مطالب مرتبط:
توافق اولیه ادغام دو موسسه و یک بانک/ مجوز ایجاد 60 شعبه کاسپین
توافق اولیه ادغام دو موسسه و یک بانک/ مجوز ایجاد 60 شعبه کاسپین
نباید به شایعات ورشکستگی و ادغام بانک ها دامن زد
ادغام بانک ها و موسسات مشروط بر وجود دارایی!
ادغام بانک ها و موسسات مشروط بر وجود دارایی!
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 30 خرداد 1396 ساعت 00:012017-06-19اقتصادي

مدیرعامل سابق بانک تجارت تشریح کرد هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود


مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه ادغام بانک ها تنها پاک کردن صورت مساله است و راه حل نیست، گفت: باید بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه ای جامع و متناسب با شرایط همان بانک، - هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه ادغام بانک ها تنها پاک کردن صورت مساله است و راه حل نیست، گفت: باید بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه ای جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک ها را ملزم به اجرای آن کند.

"، با بیان اینکه ادغام بانک ها تا مدت ها عدم شفافیت بر بانک های جدید را حاکم می کند، اظهارداشت: فرض کینم دو بانک با یکدیگر ادغام شوند، نتیجه این می شود که مدیران شعب و مسئولیت ها تغییر می کند، حتی سیستم نرم افزاری حساب ها تغییر می کند که این تغییرات موجب به هم ریختگی در اداره بانک ها می شود.

وی با اشاره به ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت در اوایل انقلاب، افزود: با وجود گذشت بیش از سه دهه از این ادغام، هنوز مشکلات در حوزه مدیریت دارایی های مفقود شده و یا تصاحب شده و اسناد و مدارک مربوطه در امور حقوقی بانک و سیستم اداری وجود دارد.

مدیرعامل سابق بانک تجارت با بیان اینکه یکی از مشکلات ادغام بانک ها، شکل گیری کلونی های متعددی در بانک است، گفت: بانک مرکزی چگونه و با چه ابزارها و مشوق هایی می تواند سهامداران دو یا چند بانک را ملزم به ادغام در یکدیگر کند زیرا طبق قانون سهامداران بانک در این باره باید تصمیم بگیرند.

وی تصریح کرد: با ادغام دو یا چند بانک مشکل دار در صورتی که درست مدیریت نشود، مشکل هیچکدام حل نخواهد شد بلکه مشکلات انباشته و در برخی موارد لاینحل می شود و اصل مشکل کماکان باقی می ماند.

رنجبر فلاح اضافه کرد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک های بزرگ کشور (مانند ملت، تجارت و صادرات) را ادغام کند حداقل 30 درصد نقدینگی کشور درگیر با ادغام این سه بانک می شود و این ادغام در ابعادی به این بزرگی هزینه های بسیار زیادی برای نظام بانکی و اقتصاد کشور دارد.

* یکپارچه شدن حساب بانک های ادغامی فقط دو سال طول می کشد رنجبر فلاح یکی از چالش های ادغام را تفاوت سیستم های نرم افزاری بانک ها دانست و گفت: به عنوان مثال سیستم کربنگینگ یک بانک مربوط به شرکت ملی انفورماتیک است و کربنکینگ بانک دیگر توسط زیرمجموعه خودش نوشته شده است.

این دو بانک امکان تلفیق حساب را ندارند و اگر بخواهد اصلاح و حساب ها یکپارچه شود، حداقل 2 سال زمان می برد.

* آیا نتیجه ادغام ها در کاسپین خوب بود؟ این اقتصاددان با بیان اینکه موسسه کاسپین هم محصول ادغام 8 تعاونی است، گفت: آیا نتیجه این ادغام خوب بود؟ وقتی بانک مرکزی جواب خوبی از این ادغام نگرفته است، چرا ادغام را در ابعاد بزرگ تر دنبال می کند.

وی در واکنش به این نکته که زیرمجموعه های کاسپین دچار کسری نقدینگی بودند و به همین دلیل بحران برای این موسسه به وجود آمد، گفت: این مشکل نقدینگی و اعتباری در بانک ها هم وجود دارد.

* ادغام بانک بد در بانک خوب به زیان بانک خوب است رنجبر فلاح ادامه داد: اگر بانک مرکزی بخواهد بانک بد را در بانک خوب ادغام کند، سهامداران بانک خوب راضی به این ادغام نیستند چون این ادغام به زیان بانک خوب است و ادغام دو بانک بد هم بی فایده است.

* زمینی که پس از 37 سال کشف شد این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با اشاره به مشکلات ادغام 12 بانک و تشکیل بانک تجارت، گفت: همانطور که عرض کردم ادغام موجب کاهش شفافیت صورت های مالی و وضعیت دارایی ها می شود.

به عنوان مثال سال 92 ما در بانک تجارت یک زمین کشف کردیم که سال 1355 به بانک ایران- انگلیس داده شده بود اما چون نماینده بانک برای امضاء سند به دفترخانه مراجعه نکرده بود، سند آن زمین به نام بانک ایران- انگلیس ثبت نشده بود.

پرونده این زمین لابه لای پرونده ها گم شده بود و کسی اطلاع نداشت.

مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: سال 92 به طور تصادفی یکی از مدیران با من تماس گرفت و گفت می دانی بانک تجارت یک زمین بسیار مرغوب در ولنجک دارد؟ گفتم ماجرا چیست، گفت به وکیلم می گویم پیش شما بیاید.

به گفته وی در نهایت مشخص شد که بانک تجارت 4 هزار و 200 متر زمین دارد و بعد از کلی مکافات توانستیم این زمین را تملک کنیم.

رنجبر فلاح تصریح کرد: یک فرد دیگری به بانک مراجعه کرده بود و با ارائه مدارکی می گفت چند هزار سکه پهلوی بابت وثیقه وام در بانک بازرگانی گذاشته ام و این وام را تسویه کرده ام و سکه ها را می خواهم.

وی ادامه داد: معلوم نبود این سکه ها کجا بود اما این فرد با مراجعه به دادگاه به دنبال رای بود.

مدیرعامل سابق بانک تجارت اظهارداشت: در حال حاضر که بانک های بزرگ ادغام نشده اند، وقتی رییس شعبه عوض می شود و می خواهد مطالبات معوق را وصول کند، می بیند پرونده تسهیلاتی نواقصی دارد و وصول معوقات بسیار مشکل می شود.

در چنین شرایطی چگونه می توان دو بانک را با هم ادغام کرد و نتیجه مطلوب گرفت؟ * ادغام بانک ها تنها پاک کردن صورت مساله است وی با تاکید بر اینکه ادغام بانک ها به نوعی پاک کردن صورت مساله است و راه حل نیست، گفت: باید در ابتدا وضعیت مالی بانک ها به طور کامل شفاف و معوقات مشخص شود، ملزم به افزایش سرمایه شوند و بعد بانک مرکزی برای هر بانک یک برنامه جامع و متناسب با شرایط همان بانک، تدوین و بانک ها را ملزم به اجرای آن کند.

رنجبر فلاح با بیان اینکه در قانون تجارت که جزو بهترین قوانین کشور است، مساله ادغام وجود ندارد، ادامه داد: ادغام بانک ها انرژی زیادی می برد اما بحران را حل نمی کند بلکه فقط سرپوشی روی آن می گذارد.

* ادغام مشکلی را حل نمی کند وی ادامه داد: در واقع باید ریشه مشکلات را واکاوی و برای حل ریشه های آن سیاست های مناسب اتخاذ کرد.

اگر علت اصلی مشکلات بانک ها زیان دهی، مطالبات معوق، وثایق ناکافی، ضعف در مدیریت نقدینگی، قرمز شدن حساب آنها نزد بانک مرکزی و یا وجود دارایی های غیرمولد است، با ادغام، کدامیک از این مشکلات حل می شود؟ مدیرعامل سابق بانک تجارت افزود: آیا نباید قبل از ادغام، با اتخاذ سیاست های کلان اقتصادی برای کاهش نرخ بهره و اصلاح ساختار هزینه ای بانک ها و نیز پیگیری طرح تحول نظام بانکی و استفاده از تجارت سایر کشورها این مشکلات را هم در حوزه کلان و هم در خرد حل کرد؟ این کارشناس اقتصاد پول و بانکداری با طرح این پرسش که آیا راه حل دیگری به غیر از ادغام بانک ها مورد بررسی کارشناسی قرار گرفته است، گفت: ساماندهی مدیریت مالی بانک ها، اصلاح ساختار شیوه های مدیریتی آنها برای افزایش بهره وری در اولویت حل ساختاری مشکلات شبکه بانکی است.

رنجبر فلاح تاکید کرد: لازم است هزینه های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این ادغام ها و بی اعتمادی موجود در جامعه و در بین سپرده گذاران به طور کامل ارزیابی و در چارچوب یک برنامه عملیاتی حساب شده تصمیم گیری شود تا کمترین هزینه ها را برای کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه ممکن است عده ای برای سرپوش گذاشتن بر عملکردهای غلط و سوء مدیریت ها بانک مرکزی را به این سمت سوق دهند، گفت: با حمایت از پروژه ادغام، بسیاری از حساب و کتاب ها مخدوش و غیرقابل پیگیری و پرونده های مطالباتی سنگین مشمول مرور می شود.

انتهای پیام/م http://fna.

ir/FMVF3A نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: بانک - ادغام - بانک تجارت - بانک مرکزی - مدیرعامل - مشکل - مرکزی - مشکلات - هزینه - مدیریت - کشور - صورت - برنامه - به هم ریختگی - بحران - عوارض - شرایط - نظام بانکی - بزرگ - نقدینگی - اقتصاد - دارایی - مدیران - تفاوت - اداری - اداره - اسناد - اصلاح - بانکی - صورتی

آخرین اخبار سرویس:
50 شرکت خارجی برای حضور در همایش سرمایه گذاری سمنان اعلام آمادگی کردند

کاهش دوباره ارزش دلار در بازار جهانی

تفاسیر خطا از تورم

78درصد بیکاران تهرانی کار بلد نیستند

تشدید فشارها برای تداوم رانت امضافروشی مهندسان ساختمان/آخوندی کوتاه می‎آید؟

محور برنامه های دولت دوازدهم در سمنان کاهش نرخ بیکاری است

سه شوک کانال شکن به بورس تهران

78درصد بیکاران تهرانی کار بلد نیستند

قبض کاغذی تلفن ثابت حذف شد؟!

گزارش میدانی فارس از بازار لوازم التحریر دانش آموزان قُرق تصاویر وارداتی بر تار و پود نوشت افزار دانش آموزان/ چنبره مینیونز و انگری برد بر لوازم التحریر بچه مدرسه ای ها

آغاز بهره برداری از 130 دستگاه اتوبوس ایران خودرو دیزل در شهر شیراز

سیف: اولویت نظام بانکی در سال جاری حمایت از تولید است

استفاده از دوربین های مداربسته برای اهداف مربوط به داده های عظیم

اختلاف نظر دولت با وزارت نفت بر سر واگذاری بهداشت و درمان صنعت نفت

پیش فروش محصول جدید دنا پلاس با گارانتی 3 ساله

تجارت دوجانبه و چندجانبه غیردلاری، اولین گام در رهایی از دلار

خبر تاسف بار برای همه نفتی ها/ مکاتبه برای واگذاری بهداشت و درمان صنعت نفت به بخش خصوصی/اختصاصی

هوش مصنوعی و تولید تصاویر نقاشی گونه از عکس های واقعی [تماشا کنید]

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو روی گیشه ها رفت

لیست جدید قیمت محصولات سایپا منتشر شد

اولویت نظام بانکی در سال جاری، حمایت از تولید است

راهنمایی برای تمامی 22 تریم پورشه 911!

نمایندگان مجلس از یک سوراخ 4 بار گزیده نشوند! /12 سال از وزارت مهندس زنگنه در نفت گذشت اما هنوز....

پرتامینای اندونزی به دنبال توسعه دو میدان نفتی ایران

وفاداری مشتری

حمایت از بنگاه های کوچک ومتوسط یکی از الویت های اعتباری بانک ملی است

خودروهای جدید و استاندارد جایگزین سرویس مدارس پایتخت می شود

بیل گیتس ثروتمندترین مرد جهان در 4 سال اخیر

قیمت سانگ یانگ رکستون جدید در بازار انگلستان اعلام شد

افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی در آسیا/ رقم؛ 515 میلیارد دلار

7 خواسته از دولت و مجلس، نکته مهم در برنامه وزیر پیشنهادی کشاورزی

تخلیه دومین محموله نفت ترکمنستان در بندر نکا

روابط عمومی بانک ملی ایران بادریافت تندیس زرین، سرآمدشد

جشنواره ملی مطبوعات به میزبانی منطقه آزاد آذرماه امسال در گیلان برگزار می شود

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‎گیرند؟

نرخ جدیدترین تبلت های سایز بزرگ +جدول

شماره 472 هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

آیا مقرری ماه اول فرهنگیان پس از 30 سال کسر می گردد؟

بحران آب، خودکفایی غذایی در ایران را غیرممکن می کند؟

خوشمزه روز: کوکتل توت فرنگی و لیموترش [تماشا کنید]

تعهدات رنو برای حضور در بازار ایران، نیازمند نظارت مستمر وازت صنعت

بازداشت به دلیل تأخیر در پرواز

مدیر پروژه «محور فرهنگی تاریخی افتخار» آران و بیدگل منصوب شد

آخرین وضعیت صادرات پارس جنوبی از زبان یوسفی

نرخ ارزان قیمت ترین خودروهای صفر +جدول

چری با یک شاسی بلند جدید به نمایشگاه فرانکفورت می رود

ایده هایی جذاب برای تولید محتوای ویدیویی

کارورزان، نگران و امیدوار به آینده/ طرح کارورزی، آمارسازی برای اشتغال یا هموارسازی مسیر اشتغال؟!

خدمات پس از فروش ایران خودرو برای هشتمین سال متوالی اول شد

خودروهای پرمصرف داخلی مشمول پرداخت عوارض شدند

بازیگر پنهان صنعت خودرو ایران کیست؟

بانک اطلاعات الکترونیکی ویژه تولیدکنندگان در گمرک آغاز بکار کرد

شرایط کارگران ساختمانی برای برخورداری از بیمه

علاقه ای به خرید فیات- کرایسلر نداریم

صادرات سیب ایرانی با برند لبنانی به عراق

توسعه مناسبات اقتصادی تهران - دمشق

باحال ترین اسباب بازی بچه ها توسط مک لارن ساخته شد

آغاز طرح تشویقی 50 درصد تخفیف در مکالمات تلفن ثابت

تعادل شاخص بورس در ارتفاع 81 هزار واحد

آخرین وضعیت صادرات از پارس جنوبی از زبان یوسفی

تکذیب مرگ ماهیان به دلیل پساب کارخانه سیمان کنگان

برنامه ای برای خرید فیات-کرایسلر نداریم

بررسی اجمالی تویوتا هایلندر؛ کمری شاسی بلند

مسیر میانبری برای دسترسی به جزییات اقساط خرید مسکن

صعود 7 پله ای قیمت طلا در بازار جهانی

کسرول نودل پنیری

گام بلند مسکو برای حذف دلار

آب معدنی voss قاچاق است

افتتاح نمایشگاه مرکزی شماره 2 رامک خودرو در تهران

قبوض کاغذی تلفن ثابت تا پایان سال حذف می شود

بحران شدید در صندوق های بازنشستگی

افزایش گارانتی دنا پلاس به 50 هزار کیلومتر

پرداخت تسهیلات جهت اشتغال 144 نفر در ابرکوه

قائم مقام وزیر صنعت:هزار میلیارد ریال اعتبار برای اعطای جوایز صادراتی ابلاغ شد

شعب کدام بانک ها بیشترین هزینه را داشته است + جدول رتبه بندی

حمایت از توسعه حمل و نقل ریلی در صدر برنامه های بانک شهر

«بام» ارزی در راه است

آنچه از هایپر خودرو 3 میلیون دلاری استون مارتین می دانیم!

عکس:جمله بامزه و با لهجه پشت این کامیون!

تغییر استراتژی هیوندای از خودروهای پیل سوختی به الکتریکی

قیمت طلا افزایش یافت

افزایش 55 درصدی تعداد خودروهای وارداتی/ ارزش 2396 میلیارد تومانی واردات 23 هزار خودرو

راه قانون شکنی پیمانکاران بسته شود

توقف پسروی آب دریای خزر پس از 2 دهه

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‎گیرند؟

دادوستد 90 میلیارد سهم در 96 روز معاملاتی گذشته

مجلس باتفکیک وظایف جهادکشاورزی برخورد خواهد کرد

دلار باز هم گران شد

کاردر از اینپکس و آزادگان گفت

اختلاف آماری در واردات خودرو

کارگران بزرگترین معدن طلای ایران 5 ماه است حقوق نگرفته اند

پنج خودروی لوکس جهان + فیلم

اشتغالزایی با اعطای وام مسکن

امضای قرارداد آغاز مجدد همکاری ایران خودرو دیزل و هیوندای

بلوتوث اسپیکر (بلندگو) ال جی مناسب عاشقان موسیقی

اسکناس، دفترچه یادداشت نیست

حمایت از توسعه حمل و نقل ریلی در صدربرنامه های بانک شهر

مظنه قیمت BMW در بازارهای جهانی چقدر است؟+ جدول

30 هزار واحد تولیدی تا پایان سال تسهیلات می گیرند

وضعیت صنعت حلال در جمهوری چچن

برق فرودگاه های هلند از منابع تجدیدپذیر تامین خواهد شد

وابستگی به دلار و نظام پرداخت آن امنیت روسیه را به خطر انداخته

اپلیکیشن پیگیر به بازار عرضه شد

مصوبه جدید دولت برای شماره گذاری خودروهای وارداتی و داخلی + سند

وام مسکن برای هر زوج جوان چند؟

کشوری که به ایران برنج داد

نخستین هتل شبیه زندان در تایلند

پژو 508 هفته بعد توسط ایران خودرو پیش فروش می شود

باج 3 میلیارد دلاری گوگل به اپل برای اول ماندن

مظنه قیمت BMW در بازارهای جهانی چقدر است؟

بانک قرض الحسنه مهر ایران حامی دانش آموزان بی بضاعت

وعده زنگنه در دست آلمانی ها

مامور 007 چری زیر پای مشتریان

افزایش سرمایه بانک صنعت و معدن موجب رونق تولید کشور می شود

چه کسانی سود سهام عدالت نمی‎گیرند؟

تازه ترین شماره هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

صنعت پایه ای کشور در معرض تهدید قرار دارد/وقتی فولاد هم در برابر رکود کمر خم می کند

افزایش امکانات و فضای تصویربرداری در اورژانس بیمارستان گلستان اهواز

مواظب باشید؛رازهای کیف قاپی در سفر!

هوشمندسازی مدارس؛ گام نخست دولت الکترونیک

ارایه خدمات متنوع بانکی در سوپرمارکت های مالی بانک پارسیان

آگهی های استخدام استان تهران | پنجشنبه 26 مرداد 96

ممنوعیت واردات در کالاهای مشابه تولید داخل تاکنون اعمال نشده است

کودتا علیه موسسه حافظ تا 28 مرداد!

تورهای لحظه آخری ترفندی برای کلاهبرداری

بازدید کارشناسان وزارت امور اقتصادی و دارایی از مراکز دیدنی بانک ملی ایران

وام مسکن چند؟

دولت الکترونیک؛ مجازی اما کارساز

یارانه نقدی مردادماه 96 واریز شد

زنگنه مناطق نفتخیز را سر کار گذاشت! / حرف دل زنگنه از زبان منوچهری: مدل قراردادی مناطق نفتخیز مورد تایید شرکت ملی نفت نیست!

استخدام کارشناس خدمات پس ازفروش درشرکت رایانه همراه

در ظرف های کریستال مایعات و نوشیدنی داغ نخورید

پرداخت 10هزار میلیارد از مطالبات تامین اجتماعی

تولید فیلتر هوا خودرو هم زیرپله‎ای شد

بهانه تراشی چین برای بلوکه کردن پول ایران

طرح فروش اینترنت نامحدود وزارت ارتباطات واقعا نامحدود نیست/ ارائه بسته ترکیبی به جای افزایش تعرفه تلفن ثابت

مرحله دوم فروش نقدی پژو207i اتوماتیک جدید

استخدام طراح وب خانم با حقوق ثابت،پورسانت،مزایای عالی در اصفهان

شرایط فروش جدید بی وای دی S6 و بی وای دی F3 + جدول

زیباترین خودرو های موجود در بازار را بشناسید!

با افزایش فضای تصویربرداری در اورژانس بیمارستان گلستان، دستگاه های پیشرفته رادیولوژی در این مرکز راه اندازی شدند

هر دقیقه مکالمه چقدر برایتان تمام می شود؟

تصاویر: سرگیجه مصلحتی در هتل چرخان!

افزایش 36 درصدی سرمایه گذاری هند در بخش ریلی با منابع مردمی

شرکت های ترکیه و روسیه برای کار در سه میدان نفتی ایران توافق امضا کردند

رونق معاملات در بازارهای اول و دوم فرابورس

نمایشگاه بین المللی نانوایی چین

افزایش 23 درصدی حجم معاملات در بورس

تالار شیشه ای بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

استانداربوشهر: اجرای طرح های آبخیزداری در اولویت برنامه های استان قرار دارد

مرز هوایی دزفول تصویب شد/ تلاش برای اتصال دزفول به شبکه ریلی

آماری وحشتناک از گازهای همراه / نمودار

استخدام برنامه نویس مسلط به php در شرکت روش خلاق

مصرف کمتر از یک درصد روغن پالم دنیا در ایران

شناسایی بیش از 5000 روستای دارای پتانسیل گردشگری

اوراق تسهیلات مسکن چقدر آب می خورد؟

نقش بانک ملی ایران در حل مشکل بیکاری

یادداشت/ روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسا برجام*

وضعیت صنعت ساختمان کشور ایده آل نیست

روزی خوش برای مشتریان وفادار MVM

استخدام برنامه نویس با روحیه کار تیمی در یک شرکت معتبر-اصفهان

تشکیل ستاد توسعه همکاری های ایران و سوریه

توسعه تجارت الکترونیکی فرامرزی ایران با چین

وضعیت صنعت ساختمان اصلا مورد قبول نیست!

سهام بانک شهر به تابلوی ج فرابورس منتقل شد

استخدام طراح وب سایت،کارشناس فروش،کارشناس خدمات پس ازفروش

تالار شیشه ای بورس تهران در انتظار کابینه اقتصادی

ارزان ترین تعرفه مکالمه سیمکارت دائمی در ایران ارائه شد

تعیین سقف خرید 250 هزارتن گندم از کشاورزان ایلامی در سال زراعی آتی

برگزاری نمایشگاه صید و شکار در امارات

مکان هایی که باید پیش از مرگ دید /عکس

رونق معاملات در بازارهای اول و دوم فرابورس

استخدام کارشناسی یا ارشد مکانیک در شیراز

ایران واردکننده برنج اروگوئه/هدفگذاری کشت فراسرزمینی در این کشور

استخدام منشی خانم با روابط عمومی دریک شرکت معتبر/کرج

ساختمان از رکود خارج شد/آمارهای ساخت و ساز افزایش یافت

ایران در تلاش برای ورود به بازار جهانی پوشاک

زیباترین فرودگاه جهان ساخته شد +عکس

گردهمایی رشدی ها؛ 32 سال پس از تاسیس مدرسه شان

کشف تُشک آغشته به تریاک توسط ماموران گمرک

رضایت مردم از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما

استخدام کارگر نیمه ماهر جهت کار در تزیینات اتومبیل در شیراز

اقتصاد مقاومتی تاکید روی مزیت های تولید داخلی است

قیمت طلا افزایش یافت

اپلیکیشن پیگیر به بازار عرضه شد/عملیات پرداخت و انتقال راحت تر شد

360 هزار تن گندم از کشاورزان استان لرستان خریداری شد

استخدام حسابدار در فروشگاه نگین پروتیین در شیراز

جزییات اتصال بورس تهران به بازارهای سهام چین و هنگ کنگ

78 درصد جویندگان کار در تهران فاقد مهارت های فنی هستند

استخدام پیک موتوری جهت کار در رستوران تاج محل در شیراز

«ژ-3» سلاحی ارتقا یافته و پرکاربرد در ایران

آقای رییس جمهور صندلی زنان دقیقاً کجاست؟

مفهومی های ب ام و درمونتری غوغا می کنند

خودروی هیدروژنی قدرتمند به بازار می آید

خرید گندم در خراسان شمالی به 133 هزار تن رسید/خریدکلزا 1474 تن

اخذ عوارض از خودروهای پرمصرف داخلی

تولید فیلتر هوا خودرو هم زیرپله‎ای شد

ابرچالش های پیش روی ربیعی

اعلام آمادگی اکووادور برای کاهش تولید نفت

حضور بیش از 30 شرکت ایرانی در نمایشگاه بین المللی دمشق

مدیرعامل سابق بانک تجارت تشریح کرد هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود

مدیرعامل سابق بانک تجارت تشریح کرد هزینه ها و تبعات ادغام بانک ها/ عوارض ادغام بانک تجارت پس از 33 سال/ بحران کاسپین نتیجه ادغام بود