مطالب مرتبط:
به همراه رونمایی پوستر جدول اجراهای دهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد
دهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی 6 تا 9 تیر در استان کرمان
جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می شود / حذف دوباره رسانه ها
در نشست خبری جشنواره موسیقی نواحی عنوان شد طالبی: جشنواره موسیقی نواحی مستحق حمایت است/ صدری: چرا همه خودشان را به منگی می زنند؟
نشست خبری دهمین جشنواره موسیقی نواحی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 14:052017-06-19فرهنگي

فضا برای بررسی محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی باز است


اگر شرایط برگزاری جشنواره در کرمان به خوبی پیش نرود، روش های دیگری را دنبال می کنیم.

بعد از برگزاری این سه دوره (در کرمان) فضا باز است تا اگر استان های دیگر می توانند میزبان بهتری باشند بررسی شوند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست دهمین دوره جشنواره موسیقی اقوام و نواحی اظهار کرد: یکی از آیتم های حمایتی ما، برگزاری جشنواره ملی موسیقی نواحی است و به جز آن، مکتب خانه هایی را نیز افتتاح کردیم.

امیدواریم امسال این مکتب خانه ها در سه استان دیگر افتتاح شوند، زیرا معتقدیم نقش موثری در صیانت از موسیقی نواحی دارند.

فرزاد طالبی ادامه داد: حمایت از آلبوم های خاص موسیقی نواحی، یکی دیگر از برنامه های حمایتی ماست که اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها عهده دار این موضوع هستند.

آلبوم هایی که شرایطی داشته باشند، قطعا مورد حمایت قرار می گیرند.

همچنین حدود 20 جشنواره در این حوزه در استان ها برگزار شده است.

او گفت: ما معتقدیم محدودیت منابع در این بخش از موسیقی قطعا حرکت ما را در حمایت از موسیقی نواحی کم نخواهد کرد و امیدواریم بتوانیم این محدودیت ها را برطرف کنیم.

کما این که امسال به صورت همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، هفته ی فیلم مرتبط با موسیقی نواحی در سه استان دیگر نیز برگزار خواهد شد.

همچنین امسال نمایندگانی از کشورهای دیگر مثل افغانستان، منطقه آسیای میانه و ترکیه که به حوزه تمدنی ایران نزدیک هستند، در دهمین جشنواره موسیقی نواحی برنامه اجرا می کنند؛ اما این به معنی بین المللی شدن این جشنواره نیست.

مدیرکل دفتر موسیقی همچنین بیان کرد: موضوع پژوهش در موسیقی نواحی نسبت به سال های قبل، پررنگ تر دیده خواهد شد.

امیدواریم نشست هایی که در این حوزه برگزار می شود، برای پژوهشگران راهگشا باشد.

37 هنرمند در بخش راویان اصالت در این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت.

در بخش جنبی نیز شاهد اجرای برنامه گروه های موسیقی هستیم و 18 پیشکسوت موسیقی در این دوره اجرا می کنند.

طالبی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که حمایت های خاص شما برای تهیه آلبوم شامل چه هنرمندانی می شود، اظهار کرد: هزینه این آلبوم ها توسط اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها و در حوزه موسیقی نواحی که توسط نهادهای خصوصی تولید شده است، تأمین می شود.

حمایت ما بنابر اعلام اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها، از افرادی که واجد شرایط باشند، صورت می گیرد.

سال گذشته نیز این حمایت با تهیه پنج آلبوم اتفاق افتاد و امسال هم این روند ادامه پیدا خواهد کرد و فقط موسیقی هایی که در حوزه مقامی و نواحی همان استان باشند، مورد حمایت قرار می گیرند.

او همچنین در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که بودجه این دوره از جشنواره چقدر است؟ گفت: بودجه دهمین دوره جشنواره موسیقی اقوام و نواحی، 500 میلیون تومان است که طبق توافق نامه سه ساله ای که با استانداری کرمان و وزارت ارشاد بسته شده، 250 میلیون تومان آن از طریق استانداری کرمان و 250 میلیون تومان دیگر نیز از طریق دفتر موسیقی تأمین می شود.

مدیرکل دفتر موسیقی درباره تغییر دبیران هر دوره جشنواره موسیقی نواحی، بیان کرد: آقای صدری که امسال دبیر دهمین دوره جشنواره است، سال گذشته نیز در شورای سیاستگذاری حضور داشت و قائم مقام دبیر اجرایی بود.

به دلیل آن که آقای نعیمایی که سال گذشته دبیر جشنواره بود، این امکان را نداشت که امسال به عنوان دبیر در خدمت او باشیم، این مسئولیت برعهده آقای صدری گذاشته شد.

شاید یکی از دلایلی که از سال گذشته تا امروز، جشنواره پیگیری و موانع آن رفع شد، حضور آقای صدری بوده است.

طالبی درباره این که چرا جشنواره موسیقی نواحی باید در کرمان برگزار شود؟ توضیح داد: همان طور که گفتم تفاهم نامه سه ساله ای بسته شده و قرار است سه دوره جشنواره در این استان برگزار شود.

براساس این تفاهم نامه امسال دومین دوره از جشنواره در کرمان با سازوکارهای موجودی که قید شده است، برگزار می شود.

البته معتقدم این جشنواره می تواند در شهرهای دیگر هم اجرا شود، هرچند با توجه به این که دوره های متفاوتی در کرمان برگزار شده، آمادگی خوبی هم در این زمینه وجود دارد و ما باید از این فرصت استفاده کنیم، اما این موضوع به این معنا نیست که این جشنواره همچنان در کرمان باقی بماند.

او ادامه داد: امسال همزمان با برگزاری دهمین جشنواره موسیقی نواحی، هفته فیلم موسیقی مرتبط نیز در سه استان گیلان، آذربایجان شرقی و لرستان برگزار می شود.

علاقه مندیم که این مشارکت در سال های آینده افزایش داشته باشد و جشنواره از نظر کمی و کیفی رشد کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان سخنران بعدی این نشست بود و گفت: در کرمان تنوع موسیقی نواحی وجود دارد که این تنوع جای پژوهش دارد.

از اولین دوره تا ششمین دوره جشنواره، در کرمان برگزار شد.

دوره هفتم همزمان با تهران در کرمان نیز برگزار شد و در حال حاضر شاهد نهمین و دهمین دوره جشنواره در استان کرمان هستیم.

محمدرضا علیزاده اظهار کرد: این جشنواره به جز کرمان در 9 شهر دیگر بم، بردسیر، رفسنجان، سیرجان، زرند، انار، شهربابک، جیرفت و نرماشیر برگزار می شود و سعی ما این است طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مردم بهتر بتوانند از این جشنواره بهره مند شوند.

سعی کردیم اجرایی بودن این جشنواره را به موسسات مرتبط واگذار کنیم و ما به عنوان اداره کل ارشاد ناظر باشیم.

به همین دلیل، تلاش کردیم فقط هتل پنج ستاره استان را برای اسکان، در اختیار هنرمندان قرار دهیم.

او با اشاره به نحوه پرداخت دستمزد به هنرمندان شرکت کننده در دهمین دوره جشنواره، گفت: نحوه پرداخت دستمزدها براساس فرمولی انجام می شود.

همچنین تلاش کردیم تا از ظرفیت های میراث فرهنگی برای برگزاری این جشنواره استفاده کنیم.

به همین دلیل، مکاتبات و جلساتی با مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان داشتیم تا بتوانیم شاهد حضور گردشگران از طریق آژانس های گردشگری در جشنواره موسیقی نواحی باشیم.

اختتامیه این جشنواره در باغ فتح آباد کرمان برگزار می شود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در بخش دیگری از صحبت هایش، اظهار کرد: ایجاد دبیرخانه جشنواره موسیقی نواحی در کرمان یکی دیگر از اقداماتی بود که با حمایت مدیرکل دفتر موسیقی انجام شد و ما توانستیم دبیرخانه را امسال تجهیز کنیم و از همان ابتدا، این دبیرخانه با هنرمندان ارتباط و تعامل برقرار کرد.

از برکات برگزاری نهمین جشنواره در کرمان تولید آلبوم آثار برگزیده موسیقی نواحی بوده است که امسال در جشنواره از آن رونمایی می شود.

علیزاده ادامه داد: با توجه به این که دهمین جشنواره موسیقی نواحی در فصل تابستان و نزدیک ایام عید فطر برگزاری می شود، سعی کردیم از فضاهای باز نیز استفاده کنیم.

به همین دلیل، پارک مادر شهر کرمان را که 2500 نفر گنجایش دارد، برای اجراهای شبانه و عمومی در نظر گرفته ایم.

همزمان با این اتفاق در دیگر مراکز فرهنگی کرمان نیز اجراهایی خواهیم داشت.

او با اشاره به این که با کمبود منابع مواجه هستند، افزود: شاید امسال امکان حضور خبرنگاران در کرمان میسر نباشد و ما از ظرفیت رسانه ای خود کرمان که در واقع جزو استان هایی است که از بالاترین منابع رسانه ای برخوردار است، استفاده کنیم.

دبیر دهمین جشنواره موسیقی اقوام و نواحی نیز در نشست این جشنواره که امروز (29 خردادماه) در تالار وحدت برگزار شد، گفت: موضوع محوری دهمین دوره جشنواره، منظومه خوانی است و ما سعی کردیم نظر افراد در حوزه موسیقی را به این بخش جلب کنیم.

منظومه خوانی چند شکل دارد که یک شکل آن تحت عنوان راویان اصالت برگزار می شود.

آثار متفاوتی از مناطق مختلف به دست ما رسیده و 37 گروه به جشنواره دعوت شده اند تا در مدت سه روز، در اتاق بازرگانی کرمان اجرا داشته باشند.

خط مشی ما کیفیت گرایی بوده است و تلاش شده افرادی که کارهای خوبی داشتند و در جشنواره های قبلی کمتر یا اصلا حضور نداشتند، در این دوره از جشنواره اجرا کنند.

احمد صدری ادامه داد: با توجه به آثاری که به دبیرخانه جشنواره رسید، متوجه شدیم بسیاری از افراد به دلیل شتابزدگی متن کامل فراخوان را نخوانده اند؛ آثار زیادی به دست ما رسید، اما فقط 110 اثر مرتبط با موضوع جشنواره بوده اند.

در بخش پیشکسوتان نیز از افرادی که کمتر در جشنواره های نواحی حضور داشتند، دعوت کردیم.

قرار است صبح ها جلسات پژوهشی با تم منظومه خوانی برگزار شود و بعدازظهرها نیز اجرای عمومی مناطق مختلف را داشته باشیم.

بعد از اجرای بخش راویان اصالت نیز پیشکسوتان اجرا خواهند داشت.

او اظهار کرد: در این دوره، اجراهای موسیقی به صورت سه بعدی و آنلاین با اختلاف پنج دقیقه پخش خواهد شد.

ما سعی کردیم در این دوره از جشنواره بیشتر به کیفیت توجه کنیم.

بنابراین ترجیح دادیم تعداد کمتری از افراد در آن حضور داشته باشند.

با این وجود، شاهد ارسال آثار از استان هایی بودیم که تا کنون سابقه نداشت در جشنواره شرکت کنند.

برای مثال امسال از قزوین، همدان و استان مرکزی آثار خوبی به دست ما رسیده و حتی ممکن است یکی از این استان ها برتر شود.

دبیر دهمین جشنواره موسیقی اقوام و نواحی درباره رقابتی بودن بخشی از جشنواره نیز توضیح داد: در این بخش دو موضوع مطرح است؛ یکی آن که با وجود این که ما در ایران، اقوام گوناگون داریم آیا می توانیم این نوع موسیقی را رقابتی کنیم یا خیر.

این موضوع به منظری که ما از آن نگاه می کنیم بستگی دارد.

نمی دانم چرا برخی معتقدند نمی توان آن را رقابتی برگزار کرد؛ اما در بخش دیگر، موضوع محتوایی و اصالتی وجود دارد که در این بخش نمی توان آن را رقابتی کرد.

من از سال گذشته تا کنون طی مصاحبه هایی که انجام دادم بارها اعلام کرده ام، رقابت هایی که در این حوزه انجام می شود برگزیده ای هستند و به شکل کنکوری رتبه یک تا چند را ندارند.

به همین دلیل، ممکن است امسال کسانی که اجرا می کنند همه برگزیده شوند.

صدری ادامه داد: موسیقی هر منطقه با کمک کارشناسان همان منطقه سنجیده می شود و ما نیز در کنار این کارشناسان حضور داریم و از آن ها یاد می گیریم و به این که ما نمی دانیم و آن ها می دانند اعتقاد نداریم.

خود من به نواختن چند ساز تسلط دارم و بنا دارم در مراسم اختتامیه بنوازم.

ما نمی توانیم این نگاه را از جشنواره ای که 10 سال از برگزاری آن می گذرد، منتفی کنیم.

قصد ما این است که به شدت جلوی سلیقه های شخصی را بگیریم و تصمیم گیری ها گروهی باشد.

او درباره این که از چه افرادی در این دوره از جشنواره مشاوره گرفته شده است؟ گفت: جشنواره موسیقی تغییرات عمده ای کرده و از حالت شفاهی به مکتوب نزدیک شده است.

این جشنواره پوست انداخته و ما به سمت کلاسیک شدن پیش می رویم.

در بخش داوری، کیوان پهلوان و من، عضو ثابت هستیم و در کنار ما، متناسب با نوع برنامه و شکل های مختلف موسیقی نواحی، از داورهای دیگر استان ها نیز استفاده کرده ایم.

البته این داوری براساس رتبه بندی نیست.

دبیر این دوره از جشنواره موسیقی اقوام و نواحی درباره پرداخت دستمزد هنرمندان نیز اظهار کرد: این جشنواره بودجه ثابتی دارد و با توجه به مبلغی که بخش مالی از باقی مانده بودجه اعلام می کند، دستمزد هنرمندان را به صورت یکسان پرداخت خواهیم کرد.

در پایان این نشست، از پوستر دهمین دوره جشنواره موسیقی اقوام و نواحی که پرویز بیانی آن را طراحی کرده است، رونمایی شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: موسیقی نواحی - موسیقی - جشنواره - جشنواره موسیقی - برگزار - حمایت - استان - آلبوم - اسلامی - ارشاد - فرهنگ - برنامه - اداره - کرمان - شرایط - هنرمند - افتتاح - هایی - موسیقی اقوام - وزارت فرهنگ - طالبی - ایسنا - بین المللی - خانه - صورت - دفتر - خبرنگار - پیشکسوت - اقوام - ترکیه

آخرین اخبار سرویس:
دفاع کارشناس من و تو از شهید حججی در برابر وطن فروشان خارج نشین + فیلم

چه کسانی سینما رکس را به آتش کشیدند؟+تصاویر

واکنش مشایخی به حواشی جشن منتقدان و انتقادش از انتظامی

واکنش مشایخی به حواشی جشن منتقدان و انتقادش از انتظامی

چرا بازی های ژانر وحشت با سلاح ترسناک تر هستند

چرا بازی های ژانر وحشت با سلاح ترسناک تر هستند

ثروت عظیم بازیگر زن مشهور از کجا آمده است؟

معرفی عروسک بومی 1000 ساله ایرانی!

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی/ عکس

جشن منتقدان خانه سینما عامل واقعی احیای درگیری تاریخی مشایخی و انتظامی

فاز سوم «لیسانسه ها» ساخته می شود

بازیگر زن به همراه حیوان خانگی اش +عکس

ثروت عظیم بازیگر زن مشهور از کجا آمده است؟

جشن منتقدان خانه سینما عامل واقعی درگیری قدیمی مشایخی و انتظامی

مجموعه شعر «برفی که بر ماه باریده» در اندیمشک نقد می‎شود

مراسم اولین دوره اعطای نشان انجمن عکاسان مطبوعاتی

دانلود سریال کره ای قوی ترین پیک Strongest Deliveryman

نصرالله رادش و همسر دومش در پشت صحنه برنامه دورهمی! +عکس

مراسم دعای اسلامی در بزرگترین جشنواره مسیحیان انگلستان

لیلا بلوکات در "آرام و سرد"

جشنواره مار در هند برگزار شد+تصاویر

بازیگر سرشناس سینما بر اثر عارضه قلبی درگذشت

پخش یک سریال مهیج از رادیو نمایش

بازیگر سرشناس سینما بر اثر عارضه قلبی درگذشت

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

چالش عجیب بالیوودی ها بخاطر کمبود توالت! +عکس

همبازی آرنولد و راکی در سن 76 سالگی از دنیا رفت+عکس

چالش عجیب بالیوودی ها بخاطر کمبود توالت! +عکس

بازیگران ایران و جهان که بیشترین شباهت را به هم دارند+تصاویر

دلتنگ تئاتر هستم

اپل جدیدترین فیلم های هالیوود را در اختیار کاربرانش قرار می دهد

پایان نگارش فیلمنامه «پایتخت 5» نزدیک است

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

تصاویر/ جشنواره "الهه مار" در هند

قالیباف: شهرداری هرکاری می کند، حاشیه می سازند

عکاسان ایران خانه دار می شوند

روزیاتو: با 10 فیلم عاشقانه ای آشنا شوید که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

تصاویری از نمایشگاه هنر اسلامی در سالن شهرداری هیوستون آمریکا

ساخت ماجرای فرار از زندان مدافع حرم از چنگال تروریست ها در اوج

هنر خوشنویسی، هنر مقدس و عرفانی ایرانیان به شمار می آید

پوستر جایزه هنری «قلب تهران» طراحی شد

فروش «ساعت 5 عصر» از 7 میلیارد عبور کرد

موزه خوشنویسی ایران افتتاح شد

در طول 12 سال گذشته یک لحظه از موضوعات فرهنگی و اجتماعی غفلت نکردم/ هیچ کاری نیست که انجام دهید و حاشیه ای بر آن ننویسند و نگویند

عکس/ اثر هنری جدید و زیبای همسر سپهر حیدری

عکس/ اثر هنری جدید و زیبای همسر سپهر حیدری

گرامی داشت هفتادودومین سالگرد استقلال جمهوری اندونزی در برج میلاد تهران

به بهانه سالمرگ سیمین بهبهانی: مرا هزار امید است و هر هزار تویی

درآمد چشمگیر ترکیه از صادرات سریال

6زوج نیازمند شوشتری به خانه بخت رفتند

درآمد چشمگیر ترکیه از صادرات سریال

عکاسان در خیابان شریعتی خانه دار می شوند

اعتراف خواننده رپ به قتل ناپدری در هواخواهی از مادر + عکس

عکس می تواند تأثیر شگرفی بر نگاه و اندیشه مردم یک جامعه بگذارد

خبرهای کوتاه قزوین + فیلم

دانلود سریال لوک کیج Luke Cage فصل اول

تیپ فاطمه گودرزی در جشنواره منتقدان +عکس

پایان سومین جشنواره ملی اسباب بازی

آرمان شهر، همان شهر فرهنگی است

ممیزی یک سریال در میانه راه

فیلم تعمیر موتور کارکرده را در 3000 عکس ببینید

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم رشد تا 15 شهریور 96 تمدید شد

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد عنوان کرد اعتقاد دولت مبنی بر عقب نشینی به نفع بخش خصوصی در مطبوعات

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح +عکس

بهنوش طباطبایی روز جهانی عکاسی را تبریک گفت +عکس

هایلایت (458)

«لیسانسه ها» هم سه گانه شد!

سورپرایز کارگردان سریال عاشقانه برای مخاطبانش

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح بالیوود+عکس

جلوه هایی رنگین از رنج شیرین + فیلم

ضرورت تدوین برنامه اعضای شوراهای شهر و روستا + فیلم

قائم مقام دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران منصوب شد

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح +عکس

یادمان رکس در خور شاَن شهدای این سینما نیست

فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

یادبود برای وحید نصیریان در «چارسو»

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی+ عکس

واکنش جمشید مشایخی به حواشی جشن منتقدان و انتقادش از انتظامی

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

مجموعه خبری 27 مرداد 96

قلم دوربین/ از عکاسی که در قاب دوربین رفت تا جشنواره آتش بازی در قلب ژاپن

تصاویر دلخراش از آتش سوزی در سینما رکس آبادان

تدوین سندهای آمایشی ملی در استان ها+فیلم

قائم مقام دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران منصوب شد

ببخشید که ترامپ را انتخاب کردیم! + عکس

30 مرداد یادبود وحید نصیریان

هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان پایان یافت

3 اثر جدید از «ادبیات کهن» برای نوجوانان

شناسایی و کشف دیوار جنوبی پارسه

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح بالیوود+عکس

تجلی اقتصاد مقاومتی به همت کشاورز جهرمی + فیلم

40 طرح برای کمیته پیشگیری از مواد مخدر در استان+فیلم

غوغای علیپورها در تالار وحدت

پوراندخت وفادار: پیشنهاد کردم محمد معتمدی آثار را بخواند

جشن تولد «حسین علیزاده» در اختتامیه نمایش «لامبورگینی»

برگزاری جشنواره دوقلوها در شیراز

خلق نماد هنر ایرانی با دستان هنرمندان پارسی+ فیلم

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی + عکس

برنامه های عباس صالحی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی/ عکس

از اینستاگرام چهره ها چه خبر؟

دنیرو | حضور موفق شوالیه سینما در تلویزیون

جشنواره کتابخوانی رضوی امسال بسیار خوب و چشمگیر برگزار شد

تصاویر: این سوژه نجـیب است!

پوشش و گریم هلیا امامی در پشت صحنه یک فیلم (عکس)

وقتی که مه لقا باقری رنگ مانتو و موهایش را سِت می کند! +عکس

مدیران تلویزیون فردا در شهرک غزالی/ منوچهر هادی «پاهای بیقرار» را کلید می زند

پوستر جایزه هنری «قلب تهران» طراحی شد

چهره بدون آرایش بازیگر زن جوان! + عکس

اعلام برنامه های یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

مساجد؛ عامل گسترش معنویت در جامعه

«پنجره در پنجره» به خانه موزه انتظامی می آید

سفرگروه مدد به رودبارجنوب +فیلم

افتخارآفرینی دانش آموزان هرمزگانی در جشنواره نوجوان خوارزمی

اختتامیه جشنواره تئاترخیابانی شهروند در لاهیجان

تلاش زن دیوانه برای دار زدن فرزندش به صورت آنلاین +فیلم

ضعف ساختاری در ساخت فیلم های دفاع مقدسی

محسن کیایی در لونه زنبور+عکس

اختتامیه جشنواره تئاترخیابانی شهروند درلاهیجان

تئاتر امروز سرگردان شده است/ مدعیان روشنفکری تبعات مشکلات تئاتر را مشاهده کنند

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

برگزاری جشنواره حافظان کل قرآن در استهبان

انتصاب قائم مقام دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران

قدردانی از عوامل اجرای موسیقی نمایش سی

اعلام اسامی مستندهای راه یافته به نهمین جشن سینمای مستند

سرانه فرهنگ مطالعه باید در مازندران افزایش یابد

برنامه های جشنواره موسیقی جوان اعلام شد

جشنواره جایزه ادبی "هزار و یک شب" در کابل برگزار می شود

نمایشگاه عکس های قدیمی شهر «رشت»

معرفی آثار راه یافته به بخش مسابقه جشن مستقل سینمای مستند

سیمین بهبهانی و ترانه هایی که سرود

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

قدردانی از عوامل اجرای موسیقی نمایش سی

اعلام اسامی مستندهای راه یافته به نهمین جشن سینمای مستند

«خسیس» میزبان هنرمندان می شود

آغاز نخستین جشنواره عکس تلفن همراه با موضوع فرهنگ زیارت

مجوز فعالیت موسسه خوشنویسی میرزایی در زنجان صادر شد

عکس/ مهمان برنامه امشب «دورهمی» کیست؟

آقای بازیگر و پسرش /عکس

مجید خراطها و پدرش /عکس

مهران مدیری به همراه الیکا عبدالرزاقی در اکران فیلم ساعت 5 عصر (عکس)

زندگی ابن سینا به روایت بهروز رضوی

شعری که اخوان ثالث برای مصدق سرود+ فیلم

پیش بینی وزش باد شدید در فارس + فیلم

بازیگرانی که بیشترین تشابه را دارند

بازیگر مهمان امشب دورهمی +عکس

کتاب «ابوعلی کجاست؟» به چاپ دوم رسید

روایت سینماگران از کودتای 28 مرداد

تمدید مهلت ارسال آثار به نخستین کتاب سال «گرافیک مذهبی»

حسادت هایی که چهره واقعی سینمای ایران را نشان می دهد

شاهکار مهندسی یک کشاورز ساده و عاشق طراحی

بیلبورد شخصیت معروف سریال «بازی و تاج و تخت» در خیابان های تهران + عکس

فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی سقز منتشر شد

نامه حسین علیزاده به بهروز غریب پور درباره اپراهای عروسکی: نظر شخصی مرا به عنوان بی احترامی به هنر و شایستگی خود تلقی نکنید

«باران می بارید» به اکران نزدیک می شود

اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه جشن مستقل سینمای مستند

روابط عمومی بانک شهر در جمع سرآمدان روابط عمومی ایران

/ در سینما و تئاتر چه خبر است؟/

نادرمشایخی:چالش اصلی موسیقی تعلیم موسیقی است

از پرواز همای تا سینا سرلک/ همه خواننده هایی که در روزهای آینده روی صحنه می روند

سینمای گیشه سالار اجازه نمایش فیلم های مستقل اجتماعی را نمی دهد

نمایش دو مستند «فرشاد فداییان» در کانون فیلم سینماحقیقت

مستند «بافندگان خیال» به دو جشنواره جهانی راه یافت

فاز سوم «لیسانسه ها» ساخته می شود

هشدار مهدی شجاعی درباره وقوع سونامی در فرهنگ و هنر

پایان نگارش فیلمنامه «پایتخت 5» نزدیک است/ آغاز نگارش «کولبر» به زودی

درخشش نمایندگان رودسر در جشنواره سراسری تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان

«محکومین» به دادگاه می روند

برگزاری جشنواره دوقلوها در شیراز + فیلم

جشنواره دو قلو ها و چند قلوها در شیراز

هنرمندانی که جوایز خود را به شهید حججی تقدیم کردند

تقدیر بنیاد فردوسی از همایون شجریان و سهراب پورناظری

انتشار دهمین پاراگراف؛ ویژه محمدعلی کشاورز

یادبود برای وحید نصیریان در «چارسو»

برنامه های جشنواره موسیقی جوان اعلام شد

28 مرداد؛ سالروز فاجعه آتش سوزی سینما رکس آبادان

راه افتادن "پاهای بی قرار" فردا از شهرک غزالی

ادبیات کهن فارسی چقدر بر داستان نویسی معاصر تأثیر گذاشته است؟

برخی انتقادات به کارگردان ماجرای نیمروز مرا غمگین می کند/ کاش جایزه ام با برخی حواشی به وجود آمده تلخ نمی شد

نامه حسین علیزاده به بهروز غریب پور

پخش رویدادهای جشنواره مراکز استان ها از شبکه شما/ ریاحی: رقابت درست را در جوانان بیشتر کنیم

برنامه های کودک و نوجوان کتابخانه های منطقه 5 از 29 مرداد تا 2 شهریور

مهلت ارسال نمایشنامه به جشنواره تئاتر شهر تمدید نمی شود

پنجاه و پنجمین یک کتاب، یک نویسنده در کتابخانه دکتر حسابی

پنجاهمین نشست عصری با داستان در ارسباران

نمایشگاه عکس «طبیعت» در نگارخانه آفتاب

جمشید هاشم پور و دخترش در یک جشن+عکس

حامد بهداد و مادرش! +عکس

بازیگر قلب یخی:تئاتر کمترین درآمد را دارد

واکنش رابرت دنیرو به نامزدی در "جوایز امی"

خانه قدیمی سپهبد امیراحمدی تخریب شد

مرمت خانه تاریخی برکت در شیراز

عملکرد باغ کتاب کودک بررسی می شود

حمایت دو میلیارد ریالی وزارت بهداشت از فیلم های سینمایی "سلامت محور"

فیلم، تاثیر گذار ترین اثر هنری بر ارتقای فرهنگ سلامت در جامعه است

فتوتیتر/صالحی: برای 14 مسئله فرهنگی 46 برنامه تهیه کرده ام

چالش اصلی در حوزه موسیقی، تعلیم است

شناسنامه بناهای تاریخی استان گیلان تدوین می شود

پست اینستاگرامی تهمینه میلانی به یاد دکتر مصدق

همیشه از دوستانم و پیشکسوتان سینما حمایت کرده ام

فضا برای بررسی محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی باز است

فضا برای بررسی محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی باز است