مطالب مرتبط:
استخدام کارشناس تجهیز و توسعه آقا ساکن اصفهان
بیمارستان حضرت رسول آبدانان تجهیز می شود + فیلم
امضای تفاهم نامه همکاری چهارجانبه برای تجهیز پژوهش سراهای دانش آموزی
پژوهش سراهای دانش آموزی تجهیز می شوند
ممنوعیت سه گروه از بیماران برای اعزام به حج/ چادرهای عرفات به سیستم خنک کننده تجهیز می شوند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 15:062017-06-19سياسي

تجهیز نظامی سازمان منافقین از سال 57 تا 60


هرچند منافقین در 28 خرداد 60 به طور علنی اعلام کردند که وارد مبارزه مسلحانه با نظام جمهوری اسلامی شدند، اما آنها از همان بهمن 57 در تدارک مبارزه مسلحانه با نظام بودند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، به نقل از پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی هرچند سازمان مجاهدین خلق (منافقین) از تاریخ 28 خرداد 1360 و همزمان با انتشار بیانیه سیاسی-نظامی شماره 25 ، رسما و علنا جنگ مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی را اعلام کرد، اما شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می دهد منافقین مدت ها قبل از صدور این بیانیه درصدد برنامه ریزی به منظور ورود به نبرد مسلحانه علیه نظام بوده اند.

از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی، منافقین همواره از "خطر جنگ داخلی" صحبت کرده و عنوان می کردند که وقایع داخلی ایران نیز ممکن است در آینده ای نزدیک همانند آنچه در لبنان و ویتنام رخ داده شود.

این هشدارها معنایی جز این نداشت که خود را یک طرف جنگ داخلی و طرف دیگر را ارتجاع می دانستند.

[1] به علاوه شواهدی وجود دارد که این فرضیه را که سازمان از همان بهمن 57، طرح "جنگ مسلحانه" علیه نظام و انقلاب را کلید زده بود را به اثبات می رساند.

در ادامه سیر ورود سازمان به فاز ترور علنی را، از تجهیز در روزهای اول انقلاب تا صدور بیانیه شماره 25 مورد بررسی قرار می دهیم.

*** تجهیز نظامی در بحبوحه انقلاب *** اولین نشانه از عزم سازمان بر انجام عملیات تروریستی علیه نظام، تجهیز نظامی سازمان در روزهای منتهی به انقلاب اسلامی بود.

اعضای سازمان در بحبوحه انقلاب با حمله به اسلحه خانه ها، کلانتری ها و پادگان ها توانستند مقدار زیادی سلاح به دست آورند.

پس از پیروزی انقلاب نیز از تحویل دادن سلاح ها خودداری کردند.

بنابراین می توان گفت منافقین از ذخیره سلاح های نظامی و نیز مخالفت با "خلع سلاح" هدفی جز ورود به جنگ مسلحانه نداشتند.

رضا کیوان نژاد یکی از اعضای سازمان مجاهدین درباره هدف سازمان از تجهیز و ذخیره سلاح در رزوهای ابتدایی انقلاب می گوید: با اوج گیری و حاد شدن کامل جریانات در روزهای پیروزی انقلاب، خط سرقت سلاح و مهمات به وسیله افراد سازمان پیاده گردید.

این خط عمدتا به وسیله مرکزیت که آن موقع تشکیل شده بود از مسعود رجوی، موسی خیابانی، علی زه کش، مهدی ابریشمچی و عباس داوری بود.

تحلیل این مسئله به وسیله مرکزیت این بود که از آنجا که رشد تضادهای دو جریان در نهایت به خشونت گراییده و با سلاح حل می شود، لذا باید برای این برخورد آماده گردید.

کیوان نژاد اضافه می کند سرقت سلاح و مهمات به وسیله گروهی به نام عملیات و تحت مسئولیت دو نفر از اعضای ارشد به نام های فاضل مصلحتی و حمید جلال زاده صورت می گرفت.

آیت الله محمد یزدی که در نخستین روزهای انقلاب با یکی از اعضای سازمان به گفتگو پرداخته بود درباره هدف آنان از جمع آوری سلاح می گوید: من یکی از افراد منافقین را فراخواندم و در راهروی منزلمان با او به طور خصوصی صحبت کردم و هدف سازمان مجاهدین را از جمع آوری و اختفای سلاح جویا شدم.

در خلال جواب هایی که آن شخص به من داد پی بردم که آنها قصد دارند راه خودشان را از راه امام و روحانیت جدا کنند.

[2] در مرحله بعد، سلاح های به غارت رفته می بایست در خانه های اعضای سازمان یا در مکان های امن دیگر مخفی می شد.

علاوه بر این، سازمان منافقین به دلیل کمک های مالی بنی صدر توانسته بود مقدار قابل توجهی سلاح از طریق واسطه های عراقی از راه کردستان وارد کند.

بدین ترتیب سازمان در روزهای منتهی به خرداد 60 به قدری تجهیز شده بود که می توانست تا مدت ها تغذیه شود.

***اظهارات سازمان منافقین در مورد جنگ داخلی در کشور*** منافقین در ماه های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی، تعابیری به کار می بردند که نشانگر برنامه آنان در آینده بود.

به عنوان مثال آنان در بیانیه ها و اطلاعیه های خود از "بروز جنگ داخلی" در روزهای آینده صحبت می کردند.

به تعبیر نویسنده کتاب "خوابگردها"، مجاهدین در اوج همبستگی ملت ایران، به یک باره با صدور اطلاعیه سیاسی-نظامی شماره 22، آن هم در 26 فروردین 58، خطر "جنگ داخلی" را مطرح کردند.

ادبیاتی که سازمان در اطلاعیه ها، بیانیه ها، سخنرانی ها، کنفرانس های مطبوعاتی و نشریه رسمی اش به کار می برد بسی خشن، زننده، گستاخانه، تهدیدآمیز و آزاردهنده بود و نشان می داد منحنی رشد تضادهای مجاهدین با حاکمیت قوس صعودی را طی می کند.

[3] در شماره سوم نشریه مجاهد در 15 مرداد 58، یادداشتی تحت عنوان "آیا فیلم Z در ایران تجسم عینی می یابد" منتشر شد که در بخشی از آن آمده بود: آیا این فیلم در ایران تکرار شدنی است؟ حوادثی که در چند ماه اخیر در این میهن رخ داده است به ظاهر پاسخ سوال ما را روشن می کند.

حمله به اجتماعات توسط تیغ کشان و عربده جویان حرفه ای و توطئه علیه افراد و نیروهای مترقی و انقلابی، اخلال در روند روبه رشد انقلاب، دقت در پوشش های رنگارنگ، نشان دادن شناخت فاشیستی و توهین و افترا به داغداران انقلاب، رفتار توهین آمیز و .

[نشان می دهد] کهZ آهسته آهسته در این میهن تحقق می یابد.

زمانی که به داستان فیلم Z توجه می کنیم تطبیق فکر و سخن منافقین را بهتر درمی یابیم؛ داستان این فیلم درباره یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری است که جریان حاکم سعی در حذف او دارد اما یک شبکه چریکی از این کاندیدا حامیت می کند.

*** تهدید مردم توسط سازمان *** سازمان در اطلاعیه ای که در کمتر از 20 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی یعنی در تاریخ 13 اسفند 57 منتشر شد اعلام کرد: دیروز به مراکز جنبش ملی مجاهدین در یزد و کاشان و تربت حیدریه حمله کردند.

بدیهی است این حملات در تهران کاسه صبر هر انقلابی را لبریز خواهد نمود، لذا از پیش صریحا اعلام می کنم که در صورت هرگونه حمله ای مسئولیت هیچ برخورد و حادثه ای متوجه مجاهدین خلق ایران که مجبور به دفاع از خود و مراکزشان هستند نخواهد بود.

[4] استفاده از فعل مفرد "صریحا اعلام میکنم" در اعلامیه فوق، نشانگر آن است که نویسنده این مطلب شخص اول سازمان یعنی مسعود رجوی است.

علاوه بر این، مسعود رجوی، سرکرده گروهک منافقین در 10 بهمن 1358 در میتینگ مجاهدین خلق که در دانشگاه تهران برگزار شد، آشکارا زبان به تهدید نظامی باز کرد و گفت: وای به روزی که تصمیم بگیریم مشت را با مشت و گلوله را با گلوله پاسخ بدهیم.

آن وقت خودتان پشیمان خواهید شد.

[5] در طی سال های 57 تا 60 سازمان کوشید تا هواداران و اعضایش را علیه نیروهای مذهبی، حزب اللهی ها و روحانیون بشوراند و با تزریق کینه در قلب آنها، نیروهای خود را برای روز موعود آماده کند.

همان گونه که رضا چلنگر، یکی از اعضای سازمان در این باره می گوید: مسئول ما، ما را نسبت به افراد مذهبی و حزب اللهی حساس می کرد و می گفت چهارچشمی آنها را بپایید، منازلشان را پیدا کنید، اینها دشمنان سازمان هستند.

همه باید در دادگاه خلق محاکمه شوند.

علاوه بر این، نشریات سازمان هم در این مدت، سخنرانی های مرکزیت را منتشر می کردند، اعلامیه های سیاسی-نظامی را منعکس می ساختند، آماده باش های سازمان را به گوش اعضا می رساندند و آموزش های نظامی، تظاهرات و درگیری های میتینگ ها، تشکیلات میلیشیا و فراخواندن اعضا به خانه های تیمی را جهت تقویت و تشدید احساسات آنان منعکس می کردند.

[6] *** اعلام رسمی جنگ مسلحانه *** چنانکه گفته شد، اقدامات اولیه سازمان به منظور رویارویی با انقلاب اسلامی و مردم از همان بهمن 57 آغاز شد تا اینکه منافقین در 28 خرداد 60 با صدور اعلامیه ای به طور رسمی و علنی اعلام کردند که با نظام جمهوری اسلامی وارد جنگ مسلحانه شده اند.

در قسمتی از این بیانیه شماره 25 آمده بود: سازمان مجاهدین خلق ایران، ضمن اعتراض به اقدامات ضدانقلابی و خلاف شرع و قانون، بدین وسیله از خلق قهرمان ایران کسب اجازه می کند تا از این پس ـ به یاری خدا ـ در قبال حفظ جان اعضای خود، به ویژه اعضای مرکزی سازمان که در حقیقت بخشی از مرکزیت تمامی خلق و انقلاب محسوب می شوند، "قاطع ترین مقاومت انقلابی را از هر طریق" معمول دارد.

بدیهی است برابر اعلامیه حاضر، از این پس مسئولیت هر آنچه که حین مقاومت انقلابی واقع شود، تنها و تنها بر ذمّه مرتجعین انحصارطلب و اوباش چماقدار آنهاست.

از این حیث برآنیم که نامبردگان هر که باشند و در هر لباسی دقیقاً شایسته سخت ترین کیفر و مجازات انقلابی خواهند بود.

[7] متن اطلاعیه فوق ضمن اعلام رسمی شورش مسلحانه در قالب عبارت مقاومت انقلابی از هر طریق ، به منزله فرمان شروع عملیات تروریستی نیز محسوب شد.

بدین ترتیب منافقین رسما و به طور علنی دست به اسلحه بردند و در طول دهه 60 از ترور سران نظام تا کشتار مردم عادی را در دستور کار خود قرار دادند.

پی نوشت ها: -1محمدحسن روزی طلب و محمد محبوبی، عملیات مهندسی، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص 13.

2- خاطرات آیت الله محمد یزدی، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص 486.

3- صفاءالدین تبراییان، خوابگردها، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص 22.

-4محمدحسن روزی طلب و محمد محبوبی، پیشین، ص 14.

-5روزنامه کیهان، 11 بهمن 58، ص 3.

-6مهدی حق بین، از مجاهدین تا منافقین، تهران: مرکز اسناد انقلاب اسلامی، ص 135.

-7نشریه مجاهد، 2 تیر 1360، شماره 127، ص 4.


کلید واژه ها: نظام - منافقین - انقلاب اسلامی - سلاح - اسلامی - جمهوری اسلامی - نظامی - مرکز اسناد انقلاب اسلامی - بیانیه - جنگ داخلی - سازمان مجاهدین خلق - عملیات تروریستی - مجاهدین - مبارزه - جمهوری - مجاهدین خلق - برنامه ریزی - سیاسی - خرداد - مهمات - سرقت - خبرگزاری - ترور - نشان - ابتدایی - ویتنام - برنامه - نخستین - آینده - لبنان

آخرین اخبار سرویس:
با این تکاور شهید ارتشی آشنا شوید

وزارت اطلاعات یک گروه داعشی را در روز قدس دستگیر کرد

همایش ملی انگور در خراسان شمالی +فیلم

قاسمی درگذشت خبرنگار ایرنا را تسلیت گفت

مراسم روز قدس با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی در تونس برگزارشد

دکتر اسکندری: رشته محلهای حذف شده دانشگاه آزاد مجوز قانونی داشتند

شمار تلفات انسانی «وبا» در یمن به 1310 نفر رسید

پارلمان انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت

پیام حمله موشکی سپاه را دشمنان دریافت کردند

اطلاعیه سپاه حفاظت هواپیمایی درباره فرودگاه مهرآباد

شهردار آینده مشهد کیست؟

خاطره جالب سردار حاجی زاده از شلیک موشک ها به سوی داعش

واکنش 20:30 به شعار علیه روحانی

رییس جمهور: مردسالاری تفکری سنتی ولی غیردینی است/ در تفکر اسلامی مردها هیچ امتیازی نسبت به خانم ها ندارند

امیدواریم رسانه در دو مقوله اقتصاد واشتغال فعال تر باشد

همکاری راهیان نور و شهرداری تهران

نماهنگ زیبا از یادگار امام

گزارش عملکرد بررسی آسیب های اجتماعی هر شش ماه تقدیم مقام معظم رهبری می شود

انفجار تریلر 28 هزار لیتری بنزین در حمله موشکی سپاه

دانلود آهنگ جدید محمدرضا باهنر بنام دیوونه

دانلود آهنگ جدید بهنام نجفی بنام خام

دانلود آهنگ جدید مجید یحیایی بنام رز قرمز

رییس جمهور روحانی: تفکر «سنتی» که مرد برتر است، «غیر دینی» است

"رییس جمهور افغانستان": نهادهای حقوقی و قضایی افغانستان باید مورد بازنگری قرار گیرد

دعای خداحافظی با ماه خدا

سپاه: همه موشک ها به هدف خورده است

حاشیه هایی که دولت ها می سازند

رد پا جریان های انحرافی در راهپیمایی روز قدس

تعیین میزان فطریه از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب

جزییات برگزاری کنکور 96 اعلام شد

زمان دریافت کارت شرکت در جلسه کنکور 96/ جزییاتی از برگزاری آزمون

سجده شکر فتاح، رییس کمیته امداد در برنامه زنده ماه عسل

استخدام کارمند فروش خانم در شرکت پالیز عالم آرا

فیلم/ مروری بر حمله دلواپسان به مقامات؛ از آیت الله هاشمی و روحانی تا سیدحسن خمینی، لاریجانی و علی مطهری

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه: همه موشک ها به هدف خورده است/ آنچه در عراق به زمین خورد بدنه جدا شده موشک ها بود / آمریکایی ها شاید از طریق روس ها از عملیات ما اطلاع پیدا کرده بودند

تحلیل زیباکلام درباره اتفاقات روز قدس / کینه ای که از انتخابات باقی مانده

مردسالاری تفکری سنتی ولی غیردینی است/در تفکر اسلامی مردها هیچ امتیازی نسبت به خانم ها ندارند

حمله سایبری هکرها به پارلمان انگلیس

اعلام میزان زکات فطر در خراسان شمالی

واپسین افطارهای رمضان در سایه آرامش

گزیده خطبه های نماز جمعه /2تیر96

جدیدترین عکس از نرگس محمدی و همسر معروفش!

واکنش بازیگر شهرزاد به اهانت کنندگان به رییس جمهور

همه موشک ها به هدف خورده است/ 80 میلیون ایرانی یکپارچه از این عملیات استقبال کردند

وزارت کشور نقش اثرگذاری در اداره کشور دارد

نوبخت: بی احترامی به رییس جمهور اهانت به جمهوریت نظام است

رهبر انقلاب: فعلیت زمامداری و حکومت به بیعت مردم وابسته است

اگر افرادی خیال بافی می کنند که دشمن تغییر کرده، اینطور نیست

وزارت کشور امنیت شغلی خبرنگاران را پیگیری می کند

استخدام سئو کار،مترجم و کارشناس شبکه های اجتماعی (دورکاری)

استخدام راننده جهت کار با دستگاه آسفالت تراش در کرمان

جزییات جدیدی از موشک های استفاده شده در حمله سپاه به داعش /همه موشک ها به هدف خورد

درخواست سازمان ملل از افغان ها در آستانه عید فطر

10 چالش اصلی اقتصاد کشور

صدور گواهینامه برای مشمولان خدمت منتفی شد

اصابت موشک سپاه به پمپ بنزین سیار داعش و آتش سوزی مهیب

واکنش بازیگر شهرزاد به اهانت کنندگان به رییس جمهور

سخنرانی «روحانی» در دیدار و ضیافت افطار با فعالان حوزه زنان

سردار حاجی زاده: همه موشک ها به هدف خورده است

حمله موشکی ایران به مواضع داعش، صهیونیست ها را نگران کرده است

گزارش لس آنجلس تایمز درباره آمادگی سربازان آیت الله خامنه ای

پیام حمله موشکی سپاه را دشمنان دریافت کردند

مردسالاری تفکری سنتی ولی غیردینی است

درخواست سازمان ملل از افغان ها در آستانه عید فطر

نخستین چاپخانه در جزیره قشم راه اندازی می شود

تنها نماینده ی ایران در بزرگترین طرح علمی جهان

خلق نخستین موجود زنده چند تکه ای توسط انسان + فیلم

نوبخت: بی احترامی به روحانی یعنی اهانت به جمهوریت نظام

ویدیو: دعای روز بیست و نهم ماه رمضان

قدس 96/حماسه حضور

دستگاه قضایی کشور ادامه دهنده راه شهدای هفتم تیر است

نوبخت: بی احترامی به روحانی یعنی اهانت به جمهوریت نظام

لایحه استخدامی شهرداری ها

باید بررسی شود هتاکان به رییس جمهور چه کسانی بودند و از کجا سازماندهی شدند

دستگیری یک گروه تروریستی داعش همزمان با روز جهانی قدس

مسابقه ملی هنری برای مبارزه با اسلام هراسی در اتاوا برگزار می شود

نوبخت: بی احترامی به رییس جمهوری اهانت به جمهوریت نظام است

اعلام تمهیدات اورژانس تهران برای نماز «عید فطر»/ استقرار 31 آمبولانس در مصلی

پیام تسلیت معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور در پی درگذشت خبرنگار ایرنا

واکنش سخنگوی دولت به توهین علیه رییس جمهوری

سپاه: همه موشک ها به مراکز داعش خورد/ حضور هواپیمای آمریکایی بعد از 4 دقیقه بر فراز منطقه/ آمریکایی ها شاید از طریق روس ها از عملیات ما اطلاع پیدا کرده بودند

رییس سازمان زندان ها و رییس کمیته امداد مهمان ماه عسل شدند/ جذب حامیان مالی بی نظیر بوده است

مردسالاری تفکری سنتی ولی غیردینی است

رییس سازمان زندان ها و رییس کمیته امداد مهمان ماه عسل شدند/ جذب حامیان مالی بی نظیر بوده است

گزارش آسیب های اجتماعی را هر 6 ماه یکبار تقدیم رهبر انقلاب می کنیم

تکذیب ادعای شهردار مشهد توسط دیوان محاسبات کشور

وزارت کشور نقش اثرگذاری در اداره کشور دارد

انفجار تریلر 28 هزار لیتری بنزین در اقدام موشکی

استاندار تهران از آیت الله مظاهری عیادت کرد

شهردار آینده مشهد کیست؟

کرمانشاه صاحب دومین مرکز پزشکی قانونی می شود

وداع باشکوه با پیکر مطهر فرمانده اطلاعات فاطمیون

پایه گذار صنعت موشکی کشور مقام معظم رهبری است/موشک پناه أمن مردم ایران است/ در حوزه تأمین تجهیزات پدافندی خودکفا هستیم

پارلمان انگلیس هدف حمله سایبری قرار گرفت

الویت های شورای شهر و شهردار

سپاه: تمامی موشک های شلیک شده به هدف اصابت کرده است

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

اصابت یکی از موشکهای سپاه به پمپ بنزین سیار داعش

انفجار تریلر 28 هزارلیتری بنزین در اقدام موشکی

سیر تحول پدیده ای به نام تلفن

یک تیم تروریستی داعش در دام وزارت اطلاعات افتاد

عیادت ظریف از آیت الله مظاهری

پایه گذار صنعت موشکی کشور مقام معظم رهبری است/موشک پناه أمن مردم ایران است/ در حوزه تأمین تجهیزات پدافندی خودکفا هستیم

گزارش آسیب های اجتماعی را هر 6 ماه یکبار تقدیم رهبر انقلاب می کنیم

پاسخ سردار حاجی زاده به برخی شایعات درباره موشک های شلیک شده به داعش

اصابت تمام موشک ها به هدف/ آنچه در عراق به زمین خورد بدنه جدا شده بود

راه اندازی اتاق فکر پارلمانی در شهرستان محمودآباد

ساعت کار موزه ها در عید فطر؛ بدون تغییر

در حاشیه و متن روز قدس چه گذشت

استاندار تهران از آیت الله مظاهری عیادت کرد

نوبخت: بی احترامی به رییس جمهوری اهانت به جمهوریت نظام است

مقیمی: وزارت کشور نقش اثرگذاری در اداره کشور دارد

رزمایش دفاعی امنیتی در فرودگاه مهرآباد با موفقیت انجام شد

وزارت اطلاعات یک گروه وابسته به داعش را در روز قدس بازداشت کرد

همه موشک ها علیه داعش به هدف خورد/ به اطلاعات جدیدی دست پیدا کردیم

دفتر مقام معظم رهبری میزان فطریه و کفاره روزه را اعلام کرد

استخدام فتوشاپ کار مسلط به ادیت عکس در شرکت شهر چرم

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش/ کشف وضبط سه کمربند انتحاری

استخدام کارشناس کامپیوتر مسلط به شبکه با سابقه مدیریت IT

در جلسه شورای اقتصاد چه گذشت؟

طرح های محرومیت زدایی بسیج در مازندران تقویت شود

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

رونمایی از بزرگترین فرهنگ لغت اردو به صورت آنلاین در "پاکستان"

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

کمک 17 میلیارد تومانی خیران برای آزادی زندانیان فاقد سابقه

رصد رسانه های برون مرزی؛ مانیتورینگ جام/ مژده ای برای تل اویو: جبهه جدید علیه تهران

عناصر تروریستی وابسته به داعش دستگیر شدند

کرمانشاه صاحب دومین مرکز پزشکی قانونی می شود

سوءتفاهم ها میان بانک ها و تولیدکنندها باید برطرف شود

مصوبه دولت درخصوص طرح جامع جزیره هندورابی ابلاغ شد

لبیک به ندای امام جامعه بر همه مسلمانان و مؤمنان واجب است

رییس ستاد کل نیروهای مسلح عید سعید فطر را تبریک گفت

کشف 625 کیلوگرم انواع مواد مخدر، در سه ماه نخست سال جاری

دیدار رییس مدرسه خان شیراز با سرپرست دبیرخانه کانون های مساجد فارس

بازرس کل استان ایلام: پارسال 72 معامله دستگاه های اجرایی لغو شد

خللی در پروازهای فرودگاه مهرآباد ایجاد نشده است

اعتراضات برخی داوطلبان ریشه در شائبه های سال های دور دارد

عضویت بیش از 11 هزار کارشناس در سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان غربی

رییس العلمای جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین فرارسیدن عید فطر را به مسلمانان تبریک گفت

کمک 17 میلیارد تومانی خیران برای آزادی زندانیان فاقد سابقه

نوبخت: بی احترامی به رییس جمهور اهانت به جمهوریت نظام است

آیا میدانید؛ چه چیزهایی را می توانید فطریه دهید؟

رییس ستاد کل نیروهای مسلح عید سعید فطر را تبریک گفت

وزارت اطلاعات: اعضای یک گروه تروریستی وابسته به داعش بازداشت شدند

طرح های تبلیغات با مضمون عیدفطر

واکنش باهنر به اهانت به رییس جمهور در روز قدس

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

برگزاری دوره تربیت مربی سبک زندگی اسلامی دارالمؤمنین در کاشان

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

کانون های فرهنگی و هنری فارس، فعالیت های خوبی انجام می دهند

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

حال و هوای روزه داران در آستانه عید فطر+گزارش

مجلس انگلیس هدف حمله سایبری

متن دعای وداع امام سجاد (ع) با ماه مبارک رمضان

مصوبه دولت درخصوص طرح جامع جزیره هندورابی ابلاغ شد

شب شعر قیام موشک با حضور فرمانده هوافضای سپاه برگزار شد

زمان دریافت کارت شرکت در جلسه کنکور 96/ جزییاتی از برگزاری آزمون

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش در آستانه عید فطر

عارف به عیادت آیت الله مظاهری رفت

رییس ستاد کل نیروهای مسلح عید سعید فطر را تبریک گفت

بازرس کل استان ایلام: پارسال 72 معامله دستگاه های اجرایی لغو شد

وزارت اطلاعات از دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش خبر داد

قانون موافقتنامه حمل ونقل دریایی بین دولت ایران وکره جنوبی ابلاغ شد

عضویت بیش از 11 هزار کارشناس در سازمان نظام مهندسی کشاورزی آذربایجان غربی

استخدام طراح خانم مسلط به اتوکد و 3D دریک شرکت معتبر

پیام سرلشکر باقری به نظامیان کشورهای مسلمان به مناسبت عید فطر

انقلاب اسلامی ایران پشتوانه محکمی برای فلسطین است / عده ای می خواستند راهپیمایی روز قدس را متشنج کنند

اطلاعیه وزارت اطلاعات عناصر تروریستی وابسته به داعش دستگیر شدند

سپاه: همه موشک ها به مراکز داعش خورد/ حضور هواپیمای آمریکایی بعد از 4 دقیقه بر فراز منطقه

رییس العلمای جامعه اسلامی جمهوری مقدونیه فرارسیدن عید سعید فطر را به تمام مسلمانان جهان تبریک گفت

قدردانی مسئولان از شبکه استانی دنا

رییس جنبش فلسطین آزاد عید سعید فطر را به مقام معظم رهبری ورییس جمهور کشورمان تبریک گفت

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

وداع با ماه مهمانی خدا

قدردانی مسئولان مهاباد از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس+مصاحبه

برگزاری سومین رویداد هم آفرینی همراه اول

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش + عکس

سپاه: همه موشک ها به مراکز داعش خورد/ حضور هواپیمای آمریکایی بعد از 4 دقیقه بر فراز منطقه

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

آب آشامیدنی شهر اردبیل مطلوب نیست

قهر تاکسی ها با کولر

اطلاعیه سپاه حفاظت هواپیمایی توضیحات سپاه درباره صدای تیراندازی در مهرآباد

از معافیت جدید مالیاتی تا ویرایش شبا برای سهام عدالت

پیام حمله موشکی سپاه به داعش را دشمنان منطقه ای و فرامنطقه ای دریافت کردند

نبیه بری فرارسیدن عیدسعید فطر را به مسئولان ارشد ایران تبریک گفت

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش + عکس

نوبخت: بی احترامی به رییس جمهوری اهانت به جمهوریت نظام است

تصویربرداری پروژه جدید سینمایی حاتمی کیا ادامه دارد

متن عید فطر (متن ادبی برای تبریک عید فطر)

استخدام کارشناس حمل و نقل بین المللی دریای و هوایی و زمینی

31 کشور در کنفرانس گرد وغبار در تهران شرکت دارند

وزارت اطلاعات یک گروه وابسته به داعش را در روز قدس بازداشت کرد

همه موشک ها علیه داعش به هدف خورد/ به اطلاعات جدیدی دست پیدا کردیم

293 از زندانیان جرائم غیرعمد استان مازندران آزاد شدند

دستگیری عناصر تروریستی وابسته به داعش

قهر تاکسی ها با کولر

عیادت عارف از آیت الله مظاهری + عکس

در دیدار داود میرباقری و رییس مجلس چه گذشت؟

یادگاران دفاع مقدس مازندران به آیندگان معرفی شوند

عیادت رهبر انقلاب از آیت الله مظاهری

تجهیز نظامی سازمان منافقین از سال 57 تا 60

تجهیز نظامی سازمان منافقین از سال 57 تا 60