مطالب مرتبط:
برگزاری پنجمین سالگرد تدفین شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد
کمیته های اخلاق آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی کشور تشکیل می شود
تشکیل کمیته های اخلاق در آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی
رشد 5درصدی تعرفه های پزشکی/تغییر در پرداخت سهم بیماران بستری
رشد 5درصدی تعرفه های پزشکی 96/تغییر در پرداخت سهم بیماران بستری
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 12:132017-06-19دانش

نمایندگان شیراز خواستار تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز


بعضی از نمایندگان فارس پیرو درخواست دانشجویان و دانشگاهیان مبنی بر تغییر ریاست این دانشگاه، خواستار تغییراتی در سیستم این مجموعه هستند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز، با وجود گذشت بیش از 12 سال از سکانداری ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز توسط دکتر ایمانیه علی رغم مخالفت و اعتراض برخی دانشگاهیان و سیاسیون فارس وی همچنان در مسند راست این دانشگاه باقیست.

بک منبع آگاه به سلامت نیوز گفت که در طی سالهای گذشته حتی گاهی تغییرات در این دانشگاه به سطوح کارشناسی هم کشیده شده است اما در سطح کلان با وجود تغییرات در دولت و رای مردم به دولت تدبیر و امید هنوز تغییر محسوسی حاصل نشده است و کار به جایی رسیده که سخنگوی فراکسیون امید مجلس، علوم پزشکی شیراز را امنیتی ترین دانشگاه کشور توصیف کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز با وجود مخالفت هایی که از سال 92 با پیروزی دکتر روحانی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری بر سر تغییر ریاست این دانشگاه که حالا و در انتخابات اردیبهشت ماه به موجی از امید برای دانشجویان، اساتید و کارکنان بخش درمان بدل شده، ایجاد شد اما انگار قرار نیست پس از گذشت 4 سال اتفاقی از نوع انگیزشی و یا جوان گرایی بر سیستم علوم پزشکی شیراز حاکم شود.

هرچند بار دیگر با برگزاری انتخابات اسفندماه 94 مجلس شورای اسلامی و پیروزی لیست امید در شیراز قوت قلبی دوباره جهت همگرایی برای اعمال تغییرات در این دانشگاه ایجاد شد و این بار برخلاف دانشجویان، نمایندگان هم صدا شدند؛ اما هنوز هم شاهد تغییرات ویژه ای در سطح مدیریت کلان این دانشگاه نیستیم.

بارها برخی از نمایندگان فارس در محافل رسمی، مخالفت خود را با سیاست هایی که در این دانشگاه دنبال می شود به ویژه در حوزه سیاسی و فرهنگی ، نحوه اجرای طرح تحول سلامت، طرح پزشک خانواده، کمبود تجهیزات و فضاهای درمانی، کیفیت نامناسب خدمات در مراکز درمانی زیر نظر این دانشگاه و.

اعلام کرده اند اما هنوز تغییری حاصل نشده است.

البته این بار با رای بالای این استان به دکتر روحانی به نظر می رسد فرصتی برای بازخوانی و سازش در سطح کلان مدیریتی وجود نداشته باشد و تنها پاسخ به خواسته ها، همگان را راضی خواهد کرد.

باتوجه به اینکه دوره دوم فعالیت دولت ها، دوره تثبیت قدرت محسوب می شود، برآن شدیم تا در مصاحبه ای با نمایندگان شیراز نظر آنها را در خصوص تغییر مدیران ناهمسو با دولت جویا شویم که در زیر به اختصار آورده شده است.

مدیران غیرهمسو با سیاست های دولت باید از گردونه خارج شوندنماینده اول مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی که بارها به علت نارضایتی مردم از وضع بهداشت و درمان این استان ، بدون پرده و صریح و از همان ابتدای حضور در مجلس آشکارا انتقاد خود را علیه سیاست های نادرست اعلام کرده است، بیان کرد: فرآیند بررسی تخلفات صورت گرفته در این دانشگاه در حال انجام است و بهتر است تا حصول نتیجه در این باره سخنی گفته نشود.

بهرام پارسایی که سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نیز برعهده دارد، زمستان سال گذشته در قالب هیاتی از کمیسیون متبوع خود با حضور در شیراز به طور مستقیم به بررسی برخی تخلفات در دانشگاه علوم پزشکی پرداخت که بنا به گفته وی نتیجه این بررسی ها قرار است به اطلاع رسانه ها برسد.

وی که اعتقاد دارد مدیران غیرهمسو با سیاست های دولت باید از گردونه خارج شوند، گفت: تغییر مدیران در سطح استانها مطالبه مردمی و عمومی است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در صحبت های شخص دکتر روحانی نیز به وضوح مشاهده شده که افرادی که با دولت همراه نیستند بهتر است بروند؛ چرا که نه به نفع مردم است و نه سیستم مدیریتی.

تغییر وزیر حامی، شرط تغییر ریاست دانشگاه مسعود رضایی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز که معتقد است تغییر رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز بحث برانگیز شده است، خاطرنشان کرد: بعضی از نمایندگان فارس پیرو درخواست دانشجویان و دانشگاهیان مبنی بر تغییر ریاست این دانشگاه، خواستار تغییراتی در سیستم این مجموعه هستند.

وی ادامه داد: ماندگاری این مدیر در فارس به دلیل حمایت های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ایشان است و بنابراین اگر وزیر فوق الذکر تغییر کند، قطعا شاهد تغییراتی خواهیم بود و اگر تغییر نکند ریاست علوم پزشکی شیراز همچنان مورد حمایت ایشان قرار خواهند گرفت.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین اعتقاد دارد که دور دوم فعالیت ریاست جمهوری، دوره تثبیت قدرت محسوب می شود و در این راستا ضروری است که ناهماهنگی های تغییر مدیریتی در فارس در این دوره از بین برود.

رضایی با اشاره به روند تغییرات مدیریتی دور دوم فعالیت ریاست جمهوری در فارس، عنوان کرد: با توجه به اینکه در سال نخست فعالیت نمایندگان مجلس ناهماهنگی هایی ایجاد شده بود و همچنین با توجه به اینکه میان دولت و مجلس نیز این ناهماهنگی ها به چشم می خورد، مردم انتظار دارند که در دور دوم فعالیت این دو نهاد، ناهماهنگی ها از بین برود و هماهنگی های لازم ایجاد شود تا هم مدیران در کار اجرایی قدرت بیشتری نشان دهند و هم روند تغییرات در مسیر خدمت رسانی بهتر به مردم قرار گیرد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه وزرای کابینه دوازدهم در ماراتن انتخاب و تایید قرار خواهند گرفت، نمایندگان باید با دقت عمل بیشتری به آنها رای دهند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر رییس جمهور تعدادی از وزرای خود را تغییر ندهد، با چالش های جدی در سطوح مدیریتی پایین تر مواجه خواهیم شد.

رضایی اظهار کرد: اگر وزرای جدید به گونه ای انتخاب شوند که نگاه نزدیکتری به مردم داشته باشند، می توان امیدوار بود که توجه ویژه ای به نسل جوان و نیازهای آنان کنند.

متوقع بیشتر شدن همراهان و مدیران حامی دولت در فارس هستیمهمچنین فرج الله رجبی، دیگر نماینده مردم فارس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این نکته که مردم کشور به ویژه استان فارس و شهر شیراز باید شیرینی رأی و حضور حداکثری خود در انتخابات اردیبشهت ماه را در اقدامات مدیران ببینند، گفت: پاکدستی، توانمندی و همراهی با دولت از شروط انتخاب مدیران جدید در استان خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی سیر تغییر مدیران در فارس از جمله ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اظهار کرد: ما متوقع بیشتر شدن همراهان و مدیران حامی دولت در استانیم.

این نماینده یادآور شد: معتقدیم که یکپارچگی، تلاش و طراوات بیشتری باید در حوزه انتخاب مدیران در فارس ایجاد شود.

مدیرانی که روحیه اصلاح طلبی ندارند، بروندعلی اکبری، نماینده سوم شیراز در مجلس شورای اسلامی نیز با تصریح بر اینکه در نخستین سال فعالیتمان بنا به تعهدات اخلاقی و تشکیلاتی در تصویب لوایح و برنامه های دولت همراهی کردیم که حمایت از بودجه 96 و یا اصلاح برنامه بودجه 95 از جمله آنها بود، گفت: بنده شخصا به دکتر روحانی و جهانگیری اعلام کرده ام که بخش عمده ای از مدیران دولت با آنها نیستند و یا روحیه اصلاح طلبی ندارند.

وی در توجیه گفته فوق خود تاکید کرد: این مهم پاشنه آشیل دولت محسوب می شود که بخش زیادی از مدیرانش بر علیه آنها کار کند.

اکبری در خصوص موضوع تغییر مدیریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز که از جمله نمایندگانی بود که ابتدای فعالیت خود همگام با دیگر نمایندگان شیراز خواستار تغییر آن بودند، افزود: روی مصداق ها بحث نمی کنم، کلیت صحبت بنده این است که دولت باید تکلیف مدیرانی که همراه نیستند را مشخص و در این رابطه به تعهدات خود در دور دوم فعالیتش عمل کند.

وی عنوان کرد: در بحث بررسی وزرای کابینه دوازدهم قطعا نمایندگان فارس جلساتی را تشکیل خواهند داد و در آن اینگونه مسائل را به بحث و بررسی خواهیم گذاشت.

با تمام این تفاسیر وجود مدیرانی هر چند لایق که در میان بدنه کارشناسی جامعه اقبالی ندارند میتواند به ضرر منافع کلان استانها باشد.


کلید واژه ها: دانشگاه - شیراز - دانشگاه علوم پزشکی - مجلس شورای اسلامی - سلامت نیوز - دانشجویان - انتخابات یازدهم ریاست جمهوری - انتخابات - دکتر روحانی - پزشک - دولت - سلامت - پزشکی - مدیریت - امید - علوم - دولت تدبیر و امید - درمان - نیوز - مدیران - دکتر - اسلامی - فارس - روحانی - مجلس - ریاست جمهوری - تدبیر و امید - شورای - گزارش - سیاسی

آخرین اخبار سرویس:
دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مولود و دستاورد انقلاب بزرگ اسلامی است

ضرورت سرمایه گذاری برای فعالیت های تربیتی در دانشگاه آزاد

پیام تسلیت فرهاد رهبر به یونس شکرخواه

مهلت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

برگزاری آزمون استخدامی دریابانی در هرمزگان

آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی 19 ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری

بررسی ارتباطات علمی و آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی

دانشمند ایرانی مواد دو بعدی با ضخامت چند اتم ساخت

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها

دانشجویان دانشگاه آزاد از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

امروز آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام +عکس

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

حجت الاسلام کلانتری در گفت وگو با فارس مطرح کرد تاسیس مرکزی برای هماهنگی دیدارهای دانشگاهیان دانشگاه آزاد با مراجع تقلید/ اعزام دائمی کاروان های دانشگاهی به قم

توضیحات رهبر درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انتقال دانشجویان دختر

جزییات تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

توسط معاوت فرهنگی وزارت علوم منابع بخش ملی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان اعلام شد

غرق شدن پسر دانشجو در استخر دانشگاه آزاد

احداث سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور دهدشت

عقیلی: ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

جزییات تازه از شرایط انتقال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیح رییس دانشگاه آزاد درباره شرابط انتقال دانشجویان دختر به شهر محل زندگی

رشته های جدید را متناسب با نیاز مناطق ایجاد کنیم

توضیحات درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

با اعلام معاون فرهنگی معاون فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد متقاضی شرکت در مراسم اربعین از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای جانبازان در کلاس های درس

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به یونس شکرخواه

محفل انس با قرآن در دانشگاه آزاد اهواز برگزار می شود

ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

درخشش دانشجویان پیام نور گیلان در مسابقات کشوری قرآن

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

تسهیلات دانشگاه آزاد برای جانبازان در کلاس های درس

اطلاعیه تکمیل ظرفیت فنی وحرفه ای و غیرانتفاعی دوشنبه منتشر می شود

نکاتی که درباره حشره های رباتیک نمی دانید +عکس

طلیعه بصائر در تهران و قرآنیان بوشهر در محضر اساتید

"طب سوزنی" و یا "ایمپلنتی"، کدام استراتژی درمانگر آلام تهران است؟

انتظار دانشگاهیان از دولت محقق نشد/خلاء وزیر علوم مصیبت بزرگی است/به زودی از پا می افتیم!

اختتامیه دومین جشنواره ورزش همگانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد

تقویم روز فناوری/ مورخی که واژه تکنولوژی از اوست

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مستعدترین دانشگاه برای پیشرفت کشور است

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

عکس بهاره رهنما با یک حیوان و تیپ و لباس متفاوت

بزمجه: یادگار دایناسورها

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری +عکس

آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است

نامگذاری اتاق جلسات دانشگاه آزاد واحد شاهین دژ به نام شهید حججی

بهترین ها را تصور می کنم

محرومیت دانشگاه امیرکبیر در زمینه خوابگاه متاهلی

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

ورزش مانع تحصیل و پیشرفت علمی نیست

قدرتمندترین لیزر جهان ارتقا می یابد

رشد موسسات آموزش عالی کشور مبتنی بر نیازهای موقت

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

جشنواره عکاسی موبایلی شهر جهانی یزد

آشنایی دانشجویان ورودی رشته های علوم پزشکی با قوانین دانشگاه در واحد ارومیه

نخستین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های گیلان

استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد واحد دماوند از مسابقات ورزشی

انتخاب نشدن وزیر علوم تاکنون لطماتی به آموزش عالی وارد کرده است

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

فرماندار شاهین دژ: دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از نعمت های اساسی پیروزی انقلاب است

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

افتتاح مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاسیس دانشگاه ویژه سالمندان در چین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

دانشگاه امام جواد یزد موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل شد

برترین دانشگاههای مهندسی و فناوری جهان

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

تشخیص سلوک رفتاری، مهمترین بخش سیره شناسی است

توسعه رشته های کاردانی در اولویت دانشگاه فنی وحرفه ای

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا آخر مهر ماه

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر یونس شکرخواه

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 96 تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد تا 30 مهر

افزایش ظرفیت خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیرکبیر در ترم آینده

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

گفتگوی ویژه خبری 1396/7/26

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل ونقل عمومی

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

راز نابودی تمدن مصر باستان کشف شد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

امشب؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری+تصویر

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری

اعلام نتایج آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه / اسامی پذیرفته شدگان

برگزاری همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

بودجه 2 میلیون دلاری برای ارتقای قوی ترین لیزر جهان

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دیدار با علما و شرایط انتقال دانشجویان دختر

اهدای ­جایزه مدل 34000 مدیریت منابع انسانی به شرکت های برتر

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

ارتقای سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر با گسترش فعالیت ها در محیط های دانشگاهی

امشب آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 96 دانشگاه آزاد اعلام شد +عکس

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دو رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اعلام شد

ارتقای سطح تحصیلی بیش از سه هزار فرزند شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد گیلان

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه های ایران و7 کشور جهان

پسرهای دنبال کسر خدمت به گوش باشند

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند

مشارکت 200 دانشجو در مسابقه ایده های برتر مکانیک

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

نشست «مولانا و دنیای امروز ما» با حضور ابراهیمی دینانی

آیت الله مکارم: عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

آیت الله مکارم: جلوی فرار مغزها گرفته شود

جلوی فرار مغزها گرفته شود

ورود هشت هزار دانشجوی جدید به مباحث قرآنی در دانشگاه پیام نور

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنند

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

ارائه گزارش کارگروه ساماندهی پذیرش دانشجو در کنکور در شورایعالی انقلاب فرهنگی

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

بایدنگاه مدرک گرایی در دانشگاهها تغییر کند / ورود به دانشگاه آسان و خروج بر اساس سواد علمی باشد

عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

هدیه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بزرگداشت روز جهانی عصای سفید

فقدان اعتبارات مانع از اجرای برنامه های عمرانی دانشگاه ارومیه شد

خبر خوش رییس دانشگاه آزاد به دانشجویان دختر

زنان شگفت انگیز ایران

معیارهای انتخاب وزیر علوم چیست؟

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

انتصاب روسای 12 دانشگاه علوم پزشکی کشور

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

جلوگیری از جعل "صدا" با فناوری جدید

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر/ دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع و علما

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

تاکید مراجع تقلید برلزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

همایش ملی ابعاد فرهنگی اقتصاد مقاومتی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی: 50 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

فضای مجازی برای ما یک انتخاب نیست

6 دانشگاه اصفهان در رنکینگ بین المللی هستند

موافقت دانشگاه آزاد برای بازگشت دختران دانشجو به شهر خود

دغدغه ایجاد پیوند قوی بین دانشگاهیان و حوزه های علمیه را دارم

تاکید مراجع تقلید بر لزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد پذیرش بیش از 1.5 میلیون دانشجو در دانشگاه های آزاد سراسر کشور

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

آیت الله سبحانی: تفکیک دانشجویان در دانشگاه ها به عفت جوانان کمک می کند

نمایندگان شیراز خواستار تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز

نمایندگان شیراز خواستار تغییر مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز