مطالب مرتبط:
توافق اولیه ادغام دو موسسه و یک بانک/ مجوز ایجاد 60 شعبه کاسپین
توافق اولیه ادغام دو موسسه و یک بانک/ مجوز ایجاد 60 شعبه کاسپین
نباید به شایعات ورشکستگی و ادغام بانک ها دامن زد
ادغام بانک ها و موسسات مشروط بر وجود دارایی!
ادغام بانک ها و موسسات مشروط بر وجود دارایی!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 خرداد 1396 ساعت 00:012017-06-19اقتصادي

مدیرعامل سابق بانک تجارت تشریح کرد هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود


مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه ادغام بانک ها تنها پاک کردن صورت مساله است و راه حل نیست، گفت: باید بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه ای جامع و متناسب با شرایط همان بانک، - هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه ادغام بانک ها تنها پاک کردن صورت مساله است و راه حل نیست، گفت: باید بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه ای جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک ها را ملزم به اجرای آن کند.

"، با بیان اینکه ادغام بانک ها تا مدت ها عدم شفافیت بر بانک های جدید را حاکم می کند، اظهارداشت: فرض کینم دو بانک با یکدیگر ادغام شوند، نتیجه این می شود که مدیران شعب و مسئولیت ها تغییر می کند، حتی سیستم نرم افزاری حساب ها تغییر می کند که این تغییرات موجب به هم ریختگی در اداره بانک ها می شود.

وی با اشاره به ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت در اوایل انقلاب، افزود: با وجود گذشت بیش از سه دهه از این ادغام، هنوز مشکلات در حوزه مدیریت دارایی های مفقود شده و یا تصاحب شده و اسناد و مدارک مربوطه در امور حقوقی بانک و سیستم اداری وجود دارد.

مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه یکی از مشکلات ادغام بانک ها، شکل گیری کلونی های متعددی در بانک است، گفت: بانک مرکزی چگونه و با چه ابزارها و مشوق هایی می تواند سهامداران دو یا چند بانک را ملزم به ادغام در یکدیگر کند زیرا طبق قانون سهامداران بانک در این باره باید تصمیم بگیرند.

وی تصریح کرد: با ادغام دو یا چند بانک مشکل دار در صورتی که درست مدیریت نشود، مشکل هیچکدام حل نخواهد شد بلکه مشکلات انباشته و در برخی موارد لاینحل می شود و اصل مشکل کماکان باقی می ماند.

رنجبر فلاح اضافه کرد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک های بزرگ کشور (مانند ملت، تجارت و صادرات) را ادغام کند حداقل 30 درصد نقدینگی کشور درگیر با ادغام این سه بانک می شود و این ادغام در ابعادی به این بزرگی هزینه های بسیار زیادی برای نظام بانکی و اقتصاد کشور دارد.

* یکپارچه شدن حساب بانک های ادغامی فقط دو سال طول می کشد رنجبر فلاح یکی از چالش های ادغام را تفاوت سیستم های نرم افزاری بانک ها دانست و گفت: به عنوان مثال سیستم کربنگینگ یک بانک مربوط به شرکت ملی انفورماتیک است و کربنکینگ بانک دیگر توسط زیرمجموعه خودش نوشته شده است.

این دو بانک امکان تلفیق حساب را ندارند و اگر بخواهد اصلاح و حساب ها یکپارچه شود، حداقل 2 سال زمان می برد.

* آیا نتیجه ادغام ها در کاسپین خوب بود؟ این اقتصاددان با بیان اینکه موسسه کاسپین هم محصول ادغام 8 تعاونی است، گفت: آیا نتیجه این ادغام خوب بود؟ وقتی بانک مرکزی جواب خوبی از این ادغام نگرفته است، چرا ادغام را در ابعاد بزرگ تر دنبال می کند.

وی در واکنش به این نکته که زیرمجموعه های کاسپین دچار کسری نقدینگی بودند و به همین دلیل بحران برای این موسسه به وجود آمد، گفت: این مشکل نقدینگی و اعتباری در بانک ها هم وجود دارد.

* ادغام بانک بد در بانک خوب به زیان بانک خوب است رنجبر فلاح ادامه داد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک بد را در بانک خوب ادغام کند، سهامداران بانک خوب راضی به این ادغام نیستند چون این ادغام به زیان بانک خوب است و ادغام دو بانک بد هم بی فایده است.

* زمینی که پس از 37 سال کشف شد این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با اشاره به مشکلات ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت، گفت: همانطور که عرض کردم ادغام موجب کاهش شفافیت صورت های مالی و وضعیت دارایی ها می شود.

به عنوان مثال سال 92 ما در بانک تجارت یک زمین کشف کردیم که سال 1355 به بانک ایران- انگلیس داده شده بود اما چون نماینده بانک برای امضاء سند به دفترخانه مراجعه نکرده بود، سند آن زمین به نام بانک ایران- انگلیس ثبت نشده بود.

پرونده این زمین لابه لای پرونده ها گم شده بود و کسی اطلاع نداشت.

مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: سال 92 به طور تصادفی یکی از مدیران با من تماس گرفت و گفت می دانی بانک تجارت یک زمین بسیار مرغوب در ولنجک دارد؟ گفتم ماجرا چیست، گفت به وکیلم می گویم پیش شما بیاید.

به گفته وی در نهایت مشخص شد که بانک تجارت 4 هزار و 200 متر زمین دارد و بعد از کلی مکافات توانستیم این زمین را تملک کنیم.

رنجبر فلاح تصریح کرد: یک فرد دیگری به بانک مراجعه کرده بود و با ارائه مدارکی می گفت چند هزار سکه پهلوی بابت وثیقه وام در بانک بازرگانی گذاشته ام و این وام را تسویه کرده ام و سکه ها را می خواهم.

وی ادامه داد: معلوم نبود این سکه ها کجا بود اما این فرد با مراجعه به دادگاه به دنبال رای بود.

مدیرعامل سابق بانک تجارت اظهارداشت: در حال حاضر که بانک های بزرگ ادغام نشده اند، وقتی رییس شعبه عوض می شود و می خواهد مطالبات معوق را وصول کند، می بیند پرونده تسهیلاتی نواقصی دارد و وصول معوقات بسیار مشکل می شود.

در چنین شرایطی چگونه می توان دو بانک را با هم ادغام کرد و نتیجه مطلوب گرفت؟ * ادغام بانک ها تنها پاک کردن صورت مساله است وی با تاکید بر اینکه ادغام بانک ها به نوعی پاک کردن صورت مساله است و راه حل نیست، گفت: باید در ابتدا وضعیت مالی بانک ها به طور کامل شفاف و معوقات مشخص شود، ملزم به افزایش سرمایه شوند و بعد بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک ها را ملزم به اجرای آن کند.

رنجبر فلاح با بیان اینکه در قانون تجارت که جزو بهترین قوانین کشور است، مساله ادغام وجود ندارد، ادامه داد: ادغام بانک ها انرژی زیادی می برد اما بحران را حل نمی کند بلکه فقط سرپوشی روی آن می گذارد.

* ادغام مشکلی را حل نمی کند وی ادامه داد: در واقع باید ریشه مشکلات را واکاوی و برای حل ریشه های آن سیاست های مناسب اتخاذ کرد.

اگر علت اصلی مشکلات بانک ها زیان دهی، مطالبات معوق، وثایق ناکافی، ضعف در مدیریت نقدینگی، قرمز شدن حساب آنها نزد بانک مرکزی و یا وجود دارایی های غیرمولد است، با ادغام، کدامیک از این مشکلات حل می شود؟ مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: آیا نباید قبل از ادغام، با اتخاذ سیاست های کلان اقتصادی برای کاهش نرخ بهره و اصلاح ساختار هزینه ای بانک ها و نیز پیگیری طرح تحول نظام بانکی و استفاده از تجارت سایر کشورها این مشکلات را هم در حوزه کلان و هم در خرد حل کرد؟ این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با طرح این پرسش که آیا راه حل دیگری به غیر از ادغام بانک ها مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است، گفت: ساماندهی مدیریت مالی بانک ها، اصلاح ساختار شیوه های مدیریتی آنها برای افزایش بهره وری در اولویت حل ساختاری مشکلات شبکه بانکی است.

رنجبر فلاح تاکید کرد: لازم است هزینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این ادغام ها و بی اعتمادی موجود در جامعه و در بین سپرده گذاران به طور کامل ارزیابی و در چارچوب یک برنامه عملیاتی حساب شده تصمیم گیری شود تا کمترین هزینه ها را برای کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه ممکن است عده ای برای سرپوش گذاشتن بر عملکردهای غلط و سوء مدیریت ها بانک مرکزی را به این سمت سوق دهند، گفت: با حمایت از پروژه ادغام، بسیاری از حساب و کتاب ها مخدوش و غیرقابل پیگیری و پرونده های مطالباتی سنگین مشمول مرور می شود.

انتهای پیام/م http://fna.

ir/FMVF3A نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: بانک - ادغام - بانک تجارت - بانک مرکزی - مدیرعامل - مشکل - مرکزی - مشکلات - هزینه - مدیریت - کشور - صورت - برنامه - به هم ریختگی - بحران - عوارض - شرایط - نظام بانکی - بزرگ - نقدینگی - اقتصاد - دارایی - مدیران - تفاوت - اداری - اداره - اسناد - اصلاح - بانکی - صورتی

آخرین اخبار سرویس:
ماجرای اختراع اتفاقی چای کیسه ای!

90 درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند

بچه دار شدن و چشم و هم چشمی های لوکس!

ماجرای اختراع اتفاقی چای کیسه ای!

تهران همزمان با عید فطر 54 زوج مددجوی کمیته امداد باشت به خانه بخت رفتند

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد+ عکس

تفاوت قیمت محصولات هیوندای در ایران و بازار جهانی+ جدول

از اسپادا تا سیلوئنت؛ آشنایی با پنج مدل کمتر شناخته شده لامبورگینی

درآمد اوپک امسال افزایش می یابد

پرداخت روزانه 200 هزار دلار جریمه ایران به ترکمنستان

چرا بعضی افراد، ماشین زده می شوند؟

جماران -تهران همزمان با عید فطر 54 زوج مددجوی کمیته امداد باشت به خانه بخت رفتند

همزمان با عید فطر 54 زوج مددجوی کمیته امداد باشت به خانه بخت رفتند

سرمایه گذاری کرواسی در صنعت برق و تولید واگن های برقی در ایران

رشد قندی ها در کنار افت قیمت سایر سهم ها

هشدار فوربس درباره رویارویی نظامی ایران و عربستان

جدول/ قیمت آپارتمان نزدیک ایستگاه مترو

توضیح معاون وزیر صنعت درباره قیمت پژو 2008

نگاهی بر قیمت تورهای طبیعت گردی عید فطر/آژانس های مسافرتی جانی دوباره گرفتند

نگاهی بر قیمت تورهای طبیعت گردی عید فطر/آژانس های مسافرتی جانی دوباره گرفتند

پیگیری حقوقی روس نفت برای دریافت خسارت از غول روسی

سرمایه گذاری کرواسی در صنعت برق و تولید واگن های برقی در ایران

ربیعی: کرواسی در صنعت برق و تولید واگن های برقی در ایران سرمایه گذاری می کند

همزمان با عید فطر 54 زوج مددجوی کمیته امداد باشت به خانه بخت رفتند

از اسپادا تا سیلوئنت؛ آشنایی با پنج مدل کمتر شناخته شده لامبورگینی

شرکت نینتندو در ارزش بازار از سونی پیشی گرفت

طولانی ترین پل دریایی جهان ساخته شد

افزایش 10 برابری معاملات مسکن طی امسال

ربیعی: کرواسی در صنعت برق و تولید واگن های برقی در ایران سرمایه گذاری می کند

رشد یک درصدی معامله خانه های پایتخت در سه ماهه امسال

ارایه بسته های جدید اینترنت اپراتور سوم

هشدار به مسافران این روزها/ هرجایی اقامت نکنید

شرکت نینتندو در ارزش بازار از سونی پیشی گرفت

سعید عصمتی: چرا فیلم ما اکران نمی شود؟!

ایران، حاضر به لغو تعرفه واردات گندم نشد

هشدار فوربس درباره رویارویی نظامی ایران و عربستان

یک خبر برای مشمولان سهام عدالت

استفاده از روبوتهای پوشیدنی هوشمند برای حمل وسایل سنگین

بانکها دغدغه رفع مشکلات اقتصادی ندارند

رضایت از خدمات خودرویی باید افزایش یابد

عکس | مجتمع سنگ آهن سنگان

عکس | بازگشت چوب پا به آب بندهای کشاورزی

عکس | فیلبند , بهشتی بر فراز ابرها

جرایم دیرکرد حقوق دولتی معادن تا پایان سال 95 بخشیده می شود + شرایط

قرار گرفتن تمام واحدهای فاز 12 در مدار تولید

سفر وزیر تعاون کار ورفاه اجتماعی به کرواسی

دیدار ظریف با وزیر دارایی آلمان

برای خرید باتری چقدر باید هزینه کرد؟+جدول قیمت

13 هزار بهره بردار کردستانی در تولید توت فرنگی اشتغال دارند

مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار در استان مرکزی 22 درصد کاهش یافت

205 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی از دست متجاوزان خارج شد

تمام واحدهای فاز 12 از فردا ششم تیرماه در مدار تولید قرار می گیرند

روزنما: آیین عید فطر در نقاط مختلف کشور

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد

پرداخت روزانه 200هزار دلار جریمه گازی ایران به ترکمنستان

90 درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند

بررسی بازارهای مالی جهان در هفته پیش رو

افزایش نرخ مترو و اتوبوس

امانوئل ماکرون بدنبال انرژی های پاک/اکتشاف نفت و گاز متوقف می شود

دیدار ظریف با وزیر دارایی آلمان

205 هکتار از اراضی ملی استان مرکزی از دست متجاوزان خارج شد

مرگ بر اثر حوادث ناشی از کار در استان مرکزی 22 درصد کاهش یافت

13 هزار بهره بردار کردستانی در تولید توت فرنگی اشتغال دارند

گل؛ دروازه ورود به اعتیاد

نوستالژی بزرگ Need for Speed III؛ مروری بر کانسپت فراموش شده آلفارومئو سیگرا

گزارش جنجالی نشریه فوربس: ایران و عربستان در مسیر برخورد نظامی هستند

آمادگی بانکهای آلمان برای تامین اعتبار پروژه های اقتصادی ایران

خرید و فروش سؤالات آزمون نهایی متوسطه تأیید شد؛ اما منتظر ابطال آزمون نباشید!

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد+ عکس

تهرانی ها و اصفهانی ها پولدارترین و کردها و لرها بی پول ترین ها

تقویت همکاریهای بانکی تهران-برلین/ آمادگی بانکهای آلمانی برای تامین اعتبار پروژه های اقتصادی ایران

دیدار ظریف با وزیر دارایی آلمان

وزیر دارایی آلمان در دیدار ظریف اعلام کرد آمادگی بانکهای آلمان برای تامین اعتبار پروژه های اقتصادی ایران

آلمان اسکناس صفر یورویی منتشر کرد

فرانسوی ها چه امتیازاتی در قراردادهای نفتی گرفته اند؟

خطر بروز تعرفه های غیر رسمی

لامبورگینی یک خودروی اسپورت 4 نفره تولید خواهد کرد

7 اشتباه سدسازی که در ایران تکرار می شوند

قیمت طلا به 1254 دلار رسید

جریمه 200 میلیونی شکارچیان غیرمجاز

کاشت و برداشت همزمان محصول برنج در شهرستان سیروان + فیلم

خرید محصول جو مازاد بر نیاز کشاورزان با قیمت تضمینی

بازار طلا و ارز در هفته پایانی ماه رمضان

آغاز فروش هیوندای i20 ویژه عید سعید فطر+ جدول

جنگل زیر خروارها زباله

کاهش تقاضای جهانی برای زغال سنگ در دومین سال پیاپی

آب شرب در 3 روستای شهرستان گنبدکاووس قطع شد

فرانسوی ها چه امتیازاتی در قراردادهای نفتی گرفته اند؟

افزایش حجم تجاری ترکیه و قطر به 5 میلیارد دلار

چاپ اسکناس صفر یورویی در آلمان

مسافران 100 درصد خسارت می گیرند

نابودی تالاب ها و پوشش گیاهی دلیل گرم شدن خوزستان

90 درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند

وزیر راه دولت اصلاحات: خروج ملایم مسکن از رکود

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد

قیمت مسکن در جنوب تهران +جدول

بیش از یک میلیون خانواده در انگلیس بی خانمان می شوند

ایران تعرفه گندم را در تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا حذف نمی کند

ماه عسل؛ از برنامه تلویزیونی تا پویش خیرخواهانه

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد + عکس

چشم انداز قیمت نفت

جامعه جهانی و "دولت افغانستان" در مبارزه با موادمخدر شکست خورده است

آموزش نصب ویندوز روی هارد اکسترنال

اخذ مالیات 70 درصدی از پزشکان با درآمد نجومی

قیمت پژو 2008

خمیازه بازار مسکن زیر سایه رمضان

وزارت کشاورزی روسیه: ایران تعرفه گندم را در تجارت آزاد با اتحادیه اقتصادی اوراسیا حذف نمی کند

سمت و سوی بازار طلا و ارز درهفته گذشته

بررسی علت تغییر نرخ سود بانکی

کدام مناطق تهران بالاترین و پایین ترین قیمت مسکن را دارند؟

توصیه های 7 روزه هواشناسی کشاورزی

تأثیر بوی بنزین بر کودکان!

سمت و سوی بازار طلا و ارز در هفته آخر ماه رمضان

ایران حاضر به لغو تعرفه واردات گندم نشد

معرفی فورد موستانگ P-51 + تصاویر

دوای رکود تورمی اقتصاد

جمع آوری چرخ فلک های مکانیکی سیار

اطلاعاتی درباره گروه خونی ایرانیان

کمک 270 میلیون تومانی خیران جنوب استان کرمان برای آزادی زندانیان

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد

20درصد واحد های صنعتی سمنان با مشکل فروش محصول مواجه هستند

فهرست تمام محدودیت های ویندوز 10 اس

رییس بانک مرکزی: سال 97 دیگر موسسه غیرمجاز نداریم

محصول آینده دی اس در ایران با تکنولوژی خودران خواهد بود

نخستین مجموعه رفاهی و گردشگری بانوان در البرز گشایش یافت

90 درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند

رشد قندی ها در کنار افت قیمت سایر سهم ها

90 درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد+ عکس

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد

وزیر نفت کویت: کویت و عراق بر زمان آغاز صادرات گاز به توافق رسیدند

سازمان حمایت: مصرف کنندگان به قیمت و مشخصات مندرج برروی قوطی روغن نباتی توجه کنند

برگزاری کارگاه زنبورداری فدراسیون بین المللی کشاورزی ارگانیک از سیزدهم تیر

کاهش عوارض صادراتی محصولات دامی و کشاورزی ابلاغ شد

32 درصد معاملات بهار بورس در اختیار 5 کارگزاری بود

بخش خبری 96/4/4

20درصد واحد های صنعتی سمنان با مشکل فروش محصول مواجه هستند

کمبود آب ، چالش اصلی سرمایه گذاری و طرح های توسعه صنایع سمنان است

اسکناس صفر یورویی به بازار آمد+ عکس

جمعیت زمین تا 2050 به 10 میلیارد می رسد

خرید و فروش سوالات آزمون نهایی متوسطه تایید شد اما منتظر ابطال آزمون نباشید!

بیهوشی زنان کارگر کارخانه های نایک و پوما در کامبوج از فشارکار

قیمت جهانی نفت افزایش یافت

آغاز عملیات مقام سازی پل کریمخان

اختصاص 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی

مساعد نبودن شنا در سواحل شرقی دریای خزر

معدن داران برای رفع موانع پیش رو در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند

استارت رسمی خودرویی ها با شروع تابستان/ فصل یارگیری تمام شد

پرونده فرار مالیاتی مسی بازگشایی شد؛ تخلف 10 میلیونی با استفاده از بنیاد خیریه اش

معاونت تعاون وزارت کار: نخستین طرح روستا تعاون به ثمر رسید

80هزار میلیارد ریال برای طرح های راه و شهرسازی کشور مصوب شد

قائم مقام وزیر نیرودلیل نوسان برق درخوزستان و سیستان و بلوچستان را تشریح کرد

تولید 28 درصد دام کشور توسط عشایر

اختصاص 300 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به بنگاه های اقتصادی

ظرفیت بنادر کشور به 250 میلیون تن افزایش می یابد

معاون وزیر راه: اجرای راه آهن بوشهر به شیراز در اولویت است

معدن داران برای رفع موانع پیش رو در سامانه بهین یاب ثبت نام کنند

سمت و سوی بازار طلا و ارز در هفته پایانی ماه رمضان

90 درصد ایرانی ها گروه خونی منفی دارند

وضعیت بازار طلا و ارز در هفته پایانی ماه رمضان+جدول

عید امد

بیش از یک میلیون خانواده در انگلیس بی خانمان می شوند

ایران تعرفه واردات گندم را لغو نکرد

چند درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند؟

سمت و سوی بازار طلا و ارز در هفته پایانی ماه رمضان

کمبود آب ، چالش اصلی سرمایه گذاری و طرح های توسعه صنایع سمنان است

سیف: موسسه پولی خارج از نظارت بانک مرکزی تا سال 97 نخواهیم داشت

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز دوشنبه

خبرگزاری فرانسه: 5هزار کهنه سرباز بی خانمان در لس آنجلس زندگی می کنند

مشمولان سهام عدالت که شماره شبای آنها تایید شده پیامک دریافت نمی کنند

ترامپ ریسکی مهم برای اقتصاد جهان

صندوق های سرمایه گذاری نسبت به بازار سهام بازدهی بیشتری کسب کردند

ایران تعرفه واردات گندم را لغو نکرد

90 درصد ایرانی ها گروه خونی منفی دارند

کارشناسان و مسئولان: سد راه استارت آپ ها نشویم

90 درصد ایرانی ها گروه خونی مثبت دارند

تحقق 656 درصدی برنامه های اشتغال مددجویان روستایی

افشاگری از رانت خواری بازنشسته ها

تکذیب قاچاق خاک استان فارس

فروش ویژه هیوندای i10 به مناسبت عید سعید فطر+ جدول

هوش مصنوعی تا سال 2035 می تواند سودآوری در صنایع را به میزان %38 افزایش بدهد

مهمترین نکات برای خرید یک تلویزیون 4K که تا کنون به آن اشاره نشده است

روسیه به دنبال جایگاه قطر در صادرات LNG

وزیر ارتباطات: فاز سوم شبکه ملی اطلاعات کشور تا یک ماه آینده راه اندازی می شود

90 درصد ایرانی ها گروه خونی منفی دارند

اجرای مصوبه افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی

تغییر ساعات کاری ادارات دولتی استان از روز چهارشنبه 7 تیر

بررسی علت تغییر نرخ سود؛ چرا بانکها از نرخ واحد تمکین نمی کنند؟

همه مراکز دولتی، خصوصی و پزشکان ملزم به رعایت تعرفه های مصوب هستند

سود نرخ پایین نفت به جیب چه کسانی می رود؟

صدور مجوز بیش از 90 هزار پرواز در تابستان

ولوو برای خودروهای خود در بازار چین فراخوان رفع عیب صادر می کند

کلاه قرمزی از تلویزیون رفت/ عرضه در شبکه نمایش خانگی

قیمت طلا 14 دلار کاهش یافت/فلز زرد تحت تاثیر نرخ بهره در آمریکا

طلا اندکی عقب نشست

قیمت طلا 14 دلار کاهش یافت/فلز زرد تحت تاثیر نرخ بهره در آمریکا

مصرف سوخت خودروها باید به 7 لیتر برسد

خبرگزاری فرانسه: 5هزار کهنه سرباز بی خانمان در لس آنجلس زندگی می کنند

وزیر ارتباطات: فاز سوم شبکه ملی اطلاعات کشور تا یک ماه آینده راه اندازی می شود

مراقب مکان های اقامتی خود در تعطیلات باشید

مدیرعامل سابق بانک تجارت تشریح کرد هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود

مدیرعامل سابق بانک تجارت تشریح کرد هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود