مطالب مرتبط:
نتیجه تحقیق دو جوان ایرانی در مورد پناهجویان اروپا
وزیر آلمانی: خنک نشدن کره زمین میلیون ها آفریقایی را روانه اروپا می کند
بیانیه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت روز جهانی قدس
نقل و قول عجیب از رامین رضاییان؛ اروپا نروم ، به استقلال می آیم
اتحادیه اروپا به دنبال مشارکت در عراق پس از آزادسازی موصل
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 18:222017-06-19سياسي

نتیجه تحقیق دو جوان ایرانی در مورد پناهجویان اروپا


زیست تمرکز بر موضوع مهاجرت و هویت مهاجران و نیز طرح موضوع شگفت انگیز حافظه دریا ها و اقیانوس ها، به عنوان یک واقعه نگار آن هم با نگاهی آوانگارد است.

- موضوع مهاجرت انسان از ابتدای خلقت دغدغه بشر بوده و هست.

مهاجرت برای رسیدن به نقطه امن، اما مهاجرت تنها در جهان ماده تعریف نمی شود، مهاجرت به اعماق ناخودآگاه روح و ذهن که به قول فیلسوف انگلیسی تامس مور یوتوپیای ذهن نام دارد، تعریف می شود.

/ محمد حسن زاده، فارغ التحصیل هنرهای تصویری از دانشکده هنرهای زیبا و احمد مرادی، دانشجوی مردم شناسی دانشگاه منچستر در دو سال گذشته است؛ به همین بهانه پای صحبت های این دو هنرمند نشسته ایم: دلیل اینکه در این برهه از زمان مقوله پناهندگی را به عنوان موضوع نمایشگاه خود انتخاب کرده اید، چیست؟ درباره تبار شناسی پناهندگی توضیح دهید؟ احمد مرادی: واقعیت امر این است که پدیده مهاجرت، برای ما در نگاه اول یک تجربه شخصی بود.

سال هاست که نسل جوان کشور ما درگیر این موضوع و بحث مهاجرت پای ثابت گفت وگو ها شده است.

اما موضوع مهاجرت زمانی برای ما اهمیت بیشتری پیدا کرد که من با سیل پناه جویان در مجارستان مواجه شدم و سیاست بازدارنده دولت های غربی وجه دیگری از مهاجرت را در ذهن ما شکل داد.

تجربه کارکردن با پناه جویان فرصتی را به وجود آورد تا از نزدیک با مشکلات مهاجرت آشنا شوم.

اما نکته ای که وجود داشت این بود که از چه زاویه ای به بحران مهاجرت فکر کنیم و اثری را درباره این موضوع ارائه دهیم.

گفت وگو با پناه جویان در مجارستان جرقه اولیه بود و بعد از تحقیق های زیاد و گفت وگو های طولانی به این نتیجه رسیدیم که اثر ما باید از بازنمایی رسانه ای پدیده مهاجرت فاصله داشته باشد.

از آنجا که رسانه ها تمایل زیادی به قربانی نشان دادن مهاجران داشتند، تلاش ما این بود که زاویه ای کاملا مجزا از این روند رسانه ای انتخاب کنیم که تصمیم نهایی این بود که تصور کنیم چگونه مرزبان ها و دانشمندان به مهاجرت نگاه می کنند.

یعنی زاویه دیدی که بیشتر در پی نشان دادن نگاه قدرت به این موضوع است تا قربانی نشان دادن پناه جویان.

درباره تبارشناسی واژه پناهندگی باید بگویم که این کلمه در عهد عتیق برای سفر جمعی یهودیان به کار گرفته شده است.

اما در جهان معاصر واژه های پناه جو و پناهندگی بعد از جنگ جهانی دوم و مهاجرت دسته جمعی مردم اروپای شرقی مصطلح شد و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان UNHCR برای سازمان دهی به این موج عظیم مهاجرت شکل گرفت.

نکته تلخ این موضوع این است که کشورهای اروپای شرقی به خصوص مجارستان بیشترین تعداد پناه جویان را در سال های جنگ و بعد از آن داشتند و امروزه همین کشور در صف مقدم بستن مرز های کشور های اروپایی به روی پناه جویان است.

نگاه متفاوت شما در این نمایشگاه جسارتی وصف نشدنی در وجود یک هنرمند دغدغه مند را نشان می دهد، این از چه چیز نشئت می گیرد؟ و ایکس - زیست به چه معناست؟ محمد حسن زاده: ما در کارمان تا حدی به گونه ای ایده آلیسم معتقد هستیم.

به همین دلیل است که پروژه های ما حداقل دو تا سه سال طول می کشد.

برای مثال ما درگیر پروژه ای بسیار بزرگ تر با موضوع نفت هستیم.

این پروژه تاکنون چهار سال به طول انجامیده است.

ما وقتی ایده مهاجرت را شروع کردیم زمان زیادی طول کشید که به ایده مسیرها برسیم و بعد از آن تقسیم مسیرهای مهاجرت از راه زمین و دریا.

من اعتقاد دارم ایده اصلی، اولیه، الهام یا هرچه اسمش را بگذاریم، گام اول اثر هنری محسوب می شود و اثر در فرایند ته نشین شدن ایده و مدام با پروژه کلنجاررفتن به دست می آید.

برای توضیح اسم پروژه، به بیان خیلی ساده، ایکس ـ زیست، از زیست مجهول انسان در این مسیرها حرف می زند.

یعنی زندگی انسان هایی که مجهول و ناشناخته است و در طول مسیر آنها هیچ هویتی را با خود حمل نمی کنند به جز گونه خودشان که آن نیز چیزی جز انسان بودنشان نیست.

دلیل دیگر انتخاب این عنوان این است که x اشاره ای دارد بهRay- X که زیباشناسی اصلی اثر ما از آن نشئت گرفته است.

درباره روند شکل گیری این نمایشگاه بفرمایید و رابطه مهاجرت، بی هویتی و ازخود بیگانگی مفاهیمی را که در مواجهه ابتدایی با آثارتان تحلیل می شود، توصیف کنید؟ محمد حسن زاده: درباره شکل گیری نمایشگاه، در سال های اخیر شاهد افزایش مهاجرت دوستان زیادی بوده ام که البته دلایلش متنوع است، اما آنچه حقیقت دارد، این است که کشور ما کشوری با سرانه مهاجرت بالا در میان قشر نخبه و دانشگاهی است.

این برای ما یک جور محور بود.

البته شکل گیری ایده مهاجرت برای ما ربطی به بحران ها و فجایع اخیر در خاورمیانه نداشت.

همچنین درباره بخش دوم سؤالتان باید بگویم مفاهیمی مانند هویت و ازخودبیگانگی که شما به آن اشاره کردید، برای ما در این پروژه خودش را به شکلی دیگر نشان می داد.

واقعیت این است که مهاجرها در هر کشوری تقریبا با یک مشکل اصلی روبه رو هستند؛ دیده شدن و دیده نشدن.

به عبارتی آنها در کشور خودشان دیده نمی شوند و این طور احساس می کنند که باید دست به یک مهاجرت غیرقانونی بزنند.

در هنگام عبور از مرزها سعی می کنند دیده نشوند تا به سلامت عبور کنند و سرانجام وقتی به کشورهای موردنظرشان می رسند، داستان غم انگیز دیده شدن و دیده نشدنشان دوباره شروع می شود.

در بخشی از نمایشگاه شما می بینیم که تلفیق بسیار هیجان انگیزی از علم و هنر را به تماشا گذاشته اید؛ یعنی تصاویری از مرجان های دریایی (حافظه دریا)، استنباط باریم ها، این ترکیب جذاب هنر، علم و تکنولوژی را با چه زمینه ای به نتیجه رساندید؟ محمد حسن زاده: واقعیت امر این است که بخشی از کار ما جست وجو در باب کشف زیبایی شناسی داده هاست.

ما در جهانی زندگی می کنیم که هر لحظه با تولید انبوهی از داده ها روبه رو هستیم و این واقعیت سیاسی - اقتصادی جهان سرمایه داری در روزگار ماست.

ما وقتی با موضوع مهاجرت روبه رو هستیم، درواقع با مجموع قوانینی از منع سفر به کشورهای اروپایی پیشرفته روبه رو می شویم که به وسیله تکنولوژی دست ساخت خود این دوستان اروپایی اجرایی می شوند.

هدف اصلی ما این بود که چگونه می شود از زاویه دید قدرت به موضوع بپردازیم.

یعنی تصویری که آنها از مهاجرت دارند، چیست و به چه شکلی به موضوع نگاه می کنند.

در واقع ما در بخش زمینی زود به نتیجه رسیدیم.

اما در بخش دریایی سؤال ما این بود که به چه شکل می توانیم وضعیت مهاجران در دریا را ثبت کنیم.

در این برهه رو به علم آوردیم و جست وجوی خودمان را روی مرجان های دریایی متمرکز کردیم.

اشاره به این نکته ضروری است که از نظر ما علم، تکنولوژی و هنر هیچ وقت از هم جدا نبوده اند.

می توان به پیشرفت علم هواشناسی در کارهای ترنر یا می توان به علم ترکیب رنگ ها در کار امپرسیونیست ها در تاریخ هنر اشاره کرد.

در کتابی با عنوان تاریخ هنر زیبا اثر راسکین، به خوبی به این مسئله پرداخته شده است.

وقتی صحبت از پناهندگی می کنیم، تصویری از قلمرو مرزها، انسان، مرگ انسان های مظلوم که با دنیایی از آرزو و امید به هر دلیلی تصمیم به مهاجرت گرفته اند در ذهن متبادر می شود.

قبل از اینکه در نمایشگاه حضور پیدا کنم، این تصاویر به ذهنم می رسید اما با دیدن دو تابلوی پرمفهوم با نگاه خاص و ایدئولوژیک، تمام جهان بینی من به عنوان مخاطب به هم ریخت و به نوعی تعاریف ذهنی مخاطب دریچه هایش فراسوی ساده اندیشی ناشی از تکرار مکررات موضوع پناهندگی باز و با علامت سؤال هایی مواجه می شود و برای لحظاتی در حالت اجبار خود را به جای مأموران مرز می بیند و در مقام دیده بان مراقب مرزها به تصاویر می نگرد.

این نگاه آوانگارد و جسورانه و درعین حال دلهره آور شما حاصل چه مراحلی از درونیاتتان است و این دغدغه چطور به آفرینش این تابلوی پر از مفاهیم استعاری رسید؟ احمد مرادی: همان طور که در ابتدای صحبت گفتم، دغدغه اصلی ما انتخاب زاویه دیدی بود که هرچه بیشتر از بازنمایی رسانه ای دور باشد.

از نظر ما رسانه ها با تکرار تصاویر کلیشه ای مصائب پناه جویان را به تصاویری کاهش داده اند که مخاطب به آنها عادت کرده و هیچ جایی برای تأمل برای آنها باقی نمی گذارد.

بنابراین تلاش ما در این پروژه این بود که با ارائه موضوع مهاجرت منتها از زاویه دیدی متفاوت جنبه های دیگر موضوع را نشان دهیم.

باید بگویم که قرار است تا انتهای این نمایشگاه یا کمی دیرتر کتابی چاپ کنیم که در آن این طرز نگاه را بیشتر تحلیل کرده ایم.

این کتاب مجموعه چند مقاله است که به وسیله استادان مطرحی که بر موضوع مرز و مرزبانان کار کرده اند، نوشته شده است.

آثار شما را می توان از زوایای متفاوتی بررسی کرد و هر کدام باز به دنیای مفاهیمی عمیق تر وارد می شوند.

برای دستیابی به گستره وسیع مخاطبان به همه جوانب، جامع نگرانه پرداخته اید، شما این را چطور ارزیابی می کنید؟ آیا این نگاه درست است؟ احمد مرادی: همان طور که در جواب سؤال قبلی گفتم، دقیقا تلاش ما همین بوده که فضای تأملی بیشتری را به وجود آوریم.

امید ما این است که مخاطبان بتوانند به پناه جو و موضوع پناهندگی عمیق تر نگاه و فکر کنند.

نکته ای که من فکر می کنم در اینجا حائزاهمیت است این است که نشان دهیم در پدیده مهاجرت، سازمان های بین المللی و ملی، مرزبانان و تعداد بیشماری افراد دخیل هستند که در اکثر موارد در تحلیل ها یا آثار هنری حضوری ندارند.

به همین دلیل بود که ما از مرجان ها در این اثر استفاده کردیم، چراکه معتقدیم مجوعه ای از عوامل و دانش های گوناگون به پدیده مهاجرت شکل داده اند.

مسئله مهم دیگر نقش تکنولوژی و فناوری های نوین است که جهان ما را به جای متفاوتی تبدیل کرده است.

از سویی دیگر، از آغاز ظهور علم مدرن، تکنولوژی در خدمت قدرت بوده و این امر در حوزه های امنیتی بیشتر مشهود بوده است.

در آثار این نمایشگاه تکنولوژی در مرزها اهمیت خاصی دارد و تمرکز این آثار نشان دادن درهم تنیدگی تکنولوژی و هنر است.

شاید این هم به نوعی دلیلی باشد تا توجه مخاطب به حوزه تکنولوژی و تأثیر آن بر زندگی ما معطوف شود.

/ شرق
کلید واژه ها: مهاجرت - پناهندگی - مجارستان - دانشکده هنرهای زیبا - رسانه - اروپا - مهاجران - انتخاب - جنگ جهانی دوم - جهان - نشان - قربانی - فارغ التحصیل - جوان ایرانی - پدیده - سازمان ملل - شگفت انگیز - جوان - نمایشگاه - کشور - مردم - دانشگاه - اقیانوس - انگلیسی - هنرمند - ایرانی - طولانی - تصویری - واقعیت - مرزبان

آخرین اخبار سرویس:
بیست وهشتمین سوال پیامکی طرح « شب های قرآنی» منتشر شد

رهبر انقلاب: بدون آراءِ و خواست مردم، خیمه ی نظام اسلامی، سرِپا نمی شود و نمی ماند

اعلام مخالفت پارلمان اسپانیا درباره برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا

همزمان با آغاز هفته قوه قضاییه گلزار شهدای فرخ آباد قاین غبارروبی و عطرافشانی شد

لزوم مراقب از تحریف تاریخ انقلاب و کشور/ دشمنان به دنبال تضعیف بنیان های انقلاب هستند

مبارزه با استکبار از تاکیدات مهم قرآن به مسلمین است/ ربا یکی از مضرات مهم پایه اقتصاد جامعه است

زندانی کردن افراد معسر خلاف قانون اسلام است/ بیرون کردن والدین از خانه خلاف فرهنگ اسلامی است

مسلمان واقعی نسبت به سرنوشت پاره تن اسلام بی تفاوت نیست

انواع نوافل و فوائد آنها بر روح انسان

بررسی دیدگاه جان کالون درباره حس الوهی و مقایسه آن با نظریه فطرت - بخش دوم و پایانی مقایسه نظریه حس الوهی با نظریه فطرت در فلسفه اسلامی

مجلس سند کار شایسته را از دولت مطالبه کند

اعتبارات جاری و عمرانی سال 96 استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع شد

رسید جمعه آخر سلام قدس شریف / سلام قبله صبر و قیام، قدس شریف

فلسفه روز جهانی قدس چیست؟

درگیری های داعش در مرزهای عراق و سوریه بهانه ای برای توسعه قلمرو اسراییل است

اقدام عجیب توییتر رییس جمهور همزمان با روز قدس

دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان خدایا مرا در این روز از مستحبات بهره وافر عطا فرما+صوت

بازخوانی دیدگاه رهبر انقلاب اسلامی پیرامون نقش آراء مردم در مشروعیت نظام سیاسی اسلام

کسانی که شعار «نه غزه، نه لبنان» سر می دادند در مسیر پرتگاه حرکت کردند

ماموستا غفوری: حمله موشکی سپاه، سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان نظام استکبار جهانی بود

بررسی مقایسه ای حجیت قاعده لطف از منظر ملااحمد نراقی و استاد جعفر سبحانی

تعیین سرنوشت در حیات پیشین و رابطه آن با اختیار انسان از دیدگاه علامه طباطبایی و مکتب تفکیک - بخش دوم و پایانی سعادت و شقاوت ذاتی و نفی آن

واکنش "امین زاده" و "مولاوردی" به احتمال حضورشان در کابینه دوازدهم

روشهای مفید و سریع تا در سفر کلاه سرتان نرود

ماموستا غفوری: حمله موشکی سپاه، سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان نظام استکبار جهانی بود

ضرورت استفاده از توانمندی دانشگاه ها برای رفع چالش های کشور

وجدان های آگاه جهان بلندگوی شعار سرشار از شعور «مرگ بر اسراییل» باشند

وحشت رژیم کودک کش صهیونیستی از راهپیمایی روز قدس/اگر حقوق بشر وجود داشت هرگز شاهد جنایات اسراییل نبودیم

سفره افطار ایران و دعای آزادی قدس در مسکو

بزرگداشت چمران در بیروت؛ 36 سال پس از شهادت

روح الله شاکری زواردهی، زهیر دهقانی آرانی بررسی و نقد نظرات ضد مسیح اسلامی و اسلام، ردای ضد مسیح در تطبیق ضد مسیح بر منجی اسلامی

تصاویر/ تخریب مسجد معروف موصل بدست داعش

رییس و پنج استاد دانشگاه نامیک کمال ترکیه دستگیر شدند

محکومیت اقدام تروریستی در هلمند

به منظور تجلی آرمان آزادی قدس شریف در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنیم

تاثیرات سیاسی جهانی شدن، بر زمینه سازی انقلاب جهانی حضرت مهدی

آیا می توان فطریه را به اقوام مستحق داد؟

روشهای "مفید و سریع" تا در سفر کلاه سرتان نرود

دیپلمات ارشد ازبکستان: "بحران افغانستان" راه حل نظامی ندارد

رمضان با چوپان سوادکوهی

بزرگداشت چمران در بیروت؛ 36 سال پس از شهادت

نگذارید جهانخواران و دست نشانده هایشان انقلاب را نابود کنند

تکذیب یک شایعه درباره حج

برجام نمونه شکست خورده اعتماد به آمریکاست/ موشک باران سپاه علیه داعش تودهنی محکمی بر دهان آمریکا و آل سعود بود

مراسم تنفیذحکم ریاست جمهوری تشریفات نیست، تشریعات است/ نظام جمهوری اسلامی با نظام سلطه شوخی ندارد

آیا می توان فطریه را به اقوام مستحق داد؟

ناگفته هایی درمورد ربوده شدن 4 دیپلمات ایرانی در لبنان

مهربانی و عطوفت لازمه تعلیم و تربیت از منظر قرآن/جامعه زمانی اسلامی می شود که همه مسلمین از معارف قرآن بهره مند شوند

شیرینی و نشاط زندگی پیامد دوستی و اطاعت از خداوند است/ آموزش نیکوکاری به فرزندان

آثار و برکات نامگذاری روز قدس، در عرصه استکبارستیزی بیش از پیش آشکار شده است

هوشمندی و دور اندیشی امام راحل در اتحاد امت اسلامی با نامگذاری روز قدس

«پال رایان» خواستار تصویب فوری لایحه تحریمهای ایران- روسیه شد

173 نفر به دلیل جرائم غیرعمد در زندان کاشان هستند

برگزاری محفل انس با قرآن در کیش

حمله موشکی سپاه نمونه کوچکی از اقتدار جمهوری اسلامی بود

هرجا لازم دیدیم با آمریکایی ها برخورد مستقیم کرده ایم

نماینده پیشین مجلس: پیروزی بزرگ ملت و روحانی را کم ارزش نشان ندهید

دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان + صوت و تواشیح

8 گروهک تروریستی علیه ایران درحال فعالیت هستند/ با تمام وجود آماده مقابله با هرگونه تجاوز هستیم/ درصورت نیاز پرتاپ موشک ها را ادامه می دهیم

دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان + صوت و تواشیح

آیا می توان فطریه را به اقوام مستحق داد؟

برگزاری محفل انس با قرآن در کیش

نماینده پیشین مجلس: پیروزی بزرگ ملت و روحانی را کم ارزش نشان ندهید

اصناف مازندران، پیش قراولان راهپیمایی روز قدس

غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام کیش

علی ربانی گلپایگانی بررسی و نقد تبارشناسی امام مهدی در روایات اهل سنت

باورهای غلط زمینه ساز اعتیاد است

تحلیل انتقادی بر ضعف سندی احادیث مربوط به داوری امام مهدی بر اساس باطن موضوع

تصویر/ علی ضیاء در کنار طارمی و کریمی

از عموم مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس دعوت شد

فریاد بلند مرگ بر اسراییل از نیل تا فرات در حال یک سره کردن کار رژیم سفاک صهیونیستی است

«ویدا جوان» و چتر رنگی رنگی اش/ عکس

مادری که بعد از 17 سال دوری، پسرانش را برنامه «سه ستاره» علیخانی شناخت!

ضیافت افطاری در دانشگاه تربیت مدرس

شهردار شدن محسن هاشمی منتفی شد

منطقه آزاد انزلی متعلق به کل استان گیلان است

حضور در راهپیمایی روز قدس لبیک به دعوت مقام معظم رهبری است

در ضیافت افطار رییس صداوسیما با مجریان تلویزیون چه گذشت؟

اهمیت دانشگاه فنی و حرفه ای در جامعه، مغفول مانده است

سفره افطار ایران و دعای آزادی قدس در مسکو

مجری مشهور با همسر و دخترش در حرم رضوی +عکس

دو مجری زن محبوب دهه شصت به دیدن هم رفتند | عکس

یک تبعه غیرمجاز مرتبط با جریان های تکفیری در ابرکوه دستگیر شد

برگزاری دوره تابستانی آشنایی با مهارت های قرآنی در یزد

برای پرداخت فطریه تا چه زمانی مهلت داریم؟

چک کردن تلگرام همسر کار درستی است؟

رییس جمهور از آیت الله مظاهری عیادت کرد

تکذیب یک شایعه درباره حج

اقتصاد، بازار با ثبات می خواهد/ همه قوا باید به بخش خصوصی امنیت برای فعالیت بدهند

تحلیل و نقد دلایل ابوالفضل برقعی درباره قرآن بسندگی در هدایت بشر - بخش دوم و پایانی دلایل روایی برقعی برای قرآن بسندگی در هدایت بشر و نقد آن

هفت روش برای تقویت ناخن ها

واکنش تتلو و دوستان به اسناد 28 مرداد!

عید فطر؛ پایان دومین دوره مسابقه فعال ترین صفحات رمضانی در شبکه های اجتماعی

تفسیر جهاد فی سبیل الله و عدالت اجتماعی در سوره حدید

رییس جمهور: خداوند به پیامبرش هم می گوید تو وکیل نیستی که بخواهی بالای سر مردم باشی/برخی از ما فکر می کنیم که بالا سرِ مردم فرمان می دهیم

نگرانی از وضعیت دو زندانی سیاسی بحرینی

روایت زندگی ساده دو معلول هنرمند/ ماهی 400هزارتومان درآمد داریم

برای نقاشی کردن چقدر باید هزینه کرد؟+جدول قیمت

تصویر/ تردد مرسدس بنز پلاک اصفهان در کالیفرنیا

ثبت رکورد جدید در کشتن داعشی ها از راه دور!

سفر وزیر نیرو به شهرستان سردشت

آیت الله مظاهری در بیمارستان بستری شد

رییس جمهور از آیت الله مظاهری عیادت کرد

آیت الله غروی در بیمارستان بستری شد

دعوت دبیرخانه مجمع برای حضور در روز جهانی قدس

روحانی از آیت الله مظاهری عیادت کرد

آنچه که از مناره مسجد جامع النوری در موصل باقی ماند

امیر سرتیپ اسماعیلی: مگسی مثل داعش برای ایران عددی نیست

رییس جمهور از آیت الله مظاهری عیادت کرد

تصاویر / نفوذ به آخرین پایگاه داعش با جنگ خیابانی

روز قدس یک نگاه فرا اسلامی است

امیر اسماعیلی: مگسی مثل داعش برای ایران عددی نیست

بیانیه سپاه پاسداران به مناسبت روز جهانی قدس

گزارش تصویری: عیادت دکتر روحانی از آیت الله مظاهری

لاریجانی:ایران لنگرگاه امنیت در منطقه است

حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس پاسخ قاطعی به دسیسه های های دشمنان است

مسلم محمدی، سید محمدمهدی میری رمی برهان پذیری عقلی ضرورت وجود امام دراندیشه آیت الله جوادی آملی

دلیل عدم حضور حدادعادل در گفتگوی ویژه خبری

خداوند دعای چه کسانی را می پذیرد

اعلام محافل رمضانیه اتحادیه مؤسسات قرآنی سیستان و بلوچستان

نگاهی به فعالیت های مؤسسه مکتب القرآن الکریم اصفهان

دانلود آهنگ جدید محی بنام حال خوب عاشقی

مهدی چمران در حال غسل برادر شهیدش

پیکر مرحوم آیت الله فقیه سبزواری در قم به خاک سپرده شد

اینم شیوه عجیب انتخاب ولیعهد!

عیادت روحانی از رییس حوزه علمیه اصفهان در تهران

رییس جمهور از آیت الله مظاهری عیادت کرد+عکس

نشست «بررسی موضوع فلسطین و امنیت منطقه» در ایروان

آیت الله غروی در بیمارستان بستری شد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: خانه سالمندان برگرفته از فرهنگ غربی است/ بیرون کردن والدین از خانه مغایر فرهنگ اسلام است

نماهنگ | راه حل مسئله فلسطین

پیش بینی سردار سلیمانی در مورد ولیعهد جدید عربستان

مجلس آمریکا راه قانونی تصویب تحریم های ایران را پیدا کرد

رهبری جبهه حق در عصر کنونی بر عهده رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران است

دعوت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام برای شرکت در راهپیمایی روز قدس

دیدار معاون اول قوه قضاییه با خانواده معظم شهدا

آنهایی که نرخ بیکاری را پایین اعلام می کنند دنبال قهرمان سازی هستند/ دوسوم بیکاران دارای تحصیلات عالیه هستند

سند 2030 تنها جزیی از برنامه کلی استعمار جدید است/ مردم باید مقابل اقداماتی مانند سند 2030 بایستند

عکس/ تشییع پیکر سه شهید مدافع حرم تیپ فاطمیون

پیام حرکت انقلابی سپاه برای آمریکا و کشورهای وابسته بود

شهرستان ادب فراخوان منتشر کرد هجو جاهلیت مدرن و قبیله ای در پویش هزار تیر هجا

نمایی زیبا از مجسمه مسیح در ریودوژانیرو/تصویر

رییس جمهوری ایران: شکاف و فاصله در جامعه به خاطر کم تحملی ایجاد می شود/ از ارزشمندترین مصادیق صبر، تحمل در برابر اندیشه مخالف است

رییس جمهوری از آیت الله مظاهری عیادت کرد

بازدید استاندارخوزستان از روستاهای بخش خنافره

رییس جمهور از آیت الله مظاهری عیادت کرد

امریکایی ها از سال 65 وارد جنگ بی واسطه با انقلاب اسلامی شدند

تصاویر/ برندگان مسابقه عکاسی ردبول آیلوم

محسنی اژه ای : عده ای می خواهند آمریکا را دوست قلمداد کنند/ داعش همان منافقین دیروز هستند که شکم می دریدند

تجهیز مدارس مهدی شهر برای مهر امسال با مشکل جدی روبه رو است

مجلس آمریکا راه قانونی تصویب تحریم های ایران و روسیه را پیدا کرد

تیراندازی به کولبران در کردستان؟

شعری از عباس خوش عمل کاشانی فلسطین ای سراسر شور فریاد/ نه از دل رفته ای ما را نه از یاد

دعای روز بیست وهشتم ماه مبارک رمضان

رییس جمهور از آیت الله مظاهری عیادت کرد

روحانی: برخی از ما دلمان می خواهد همه افراد طوری فکر کند که ما دنبال آن فکر هستیم/ اقتصاد را به دولتی دادیم که کسی جرأت ندارد با آنها رقابت کند/ بخش خصوصی واقعاً ضعیف است/ ما صادرات ساعتی، لحظه ای و ادواری نداریم

عیادت رییس جمهوری از آیت الله مظاهری در تهران

دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه ها با رهبر انقلاب

سهم خواهی سیاسی از آموزش وپرورش

200 بسته سبد کالا بین نیازمندان توزیع شد

فریاد بلند مرگ بر اسراییل از نیل تا فرات در حال یکسره کردن کار رژیم سفاک صهیونیستی است

عملیات موشکی ضدتروریست ها در سلسله مراتب نظامی و تحت امر فرماندهی کل قوا انجام شد

/توافق اعضای شورای پنجم: هیچ یک از اعضای شورا، شهردار نمی شود

احسان علیخانی در حال اهدای خون + عکس

توضیحات واعظی درباره مزایای شبکه ملی ارتباطات

ناگفته های شورای شهر مشهد از شهرداری / شهرداری مشهد ورشکسته است

تصاویر/ تشییع پیکر مرحوم مسلمی کاشانی

دستگاه قضایی با اختلاس و حقوق های نجومی مبارزه اساسی کند

تصاویر/ تشییع پیکر آیت الله سید صادق فقیه سبزواری

امیدواریم تروریست ها و حامیانشان متوجه پیام روشن ایران شده باشند

روز قدس، روز شکست جهانخواران است

مرتضی الویری:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان جلوی تفرق آرا در انتخابات شوراها را گرفت

سخنان رییس جمهوری در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی

دیدار قالیباف با شورای شهر پنجم

روزنامه استخدامی استان همدان | شنبه 3 تیر 96

متن سخنان دکتر روحانی در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی

پیکر مطهر 3شهید مدافع حرم در شهرری تشییع شد+تصاویر

لایحه ارتقای معیشت مرزنشینان به دولت ارسال شده و در دستور کار قرار دارد

هشت هزار و 600 مترمربع پروژه قضایی در استان

ثبت 45 مسجد گلوگاه در پرتال ملی مساجدکشور در سال95

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر شنبه 3 تیر 96

مسلمانان نیوزلند مراسم روز عید فطر باشکوهی را برگزار می کنند

کیفرخواست آمران حمله به علی مطهری در شیراز صادر شد

محمدجواد حق شناس تشریح کرد:/تبعات خروج از شورا برای تصدی پست شهرداری

دانشکده ارتباطات و روزنامه نگاری USC Annenberg

دیدار نخست وزیر عراق با رهبر انقلاب

استکبار مخالف توان دفاعی جمهوری اسلامی است/آماده مبارزه با دشمن باشید

هرگز به خاطر این موارد عذرخواهی نکنید

مجلس آمریکا راه قانونی تصویب تحریم های ایران و روسیه را پیدا کرد

کامپیوتر را چگونه تمیز کنیم؟

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح شنبه 3 تیر 96

مرکز روابط عمومی USC Annenberg

گفتگوی تفصیلی علیرضا محجوب

«قدس» روز اقتدار و انسجام امت اسلام است

احیای بناهای تاریخی تنها با مشارکت بخش خصوصی امکان پذیر است

شهربانو امانی: /شورای شهر برای بیرون رفتن فردی از ترکیب 21 نفره رای نخواهد داد

پرتاپ موشک های سپاه نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی در جهان و منطقه است

روحانیون در منابر ضرورت دفاع از مظلومان فلسطین را تبیین کنند

سند 2030 یک تکه از پازل کلی استعمار جدید است

نقش و جایگاه حسن روحانی در حملات موشکی سپاه چیست؟

نتیجه تحقیق دو جوان ایرانی در مورد پناهجویان اروپا

نتیجه تحقیق دو جوان ایرانی در مورد پناهجویان اروپا