مطالب مرتبط:
محمدرضا دانش چرایی و چگونگی حمایت از تولید داخلی
آگهی استخدام رشته حقوق و الهیات - استخدام امروز 29 خرداد 96
منشاء عدالت مبادله ای را باید در رابطه میان حقوق و اخلاق جستجو کرد
منشاء عدالت مبادله ای را باید در رابطه میان حقوق و اخلاق جستجو کرد
توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد انتخاب رشته بیش از 400 هزار داوطلب کارشناسی ارشد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 29 خرداد 1396 ساعت 12:322017-06-19دانش

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد


دانشکده حقوق واحد دامغان 32 سال سابقه درخشان آموزشی دارد/ تحصیل 2500 دانشجوی حقوق در مقاطع تحصیلی/ حرکت به سمت تولید دانش حقوقی/ تلاش برای کاربردی کردن پایان نامه ها/ تمرکز بر تحصیلات تکمیلی/ برخورداری از کلینیک حقوق و کتاب خانه تخصصی/ پذیرش بدون آزمون در .

- دانشکده حقوق واحد دامغان 32 سال سابقه درخشان آموزشی دارد/ تحصیل 2500 دانشجوی حقوق در مقاطع تحصیلی/ حرکت به سمت تولید دانش حقوقی/ تلاش برای کاربردی کردن پایان نامه ها/ تمرکز بر تحصیلات تکمیلی/ برخورداری از کلینیک حقوق و کتاب خانه تخصصی/ پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی/ دانشجویان را به مطالعه فراگیر در حوالی رشته گرایش تخصصی سفارش می کنم.

سیدرضا جزء مومنی، خبرنگار خبرگزاری آنا در دامغان - دکتر احمدرضا بهنیافر عضو هیات علمی و رییس دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان همزمان با فرصت انتخاب رشته داوطلبان در مقطع کارشناسی ارشد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری آنا از شرایط و توفیقات دانشکده حقوق این واحد دانشگاهی سخن گفت.

جامعه امروز در تقابل اندیشه ها و با توجه به افزایش تعاملات اجتماعی و وقوع رویکردهای جدید اجتماعی به شدت نیازمند توسعه روابط با خاستگاه حقوقی است که این امر می تواند نیاز به حقوق را تبیین کرده و دانشگاه ها باید این نیاز را جدی گرفته و در اندیشه پرورش حقوقدانان اندیشمند باشد بهنیافر که از سال 1392 ریاست دانشکده حقوق واحد دامغان را بر عهده دارد، رشته گرایش های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد واحد دامغان را کامل معرفی کرد و از داوطلبان خواست با انتخاب این واحد از فرصت فرهیختگی با دانش حقوق برخوردار شوند.

مشروح گفت وگوی خبرنگار آنــا با رییس یکی از تخصصی ترین دانشکده های حقوق کشور را مرور می کنیم: * آقای دکتر از ضرورت علم آموزی در تخصص حقوق بگویید و وضعیت دانش حقوق را در جامعه، چگونه ارزیابی می کنید؟ - در زیرگروه علوم انسانی بی تردید می توان رشته حقوق را از برجسته ترین و پرطرفدارترین رشته گرایش های تحصیلی در ایران دانست که با توسعه اقبال عمومی جهان به حل مشکلات حقوقی و فهم دانش حقوقی در رویدادهای روزمره، اشتیاق داوطلبان حتی از سایر زیرگروه های آموزشی بویژه علوم ریاضی نیز به این رشته افزایش یافته و حقوق یک رشته جذاب کاربردی معرفی شده است و خوشحالیم که دانشکده حقوق واحد دامغان یکی از مهم ترین مراکز دانش افزایی حقوقی است و جامعه امروز در تقابل اندیشه ها و با توجه به افزایش تعاملات اجتماعی و وقوع رویکردهای جدید اجتماعی به شدت نیازمند توسعه روابط با خاستگاه حقوقی است که این امر می تواند نیاز به حقوق را تبیین کرده و دانشگاه ها باید این نیاز را جدی گرفته و در اندیشه پرورش حقوقدانان اندیشمند باشد ضمن اینکه این دانشکده و اساسا رشته حقوق در واحد دامغان می تواند به عنوان قطب علمی معرفی شود.

*شرایط خاص دانشجویان این رشته را بیان کنید.

-ورود به رشته حقوق با تعریف قضاوت و با ضرورت شناسایی درست صاحبان حق در دعواهای مطروحه نیازمند هوش و درایت بالایی خواهد بود و برابر پیش فرض های جامعه جهانی، دانشجوی حقوق باید از فیلترهای متعدد بگذرد تا جامعه به سلامت عملکرد متخصصان این دانش ایمان داشته باشند زیرا اساس موفقیت یک کشور در تحقق عدالت، نمودار می شود؛ بنابراین افرادی که وارد رشته حقوق می شوند باید ابتدا علاقه مند و عاشق تحقق عدالت باشند.

دانشکده حقوق واحد دامغان با در اختیار داشتن دادگاه مجازی در تدریس عملی شیوه های قضاوت و کلینیک حقوقی به عنوان تخصصی ترین پایگاه حقوق و سالن کنفرانس ویژه و کتاب خانه تخصصی یکی از برجسته ترین دانشکده های تخصصی در زمینه علوم قضایی و حقوق حال حاضر در کشور است * از شاخصه های توفیق دانشکده حقوق واحد دامغان بگویید.

- این دانشکده با 32 سال سابقه درخشان علمی و تحقیقاتی و با بهره گرفتن از خدمات علمی 23 استاد مجرب از فضای آموزشی کافی در ساختمانی به مساحت 4000 مترمربع برخوردار است.

این دانشکده با در اختیار داشتن دادگاه مجازی در تدریس عملی شیوه های قضاوت و کلینیک حقوقی به عنوان تخصصی ترین پایگاه حقوق و سالن کنفرانس ویژه و کتاب خانه تخصصی یکی از برجسته ترین دانشکده های تخصصی در زمینه علوم قضایی و حقوق حال حاضر در کشور بوده و از موهبت دانش آموختگی قریب به 14000 فارغ التحصیل -که عمدتا در جایگاه های حقوقی معتبر به عنوان وکیل، قاضی و رایزن های قضایی مشغول خدمتند- برخوردار است.

* اکنون وضعیت جذب دانشجو در دانشکده حقوق واحد دامغان و نیاز جامعه در رشته حقوق چگونه است؟ -علی رغم افزایش پذیرش و تعدد مراکز آموزش حقوقی و رقابت غیرمنصفانه بعضی از موسسات کوچک در پرورش حقوقدانان جامعه فردا باید کمی دلواپس نزول سطح کیفی حقوق قضایی باشیم بنابراین امیدوارم با کنترل نرخ پذیرش و تخصصی شدن زیرگروه های آموزشی، فرصت پرورش متخصصان را از دست ندهیم و تلاش شود با قطب سازی علمی دانشکده های با سابقه و موفق، پایگاه های تخصصی حقوق را تقویت کنیم زیرا کار حقوقدان به منزله پزشک اجتماعی در داوری بین تعارض ها از اهمیت به سزایی برخوردار است و بی گمان تنزل سطح علمی دانش پذیران حقوق در دانشگاه به سایر جایگاه های حقوقی مانند نهادهای حرفه ای قضا همچون قضاوت و وکالت نیز سرایت خواهد کرد.

* وضعیت دانش آموختگان حقوق واحد دامغان را چگونه ارزیابی می کنید؟ - ایران در زمینه تولید دانش حقوقی و تربیت حقوقدان به میزان ایده آل دست یافته ولی تعداد حقوقدانان کاربردی بویژه در تخصیص وکیل آگاه برای سازمان های معتبر و افراد جامعه باید بیشتر کار کرد تا به مرز بی نیازی تخصصی برسیم.

واحد دامغان با افتخار می تواند اعلام کند که بنا به پیشینه خود، دانش آموختگانی را به جامعه معرفی کرده که بسیاری از ایشان در مصادر تصمیم گیری قضایی هستند و جمع قابل ملاحظه ای در کسوت قاضی، وکیل، سردفتر، مدیر حقوقی سازمان ها، مشاور حقوقی و سایر مشاغل مرتبط خدمت می کنند.

ایران در زمینه تولید دانش حقوقی و تربیت حقوقدان به میزان ایده آل دست یافته ولی تعداد حقوقدانان کاربردی بویژه در تخصیص وکیل آگاه برای سازمان های معتبر و افراد جامعه باید بیشتر کار کرد تا به مرز بی نیازی تخصصی برسیم * به دانش آموختگان و دانشجویان حقوق چه توصیه ای دارید و بازار کار حقوق چگونه است؟ -در شرایط فعلی و با توجه به جمعیت دانش آموختگان از دانشجویان می خواهم با مطالعات جنبی و میدانی حول رشته تخصصی حقوق، خودشان را در زمینه تولید دانش حقوقی و تجارب قضایی تقویت کنند تا در رقابت با سایران بتوانند؛ عامل موفق حقوقی برای جامعه باشند و دانش آموختگان نیز برای ورود به بازار کار عجله نکنند و بدون استرس با ادامه تحصیل، زمینه باروری حقوقی خود را فراهم سازند.

در جامعه برای دانش آموختگان خلّاق همیشه کار وجود داشته و خواهد داشت فقط پیش شرط خدمت را دانایی در نظر بگیرید و در اندیشه قضایی متبحر شوید زیرا از سایر رشته های تحصیلی نیز در عرصه حقوق وارد شده و می شوند که کمی کار را برای رقابت مشکل می کند و البته انتظار داریم در سال های آتی این مشکل که حقوق حقوقدانان را تضییع می کند، ساماندهی شود.

* درباره رشته گرایش های دانشکده حقوق واحد دامغان صحبت کنید و اینکه برای پذیرش چه تعداد دانشجو در مقاطع مختلف آمادگی دارید؟ - دانشکده حقوق واحد دامغان با 32 سال سابقه در تربیت متخصصان حقوقی کشور و به عنوان دومین دانشکده مصوب از شش دانشکده واحد دامغان از جایگاه خوبی برخوردار است و اکنون در همه مقاطع تا دکتری تخصصی دانشجو می پذیرد و در سطح کارشناسی با تخصیص تخفیف و بدون آزمون در خدمت داوطلبان هستیم و با توجه به فضا و نیروی متخصص کافی، محدودیتی در پذیرش این مقطع نداریم و در 9 رشته گرایش نیز دانشجوی کارشناسی ارشد می پذیریم که این روزها داوطلبان عزیز می توانند این واحد دانشگاهی را به منظور ادامه تحصیل انتخاب کنند.

فقه و مبانی حقوق اسلامی با استادان مجرب و صاحب تالیف، حقوق بین الملل و حقوق تجارت بین الملل به عنوان رشته های روزآمد حقوق و حقوق ثبت اسناد و املاک که برای اولین مرتبه در دانشکده حقوق واحد دامغان راه اندازی شد؛ تعداد دانشگاه های مجری بیشتر از 3 یا 4 مورد نیست.

حقوق جزا و جرم شناسی و حقوق خصوصی که از رشته های قدیمی حقوق است و داوطلبان زیادی برای حضور در دانشکده حقوق و این دو رشته، رقابت تنگاتنگ دارند.

حقوق مالی اقتصادی به عنوان ضرورت امروز موسسات دولتی و خصوصی که اقبال به این رشته را تعیین می کند و بالاخره حقوق خانواده که بنا به منویات مقام معظم رهبری در تحکیم بنای خانواده از رهگذر مهارت آموزی خانوادگی با اقبال روبه رو شده و این رشته، جدیدترین رشته تخصصی در این دانشکده است.

* اگر بخواهیم نام تعدادی از استادان برجسته رشته حقوق که در این دانشکده تدریس دارند را نام ببرید، از چه کسانی یاد می کنید؟ واحد دامغان با افتخار می تواند اعلام کند که بنا به پیشینه خود، دانش آموختگانی را به جامعه معرفی کرده که بسیاری از ایشان در مصادر تصمیم گیری قضایی هستند و جمع قابل ملاحظه ای در کسوت قاضی، وکیل، سردفتر، مدیر حقوقی سازمان ها، مشاور حقوقی و سایر مشاغل مرتبط خدمت می کنند - اجازه بدهید با توجه به توفیقات ارزشمند اعضای هیات علمی این دانشکده از افراد به نام یاد نکنم و به این مورد بسنده کنم که تعدادی از استادان این واحد تجارب ملی ارزنده و تعدادی صاحب تجربه های بین المللی هستند و در مصادر تصمیم سازی قضایی و سیاسی حاضرند؛ از سطح مطلوب آگاهی های تخصصی برخوردار و صاحب اندیشه های قضایی و حقوقی هستند که دامنه تاثیر ایشان در جایگاه های حقوقی کشور و در حوزه وکالت و قضاوت و پرورش حقوقدان، کاملا مشهود است.

* آقای دکتر در زمینه کاربردی کردن پایان نامه ها و رساله های دکتری چه اقداماتی کرده اید؟ - در پی تاکید مسئولان در زمینه تولید دانش بومی و اتکا به دستآوردهای علمی خودی سعی کرده ایم بنا به توصیه های سازمان مرکزی و ضرورت تولید محتوای کاربردی، مسیر پایان نامه ها را منطبق با نیازهای حقوقی و قضایی طراحی کنیم و به همین خاطر باید ضریب ایمنی پایان نامه را افزایش دهیم و از پیشنهاد سازمان های قضایی و ادارات دادگستری بویژه قوه قضاییه برای سفارش دانش حقوقی استقبال می کنیم.

با تعامل دوسویه تلاش جدی خواهیم داشت بخشی از مشکلات احتمالی را حل کنیم و از گروه های آموزشی خواسته ایم با تشویق دانشجویان از ارائه کارهای پژوهشی با محتوای کم به شدت بپرهیزند و اجازه بدهند با مطالعات بیشتر و تلاش جدی تر، پایان نامه هایی با محتوای کابردی به منظور حل مشکل جامعه تولید شود.

البته تعداد بسیاری از پایان نامه ها به زیور طبع آراسته شده اند که گویای فعالیت جدی در این زمینه است.

* چنانچه دانشکده حقوق واحد دامغان را برای ادامه تحصیل مشتاقان بویژه در دوره کارشناسی ارشد پیشنهاد می کنید دلایل خود را مطرح فرمایید.

دانش آموختگان نیز برای ورود به بازار کار عجله نکنند و بدون استرس با ادامه تحصیل، زمینه باروری حقوقی خود را فراهم سازند - این واحد دانشگاهی از رتبه علمی خوبی برخوردار است، استادان مجرب را در اختیار دارد، سابقه پرورش دانش آموختگان موفق ملی و بین المللی را در پرونده توفیقات خود دارد، دانشجو می تواند از انواع وام های تحصیلی استفاده کند و از همه مهم تر اینکه این دانشکده به عنوان یک برند برتر آموزشی در رشته گرایش های حقوق معرفی شده است و جمعیت بسیاری از مردم سرزمینمان این باور را می شناسند.

* چنانچه حرف ناگفته و یا توصیه ای دارید، بفرمایید.

- از داوطلبان می خواهم در انتخاب واحد دانشگاهی دقت نظر داشته باشند.

دانشجویان را به مطالعه فراگیر در حوالی رشته گرایش تخصصی سفارش می کنم.

امیدوارم با توسعه تولید دانش حقوقی و پرورش حقوقدانان ارزشمند بتوانیم کمک شایانی به قوه قضاییه کشورمان در همه زمینه ها داشته باشیم.


کلید واژه ها: حقوق - دامغان - تحصیل - رشته - کارشناسی ارشد - خبرگزاری آنا - خبرنگار - اجتماعی - کاربردی - دانشگاه - پایان نامه - انتخاب رشته داوطلبان - اندیشه - افزایش - دانشگاه آزاد اسلامی - دانشجویان - خبرگزاری - تولید - جامعه - تحصیلات - انتخاب - پرطرفدارترین - درخشان - دانشگاه آزاد - انتخاب رشته - علوم انسانی - تمرکز - امروز - توسعه - آزمون

آخرین اخبار سرویس:
فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

ظرفیت و بازار کار رشته ی مهندسی عمران بدون آزمون دانشگاه آزاد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

کشف فسیل گل صد میلیون ساله در میانمار +عکس

30 ضربه آزاد برتر سال 2017

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

انتخاب رشته مجدد «دانشگاه آزاد» آغاز شد

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد!

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی لرستان ثبت نام تا 5شهریور ادامه دارد

افتتاح اولین پایگاه علمی بسیج شهرستان سرپل ذهاب

فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

افزایش مهارت و کیفیت تحصیلی در دستور کار دانشگاه های علمی کاربردی گلستان

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

فرصت مجدد دانشگاه آزادبرای انتخاب رشته

مجموعه تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی گیاه پزشکی ایران

چاپ مقاله دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با نمایه علمی – پژوهشی

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

فرصت دوباره داوطلبان دانشکاه آزاد برای انتخاب رشته

جایزه زنان در علم به پرفسور صفوی استاد دانشگاه شیراز اهدا شد

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد

دیدارهای امروز دکتر ظریف

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص برگزاری آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه

دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایرانی در نظام رتبه بندی شانگهای 2017

مسجد بلال دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

آغاز اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

بیمه برای زنان خانه دار و مشاغل آزاد

تصویری از یک سلول قلب مانند در یک لخته خونی

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

دانشگاه آزاد اسلامی آباده در بیش از 50 رشته بدون آزمون دانشجو می پذیرد

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

برگزاری جشنواره اختراعات و ابتکارات «رویش زاگرس» در کرمانشاه

پوشش های مقاوم در برابر سوختن ساخته شدند

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

نامگذاری کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید محسن حججی

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» مبنای تعاملات در آموزش عالی قانون باشد

تاسیس کرسی «ارتباطات علم و فناوری» در دانشکده علوم ارتباطات

برداشت بیش از 18 تن شالی از مزارع تحقیقاتی واحد بندرگز‎

نشست خبری اپرای عشق و عقل و آدمی

تشریح نحوه پذیرش بدون آزمون کارشناسی موسسه آموزش عالی بهزیستی

ساخت پوشش های مقاوم در برابر سوختن

گلایه داوطلبان کنکور سراسری: چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

400 نفر کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای هیات علمی فنی شدند

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

کارآمدی رشته های کاردانی و کارشناسی واحد گلپایگان در آینه آمار

درخشش دانشجوی گیلانی در المپیاد شمشیربازی دانشجویان جهان

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد + عکس

الزام دانشگاههای استان به ایجاد شرکتهای دانش بنیان

راهیابی دانش آموز سما واحد کرج به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی

فعالیت دو هزار مدرس در 19 مرکز آموزشی علمی کاربردی گلستان

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران «منطقه چهارمحال و بختیاری»

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل/تحصیل 600 دانشجو در 17 رشته

ثبت نام و پذیرش دانشجوی بدون کنکور در بیش از 40 رشته تحصیلی واحد بجنورد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

اعطای بورس تحصیلی به نخبگان دانشگاه آزاد

کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید "محسن حججی" نامگذاری شد

احتیاج به یک بسترسازی مناسب جهت تولید علم و فن آوری در دانشگاه هاست

تجهیز دو آزمایشگاه همکار استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان

درخشش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی؛ پشت سر گذاشتن دغدغه های کنکور

کیمیای علم به عمل

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

استارت آپ تولید محتوای دیجیتال 10 شهریور در دانشگاه پیام نور

واحد بابل در حوزه بالینی و علوم آزمایشگاهی توانمند و مطرح است

ویژگی های شاخص «کامل الزیارات» به عنوان گنجینه زیارتی شیعه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

تولید مرکب نانو در دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تهران

مرجع تایید رشته های دانشگاه آزاد کمیته سه نفره است

کره جنوبی با اعطای بورس به دانشجویان ایرانی موافقت کرد

دانشگاه ها در مقابل جذب زنان در هیات های علمی مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

دیدار دکتر ولایتی با رییس حزب فضیلت عراق

رتبه 85 کنکور: آرامش من معجزه خدا بود

تایید رشته های دانشگاه آزا داسلامی بر اساس قانون بر عهده کمیته سه نفره است

سوتی دردسرساز بهرام رادان + عکس

آغاز فرصت مجدد ثبت نام انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

جشن فارغ التحصیلی 80 دانشجوی فرهنگی

آشنایی با رشته های هنری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

پشت کنکوری های دانشگاه آزاد به صف شدند

افتخار بین المللی دانشجویان دانشگاه صنعتی

افتخارآفرینی دانش آموز سما واحد کرمان در جشنواره جوان خوارزمی

فرصت مجدد انتخاب رشته دانشگاه آزاد به داوطلبان

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

گزارش تصویری تجلیل از آزادگان دانشگاه مازندران

دانشگاه امیرالمومنین(ع) اهواز بدون آزمون دانشجو می پذیرد

اعلام جزییات اصلاحات رشته محل های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ستفا از ایده های فناورانه حمایت می کند

اسکندری در گفت وگو با فارس: امیدواریم در دوران تصدی ضیاء هاشمی قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

تولید مرکب نانویی دوست دار محیط زیست

دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به تیم ملی دعوت شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

بازدید نمایندگان وزارت بهداشت از دانشگاه آزاد دماوند

نظارت و ارزشیابی مدارس و آموزشکده های سما بر اساس بخشنامه ارتقای برند

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

مراسم کلنگ زنی دو پروژه خیر ساز

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

افزایش دو رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور

آغاز انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در فرصت مجدد

کشف قدیمی ترین هسته یخی زمین+عکس

رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود می دانم

پذیرش دانشجوی بدون آزمون در بیش از 50 رشته دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

ضیا هاشمی: رشد و توسعه علمی اولویت وزارت علوم است

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی همدان در 110 رشته تحصیلی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل برگزار شد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه

شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی 10 درصد افزایش دارد

دانشگاه ها برای جذب هیات علمی زن مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

آغاز ثبت نام دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی

کمیت و کیفیت در دانشگاه های آزاد

ناسا در پی تولید اکسیژن از اتسمفر مریخ است

تصویب احداث مجتمع آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان سما در کرمانشاه

جزییات جذب متقاضیان راتبه اعلام شد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

دانشگاه های همدان و معضل صندلی های خالی از دانشجو

خوشه های فناوری در مراکز علمی کاربردی لرستان راه اندازی می شود

سرپرست وزارت علوم: زمینه تقویت نشاط و پویایی بیشتری در دانشگاه ها فراهم خواهد شد

کلیه اخبار کنکوری و دانشگاهی 30 مرداد 96

دانشجویان پژوهشگاه منحل شده «شاخص پژوه» آزمون می دهند

مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر حل خواهد شد

آغاز مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

حمایت "ستفا" از ایده های فناورانه/کانون خلاقیت در مراکز علمی کاربردی جهاد تاسیس می شود

ساخت نانوپوشش هایی که پس از سوختن ساختارشان حفظ می شود

ارتقای مرتبه عضو هیأت علمی واحد میانه به استادیاری

قدردانی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

قدردانی از رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور

عضویت 2 هزار دانشجو در کانون های فرهنگی و دانشجویی جهاددانشگاهی لرستان

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

اصلاحات رشته محل های پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی و استرس هایی که نداریم

تلاش برای حل مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر/ایجاد پارک هنر و فناوری در دانشگاه

چشم مخصوص روباتها ساخته شد

دانشیار دانشگاه یزد برگزیده اولین دوره جایزه ملی زنان در علم شد

دکتر ظریف در برنامه گفتگوی ویژه خبری

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

فراخوان ارسال مقاله به نشریات علمی تخصصی داخلی ، فارسی و لاتین‎

انحلال «شاخص پژوه» و سکوت ساختمان شیشه ای وزارت علوم/ تنها پژوهشگاه خصوصی ایران در ورطه نابودی!

کنفرانس علمی پژوهشی رهیافت های نوین

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان منصوب شد

رکورد مدرک تحصیلی شکست

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

کنکور حذف شدنی نیست

پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

رکورد مدرک تحصیلی شکست

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان دانشگاه آزاد

اولین جلسه هیات دولت دوازدهم

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

روش گزینش داوطلبان دانشگاه علمی کابردی اعلام شد

آغاز عملیات اجرایی ساخت خوابگاه دانشجویی در ارومیه+فیلم

کشف شهر باستانی در سیاره پلوتون

مخبر دزفولی: جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی اعطا می شود

نرخ جدید شهریه همه مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد/ کاهش شهریه رشته های علوم پزشکی

اهدای جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی

احتمال تکمیل ظرفیت پذیرش مقطع دکتری دانشگاه آزاد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

بسیج مردمی چند روستا را در اطراف تلعفر آزاد کرد

نام شهید حججی بر سردر کتابخانه دانشگاه آزاد یاسوج

آغاز نام نویسی دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دانشگاه علمی - کاربردی

آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز

افتتاح مجتمع ورزشی دانشگاه مراغه

فرصت مجدد برای ثبت نام متقاضیان انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

کنکور حذف شدنی نیست

ساخت اولین چاپگر سه بعدی جهان با توانایی چاپ در شرایط خلاء

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد

آغاز دوره مهارت های تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان در جهاد دانشگاهی

سوابق سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد

دانشجویان حقوق، خود را در زمینه تولید دانش و تجارب قضایی تقویت کنند/ داوطلب رشته حقوق باید عاشق تحقق عدالت باشد