مطالب مرتبط:
رونق سینمای کودک نیازمند خرد جمعی
طرح رونق ملی 96 کلید خورد/ صنعت در رکود نیست
توجه ویژه رهبر انقلاب موجب بیداری مسئولان و عزم ملی در حوزه آسیب های اجتماعی شد
توجه ویژه رهبر معظم انقلاب موجب بیداری مسؤولین و عزم ملی در حوزه آسیب های اجتماعی شد
رییس جمهور: توجه ویژه رهبر معظم انقلاب موجب بیداری مسؤولین و عزم ملی در حوزه آسیب های اجتماعی شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 14:152017-06-19اقتصادي

رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی


ایرنا - نایب رییس انجمن گردشگری سلامت ایران با تاکید بر اینکه گردشگری سلامت باید به عنوان یک دغدغه ملی مطرح شود افزود : رونق این حوزه نیازمند عزم ملی در سطوح کلان سیاستگذاران و رشد و توسعه آن فراتر از رابطه چند دستگاه است .

- محمد پناهی روز دوشنبه در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد وضعیت گردشگری سلامت در ایران اظهار کرد : این شاخه از گردشگری در ایران با مشکلات و موانع زیادی روبرو است و از طرفی ظرفیت های بالفعل و بالقوه بالایی برای توسعه آن وجود دارد .

وی به وجود رقبای جدی در سطح منطقه در حوزه گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود : در صورت جدی نگرفتن این صنعت ،با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد و از صحنه رقابت عقب می مانیم و ظرفیت ها را یکی پس از دیگری از دست می دهیم .

پناهی با تاکید بر اینکه یکی از مولفه هایی که می تواند اقتصاد کشور را به جلو هدایت کند بهره گیری از ظرفیت صنعت گردشگری است به تاکید رهبر معظم انقلاب بر حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی به عنوان تنها راهکار اساسی برای رشد اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت :از آنجا که دایره تحریم ها هر روز به نوعی تغییر می کند و افزایش می یابد تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور امکان پذیر نخواهد شد مگر اینکه ظرفیت های ملی خود را شناسایی کنیم و اقتصادی درون زا داشته باشیم .

نایب رییس انجمن گردشگری سلامت ایران، معنای گردشگری در جمهوری اسلامی ایران را متفاوت با سایر کشور ها عنوان کرد و گفت : گردشگری در کشور ما معنای خاص خود را دارد و به این شکل نیست که مانندسایر کشورها به هرقیمتی این صنعت را دنبال کنیم و نگاهی که دیگر کشورهای غربی به آن دارند را اجرا کنیم .

وی تاکید کرد :ما گردشگری را بر مبنای فرهنگ و الگوهای ارزشی خود تعریف و دنبال می کنیم.

پناهی تصریح کرد : یکی از پایه ها ومحورهای رونق در کشور ما توسعه و توجه به گردشگری مذهبی یا زیارت است و محور مهم دیگر توسعه گردشگری سلامت است که ظرفیت های خاص ، ارزشمند و منحصربه فردی در این حوزه ها داریم .

وی با بیان اینکه گردشگری سلامت سه برابر بیش از دیگر شاخه های گردشگری برای کشور ارز آوری به همراه دارد به ایرنا گفت : اگر بخواهیم همراهان بیمار که به عنوان گردشگر سلامت وارد کشور می شوند را حساب کنیم این شاخه از گردشگری می تواند چهار برابر بیشتر از گردشگری معمولی درآمد داشته باشد که این مهم نیازمند توجه جدی سیاستگذاران ومسئولان مرتبط به این حوزه است .

*با برنامه ریزی درست گردشگری سلامت کشور را به رخ جهانیان بکشیم وی همچنین اظهار کرد : این شاخه گردشگری بر پایه تبادلات فرهنگی بالا دستی است ، یک گردشگر عادی در سفر به کشور دیگر ،سطح انتظارات بالایی برای دریافت خدمات دارد و گاه در خواست هایی دارد که با فرهنگ ما سازگار نیست .

پناهی اضافه کرد : گردشگرانی که برای درمان و دریافت خدمات سلامت وارد کشور می شوند احساس می کنند به واسطه خدمات دریافتی و میهمان نوازی که از آنها می شود به نوعی وابسته و دلبسته ایران هستند که این افراد پس از بهبودی به عنوان سفیر سلامت ایران اسلامی در کشور مبدا خواهند بود.

وی گردشگری سلامت را نوعی گردشگری منحصر به فرد ،تخصصی وهمراه با اشتغالزایی ، درآمد زایی و تبادلات فرهنگی بالادستی عنوان کرد و گفت : کشور ما از گذشته های دور در این حوزه دارای ظرفیت خوبی است ، وجود پزشکان مجرب در شاخه های مختلف و جراحی های خاص نشان داده که در این حوزه سر آمد هستیم و می توانیم این سرآمدی را با برنامه ریزی درست به رخ جهان بکشیم .

پناهی تصریح کرد :به رغم این ظرفیت، در زمینه بازاریابی فعالیت واقدام سازماندهی وتخصصی جدی نداشته ایم ،تقاضا برای دریافت خدمت پزشکی از کشورما نسبت به دیگر کشورهای منطقه که مدعی ارایه خدمت در این حوزه هستند زیادتر است اما باید باداشتن برنامه ریزی های خرد وکلان ، فراهم سازی زیر ساخت ها ،امکانات و تجهیزات مطابق با استانداردهای جهانی بتوانیم از عهده ارائه این خدمات به خوبی برآییم .

به گفته این مسئول حوزه گردشگری سلامت ،بسیاری از کشورها سالانه میلیون ها دلار برای تبلیغات ومارکتینگ در این زمینه و روشهای نوین بازاریابی وجذب گردشگر سلامت هزینه می کنند اما موفقیت خوبی بدست نیاوردند چرا که مهمترین ظرفیت یعنی پزشکان مجرب ،نظیر کشور ما ندارند .

* کوتاه بودن انتظار درمان /ایران برای گردشگری سلامت به صرفه تر از سایر کشورها وی با اشاره به پیشینه کهن پزشکی ایران افزود : گردشگرانی که برای دریافت خدمات سلامت به کشور ما مراجعه می کنند در مقایسه با سایر کشورها طول انتظاردرمان کمتری برای دریافت خدمات پزشکی دارند ، در حالی که در تمام دنیا این مدت طولانی تراز کشورماست و گاه سه یا چهار سال برای جراحی های ماژور زمان می برد و این روند در کشور ما بسیار کوتاه است و حداکثر تا یک ماه برای اعمال جراحی سنگین وقت لازم است .

پناهی اضافه کرد :مردم ایران دارای فرهنگ میهمان نوازی هستند و این خصوصیت کمک می کند تا کسانی که می خواهند خدمات سلامت و پزشکی دریافت کنند با آرامش بهتری وارد کشورما شوند.

وی به هزینه های پایین خدمات درمانی در کشور ایران نسبت به دیگر کشورها اشاره کرد و گفت : این هزینه در مواردی یک پنجم قیمت جهانی است با مقایسه اجمالی وکنار هم گذاردن تمامی ظرفیت های ایران اسلامی ،نشان می دهد که انتخاب ایران برای گردشگری سلامت به صرفه تر از سایر کشورهای منطقه وجهان است .

*گردشگری سلامت متولی واقعی ندارد این فعال ومتخصص گردشگری سلامت یکی ازچالشها وموانع مهم در این مسیر را وجود بوروکراسی های پیچیده اداری برشمرد و افزود : متولی واقعی برای این حوزه وجود ندارد .

وی افزود : به عنوان نمونه پنج دستگاه درگیر این حوزه که در قالب شورای راهبری گردشگری سلامت ،مصوبات دارند هر یک می بایست وظیفه ذاتی خود را انجام دهند.

پناهی اظهار کرد :شورا به دلیل اینکه مصوبه قانونی هیات دولت ، قوانین بالادستی ، اختیارات اجرایی مصوب و قانونی ندارد برای دستگاهها نیز الزام آور نیست و این حوزه با مشکل خلا قانونی در حوزه مدیریت و نظارت مواجه است .

این متخصص گردشگری سلامت اضافه کرد : از طرف دیگر بخشهایی که باید تسهیل گر باشند تعریف نشده است و شرکت هایی که نقش ترانسفر و خدمات سفر را انجام می دهند آنقدر با موانع و مشکلات روبرو هستند که بعد از گذشت سالها فعالیت در این حوزه تنها تعداد معدودی شرکت تسهیل گر در بخش گردشگری سلامت در کشور وجود دارد .

وی یکی دیگر از مشکلات موجود را نبود باور عزم جدی در برخی مسئولان بالادستی و میانی مرتبط با این حوزه دانست و به ایرنا گفت : برخی هنوز به این باور نرسیده اند که گردشگری سلامت می تواند به پویا شدن اقتصادسلامت کمک کند و آن را توسعه دهد .

وی تصریح کرد : همه این عوامل و فضا ها سبب شده آنگونه که باید و شاید نتوانیم از این اقیانوس بزرگ برای رونق اقتصاد کشور بهره مند شویم .

*گردشگری سلامت دغدغه ملی باشد /رونق این شاخه نیازمند عزم ملی وی گفت : تمامی این موارد در کنار هم نشان می دهد که برای رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی در سطوح کلان سیاستگذاران و رشد و توسعه این حوزه فراتر از رابطه چند دستگاه است .

پناهی تاکید کرد : باید گردشگری سلامت به عنوان یک دغدغه ملی مطرح و تمام موانع و مشکلات مرتبط با این حوزه رصد شود تا سرمایه گذاران رغبت به سرمایه گذاری و برنامه ریزی برای جذب گردشگرسلامت داشته باشند .

وی به ظرفیت های خوب موجود برای رونق این حوزه اشاره کرد و گفت : توسعه گردشگری سلامت به باور و همت ملی نیاز دارد .

* امار دقیقی در گردشگری سلامت نداریم این فعال ومتخصص گردشگری سلامت در پاسخ به این سئوال ایرنا که آماری در حوزه گردشگری سلامت در کشور وجود دارد ؟ گفت : زمانی می توان آمار ارائه کرد که در این حوزه متولی مشخصی وجود داشته باشد .

وی به وجود مشکلات بسیار جدی در این حوزه اشاره کرد و گفت : نبود پرتال جامع گردشگری سلامت تا نابسمانی و حضور دلالان بی شناسنامه و بی هویت، این صنعت را با مشکل مواجه کرده است .

پناهی اضافه کرد : نبود آیین نامه های مرتبط و صندوق های حمایت از توسعه گردشگری سلامت ، کمبود فعالان متخصص در این حوزه ، نبود قوانین بالادستی و نداشتن برنامه جامع برای بازاریابی و نبود حمایت ساختاری وجامع از سرمایه گذاران در این حوزه از دیگر مشکلات جدی حوزه گردشگری سلامت است .

*درآمد حدود 1.

2 میلیاردی گردشگری سلامت در سال 95/ رویکرد خوب دولت تدبیر و امید به این حوزه وی با بیان اینکه گردشگری سلامت در سال گذشته حدود یک و دو دهم میلیارد دلار درآمد داشته است افزود : این آمارتقریبی است و دقیق نیست چرا که متولی مشخصی نیست تا آمارها از مجرای آنها دقیق اعلام شود.

پناهی با تاکید بر اینکه برخلاف سالهای گذشته در چند سال اخیر با سیاستگذاری و رویکرد دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در این حوزه انجام شده که قابل تقدیر است افزود : این اقدامات لازم است اما کافی نیست .

این مسئول حوزه گردشگری سلامت گفت : باوجود اینکه در گردشگری سلامت نگاه تخصصی داشته ایم ونسبت به تاسیس سازمان مردم نهاد وانجمن توسعه گردشگری سلامت اقدام کردیم و در خصوص توسعه این صنعت با جهش هایی هم روبرو بودیم اما راضی کننده نیست .


کلید واژه ها: گردشگری - گردشگر - سلامت - کشور - اقتصاد - اقتصاد مقاومتی - ایران - توسعه - رهبر معظم انقلاب - ایرنا - گردشگری مذهبی - جمهوری اسلامی - صنعت - مشکلات - برنامه ریزی - همراه - فرهنگ - اقتصادی - خبرنگار - دوشنبه - اسلامی - جمهوری - برنامه - راهکار - متفاوت - فرهنگی - افزایش - بیمار - درآمد - رابطه

آخرین اخبار سرویس:
زمان واریز یارانه مرداد ماه مشخص شد

جزییات بازگشت زائران ایرانی از سرزمین وحی

رییس اتاق اصناف: درج قیمت کالا در واحدهای صنفی الزامی است

جذب 11.8 میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی در دولت یازدهم

متقاضیان وام ازدواج ناهماهنگی را اطلاع دهند

2848 میلیارد ریال اعتبار به فاروج اختصاص یافت

روسیه به دنبال حذف دلار از نظام اقتصادی خود

جک S5 دنده ای را با اقساط 36 ماهه بخرید

خودکشی 34 کشاورز در جنوب هند

کاهش قیمت نفت به رغم کاهش موجودی آمریکا

جک S5 دنده ای را با اقساط 36 ماهه بخرید

اشتغالزایی با اعطای وام مسکن

معیاری برای مقالات علنی 20 مسوول علمی کشور

اقدام عجیب وزیر صنعت درباره قیمت کالاها

دولت بریتانیا، حریم شخصی شهروندان را هدف قرار داده است

کلاهبرداری نمایندگی یک شرکت خودروساز در تهران

کشف 521 میلیارد ریال زمین خواری در مازندران

مردم قصور بانک ها در اعطای وام ازدواج را اطلاع دهند

تولید چند سواری متوقف شد

تولید چند سواری متوقف شد

کلاهبرداری نمایندگی یک شرکت خودروساز در تهران

مظنه قیمت روغن ترمز خودرو در بازار+جدول قیمت

تاثیر مخرب سیستم های هدایت الکترونیک بر روی مهارت رانندگی انسان ها

تاثیر مخرب سیستم های هدایت الکترونیک بر روی مهارت رانندگی انسان ها

گزارش تصویری؛ ساخت ایران - مکمل غذایی از جلبک

آتش سوزی گسترده در شمال انگلستان

تولید برق از کاکتوس در مکزیک

کلاهبرداری به شیوه نمایندگی خودرو

درآمد و هزینه سالانه خانوارهای ایرانی چقدر است؟

اطلاعیه بانک آینده درباره تعاونی اعتبار افضل توس

حمایت از بنگاه های کوچک ومتوسط یکی از الویت های اعتباری بانک ملی ایران است

احداث آزادراه مراغه – هشترود با مشارکت بانک سپه

روابط عمومی بانک ملی ایران ، بادریافت تندیس زرین ، سرآمدشد

بانک شهر از بازار پایه " ب " به بازار " ج " فرابورس تنزل یافت

روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسا برجام

جزییات افزایش حق بیمه شخص ثالث

جذب 11.8 میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی در دولت یازدهم

باتری های روی-هوای جدید با پنج برابر ظرفیت بیشتر نسبت به باتری های لیتیومی

پرداخت 125 میلیارد تومان توسط بانک ملی برای کارگران "گروه ملی فولاد اهواز"

محصولات جدید بانک ملی در راه است

واریز سود سهام عدالت منوط به مصوبه شورای عالی اصل 44/ وراث متوفیان به گوش باشند

درج قیمت روی کالا الزامی شد

معیاری برای مقالات علنی 20 مسوول علمی کشور

مشاور وزیر راه و شهرسازی: حل مشکلات اقتصادی نیازمند برنامه ریزی در حوزه برندینگ است

زمان دقیق واریز یارانه مرداد ماه

مایکروسافت با استفاده از هوش مصنوعی، پهپادها را مانند عقاب در آسمان نگه می دارد

قیمت نفت کاهش یافت

چطور یک حسابدار استخدام کنیم ؟

امکان انجام تمام خدمات بانکی با سامانه 727 بانک سینا

یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می شود

دلایل ایجاد گاز و نفخ شکم!

3275000 تومان، هزینه خانوار ایرانی در هر ماه

متقاضیان وام ازدواج بخوانند

نعمت زاده عدم الزام درج قیمت روی بسته بندی کالا را ابلاغ کرد

زیر گرفتن مردم با خودرو در اسپانیا

بزرگترین دیتاسنتر دنیا در نزدیکی قطب شمال در حال ساخت است

3275000 تومان، هزینه خانوار ایرانی در هر ماه

بزرگترین دیتاسنتر دنیا در نزدیکی قطب شمال در حال ساخت است

پرداخت خسارت 5 میلیارد ریالی توسط بیمه سرمد

پیام مدیرعامل بانک دی به تیم المپیاد بانکی

خرید 50 دستگاه اتوبوس با حمایت پست بانک

محموله کمک های بانک سامان به دشتیاری رسید

هجوم یک خودرو به عابران در بارسلون اسپانیا (+عکس)

پرداخت بیش از 213 میلیارد تومان به گندم کاران کردستانی

آغاز پذیره نویسی گواهی سرمایه گذاری در پست بانک از 11 شهریورماه

تاثیر استفاده از سنگ پا برای رشد قد چیست؟

برای خرید ابزار سلامت چقدر باید هزینه کرد+ جدول

17 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین توسط شهرداری نهاوند خریداری شد

بهره برداری از 2 پروژه راه آهن فارس، در هفته دولت

شهرستان طارم از موقعیت بکر طبیعی، کوهستانی و کشاورزی ممتازی برخوردار است

استخدام کارشناس فروش تلفنی خانم در شرکت بازرگانی محدوده مرزداران

بهره برداری از دو طرح عمرانی و زیست محیطی در کلانشهر اصفهان+فیلم

پیش بینی برداشت بیش از 16 هزار تن خرما از نخلستان های خنج

پارس خودرو هم گران کرد +جدول

خریداری 8 میلیون و 626 هزار تن گندم از کشاورزان

کلنگ زنی خانه بهداشت روستای چنار عجب شیر با یک میلیارد و 600 میلیون ریال

مه ولات، دارای کمترین نرخ بیکاری در خراسان رضوی

رفع مشکلات بیمارستان امام حسین هشترود با 50 میلیارد ریال اعتبار

شریعتمداری قرابت زیادی با بخش خصوصی دارد

جریمه هزار میلیارد تومانی تخلف در پدیده شاندیز

خروج مسکن از رکود بدون گرانی

تست سواری عمومی تیگو 7 فردا در پیست آزادی برگزار می شود

پیشرفت فیزیکی 45 درصدی هتل 4 ستاره و پارک آبی یاسوج

21 محصول پارس خودرو گران شد

افزایش قیمت طلا با توقف رشد نرخ بهره

کاهش قیمت نفت به رغم کاهش موجودی آمریکا

اعمال قیمت‎های جدید از یکشنبه؛ 21 محصول پارس خودرو گران شد

روسیه؛ بزرگ ترین تولیدکننده نفت در جهان

بررسی دیجیاتو: مقایسه اندروید خالص با رابط کاربری Samsung Experience

افزایش امکانات و فضای تصویربرداری در اورژانس بیمارستان گلستان اهواز

واکنش رییس اتاق ایران به وزیرپشنهادی صنعت و معدن: شریعتمداری قرابت زیادی با بخش خصوصی دارد

حذف دلار از مبادلات روسیه پس از تحریم های جدید آمریکا

افزایش دو برابری تسهیلات واحدهای تولیدی محمودآباد

بررسی دیجیاتو: مقایسه اندروید خالص با رابط کاربری Samsung Experience

19 میلیون نفر در بافت های نارکارآمد شهری کشور زندگی می کنند

­ارزش یورو برابر دلار آمریکا ‏و ‏برخی دیگر از ارزهای معتبر ‏‏جهان کاهش یافت

با افزایش فضای تصویربرداری در اورژانس بیمارستان گلستان، دستگاه های پیشرفته رادیولوژی در این مرکز راه اندازی شدند

عمر مفید پروژه های عمرانی به شدت کاهش یافته است

محصولات سایپا گران شد

گزارش مکتوب... لزوم توسعه زیرساختها برای جذب گردشگری روستایی

شهرک های کشاورزی در گیلان توسعه می یابند

کشت برنج دیگر مفید برای کشاورزی گیلان نیست

شناسایی چک بی محل با ارسال پیامک

آبرسانی به 46 روستا و قشلاق آبش احمد

فیلم فحاشی به طارمی را بدهید کمک هزینه سفر به عمان بگیرید

استخدام فروشنده باحقوق+بیمه+مزایا در گروه صدف در یزد

روسیه بزرگترین تولیدکننده نفت جهان شد

با افزایش فضای تصویربرداری در اورژانس بیمارستان گلستان، دستگاه های پیشرفته رادیولوژی راه اندازی گردید

قدیمی ترین شهر غاری مسکونی در دنیا

شناسایی چک بی محل با ارسال پیامک

یک تخلف عجیب در سیلوهای گندم شیراز!

حجتی: از کودکی کشاورز بوده و هستم

افتتاح نمایشگاه مرکزی شماره 2 رامک خودرو در تهران

درآمد و هزینه سالانه خانوارهای ایرانی چقدر است؟

متقاضیان وام ازدواج، هرگونه ناهماهنگی را به بانک مرکزی اطلاع دهند

درآمد و هزینه سالانه خانوارهای ایرانی چقدر است؟

جذب بیش از 11 میلیارد دلار تسهیلات خارجی

یک تخلف عجیب در سیلوهای گندم شیراز!

یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می شود

بازدید موسسه اتریشی از منطقه ویژه اقتصادی بوشهر

خط تولید بسیار منظم تویوتا+عکس و فیلم

اعضای کابینه دولت الجزایر منصوب شدند

یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می شود

بهای طلا افزایش یافت

مردم آمریکا خواهان برکناری ترامپ ازقدرت

دستور تهیه خل الخمر یا سرکه طبی

جذب نیروی کارامد بازاریاب / تبریز

آغاز برداشت خرما از چهار هزارو500 هکتار باغ

عکس/ موبایل مورد علاقه داعشی ها

تعویض شناسنامه های قدیمی فقط تا پایان امسال فرصت دارد

تبلیغات رایگان 9 هزار ثانیه ای برند مبل و منبت ملایر از رسانه ملی

محصول ذرت کشاورزان خرید تضمینی می شود

نشست مشترک مسئولان ایلام و واسط عراق + فیلم

عمر مفید پروژه های عمرانی به شدت کاهش یافته است

مجوز انتقال آب از رودخانه دز صادر نشده است

راه آهن شیراز ـ گل گهر 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شکوه رامک خودرو در نمایشگاه نیرو محرکه و صنایع وابسته زنجان

دزد حرفه ای به مشتریان بانک هشدار داد!

بحران آب، خودکفایی غذایی در ایران را غیرممکن می کند؟

ایسوس از 6 اسمارتفون جدید خانواده ذن فون 4 رونمایی کرد

مسعود نیلی نفر اول اقتصادی کابینه دوازدهم

بازیگر پنهان صنعت خودرو ایران کیست؟

آخوندی وقت را طوری تنظیم می کند که به شرکت خصوصی اش هم برسد!

سودسهام عدالت به همه مشمولان تعلق می گیرد

کاهش هفت میلیاردی هزینه های بیمارستان قلب شیراز

افزایش اعتبارات عمرانی شهرستان بدره + فیلم

2848 میلیارد ریال اعتبار به فاروج اختصاص یافت

تلفیق دو اسطوره؛ نتیجه استفاده از موتور V8 سوزوکی هایابوسا روی شاسی لوتوس [تماشا کنید]

اقدام عجیب وزیر صنعت در زمان خداحافظی+سند

متقاضیان وام ازدواج هرگونه ناهماهنگی را به بانک مرکزی اطلاع دهند

10 میلیارد تومان برای عملیات اکتشاف معادن مشگین شهر هزینه می شود

امپراطوری خودروهای برقی به ایران می رسد؟

عواملی که مانع افزایش قیمت نفت می شوند

بازگشت آمریکا به اجاره نشینی

امپراطوری خودروهای برقی به ایران می رسد؟

تلفیق دو اسطوره؛ نتیجه استفاده از موتور V8 سوزوکی هایابوسا روی شاسی لوتوس [تماشا کنید]

نارضایتی سیف از کاهش وام دهی بانک ها به بنگاه های تولیدی

تعطیلی 6 واحد سم فروشی در قیروکارزین

افزایش قیمت طلا

بخشودگی سود جرایم تسهیلات کشاورزی تا سقف 40 میلیون تومان+ مصاحبه

خریداری 602تن جو از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد

ایجاد و توسعه شهرک های کشاورزی، دامی و شیلاتی در گیلان

استخدام کارشناس بازرگانی،کارشناس حسابداری،کارشناس Help Desk

استخدام مشاور فروش در شرکت هور سبز هرا در تهران

کسری بودجه عربستان در نیمه اول امسال به 19 میلیارد دلار رسید

قیمت نفت کاهش یافت/کاهش ذخایر نفت آمریکا به کمترین میزان 2016

یارانه نقدی مرداد ماه امشب واریز می شود

دستگاه قضایی استان قزوین از صنعتی کاران حمایت کند

انتقاد سیف از عملکرد بانک ها/تسهیلات به بنگاه ها قابل قبول نیست!

جذب 11.8 میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی در دولت یازدهم

انتقاد سیف از عملکرد بانک ها/تسهیلات به بنگاه ها قابل قبول نیست!

گزارش رسمی بانک مرکزی: در دولت یازدهم 11 میلیارد و 800 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب شد

متقاضیان وام ازدواج ناهماهنگی را اطلاع دهند

چه کنیم تا مشمول جرایم مالیاتی نشویم؟

سودسهام عدالت به همه مشمولان تعلق می گیرد

تولید چند سواری متوقف شد

ایجاد8 هزار فرصت شغلی در استان از سوی دولت

متقاضیان وام ازدواج هرگونه ناهماهنگی را به بانک مرکزی اطلاع دهند

افتتاح 89 طرح آبرسانی روستایی در آذربایجان شرقی

متقاضیان وام ازدواج هرگونه ناهماهنگی را به بانک مرکزی اطلاع دهند

افزایش هر سال عمر ساختمان 4 هزارمیلیارد تومان صرفه جویی دارد

جذب 11.8 میلیارد دلار تسهیلات مالی خارجی در دولت یازدهم

محور شمشک به دیزین بسته است

تولید نفت روسیه از عربستان پیشی گرفت

اختلاف آماری در واردات خودرو

پژو کیلویی چند؟ حواشی قیمت گذاری پژو 301 و پژو 2008

افزایش 18 درصدی تولید خودرو

شمارش معکوس بازی های آسیایی 2018 آغاز می شود

اقدام عجیب وزیر صنعت درباره قیمت کالاها در زمان خداحافظی+سند

درج قیمت کالا در واحدهای صنفی الزامی است

گزارش رسمی بانک مرکزی: در دولت یازدهم 11 میلیارد و 800 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی جذب شد

استانداربوشهر: اجرای طرح های آبخیزداری در اولویت برنامه های استان قرار دارد

تعطیلی ادامه دار فرودگاه جم در سکوت مسئولان

افزایش عرض زیرگذر تقاطع غیرهمسطح اشکاوند به 36 متر

افزایش 18 درصدی تولید خودرو

کشتارگاه های مازندران با 50 درصد ظرفیت فعالیت می کنند/ جلوگیری از ایجاد کشتارگاه جدید در مازندران

روسیه، «دلارزدایی» از اقتصادش را آغاز کرد

استخدام تکنسین فنی(مکانیک)در یک شرکت بازرگانی معتبر

گسترش همکاری های بازرگانی ایران و سوریه

هشدار تولیدی سیف به بانک ها

رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی

رونق گردشگری سلامت نیازمند عزم ملی