مطالب مرتبط:
راه عبور از خام فروشی نفت
وزیر انرژی عربستان: تعادل دوباره بازار نفت به زمان نیاز دارد
وزیر انرژی عربستان: تعادل دوباره بازار نفت به زمان نیاز دارد
عربستان صادرات نفت را هدف گرفت
وزیر انرژی عربستان: تعادل دوباره بازار نفت به زمان نیاز دارد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 17:322017-06-19اقتصادي

عربستان، خام فروشی نفت را دور زد /راه عبور از خام فروشی


نگاهی به تولید نفت عربستان و میزان مصرف پالایشگاهی این کشور نیز نشان می دهد که این کشور با تولید 9 میلیون و 940 هزار بشکه نفت در ماه گذشته، چیزی حدود 8/ 4 میلیون بشکه از این میزان تولید را به مصارف پالایشگاهی اختصاص داده است که حدودا 50 درصد می شود.

- اما تفاوتی که در این میان بین ایران و عربستان وجود دارد این است که عربستان سعودی تمام این 8/ 4 میلیون بشکه نفت خام را در پالایشگاه های داخل این کشور به مصرف نمی رساند و حدود 9/ 1 میلیون بشکه از این میزان در پالایشگاه هایی در آن سوی مرزهای عربستان سعودی و در نقاط مختلف دنیا به مصرف می رسد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازفرتاک نیوز"، جلوگیری از خام فروشی در حالی یکی از دغدغه های بزرگ در صنعت نفت به شمار می رود که یک بررسی نشان می دهد سطح خام فروشی ایران با کشوری مانند عربستان سعودی در یک جایگاه قرار دارد.

بر این اساس در حالی که تولید نفت خام ایران پس از لغو تحریم ها و در حال حاضر به حدود 8/ 3 میلیون بشکه در روز رسیده است، چیزی حدود 7/ 1 میلیون بشکه از این میزان تولید به مصرف پالایشگاه های کشور می رسد که می توان گفت حدود 50 درصد از کل تولید نفت خام را شامل می شود و میزان باقی مانده نیز به صادرات اختصاص داده می شود.

نگاهی به تولید نفت عربستان و میزان مصرف پالایشگاهی این کشور نیز نشان می دهد که این کشور با تولید 9 میلیون و 940 هزار بشکه نفت در ماه گذشته، چیزی حدود 8/ 4 میلیون بشکه از این میزان تولید را به مصارف پالایشگاهی اختصاص داده است که حدودا 50 درصد می شود.

اما تفاوتی که در این میان بین ایران و عربستان وجود دارد این است که عربستان سعودی تمام این 8/ 4 میلیون بشکه نفت خام را در پالایشگاه های داخل این کشور به مصرف نمی رساند و حدود 9/ 1 میلیون بشکه از این میزان در پالایشگاه هایی در آن سوی مرزهای عربستان سعودی و در نقاط مختلف دنیا به مصرف می رسد.

عربستان سعودی طی سال های اخیر با خرید سهام پالایشگاه ها در کشورهای مختلف، در واقع پا در بازار مقصد گذاشته و با صادرات نفت خام به پالایشگاه هایی که در آن سهام دارد، نه تنها خام فروشی را دور زده و ارزش افزوده برای خود ایجاد کرده است بلکه در تقویت روابط استراتژیک خود در سراسر دنیا نیز سرمایه گذاری کرده است.

اما عربستان سعودی در زمینه خرید سهام پالایشگاه های خارجی و پا نهادن در مسیر جدید بازاریابی نفت خام در حالی در میان کشورهای منطقه گوی سبقت را از رقبا ربوده است که سال ها پیش از عربستان سعودی، ایران نخستین کشور خاورمیانه بود که با خرید 50 درصدی سهام پالایشگاهی در کره جنوبی، سرمایه گذاری در بازارهای خارجی را آغاز کرده بود.

ایران در حالی در سال های بعد از این مسیر دور افتاد و حتی سهام پالایشگاهی خود در کره جنوبی را نیز فروخت که حالا بسیاری از کارشناسان، ورود به بازار کشورهای مقصد برای بیمه کردن روند صادرات را به مسوولان نفتی پیشنهاد می دهند.

در واقع اگرچه در حال حاضر ایران با کشوری مانند عربستان سعودی از نظر درصد مصرف پالایشگاهی و صادرات نفت خام در یک جایگاه قرار دارند، اما چنانچه صنعت نفت کشور وارد مسیر مدرن بازاریابی نشود، با تکمیل ظرفیت پالایشگاهی داخلی، راهی جز افزایش خام فروشی به ویژه پس از رشد ظرفیت تولید نفت در سال های آینده باقی نمی ماند.

ایران در حال حاضر طرح های پالایشی بزرگی در داخل کشور در دست احداث دارد اما خوراک آنها از میعانات گازی است و با نفت خام ارتباطی پیدا نمی کند.

در این میان، کمبود منابع نقدینگی در حالی چالشی بزرگ بر سر راه بازاریابی مدرن برای فروش نفت خام به شمار می رود که سال گذشته بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران از خرید سهام پالایشگاه های آفریقای جنوبی استقبال، اما پیگیری آن را به بخش خصوصی واگذار کرده بود.

در این میان، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، در گفت وگویی با دنیای اقتصاد ، ورود شرکت های بین المللی به پروژه های نفتی کشور بر اساس مدل جدید قراردادهای جدید نفتی را نوعی تنوع بخشی و رسوخ به بازار هدف عنوان کرده بود.

علی کاردر در این زمینه گفته بود که از آنجایی که شرکت های بزرگ نفتی عموما صاحبان پالایشگاه ها در سراسر دنیا نیز هستند، ورود آنها به پروژه های نفتی ایران به این معنی است که آنها سهم خود از برداشت میدان (به عنوان دستمزد) را به پالایشگاه های خود برده و به این ترتیب ما به جای فروش آن میزان از نفت به سایر خریداران، مستقیم به پالایشگاه های آنان ورود پیدا می کنیم.

به این ترتیب به نظر می رسد اگرچه ورود به پالایشگاه های شرکت های بزرگ نفتی از طریق همکاری با آنها راه حلی منطقی باشد، اما درهر حال ایران برای حفظ سهم خود در بازارهای جهانی و کسب امتیاز در شیوه های جدید بازاریابی، باید هرچه سریع تر برنامه هایی را در نظر گرفته و اجرایی کند.

چشم عربستان به هند زمستان سال گذشته بود که عربستان سعودی در پی تور یک ماهه پادشاه این کشور به شرق آسیا، قراردادهای مهمی با پالایشگاه های این منطقه امضا کرد.

حال با گذشت چند ماه از آن زمان، هفته گذشته (14 ژوئن) زمانی بود که بزرگ ترین صادرکننده نفت دنیا وارد هند شد تا برای احداث یک مجتمع پالایشی عظیم، با شرکت ملی نفت هند وارد یک سرمایه گذاری مشترک شود.

درمندرا پرادهان، وزیر نفت هند مذاکرات با عربستان سعودی را منحصر به فرد توصیف کرد و به خبرنگاران گفت عربستان سعودی به دنبال خرید سهام در این پروژه است.

برنامه عربستان برای ورود به بازار نفت هند به عنوان یکی از بزرگ ترین مصرف کنندگان طلای سیاه در حالی است که هند یکی از بزرگ ترین مقاصد صادراتی نفت خام ایران است.

روسیه نیز از دیگر کشورهایی است که برای ورود به بازار هند از طریق خرید سهام پالایشگاه اسار اویل (که بزرگ ترین پالایشگاه هندی واردکننده نفت ایران است) تلاش دارد.

ورود عربستان سعودی به هند دنباله داستانی است که شروع آن در ماه فوریه 2016 باعث شد عربستان سعودی با یک سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری، 50درصد از سهام پالایشگاهی در مالزی را خریداری کند.

عربستان همچنین در ماه دسامبر، 6 میلیارد دلار دیگر برای به دست آوردن سهمی 45 درصدی از سهام یک پالایشگاه اندونزیایی سرمایه گذاری کرده بود.

شرکت آرامکو در حالی هدف افزایش ظرفیت جهانی پالایشی خود تا سطح دو برابر را در نظر دارد که چنانچه این هدف محقق شود، ظرفیت پالایشی عربستان سعودی در داخل و خارج این کشور از 85/ 4 میلیون بشکه در روز به 10 تا 12 میلیون بشکه در روز خواهد رسید که چیزی در حدود کل ظرفیت فعلی تولید این کشور است.

سال گذشته میلادی، عربستان سعودی در حالی روزانه 02/ 1 میلیون بشکه نفت خام به چین صادر کرده است که برنامه های زیادی برای خرید سهام پالایشگاه های این کشور دارد.

آرامکو در چین 50درصد از سهام یک پالایشگاه 240 هزار بشکه ای در استان فوجیان را خریداری کرده است.

شرکت ملی نفت عربستان همچنین در حال مذاکره با شرکت ملی نفت چین برای خرید سهام یک پالایشگاه 260 هزار بشکه ای در استان یونان در جنوب غربی چین است.

بزرگ ترین تولیدکننده نفت اوپک از دیگر استان های چین غافل نشده و ماه گذشته، توافق نامه ای برای توسعه مشترک طرح های پالایشی و پتروشیمی و پروژه های خرده فروشی در استان لیائونینگ در شمال شرقی چین امضا کرده است.

عراق به دنبال کاهش خام فروشی در این میان عراق نیز به عنوان سومین صادرکننده بزرگ نفت خام در دنیا که به واردات فرآورده های نفتی وابستگی دارد، برنامه هایی برای افزایش ظرفیت پالایشی دارد.

عراق قصد دارد ظرفیت پالایشی خود را تا سال 2021 به سه برابر سطح فعلی برساند تا وابستگی اش به فرآورده های نفتی وارداتی را کاهش دهد.

به این ترتیب توان پالایش نفت خام عراق در این چشم انداز به 5/ 1 میلیون بشکه در روز خواهد رسید در حالی که این ظرفیت هم اکنون 500 هزار بشکه در روز است.

این کشور سالانه بیش از 2 میلیارد دلار صرف واردات بنزین و گازوییل می کند.

در این میان عراق با مانعی به نام ناامنی مواجه است زیرا این کشور برای پیشبرد طرح های پالایشی قبلی در برخی مناطق به علت فعالیت های ستیزه جویان، با تاخیرهای زیادی همراه شده است.

حال عراق با افزایش ظرفیت تولید نفت خام خود برای دستیابی به هدفش در امور پالایشی، برنامه راه اندازی پالایشگاه دوم بصره با ظرفیت 300 هزار بشکه در روز، پالایشگاه 70 هزار بشکه ای کرکوک، پالایشگاه 150 هزار بشکه ای ناصریه که دو شرکت چینی برای آن اعلام آمادگی کرده اند و همچنین پالایشگاه هایی در بصره و دورا را در دست اجرا دارد و مناقصاتی نیز برای آنها برگزار کرده است.

در شهر کربلا نیز یک پروژه پالایشی 140 هزار بشکه ای وجود دارد که دولت عراق برای اتمام آن برنامه هایی دارد.

اما از آنجایی که استراتژی خرید پالایشگاه به منظور ایجاد تقاضای پایدار برای نفت علاوه بر عربستان از سوی دیگر کشورهای خاورمیانه مانند کویت و عمان نیز دنبال می شود، باید دید ایران برای عقب نماندن از این روش مدرن چه برنامه هایی را به اجرا خواهد گذاشت؟
کلید واژه ها: پالایشگاه - عربستان سعودی - عربستان - تولید - کشور - میزان - سعودی - نفت خام - مصرف - ایران - فروشی - سرمایه گذاری - نفت عربستان - سهام - درصد - بازار - بازارهای خارجی - سرمایه - هایی - صادرات - خرید - نشان - لغو تحریم ها - ارزش افزوده - صادرات نفت - خاورمیانه - بازاریابی - لغو تحریم - نخستین - روابط

آخرین اخبار سرویس:
امکان از سرگیری غنی سازی 20 درصدی طی 5 روز

افزایش 3متر مربعی سرانه فضای سبز شهر قم

استخدام کارشناس حسابداری در یک شرکت معتبر در تهران

پنج ضامن رونق بورس 96

استخدام نیروی خدمات جهت نظافت،امور آبدارخانه جهت کلینیک در مازندران

استخدام مشهد  تعدادی کارگر ماهر جهت کارواش

راه اندازی پایگاههای بهزیستی در مساجد سراسر کشور

توزیع کارت آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از ساعت 12

استخدام مسئول مالی،سرپرست انبار در مشهد

اجرای طرح توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار کشور

مچ گیری نکنید

راه اندازی اولین قطار مسافری زاهدان- اصفهان در هفته دولت

پرداخت 540 میلیارد ریال تسهیلات بانک صادرات در استان اردبیل

بعد از سایپا و پارس خودرو؛ زامیاد هم محصولاتش را گران کرد

لزوم حمایت از توسعه صنعت واکسن سازی کشور

درآمدزایی یک میلیارد تومانی محصول گیاه باریجه در اصفهان

395 طرح در حوزه جهاد کشاورزی کردستان با اشتغال 275 نفر فعالیت خود را آغاز می کند

استخدام شاگرد جهت فروش ظروف آلومینیوم در همدان

استخدام حسابدار آقا آشنا به نرم افزار سپیدار در البرز

استخدام کابینت ساز فلز در سیرجان

استخدام کارشناس حسابداری جهت مجتمع تولیدی در کرج

استخدام ویزیتور آقا در شرکت پخش نان صنعتی

5 میوه عالی برای کاهش وزن

نرخ هر دلار بانکی 33003 ریال شد/ افزایش 196 ریالی قیمت رسمی یورو

گلکسی نوت 8 سامسونگ نسخه 256 گیگابایتی هم دارد

جاده ی پر پیچ و خم گسترش بیمه های زندگی در کشور

چند گام بلند برای نجات دستفروشان

شرکت های چینی مقروض ترین بنگاه های اقتصادی جهان هستند

اصلاح قیمت داروهای شیمی درمانی در کمیسیون قیمت گذاری دارو

زامیاد هم محصولاتش را گران کرد

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت معتبر تجهیزات پزشکی

استخدام برنامه نویس c#,asp.net در شرکت ساینا سیستم در اصفهان

محصولات ایران خودرو را با اقساط 24 ماهه بخرید

تشکیل شورای زکات در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد 88 پروژه عمرانی از محل زکات اجرایی می شود

گرانی 31 ارز در بازار+جدول قیمت

افزایش 12درصدی همسرآزاری در کهگیلویه و بویراحمد

رفع فقر مطلق تا پایان برنامه ششم

نمی توان جلوی صادرات دام ایرانی را گرفت/ گوشت استرالیا و نیوزلند با ذائقه ایرانی همخوانی ندارد/ در واردات گوشت محدودیت داریم

استخدام نویسنده،جهت متون برنامه تولیدی رادیویی و مجلات

پدر بی احتیاط ،کودک 16ماهه اش را زیر چرخهای ماشین گرانقیمتش له کرد

آخرین وضعیت پرداخت معوقات پرستاران

افتتاح فاز دوم مترو شیراز با حضور وزیر کشور

بُز مرخز دیگر خیال بازیگوشی در کردستان ندارد

میانگین و میانه سنی جمعیت ایران؛ 31.1 سال

ورود 15 میلیون زائر به مشهدمقدس از ابتدای فروردین 96 تا پایان تیرماه

توسعه صنعت نفت در پساتحریم

مردم به خرید اینترنتی خودرو اطمینان می کنند؟

بهره برداری از 87 پروژه شهرستان ساوجبلاغ در هفته دولت

احمد توکلی علیه بانک مرکزی، تعاونی ثامن و وزارت تعاون اعلام جرم کرد

حذف نرم چهار صفر از هزار تومانی جدید

استخدام پیک موتوری بصورت نیمه وقت در همدان

استخدام همکار خانم آشنا به صنعت فیلم و عکس جهت مدیریت آتلیه

بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری / خریداران را میخکوب خود کنید

استخدام نیروی انبار در شرکت صنعت ایمن گاز

افتتاح 3 فضای آموزشی در شهرستان کارون در هفته دولت

اولویت وام دهی نظام بانکی در سال96

قطع وابستگی گاز مازندران به خارج از کشور/ طلب 146 میلیارد تومانی گاز مازندران

استخدام دو نفر فروشنده خانم در فروشگاه عاج

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به53 روستا در خراسان جنوبی

تعدد تیم اقتصادی دولت مانع از هماهنگی نیست

قرص مرگ در پستوی عطاری های متخلف

استخدام کارشناس بازاریابی،توسعه بازار،منشی،کارشناس مناقصات

اسناد جدید از ورود 51 خودروی لوکس با ترک تشریفات و بدون ثبت سفارش

یک هزار و 655 پروژه در هفته دولت در اصفهان به بهره برداری می رسد

حفاظت ازسنگ نگاره های تیمره خمین

نوکیا 8 چه فرق هایی با نوکیا 6، 5 و 3 دارد؟

94 طرح عمرانی در تالش برای افتتاح به مناسبت هفته دولت آماده شد

تغییرات ایجاد شده در تیم اقتصادی دولت

فاز دوم مترو شیراز افتتاح شد

20 طرح حوزه بهداشت و درمان دامغان تا دهه فجر بهره برداری می شود

ساعت به ساعت با قیمت دلار آمریکا، یورو و درهم

فرماندار: 71 طرح در هفته دولت در بویراحمد به بهره برداری می رسد

برای کم کردن 5 کیلو وزن چند روز منتظر بمانیم؟

سرمایه گذاران از شما انتظار شنیدن استراتژی دارند

نسبت به تولیدات خارجی عقب هستیم/نیاز به حمایت داریم

تصاویر/ مخفیگاه خودروهای میلیاردی !

آخر هفته هوا 2 تا 5 درجه گرم می شود

جاساز 200 کارتن ترامادول در محموله "تِی" وارداتی از هند

20 بانک در صف برگزاری مجامع

سهمیه بیمه قالبیافان استان مازندران باید افزایش یابد

استخدام کارشناس حسابداری مسلط به برنامه سپیدار،اکسل در البرز

به منظور تأمین نظر شورای نگهبان نرخ سود بازپرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از منابع صندوق توسعه 6 درصد تعیین شد

استخدام چرخکار حرفه ای مانتودوز در تهران

استخدام کارشناس بازاریابی،مسلط به کامپیوتر و زبان انگلیسی/البرز

استخدام اتوکار ماهر جهت کار در تولیدی شلوار زنانه

افزایش 3 متر مربعی سرانه فضای سبز شهر قم

معامله 85 هزار تن انواع محصول در بورس کالای ایران

گشایش نمایشگاه لیزینگ و فروش اقساطی کالا در بیرجند + عکس

گشایش نمایشگاه لیزینگ و فروش اقساطی کالا در بیرجند

مرگ روزانه 45 نفر در تصادفات جاده ای کشور

فاز دوم خط یک قطار شهری شیراز افتتاح شد

695 میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان کمیته امداد قزوین اختصاص یافت

استخدام کمک حسابدار مسلط به نرم افزار هلو  تهران

استخدام تکنسین امداد خودرو درشرکت نگین خودرو در تهران

استخدام دندانپزشک با پروانه مطب در شهر مشهد

استخدام برشکار mdf مسلط به دورکن در کرج

استخدام بهیار و روانشناس بالینی در کلینیک ترک اعتیاد در مشهد

رشد 22 درصدی ارزش صادرات یزد در سال جاری

نرخ سود وام های اشتغال روستایی 6 درصد تعیین شد

اولویت وام دهی نظام بانکی در سال٩٦/کاهش نرخ سوددر بازار بین بانکی

احداث دوطرح بزرگ اقتصادی درساوه وتحول در حوزه اشتغال این شهرستان

خطر بی آبی در کمین کرمانشاه/ از روش های سنتی دست برداریم

اجرای موفقیت آمیز واکسیناسیون سراسری تب برفکی در یزد

پلیس ملزم به برخورد با موسسات مالی بدون مجوز است/ اشکال بی اعتمادی موجود در بازار منحصرا متوجه بانک مرکزی نیست

شناسایی 322 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در سیستان و بلوچستان

برداشت خرما از نخلستان های شهرستان عنبرآباد آغاز شد

خودروسازان باید خودرو را با استانداردهای اروپایی تطبیق دهند

استخدام حسابدار با تجربه خانم جهت شرکتی واقع در تهران

هزینه سفر به کیش در شهریور ماه جاری +جدول

سرمایه گذاری بیل گیتس در استارت آپ های غذایی

استخدام مهندس صنایع آقا در البرز

قیمت انواع گوشی های موبایل در بازار امروز/سه شنبه 31 مردادماه96

تقسیم بندی جدید بازار خودرو کشور

عراق برای واردات کالاهای ایرانی شرط گذاشت

عکس بفرست، جایزه بگیر

استخدام تعدادی حسابدار با حداقل یکسال سابقه کار

ورود 51 خودروی لوکس با ترک تشریفات و بدوت ثبت سفارش

استخدام سالن کار و کارگر جهت نظافت در کرج

استخدام خانم لیسانس حسابداری جهت کار در کرج

به ازای هر 3.8 ازدواج یک طلاق در کرمانشاه ثبت شده است

استخدام حسابدار آشنا به نرم افزار های حسابداری انبار و فروش در کرج

استخدام کمک حسابدار خانم جهت کار در کرج

استخدام تعدادی آقا با مدرک دیپلم برق الکترونیک در کرج

استخدام تعمیرکار موبایل با سابقه جهت کار در کرج

استخدام تکنسین الکترونیک جهت نصب سیستم های اتوماسون

در صورت تامین اعتبار خانه صنعت و معدن کرمانشاه احداث می شود

با 40 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟

راه اندازی کارخانه تولید MDFملامینه و رودری در منطقه نوجه ده نمین

افتتاح پروژه عمرانی در ماکو به مناسبت هفته دولت

وصول 33 میلیاردی مطالبات بانکی توسط دوایر اجرای ثبت

افزایش خدمات بانک شهر در پیشخوان های شهرنت

استخدام جهت همکاری با شرکت فروهر آریا فعال در بیرجند

استخدام استادکار برش mdf و مونتاژکار ماهر در کرج

صادرات زیردریایی گاز ایران به عمان روی میز مذاکره/احتمال شروع صادرات از 2020

استخدام سرایدار جهت مرکز جمع آوری خودروهای فرسوده در مشهد

استخدام شرکت زر سیما آرا در شهر تهران

استخدام راننده جهت تاکسی تلفنی در شهر مشهد

استخدام تعدادی برشکار و مونتاژکار جهت کارگاه mdf در کرج

استخدام تعدادی رویه کوب مبل ماهر و نیمه ماهر در بیرجند

استخدام تعدادی کارگر متأهل آقا جهت فروشگاه در بیرجند

استخدام کارشناس فروش در شرکت پرفیری ایرانیان

استخدام یک نفر جوشکار آرگون ماهر در کرج

رفع127 نقطه حادثه خیز در محورهای مواصلاتی

رویدادهای خبری روز سه شنبه در بیرجند

استخدام کارشناس حسابداری و مالی در شرکت مبین هاست

قیمت آپارتمان های 5 تا 10 ساله در تهران + جدول

استخدام تراشکار در محدوده شهرک صنعتی طرق مشهد

افزایش 40 درصدی سرانه مدارس در سال 96

استخدام قنادی شیرینک

توقف بارگیری نفت در بزرگترین میدان نفتی لیبی

راز تخفیف برخی اقلام در فروشگاه ها!

آخرین قیمت گوشی های Apple

امروز زمان تک نرخی کردن ارز نیست

بیمه بیکاری،مُسَکنی که درد را کاهش می دهد اما درمان نمی کند

حذف نرم چهار صفر از هزار تومانی جدید

کلیه استخدامی های خراسان رضوی و مشهد - 31 مرداد 96

نوبخت: باید فقر مطلق را برطرف کنیم

امکان رزرو هتل های دنیا با پرداخت از شبکه شتاب

استخدام راننده با خودرو آشنا به پخش گرم در بجنورد

استخدام 3 ردیف شغلی در شرکت معتبر بازرگانی نکو بهینه ماشین

نوکیا 8 چه فرق هایی با نوکیا 6، 5 و 3 دارد؟ +عکس

استخدام راننده نیسان تمام وقت جهت شهر مشهد

استخدام شرکت کسری پخش در تهران

استخدام کاگر جهت کار در چاپخانه در کرج

استخدام تعدادی صندوقدار مجرب خانم جهت فروشگاه کوثر

اختصاص 77 میلیارد ریال برای توسعه بیمارستان شهید راثی شاهین دژ

رییس اتحادیه بنکداران:حذف قیمت گذاری به منظور شفافیت درقیمت کالاهاست

افتتاح سه فضای آموزشی در شهرستان کارون در هفته دولت

لزوم برقراری تجارت آزاد میان ایران و آذربایجان

توقف بارگیری نفت در بزرگترین میدان نفتی لیبی

نیازی به واردات زیتون نداریم/ از ماه دیگر زیتون ارزان می شود

هرکیلو سیب زمینی به چه قیمتی صادر شد؟ + جدول

استخدام دیپلم مکانیک و اتومکانیک ماشین ابزار در کرج

استخدام 4 ردیف شغلی در شرکت عصر نوین آیریک در خراسان رضوی

استخدام ویزیتور باسابقه آقا با خودرو جهت شرکت پخش نان صنعتی

استخدام کارمند بازرگانی خارجی در یک شرکت معتبر بازرگانی

استخدام نمایندگی شرکت تافته در جنوب تهران

رقیب لامبورگینی و فراری آمد +عکس

استخدام یک راننده گریدر در شهر اصفهان

کارگاه مناقصه آزادگان پنج‎شنبه آینده با شرکت‎های خارجی/با معضل بزرگ نیروی انسانی در نفت مواجهیم

استخدام منشی و کارشناس فروش با حقوق ثابت،پورسانت،بیمه

استخدام فروشنده خانم جهت فروشگاه کادویی و تزیینات

رییس اتحادیه بنکداران:حذف قیمت گذاری به منظور شفافیت درقیمت کالاهاست

قرص مرگ در پستوی عطاری های متخلف

مقررات جدید عربستان برای تولید نیروی خورشیدی

اسناد جدید از ورود 51 خودروی لوکس با ترک تشریفات و بدوت ثبت سفارش

دلالان بازار ارز در انتظار نوسان جدید

استخدام کارمند آقا در حوزه دستگاه های کارت خوان

ارزش هر گردشگر خارجی برابر با 30 بشکه نفت

لکه گیری جاده قلعه رییسی -دهدشت به طول 8هزارمتر در حال اجراست

فرمانده اقتصادی ایران اکنون کیست؟

استخدام دو نفر کارمند فنی آقا جهت نصب لوازم خانگی

حجم صادرات ذوب آهن اصفهان به 476 هزار تن رسید/تولید 20 هزار تن ریل U33 تا شهریور امسال

استخدام شرکت تولیدی و صنعتی پروچیستا  تهران

ماجرای تقسیم پارس جنوبی با خط کش ترکان

322 کارگر خارجی فاقد پروانه کار در سیستان و بلوچستان شناسایی شدند

کلیه استخدامی های فارس و شیراز - 31 مرداد 96

هزار و 500 میلیارد تومان سهم کمیته امداد برای اشتغال روستاییان

استخدام بازرس کنتزل کیفی با سابقه کنترل کیفی  کرج

کلیه استخدامی های البرز و کرج - 31 مرداد 96

عربستان، خام فروشی نفت را دور زد /راه عبور از خام فروشی

عربستان، خام فروشی نفت را دور زد /راه عبور از خام فروشی