مطالب مرتبط:
رونق سینمای کودک نیازمند خرد جمعی
طرح رونق ملی 96 کلید خورد/ صنعت در رکود نیست
توجه ویژه رهبر انقلاب موجب بیداری مسئولان و عزم ملی در حوزه آسیب های اجتماعی شد
توجه ویژه رهبر معظم انقلاب موجب بیداری مسؤولین و عزم ملی در حوزه آسیب های اجتماعی شد
رییس جمهور: توجه ویژه رهبر معظم انقلاب موجب بیداری مسؤولین و عزم ملی در حوزه آسیب های اجتماعی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 14:152017-06-19اقتصادي

رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی


ایرنا - نایب رییس انجمن گردشگری سلامت ایران با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت باید به عنوان یک دغدغه ملی مطرح شود افزود : رونق این حوزه نیازمند عزم ملی در سطوح کلان سیاستگذاران و رشد و توسعه آن فراتر از رابطه چند دستگاه است .

- محمد پناهی روز دوشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد وضعیت گردشگری سلامت در ایران اظهار کرد : این شاخه از گردشگری در ایران با مشکلات و موانع زیادی روبرو است و از طرفی ظرفیت های بالفعل و بالقوه بالایی برای توسعه آن وجود دارد .

وی به وجود رقبای جدی در سطح منطقه در حوزه گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود : در صورت جدی نگرفتن این صنعت ،با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد و از صحنه رقابت عقب می مانیم و ظرفیت ها را یکی پس از دیگری از دست می دهیم .

پناهی با تاکید بر اینکه یکی از مولفه هایی که می تواند اقتصاد کشور را به جلو هدایت کند بهره گیری از ظرفیت صنعت گردشگری است به تاکید رهبر معظم انقلاب بر حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راهکار اساسی برای رشد اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت :از آنجا که دایره تحریم ها هر روز به نوعی تغییر می کند و افزایش می یابد تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور امکان پذیر نخواهد شد مگر اینکه ظرفیت های ملی خود را شناسایی کنیم و اقتصادی درون زا داشته باشیم .

نایب رییس انجمن گردشگری سلامت ایران، معنای گردشگری در جمهوری اسلامی ایران را متفاوت با سایر کشور ها عنوان کرد و گفت : گردشگری در کشور ما معنای خاص خود را دارد و به این شکل نیست که مانندسایر کشورها به هرقیمتی این صنعت را دنبال کنیم و نگاهی که دیگر کشورهای غربی به آن دارند را اجرا کنیم .

وی تاکید کرد :ما گردشگری را بر مبنای فرهنگ و الگوهای ارزشی خود تعریف و دنبال می کنیم.

پناهی تصریح کرد : یکی از پایه ها ومحورهای رونق در کشور ما توسعه و توجه به گردشگری مذهبی یا زیارت است و محور مهم دیگر توسعه گردشگری سلامت است که ظرفیت های خاص ، ارزشمند و منحصربه فردی در این حوزه ها داریم .

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت سه برابر بیش از دیگر شاخه های گردشگری برای کشور ارز آوری به همراه دارد به ایرنا گفت : اگر بخواهیم همراهان بیمار که به عنوان گردشگر سلامت وارد کشور می شوند را حساب کنیم این شاخه از گردشگری می تواند چهار برابر بیشتر از گردشگری معمولی درآمد داشته باشد که این مهم نیازمند توجه جدی سیاستگذاران ومسئولان مرتبط به این حوزه است .

*با برنامه ریزی درست گردشگری سلامت کشور را به رخ جهانیان بکشیم وی همچنین اظهار کرد : این شاخه گردشگری بر پایه تبادلات فرهنگی بالا دستی است ، یک گردشگر عادی در سفر به کشور دیگر ،سطح انتظارات بالایی برای دریافت خدمات دارد و گاه در خواست هایی دارد که با فرهنگ ما سازگار نیست .

پناهی اضافه کرد : گردشگرانی که برای درمان و دریافت خدمات سلامت وارد کشور می شوند احساس می کنند به واسطه خدمات دریافتی و میهمان نوازی که از آنها می شود به نوعی وابسته و دلبسته ایران هستند که این افراد پس از بهبودی به عنوان سفیر سلامت ایران اسلامی در کشور مبدا خواهند بود.

وی گردشگری سلامت را نوعی گردشگری منحصر به فرد ،تخصصی وهمراه با اشتغالزایی ، درآمد زایی و تبادلات فرهنگی بالادستی عنوان کرد و گفت : کشور ما از گذشته های دور در این حوزه دارای ظرفیت خوبی است ، وجود پزشکان مجرب در شاخه های مختلف و جراحی های خاص نشان داده که در این حوزه سر آمد هستیم و می توانیم این سرآمدی را با برنامه ریزی درست به رخ جهان بکشیم .

پناهی تصریح کرد :به رغم این ظرفیت، در زمینه بازاریابی فعالیت واقدام سازماندهی وتخصصی جدی نداشته ایم ،تقاضا برای دریافت خدمت پزشکی از کشورما نسبت به دیگر کشورهای منطقه که مدعی ارایه خدمت در این حوزه هستند زیادتر است اما باید باداشتن برنامه ریزی های خرد وکلان ، فراهم سازی زیر ساخت ها ،امکانات و تجهیزات مطابق با استانداردهای جهانی بتوانیم از عهده ارائه این خدمات به خوبی برآییم .

به گفته این مسئول حوزه گردشگری سلامت ،بسیاری از کشورها سالانه میلیون ها دلار برای تبلیغات ومارکتینگ در این زمینه و روشهای نوین بازاریابی وجذب گردشگر سلامت هزینه می کنند اما موفقیت خوبی بدست نیاوردند چرا که مهمترین ظرفیت یعنی پزشکان مجرب ،نظیر کشور ما ندارند .

* کوتاه بودن انتظار درمان /ایران برای گردشگری سلامت به صرفه تر از سایر کشورها وی با اشاره به پیشینه کهن پزشکی ایران افزود : گردشگرانی که برای دریافت خدمات سلامت به کشور ما مراجعه می کنند در مقایسه با سایر کشورها طول انتظاردرمان کمتری برای دریافت خدمات پزشکی دارند ، در حالی که در تمام دنیا این مدت طولانی تراز کشورماست و گاه سه یا چهار سال برای جراحی های ماژور زمان می برد و این روند در کشور ما بسیار کوتاه است و حداکثر تا یک ماه برای اعمال جراحی سنگین وقت لازم است .

پناهی اضافه کرد :مردم ایران دارای فرهنگ میهمان نوازی هستند و این خصوصیت کمک می کند تا کسانی که می خواهند خدمات سلامت و پزشکی دریافت کنند با آرامش بهتری وارد کشورما شوند.

وی به هزینه های پایین خدمات درمانی در کشور ایران نسبت به دیگر کشورها اشاره کرد و گفت : این هزینه در مواردی یک پنجم قیمت جهانی است با مقایسه اجمالی وکنار هم گذاردن تمامی ظرفیت های ایران اسلامی ،نشان می دهد که انتخاب ایران برای گردشگری سلامت به صرفه تر از سایر کشورهای منطقه وجهان است .

*گردشگری سلامت متولی واقعی ندارد این فعال ومتخصص گردشگری سلامت یکی ازچالشها وموانع مهم در این مسیر را وجود بوروکراسی های پیچیده اداری برشمرد و افزود : متولی واقعی برای این حوزه وجود ندارد .

وی افزود : به عنوان نمونه پنج دستگاه درگیر این حوزه که در قالب شورای راهبری گردشگری سلامت ،مصوبات دارند هر یک می بایست وظیفه ذاتی خود را انجام دهند.

پناهی اظهار کرد :شورا به دلیل اینکه مصوبه قانونی هیات دولت ، قوانین بالادستی ، اختیارات اجرایی مصوب و قانونی ندارد برای دستگاهها نیز الزام آور نیست و این حوزه با مشکل خلا قانونی در حوزه مدیریت و نظارت مواجه است .

این متخصص گردشگری سلامت اضافه کرد : از طرف دیگر بخشهایی که باید تسهیل گر باشند تعریف نشده است و شرکت هایی که نقش ترانسفر و خدمات سفر را انجام می دهند آنقدر با موانع و مشکلات روبرو هستند که بعد از گذشت سالها فعالیت در این حوزه تنها تعداد معدودی شرکت تسهیل گر در بخش گردشگری سلامت در کشور وجود دارد .

وی یکی دیگر از مشکلات موجود را نبود باور عزم جدی در برخی مسئولان بالادستی و میانی مرتبط با این حوزه دانست و به ایرنا گفت : برخی هنوز به این باور نرسیده اند که گردشگری سلامت می تواند به پویا شدن اقتصادسلامت کمک کند و آن را توسعه دهد .

وی تصریح کرد : همه این عوامل و فضا ها سبب شده آنگونه که باید و شاید نتوانیم از این اقیانوس بزرگ برای رونق اقتصاد کشور بهره مند شویم .

*گردشگری سلامت دغدغه ملی باشد /رونق این شاخه نیازمند عزم ملی وی گفت : تمامی این موارد در کنار هم نشان می دهد که برای رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی در سطوح کلان سیاستگذاران و رشد و توسعه این حوزه فراتر از رابطه چند دستگاه است .

پناهی تاکید کرد : باید گردشگری سلامت به عنوان یک دغدغه ملی مطرح و تمام موانع و مشکلات مرتبط با این حوزه رصد شود تا سرمایه گذاران رغبت به سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای جذب گردشگرسلامت داشته باشند .

وی به ظرفیت های خوب موجود برای رونق این حوزه اشاره کرد و گفت : توسعه گردشگری سلامت به باور و همت ملی نیاز دارد .

* امار دقیقی در گردشگری سلامت نداریم این فعال ومتخصص گردشگری سلامت در پاسخ به این سئوال ایرنا که آماری در حوزه گردشگری سلامت در کشور وجود دارد ؟ گفت : زمانی می توان آمار ارائه کرد که در این حوزه متولی مشخصی وجود داشته باشد .

وی به وجود مشکلات بسیار جدی در این حوزه اشاره کرد و گفت : نبود پرتال جامع گردشگری سلامت تا نابسمانی و حضور دلالان بی شناسنامه و بی هویت، این صنعت را با مشکل مواجه کرده است .

پناهی اضافه کرد : نبود آیین نامه های مرتبط و صندوق های حمایت از توسعه گردشگری سلامت ، کمبود فعالان متخصص در این حوزه ، نبود قوانین بالادستی و نداشتن برنامه جامع برای بازاریابی و نبود حمایت ساختاری وجامع از سرمایه گذاران در این حوزه از دیگر مشکلات جدی حوزه گردشگری سلامت است .

*درآمد حدود 1.

2 میلیاردی گردشگری سلامت در سال 95/ رویکرد خوب دولت تدبیر و امید به این حوزه وی با بیان اینکه گردشگری سلامت در سال گذشته حدود یک و دو دهم میلیارد دلار درآمد داشته است افزود : این آمارتقریبی است و دقیق نیست چرا که متولی مشخصی نیست تا آمارها از مجرای آنها دقیق اعلام شود.

پناهی با تاکید بر اینکه برخلاف سالهای گذشته در چند سال اخیر با سیاستگذاری و رویکرد دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده که قابل تقدیر است افزود : این اقدامات لازم است اما کافی نیست .

این مسئول حوزه گردشگری سلامت گفت : باوجود اینکه در گردشگری سلامت نگاه تخصصی داشته ایم ونسبت به تاسیس سازمان مردم نهاد وانجمن توسعه گردشگری سلامت اقدام کردیم و در خصوص توسعه این صنعت با جهش هایی هم روبرو بودیم اما راضی کننده نیست .


کلید واژه ها: گردشگری - گردشگر - سلامت - کشور - اقتصاد - اقتصاد مقاومتی - ایران - توسعه - رهبر معظم انقلاب - ایرنا - گردشگری مذهبی - جمهوری اسلامی - صنعت - مشکلات - برنامه ریزی - همراه - فرهنگ - اقتصادی - خبرنگار - دوشنبه - اسلامی - جمهوری - برنامه - راهکار - متفاوت - فرهنگی - افزایش - بیمار - درآمد - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
اجرای بیش از 70 درصد از طرح احداث خطوط لوله صادرات گاز ایران به عراق

رؤیت هلال ماه شوال در عربستان، قطر و امارات متحده عربی

اختصاص بیش از 123میلیارد ریال برای تکمیل طرح های نیمه تمام جهرم

نخستین قرار داد برای توسعه دوچرخه سواری

بخشودگی جرایم و سود وام های کمتر از یک میلیارد ریالی

استخدام 5 ردیف شغلی در یک شرکت معتبر تولیدی در کرمان

داستان تکراری بی ثباتی قیمت خودروهای جدید؛ این قسمت پژو 2008

مالیات ساخت و فروش آپارتمان های قدیمی کاهش یافت

مطالبات چایکاران تسویه شد

شاخص ارزی در فصل اول 4/ 0 درصد افت کرد

استاندار لرستان خبر داد بخشودگی جرایم و سود وام های کمتر از یک میلیارد ریالی

شرکت ها و سازمان ها دولتی مشمول بخشودگی جرائم تأخیر مالیاتی می شوند

پیش گرانفروشی پژو 2008

قیمت خودروهای کوپه چند است؟ + جدول

هشدارهای پلیسی برای پیشگیری از کلاهبرداری

تاکید جهانگیری بر خدمات رسانی به مردم مناطق پیرامونی اجرای طرح های بزرگ

​نرخ تعرفه های پرستاری در منزل اعلام شد

پرواز اهواز - تفلیس راه اندازی شد

پیش بینی بازار مسکن در تابستان

بازار مسکن در آستانه رونق تابستانی

بانک مرکزی برای دومین بار آمار رشد اقتصادی دولت قبل را کاهش داد + سند

تاکید جهانگیری بر خدمات رسانی به مردم مناطق پیرامونی اجرای طرح های بزرگ

رؤیت هلال ماه شوال در عربستان، قطر و امارات متحده عربی

آرشیو آگهی های استخدام شرکت های بیمه

استخدام کارشناس فروش (حرفه ای و مبتدی) در شهر خودرو

تاجیکستان حج برای زیر 40 ساله ها را ممنوع کرد

فرهنگسازی مهمترین راهکار توسعه فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی در جامعه است

نخستین مدرسه «توسعه پایدار ایران من» در مریوان ساخته می شود

64 درصد مطالبات چایکاران تسویه شد

کارآفرینی خرد و تولید ثروت شهری

آلودگی هوا در وضعیت بحرانی

صفر تا صد سفر به استانبول/ 7 نکته مهم برای سفر به استانبول

گام های نخست برای توسعه روابط تجاری منطقه آزاد ماکو و سوئد برداشته شد

98 درصد جمعیت استان زنجان باسواد هستند

41 دستگاه ثبت تخلف در سطح جاده های کردستان نصب خواهد شد

عمق برخی ازچاههای آب شرب شهرهای استان فارس به 500 متر رسیده است

ثبت نام پژو2008 تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهند داشت

فرهنگسازی مهمترین راهکار توسعه فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی در جامعه است

بهای مراکز ورزشی شهرداری

بازار مسکن داغ می شود

نوبرانه های 10 تا 15 هزار تومانی بازار میوه

ارزش افزوده زمین مشمول مالیات جدید نمی شود

تاکید جهانگیری بر خدمات رسانی به مردم مناطق پیرامونی اجرای طرح های بزرگ

واعظی: دولت خود را رقیب بخش خصوصی نمی داند

از هر 28 ایرانی ، یکی معتاد است

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر افزایش نظارت بر برداشت شن و ماسه در حریم رودخانه ها

2300 صنعتگر در لرستان از قانون بخشش جرائم سود دیرکرد وام استفاده کردند

تاکید جهانگیری بر خدمات رسانی به مردم مناطق پیرامونی اجرای طرح های بزرگ

گام های نخست برای توسعه روابط تجاری منطقه آزاد ماکو و سوئد برداشته شد

نمایشگاه بازار سفر در تهران

تشکیل گروه های راهنمای نمازگزاران

پتروشیمی ها با کاهش آلایندگی معافیت مالیاتی می گیرند

عمق برخی ازچاههای آب شرب شهرهای استان فارس به 500 متر رسیده است

داتیس خودرو پیش ثبت نام خودروهای ولوو را به زودی آغاز می کند

جزییات جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از تغییرات نرخ تورم

ثروت این 5 مرد، برابر با دارایی نیمی از مردم دنیا+اسامی

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر افزایش نظارت بر برداشت شن و ماسه در حریم رودخانه ها

مردم نگران سپرده های خود نباشند/ حمایت بانک مرکزی از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز

داتیس خودرو پیش ثبت نام خودروهای ولوو را به زودی آغاز می کند

کمک یک میلیارد ریالی ثبت اسناد استان اصفهان برای آزادی زندانیان

کمک افزون بر چهار میلیارد ریالی مردم برخوار برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد

2300 صنعتگر در لرستان از قانون بخشش جرائم سود دیرکرد وام استفاده کردند

پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری اعتماد بانک ملی الکترونیکی می شود

6 کارگاه ساختمانی ناایمن توسط بازرسان کار شهرستان بجنورد پلمب شد

ثروت این 5 مرد، برابر با دارایی نیمی از مردم دنیا+اسامی

توسعه باغات مدرن در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه قرار دارد

مردم نگران سپرده های بانکی خود نباشند

استخدام حسابدار آقا جهت تصدی کلیه امور مالی و حسابداری

صنایع 39 درصد بازار کار قم را تشکیل می دهد

به همت جوانان بسیجی صورت گرفت افتتاح 2 نیروگاه خورشیدی خانگی در خراسان جنوبی

تصویب اعطای تسهیلات به 87 طرح تولیدی استان

از سال آینده به جای گندم دانه های روغنی کاشته می شود.

کاهش ذخایر آب در ایتالیا

صفر تا صد سفر به تایلند/ مانند محلی ها باشید تا هزینه سفرتان کم شود

مردم نگران سپرده های بانکی خود نباشند

بانک ملی در 2ماه نخست سال 8041 میلیارد ریال تسهیلات خرید کالا پرداخت

2 واحد تولیدی لرستان به عنوان واحدهای نمونه ملی انتخاب شدند

شهرستان های کامیاران، سقز و سنندج شرایط ایجاد باغات دیم را دارند

اولتیماتوم مدیر کل تربیت بدنی وزارت نفت به بهنام پیشروی کیش

درگاه های الکترونیکی پست بانک آماده دریافت وجوه فطریه و کفاره است

ثبت نام پژو 2008 تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهند داشت

کاهش مالیات ساخت و فروش واحدهای قبل از سال 95

ساعت اداری در خوزستان بر اساس بخشنامه قبلی است

بهره برداری از دوازده همین نیروگاه برق خورشیدی خانگی + فیلم

گفتگوی 18:30/ زیان جدی کشاورزان نتیجه تاخیر دولت در پرداخت بدهی ها

کشت کلزا امسال در کشور سه برابر شده است

توسعه باغات مدرن در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه قرار دارد

شهرستان های کامیاران، سقز و سنندج شرایط ایجاد باغات دیم را دارند

قیمت انواع میوه و سبزی در تهران

استقرار کسبه پلاسکو در نور

مردم نگران سپرده های خود نباشند/ حمایت بانک مرکزی از سپرده گذاران موسسات غیرمجاز

برای خرید قلم لمسی چقدر باید هزینه کرد+ جدول قیمت

تاکید جهانگیری برخدمات رسانی به مردم مناطق پیرامونی اجرای طرح های بزرگ

افزایش 10 برابری فعالیت کارگو فرودگاه بین المللی تبریز

ساخت بزرگترین بازار سنتی کشور در یاسوج

صفر تا صد سفر به دوبی/ ارزانترین زمان برای سفر به دبی چه وقت است؟

درگاه های الکترونیکی پست بانک آماده دریافت وجوه فطریه و کفاره است

کرمانشاه یکی از استانهای موفق در زمینه اجرای کشت کلزاست

ثبت نام پژو2008 تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهند داشت

نگاهی به جاذبه های گردشگری بابلسر

تقسیط خلافی با مراجعه به سایت راهور

مرزهای خسروی و پرویزخان در عید فطر باز هستند

کاهش تولید مرغ در کهگیلویه و بویراحمد

شیائومی در حال توسعه چیپست خانگی Surge S2 برای سال جاری است

افزایش 10 برابری فعالیت کارگو فرودگاه بین المللی تبریز

کرمانشاه از استان های موفق در اجرای برنامه کشت کلزا در کشور است

نقشه راه برای توسعه راه های کردستان شتاب جهشی تکمیل طرح ها در یک سال گذشته

کاهش ساعت ادارات خوزستان تکذیب شد/ساعت اداری بر اساس بخشنامه قبلی است

اعلام ویژه برنامه های عید سعید فطر تلویزیون

دلار خرداد ارزانتر از ماه های قبل

کاهش تولید مرغ در استان+فیلم

تکذیب هندوانه های مرجوعی از عمان

صفر تا صد سفر به دوبی/ ارزانترین زمان برای سفر بهدبی چه وقت است؟

نقشه راه برای توسعه راه های کردستان/ شتاب جهشی تکمیل طرح ها در یک سال گذشته

کشت کلزا امسال در کشور سه برابر شده است

رشد 68 درصدی صادرات پلاسما از خراسان رضوی

21 میلیارد ریال، خسارت تگرگ در تربت حیدریه

رتبه سوم البرز دررشداعتبارات هزینه ای افزایش 25درصدی نسبت به سال95

بهره مندی از تسهیلات تا سقف 5 میلیارد ریال در بانک مهر اقتصاد

شیائومی در حال توسعه چیپست خانگی Surge S2 برای سال جاری است

شورای رقابت گران فروشی خودرو را به موقع اعلام نمی کند

وقتی تنبلی باعث شکوفایی نبوع و استعداد افراد می شود

شرایط پرداخت تسهیلات 300 میلیونی به کسبه پلاسکو اعلام شد

کشف 20 کارگاه تولید مشروبات الکلی در اردبیل

کشت کلزا امسال در کشور سه برابر شده است

افزون بر 2 هزار مورد بازرسی برای جمع آوری کالاهای قاچاق در خراسان جنوبی انجام شد

افزایش 25 درصدی ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک های صنعتی فارس

انعقاد 54 هزار قرارداد سکه آتی / رای 50 درصدی تحلیل گران اقتصادی به رشد بهای طلا

افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در همدان

سپرده گذاران موسسه توسعه ( آرمان): پولمان را بدهید!

سپرده گذاران موسسه توسعه: پولمان را بدهید!

مالیات ساخت و سازهای قبل از سال 95 کاهش یافت

راه پرپیچ و خم عبور از بحران بانکی

تیم کارشناسان ژا پنی با ماموریت تجهیز گمرکات در چابهار

رتبه سوم البرز دررشداعتبارات هزینه ای/ افزایش 25درصدی نسبت به سال95

اختلاس نجومی دختر جوان برای ازدواج با پسر مورد علاقه اش

چهارمین جشن گلریزان در مهریز

بسته اخبار اقتصادی ایسنا در روز شنبه

مظنه خرید واحدهای دو خوابه در تهران+ جدول قیمت

رشد 68 درصدی صادرات پلاسما از خراسان رضوی

رییس انجمن بیهوشی: تعرفه های خدمات بیهوشی نیازمند بازنگری است

بهترین زمان برای نگهداری خوراکی ها در یخچال و فریزر

رییس سازمان نظام مهندسی معدن خراسان جنوبی:معادن با نظارت دولت به بخش خصوصی واگذار شود

11 هزار میلیارد ریال طرح تولیدی خراسان جنوبی به صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک معرفی شد

توزیع بیش از 310 میلیارد ریال اعتبار در قوچان

21 میلیارد ریال، خسارت تگرگ در تربت حیدریه

پیاده روها جایگزین بزرگراهها می شوند

کلینیک بررسی هوندا HR-V برگزار شد؛ رقیبی سرسخت برای تویوتا CH-R

مراقب این جگرکی ها باشید!

نیازمندی های استخدامی فارس 3 تیر 96

تکذیب کاهش ساعت اداری در خوزستان

دلار خرداد ارزانتر از ماه های قبل

پرواز اهواز - تفلیس برقرار شد

پژوی 70 میلیونی در ایران 120 میلیون تومان فروخته می شود

بازگشت توتال و قرار دادی که باید محکم بسته شود!

کاهش مالیات ساخت و فروش واحدهای قبل از سال 1395

افزون بر 2 هزار مورد بازرسی برای جمع آوری کالاهای قاچاق در خراسان جنوبی انجام شد

40درصد شبکه های آب و فاضلاب روستایی در مانه وسملقان فرسوده است

مظنه خرید واحدهای دو خوابه در تهران+ جدول قیمت

افزایش 25 درصدی ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در شهرک های صنعتی فارس

قطر از کمک های ایران استقبال می کند اما روابطش را آشکار نمی کند

نعمت زاده: ساخت شناور و سکوهای نفتی در داخل امکانپذیر شد

64 درصد مطالبات چایکاران تسویه شد

کنترل بازار مرغ در ماه رمضان/ ادامه عرضه گوشت استرالیایی

قطر از کمک های ایران استقبال می کند اما روابطش را آشکار نمی کند

روند رشد دکل های حفاری نفت آمریکا ادامه یافت

مذاکرات گازپروم برای افزایش فروش گاز به انگلیس

رونق بازار مسکن همزمان با آغاز فصل تابستانی

معاملات فصل تابستان بورس با افت 83 واحدی آغاز شد

ظرفیت صادرات بزرگترین پایانه نفتی ایران به روزانه 8 میلیون بشکه رسید

بررسی اپلیکیشن همراه بام ملی؛ بانک در جیب شما

موافقت برخی استانداران با تغییر ساعت کار اداری برای مدیریت مصرف برق

استخدام مهندس فروش سرور و storage در تدبیرپرداز دلسا

‏امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت برق منطقه ای خوزستان و سرمایه گذارفرانسوی ‏‏

جهانگیری مصوبه نحوه خرید تضمینی گندم برای سال 1396 را ابلاغ کرد

سرعت قطار در مسیر تهران-قزوین-زنجان به 200 کیلومتر افزایش می یابد

افزایش بی رویه تولید در آمریکا، دلیل اصلی افت قیمت نفت

11 هزار میلیارد ریال طرح تولیدی خراسان جنوبی به صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک معرفی شد

توزیع بیش از 310 میلیارد ریال اعتبار در قوچان

675 میلیون مترمکعب آب از پشت سدهای آذربایجان غربی به دریاچه ارومیه رهاسازی شد

200 میلیارد ریال تسهیلات طرح رونق تولید در خراسان جنوبی پرداخت شد

اختصاص بودجه ارتقای شاخص های توسعه اقتصادی در کرمان

نرمش های اصلاح قوز یا پشت گردی کمر

انعقاد تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری فارس و 2دانشگاه در شیراز

صادرات مجدد خودرو های قاچاق در دستور کار/ زمان صادرات هنوز مشخص نیست

40درصد شبکه های آب و فاضلاب روستایی در مانه وسملقان فرسوده است

نعمت زاده: ساخت شناور و سکوهای نفتی در داخل امکانپذیر شد

تثبیت قیمت میوه در ابتدای فصل تابستان /نرخ پیاز همچنان 32 هزارریال

سال گذشته 38 میلیارد و 700 میلیون تومان درآمد کمیته امداد حاصل از پرداخت فطریه و کفاره بود

معاون وزیر صنعت: میزان صادرات فولاد هشت درصد رشد یافت

نخستین محموله فازهای 17و 18 پارس جنوبی آماده صادرات شد

اخبار کوتاه جهان انرژی/آلمان و روسیه در ایران همکاری گازی می کنند

جهانگیری مجوز ورود ماشین آلات راه سازی و معدنی را ابلاغ کرد

حضور غرور انگیز زنان در رسانه های کشور همسایه

حدود سه هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری خصوصی در بخش آب و فاضلاب خراسان رضوی

ورود دیوان محاسبات به موضوع قیمت پیامک

برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و جرائم ضد اخلاقی، علت تشکیل بیشتر پرونده ها

در محدوه 37 میلیون تومان، دنا بخریم یا سیتروئن زانتیا؟

تمهیدات ایساکو برای مسافران در ایام عید سعید فطر

کشف بیش از 116 میلیارد تومان کالای قاچاق

رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی

رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی