مطالب مرتبط:
طرح تحول سلامت در راستای رفاه اجتماعی مردم اجرا شد
دستاوردهای حوزه درمان در طرح تحول سلامت
اعطای 230 میلیارد ریال تسهیلات به 326 طرح صنعتی البرز در سال 95
مدیر جهاد کشاورزی قائم شهر خبر داد افزایش 3 برابری بیمه شالیزارها در سال جاری
عضو مجلس خبرگان رهبری مطرح کرد: تغییر چشمگیر روزانه نظرسنجی ها درباره افزایش آرای رییسی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 ساعت 10:512017-05-17اقتصادي

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی مطرح کرد 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستگی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان


عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی می تواند سالانه فقط یک دوازدهم بودجه خود را وام بگیرد اما تامین اجتماعی از طریق 300 شرکت زیر مجموعه خود اقدام به گرفتن وام کرده است.

- 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستکی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی گفت: تامین اجتماعی می تواند سالانه فقط یک دوازدهم بودجه خود را وام بگیرد اما تامین اجتماعی از طریق 300 شرکت زیر مجموعه خود اقدام به گرفتن وام کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار بهداشت و درمان " برگزار شد، گفت: طرح تحول زمانی که شروع شد آرزوی جامعه پزشکی و بیماران بود اما به دلیل دیده نشدن منابع مالی و اینکه اصول کلی سیاست های سلامت تقریباً به نوعی در آن مسکوت گذاشته شده بود سبب شد به نوعی با شکست مواجه شود.

وی افزود: در این طرح بیمه ها مخصوصاً قسمت درمانی و 18 صندوق بیمه دچار مشکل شدند همچنین تامین اجتماعی به دلیل اینکه تعدادی از خدمات در آن دیده نشده بود دچار کسری بودجه و مشکلات متعدد شد.

اعتمادزاده اضافه کرد: ماحصل این تغییرات سبب شد به تامین اجتماعی فشار وارد شود و دچار رشد 300 درصدی در هزینه درمان اجتماعی شویم.

هزینه بخش سلامت تأمین اجتماعی در سال 92 مبلغ 7 هزار و 600 میلیارد تومان بود که به 20 هزار میلیارد افزایش یافت.

میزان زیادی از این مبلغ ناشی از افزایش این تعرفه ها در گام سوم طرح تحول بود.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی، ادامه داد: هم اکنون با کمک مجلس و اختصاص 8 هزار میلیارد تومان، تأمین اجتماعی توانسته تا اندازه ای تعهدات سال 94 را پرداخت کند.

هزینه های طرح تحول سلامت بیش از تمام دارایی سازمان های بیمه گر بود و سبب شد که بیمه ها با تعویق در پرداخت مواجه شده و بیمارستان های آموزشی و تعدادی از دانشگاه ها بدهکاری زیادی را متحمل شوند.

وی گفت: ما در وزارت بهداشت به روند شفاف ارائه اطلاعات نیاز داریم، در گذشته تمام ریز درآمدها اعلام می شد و در اختیار عموم قرار می گرفت اما در دولت یازدهم این امر اتفاق نیفتاد.

اعتمادزاده گفت: مشکلات دارویی به شرکت های تولید دارویی داخل سرایت کرده و آن ها را با بحران مواجه نموده است.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی در خصوص علت بدهی سنگین بیمه ها گفت: تعداد دفترچه های بیمه هم اکنون بیشتر از تعداد جمعیت است و این به دلیل این است که بعضی از افراد همزمان از 2 یا چند دفترچه استفاده می کنند که نشان دهنده عدم ارتباط صحیح بین ارگان های اجرایی است.

این دفترچه ها هم اکنون اعتبار دارند اما معمولاً کاربرد آنها در بخش بستری بیمارستان های دولتی است.

اعتماد زاده گفت: اینکه گفته می شود تا قبل از طرح تحول نخ اتاق عمل در بیمارستان یافت نمی شد و مردم مجبور بودند برای تأمین لوازم بیمارستان به بیرون مراجعه کنند کاملاً غلط است.

کشور ما تنها در دوران جنگ با ناداریی و کمبود شدید امکانات مواجه شد اما دیگر چنین تجربه ای تکرار نشد.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی افزود: این حجم عظیم افتتاح تخت های بیمارستانی چه معنی دارد.

باید گفت افتتاح و ساخت هر تخت 400 میلیون هزینه در پی دارد و این عدد منهای بقیه هزینه ها یعنی نیروی انسانی، وسایل و غیره است.

پس ردیف بودجه این تخت ها کجاست.

وقتی دانشگاه ها نمی توانند بدهی خود را بپردازند پس چطور افتتاح تخت های بیمارستانی امکان پذیر است.

اعتماد زاده حلقه گمشده نظام سلامت را پزشک خانواده و نظام ارجاع دانست و گفت: در صورت اجرا نشدن این طرح ها در سال های آینده نمی توانیم جوابگوی این حجم کنترل نشده تقاضاها باشیم.

اگر مدیریت فعلی نظام سلامت ادامه پیدا کند دانشگاه ها نمی توانند به درستی ارائه خدمت کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا بیمه ها در ابتدای گام سوم طرح تحول که با افزایش تعرفه ها مواجه شدند نسبت به آن اعتراض نکردند، گفت: مقصر اصلی شورای عالی بیمه است.

افزایش ناگهانی بیمه شدگان از 4 میلیون به 11 میلیون نفر، حجم تقاضای القایی و هزینه ها را افزایش داد.

بیمه ها حتماً مقاومت کردند اما مقاومت لازم را انجام ندادند و به نوعی در مقابل عمل انجام شده قرار گرفتند.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی ادامه داد: در تاریخ بیمه، 2 بار هزینه ها به صورت سرسام آوری افزایش پیدا کرد، یکی در اواخر دوران هشتم ریاست جمهوری که بیمه روستاییان اجرا شد و دوم بحث بیمه کل اقشار بدون در نظر گرفتن حجم کسانی که می خواهند وارد این سیستم شوند و عدم فقدان سیستم کنترلی، این موضوعات سازمان بیمه را دچار بدهکاری زیادی کرد و حتی بیمه های خصوصی را تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: در سال 94، بودجه بیمه سلامت 4 هزار و 840 میلیارد تومان بود که از این عدد بخشی هزینه کرد بیمه سلامت بوده و بخشی نیز از محل 10 درصد یارانه ها بوده است اما این مقدار نتوانست پاسخگوی هزینه های بیمه باشد و مقداری انتشار 8 هزار و 500 میلیارد اوراق عرضه منتشر کردند اما با این حال هزینه بدهی سال 94 با این رقم پرداخت نشد.

وی گفت: بیمه کل اقشار و سلامت بدون در نظر گرفتن حجم کسانی است که وارد این بیمه شده اند و نبود کنترل بر آنها صورت گرفت و نحوه اجرای آن و تعویق در پرداخت سبب مقروض شدن سازمان های بیمه گر شد و این موضوع برای همه بیمه ها علی الخصوص بیمه های خصوص رخ داد.

اعتمادزاده اضافه کرد: در بعضی جاها بیمه ها با اعمال محدودیت هایی، هزینه ها را کنترل کرده اند مثلا در بعضی جاها سزارین را در بیمارستان های تأمین اجتماعی محدود کردند و برای برخی از اعمال پزشکی هزینه ای پرداخت نشد.

این باعث شده در سال 96 بودجه تامین اجتماعی در بخش سلامت و درمان، هزار میلیارد کمتر از سال 95 اعلام شود.

وی گفت: هم اکنون در تامین اجتماعی کسری چند هزار میلیاردی وجود دارد.

در سال 94 در بخش درآمد اختصاصی دانشگاه ها و وزارت بهداشت به ناگهان از 10 هزار میلیارد به 23 هزار میلیارد رسیده ایم.

اما از سال 94 تا 96 این رقم افزایش کمی داشته است و کمتر از 13 درصد افزایش داشته ایم و این نشان می دهد درآمد اختصاصی خیلی رشدی نداشته و در تأمین اجتماعی هم منفی بوده است.

وی گفت: تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیردولتی است که مجموع درآمد های آن از حق بیمه و موارد جزیی تأمین می شود بعلاوه اینکه هر ساله طبق قانون، دولت باید بخشی از بودجه را به تأمین اجتماعی تعلق دهد.

و مجلس دولت را مکلف می کند این مبلغ پرداخت شود البته هیچ دولت تا کنون در عمر 45 ساله تامین اجتماعی این بدهی را پرداخت نکرده است.

اعتماد زاده گفت: مجموعه تعهداتی تا پایان سال 95، 130 هزار میلیارد تومان است و سازمان حسابرسی کل کشور بعنوان یک سازمان رسمی و مورد قبول هرساله این مبلغ را بررسی و اعلام می کند.

تمام پرداخت های دولت طبق قوانین بودجه است.

وی ادامه داد: از سال 93 و با مدیریت جدید تامین احتماعی بدون توجه به این واقعیت که بخش بدهی دولت باید با تایید مجلس به تامین اجتماعی اختصاص یابد.

حجم عظیم بدهی دولت را بعنوان درآمد شناسایی کرده و معادل این مبلغ واهی هزینه و تعهد پرداخت ایجاد کرده است که مقداری از آن هم به طرح تحول بر می گردد و نتیجه اینکه در دو سال 93 و 94 مواجه با کسری 19 هزار میلیارد تومان روبرو شده ایم.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی ادامه داد: امسال تامین اجتماعی مجبور به بازپرداخت سود تسهیلات دریافتی است و با این روند سال آینده هم مبلغ افزایش می یابد بدون اینکه منابعی برای آن در نظر گرفته شده باشد و به نظر می رسد وام از توان قانونی صندوق بیشتر بوده است و در این وسط با افزایش بی قاعده بخشی از هزینه ها همچون بخش درمان هم روبرو بوده ایم.

اعتماد زاده اضافه کرد: تامین اجتماعی می تواند سالانه فقط یک دوازدهم بودجه خود را وام بگیرد اما تامین اجتماعی از طریق 300 شرکت زیر مجموعه خود ( یا تمامی سهام آنها یا بخشی از آن برای تامین اجتماعی است ) اقدام به گرفتن وام کرده است و حاضر نیست مبلغ این وام را اعلام نماید و این نمونه عدم شفافیت دولت است.

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی گفت: مقدار وام دریافتی مشخص نیست اما بازپرداخت سود تسهیلات آن در بودجه سال 96، 6 هزار میلیارد تومان است که ناشی از عملکرد مسئولین آن است.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/35LBO نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: اجتماعی - تامین اجتماعی - تأمین اجتماعی - تامین - طرح تحول سلامت - میلیارد - بیمه - سلامت - هزینه - درمان - افزایش - سود تسهیلات - بودجه - تسهیلات - مشکلات - شکست - بهداشت - مشکل - وزارت بهداشت - جامعه پزشکی - دولت یازدهم - هزینه درمان - کسری بودجه - بیمارستان - ورشکستگی - مبلغ - اطلاعات - خبرنگار - بیماران - دانشگاه

آخرین اخبار سرویس:
کشورهای حاشیه خلیج فارس خریدار کالای باکیفیت ایرانی

گران ترین نشان قهرمانی دنیا / تلاش خونین برای به دست آوردن کمربند الماس و طلا +عکس

گازرسانی به 18 هزار خانوار روستایی کهگیلویه و بویراحمد در چهار سال گذشته

استخدام نصاب نیمه ماهر گاز، هود و فر در البرز

یگان دختران پرنده وینگ سوییت روسیه + عکس

استخدام مونتاژکار طلا در کارگاه طلاسازی

پاستا با سبزیجات

رکورد تعداد سفرهای ایرانیان به ترکیه در سال جاری!

قیمت انواع لاستیک و رینگ خودرو/پنج شنبه دوم شهریورماه 96

تصاویر:جت اسکی تلفنی!

صادرات یک هزار تنی موز به ترکیه و قطر

آتش زیر خاکستر تورم در سال 96

افزایش 43 درصدی صادرات آبزیان در سال 95

لزوم اصلاح مقررات اشتغال در مناطق آزاد

استخدام مهندس عمران،به عنوان محاسب،ناظر،مجری در تهران

برگزاری همایش ملی انگور/ 71 پروژه در هفته دولت افتتاح می شود

نگرانی از خرید و فروش دارو در تلگرام

رونق تورم، به رشد کسب وکارها در بلندمدت می انجامد؟

پرداخت تمام طلب کشاورزان کرمانشاهی تا پایان شهریور امسال

قرارداد 8 میلیاردی بانک مرکزی با اگزیم بانک

شیر گرم می تواند خواب راحتی را برایمان رقم بزند؟

استخدام پیک موتوری با مدارک کامل در کرج

استخدام نیرو جهت مراقبت از سالمند  شهر مشهد

استخدام پیک موتوری جهت کار در مطبخ در کرج

استخدام مدیر جهت تالار بزرگ در مشهد

اسقاط "اسقاطی ها" با تصمیمات لحظه ای

استخدام چند نفر کمک برشکار خانم در تولیدی مانتو

استخدام منشی بصورت تمام وقت با حقوق ماهیانه در همدان

نگرانی از خرید و فروش تلگرامی دارو

استخدام منشی خانم در حومه آبرسان تبریز

استخدام مهندس مکانیک جهت مرکز معاینه فنی خودرو در البرز

قیمت انواع گوشی های موبایل در بازار امروز/پنج شنبه دوم شهریورماه96

خودروی لوکس بدون ثبت سفارش وارد نمی شود

مبادلات اقتصادی هلند و ایران 50 درصد افزایش یافت

قیمت انواع میوه دستچین در بازار

بازار سیاه فروش پارکینگ واحدهای مسکونی در پایتخت / پارکینگ 2 میلیادری

استخدام تعدادی بازاریاب جهت ترشک و لواشک در کرج

استخدام کارگر ماهر جوشکار اسکلت در مشهد

حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران خارجی در قزوین

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی: ایجاد صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی استان کردستان در اولویت است

چالش های روابط کار در مناطق آزاد و ویژه/لزوم اصلاح مقررات اشتغال

دلار قد کشید/ بیشترین نرخ 3 هزار و 832 تومان+ نمودار

میوه برجام در زمین کشاورزی

261هزار گلستانی درهفته دولت از خدمات بنیاد مسکن بهره مند می شوند

استخدام صندوقدار و پیک موتوری در سلف سرویس نمونه  قم

استخدام نجار ماهر و نیمه ماهر جهت کار در نجاری در قم

استخدام آشپز ماهر جهت کار در رستوران  کرج

استخدام جلو بندی ساز ماهر جهت کار در تعمیرگاه

استخدام جلو بندی ساز و باطریساز حرفه ای در تهران

استخدام نیرو مسلط به زبان عربی جهت کار در داروخانه  قم

استخدام پیک موتوری جهت کار در تهیه غذا در تهران

استخدام کارشناس مامایی با مدرک معتبر جهت کلاس های آموزشی

استخدام راننده آقا جهت جابجایی خودرو در کارواش پارسا  کرج

استخدام دندانپزشک عمومی جهت کار در مطب

رویدادهایی که در استانها خبری می شود

استخدام همکار با روابط عمومی بالا جهت فروشندگی در تبریز

ابتکار جالب مسئولان برای کارنامه سازی از طریق تغییر نام/ گنجشک «مسکن مهر» قناری «مسکن اجتماعی» شد!

گسل فعال در تورم 96

تورم 7.7 درصد شد/ رشد 0.1 درصدی تورم نسبت به ماه قبل

استخدام شرکت خوشگوار در دو رده شغلی

تاکسی های پرنده در راه هستند!

استخدام طراح گرافیک مسلط به فتوشاپ و نرم افزار برداری در خراسان رضوی

استخدام کارمند واحد بازرگانی در شرکت چوپان

از «تکذیبیه بانک جهانی در مورد ایران» تا «افزایش واردات نفت خام چین از ایران»

خط آهن آستارا- آستارا کی افتتاح می شود؟

نرخ لحظه ای و آنلاین ارز/پنج شنبه دوم شهریورماه 96

تورم 7.7 درصد شد

استخدام یک شرکت تولیدی صنعتی فرش در اصفهان

پیش بینی کسری بودجه 96

باندهای اینترنتی ماساژ جنس مخالف در تهران!

استخدام دانشجوی معماری در دفتر ساختمانی در قم

استخدام تعدادی راننده و یکنفر رزرویشن در کرج

استخدام شاگرد ساندویچی دارای سابقه کار در قم

استخدام شاگرد گچ کار جهت کار در قم

استخدام تعدادی استادکار mdf آقا در کرج

استخدام تراشکار و فرزکار ماهر  مشهد

آمار مناطق آزاد شفاف نمی شود چون عملکردشان نامطلوب است/ جا زدن سرمایه گذاری خارجی مصوب به عنوان جذب شده درست نیست

دشت قزوین 250 میلیون متر مکعب کسری آب دارد

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به 53 روستای خراسان جنوبی

برداشت پسته _ اسفدن

مشکلات مالی طرح تحول سلامت رفع می شود

استخدام فروشنده آقا جهت کار در لوازم یدکی  کرج

استخدام کمک حسابدار و منشی اداری در آهن آلات خین عرب-مشهد

میزان افت سطح آب های زیرزمینی قزوین به 90 سانتی متر کاهش یافته است

بهره برداری از 14 طرح گازرسانی روستایی استان مرکزی در هفته دولت

هفت طرح آب و فاضلاب همدان آماده بهره برداری در هفته دولت

رویدادهایی که در استانها خبری می شود

افزایش 4 میلیاردی فروش در سینمای ایران

بهره برداری از 540 طرح عمرانی در هفته دولت استان مرکزی

استخدام ویزیتور خانم در واحد صنایع غذایی

رویکرد تازه هیوندای در بازار آمریکا چیست؟

استخدام مزون عروس مطلبی

شغل های یکساعته در آمار اشتغال

بورس خانه های دو میلیاردی در تهران

سنجش آلودگی های شهری به کمک خزه ها

استخدام تعدادی بازاریاب تلفنی خانم در مشهد

استخدام مسئول فروش خانم فارغ التحصیل رشته معماری در مشهد

استخدام تعدادی بازاریاب با حقوق ثابت در مشهد

استخدام انباردار با تجربه کاری در مشهد

نرخ جدید تورم اعلام شد

بهره برداری از هزار طرح عمرانی، خدماتی و درمانی در فارس

استخدام مشاور جهت فعالیت در دفتر املاک در مشهد

لامبورگینی گوشی لوکس تولید کرد! +تصاویر

استخدام مدیر بازرگانی،مسلط به انگلیسی در شرکت پگاه کیش

استخدام نیروی پذیرش آقا جهت هتل دانشور در مشهد

استخدام صندوقدار در شهر مشهد

افزایش برون سپاری خدمات دستگاه های اجرایی

بهره برداری از هزار طرح عمرانی ،خدماتی و درمانی در فارس + فیلم

تصویر روز 2 شهریور ماه

رشد 30 برابری اقامتگاه های بوم گردی کشور در دولت یازدهم

استخدام بازاریاب جهت فروش لوازم جانبی کامپیوتر و موبایل

استخدام بردست خیاط و اتوکار خانم در تولیدی تریکو

استخدام تولیدی پوشاک دریا

گازهای ارزان گلخانه ای

استخدام 8 نفر راننده با وانت و حقوق ثابت در اصفهان

با 45 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول قیمت

استخدام کارشناس پرستاری در یک شرکت پزشکی

سهم 15 درصدی بازارایران برای خودروهای تمام خودران تا 13سال آینده

استخدام مدیر فروش جهت شرکت معتبر تولیدی در تبریز

کمین بازار ارز برای پول «خوابیده» در بانک ها

نوتلا با طعم جوراب مردانه!

کاهش زمان انتظار دریافت خدمات برای نیازمندان

معرفی گرانترین کالاهای صادراتی ایران

استخدام گارگر ساده در شهر مشهد

استخدام آشپز طباخ جهت کار در شهر مشهد

استخدام حسابدار خانم آشنا به نرم افزار هلو ساکن فردیس  کرج

ماجرای «ژن خوب» جهانی شد!/عکس

ماجرای دو جوان شهرستانی که نمی خواستند زیر دست بمانند

آبگیری سه سد و احیای واحدهای راکد بخشی از دستاوردهای دولت یازدهم در لرستان

همه ظرفیت ها باید برای مدیریت بهتر منابع آبی قزوین به کار گرفته شوند

73 طرح عمرانی هفته دولت در شهرستان نکا اجرایی و به بهره برداری می رسد

استخدام حسابدار آشنا به نرم افزار هلو در کمالشهر  کرج

استخدام حسابدار آقا در شرکت نارین آویژه بهتا سامان در البرز

ازدواج سه هزار و 361 نفر در خراسان شمالی

بهره برداری از هزار طرح عمرانی ،خدماتی و درمانی در فارس

میزان پیک مصرف برق کاهش یافت

نگرانی از خرید و فروش دارو در تلگرام

آگهی های استخدام حسابدار - 2 شهریور 96

قیمت آنلاین و لحظه ای سکه در بازار/پنج شنبه دوم شهریور ماه 96

استخدام شرکت لبنیات و بستنی به تک در فارس

استخدام حسابدار خانم مسلط به ثبت و صدور فاکتور فروش در اصفهان

رویدادهای خبری امروز پنجشنبه دوم شهریور در کردستان

مبادلات اقتصادی هلند و ایران 50 درصد افزایش یافت

104 طرح توزیع برق هفته دولت در هرمزگان بهره برداری می شود

واریز حقوق بازنشستگان کشوری

استخدام راننده با وانت مزدا مدل 90 به بالا در اصفهان

استخدام شرکت تادیندا در تبریز

استخدام موتورسوار نیمه وقت دارای وسیله نقلیه در اصفهان

استخدام طراح گرافیک جهت طراحی گل ملامین

سیف: تلاش های دولت در گسترش روابط بین المللی و اقتصادی جهانی به ثمر نشسته است

گرانترین کالاهای صادراتی ایران معرفی شدند

گسل فعال در تورم 96/ پیشخوان

سیف: تلاش های دولت در گسترش روابط بین المللی و اقتصادی جهانی به ثمر نشسته است

با 45 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول قیمت

رها سازی 40 میلیون قطعه بچه میگو در خورهای هرمزگان

استخدام کارمند در شرکت شهر هوشمند آسیاتگ در تهران

از دریافت قبوض اصلاحات ارضی از بابت پرداخت مالیات تا برگزاری عملیات اجرایی انتقال گاز ترکمنستان به اروپا از طریق ایران

تیراندازی برای مهار مشتری ناآرام بانک

استخدام کارخانه مبل فراتین

استخدام تحصیلدار آقا در شرکت تیپاکس

بازار خودروی کشور در رکود

استخدام شرکت تولیدی پارس پینووا در استان فارس

تورم 7.7 درصد شد

عکس/ موتور پرشورها روشن شد

چه رنگ خودروهایی بیشتر جریمه می شوند؟ +عکس

تیراندازی برای مهار مشتری ناآرام بانک

استخدام اصفهان – شهر و استان اصفهان – 2 شهریور 96

کارنامه دولت یازدهم در استان سمنان، درخشان و ماندگار

نماینده اسفراین: خراسان شمالی هاسالانه حدود 6هزارمیلیارد ریال یارانه دریافت می کنند

سیف: تلاش های دولت در گسترش روابط بین المللی و اقتصادی جهانی ثمر بخش بوده است

استخدام کمک آشپز و تخته کار حرفه ای در تهیه غذا

استخدام کارگر ساده بصورت نیمه وقت یا تمام وقت در همدان

استخدام آژانس توانیر در تبریز

استخدام تراشکار و فرزکار در شرکت تولیدی قطعات خودرو

کمین بازار ارز برای پول «خوابیده» در بانک ها

تکمیل زیرساختهای مجتمع آموزش عالی گناباد نیازمند 63 میلیارد ریال اعتبار

استخدام کمک آشپز و منقل دار جهت کترینگ معتبر در مشهد

استخدام انباردار و حسابدار در خیابان آزادی تبریز

فریاد پلاسکویی ها از سود وام بانکی

با 45 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟+جدول قیمت

استخدام مشهد و خراسان – 2 شهریور 96

استرس برای مادران دارای نوزاد سم است

بازسازی آشپزخانه با هزینه مقرون به صرفه

چطور کارمندهای خوشبختی باشیم؟

سرمایه گذاری روی طلا هنوز جواب می دهد؟

هشدار درباره پیش فروش خودرو در شرکت های غیرمجاز

استفاده از میوه گندیده در آبمیوه فروشی ها/ نوتلا با طعم جوراب مردانه

بهره برداری از 2 هزار و 845 میلیارد ریال طرح راه و شهرسازی فارس

تاکید زنگنه براستفاده از منابع داخلی و خارجی برای توسعه صنعت نفت

هشدار درباره پیش فروش خودرو در شرکت های غیرمجاز

بخشنامه حذف قیمت مصرف کننده شامل کالاهای اساسی نمی شود

Fuel Manager Pro v25.03 دانلود برنامه مدیریت مصرف سوخت برای گوشی

چه آینده ای در انتظار ضبط های ماشین است؟

رویکرد تازه هیوندای در بازار آمریکا چیست؟

خشت های 2000 ساله قلعه نارین را جا به جا کنید!

Waze – GPS Maps and Traffic v4.28.0.902 نرم افزار مسیریاب و GPS ویز برای اندروید

تکلیف سپرده های بانکی چه می شود؟

افتتاح نهمین نمایشگاه گیمزکام توسط آنگلا مرکل

سرخ کن هوشمند چربی غذا را 70درصد کاهش می دهد

هزینه اقامتگاه های شهر ارومیه چقدر است؟

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی مطرح کرد 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستگی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان

عضو سابق هیأت امنای تأمین اجتماعی مطرح کرد 6 هزار میلیارد تومان سود تسهیلات دریافتی تامین اجتماعی در سال 96/ طرح تحول سلامت بیمه ها را به مرز ورشکستگی کشاند/ افزایش بی قاعده هزینه های بخش درمان