مطالب مرتبط:
سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی جدید جداگانه لحاظ شده است
سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی جدید جداگانه لحاظ شده است
نام نویسی چهارمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از امروز
آغاز ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از امروز
نام نویسی چهارمین آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی از امروز
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 16:122017-06-19اجتماعي

بلاتکلیفی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا کی ادامه دارد؟


بلاتکلیفی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا کی ادامه دارد؟ جهت ورود به صفحه اخبار دوره آموزشی آزمون استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اخبار لحظه به لحظه استخدام آموزش و پرورش اینجا کلیک نمایید جهت ورود به صفحه اصلی استخدامی آموزش .

- خبر 29 خرداد 96: بلاتکلیفی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا کی ادامه دارد؟ (منبع: باشگاه خبرنگاران جوان) آزمون استخدامی آموزش و پرورش در سال 95 و روشن نبودن وضعیت پذیرفته شدگان برای ورود به کار منجر به اعتراض این گروه و بلاتکلیفی شرایط آن ها شده است.

سکوت آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف دوره های مهارت آموزی/ سرنوشت پذیرفته شدگان آزمون استخدامی چه خواهد شد؟به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از اردیبهشت ماه سال 95 صحبت برگزاری آزمون استخدامی با اظهارات علی اصغر فانی وزیر وقت آموزش و پرورش کلید خورد و تا شهریورماه گمانه زنی های بسیاری برای این آزمون انجام شد تا اینکه بالاخر از 18 مهرماه 95 ثبت نام برای این آزمون آغاز شد.

آبان ماه سال 95 آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای بیش از 233 هزار داوطلب ورود به حرفه معلمی و بعد از چندین ماه انتظار برای برگزاری این آزمون در سراسر کشور با یکدیگر رقابت کردند و با توجه به شرایط ذکر شده در این آزمون که در دفترچه استخدامی نیز به آن اشاره شده شرایط مناسبی برای پذیرفته شدگان درنظر گرفته شده بود و این مساله موجب شد تا شرکت کنندگان در آزمون با چنین ادعایی انگیزه بالایی در قبولی داشته و منتظر ورود به آموزش و پرورش از سال 96 باشند.

روایت های چندگانه مسئولان برای زمان برگزاری دوره های مهارت آموزی سرانجام در تاریخ 6 دی 95 نتایج این آزمون جذب 10 هزار نیروی انسانی اعلام شد که با توجه به ضوابط موجود برای پذیرش تعدادی از ظرفیت ها خالی ماند و در این زمینه سیدحسن حسینی مدیرکل امور و اداری و تشکیلاتی گفته بود که زمان دوره های مهارت آموزی گفت: پس از تعیین تکلیف اولویت ها اعلام نتایج انجام می شود و انشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش آمادگی کامل برای برگزاری دوره های مهارت آموزی را داشته و اردیبهشت ماه زمان قطعی برای آغاز اجرای این دوره است.

هرچند زمان برگزاری دوره های مهارت آموزی و نحوه ارائه خدمات در این دوره ها برای آزمون پیشین نیز دچار مشکلاتی بود و اعتراض مهارت آموزان را در پی داشت البته محمود مهرمحمدی در 17 مهرماه سال 95 برای برگزاری دوره های مهارت آموزی از احتمال برگزاری دوره های مهارت آموزی از دی ماه خبر داد و این موضوع تحقق نیافت تا اینکه مدیرکل امور اداری اردیبهشت ماه را زمان قطعی برگزاری دوره ها دانست.

در نهایت و پس از روایت های چندگانه مسئولان آموزش وپرورش و دانشگاه فرهنگیان برای برگزاری دوره های مهارت آموزی نه تنها امیدی برای بهبود شرایط وجود نداشت تا شاید مشکلات سال گذشته این دوره ها رفع شود بلکه اصل زمان برگزاری دوره برای پذیرفته شدگان و ورود آنها از مهر سال 96 خود را برای ورود به حرفه معلمی با اما و اگرهای بسیاری همراه شد که نشان داد وجود همیشگی وعده های بی پشتوانه در مسائل استخدامی انکار ناپذیر است.

توپ آموزش و پرورش در زمین دانشگاه فرهنگیان علی رغم اظهارات مسئولان امر در برگزاری دوره های مهارت آموزی در اردیبهشت ماه و عدم برگزاری در زمن مقرر اسفندیار چهاربند رییس مرکز منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش نهم اردیبشهت ماه عنوان کرد: زمان دقیق برگزاری دوره ها مشخص نیست و با توجه به برنامه ریزی دانشگاه فرهنگیان این کار انجام خواهد شد.

این مساله در حالی مطرح شد که محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان شانزدهم اردیبهشت ماه درمورد زمان برگزاری دوره های مهارت آموزی گفت: با توجه به زمان برگزاری مناسب دوره ها، مردادماه یا حداکثر مهرماه کلاس های مهارت آموزان آغاز به کار می کند و مهارت آموزان برای دوره ای یکساله مشغول به تحصیل می شوند.

این گفته ها که نشان از دقیق نبودن زمان برگزاری دوره ها داشت موجب نگرانی پذیرفته شدگان شده بود و پیگیری این گروه و رسانه ها موجب شد تا بیشتر به این موضوع پرداخته شود اما مسئولان ذیربط در آموزش وپرورش سکوت و عدم پاسخگویی برای شفاف سازی این مساله را در برنامه های خود قرار دادند.

وعده های آزمون استخدامی درست از آب در نیامد در دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش در مهرماه سال 95 در اختیار متقاضیان گرفته بوده در بخش شرایط و ضوابط دوره یکساله مهارت آموزی آمده است که در صورت موفقیت در دوره یکساله مهارت آموزی و ارائه اصل گواهی مربوط و اشتغال به کار، احکام کارگزینی با رعایت سایر ضوابط و مقررات مربوط از جمله تایید گزینش از تاریخ 1/7/1396 به بعد صادر خواهد شد.

این مساله موجب شده بود تا متقاضیان جویای کار امید به اشتغال هرچه سریعتر داشته باشند و بنا به اظهارات برخی پذیرفته شدگان از شرکت و تلاش برای ورود به شغل دیگر به امید ورود به حرفه معلمی از سال 96 اجتناب کردند که در این باره نعمت اله موسی پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان دهم خردادماه بیان کرد: برای این گروه از مهارت آموزان دوره یک ساله به منزله کار آموزی محسوب شده و حکم استخدامی صادر نمی شود و از مهر 97 می توانند به عنوان معلم در کلاس های درس حضور پیدا کنند.

بلاتکلیفی پذیرفته شدگان تا کی ادامه دارد؟ اظهارات متعدد برای شرایط برگزاری دوره های مهارت آموزی و شفاف نشدن این موضوع برای پذیرفته شدگان موجب بلاتکلیفی پذیرفته شدگان و اعتراض آنها به این شرایط شده که گویا تاکنون این مساله برای آموزش و پرورشی ها احساس تکلیفی نکرده که پاسخگوی این وضعیت باشندو همچنان سکوت را بهترین چاره دیدند.

میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس برای پیگیری این موضوع اظهار کرد: پذیرفته شدگان برای پیگیری وضعیت به ما نیز مراجعه می کنند که البته مجلس نهادی قانونگذار بوده و بر حسن اجرای قانون نظارت می کند و این مساله درحوزه اجرایی رخ داده و آموزش و پرورش باید پاسخگو باشد.

وی افزود: باید این موضوع به درستی به مسئولان امر منعکس شود تا راهکاراجرایی برای آن درنظر بگیرند از طرفی به عنوان نماینده مردم پیگیر این مساله هستم تا اگر نیاز باشد در کمیسیون آموزش این مساله مورد بررسی قرار گیرد البته باید ابتدا شرایط آموزش و پرورش و مهارت آموزان هر دو درنظر گرفته شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: آموزش و پرورش با مسائل گوناگونی روبه رو است و باید برای رفع همه این مسائل تلاش کند و نمی توان این تاخیر را نشانه بی نظمی این نهاد دانست و سعی می کنیم تا با توافق آموزش و پرورش این دوره ها در زمان باقی مانده برگزار شود البته نباید فراموش کرد که پذیرفته شدگان برای حرفه معلمی باید این دوره ها را بدون شتابزدگی و کامل بگذرانند.

شرایط موجود و پیگیری ها برای تعیین تکلیف وضعیت پذیرفته شدگان نتیجه ای نداشت و پاسخی از سوی وزارتخانه متولی این امر ، آموزش و پرورش دریافت نمی شود و حتی فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش 20 خردادماه خبر از جذب هشت هزار نیروی جدید در قالب آزمون استخدامی داد و این صحبت در حالی مطرح شده که هنوز وضعیت پذیرفته شدگان سال 95 مشخص نیست .

امید که برای هر آزمون زیر ساخت ها و برنامه ریزی های کوتاه مدت و بلندمدت لازم انجام می شد تا این چنین بلاتکلیفی هایی برای قشر جویای کار ایجاد نشود و شاهد اینگونه بی اعتنایی مسئولان امر به دنبال چنین مسائلی نباشیم.


کلید واژه ها: آموزش و پرورش - آزمون استخدامی - استخدام - آزمون - استخدامی - آموزش - خبرنگار - خبرنگاران - شرایط - اعتراض - علی اصغر فانی - صفحه - نیروی انسانی - اعلام نتایج - اخبار - علمی - فرهنگیان - لحظه - علی اصغر - مسئولان - ثبت نام - انگیزه - انتظار - دفترچه - گزارش - خرداد - حسینی - تاریخ - اداری - پزشکی

آخرین اخبار سرویس:
تاخیر در پروازهای اهواز به علت گرمای شدید هوا

قلعه «نودوز» یا «نقدوز» اهر

نحوه تمدید مهر خروج مشمولین تشریح شد

اتمام عملیات مرمت و بهسازی بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی: زلزله شوقان خسارتی نداشت

دیدنی های پایتخت خوشنویسی ایران

گاوصندوق گنج نادری کجاست؟

ایرانسرا/ «ترشاب» دریاچه ای زیبا در دل کویر کرمان

هوای تهران تا پایان هفته سالم است

گردشگری در جنگل ابر و چالش های پیش رو

اهرام ثلاثه مصر از فضا چطور دیده می شوند؟! +عکس

مسافران جمعه برنگردند

عامل وضعیت بحرانی میناب

ترافیک سنگین در جاده کرج -چالوس / محوریکطرفه شد

گردشگری در جنگل ابر و چالش های پیش رو

هوای 5 استان کشور آلوده شد

گرما در اهواز پروازها را زمین گیر کرد

ترافیک سنگین در جاده کرج -چالوس

هوای 52 درجه ای در اهواز

کاهش نسبی دمای هوا در آذربایجان غربی از پنجشنبه این هفته

کاهش نسبی دمای هوا در آذربایجان غربی از پنجشنبه این هفته

دمای هوای اهواز به 52 درجه می رسد

همه آنچه باید در مورد خطرات مثلث برمودا بدانید

ترافیک سنگین در جاده کرج -چالوس محوریکطرفه شد

تاخیر در پروازهای اهواز به علت گرمای شدید هوا

توضیحات پلیس راهور ناجا درباره رأی دیوان عدالت اداری

دمای هوای اهواز به 52 درجه می رسد

گرما در اهواز پروازها را به تاخیر انداخت

دانلود بازی ماجراجویی زمستان سرد (برای کامپیوتر) - Impact Winter PC Game - دانلود رایگان

ترافیک سنگین در جاده کرج -چالوس / محوریکطرفه شد

شرایط پذیرش معلم در آموزش و پرورش

طرح دانشجوی لهستانی برای معضل خشکی زاینده رود+تصویر

محدودیت انتخاب رشته برای دانش آموزان افغان برداشته شد

گرمای52 درجه اهواز؛ ایران به گرمایش جهانی نزدیک تر می شود؟

حضور گسترده گردشگران تابستانی در سی سخت

ترکیبی از M20 و M21: تصویر روز 96.04.07

استخدام کارگر ساده و انباردار در واحد صنایع غذایی در تبریز

دیدار سردار سلیمانی با ابراهیم رییسی/تصویر

شدت گرما پروازهای خروجی اهواز را مختل کرد

گرد و غبار در برخی مناطق کشور

ثبت نام 930 هزار و 208 داوطلب در کنکور سراسری سال 96

12 استان کشور درگیر گرد و خاک و کاهش دید افقی

نحوه تمدید مهر خروج مشمولین تشریح شد

گرما در اهواز پروازها را به تاخیر انداخت

ترافیک سنگین در جاده کرج ـ چالوس

شدت گرما پروازهای خروجی اهواز را مختل کرد

12 استان کشور درگیر گرد و خاک و کاهش دید افقی

ثبت نام چهارمین آزمون استخدامی تا یک شنبه 11 تیر ادامه دارد

رقابت 7 هزار دانش آموز برای ورود به مدارس نمونه دولتی

داوطلبان کنکور امسال 7 درصد افزایش داشتند

ثبت نام اینترنتی نقل و انتقال بین منطقه ای فرهنگیان شهر تهران آغاز شد

ثبت نام اینترنتی نقل و انتقال بین منطقه ای فرهنگیان شهر تهران آغاز شد

سی سخت میهمان مسافران و گردشگران

آغاز بیمه خدمات امداد خودرویی

ترافیک سنگین در جاده کرج ـ چالوس

استخدام سرپرست کارگاه

سفر مردم به مناطق شمالی کشور

دیدار عیدانه دانش آموزان دختر نظرآبادی با سالمندان

مسافران نوروزی در مازندران

جاده های شمال فردا به سمت تهران یک طرفه است

والدین البرزی برای دریافت کارت ورود به آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام کنند

ترافیک نیمه سنگین درراه های البرز

ترافیک آزادراه های کرج - قزوین و رشت - قزوین نیمه سنگین است

دیدار عیدانه دانش آموزان دختر نظرآبادی با سالمندان

ترافیک آزادراه های کرج - قزوین و رشت - قزوین نیمه سنگین است

والدین البرزی برای دریافت کارت ورود به آزمون مدارس نمونه دولتی اقدام کنند

ترافیک سنگین در محور کرج ـ چالوس/ترافیک سنگین در آزادراه کرج ـ تهران

آموزش پیشگیرانه برای 106 هزار دانش آموز در البرز

آغاز دوره های غنی سازی اوقات فراغت در جوار امامزاده زینبیه اصفهان

نحوه تمدید گذرنامه چگونه است؟

دانش آموزان البرزی درمسابقات انتخابی ریاضی جهانی مدال نقره کسب کردند

ترافیک نیمه سنگین درراه های البرز

آموزش پیشگیرانه برای 106 هزار دانش آموز در البرز

جاده های شمال به سمت تهران فردا یک طرفه است

بیش از 11 هزار دانش آموز کرجی در طرح ملی شهاب شرکت کردند

آغاز ثبت نام اینترنتی نقل و انتقال فرهنگیان تهران

دمای اهواز 52 درجه می شود

گرمای شدید هوای اهواز پروازها را به تاخیر انداخت

ثبت 6 میلیون تردد در مازندران در تعطیلات عیدفطر

بسته اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه

آغازثبت نام نقل و انتقال بین منطقه ای فرهنگیان شهر تهران

گرمای شدید هوای اهواز پروازها را به تاخیر انداخت

هوای اهواز ناسالم برای گروههای حساس

استخدام بازاریاب در گروه مهندسی ساختمان هوشمند کاخ در یزد

از کلاهبرداران سوالات امتحان نهایی در فضای مجازی شکایت کنید

12 استان کشور درگیر باد، گرد و خاک و کاهش دید افقی/دمای اهواز 50 درجه شد

حذف محدودیت انتخاب رشته برای دانش آموزان افغان

جاذبه های فاروج شهر آجیلی ایران، از حمام تاریخی تا مقبره بابا و بی بی+تصاویر

پذیرش بیش از سه هزار مسافر همزمان با تعطیلات عید فطر در مراکز اسکان فرهنگیان همدان

دمای خوزستان به بالای 50 درجه می رسد

12 استان کشور درگیر باد، گرد و خاک و کاهش دید افقی

آغاز مرمت مدرسه حجتیه بروجرد

توصیه های هواشناسی کشاورزی استان کرمانشاه

تاثیرگذارترین عکس درباره محبت به مادر

تمدید مهلت تألیف کتب دروس مهارت های علمی کاربردی

30 هزار اولویت پژوهشی ایران اعلام شد | تجمیع اولویت های 555 دستگاه

کیفیت هوای 5 استان کشور آلوده شد/سنندج آلوده ترین و شیراز پاک ترین مرکز استان

حذف محدودیت انتخاب رشته برای دانش آموزان افغان

پذیرش بیش از سه هزار مسافر همزمان با تعطیلات عید فطر در مراکز اسکان فرهنگیان همدان

نیازمندی های استخدامی زنجان 7 تیر 96

ترافیک نیمه سنگین در محورهای شمالی کشور

بازگشت زمان طرح زوج و فرد به ساعت 19

افزایش 7/5 درصدی داوطلبان کنکور سراسری

تاثیرگذارترین عکس درباره محبت به مادر

هوای تهران در وضعیت «ناسالم»

آغاز ثبت نام اینترنتی نقل و انتقال بین منطقه ای فرهنگیان شهر تهران

جویبار میزبان 10 هزار مسافر

عامل وضعیت بحرانی میناب

آسمان پایتخت ابری می شود/ وقوع پدیده گرد و غبار در برخی نقاط کشور

آسمان پایتخت ابری می شود/ وقوع پدیده گرد و غبار در برخی نقاط کشور

هراز و کندوان یک طرفه می شود

پایان کاوش های آموزشی در تپه کَهنِک سربیشه + تصاویر

دمای هوای امروز اهواز تا مرز 52 درجه رسید/ پیش بینی تداوم افزایش دما در خوزستان

رشد قارچ گونه بندرعباس عامل وضعیت بحرانی میناب

پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی تدوین می شود

کسب 8 مقام استانی در مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزی مقطع متوسطه اول

عمارت تاریخی ملک بوشهر بازسازی می شود

پیش بینی هواشناسی از وزش تند باد در خراسان جنوبی

بازگشت ساعت اجرای طرح زوج و فرد به روال قبل

معاینه فنی رایگان تاکسیرانان مشهدی

هراز و کندوان فردا یک طرفه می‎شود

تمدید مهلت تالیف کتب دروس مهارتی دانشگاه علمی کاربردی

دسترسی بزرگراه همسطح آیت الله صدر به تونل نیایش مسدود شد

هراز و کندوان یک طرفه می شود

12 استان کشور درگیر باد، گرد و خاک و کاهش دید افقی

جای خالی نمایشگاه دائمی کتاب

گرد و غبار در برخی مناطق کشور

جزییات ثبت نام دوره صلاحیت حرفه ای پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش

برگزاری کلاس پرورش زالو برای اولین بار در استان لرستان

تمدید مهلت ثبت نام افراد 50 سال به بالا

گرد و غبار در برخی مناطق کشور

افزایش 7 و نیم درصدی داوطلبان آزمون سراسری در مقایسه با پارسال

افزایش 7 و نیم درصدی داوطلبان آزمون سراسری 96 در مقایسه با پارسال

پاکسازی طبیعت توسط هدیه تهرانی

تغییر جدید ترافیکی در محدوده پل صدر و تونل نسایش

اعمال محدودیت ترافیکی در جاده کرج- چالوس

محدودیت انتخاب رشته برای دانش آموزان افغان برداشته شد

تابلوهایی خلق شده از برش کاغذ که حیوانات انقراض یافته را نمایش می دهند

پوشش 90 درصد محورهای مواصلاتی با سامانه سپهتن

همه آمارها و زمان های آزمون سراسری 96 در جدول | سوال ها مفهومی است

12 استان کشور درگیر باد، گرد و خاک و کاهش دید افقی/دمای اهواز 50 درجه شد

62 درصد داوطلبان کنکور در رشته های علوم تجربی ثبت نام کردند

آبشار سمیرم

هراز و کندوان فردا یک طرفه می‎شود

اتمام عملیات مرمت و بهسازی بخش پیش از اسلام موزه آذربایجان

ترافیک نیمه سنگین در محورهای استان تهران

تداوم گرمای بالای 50 درجه تا پایان هفته

محدودیت انتخاب رشته برای دانش آموزان افغانی برداشته شد

آغاز ثبت نام مدارس در سراسر کشور

بازگشت زمان طرح زوج و فرد به ساعت 19

یک طرفه شدن جاده های شمال به سمت تهران

جاده های شمال فردا به سمت تهران یک طرفه است

زیباترین هتل 0ستاره جهان! + عکس

تهران ابری می شود

احمد رضا احمدی روایت می کند؛ «ماهی قرمز، ماهی طلایی»

نکات طلایی «کامران صداقت» برای کنکوری ها

آخرین وضعیت ترافیکی جاده ها+ نقشه

هوای تهران «ناسالم برای گروه های حساس» شد

گرد و غبار در برخی مناطق کشور/ ابری شدن آسمان پایتخت

نکات طلایی یک مشاور تحصیلی برای کنکوری ها

آغاز ثبت نام سال تحصیلی 97 - 96 از امروز

هوای تهران برای «گروه های حساس» نا سالم است

پذیرش 622 خانوار فرهنگی از آغاز تعطیلات تابستانی تاکنون

دسترسی بزرگراه شهید آیت الله صدر به تونل نیایش مسدود شد

مسافران بازگشت خود را به روز جمعه موکول نکنند

گرد و غبار در برخی مناطق کشور

جاده های شمالی یک طرفه می شوند؟

هوای ناسالم اراک برای سومین روز متوالی + فیلم

آزمون طرح ملی «حفظ نور» در خمین برگزار شد

جاده های شمالی یک طرفه می شوند؟

مسافران بازگشت خود را به روز جمعه موکول نکنند

با لورفتن سوالات، امتحان نهایی مجددا برگزار می شود؟

محدودیت های ترددی فردا اعلام شد

دستور سهمیه بندی آب در خوزستان صحت ندارد

چین ساخت اولین شهر جنگلی جهان را آغازکرد

اجرای محدودیت ترافیکی روز پنجشنبه در جاده کرج - چالوس

آسمان اغلب مناطق در سه روز آینده آفتابی/شرق کشور وزش باد شدید

120 مدرسه در اردبیل آماده میزبانی مسافران فرهنگی است

تکمیل آزاد راه از نیازهای اساسی گیلان است

پاسخ آموزش و پرورش درباره برگزاری مجدد امتحانات

واگذاری مراکز اجباری نگهداری معتادان ماده 16 به بهزیستی

احتمال بارش پراکنده و وزش باد شدید در گیلان طی روزهای پایانی هفته

نکات طلایی یک مشاور تحصیلی برای کنکوری ها

کیفیت هوای پایتخت آخر هفته سالم است

آلودگی زابل "3 برابر" استاندارد سازمان جهانی بهداشت

ثبت نام مدارس در سراسر کشور آغاز شد

گرد و غبار در برخی مناطق کشور

تعطیلی بخشی از موزه قاجار

مرمت مساجد تاریخی مراغه همواره در اولویت است

ساعت اجرای طرح زوج و فرد به روال قبل بازگشت

باغ فین کاشان؛ عروس باغ های ایرانی

چرا فرزندتان در درس ریاضی ضعیف است؟

اجرای محدودیت ترافیکی روز پنجشنبه در جاده کرجً - چالوس

از بمباران شیمیایی تا ریزگردها در «بهشت مسموم»

پرونده ثبت جهانی جنگل های هیرکانی تدوین می شود

ترافیک نیمه سنگین در باند جنوبی آزادراه کرج - قزوین

واکنش به احتمال برگزاری مجدد امتحانات نهایی

سازمان سنجش: لو رفتن سوالات روی امتحان موثر نبوده است

محدودیت های ترافیکی فردا اعلام شد

روایتی از "مهمان 150 روزه" سیستانی ها/ آلودگی زابل "3 برابر" استاندارد سازمان جهانی بهداشت/ "بحران تنفسی" میان روستانشینان مجاور هامون

بلاتکلیفی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا کی ادامه دارد؟

بلاتکلیفی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی تا کی ادامه دارد؟