مطالب مرتبط:
برگزاری پنجمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
کمیته های اخلاق آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تشکیل می شود
تشکیل کمیته های اخلاق در آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی
رشد 5درصدی تعرفه های پزشکی/تغییر در پرداخت سهم بیماران بستری
رشد 5درصدی تعرفه های پزشکی 96/تغییر در پرداخت سهم بیماران بستری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 13:132017-06-19دانش

نمایندگان شیراز خواستار تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز


بعضی از نمایندگان فارس پیرو درخواست دانشجویان و دانشگاهیان مبنی بر تغییر ریاست این دانشگاه، خواستار تغییراتی در سیستم این مجموعه هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز، با وجود گذشت بیش از 12 سال از سکانداری ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز توسط دکتر ایمانیه علی رغم مخالفت و اعتراض برخی دانشگاهیان و سیاسیون فارس وی همچنان در مسند راست این دانشگاه باقیست.

بک منبع آگاه به سلامت نیوز گفت که در طی سالهای گذشته حتی گاهی تغییرات در این دانشگاه به سطوح کارشناسی هم کشیده شده است اما در سطح کلان با وجود تغییرات در دولت و رای مردم به دولت تدبیر و امید هنوز تغییر محسوسی حاصل نشده است و کار به جایی رسیده که سخنگوی فراکسیون امید مجلس، علوم پزشکی شیراز را امنیتی ترین دانشگاه کشور توصیف کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز با وجود مخالفت هایی که از سال 92 با پیروزی دکتر روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری بر سر تغییر ریاست این دانشگاه که حالا و در انتخابات اردیبهشت ماه به موجی از امید برای دانشجویان، اساتید و کارکنان بخش درمان بدل شده، ایجاد شد اما انگار قرار نیست پس از گذشت 4 سال اتفاقی از نوع انگیزشی و یا جوان گرایی بر سیستم علوم پزشکی شیراز حاکم شود.

هرچند بار دیگر با برگزاری انتخابات اسفندماه 94 مجلس شورای اسلامی و پیروزی لیست امید در شیراز قوت قلبی دوباره جهت همگرایی برای اعمال تغییرات در این دانشگاه ایجاد شد و این بار برخلاف دانشجویان، نمایندگان هم صدا شدند؛ اما هنوز هم شاهد تغییرات ویژه ای در سطح مدیریت کلان این دانشگاه نیستیم.

بارها برخی از نمایندگان فارس در محافل رسمی، مخالفت خود را با سیاست هایی که در این دانشگاه دنبال می شود به ویژه در حوزه سیاسی و فرهنگی ، نحوه اجرای طرح تحول سلامت، طرح پزشک خانواده، کمبود تجهیزات و فضاهای درمانی، کیفیت نامناسب خدمات در مراکز درمانی زیر نظر این دانشگاه و.

اعلام کرده اند اما هنوز تغییری حاصل نشده است.

البته این بار با رای بالای این استان به دکتر روحانی به نظر می رسد فرصتی برای بازخوانی و سازش در سطح کلان مدیریتی وجود نداشته باشد و تنها پاسخ به خواسته ها، همگان را راضی خواهد کرد.

باتوجه به اینکه دوره دوم فعالیت دولت ها، دوره تثبیت قدرت محسوب می شود، برآن شدیم تا در مصاحبه ای با نمایندگان شیراز نظر آنها را در خصوص تغییر مدیران ناهمسو با دولت جویا شویم که در زیر به اختصار آورده شده است.

مدیران غیرهمسو با سیاست های دولت باید از گردونه خارج شوندنماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی که بارها به علت نارضایتی مردم از وضع بهداشت و درمان این استان ، بدون پرده و صریح و از همان ابتدای حضور در مجلس آشکارا انتقاد خود را علیه سیاست های نادرست اعلام کرده است، بیان کرد: فرآیند بررسی تخلفات صورت گرفته در این دانشگاه در حال انجام است و بهتر است تا حصول نتیجه در این باره سخنی گفته نشود.

بهرام پارسایی که سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نیز برعهده دارد، زمستان سال گذشته در قالب هیاتی از کمیسیون متبوع خود با حضور در شیراز به طور مستقیم به بررسی برخی تخلفات در دانشگاه علوم پزشکی پرداخت که بنا به گفته وی نتیجه این بررسی ها قرار است به اطلاع رسانه ها برسد.

وی که اعتقاد دارد مدیران غیرهمسو با سیاست های دولت باید از گردونه خارج شوند، گفت: تغییر مدیران در سطح استانها مطالبه مردمی و عمومی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صحبت های شخص دکتر روحانی نیز به وضوح مشاهده شده که افرادی که با دولت همراه نیستند بهتر است بروند؛ چرا که نه به نفع مردم است و نه سیستم مدیریتی.

تغییر وزیر حامی، شرط تغییر ریاست دانشگاه مسعود رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز که معتقد است تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بحث برانگیز شده است، خاطرنشان کرد: بعضی از نمایندگان فارس پیرو درخواست دانشجویان و دانشگاهیان مبنی بر تغییر ریاست این دانشگاه، خواستار تغییراتی در سیستم این مجموعه هستند.

وی ادامه داد: ماندگاری این مدیر در فارس به دلیل حمایت های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایشان است و بنابراین اگر وزیر فوق الذکر تغییر کند، قطعا شاهد تغییراتی خواهیم بود و اگر تغییر نکند ریاست علوم پزشکی شیراز همچنان مورد حمایت ایشان قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین اعتقاد دارد که دور دوم فعالیت ریاست جمهوری، دوره تثبیت قدرت محسوب می شود و در این راستا ضروری است که ناهماهنگی های تغییر مدیریتی در فارس در این دوره از بین برود.

رضایی با اشاره به روند تغییرات مدیریتی دور دوم فعالیت ریاست جمهوری در فارس، عنوان کرد: با توجه به اینکه در سال نخست فعالیت نمایندگان مجلس ناهماهنگی هایی ایجاد شده بود و همچنین با توجه به اینکه میان دولت و مجلس نیز این ناهماهنگی ها به چشم می خورد، مردم انتظار دارند که در دور دوم فعالیت این دو نهاد، ناهماهنگی ها از بین برود و هماهنگی های لازم ایجاد شود تا هم مدیران در کار اجرایی قدرت بیشتری نشان دهند و هم روند تغییرات در مسیر خدمت رسانی بهتر به مردم قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه وزرای کابینه دوازدهم در ماراتن انتخاب و تایید قرار خواهند گرفت، نمایندگان باید با دقت عمل بیشتری به آنها رای دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر رییس جمهور تعدادی از وزرای خود را تغییر ندهد، با چالش های جدی در سطوح مدیریتی پایین تر مواجه خواهیم شد.

رضایی اظهار کرد: اگر وزرای جدید به گونه ای انتخاب شوند که نگاه نزدیکتری به مردم داشته باشند، می توان امیدوار بود که توجه ویژه ای به نسل جوان و نیازهای آنان کنند.

متوقع بیشتر شدن همراهان و مدیران حامی دولت در فارس هستیمهمچنین فرج الله رجبی، دیگر نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته که مردم کشور به ویژه استان فارس و شهر شیراز باید شیرینی رأی و حضور حداکثری خود در انتخابات اردیبشهت ماه را در اقدامات مدیران ببینند، گفت: پاکدستی، توانمندی و همراهی با دولت از شروط انتخاب مدیران جدید در استان خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی سیر تغییر مدیران در فارس از جمله ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار کرد: ما متوقع بیشتر شدن همراهان و مدیران حامی دولت در استانیم.

این نماینده یادآور شد: معتقدیم که یکپارچگی، تلاش و طراوات بیشتری باید در حوزه انتخاب مدیران در فارس ایجاد شود.

مدیرانی که روحیه اصلاح طلبی ندارند، بروندعلی اکبری، نماینده سوم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با تصریح بر اینکه در نخستین سال فعالیتمان بنا به تعهدات اخلاقی و تشکیلاتی در تصویب لوایح و برنامه های دولت همراهی کردیم که حمایت از بودجه 96 و یا اصلاح برنامه بودجه 95 از جمله آنها بود، گفت: بنده شخصا به دکتر روحانی و جهانگیری اعلام کرده ام که بخش عمده ای از مدیران دولت با آنها نیستند و یا روحیه اصلاح طلبی ندارند.

وی در توجیه گفته فوق خود تاکید کرد: این مهم پاشنه آشیل دولت محسوب می شود که بخش زیادی از مدیرانش بر علیه آنها کار کند.

اکبری در خصوص موضوع تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از جمله نمایندگانی بود که ابتدای فعالیت خود همگام با دیگر نمایندگان شیراز خواستار تغییر آن بودند، افزود: روی مصداق ها بحث نمی کنم، کلیت صحبت بنده این است که دولت باید تکلیف مدیرانی که همراه نیستند را مشخص و در این رابطه به تعهدات خود در دور دوم فعالیتش عمل کند.

وی عنوان کرد: در بحث بررسی وزرای کابینه دوازدهم قطعا نمایندگان فارس جلساتی را تشکیل خواهند داد و در آن اینگونه مسائل را به بحث و بررسی خواهیم گذاشت.

با تمام این تفاسیر وجود مدیرانی هر چند لایق که در میان بدنه کارشناسی جامعه اقبالی ندارند میتواند به ضرر منافع کلان استانها باشد.


کلید واژه ها: دانشگاه - شیراز - دانشگاه علوم پزشکی - مجلس شورای اسلامی - سلامت نیوز - دانشجویان - انتخابات یازدهم ریاست جمهوری - انتخابات - دکتر روحانی - پزشک - دولت - سلامت - پزشکی - مدیریت - امید - علوم - دولت تدبیر و امید - درمان - نیوز - مدیران - دکتر - اسلامی - فارس - روحانی - مجلس - ریاست جمهوری - تدبیر و امید - شورای - گزارش - سیاسی

آخرین اخبار سرویس:
فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

ظرفیت و بازار کار رشته ی مهندسی عمران بدون آزمون دانشگاه آزاد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

کشف فسیل گل صد میلیون ساله در میانمار +عکس

30 ضربه آزاد برتر سال 2017

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

انتخاب رشته مجدد «دانشگاه آزاد» آغاز شد

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد!

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی لرستان ثبت نام تا 5شهریور ادامه دارد

افتتاح اولین پایگاه علمی بسیج شهرستان سرپل ذهاب

فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

افزایش مهارت و کیفیت تحصیلی در دستور کار دانشگاه های علمی کاربردی گلستان

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

فرصت مجدد دانشگاه آزادبرای انتخاب رشته

مجموعه تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی گیاه پزشکی ایران

چاپ مقاله دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با نمایه علمی – پژوهشی

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

فرصت دوباره داوطلبان دانشکاه آزاد برای انتخاب رشته

جایزه زنان در علم به پرفسور صفوی استاد دانشگاه شیراز اهدا شد

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد

دیدارهای امروز دکتر ظریف

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص برگزاری آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه

دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایرانی در نظام رتبه بندی شانگهای 2017

مسجد بلال دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

آغاز اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

بیمه برای زنان خانه دار و مشاغل آزاد

تصویری از یک سلول قلب مانند در یک لخته خونی

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

دانشگاه آزاد اسلامی آباده در بیش از 50 رشته بدون آزمون دانشجو می پذیرد

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

برگزاری جشنواره اختراعات و ابتکارات «رویش زاگرس» در کرمانشاه

پوشش های مقاوم در برابر سوختن ساخته شدند

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

نامگذاری کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید محسن حججی

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» مبنای تعاملات در آموزش عالی قانون باشد

تاسیس کرسی «ارتباطات علم و فناوری» در دانشکده علوم ارتباطات

برداشت بیش از 18 تن شالی از مزارع تحقیقاتی واحد بندرگز‎

نشست خبری اپرای عشق و عقل و آدمی

تشریح نحوه پذیرش بدون آزمون کارشناسی موسسه آموزش عالی بهزیستی

ساخت پوشش های مقاوم در برابر سوختن

گلایه داوطلبان کنکور سراسری: چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

400 نفر کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای هیات علمی فنی شدند

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

کارآمدی رشته های کاردانی و کارشناسی واحد گلپایگان در آینه آمار

درخشش دانشجوی گیلانی در المپیاد شمشیربازی دانشجویان جهان

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد + عکس

الزام دانشگاههای استان به ایجاد شرکتهای دانش بنیان

راهیابی دانش آموز سما واحد کرج به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی

فعالیت دو هزار مدرس در 19 مرکز آموزشی علمی کاربردی گلستان

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران «منطقه چهارمحال و بختیاری»

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل/تحصیل 600 دانشجو در 17 رشته

ثبت نام و پذیرش دانشجوی بدون کنکور در بیش از 40 رشته تحصیلی واحد بجنورد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

اعطای بورس تحصیلی به نخبگان دانشگاه آزاد

کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید "محسن حججی" نامگذاری شد

احتیاج به یک بسترسازی مناسب جهت تولید علم و فن آوری در دانشگاه هاست

تجهیز دو آزمایشگاه همکار استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان

درخشش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی؛ پشت سر گذاشتن دغدغه های کنکور

کیمیای علم به عمل

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

استارت آپ تولید محتوای دیجیتال 10 شهریور در دانشگاه پیام نور

واحد بابل در حوزه بالینی و علوم آزمایشگاهی توانمند و مطرح است

ویژگی های شاخص «کامل الزیارات» به عنوان گنجینه زیارتی شیعه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

تولید مرکب نانو در دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تهران

مرجع تایید رشته های دانشگاه آزاد کمیته سه نفره است

کره جنوبی با اعطای بورس به دانشجویان ایرانی موافقت کرد

دانشگاه ها در مقابل جذب زنان در هیات های علمی مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

دیدار دکتر ولایتی با رییس حزب فضیلت عراق

رتبه 85 کنکور: آرامش من معجزه خدا بود

تایید رشته های دانشگاه آزا داسلامی بر اساس قانون بر عهده کمیته سه نفره است

سوتی دردسرساز بهرام رادان + عکس

آغاز فرصت مجدد ثبت نام انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

جشن فارغ التحصیلی 80 دانشجوی فرهنگی

آشنایی با رشته های هنری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

پشت کنکوری های دانشگاه آزاد به صف شدند

افتخار بین المللی دانشجویان دانشگاه صنعتی

افتخارآفرینی دانش آموز سما واحد کرمان در جشنواره جوان خوارزمی

فرصت مجدد انتخاب رشته دانشگاه آزاد به داوطلبان

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

گزارش تصویری تجلیل از آزادگان دانشگاه مازندران

دانشگاه امیرالمومنین(ع) اهواز بدون آزمون دانشجو می پذیرد

اعلام جزییات اصلاحات رشته محل های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ستفا از ایده های فناورانه حمایت می کند

اسکندری در گفت وگو با فارس: امیدواریم در دوران تصدی ضیاء هاشمی قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

تولید مرکب نانویی دوست دار محیط زیست

دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به تیم ملی دعوت شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

بازدید نمایندگان وزارت بهداشت از دانشگاه آزاد دماوند

نظارت و ارزشیابی مدارس و آموزشکده های سما بر اساس بخشنامه ارتقای برند

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

مراسم کلنگ زنی دو پروژه خیر ساز

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

افزایش دو رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور

آغاز انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در فرصت مجدد

کشف قدیمی ترین هسته یخی زمین+عکس

رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود می دانم

پذیرش دانشجوی بدون آزمون در بیش از 50 رشته دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

ضیا هاشمی: رشد و توسعه علمی اولویت وزارت علوم است

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی همدان در 110 رشته تحصیلی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل برگزار شد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه

شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی 10 درصد افزایش دارد

دانشگاه ها برای جذب هیات علمی زن مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

آغاز ثبت نام دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی

کمیت و کیفیت در دانشگاه های آزاد

ناسا در پی تولید اکسیژن از اتسمفر مریخ است

تصویب احداث مجتمع آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان سما در کرمانشاه

جزییات جذب متقاضیان راتبه اعلام شد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

دانشگاه های همدان و معضل صندلی های خالی از دانشجو

خوشه های فناوری در مراکز علمی کاربردی لرستان راه اندازی می شود

سرپرست وزارت علوم: زمینه تقویت نشاط و پویایی بیشتری در دانشگاه ها فراهم خواهد شد

کلیه اخبار کنکوری و دانشگاهی 30 مرداد 96

دانشجویان پژوهشگاه منحل شده «شاخص پژوه» آزمون می دهند

مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر حل خواهد شد

آغاز مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

حمایت "ستفا" از ایده های فناورانه/کانون خلاقیت در مراکز علمی کاربردی جهاد تاسیس می شود

ساخت نانوپوشش هایی که پس از سوختن ساختارشان حفظ می شود

ارتقای مرتبه عضو هیأت علمی واحد میانه به استادیاری

قدردانی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

قدردانی از رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور

عضویت 2 هزار دانشجو در کانون های فرهنگی و دانشجویی جهاددانشگاهی لرستان

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

اصلاحات رشته محل های پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی و استرس هایی که نداریم

تلاش برای حل مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر/ایجاد پارک هنر و فناوری در دانشگاه

چشم مخصوص روباتها ساخته شد

دانشیار دانشگاه یزد برگزیده اولین دوره جایزه ملی زنان در علم شد

دکتر ظریف در برنامه گفتگوی ویژه خبری

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

فراخوان ارسال مقاله به نشریات علمی تخصصی داخلی ، فارسی و لاتین‎

انحلال «شاخص پژوه» و سکوت ساختمان شیشه ای وزارت علوم/ تنها پژوهشگاه خصوصی ایران در ورطه نابودی!

کنفرانس علمی پژوهشی رهیافت های نوین

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان منصوب شد

رکورد مدرک تحصیلی شکست

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

کنکور حذف شدنی نیست

پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

رکورد مدرک تحصیلی شکست

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان دانشگاه آزاد

اولین جلسه هیات دولت دوازدهم

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

روش گزینش داوطلبان دانشگاه علمی کابردی اعلام شد

آغاز عملیات اجرایی ساخت خوابگاه دانشجویی در ارومیه+فیلم

کشف شهر باستانی در سیاره پلوتون

مخبر دزفولی: جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی اعطا می شود

نرخ جدید شهریه همه مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد/ کاهش شهریه رشته های علوم پزشکی

اهدای جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی

احتمال تکمیل ظرفیت پذیرش مقطع دکتری دانشگاه آزاد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

بسیج مردمی چند روستا را در اطراف تلعفر آزاد کرد

نام شهید حججی بر سردر کتابخانه دانشگاه آزاد یاسوج

آغاز نام نویسی دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دانشگاه علمی - کاربردی

آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز

افتتاح مجتمع ورزشی دانشگاه مراغه

فرصت مجدد برای ثبت نام متقاضیان انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

کنکور حذف شدنی نیست

ساخت اولین چاپگر سه بعدی جهان با توانایی چاپ در شرایط خلاء

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد

آغاز دوره مهارت های تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان در جهاد دانشگاهی

سوابق سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم

نمایندگان شیراز خواستار تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نمایندگان شیراز خواستار تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز