تأکید کرد: زمانی هم که از همراهی اکثریت اطمینان حاصل کردند با یک جانبه نگری و توجه کمتر به ضرورت های یک لیست تأثیرگذار اجتماعی، اسامی را معرفی کردند که از همان ابتدای امر اعتراضاتی را در پی داشت.

ازجمله آن این بود که برای دستیابی به این فهرست ایرادهای جدی تری نسبت به قبل در آن دیده می شد که یکی از آن ها کاندیداتوری کسانی در شورای عالی سیاست گذاری که خود صاحب رأی هستند، بود.

این افراد نباید کاندید می شدند یا درصورتی که اخذ چنین تصمیمی از شورا باید استعفا می دادند که پاسخ داده شد در صورت خروج از شورا نفر جایگزین از همان حزب خواهد بود بنابراین در اصل رأی آوری تفاوتی به وجود نمی آید.

وی افزود: افراد موردنظر کنار نرفتند، اما مسئله اجتماعی آن این بود که موضوع فوق پسندیده نبود که آدم درباره صلاحیت خود داوری کند زیرا اگر آن فرد خود را مناسب برای شورا نمی دانست، کاندیدا نمی شد.

این ایراد در کنار آن اکثریت سازی به شورای عالی سیاست گذاری وارد بود که البته عیب دوم برای این دوره کم شد.

این عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خاطرنشان کرد: یکی از مسائل بسیار تعیین کننده در این ماجرا در لیست قرار نگرفتن عده ای که آنان این مسئله را بر اساس کسب تجربه و توانایی حق خود می دانستند و به خاطر تعامل و لابی پشت صحنه که یک مقدار جفا و ظلم را نسبت به آنان تداعی می کند، این روزها اعتراضات خود را علنی تر بیان می کنند.


کلید واژه ها: اصلاح طلب - اصلاح طلبان - شورای - اصلاح - حزب اعتماد ملی - تخریب - انتخابات - خاتمی - عالی - مرکزی - احزاب اصلاح طلب - شورای هماهنگی - برنامه ریزی - سیاسی - جوادی - اتحاد - برنامه - متفاوت - پیشرفت - موفقیت - همراه - جامعه - امروز - سران - جدید - مردم - نشان

آخرین اخبار سرویس:
تازه ترین خبرها از سرباز ربوده شده

احداث 2هزار نیروگاه تجدیدپذیر در استان کرمان در آینده نزدیک

نماینده مجلس: مردم منتظر چشیدن شیرینی تمدید مدیریت دولت هستند

آیین افتتاحیه دوره آموزش خبرنگاری در اصفهان برگزار شد/هر مسجد یک خبرنگار

اتحاد بین مسئولان و مردم در سنگر نماز جمعه انجام می شود

تجلیل از برگزیدگان نخستین کنگره ملی شعر کرامت

واکنش کنایه آمیز ابطحی به سخنان بقایی/گزارش محرمانه عارف برای روحانی/مخالفت موتلفه با نواصولگرایی قالیباف

رونمایی از یادمان شهید گمنام خراسان شمالی

شورای نگهبان روایت وزارت کشور از ماجرای شام انتخابات را تصحیح کرد

قدرت آسیب رساندن به آمریکا را داریم

تکذیب اظهارات بقایی و تعقیب قضایی مجدد وی/ رسیدگی سریع به پرونده قتل طفل 8ماهه در دادسرای تهران

عطر پرچم متبرک رضوی در ثلاث باباجانی پیچید

استقبال گرم و صمیمی ساحل نشینان مکران از خدام رضوی

استاندار کردستان: شهرداری ها باید درآمد پایدار داشته باشند

تظاهرات اعتراض آمیز علیه جنایات غیرانسانی در مسجد الاقصی

لزوم توسعه پارکینگ و محوطه پایانه شلمچه پیش از اربعین

منتخبان اولیه شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان مشخص شدند

تجربه گروهی واقعیت افزوده با نیمکت جادویی دیزنی [تماشا کنید]

استخدام سه ردیف شغلی در شرکت دلتا صنعت شریف

استخدام حسابداری فروش،سرپرست فروش دریک شرکت/اصفهان

صدور مجوز احداث استادیوم پنج هزار نفری شهرداری اردبیل

له کردن قربانی، شجاعت نیست/ درباره آزاده نامداری

ادامه راه شهدا با سازش و مذاکره امکان ندارد

مسئله کمبود آب در کشور کاملا حیاتی و جدی است

ایران کمر داعش را در منطقه شکست/ مخالفت برخی کشورهای منطقه با ایران از روی کینه‎توزی است

آقای رییس جمهور مسئولیتش را بپذیرند

رشد جمعیتی شورای شهر استان خوزستان به سمت جوان شدن است

فارس افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) با پرتاب ماهواره بر سیمرغ

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیمه بخش کشاورزی ناقص است

وزیر ارشاد: بداخلاقی های موجود در جامعه ناشی از فاصله گیری از فرهنگ رضوی است

تهدیدهای دشمنان را به فرصتی برای تقویت و عزت بیشتر تبدیل می کنیم

اعضای ستادهای نماز جمعه طلایه داران خدمت به معنویت هستند

مخالفت با ساخت مجتمع بزرگ فرهنگی عادلانه نیست

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره)

درایت رهبر انقلاب راه خانه خدا را برای زائران ایرانی گشود

مبارزات سیاسی علامه بهلول گنابادی گفتمان حجاب و عفاف در کشور بود/ هنرمندان زندگی علامه بهلول را به نمایش درآورند

رییسی: دولت کاری کند که تحریم ها در داخل اثرگذار نباشد

دو هزار داعشی ها در رقه

پرونده قتل طفل هشت ماهه خارج از نوبت رسیدگی می شود

واعظی: سمت من را رییس جمهوری اعلام می کند

متخصص طب اورژانس: آموزش اقدامات اولیه احیای قلبی برای عموم جامعه ضروری است

پیام تسلیت رهبر انقلاب به صدیقی

نشر مباحث دینی, تکلیف خطیر خادمان حرم رضوی+فیلم

کانال تلگرام شبکه خبر همراه همیشگی شما

رییسی: دولت کاری کند که تحریم ها در داخل اثرگذار نباشد

شهرداری ها باید درآمد پایدار داشته باشند

اعضای ستادهای نماز جمعه طلایه داران خدمت به معنویت هستند

تهدیدهای دشمنان رابه فرصتی برای تقویت وعزت بیشتر ایران تبدیل می کنیم

هنوز اتفاق خاصی در احداث زیرساخت های منطقه ویژه اقتصادی بانه نیفتاده است

پایگاه فضایی امام خمینی (ره) نیازهای صنعت هوافضای کشور را تا 10 سال آینده تامین می کند

تجلیل از پیرغلامان مداحل بسیجی در البرز

بانوان تربت حیدریه صاحب پارلمان می شوند

بیانیه پایانی نشست مشترک هیئت رییسه و روسای کمیسیونهای مجلس خبرگان رهبری

حضور نخست وزیر اسپانیا در جایگاه شاهد در دادگاه/یاس مردم از پاسخ های نخست وزیر

آیا خاک سپاری پیکر متوسلیان در ایران حقیقت دارد؟

آیت الله هادوی تهرانی آزادی مسجدالاقصی از اسارت اسراییل را تبریک گفت

بیانیه پایانی بیست و هشتمین همایش هیات عمومی اسکودا

تهدیدهای دشمنان را به فرصتی برای تقویت و عزت بیشتر تبدیل می کنیم

آیین افتتاح مجتمع نیروگاه های خورشیدی مکران در ماهان

تجربه گروهی واقعیت افزوده با نیمکت جادویی دیزنی [تماشا کنید]

علی لاریجانی: تحریم های جدید امریکا به ضرر ایران تمام نمی شود

امیر تتلو از تغییر خود می گوید + عکس

اختصاص 220 میلیارد به بخش درمان در منطقه آزاد اروند

تلاس استکبار جهانی برای مهار انقلاب منجر به صدور تفکر انقلاب اسلامی شد

60 هزار میلیارد تومان در حوزه مدیریت شهری در سراسر کشور هزینه شد

گناباد 18 سال با خشکسالی دست و پنجه نرم می کند

سرانه مطالعه در زنجان بالاتر از میانگین کشوری است

ورود افرادی به نام دین در عرصه طب سنتی سبب نگرانی حوزه و دانشگاه است

مراکز استان ها در حوزه پاسخگویی به سوالات شرعی تقویت شود

جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه: مدیریت ولایت فقیه در ایران تنها دلیل قدرت کشور است/ رهبری تهدید دشمنان را به فرصت تبدیل کرده اند

دادستان تهران: تکذیب اظهارات بقایی و تعقیب قضایی مجدد او/ ارسال پرونده قبلی وی به زودی به دادگاه/ رسیدگی خارج از نوبت به پرونده قتل بنیتا

در مکالمات با وزیر کشور از ابطال انتخابات صحبت نشده است

نایب رییس یوفا استعفا کرد

لاریجانی: ایران کمر داعش را در منطقه شکست

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره)

پوستر «عملیات مرصاد» منتشر شد

الیاس حضرتی: ملاقات با مهدی کروبی میسر نشد

هدف امروز دشمنان تاثیرگذاری بر جامعه است

ترویج تفکر غلط علیه شیعیان برنامه وهابیت در نماز جمعه است

پرتاب آزمایشی ماهواره بر سیمرغ به فضا (عکس)

وزیر کار: اتخاذ تصمیمات جدی برای بیمه کولبران

علی لاریجانی: ایران به یک قدرت دموکراتیک در منطقه تبدیل شده است

رسانه می تواند مردم را به دولت نزدیک کند

بیانیه پایانی بیست و هشتمین همایش هیات عمومی اسکودا

اولین فداییان مرصاد

پایگاه فضایی امام خمینی (ره) نیازهای صنعت هوافضای کشور را تا 10 سال آینده تامین می کند

صادق خرازی دبیرکل حزب ندا شد

اخذ وجوه غیرقانونی از دانش آموزان حین ثبت نام در آبادان

عربستان برای ظاهر سازی، فضای امنی را برای حج امسال ایجاد می کند

سوره ای برای بهبود بیماری

لاریجانی: آماده مقابله و جواب به تحریم ها هستیم/ آمریکا ضرر می کند

تجلیل از پیرغلامان مداحل بسیجی در البرز

هدف امروز دشمنان تاثیرگذاری بر جامعه است

ایران کمر داعش را در منطقه شکست/ مخالفت برخی کشورهای منطقه با ایران از روی کینه‎توزی است

شقی ترین دشمنان نظام در مرصاد به هلاکت رسیدند

حضور کاروان خدام رضوی در بین مردم روانسر

لاریجانی: آماده مقابله و جواب به تحریم ها هستیم/ آمریکا ضرر می کند

سخنگوی ائتلاف آمریکایی: داعش در همه جبهه ها در حال شکست است

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) در کویر استان سمنان

روزنما: لالایی آخر برای بنیتا

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی با پرتاب آزمایشی ماهواره بر سیمرغ

سردار انصاری:حمایت همه جانبه دولت یازدهم موجب اقدامات موثری در بنیادشهید شد

مراسم استقبال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و بازدید از همایش آموزشی زائران بیت الله الحرام

دادستان تهران از تعقیب قضایی مجدد بقایی خبرداد

اربعین شهید «حمید قنادپور» در اهواز برگزار می شود

پیگیری مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه از مراجع قانونی

سپاه پاسداران برای محرومان شهرستان رامهرمز خانه ساخت

افتتاح پایگاه ملی فضایی با پرتاب ماهواره بر سیمرغ به فضا

صادق خرازی دبیرکل حزب ندا شد

تعقیب قضایی مجدد بقایی با اتهامات جدید

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره)

رویدادها و تحولات ترکیه در یک نگاه/ پنجم مرداد

تصاویر/ مراسم بزرگداشت حجت الاسلام و المسلمین شیخ «غلامرضا فیروزیان»

انقلاب اسلامی ولی نعمتی مردم را فریاد زد/ شهدا فصل مشترک همه جناح ها باشند

تیپ نیوشا ضیغمی و نرگس محمدی در نصف جهان

انتشار نخستین تصاویر پرتاب ماهواره بر سیمرغ

بابایی صالح: برخی از کمپ های ترک اعتیاد غیراصولی عمل می کنند

علی لاریجانی: تحریم های جدید امریکا به ضرر ایران تمام نمی شود

حضور دو پروژه ی مسکونی و درمانی ایران در فینال فستیوال جهانی معماری 2017/نشان طلایی جامعه معماری آمریکا برای معماران ایرانی

دیدار رییسی با مراجع تقلید در مشهد+عکس

توییت کنایه آمیز تاجزاده

صادق خرازی دبیرکل حزب ندا شد

دیدار رییس رسانه ملی با خانواده نخستین شهید مدافع حرم فارس

رسانه می تواند مردم را به دولت نزدیک کند

تکذیب صحبت های حمید بقایی مبنی بر عذرخواهی از وی

برکات دفاع مقدس همچنان در کشور جاری است/ عملیات مرصاد کمینگاه خدا بود

فلاحت پیشه: عربستان سعودی نشان داده که هیچ مسئولیتی در قبال حجاج ایرانی نمی پذیرند

آیت الله نورمفیدی: مردم مهمترین اسلحه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

تاکید استاندار مرکزی بر پیگیری بیشتر برای رفع مشکلات پروژه های راهسازی

لاریجانی: باید با همگرایی در برابر تحریم های آمریکا ایستاد تحریم ها مساله تازه ای نیست

نخستین تصاویر از ارسال ماهواره بر سیمرغ به فضا

استقبال مرزبانان و مرزنشینان آستارا از خادمان حرم حضرت معصومه (س)

لزوم بهره گیری دانشجویان افسری ارتش از تجارب دفاع مقدس

روایت خانم ابتکار از شکسته شدن سکوت یک وزیر/عکس

دیدار رییسی با مراجع تقلید در مشهد+عکس

تشکیل پرونده جدید برای بقایی به دلیل ادعاهای دروغ پس از آزادی

تصاویر/ تقدیر از خانواده شهدا در مراسم گرامیداشت عملیات ظفرمند مرصاد در خرم آباد

علی لاریجانی: مبارزات سیاسی علامه بهلول گنابادی گفتمان حجاب و عفاف در کشور بود/ هنرمندان زندگی علامه بهلول را به نمایش درآورند

لاریجانی: باید با همگرایی در برابر تحریم های آمریکا ایستاد

علی لاریجانی: تحریم های جدید امریکا به ضرر ایران تمام نمی شود

روحانی انتخاب «رام نات کوویند» به عنوان رییس جمهور هند را تبریک گفت

«کمال کورسل فرانسوی» از پاریس تا مرصاد

موضوع حج فراتر از حکومت هاست

روز ملی کرمانشاه باید جایگاه کشوری پیدا کند

مزار شهدای گمنام در بندرعباس عطرافشانی شد

توییت مهم محمود صادقی درباره کابینه دوازدهم

پرتاب آزمایشی ماهواره بر سیمرغ به فضا

مادورو رسانه های جهان را به انتشار اخبار کذب متهم کرد

وزیر کشور پاکستان از سمت خود کناره گیری می کند

پرتاب ماهواره بر سیمرغ به روایت عکس

استاندارالبرز: آیندگان مابایدبادفاع مقدس و روحیه ایثار و شجاعت آشناشوند

شهید کمال با چشم دل مشکلات را می دید و حل می کرد

قول سیف برای حل مشکل سپرده گذاران «کاسپین»

دادستان تهران اظهارات بقایی را تکذیب کرد

پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره) با پرتاب ماهواره بر سیمرغ افتتاح شد

از اظهار نظرهای متفاوت آقای وزیر تا طبع شعرخوانی در صحن علنی بهارستان + فیلم

دیدگاه لاریجانی درمورد دولت آینده و مشکلات کشور

توصیه عارف به اعضای شورای کلانشهر ها/عکس

ای سی بالا تالاب نخیلات شادگان را تهدید می کند

صادق خرازی دبیرکل حزب ندا شد

1200 نفر زیر پوشش بنیاد شهید شادگان هستند

همه گزینه ها پیش روی ماست/ تصمیم های لازم و قدرتمندانه ای اتخاذ خواهیم کرد

امور برگزاری نماز جمعه را به جوانان واگذار کنید

اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی

نخستین تصاویر از پرواز سیمرغ به فضا

اطلاعیه شورای نگهبان در پاسخ به وزارت کشور

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) با پرتاب آزمایشی ماهواره بر سیمرغ

لاریجانی: باید با همگرایی در برابر تحریم های آمریکا ایستاد/ تحریم ها مساله تازه ای نیست

ایلخچی میزبان 2 شهید گمنام، خادمان و پرچم متبرک امام رضا (ع) است

تصاویر/ آیین کلنگ زنی و آغاز ساخت مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان البرز

امام جمعه دیلم: رشد فکری سیاسی جامعه از دستاوردهای نماز جمعه است

سیمرغ به فضا رفت/افتتاح پایگاه ملی فضایی+فیلم

واکنش اخیر وزارت کشور، نتیجه فشارهای جریان های سیاسی در آستانه تشکیل کابینه است/ دولت، شورای نگهبان را متهم نکند

امام جمعه کرج: حفظ فرهنگ دفاع مقدس، ترویج کرامت و بزرگ منشی است

افتتاح پایگاه ملی فضایی با پرتاب ماهواره بر سیمرغ به فضا

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی: بانوان درباره حجاب مطالعه ندارند

روزی که رهبر انقلاب مشغول به بافتن موی دخترشان شدند

رسم مروت نیست عکس با فرماندهان سپاه فقط یادگاری باشد

دلایل مخالفت خاتمی با شهردار شدن محسن هاشمی چه بود؟

پرونده هسته ای باید از دولت گرفته شود

شنیده هایی از دیدار فرماندهان سپاه و روحانی

پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره) +عکس

تصاویر/ مراسم تشییع بنیتا (کودک 8 ماهه)

پاسخ شورای نگهبان به ادعای وزارت کشور درباره اخذ رأی پس از ساعت 24 روز انتخابات

کلنگ احداث مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان البرز به زمین زده شد

توییت صادقی درباره کابینه دوازدهم

دومین همایش سیب و گلاب در بندرعباس

بیانیه پایانی بیست و هشتمین همایش هیات عمومی اسکودا

تعقیب قضایی مجدد بقایی با اتهامات جدید/ رسیدگی خارج از نوبت به پرونده قتل بنیتا

2 نماینده دیگر حزب دموکراتیک خلق ها از مجلس ترکیه اخراج شدند

دانلود آهنگ جدید احتشام بنام شاید خبری

منتخبین شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان تعیین شدند

پوتین: تحریم های آمریکا کاملا غیر قانونی است

پرتاب سیمرغ

پاسخ شورای نگهبان به وزارت کشور درباره رای گیری پس از ساعت 24 در روز انتخابات

10 مرکز فرهنگی دفاع مقدس در سراسر کشور به بهره برداری می رسد

فرمانده مرزبانی ناجا: مرزهای ایران از امنیت بالایی برخوردار است

مراسم افتتاحیه اکران فیلم +18 «پا تو کفش من نکن»

سرنوشت مبهم لایحه ضدروسی

فصل دوم سریال «عاشقانه» کی توزیع می شود؟

نقد شورای سیاست گذاری آری تخریب نه!/ برای اتحاد نقش «خاتمی» پررنگ شود

نقد شورای سیاست گذاری آری تخریب نه!/ برای اتحاد نقش «خاتمی» پررنگ شود