مطالب مرتبط:
محمدرضا دانش چرایی و چگونگی حمایت از تولید داخلی
آگهی استخدام رشته حقوق و الهیات - استخدام امروز 29 خرداد 96
منشاء عدالت مبادله ای را باید در رابطه میان حقوق و اخلاق جستجو کرد
منشاء عدالت مبادله ای را باید در رابطه میان حقوق و اخلاق جستجو کرد
توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد انتخاب رشته بیش از 400 هزار داوطلب کارشناسی ارشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 12:322017-06-19دانش

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد


دانشکده حقوق واحد دامغان 32 سال سابقه درخشان آموزشی دارد/ تحصیل 2500 دانشجوی حقوق در مقاطع تحصیلی/ حرکت به سمت تولید دانش حقوقی/ تلاش برای کاربردی کردن پایان نامه ها/ تمرکز بر تحصیلات تکمیلی/ برخورداری از کلینیک حقوق و کتاب خانه تخصصی/ پذیرش بدون آزمون در .

- دانشکده حقوق واحد دامغان 32 سال سابقه درخشان آموزشی دارد/ تحصیل 2500 دانشجوی حقوق در مقاطع تحصیلی/ حرکت به سمت تولید دانش حقوقی/ تلاش برای کاربردی کردن پایان نامه ها/ تمرکز بر تحصیلات تکمیلی/ برخورداری از کلینیک حقوق و کتاب خانه تخصصی/ پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی/ دانشجویان را به مطالعه فراگیر در حوالی رشته گرایش تخصصی سفارش می کنم.

سیدرضا جزء مومنی، خبرنگار خبرگزاری آنا در دامغان - دکتر احمدرضا بهنیافر عضو هیات علمی و رییس دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان همزمان با فرصت انتخاب رشته داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا از شرایط و توفیقات دانشکده حقوق این واحد دانشگاهی سخن گفت.

جامعه امروز در تقابل اندیشه ها و با توجه به افزایش تعاملات اجتماعی و وقوع رویکردهای جدید اجتماعی به شدت نیازمند توسعه روابط با خاستگاه حقوقی است که این امر می تواند نیاز به حقوق را تبیین کرده و دانشگاه ها باید این نیاز را جدی گرفته و در اندیشه پرورش حقوقدانان اندیشمند باشد بهنیافر که از سال 1392 ریاست دانشکده حقوق واحد دامغان را بر عهده دارد، رشته گرایش های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد واحد دامغان را کامل معرفی کرد و از داوطلبان خواست با انتخاب این واحد از فرصت فرهیختگی با دانش حقوق برخوردار شوند.

مشروح گفت وگوی خبرنگار آنــا با رییس یکی از تخصصی ترین دانشکده های حقوق کشور را مرور می کنیم: * آقای دکتر از ضرورت علم آموزی در تخصص حقوق بگویید و وضعیت دانش حقوق را در جامعه، چگونه ارزیابی می کنید؟ - در زیرگروه علوم انسانی بی تردید می توان رشته حقوق را از برجسته ترین و پرطرفدارترین رشته گرایش های تحصیلی در ایران دانست که با توسعه اقبال عمومی جهان به حل مشکلات حقوقی و فهم دانش حقوقی در رویدادهای روزمره، اشتیاق داوطلبان حتی از سایر زیرگروه های آموزشی بویژه علوم ریاضی نیز به این رشته افزایش یافته و حقوق یک رشته جذاب کاربردی معرفی شده است و خوشحالیم که دانشکده حقوق واحد دامغان یکی از مهم ترین مراکز دانش افزایی حقوقی است و جامعه امروز در تقابل اندیشه ها و با توجه به افزایش تعاملات اجتماعی و وقوع رویکردهای جدید اجتماعی به شدت نیازمند توسعه روابط با خاستگاه حقوقی است که این امر می تواند نیاز به حقوق را تبیین کرده و دانشگاه ها باید این نیاز را جدی گرفته و در اندیشه پرورش حقوقدانان اندیشمند باشد ضمن اینکه این دانشکده و اساسا رشته حقوق در واحد دامغان می تواند به عنوان قطب علمی معرفی شود.

*شرایط خاص دانشجویان این رشته را بیان کنید.

-ورود به رشته حقوق با تعریف قضاوت و با ضرورت شناسایی درست صاحبان حق در دعواهای مطروحه نیازمند هوش و درایت بالایی خواهد بود و برابر پیش فرض های جامعه جهانی، دانشجوی حقوق باید از فیلترهای متعدد بگذرد تا جامعه به سلامت عملکرد متخصصان این دانش ایمان داشته باشند زیرا اساس موفقیت یک کشور در تحقق عدالت، نمودار می شود؛ بنابراین افرادی که وارد رشته حقوق می شوند باید ابتدا علاقه مند و عاشق تحقق عدالت باشند.

دانشکده حقوق واحد دامغان با در اختیار داشتن دادگاه مجازی در تدریس عملی شیوه های قضاوت و کلینیک حقوقی به عنوان تخصصی ترین پایگاه حقوق و سالن کنفرانس ویژه و کتاب خانه تخصصی یکی از برجسته ترین دانشکده های تخصصی در زمینه علوم قضایی و حقوق حال حاضر در کشور است * از شاخصه های توفیق دانشکده حقوق واحد دامغان بگویید.

- این دانشکده با 32 سال سابقه درخشان علمی و تحقیقاتی و با بهره گرفتن از خدمات علمی 23 استاد مجرب از فضای آموزشی کافی در ساختمانی به مساحت 4000 مترمربع برخوردار است.

این دانشکده با در اختیار داشتن دادگاه مجازی در تدریس عملی شیوه های قضاوت و کلینیک حقوقی به عنوان تخصصی ترین پایگاه حقوق و سالن کنفرانس ویژه و کتاب خانه تخصصی یکی از برجسته ترین دانشکده های تخصصی در زمینه علوم قضایی و حقوق حال حاضر در کشور بوده و از موهبت دانش آموختگی قریب به 14000 فارغ التحصیل -که عمدتا در جایگاه های حقوقی معتبر به عنوان وکیل، قاضی و رایزن های قضایی مشغول خدمتند- برخوردار است.

* اکنون وضعیت جذب دانشجو در دانشکده حقوق واحد دامغان و نیاز جامعه در رشته حقوق چگونه است؟ -علی رغم افزایش پذیرش و تعدد مراکز آموزش حقوقی و رقابت غیرمنصفانه بعضی از موسسات کوچک در پرورش حقوقدانان جامعه فردا باید کمی دلواپس نزول سطح کیفی حقوق قضایی باشیم بنابراین امیدوارم با کنترل نرخ پذیرش و تخصصی شدن زیرگروه های آموزشی، فرصت پرورش متخصصان را از دست ندهیم و تلاش شود با قطب سازی علمی دانشکده های با سابقه و موفق، پایگاه های تخصصی حقوق را تقویت کنیم زیرا کار حقوقدان به منزله پزشک اجتماعی در داوری بین تعارض ها از اهمیت به سزایی برخوردار است و بی گمان تنزل سطح علمی دانش پذیران حقوق در دانشگاه به سایر جایگاه های حقوقی مانند نهادهای حرفه ای قضا همچون قضاوت و وکالت نیز سرایت خواهد کرد.

* وضعیت دانش آموختگان حقوق واحد دامغان را چگونه ارزیابی می کنید؟ - ایران در زمینه تولید دانش حقوقی و تربیت حقوقدان به میزان ایده آل دست یافته ولی تعداد حقوقدانان کاربردی بویژه در تخصیص وکیل آگاه برای سازمان های معتبر و افراد جامعه باید بیشتر کار کرد تا به مرز بی نیازی تخصصی برسیم.

واحد دامغان با افتخار می تواند اعلام کند که بنا به پیشینه خود، دانش آموختگانی را به جامعه معرفی کرده که بسیاری از ایشان در مصادر تصمیم گیری قضایی هستند و جمع قابل ملاحظه ای در کسوت قاضی، وکیل، سردفتر، مدیر حقوقی سازمان ها، مشاور حقوقی و سایر مشاغل مرتبط خدمت می کنند.

ایران در زمینه تولید دانش حقوقی و تربیت حقوقدان به میزان ایده آل دست یافته ولی تعداد حقوقدانان کاربردی بویژه در تخصیص وکیل آگاه برای سازمان های معتبر و افراد جامعه باید بیشتر کار کرد تا به مرز بی نیازی تخصصی برسیم * به دانش آموختگان و دانشجویان حقوق چه توصیه ای دارید و بازار کار حقوق چگونه است؟ -در شرایط فعلی و با توجه به جمعیت دانش آموختگان از دانشجویان می خواهم با مطالعات جنبی و میدانی حول رشته تخصصی حقوق، خودشان را در زمینه تولید دانش حقوقی و تجارب قضایی تقویت کنند تا در رقابت با سایران بتوانند؛ عامل موفق حقوقی برای جامعه باشند و دانش آموختگان نیز برای ورود به بازار کار عجله نکنند و بدون استرس با ادامه تحصیل، زمینه باروری حقوقی خود را فراهم سازند.

در جامعه برای دانش آموختگان خلّاق همیشه کار وجود داشته و خواهد داشت فقط پیش شرط خدمت را دانایی در نظر بگیرید و در اندیشه قضایی متبحر شوید زیرا از سایر رشته های تحصیلی نیز در عرصه حقوق وارد شده و می شوند که کمی کار را برای رقابت مشکل می کند و البته انتظار داریم در سال های آتی این مشکل که حقوق حقوقدانان را تضییع می کند، ساماندهی شود.

* درباره رشته گرایش های دانشکده حقوق واحد دامغان صحبت کنید و اینکه برای پذیرش چه تعداد دانشجو در مقاطع مختلف آمادگی دارید؟ - دانشکده حقوق واحد دامغان با 32 سال سابقه در تربیت متخصصان حقوقی کشور و به عنوان دومین دانشکده مصوب از شش دانشکده واحد دامغان از جایگاه خوبی برخوردار است و اکنون در همه مقاطع تا دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد و در سطح کارشناسی با تخصیص تخفیف و بدون آزمون در خدمت داوطلبان هستیم و با توجه به فضا و نیروی متخصص کافی، محدودیتی در پذیرش این مقطع نداریم و در 9 رشته گرایش نیز دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیریم که این روزها داوطلبان عزیز می توانند این واحد دانشگاهی را به منظور ادامه تحصیل انتخاب کنند.

فقه و مبانی حقوق اسلامی با استادان مجرب و صاحب تالیف، حقوق بین الملل و حقوق تجارت بین الملل به عنوان رشته های روزآمد حقوق و حقوق ثبت اسناد و املاک که برای اولین مرتبه در دانشکده حقوق واحد دامغان راه اندازی شد؛ تعداد دانشگاه های مجری بیشتر از 3 یا 4 مورد نیست.

حقوق جزا و جرم شناسی و حقوق خصوصی که از رشته های قدیمی حقوق است و داوطلبان زیادی برای حضور در دانشکده حقوق و این دو رشته، رقابت تنگاتنگ دارند.

حقوق مالی اقتصادی به عنوان ضرورت امروز موسسات دولتی و خصوصی که اقبال به این رشته را تعیین می کند و بالاخره حقوق خانواده که بنا به منویات مقام معظم رهبری در تحکیم بنای خانواده از رهگذر مهارت آموزی خانوادگی با اقبال روبه رو شده و این رشته، جدیدترین رشته تخصصی در این دانشکده است.

* اگر بخواهیم نام تعدادی از استادان برجسته رشته حقوق که در این دانشکده تدریس دارند را نام ببرید، از چه کسانی یاد می کنید؟ واحد دامغان با افتخار می تواند اعلام کند که بنا به پیشینه خود، دانش آموختگانی را به جامعه معرفی کرده که بسیاری از ایشان در مصادر تصمیم گیری قضایی هستند و جمع قابل ملاحظه ای در کسوت قاضی، وکیل، سردفتر، مدیر حقوقی سازمان ها، مشاور حقوقی و سایر مشاغل مرتبط خدمت می کنند - اجازه بدهید با توجه به توفیقات ارزشمند اعضای هیات علمی این دانشکده از افراد به نام یاد نکنم و به این مورد بسنده کنم که تعدادی از استادان این واحد تجارب ملی ارزنده و تعدادی صاحب تجربه های بین المللی هستند و در مصادر تصمیم سازی قضایی و سیاسی حاضرند؛ از سطح مطلوب آگاهی های تخصصی برخوردار و صاحب اندیشه های قضایی و حقوقی هستند که دامنه تاثیر ایشان در جایگاه های حقوقی کشور و در حوزه وکالت و قضاوت و پرورش حقوقدان، کاملا مشهود است.

* آقای دکتر در زمینه کاربردی کردن پایان نامه ها و رساله های دکتری چه اقداماتی کرده اید؟ - در پی تاکید مسئولان در زمینه تولید دانش بومی و اتکا به دستآوردهای علمی خودی سعی کرده ایم بنا به توصیه های سازمان مرکزی و ضرورت تولید محتوای کاربردی، مسیر پایان نامه ها را منطبق با نیازهای حقوقی و قضایی طراحی کنیم و به همین خاطر باید ضریب ایمنی پایان نامه را افزایش دهیم و از پیشنهاد سازمان های قضایی و ادارات دادگستری بویژه قوه قضاییه برای سفارش دانش حقوقی استقبال می کنیم.

با تعامل دوسویه تلاش جدی خواهیم داشت بخشی از مشکلات احتمالی را حل کنیم و از گروه های آموزشی خواسته ایم با تشویق دانشجویان از ارائه کارهای پژوهشی با محتوای کم به شدت بپرهیزند و اجازه بدهند با مطالعات بیشتر و تلاش جدی تر، پایان نامه هایی با محتوای کابردی به منظور حل مشکل جامعه تولید شود.

البته تعداد بسیاری از پایان نامه ها به زیور طبع آراسته شده اند که گویای فعالیت جدی در این زمینه است.

* چنانچه دانشکده حقوق واحد دامغان را برای ادامه تحصیل مشتاقان بویژه در دوره کارشناسی ارشد پیشنهاد می کنید دلایل خود را مطرح فرمایید.

دانش آموختگان نیز برای ورود به بازار کار عجله نکنند و بدون استرس با ادامه تحصیل، زمینه باروری حقوقی خود را فراهم سازند - این واحد دانشگاهی از رتبه علمی خوبی برخوردار است، استادان مجرب را در اختیار دارد، سابقه پرورش دانش آموختگان موفق ملی و بین المللی را در پرونده توفیقات خود دارد، دانشجو می تواند از انواع وام های تحصیلی استفاده کند و از همه مهم تر اینکه این دانشکده به عنوان یک برند برتر آموزشی در رشته گرایش های حقوق معرفی شده است و جمعیت بسیاری از مردم سرزمینمان این باور را می شناسند.

* چنانچه حرف ناگفته و یا توصیه ای دارید، بفرمایید.

- از داوطلبان می خواهم در انتخاب واحد دانشگاهی دقت نظر داشته باشند.

دانشجویان را به مطالعه فراگیر در حوالی رشته گرایش تخصصی سفارش می کنم.

امیدوارم با توسعه تولید دانش حقوقی و پرورش حقوقدانان ارزشمند بتوانیم کمک شایانی به قوه قضاییه کشورمان در همه زمینه ها داشته باشیم.


کلید واژه ها: حقوق - دامغان - تحصیل - رشته - کارشناسی ارشد - خبرگزاری آنا - خبرنگار - اجتماعی - کاربردی - دانشگاه - پایان نامه - انتخاب رشته داوطلبان - اندیشه - افزایش - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشجویان - خبرگزاری - تولید - جامعه - تحصیلات - انتخاب - پرطرفدارترین - درخشان - دانشگاه آزاد - انتخاب رشته - علوم انسانی - تمرکز - امروز - توسعه - آزمون

آخرین اخبار سرویس:
درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

مهدی مریزاد رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

جشنواره های بالون در کشورهای مختلف

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

تصاویر دیدنی از غارهای جهان‎

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

راهپیمایی روز قدس؛ نمایشی بین المللی برای اقتدار تمام امت اسلام

دانشمند ایرانی دوربین بدون لنز ساخت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

برای شاد بودن باید چیکار کنیم؟

درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

پرداخت تسهیلات به دانشجویان کارآفرین در دانشگاه علمی کاربردی لرستان

محققین دوربینی کاملاً مسطح ساخته اند که بدون نیاز به لنز، عکس می گیرد

دانشگاه جامع علمی کاربردی سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) در ترم های جدید ثبت نام می کند.

اعتراض کانون استادان دانشگاه آزاد به روحانی/ بیش از 30 درصد از رشته محل های ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد حذف شده است

دانشگاهی با سرویس بدون راننده + ویدئو

درخواست کمک از رییس جمهور برای حل مشکل کدرشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بررسی 173 مورد تقاضای ثبت اختراع در دانشگاه تبریز

دانشمند ایرانی دوربین بدون لنز ساخت

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

سرگذشت کتاب مرجع در ایران

طی نامه ای صورت پذیرفت درخواست کمک از رییس جمهور برای حل مشکل کدرشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دکتری علوم پزشکی امشب پایان می یابد

راهپیمایی روز قدس - استانها

راهپیمایی روز قدس - تهران ـ 2

ورودی های مجریان صدا و سیما از خروجی های دانشگاه جامع فرهنگ و هنر اصفهان

آزمون ارتقا و گواهینامه دستیاری 15 تیر برگزار می شود

هم اندیشی فعالان دانشجویی واحد اراک با رییس و معاونان دانشگاه

راهپیمایی روز جهانی قدس در قم

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه کارآفرینی

حضور شخصیت ها در راهپیمایی روز جهانی قدس

راهپیمایی روز قدس - تهران

قدس 96/ انقلاب اسلامی ایران عامل حیات مساله فلسطین

حضور گسترده مردم در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران

این انگشت چوبی، یکی از قدیمی ترین اندام های مصنوعی جهان است

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس/ حضور گسترده مردم در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران

دلیلی ندارد ایران صلح طلب آسیب پذیر باشد

برنامه های نظارتی بر عملکرد دانشگا ه ها برای رسیدن به تراز بین المللی تدوین می شود

برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برای تقویت پژوهش و فعالیت های دانش بنیان

سیستم خورشیدی برای تصفیه آب شور

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پزشکی

اهدای دکترای افتخاری به بیضایی از طرف دانشگاه اسکاتلند

هند 31 ماهواره به فضا پرتاب کرد

انسان با 26 تلسکوپ به دنبال زمین دوم

گزینه خریداستقلال،به کره رفت!

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

گامی جدید در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

فارغ التحصیلان محیط زیست به رییس جمهور نامه نوشتند

خداحافظی با چراغ های راهنمایی؟

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

اسکندری در گفت و گو با فارس مطرح کرد تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

دانشمندان در پی پرده برداشتن از راز اورانوس و نپتون هستند

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

محسن هاشمی کاندیدای شهرداری نمی شود

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

دانشمندان در پی پرده برداشتن از راز اورانوس و نپتون هستند

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

حیدر العبادی: موصل تا چند روز آینده به طور کامل آزاد می شود

انسان با 26 تلسکوپ به دنبال زمین دوم

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

طی بیانیه ای صورت گرفت دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

دعوت شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند از مردم برای حضور در راهپیمایی

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد

موج حمایت ایرانی ها و افغانستانی ها برای ادامه تحصیل «مهدی جعفری»

اعلام برگزیدگان بخش آوایی جشنواره سراسری قرآن وزارت بهداشت

پذیرش دانشجو در 92رشته -گرایش مقطع کارشناسی ارشد واحد اراک

استفاده از اتومبیل های خودران برای جا به جایی دانشجویان دانشگاه میشیگان

استفاده از اتومبیل های خودران برای جا به جایی دانشجویان دانشگاه میشیگان

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعلام جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

نگاه روزنامه اصفهان امروز به اهدای عضو رضایتمندانه اصفهانی ها

رقابت 8 هزار داوطلب دکتری برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

جزییات انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سردرگمی متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سکوت خبری!+تکمیلی

آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد از امروز

طرح کارورزی از امروز کلید می خورد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

خداحافظی با چراغ های راهنما؟

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

چرا دانشجویان تئاتر از حذف پایان نامه نظری خوشحالند؟

گفتگوی ویژه خبری 1396/3/31

موج حمایت ایرانی ها و افغانستانی ها برای ادامه تحصیل «مهدی جعفری»/وزارت علوم یاری کند

سفاکان صهیونیست رویای واهی ارض موعود را به گور خواهند برد

پیام تسلیت دکتر نوریان به خانواده دانشجوی واحد میاندوآب

انتخاب رشته مقطع ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت خاطرات در سلول توسط محقق ایرانی دانشگاه ام آی تی

رقابت بیش از 8 هزار داوطلب دکتری تخصصی برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

روبات حفار ساخته شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم تغییر کرد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد ؛ از عصر امروز

ساخت نانوبتنی با قابلیت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تبدیل هتل دانشگاه آزاد به پارک علم و فناوری

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امروز آغاز می شود

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

سردرگمی متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سکوت خبری!

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعزام حدود 1000 نفر از دانشجویان دانشگاه های کشور به مناطق زلزله زده از تیرماه/ مسمومیت به خاطر توزیع بسته های غذایی در مناطق زلزله زده کذب است

دانشجوی دانشگاه آزاد بجنورد در مسابقات جودو کارگران جهان طلایی شد

جزییات انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

مسابقات شطرنج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

چرا هواپیماها در گرمای شدید قادر به پرواز نیستند؟

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از امروز+ جزییات

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اطلاعیه های دانشگاه فرهنگیان در خصوص ثبت نام پذیرفته شدگان آموزش و پرورش

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعلام نتایج آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

خداحافظی با چراغ های راهنمایی؟

دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

حذف پرداخت هزینه دانشجویان روزانه ورودی قبل 93 در دانشگاه حکیم

امکانات منابع طبیعی گالیکش برای مقابله با آتش سوزی جنگل تقویت می شود

دعوت وزارت علوم از مردم و دانشگاهیان برای حضور در راه پیمایی روز قدس

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیضا

برگزاری دوره های مشترک دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاههای اروپا

بهره برداری از بیمارستان فرهیختگان تا پایان تابستان/راه اندازی مجمع خیرین در استان ها

نوای ملکوتی موذنان دانش آموز و دانشجو شهرستان رشت در آموزشکده فنی وحرفه ای سمارشت طنین انداز شد

طی بیانیه ای صورت گرفت دعوت مجمع تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد از مردم برای حضور در راهپیمایی فردا

ملت ایران محکم تر از سال های گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا می کنند

رقابت بیش از 17 هزار داوطلب در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

برگزاری دوره های مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های اروپا

اقدام موثر دانشمند ایرانی در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

هنوز صدای فریاد کمک خواهی کودکان از خرابه های صبرا و شتیلا به گوش می رسد!

دعوت وزارت علوم از مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

ایرانی مقاوم در مقابل تروریسم

برگزاری جشن تکلیف در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای دانشگاه آزاد اسلامی لازم است

تسهیلات ویژه بانک ملی ایران برای نخبگان

گزارش تسنیم از سرنوشت تحصیلی یک نخبه افغانستانی

رخصت اینستاگرامی بیت سعیداز فرهاد

باتری که هرگز یخ نمی زند

دانشکده میراث فرهنگی بین المللی می شود

رتبه سوم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در تولید مقاله های برتر

کشف جدید ناسا: کشف 10 سیاره شبیه به زمین و با امکان وجود حیات

یادمان شهدای دانشجو اندیمشک

ثبت خاطرات بر روی سلول ها

دیدگاه تکامل زیستی در نفی خدا تبیین و نقد نظرگاه داوکینز

جایگاه دانشگاه ها باید از محل تدریس به محل تولید علم و تکنولوژی تبدیل شود

راز جوان ماندن/کشف راهی جدید برای مقابله با پیری

ساخت نانوبتنی با قابلیت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

محسن هاشمی کاندیدای شهرداری نمی شود

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

حمایت بانک ملی از نخبگان

تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب

راهنمای گام به گام ثبت نام در آزمون GRE عمومی

دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه ها با رهبری/عکس

تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب

آیا میدانید؛ از سال 2016 فعالیت 26 تلسکوپ برای کشف سیارات شبیه زمین آغاز شده است؟!

​دعوت دکتر نوریان از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس/ کاربنیان؛ محور فعالیت های سازمان سما

رونمایی از پوستر اولین یادبود عباس کیارستمی

نبض دانشجو/ از امتحانات پایان ترم تا اعزام به خارج

عضویت آزمایشگاه آنالیز پیشرفته دانشگاه خلیج فارس بوشهر درشبکه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری

عضویت آزمایشگاه آنالیز پیشرفته دانشگاه خلیج فارس بوشهر درشبکه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری

استانداربوشهر: اردوگاه های علمی دانش آموزی در این استان ایجاد شود

استانداربوشهر: اردوگاه های علمی دانش آموزی در این استان ایجاد شود

دانشمندان دانشگاه MIT: سلولهای مخمر می توانند با پیری مبارزه کنند

ثبت خاطرات روی سلول ها به همت محقق ایرانی دانشگاه MIT

پایان فصل پنجم کاوش باستان شناسی کهنک سربیشه

احمدی خبر داد تدوین طرح ساماندهی و هدفمندسازی آموزش عالی در شورای عتف

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

اعلام اسامی داوران نخستین جشنواره عکس هشت

اسامی برگزیدگان هفتمین «مسابقه ملی فناوری نانو» اعلام شد

تولید آب شیرین با استفاده از انرژی خورشید و فناوری نانو

ثبت خاطرات در سلول توسط محقق ایرانی دانشگاه ام آی تی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی فارس: دانشگاهیان با رعایت ضوابط در سرنوشت جامعه تأثیرگذار هستند

طرح ساماندهی آموزش عالی تصویب شد

راهنمای گام به گام ثبت نام در آزمون GRE عمومی

تبدیل ادرار به برق، عوامل بیماری زا در فاضلاب را هم می کشد

پیشتازی دانشگاه صنعتی اصفهان در انتشار مقالات یک درصد برتر ایران

غبارروبی مزار شهدای گمنام همراه با گرامیداشت شهید چمران در واحد شیراز

حمایت شرکت شهرک های صنعتی فارس از پایان نامه های دوره های تحصیلات تکمیلی

گامی جدید در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

بازید مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از پارک علم و فناوری سلامت

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

اطلاعات جدید ناسا درباره سیاره های شبیه زمین

وجود مواد معدنی متنوع در مریخ

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد