مطالب مرتبط:
پنج سوال دشوار در مورد فرهنگ که رهبران سازمانی باید پاسخ دهند
دیدار با جمشید مشایخی در نمایش «پالت»/مردم به ما نمره می دهند
جمشید مشایخی: مردم هستند که به هنرمند نمره می دهند
مردم هستند که به هنرمند نمره می دهند
بازتاب جهانی گسترده ی حمله ی موشکی سپاه به داعش در رسانه های جهان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 16:002017-06-19سياسي

رسانه های مستقل نقد منصفانه را رواج می دهند


ایرنا- افزایش هجمه ها و انتشار مطالب خلاف واقع در فضای رسانه ای و مجازی کشور، علاوه بر آنکه شکاف این فضا با اخلاق حرفه ای را نشان می دهد، - ضرورت توجه به نقد سازنده و منصفانه را برجسته می سازد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه پژوهش و تحلیل خبری ایرنا، حجت الاسلام حسن روحانی در میهمانی افطار با اصحاب رسانه که روز بیست و پنجم مرداد ماه برگزار شد، با تاکید بر اینکه انتقاد سازنده بسیار مفید است، گفت: درست است که انتقاد کاملا لازم است.

در مثل انتقاد حکم نمک غذا را دارد، اما همه غذا که نباید از نمک تشکیل شود.

بلکه باید اصل اخبار و واقعیت ها را نیز به مردم گفت.

به گفته روحانی، انتقاد واقعی و سازنده یعنی اینکه واقعیتی را برای مردم توضیح دهیم و مثلا به مردم بگوییم در تولید گندم خودکفا شدیم و بعد انتقادمان را هم مطرح کنیم.

انتقاد سازنده لازم است.

نظر به اظهارات رییس جمهوری و اهمیت نقد سازنده در فضای کنونی رسانه های کشور، پژوهشگر ایرنا در گفت وگو با محمدعلی الستی جامعه شناس ارتباطات و مدرس دانشگاه، مفهوم انتقاد سازنده و ضرورت های ایجاد نقد سالم و منصفانه را مورد واکاوی قرار داد.

متن گفت وگوی کامل ایرنا با الستی از این قرار است: ** ایرنا: در سال های اخیر با افزایش رسانه های داخلی، فاصله گرفتن اخلاق از رسانه شاهد بوده ایم.

به نظر شما علت اصلی رواج این مساله چیست؟ ** الستی: در کشور ما رسانه ای به نام رسانه مستقل وجود ندارد، به همین دلیل از صدا وسیما به عنوان یک رسانه ملی یاد می شود در حالی که چنین نیست.

اگر دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال آموزش در این عرصه اند باید الگویی از رسانه مستقل ارایه دهند تا سرمشق دیگران قرار گیرد.

به عبارت بهتر دولت در کنار مطبوعات و رسانه های دارای فعالیت حزبی، رسانه ای مستقل داشته باشد تا به دیگران آموزش دهد که چگونه می توان ضمن داشتن قدرت از خود انتقاد کرد.

کسی که در اوج قدرت از خود انتقاد می کند، به دیگران نیز می آموزد در مسیر نقد سازنده حرکت کنند.

متاسفانه رسانه های وابسته به دولت، خود دارای جهت گیری اند و با روی کار آمدن هر دولت جهت گیری آن ها نیز تغییر می کند.

به نظر می رسد، آموزش روزنامه نگاری بدون جهت، بهتر است از سوی دولت آغاز شود.

دولت باید نشان دهد که بهتر از هر رسانه یا شخص دیگری می تواند خود را نقد کند و به نقاط مثبت خود نیز بپردازد.

** ایرنا: در کنار لزوم شکل گیری رسانه های مستقل در کشور، چگونه می توان رعایت اخلاق حرفه ای را میان رسانه ها جاری ساخت؟ ** الستی: معضل ضعف اخلاق حرفه ای عدم توافق و اشتراک نظر درباره اهداف به کارگیری رسانه ناشی می شود.

.

اگر رسانه وسیله ای برای اعمال اهداف جناحی و موضع گیری ها و سلایق سیاسی باشد، به طور حتم آن رسانه مستقل نخواهد بود و نخستین گام برای ضعف اخلاق حرفه ای برداشته شده است.

در مدیریت فرآیندها باید میان وسیله و هدف تمایز قائل شویم و آن را به رسمیت بشناسیم.

می توان ضمن قائل بودن به اصالت وسیله، آن را بر مبنای استاندارد تنظیم کرد، اما نمی توان نتیجه را مدیریت کرد.

برگزاری انتخابات در جامعه مردم سالار چنین حالتی دارد به این معنا که.

فارغ از نتیجه، سلامت انتخابات و عدم سوء استفاده از آن مهم است.

در اداره یک رسانه نیز باید اهمیت راه و روش ها مدنظر قرار گیرد و نگران نتیجه، نباشیم.

چنانچه پژوهشگر یا خبرنگاری روی موضوعی تحقیق کرد و نتیجه موافق دستگاه یا رسانه مورد نظر نبود، هیچ ترس و تردیدی خود راه ندهد؛ در این صورت می توان ادعا کرد که اخلاق حرفه ای رسانه رعایت شده است.

متاسفانه، جامعه ایران نتیجه گرا است.

بنابراین داشتن رسانه مستقل در این فضا اندکی دشوار به نظر می رسد.

جای خالی رسانه مستقل نیز اخلاق حرفه ای را خدشه دار می سازد.

خبرنگاری بدون موضع گیری های شخصی، سیاسی و جناحی، مساله ای دشوار است که بیش از هر چیز به رعایت اخلاق حرفه ای نیاز دارد.

**ایرنا: باتوجه به آنچه گفته شد، این سوال پیش می آید که علت عدم رعایت اخلاق حرفه ای و غرض ورزی ها چیست؟**الستی: نبود الگو و رسانه مستقل و همچنین عدم آموزش روزنامه نگاری مستقل مهمترین عامل بی اخلاقی در فضای رسانه ای کشور به شمار می رود.

از طرفی، در جامعه ای مانند ایران که احزاب، سندیکاها، اتحادیه ها و سازمان های مردم نهاد تقویت نشده اند و به صورت محدود فعالیت می کنند، رسانه ها بار نهادهای مدنی را نیز به دوش می کشند و همین مساله باعث ایجاد گرایش در آن ها می شود.

** ایرنا: آیا جهت گیری و بهره برداری از رسانه ها به نفع احزاب یا اشخاص در سایر کشورها وجود ندارد؟ ** الستی: رسانه های فعال در سایر کشورها به هیچ عنوان به اندازه رسانه های داخلی ایران جهت گیری ندارند.

به این دلیل که سواد رسانه ای در این کشورها از سطح بالایی برخوردار است و اصحاب رسانه در اهداف به کارگیری رسانه ها به تفاهم رسیده اند.

همچنین توسعه اجتماعی و سیاسی نیز در کشورهای پیشرفته مانع سوء استفاده های جناحی و فردی از رسانه ها شده است.

در حالی که چنین شرایطی در جامعه ایران وجود ندارد و رسانه ها به صورت نامحسوس و پنهانی، کارکرد احزاب را بر عهده می گیرنند** ایرنا: در اینکه نقد حق رسانه است، شکی نیست، اما به واقع انتقاد سازنده و نقد منصفانه دارای چه ویژگی هایی است و رسانه ها چگونه باید به نقد افراد و مسائل بپردازند؟ ** الستی: فرهنگ انتقاد مساله مهمی است که جای خالی آن احساس می شود.

نه افراد امکان انتقاد دارند و نه رقیبان تحمل شنیدن انتقاد.

به طور کلی فقدان یا ضعف فرهنگ انتقاد یا انتقادپذیری به وضوح احساس می شود.

اگر رییس جمهوری از رسانه ها می خواهد تا در کنار بیان نقاط ضعف به بیان نقاط قوت نیز بپردازند، باید به دنبال آموزش روزنامه نگاری بی طرف باشد چراکه درگیری و بگومگوها پس از هر دوره فروکش خواهد کرد و تنها چیزی که باقی می ماند، عملکرد رسانه است.

نقد منصفانه نقدی است که نقاط ضعف و قوت در کنار هم گفته شود.

در این صورت داوری در مورد آن موضوع، منصفانه و مناسب خواهد بود.

اما گاهی رسانه ها حتی در بیان نقاط قوت نیز به دنبال عیب جویی می روند.

در انتقاد بی طرفانه، نقاط مثبت و منفی به صورت متعادل بیان می شود.

در این نقد، مخاطبانی که ذینفع نبوده و اطلاعات کافی از آن پدیده ندارند، قضاوت مناسبی از آن پدیده خواهند داشت.

** ایرنا: به نظر می رسد کاهش اعتماد عمومی به رسانه در جامعه ایران نیز ناشی از نبود رسانه های مستقل و فضای نقد منصفانه باشد.

اینگونه نیست؟ ** الستی: میان اعتبار اجتماعی رسانه و قدرت تاثیرگذاری آن بر جامعه با عملکرد بی طرفانه و بدون غرض ورزی رابطه دوسویه ای وجود دارد.

تاثیرپذیری هر رسانه در گرو عملکرد بی طرفانه خواهد بود.

پرهیز از غرض ورزی از سوی یک رسانه باعث افزایش اعتماد عمومی به آن رسانه خواهد شد.

در برابر، هرچه غرض ورزی در رسانه ای بیشتر و صداقت کمتر باشد به همان میزان از اعتبار اجتماعی آن کاسته می شود و قدرت اثرگذاری را از دست می دهد؛ وضعیتی که اکنون برای صدا وسیما به وجود آمده است.

پنهان ساختن یا وارونه جلوه دادن حقایق در صدا وسیما باعث شده است تا مردم برای آن بخش از خبرها و گزارش های واقعی این رسانه نیز ارزش قائل نشوند و به همین دلیل به استفاده از ماهواره روی آورند.

در حالی که ماهواره با بسیاری از ارزش های جامعه ایران در تضاد است اما مردم برای دریافت اطلاعات و خبرها از آن استفاده می کنند.

** ایرنا: علاوه بر ماهواره شاهد رجوع مردم به شبکه های اجتماعی حتی کانال های خبری نامعتبر برای دریافت اطلاعات نیز هستیم، شما این موضوع را چگونه ارزیابی می کنید؟** الستی: نپرداختن به حقایق و سوگیری ها در صدا وسیما از اثرگذاری این رسانه بر افکار عمومی کاسته و اعتماد عمومی را ازدست داده است.

بخش قابل توجهی از مردم با مراجعه به شبکه های اجتماعی حاضر هستند هر شایعه ای را بپذیرند اما به صدا وسیما مراجعه نکنند.

این در حالی است که یک روزنامه، بسیار معتبر از شبکه های اجتماعی است چراکه سند آن موجود و ماندگار خواهد بود.

با وجود این، بسیاری از مردم به نشریات و مطبوعات نیز توجهی نمی کنند.

این مساله ناشی از کاهش اعتماد مردم به رسانه ها است.

** ایرنا: با وجود این، چگونه می توان اعتماد عمومی به رسانه ها را به جامعه بازگرداند؟ ** الستی: ارایه نمونه هایی از رسانه های مستقل می تواند تا اندازه ای به بازسازی اعتماد عمومی در جامعه کمک کند.

شاید اکثریت مردم جامعه به گروه خاصی گرایش داشته باشند و رسانه ها در له یا علیه آن جناح مطلب بنویسند و مردم نیز استقبال کنند اما دیری نخواهد گذشت و دروغ و تهمت های آن رسانه آشکار خواهد شد و اعتبارش لکه دار می شود.

ما برای کف زدن مردم روزنامه نگار نمی شویم.

اخلاق حرفه ای رسانه این است که برای منافع نهادهای قدرت یا حتی مردم گام برنداریم و در خدمت بیان واقعیت باشیم.

باید واقعیت ها را بی طرفانه بازتاب دهیم.

در این مسیر باید موازنه برقرار باشد.

بیان واقعیت ها نباید فردی را تضعیف یا تقویت کند.

همگی این ها اصول اخلاق حرفه ای رسانه است.

** ایرنا: با توجه به گفته های شما، در این راه نیازمندی به وجود نیروهای متخصص و حرفه ای بسیار احساس می شود در حالی که در مواردی شاهد به کارگیری نیروهای غیرمتخصص از سوی رسانه ها هستیم.

چه توصیه ای برای این مهم دارید؟ ** الستی: در پاسخ به این پرسش باید گفت، تقویت مراکز علمی – آموزشی و ارتقای سطح علمی دانشگاه ها به تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای کمک می کند.

در برابر دانشجویان نیز باید در بالابردن سطح علمی خود تلاش کنند و مقاطع دانشگاهی را تنها با هدف دریافت مدرک پشت سر نگذارند.

گاهی خبرنگاران فعال در رسانه ها به دلیل مشغله و شرایط کاری از حضور بر سر کلاس ها خودداری می کنند.

خروجی دانشگاه ها باید علمی باشد.

در این صورت است که نگرش ها و سطح علمی فارغ التحصیلان با آنچه پیش از ورود به دانشگاه برخوردار بودند، تفاوت خواهد کرد.

** ایرنا: در برخی مواقع از مفهوم آزادی مطبوعات سوءبرداشت می شود و گاهی این تلقی وجود دارد که آزادی مطبوعات به معنای این است که هر رسانه اجازه نشر هر نوع مطلب شامل توهین، تخریب، اتهام و دروغ دارد.

ارزیابی شما در این مورد چیست؟ ** الستی: صحبت از آزادی به دلیل تداخل معنا و ایجاد تشابه با بسیاری مباحث دیگر مانند هرج و مرج، باعث می شود که تعریف آن با کمی دشواری روبه رو باشد.

بنابراین بهتر است تحلیلی دیگر از آزادی ارایه دهیم و آن تناسب میان اختیار و مسوولیت است؛ یعنی هر فردی توانایی پذیرش مسوولیت آنچه که انجام می دهد را برعهده گیرد.

اختیار نیز باید با مسوولیت متناسب باشد و فرد ملزم به پاسخگویی به نهاد یا ارگانی باشد.

اگر نظام اجتماعی به گونه ای طراحی شود که روزنامه نگار در برابر صحت و دقت مطلب پاسخگو باشد و نیاز به ارایه سند و اثبات باشد، در آن زمان آزادی معنادار خواهد بود.

اینکه فردی اختیار داشته اما مسوولیت نداشته باشد همگی از موارد نقض آزادی است.

پژوهشم** 9283** 1601**خبرنگار: فرشته ذبیحیان** انتشاردهنده: شهناز حسنی
کلید واژه ها: رسانه - انتقاد - ایرنا - دولت - کشور - آموزش - روزنامه نگاری - افزایش - حرفه - روحانی - مردم - واقعیت - فاصله گرفتن - وزارت فرهنگ - رییس جمهوری - تولید گندم - حسن روحانی - رسانه ملی - ارتباطات - نشان - مطبوعات - میهمانی - روزنامه - اسلامی - جمهوری - برگزار - وسیما - اهمیت - مجازی - اخبار

آخرین اخبار سرویس:
امام جمعه تالش تغییر یافت

آقای مطهری یک سوزن به خود بزن یک جوالدوز به نظام!

حیف بود آقای لاجوردی جور دیگری از دنیا میرفت/ امثال ایشان واقعاً عناصر بسیار کمیاب و مغتنمی هستند/ نیروهای انقلاب باید احساس کنند همه در یک سنگر قرار دارند

کاهش رانندگان زندانی در کشور

چرا چند دقیقه قبل از زنگ خوردن ساعت بیدار می شویم؟

خشم مدیریت بارسلونا از حرکت مسی و پیکه

پیام رییس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک و داروساز

سواد فضای مجازی خود را ارتقا دهید

محله «الکفاح شمالی» در تلعفر آزاد شد

مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر آمل برای دومین بار برگزار نشد

منتظر تعیین سیاست های کلی دولت دوازدهم هستیم

ترکیب هیئت رییسه شورای شهر گلوگاه مشخص شد

ستون های شفاف، جدیدترین نوآوری تویوتا

مهدی باقری سرپرست شهرداری گرگان شد/ فائزه عبداللهی رییس شورای شهر گرگان

دستفروش خرم آبادی رییس شورای شهر شد

خبرنگار شبکه خبر و حاج قاسم +عکس

هفت ماشین برتر جهان با لاکچری ترین طراحی های داخلی

تصاویر/ سکونت گاه ارواح در طبیعت مازندران!

سخن اعضای شورای شهر بیرجند با مردم/با همدلی شهری فرهنگی خواهیم ساخت

90 درصد آب استان گلستان در بخش کشاورزی مصرف می شود/ مسئولان فکری برای رفع مشکل آب کنند

امام جمعه موقت بجنورد: زندگی با "ایمان به خدا و ساده زیستی" شیرین می شود

جلسه شورای نگهبان برای تفسیر «رجل سیاسی»/ مباحث ادامه می یابد

سید رحمت الله اکرمی: کرباسیان عضوی از خانواده بزرگ وزارت اقتصاد است

شهردار ارومیه ابقا شد

پیوند آسمانی 1000 زوج جوان در جوار امامزادگان استان اصفهان

نخستین پرواز اصفهان به ازمیر در آسمان اصفهان انجام شد

محدودیتی در مجلس برای رسانه ها اعمال نخواهد شد

استاد محمد پروین گنابادی محرم اسرار دهخدا بود

میگلی نژاد شهردار بوشهر ماند

اسماعیلی: قضات بیشتر از سایرین در معرض انواع وسوسه هستند

خداحافظی شهردار اهواز + گزارش

حیف بود آقای لاجوردی جور دیگری از دنیا میرفت/ امثال ایشان واقعاً عناصر بسیار کمیاب و مغتنمی هستند

صادقی رشاد: عالم بی اخلاق مضر به حال دین است

سواد فضای مجازی خود را ارتقا دهید/ مثل شهید حججی در جامعه کم نیست

نظارت دقیق بر عملکرد شورا و شهرداری در دستورکار شورای های اسلامی ملایر قرار گیرد

"توانمندسازی" و "اشتغال پایدار مددجویان" اساس فعالیت های کمیته امداد باشد

شهرداران و روسای شوراهای برخی شهرستان های استان مرکزی مشخص شدند+ اسامی

انتخاب شهرداران و روسای شوراهای شهرستان های استان سیستان و بلوچستان

تمایل شهردار جدید تهران برای حضور در دولت

رونمایی از آثار رادیویی دفاع مقدس با حضور سردار کارگر

ماموستا بیضاوی: اختلاف سلیقه ها در مذاهب اسلامی جزیی است

مسلمانان با بصیرت در راستای حفظ وحدت تلاش کنند

«ایجاد محدودیت برای فعالیت عکاسان پارلمان» مورد قبول مجلس نیست

سرپرست شهرداری قزوین معارفه شد

تجدید بیعت شورای پنجم شهر تهران با آرمان های امام خمینی(ره)

تمایل شهردار جدید تهران برای حضور در دولت

جهاد پزشکی برای خدمت به محرومان

سواد فضای مجازی خود را ارتقا دهید/ مثل شهید حججی در جامعه کم نیست

پیام رییس کل سازمان نظام پزشکی به مناسبت روز پزشک و داروساز

شهردار اسلام آباغرب ابقا شد

برگزاری انتخابات انجمن روزنامه نگاران مسلمان/سید نظام الدین موسوی در صدر آرا قرار گرفت

هیات رییسه شورای اسلامی شهر بهشهر معرفی شدند

مستمری روستاییان و عشایر افزایش می یابد

ویژگی های علم اسلامی و تفاوت اسلامی شدن علم و محصولات علمی

دستفروش لیسانسه،رییس شورای شهر خرم آباد شد +عکس

عکس/ استوری امیر جعفری برای استقلال

رییس قوه قضاییه انتصاب سرلشکر موسوی به فرماندهی کل ارتش را تبریک گفت

جمع آوری امضا برای حذف کتاب اسلام ستیز انگلیسی علیه قرآن از سایت آمازون

درمان دردهای اجتماعی جز با تفسیر اجتماعی قرآن با رویکرد اهل بیتی(ع) ممکن نیست

تفکر جهادی راه مقابله با تحریم هاست

وضعیت "خلیج گرگان" بحرانی است

خدمات شهیدان رجایی و باهنر/ مسئولان دولتی که تنها دغدغه آن ها خدمت به مردم بود

دویچه وله/ رای اعتماد نتیجه چه روندی بود؛ دلسردی، ائتلاف یا معامله؟

لزوم اهتمام ویژه مبلغان و مدیران کشور به ترویج فریضه زکات

نشست خبری اصحاب رسانه با استاندار قم به روایت تصویر

ردپای سوداگری در مسکن مهر

لزوم تداوم همدلی و تفاهم بین شورا وشهرداری ارومیه

قائم مقام وزیر کشور: دولت دوازدهم مصمم است مشکلات اقتصادی را رفع کند

کیایی: مجلس با محدودسازی فعالیت رسانه ها مخالف است

انتخابات انجمن روزنامه نگاران مسلمان

حضور قالیباف در حرم امام رضا (ع)

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی منتشر شد

قاچاق سازمان یافته

حمید دهرویه سرپرست شهرداری سمنان شد

سید مسعود سیادتی رییس شورای شهر سمنان شد

فرودگاه، دفاتر و ایرلاین ها درباره تاخیر پروازها اطلاع رسانی کنند

مراسم تحلیف اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در استان سمنان

شهدای گمنام در آسمان ها مشهور هستند

جهانگیری: به صورت جدی اقتصاد مقاومتی را دنبال می کنم/ هماهنگی خوبی بین تیم اقتصادی دولت وجود دارد

لاجوردی؛ «مرد پولادین انقلاب» و «خار چشم منافقین»

روز شنبه در دفتر کارم مستقر می شوم/ بدهی های شهرداری را ظرف سه ماه آینده حل و فصل می کنیم

اقدام دانشگاه امام صادق در قطع درختان پارک سالاریه قم ناپسند است

شهرداری اهر با کمبود بودجه و امکانات دست و پنجه نرم می کند

شوراها نماد حاکمیت مردم در جامعه هستند

4300 پروژه توسط قرارگاه خاتم الانبیا در کشور اجرا می شود

مسجد شهید بهشتی جشن به پا می کند

اعلام برنامه های استانداری قم همزمان با هفته دولت

زاهدی در نشست اتحادیه مستقل: افراد کج فهم و کج سلیقه تصور درستی از دانشگاه اسلامی ندارند/ عزم و اراده ای برای اجرایی کردن سند اسلامی کردن دانشگاه ها نبود

نام شورای شهر تهران تغییر می کند

204 پروژه استانی در قم افتتاح می شود

افتتاح مسجد جامع «البرکه» در شارجه امارات

گرامیداشت یاد شهید سردار مصطفی خوش محمدی در گرگان

گرامیداشت یاد و خاطره 21 شهید روستای دیال آباد

خواسته یک نمایند مجلس از وزیر اقتصاد

ازدواج فرزندخوانده با سرپرست مطلقا ممنوع می شود؟

صنایع دستی برای نشان سازی نیازمند حمایت است

محدودیتی در مجلس برای رسانه ها اعمال نخواهد شد

حضور اعضای جدید شورای شهر تهران در حرم مطهر امام (ره)

سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه (س)

برگزاری انتخابات انجمن روزنامه نگاران مسلمان/سید نظام الدین موسوی در صدر آرا قرار گرفت

رییس مرکز ملی فرش: فرش صلح جهانی گره زنی می شود

طیب نیا: در 4 سال گذشته فرصت هایی را از دست دادیم

علم الهدی:جریان های متدین می خواهند روحانیت را براندازند/کنسرت و مجالس فسق و فجور نهی می کنیم

جابری انصاری: مساله فلسطین در حال بازگشت به مسیر اصلی است

هفته دولت فرصتی بزرگ برای گزارش خدمت به مردم و افزایش سرمایه اجتماعی است

فوری/ بستری شدن محمد علیزاده در بیمارستان

نام شورای شهر تهران تغییر می کند

بررسی عملکرد فراکسیون امید در جلسات رای اعتماد

آخرین وضعیت پروازها در فرودگاه امام (ره) و مهرآباد

صلاحیت احمدی نژاد هرگز تایید نخواهد شد

گروه هایی که امشب در «ادابازی» رقابت می کنند

صدور مجوز نقل و انتقال اوراق خزانه در بازار ثانویه از هفته آینده

شورای شهر گرگان یک زن را به عنوان رییس این شورا انتخاب کرد

طیب نیا: در 4 سال گذشته فرصت هایی را از دست دادیم

بهداری رزمی و پزشکی در یک نگاه

نوزدهمین مراسم سالگرد شهادت شهید لاجوردی برگزار شد

انتخاب کلیدداران جدید شهرهای آذربایجان غربی + اسامی

عدم برگزاری مراسم تحلیف شورای پنجم کرمانشاه

هشت سنت غلط ازدواج از نگاه رهبر انقلاب

آزادراه تهران- شمال به بهره برداری می رسد

واکنش حماس به اظهارات وزیر سودانی علیه این جنبش و فلسطین

دیدار نماینده آمریکا در سازمان ملل با آمانو

اولین سفر وزیر دادگستری دولت دوازدهم به استان سمنان

استاندار بوشهر: طرح امنیتی پارس جنوبی تهیه شد

نگرانی مجلس از عکاسان بخاطر چیست

اعلام آخرین مهلت ارسال آثار به جایزه داستان تهران

اجرایی کردن سند اسلامی شدن دانشگاه ها را پیگیری و آن را فرهنگ سازی کنند

«ایجاد محدودیت برای فعالیت عکاسان پارلمان» مورد قبول مجلس نیست

واکنش عارف به محدود کردن عکاسان در مجلس

لاجوردی انسانی چند بعدی بود

سال تحصیلی حوزه علمیه اصفهان آغاز شد/ ابراز نگرانی آیت الله مظاهری نسبت به تضعیف فقه جواهری در حوزه ها

بزرگداشت شهیدان اندرزگو، عراقی و لاجوردی برگزار می شود

دولتی که افردا غیر هم حزبی خود را کنار بگذارد دولت خیر نیست

ناوبری هوایی ایران عذرخواهی کرد

دانلود آهنگ جدید محمد عزتی بنام حالم خوبه

دانلود آهنگ جدید مجتبی فغانی بنام خنده سال

دانلود آهنگ جدید احسان معصومی بنام ناز

رییس سابق انجمن داروسازان ایران: هویت داروساز باید احیا شود/ خواستار وابسته کردن داروسازان به بدنه دولت نیستیم

16 طرح عمرانی در شهرستان بجستان آماده بهره برداری شد

معاون بسیج سازندگی کشور: 6 هزار و 500 گروه جهادی در کشور فعالیت دارند

جعفر امین مقدم، سرپرست شهرداری یزد شد

کرباسیان عضوی از خانواده وزارت اقتصاد و آگاه به ظرفیت های انسانی و اجرایی است

مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد شهادت لاجوردی برگزار شد

دومین اطلاعیه ی روابط عمومی موسسه اعتباری ملل در خصوص تعاونی اعتباری منحله وحدت

دولت توجه و عنایت بی نظیری به منطغه مغان استان اردبیل دارد

مطهری : پرونده بازشماری آرای وزرا بسته شده است

برگزاری آیین تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی شهرهای اردکان

تشییع پیکر مطهر سردار علیپور شهید مدافع حرم در اندیمشک

برای معاونت اجرایی هنوز بحثی نکردیم

حسین طلا شهردار اسلامشهر شد

ابوعلی سینا هویت فرهنگی و علمی مردم ایران است

سیاستمدار ایرانی خواستار انتشار فهرست دقیق اموال و دارایی روحانی و خانواده اش شد

استخدام کارمند اداری آشنا به امور حسابداری با حقوق، پاداش ،بیمه

ماجرای ازدواج رهبر معظم انقلاب

نگاهی به معضلات ساختاری نهاد تعلیم و تربیت در ایران

سی و یکمین دوره قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک رفاه

دلیل حذف گوشت از سبد اقشار کم درآمد

تصاویر/ درختان عجیب و غریب اما واقعی

تحلیف اعضای شورای شهر ارومیه/تاکید بر خدمت به مردم بدون توجه به جناح بندی + فیلم

ظرفیت مردم بومی در اجرای پروژه ها در دستور قرارگاه است

اختلافات به هیچ وجه در شورای پنجم هندیجان رسوخ نکند

جشن فارغ التحصیلی پزشکی در کنار بوعلی سینا

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس: محدود کردن فعالیت عکاسان پارلمان ایده خوبی نیست

جهاددانشگاهی در ایجاد فضاهای فرهنگی گردشگری وارد شود

دستفروش خرم آبادی،رییس شورای شهر

شوراها محل تمرین دمکراسی هستند

پیوند آسمانی زوج نکایی در جوار حرم شهدای گمنام

مجلس کار مهمتری از محدودیت عکاسان ندارد؟

ساماندهی ورودی های شهر همدان، اولویت کاری شورا

مهربان تر از همه عالم

عکسی که سید حسن خمینی از حضور اعضای شورای شهر در حرم مطهر امام منتشر کرد

اقدام تحسین برانگیز حجاج ایرانی + عکس

پیام تبریک رییس قوه قضاییه در پی انتصاب سرلشکر موسوی به فرماندهی کل ارتش

هادی العامری: شاهد پیشروی درهمه محورها در تلعفر هستیم

معاون فرماندار کهگیلویه: انتخاب دهیار براساس ارتباط فامیلی انجام نشود

خبرهای خوش برخی وزرا در حاشیه نشست دولت

مراسم نوزدهمین سالگرد شهادت سیداسدالله لاجوردی آغاز شد

توصیه سردار غیب پرور برای مطالعه کتاب آیت الله سبحانی

ماجرای تلاش یک زن برای خودکشی در جوار کعبه

تحلیل اسپوتنیک از رای اعتماد به کابینه روحانی؛ آیا شرایط به نفع اصلاح طلبان پیش می رود؟

تصاویر/ دیدار شهردار جدید تهران با سیدحسن خمینی

انتخاب شهرداران و روسای شوراهای شهرستان های استان کرمانشاه

روابط عمومی مجلس: محدودیتی برای رسانه ها اعمال نخواهد شد

درخواست یک نماینده از رییس جمهور: لیست اموالتان را منتشر کنید

قطب و مرکزیت پزشکی دنیا در همدان است

برگزاری مراسم تحلیف اعضای شوراهای اسلامی شهر

مراسم گرامیداشت نوزدهمین سالگرد شهادت لاجوردی آغاز شد

100 مشکل و مساله در زنجان شناسایی شد

حسین طلا شهردار اسلامشهر شد

الگویی برای جوانان انقلابی

خواننده مشهور ایرانی در بیمارستان بستری شد

ضرورت مقابله با دو بیماری نفتی و اقتصاد دولتی

شورای پنجم به تخلفات مالی حساس باشد

آزاده نامداری: مرا عفو کنید

تقدیر نماینده ولی فقیه بوشهر از پلیس برای برقراری امنیت در کشور/ استان بوشهر نیازمند نیروی انتظامی قوی، مومن و مقتدر است

تاکید امام جمعه یزد بر توسعه حوزه های علمیه استان

ایران دستان خود را برای همکاری را به سوی همه طیف های سیاسی، دینی و قومی منطقه دراز می کنند

روزیاتو: معرفی 13 رفتار و طرز فکری که موجب تخریب روابط می شوند

ناگفته های فتاح از جمنا و ریاست جمهوری دوازدهم

از بدو تولدم پدرم پشت میله های زندان بود

رسانه های مستقل نقد منصفانه را رواج می دهند

رسانه های مستقل نقد منصفانه را رواج می دهند