مطالب مرتبط:
طرح تحول سلامت در راستای رفاه اجتماعی مردم اجرا شد
دستاوردهای حوزه درمان در طرح تحول سلامت
اعطای 230 میلیارد ریال تسهیلات به 326 طرح صنعتی البرز در سال 95
مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر خبر داد افزایش 3 برابری بیمه شالیزارها در سال جاری
عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد: تغییر چشمگیر روزانه نظرسنجی ها درباره افزایش آرای رییسی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 ساعت 10:512017-05-17اقتصادي

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی مطرح کرد 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستگی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان


عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی می تواند سالانه فقط یک دوازدهم بودجه خود را وام بگیرد اما تامین اجتماعی از طریق 300 شرکت زیر مجموعه خود اقدام به گرفتن وام کرده است.

- 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستکی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی می تواند سالانه فقط یک دوازدهم بودجه خود را وام بگیرد اما تامین اجتماعی از طریق 300 شرکت زیر مجموعه خود اقدام به گرفتن وام کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار بهداشت و درمان " برگزار شد، گفت: طرح تحول زمانی که شروع شد آرزوی جامعه پزشکی و بیماران بود اما به دلیل دیده نشدن منابع مالی و اینکه اصول کلی سیاست های سلامت تقریباً به نوعی در آن مسکوت گذاشته شده بود سبب شد به نوعی با شکست مواجه شود.

وی افزود: در این طرح بیمه ها مخصوصاً قسمت درمانی و 18 صندوق بیمه دچار مشکل شدند همچنین تامین اجتماعی به دلیل اینکه تعدادی از خدمات در آن دیده نشده بود دچار کسری بودجه و مشکلات متعدد شد.

اعتمادزاده اضافه کرد: ماحصل این تغییرات سبب شد به تامین اجتماعی فشار وارد شود و دچار رشد 300 درصدی در هزینه درمان اجتماعی شویم.

هزینه بخش سلامت تأمین اجتماعی در سال 92 مبلغ 7 هزار و 600 میلیارد تومان بود که به 20 هزار میلیارد افزایش یافت.

میزان زیادی از این مبلغ ناشی از افزایش این تعرفه ها در گام سوم طرح تحول بود.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی، ادامه داد: هم اکنون با کمک مجلس و اختصاص 8 هزار میلیارد تومان، تأمین اجتماعی توانسته تا اندازه ای تعهدات سال 94 را پرداخت کند.

هزینه های طرح تحول سلامت بیش از تمام دارایی سازمان های بیمه گر بود و سبب شد که بیمه ها با تعویق در پرداخت مواجه شده و بیمارستان های آموزشی و تعدادی از دانشگاه ها بدهکاری زیادی را متحمل شوند.

وی گفت: ما در وزارت بهداشت به روند شفاف ارائه اطلاعات نیاز داریم، در گذشته تمام ریز درآمدها اعلام می شد و در اختیار عموم قرار می گرفت اما در دولت یازدهم این امر اتفاق نیفتاد.

اعتمادزاده گفت: مشکلات دارویی به شرکت های تولید دارویی داخل سرایت کرده و آن ها را با بحران مواجه نموده است.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی در خصوص علت بدهی سنگین بیمه ها گفت: تعداد دفترچه های بیمه هم اکنون بیشتر از تعداد جمعیت است و این به دلیل این است که بعضی از افراد همزمان از 2 یا چند دفترچه استفاده می کنند که نشان دهنده عدم ارتباط صحیح بین ارگان های اجرایی است.

این دفترچه ها هم اکنون اعتبار دارند اما معمولاً کاربرد آنها در بخش بستری بیمارستان های دولتی است.

اعتماد زاده گفت: اینکه گفته می شود تا قبل از طرح تحول نخ اتاق عمل در بیمارستان یافت نمی شد و مردم مجبور بودند برای تأمین لوازم بیمارستان به بیرون مراجعه کنند کاملاً غلط است.

کشور ما تنها در دوران جنگ با ناداریی و کمبود شدید امکانات مواجه شد اما دیگر چنین تجربه ای تکرار نشد.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی افزود: این حجم عظیم افتتاح تخت های بیمارستانی چه معنی دارد.

باید گفت افتتاح و ساخت هر تخت 400 میلیون هزینه در پی دارد و این عدد منهای بقیه هزینه ها یعنی نیروی انسانی، وسایل و غیره است.

پس ردیف بودجه این تخت ها کجاست.

وقتی دانشگاه ها نمی توانند بدهی خود را بپردازند پس چطور افتتاح تخت های بیمارستانی امکان پذیر است.

اعتماد زاده حلقه گمشده نظام سلامت را پزشک خانواده و نظام ارجاع دانست و گفت: در صورت اجرا نشدن این طرح ها در سال های آینده نمی توانیم جوابگوی این حجم کنترل نشده تقاضاها باشیم.

اگر مدیریت فعلی نظام سلامت ادامه پیدا کند دانشگاه ها نمی توانند به درستی ارائه خدمت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بیمه ها در ابتدای گام سوم طرح تحول که با افزایش تعرفه ها مواجه شدند نسبت به آن اعتراض نکردند، گفت: مقصر اصلی شورای عالی بیمه است.

افزایش ناگهانی بیمه شدگان از 4 میلیون به 11 میلیون نفر، حجم تقاضای القایی و هزینه ها را افزایش داد.

بیمه ها حتماً مقاومت کردند اما مقاومت لازم را انجام ندادند و به نوعی در مقابل عمل انجام شده قرار گرفتند.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی ادامه داد: در تاریخ بیمه، 2 بار هزینه ها به صورت سرسام آوری افزایش پیدا کرد، یکی در اواخر دوران هشتم ریاست جمهوری که بیمه روستاییان اجرا شد و دوم بحث بیمه کل اقشار بدون در نظر گرفتن حجم کسانی که می خواهند وارد این سیستم شوند و عدم فقدان سیستم کنترلی، این موضوعات سازمان بیمه را دچار بدهکاری زیادی کرد و حتی بیمه های خصوصی را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: در سال 94، بودجه بیمه سلامت 4 هزار و 840 میلیارد تومان بود که از این عدد بخشی هزینه کرد بیمه سلامت بوده و بخشی نیز از محل 10 درصد یارانه ها بوده است اما این مقدار نتوانست پاسخگوی هزینه های بیمه باشد و مقداری انتشار 8 هزار و 500 میلیارد اوراق عرضه منتشر کردند اما با این حال هزینه بدهی سال 94 با این رقم پرداخت نشد.

وی گفت: بیمه کل اقشار و سلامت بدون در نظر گرفتن حجم کسانی است که وارد این بیمه شده اند و نبود کنترل بر آنها صورت گرفت و نحوه اجرای آن و تعویق در پرداخت سبب مقروض شدن سازمان های بیمه گر شد و این موضوع برای همه بیمه ها علی الخصوص بیمه های خصوص رخ داد.

اعتمادزاده اضافه کرد: در بعضی جاها بیمه ها با اعمال محدودیت هایی، هزینه ها را کنترل کرده اند مثلا در بعضی جاها سزارین را در بیمارستان های تأمین اجتماعی محدود کردند و برای برخی از اعمال پزشکی هزینه ای پرداخت نشد.

این باعث شده در سال 96 بودجه تامین اجتماعی در بخش سلامت و درمان، هزار میلیارد کمتر از سال 95 اعلام شود.

وی گفت: هم اکنون در تامین اجتماعی کسری چند هزار میلیاردی وجود دارد.

در سال 94 در بخش درآمد اختصاصی دانشگاه ها و وزارت بهداشت به ناگهان از 10 هزار میلیارد به 23 هزار میلیارد رسیده ایم.

اما از سال 94 تا 96 این رقم افزایش کمی داشته است و کمتر از 13 درصد افزایش داشته ایم و این نشان می دهد درآمد اختصاصی خیلی رشدی نداشته و در تأمین اجتماعی هم منفی بوده است.

وی گفت: تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که مجموع درآمد های آن از حق بیمه و موارد جزیی تأمین می شود بعلاوه اینکه هر ساله طبق قانون، دولت باید بخشی از بودجه را به تأمین اجتماعی تعلق دهد.

و مجلس دولت را مکلف می کند این مبلغ پرداخت شود البته هیچ دولت تا کنون در عمر 45 ساله تامین اجتماعی این بدهی را پرداخت نکرده است.

اعتماد زاده گفت: مجموعه تعهداتی تا پایان سال 95، 130 هزار میلیارد تومان است و سازمان حسابرسی کل کشور بعنوان یک سازمان رسمی و مورد قبول هرساله این مبلغ را بررسی و اعلام می کند.

تمام پرداخت های دولت طبق قوانین بودجه است.

وی ادامه داد: از سال 93 و با مدیریت جدید تامین احتماعی بدون توجه به این واقعیت که بخش بدهی دولت باید با تایید مجلس به تامین اجتماعی اختصاص یابد.

حجم عظیم بدهی دولت را بعنوان درآمد شناسایی کرده و معادل این مبلغ واهی هزینه و تعهد پرداخت ایجاد کرده است که مقداری از آن هم به طرح تحول بر می گردد و نتیجه اینکه در دو سال 93 و 94 مواجه با کسری 19 هزار میلیارد تومان روبرو شده ایم.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی ادامه داد: امسال تامین اجتماعی مجبور به بازپرداخت سود تسهیلات دریافتی است و با این روند سال آینده هم مبلغ افزایش می یابد بدون اینکه منابعی برای آن در نظر گرفته شده باشد و به نظر می رسد وام از توان قانونی صندوق بیشتر بوده است و در این وسط با افزایش بی قاعده بخشی از هزینه ها همچون بخش درمان هم روبرو بوده ایم.

اعتماد زاده اضافه کرد: تامین اجتماعی می تواند سالانه فقط یک دوازدهم بودجه خود را وام بگیرد اما تامین اجتماعی از طریق 300 شرکت زیر مجموعه خود ( یا تمامی سهام آنها یا بخشی از آن برای تامین اجتماعی است ) اقدام به گرفتن وام کرده است و حاضر نیست مبلغ این وام را اعلام نماید و این نمونه عدم شفافیت دولت است.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی گفت: مقدار وام دریافتی مشخص نیست اما بازپرداخت سود تسهیلات آن در بودجه سال 96، 6 هزار میلیارد تومان است که ناشی از عملکرد مسئولین آن است.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/35LBO نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: اجتماعی - تامین اجتماعی - تأمین اجتماعی - تامین - طرح تحول سلامت - میلیارد - بیمه - سلامت - هزینه - درمان - افزایش - سود تسهیلات - بودجه - تسهیلات - مشکلات - شکست - بهداشت - مشکل - وزارت بهداشت - جامعه پزشکی - دولت یازدهم - هزینه درمان - کسری بودجه - بیمارستان - ورشکستگی - مبلغ - اطلاعات - خبرنگار - بیماران - دانشگاه

آخرین اخبار سرویس:
بیشتر پیاده روی کنید

بخشنامه تسهیلات 120 میلیونی مسکن ابلاغ شد

آیا حق مردم خوزستان آبرسانی با تانکر است؟ / مردمی که در کنار گنج در رنج زندگی می کنند

حمید سپهردوست، فتح الله افشاری اثر توسعه مالی و اعطای تسهیلات بانکی بر بهره ‏وری کل عوامل تولید در بخش صنعت

چرا امضای قرارداد بین ایران و توتال به تعویق افتاد؟

آغاز مرحله سوم تعیین تکلیف سپرده های کاسپین

طغیان ملخ در 180 هکتار از اراضی گلوگاه کنترل شد

پر شنونده ترین تلاوت ماه رمضان در فضای مجازی

«تندر 90 E2» یا «پژو پارس LX»؟!

فروش سه دارایی مهم از زیرمجموعه مهم سایپا

خرید نفت اسار اویل هند از ایران کاهش یافت

اتفاقی مهم برای نفت فرانسیه

جزییات آزمون استخدامی وزارت نفت

عقب نشینی وزیر نفت از تولید 4 میلیون بشکه ای

پنجمین هفته کاهشی نفت رقم خورد

لغو مشکوک یک واگذاری

چرا امضای قرارداد بین ایران و توتال به تعویق افتاد؟

مشتری بزرگ نفت ایران ارزان خری می کند

قیمت نفت برای پنجمین هفته متوالی کاهش یافت

تخفیف های عجیب و کلان شرکت ملی نفت

دادن 300 تذکر و 40 گزارش ارشادی به مدیران استان بوشهر

محمد خداوردیزاده، سمیه محمدی بررسی ساختار بازار و اولویت بندی بازارهای هدف صادرات گیاهان دارویی منتخب ایران

بوی بنزین منجر به کاهش رشد کودکان می شود

خرید 765 میلیارد کتاب از نمایشگاه با کارت اعتباری

راهنمای سفر به گلاسگو، اسکاتلند

افزایش قیمت مرغ در آستانه تعطیلات عید فطر/ مافیای مرغ بر خواست مردم کهگیلویه و بویراحمد پیروز شدند

عرضه مدل مفهومی نسل جدید فراری دینو

زمان بهره برداری بیمارستان قائم(عج) به پایان سال 96 موکول شد

داستان کوتاه ثروت واقعی

ارجان؛ محل سکونت آریایی ها

عکس/با این ورزش ها در کمترین زمان کالری سوزی خود را افزایش دهید

افزایش 19 درصدی خودکشی ها در سمنان/کاهش 13درصدی حوادث کار در استان

رویا نونهالی و همسرش در یک قاب کلاسیک/ عکس

خانه خود را خنک نگه دارید

بهترین زمان نگهداری خوراکی ها در یخچال و فریزر

دانه درشت ها بانک ها را به کام ورشکستگی می کشانند

حامد نجفی علمدارلو، فریبا ریاحی، محمدحسن وکیل پور اثرات ممانعت از ورود گندم بر روی جریان تجارت آب مجازی

درباره خودروسازی آلفارومئو چه می‎دانید؟+تصاویر

خصوصی سازی فقط واگذاری شرکت های دولتی نیست

پرواز اهواز - تفلیس برقرار شد

4.4 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان یزد خریداری شد

بزرگترین سنگ طلا جهان

تبلیغ ماشین تحریر با عکس شاه ایرانی

این دانشجویان افسرده ترند

صندوق حمایت از فعالیت های معدنی در کشور تشکیل شده است

زمان توزیع سود سهام عدالت مشخص شد

بزرگ ترین مرکز حمل و نقل هوایی در جهان+تصاویر

صندوق حمایت از فعالیت های معدنی در کشور تشکیل شده است

فاینانسور راه آهن بوشهر - شیراز امسال انتخاب می شود

سکه یک میلیون و 213 هزار تومان+ جدول

بازگشت آرامش به شعب مؤسسه اعتباری ثامن

بازی هایی برای افزایش توجه و تمرکز کودکان

واگذاری 16 درصد سهم شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو

میراث بوش برای ترامپ در سوریه/کاریکاتور

امسال چهار هزار و 200 کیلومترمربع اکتشاف معادن در کردستان انجام شده است

محمود نورانی بحران آب و دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در غرب آسیا

کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی نظارت و مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان

900 کیلومتر با چری تیگو 7؛ تجربه رانندگی با اولین محصول توربو مدیران خودرو

سلفی «مسعود روشن پژوه» و «حامد همایون»

2 میلیون و 808 هزار نفر معتاد در کشور /معتادان کشور در 5 سال گذشته دو برابر شده اند

واحدهای معدنی دامغان برای اشتغالزایی نیازمند ارایه تسهیلات رونق تولید است

بازدید معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی شماره سه سنندج

امسال در 80 درصد از شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، حق انتفاع افزایش نمی یابد

مسوولان امر برای صادرات پسته دامغان تدابیری بیندیشند

کمبود آب در شهرکها و نواحی صنعتی سمنان به مرز بحران رسید مسوولان امرتلاش بیشتر کنند

امسال چهار هزار و 200 کیلومترمربع اکتشاف معادن در کردستان انجام شده است

ماجرای خامه هایی با دو تاریخ انقضاء!

واحدهای معدنی دامغان برای اشتغالزایی نیازمند ارایه تسهیلات رونق تولید است

فوزیه جیحون تبار آزمون تجربی توهّم بدهی در اقتصاد ایران با استفاده از رهیافت ARDL

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 3تیر

بزرگترین کشتی کشف الماس دنیا + تصاویر

بازدید معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت از شهرک صنعتی شماره سه سنندج

امسال در 80 درصد از شهرک ها و نواحی صنعتی کشور، حق انتفاع افزایش نمی یابد

ماکسیما2016 در ایران/ عکس

مسوولان امر برای صادرات پسته دامغان تدابیری بیندیشند

قانون جدید یا نمک پاشیدن روی زخم؟!/ قوانین مالیاتی باید به نفع تولید جهت گیری کند

6 پیشنهاد راهبردی برای مدیریت زمانی و مکانی تعطیلات

استخدام صندوقدار خانم در تهران

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی آقا در تهران

استخدام حسابدار خزانه مسلط به نرم افزارهای همکاران سیستم

ایجاد خط پروازی مستقیم ایران - هند

کمبود آب در شهرکها و نواحی صنعتی سمنان به مرز بحران رسید/مسوولان امرتلاش بیشتر کنند

رییس جهاد کشاورزی ابرکوه: مصرف اب را مدیریت کنیم

رمز شکست انحصار پژوسیتروئن در ایران

حذف بند «صادرات» از ضوابط واردات خودرو

تکذیب قیمت 120 میلیون تومانی پژو 2008

33 هزار میلیارد ریال برگ تشخیص برای مودیان جدید صادر شد

از «کیفیت حلقه مفقوده بازار خودرو» تا «مشکل این روزهای بازار سرمایه چیست؟»

صدور بیش از 400 هزار کارت شهروندی در سراسر کشور

رشد 60درصد سالیانه منابع بانک شهر طی سه سال گذشته

آینده سیاست های نفتی سعودی ها در عصر پسر سلمان

قیمت فوتبال در بازار جهانی

کاهش 6 درصدی فوتی های ناشی از تصادفات در زنجان

برای کمتر از 10 درصد اراضی ملی زنجان سند تک برگ صادر شده است

عناوین روزنامه های اقتصادی 4 تیر 96/ کمر نظام بانکی خم شد +تصاویر

بانک ها باید به رونق بخش معدن و گردشگری کمک بیشتری کنند

استخدام کارمند بازاریابی و فروش در گروه نیک اندیشان کیان

رویدادهایی که روز یکشنبه در سمنان خبری می شود

4 دلیل برای آنکه پژو 2008 ، رنو ساندرو نشد

تقاضا در بازار ارز قدرت گرفت /اثر خالی فروشی بر دلار

کلید تقاضا در اقتصاد ایران

رشد 13 درصدی تولید فولاد خام ایران طی 5 ماهه نخست میلادی

مدیران ارشد نفت و گاز و مدیران میانی بانکی بیشترین حقوق را دریافت می کنند

جزییات بیشتری از پیکاپ 1500 Ram فاش شد + تصاویر

توافق بر اساس توان اقتصادی، ویژگی قراردادهای تجاری دوجانبه

لیست باکیفیت ترین برندهای خودرو در آمریکا منتشر شد

ثبت نام پژو2008 تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهند داشت

آغاز تعیین تکلیف سپرده های تا 500 میلیون ریال تعاونی فرشتگان از فردا

گیمینگ، حرفه ای و زیبا؛ مانیتورهای جدید AOC

یک رکورد جهانی خودرویی شکسته شد!+عکس

صادرات روزانه حدود 8 میلیون بشکه نفت از پایانه خارک امکانپذیر است

واگذاری 16 درصد سهم شرکت گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی مطرح کرد 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستگی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی مطرح کرد 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستگی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان