مطالب مرتبط:
دستور دادستان اهواز برای بررسی اعتراض دانشجویان شهید چمران نسبت به سیستم سرمایشی خوابگاه
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
خوابگاه های جایگزین دانشجویان دختر دانشگاه چمران اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 خرداد 1396 ساعت 14:412017-06-18دانش

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد


دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز در خوابگاه ها با گرمتر شدن هوا و نامناسب بودن سیستم خنک کننده خوابگاه، شرایط دشواری را سپری می کنند؛ - این درحالی است که همزمانی این مشکلات با ایام ماه رمضان و امتحانات، سختی را بر دانشجویان مضاعف کرده است که این مسئله بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

اخبار دانشگاهی را از کانال اخبار دانشگاهی SNN.

ir" دنبال کنید به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز در خوابگاه ها با مشکلات عدیده رفاهی، بهداشتی، امنیتی و غیره نظیر عدم وجود سالن های مطالعه مناسب، نامناسب بودن فضای نمازخانه، نامناسب بودن سیستم سرمایشی، ناهموار بودن و خطرساز بودن مسیر خوابگاه، نداشتن تلوزیون مناسب و غیره مواجه هستند و همچنین با گرمتر شدن هوا و نامناسب بودن سیستم خنک کننده خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشجویان این مجموعه خوابگاهی شرایط دشواری را سپری می کنند؛ این درحالی است که همزمانی این مشکلات با ایام مهمی چون ماه مبارک رمضان و ایام امتحانات، سختی را بر دانشجویان مضاعف کرده است که این مسئله بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

این موضوع و بی مسئولیتی مسئولان دانشگاه تا جایی پیش رفت که دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به خرابی سیستم های سرمایشی در درمای 50 60 درجه! چهارشنبه گذشته دست به اعتراض زدند.

در همین رابطه همان روز، محمدرضا علم، معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به مشکلات پیش آمده برای دانشجویان ساکن خوابگاه های این دانشگاه که روزهای گرم و سختی را می گذرانند، ضمن ابراز همدردی و عذرخواهی از آن ها، طی سخنانی گفته بود مشکل ایجادشده برای سیستم های خنک کننده خوابگاه های دانشجویی دختران باتوجه به این که دانشجویان روزهای سخت و همراه با استرس امتحانات را در پیش دارند، موجب شده تا دانشجویان روزهای پردغدغه ای را بگذرانند.

وی با تشریح آخرین اقدامات برای رفع این مشکل، ابراز امیدواری کرد که دانشجویان با صبر و تحمل خود به مسئولان دانشگاه کمک کنند تا بتوانیم این دوره سخت را پشت سر بگذاریم و در آینده خدمات بهتری به آن ها ارائه دهیم؛ چرا که در حال حاضر تنها کاری که می توان انجام داد، این است که از طریق خدمات فنی، تمام موتورها و پمپ های چیلر و همچنین خنک کننده ها و تهویه ها را در مدار قرار دهیم و بتوانیم با حداکثر ظرفیت، ایجاد سرمایش کنیم و این کاری است که باید صورت بگیرد و اکنون نیز در حال انجام است.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به این که برای کمک به بازدهی بیشتر پمپ های چیلر و خنک کننده ها و خنک تر شدن فضا قالب های متعدد یخ را خریداری می کنیم، عنوان کرد ه بود روزانه بیش از یک میلیون تومان یخ خریداری می کنیم و با این اقدام در حال خنک کردن آب برای کمک به دستگاه ها هستیم تا برودت و سرمایش کافی ایجاد شود.

دختران دانشجو شب امتحان را به جای درس خواندن به دلیل نداشتن کولر روی زمین داغ خوابگاه دانشگاه چمران سر می کنند اعتراض دانشجویان خوابگاه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به نبود سیستم سرمایشی نمایی از داخل نمازخانه خوابگاه حضرت معصومه که این روزها محلی برای اقامت خوابگاهیان تبدیل شده کولرهای خوابگاه حضرت معصومه(س) را بعد از پایان امتحانات تعمیر می کنیم!/ مجبوریم صبر کنیم" خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص مطالبات و اعتراض دانشجویان، خصوصا دانشجویان خوابگاهی به وجود مشکلات رفاهی در خوابگاه حضرت معصومه(س) گفت: متاسفانه شرایط آب و هوایی اهواز نامناسب است و اکنون درجه حرارت به 54 درجه رسیده است.

وی افزود: سیستم سرمایشی خوابگاه فرسوده است و چیلرها جواب گوی این حجم گرما نیستند، برای بهبود این شرایط احتیاج به یک بازسازی اساسی است که برنامه ریزی های آن صورت گرفته است؛ اما تا زمان حضور دانشجویان در خوابگاه و وجود امتحانات آنها امکان تعمیرات وجود ندارد.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: اگر اکنون اقدام به تعمیرات بزنیم همین سیستم اندک سرمایشی هم از دست می رود و با توجه به دمای هوا زندگی برای دانشجویان غیر ممکن می شود، بنابراین مجبوریم تا پایان امتحانات دانشجویان صبر و بعد اقدام به بازسازی کنیم.

خواجه ادامه داد: برنامه ریزی ها برای تعمیرات صورت گرفته است و مجبوریم تا 10 روز آینده که امتحانات پایان می پذیرد تحمل کنیم تا بتوانیم دست به تعمیر بزنیم.

اگر شورای صنفی دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل می شد کار به این وخامت نمی کشید" در همین رابطه سیدمحمد آل عمران، مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در خصوص مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اعتراضات به وجود آمده و گسترش آن در واکنش به عدم پاسخگویی قبلی مسئولین به مطالبات دانشجویان است و اگر پیش از این به خواسته های به حق دانشجویان خوابگاهی رسیدگی می شد و با الفاظ تهدید آمیز و جواب های سربالا با معترضین برخورد نمی شد، مسئله شدت فعلی را نداشت.

وی افزود: اینکه معاون دانشجویی دانشگاه، دانشجویان معترضی که با وجود گرمای شدید و بی سابقه در خوابگاه اقامت دارند را دعوت به صبر و تحمل می کند و دست به اقدامات نابخردانه و موقتی بزند، طبیعی است که نه تنها باعث آرامش خاطر دانشجویان نشده؛ بلکه سبب شدت اعتراضات هم خواهد شد.

مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: آیا دکتر علم حاضرند، به فرزندان خودشان هم در این گرما، بدون سیستم خنک کننده و با وجود روزه داری و ایام امتحانات بگویند صبر و تحمل کنید؟! مسئولین دانشگاه شهید چمران اهواز با شهامت ناکارآمدی خود را بپذیرند" یک فعال دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در خصوص مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: واقع امر این است که بحران حاضر نتیجه یک ناکارآمدی و ناشایستگی مضاف و انباشته است که در طول چهار سال مدیریت دانشجویی روی هم قرار گرفته و باعث مسائل این چنینی شده است.

وی افزود: وقتی از مسئولین راجع به سیستم سرمایشی سوال می شود خیلی تخصصی جزءبجزء توضیح می دهند که اشکال چه هست و چطور مشکل مرتفع می شود.

آنها در حضور دانشجویان اعلام کردند که مسئله مالی برای رفع این مشکلات نداریم تنها مانع زمان است؛ سوال این است که آیا فرصت چهار ساله برای رفع مشکلات سیستم سرمایشی کافی نبود؟ اگر بود چرا انجام ندادند؟ این فعال دانشجویی تصریح کرد: اگر نمی دانستند پس جایگاه مدیریت و مسئولیتشان زیر سوال اساسی است که به مسائل اشراف ندارند و اگر می دانستند و انجام نمی دادند به وضوح بی کفایتی و بی اعتنایی به مسائل اساسی دانشجویان را از طرفشان می رساند.

با دانشجو باید با زبان تکریم گفتگو کرد نه تهدید / ادامه کار دکتر علم، دهن کجی به دانشجویان است" میلاد خدری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در واکنش به حاشیه های اخیر در خوابگاه حضرت معصومه(س) و برخورد تند حراست با دانشجویان گفت: اینکه در دمای 60 درجه ای و در اوج امتحانات کولرهای خوابگاه ها کافی نیستند، جرم دانشجویان است؟ وی افزود: مسئولانی که در اتاق هایشان کولرهای نو و گران قیمت است، از اتاق دانشجویانی که در دمای 60 درجه بدون وسایل سرمایشی روز و شب را به سر می کنند، خبر دارند؟! این فعال دانشجویی ادامه داد: اینکه مدیران خوابگاهی با داد و بیداد بر سر خانم های معترض ، وعده چند ساله برای رفع مشکل سیستم های سرمایشی می دهند، اوج بی مسئولیتی است.

خدری تاکید کرد: ادامه کار دکتر علم دهن کجی به دانشجویان است.

ایشان و مدیرانش قبلا هم چنین برخوردهایی از خودشان نشان دادند.

با دانشجو باید با زبان " تکریم" گفتگو کرد نه "تهدید".

کار به اخبار 2030 کشید! این در حالی است که در خبر 20:30 رییس دانشگاه برخورد تند حراست با دانشجویان و بستن درهای خوابگاه حضرت معصومه را تکذیب کرد و حالا دانشجویان شعار می دادند که بیست و سی باور نکن، رییس ما دروغ گفت! " بستن درب های خوابگاه دخترانه حضرت معصومه دانشگاه شهید چمران اهواز! درگیری دانشجویان دختر با مامورین حراست در تاریخ .

بر همین اساس، در پی اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران نسبت به سیستم سرمایشی خوابگاه حضرت معصومه (س) و بستن درب بر روی آن ها از سوی مسئولان، دادستان اهواز به یکی از معاونین خود دستور داد تا موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

بسیج تمام امکانات استان برای حل مشکلات دانشجویان شهید چمران/ با کسانی که کوتاهی کردند برخورد می شود استاندار خوزستان نیز در خصوص اعتراض دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به وضعیت سیستم های تهویه این خوابگاه گفت: اگر دانشجویان همکاری لازم را انجام دهند تمام امکانات استان را برای حل مشکلات آنان بسیج خواهیم کرد.

غلامرضا شریعتی در این خصوص گفت: مرکزی را در منطقه برومی اهواز با همکاری شرکت نفت آماده کرده ایم که دارای 150 اتاق، بسیاز شیک و مجهز و استاندار است و به دانشگاه اعلام کرده ایم تا در صورت نیاز دانشجویان را به این خوابگاه منتقل کنند.

لازم به ذکر است، رییس دانشگاه شهید چمران نیز در جمع دانشجویان معترض در آخرین وعده خود قول مساعد داده است که به محض اتمام ترم، سیستم سرمایشی تا شهریور ماه آماده می شود.


کلید واژه ها: دانشجویان - دانشگاه - خوابگاه - نامناسب - اهواز - چمران - مشکل - مشکلات - شهید - اعتراض - دانشجویی - ماه مبارک رمضان - مسئولان - دختر - شرایط - رمضان - اخبار - معاون - ماه رمضان - عذرخواهی - چهارشنبه - خبرگزاری - خبرنگار - معصومه - مطالعه - دختران - همراه - آینده - گزارش - استرس

آخرین اخبار سرویس:
دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مولود و دستاورد انقلاب بزرگ اسلامی است

ضرورت سرمایه گذاری برای فعالیت های تربیتی در دانشگاه آزاد

پیام تسلیت فرهاد رهبر به یونس شکرخواه

مهلت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

برگزاری آزمون استخدامی دریابانی در هرمزگان

آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی 19 ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری

بررسی ارتباطات علمی و آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی

دانشمند ایرانی مواد دو بعدی با ضخامت چند اتم ساخت

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها

دانشجویان دانشگاه آزاد از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

امروز آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام +عکس

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

حجت الاسلام کلانتری در گفت وگو با فارس مطرح کرد تاسیس مرکزی برای هماهنگی دیدارهای دانشگاهیان دانشگاه آزاد با مراجع تقلید/ اعزام دائمی کاروان های دانشگاهی به قم

توضیحات رهبر درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انتقال دانشجویان دختر

جزییات تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

توسط معاوت فرهنگی وزارت علوم منابع بخش ملی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان اعلام شد

غرق شدن پسر دانشجو در استخر دانشگاه آزاد

احداث سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور دهدشت

عقیلی: ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

جزییات تازه از شرایط انتقال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیح رییس دانشگاه آزاد درباره شرابط انتقال دانشجویان دختر به شهر محل زندگی

رشته های جدید را متناسب با نیاز مناطق ایجاد کنیم

توضیحات درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

با اعلام معاون فرهنگی معاون فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد متقاضی شرکت در مراسم اربعین از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای جانبازان در کلاس های درس

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به یونس شکرخواه

محفل انس با قرآن در دانشگاه آزاد اهواز برگزار می شود

ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

درخشش دانشجویان پیام نور گیلان در مسابقات کشوری قرآن

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

تسهیلات دانشگاه آزاد برای جانبازان در کلاس های درس

اطلاعیه تکمیل ظرفیت فنی وحرفه ای و غیرانتفاعی دوشنبه منتشر می شود

نکاتی که درباره حشره های رباتیک نمی دانید +عکس

طلیعه بصائر در تهران و قرآنیان بوشهر در محضر اساتید

"طب سوزنی" و یا "ایمپلنتی"، کدام استراتژی درمانگر آلام تهران است؟

انتظار دانشگاهیان از دولت محقق نشد/خلاء وزیر علوم مصیبت بزرگی است/به زودی از پا می افتیم!

اختتامیه دومین جشنواره ورزش همگانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد

تقویم روز فناوری/ مورخی که واژه تکنولوژی از اوست

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مستعدترین دانشگاه برای پیشرفت کشور است

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

عکس بهاره رهنما با یک حیوان و تیپ و لباس متفاوت

بزمجه: یادگار دایناسورها

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری +عکس

آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است

نامگذاری اتاق جلسات دانشگاه آزاد واحد شاهین دژ به نام شهید حججی

بهترین ها را تصور می کنم

محرومیت دانشگاه امیرکبیر در زمینه خوابگاه متاهلی

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

ورزش مانع تحصیل و پیشرفت علمی نیست

قدرتمندترین لیزر جهان ارتقا می یابد

رشد موسسات آموزش عالی کشور مبتنی بر نیازهای موقت

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

جشنواره عکاسی موبایلی شهر جهانی یزد

آشنایی دانشجویان ورودی رشته های علوم پزشکی با قوانین دانشگاه در واحد ارومیه

نخستین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های گیلان

استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد واحد دماوند از مسابقات ورزشی

انتخاب نشدن وزیر علوم تاکنون لطماتی به آموزش عالی وارد کرده است

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

فرماندار شاهین دژ: دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از نعمت های اساسی پیروزی انقلاب است

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

افتتاح مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاسیس دانشگاه ویژه سالمندان در چین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

دانشگاه امام جواد یزد موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل شد

برترین دانشگاههای مهندسی و فناوری جهان

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

تشخیص سلوک رفتاری، مهمترین بخش سیره شناسی است

توسعه رشته های کاردانی در اولویت دانشگاه فنی وحرفه ای

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا آخر مهر ماه

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر یونس شکرخواه

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 96 تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد تا 30 مهر

افزایش ظرفیت خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیرکبیر در ترم آینده

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

گفتگوی ویژه خبری 1396/7/26

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل ونقل عمومی

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

راز نابودی تمدن مصر باستان کشف شد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

امشب؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری+تصویر

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری

اعلام نتایج آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه / اسامی پذیرفته شدگان

برگزاری همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

بودجه 2 میلیون دلاری برای ارتقای قوی ترین لیزر جهان

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دیدار با علما و شرایط انتقال دانشجویان دختر

اهدای ­جایزه مدل 34000 مدیریت منابع انسانی به شرکت های برتر

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

ارتقای سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر با گسترش فعالیت ها در محیط های دانشگاهی

امشب آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 96 دانشگاه آزاد اعلام شد +عکس

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دو رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اعلام شد

ارتقای سطح تحصیلی بیش از سه هزار فرزند شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد گیلان

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه های ایران و7 کشور جهان

پسرهای دنبال کسر خدمت به گوش باشند

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند

مشارکت 200 دانشجو در مسابقه ایده های برتر مکانیک

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

نشست «مولانا و دنیای امروز ما» با حضور ابراهیمی دینانی

آیت الله مکارم: عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

آیت الله مکارم: جلوی فرار مغزها گرفته شود

جلوی فرار مغزها گرفته شود

ورود هشت هزار دانشجوی جدید به مباحث قرآنی در دانشگاه پیام نور

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنند

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

ارائه گزارش کارگروه ساماندهی پذیرش دانشجو در کنکور در شورایعالی انقلاب فرهنگی

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

بایدنگاه مدرک گرایی در دانشگاهها تغییر کند / ورود به دانشگاه آسان و خروج بر اساس سواد علمی باشد

عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

هدیه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بزرگداشت روز جهانی عصای سفید

فقدان اعتبارات مانع از اجرای برنامه های عمرانی دانشگاه ارومیه شد

خبر خوش رییس دانشگاه آزاد به دانشجویان دختر

زنان شگفت انگیز ایران

معیارهای انتخاب وزیر علوم چیست؟

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

انتصاب روسای 12 دانشگاه علوم پزشکی کشور

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

جلوگیری از جعل "صدا" با فناوری جدید

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر/ دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع و علما

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

تاکید مراجع تقلید برلزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

همایش ملی ابعاد فرهنگی اقتصاد مقاومتی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی: 50 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

فضای مجازی برای ما یک انتخاب نیست

6 دانشگاه اصفهان در رنکینگ بین المللی هستند

موافقت دانشگاه آزاد برای بازگشت دختران دانشجو به شهر خود

دغدغه ایجاد پیوند قوی بین دانشگاهیان و حوزه های علمیه را دارم

تاکید مراجع تقلید بر لزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد پذیرش بیش از 1.5 میلیون دانشجو در دانشگاه های آزاد سراسر کشور

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

آیت الله سبحانی: تفکیک دانشجویان در دانشگاه ها به عفت جوانان کمک می کند

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد