مطالب مرتبط:
به همراه رونمایی پوستر جدول اجراهای دهمین جشنواره موسیقی نواحی منتشر شد
دهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی 6 تا 9 تیر در استان کرمان
جشنواره موسیقی نواحی در کرمان برگزار می شود / حذف دوباره رسانه ها
در نشست خبری جشنواره موسیقی نواحی عنوان شد طالبی: جشنواره موسیقی نواحی مستحق حمایت است/ صدری: چرا همه خودشان را به منگی می زنند؟
نشست خبری دهمین جشنواره موسیقی نواحی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 14:052017-06-19فرهنگي

فضا برای بررسی محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی باز است


اگر شرایط برگزاری جشنواره در کرمان به خوبی پیش نرود، روش های دیگری را دنبال می کنیم.

بعد از برگزاری این سه دوره (در کرمان) فضا باز است تا اگر استان های دیگر می توانند میزبان بهتری باشند بررسی شوند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست دهمین دوره جشنواره موسیقی اقوام و نواحی اظهار کرد: یکی از آیتم های حمایتی ما، برگزاری جشنواره ملی موسیقی نواحی است و به جز آن، مکتب خانه هایی را نیز افتتاح کردیم.

امیدواریم امسال این مکتب خانه ها در سه استان دیگر افتتاح شوند، زیرا معتقدیم نقش موثری در صیانت از موسیقی نواحی دارند.

فرزاد طالبی ادامه داد: حمایت از آلبوم های خاص موسیقی نواحی، یکی دیگر از برنامه های حمایتی ماست که اداره های کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها عهده دار این موضوع هستند.

آلبوم هایی که شرایطی داشته باشند، قطعا مورد حمایت قرار می گیرند.

همچنین حدود 20 جشنواره در این حوزه در استان ها برگزار شده است.

او گفت: ما معتقدیم محدودیت منابع در این بخش از موسیقی قطعا حرکت ما را در حمایت از موسیقی نواحی کم نخواهد کرد و امیدواریم بتوانیم این محدودیت ها را برطرف کنیم.

کما این که امسال به صورت همزمان با برگزاری جشنواره موسیقی نواحی در کرمان، هفته ی فیلم مرتبط با موسیقی نواحی در سه استان دیگر نیز برگزار خواهد شد.

همچنین امسال نمایندگانی از کشورهای دیگر مثل افغانستان، منطقه آسیای میانه و ترکیه که به حوزه تمدنی ایران نزدیک هستند، در دهمین جشنواره موسیقی نواحی برنامه اجرا می کنند؛ اما این به معنی بین المللی شدن این جشنواره نیست.

مدیرکل دفتر موسیقی همچنین بیان کرد: موضوع پژوهش در موسیقی نواحی نسبت به سال های قبل، پررنگ تر دیده خواهد شد.

امیدواریم نشست هایی که در این حوزه برگزار می شود، برای پژوهشگران راهگشا باشد.

37 هنرمند در بخش راویان اصالت در این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت.

در بخش جنبی نیز شاهد اجرای برنامه گروه های موسیقی هستیم و 18 پیشکسوت موسیقی در این دوره اجرا می کنند.

طالبی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که حمایت های خاص شما برای تهیه آلبوم شامل چه هنرمندانی می شود، اظهار کرد: هزینه این آلبوم ها توسط اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها و در حوزه موسیقی نواحی که توسط نهادهای خصوصی تولید شده است، تأمین می شود.

حمایت ما بنابر اعلام اداره های فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان ها، از افرادی که واجد شرایط باشند، صورت می گیرد.

سال گذشته نیز این حمایت با تهیه پنج آلبوم اتفاق افتاد و امسال هم این روند ادامه پیدا خواهد کرد و فقط موسیقی هایی که در حوزه مقامی و نواحی همان استان باشند، مورد حمایت قرار می گیرند.

او همچنین در پاسخ به دیگر پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این که بودجه این دوره از جشنواره چقدر است؟ گفت: بودجه دهمین دوره جشنواره موسیقی اقوام و نواحی، 500 میلیون تومان است که طبق توافق نامه سه ساله ای که با استانداری کرمان و وزارت ارشاد بسته شده، 250 میلیون تومان آن از طریق استانداری کرمان و 250 میلیون تومان دیگر نیز از طریق دفتر موسیقی تأمین می شود.

مدیرکل دفتر موسیقی درباره تغییر دبیران هر دوره جشنواره موسیقی نواحی، بیان کرد: آقای صدری که امسال دبیر دهمین دوره جشنواره است، سال گذشته نیز در شورای سیاستگذاری حضور داشت و قائم مقام دبیر اجرایی بود.

به دلیل آن که آقای نعیمایی که سال گذشته دبیر جشنواره بود، این امکان را نداشت که امسال به عنوان دبیر در خدمت او باشیم، این مسئولیت برعهده آقای صدری گذاشته شد.

شاید یکی از دلایلی که از سال گذشته تا امروز، جشنواره پیگیری و موانع آن رفع شد، حضور آقای صدری بوده است.

طالبی درباره این که چرا جشنواره موسیقی نواحی باید در کرمان برگزار شود؟ توضیح داد: همان طور که گفتم تفاهم نامه سه ساله ای بسته شده و قرار است سه دوره جشنواره در این استان برگزار شود.

براساس این تفاهم نامه امسال دومین دوره از جشنواره در کرمان با سازوکارهای موجودی که قید شده است، برگزار می شود.

البته معتقدم این جشنواره می تواند در شهرهای دیگر هم اجرا شود، هرچند با توجه به این که دوره های متفاوتی در کرمان برگزار شده، آمادگی خوبی هم در این زمینه وجود دارد و ما باید از این فرصت استفاده کنیم، اما این موضوع به این معنا نیست که این جشنواره همچنان در کرمان باقی بماند.

او ادامه داد: امسال همزمان با برگزاری دهمین جشنواره موسیقی نواحی، هفته فیلم موسیقی مرتبط نیز در سه استان گیلان، آذربایجان شرقی و لرستان برگزار می شود.

علاقه مندیم که این مشارکت در سال های آینده افزایش داشته باشد و جشنواره از نظر کمی و کیفی رشد کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان سخنران بعدی این نشست بود و گفت: در کرمان تنوع موسیقی نواحی وجود دارد که این تنوع جای پژوهش دارد.

از اولین دوره تا ششمین دوره جشنواره، در کرمان برگزار شد.

دوره هفتم همزمان با تهران در کرمان نیز برگزار شد و در حال حاضر شاهد نهمین و دهمین دوره جشنواره در استان کرمان هستیم.

محمدرضا علیزاده اظهار کرد: این جشنواره به جز کرمان در 9 شهر دیگر بم، بردسیر، رفسنجان، سیرجان، زرند، انار، شهربابک، جیرفت و نرماشیر برگزار می شود و سعی ما این است طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مردم بهتر بتوانند از این جشنواره بهره مند شوند.

سعی کردیم اجرایی بودن این جشنواره را به موسسات مرتبط واگذار کنیم و ما به عنوان اداره کل ارشاد ناظر باشیم.

به همین دلیل، تلاش کردیم فقط هتل پنج ستاره استان را برای اسکان، در اختیار هنرمندان قرار دهیم.

او با اشاره به نحوه پرداخت دستمزد به هنرمندان شرکت کننده در دهمین دوره جشنواره، گفت: نحوه پرداخت دستمزدها براساس فرمولی انجام می شود.

همچنین تلاش کردیم تا از ظرفیت های میراث فرهنگی برای برگزاری این جشنواره استفاده کنیم.

به همین دلیل، مکاتبات و جلساتی با مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان داشتیم تا بتوانیم شاهد حضور گردشگران از طریق آژانس های گردشگری در جشنواره موسیقی نواحی باشیم.

اختتامیه این جشنواره در باغ فتح آباد کرمان برگزار می شود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در بخش دیگری از صحبت هایش، اظهار کرد: ایجاد دبیرخانه جشنواره موسیقی نواحی در کرمان یکی دیگر از اقداماتی بود که با حمایت مدیرکل دفتر موسیقی انجام شد و ما توانستیم دبیرخانه را امسال تجهیز کنیم و از همان ابتدا، این دبیرخانه با هنرمندان ارتباط و تعامل برقرار کرد.

از برکات برگزاری نهمین جشنواره در کرمان تولید آلبوم آثار برگزیده موسیقی نواحی بوده است که امسال در جشنواره از آن رونمایی می شود.

علیزاده ادامه داد: با توجه به این که دهمین جشنواره موسیقی نواحی در فصل تابستان و نزدیک ایام عید فطر برگزاری می شود، سعی کردیم از فضاهای باز نیز استفاده کنیم.

به همین دلیل، پارک مادر شهر کرمان را که 2500 نفر گنجایش دارد، برای اجراهای شبانه و عمومی در نظر گرفته ایم.

همزمان با این اتفاق در دیگر مراکز فرهنگی کرمان نیز اجراهایی خواهیم داشت.

او با اشاره به این که با کمبود منابع مواجه هستند، افزود: شاید امسال امکان حضور خبرنگاران در کرمان میسر نباشد و ما از ظرفیت رسانه ای خود کرمان که در واقع جزو استان هایی است که از بالاترین منابع رسانه ای برخوردار است، استفاده کنیم.

دبیر دهمین جشنواره موسیقی اقوام و نواحی نیز در نشست این جشنواره که امروز (29 خردادماه) در تالار وحدت برگزار شد، گفت: موضوع محوری دهمین دوره جشنواره، منظومه خوانی است و ما سعی کردیم نظر افراد در حوزه موسیقی را به این بخش جلب کنیم.

منظومه خوانی چند شکل دارد که یک شکل آن تحت عنوان راویان اصالت برگزار می شود.

آثار متفاوتی از مناطق مختلف به دست ما رسیده و 37 گروه به جشنواره دعوت شده اند تا در مدت سه روز، در اتاق بازرگانی کرمان اجرا داشته باشند.

خط مشی ما کیفیت گرایی بوده است و تلاش شده افرادی که کارهای خوبی داشتند و در جشنواره های قبلی کمتر یا اصلا حضور نداشتند، در این دوره از جشنواره اجرا کنند.

احمد صدری ادامه داد: با توجه به آثاری که به دبیرخانه جشنواره رسید، متوجه شدیم بسیاری از افراد به دلیل شتابزدگی متن کامل فراخوان را نخوانده اند؛ آثار زیادی به دست ما رسید، اما فقط 110 اثر مرتبط با موضوع جشنواره بوده اند.

در بخش پیشکسوتان نیز از افرادی که کمتر در جشنواره های نواحی حضور داشتند، دعوت کردیم.

قرار است صبح ها جلسات پژوهشی با تم منظومه خوانی برگزار شود و بعدازظهرها نیز اجرای عمومی مناطق مختلف را داشته باشیم.

بعد از اجرای بخش راویان اصالت نیز پیشکسوتان اجرا خواهند داشت.

او اظهار کرد: در این دوره، اجراهای موسیقی به صورت سه بعدی و آنلاین با اختلاف پنج دقیقه پخش خواهد شد.

ما سعی کردیم در این دوره از جشنواره بیشتر به کیفیت توجه کنیم.

بنابراین ترجیح دادیم تعداد کمتری از افراد در آن حضور داشته باشند.

با این وجود، شاهد ارسال آثار از استان هایی بودیم که تا کنون سابقه نداشت در جشنواره شرکت کنند.

برای مثال امسال از قزوین، همدان و استان مرکزی آثار خوبی به دست ما رسیده و حتی ممکن است یکی از این استان ها برتر شود.

دبیر دهمین جشنواره موسیقی اقوام و نواحی درباره رقابتی بودن بخشی از جشنواره نیز توضیح داد: در این بخش دو موضوع مطرح است؛ یکی آن که با وجود این که ما در ایران، اقوام گوناگون داریم آیا می توانیم این نوع موسیقی را رقابتی کنیم یا خیر.

این موضوع به منظری که ما از آن نگاه می کنیم بستگی دارد.

نمی دانم چرا برخی معتقدند نمی توان آن را رقابتی برگزار کرد؛ اما در بخش دیگر، موضوع محتوایی و اصالتی وجود دارد که در این بخش نمی توان آن را رقابتی کرد.

من از سال گذشته تا کنون طی مصاحبه هایی که انجام دادم بارها اعلام کرده ام، رقابت هایی که در این حوزه انجام می شود برگزیده ای هستند و به شکل کنکوری رتبه یک تا چند را ندارند.

به همین دلیل، ممکن است امسال کسانی که اجرا می کنند همه برگزیده شوند.

صدری ادامه داد: موسیقی هر منطقه با کمک کارشناسان همان منطقه سنجیده می شود و ما نیز در کنار این کارشناسان حضور داریم و از آن ها یاد می گیریم و به این که ما نمی دانیم و آن ها می دانند اعتقاد نداریم.

خود من به نواختن چند ساز تسلط دارم و بنا دارم در مراسم اختتامیه بنوازم.

ما نمی توانیم این نگاه را از جشنواره ای که 10 سال از برگزاری آن می گذرد، منتفی کنیم.

قصد ما این است که به شدت جلوی سلیقه های شخصی را بگیریم و تصمیم گیری ها گروهی باشد.

او درباره این که از چه افرادی در این دوره از جشنواره مشاوره گرفته شده است؟ گفت: جشنواره موسیقی تغییرات عمده ای کرده و از حالت شفاهی به مکتوب نزدیک شده است.

این جشنواره پوست انداخته و ما به سمت کلاسیک شدن پیش می رویم.

در بخش داوری، کیوان پهلوان و من، عضو ثابت هستیم و در کنار ما، متناسب با نوع برنامه و شکل های مختلف موسیقی نواحی، از داورهای دیگر استان ها نیز استفاده کرده ایم.

البته این داوری براساس رتبه بندی نیست.

دبیر این دوره از جشنواره موسیقی اقوام و نواحی درباره پرداخت دستمزد هنرمندان نیز اظهار کرد: این جشنواره بودجه ثابتی دارد و با توجه به مبلغی که بخش مالی از باقی مانده بودجه اعلام می کند، دستمزد هنرمندان را به صورت یکسان پرداخت خواهیم کرد.

در پایان این نشست، از پوستر دهمین دوره جشنواره موسیقی اقوام و نواحی که پرویز بیانی آن را طراحی کرده است، رونمایی شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: موسیقی نواحی - موسیقی - جشنواره - جشنواره موسیقی - برگزار - حمایت - استان - آلبوم - اسلامی - ارشاد - فرهنگ - برنامه - اداره - کرمان - شرایط - هنرمند - افتتاح - هایی - موسیقی اقوام - وزارت فرهنگ - طالبی - ایسنا - بین المللی - خانه - صورت - دفتر - خبرنگار - پیشکسوت - اقوام - ترکیه

آخرین اخبار سرویس:
پخت حلوای حلال مشکلات در ماه مبارک در ابراهیم آباد اراک

واکنش کاخ سفید به اظهارات جنجالی جانی دپ درباره قتل ترامپ

«بچه رییس»، انیمیشنی که سینماهای آمریکا را به هم ریخت

«پنج نمایشنامه»؛ حس تراژیک و حس گناه

فیلم های تلویزیون در تعطیلات عید فطر

آسمان فارس صاف همراه با وزش باد + فیلم

نیکی کریمی به همراه پدرش در سوییس! +عکس

بازیگر سینما روی تخت بیمارستان +عکس

لادن طباطبایی از آمریکا هم حواسش به ایران هست

توسعه فرهنگ کتابخوانی در حفظ گویش های محلی اقوام موثر است

لادن طباطبایی از آمریکا هم حواسش به ایران هست

بازیگر سینما روی تخت بیمارستان +عکس

نیکی کریمی به همراه پدرش در سوییس! +عکس

تبلیغ بهنوش بختیاری برای محصولات خواهر شوهرش! +عکس

«بهنوش طباطبایی» به مشهد می رود/ عکس

تصاویر : افتتاحیه فیلم «مالیخولیا» با حضور بازیگران و یک چهره متفاوتِ غیرسینمایی

فیلم/ قتل کارشناس توسط مجری در برنامه زنده تلویزیونی

سلام به جای وداع

فیلم/ من دوستت دارم با صدای رضا صادقی

آقای بازیگر در بیمارستان بستری شد+ عکس

رستورانی زیبا برروی تنه درخت

رونق پاتوق های فرهنگی و هنری در خراسان رضوی راه اندازی سینمای روباز

آگهی های عجیب و غریب «پارتنریابی»!

برگزاری کلاس های آموزش بازیگری تئاتر در محمود آباد

بابک حمیدیان، بازیگر بی حاشیه و خوب سینما و تئاتر

سلفی گلزار و دختر جوان سوژه شد!

رونق پاتوق های فرهنگی و هنری در خراسان رضوی/ راه اندازی سینمای روباز

اولین کنسرت آلبوم "فروغ" علیرضا قربانی

باغ ارم کجاست؟

ماه و ماهی عاشقانه های یک شاعر را روایت می کند

گزارش تصویری/ مراسم اعلام آغاز ساخت فیلم کوروش بزرگ

خانم بازیگر در کنار کاشی کاری های زیبا/ عکس

وزیر ارشاد درهای نمایشگاه کتاب را می بندد

دست نوشته های هری پاتر دزدیده شد!

موسیقی نواحی سرشار از اصالت، معرفت و معنویت است

«تمرکز تئاتر در تهران وحشتناک است»

جدیدترین فیلم با بازی شهاب حسینی آماده نمایش می شود

رمان برنده پولیتزری که دنبال ناشر بود

لقمان از یونسکو

کشف معماری عصر آهن در سرزمین نوادگان آدم

علی نصیریان در قربانگاه!

باکایوکو با رد پیشنهاد منچستریونایتد، به چلسی خواهد رفت

پرتغال 4 - 0 نیوزیلند؛ صعود مقتدرانه به نیمه نهایی با صدرنشینی

روزیاتو: 5 باور اشتباه رایج درباره نبرد که فیلم های جنگی معروف به اذهان القا کرده اند

14 چهره مشهوری که هرگز متوجه حضور آن ها در فیلم های معروف نشده اید

مکزیک 2 - 1 روسیه؛ حذف زودهنگام میزبان از جام کنفدراسیون ها

هنرمندی که با تا کردن صفحات کتاب آن ها را به مجمسه های بی نظیر تبدیل می کند [تماشا کنید]

لمپارد: لوکاکو می تواند گزینه ای مناسب برای جانشینی کاستا باشد

رضایت نامه صادر شود رزاق پور پیکانی خواهد شد

فیلم | ناسا هواپیمای سوپرسونیک می سازد

چهارمین خرید جوان منصوریان؛ قرارداد 5 ساله استقلال با ستاره جوان

عمارت فاضلی ساری

جشنواره پروانه ها به اصفهان رسید

واکنش یاغی احتمالی استقلال به منع حضور در پرسپولیس؛ هر جا بخواهم می روم

لوزانو بهترین بازیکن دیدار مکزیک و روسیه / برای سومین بازی متوالی رونالدو بهترین شد

وودی آلن هرگز باورش نمی شد بازیگرش رییس جمهور شود!

ماجرای سیلی خوردن مهران مدیری و عشق دوران جوانی/ ممدوح: در کودکی صدایم شبیه خانم ها بود!

سجده شکر رییس کمیته امداد در برنامه ماه عسل (فیلم)

صنعت نفت آبادان در نزدیکی آنکارا اردو می زند

تبریک خاص عزت الله انتظامی به علی نصیریان

تیپ متفاوت بهرام رادان در تلویزیون چین!/عکس

گل محمدی: فاز نخست تمریناتمان کارهای هوازی بود

پروانه های سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به اصفهان رسیدند

تفکیک فیلم های کودک و نوجوان در جشنواره سی ام

عکس/ زندگی دشوار یک ماهیگیر در آلاسکا‎

عکس/ مجموعه تصاویر گمشده در زمان

میدانی به نام مارکز در قلب پاریس

تهران یک موزه بزرگ ناشناخته است

علی قربان زاده در لباس روحانی +عکس

چرا محل اجرای ماه عسل «سکرت» است؟

باکایوکو با رد پیشنهاد منچستریونایتد، به چلسی خواهد رفت

پرتغال 4 - 0 نیوزیلند؛ صعود مقتدرانه به نیمه نهایی با صدرنشینی

مکزیک 2 - 1 روسیه؛ حذف زودهنگام میزبان از جام کنفدراسیون ها

لمپارد: لوکاکو می تواند گزینه ای مناسب برای جانشینی کاستا باشد

رضایت نامه صادر شود رزاق پور پیکانی خواهد شد

چهارمین خرید جوان منصوریان؛ قرارداد 5 ساله استقلال با ستاره جوان

سجده شکر رییس کمیته امداد در برنامه ماه عسل (فیلم)

واکنش یاغی احتمالی استقلال به منع حضور در پرسپولیس؛ هر جا بخواهم می روم

لوزانو بهترین بازیکن دیدار مکزیک و روسیه / برای سومین بازی متوالی رونالدو بهترین شد

صنعت نفت آبادان در نزدیکی آنکارا اردو می زند

گل محمدی: فاز نخست تمریناتمان کارهای هوازی بود

بخش خبری 20:30 مورخ 3 تیر 96 + فیلم

یک نوزاد چند دقیقه بعد از تولدش راه رفت! + عکس

عمارت فاضلی ساری

عکس/ زندگی دشوار یک ماهیگیر در آلاسکا‎

قسمت بیست و پنجم ماه عسل 96 / سجده شکر فتاح رییس کمیته امداد در برنامه ماه عسل + فیلم

ساخت طناب فرسوده از تنه درخت+عکس

یک نوزاد چند دقیقه بعد از تولدش راه رفت! + عکس

بازیگر «محله گل و بلبل» داغدار شد

تهیه کننده و کارگردان سینما روی تخت بیمارستان+ عکس

استقرار گروه های استهلال در گلستان + فیلم

داستان سگی که بازیگر شد/پرویز پرستویی 63 ساله شد/گلایه بازیگر بادیگارد از بیکاری+عکس

ماجرای سیلی خوردن کارگردان معروف و عشق دوران جوانی!

علی قربان زاده در لباس روحانی +عکس

قزوین شهری به وسعت تاریخ + فیلم

کوروش اسدی داستان نویس معاصر خوزستانی در گذشت

عکس/ نمایشگاه مجسمه های شنی در بلژیک‎

رونق توتستان های آذربایجان غربی در تابستان+فیلم

قسمت بیست و پنجم ماه عسل 96 / دکتر جهانگیری رییس سازمان زندان ها + فیلم

جشنواره پروانه ها به اصفهان رسید

جشنواره سینمایی تلویزیون در عید فطر؛ شهاب حسینی با «5 ستاره» و کریستین بیل با «رکود بزرگ»

تفکیک فیلم های کودک و نوجوان در جشنواره سی ام

میدانی به نام مارکز در قلب پاریس

عیادت عوامل هزاردستان نسیم از صدیقه کیانفر

پشت صحنه برنامه بیست و چهارم ماه عسل 96 + فیلم

عکس/ مجموعه تصاویر گمشده در زمان

روزیاتو: 5 باور اشتباه رایج درباره نبرد که فیلم های جنگی معروف به اذهان القا کرده اند

تماشاچی محکوم به اعدام در راه پایتخت

پیش فروش نمایش مفیستو با کارگردانی مسعود دلخواه آغاز شد

برگزاری همزمان جشنواره کودک و نوجوان

پیش تولید «یواشکی هات زیاد شده» آغاز شد

نیکی کریمی و پدرش در سوییس !+عکس

توزیع اولین سیمای خانگی پیشگیری از اعتیاد در بین خانواده ها

تیپ ترلان پروانه در سفر روسیه + عکس

چند خبر کوتاه از استان + فیلم

تیپ ترلان پروانه در سفر روسیه + عکس

نیکی کریمی و پدرش در سوییس !+عکس

کودکان کار به خواب طولانی انارآباد رفتند

14 چهره مشهوری که هرگز متوجه حضور آن ها در فیلم های معروف نشده اید

اخبار ورزشی 18:45 ( 3 تیر 96 ) + فیلم

بازگشت سربداران به آنتن

ساعت کار موزه ها در عید فطر؛ بدون تغییر

هنرمندی که با تا کردن صفحات کتاب آن ها را به مجمسه های بی نظیر تبدیل می کند [تماشا کنید]

عکس قدیمی شهرام قائدی در دوران کودکی

سلفی ترانه علیدوستی و محمدرضا گلزار در پشت صحنه «مادر قلب اتمی»

پروانه های سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان به اصفهان رسیدند

زمین در سال 2099 چه شکلی خواهد شد؟ این یک اخطار جدی است (+فیلم)

چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی سقز آذرماه برگزار می شود

چهاردهمین دوره جشنواره تئاتر کُردی سقز آذرماه برگزار می شود

برگزاری هفتمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تبریز

نمایش فیلم های بلند سینماگران آذربایجان در بخش جنبی نخستین جشنواره فیلم تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی: هنرمندان پیشکسوت اصالت فرهنگی را معنا می بخشند

نمایش عروسکی قورباغه چاه نشین در کتابخانه عمومی جواد الائمه(ع)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد آذربایجان شرقی: هنرمندان پیشکسوت اصالت فرهنگی را معنا می بخشند

نمایش فیلم های بلند سینماگران آذربایجان در بخش جنبی نخستین جشنواره فیلم تبریز

پوشش متفاوت لیلا زارع در نشست خبری یک فیلم (عکس)

آثار یک هنرمند در «بیکران» رونمایی می شود

کتاب نقاشان زیر چهل سال منتشر می شود

چشم نوازی آثار موضوعی "روز جهانی قدس"در موزه های آستان قدس رضوی

میرکریمی در جشنواره مسکو : جایزه دادن دشوارتر از جایزه گرفتن است

اینستاپست کامبیز دیرباز درباره سریال نابرده رنج + عکس

میرکریمی در جشنواره مسکو : جایزه دادن دشوارتر از جایزه گرفتن است

عکس روز نشنال جئوگرافیک، تصویری از دو بچه روباه

استفاده از ظرفیت حوزه انیمیشن در سینمای کودک و نوجوان تحول ایجاد می کند

نمایش «مطرب» در پردیس تئاتر تهران

استفاده از ظرفیت حوزه انیمیشن در سینمای کودک و نوجوان تحول ایجاد می کند

چاپ اول «عمار حلب» تمام شد

راز پیوستن ستاره ها به یونایتد از زبان یورک

آیا 3 جولای دوناروما رئالی می شود؟

استقلال برای رامین رضاییان باید جا باز کند

رونالدو در آستانه رسیدن به رکورد پله

ویزای 4 ملی پوش فوتبال برای اردوی اتریش صادر نشد

4 تیر روز پایان عابدزاده در تیم ملی

مربیان آسیایی زیر خط فقر دانش مربیگری!/ رکوردداری هموطنان برانکو/ یک ژاپنی در جمع برترین ها

ناهید ، در سریال نفس، نقشی که مرا به چالش کشید

پایان جشنواره ربیع القرآن با معرفی نفرات برتر در استان اردبیل

رقص پا در انتظار دریافت پروانه نمایش

تبریک تولد جنجالی یوفا به لیونل مسی

نقش پررنگ انصاریفرد در لژیونرهای جدید ایران

شایعه گریبان عوامل سریال شهرزاد را رها نمی کند

واکنش باشگاه استقلال به شایعه جذب رضاییان

امن ترین پرواز به جام جهانی با کاپیتان کی روشِ کبیر!/ عبور از دروازه دنیا با دروازه بسته

مهاجری: ورزشگاه امام رضا همه جوره به ما کمک می کند

ارزش جایزه دانشگاه سنت اندروز برای بیضایی چقدر است

هادی ساعی میهمان ویژه فدراسیون جهانی تکواندو در کره جنوبی

پیام مبهم لواندوفسکی در واکنش به شایعات

جو کاشته، گندم درو نمی کند/ سقف فوتبال ایران فقط صعود به جام جهانی نیست

چرا استقلال رامین رضاییان را می خواهد؟

جدایی گرت بیل از رئال قطعی شد؟

نگاهی به آماری عملکرد جوانان ایران در دومین بازی/ اوکراین بازندهِ برتر!

کاپیتان ایران امتیازآورترین بازیکن دیدار با اوکراین شد

استقلال به مصاف نساجی مازندران می رود

چگونه یک شهروند عرب و مسلمان زیر پرچم داعش می رود

روی ماه ویژه برنامه عید سعید فطر در شبکه پنج

نهادینه کردن فرهنگ قرآنی در جامعه + فیلم

آل پاچینو و رابرت دنیرو هم به «ماه عسل» آمدند/ چرا محل اجرای ماه عسل «سکرت» است؟

شروط غیرمنتظره بازیکنان برای باشگاه ها؛ از فسخ یکطرفه تا آپشن های حیرت انگیز!

منصوریان: پژمان در بهترین زمان استقلالی شد

پرسپولیس اول شد، استقلال دوم

گورباچف از معمای آخرین روزهای کمونیسم می گوید

زندگی و زمانه فروغ از نگاه ایران شناس آمریکایی

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

دختر زیبای ایرانی که در هند بازیگری و مدلینگ می کند +عکس

کشف گنجینه نازی ها در آرژانتین +عکس

داستان پول های کثیف در ایران

نمایشگاه نقاشی گروه هنری آونگ در ساری برگزار شد

گفت و گو با محمدحسین زیکساری، کارگردان نمایشنامه هارولد پینتر

فروش متوسط سینماها در ماه رمضان

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

دودی که به چشم زمین و آسمان می رود + فیلم

کتاب صوتی؛ آنا هنوز هم می خندد، داستان اول برف شادی

دیدار مردم با مسولان دستگاه قضا در استان خوزستان + فیلم

گفت و گو با «محمدحسین زیکساری»، کارگردان نمایشنامه «هارولد پینتر»

عید فطر شبکه تهران چه فیلم هایی پخش می کند؟

عکس/ کشف مجموعه گنجینه ی آدولف هیتلر

لباس تابستانه بازیگر زن معروفرا ببینید

دیدار دانشجویان و طلاب نخبه با استاندار خوزستان+ فیلم

بسته ویژه سینمایی تلویزیون در عید فطر/ رکود بزرگ با 5 ستاره

خالق داستان "باغ ملی" درگذشت

فیلم/ شعرخوانی طنز توسط آقای مهدویان در دیدار اخیر شاعران با رهبرانقلاب

فضا برای بررسی محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی باز است

فضا برای بررسی محل برگزاری جشنواره موسیقی نواحی باز است