مطالب مرتبط:
منطقه گرایی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ نخستین گام بین المللی سازی
واحدهای بین المللی دانشگاه آزاد بازنگری می شود
همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر و انجمن علمی کشت سلول و بافت گیاهی ایران
دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی همدان بر سکوی قهرمانی آسیا ایستاد
موافقت هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی با ارتقای رتبه 19 عضو هیات علمی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 16:512017-06-19دانش

منطقه گرایی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ نخستین گام بین المللی سازی


سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی در روزنامه فرهیختگان، به آغاز فعالیت های جدید این دانشگاه در حوزه بین المللی و تعامل با کشورهای همسایه اشاره و راهبردهای دانشگاه آزاد اسلامی را در این حوزه توضیح داده است.

- اخبار دانشگاهی را از کانال اخبار دانشگاهی SNN.

ir" دنبال کنید به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سرپرست سازمان چاپ، انتشارات و امور رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی در روزنامه فرهیختگان، به آغاز فعالیت های جدید این دانشگاه در حوزه بین المللی و تعامل با کشورهای همسایه اشاره و راهبردهای دانشگاه آزاد اسلامی را در این حوزه توضیح داده است.

متن کامل یادداشت دکتر صالح اسکندری به شرح زیر است: بین المللی سازی به عنوان فرآیند یکپارچه سازی عناصر آموزشی، تحقیقاتی و خدماتی دانشگاه در ابعاد بین المللی، رویکردی نوین برای حذف محدودیت های زبانی تولید و مصرف علم، گسترش ارتباطات فراملی دانشگاهی، بسط مدار گردش اطلاعات تخصصی و نوآورانه، تامین علایق و تسهیل جذب نیروهای مستعد و ارتقای دانشگاه در رتبه جهانی است.

تاسیس مراکز دانشگاهی بین المللی همچنین به عنوان امکان توسعه ارتباطات بین فرهنگی در خلال فرآیند آموزشی و تحقیقاتی مورد توجه است و از این رو رویکرد منطقه گرایی دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید می تواند به عنوان گام نخست مهمی در جهت بسط گفتمان انقلاب اسلامی در سطح فراملی برای کشور ایران و بیداری اسلامی در منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا، اهمیت و اولویت داشته باشد.

این تاثیر از طریق ایجاد ارتباطات بین دانشگاهی و درک متقابل بین فرهنگی ممکن می شود؛ از این رو تاسیس این مراکز هم راستا با رسالت و ماموریت کلان دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان دانشگاه انقلاب اسلامی است.

براساس آمار های موجود، از حدود 4600 دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در خارج از کشور در شعبه لبنان از مجموع 1372 دانشجو تعداد 321 دانشجوی ایرانی بوده و این شعبه توانسته است 1051 دانشجوی غیرایرانی جذب کند.

در واحد دانشگاهی افغانستان 770 دانشجوی خارجی تحصیل می کنند و درنهایت در شعب و دفاتر آکسفورد و روسیه هیچ دانشجوی خارجی جذب نشده است.

آمارها به خودی خود بیانگر آن هستند که اتفاقا دانشگاه آزاد اسلامی در جذب دانشجوی خارجی در کشورهای منطقه خصوصا افغانستان و لبنان توانسته موفق باشد؛ البته واحدهای بین المللی در داخل کشور خود گواهی بر این مدعا هستند.

این در حالی است که شعبه آکسفورد هم اکنون زیان ده بوده و نه تنها هیچ توجیه استراتژیکی برای تداوم فعالیت های آنها نیست بلکه به لحاظ مالی نیز ادامه چنین وضعیتی غیرقابل قبول است.

تبادلات دانشگاهی در سطح منطقه به موازات بهره گیری از دیپلماسی علمی به مدد سال ها تجربه علی اکبر ولایتی و علی محمد نوریان در عرصه های بین المللی و سیاست خارجی و ارتباطات گسترده ایشان با کشورهای منطقه به خصوص عراق، سوریه، لبنان، آذربایجان، ترکمنستان و حتی روسیه می تواند نویدبخش دوران جدیدی در فعالیت های بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی باشد.

حضور در منطقه به معنای نادیده انگاشتن فضای بین المللی نیست و منطقه گرایی گام نخست بین المللی سازی دانشگاه آزاد اسلامی است.

سه شیوه اصلی بین المللی سازی دانشگاه ها در جهان عبارتند از ایجاد مراکز اقماری در مناطق جغرافیایی دیگر با پشتیبانی کشور میزبان و نظارت بر کیفیت عملکرد توسط دانشگاه مادر، تاسیس شعبه های محلی یا منطقه ای با سرپرستی خود دانشگاه که هزینه های آن از طریق سرمایه های خارجی تامین می شود و بین المللی سازی سراسری دانشگاه که در برخی دانشگاه های تراز اول جهان که از امکانات زیربنایی بهتری برخوردارند، معمول است.

همچنین تعریف بین المللی سازی برای دانشگاه های انگلیسی زبان متفاوت از دانشگاه های کشورهای غیرانگلیسی زبان است.

مقایسه دانشگاه های آمریکایی و دانشگاه های موفق آسیایی مانند برخی دانشگاه های کشور ژاپن نشان می دهد بخش ها و ادارات بین المللی دانشگاه های غیرانگلیسی زبان از نظر ساختار، گسترده تر و از نظر برنامه، جزیی نگرتر هستند.

نگاهی به راهبردهای این دانشگاه ها نشان می دهد اصلی ترین تهدیدها برای نیل به بین المللی شدن یک دانشگاه، ناهمخوانی فرهنگی و زبان است.

از این رو، ابتکار توسعه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در منطقه که اشتراکات فرهنگی و زبانی بیشتری با کشور ایران دارند، گام مطمئنی در فرآیند بین المللی سازی است.

با این نگاه، راهبردهای اصلی منطقه گرایی دانشگاه آزاد اسلامی را می توان ایجاد مراکز و دپارتمان های بین المللی در کشورهای همسایه یا هم پیمان، مشارکت در برنامه ها و همبستگی های منطقه ای یا جهانی بین المللی سازی دانشگاه ها، تعریف فرآیند بین المللی سازی در قالب چارت (از نظر زمان، بودجه، بخش های مرتبط، مسئولیت ها و وظایف)، تعریف نظام ارزیابی فرآیند، تعریف شاخص های بین المللی سازی، تعریف راهبردی اهداف موردنظر در زمینه بین المللی سازی، بهبود مستمر فرآیندهای بین المللی سازی و پایش و ارزیابی بخش های مرتبط در فعالیت بین المللی سازی دانست.

برای تحقق هدف منطقه گرایی به عنوان فاز اول بین المللی سازی، یک مجموعه اقدامات محوری باید توسط دانشگاه مادر محقق شود.

تدوین آیین نامه تاسیس مراکز بین المللی، تدوین دستورالعمل اجرایی تاسیس مراکز بین المللی، ایجاد مراکز آموزشی بین المللی همخوان با معیارها و شاخص های جهانی، گسترش اداره دانشجویان بین المللی به عنوان یکی از مجموعه های زیرنظر مستقیم معاونت پژوهش، تاسیس کمیته بین المللی سازی، تعریف شاخص های فرآیند ایجاد مراکز بین المللی، تعریف فرآیند و طراحی چارت فرآیند تاسیس مراکز بین المللی، گسترش همکاری با پیمان های منطقه ای بین المللی سازی دانشگاه ها مانند همبستگی دانشگاهی آسیاـ پاسفیک، شبکه دانشگاهی آسه آن، موسسه بین المللی ماکرو مکانیسم و مولکولار مدیسن، همبستگی بین المللی دانشگاه های تحقیقاتی، شبکه بین المللی تقویت تحقیقات دانشگاه های یو21 و همبستگی گسترش دانشگاه های الکترونیک 21گلوبال مهم ترین گام های زیرساختی در اقدام یکپارچه است.

توسعه واحدهای منطقه ای دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به رویکرد و ماموریت جدید دانشگاه، جزء اولویت هایی است که علاوه بر تامین منابع مالی مورد نیاز برای بقا و توسعه دانشگاه در شرایط شدت یافتن رقابت جهانی، به توسعه زیربنایی و بلندمدت گفتمان انقلاب اسلامی در منطقه از طریق پشتیبانی از ارتباطات بین فرهنگی منجر می شود.

مطالعات بین المللی سازی نشان می دهد چنین اقداماتی چالش های زیرساختی، نیروی انسانی، تشکیلاتی و مالی برای معاونت های راس دانشگاه ایجاد خواهد کرد.

عبور از این چالش ها از طریق اعمال سازوکارهای یکپارچه سازی اقدامات از طریق رفع تزاحم ها، ادغام مسیرهای موازی، توسعه زیرساخت های مجازی، مجازی سازی حداکثری فرآیندها و سامان بخشی به امور تکرارپذیر از طریق استانداردسازی فرآیندها توسط مدیریت کلان دانشگاه تسهیل می شود.


کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - اسلامی - بین المللی - دانشجو - آزاد - کشورهای همسایه - انقلاب اسلامی - کشور - ارتباطات - منطقه - افغانستان - ایران - روزنامه - دانشجوی ایرانی - بیداری اسلامی - جدید - فرهنگی - ایرانی - یکپارچه سازی - رسانه - اخبار - لبنان - خبرگزاری - آمار - اسکندری - اطلاعات - نخستین - اهمیت

آخرین اخبار سرویس:
کشف شواهدی از سیاره دهم در منظومه شمسی!

کشف شواهدی از سیاره دهم در منظومه شمسی!

دعای ملکوتی وداع با ماه رمضان علامه مخبردزفولی

تایید 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تایید بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آیا چین به زودی آمریکا را در رهبری علمی جهان شکست خواهد داد؟

معاون آموزشی دانشگاه آزاد: وزارت علوم بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد آزاد را تایید کرد

افزوده شدن بیش از 160 کدرشته محل به دفترچه ارشد

بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تایید شد

چالش بزرگ دانشگاه آزاد با تصمیم وزارت علوم به حذف 30 درصد کد رشته ها

تایید بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

رهایی خبر داد تایید بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

نوریان در پیامی فرارسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت

وزارت علوم بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد آزاد را تأیید کرد

افزوده شدن بیش از 160 کدرشته به دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد

برگزاری پجمین نمایشگاه فناوری نو در تبریز

بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تایید شد/ شرایط آموزشی دانشگاه مناسب است

چالش بزرگ دانشگاه آزاد با تصمیم وزارت علوم به حذف سی درصد کد رشته ها

بازی جدید وزارت علوم با دانشگاه آزاد و حذف کیلویی رشته های این دانشگاه

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد آزاد

رییس دانشکده ارتباطات علامه:اعتراض دانشجویان منطقی نیست

حذف فله ای و غیرکارشناسی 30 درصد از ظرفیت ارشد دانشگاه آزاد توسط وزارت علوم

سازمان بسیج دانشجویی برگزار می کند پذیرش دانش پژوه در دومین سال مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا

شیوه نامه ای برای جلوگیری از فرار مغزها

مشارکت دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان در تصفیه بزرگترین پساب صنعت رزین کشور

افزایش همکارهای های علمی پارک علم و فناوری و دانشگاه شیراز

راه اندازی 40 شرکت دانش بنیان در اصفهان +فیلم

بیش از 160 رشته محل کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تایید شد/ شرایط آموزشی دانشگاه مناسب است/ ادامه بررسی رشته ها از 7 تیر

کشف توده ای در ابعاد مریخ بیرون از منظومه شمسی

ظریف وارد برلین شد

نماز عید فطر ـ استان ها (2)

جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه الزهرا(س) برگزار می شود

امکان ثبت نام در برنامه تبادل دانشمندان جوان بین ایران و چین فراهم شد

انجام پروژه هوش مصنوعی جدید توسط نابغه هوش مصنوعی جهان

حاتمی: مهلت ثبت نام آزمون تعیین صلاحیت تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی تمدید شد

مبارزه با آفت ها با "حصار لیزری"

انجام پروژه هوش مصنوعی جدید توسط نابغه هوش مصنوعی جهان

جزییات ظرفیت پذیرش در آزمون دستیاری

منطقه الضلیعیات نزدیک دیرالزور آزاد شد

فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی/ شیوه نامه ای برای جلوگیری از فرار مغزها

نماز عید فطر در قم

تمدید مهلت ثبت نام آزمون تعیین صلاحیت تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی

یک بام و دو هوای وزارت علوم در دانشگاه آزاد اسلامی

ثبت 2837 دستگاه آزمایشگاهی و کارگاهی در سامانه "ساها" لرستان

پیام تبریک دکتر نوریان به مناسبت عید سعید فطر

ظریف وارد برلین شد

جزییات ظرفیت پذیرش در آزمون دستیاری/ رشته های با کمترین ظرفیت

دکتر نوریان درگذشت رییس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر را تسلیت گفت

تصویر جذاب ناسا از یک کهکشان "مرده"!

راز شب های روشن برملا شد

نماینده مجلس: حذف رشته های دانشگاه آزاد اسلامی از سوی وزارت علوم غیر علمی است

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

کاهش فوری درد دندان با اختراع ایرانی

نماز عید فطر ـ استانها

طراحی و ساخت صفحه لمسی مادون قرمز در اصفهان

پروژه المان شهدای گمنام واحد فردوس کلنگ زنی شد

نماز عید فطر ـ تهران (1)

کاهش 40 درصدی شهریه برخی رشته های فاقد تقاضا

واکنش تند نماینده اردبیل به حذف گسترده ی رشته های دانشگاه آزاد

تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان درپی درگذشت دانشجوی واحد زاهدان

حذف رشته گرایش های شناسنامه دار و صاحب مجوز ساختار آموزشی را با مشکل مواجه می کند

گشایش مرکز نوآوری دانشگاه پیام نور شهرکرد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد

صوتی که توسط همه میکروفون ها شکار می شود

سرگردانی داوطلبین دکتری در انتخاب رشته علوم قرآن و حدیث دانشگاه آزاد

فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد/شیوه نامه ای برای جلوگیری از فرار مغزها

کلیه اخبار کنکوری و دانشگاهی 5 تیر 96

عکس/ نماز عید فطر سال 1337 در انجمن اسلامی دانشگاه تهران

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد

فرایند جذب نخبگان در دانشگاه آزاد/شیوه نامه ای برای جلوگیری از فرار مغزها

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

تولید پانسمانی برای کاهش فوری دردهای دندانی

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا 17 تیر

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد تا 17 تیر

نتایج یک مطالعه بین المللی؛ شبکه ارتباطات کوانتومی به واقعیت نزدیک تر می شود

باجه بانک ملی در دانشگاه آزاد افتتاح شد

عکس | رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

افتتاح باجه بانک ملی در دانشگاه آزاد واحد تهران شرق

رویت هلال ماه شوال در قم

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

زمین فوتبال بسیار جالب در کاردیف +عکس

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

سرگذشت کتاب مرجع در ایران

رویت هلال ماه شوال در قم

این صوت جادویی را همه میکروفون ها شکار می کنند اما گوش شما نمی شنود!

دوربین های بدون لنز هم به بازار آمدند! +تصاویر

کشف منشا جت های سرکش که از سطح خورشید فوران می کنند! +عکس

دوربین های بدون لنز هم به بازار آمدند! +تصاویر

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد

این صوت جادویی را همه میکروفون ها شکار می کنند اما گوش شما نمی شنود!

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد تا 17 تیر

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا 17 تیر

کاهش فوری درد دندان با این اختراع ایرانی

نتایج یک مطالعه بین المللی؛ شبکه ارتباطات کوانتومی به واقعیت نزدیک تر می شود

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

باجه بانک ملی در دانشگاه آزاد افتتاح شد

ثبت نام آزمون «ای پی تی» دانشگاه آزاد آغاز شد

آزادراه پل زال به اندیمشک مسدود شد

تمدید مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون ارشد دانشگاه آزاد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

عکس | رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

بررسی رشته های حذف شده دانشگاه آزاد/ رشته ها در صورت واجد شرایط بودن مجوز پذیرش می گیرند

احتمال وجود سیاره دهم در منظومه شمسی

درخواست تمدید مرخصی استعلاجی علیرضا گلی پور

زمین فوتبال بسیار جالب در کاردیف +عکس

مارمولک ماهی؛ عمیق ترین شکارچی دنیا +عکس

ماکسیما 2016 در ایران +عکس

باجه بانک ملی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق افتتاح شد

تمدید مهلت نام نویسی آزمون تعیین صلاحیت تدریس دانشگاه علمی کاربردی تا 11 تیر

باجه بانک ملی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق افتتاح شد

باجه بانک ملی ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق افتتاح شد

تمدید مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی

تبادل دانشمندان جوان میان ایران و چین

مهلت انتخاب رشته آزمون دستیاری تخصصی تمدید شد

تبادل دانشمندان جوان میان ایران و چین

برنامه تبادل دانشمندان جوان بین ایران و چین اجرایی شد

صوتی که توسط همه میکروفون ها شکار می شود

باجه بانک ملی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق افتتاح شد

افتتاح باجه بانک ملی در دانشگاه آزاد واحد تهران شرق

احداث مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد ارومیه

بیانیه وزارت علوم درباره حواشی ایجاد شده پیرامون دانشگاه آزاد

وزارت علوم: درخواست های دانشگاه آزاد را بررسی می کنیم

کسب رتبه برتر دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) در جشنواره پایان نامه های قرآنی

بیانیه وزارت علوم در خصوص کم شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد

بازنگری وزارت علوم در حذف 2900 رشته دانشگاه آزاد

احداث مرکز ملی پرورش حیوانات آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد ارومیه

حذف رشته های هسته ای و سهمیه بسیج از دانشگاه آزاد غیرکارشناسی است

فقط به رشته های دارای مجوز دانشگاه آزاد، ظرفیت می دهیم

صوتی که توسط همه میکروفون ها شکار می شود

برگزاری اردوی جهادی دانشگاه آزاد قم در لیالی قدر+تصاویر

جزییات زمان و نحوه دریافت کارت کنکور 96

پاسخ وزارت علوم به شائبه کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد

وزارت علوم رشته های هسته ای دانشگاه آزاد را هم حذف کرد

وزارت علوم اعلام کرد گسترش مراکز آموزش عالی منوط به تصویب شورای گسترش است/مستندات دانشگاه آزاد بررسی می شود

بازنگری وزارت علوم در حذف 2900 رشته دانشگاه آزاد

برنامه گروه های جهادی دانشگاه های کشور در مناظق زلزله زده خراسان شمالی

طراحی و ساخت موفقیت آمیز باتری کاملاً گرافنی

جزییات زمان و نحوه دریافت کارت کنکور 96

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا 10 تیرماه

تاکید وزیر بهداشت برای تقسیم زمین دانشکده توانبخشی علوم پزشکی ایران تا قبل از دولت جدید!

معاونت حقوقی وزارت علوم سهمیه بسیج در دانشگاه آزاد را غیرقانونی اعلام کرد

«مسئولان صاحب قدرتی» که خود را بی نیاز از نوشتن «پایان نامه» می بینند

اعلام رتبه دانشگاه ها در پذیرش دانشجو

نمایشگاه فناوری های نو، بهار دستاوردهای علمی و کاربردی کشور است

رشته های حذف شده دانشگاه آزاد اسلامی در دست بررسی است/ در صورت واجد شرایط بودن، مجوز پذیرش می دهیم

نماینده وزیر علوم در هیات امنای دانشگاه مذاهب معرفی شد

پاسخ وزارت علوم به شائبه کم شدن ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد

از بازداشت یک دانشجوی ملایری تا ماجرای جنجالی خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز

محققان عنبیه مصنوعی خودکار تولید کردند

ماموریت جدید آژانس فضایی اروپا برای اندازه گیری امواج گرانشی در فضا

اعتراض برخی از دانشجویان به برگزاری آزمون در ساعات راهپیمایی روز قدس

پیام تسلیت دکتر نوریان به خانواده دانشجوی واحد زاهدان

استاندار آذربایجان شرقی:نمایشگاه ربع رشیدی فرصت تبدیل علم به ثروت

وزیرعلوم با حکم ریاست دانشگاه صدا و سیما موافقت کرد

دانشگاه آزاد اسلامی استان قم، میزبان 5 هزار داوطلب مصاحبه دکتری است

حذف رشته های دانشگاه آزاد اسلامی باعث بیکاری هزاران فرهیخته می شود/ نگاه وزارت علوم مثبت است/ متقاضیان تحصیل در دانشگاه نگران نباشند

رییس پیشین دانشگاه آزاد اسلامی شوشتر به یاران شهیدش پیوست

اقدامات دانشگاه امام صادق(ع) در حوزه نظریه پردازی

دانشگاه آزاد در انتظار ابلاغیه وزارت علوم برای سهمیه بسیجیان در تحصیلات تکمیلی

دانشگاه تبریز مستعد جذب دانشجویان منطقه قفقاز است

آقای روحانی از تبعیض نهادهای سیاست گذار نسبت به دانشگاه آزاد جلوگیری کنید

رتبه اول کنکور هنر 92: اشتغال در حین تحصیل را دوست دارم/ توصیه به داوطلبان کنکور

مولایی در گفت وگو با فارس خبر داد بررسی رشته های حذف شده دانشگاه آزاد/ رشته ها در صورت واجد شرایط بودن مجوز پذیرش می گیرند

دلایل بروز تخلف پژوهشی/لزوم نظارت کافی استاد راهنما به عملکرد دانشجو

اعلام اسامی چند برابر ظرفیت ارشد

تیم کاراته بانوان پیام نور فارس در راه اتریش

اعلام شرایط مصاحبه رشته های دارای شرایط خاص مقطع ارشد دانشگاه تهران

برخی طرح های کلان ملی انتطارات را محقق نکردند/عزم جدی برای پیشرفت

دانشجو بودن یکی از زوجین برای ثبت نام عتبات کافی است

منشا فوران های خورشیدی کشف شد

اعلام زمان مصاحبه دوره های مشترک دانشگاه خواجه نصیر

مصوبه کافی نیست، اطاعت و اجرا لازم است

اعلام اسامی چند برابر ظرفیت رشته های بورسیه کارشناسی ارشد 96

ساختمان دانشکده دندانپزشکی در بجنورد احداث می شود

واکنش تند نماینده اردبیل به حذف گسترده رشته های دانشگاه آزاد اسلامی

دلایل بروز تخلف پژوهشی/لزوم نظارت کافی استاد راهنما به عملکرد دانشجو

آغاز ثبت نام اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه های جیرفت

ثبت نام آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز نام نویسی آزمون EPT تیر دانشگاه آزاد

علت بستن صفحه شخصی آموزش دانشجویان بدهکار خوابگاهی، ضرر وارده به دانشگاه است

ظریف فردا به برلین می رود

برگزاری نخستین همایش ملّی نشان تعالی خدمات عمومی

قیمت غذا و نرخ اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی اعلام شد

ضرایب تاثیر نشریات جهان اسلام اعلام شد

ثبت نام آزمون «ای پی تی» آزاد آغاز شد

آغاز فرآیند انتخاب و معرفی دانشجوی نمونه علمی کاربردی در سال 96

پذیرش دانشجوی میهمان در دانشگاه خوارزمی محدود شد

اقدام در حذف رشته های بامجوز دانشگاه آزاد اسلامی سوال برانگیز است

آغاز ثبت نام آزمون EPT   تیرماه دانشگاه آزاد اسلامی

منطقه گرایی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ نخستین گام بین المللی سازی

منطقه گرایی دانشگاه آزاد اسلامی ؛ نخستین گام بین المللی سازی