مطالب مرتبط:
«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد
دسترسی به قمارخانه های آنلاین راحت تر شد!
تروریست ها با سفارش سرویس امنیتی عربستان در تهران عملیات کردند
اقدام تروریستی اخیر در تهران با سفارش سرویس امنیتی عربستان سعودی انجام شده است
کولاکوویچ: روسیه در سرویس و دفاع خیلی بهتر کار کرد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 11:332017-06-19فناوري

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد


بامداد   اوترنت چیست؟ اوترنت محصول شرکت ( MDIF (Media Development Investment Fund است.

این طرح معتقد است که بسیاری از بحران های دنیا ریشه در توسعه نایافتگی کشورهای جهان سوم دارد و به همین دلیل هدفش این است که در جوامع آفریقایی و فقیر به توسعه آموزش، - اوترنت محصول شرکت ( MDIF (Media Development Investment Fund است.

این طرح معتقد است که بسیاری از بحران های دنیا ریشه در توسعه نایافتگی کشورهای جهان سوم دارد و به همین دلیل هدفش این است که در جوامع آفریقایی و فقیر به توسعه آموزش، تکنیک های کشاورزی، گسترش مسائل بهداشتی و حل مشکل اشتغال بپردازد.

در حال حاضر اطلاعات در این طرح به صورت یک طرفه به کاربران عرضه می شود اما بسرعت، برای دو سویه کردن ارسال اطلاعات تلاش می شود تا کاربران نیز بتوانند تولید محتوا کنند.

کاربران اینترنت می توانند با استفاده از دیش خانگی یا دریافت کننده های مشابهی که این مؤسسه در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد، تمامی اطلاعات موجود در اینترنت را بر دستگاه های مرسوم مانند رایانه های خانگی، لپ تاپ ها، تبلت ها و موبایل ها دریافت کنند.

این طرح هم اینک بخش هایی از امریکا، اروپا و خاورمیانه را مورد پوشش قرار می دهد.

نیم نگاهپروژه اوترنت توسط فردی به نام سید کریم که به نظر می رسد عرب باشد مدیریت می شود.

او بر این باور است که اینترنت دو وظیفه دارد یکی ارتباطات و دیکری هم اطلاع رسانی.

کاری که این پروژه انجام می دهد در حال حاضر تنها اطلاع رسانی است و هیچ وظیفه ای برای برقراری ارتباطات ندارد چون ماهیت کاری که اوترنت انجام می دهد ارتباطی نیست بنابراین امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده وجود ندارد.

در واقع دسترسی به سرویس های فیلتر شده که مردم امکان استفاده از آن را در کشور ندارند به کمک اوترنت بی اثر نخواهد شد.

استفاده بیش از حد ما از فیلترینگ باعث می شود که عطش برای دور زدن فیلترینگ شکل بگیرد و در نهایت کاربران به سمت استفاده از پروژ هایی بروند که قرار است در آینده دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کنند.

هفته گذشته مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در گزارشی در خصوص پدیده ای به نام اوترنت (outernet) به عنوان رسانه ای که به کمک ماهواره اجازه دسترسی آزاد به اینترنت بدون فیلترینگ را می دهد هشدار دارد.

در این گزارش با اشاره به راه اندازی رسمی این طرح تأکید شده که با اوترنت عملاً کنترل و فیلترینگ اینترنت بی معنا خواهد بود.

بنابراین باید قبل از غافلگیری هشیار بود، زیرا طرح اوترنت که در حال ورود به کل کشورهای جهان و از طریق خارج از جو است، دستاوردها و پیامدهای مختلف، فرصت ها و تهدیدهای فراوان به همراه خواهد داشت.

این نخستین باری نیست که صحبت از طرح هایی می شود که قرار است امکان دسترسی کاربران به جریان آزاد اطلاعات را فراهم کنند.

برای نمونه پروژه لون گوگل که در ابتدا با نام گوگل X شناخته می شد، یکی از این طرح های پر سرو صدا است.

طرحی که هدف از آن فراهم آوردن دسترسی به اینترنت در محدوده های روستایی و مناطق دوردست بوسیله بالون هایی بی سرنشین است.

طرحی که تاکنون در برخی جزایر اندونزی، نیوزیلند، استرالیا و نقاط دورافتاده کالیفرنیا و برزیل نیز به آزمایش گذاشته شده است.

فیس بوک نیز از دیگر شرکت های بزرگ تکنولوژی است که از سال ها قبل رؤیای اتصال نقاط مختلف جهان به اینترنت بدون محدودیت را به کمک پهپاد و ماهواره در سر می پروراند.

اما قبل از این طرح های گوگل و فیس بوک، صحبت از اینترنت چمدانی بود.

طرحی که به باور فعالان وب، بیشتر جنبه سیاسی داشت و قرار بود یک شبکه اینترنت بی سیم، رایگان، متن باز و نظارت گریز را در کشورهایی که فیلترینگ گسترده اینترنت دارند پیاده سازی کند.

اما تا چه حد نگرانی های مطرح شده نسبت به راه اندازی طرح هایی که دسترسی آزاد و بدون محدودیت کاربران به اطلاعات را فراهم می کنند جدی است؟ آیا واقعاً با راه اندازی طرح هایی مانند اوترنت کاربرانی که امکان دسترسی آزاد به اطلاعات به دلیل فیلترینگ را ندارند می توانند آزادانه به هر سرویسی دسترسی داشته باشند؟ برای پاسخ به این سؤال و سؤال های دیگر در خصوص اوترنت با محمد جواد آذری جهرمی، معاون وزیر ارتباطات و مدیرعامل زیرساخت، گفت و گویی داشتیم که می خوانید: اخیراً مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گزارشی در خصوص خطرات طرح اوترنت برای کشور منتشر و بر ضرورت مواجهه فعال و هوشمندانه با این رسانه تأکید کرده است.

آیا اطلاعات دقیق تری در خصوص اینکه این طرح چیست در اختیار دارید؟ این طرح توسط فردی به نام سید کریم که به نظر می رسد عرب باشد مدیریت می شود.

او بر این باور است که اینترنت دو وظیفه دارد یکی ارتباطات و دیگری اطلاع رسانی.

کاری که طرح اوترنت انجام می دهد در حال حاضر تنها اطلاع رسانی است و هیچ وظیفه ای برای برقراری ارتباطات ندارد.

برای مثال این طرح با مؤسسه گوتنبرگ در آلمان تفاهمنامه ای امضا کرده تا بر این اساس امکان دسترسی به انتشارات و کتاب های مجانی را داشته باشد.

در نهایت نیز این اطلاعات از طریق اپلیکیشنی در اختیار کاربران قرار می گیرد.

این اپ نیز از طریق یک رسیور مخصوص که به ماهواره اوترنت متصل می شود اطلاعاتش را به روز می کند.

در واقع رسیور ماهواره یک مودم WI-FI است که با اتصال به ماهواره این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا به مقالات، اطلاعات، ویدئو هایی که جنبه آموزشی دارند دسترسی داشته باشند.

تمام محتوایی که از طریق اوترنت در اختیار کاربران قرار می گیرد جنبه اطلاع رسانی دارد و هدفش هم دسترسی 3 میلیارد نفر از 7 میلیارد جمعیت جهان است که به اینترنت دسترسی ندارند.

مسئولان این طرح اعلام کرده اند که در 72 ساعت اولیه راه اندازی این طرح 150 هزار نفر از نقاط مختلف جهان به آن متصل شدند و تأکید شده که آمار اتصال به این ماهواره روبه روشد است.

فرق این طرح با طرح هایی مانند اینترنت چمدانی یا بالون گوگل و اینترنت رایگان فیس بوک چیست؟ اوترنت برعکس اینترنت چمدانی یک ابزار ارتباطی نیست و تنها هدفش اطلاع رسانی به کاربران سراسر جهان بدون سانسور است و تنها سرویس های OPEN و مجانی را در اختیار کاربرانش می گذارد.

اما گزارش مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام داستان را فراتر از یک اطلاع رسانی صرف می داند و معتقد است اگر در خصوص برخورد با این طرح درست برنامه ریزی نشود تجربیات تلخ مواجهه با ماهواره و فیس بوک در کشور تکرار می شود.

نظر شما در این خصوص چیست؟ چون ماهیت کاری که اوترنت انجام می دهد ارتباطی نیست بنابراین امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده وجود ندارد.

در واقع دسترسی به سرویس های فیلتر شده که مردم امکان استفاده از آن را در کشور ندارند به کمک اوترنت بی اثر نخواهد شد.

موضوع فیلترینگ در حال حاضر با کمک برنامه های رمزنگاری بی اثر شده است و آنقدر که موضوع رمزنگاری بر فیلترینگ اثر می گذارد فعالیت طرحی مانند اوترنت روی آن تأثیر گذار نیست چرا که چنین طرحی هنوز به بلوغ نرسیده و شاید تا 10 سال آینده هدفی مانند بی اثر کردن فیلترینگ را عملی کند.

با توجه به نگرانی که مرکز تحقیقات استراتژیک در گزارش خود مطرح کرده اگر در10 سال آینده هم این طرح امکان دور زدن فیلترینگ را فراهم کند راه حل وزارت ارتباطات برای رفع چنین نگرانی چه خواهد بود؟ در قدم اول به اعتقاد من باید سعه صدرمان نسبت به این فضا و اتفاقاتی که در آن رخ می دهد افزایش پیدا کند و خطوط قرمز مربوط به حوزه فیلترینگ را بدرستی مشخص کنیم.

اینکه هر سرویسی را به عنوان حاکمیت ببندیم و با اتکا به قدرت محدودیت هایی را ایجاد کنیم که برای مردم قابل تحمل نیست اشتباه است و باید حرکت های اینچنینی متوقف شود.

مسائلی باید خطوط قرمز ما باشد که خانواده ها هم روی آن حساسیت دارند.

موضوعاتی مانند کودک آزاری، خشونت، به خطر افتادن امنیت ملی و& مواردی است که باید روی آن پافشاری کنیم.

نباید برخی مسائل در هر حوزه ای را استخراج و آن را به امنیت ملی وخلاف عفت عمومی تعمیم دهیم.

استفاده بیش از حد ما از فیلترینگ باعث می شود که عطش برای دور زدن فیلترینگ شکل بگیرد و در نهایت کاربران به سمت استفاده از طرح هایی بروند که قرار است در آینده دسترسی آزاد به اطلاعات را فراهم کنند.

وزارت ارتباطات تاکنون برنامه های مختلفی برای اجرای فیلترینگ در نظر گرفته است که آخرین نمونه آن اجرای فیلترینگ هوشمند است اما همان طور که خودتان هم اشاره کردید با کمک برنامه های مختلف، کاربران این فیلترینگ را دور می زنند.

آیا وزارت ارتباطات برنامه ای برای خروج از این شرایط دارد؟ یکی از بهترین کارهایی که می توان انجام داد این است که در قالب پروتکل های استاندارد با سرویس دهندگان بین المللی تعامل داشت تا در نهایت با کمک آنها نسبت به حذف و جلوگیری از دسترسی به برخی مطالب اقدام شود.

البته راه حل نهایی و بهترین گزینه راه اندازی و توسعه سرویس های بومی است.

باید روی رشد سرویس های اینترنتی بومی با کیفیت و استاندارد تمرکز بیشتری داشت.

نگاه برای راه اندازی این سرویس ها هم اقتصادی و با نیت رشد کسب و کارهای اینترنتی باشد و اینکه بتوانیم علاوه بر کشور در سطح منطقه نیز به یک قدرت تبدیل شویم.

چرا که در این فضا اگر فقط به بازار داخلی نگاه کنیم سرویس های منفعل و بدون جذابیتی را تولید خواهیم کرد.

در بخش تعامل با سرویس دهندگان بین المللی وزارت ارتباطات تاکنون با چه سرویس دهندگانی تعامل داشته و این تعاملات چه نتیجه ای داشته است؟ قطعاً تعاملاتی صورت گرفته اما اطلاعات در این خصوص را باید بخش بین الملل وزارت ارتباطات در اختیار شما بگذارند.

به عنوان آخرین سؤال در حال حاضر کاربران ایرانی امکان استفاده از اوترنت را در کشور دارند؟ اوترنت آنقدر بالا و سخت است که براحتی هر کاربری امکان استفاده از آن را ندارد.

از سوی دیگر رفتار ما با سرویس های اینترنتی گوناگون تعیین می کند که آیا کاربر به سمت استفاده از طرح های دسترسی آزاد به اطلاعات برود یا خیر.

اگر فیلترینگ ما فیلترینگ منطقی باشد و سرویس های باکیفیت همراه با سرعت و قیمت مناسب در اختیار کاربران بگذاریم قطعاً آنها به دنبال اینترنت بالونی، چمدانی و& که دسترسی به آنها به سختی امکان پذیر است نخواهند رفت.


کلید واژه ها: فیلتر - اینترنت - کشورهای جهان - فیلترینگ - اطلاع - اطلاعات - مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع - مرکز تحقیقات استراتژیک - اطلاع رسانی - توسعه - مجمع تشخیص مصلحت نظام - کشور - ارتباطات - مجمع تشخیص مصلحت - سرویس - کاربران اینترنت - جهان - مصرف کنندگان - مرکز تحقیقات - پروژه - گزارش - وظیفه - رسانی - بحران - جوامع - خاورمیانه - آزاد - هایی - فقیر - ماهواره

آخرین اخبار سرویس:
استخدام منشی جهت انجام امور دفتری در شهر اصفهان

هکرها داده های ارزشمندی را از مایکروسافت به سرقت بردند

امکان پیش ثبت نام اینترنتی اهدای خون در کردستان فراهم شد

فارس خبر می دهد تبلیغ فروشندگان موبایل برای داغ کردن بازار 2 روز مانده به اجرای رجیستری

​ممنوع التصویری نجفی شایعه بود؟

آغاز رجیستری با مانیتورینگ در شبکه از 28 مهر/ فعال نشدن مدل های گوشی ممنوعه از اول آبان

پوست اندازی کامل خدمات تقویم گوگل

آیفون ایکس با تأخیر به دست خریداران می رسد

استخدام منشی خانم جهت امور اداری

استخدام طراح صنعتی آشنا به Sheet metal و Solid

استخدام فروشنده مجرب خانم در شهر کرج

افشای جمع آوری اطلاعات کاربران شبکه های اجتماعی توسط پلیس انگلیس

استخدام کارگر ساده جهت کار در مرغداری در زنجان

نمایشگاه غذای سالم

موبایل های بازار قاچاق هستند/ دولت درآمد بزرگی را از دست می دهد

جزییات نحوه شکایت پیامکی از پیامک های تبلیغی شخصی/فقط پیامک سیم کارت های مزاحم مسدود می شود

استخدام نیروی خدمات در رستوران حاتم در بندر عباس

استخدام گرافیست،کارآموز با حقوق در یک شرکت معتبر

با عضویت در ربات بانک ایران زمین، نزدیکترین شعبه به خود را شناسایی کنید

ابزار دولتی برای کنترل بخش خصوصی

فارس خبر می دهد آغاز رجیستری با مانیتورینگ در شبکه از 28 مهر/ فعال نشدن مدل های گوشی ممنوعه از اول آبان

مراسم روز ملی پارالمپیک

انتصاب اولین معاون مدیر عامل زن در تاریخ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

لپ تاپ و تبلت یکجا در یک سیستم/ انعطاف پذیرترین نوت بوک دنیا

استخدام کارمند فروش با مزایا در یک شرکت معتبر

استخدام برقکار حرفه ای با حقوق ثابت در مشهد

استخدام منشی جهت موسسه خدماتی لیان در همدان

بانکداری الکترونیک درگاه ورود به دنیای مالی جهان

شارژر خورشیدی چیست و چگونه کار می کند؟

سرویس جدید «ابرینو» معرفی شد: فضای ابری ایرانی برای سازمان ها

اولین گوشی تاشو با دو نمایشگر معرفی شد

ریزر لپ تاپ Blade Stealth را با پردازنده جدید به روز رسانی کرد

روزنامه استخدامی فارس و شهر شیراز | چهارشنبه 26 مهر 96

ظریف: نتانیاهو بیجا کرده است

ریزر لپ تاپ Blade Stealth را با پردازنده جدید به روز رسانی کرد

نقطه ضعف وای فای 41 درصد گوشی های اندرویدی در برابر حملات هکرها

یک هشدار درباره دوربین های حفاظتی

ارائه «اینترنت رایگان» به زائران اربعین

استخدام کارشناس فروش(آشنایی کامل به اموراداری) در شرکت میلان

استخدام انباردار آقا آشنا به کامپیوتر ساکن مهرشهر کرج

استخدام تعدادی کارگر خدماتی در کرج

وداع اهالی پردیسان قم با شهدای گمنام به روایت تصویر

استخدام مهندس عمران یا معماری مسلط به زبان انگلیسی

استخدام نیرو آقا جهت سالنداری در فست فود

آیفون ایکس با تأخیر به دست خریداران می رسد

سامسونگ تبلت گلکسی Tab Active 2 را معرفی کرد

استخدام بازاریاب جهت پخش سلامت گستر

استخدام منشی آشنا به آفیس و حسابداری در اصفهان

دفاتر پلیس +10 منطقه 14 تهران (آدرس و تلفن)

استخدام خیاط ماهر خانم جهت مزون در شهر اصفهان

آپدیت بزرگ ایکس باکس وان منتشر شد

فیلم/ رونمایی از سلاحی جدید با شلیک 33 گلوله در ثانیه

«اینترنت رایگان» به زائران اربعین حسینی ارائه می شود

استخدام چرخکار خانم جهت پیراهن و تریکو در شهر تهران

استخدام فروشنده باتجربه خانم جهت فروشگاه آرامیس در بجنورد

سامسونگ تبلت گلکسی Tab Active 2 را معرفی کرد

استخدام فروشنده آشنا به دکوراسیون داخلی

استخدام اپراتور دستگاه فرز cnc مسلط به برنامه نویسی

برنامه امنیتی ویژه گوگل برای کاربران در معرض خطر

چگونه از یک اپلیکیشن ساده پول در آوریم؟

آپدیت Fall Creators چه قابلیت هایی را به ویندوز 10 اضافه می کند؟

با اپلیکیشن ها درآمدزایی کنید

موبایلی با دونمایشگر مجزا +عکس

امتیازات و نمرات بازی Gran Turismo Sport منتشر شد

آموزش اجرای سیستم عامل اندروید در ویندوز با استفاده از AMIDuOS

معاون توسعه کسب وکار شرکت ارتباطات زیر ساخت منصوب شد

نرم افزار ویرایش ویدئو (برای اندروید) - KineMaster Pro - Video Editor 4.2.0.9810 Android

آموزش یافت و دانلود برنامه های موجود در ویندوز استور

پوست اندازی کامل خدمات تقویم گوگل

استخدام جوشکار برای نصب آسانسور در بندر عباس

استخدام کارگر خانم و آقا جهت کار در فست فود در اصفهان

استخدام پیک موتوری جهت رستوران در حومه ترمینال محمدشهر

استخدام تعمیرکار مکانیک ماهر درخدمات هوشمند آریا کاوش

بازی فیس بوکی بچه ها را به فرار از دست والدین تشویق می کند

سرویس ساوند کلود رفع فیلتر شد

تجهیز مرورگر گوگل کروم به آنتی ویروس

فاین کامفورت تویوتا مدلی برای نمایش اطلاعات روی شیشه های جانبی

واتس اپ قابلیت اشتراک گذاری موقعیت به صورت زنده را ارائه کرد

برنامه موبایلی هوشمند نوود عکس های نامناسب شما را قفل می کند

پوست اندازی کامل خدمات تقویم گوگل

چالش های فیسبوکی، تهدیدی برای سلامت کودکان

استخدام تعدادی ویزیتور حرفه ای جهت کار در کرج

استخدام کارگر نیمه ماهر کناف در شهر کرج

استخدام مدرس جهت کار در کانون زبان خیام در مشهد

استخدام نیروی خانم جهت انجام امور منزل در تهران

استخدام خیاط شلوار دوز و تعمیرات دوز جهت کار در کرج

استخدام نیرو در زمینه کافی شاپ و کارگر ساده در بندر عباس

استخدام تعدادی کارگر ساده خانم در مشهد

استخدام نقشه کش مسلط به اتوکد جهت بازار آهن در تهران

لپ تاپ و تبلت یکجا در یک سیستم

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

برای جلوگیری از کم فروشی، سرعت بسته اینترنت خود را امتحان کنید

⁣لوزالمعده مصنوعی که با کمک یک اپلیکیشن، کار می کند/ ضعف 50 درصد از گوشی های اندروید

5 توصیه برای ارتقاء سلامت در زمان پیری

آیفون ایکس با تاخیر به دست خریداران می رسد

هوش مصنوعی گوگل خود را تکثیر می کند

یک فروشگاه اینترنتی بزرگ پوشاک، همیشه همراه شما!

نرم افزار استودیوی مجازی آهنگ سازی (برای اندروید) - G-Stomper Studio 5.6 Android

کاپ کیک ها از گوگل رفتند/ قابلیت جدید گوگل مپ حذف شد+ عکس

جزییات حمله سایبری به سایت های ایرانی

دانلود نرم افزار ویدئو و موزیک پلیر (برای اندروید) - PlayerPro Music Player 4.4 Android

ابداع فناوری جدید برای تولید تراشه های موبایلی 8 نانومتری

سونی اسپیکر هوشمند «اکسپریا هِلو!» را معرفی کرد

تمام شبکه های وای فای قابل هک شدند/ اطلاعات حساس را در شبکه های وای فای قرار ندهید

دومین سالگرد افتتاح دفتر تسنیم در استان آذربایجان شرقی برگزار شد+عکس

سامانه ای برای جلوگیری از دریافت پیامک های تبلیغاتی

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

نرم افزار تبدیل عکس به نقاشی (برای اندروید) - Prisma 2.6.1.218 Android

اعلام نتایج فراخوان تکمیل ظرفیت دفاترخدمات الکترونیک قضایی مراکز استان ها اوایل هفته آینده

دانلود نرم افزار مرورگر اینترنت گوگل کروم (Google Chrome)

صنعت بازی های رایانه ای ایران با 12 غرفه به فرانسه می رود

پرچم اقلیم کردستان، از مرز خسروی پایین کشیده شد

زد تی ای موبایل تاشوی Axon M را معرفی کرد

گوشی با دونمایشگر مجزا روانه بازار شد + عکس

قطب صنعتی کشور تنها یک واحد نمونه ملی در بخش دام و طیور دارد

پیامک های انبوه

رونمایی از اولین گوشی نسل پنج

ایران 2 - 1 مکزیک

گوگل نسخه جدید تقویم تحت وب خود را منتشر کرد

با عضویت در ربات بانک ایران زمین، نزدیکترین شعبه به خود را شناسایی کنید

تا شکایت نکنید، پلیس فتا حواسش نخواهد بود!

افشای جمع آوری اطلاعات کاربران شبکه های اجتماعی توسط پلیس انگلیس

تویوتا پیشتاز فناوری های آینده

گوگل پیکسل 2 به چیپست اختصاصی پردازش تصویر مجهز شده است

خودروی عجیب میتسوبیشی به نمایشگاه توکیو می رود +عکس

نحوه مسدودسازی «مزاحمت های پیامکی خاص» مشخص شد

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

ضعف گوشی های اندرویدی در برابر ویروس WPA2

22 روز مانده به اربعین

فوتسال مقدماتی جام ملتهای آسیا - ایران و تاجیکستان

تبلت جان سخت و میان رده سامسونگ+ مشخصات و قیمت

شبکه های 5G با آنتن های شناور کار خواهند کرد/عکس

مایکروسافت ضعف امنیتی WPA2 را برطرف کرد

خدمات ویژه اینترنتی و رومینگی برای زائران اربعین

خودروی عجیب میتسوبیشی به نمایشگاه توکیو می رود (+عکس)

میزان تشعشعات آنتن های موبایل در ایران

تبلت هیبریدی ZBook x2 اچ پی معرفی شد

شناسایی 99 چالش در اقتصاد دیجیتالی کشور

راه اندازی سامانه پیامکی تشخیص اصالت گوشی

امکانات ویژه واتس اپ خاص اندروید

دسترسی ایرانی ها به فروشگاه اینترنتی یوبی سافت محدود شد

نحوه رسیدگی به شکایات پیامکهای مزاحم/ چه پیامکهایی مسدود می شوند

میزان تشعشعات آنتن های موبایل جای نگرانی ندارد

اینترنت به صورت رایگان به زائران اربعین ارائه می شود

یک فروشگاه اینترنتی دیگر نیز ایرانی ها را محدود کرد

از معرفی نسخه دوم بیکسبی تا راه اندازی ویندوز با راهنمای صوتی

آینده واقعیت مجازی از نگاه زاکربرگ

چرا گوشی های هوشمند ظریف هستند؟

ویدئو / اسپیکری کوچک با قابلیت های بزرگ

دکوراسیون آشپزخانه با رنگ های درخشان

شواهد حکایت از گران شدن قیمت اینترنت دارد/ برخی از شیوه های ارائه خدمات کلاهبردارانه است/ تذکراتی به سازمان تنظیم مقررات

تجهیزمرورگر گوگل کروم به آنتی ویروس

پیشنهاد مدیر تلگرام برای استفاده ی کاربران از یک افشاگر!

روزنامه استخدامی استان خوزستان و اهواز | چهارشنبه 26 مهر 96

احتمال استعفای بارزانی زیاد است

ثبت سفارش موبایل به سامانه جامع تجارت منتقل شد

کلیه استخدامی های قم - 26 مهر 96

کلیه استخدامی های استان و شهر اصفهان - 26 مهر 96

رونمایی از اولین گوشی نسل پنجم دنیا

محدود شدن محتوای مستهجن در استرالیا توسط فناوری

شناسایی خودکار نقاط ضعف حساب های کاربری توسط گوگل

رونمایی از قدرتمندترین تراشه هوشمند تلفن همراه

با گوگل مپس می توانید سیارات منظومه شمسی را ببینید

نسخه اندروید دوربین DxO One به زودی عرضه می شود

نسخه اندروید دوربین DxO One به زودی عرضه می شود

رایانه و موبایل تا قبل از دبستان ممنوع

مایکروسافت: هرچه سریع تر ویندوزتان را آپدیت کنید

استخدام مهندس برق، الکترونیک و مخابرات - 26 مهر 96

شرکت های آیمن در آسیب پذیری وای فای

اعلام میزان تشعشعات آنتهای موبایل در ایران

سر و کله ی ابرقهرمانان «مارول» و «دی سی» از کجا پیدا شد؟

فرجام خواهی اپل از یک شکایت میلیون دلاری

11 روش برای بهبود عمر باتری در iOS 11

بهترین لپ تاپ های دومنظوره 2017

قابلیت جدید واتس اپ برای اندرویدی ها

مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

رؤیای شگفت انگیز 5G به واقعیت نزدیکتر شد

تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی

مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز

آسیب پذیری گوشی های اندرویدی در برابر ضعف امنیتی WPA2

مایکروسافت در تلاش حل مشکل امنیتی در ویندوز

دیواره آتش مسدودکننده ورودی شبکه شما

جمع بندی روز: سه شنبه، 25 مهر 1396

مسابقه ی ببین و بگو ؛ شما هم می توانید برنده باشید!

رونمایی از دوربین 24.3 مگاپیکسلی سونی با حسگرهای جدید

تصویری از ترامپ در متروی ایستگاه میدان انقلاب تهران +عکس

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

درنگی در باب اینکه چرا انسان مدرن امروزی، تنها و تنبل و بی قرار است؟! تنهایی تکنولوژیک دستاورد تنبلی و بی ایمانی

دفتر حساب وکتاب لو رفته یک مواد فروش +عکس

قاتل بی صدا!؟

رونمایی از اولین گوشی نسل پنجم دنیا

ورود اکبر جوجه به پاتایا+عکس

داروی ضد ریزش موی ترامپ و فواید دیگر آن

دانلود بازی Dark Lands Premium V1.2.4 بای اندروید و iOS

چطور می توانم کیفیت رابطه جنسی ام را بهتر کنم؟

اتفاق های خوب زمان برند!

دخترک 6 ساله ای که با پدر پاکبان خود سر کار می رود +عکس

میزان تشعشعات آنتن های موبایل در ایران

سرعت و کیفیت بسته اینترنت خود را بسنجید

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد

«اوترنت» امکان دسترسی به سرویس های فیلتر شده را نمی دهد