مطالب مرتبط:
آموزش رایگان هم رایگان نیست/ ظرفیت های خالی دانشگاه های دولتی نصیب دانشجویان پولی می شود
بهره مندی 10 هزار نفر از آموزش های مهارتی در سیستان و بلوچستان
نقش آموزش های مهارتی در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی و محوری است
صادرات استان لرستان امسال تا 28 درصد افزایش یابد
امنیت غذایی و کاهش فقر با افزایش 25 درصد تولید برنج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 خرداد 1396 ساعت 14:152017-06-18دانش

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد


ایرنا - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ابراز امیدواری کرد تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی بویژه برای نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است به 70 درصد افزایش پیدا کند.

- مجتبی شریعتی نیاسر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا فرهنگی، با بیان اینکه یکی از بندهای مهم طرح آمایش آموزش عالی ماموریت گرا کردن دانشگاه ها است، افزود: در این رابطه در برنامه ششم توسعه بر ماموریت گرایی دانشگاه ها، کار ویژه ای صورت گرفته و برهمین اساس دانشگاه ها به چهار دسته تقسیم شدند.

وی بیان کرد: یک دسته دانشگاه محلی و استانی، دسته دوم منطقه ای، سوم دسته ملی و دسته چهارم دانشگاه هایی با ماموریت فراملی، که در برنامه ششم توسعه این دسته بندی صورت گرفته و بر این اساس دانشگاه هایی که در سطح فراملی هستند یک وظایف فوق العادی برعهده این مراکز نهاده شده است.

وی گفت: این وظایف عبارت است از توسعه تحصیلات تکمیلی، ورود به عرصه جهانی، گسترش مرزهای دانش و غیره و از طرفی آن دسته از دانشگاه هایی که در سطح محلی و استانی هستند وظایف آنها توسعه دورهای مهارتی، گسترش راههای تقاضا محور و یا نیازمحور در منطقه، توجه ویژه به آموزش های مهارتی و غیره است.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه تا کنون دانشگاه ها به اسم تفکیک نشده اند و با این جهت گیری درصدد برنامه ریزی برای مراکز عملی هستیم، افزود: این مسیر خوبی است که در برنامه ششم توسعه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاه ها طرح ریزی شده است.

وی گفت: این طرح جدیدی نیست، در دولت یازدهم، ماموریت گرایی دانشگاه ها مبتنی بر اهداف مندرج در اساسنامه ها دنبال می شد و برای مثال می توان به این مطلب اشاره کرد که در دانشگاه هایی که تاسیس آن قرار بود در علوم انسانی پیش رود؛ نباید در حوزه غیرعلوم انسانی آن را به وجود آورد و یا اینکه دانشگاهی که در ابتدا برای هنر ساخته شده، نباید به بخش های غیرهنری ورود پیدا کند و همینطور دانشگاهی که برای اهداف حضوری پرداخته شده نباید در حوزه غیر حضوری مورد استفاده قرار گیرد.

شریعتی نیاسر ادامه داد: در این رابطه می توان به دانشگاه هایی اشاره کرد که وابسته به دستگاه های اجرایی است و برای پوشش نیازهای این نهادها ساخته شده اند و نباید پذیرش دانشجوی آزاد داشته باشند.

وی مشکلات عدم توجه به این موارد را شامل وجود صندلی های خالی، تقویت بی کیفیتی، رشد بی رویه کمی در آموزش عالی، ظرفیت مازاد غیرضروری و در نهایت تحمیل هزینه به دستگاه اجرایی برشمرد که عمدتا مربوط می شود به دانشگاههای که سربار دولت هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: یک بخش دیگر هم در عرصه ماموریت گرایی آموزش های مهارتی است؛ در کشور دو دانشگاه بزرگ مهارتی وجود دارد یکی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دیگری دانشگاه فنی حرفه ای است و این دو مرکز علمی از دانشگاههای توانمند کشور به شمار می روند به گونه ای که در سطح بین الملل هم مطرح هستند.

وی گفت: آلمان درخواست کرده که بتواند با این مراکز علمی مهارتی ایران، آموزش های تکنسینی خود را توسعه دهد، کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی(او آی سی - OIC - در اجلاس کامستک(کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری های اسلامی)، مهارتی های علمی ایران را برای 25 سال آینده خود مورد توجه قرار دادند و این نشان از آن است که وزارت علوم باید رویکرد ویژه و برنامه محوری برای آموزش های علمی مهارتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های علمی مهارتی باید به صورت یکپارچه مورد حمایت قرار گیرند، افزود: بحث تجمیع دانشگاه های مهارتی برای ارتقاء سطح بهره وری مطرح شده و دنبال می شود و ماموریت ها تغییر نکرده و با قدرت ادامه خواهد داشت و از طرفی تامین کننده نیاز دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستانی کشور نیز به شمار می رود و دانشگاه علمی کاربردی نیز در قالب تجمیع همچنان باید ماموریت خود را برای بالا بردن سطح دانش شاغلین دنبال کنند.

شریعتی نیاسر گفت: در همین راستا دو کار انجام شده یکی اینکه در بخش مهارتی موارد غیر مرتبط را حذف کردیم و به عنوان مثال اگر یک موسسه برای دوره های علمی کاربردی و در دوره های خاصی تعریف شده و در مقابل دوره های غیر مرتبط در آن تدریس می شود، این دوره ها را حذف کردیم و در این رابطه تعداد رشته محل های دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هدفمند شده و نسبت به سال 95 کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: این کاهش در واقع به معنای هدفمند کردن آموزش های علمی مهارتی است و امروز ظرفیت کاردانی کشور در آموزش های مهارتی در حدود 61 درصد است و ظرفیت کارشناسی نا پیوسته در بخش مهارتی در حدود 39 درصد است و امید است تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به حدود 70 درصد برسد که درصد خوبی است و نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است، بتواند به این بستر ورود پیدا کند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: طرح آمایش آموزش عالی، باز شدن میدان عمل برای دانش آموختگانی است که می خواهند وارد کسب و کار شوند و کارآموزی به راه اندازند و مدیریت کسب و کار را بهتر درک کنند و امسال به درخواست دانشجویان ظرفیت پذیرش دانشگاه های خوب و مطرح کشور را برای رشته مدیریت کسب و کار افزایش داده ایم.

وی ادامه داد: بند سوم طرح آمایش آموزش عالی مربوط است به ساماندهی موسسات و در این رابطه طرحی تدوین شده که در قالب این طرح موسسات نوپا و کمتر از 15 سال بتوانند در بستر دانشگاه های بزرگ رشد پیدا کرده و ارتقاء یابند و از این طریق کمبودها و کسری امکانات منابع انسانی خود را در دانشگاه مادر در منطقه خود جبران کنند و آموزش عالی نیز در این هم افزایی بتواند به این موسسات بهتر مجوز دهد تا زمینه رشد آنها فراهم شود.

شریعتی نیاسر گفت: طرح ساماندهی آموزشی به دانشگاه ها ابلاغ شده و بزودی در دانشگاه ها منتشر می شود و امید است از این موقعیتی که بوجود آمده، دانشگاه ها بتوانند در یک فضای همراهی با دانشگاه ها بزرگ به یک تراز واقعی برسند و در واقع دانشجویان و اساتید و مجموعه دانشگاه ها هم بتوانند از امکانات دانشگاه های بزرگ و مادر استفاده کنند و این طرح به معنای ادغام یا الحاق نیست و دانشگاهها جایگاه و اعتبار خود را دارند.

** تبدیل وضعیت مدرسان دانشگاه ها به هیات های علمی معاون آموزشی وزیر علوم درمورد دستورالعمل ابلاغی تبدیل وضعیت مدرسان به هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان گفت: این طرح برای مدرسان دانشگاه های مانند فنی حرفه ای و فرهنگیان جهت برخورداری از امتیاز هیات علمی تهیه شد و طبیعی است که هر دستورالعملی مولفه ها و شاخص های خود را دارد و این امکان وجود دارد که شامل همه مدرسان نشود و بدین صورت پیش بینی می شود حدود 60 درصد از مدرسان دانشگاه فرهنگیان تبدیل وضعیت شوند.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان قرار است گزارش اعمال این دستورالعمل را ارائه دهد که در نتیجه ببینیم چند درصد از مدرسان دانشگاه شامل این طرح می شوند.

گرچه مشکل تعدادی از آنها با این رویه حل نمی شود، اما دانشگاه فرهنگیان پیشنهاداتی در این خصوص به آموزش عالی ارائه داده و موضوع در حال بررسی است.

فراهنگ ** 1417 ** خبرنگار: سید مهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوند
کلید واژه ها: دانشگاه - برنامه ششم توسعه - آموزش - توسعه - برنامه - علوم انسانی - هایی - شریعتی - علوم - کاردانی - افزایش - درصد - فناوری - برنامه ریزی - رابطه - نهاده - ایرنا - منطقه - نظام - عالی - صورت - خبرنگار - تحصیلات - یکشنبه - مشکلات - آینده - معاون - وزارت - هزینه - آزاد

آخرین اخبار سرویس:
دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مولود و دستاورد انقلاب بزرگ اسلامی است

ضرورت سرمایه گذاری برای فعالیت های تربیتی در دانشگاه آزاد

پیام تسلیت فرهاد رهبر به یونس شکرخواه

مهلت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

برگزاری آزمون استخدامی دریابانی در هرمزگان

آخرین اخبار از نحوه فوت دانشجوی 19 ساله در استخر دانشگاه آزاد ساری

بررسی ارتباطات علمی و آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی

دانشمند ایرانی مواد دو بعدی با ضخامت چند اتم ساخت

مسابقات جایزه بزرگ پهپادها

دانشجویان دانشگاه آزاد از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

امروز آخرین فرصت تکمیل ظرفیت ارشد پزشکی

تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام +عکس

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

حجت الاسلام کلانتری در گفت وگو با فارس مطرح کرد تاسیس مرکزی برای هماهنگی دیدارهای دانشگاهیان دانشگاه آزاد با مراجع تقلید/ اعزام دائمی کاروان های دانشگاهی به قم

توضیحات رهبر درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص انتقال دانشجویان دختر

جزییات تکمیل ظرفیت دکتری پزشکی/ شنبه آخرین مهلت ثبت نام

توسط معاوت فرهنگی وزارت علوم منابع بخش ملی سی و دومین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان اعلام شد

غرق شدن پسر دانشجو در استخر دانشگاه آزاد

احداث سالن آمفی تئاتر دانشگاه پیام نور دهدشت

عقیلی: ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

جزییات تازه از شرایط انتقال دانشجویان دختر دانشگاه آزاد

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

توضیح رییس دانشگاه آزاد درباره شرابط انتقال دانشجویان دختر به شهر محل زندگی

رشته های جدید را متناسب با نیاز مناطق ایجاد کنیم

توضیحات درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

با اعلام معاون فرهنگی معاون فرهنگی دانشجویان دانشگاه آزاد متقاضی شرکت در مراسم اربعین از پرداخت هزینه بررسی مدارک معاف شدند

تسهیلات دانشگاه آزاد اسلامی برای جانبازان در کلاس های درس

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به یونس شکرخواه

محفل انس با قرآن در دانشگاه آزاد اهواز برگزار می شود

ورودمان از روزنامه نگاری سنتی به مدرن پرالتهاب بوده است

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

درخشش دانشجویان پیام نور گیلان در مسابقات کشوری قرآن

توضیحات رییس دانشگاه آزاد درباره شرایط انتقال دانشجویان دختر

تسهیلات دانشگاه آزاد برای جانبازان در کلاس های درس

اطلاعیه تکمیل ظرفیت فنی وحرفه ای و غیرانتفاعی دوشنبه منتشر می شود

نکاتی که درباره حشره های رباتیک نمی دانید +عکس

طلیعه بصائر در تهران و قرآنیان بوشهر در محضر اساتید

"طب سوزنی" و یا "ایمپلنتی"، کدام استراتژی درمانگر آلام تهران است؟

انتظار دانشگاهیان از دولت محقق نشد/خلاء وزیر علوم مصیبت بزرگی است/به زودی از پا می افتیم!

اختتامیه دومین جشنواره ورزش همگانی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی رودهن برگزار شد

تقویم روز فناوری/ مورخی که واژه تکنولوژی از اوست

دکتر ولایتی: دانشگاه آزاد اسلامی مستعدترین دانشگاه برای پیشرفت کشور است

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

عکس بهاره رهنما با یک حیوان و تیپ و لباس متفاوت

بزمجه: یادگار دایناسورها

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

اقتصاد مقاومتی ایستادگی همه جانبه در مقابل کشورهای غربی است

آسیب های اجتماعی در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری +عکس

آمریکا و اسراییل به دنبال اجرای برنامه های شوم در منطقه بودند اما این آرزوها را به گور می برند/ دانشگاه آزاد دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی است

نامگذاری اتاق جلسات دانشگاه آزاد واحد شاهین دژ به نام شهید حججی

بهترین ها را تصور می کنم

محرومیت دانشگاه امیرکبیر در زمینه خوابگاه متاهلی

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

ورزش مانع تحصیل و پیشرفت علمی نیست

قدرتمندترین لیزر جهان ارتقا می یابد

رشد موسسات آموزش عالی کشور مبتنی بر نیازهای موقت

کارآیی دانشگاه آزاد در آینده بیشتر خواهد شد

جشنواره عکاسی موبایلی شهر جهانی یزد

آشنایی دانشجویان ورودی رشته های علوم پزشکی با قوانین دانشگاه در واحد ارومیه

نخستین نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه های گیلان

استقبال دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد واحد دماوند از مسابقات ورزشی

انتخاب نشدن وزیر علوم تاکنون لطماتی به آموزش عالی وارد کرده است

تمدید مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

فرماندار شاهین دژ: دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از نعمت های اساسی پیروزی انقلاب است

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

افتتاح مجتمع فناوری و نوآوری دانشگاه سیستان و بلوچستان

تاسیس دانشگاه ویژه سالمندان در چین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

پوست انعطاف پذیر و حس لامسه وارد دنیای ربات ها شد!

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

دانشگاه امام جواد یزد موفق به اخذ مجوز برگزاری آزمون بین المللی تافل شد

برترین دانشگاههای مهندسی و فناوری جهان

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد تمدید شد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

جزییات انتقال دانشجویان دختر در دانشگاه آزاد

تشخیص سلوک رفتاری، مهمترین بخش سیره شناسی است

توسعه رشته های کاردانی در اولویت دانشگاه فنی وحرفه ای

تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد تا آخر مهر ماه

پیام تسلیت رییس دانشگاه آزاد اسلامی به دکتر یونس شکرخواه

مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت کنکور ارشد 96 تمدید شد

تمدید مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت آزمون ارشد تا 30 مهر

افزایش ظرفیت خوابگاه های متاهلی دانشگاه امیرکبیر در ترم آینده

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

توکلی در گفت وگو با فارس خبر داد تمدید مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

گفتگوی ویژه خبری 1396/7/26

توسعه استفاده از سوخت زیستی در ناوگان حمل ونقل عمومی

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

راز نابودی تمدن مصر باستان کشف شد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون دانشگاه آزاد

امشب؛ آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری+تصویر

رازگشایی از مجسمه چوبی 4 هزار ساله ملکه مصری

اعلام نتایج آزمون اختصاصی از دانشجویان پژوهشگاه (منحل شده) شاخص پژوه / اسامی پذیرفته شدگان

برگزاری همایش پژوهش های کاربردی در علوم شیمی و زیست شناسی

چهره فرهنگی مقام معظم رهبری پوشیده مانده است

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت رشته های با آزمون سراسری 96 دانشگاه آزاد

بودجه 2 میلیون دلاری برای ارتقای قوی ترین لیزر جهان

توضیحات رییس دانشگاه آزاد اسلامی درباره دیدار با علما و شرایط انتقال دانشجویان دختر

اهدای ­جایزه مدل 34000 مدیریت منابع انسانی به شرکت های برتر

رییس دانشگاه آزاد: موافقت با انتقالی دانشجویان دختر به شهرهای خود

ارتقای سطح علمی فرزندان شاهد و ایثارگر با گسترش فعالیت ها در محیط های دانشگاهی

امشب آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی سال 96 دانشگاه آزاد اعلام شد +عکس

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

نتایج تکمیل ظرفیت دو رشته آزمون سراسری دانشگاه آزاد اعلام شد

ارتقای سطح تحصیلی بیش از سه هزار فرزند شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد گیلان

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/ آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

تصویب 243 پروژه مشترک تحقیقاتی میان دانشگاه های ایران و7 کشور جهان

پسرهای دنبال کسر خدمت به گوش باشند

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

اعتصاب غذای دانشجویان دانشگاه صنعتی بیرجند

مشارکت 200 دانشجو در مسابقه ایده های برتر مکانیک

اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری 15 آبان/آخرین مهلت انتخاب رشته تکمیل ظرفیت ارشد

نشست «مولانا و دنیای امروز ما» با حضور ابراهیمی دینانی

آیت الله مکارم: عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد

امشب آخرین مهلت تکمیل ظرفیت کنکور ارشد/ امکان انتخاب 20 کدرشته

آیت الله مکارم: جلوی فرار مغزها گرفته شود

جلوی فرار مغزها گرفته شود

ورود هشت هزار دانشجوی جدید به مباحث قرآنی در دانشگاه پیام نور

افزایش بهره وری سلول های خورشیدی با جلبک

غربی ها در نشر علوم انسانی شیطنت می کنند

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

ارائه گزارش کارگروه ساماندهی پذیرش دانشجو در کنکور در شورایعالی انقلاب فرهنگی

تلاش کشور برای تجاری سازی سلول خورشیدی و آشکارساز مادون قرمز بر پایه گرافین

بایدنگاه مدرک گرایی در دانشگاهها تغییر کند / ورود به دانشگاه آسان و خروج بر اساس سواد علمی باشد

عقب ماندگی در تولید علم باید جبران شود

هدیه رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج در بزرگداشت روز جهانی عصای سفید

فقدان اعتبارات مانع از اجرای برنامه های عمرانی دانشگاه ارومیه شد

خبر خوش رییس دانشگاه آزاد به دانشجویان دختر

زنان شگفت انگیز ایران

معیارهای انتخاب وزیر علوم چیست؟

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

انتصاب روسای 12 دانشگاه علوم پزشکی کشور

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

حدادعادل: مقام معظم رهبری را از لحاظ فرهنگی در حوزه علمیه بی بدیل می دانم/ در گفتمان رهبری دین مهمترین رکن هویت است

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

جلوگیری از جعل "صدا" با فناوری جدید

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه شهرکرد؛ چهارمین دانشگاه جهان در ایجاد اکوسیستم کارآفرینی

دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با خانواده شهید مدافع حرم

تدریس علوم اسلامی به متخصصان سپرده شود/ لزوم مشارکت دانشجویان در پروژه های پژوهشی

لزوم پالایش علوم انسانی برای خالی شدن از فرهنگ غربی/ نباید هیچ جوانی از تحصیل باز بماند

آغاز تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

تصاویر/ دیدار رییس دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع و علما

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

آغاز ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور در سیستان و بلوچستان

مراسم نکوداشت حافظ در بابل برگزار می شود

تاکید مراجع تقلید برلزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

همایش ملی ابعاد فرهنگی اقتصاد مقاومتی

رییس دانشگاه آزاد اسلامی: 50 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند

هزینه های تحصیل در دانشگاه آزاد کمتر شود

فضای مجازی برای ما یک انتخاب نیست

6 دانشگاه اصفهان در رنکینگ بین المللی هستند

موافقت دانشگاه آزاد برای بازگشت دختران دانشجو به شهر خود

دغدغه ایجاد پیوند قوی بین دانشگاهیان و حوزه های علمیه را دارم

تاکید مراجع تقلید بر لزوم تقویت باور های دینی جوانان در دانشگاه ها

رییس دانشگاه آزاد اسلامی عنوان کرد پذیرش بیش از 1.5 میلیون دانشجو در دانشگاه های آزاد سراسر کشور

جلوگیری از جعل صدا با فناوری جدید

آیت الله سبحانی: تفکیک دانشجویان در دانشگاه ها به عفت جوانان کمک می کند

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد