مطالب مرتبط:
دستور دادستان اهواز برای بررسی اعتراض دانشجویان شهید چمران نسبت به سیستم سرمایشی خوابگاه
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
دستور دادستان برای پیگیری اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز
خوابگاه های جایگزین دانشجویان دختر دانشگاه چمران اعلام شد
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 خرداد 1396 ساعت 15:412017-06-18دانش

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد


دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز در خوابگاه ها با گرمتر شدن هوا و نامناسب بودن سیستم خنک کننده خوابگاه، شرایط دشواری را سپری می کنند؛ - این درحالی است که همزمانی این مشکلات با ایام ماه رمضان و امتحانات، سختی را بر دانشجویان مضاعف کرده است که این مسئله بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

اخبار دانشگاهی را از کانال اخبار دانشگاهی SNN.

ir" دنبال کنید به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشجویان دختر دانشگاه شهید چمران اهواز در خوابگاه ها با مشکلات عدیده رفاهی، بهداشتی، امنیتی و غیره نظیر عدم وجود سالن های مطالعه مناسب، نامناسب بودن فضای نمازخانه، نامناسب بودن سیستم سرمایشی، ناهموار بودن و خطرساز بودن مسیر خوابگاه، نداشتن تلوزیون مناسب و غیره مواجه هستند و همچنین با گرمتر شدن هوا و نامناسب بودن سیستم خنک کننده خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشجویان این مجموعه خوابگاهی شرایط دشواری را سپری می کنند؛ این درحالی است که همزمانی این مشکلات با ایام مهمی چون ماه مبارک رمضان و ایام امتحانات، سختی را بر دانشجویان مضاعف کرده است که این مسئله بارها مورد اعتراض دانشجویان قرار گرفته است.

این موضوع و بی مسئولیتی مسئولان دانشگاه تا جایی پیش رفت که دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به خرابی سیستم های سرمایشی در درمای 50 60 درجه! چهارشنبه گذشته دست به اعتراض زدند.

در همین رابطه همان روز، محمدرضا علم، معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به مشکلات پیش آمده برای دانشجویان ساکن خوابگاه های این دانشگاه که روزهای گرم و سختی را می گذرانند، ضمن ابراز همدردی و عذرخواهی از آن ها، طی سخنانی گفته بود مشکل ایجادشده برای سیستم های خنک کننده خوابگاه های دانشجویی دختران باتوجه به این که دانشجویان روزهای سخت و همراه با استرس امتحانات را در پیش دارند، موجب شده تا دانشجویان روزهای پردغدغه ای را بگذرانند.

وی با تشریح آخرین اقدامات برای رفع این مشکل، ابراز امیدواری کرد که دانشجویان با صبر و تحمل خود به مسئولان دانشگاه کمک کنند تا بتوانیم این دوره سخت را پشت سر بگذاریم و در آینده خدمات بهتری به آن ها ارائه دهیم؛ چرا که در حال حاضر تنها کاری که می توان انجام داد، این است که از طریق خدمات فنی، تمام موتورها و پمپ های چیلر و همچنین خنک کننده ها و تهویه ها را در مدار قرار دهیم و بتوانیم با حداکثر ظرفیت، ایجاد سرمایش کنیم و این کاری است که باید صورت بگیرد و اکنون نیز در حال انجام است.

معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به این که برای کمک به بازدهی بیشتر پمپ های چیلر و خنک کننده ها و خنک تر شدن فضا قالب های متعدد یخ را خریداری می کنیم، عنوان کرد ه بود روزانه بیش از یک میلیون تومان یخ خریداری می کنیم و با این اقدام در حال خنک کردن آب برای کمک به دستگاه ها هستیم تا برودت و سرمایش کافی ایجاد شود.

دختران دانشجو شب امتحان را به جای درس خواندن به دلیل نداشتن کولر روی زمین داغ خوابگاه دانشگاه چمران سر می کنند اعتراض دانشجویان خوابگاه حضرت معصومه(س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به نبود سیستم سرمایشی نمایی از داخل نمازخانه خوابگاه حضرت معصومه که این روزها محلی برای اقامت خوابگاهیان تبدیل شده کولرهای خوابگاه حضرت معصومه(س) را بعد از پایان امتحانات تعمیر می کنیم!/ مجبوریم صبر کنیم" خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز در گفت وگو با خبرگزاری دانشجو، در خصوص مطالبات و اعتراض دانشجویان، خصوصا دانشجویان خوابگاهی به وجود مشکلات رفاهی در خوابگاه حضرت معصومه(س) گفت: متاسفانه شرایط آب و هوایی اهواز نامناسب است و اکنون درجه حرارت به 54 درجه رسیده است.

وی افزود: سیستم سرمایشی خوابگاه فرسوده است و چیلرها جواب گوی این حجم گرما نیستند، برای بهبود این شرایط احتیاج به یک بازسازی اساسی است که برنامه ریزی های آن صورت گرفته است؛ اما تا زمان حضور دانشجویان در خوابگاه و وجود امتحانات آنها امکان تعمیرات وجود ندارد.

رییس دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: اگر اکنون اقدام به تعمیرات بزنیم همین سیستم اندک سرمایشی هم از دست می رود و با توجه به دمای هوا زندگی برای دانشجویان غیر ممکن می شود، بنابراین مجبوریم تا پایان امتحانات دانشجویان صبر و بعد اقدام به بازسازی کنیم.

خواجه ادامه داد: برنامه ریزی ها برای تعمیرات صورت گرفته است و مجبوریم تا 10 روز آینده که امتحانات پایان می پذیرد تحمل کنیم تا بتوانیم دست به تعمیر بزنیم.

اگر شورای صنفی دانشگاه شهید چمران اهواز تشکیل می شد کار به این وخامت نمی کشید" در همین رابطه سیدمحمد آل عمران، مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در خصوص مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: اعتراضات به وجود آمده و گسترش آن در واکنش به عدم پاسخگویی قبلی مسئولین به مطالبات دانشجویان است و اگر پیش از این به خواسته های به حق دانشجویان خوابگاهی رسیدگی می شد و با الفاظ تهدید آمیز و جواب های سربالا با معترضین برخورد نمی شد، مسئله شدت فعلی را نداشت.

وی افزود: اینکه معاون دانشجویی دانشگاه، دانشجویان معترضی که با وجود گرمای شدید و بی سابقه در خوابگاه اقامت دارند را دعوت به صبر و تحمل می کند و دست به اقدامات نابخردانه و موقتی بزند، طبیعی است که نه تنها باعث آرامش خاطر دانشجویان نشده؛ بلکه سبب شدت اعتراضات هم خواهد شد.

مسئول کانون مطالبه گری بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز تصریح کرد: آیا دکتر علم حاضرند، به فرزندان خودشان هم در این گرما، بدون سیستم خنک کننده و با وجود روزه داری و ایام امتحانات بگویند صبر و تحمل کنید؟! مسئولین دانشگاه شهید چمران اهواز با شهامت ناکارآمدی خود را بپذیرند" یک فعال دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در خصوص مشکلات دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: واقع امر این است که بحران حاضر نتیجه یک ناکارآمدی و ناشایستگی مضاف و انباشته است که در طول چهار سال مدیریت دانشجویی روی هم قرار گرفته و باعث مسائل این چنینی شده است.

وی افزود: وقتی از مسئولین راجع به سیستم سرمایشی سوال می شود خیلی تخصصی جزءبجزء توضیح می دهند که اشکال چه هست و چطور مشکل مرتفع می شود.

آنها در حضور دانشجویان اعلام کردند که مسئله مالی برای رفع این مشکلات نداریم تنها مانع زمان است؛ سوال این است که آیا فرصت چهار ساله برای رفع مشکلات سیستم سرمایشی کافی نبود؟ اگر بود چرا انجام ندادند؟ این فعال دانشجویی تصریح کرد: اگر نمی دانستند پس جایگاه مدیریت و مسئولیتشان زیر سوال اساسی است که به مسائل اشراف ندارند و اگر می دانستند و انجام نمی دادند به وضوح بی کفایتی و بی اعتنایی به مسائل اساسی دانشجویان را از طرفشان می رساند.

با دانشجو باید با زبان تکریم گفتگو کرد نه تهدید / ادامه کار دکتر علم، دهن کجی به دانشجویان است" میلاد خدری، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید چمران اهواز در واکنش به حاشیه های اخیر در خوابگاه حضرت معصومه(س) و برخورد تند حراست با دانشجویان گفت: اینکه در دمای 60 درجه ای و در اوج امتحانات کولرهای خوابگاه ها کافی نیستند، جرم دانشجویان است؟ وی افزود: مسئولانی که در اتاق هایشان کولرهای نو و گران قیمت است، از اتاق دانشجویانی که در دمای 60 درجه بدون وسایل سرمایشی روز و شب را به سر می کنند، خبر دارند؟! این فعال دانشجویی ادامه داد: اینکه مدیران خوابگاهی با داد و بیداد بر سر خانم های معترض ، وعده چند ساله برای رفع مشکل سیستم های سرمایشی می دهند، اوج بی مسئولیتی است.

خدری تاکید کرد: ادامه کار دکتر علم دهن کجی به دانشجویان است.

ایشان و مدیرانش قبلا هم چنین برخوردهایی از خودشان نشان دادند.

با دانشجو باید با زبان " تکریم" گفتگو کرد نه "تهدید".

کار به اخبار 2030 کشید! این در حالی است که در خبر 20:30 رییس دانشگاه برخورد تند حراست با دانشجویان و بستن درهای خوابگاه حضرت معصومه را تکذیب کرد و حالا دانشجویان شعار می دادند که بیست و سی باور نکن، رییس ما دروغ گفت! " بستن درب های خوابگاه دخترانه حضرت معصومه دانشگاه شهید چمران اهواز! درگیری دانشجویان دختر با مامورین حراست در تاریخ .

بر همین اساس، در پی اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید چمران نسبت به سیستم سرمایشی خوابگاه حضرت معصومه (س) و بستن درب بر روی آن ها از سوی مسئولان، دادستان اهواز به یکی از معاونین خود دستور داد تا موضوع را بررسی و نتیجه را اعلام کند.

بسیج تمام امکانات استان برای حل مشکلات دانشجویان شهید چمران/ با کسانی که کوتاهی کردند برخورد می شود استاندار خوزستان نیز در خصوص اعتراض دانشجویان دختر خوابگاه حضرت معصومه (س) دانشگاه شهید چمران اهواز نسبت به وضعیت سیستم های تهویه این خوابگاه گفت: اگر دانشجویان همکاری لازم را انجام دهند تمام امکانات استان را برای حل مشکلات آنان بسیج خواهیم کرد.

غلامرضا شریعتی در این خصوص گفت: مرکزی را در منطقه برومی اهواز با همکاری شرکت نفت آماده کرده ایم که دارای 150 اتاق، بسیاز شیک و مجهز و استاندار است و به دانشگاه اعلام کرده ایم تا در صورت نیاز دانشجویان را به این خوابگاه منتقل کنند.

لازم به ذکر است، رییس دانشگاه شهید چمران نیز در جمع دانشجویان معترض در آخرین وعده خود قول مساعد داده است که به محض اتمام ترم، سیستم سرمایشی تا شهریور ماه آماده می شود.


کلید واژه ها: دانشجویان - دانشگاه - خوابگاه - نامناسب - اهواز - چمران - مشکل - مشکلات - شهید - اعتراض - دانشجویی - ماه مبارک رمضان - مسئولان - دختر - شرایط - رمضان - اخبار - معاون - ماه رمضان - عذرخواهی - چهارشنبه - خبرگزاری - خبرنگار - معصومه - مطالعه - دختران - همراه - آینده - گزارش - استرس

آخرین اخبار سرویس:
درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

مهدی مریزاد رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

جشنواره های بالون در کشورهای مختلف

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

تصاویر دیدنی از غارهای جهان‎

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

راهپیمایی روز قدس؛ نمایشی بین المللی برای اقتدار تمام امت اسلام

دانشمند ایرانی دوربین بدون لنز ساخت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

برای شاد بودن باید چیکار کنیم؟

درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

پرداخت تسهیلات به دانشجویان کارآفرین در دانشگاه علمی کاربردی لرستان

محققین دوربینی کاملاً مسطح ساخته اند که بدون نیاز به لنز، عکس می گیرد

دانشگاه جامع علمی کاربردی سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) در ترم های جدید ثبت نام می کند.

اعتراض کانون استادان دانشگاه آزاد به روحانی/ بیش از 30 درصد از رشته محل های ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد حذف شده است

دانشگاهی با سرویس بدون راننده + ویدئو

درخواست کمک از رییس جمهور برای حل مشکل کدرشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بررسی 173 مورد تقاضای ثبت اختراع در دانشگاه تبریز

دانشمند ایرانی دوربین بدون لنز ساخت

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

سرگذشت کتاب مرجع در ایران

طی نامه ای صورت پذیرفت درخواست کمک از رییس جمهور برای حل مشکل کدرشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دکتری علوم پزشکی امشب پایان می یابد

راهپیمایی روز قدس - استانها

راهپیمایی روز قدس - تهران ـ 2

ورودی های مجریان صدا و سیما از خروجی های دانشگاه جامع فرهنگ و هنر اصفهان

آزمون ارتقا و گواهینامه دستیاری 15 تیر برگزار می شود

هم اندیشی فعالان دانشجویی واحد اراک با رییس و معاونان دانشگاه

راهپیمایی روز جهانی قدس در قم

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه کارآفرینی

حضور شخصیت ها در راهپیمایی روز جهانی قدس

راهپیمایی روز قدس - تهران

قدس 96/ انقلاب اسلامی ایران عامل حیات مساله فلسطین

حضور گسترده مردم در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران

این انگشت چوبی، یکی از قدیمی ترین اندام های مصنوعی جهان است

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس/ حضور گسترده مردم در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران

دلیلی ندارد ایران صلح طلب آسیب پذیر باشد

برنامه های نظارتی بر عملکرد دانشگا ه ها برای رسیدن به تراز بین المللی تدوین می شود

برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برای تقویت پژوهش و فعالیت های دانش بنیان

سیستم خورشیدی برای تصفیه آب شور

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پزشکی

اهدای دکترای افتخاری به بیضایی از طرف دانشگاه اسکاتلند

هند 31 ماهواره به فضا پرتاب کرد

انسان با 26 تلسکوپ به دنبال زمین دوم

گزینه خریداستقلال،به کره رفت!

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

گامی جدید در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

فارغ التحصیلان محیط زیست به رییس جمهور نامه نوشتند

خداحافظی با چراغ های راهنمایی؟

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

اسکندری در گفت و گو با فارس مطرح کرد تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

دانشمندان در پی پرده برداشتن از راز اورانوس و نپتون هستند

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

محسن هاشمی کاندیدای شهرداری نمی شود

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

دانشمندان در پی پرده برداشتن از راز اورانوس و نپتون هستند

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

حیدر العبادی: موصل تا چند روز آینده به طور کامل آزاد می شود

انسان با 26 تلسکوپ به دنبال زمین دوم

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

طی بیانیه ای صورت گرفت دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

دعوت شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند از مردم برای حضور در راهپیمایی

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد

موج حمایت ایرانی ها و افغانستانی ها برای ادامه تحصیل «مهدی جعفری»

اعلام برگزیدگان بخش آوایی جشنواره سراسری قرآن وزارت بهداشت

پذیرش دانشجو در 92رشته -گرایش مقطع کارشناسی ارشد واحد اراک

استفاده از اتومبیل های خودران برای جا به جایی دانشجویان دانشگاه میشیگان

استفاده از اتومبیل های خودران برای جا به جایی دانشجویان دانشگاه میشیگان

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعلام جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

نگاه روزنامه اصفهان امروز به اهدای عضو رضایتمندانه اصفهانی ها

رقابت 8 هزار داوطلب دکتری برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

جزییات انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سردرگمی متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سکوت خبری!+تکمیلی

آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد از امروز

طرح کارورزی از امروز کلید می خورد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

خداحافظی با چراغ های راهنما؟

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

چرا دانشجویان تئاتر از حذف پایان نامه نظری خوشحالند؟

گفتگوی ویژه خبری 1396/3/31

موج حمایت ایرانی ها و افغانستانی ها برای ادامه تحصیل «مهدی جعفری»/وزارت علوم یاری کند

سفاکان صهیونیست رویای واهی ارض موعود را به گور خواهند برد

پیام تسلیت دکتر نوریان به خانواده دانشجوی واحد میاندوآب

انتخاب رشته مقطع ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت خاطرات در سلول توسط محقق ایرانی دانشگاه ام آی تی

رقابت بیش از 8 هزار داوطلب دکتری تخصصی برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

روبات حفار ساخته شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم تغییر کرد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد ؛ از عصر امروز

ساخت نانوبتنی با قابلیت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تبدیل هتل دانشگاه آزاد به پارک علم و فناوری

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امروز آغاز می شود

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

سردرگمی متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سکوت خبری!

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعزام حدود 1000 نفر از دانشجویان دانشگاه های کشور به مناطق زلزله زده از تیرماه/ مسمومیت به خاطر توزیع بسته های غذایی در مناطق زلزله زده کذب است

دانشجوی دانشگاه آزاد بجنورد در مسابقات جودو کارگران جهان طلایی شد

جزییات انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

مسابقات شطرنج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

چرا هواپیماها در گرمای شدید قادر به پرواز نیستند؟

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از امروز+ جزییات

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اطلاعیه های دانشگاه فرهنگیان در خصوص ثبت نام پذیرفته شدگان آموزش و پرورش

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعلام نتایج آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

خداحافظی با چراغ های راهنمایی؟

دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

حذف پرداخت هزینه دانشجویان روزانه ورودی قبل 93 در دانشگاه حکیم

امکانات منابع طبیعی گالیکش برای مقابله با آتش سوزی جنگل تقویت می شود

دعوت وزارت علوم از مردم و دانشگاهیان برای حضور در راه پیمایی روز قدس

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیضا

برگزاری دوره های مشترک دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاههای اروپا

بهره برداری از بیمارستان فرهیختگان تا پایان تابستان/راه اندازی مجمع خیرین در استان ها

نوای ملکوتی موذنان دانش آموز و دانشجو شهرستان رشت در آموزشکده فنی وحرفه ای سمارشت طنین انداز شد

طی بیانیه ای صورت گرفت دعوت مجمع تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد از مردم برای حضور در راهپیمایی فردا

ملت ایران محکم تر از سال های گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا می کنند

رقابت بیش از 17 هزار داوطلب در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

برگزاری دوره های مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های اروپا

اقدام موثر دانشمند ایرانی در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

هنوز صدای فریاد کمک خواهی کودکان از خرابه های صبرا و شتیلا به گوش می رسد!

دعوت وزارت علوم از مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

ایرانی مقاوم در مقابل تروریسم

برگزاری جشن تکلیف در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای دانشگاه آزاد اسلامی لازم است

تسهیلات ویژه بانک ملی ایران برای نخبگان

گزارش تسنیم از سرنوشت تحصیلی یک نخبه افغانستانی

رخصت اینستاگرامی بیت سعیداز فرهاد

باتری که هرگز یخ نمی زند

دانشکده میراث فرهنگی بین المللی می شود

رتبه سوم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در تولید مقاله های برتر

کشف جدید ناسا: کشف 10 سیاره شبیه به زمین و با امکان وجود حیات

یادمان شهدای دانشجو اندیمشک

ثبت خاطرات بر روی سلول ها

دیدگاه تکامل زیستی در نفی خدا تبیین و نقد نظرگاه داوکینز

جایگاه دانشگاه ها باید از محل تدریس به محل تولید علم و تکنولوژی تبدیل شود

راز جوان ماندن/کشف راهی جدید برای مقابله با پیری

ساخت نانوبتنی با قابلیت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

محسن هاشمی کاندیدای شهرداری نمی شود

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

حمایت بانک ملی از نخبگان

تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب

راهنمای گام به گام ثبت نام در آزمون GRE عمومی

دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه ها با رهبری/عکس

تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب

آیا میدانید؛ از سال 2016 فعالیت 26 تلسکوپ برای کشف سیارات شبیه زمین آغاز شده است؟!

​دعوت دکتر نوریان از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس/ کاربنیان؛ محور فعالیت های سازمان سما

رونمایی از پوستر اولین یادبود عباس کیارستمی

نبض دانشجو/ از امتحانات پایان ترم تا اعزام به خارج

عضویت آزمایشگاه آنالیز پیشرفته دانشگاه خلیج فارس بوشهر درشبکه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری

عضویت آزمایشگاه آنالیز پیشرفته دانشگاه خلیج فارس بوشهر درشبکه فناوری های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری

استانداربوشهر: اردوگاه های علمی دانش آموزی در این استان ایجاد شود

استانداربوشهر: اردوگاه های علمی دانش آموزی در این استان ایجاد شود

دانشمندان دانشگاه MIT: سلولهای مخمر می توانند با پیری مبارزه کنند

ثبت خاطرات روی سلول ها به همت محقق ایرانی دانشگاه MIT

پایان فصل پنجم کاوش باستان شناسی کهنک سربیشه

احمدی خبر داد تدوین طرح ساماندهی و هدفمندسازی آموزش عالی در شورای عتف

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

اعلام اسامی داوران نخستین جشنواره عکس هشت

اسامی برگزیدگان هفتمین «مسابقه ملی فناوری نانو» اعلام شد

تولید آب شیرین با استفاده از انرژی خورشید و فناوری نانو

ثبت خاطرات در سلول توسط محقق ایرانی دانشگاه ام آی تی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی فارس: دانشگاهیان با رعایت ضوابط در سرنوشت جامعه تأثیرگذار هستند

طرح ساماندهی آموزش عالی تصویب شد

راهنمای گام به گام ثبت نام در آزمون GRE عمومی

تبدیل ادرار به برق، عوامل بیماری زا در فاضلاب را هم می کشد

پیشتازی دانشگاه صنعتی اصفهان در انتشار مقالات یک درصد برتر ایران

غبارروبی مزار شهدای گمنام همراه با گرامیداشت شهید چمران در واحد شیراز

حمایت شرکت شهرک های صنعتی فارس از پایان نامه های دوره های تحصیلات تکمیلی

گامی جدید در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

بازید مدیرکل دفتر سیاست گذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم از پارک علم و فناوری سلامت

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

اطلاعات جدید ناسا درباره سیاره های شبیه زمین

وجود مواد معدنی متنوع در مریخ

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد

گرمای شدید و ضعف سیستم سرمایشی در خوابگاه دانشگاه شهید چمران اهواز خبرساز شد