مطالب مرتبط:
آموزش رایگان هم رایگان نیست/ ظرفیت های خالی دانشگاه های دولتی نصیب دانشجویان پولی می شود
بهره مندی 10 هزار نفر از آموزش های مهارتی در سیستان و بلوچستان
نقش آموزش های مهارتی در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی و محوری است
صادرات استان لرستان امسال تا 28 درصد افزایش یابد
امنیت غذایی و کاهش فقر با افزایش 25 درصد تولید برنج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 خرداد 1396 ساعت 15:152017-06-18دانش

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد


ایرنا - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ابراز امیدواری کرد تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی بویژه برای نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است به 70 درصد افزایش پیدا کند.

- مجتبی شریعتی نیاسر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا فرهنگی، با بیان اینکه یکی از بندهای مهم طرح آمایش آموزش عالی ماموریت گرا کردن دانشگاه ها است، افزود: در این رابطه در برنامه ششم توسعه بر ماموریت گرایی دانشگاه ها، کار ویژه ای صورت گرفته و برهمین اساس دانشگاه ها به چهار دسته تقسیم شدند.

وی بیان کرد: یک دسته دانشگاه محلی و استانی، دسته دوم منطقه ای، سوم دسته ملی و دسته چهارم دانشگاه هایی با ماموریت فراملی، که در برنامه ششم توسعه این دسته بندی صورت گرفته و بر این اساس دانشگاه هایی که در سطح فراملی هستند یک وظایف فوق العادی برعهده این مراکز نهاده شده است.

وی گفت: این وظایف عبارت است از توسعه تحصیلات تکمیلی، ورود به عرصه جهانی، گسترش مرزهای دانش و غیره و از طرفی آن دسته از دانشگاه هایی که در سطح محلی و استانی هستند وظایف آنها توسعه دورهای مهارتی، گسترش راههای تقاضا محور و یا نیازمحور در منطقه، توجه ویژه به آموزش های مهارتی و غیره است.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه تا کنون دانشگاه ها به اسم تفکیک نشده اند و با این جهت گیری درصدد برنامه ریزی برای مراکز عملی هستیم، افزود: این مسیر خوبی است که در برنامه ششم توسعه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاه ها طرح ریزی شده است.

وی گفت: این طرح جدیدی نیست، در دولت یازدهم، ماموریت گرایی دانشگاه ها مبتنی بر اهداف مندرج در اساسنامه ها دنبال می شد و برای مثال می توان به این مطلب اشاره کرد که در دانشگاه هایی که تاسیس آن قرار بود در علوم انسانی پیش رود؛ نباید در حوزه غیرعلوم انسانی آن را به وجود آورد و یا اینکه دانشگاهی که در ابتدا برای هنر ساخته شده، نباید به بخش های غیرهنری ورود پیدا کند و همینطور دانشگاهی که برای اهداف حضوری پرداخته شده نباید در حوزه غیر حضوری مورد استفاده قرار گیرد.

شریعتی نیاسر ادامه داد: در این رابطه می توان به دانشگاه هایی اشاره کرد که وابسته به دستگاه های اجرایی است و برای پوشش نیازهای این نهادها ساخته شده اند و نباید پذیرش دانشجوی آزاد داشته باشند.

وی مشکلات عدم توجه به این موارد را شامل وجود صندلی های خالی، تقویت بی کیفیتی، رشد بی رویه کمی در آموزش عالی، ظرفیت مازاد غیرضروری و در نهایت تحمیل هزینه به دستگاه اجرایی برشمرد که عمدتا مربوط می شود به دانشگاههای که سربار دولت هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: یک بخش دیگر هم در عرصه ماموریت گرایی آموزش های مهارتی است؛ در کشور دو دانشگاه بزرگ مهارتی وجود دارد یکی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دیگری دانشگاه فنی حرفه ای است و این دو مرکز علمی از دانشگاههای توانمند کشور به شمار می روند به گونه ای که در سطح بین الملل هم مطرح هستند.

وی گفت: آلمان درخواست کرده که بتواند با این مراکز علمی مهارتی ایران، آموزش های تکنسینی خود را توسعه دهد، کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی(او آی سی - OIC - در اجلاس کامستک(کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری های اسلامی)، مهارتی های علمی ایران را برای 25 سال آینده خود مورد توجه قرار دادند و این نشان از آن است که وزارت علوم باید رویکرد ویژه و برنامه محوری برای آموزش های علمی مهارتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های علمی مهارتی باید به صورت یکپارچه مورد حمایت قرار گیرند، افزود: بحث تجمیع دانشگاه های مهارتی برای ارتقاء سطح بهره وری مطرح شده و دنبال می شود و ماموریت ها تغییر نکرده و با قدرت ادامه خواهد داشت و از طرفی تامین کننده نیاز دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستانی کشور نیز به شمار می رود و دانشگاه علمی کاربردی نیز در قالب تجمیع همچنان باید ماموریت خود را برای بالا بردن سطح دانش شاغلین دنبال کنند.

شریعتی نیاسر گفت: در همین راستا دو کار انجام شده یکی اینکه در بخش مهارتی موارد غیر مرتبط را حذف کردیم و به عنوان مثال اگر یک موسسه برای دوره های علمی کاربردی و در دوره های خاصی تعریف شده و در مقابل دوره های غیر مرتبط در آن تدریس می شود، این دوره ها را حذف کردیم و در این رابطه تعداد رشته محل های دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هدفمند شده و نسبت به سال 95 کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: این کاهش در واقع به معنای هدفمند کردن آموزش های علمی مهارتی است و امروز ظرفیت کاردانی کشور در آموزش های مهارتی در حدود 61 درصد است و ظرفیت کارشناسی نا پیوسته در بخش مهارتی در حدود 39 درصد است و امید است تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به حدود 70 درصد برسد که درصد خوبی است و نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است، بتواند به این بستر ورود پیدا کند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: طرح آمایش آموزش عالی، باز شدن میدان عمل برای دانش آموختگانی است که می خواهند وارد کسب و کار شوند و کارآموزی به راه اندازند و مدیریت کسب و کار را بهتر درک کنند و امسال به درخواست دانشجویان ظرفیت پذیرش دانشگاه های خوب و مطرح کشور را برای رشته مدیریت کسب و کار افزایش داده ایم.

وی ادامه داد: بند سوم طرح آمایش آموزش عالی مربوط است به ساماندهی موسسات و در این رابطه طرحی تدوین شده که در قالب این طرح موسسات نوپا و کمتر از 15 سال بتوانند در بستر دانشگاه های بزرگ رشد پیدا کرده و ارتقاء یابند و از این طریق کمبودها و کسری امکانات منابع انسانی خود را در دانشگاه مادر در منطقه خود جبران کنند و آموزش عالی نیز در این هم افزایی بتواند به این موسسات بهتر مجوز دهد تا زمینه رشد آنها فراهم شود.

شریعتی نیاسر گفت: طرح ساماندهی آموزشی به دانشگاه ها ابلاغ شده و بزودی در دانشگاه ها منتشر می شود و امید است از این موقعیتی که بوجود آمده، دانشگاه ها بتوانند در یک فضای همراهی با دانشگاه ها بزرگ به یک تراز واقعی برسند و در واقع دانشجویان و اساتید و مجموعه دانشگاه ها هم بتوانند از امکانات دانشگاه های بزرگ و مادر استفاده کنند و این طرح به معنای ادغام یا الحاق نیست و دانشگاهها جایگاه و اعتبار خود را دارند.

** تبدیل وضعیت مدرسان دانشگاه ها به هیات های علمی معاون آموزشی وزیر علوم درمورد دستورالعمل ابلاغی تبدیل وضعیت مدرسان به هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان گفت: این طرح برای مدرسان دانشگاه های مانند فنی حرفه ای و فرهنگیان جهت برخورداری از امتیاز هیات علمی تهیه شد و طبیعی است که هر دستورالعملی مولفه ها و شاخص های خود را دارد و این امکان وجود دارد که شامل همه مدرسان نشود و بدین صورت پیش بینی می شود حدود 60 درصد از مدرسان دانشگاه فرهنگیان تبدیل وضعیت شوند.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان قرار است گزارش اعمال این دستورالعمل را ارائه دهد که در نتیجه ببینیم چند درصد از مدرسان دانشگاه شامل این طرح می شوند.

گرچه مشکل تعدادی از آنها با این رویه حل نمی شود، اما دانشگاه فرهنگیان پیشنهاداتی در این خصوص به آموزش عالی ارائه داده و موضوع در حال بررسی است.

فراهنگ ** 1417 ** خبرنگار: سید مهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوند
کلید واژه ها: دانشگاه - برنامه ششم توسعه - آموزش - توسعه - برنامه - علوم انسانی - هایی - شریعتی - علوم - کاردانی - افزایش - درصد - فناوری - برنامه ریزی - رابطه - نهاده - ایرنا - منطقه - نظام - عالی - صورت - خبرنگار - تحصیلات - یکشنبه - مشکلات - آینده - معاون - وزارت - هزینه - آزاد

آخرین اخبار سرویس:
فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

ظرفیت و بازار کار رشته ی مهندسی عمران بدون آزمون دانشگاه آزاد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

کشف فسیل گل صد میلیون ساله در میانمار +عکس

30 ضربه آزاد برتر سال 2017

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

انتخاب رشته مجدد «دانشگاه آزاد» آغاز شد

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد!

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی لرستان ثبت نام تا 5شهریور ادامه دارد

افتتاح اولین پایگاه علمی بسیج شهرستان سرپل ذهاب

فرآیند هجدهمین فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه آغاز می شود

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

افزایش مهارت و کیفیت تحصیلی در دستور کار دانشگاه های علمی کاربردی گلستان

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

فرصت مجدد دانشگاه آزادبرای انتخاب رشته

مجموعه تنوع زیستی و ذخایر ژنتیکی گیاه پزشکی ایران

چاپ مقاله دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی رامسر با نمایه علمی – پژوهشی

فراخوان نیمه متمرکز جذب هیات علمی از 4 شهریور آغاز می شود

فرصت دوباره داوطلبان دانشکاه آزاد برای انتخاب رشته

جایزه زنان در علم به پرفسور صفوی استاد دانشگاه شیراز اهدا شد

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد

دیدارهای امروز دکتر ظریف

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص برگزاری آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه

دانشگاه تهران برترین دانشگاه ایرانی در نظام رتبه بندی شانگهای 2017

مسجد بلال دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر

آغاز اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

بیمه برای زنان خانه دار و مشاغل آزاد

تصویری از یک سلول قلب مانند در یک لخته خونی

فرصت مجدد دانشگاه آزاد به داوطلبان برای انتخاب رشته کنکور 96

آغاز فراخوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی از چهارم شهریورماه

دانشگاه آزاد اسلامی آباده در بیش از 50 رشته بدون آزمون دانشجو می پذیرد

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

برگزاری جشنواره اختراعات و ابتکارات «رویش زاگرس» در کرمانشاه

پوشش های مقاوم در برابر سوختن ساخته شدند

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

نامگذاری کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید محسن حججی

دانشجویان ایرانی برای اعزام به کره جنوبی بورس می شوند

امیدواریم در دوران تصدی «ضیاء هاشمی» مبنای تعاملات در آموزش عالی قانون باشد

تاسیس کرسی «ارتباطات علم و فناوری» در دانشکده علوم ارتباطات

برداشت بیش از 18 تن شالی از مزارع تحقیقاتی واحد بندرگز‎

نشست خبری اپرای عشق و عقل و آدمی

تشریح نحوه پذیرش بدون آزمون کارشناسی موسسه آموزش عالی بهزیستی

ساخت پوشش های مقاوم در برابر سوختن

گلایه داوطلبان کنکور سراسری: چرا برخی ظرفیت ها در کد رشته های مهم پزشکی دانشگاه آزاد حذف شد؟

امکانات مورد نیاز نخبگان در دانشگاه آزاد فراهم می شود

400 نفر کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای هیات علمی فنی شدند

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

کارآمدی رشته های کاردانی و کارشناسی واحد گلپایگان در آینه آمار

درخشش دانشجوی گیلانی در المپیاد شمشیربازی دانشجویان جهان

سلفی که برای بهرام رادان دردسرساز شد + عکس

الزام دانشگاههای استان به ایجاد شرکتهای دانش بنیان

راهیابی دانش آموز سما واحد کرج به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی

فعالیت دو هزار مدرس در 19 مرکز آموزشی علمی کاربردی گلستان

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران «منطقه چهارمحال و بختیاری»

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشگاه علمی کاربردی آران و بیدگل/تحصیل 600 دانشجو در 17 رشته

ثبت نام و پذیرش دانشجوی بدون کنکور در بیش از 40 رشته تحصیلی واحد بجنورد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

اعطای بورس تحصیلی به نخبگان دانشگاه آزاد

کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد یاسوج به نام شهید "محسن حججی" نامگذاری شد

احتیاج به یک بسترسازی مناسب جهت تولید علم و فن آوری در دانشگاه هاست

تجهیز دو آزمایشگاه همکار استاندارد در دانشگاه آزاد اسلامی رفسنجان

درخشش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت

ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی؛ پشت سر گذاشتن دغدغه های کنکور

کیمیای علم به عمل

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

فرصت مجدد انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد از امروز

استارت آپ تولید محتوای دیجیتال 10 شهریور در دانشگاه پیام نور

واحد بابل در حوزه بالینی و علوم آزمایشگاهی توانمند و مطرح است

ویژگی های شاخص «کامل الزیارات» به عنوان گنجینه زیارتی شیعه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

تولید مرکب نانو در دانشگاه آزاد واحد یادگار امام خمینی (ره) شهرری

افتتاح فاز دوم باغ پرندگان تهران

مرجع تایید رشته های دانشگاه آزاد کمیته سه نفره است

کره جنوبی با اعطای بورس به دانشجویان ایرانی موافقت کرد

دانشگاه ها در مقابل جذب زنان در هیات های علمی مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

دیدار دکتر ولایتی با رییس حزب فضیلت عراق

رتبه 85 کنکور: آرامش من معجزه خدا بود

تایید رشته های دانشگاه آزا داسلامی بر اساس قانون بر عهده کمیته سه نفره است

سوتی دردسرساز بهرام رادان + عکس

آغاز فرصت مجدد ثبت نام انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

اسکان 343 دانش آموز و دانشجو در خوابگاه های کمیته امداد

جشن فارغ التحصیلی 80 دانشجوی فرهنگی

آشنایی با رشته های هنری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی

پشت کنکوری های دانشگاه آزاد به صف شدند

افتخار بین المللی دانشجویان دانشگاه صنعتی

افتخارآفرینی دانش آموز سما واحد کرمان در جشنواره جوان خوارزمی

فرصت مجدد انتخاب رشته دانشگاه آزاد به داوطلبان

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

گزارش تصویری تجلیل از آزادگان دانشگاه مازندران

دانشگاه امیرالمومنین(ع) اهواز بدون آزمون دانشجو می پذیرد

اعلام جزییات اصلاحات رشته محل های گروه علوم پزشکی دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ستفا از ایده های فناورانه حمایت می کند

اسکندری در گفت وگو با فارس: امیدواریم در دوران تصدی ضیاء هاشمی قانون مبنای تعاملات در آموزش عالی باشد

تولید مرکب نانویی دوست دار محیط زیست

دانشجوی تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی کرج به تیم ملی دعوت شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

بازدید نمایندگان وزارت بهداشت از دانشگاه آزاد دماوند

نظارت و ارزشیابی مدارس و آموزشکده های سما بر اساس بخشنامه ارتقای برند

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

مراسم کلنگ زنی دو پروژه خیر ساز

وزارت علوم سریعا وضعیت دانشجویان بورسیه را تعیین تکلیف کند

افزایش دو رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور

آغاز انتخاب رشته های با آزمون دانشگاه آزاد در فرصت مجدد

کشف قدیمی ترین هسته یخی زمین+عکس

رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود می دانم

پذیرش دانشجوی بدون آزمون در بیش از 50 رشته دانشگاه آزاد اسلامی سوادکوه

آغاز انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد/ انتشار لیست اصلاحات رشته محل های گروه پزشکی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

ضیا هاشمی: رشد و توسعه علمی اولویت وزارت علوم است

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی همدان در 110 رشته تحصیلی

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد آغاز شد

اولین دوره جشنواره نشریات دانشجویی مستقل برگزار شد

افزایش 10 درصدی شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی در سال جدید

ضرورت تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه

شهریه دانشگاه های غیرانتفاعی 10 درصد افزایش دارد

دانشگاه ها برای جذب هیات علمی زن مقاومت می کنند/قوانین برای اشتغال زنان دست و پا گیر است

آغاز ثبت نام دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای نظام آموزش عالی مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی

کمیت و کیفیت در دانشگاه های آزاد

ناسا در پی تولید اکسیژن از اتسمفر مریخ است

تصویب احداث مجتمع آموزشی از ابتدایی تا دبیرستان سما در کرمانشاه

جزییات جذب متقاضیان راتبه اعلام شد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

دانشگاه های همدان و معضل صندلی های خالی از دانشجو

خوشه های فناوری در مراکز علمی کاربردی لرستان راه اندازی می شود

سرپرست وزارت علوم: زمینه تقویت نشاط و پویایی بیشتری در دانشگاه ها فراهم خواهد شد

کلیه اخبار کنکوری و دانشگاهی 30 مرداد 96

دانشجویان پژوهشگاه منحل شده «شاخص پژوه» آزمون می دهند

مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر حل خواهد شد

آغاز مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان تحصیل در دانشگاه آزاد

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

حمایت "ستفا" از ایده های فناورانه/کانون خلاقیت در مراکز علمی کاربردی جهاد تاسیس می شود

ساخت نانوپوشش هایی که پس از سوختن ساختارشان حفظ می شود

ارتقای مرتبه عضو هیأت علمی واحد میانه به استادیاری

قدردانی شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی از دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار

قدردانی از رییس دانشگاه آزاد اسلامی گیلان در همایش تجلیل از خادمان راهیان نور

عضویت 2 هزار دانشجو در کانون های فرهنگی و دانشجویی جهاددانشگاهی لرستان

سرپرست وزارت علوم رشد و توسعه علمی کشور را اولویت برنامه خود اعلام کرد

اصلاحات رشته محل های پزشکی دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد

ثبت نام های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی و استرس هایی که نداریم

تلاش برای حل مشکل خوابگاهی دانشگاه هنر/ایجاد پارک هنر و فناوری در دانشگاه

چشم مخصوص روباتها ساخته شد

دانشیار دانشگاه یزد برگزیده اولین دوره جایزه ملی زنان در علم شد

دکتر ظریف در برنامه گفتگوی ویژه خبری

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

فراخوان ارسال مقاله به نشریات علمی تخصصی داخلی ، فارسی و لاتین‎

انحلال «شاخص پژوه» و سکوت ساختمان شیشه ای وزارت علوم/ تنها پژوهشگاه خصوصی ایران در ورطه نابودی!

کنفرانس علمی پژوهشی رهیافت های نوین

باتری های کاغذی جدید از بزاق دهان انرژی می گیرند

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان امور دانشجویان منصوب شد

رکورد مدرک تحصیلی شکست

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

کنکور حذف شدنی نیست

پیام تبریک و تسلیت دانشگاه آزاد اسلامی به خانواده شهید حججی ابلاغ شد

ناسا برای شناسایی جو سیاره زهره ماهواره مکعبی به فضا می فرستد! +تصاویر

رکورد مدرک تحصیلی شکست

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان دانشگاه آزاد

اولین جلسه هیات دولت دوازدهم

امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان آزمون سراسری

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

تصویر باورنکردنی | یک شهر قدیمی در سیاره پلوتون

روش گزینش داوطلبان دانشگاه علمی کابردی اعلام شد

آغاز عملیات اجرایی ساخت خوابگاه دانشجویی در ارومیه+فیلم

کشف شهر باستانی در سیاره پلوتون

مخبر دزفولی: جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی اعطا می شود

نرخ جدید شهریه همه مقاطع تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد/ کاهش شهریه رشته های علوم پزشکی

اهدای جایزه بین المللی امام رضا(ع) در همه زمینه های علمی

احتمال تکمیل ظرفیت پذیرش مقطع دکتری دانشگاه آزاد

فرصت مجدد انتخاب رشته آزمون سراسری آزاد 96

بسیج مردمی چند روستا را در اطراف تلعفر آزاد کرد

نام شهید حججی بر سردر کتابخانه دانشگاه آزاد یاسوج

آغاز نام نویسی دوره های مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه ای دانشگاه علمی - کاربردی

آغاز ثبت نام دوره های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی از امروز

افتتاح مجتمع ورزشی دانشگاه مراغه

فرصت مجدد برای ثبت نام متقاضیان انتخاب رشته آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

کنکور حذف شدنی نیست

ساخت اولین چاپگر سه بعدی جهان با توانایی چاپ در شرایط خلاء

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری منصوب شد

آغاز دوره مهارت های تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی خوزستان در جهاد دانشگاهی

سوابق سیدضیاء هاشمی سرپرست وزارت علوم

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد