مطالب مرتبط:
محمدرضا دانش چرایی و چگونگی حمایت از تولید داخلی
آگهی استخدام رشته حقوق و الهیات - استخدام امروز 29 خرداد 96
منشاء عدالت مبادله ای را باید در رابطه میان حقوق و اخلاق جستجو کرد
منشاء عدالت مبادله ای را باید در رابطه میان حقوق و اخلاق جستجو کرد
توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد انتخاب رشته بیش از 400 هزار داوطلب کارشناسی ارشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 11:322017-06-19دانش

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد


دانشکده حقوق واحد دامغان 32 سال سابقه درخشان آموزشی دارد/ تحصیل 2500 دانشجوی حقوق در مقاطع تحصیلی/ حرکت به سمت تولید دانش حقوقی/ تلاش برای کاربردی کردن پایان نامه ها/ تمرکز بر تحصیلات تکمیلی/ برخورداری از کلینیک حقوق و کتاب خانه تخصصی/ پذیرش بدون آزمون در .

- دانشکده حقوق واحد دامغان 32 سال سابقه درخشان آموزشی دارد/ تحصیل 2500 دانشجوی حقوق در مقاطع تحصیلی/ حرکت به سمت تولید دانش حقوقی/ تلاش برای کاربردی کردن پایان نامه ها/ تمرکز بر تحصیلات تکمیلی/ برخورداری از کلینیک حقوق و کتاب خانه تخصصی/ پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی/ دانشجویان را به مطالعه فراگیر در حوالی رشته گرایش تخصصی سفارش می کنم.

سیدرضا جزء مومنی، خبرنگار خبرگزاری آنا در دامغان - دکتر احمدرضا بهنیافر عضو هیات علمی و رییس دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان همزمان با فرصت انتخاب رشته داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا از شرایط و توفیقات دانشکده حقوق این واحد دانشگاهی سخن گفت.

جامعه امروز در تقابل اندیشه ها و با توجه به افزایش تعاملات اجتماعی و وقوع رویکردهای جدید اجتماعی به شدت نیازمند توسعه روابط با خاستگاه حقوقی است که این امر می تواند نیاز به حقوق را تبیین کرده و دانشگاه ها باید این نیاز را جدی گرفته و در اندیشه پرورش حقوقدانان اندیشمند باشد بهنیافر که از سال 1392 ریاست دانشکده حقوق واحد دامغان را بر عهده دارد، رشته گرایش های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد واحد دامغان را کامل معرفی کرد و از داوطلبان خواست با انتخاب این واحد از فرصت فرهیختگی با دانش حقوق برخوردار شوند.

مشروح گفت وگوی خبرنگار آنــا با رییس یکی از تخصصی ترین دانشکده های حقوق کشور را مرور می کنیم: * آقای دکتر از ضرورت علم آموزی در تخصص حقوق بگویید و وضعیت دانش حقوق را در جامعه، چگونه ارزیابی می کنید؟ - در زیرگروه علوم انسانی بی تردید می توان رشته حقوق را از برجسته ترین و پرطرفدارترین رشته گرایش های تحصیلی در ایران دانست که با توسعه اقبال عمومی جهان به حل مشکلات حقوقی و فهم دانش حقوقی در رویدادهای روزمره، اشتیاق داوطلبان حتی از سایر زیرگروه های آموزشی بویژه علوم ریاضی نیز به این رشته افزایش یافته و حقوق یک رشته جذاب کاربردی معرفی شده است و خوشحالیم که دانشکده حقوق واحد دامغان یکی از مهم ترین مراکز دانش افزایی حقوقی است و جامعه امروز در تقابل اندیشه ها و با توجه به افزایش تعاملات اجتماعی و وقوع رویکردهای جدید اجتماعی به شدت نیازمند توسعه روابط با خاستگاه حقوقی است که این امر می تواند نیاز به حقوق را تبیین کرده و دانشگاه ها باید این نیاز را جدی گرفته و در اندیشه پرورش حقوقدانان اندیشمند باشد ضمن اینکه این دانشکده و اساسا رشته حقوق در واحد دامغان می تواند به عنوان قطب علمی معرفی شود.

*شرایط خاص دانشجویان این رشته را بیان کنید.

-ورود به رشته حقوق با تعریف قضاوت و با ضرورت شناسایی درست صاحبان حق در دعواهای مطروحه نیازمند هوش و درایت بالایی خواهد بود و برابر پیش فرض های جامعه جهانی، دانشجوی حقوق باید از فیلترهای متعدد بگذرد تا جامعه به سلامت عملکرد متخصصان این دانش ایمان داشته باشند زیرا اساس موفقیت یک کشور در تحقق عدالت، نمودار می شود؛ بنابراین افرادی که وارد رشته حقوق می شوند باید ابتدا علاقه مند و عاشق تحقق عدالت باشند.

دانشکده حقوق واحد دامغان با در اختیار داشتن دادگاه مجازی در تدریس عملی شیوه های قضاوت و کلینیک حقوقی به عنوان تخصصی ترین پایگاه حقوق و سالن کنفرانس ویژه و کتاب خانه تخصصی یکی از برجسته ترین دانشکده های تخصصی در زمینه علوم قضایی و حقوق حال حاضر در کشور است * از شاخصه های توفیق دانشکده حقوق واحد دامغان بگویید.

- این دانشکده با 32 سال سابقه درخشان علمی و تحقیقاتی و با بهره گرفتن از خدمات علمی 23 استاد مجرب از فضای آموزشی کافی در ساختمانی به مساحت 4000 مترمربع برخوردار است.

این دانشکده با در اختیار داشتن دادگاه مجازی در تدریس عملی شیوه های قضاوت و کلینیک حقوقی به عنوان تخصصی ترین پایگاه حقوق و سالن کنفرانس ویژه و کتاب خانه تخصصی یکی از برجسته ترین دانشکده های تخصصی در زمینه علوم قضایی و حقوق حال حاضر در کشور بوده و از موهبت دانش آموختگی قریب به 14000 فارغ التحصیل -که عمدتا در جایگاه های حقوقی معتبر به عنوان وکیل، قاضی و رایزن های قضایی مشغول خدمتند- برخوردار است.

* اکنون وضعیت جذب دانشجو در دانشکده حقوق واحد دامغان و نیاز جامعه در رشته حقوق چگونه است؟ -علی رغم افزایش پذیرش و تعدد مراکز آموزش حقوقی و رقابت غیرمنصفانه بعضی از موسسات کوچک در پرورش حقوقدانان جامعه فردا باید کمی دلواپس نزول سطح کیفی حقوق قضایی باشیم بنابراین امیدوارم با کنترل نرخ پذیرش و تخصصی شدن زیرگروه های آموزشی، فرصت پرورش متخصصان را از دست ندهیم و تلاش شود با قطب سازی علمی دانشکده های با سابقه و موفق، پایگاه های تخصصی حقوق را تقویت کنیم زیرا کار حقوقدان به منزله پزشک اجتماعی در داوری بین تعارض ها از اهمیت به سزایی برخوردار است و بی گمان تنزل سطح علمی دانش پذیران حقوق در دانشگاه به سایر جایگاه های حقوقی مانند نهادهای حرفه ای قضا همچون قضاوت و وکالت نیز سرایت خواهد کرد.

* وضعیت دانش آموختگان حقوق واحد دامغان را چگونه ارزیابی می کنید؟ - ایران در زمینه تولید دانش حقوقی و تربیت حقوقدان به میزان ایده آل دست یافته ولی تعداد حقوقدانان کاربردی بویژه در تخصیص وکیل آگاه برای سازمان های معتبر و افراد جامعه باید بیشتر کار کرد تا به مرز بی نیازی تخصصی برسیم.

واحد دامغان با افتخار می تواند اعلام کند که بنا به پیشینه خود، دانش آموختگانی را به جامعه معرفی کرده که بسیاری از ایشان در مصادر تصمیم گیری قضایی هستند و جمع قابل ملاحظه ای در کسوت قاضی، وکیل، سردفتر، مدیر حقوقی سازمان ها، مشاور حقوقی و سایر مشاغل مرتبط خدمت می کنند.

ایران در زمینه تولید دانش حقوقی و تربیت حقوقدان به میزان ایده آل دست یافته ولی تعداد حقوقدانان کاربردی بویژه در تخصیص وکیل آگاه برای سازمان های معتبر و افراد جامعه باید بیشتر کار کرد تا به مرز بی نیازی تخصصی برسیم * به دانش آموختگان و دانشجویان حقوق چه توصیه ای دارید و بازار کار حقوق چگونه است؟ -در شرایط فعلی و با توجه به جمعیت دانش آموختگان از دانشجویان می خواهم با مطالعات جنبی و میدانی حول رشته تخصصی حقوق، خودشان را در زمینه تولید دانش حقوقی و تجارب قضایی تقویت کنند تا در رقابت با سایران بتوانند؛ عامل موفق حقوقی برای جامعه باشند و دانش آموختگان نیز برای ورود به بازار کار عجله نکنند و بدون استرس با ادامه تحصیل، زمینه باروری حقوقی خود را فراهم سازند.

در جامعه برای دانش آموختگان خلّاق همیشه کار وجود داشته و خواهد داشت فقط پیش شرط خدمت را دانایی در نظر بگیرید و در اندیشه قضایی متبحر شوید زیرا از سایر رشته های تحصیلی نیز در عرصه حقوق وارد شده و می شوند که کمی کار را برای رقابت مشکل می کند و البته انتظار داریم در سال های آتی این مشکل که حقوق حقوقدانان را تضییع می کند، ساماندهی شود.

* درباره رشته گرایش های دانشکده حقوق واحد دامغان صحبت کنید و اینکه برای پذیرش چه تعداد دانشجو در مقاطع مختلف آمادگی دارید؟ - دانشکده حقوق واحد دامغان با 32 سال سابقه در تربیت متخصصان حقوقی کشور و به عنوان دومین دانشکده مصوب از شش دانشکده واحد دامغان از جایگاه خوبی برخوردار است و اکنون در همه مقاطع تا دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد و در سطح کارشناسی با تخصیص تخفیف و بدون آزمون در خدمت داوطلبان هستیم و با توجه به فضا و نیروی متخصص کافی، محدودیتی در پذیرش این مقطع نداریم و در 9 رشته گرایش نیز دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیریم که این روزها داوطلبان عزیز می توانند این واحد دانشگاهی را به منظور ادامه تحصیل انتخاب کنند.

فقه و مبانی حقوق اسلامی با استادان مجرب و صاحب تالیف، حقوق بین الملل و حقوق تجارت بین الملل به عنوان رشته های روزآمد حقوق و حقوق ثبت اسناد و املاک که برای اولین مرتبه در دانشکده حقوق واحد دامغان راه اندازی شد؛ تعداد دانشگاه های مجری بیشتر از 3 یا 4 مورد نیست.

حقوق جزا و جرم شناسی و حقوق خصوصی که از رشته های قدیمی حقوق است و داوطلبان زیادی برای حضور در دانشکده حقوق و این دو رشته، رقابت تنگاتنگ دارند.

حقوق مالی اقتصادی به عنوان ضرورت امروز موسسات دولتی و خصوصی که اقبال به این رشته را تعیین می کند و بالاخره حقوق خانواده که بنا به منویات مقام معظم رهبری در تحکیم بنای خانواده از رهگذر مهارت آموزی خانوادگی با اقبال روبه رو شده و این رشته، جدیدترین رشته تخصصی در این دانشکده است.

* اگر بخواهیم نام تعدادی از استادان برجسته رشته حقوق که در این دانشکده تدریس دارند را نام ببرید، از چه کسانی یاد می کنید؟ واحد دامغان با افتخار می تواند اعلام کند که بنا به پیشینه خود، دانش آموختگانی را به جامعه معرفی کرده که بسیاری از ایشان در مصادر تصمیم گیری قضایی هستند و جمع قابل ملاحظه ای در کسوت قاضی، وکیل، سردفتر، مدیر حقوقی سازمان ها، مشاور حقوقی و سایر مشاغل مرتبط خدمت می کنند - اجازه بدهید با توجه به توفیقات ارزشمند اعضای هیات علمی این دانشکده از افراد به نام یاد نکنم و به این مورد بسنده کنم که تعدادی از استادان این واحد تجارب ملی ارزنده و تعدادی صاحب تجربه های بین المللی هستند و در مصادر تصمیم سازی قضایی و سیاسی حاضرند؛ از سطح مطلوب آگاهی های تخصصی برخوردار و صاحب اندیشه های قضایی و حقوقی هستند که دامنه تاثیر ایشان در جایگاه های حقوقی کشور و در حوزه وکالت و قضاوت و پرورش حقوقدان، کاملا مشهود است.

* آقای دکتر در زمینه کاربردی کردن پایان نامه ها و رساله های دکتری چه اقداماتی کرده اید؟ - در پی تاکید مسئولان در زمینه تولید دانش بومی و اتکا به دستآوردهای علمی خودی سعی کرده ایم بنا به توصیه های سازمان مرکزی و ضرورت تولید محتوای کاربردی، مسیر پایان نامه ها را منطبق با نیازهای حقوقی و قضایی طراحی کنیم و به همین خاطر باید ضریب ایمنی پایان نامه را افزایش دهیم و از پیشنهاد سازمان های قضایی و ادارات دادگستری بویژه قوه قضاییه برای سفارش دانش حقوقی استقبال می کنیم.

با تعامل دوسویه تلاش جدی خواهیم داشت بخشی از مشکلات احتمالی را حل کنیم و از گروه های آموزشی خواسته ایم با تشویق دانشجویان از ارائه کارهای پژوهشی با محتوای کم به شدت بپرهیزند و اجازه بدهند با مطالعات بیشتر و تلاش جدی تر، پایان نامه هایی با محتوای کابردی به منظور حل مشکل جامعه تولید شود.

البته تعداد بسیاری از پایان نامه ها به زیور طبع آراسته شده اند که گویای فعالیت جدی در این زمینه است.

* چنانچه دانشکده حقوق واحد دامغان را برای ادامه تحصیل مشتاقان بویژه در دوره کارشناسی ارشد پیشنهاد می کنید دلایل خود را مطرح فرمایید.

دانش آموختگان نیز برای ورود به بازار کار عجله نکنند و بدون استرس با ادامه تحصیل، زمینه باروری حقوقی خود را فراهم سازند - این واحد دانشگاهی از رتبه علمی خوبی برخوردار است، استادان مجرب را در اختیار دارد، سابقه پرورش دانش آموختگان موفق ملی و بین المللی را در پرونده توفیقات خود دارد، دانشجو می تواند از انواع وام های تحصیلی استفاده کند و از همه مهم تر اینکه این دانشکده به عنوان یک برند برتر آموزشی در رشته گرایش های حقوق معرفی شده است و جمعیت بسیاری از مردم سرزمینمان این باور را می شناسند.

* چنانچه حرف ناگفته و یا توصیه ای دارید، بفرمایید.

- از داوطلبان می خواهم در انتخاب واحد دانشگاهی دقت نظر داشته باشند.

دانشجویان را به مطالعه فراگیر در حوالی رشته گرایش تخصصی سفارش می کنم.

امیدوارم با توسعه تولید دانش حقوقی و پرورش حقوقدانان ارزشمند بتوانیم کمک شایانی به قوه قضاییه کشورمان در همه زمینه ها داشته باشیم.


کلید واژه ها: حقوق - دامغان - تحصیل - رشته - کارشناسی ارشد - خبرگزاری آنا - خبرنگار - اجتماعی - کاربردی - دانشگاه - پایان نامه - انتخاب رشته داوطلبان - اندیشه - افزایش - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشجویان - خبرگزاری - تولید - جامعه - تحصیلات - انتخاب - پرطرفدارترین - درخشان - دانشگاه آزاد - انتخاب رشته - علوم انسانی - تمرکز - امروز - توسعه - آزمون

آخرین اخبار سرویس:
دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مولود و دستاورد انقلاب بزرگ اسلامی است

ضرورت سرمایه گذاری برای فعالیت های تربیتی در دانشگاه آزاد

پیام تسلیت فرهاد رهبر به یونس شکرخواه

مهلت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

برگزاری آزمون استخدامی دریابانی در هرمزگان

آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی 19 ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری

بررسی ارتباطات علمی و آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی

دانشمند ایرانی مواد دو بعدی با ضخامت چند اتم ساخت

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها

دانشجویان دانشگاه آزاد از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

امروز آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام +عکس

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

حجت الاسلام کلانتری در گفت وگو با فارس مطرح کرد تاسیس مرکزی برای هماهنگی دیدارهای دانشگاهیان دانشگاه آزاد با مراجع تقلید/ اعزام دائمی کاروان های دانشگاهی به قم

توضیحات رهبر درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انتقال دانشجویان دختر

جزییات تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

توسط معاوت فرهنگی وزارت علوم منابع بخش ملی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان اعلام شد

غرق شدن پسر دانشجو در استخر دانشگاه آزاد

احداث سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور دهدشت

عقیلی: ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

جزییات تازه از شرایط انتقال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیح رییس دانشگاه آزاد درباره شرابط انتقال دانشجویان دختر به شهر محل زندگی

رشته های جدید را متناسب با نیاز مناطق ایجاد کنیم

توضیحات درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

با اعلام معاون فرهنگی معاون فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد متقاضی شرکت در مراسم اربعین از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای جانبازان در کلاس های درس

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به یونس شکرخواه

محفل انس با قرآن در دانشگاه آزاد اهواز برگزار می شود

ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

درخشش دانشجویان پیام نور گیلان در مسابقات کشوری قرآن

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

تسهیلات دانشگاه آزاد برای جانبازان در کلاس های درس

اطلاعیه تکمیل ظرفیت فنی وحرفه ای و غیرانتفاعی دوشنبه منتشر می شود

نکاتی که درباره حشره های رباتیک نمی دانید +عکس

طلیعه بصائر در تهران و قرآنیان بوشهر در محضر اساتید

"طب سوزنی" و یا "ایمپلنتی"، کدام استراتژی درمانگر آلام تهران است؟

انتظار دانشگاهیان از دولت محقق نشد/خلاء وزیر علوم مصیبت بزرگی است/به زودی از پا می افتیم!

اختتامیه دومین جشنواره ورزش همگانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد

تقویم روز فناوری/ مورخی که واژه تکنولوژی از اوست

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مستعدترین دانشگاه برای پیشرفت کشور است

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

عکس بهاره رهنما با یک حیوان و تیپ و لباس متفاوت

بزمجه: یادگار دایناسورها

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری +عکس

آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است

نامگذاری اتاق جلسات دانشگاه آزاد واحد شاهین دژ به نام شهید حججی

بهترین ها را تصور می کنم

محرومیت دانشگاه امیرکبیر در زمینه خوابگاه متاهلی

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

ورزش مانع تحصیل و پیشرفت علمی نیست

قدرتمندترین لیزر جهان ارتقا می یابد

رشد موسسات آموزش عالی کشور مبتنی بر نیازهای موقت

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

جشنواره عکاسی موبایلی شهر جهانی یزد

آشنایی دانشجویان ورودی رشته های علوم پزشکی با قوانین دانشگاه در واحد ارومیه

نخستین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های گیلان

استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد واحد دماوند از مسابقات ورزشی

انتخاب نشدن وزیر علوم تاکنون لطماتی به آموزش عالی وارد کرده است

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

فرماندار شاهین دژ: دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از نعمت های اساسی پیروزی انقلاب است

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

افتتاح مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاسیس دانشگاه ویژه سالمندان در چین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

دانشگاه امام جواد یزد موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل شد

برترین دانشگاههای مهندسی و فناوری جهان

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

تشخیص سلوک رفتاری، مهمترین بخش سیره شناسی است

توسعه رشته های کاردانی در اولویت دانشگاه فنی وحرفه ای

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا آخر مهر ماه

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر یونس شکرخواه

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 96 تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد تا 30 مهر

افزایش ظرفیت خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیرکبیر در ترم آینده

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

گفتگوی ویژه خبری 1396/7/26

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل ونقل عمومی

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

راز نابودی تمدن مصر باستان کشف شد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

امشب؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری+تصویر

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری

اعلام نتایج آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه / اسامی پذیرفته شدگان

برگزاری همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

بودجه 2 میلیون دلاری برای ارتقای قوی ترین لیزر جهان

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دیدار با علما و شرایط انتقال دانشجویان دختر

اهدای ­جایزه مدل 34000 مدیریت منابع انسانی به شرکت های برتر

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

ارتقای سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر با گسترش فعالیت ها در محیط های دانشگاهی

امشب آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 96 دانشگاه آزاد اعلام شد +عکس

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دو رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اعلام شد

ارتقای سطح تحصیلی بیش از سه هزار فرزند شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد گیلان

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه های ایران و7 کشور جهان

پسرهای دنبال کسر خدمت به گوش باشند

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند

مشارکت 200 دانشجو در مسابقه ایده های برتر مکانیک

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

نشست «مولانا و دنیای امروز ما» با حضور ابراهیمی دینانی

آیت الله مکارم: عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

آیت الله مکارم: جلوی فرار مغزها گرفته شود

جلوی فرار مغزها گرفته شود

ورود هشت هزار دانشجوی جدید به مباحث قرآنی در دانشگاه پیام نور

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنند

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

ارائه گزارش کارگروه ساماندهی پذیرش دانشجو در کنکور در شورایعالی انقلاب فرهنگی

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

بایدنگاه مدرک گرایی در دانشگاهها تغییر کند / ورود به دانشگاه آسان و خروج بر اساس سواد علمی باشد

عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

هدیه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بزرگداشت روز جهانی عصای سفید

فقدان اعتبارات مانع از اجرای برنامه های عمرانی دانشگاه ارومیه شد

خبر خوش رییس دانشگاه آزاد به دانشجویان دختر

زنان شگفت انگیز ایران

معیارهای انتخاب وزیر علوم چیست؟

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

انتصاب روسای 12 دانشگاه علوم پزشکی کشور

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

جلوگیری از جعل "صدا" با فناوری جدید

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر/ دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع و علما

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

تاکید مراجع تقلید برلزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

همایش ملی ابعاد فرهنگی اقتصاد مقاومتی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی: 50 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

فضای مجازی برای ما یک انتخاب نیست

6 دانشگاه اصفهان در رنکینگ بین المللی هستند

موافقت دانشگاه آزاد برای بازگشت دختران دانشجو به شهر خود

دغدغه ایجاد پیوند قوی بین دانشگاهیان و حوزه های علمیه را دارم

تاکید مراجع تقلید بر لزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد پذیرش بیش از 1.5 میلیون دانشجو در دانشگاه های آزاد سراسر کشور

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

آیت الله سبحانی: تفکیک دانشجویان در دانشگاه ها به عفت جوانان کمک می کند

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد