مطالب مرتبط:
«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد
دسترسی به قمارخانه های آنلاین راحت تر شد!
تروریست ها با سفارش سرویس امنیتی عربستان در تهران عملیات کردند
اقدام تروریستی اخیر در تهران با سفارش سرویس امنیتی عربستان سعودی انجام شده است
کولاکوویچ: روسیه در سرویس و دفاع خیلی بهتر کار کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 12:332017-06-19فناوري

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد


بامداد   اوترنت چیست؟ اوترنت محصول شرکت ( MDIF (Media Development Investment Fund است.

این طرح معتقد است که بسیاری از بحران های دنیا ریشه در توسعه نایافتگی کشورهای جهان سوم دارد و به همین دلیل هدفش این است که در جوامع آفریقایی و فقیر به توسعه آموزش، - اوترنت محصول شرکت ( MDIF (Media Development Investment Fund است.

این طرح معتقد است که بسیاری از بحران های دنیا ریشه در توسعه نایافتگی کشورهای جهان سوم دارد و به همین دلیل هدفش این است که در جوامع آفریقایی و فقیر به توسعه آموزش، تکنیک های کشاورزی، گسترش مسائل بهداشتی و حل مشکل اشتغال بپردازد.

در حال حاضر اطلاعات در این طرح به صورت یک طرفه به کاربران عرضه می شود اما بسرعت، برای دو سویه کردن ارسال اطلاعات تلاش می شود تا کاربران نیز بتوانند تولید محتوا کنند.

کاربران اینترنت می توانند با استفاده از دیش خانگی یا دریافت کننده های مشابهی که این مؤسسه در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد، تمامی اطلاعات موجود در اینترنت را بر دستگاه های مرسوم مانند رایانه های خانگی، لپ تاپ ها، تبلت ها و موبایل ها دریافت کنند.

این طرح هم اینک بخش هایی از امریکا، اروپا و خاورمیانه را مورد پوشش قرار می دهد.

نیم نگاهپروژه اوترنت توسط فردی به نام سید کریم که به نظر می رسد عرب باشد مدیریت می شود.

او بر این باور است که اینترنت دو وظیفه دارد یکی ارتباطات و دیکری هم اطلاع رسانی.

کاری که این پروژه انجام می دهد در حال حاضر تنها اطلاع رسانی است و هیچ وظیفه ای برای برقراری ارتباطات ندارد چون ماهیت کاری که اوترنت انجام می دهد ارتباطی نیست بنابراین امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده وجود ندارد.

در واقع دسترسی به سرویس های فیلتر شده که مردم امکان استفاده از آن را در کشور ندارند به کمک اوترنت بی اثر نخواهد شد.

استفاده بیش از حد ما از فیلترینگ باعث می شود که عطش برای دور زدن فیلترینگ شکل بگیرد و در نهایت کاربران به سمت استفاده از پروژ هایی بروند که قرار است در آینده دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کنند.

هفته گذشته مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گزارشی در خصوص پدیده ای به نام اوترنت (outernet) به عنوان رسانه ای که به کمک ماهواره اجازه دسترسی آزاد به اینترنت بدون فیلترینگ را می دهد هشدار دارد.

در این گزارش با اشاره به راه اندازی رسمی این طرح تأکید شده که با اوترنت عملاً کنترل و فیلترینگ اینترنت بی معنا خواهد بود.

بنابراین باید قبل از غافلگیری هشیار بود، زیرا طرح اوترنت که در حال ورود به کل کشورهای جهان و از طریق خارج از جو است، دستاوردها و پیامدهای مختلف، فرصت ها و تهدیدهای فراوان به همراه خواهد داشت.

این نخستین باری نیست که صحبت از طرح هایی می شود که قرار است امکان دسترسی کاربران به جریان آزاد اطلاعات را فراهم کنند.

برای نمونه پروژه لون گوگل که در ابتدا با نام گوگل X شناخته می شد، یکی از این طرح های پر سرو صدا است.

طرحی که هدف از آن فراهم آوردن دسترسی به اینترنت در محدوده های روستایی و مناطق دوردست بوسیله بالون هایی بی سرنشین است.

طرحی که تاکنون در برخی جزایر اندونزی، نیوزیلند، استرالیا و نقاط دورافتاده کالیفرنیا و برزیل نیز به آزمایش گذاشته شده است.

فیس بوک نیز از دیگر شرکت های بزرگ تکنولوژی است که از سال ها قبل رؤیای اتصال نقاط مختلف جهان به اینترنت بدون محدودیت را به کمک پهپاد و ماهواره در سر می پروراند.

اما قبل از این طرح های گوگل و فیس بوک، صحبت از اینترنت چمدانی بود.

طرحی که به باور فعالان وب، بیشتر جنبه سیاسی داشت و قرار بود یک شبکه اینترنت بی سیم، رایگان، متن باز و نظارت گریز را در کشورهایی که فیلترینگ گسترده اینترنت دارند پیاده سازی کند.

اما تا چه حد نگرانی های مطرح شده نسبت به راه اندازی طرح هایی که دسترسی آزاد و بدون محدودیت کاربران به اطلاعات را فراهم می کنند جدی است؟ آیا واقعاً با راه اندازی طرح هایی مانند اوترنت کاربرانی که امکان دسترسی آزاد به اطلاعات به دلیل فیلترینگ را ندارند می توانند آزادانه به هر سرویسی دسترسی داشته باشند؟ برای پاسخ به این سؤال و سؤال های دیگر در خصوص اوترنت با محمد جواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل زیرساخت، گفت و گویی داشتیم که می خوانید: اخیراً مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی در خصوص خطرات طرح اوترنت برای کشور منتشر و بر ضرورت مواجهه فعال و هوشمندانه با این رسانه تأکید کرده است.

آیا اطلاعات دقیق تری در خصوص اینکه این طرح چیست در اختیار دارید؟ این طرح توسط فردی به نام سید کریم که به نظر می رسد عرب باشد مدیریت می شود.

او بر این باور است که اینترنت دو وظیفه دارد یکی ارتباطات و دیگری اطلاع رسانی.

کاری که طرح اوترنت انجام می دهد در حال حاضر تنها اطلاع رسانی است و هیچ وظیفه ای برای برقراری ارتباطات ندارد.

برای مثال این طرح با مؤسسه گوتنبرگ در آلمان تفاهمنامه ای امضا کرده تا بر این اساس امکان دسترسی به انتشارات و کتاب های مجانی را داشته باشد.

در نهایت نیز این اطلاعات از طریق اپلیکیشنی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

این اپ نیز از طریق یک رسیور مخصوص که به ماهواره اوترنت متصل می شود اطلاعاتش را به روز می کند.

در واقع رسیور ماهواره یک مودم WI-FI است که با اتصال به ماهواره این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به مقالات، اطلاعات، ویدئو هایی که جنبه آموزشی دارند دسترسی داشته باشند.

تمام محتوایی که از طریق اوترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد جنبه اطلاع رسانی دارد و هدفش هم دسترسی 3 میلیارد نفر از 7 میلیارد جمعیت جهان است که به اینترنت دسترسی ندارند.

مسئولان این طرح اعلام کرده اند که در 72 ساعت اولیه راه اندازی این طرح 150 هزار نفر از نقاط مختلف جهان به آن متصل شدند و تأکید شده که آمار اتصال به این ماهواره روبه روشد است.

فرق این طرح با طرح هایی مانند اینترنت چمدانی یا بالون گوگل و اینترنت رایگان فیس بوک چیست؟ اوترنت برعکس اینترنت چمدانی یک ابزار ارتباطی نیست و تنها هدفش اطلاع رسانی به کاربران سراسر جهان بدون سانسور است و تنها سرویس های OPEN و مجانی را در اختیار کاربرانش می گذارد.

اما گزارش مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام داستان را فراتر از یک اطلاع رسانی صرف می داند و معتقد است اگر در خصوص برخورد با این طرح درست برنامه ریزی نشود تجربیات تلخ مواجهه با ماهواره و فیس بوک در کشور تکرار می شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟ چون ماهیت کاری که اوترنت انجام می دهد ارتباطی نیست بنابراین امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده وجود ندارد.

در واقع دسترسی به سرویس های فیلتر شده که مردم امکان استفاده از آن را در کشور ندارند به کمک اوترنت بی اثر نخواهد شد.

موضوع فیلترینگ در حال حاضر با کمک برنامه های رمزنگاری بی اثر شده است و آنقدر که موضوع رمزنگاری بر فیلترینگ اثر می گذارد فعالیت طرحی مانند اوترنت روی آن تأثیر گذار نیست چرا که چنین طرحی هنوز به بلوغ نرسیده و شاید تا 10 سال آینده هدفی مانند بی اثر کردن فیلترینگ را عملی کند.

با توجه به نگرانی که مرکز تحقیقات استراتژیک در گزارش خود مطرح کرده اگر در10 سال آینده هم این طرح امکان دور زدن فیلترینگ را فراهم کند راه حل وزارت ارتباطات برای رفع چنین نگرانی چه خواهد بود؟ در قدم اول به اعتقاد من باید سعه صدرمان نسبت به این فضا و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد افزایش پیدا کند و خطوط قرمز مربوط به حوزه فیلترینگ را بدرستی مشخص کنیم.

اینکه هر سرویسی را به عنوان حاکمیت ببندیم و با اتکا به قدرت محدودیت هایی را ایجاد کنیم که برای مردم قابل تحمل نیست اشتباه است و باید حرکت های اینچنینی متوقف شود.

مسائلی باید خطوط قرمز ما باشد که خانواده ها هم روی آن حساسیت دارند.

موضوعاتی مانند کودک آزاری، خشونت، به خطر افتادن امنیت ملی و& مواردی است که باید روی آن پافشاری کنیم.

نباید برخی مسائل در هر حوزه ای را استخراج و آن را به امنیت ملی وخلاف عفت عمومی تعمیم دهیم.

استفاده بیش از حد ما از فیلترینگ باعث می شود که عطش برای دور زدن فیلترینگ شکل بگیرد و در نهایت کاربران به سمت استفاده از طرح هایی بروند که قرار است در آینده دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کنند.

وزارت ارتباطات تاکنون برنامه های مختلفی برای اجرای فیلترینگ در نظر گرفته است که آخرین نمونه آن اجرای فیلترینگ هوشمند است اما همان طور که خودتان هم اشاره کردید با کمک برنامه های مختلف، کاربران این فیلترینگ را دور می زنند.

آیا وزارت ارتباطات برنامه ای برای خروج از این شرایط دارد؟ یکی از بهترین کارهایی که می توان انجام داد این است که در قالب پروتکل های استاندارد با سرویس دهندگان بین المللی تعامل داشت تا در نهایت با کمک آنها نسبت به حذف و جلوگیری از دسترسی به برخی مطالب اقدام شود.

البته راه حل نهایی و بهترین گزینه راه اندازی و توسعه سرویس های بومی است.

باید روی رشد سرویس های اینترنتی بومی با کیفیت و استاندارد تمرکز بیشتری داشت.

نگاه برای راه اندازی این سرویس ها هم اقتصادی و با نیت رشد کسب و کارهای اینترنتی باشد و اینکه بتوانیم علاوه بر کشور در سطح منطقه نیز به یک قدرت تبدیل شویم.

چرا که در این فضا اگر فقط به بازار داخلی نگاه کنیم سرویس های منفعل و بدون جذابیتی را تولید خواهیم کرد.

در بخش تعامل با سرویس دهندگان بین المللی وزارت ارتباطات تاکنون با چه سرویس دهندگانی تعامل داشته و این تعاملات چه نتیجه ای داشته است؟ قطعاً تعاملاتی صورت گرفته اما اطلاعات در این خصوص را باید بخش بین الملل وزارت ارتباطات در اختیار شما بگذارند.

به عنوان آخرین سؤال در حال حاضر کاربران ایرانی امکان استفاده از اوترنت را در کشور دارند؟ اوترنت آنقدر بالا و سخت است که براحتی هر کاربری امکان استفاده از آن را ندارد.

از سوی دیگر رفتار ما با سرویس های اینترنتی گوناگون تعیین می کند که آیا کاربر به سمت استفاده از طرح های دسترسی آزاد به اطلاعات برود یا خیر.

اگر فیلترینگ ما فیلترینگ منطقی باشد و سرویس های باکیفیت همراه با سرعت و قیمت مناسب در اختیار کاربران بگذاریم قطعاً آنها به دنبال اینترنت بالونی، چمدانی و& که دسترسی به آنها به سختی امکان پذیر است نخواهند رفت.


کلید واژه ها: فیلتر - اینترنت - کشورهای جهان - فیلترینگ - اطلاع - اطلاعات - مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع - مرکز تحقیقات استراتژیک - اطلاع رسانی - توسعه - مجمع تشخیص مصلحت نظام - کشور - ارتباطات - مجمع تشخیص مصلحت - سرویس - کاربران اینترنت - جهان - مصرف کنندگان - مرکز تحقیقات - پروژه - گزارش - وظیفه - رسانی - بحران - جوامع - خاورمیانه - آزاد - هایی - فقیر - ماهواره

آخرین اخبار سرویس:
پرتغال 0(0)-(3)0 شیلی: براوو درخشان تر از توپ طلا

زشت ترین گوشی های هوشمند دنیا+ تصاویر

چگونه می توان فکر کردن را به کودکان آموخت

بچه ها روزانه چقدر ورزش نیاز دارند؟

شغل هایی که به زانو آسیب می زنند!

هوش مصنوعی که 8 فعالیت را همزمان انجام می دهد

دورانی که زیربنای یک عمر زندگی است

راهکاری از امیرالمؤمنین(ع) که زندگی را با صفا می کند

گسترش باج افزار Soreect با قابلیت تزریق کد در سراسرجهان

محققان ایرانی موفق شدند نانوکامپوزیت منعطف و زیست تخریب پذیر بسازند

بهترین ویرایشگرهای ویدیو سال 2017

کره شمالی تلفن هوشمند می سازد

جریمه 2.7 میلیارد دلاری گوگل

فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی با بیش از دو میلیارد کاربر

نسخه بتای «آی او اس 11» عرضه شد

تعداد کاربران فیسبوک به دو میلیارد نفر رسید

جنجالی به نام حذف بسته های اینترنتی

موبایلی که کره شمالی معرفی کرد / ترکیبی از سامسونگ و اپل

از وعده بازگشت اینترنت نامحدود تا اعتراض بخش خصوصی

شروع فعالیت دبیرخانه دایمی جشنواره وب و موبایل ایران برای برگزاری جشنواره ای متفاوت

استخدام منشی در یک شرکت معتبر در تهران/محدوده جردن

دلنوشته‏ های مدیرعامل ایسام و خزانه‏ دار انجمن صنفی کسب‏ وکار اینترنتی در مورد تشکیل اتحادیه

وان پلاس 3 و وان پلاس 3T اواخر سال 2017 اندروید O را دریافت خواهند کرد

تلاش انجمن صنفی کسب وکار اینترنتی برای رفع مشکلات اخیر وبسایت های گردشگری

چگونه مک آدرس را در ویندوز تغییر دهیم؟

صحبت های دبیر انجمن صنفی کسب وکار اینترنتی در مورد توقف فعالیت برخی از سایت های گردشگری

استخدام تعدادی کارگر برقکار نیمه ماهر در تهران

نام احتمالی اندروید O مشخص شد: Oatmeal Cookie!

اتحادیه سراسری کسب وکارهای مجازی از مهرماه امسال رسما فعالیت خود را آغاز می کند

دانستنی هایی درباره عکس و دوربین های عکاسی

شبیه سازی حس لامسه با الگوی رایانه ای

استخدام دستیار آشنا به ایمپلنت و کامپیوتر در تهران

استخدام وردست چرخکار و مزدی دوز و اتو تکمیلی زن

در الکام استارز امسال، 3 فرصت برای ارایه ایده به استارتاپ ها داده می شود

اعتراض به برخوردهای سلیقه ای رگولاتوری در ترخیص تجهیزات امنیت و شبکه

فهرست نمادهای مورد نیاز استارتاپ ها برای جلوگیری از فیلتر شدن منتشر شد (طنز)

روش های پیشگیری از نفوذ باج افزار پتیا

تغییرات جدید در نتایج موتورجستجوی گوگل

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

با اپلیکیشن Samsung Flow، بین گلکسی ها و ویندوز 10 ارتباط برقرار کنید

فیلتر شدن وبسایت جاباما بدون اخطار قبلی و اعتراض انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

خوش تیپ ترین مجرم جهان به مدلی پولدار تبدیل شد/عکس

سه ماه بدون کارمزد با کمپین تابستانی زرین پال

طالبی عضو هیات مدیره انجمن صنفی کسب وکار اینترنتی از تشکیل اتحادیه و مخالفت های سازمان به وبنا می گوید

استخدام کارگر نیمه ماهر و ماهر جهت کار در کابینت MDF در تهران

Vector 2 v1.1.0 دانلود بازی بسیار جذاب وکتور 2 + مود برای اندروید

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

کامیونی با امکانات یک خانه مجلل+تصاویر

کشف جاسوس افزار جدیدی علیه کاربران ایرانی

دانلود نرم افزار یادداشت برداری موبایل (برای اندروید) - Note Anytime Pro 2.0.0 Android - دانلود رایگان

کنسرت کر و ارکستر میرزاییان برگزار می شود

فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی با بیش از دو میلیارد کاربر

چگونه از اطلاعات شخصی مان در برابر هکرها محافظت کنیم؟ + راهکارهای کاربردی

Trailer Park Boys Greasy Money v1.0.11 بازی شبیه سازی تجارت برای اندروید

کره شمالی تلفن هوشمند می سازد

نسخه بتای «آی او اس 11» عرضه شد

فیس بوک محبوب ترین شبکه اجتماعی با بیش از دو میلیارد کاربر

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

کشف جاسوس افزار جدیدی علیه کاربران ایرانی

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

جریمه 2.7 میلیارد دلاری گوگل

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

استخدام منشی در یک شرکت معتبر در تهران/محدوده جردن

فونت "پاسخگو" گوگل عرضه شد

استخدام تعدادی کارگر برقکار نیمه ماهر در تهران

استخدام دستیار آشنا به ایمپلنت و کامپیوتر در تهران

جاسوس افزار اندرویدی جدیدی علیه کاربران ایرانی کشف شد

آموزش مسدودسازی دسترسی سرویس های ویندوز 10 به اینترنت

دانلود بازی افسانه قهرمان ها (برای کامپیوتر) - The Legend of Heroes Trails in the Sky the 3rd PC Game - دانلود رایگان

استخدام وردست چرخکار و مزدی دوز و اتو تکمیلی زن

فهرست تمام محدودیت های ویندوز 10 اس

کارت های اعتباری، کلیدها و رمزهای عبور همه در یک انگشتر

استخدام کارگر نیمه ماهر و ماهر جهت کار در کابینت MDF در تهران

جنجالی به نام حذف بسته های اینترنتی

استخدام منشی در شرکت تصفیه آب فرزاد در رشت

استخدام فروشنده خانم در فروشگاه پوشاک زنانه

یوروپل: باج افزار "پتیا" از "واناکرای" پیچیده تر است

استخدام طراح خانم مسلط به کرل و فتوشاپ در شرق تهران

دانلود DFX Audio Enhancer 13.006 - تقویت پخش صدا و موسیقی

نحوه تمدید گواهی ارزش افزوده بصورت آنلاین + آموزش تصویری

چگونه مک آدرس را در ویندوز تغییر دهیم؟

استخدام منشی در موسسه حقوقی در تهران

چگونه مک آدرس را در ویندوز تغییر دهیم؟

استخدام کارشناس مالی آقا درشرکت آریا شبکه امن دراصفهان

موبایلی که کره شمالی معرفی کرد / ترکیبی از سامسونگ و اپل

نحوه تمدید اینترنت مخابرات

کهگیلویه و بویراحمد - استقبال چشمگیر گردشگران از جاذبه های توریستی استان

نام احتمالی اندروید O مشخص شد: Oatmeal Cookie!

نام احتمالی اندروید O مشخص شد: Oatmeal Cookie!

استخدام مهندس برق در شرکت خارجی در ونک

استخدام اپراتور و برنامه نویس فرز CNC در شهر تهران

چرا گوشی های موبایل در آب و هوای گرم کند می شوند؟

بهشتی یک ملت بود برای ملت

سازمان ملل: 100 هزار غیرنظامی در رقه در محاصره هستند

روش های پیشگیری از نفوذ باج افزار پتیا

استخدام پیک موتوری مجرب با گواهینامه در شهر قم

فناوری پنهان سازی ناوهای روسیه از رادار

حمله سایبری به رایانه های اوکراین

ال جی و به نمایش گذاشتن نمایشگر منعطف 77 اینچی OLED

Cover Photo Maker & Designer Premium v2.0.0 دانلود برنامه ساخت و طراحی کاور

اعتراض به برخوردهای سلیقه ای رگولاتوری در ترخیص تجهیزات امنیت و شبکه

رزرو آنلاین هتل قصر مشهد

رزرو اینترنتی هتل قصر مشهد

استخدام نیروی تراکت پخش مجرب در شهر زنجان

استخدام طراح وب در فروشگاه اینترنتی قهوه ایلیا در اصفهان

چگونه نسخه بتای عمومی iOS 11 را دانلود کرده و مجددا به iOS 10.3.2 دانگرید کنیم؟

کارت های اعتباری، کلیدها و کارت های عبور همه در یک انگشتر

یاس دانلود یکی از برترین سایت های دانلود فارسی زبان

شبیه سازی حس لامسه با الگوی رایانه ای

روش های پیشگیری از نفوذ باج افزار پتیا

روش های پیشگیری از نفوذ باج افزار پتیا

چگونه نسخه بتای عمومی iOS 11 را دانلود کرده و مجددا به iOS 10.3.2 دانگرید کنیم؟

آیا بازاریابی دیجیتالی شما موثر بوده است؟

عکس روز نشنال جئوگرافیک از جشنواره ای هزار ساله در هند

ترفند خالی کردن فضای دیسک در ویندوز 10

دریچه ای تازه برای ساخت ادوات الکترونیک باز شد

یاس دانلود ارائه انواع نرم افزارها و بازی های مخصوص پلت فرم های مختلف

فیس بوک | تعداد کاربران از 2 میلیارد نفر گذشت

تعداد کاربران فیسبوک به دو میلیارد نفر رسید

افشای اطلاعات و رندرهای تازه از گلکسی نوت 8؛ باتری 3300 میلی آمپری و رم 6 گیگابایتی

روش های پیشگیری از نفوذ باج افزار پتیا

کاربران فیس بوک دو میلیارد شدند

افشای اطلاعات و رندرهای تازه از گلکسی نوت 8؛ باتری 3300 میلی آمپری و رم 6 گیگابایتی

فعالیت سرویس Google Talk گوگل به صورت رسمی متوقف شد

چگونه فرزندانمان را از گزند فضای سایبر محافظت کنیم - آرزو نیکنام*

خوش تیپ ترین مجرم جهان به مدلی پولدار تبدیل شد/عکس

فعالیت سرویس Google Talk گوگل به صورت رسمی متوقف شد

شروع فعالیت دبیرخانه دایمی جشنواره وب و موبایل ایران برای برگزاری جشنواره ای متفاوت

حالت ناشناس گوگل کروم یا Incognito mode چیست؟

پلیس استرالیا باج افزار واناکرای را مقصر صدور 8000 قبض جریمه رانندگی اشتباهی دانست

مشکل پر شدن حافظه در گوشی اندرویدی را اینگونه رفع کنید!

بهترین ها را از دست بده

تلفنها قطع می شود صبور باشید لطفاً

10 ویژگی واتس اپ که احتمالا نمی دانستید

وان پلاس 3 و وان پلاس 3T اواخر سال 2017 اندروید O را دریافت خواهند کرد

Angry Neighbor v11.0 دانلود بازی همسایه عصبانی برای اندروید

دلنوشته‏ های مدیرعامل ایسام و خزانه‏ دار انجمن صنفی کسب‏ وکار اینترنتی در مورد تشکیل اتحادیه

Tiny Miners – Idle Clicker v1.9.3 دانلود بازی معدنچی های کوچک برای اندروید

Steampunk Syndicate 2 v1.0.5 دانلود بازی سندیکای برج دفاعی 2 برای اندروید

دانلود برنامه محبوب Skype 8.1.0.46539 اسکایپ اندروید

رونمایی از سیستم احراز هویت موبایل با تصویربرداری سه بعدی

فروش وان پلاس 5 آغاز شد

کارت های اعتباری، کلیدها و کارت های عبور همه در یک انگشتر

کامیونی با امکانات یک خانه مجلل+تصاویر

بسته های اینترنتی برای کاربران فعال شد

گوشی های هوشمند هوش شما را کم می کنند

Calm Waters v1.0.4 دانلود بازی ماجراجویی آب های آرام برای اندروید

دانلود بازی کاغذی (برای اندروید) - Paperama 1.5.6 Android - دانلود رایگان

TweakBit PCSuite 9.1.2.0 + Portable بهینه ساز ویندوز

گسترش باج افزار Soreect با قابلیت تزریق کد در سراسرجهان

دانلود نرم افزار AquaSoft SlideShow Ultimate v10.5.02

با این چوب لباسی بوی بد لباس را از بین ببرید

با اپلیکیشن Samsung Flow، بین گلکسی ها و ویندوز 10 ارتباط برقرار کنید

استخدام فروشنده جهت فروشگاه پوشاک بچه گانه

تعداد کاربران فعال فیسبوک در ماه از مرز 2 میلیارد نفر عبور کرد

بهترین ویرایشگرهای ویدیو سال 2017

استخدام تعدادی کارگر ساده آقا جهت کار در رستوران

تعداد کاربران فعال فیسبوک در ماه از مرز 2 میلیارد نفر عبور کرد

رونمایی رسمی از پیراهن دوم رم برای فصل 18-2017 + تصاویر

نسخه 8.1 اسکایپ با طراحی و قابلیت هایی جدید برای iOS منتشر شد

نرم افزاری برای ثبت سفارش خدمات منزل تولید شد

دانلود نرم افزار MSC Patran 2017.0.1 همراه کرک

نسخه 8.1 اسکایپ با طراحی و قابلیت هایی جدید برای iOS منتشر شد

استخدام مدیر داخلی جهت کار در رستوران در مشهد

"پتیا" خطرناک تر از "واناکرای" است

دانلود Blumentals Surfblocker 5 - کنترل دسترسی به اینترنت

دانلود نرم افزار امنیتی و حفاظت از شبکه وای فای (برای اندروید) - ARP Guard - WiFi Security 2.5.0 Android - دانلود رایگان

دانلود لانچر جدید و حرفه ای (برای اندروید) - Flick Launcher 0.1.0 Android - دانلود رایگان

72 نفر از شایستگان روزگار...

ایسوس و معرفی شش مدل ذنفون 4

کاربران آیفون طی 10 سال اخیر، 14 میلیارد دلار صرف تعمیرات دستگاه خود کرده اند

زبان فارسی به تلگرام افزوده شد +عکس

فضای اینستاگرام خصوصی تر می شود

رزرو «آنلاین» هتل همچنان در «کُما»

چگونه عکس های دیگران را در اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟

اختلال در شبکه های رایانه ای سراسر جهان

چگونه عکس های دیگران را در اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟

با «ترافیک رایگان» همراه اول، سریال ببینید

دانلود نرم افزار رژیم غذایی و نمایش میزان کالری سوخته شده (برای اندروید) - Calorie Counter - MyFitnessPal 6.18.1 Android - دانلود رایگان

راشاتودی: اتحادیه اروپا گوگل را 2.7 میلیارد دلار جریمه کرد

چگونه عکس های دیگران را در اینستاگرام به اشتراک بگذاریم؟

اختلال در شبکه های رایانه ای سراسر جهان

دامنه حمله سایبری به استرالیا رسید

فضای اینستاگرام خصوصی تر می شود

10 ویژگی واتس اپ که احتمالا نمی دانستید

دانلود نرم افزار دانلود ویدیوهای فیس بوک و یوتیوب

تصویری از کامپیوترهای هک شده هواپیما

واتس اپ، تلگرام یا سیگنال؟؟

شاهکار جدید تهرانی ها!

اختلال در شبکه های رایانه ای سراسر جهان

استخدام منشی مسلط به office در تهران

استخدام مهندس صنایع آشنا به ISO

بسته های اینترنتی وعده داده شده وزیر فعال شد

چه تعداد ایرانی در گوگل و اپل، سر کار هستند؟+عکس

تبدیل گوشی تلفن همراه به خط کش با استفاده از واقعیت افزوده

تروجانی بسیار خطرناک در کمین تلگرام

استخدام کارشناس و کاردان نرم افزار در شرکت رایانه کاران

ناگفته هایی از پنجمین دروازه بین الملل اینترنت

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد