مطالب مرتبط:
دستور دادستان اهواز برای بررسی اعتراض دانشجویان شهید چمران نسبت به سیستم سرمایشی خوابگاه
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
خوابگاه های جایگزین دانشجویان دختر دانشگاه چمران اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 خرداد 1396 ساعت 15:412017-06-18دانش

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد


دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز در خوابگاه ها با گرمتر شدن هوا و نامناسب بودن سیستم خنک کننده خوابگاه، شرایط دشواری را سپری می کنند؛ - این درحالی است که همزمانی این مشکلات با ایام ماه رمضان و امتحانات، سختی را بر دانشجویان مضاعف کرده است که این مسئله بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

اخبار دانشگاهی را از کانال اخبار دانشگاهی SNN.

ir" دنبال کنید به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز در خوابگاه ها با مشکلات عدیده رفاهی، بهداشتی، امنیتی و غیره نظیر عدم وجود سالن های مطالعه مناسب، نامناسب بودن فضای نمازخانه، نامناسب بودن سیستم سرمایشی، ناهموار بودن و خطرساز بودن مسیر خوابگاه، نداشتن تلوزیون مناسب و غیره مواجه هستند و همچنین با گرمتر شدن هوا و نامناسب بودن سیستم خنک کننده خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشجویان این مجموعه خوابگاهی شرایط دشواری را سپری می کنند؛ این درحالی است که همزمانی این مشکلات با ایام مهمی چون ماه مبارک رمضان و ایام امتحانات، سختی را بر دانشجویان مضاعف کرده است که این مسئله بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

این موضوع و بی مسئولیتی مسئولان دانشگاه تا جایی پیش رفت که دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به خرابی سیستم های سرمایشی در درمای 50 60 درجه! چهارشنبه گذشته دست به اعتراض زدند.

در همین رابطه همان روز، محمدرضا علم، معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به مشکلات پیش آمده برای دانشجویان ساکن خوابگاه های این دانشگاه که روزهای گرم و سختی را می گذرانند، ضمن ابراز همدردی و عذرخواهی از آن ها، طی سخنانی گفته بود مشکل ایجادشده برای سیستم های خنک کننده خوابگاه های دانشجویی دختران باتوجه به این که دانشجویان روزهای سخت و همراه با استرس امتحانات را در پیش دارند، موجب شده تا دانشجویان روزهای پردغدغه ای را بگذرانند.

وی با تشریح آخرین اقدامات برای رفع این مشکل، ابراز امیدواری کرد که دانشجویان با صبر و تحمل خود به مسئولان دانشگاه کمک کنند تا بتوانیم این دوره سخت را پشت سر بگذاریم و در آینده خدمات بهتری به آن ها ارائه دهیم؛ چرا که در حال حاضر تنها کاری که می توان انجام داد، این است که از طریق خدمات فنی، تمام موتورها و پمپ های چیلر و همچنین خنک کننده ها و تهویه ها را در مدار قرار دهیم و بتوانیم با حداکثر ظرفیت، ایجاد سرمایش کنیم و این کاری است که باید صورت بگیرد و اکنون نیز در حال انجام است.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به این که برای کمک به بازدهی بیشتر پمپ های چیلر و خنک کننده ها و خنک تر شدن فضا قالب های متعدد یخ را خریداری می کنیم، عنوان کرد ه بود روزانه بیش از یک میلیون تومان یخ خریداری می کنیم و با این اقدام در حال خنک کردن آب برای کمک به دستگاه ها هستیم تا برودت و سرمایش کافی ایجاد شود.

دختران دانشجو شب امتحان را به جای درس خواندن به دلیل نداشتن کولر روی زمین داغ خوابگاه دانشگاه چمران سر می کنند اعتراض دانشجویان خوابگاه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به نبود سیستم سرمایشی نمایی از داخل نمازخانه خوابگاه حضرت معصومه که این روزها محلی برای اقامت خوابگاهیان تبدیل شده کولرهای خوابگاه حضرت معصومه(س) را بعد از پایان امتحانات تعمیر می کنیم!/ مجبوریم صبر کنیم" خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص مطالبات و اعتراض دانشجویان، خصوصا دانشجویان خوابگاهی به وجود مشکلات رفاهی در خوابگاه حضرت معصومه(س) گفت: متاسفانه شرایط آب و هوایی اهواز نامناسب است و اکنون درجه حرارت به 54 درجه رسیده است.

وی افزود: سیستم سرمایشی خوابگاه فرسوده است و چیلرها جواب گوی این حجم گرما نیستند، برای بهبود این شرایط احتیاج به یک بازسازی اساسی است که برنامه ریزی های آن صورت گرفته است؛ اما تا زمان حضور دانشجویان در خوابگاه و وجود امتحانات آنها امکان تعمیرات وجود ندارد.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: اگر اکنون اقدام به تعمیرات بزنیم همین سیستم اندک سرمایشی هم از دست می رود و با توجه به دمای هوا زندگی برای دانشجویان غیر ممکن می شود، بنابراین مجبوریم تا پایان امتحانات دانشجویان صبر و بعد اقدام به بازسازی کنیم.

خواجه ادامه داد: برنامه ریزی ها برای تعمیرات صورت گرفته است و مجبوریم تا 10 روز آینده که امتحانات پایان می پذیرد تحمل کنیم تا بتوانیم دست به تعمیر بزنیم.

اگر شورای صنفی دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل می شد کار به این وخامت نمی کشید" در همین رابطه سیدمحمد آل عمران، مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در خصوص مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اعتراضات به وجود آمده و گسترش آن در واکنش به عدم پاسخگویی قبلی مسئولین به مطالبات دانشجویان است و اگر پیش از این به خواسته های به حق دانشجویان خوابگاهی رسیدگی می شد و با الفاظ تهدید آمیز و جواب های سربالا با معترضین برخورد نمی شد، مسئله شدت فعلی را نداشت.

وی افزود: اینکه معاون دانشجویی دانشگاه، دانشجویان معترضی که با وجود گرمای شدید و بی سابقه در خوابگاه اقامت دارند را دعوت به صبر و تحمل می کند و دست به اقدامات نابخردانه و موقتی بزند، طبیعی است که نه تنها باعث آرامش خاطر دانشجویان نشده؛ بلکه سبب شدت اعتراضات هم خواهد شد.

مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: آیا دکتر علم حاضرند، به فرزندان خودشان هم در این گرما، بدون سیستم خنک کننده و با وجود روزه داری و ایام امتحانات بگویند صبر و تحمل کنید؟! مسئولین دانشگاه شهید چمران اهواز با شهامت ناکارآمدی خود را بپذیرند" یک فعال دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در خصوص مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: واقع امر این است که بحران حاضر نتیجه یک ناکارآمدی و ناشایستگی مضاف و انباشته است که در طول چهار سال مدیریت دانشجویی روی هم قرار گرفته و باعث مسائل این چنینی شده است.

وی افزود: وقتی از مسئولین راجع به سیستم سرمایشی سوال می شود خیلی تخصصی جزءبجزء توضیح می دهند که اشکال چه هست و چطور مشکل مرتفع می شود.

آنها در حضور دانشجویان اعلام کردند که مسئله مالی برای رفع این مشکلات نداریم تنها مانع زمان است؛ سوال این است که آیا فرصت چهار ساله برای رفع مشکلات سیستم سرمایشی کافی نبود؟ اگر بود چرا انجام ندادند؟ این فعال دانشجویی تصریح کرد: اگر نمی دانستند پس جایگاه مدیریت و مسئولیتشان زیر سوال اساسی است که به مسائل اشراف ندارند و اگر می دانستند و انجام نمی دادند به وضوح بی کفایتی و بی اعتنایی به مسائل اساسی دانشجویان را از طرفشان می رساند.

با دانشجو باید با زبان تکریم گفتگو کرد نه تهدید / ادامه کار دکتر علم، دهن کجی به دانشجویان است" میلاد خدری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در واکنش به حاشیه های اخیر در خوابگاه حضرت معصومه(س) و برخورد تند حراست با دانشجویان گفت: اینکه در دمای 60 درجه ای و در اوج امتحانات کولرهای خوابگاه ها کافی نیستند، جرم دانشجویان است؟ وی افزود: مسئولانی که در اتاق هایشان کولرهای نو و گران قیمت است، از اتاق دانشجویانی که در دمای 60 درجه بدون وسایل سرمایشی روز و شب را به سر می کنند، خبر دارند؟! این فعال دانشجویی ادامه داد: اینکه مدیران خوابگاهی با داد و بیداد بر سر خانم های معترض ، وعده چند ساله برای رفع مشکل سیستم های سرمایشی می دهند، اوج بی مسئولیتی است.

خدری تاکید کرد: ادامه کار دکتر علم دهن کجی به دانشجویان است.

ایشان و مدیرانش قبلا هم چنین برخوردهایی از خودشان نشان دادند.

با دانشجو باید با زبان " تکریم" گفتگو کرد نه "تهدید".

کار به اخبار 2030 کشید! این در حالی است که در خبر 20:30 رییس دانشگاه برخورد تند حراست با دانشجویان و بستن درهای خوابگاه حضرت معصومه را تکذیب کرد و حالا دانشجویان شعار می دادند که بیست و سی باور نکن، رییس ما دروغ گفت! " بستن درب های خوابگاه دخترانه حضرت معصومه دانشگاه شهید چمران اهواز! درگیری دانشجویان دختر با مامورین حراست در تاریخ .

بر همین اساس، در پی اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران نسبت به سیستم سرمایشی خوابگاه حضرت معصومه (س) و بستن درب بر روی آن ها از سوی مسئولان، دادستان اهواز به یکی از معاونین خود دستور داد تا موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

بسیج تمام امکانات استان برای حل مشکلات دانشجویان شهید چمران/ با کسانی که کوتاهی کردند برخورد می شود استاندار خوزستان نیز در خصوص اعتراض دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به وضعیت سیستم های تهویه این خوابگاه گفت: اگر دانشجویان همکاری لازم را انجام دهند تمام امکانات استان را برای حل مشکلات آنان بسیج خواهیم کرد.

غلامرضا شریعتی در این خصوص گفت: مرکزی را در منطقه برومی اهواز با همکاری شرکت نفت آماده کرده ایم که دارای 150 اتاق، بسیاز شیک و مجهز و استاندار است و به دانشگاه اعلام کرده ایم تا در صورت نیاز دانشجویان را به این خوابگاه منتقل کنند.

لازم به ذکر است، رییس دانشگاه شهید چمران نیز در جمع دانشجویان معترض در آخرین وعده خود قول مساعد داده است که به محض اتمام ترم، سیستم سرمایشی تا شهریور ماه آماده می شود.


کلید واژه ها: دانشجویان - دانشگاه - خوابگاه - نامناسب - اهواز - چمران - مشکل - مشکلات - شهید - اعتراض - دانشجویی - ماه مبارک رمضان - مسئولان - دختر - شرایط - رمضان - اخبار - معاون - ماه رمضان - عذرخواهی - چهارشنبه - خبرگزاری - خبرنگار - معصومه - مطالعه - دختران - همراه - آینده - گزارش - استرس

آخرین اخبار سرویس:
ظرفیت و بازار کار رشته ی مهندسی عمران بدون آزمون دانشگاه آزاد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

کشف فسیل گل صد میلیون ساله در میانمار +عکس

30 ضربه آزاد برتر سال 2017

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

انتخاب رشته مجدد «دانشگاه آزاد» آغاز شد

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد!

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی لرستان ثبت نام تا 5شهریور ادامه دارد

افتتاح اولین پایگاه علمی بسیج شهرستان سرپل ذهاب

فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

افزایش مهارت و کیفیت تحصیلی در دستور کار دانشگاه های علمی کاربردی گلستان

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

فرصت مجدد دانشگاه آزادبرای انتخاب رشته

مجموعه تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی گیاه پزشکی ایران

چاپ مقاله دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با نمایه علمی – پژوهشی

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

فرصت دوباره داوطلبان دانشکاه آزاد برای انتخاب رشته

جایزه زنان در علم به پرفسور صفوی استاد دانشگاه شیراز اهدا شد

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد

دیدارهای امروز دکتر ظریف

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص برگزاری آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه

دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایرانی در نظام رتبه بندی شانگهای 2017

مسجد بلال دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

آغاز اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

بیمه برای زنان خانه دار و مشاغل آزاد

تصویری از یک سلول قلب مانند در یک لخته خونی

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

دانشگاه آزاد اسلامی آباده در بیش از 50 رشته بدون آزمون دانشجو می پذیرد

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

برگزاری جشنواره اختراعات و ابتکارات «رویش زاگرس» در کرمانشاه

پوشش های مقاوم در برابر سوختن ساخته شدند

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

نامگذاری کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید محسن حججی

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» مبنای تعاملات در آموزش عالی قانون باشد

تاسیس کرسی «ارتباطات علم و فناوری» در دانشکده علوم ارتباطات

برداشت بیش از 18 تن شالی از مزارع تحقیقاتی واحد بندرگز‎

نشست خبری اپرای عشق و عقل و آدمی

تشریح نحوه پذیرش بدون آزمون کارشناسی موسسه آموزش عالی بهزیستی

ساخت پوشش های مقاوم در برابر سوختن

گلایه داوطلبان کنکور سراسری: چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

400 نفر کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای هیات علمی فنی شدند

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

کارآمدی رشته های کاردانی و کارشناسی واحد گلپایگان در آینه آمار

درخشش دانشجوی گیلانی در المپیاد شمشیربازی دانشجویان جهان

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد + عکس

الزام دانشگاههای استان به ایجاد شرکتهای دانش بنیان

راهیابی دانش آموز سما واحد کرج به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی

فعالیت دو هزار مدرس در 19 مرکز آموزشی علمی کاربردی گلستان

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران «منطقه چهارمحال و بختیاری»

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل/تحصیل 600 دانشجو در 17 رشته

ثبت نام و پذیرش دانشجوی بدون کنکور در بیش از 40 رشته تحصیلی واحد بجنورد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

اعطای بورس تحصیلی به نخبگان دانشگاه آزاد

کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید "محسن حججی" نامگذاری شد

احتیاج به یک بسترسازی مناسب جهت تولید علم و فن آوری در دانشگاه هاست

تجهیز دو آزمایشگاه همکار استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان

درخشش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی؛ پشت سر گذاشتن دغدغه های کنکور

کیمیای علم به عمل

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

استارت آپ تولید محتوای دیجیتال 10 شهریور در دانشگاه پیام نور

واحد بابل در حوزه بالینی و علوم آزمایشگاهی توانمند و مطرح است

ویژگی های شاخص «کامل الزیارات» به عنوان گنجینه زیارتی شیعه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

تولید مرکب نانو در دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تهران

مرجع تایید رشته های دانشگاه آزاد کمیته سه نفره است

کره جنوبی با اعطای بورس به دانشجویان ایرانی موافقت کرد

دانشگاه ها در مقابل جذب زنان در هیات های علمی مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

دیدار دکتر ولایتی با رییس حزب فضیلت عراق

رتبه 85 کنکور: آرامش من معجزه خدا بود

تایید رشته های دانشگاه آزا داسلامی بر اساس قانون بر عهده کمیته سه نفره است

سوتی دردسرساز بهرام رادان + عکس

آغاز فرصت مجدد ثبت نام انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

جشن فارغ التحصیلی 80 دانشجوی فرهنگی

آشنایی با رشته های هنری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

پشت کنکوری های دانشگاه آزاد به صف شدند

افتخار بین المللی دانشجویان دانشگاه صنعتی

افتخارآفرینی دانش آموز سما واحد کرمان در جشنواره جوان خوارزمی

فرصت مجدد انتخاب رشته دانشگاه آزاد به داوطلبان

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

گزارش تصویری تجلیل از آزادگان دانشگاه مازندران

دانشگاه امیرالمومنین(ع) اهواز بدون آزمون دانشجو می پذیرد

اعلام جزییات اصلاحات رشته محل های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ستفا از ایده های فناورانه حمایت می کند

اسکندری در گفت وگو با فارس: امیدواریم در دوران تصدی ضیاء هاشمی قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

تولید مرکب نانویی دوست دار محیط زیست

دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به تیم ملی دعوت شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

بازدید نمایندگان وزارت بهداشت از دانشگاه آزاد دماوند

نظارت و ارزشیابی مدارس و آموزشکده های سما بر اساس بخشنامه ارتقای برند

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

مراسم کلنگ زنی دو پروژه خیر ساز

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

افزایش دو رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور

آغاز انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در فرصت مجدد

کشف قدیمی ترین هسته یخی زمین+عکس

رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود می دانم

پذیرش دانشجوی بدون آزمون در بیش از 50 رشته دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

ضیا هاشمی: رشد و توسعه علمی اولویت وزارت علوم است

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی همدان در 110 رشته تحصیلی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل برگزار شد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه

شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی 10 درصد افزایش دارد

دانشگاه ها برای جذب هیات علمی زن مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

آغاز ثبت نام دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی

کمیت و کیفیت در دانشگاه های آزاد

ناسا در پی تولید اکسیژن از اتسمفر مریخ است

تصویب احداث مجتمع آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان سما در کرمانشاه

جزییات جذب متقاضیان راتبه اعلام شد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

دانشگاه های همدان و معضل صندلی های خالی از دانشجو

خوشه های فناوری در مراکز علمی کاربردی لرستان راه اندازی می شود

سرپرست وزارت علوم: زمینه تقویت نشاط و پویایی بیشتری در دانشگاه ها فراهم خواهد شد

کلیه اخبار کنکوری و دانشگاهی 30 مرداد 96

دانشجویان پژوهشگاه منحل شده «شاخص پژوه» آزمون می دهند

مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر حل خواهد شد

آغاز مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

حمایت "ستفا" از ایده های فناورانه/کانون خلاقیت در مراکز علمی کاربردی جهاد تاسیس می شود

ساخت نانوپوشش هایی که پس از سوختن ساختارشان حفظ می شود

ارتقای مرتبه عضو هیأت علمی واحد میانه به استادیاری

قدردانی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

قدردانی از رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور

عضویت 2 هزار دانشجو در کانون های فرهنگی و دانشجویی جهاددانشگاهی لرستان

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

اصلاحات رشته محل های پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی و استرس هایی که نداریم

تلاش برای حل مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر/ایجاد پارک هنر و فناوری در دانشگاه

چشم مخصوص روباتها ساخته شد

دانشیار دانشگاه یزد برگزیده اولین دوره جایزه ملی زنان در علم شد

دکتر ظریف در برنامه گفتگوی ویژه خبری

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

فراخوان ارسال مقاله به نشریات علمی تخصصی داخلی ، فارسی و لاتین‎

انحلال «شاخص پژوه» و سکوت ساختمان شیشه ای وزارت علوم/ تنها پژوهشگاه خصوصی ایران در ورطه نابودی!

کنفرانس علمی پژوهشی رهیافت های نوین

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان منصوب شد

رکورد مدرک تحصیلی شکست

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

کنکور حذف شدنی نیست

پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

رکورد مدرک تحصیلی شکست

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان دانشگاه آزاد

اولین جلسه هیات دولت دوازدهم

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

روش گزینش داوطلبان دانشگاه علمی کابردی اعلام شد

آغاز عملیات اجرایی ساخت خوابگاه دانشجویی در ارومیه+فیلم

کشف شهر باستانی در سیاره پلوتون

مخبر دزفولی: جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی اعطا می شود

نرخ جدید شهریه همه مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد/ کاهش شهریه رشته های علوم پزشکی

اهدای جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی

احتمال تکمیل ظرفیت پذیرش مقطع دکتری دانشگاه آزاد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

بسیج مردمی چند روستا را در اطراف تلعفر آزاد کرد

نام شهید حججی بر سردر کتابخانه دانشگاه آزاد یاسوج

آغاز نام نویسی دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دانشگاه علمی - کاربردی

آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز

افتتاح مجتمع ورزشی دانشگاه مراغه

فرصت مجدد برای ثبت نام متقاضیان انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

کنکور حذف شدنی نیست

ساخت اولین چاپگر سه بعدی جهان با توانایی چاپ در شرایط خلاء

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد

آغاز دوره مهارت های تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان در جهاد دانشگاهی

سوابق سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم

رشد 30 رتبه ای دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر بر اساس نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس

فیلمبرداری از خورشید گرفتگی با بالون

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد