مطالب مرتبط:
«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد
دسترسی به قمارخانه های آنلاین راحت تر شد!
تروریست ها با سفارش سرویس امنیتی عربستان در تهران عملیات کردند
اقدام تروریستی اخیر در تهران با سفارش سرویس امنیتی عربستان سعودی انجام شده است
کولاکوویچ: روسیه در سرویس و دفاع خیلی بهتر کار کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 12:332017-06-19فناوري

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد


بامداد   اوترنت چیست؟ اوترنت محصول شرکت ( MDIF (Media Development Investment Fund است.

این طرح معتقد است که بسیاری از بحران های دنیا ریشه در توسعه نایافتگی کشورهای جهان سوم دارد و به همین دلیل هدفش این است که در جوامع آفریقایی و فقیر به توسعه آموزش، - اوترنت محصول شرکت ( MDIF (Media Development Investment Fund است.

این طرح معتقد است که بسیاری از بحران های دنیا ریشه در توسعه نایافتگی کشورهای جهان سوم دارد و به همین دلیل هدفش این است که در جوامع آفریقایی و فقیر به توسعه آموزش، تکنیک های کشاورزی، گسترش مسائل بهداشتی و حل مشکل اشتغال بپردازد.

در حال حاضر اطلاعات در این طرح به صورت یک طرفه به کاربران عرضه می شود اما بسرعت، برای دو سویه کردن ارسال اطلاعات تلاش می شود تا کاربران نیز بتوانند تولید محتوا کنند.

کاربران اینترنت می توانند با استفاده از دیش خانگی یا دریافت کننده های مشابهی که این مؤسسه در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد، تمامی اطلاعات موجود در اینترنت را بر دستگاه های مرسوم مانند رایانه های خانگی، لپ تاپ ها، تبلت ها و موبایل ها دریافت کنند.

این طرح هم اینک بخش هایی از امریکا، اروپا و خاورمیانه را مورد پوشش قرار می دهد.

نیم نگاهپروژه اوترنت توسط فردی به نام سید کریم که به نظر می رسد عرب باشد مدیریت می شود.

او بر این باور است که اینترنت دو وظیفه دارد یکی ارتباطات و دیکری هم اطلاع رسانی.

کاری که این پروژه انجام می دهد در حال حاضر تنها اطلاع رسانی است و هیچ وظیفه ای برای برقراری ارتباطات ندارد چون ماهیت کاری که اوترنت انجام می دهد ارتباطی نیست بنابراین امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده وجود ندارد.

در واقع دسترسی به سرویس های فیلتر شده که مردم امکان استفاده از آن را در کشور ندارند به کمک اوترنت بی اثر نخواهد شد.

استفاده بیش از حد ما از فیلترینگ باعث می شود که عطش برای دور زدن فیلترینگ شکل بگیرد و در نهایت کاربران به سمت استفاده از پروژ هایی بروند که قرار است در آینده دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کنند.

هفته گذشته مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گزارشی در خصوص پدیده ای به نام اوترنت (outernet) به عنوان رسانه ای که به کمک ماهواره اجازه دسترسی آزاد به اینترنت بدون فیلترینگ را می دهد هشدار دارد.

در این گزارش با اشاره به راه اندازی رسمی این طرح تأکید شده که با اوترنت عملاً کنترل و فیلترینگ اینترنت بی معنا خواهد بود.

بنابراین باید قبل از غافلگیری هشیار بود، زیرا طرح اوترنت که در حال ورود به کل کشورهای جهان و از طریق خارج از جو است، دستاوردها و پیامدهای مختلف، فرصت ها و تهدیدهای فراوان به همراه خواهد داشت.

این نخستین باری نیست که صحبت از طرح هایی می شود که قرار است امکان دسترسی کاربران به جریان آزاد اطلاعات را فراهم کنند.

برای نمونه پروژه لون گوگل که در ابتدا با نام گوگل X شناخته می شد، یکی از این طرح های پر سرو صدا است.

طرحی که هدف از آن فراهم آوردن دسترسی به اینترنت در محدوده های روستایی و مناطق دوردست بوسیله بالون هایی بی سرنشین است.

طرحی که تاکنون در برخی جزایر اندونزی، نیوزیلند، استرالیا و نقاط دورافتاده کالیفرنیا و برزیل نیز به آزمایش گذاشته شده است.

فیس بوک نیز از دیگر شرکت های بزرگ تکنولوژی است که از سال ها قبل رؤیای اتصال نقاط مختلف جهان به اینترنت بدون محدودیت را به کمک پهپاد و ماهواره در سر می پروراند.

اما قبل از این طرح های گوگل و فیس بوک، صحبت از اینترنت چمدانی بود.

طرحی که به باور فعالان وب، بیشتر جنبه سیاسی داشت و قرار بود یک شبکه اینترنت بی سیم، رایگان، متن باز و نظارت گریز را در کشورهایی که فیلترینگ گسترده اینترنت دارند پیاده سازی کند.

اما تا چه حد نگرانی های مطرح شده نسبت به راه اندازی طرح هایی که دسترسی آزاد و بدون محدودیت کاربران به اطلاعات را فراهم می کنند جدی است؟ آیا واقعاً با راه اندازی طرح هایی مانند اوترنت کاربرانی که امکان دسترسی آزاد به اطلاعات به دلیل فیلترینگ را ندارند می توانند آزادانه به هر سرویسی دسترسی داشته باشند؟ برای پاسخ به این سؤال و سؤال های دیگر در خصوص اوترنت با محمد جواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل زیرساخت، گفت و گویی داشتیم که می خوانید: اخیراً مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی در خصوص خطرات طرح اوترنت برای کشور منتشر و بر ضرورت مواجهه فعال و هوشمندانه با این رسانه تأکید کرده است.

آیا اطلاعات دقیق تری در خصوص اینکه این طرح چیست در اختیار دارید؟ این طرح توسط فردی به نام سید کریم که به نظر می رسد عرب باشد مدیریت می شود.

او بر این باور است که اینترنت دو وظیفه دارد یکی ارتباطات و دیگری اطلاع رسانی.

کاری که طرح اوترنت انجام می دهد در حال حاضر تنها اطلاع رسانی است و هیچ وظیفه ای برای برقراری ارتباطات ندارد.

برای مثال این طرح با مؤسسه گوتنبرگ در آلمان تفاهمنامه ای امضا کرده تا بر این اساس امکان دسترسی به انتشارات و کتاب های مجانی را داشته باشد.

در نهایت نیز این اطلاعات از طریق اپلیکیشنی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

این اپ نیز از طریق یک رسیور مخصوص که به ماهواره اوترنت متصل می شود اطلاعاتش را به روز می کند.

در واقع رسیور ماهواره یک مودم WI-FI است که با اتصال به ماهواره این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به مقالات، اطلاعات، ویدئو هایی که جنبه آموزشی دارند دسترسی داشته باشند.

تمام محتوایی که از طریق اوترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد جنبه اطلاع رسانی دارد و هدفش هم دسترسی 3 میلیارد نفر از 7 میلیارد جمعیت جهان است که به اینترنت دسترسی ندارند.

مسئولان این طرح اعلام کرده اند که در 72 ساعت اولیه راه اندازی این طرح 150 هزار نفر از نقاط مختلف جهان به آن متصل شدند و تأکید شده که آمار اتصال به این ماهواره روبه روشد است.

فرق این طرح با طرح هایی مانند اینترنت چمدانی یا بالون گوگل و اینترنت رایگان فیس بوک چیست؟ اوترنت برعکس اینترنت چمدانی یک ابزار ارتباطی نیست و تنها هدفش اطلاع رسانی به کاربران سراسر جهان بدون سانسور است و تنها سرویس های OPEN و مجانی را در اختیار کاربرانش می گذارد.

اما گزارش مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام داستان را فراتر از یک اطلاع رسانی صرف می داند و معتقد است اگر در خصوص برخورد با این طرح درست برنامه ریزی نشود تجربیات تلخ مواجهه با ماهواره و فیس بوک در کشور تکرار می شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟ چون ماهیت کاری که اوترنت انجام می دهد ارتباطی نیست بنابراین امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده وجود ندارد.

در واقع دسترسی به سرویس های فیلتر شده که مردم امکان استفاده از آن را در کشور ندارند به کمک اوترنت بی اثر نخواهد شد.

موضوع فیلترینگ در حال حاضر با کمک برنامه های رمزنگاری بی اثر شده است و آنقدر که موضوع رمزنگاری بر فیلترینگ اثر می گذارد فعالیت طرحی مانند اوترنت روی آن تأثیر گذار نیست چرا که چنین طرحی هنوز به بلوغ نرسیده و شاید تا 10 سال آینده هدفی مانند بی اثر کردن فیلترینگ را عملی کند.

با توجه به نگرانی که مرکز تحقیقات استراتژیک در گزارش خود مطرح کرده اگر در10 سال آینده هم این طرح امکان دور زدن فیلترینگ را فراهم کند راه حل وزارت ارتباطات برای رفع چنین نگرانی چه خواهد بود؟ در قدم اول به اعتقاد من باید سعه صدرمان نسبت به این فضا و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد افزایش پیدا کند و خطوط قرمز مربوط به حوزه فیلترینگ را بدرستی مشخص کنیم.

اینکه هر سرویسی را به عنوان حاکمیت ببندیم و با اتکا به قدرت محدودیت هایی را ایجاد کنیم که برای مردم قابل تحمل نیست اشتباه است و باید حرکت های اینچنینی متوقف شود.

مسائلی باید خطوط قرمز ما باشد که خانواده ها هم روی آن حساسیت دارند.

موضوعاتی مانند کودک آزاری، خشونت، به خطر افتادن امنیت ملی و& مواردی است که باید روی آن پافشاری کنیم.

نباید برخی مسائل در هر حوزه ای را استخراج و آن را به امنیت ملی وخلاف عفت عمومی تعمیم دهیم.

استفاده بیش از حد ما از فیلترینگ باعث می شود که عطش برای دور زدن فیلترینگ شکل بگیرد و در نهایت کاربران به سمت استفاده از طرح هایی بروند که قرار است در آینده دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کنند.

وزارت ارتباطات تاکنون برنامه های مختلفی برای اجرای فیلترینگ در نظر گرفته است که آخرین نمونه آن اجرای فیلترینگ هوشمند است اما همان طور که خودتان هم اشاره کردید با کمک برنامه های مختلف، کاربران این فیلترینگ را دور می زنند.

آیا وزارت ارتباطات برنامه ای برای خروج از این شرایط دارد؟ یکی از بهترین کارهایی که می توان انجام داد این است که در قالب پروتکل های استاندارد با سرویس دهندگان بین المللی تعامل داشت تا در نهایت با کمک آنها نسبت به حذف و جلوگیری از دسترسی به برخی مطالب اقدام شود.

البته راه حل نهایی و بهترین گزینه راه اندازی و توسعه سرویس های بومی است.

باید روی رشد سرویس های اینترنتی بومی با کیفیت و استاندارد تمرکز بیشتری داشت.

نگاه برای راه اندازی این سرویس ها هم اقتصادی و با نیت رشد کسب و کارهای اینترنتی باشد و اینکه بتوانیم علاوه بر کشور در سطح منطقه نیز به یک قدرت تبدیل شویم.

چرا که در این فضا اگر فقط به بازار داخلی نگاه کنیم سرویس های منفعل و بدون جذابیتی را تولید خواهیم کرد.

در بخش تعامل با سرویس دهندگان بین المللی وزارت ارتباطات تاکنون با چه سرویس دهندگانی تعامل داشته و این تعاملات چه نتیجه ای داشته است؟ قطعاً تعاملاتی صورت گرفته اما اطلاعات در این خصوص را باید بخش بین الملل وزارت ارتباطات در اختیار شما بگذارند.

به عنوان آخرین سؤال در حال حاضر کاربران ایرانی امکان استفاده از اوترنت را در کشور دارند؟ اوترنت آنقدر بالا و سخت است که براحتی هر کاربری امکان استفاده از آن را ندارد.

از سوی دیگر رفتار ما با سرویس های اینترنتی گوناگون تعیین می کند که آیا کاربر به سمت استفاده از طرح های دسترسی آزاد به اطلاعات برود یا خیر.

اگر فیلترینگ ما فیلترینگ منطقی باشد و سرویس های باکیفیت همراه با سرعت و قیمت مناسب در اختیار کاربران بگذاریم قطعاً آنها به دنبال اینترنت بالونی، چمدانی و& که دسترسی به آنها به سختی امکان پذیر است نخواهند رفت.


کلید واژه ها: فیلتر - اینترنت - کشورهای جهان - فیلترینگ - اطلاع - اطلاعات - مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع - مرکز تحقیقات استراتژیک - اطلاع رسانی - توسعه - مجمع تشخیص مصلحت نظام - کشور - ارتباطات - مجمع تشخیص مصلحت - سرویس - کاربران اینترنت - جهان - مصرف کنندگان - مرکز تحقیقات - پروژه - گزارش - وظیفه - رسانی - بحران - جوامع - خاورمیانه - آزاد - هایی - فقیر - ماهواره

آخرین اخبار سرویس:
از اینترنت راضی نیستید؟اپراتورخود را تغییر دهید

جمع شدن نمک پشت سد گتوند (+عکس)

دانلود Steganos Privacy Suite 18.0.3 - رمزگذاری اطلاعات

دستگیری کارکنان سفارت آمریکا در یمن توسط حوثی ها

نامزدهای بهترین مربی سال فیفا اعلام شد

ارائه خدمات رایگان در نخستین کلینیک سیار دندانپزشکی کاشان

دانلود انیمیشن LEGO Jurassic World: The Indominus Escape 2016

دانلود نرم افزار طراحی تخصصی Intel Quartus Prime Standard Edition

استخدام برنامه نویس NET. در یک شرکت معتبر در تهران

جدیدترین رندرهای ال جی وی 30

از این پس می توانید خودروی خود را لحظه لحظه کنترل کنید

نوکیا 8 چه دارد که بقیه ندارند؟

چطور از موبایل و تبلت تان برای سلامتی استفاده کنید؟

اطلاعات جدید از کتابچه تبلیغاتی گلکسی نوت 8 لو رفت

اطلاعات جدید از کتابچه تبلیغاتی گلکسی نوت 8 لو رفت

پورموسوی: بازی سختی با گسترش فولاد داریم

هکرها به هالیوود هم رحم نمی کنند!

تصاویر رندر جدیدی از ال جی V30 فاش شد

آیا با نوکیا 8 می توان اپل، سامسونگ وهوآوی را شکست داد؟

استخدام کارگر MDF کار در ساخت مصنوعات چوبی

استخدام انباردار،تکنسین فنی،فروشنده در مرکز شهر اهواز

استخدام کارگر ساده جهت انبار کتاب در تهران

استخدام مشاور با تجربه جهت فعالیت در املاک در کیش

عکس روز: قورباغه نر

تعرفه های جدید سرویس فیبر نوری مخابرات اعلام شد

مینگ چی کو: اپل واچ 3 در ابتدا از تماس صوتی مستقل پشتیبانی نخواهد کرد

دانلود KMPlayer Pro 2.1.1 نرم افزار کی ام پلیر برای اندروید

مینگ چی کو: اپل واچ 3 در ابتدا از تماس صوتی مستقل پشتیبانی نخواهد کرد

عرضه رایگان نرم افزار مرتبط با توالی سنجی

استخدام مسئول توزیع در شرکت اینترنتی5040

استخدام تعدادی نیروی پارکبان و خدماتی جهت کار در پارکینگ در شیراز

آشنایی با رشته های شاخه کاردانش/58 معرفی رشته تولید محتوای الکترونیکی/ این هنرجویان می توانند محتوای چندرسانه ای تولید کنند

استخدام نیرو دارای توان مذاکره و روابط عمومی در زنجان

تغییر بسیار جالب در آیکون نقشه اپل

بررسی بازی FRAMED 2؛ پارت دوم

Clash of Crime Mad San Andreas v1.0.4 دانلود بازی جنایت کاران دیوانه سن آندریاس

Stitchcraft: Long screenshot v1.3.0.77 دانلود برنامه ثبت اسکرین شات بلند برای اندروید

Aviation Empire v1.8.2 دانلود بازی مدیریت حمل و نقل هوایی برای اندروید

طراحی فروشگاه اینترنتی با تخفیف ویژه و طراحی اپلیکیشن رایگان در جشنواره تابستانی همیار توسعه

استخدام حسابدار مسلط به امور حسابداری در همدان

(عکس) قدرت جادویی دوربین نوکیا 8 را ببینید

استخدام حسابدار جهت شرکت بازرگانی

معرفی یازده مورد از ویژگی های اندروید O

به روزرسانی اندروید 7.1.1 نوقا بالاخره برای موبایل نکسوس 6 عرضه شد

به روزرسانی اندروید 7.1.1 نوقا بالاخره برای موبایل نکسوس 6 عرضه شد

خشم کاربران اینترنت از عمل غیرانسانی راننده چینی! +تصاویر

تهدید اسنپ باکس و الوپیک توسط مدیرعامل شرکت پست ایران

استخدام تعدادی منشی با حقوق و مزایای عالی در قم

استخدام سرایدار و نگهبان جهت کار در تهران

استخدام راننده با خودرو جهت شرکتها در تهران

شرکت سامسونگ از پرداخت غرامت تبرئه شد

گوشی نوکیا 8 با فناوری جدید رونمایی شد

گوگل و تست اپلیکیشن Search Lite برای انتشار در کشورهایی با اینترنت ضعیف

انتصاب سورنا ستاری به عنوان معاون علمی و فناوری رییس جمهور

استخدام بازاریاب در کالا پخش دلتا در قم

استخدام کارشناس IT در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

استخدام شرکت تولید کننده مواد شیمیایی در شهر اصفهان

روش جدید روشن کردن خودرو در یمن +عکس

دوربین های موبایل نوکیا 8 چه قابلیت هایی ارائه می دهند؟

استخدام تعدادی فروشنده مجرب و جوان در شهر اصفهان

نرم افزار همراه بام بانک ملی ایران به روز شد

استخدام سالن کار آقا جهت کار در رستوران در تبریز

روزنامه استخدامی فارس و شهر شیراز | پنجشنبه 26 مرداد 96

تعرفه های جدید سرویس فیبر نوری مخابرات اعلام شد

راه اندازی مخفیانه اپلیکشن فیسبوک در چین

تدوین آیین نامه ارائه خدمات حضوری و غیر حضوری دولت/ خدمات حضوری در دفاتر پستی و پیشخوان ارائه می شود

استخدام تعدادی راننده با وانت جهت پخش مواد غذایی در تهران

استخدام تلفنچی جهت کار در تاکسی تلفنی در شهر تبریز

"نوکیا8" بالاخره رسما رونمایی شد/ آشنایی با اولین پرچمدار اندرویدی نوکیا

استخدام سرپرست فنی،تکنسین فنی در شرکت ویستادر در یزد

استخدام نیرو جهت کار در تولید و چاپ نایلون در زنجان

"نوکیا8" بالاخره رسما رونمایی شد/ آشنایی با اولین پرچمدار اندرویدی نوکیا

بهره برداری از دو فرستنده دیجیتال در دیهوک

دانلود بازی رانندگی بیگانه ها (برای اندروید) - Aliens Drive Me Crazy 3.0.1 Android - دانلود رایگان

کامنت گذاشتن در اینستاگرام هیجان انگیزتر شد+عکس

استخدام برنامه نویس اندروید در شرکت مدیا همراه در تهران

تصاویر: خانم هنرمند مشهور مجموعه کیف خود را از برند Coach طراحی کرد

همکار خانم در فروشگاه پارچه / تبریز

دانلود بازی خطر: تسلط بر دنیا (برای اندروید) - RISK: Global Domination 1.12.46.375 Android - دانلود رایگان

پرچم‏ دار نوکیا 8 معرفی شد؛ دوربین دوگانه با لنز زایس و فناوری Ozo Audio

آموزش تبدیل فرمت فایل ها در ویندوز و بدون نرم افزار

استخدام سازمان اموال و املاک استان خراسان رضوی

کاهش تعرفه ی سیم کارت های رایتل؛ از تماس صوتی تا اینترنت

استخدام کمک آشپز جهت رستورانی در اصفهان

گوگل برای ابقا به عنوان جستجوگر پیش فرض، به سامسونگ هم 3.5 میلیارد دلار می پردازد

سومین جشنواره ملی اسباب بازی

استخدام درکارواش / تبریز

برترین های المپیاد بین المللی ریاضی و شیمی معرفی شدند

Defender III v2.1.5 دانلود بازی اکشن مدافع 3 برای اندروید

گروگانگیری در ایستگاه رادیویی در هلند

اپلیکیشن Phone گوگل احتمالا به یک آیکن شناور تماس مجهز می شود

بدنه شیشه ای آی فون 7S آن را ضخیم تر از آی فون 7 خواهد کرد

استخدام حسابدار با تجربه جهت کار در موبایل در مشهد

استخدام دانشجوی پرستاری و کارشناس مامایی در مرکز سالمندان در مشهد

استخدام تعدادی پیک موتوری جهت کار در رستوران

اعتیاد به تلفن همراه چه نشانه ای دارد؟

دیدنی های امروز؛ پنجشنبه 26 مرداد

استخدام نیروی لوله کش نیمه ماهر جهت لوله کشی ساختمان در مشهد

استخدام تعدادی نیروی تراکت پخش کن در شهر اصفهان

ابهام ها و تردیدها درباره وزرای پیشنهادی

چرا آذری جهرمی؟

دوچرخه سواری "نیمه برهنه" شاهزاده سعودی در ترکیه + عکس

رندرهای جدید از LG V30 لو رفت

واکنش آذری جهرمی به تخریب های یک کانال تلگرامی معاند نظام

حمله بدافزارهای Invisible Man به برنامه های بانکی اندروید

تماشا کنید: با Hexa برنامه نویس حرفه ای شوید

دانلود Instagram 11.0.0.1.20 ؛ برنامه رسمی اینستاگرام برای اندروید

مرگ یکی از شاهزادگان سعودی

استخدام نیرو مسلط به کامپیوتر و اینترنت در شهر تبریز

استخدام سرپرست سایت مسلط به کامپیوتر در منطقه سعادت آباد

تعمیرات و پشتیبانی it / تبریز

ساخت یخچال بدون در و قفسه از جنس ژل!

آیا حریم خصوصی تهدید می شود؟

aa v1.6.6 دانلود بازی سرگرم کننده aa برای اندروید

Empire:Rome Rising v1.28 دانلود بازی امپراطوری:گسترش روم برای اندروید

دانلود نرم افزار ابزار روشن و خاموش کردن صفحه نمایش (برای اندروید) - Smart Screen Pro 1.04 Android - دانلود رایگان

دانلود نرم افزار بهینه ساز قدرتمند (برای اندروید) - Smart Booster Pro 7.2 Android - دانلود رایگان

استخدام حسابدار تمام وقت یا نیمه وقت در شهر مشهد

استخدام حسابدار پاره وقت / تبریز

رونمایی از گوشی نوکیا 8 + تصاویر

اختراع کفش مورد علاقه بانوان

استخدام پیک موتوری جهت خیریه آبشار عاطفه ها در اصفهان

استخدام منشی خانم لیسانسه جهت کار در دفتر حقوقی

استخدام مراقب کودک با تجربه و آشنا به زبان انگلیسی در کرمانشاه

استخدام همکار فعال خانم / تبریز

استخدام فر کار و آشپز حرفه ای غذاهای تابه ای هستم / تبریز

استخدام مهندس برق، الکترونیک و مخابرات - 26 مرداد 96

آیفون 8 ارزش خریدن دارد؟

استخدام مهندس دفتر فنی / تبریز

اپلیکیشن هایی که باتری گوشی شما را زود خالی می کنند!

استخدام منشی جهت کلینیک ترک اعتیاد

نیاز به راننده خانم جهت همکاری در آژانس بانوان / تبریز

استخدام در کافی شاپ / تبریز

مشخصات گلکسی نوت 8 توسط بنچمارک GFXBench مشخص شد + جدول

رواج دروغ در فضای مجازی

تقدیر از مدیران تعالی گر ارتباطی و اعطای نشان تعالی روابط عمومی

استخدام نیروی ساده و ماهر در فست فود پاتیلی در شیراز

موبایل پرچمدار نوکیا 8 با دوربین دوگانه و لنزهای زایس معرفی شد

استخدام خانم جهت کمک آشپزی و سالن کاری / تبریز

استخدام استادکار نجار و mdf کار و کارگر در کرج

خودروی برقی با ظاهر کلاسیک +عکس

استخدام مهندس برق جهت شرکت پدرام طب در بندر عباس

استخدام فروشنده آقا جهت موبایل فروشی در شهر تهران

استخدام تکنسین با سابقه در کلینیک کاشت مو و زیبایی در قم

استخدام کارشناس فروش در یک شرکت لبنی در کرج

کلیه استخدامی های البرز و کرج - 26 مرداد 96

شاهزاده میلیاردر "نیمه برهنه" سعودی در ترکیه

اختلال تلفنی درمرکز مخابراتی شهید ثابت قدم تهران از جمعه

تکنیک یادگیری ماشینی جدید MIT، تأخیر در بارگیری ویدیوهای آنلاین را کاهش می دهد

استخدام منشی مسلط به آفیس جهت شرکت پیمانکاری

بازاریابی و فروشنده ملزومات دارویی / تبریز

استخدام نیروی خانم جهت کار در سالن رستوران کابان در کرمانشاه

استخدام پیک موتوری همراه با ناهار در اصفهان

جزییات بیشتر درباره محتوای نسخه آزمایشی بازی Call of Duty: WWII

5 باور اشتباه در خوردن میوه که در سایتهای اینترنتی خوانده اید!

ایده یخچال ساخته شده از ژل توسط جوان روس +عکس

فیلم/ از تماشای خط تولید بسیار منظم این خودرو لذت ببرید

تعرفه های جدید سرویس فیبر نوری مخابرات اعلام شد

معرفی T5؛ هارد اکسترنال پرسرعت و ارزان سامسونگ

مانور مشترک جنگنده میگ -31 و سوخو-24 + فیلم

درس مردانگی که ورزشکار دوومیدانی داد +ویدئو،عکس

این گجت ویدئوی زنده در یوتیوب منتشر می کند

رتبه ایران از نظر سرعت اینترنت در جهان اینترنت

پردرآمدترین هنرپیشه ی زن سال کیست؟

سیم کارت هایی که رنگ زر گرفتند

هسته لینوکس 4.13 بدون تأخیر عرضه می شود

حذف شدن رمز عبور

نام سرویس «بتل نت» بار دیگر عوض شد

امکانات جدید برای مرورگر اپرا در سیستم عامل لینوکس

بررسی دیجیاتو: هوآوی نوا 2 پلاس [همراه با بررسی ویدیویی]

نسخه دسکتاپ Google Allo منتشر شد

نرم افزار همراه بام بانک ملی ایران بروز شد

حمایت از اپلیکیشن های ایرانی در دومین جشنواره متولد ایران

مای آپت ، سامانه بومی و سالم در حوزه رسانه های دیجیتال

چینی ها آیفون 2٫54 اینچی ساختند!

رنگ خاص گوشی Honor 9 +عکس

پارس فریلنسر پلتفرم بازار کار آنلاین با ظاهری جدید

بازیافت خلاقانه صندلی اداری

شرکت در سومین گردهمایی بزرگ برنامه نویسان ایران با 40٪ تخفیف

کشف بدافزار بسیار خطرناک در سیستم عامل اندروید

گوشی های اندرویدی آینده به فناوری تشخیص چهره آیفون 8 تجهیز خواهند شد

واعظی: بیمه و مالیات برای کسب وکارهای مجازی با کسب وکارهای سنتی متفاوت است

با ویژگی های تازه اندروید O آشنا شوید

استخدام منشی و طراح و بازاریاب / تبریز

گربه وحشی در اداره +عکس

رونگار، بهترین ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی

استخدام پیک موتوری / تبریز

رتبه ایران از نظر سرعت اینترنت در جهان

داستان تغییر نام اپلیکیشن لوکز به پونز

شهرهای هوشمند چه شکلی اند؟

نرم افزار همراه بام بانک ملی به روز شد

از چروکی پوست تا آسیب ستون فقرات؛ پیامدهای اعتیاد به موبایل در عصر دیجیتال

ده استارتاپ برتر الکام استارز 96

ساعت جدید سامسونگ شما را در آب یاری می دهد

اقدام جالب اپراتور آلمانی: موبایل های معرفی نشده را رزرو کنید

درخواست از دادستانی برای ارایه اینترنت بدون فیلتر به رسانه ها و دانشگاه ها

میکروب ها اینترنت دارند

رونمایی از سرویس پرداخت موبایلی پول خرد در شهریورماه

معرفی پانزده اپلیکیشن برتر عکسبرداری اندروید

هکرها به هالیوود هم رحم نمی کنند!

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد