مطالب مرتبط:
آموزش رایگان هم رایگان نیست/ ظرفیت های خالی دانشگاه های دولتی نصیب دانشجویان پولی می شود
بهره مندی 10 هزار نفر از آموزش های مهارتی در سیستان و بلوچستان
نقش آموزش های مهارتی در تحقق اقتصاد مقاومتی کلیدی و محوری است
صادرات استان لرستان امسال تا 28 درصد افزایش یابد
امنیت غذایی و کاهش فقر با افزایش 25 درصد تولید برنج
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 خرداد 1396 ساعت 15:152017-06-18دانش

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد


ایرنا - معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، ابراز امیدواری کرد تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی بویژه برای نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است به 70 درصد افزایش پیدا کند.

- مجتبی شریعتی نیاسر روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا فرهنگی، با بیان اینکه یکی از بندهای مهم طرح آمایش آموزش عالی ماموریت گرا کردن دانشگاه ها است، افزود: در این رابطه در برنامه ششم توسعه بر ماموریت گرایی دانشگاه ها، کار ویژه ای صورت گرفته و برهمین اساس دانشگاه ها به چهار دسته تقسیم شدند.

وی بیان کرد: یک دسته دانشگاه محلی و استانی، دسته دوم منطقه ای، سوم دسته ملی و دسته چهارم دانشگاه هایی با ماموریت فراملی، که در برنامه ششم توسعه این دسته بندی صورت گرفته و بر این اساس دانشگاه هایی که در سطح فراملی هستند یک وظایف فوق العادی برعهده این مراکز نهاده شده است.

وی گفت: این وظایف عبارت است از توسعه تحصیلات تکمیلی، ورود به عرصه جهانی، گسترش مرزهای دانش و غیره و از طرفی آن دسته از دانشگاه هایی که در سطح محلی و استانی هستند وظایف آنها توسعه دورهای مهارتی، گسترش راههای تقاضا محور و یا نیازمحور در منطقه، توجه ویژه به آموزش های مهارتی و غیره است.

شریعتی نیاسر با بیان اینکه تا کنون دانشگاه ها به اسم تفکیک نشده اند و با این جهت گیری درصدد برنامه ریزی برای مراکز عملی هستیم، افزود: این مسیر خوبی است که در برنامه ششم توسعه از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دانشگاه ها طرح ریزی شده است.

وی گفت: این طرح جدیدی نیست، در دولت یازدهم، ماموریت گرایی دانشگاه ها مبتنی بر اهداف مندرج در اساسنامه ها دنبال می شد و برای مثال می توان به این مطلب اشاره کرد که در دانشگاه هایی که تاسیس آن قرار بود در علوم انسانی پیش رود؛ نباید در حوزه غیرعلوم انسانی آن را به وجود آورد و یا اینکه دانشگاهی که در ابتدا برای هنر ساخته شده، نباید به بخش های غیرهنری ورود پیدا کند و همینطور دانشگاهی که برای اهداف حضوری پرداخته شده نباید در حوزه غیر حضوری مورد استفاده قرار گیرد.

شریعتی نیاسر ادامه داد: در این رابطه می توان به دانشگاه هایی اشاره کرد که وابسته به دستگاه های اجرایی است و برای پوشش نیازهای این نهادها ساخته شده اند و نباید پذیرش دانشجوی آزاد داشته باشند.

وی مشکلات عدم توجه به این موارد را شامل وجود صندلی های خالی، تقویت بی کیفیتی، رشد بی رویه کمی در آموزش عالی، ظرفیت مازاد غیرضروری و در نهایت تحمیل هزینه به دستگاه اجرایی برشمرد که عمدتا مربوط می شود به دانشگاههای که سربار دولت هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: یک بخش دیگر هم در عرصه ماموریت گرایی آموزش های مهارتی است؛ در کشور دو دانشگاه بزرگ مهارتی وجود دارد یکی دانشگاه جامع علمی کاربردی و دیگری دانشگاه فنی حرفه ای است و این دو مرکز علمی از دانشگاههای توانمند کشور به شمار می روند به گونه ای که در سطح بین الملل هم مطرح هستند.

وی گفت: آلمان درخواست کرده که بتواند با این مراکز علمی مهارتی ایران، آموزش های تکنسینی خود را توسعه دهد، کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی(او آی سی - OIC - در اجلاس کامستک(کمیته دائمی همکاری های علمی و فناوری سازمان همکاری های اسلامی)، مهارتی های علمی ایران را برای 25 سال آینده خود مورد توجه قرار دادند و این نشان از آن است که وزارت علوم باید رویکرد ویژه و برنامه محوری برای آموزش های علمی مهارتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه های علمی مهارتی باید به صورت یکپارچه مورد حمایت قرار گیرند، افزود: بحث تجمیع دانشگاه های مهارتی برای ارتقاء سطح بهره وری مطرح شده و دنبال می شود و ماموریت ها تغییر نکرده و با قدرت ادامه خواهد داشت و از طرفی تامین کننده نیاز دانش آموزان و فارغ التحصیلان هنرستانی کشور نیز به شمار می رود و دانشگاه علمی کاربردی نیز در قالب تجمیع همچنان باید ماموریت خود را برای بالا بردن سطح دانش شاغلین دنبال کنند.

شریعتی نیاسر گفت: در همین راستا دو کار انجام شده یکی اینکه در بخش مهارتی موارد غیر مرتبط را حذف کردیم و به عنوان مثال اگر یک موسسه برای دوره های علمی کاربردی و در دوره های خاصی تعریف شده و در مقابل دوره های غیر مرتبط در آن تدریس می شود، این دوره ها را حذف کردیم و در این رابطه تعداد رشته محل های دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور هدفمند شده و نسبت به سال 95 کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: این کاهش در واقع به معنای هدفمند کردن آموزش های علمی مهارتی است و امروز ظرفیت کاردانی کشور در آموزش های مهارتی در حدود 61 درصد است و ظرفیت کارشناسی نا پیوسته در بخش مهارتی در حدود 39 درصد است و امید است تا سال آینده ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به حدود 70 درصد برسد که درصد خوبی است و نسل جوان کشور که علاقه مند به دستیابی به آموزش های مهارتی است، بتواند به این بستر ورود پیدا کند.

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: طرح آمایش آموزش عالی، باز شدن میدان عمل برای دانش آموختگانی است که می خواهند وارد کسب و کار شوند و کارآموزی به راه اندازند و مدیریت کسب و کار را بهتر درک کنند و امسال به درخواست دانشجویان ظرفیت پذیرش دانشگاه های خوب و مطرح کشور را برای رشته مدیریت کسب و کار افزایش داده ایم.

وی ادامه داد: بند سوم طرح آمایش آموزش عالی مربوط است به ساماندهی موسسات و در این رابطه طرحی تدوین شده که در قالب این طرح موسسات نوپا و کمتر از 15 سال بتوانند در بستر دانشگاه های بزرگ رشد پیدا کرده و ارتقاء یابند و از این طریق کمبودها و کسری امکانات منابع انسانی خود را در دانشگاه مادر در منطقه خود جبران کنند و آموزش عالی نیز در این هم افزایی بتواند به این موسسات بهتر مجوز دهد تا زمینه رشد آنها فراهم شود.

شریعتی نیاسر گفت: طرح ساماندهی آموزشی به دانشگاه ها ابلاغ شده و بزودی در دانشگاه ها منتشر می شود و امید است از این موقعیتی که بوجود آمده، دانشگاه ها بتوانند در یک فضای همراهی با دانشگاه ها بزرگ به یک تراز واقعی برسند و در واقع دانشجویان و اساتید و مجموعه دانشگاه ها هم بتوانند از امکانات دانشگاه های بزرگ و مادر استفاده کنند و این طرح به معنای ادغام یا الحاق نیست و دانشگاهها جایگاه و اعتبار خود را دارند.

** تبدیل وضعیت مدرسان دانشگاه ها به هیات های علمی معاون آموزشی وزیر علوم درمورد دستورالعمل ابلاغی تبدیل وضعیت مدرسان به هیات علمی در دانشگاه فرهنگیان گفت: این طرح برای مدرسان دانشگاه های مانند فنی حرفه ای و فرهنگیان جهت برخورداری از امتیاز هیات علمی تهیه شد و طبیعی است که هر دستورالعملی مولفه ها و شاخص های خود را دارد و این امکان وجود دارد که شامل همه مدرسان نشود و بدین صورت پیش بینی می شود حدود 60 درصد از مدرسان دانشگاه فرهنگیان تبدیل وضعیت شوند.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان قرار است گزارش اعمال این دستورالعمل را ارائه دهد که در نتیجه ببینیم چند درصد از مدرسان دانشگاه شامل این طرح می شوند.

گرچه مشکل تعدادی از آنها با این رویه حل نمی شود، اما دانشگاه فرهنگیان پیشنهاداتی در این خصوص به آموزش عالی ارائه داده و موضوع در حال بررسی است.

فراهنگ ** 1417 ** خبرنگار: سید مهدی حسینی * انتشار: امید غیاثوند
کلید واژه ها: دانشگاه - برنامه ششم توسعه - آموزش - توسعه - برنامه - علوم انسانی - هایی - شریعتی - علوم - کاردانی - افزایش - درصد - فناوری - برنامه ریزی - رابطه - نهاده - ایرنا - منطقه - نظام - عالی - صورت - خبرنگار - تحصیلات - یکشنبه - مشکلات - آینده - معاون - وزارت - هزینه - آزاد

آخرین اخبار سرویس:
پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 2 تیر

عادات بد خواب با نمره های بد درسی ارتباط دارد

دانشمندان خبر از اکتشاف دهمین سیاره منظومه شمسی می دهند

سلاح انفرادی ذوالفقار رونمایی شد

کاوشگر «کنجکاوی» ناسا چگونه سیاره مریخ را شناسایی می کند؟

درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

دانشمندان خبر از اکتشاف دهمین سیاره منظومه شمسی می دهند

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

سلاح انفرادی «ذوالفقار» رونمایی شد+ تصویر

سرگذشت کتاب مرجع در ایران

سلاح انفرادی ذوالفقار رونمایی شد

عکس/ رونمایی از سلاح انفرادی جدید ذوالفقار

کاوشگر «کنجکاوی» ناسا چگونه سیاره مریخ را شناسایی می کند؟

کاوشگر «کنجکاوی» ناسا چگونه سیاره مریخ را شناسایی می کند؟

قاسمی در گردهمایی دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات: مرعوب نشدن در صحنه برای عنصر انقلابی یک اصل مهم است

سلاح انفرادی «ذوالفقار» رونمایی شد+ تصویر

دانش فرد در گردهمایی بسیجیان دانشگاه علوم تحقیقات: سنگرهای جنگ نرم دانشگاه ها هستند

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

مهدی مریزاد رونمایی ازسلاح انفرادی جدید ذوالفقار

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

جشنواره های بالون در کشورهای مختلف

سلاح انفرادی جدید با نام ذوالفقار رونمایی شد + تصاویر

تصاویر دیدنی از غارهای جهان‎

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

راهپیمایی روز قدس؛ نمایشی بین المللی برای اقتدار تمام امت اسلام

دانشمند ایرانی دوربین بدون لنز ساخت

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

برای شاد بودن باید چیکار کنیم؟

درخواست کارکنان دانشگاه آزاد از روحانی

پرداخت تسهیلات به دانشجویان کارآفرین در دانشگاه علمی کاربردی لرستان

محققین دوربینی کاملاً مسطح ساخته اند که بدون نیاز به لنز، عکس می گیرد

دانشگاه جامع علمی کاربردی سپاه ناحیه حضرت روح الله (ره) در ترم های جدید ثبت نام می کند.

اعتراض کانون استادان دانشگاه آزاد به روحانی/ بیش از 30 درصد از رشته محل های ظرفیت دوره های کارشناسی ارشد حذف شده است

دانشگاهی با سرویس بدون راننده + ویدئو

درخواست کمک از رییس جمهور برای حل مشکل کدرشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بررسی 173 مورد تقاضای ثبت اختراع در دانشگاه تبریز

دانشمند ایرانی دوربین بدون لنز ساخت

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

سرگذشت کتاب مرجع در ایران

طی نامه ای صورت پذیرفت درخواست کمک از رییس جمهور برای حل مشکل کدرشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

مهلت انتخاب رشته دکتری علوم پزشکی امشب پایان می یابد

راهپیمایی روز قدس - استانها

راهپیمایی روز قدس - تهران ـ 2

ورودی های مجریان صدا و سیما از خروجی های دانشگاه جامع فرهنگ و هنر اصفهان

آزمون ارتقا و گواهینامه دستیاری 15 تیر برگزار می شود

هم اندیشی فعالان دانشجویی واحد اراک با رییس و معاونان دانشگاه

راهپیمایی روز جهانی قدس در قم

توانایی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه کارآفرینی

حضور شخصیت ها در راهپیمایی روز جهانی قدس

راهپیمایی روز قدس - تهران

قدس 96/ انقلاب اسلامی ایران عامل حیات مساله فلسطین

حضور گسترده مردم در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران

این انگشت چوبی، یکی از قدیمی ترین اندام های مصنوعی جهان است

آغاز راهپیمایی روز جهانی قدس/ حضور گسترده مردم در خیابان های منتهی به دانشگاه تهران

دلیلی ندارد ایران صلح طلب آسیب پذیر باشد

برنامه های نظارتی بر عملکرد دانشگا ه ها برای رسیدن به تراز بین المللی تدوین می شود

برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برای تقویت پژوهش و فعالیت های دانش بنیان

سیستم خورشیدی برای تصفیه آب شور

امروز آخرین مهلت انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی و پژوهشی علوم پزشکی

اهدای دکترای افتخاری به بیضایی از طرف دانشگاه اسکاتلند

هند 31 ماهواره به فضا پرتاب کرد

انسان با 26 تلسکوپ به دنبال زمین دوم

گزینه خریداستقلال،به کره رفت!

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

گامی جدید در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

فارغ التحصیلان محیط زیست به رییس جمهور نامه نوشتند

خداحافظی با چراغ های راهنمایی؟

تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

اسکندری در گفت و گو با فارس مطرح کرد تعامل مثبت و سازنده دانشگاه آزاد و وزارت علوم در احیاء کد رشته محل های حذف شده کارشناسی ارشد

دانشمندان در پی پرده برداشتن از راز اورانوس و نپتون هستند

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

محسن هاشمی کاندیدای شهرداری نمی شود

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

دانشمندان در پی پرده برداشتن از راز اورانوس و نپتون هستند

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته دوره های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

حیدر العبادی: موصل تا چند روز آینده به طور کامل آزاد می شود

انسان با 26 تلسکوپ به دنبال زمین دوم

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

طی بیانیه ای صورت گرفت دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

دعوت شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بیرجند از مردم برای حضور در راهپیمایی

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد

موج حمایت ایرانی ها و افغانستانی ها برای ادامه تحصیل «مهدی جعفری»

اعلام برگزیدگان بخش آوایی جشنواره سراسری قرآن وزارت بهداشت

پذیرش دانشجو در 92رشته -گرایش مقطع کارشناسی ارشد واحد اراک

استفاده از اتومبیل های خودران برای جا به جایی دانشجویان دانشگاه میشیگان

استفاده از اتومبیل های خودران برای جا به جایی دانشجویان دانشگاه میشیگان

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعلام جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

نگاه روزنامه اصفهان امروز به اهدای عضو رضایتمندانه اصفهانی ها

رقابت 8 هزار داوطلب دکتری برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

جزییات انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

جزییات انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

سردرگمی متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سکوت خبری!+تکمیلی

آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد از امروز

طرح کارورزی از امروز کلید می خورد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

خداحافظی با چراغ های راهنما؟

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

چرا دانشجویان تئاتر از حذف پایان نامه نظری خوشحالند؟

گفتگوی ویژه خبری 1396/3/31

موج حمایت ایرانی ها و افغانستانی ها برای ادامه تحصیل «مهدی جعفری»/وزارت علوم یاری کند

سفاکان صهیونیست رویای واهی ارض موعود را به گور خواهند برد

پیام تسلیت دکتر نوریان به خانواده دانشجوی واحد میاندوآب

انتخاب رشته مقطع ارشد دانشگاه آزاد آغاز شد

ثبت خاطرات در سلول توسط محقق ایرانی دانشگاه ام آی تی

رقابت بیش از 8 هزار داوطلب دکتری تخصصی برای ورود به دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی

روبات حفار ساخته شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی رباط کریم تغییر کرد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 دانشگاه آزاد ؛ از عصر امروز

ساخت نانوبتنی با قابلیت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تبدیل هتل دانشگاه آزاد به پارک علم و فناوری

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امروز آغاز می شود

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

سردرگمی متقاضیان تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد در سکوت خبری!

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعزام حدود 1000 نفر از دانشجویان دانشگاه های کشور به مناطق زلزله زده از تیرماه/ مسمومیت به خاطر توزیع بسته های غذایی در مناطق زلزله زده کذب است

دانشجوی دانشگاه آزاد بجنورد در مسابقات جودو کارگران جهان طلایی شد

جزییات انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

مسابقات شطرنج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی سمنان برگزار شد

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

چرا هواپیماها در گرمای شدید قادر به پرواز نیستند؟

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته داوطلبان ارشد دانشگاه آزاد از امروز

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی از امروز+ جزییات

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اطلاعیه های دانشگاه فرهنگیان در خصوص ثبت نام پذیرفته شدگان آموزش و پرورش

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از امروز

اعلام نتایج آزمون استخدامی دانشگاههای علوم پزشکی کشور

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

خداحافظی با چراغ های راهنمایی؟

دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

حذف پرداخت هزینه دانشجویان روزانه ورودی قبل 93 در دانشگاه حکیم

امکانات منابع طبیعی گالیکش برای مقابله با آتش سوزی جنگل تقویت می شود

دعوت وزارت علوم از مردم و دانشگاهیان برای حضور در راه پیمایی روز قدس

امروز؛ آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

آغاز ثبت نام اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیضا

برگزاری دوره های مشترک دانشگاه علمی کاربردی با دانشگاههای اروپا

بهره برداری از بیمارستان فرهیختگان تا پایان تابستان/راه اندازی مجمع خیرین در استان ها

نوای ملکوتی موذنان دانش آموز و دانشجو شهرستان رشت در آموزشکده فنی وحرفه ای سمارشت طنین انداز شد

طی بیانیه ای صورت گرفت دعوت مجمع تشکل های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد از مردم برای حضور در راهپیمایی فردا

ملت ایران محکم تر از سال های گذشته در راهپیمایی روز قدس حضور پیدا می کنند

رقابت بیش از 17 هزار داوطلب در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان

برگزاری دوره های مشترک دانشگاه جامع علمی کاربردی و دانشگاه های اروپا

اقدام موثر دانشمند ایرانی در ثبت خاطرات بر روی سلول ها

هنوز صدای فریاد کمک خواهی کودکان از خرابه های صبرا و شتیلا به گوش می رسد!

دعوت وزارت علوم از مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

ایرانی مقاوم در مقابل تروریسم

برگزاری جشن تکلیف در دانشگاه آزاد اسلامی بافق

ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای دانشگاه آزاد اسلامی لازم است

تسهیلات ویژه بانک ملی ایران برای نخبگان

گزارش تسنیم از سرنوشت تحصیلی یک نخبه افغانستانی

رخصت اینستاگرامی بیت سعیداز فرهاد

باتری که هرگز یخ نمی زند

دانشکده میراث فرهنگی بین المللی می شود

رتبه سوم دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در تولید مقاله های برتر

کشف جدید ناسا: کشف 10 سیاره شبیه به زمین و با امکان وجود حیات

یادمان شهدای دانشجو اندیمشک

ثبت خاطرات بر روی سلول ها

دیدگاه تکامل زیستی در نفی خدا تبیین و نقد نظرگاه داوکینز

جایگاه دانشگاه ها باید از محل تدریس به محل تولید علم و تکنولوژی تبدیل شود

راز جوان ماندن/کشف راهی جدید برای مقابله با پیری

ساخت نانوبتنی با قابلیت مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی

محسن هاشمی کاندیدای شهرداری نمی شود

بانک ملی ایران، حامی نخبگان

حمایت بانک ملی از نخبگان

تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب

راهنمای گام به گام ثبت نام در آزمون GRE عمومی

دیدار جمعی از استادان، نخبگان و پژوهشگران دانشگاه ها با رهبری/عکس

تودیع و معارفه مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تهران جنوب

آیا میدانید؛ از سال 2016 فعالیت 26 تلسکوپ برای کشف سیارات شبیه زمین آغاز شده است؟!

​دعوت دکتر نوریان از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی برای شرکت در راهپیمایی روز قدس/ کاربنیان؛ محور فعالیت های سازمان سما

رونمایی از پوستر اولین یادبود عباس کیارستمی

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد

ظرفیت کاردانی نظام آموزش های مهارتی به 70 درصد افزایش می یابد