مطالب مرتبط:
31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو
31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو
31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو
31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو
راهکارهایی برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 17:152017-06-19اقتصادي

31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو


صنعت خودروسازی یکی از مهم ترین صنایع ایجادکننده ارزش افزوده در اقتصاد هر کشور است که باید برای برون رفت بحران آن در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدامات جهادی صورت گیرد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ، مرکز پژوهشی آرا در گزارش راهبردی چالش های صنعت خودرو در ایران که توسط اندیشکده سرآمد تهیه و تنظیم شده است٬ 31 راهکار را به منظور برون رفت صنعت خودرو از وضعیت فعلی ارائه کرده است که به شرح زیر است: واگذاری صنعت خودرو به بخش خصوصی واقعی: شرکت های اصلی خودروسازی یعنی ایران خودرو و سایپا جزء شرکت های مشمول واگذاری و در گروه یک ماده (2) قانون سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی قرار داشتند که بر اساس بند 1 مصوبه هیئت وزیران به شماره 47454 مورخ 7 / 10 / 1390، به گروه دو ماده (2) منتقل شدند که در این صورت حداقل 20 درصد سهام آن در اختیار دولت باقی خواهد ماند، لذا به نظر می رسد باید مصوبه پیش گفته اصلاح و به حالت اول برگردد تا حرکت به سمت خصوصی سازی واقعی در صنعت خودرو شکل گیرد.

اعمال دقیق مدیریت دانش و تشکیل واحد تحقیق و توسعه مشترک: انتقال دانش بین شرکت های داخلی و خارجی و استفاده از محصولات و دانش یکدیگر و بومی سازی این دانش در سایه اعمال دقیق مدیریت دانش، امکان پذیر خواهد بود.

تأسیس مراکز آموزشی و تحقیقاتی: سرمایه گذاری های کلان در تأسیس مراکز آموزشی و تحقیقاتی و استفاده از تربیت شدگان آن در عرصه کارهای فنی و مدیریتی جزء مواردی است که در بلندمدت بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

تشکیل اتاق فکر و مدیریت تحریم: تشکیل اتاق فکر به منظور برنامه ریزی و ارائه راهکارهای عملیاتی برای مواجهه با مواردی از قبیل: تحریم ها، کاهش فروش و .

به شدت می تواند تأثیرگذار باشد.

همچنین اتاق فکر باید به صورت لحظه ای مسائل و مشکلات و نحوه انتقال فناوری و تدوین استراتژی و اصلاح آن را رصد کند و اطلاعات و برنامه خود را به صورت به هنگام در اختیار مدیران خودروسازی قرار دهد.

ادغام در صنعت خودرو: یکی از ملزومات ادغام در این صنعت، هم سطح بودن شرکت ها بر اساس سطح مالی مشتری ها و قاطع بودن مدیریت ها در تصمیمات و اجرا است، گرچه ادغام، کاهش هزینه های تحقیق و توسعه و افزایش بازار فروش را به همراه دارد، لکن با اتخاذ تمهیدات لازم و استفاده دولت از ابزار تعرفه ای، ضمن گشایش فضای رقابتی مانع از افزایش بی رویه واردات و کاهش کیفی خودروهای تولید داخل خواهد شد.

این راهکار در صورت خصوصی سازی واقعی خودروی ایران و زمان ورود به بازارهای جهانی کارساز خواهد بود، در غیر این صورت ادغام شرکت های خودروساز داخلی نه تن ها باعث تحقق اهداف موردنظر نمی شود بلکه مشکلات عدیده ای در هدایت و مدیریت شرکت بزرگ تر دولتی را در پی خواهد داشت.

کاهش پلکانی تعرفه ها جهت تحریک خودروسازان به ارتقای کیفی خودرو و افزایش رقابت پذیری: شاید مهم ترین ابزار برای تحریک و تشویق صنعت خودروسازی به منظور افزایش کیفیت و توان رقابت پذیری، کاهش پلکانی تعرفه ها باشد به گونه ای پلکان هم ردیف باکلاس خودروهای تولیدی داخل کشور امکان انگیزش را ایجاد کند (مرکز پژوهش ها، 1393).

رفع مشکلات ساختاری و مدیریتی و حذف شرکت های تابعه فرعی غیرضرور: با اصلاح ساختار و فرآیند ها در شرکت های خودروساز و حذف شرکت های فرعی و انتقال وظایف و کارکرد و تجمیع آن ها دریکی از معاونت های ذی ربط، رانت بزرگ ایجادشده توسط شرکت های تابعه فرعی به شرکت اصلی ایران خودرو که درنهایت نصیب سهامداران این شرکت تولیدی خواهد شد، انتقال یافته و چه بسا که از زیانده شدن این شرکت جلوگیری خواهد کرد.

برای مثال در سالی که شرکت اصلی خودرو زیانده بود، شرکت تابعه تأمین قطعات، نرخ Cost Plus آن حدود 40 درصد بوده است.

به کارگیری سیاست های تقویت و ارتقای صنعت قطعه سازی و تجمیع آن ها در سطح مقیاس های جهانی، وضع قوانین برای تضمین سرمایه گذاری خارجی در صنعت قطعه سازی) همانند کشور ترکیه (و ایجاد و تقویت تشکل های صادراتی تخصصی در بخش قطعه سازی.

ارتقای کیفیت ازجمله سیاست هایی است که نقش کلیدی در بهبود سطح کیفی تولید خودرو در کشور ایفا خواهد نمود که مهم ترین ابزار آن تسریع در اصلاح ساختار دولتی یا در بخش کلان و ساختاری اقتصاد کشور رفع فضای شبه دولتی از صنعت خودروی کشور در راستای قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی است.

از کلیدی ترین سیاست های خودکنترلی که می تواند در افزایش کیفیت تولیدات داخل به خصوص تولید خودرو نقش مهمی ایفا نماید افزایش ضمانت اجرایی ظرفیت های قانونی موجود از قبیل: قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو مصوب 32 / 3 / 1386 و قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان مصوب 1 / 7 / 1388 است.

توسعه همکاری های خارجی و استفاده از پلتفرم مشترک: عامل اصلی حرکت یکپارچه صنعت خودروی جهان در استفاده از پلتفرم مشترک در سطح مقیاس جهانی، صرفه جویی و اجتناب از هزینه های هنگفت طراحی و تولید پلتفرم جدید است و بر اساس پیش بینی های انجام شده سهم پلتفرم جهانی در خودروهای سبک در سال 2019 به 74 درصد خواهد رسید.

تمرکز استراتژیک برجذب همکاری های خارجی به ویژه سرمایه گذاری در سطح خودروسازی و قطعه سازی جهانی، تجربه موفق کشورهای ترکیه و برزیل و اکثر اقتصادهای نوظهور است.

با توجه به بالا بودن قیمت تمام شده خودرو به دلیل بالا بودن هزینه های جانبی و سربار تولید و نیز شمار پایین در شرکت های خودروسازی، باید با استفاده از بند 5 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر سهم بری عادلانه عوامل زنجیره تولید و نیز با استفاده از بند 6 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی برافزایش تولید، با اصلاح ساختار تولید و بهبود در مدیریت منابع و توازن بین منابع ورودی و خروجی به ویژه هزینه های سربار تولید و هزینه های مالی ضمن افزایش تولید، قیمت تمام شده خودرو را کاهش داد.

ازجمله پارامترهای تأثیرگذار توسعه صادرات، تولید خودرو متناسب با نیازهای بازارهای صادراتی است که دربند 10 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی موردتاکید قرارگرفته است.

بر اساس این بند، با توجه به بررسی های انجام گرفته درروند استراتژی خودروسازان جهان، طراحی و تولید خودروهای هیبریدی و خودروهایی با سوخت جایگزین، از موارد مهم در صادرات است که با سرمایه گذاری در مراکز تحقیق و توسعه) بند 2 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی) و نیز پیوندهای راهبردی و گسترش همکاری با کشورهای دیگر (بند 12 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی) قابل اجرا خواهد بود.

صرف هزینه و سرمایه گذاری و حمایت از واحدهای دانش بنیان) بند 2 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی) و نیز مشارکت و همکاری با شرکت ها و برندهای معتبر خارجی به خصوص کشورهای همسایه (بند 12 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی) به منظور تولید خودروهای کم مصرف در جهت اصلاح الگوی مصرف متناسب با بند 8 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ضروری است.

به منظور افزایش رقابت پذیری خودروسازان از طریق خصوصی سازی) بند 3) سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و افزایش پوشش استاندارد برای کلیه محصولات داخلی و ترویج آن مبتنی بربند 24 سیاست های مذکور، لازم است که طراحی سیستم های نظارت دقیق بر استاندارد خودروهای تولیدی (بندهای 19 و 23) سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برای جلوگیری از تولید خودروهای باکیفیت پایین، به جد در دستور کار خودروسازان قرار گیرد (مرکز پژوهش ها، 1394).

افزایش در حجم تشکیل سرمایه با استفاده از منابع مالی داخلی و خارجی کاهش هزینه های مالی و سربار و ساماندهی شرکت های اقماری وابسته غیرضرور تقویت سیستم های نظارت دقیق بر استاندارد خودروهای تولیدی (مرکز پژوهش ها، 1395) عدم تخصیص عوارض و مالیات با درصدهای بالا به خودروهای وارداتی و ایجاد امکان استفاده عموم مردم از فناوری روز دنیا ایجاد شرایط ویژه برای مشتریان جهت خرید مقرون به صرفه و به موقع و با تسهیلات ویژه سایر کشورهای پیشرفته در این حوزه و ایجاد احساس اطمینان در مشتریان پس از خرید توجه به خدمات پس از فروش مناسب مشابه تخصیص بودجه های ارزی لازم برای ورود متخصصان خارجی به منظور آموزش های لازم و خرید دستگاه های موردنیاز آزمایشگاهی و تحقیقاتی و تولیدی روابط چندجانبه با کشورهای دیگر از ابعاد مختلف ازجمله صنعتی و اقتصادی برای ورود شرکت های پیشرو برقراری ارتباط ارگانیک بین صنعت و دانشگاه و ایجاد رشته های تخصصی خودرو در دانشگاه های تخصصی کشور (انسان و پورحسین، 1395).

ایجاد مجموعه هایی مرکب از تولیدکنندگان قطعات و خودروسازان به صورت گروه تولیدی و ارتقای همکاری در جهت تدوین استراتژی موردنظر صنعت مربوطه.

تولید خودروهای باقیمت و مصرف سوخت مناسب و سازگار با محیط زیست
کلید واژه ها: صنعت خودرو - خودرو - صنعت - مدیریت - صورت - راهکار - ادغام - خصوصی سازی - خودروهای تولید داخل - ایران - صنعت خودروسازی - اقتصاد مقاومتی - اقتصاد - انتقال - اتاق - افزایش - برنامه - کاهش - سرمایه گذاری - قانون اساسی - هیئت وزیران - ایران خودرو - ارزش افزوده - برنامه ریزی - بازار - گزارش - تحریم - قانون - توسعه - اصلاح

آخرین اخبار سرویس:
محصولات سایپا گران شد

بانک ها به کمک اشتغالزایی بیایند

صندوق های بازنشستگی از ابر چالش های کشور هستند

نیمی از عمر فعالان اقتصادی در بروکراسی طولانی مدت اداری می گذرد

در عرض یک ساعت وام بگیرید

کاهش 5.6 درصدی مبلغ چک های برگشتی در تیرماه

انتقاد سیف از عملکرد بانک ها/تسهیلات به بنگاه ها قابل قبول نیست!

محصولات سایپا گران شد+جدول قیمت های جدید

افت قیمت سکه

کاهش 5.6 درصدی مبلغ چک های برگشتی در تیرماه

امکان سنجش میزان بارندگی در امام زاده عبدالله باغملک را نداریم

چند درصد چک های پایتخت برگشت خورد؟

روزیاتو: با مخوف ترین گروه های مافیایی و تبهکاری در سراسر جهان آشنا شوید

خبر وزیر پیشنهادی اقتصاد از سود سهام عدالت

هواوی جایگاه اپل را تصاحب کرد +جدول

گلخانه های ارزان قیمت در اراضی مستثنیات فارس احداث می شود

تاکید دولت بر حراست از ظرفیت هاست/سرعت رشد اقتصادی استان مرکزی از متوسط کشور بالاتر است

عامل اصلی خواب بازار مسکن

با تسهیلات بدون بهره و چهار روزه میتسوبیشی بخرید

معاون عمرانی از تعهد 4 هزار اشتغال روستایی با 730 میلیارد ریال در 96 خبر داد

15هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید و اشتغال به استان اختصاص داده شد

نامه سیف به مدیران بانک ها/تسهیلات به بنگاه ها قابل قبول نیست!

2345 میلیارد تومان در 1839 طرح و پروژه با ایجاد 8098 شغل در این استان هزینه شد

محصولات سایپا گران شد

لزوم سرمایه گذاری در سهولان مهاباد،دومین غارآبی کشور

اعطای تسهیلات با سود 6 درصد برای نوسازی ناوگان مسافربری کرمان

استخدام استند عطر فروشی / تبریز

نامه سیف به مدیران بانک ها/ تولید؛ اولویت امسال نظام بانکی

امکان انجام تمام خدمات بانکی با سامانه 727 بانک سینا

قیمت جدید محصولات سایپا اعلام شد+ جدول

شهرستان دماوند از فقدان زیرساخت های گردشگری رنج می برد

بانک مرکزی اعلام کرد کاهش 5.6 درصدی چک های برگشتی در تیرماه

انعقاد پیمان خواهر خواندگی دو شهر دلیجان و دیلیجان ارمنستان

کاهش 5.6 درصدی مبلغ چک های برگشتی

امید صنعت غذا به وزیر جدید صنعت است

استقبال مشتریان گروه سایپا از افزایش ضریب امنیتی بسته بندی قطعات یدکی

زمان فروش پژو 301 مشخص شد

شرکت ایرالکو اراک به تعهداتش عمل نکرد

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

حمل و نقل جاده ای فارس ظرفیت جا به جایی بیش از 40 میلیون تن کالا را دارد

شکوفا کردن اقتصاد و تولید جهاد امروز در کشور است

کاهش 5.6 درصدی مبلغ چک های برگشتی تیرماه نسبت به ماه پیش

مظنه خودرو دست دوم در بازار

اطلاعیه جدید موسسه کاسپین درباره تعاونی منحله فرشتگان

گزارشی از رونق وام های ساعتی؛ 1 ساعته وام بگیرید!

28 درصد از برنامه های "ربیعی" غیرمرتبط با وزارت کار است

همه چیز درباره رنو کوییدی که به بازار ایران خواهد آمد

برگزاری دوره های آموزشی در شرکت بیمه رازی

شبکه سلطنت طلب اندیشه: شهرام هایون یک شیاد است

4 شرط خرید مواد پتروشیمی توسط حقیقی ها در بورس کالا

چند درصد چک ها در تهران برگشت خورده است؟

حمایت از تولید، اولویت نظام بانکی در سال جاری

بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی از نظر سهامدار

رایزنی سفیر ایران با تجار و سرمایه گذاران اردنی

بزرگترین املت دنیا در بلژیک

واگذاری کارگاههای کوچک به شرکتهای دانش بنیان در ملارد + گزارش

حذف فعالیت شبکاری کارگران معادن را پیگیری می کنیم

اهدای"قرآن طباخ" به استانداری مرکزی و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

70 میلیون متر مکعب آب از چاه های شهرستان روانسر برداشت می شود

پس از پنج سال خشکسالی در کرخنگان مروست استان یزد دو باره لوبیا کشت شد

کارخانه تمام اتومات تولید خودرو + فیلم

شمیرانات با 400 اثر تاریخی و طبیعی ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری دارد

گزارش گیری لحظه ای مجازی از وضعیت قسط تسهیلات مسکن

مبادله 9.3 میلیون چک در تیرماه/ تعداد چک برگشتی کاهش یافت

نگاهی به استوک های زلاتان از 1999 تا 2017

سهمیه زراعی زنجان به میزان 4 هزار هکتار به شهرهای استان ابلاغ شد

فرماندار نمین خبر داد احداث مینی پالایشگاه پتروساین در شهرک صنعتی شماره 2

مظنه خودرو دست دوم در بازار+ جدول

تصویب 5 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای شبکه های زهکشی در رودخانه های مرزی

میدان تجریش سنگفرش شود

فروش شیر خشک خارج از داروخانه ممنوع است/ با متخلفان برخورد می شود

قیمت انواع باتری تلفن همراه/مظنه خودرو ام وی ام در بازار/ادامه ارزانی در بازار سکه

بانک مسکن امکان گزارش گیری لحظه ای ازوضعیت پرداخت اقساط تسهیلات را فراهم کرد

نماینده رشت: از اعتصاب های کارگری خبری نیست/ قدر خدمات رایگان را می دانیم

سایپا محصولات خود را رسماً گران کرد+ لیست قیمتهای جدید

طرح "روستا، تعاون" با مشارکت بسیج سازندگی در روستاهای استان البرز اجرا می شود

کاهش قیمت سکه و ارز/ دلار 3819 تومان+ جدول

خودروی نو بخریم یا دست دوم ؟

16 درصد چک های پایتخت برگشت خورد

کاهش 5.6 درصدی مبلغ چک های برگشتی در تیرماه

تجهیز 53 هزار هکتار ازاراضی کشاورزی آذربایجان غربی به سیستم های نوین آبیاری

نمایشگاه بین المللی مبلمان و دکوراسیون در شیراز

توسعه صادرات غیرنفتی با کاهش قیمت تمام شده تولید امکان پذیر است

میانگین بارش امسال به 227 میلی متر رسید

بی توجهی به قدرت خرید عامه مردم در فروش خودرو

میدان تجریش سنگفرش شود

استخدام کارمند فروش خانم در یک شرکت بازرگانی در تبریز

ساخت دو شهرک 10 میلیارد دلاری برای رونق گردشگری صحرایی در عربستان

تقدیر کارگروه فین تک از بانک مرکزی

27 میلیارد و 145 میلیون ریال زکات در استان مرکزی جمع آوری شد

مدیریت اقتصاد در اتاق شیشه ای

اشتغال کار ربیعی نیست بلکه با سرمایه گذاری داخلی و خارجی محقق می شود

خودروهای الکتریکی چگونه جهان را تسخیر می کنند؟

کاهش دلار در مقابل یورو

30 درصد مزارع شالی گلستان در حال خشک شدن است/ فقر سفره های زیرزمینی در استان

استخدام 10 ردیف شغلی در موسسه نخبگان جوان/تهران

خرید 360 هزار تن گندم در لرستان

حضور 100 هزار و 343 زن سرپرست خانوار در مازندران

ایجاد 30 هزار فرصت شغلی سهم خوزستان از طرح فراگیر اشتغال

معاون فرماندار اردستان: بیش از 17 درصد جمعیت این شهرستان پیر است

استخدام کارشناس فروش در هولدینگ معتبر ساختمانی بیلدبرد

درآمد ماهیانه خانوار؛ 3.2 میلیون تومان/ هزینه از درآمد پیشی گرفت

ساخت شهرک های 10 میلیارد دلاری برای رونق گردشگری صحرایی در عربستان

خرید و فروش برگه سهام عدالت بی اعتبار است

توافقنامه مشارکت سه جانبه ترکیه، ایران و روسیه در زمینه انرژی

زندگینامه: مسعود کرباسیان (1335-)

9 ویژگی «بنز» که تا بحال نشنیده اید

ورود 100 دستگاه اتوبوس یورو 4 به شهر اصفهان با حمایت مالی بانک شهر

صنعت نان در سراسر کشور دونرخی است

صادرت نخستین محموله فولاد قم به عراق+فیلم

نقش استان اردبیل در تامین و امنیت غذایی ارزنده است

سرمایه گذاری 100 میلیون یورویی شرکت آلمانی در بخش ساخت و ساز

پرداخت 138 میلیارد تومان به حساب گندم کاران کردستانی

کاهش GDP با ادامه رکود مسکن

نباید کشاورز از کشت محصول استراتژیک ضرر کند/ محصولات کشاورزی همدان بازار فروش ندارد

رشد 75 درصدی تشکل های غیر دولتی در خراسان رضوی

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

بانک «شیر مادر» در کشور راه اندازی شود

افزایش محبوبیت مدل های الکتریکی BYD در بازار خودرو چین

راه حل ترافیک شمیرانات

واردات سالانه 5 میلیون تن روغن خام به کشور

خط راه آهن اراک- کرمانشاه آماده راه اندازی

دومین جشنواره گل آفتابگردان در میامی برگزار می شود

استخدام پشتیبان مشاورآموزشی درکانون فرهنگی(قلم چی)/ رشت

مشکلات امور مالیاتی دغددغه این روزهای مدیران کارخانجات گچ استان سمنان است

قیمت طلا کاهش یافت

نقاط کور راننده کم می شود+عکس

تولید روزانه سه هزار مترمکعب آب استاندارد جهانی در تصفیه خانه آب گیلان

تسهیلات ارزان قیمت به ایده های اجرایی استارتاپی در اردبیل ارائه می شود

رونمایی از جدیدترین تراشه "اینتل" در ابعاد نانو

افزایش پنج برابری شمار پناهجویان افغان از 2010 میلادی تاکنون

بافت های فرسوده شهری و روستایی لرستان تهدید کننده هستند

طرح گازرسانی به نعمت آباد و رضوانیه بخش مرکزی ابرکوه آماده بهره برداری است

صندوق بین المللی پول: چین مشکل بدهی هایش را حل کند

پایان حفاری 40 حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی

برداشت برنج از شالیزارهای طارم

بوی نامطبوع کود مرغی در مزارع بردخون

بانکداری اجتماعی و قرض الحسنه، نماد پایداری و کارآمدی در جهان

چهارشنبه 25 مرداد | سکه و دلار افزایشی شدند

ورود 100 اتوبوس یورو4 به شبکه حمل و نقل عمومی اصفهان

صادرات دام به قطر مجوز قانونی ندارد/گوشت های وارداتی بازار را تنظیم می کند

بزرگترین شرکت های بورسی و فرابورسی

استخدام مهندس شیمی با گرایش نساجی جهت بازاریابی و فروش

پرداخت 138 میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران کردستانی

نوسازی حمل و نقل عمومی با استفاده از تراموا در پایتخت

کارگران بزرگترین معدن طلای ایران 4 ماه حقوق نگرفته اند

مظنه خودرو دست دوم در بازار

1250 میلیارد ریال به کارگران گروه ملی فولاد اهواز پرداخت شد

چگونه خودرو خود را پولیش کنیم؟

تعاونی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی کشور تأمین مالی شد

تولید کنندگان خوراک دام باید مجوز بهداشتی داشته باشند

جشنواره بزرگ قرآنی حبل المتین در منطقه پارس جنوبی برگزار می شود

تهران میزبان اولین نمایشگاه بین المللی شیشه و صنایع وابسته

مردم در موسسه خودخوانده «حافظ» سپرده گذاری نکنند

استقبال مشتریان از افزایش ضریب امنیتی بسته بندی قطعات یدکی

1850 میلیارد تومان دیگر از مطالبات گندمکاران پرداخت شد/ خرید گندم کشاورزان به 8.6 میلیون تن رسید

استخدام مدیر سیستم در شرکت راهکارهای همراه کارینا

پرداخت 107 میلیارد تومان از بهای برگ سبز چای به کشاورزان

تقدیر وزیر کشور از تلاش های بانک صادرات/ رونمایی از دو محصول جدید

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

صادرات 450 هزار تنی لبنیات

بررسی اجرای شهر هوشمند بوشهر با حضور کارشناسان اتریشی

بهترین پیشنهاد ها برای خرید یک گوشی لاکچری/تشخیص شارژر اصلی از تقلبی آیفون/رتبه لپ تاپ اپل در بازار دنیا/کامپوتر جیبی

پرداخت 138 میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران کردستانی

میدان تجریش سنگفرش شود

استفاده از تراموا و نوسازی و توسعه ناوگان حمل ونقل عمومی در پایتخت

وام 30میلیون تومانی برای مستمری بگیران تامین اجتماعی

بهره برداری از مسجد «هفتاد و دو تن» میدان آزادی در آغاز هفته جهانی مساجد

با 30 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول قیمت

خودسوزی پیمانکار شهرداری در منطقه 16

مرسدس بنز 8 میلیارد تومانی با پلاک ملی + عکس

آمار عجیب در سرشماری95/ تعداد مردان متاهل از زنان پیشی گرفت!

فتوتیتر/قاضی زاده هاشمی:11 میلیون ایرانی با درآمد کمتر از یک میلیون تومان بیمه شده اند

میدان تجریش سنگفرش شود

کاهش آسیب های اجتماعی حوزه صنعت با همکاری شورای اجتماعی کشور

افزایش 120 درصدی اعتبارات بانکی کمیته امداد خراسان رضوی

ووشوکاران زنجانی آماده حضور در آوردگاه جهانی

قیمت نفت اندکی افزایش یافت

اجرای طرح کاداستر در 40 هزار هکتار از زمین های کشاورزی

خسارت سنگین تعطیلی ماه اوت برای ایتالیایی ها

بروکراسی پیچیده اداری سد سرمایه گذاری های داخلی و خارجی

بازگشایی درب بورس کالا به روی خریداران حقیقی

سرمازدگی پاییزه علل اصلی کاهش تولید کلزا در کردستان بوده است

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

خودروی عجیب آئودی /ترون های امپراطور در آینده می آیند +تصاویر

میزان خسارت زلزله ناغان بیش از 23 میلیارد تومان برآورد شد

برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه شرکت توسعه و عمران اراضی کشاورزی

آیفون 7S با وجود نمایشگر هم اندازه، از آیفون 7 بزرگتر است

همکاری شهرداری تهران با سپاه و قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ادامه می یابد

نسل جدید هیوندای سانتافه در حال تست دیده شد + فیلم

ریزر ماوس گیمینگ Atheris را با شارژدهی 350 ساعته معرفی کرد

روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسابرجام

فروش اقساطی هیوندای i10 + جزییات و شرایط

معاون مدیر امور طیور جهاد کشاورزی استان همدان خبر داد ارائه تسهیلات وام به 186 زنبوردار همدانی

تجهیز 53 هزار هکتار ازاراضی کشاورزی آذربایجان غربی به سیستم های نوین آبیاری

افزایش 2 برابری مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو

رنو رتبه نخست بازار خودروهای وارداتی ایران را از آن خود کرد

خرید و فروش برگه های سهام عدالت بی اعتبار است

اعلام نتایج المپیاد راسخون 25 جزء جامعهالقرآن استان تهران و البرز

31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو

31 راهکار برای برون رفت از چالش های صنعت خودرو