مطالب مرتبط:
وزیر بهداشت:طرح تحول سلامت شاخص های بهداشتی را ارتقا داده است
وزیر بهداشت:طرح تحول سلامت شاخص های بهداشتی را ارتقا داده است
رضایتمندی بیش از 90 درصدی مردم از طرح تحول سلامت/توجه به حاشیه شهرها، انقلابی در دولت یازدهم
طرح تحول سلامت در راستای رفاه اجتماعی مردم اجرا شد
ترویج زایمان طبیعی از آثار مثبت طرح تحول سلامت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 ساعت 10:002017-05-17سياسي

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی


ایرنا- طرح تحول نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت در دولت یازدهم به مرحله اجرا درآمد تا سیاست های کلی سلامت با همکاری دست اندرکاران این عرصه تحقق یابد.

- مطبوعات کشور به طور روزانه مهمترین و برجسته ترین رخدادهای داخلی و خارجی را پوشش می دهند.

این در حالی است که بخش زیادی از خبرها، یادداشت ها، گزارش ها، گفت و گوها و .

به انعکاس شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه اختصاص می یابد؛ موضوعی که توجه ویژه به آن اهمیتی فزاینده دارد.

گروه اطلاع رسانی ایرنا؛ موضوع های یادشده را که انعکاس قابل توجهی در روزنامه های صبح چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 داشت؛ با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بررسی کرده است.

** ضرورت اجرای طرح تحول سلامت دیدگاه های سلامت در دنیای امروز چشم اندازی وسیع تر یافته و به انتظارات غیر پزشکی توجه ویژه ای معطوف شده است.

رشد انتظارات و توجه مردم نسبت به ایمنی، کیفیت و عدالت، فشار جهت ایجاد نظام سلامتی پاسخگو در برابر عملکرد را افزایش داده است.

در سال های اخیر نظام سلامت توانسته است با استفاده از راهبرد مراقبت های بهداشتی اولیه به پیشرفت های چشم گیری در سطح کلی سلامت مردم و بالا رفتن شاخصه های مربوط به آن برسد.

اهمیت این مهم سبب شد تا روزنامه های صبح امروز در یادداشت ها و گزارش هایی به بازتاب آن بپردازند.

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان نجات سلامت طرح تحول سلامت از نگاه آمار و تجربیات مردم بررسی کرد و نوشت: پیدانشدن دارویی خاص تنها کمی بیش از چهار سال پیش جان پسرعموی چهارساله هانا را گرفت؛ درحالی که این شهروند ایرانی، امروز می گوید: سال گذشته همان دارو با قیمتی کمتر از یک میلیون تومان، جان مادربزرگم را نجات داد .

مادربزرگ هانا با بهت و حیرت از آنچه برای نوه اش اتفاق افتاده بود، از مرگ نجات یافت.

این همه آن چیزی است که طرح تحول نظام سلامت از ابتدای ریشه گرفتنش خواهان آن بود و از سال 93 به عنوان مهم ترین و بزرگ ترین طرح دولت یازدهم اجرایی شد.

در ادامه این گزارش می خوانیم: درحال حاضر بسیاری از مردم از شگفت زده شدن خود در هنگام پرداخت هزینه بیمارستان صحبت می کنند و معتقدند با توجه به هزینه های سرسام آور گذشته برای پرداخت های بیمارستانی یا پیداکردن دارو، بیشتر برایشان شبیه شوخی است.

هزینه های کمرشکن درمان برای اولین بار در کشور صفر شد.

براساس این گزارش با توجه به جمعیت 80 میلیونی ایران، هزینه های درمان که تا قبل از دولت یازدهم هر سال بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر را فقیر می کرد، در این دولت به صفر رسیده است.

درحال حاضر بسیاری از مردم از شگفت زده شدن خود در هنگام پرداخت هزینه بیمارستان صحبت می کنند و معتقدند با توجه به هزینه های سرسام آور گذشته برای پرداخت های بیمارستانی یا پیداکردن دارو، بیشتر برایشان شبیه شوخی است.

روزنامه ابتکار با درج گزارشی با عنوان بهبود سلامت، کاهش هزینه درمان آورده است: در دولت یازدهم و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت، روح سلامتی به کشور تزریق شد.

دیگر بیماران و همراهانشان دغدغه تهیه دارو و مخارج بیمارستان را نداشتند.

طرحی که به درستی در نظام سلامت تحول ایجاد کرد.

آیا بازگشتن به دوران سخت بیماران در سال های 84 تا 92 حرکت به سمت سلامتی جامعه است؟ شاید اظهارات علی نوبخت حقیقی، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با طرح تحول سلامت در اینجا ضروری باشد: هنوز یادمان نرفته است که تا قبل از اجرای این طرح و در دولت های قبل، پیکر بیماران متوفی را در بیمارستان ها گروگان نگه می داشتند تا پول بیمارستان بگیرند.

در ادامه این مطلب می خوانیم: با اجرای طرح تحول سلامت نگرانی مردم از پرداخت هزینه های درمانی کاهش یافت.

این یکی از درخشان ترین نمره ها در کارنامه چهار ساله دولت یازدهم است که توانسته تا حدودی عدالت اجتماعی و درمانی در جامعه برقرار کند.

در طرح تحول سلامت بیش از 11 میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

منتقدان این طرح می گویند طرح در مناطق روستایی بی تاثیر بوده اما به گواه خود مردم و مسوولان طرح نظام سلامت بیشترین آثار را در مناطق کمتر توسعه یافته کشور داشته است.

این در حالی است که در سال های قبل از 92 مردم برای پروسه درمان هزینه های بالایی پرداخت می کردند.

مصوبه نظام سلامت دولت یازدهم از 15 اردیبهشت 93 در کشور آغاز شد و به اذعان بسیاری از افراد این طرح در سطح کشور و به ویژه در مناطق محروم توانسته تاثیر بسیار موثری در کاهش هزینه های درمانی خانوارها داشته باشد.

تحت پوشش قرار دادن داروها و کاهش ویزیت مراکز درمانی، کاهش هزینه های درمان خانوارها، توجه جدی به نوسازی و بهسازی فضاها، امکانات و تجهیزات حوزه سلامت، راه اندازی بخش های مختلف در مراکز درمانی، اجرای پروژه های متعدد زیرساختی حوزه بهداشت و درمان و افزایش تعداد پرسنل و کادر پزشکی و درمانی در مراکز از جمله دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در کشور است.

روزنامه شهروند در مطلبی با عنوان اخلاق پزشکی و ناز طبیب از پیوندهای میان مردم و پزشکان به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: نویسندگان کتاب های تاریخی به ویژه سفرنامه های جهانگردان و گزارش های وابستگان نظامی و سیاسی کشورهای دیگر، به مساله طبابت در ایران و اخلاق حکیمان سنتی و پزشکان دانش آموخته جدید در سده های گذشته، گونه ای تصویر آرمانی از رویکردهای آنان را در درمان بیماران و رفتار با آنان ارایه می دهند.

طبابت در ایران، شغلی سودآور نبوده، بیماران به پرداخت حق العلاج، چندان اجبار نداشته اند و کم تر کسی از سر تنگ دستی و نیازمندی از خدمات پزشکان و طبیبان بی بهره می مانده است.

در ادامه این گزارش می خوانیم: روایت های تاریخی به گونه ای جذاب و گویا وضعیت پزشکی و رعایت اخلاق در آن را در گذشته ایران بیان می دارند.

این که گذشتگان ایرانیان، طب را شغل نمی پنداشتند و پیش از درآمدهای به دست آمده از این حرفه، آنچه برایشان اهمیت داشت، سلامت بیماری بود که به آنان نیازمند بود.

این نیاز اما موجب نمی شد ناز ی پدید آید که برآوردن آن، تنها با پول ممکن باشد؛ اخلاق، معیار پیوند میان بیمار و طبیب به شمار می آمد.

روزنامه ایران در مطلبی با عنوان رتبه دوم ایران در جهان برای مهار بیماری های غیر واگیر به گفت وگو با احمد کوشا مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر پرداخت و آورد: با گذشت سه سال از اجرای طرح تحول؛ گزارش سازمان بهداشت جهانی حکایت از آن دارد که ایران در سال 95 توانست در رابطه با کنترل و اقداماتی که برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر انجام داده رتبه دوم را در دنیا کسب کند و بنا است در سال 2018 برنامه ها و فعالیت های وزارت بهداشت ایران به سازمان ملل گزارش داده شود.

در ادامه این گفت وگو می خوانیم: بیماری های غیرواگیر جزو بیماری های مزمن هستند.

یعنی یک خصوصیت مهم بیماری های غیر واگیر این است که اساس این بیماری ها از کودکی گذاشته شده و بتدریج در بدن زمینه هایش فراهم می شود و در نهایت در سنین بالا خودش را نشان می دهد.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که بیش از سه چهارم مرگ های زودرس حال حاضر در دنیا به دلیل بیماری های غیر واگیر اتفاق می افتد که مهم ترین شان بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها، بیماری های ریوی مزمن و مشکلات روح و روان است البته تصادفات و مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث عوارض غیر واگیر ند که سلامت را درگیر می کند.

** ارتباطات و روابط عمومی؛ شاخصه های اثر بخش در توسعه کشور27 اردیبهشت روزی که درسطح جهانی به عنوان روز ارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری و در ایران به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات تعیین شد.

این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را به عنوان هنر هشتم مرور شود.

نگاه حاضر به روابط عمومی و جایگاه آن در کشور با اجرایی شدن این دیدگاه می تواند گام های بلندی را در حرکت روبه رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی درکشور بردارد.

اهمیت این موضوع باعث شد تا روزنامه های امروز در گزارش هایی به بررسی آن بپردازند.

روزنامه ابتکار با درج یادداشتی روابط عمومی جایگاهی فانتزی یا ضرورتی برای حفظ و حیات هر سازمان که به قلم خسرو رفیعی نگاشته شد، آورده است: در سال های اخیر دیدگاه و انتظار مخاطب، مشتری و ذینفع برای سازمان ها اهمیت و نقش بسزایی یافته است و مردم رویکرد اخلاقی را در عرصه رقابت به عنوان اولویت اول هر سازمان تلقی کرده و سازمانی که اصول اخلاقی ارزش ها را بهتر رعایت کند برای همکاری و تعامل انتخاب می کنند و روابط عمومی به عنوان یک جایگاه تخصصی و حرفه ای نقش غیر قابل انکاری در هر سازمان دارد .

در ادامه این یادداشت می خوانیم: امروز ما در دورانی زندگی می کنیم که سازمان به عنوان ابزار اجرای هدف های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شناخته شده است و سرمایه انسانی کارامد و آزموده جزیی جدایی ناپذیر و مهمترین رکن و پایه هر سازمان را تشکیل می دهد و تحقق اهداف سازمان بدون استفاده از افراد متخصص در رشته های مورد نیاز سازمان به بیراهه رفتن است.

تقسیم کار و استفاده از افراد دارای صلاحیت و کارشناسی موجب تقویت سازمان می شود.

امروز علومی مانند علوم اجتماعی کارشناس و متخصص خود را لازم دارد و به دلیل گسترش آن نیاز به شناخت کافی دارد.

روزنامه دنیای اقتصاد در یادداشتی با عنوان شفاف سازی مهم ترین وظیفه روابط عمومی نوشت: با نگاهی کوتاه به تفاوت مدل عملکرد بنگاه های تجاری و موسسات خیریه می توان به اصلی ترین تفاوت ها و چالش های روابط عمومی در موسسات خیریه پی برد.

مدل کسب و کار در بنگاه تجاری و پایداری فعالیت به توانایی آن بنگاه در خلق ارزش برای مشتریان و ذی نفعان اصلی اش وابسته است.

در بنگاه اقتصادی دریافت کننده یا به عبارتی مصرف کننده کالا و خدمات همان فردی است که یک بار محصول را خریداری کرده و در صورت رضایت از این تجربه به تکرار آن ادامه خواهد داد و نسبت به محصول وفادار خواهد شد.

صبا کامکار مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه محک در ادامه این یادداشت می نویسد: روابط عمومی در سازمان های مردم نهادی چون محک همواره موظف است که اطلاعات مرتبط با کودک مبتلا به سرطان و خانواده ایشان را به نیکوکاران منتقل کند.

ایجاد دسترسی شفاف به اطلاعات و اطلاع رسانی در خصوص نحوه عملکرد و چگونگی تبدیل کمک های مردمی به خدمات از مهم ترین وظایف این واحد در محک است که به نظر می رسد برای تمامی موسسات خیریه کارساز است.

انجام بازدیدهای روزانه از محک، ارائه گزارش های مالی حسابرسی شده روی سایت، اطلاع رسانی در خصوص خدمات و گزارش عملکرد به صورت ماهانه و سالانه به کلیه نیکوکاران، اطلاع رسانی از اتفاقات و برنامه ها در شبکه های مجازی محک و رسانه های عمومی از مهم ترین اقدامات روابط عمومی محک در حوزه شفاف سازی و پاسخگویی به نیکوکاران است.

مجتبی نظری مدیر ارتباطات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در یادداشتی با عنوان روابط عمومی، انعکاس هنرمندانه عملکردها در روزنامه تفاهم نوشت: بسیاری از کارشناسان بر این اعتقادند موفقیت سازمان ها و شرکت ها و حتی در یک کادر بزرگ تر، دولت ها در اجرای برنامه ها و کسب اعتماد عمومی بعنوان یک سرمایه قابل اعتنا، مرهون عملکرد موثر و بی وقفه متصدیان روابط عمومی است.

حتی بسیاری از نهادها و ارگان ها که کارکرد ذاتی آنها نیازی به مطرح شدن در سپهر اجتماعی ندارد، به تشکیلات روابط عمومی توانمند و برخوردار از کارایی حرفه ای برای پیشبرد اهداف خویش نیاز دارند.

در ادامه این یادداشت آمده است: متصدیان روابط عمومی باید از سلیفه حرفه ای در تعامل با فضاهای درونی و بیرونی نهادهای متبوع خود برخوردار باشند و بعلاوه دارای شاخصه ها و مزایایی باشند که آنها را براحتی از سایر همکاران خویش در سایر بخش ها متمایز می نماید.

یکی از اولین مزایا و شاخصه ها داشتن شوق و ذوق نهادینه و ذاتی برای همکاری در حوزه روابط عمومی است.

این روزنامه همچنین در یادداشت دیگری با عنوان نقش روابط عمومی در توسعه تفاهم اجتماعی نوشت: اگر روباط عمومی را قلب سازمان و در حقیقت مهمترین مرکز ارتباطی هر ساختار و تشکیلات در هر جامعه بدانیم، بی تردید به نقش و اهمیت روابط عمومی پی بردیم.

قطعا جامعه ای بدون ارتباطات نمی تواند به حیات اجتماعی خود ادامه بدهد چون ارتباطات مهمترین عنصر تامین کننده حیات اجتماعی است.

مهدی خلیلی در ادامه این یادداشت می نویسد: روابط عمومی که پل ارتباطی میان ساختار و جامعه است، بر پایه ارتباطات استوار است.

این پل ارتباطی نه تنها فعالیت درون سازمانی را تنظیم می کند بلکه تنظیم کننده فعالیت سازمان با متن جامعه است.

** نقش کلیدی جوانان در پیشرفت همه جانبه کشور جوانی از ارزنده ترین دوران زندگی است و مسوولیت جوانان در این ایام بسیارسنگین است.

یکی از راه های پیشرفت و ترقی کشور ها سرمایه گذاری بر روی جوانان و نسل آینده است.

موضوعی که روزنامه های امروز در گزارش ها و یادداشت هایی به آن پرداختند.

روزنامه آرمان با درج یادداشتی با عنوان باور و اعتماد، کلید حل مشکلات جوانان که به قلم سیدحسن موسوی چلک نگاشته شد، آورده است: افراد جامعه باید پاسخگویی نهادها را در قبال جامعه ببینند.

یکی از مهم ترین اقشار در جامعه کنونی جوانان محسوب می شوند.

واقعیت آن است که توسعه و پیشرفت در هر کشور مستلزم توجه به جوانان است و بدون مشارکت آنها این امر امکانپذیر نیست.

ایران هم مانند دیگر کشورها از قاعده لزوم مشارکت جوانان در سرنوشت کشور مستثنی نیست و جوانان ایرانی سهم بزرگی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

پاسخگویی به نیاز جوانان باید به موقع و هدفمند باشد تا اثر مطلوب خود را بگذارد.

این امر مستلزم آن است که در چند زمینه مختلف کارهای اساسی انجام شود.

سیاستگذاری های کلان کشور باید به نحوی باشد که شاهد حضور جوانان بانشاط، مسئولیت پذیر و مطالبه گر در سطح جامعه باشیم.

در ادامه این یادداشت می خوانیم: اولین گام برای حضور جوانان بانشاط توجه به امور سیاستگذاری کشوری است.

گام بعدی مطالبه گری حقوق جوانان توسط سازمان های مختلف است.

احقاق حقوق جوانان جامعه باید برای سازمان ها مهم باشد و به دنبال آن باشند.

در گام آخر سازمان های مختلف در ارتباط با وظایف خود در این حوزه باید هماهنگ عمل کرده و دچار موازی کاری نشوند.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان افزایش 70 برابری بودجه جوانان در دولت یازدهم نوشت: جوانی جمعیت ایران فرصتی است که نه تنها از آن استفاده نشده، بلکه اتخاذ سیاست های نادرست به سوق دادن برخی از جوانان به سمت آسیب های اجتماعی انجامیده است.

هرچند در سال های اخیر جمعیت ایران به سمت پیری رفته، اما همچنان کشور ما کشور جوانی است.

میلیون ها جوان در ایران زندگی می کنند و با انواع و اقسام مشکلات دست به گریبانند.

بیکاری جوانان بیشتر از میانگین بیکاری است، فضاهای تفریحی برای بسیاری از جوانان مهیا نیست، تعداد قابل توجهی از جوانان در سن ازدواج هستند، اما نمی توانند ازدواج کنند و.

در ادامه این گزارش آمده است: در دولت یازدهم بر اساس برنامه های متعدد تلاش شد تا وظایف محوله به شکل مناسب برای جوانان انجام شود.

در سال های گذشته در خدمات رسانی به جوانان به دلایل متعدد همچون تداخل فعالیت های معاونت جوانان با سازمان ورزش به نسبت بودجه کافی نیز برای انجام خدمات و وظایف به این معاونت تعلق نمی گرفت.

بر اساس برنامه ششم توسعه در راستای وظایف این سازمان و مسئولیت سازمان های مردم نهاد در زمینه جوانان یک ماده به تصویب رسید و در بودجه سال 96 هم این قضیه مورد توجه قرار گرفت.

روزنامه قدس در یادداشتی با عنوان توجه عاقلانه نداشتن، حوزه جوانان را دچار مشکل کرده است نوشت: منابع انسانی و در رأس آن ها جوانان، به منزله ستون فقرات یک جامعه، نقش به سزایی در توسعه و پیشرفت یک کشور ایفا می کنند؛ زیــرا زمینه های متعــدد الگوپذیری و انتخاب مسیرهای مختلف پیشرفت و تعالی در دوران جوانی و توسط جوانان شکل می گیرد.

بنابراین مسئولانی که با حوزه جوانان و امور مرتبط با آن ها نقش آفرینی می کنند، رسالت سنگینی بر دوش دارند.

رضا شیران خراسانی در ادامه این یادداشت آورده است: جوانان کشور در سطوح مختلف دانشی و تخصصی، باید با تکیه بر شور و شعور جوانی، بیداری، آگاهی و تأســی از الگوهای متعالی و ارزشــی، با کارآفرینی، ایجاد فرصت و تجمیع منابــع از طریق کمک گرفتن از تسهیلات و مساعدت های دولتی همچــون صندوق کارآفرینی امید، در جهت پیشرفت و توسعه کشور همکاری و هم افزایی نمایند، اگرچه توفیق در ایـن امر نیاز به تعامل و هماهنگی بیــن نهاد هایی همچون دانشــگاه، صنعت و سازمان های حامی و پشــتیبان دیگر دارد تا بذر امید بــه آینده در درون پاک و پرشــور جوانان کشور بارور، شکوفا و استوار بماند.

روزنامه کسب و کار در مطلبی با عنوان اعتماد به جوانان یعنی زمینه سازی برای بالندگی کشور به نقل از ربیع فلاح جلودار نوشت: نیروی انسانی جوان و باانگیزه و البته کاربلد مهمترین دارایی هر کشوری و مهمترین ذخیره کشور برای دستیابی به پیشرفت و توسعه است.

خوشبختانه کشور زمینه مناسب برای حضور و نقش آفرینی جوانان مستعد را ایجاد کرده است.

از سویی جوان ایرانی پیش از این در انقلاب، جنگ و سازندگی توان و پتانسیل خود را اثبات کرده است.

در ادامه این مطلب می خوانیم: اعتماد به جوانان خاصه اجتماع نخبگانی موجب اقتدار و بالندگی کشور است.

از سوی دیگر، جوانان نیز باید خود را برای آینده آماده کنند.

دانشجویان در دانشگاه باید در فضایی بانشاط و سرشار از امید، به سمت حرفه آموزی برای کارآفرینی آینده کشور متمایل شوند تا علاوه بر رفع مشکل اشتغال، بتوانند نقش آفرینی مثبتی داشته باشند.


کلید واژه ها: سلامت - طرح تحول نظام سلامت - دولت یازدهم - طرح تحول سلامت - گزارش - اطلاع رسانی - روزنامه - هزینه - نظام - مردم - بیمارستان - دولت - امروز - هزینه های درمان - نجات - بزرگ - دارو - روزنامه شرق - بیمارستانی - درمان - اطلاع - رسانی - اهمیت - بزرگ ترین - چهارشنبه - کشور - مطبوعات - اجتماعی - فرهنگی - بازتاب

آخرین اخبار سرویس:
دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی

خطبه های نماز عید فطر

نقد و بررسی نظریه عینیت نفس و مزاج - بخش دوم و پایانی اثبات جوهریت نفس با تکیه بر آثار نفس

ویژه برنامه بزرگداشت "شهدای 7 تیر" در چهارمحال و بختیاری برگزار می شود

جملات و متن های زیبا در مورد خداوند (3)

کارت پستال شهادت دکتر بهشتی و روز قوه قضاییه

وزیر دفاع کویت: اختلافات حاشیه خلیج فارس بزودی پایان می یابد

استقبال دولت ترامپ از باقی ماندن ایران در لیست سیاه FATF

زیباترین روش زن داری

عشق و عاشقی های زودهنگام

تأملی بر روابط دختر و پسر در جامعه دینی

صدور 5 مورد کیفرخواست پرونده های تخلفات انتخاباتی استان مرکزی

سخنان ظریف در جمع ایرانیان مقیم آلمان

سخنان ظریف در جمع ایرانیان مقیم آلمان

ابهام زدایی از وضعیت یک حکم حقوقی

یک سال از دغدغه رهبری گذشت و پیگیری فیش های نجومی «تقریبا هیچ»!

هزاره گرایی؛ رویکردها وگونه ها - بخش دوم و پایانی انواع موعود باوری به لحاظ کارکرد منجی موعود

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در خانه

حکم محتلم شدن در ماه رمضان چیست؟

توسل به امامزادگان؛ آری یا خیر؟

نماینده کنگره آمریکا: سیاست های تغییر رژیم توسط آمریکا، تروریسم را تقویت کرده است

فراگیری مهارت هایی برای زندگی بهتر

پیام تبریک رییس العلمای بوسنی به مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری

چرا روز فطر، عید نامیده شد؟

مبنای انسان شناختی تمایز عقل و ایمان نزد توماس آکویناس و دکارت - بخش دوم و پایانی انسان دکارت و تفوق اراده بر عقل

بیش از 600 دانشجو در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم استان زنجان اعزام می شوند

چرا نخستین روز از ماه شوال عیدفطر نام دارد/ عیدی خداوند به بندگانش چیست

دیدار استاندار خوزستان با خانواده شهدا در روز عید فطر

لاریجانی: نشست روسای مجالس اوراسیا به امنیت پایدار و توسعه روابط اقتصادی کمک می کند

آیت الله قرهی پاسخ می دهد چرا نخستین روز از ماه شوال عیدفطر نام دارد/ عیدی خداوند به بندگانش چیست

اقامه نماز عید فطر

وزیر امورخارجه ایران:فرصت ها را از دست بدهیم کسانی آنها را تبدیل به تهدید می کنند/ برجام فقط ترجمان اراده مردم بود

تصاویر/ نماز عید سعید فطر - بوشهر

خطر مهاجرت نخبگان حوزه فناوری اطلاعات

حجت الاسلام خسروپناه در گفت وگو با فارس: باطن عید فطر حقیقتی توأم با تبریک برای دوری از گناه توسط خداوند به انسان است

اشعاری که میثم مطیعی در نماز عید فطر خواند

مسابقات قرآن بهترین شیوه تقویت تعامل دینی با اتباع خارجی است

هنگام بالا رفتن آمپر آب چکار کنیم؟

قزوه به خودش گفت «دمش گرم»!!

تصاویر/ اسلحه رهبر انقلاب در مراسم نماز عید فطر

واکنش‎ها به مداحی سیاسی عید فطر

تصاویر/ آیین عید سعید فطر در اهواز

دریافت مهریه فقط در ادارات ثبت

لاریجانی: نشست روسای مجالس اوراسیا به امنیت پایدار و توسعه روابط اقتصادی کمک می کند

نماز عید فطر 96 در مسجد شاه طهماسب یزد

نقد و بررسی مبانی فکری و شاخصه های فمینیسم اسلامی - بخش دوم و پایانی نقد اومانیسم اسلامی

روحانی: دست نیازم را برای کمک به کشور به سوی همه دراز می کنم

هلاکت 10 تروریست داعشی در دیر الزور

اجلاس اوراسیا، امنیت پایدار و توسعه روابط اقتصادی

توزیع بروشورهای ترویجی و پلاستیک زباله بمناسبت عید سعید فطر در گلوگاه

اقامه نماز عیدفطر به امامت آیت‎الله معلمی در مصلی نماز جمعه قائم‎شهر

مهدی یزدی مامور حفاظت سپاه در فرودگاه مهرآباد امروز به شهادت رسید/عکس

ورود مجمع تشخیص مصلحت به گردشگری

از مضمون اشعار مداح مراسم اطلاعی نداشتیم/بررسی متن سخنان مدعوان را بی احترامی به آنان می دانیم

واکنش ها به شعر چاله میدانی و سخیف یکی از مداحان قدرت و سیاست

بیتی که میثم مطیعی سانسور کرد

لاریجانی وارد کره جنوبی شد

عکس/ سید ابراهیم رییسی در نماز عید فطر

ورود مجمع تشخیص مصلحت به گردشگری

اجلاس اوراسیا، امنیت پایدار وتوسعه روابط اقتصادی

عکس/ نمایی زیبا از نماز عید فطر در کاظمین

نشست خبری طالبی، بازرس کل استان یزد

سیزدهمین دوره طرح تلبس طلاب«طرح ادیب» برگزار می شود

مردم برجام را به نتیجه رساندند/فرصت روابط پایدار با اروپا پدیده آمده است

دانلود آهنگ جدید پازل باند بنام دلارام

فالکون 9 دوباره به فضا رفت

نگرشی در روزهای خود داشته باشیم/ این همان فلسفه خلقت است

دنیای اسلام به اتحاد و ائتلاف نیاز دارد

لاریجانی وارد کره جنوبی شد

مقابله با تاثیرپذیری از زرمندان و سیاسیون/ جلب روزافزون اعتماد مردم به دستگاه قضا/ ضرورت رفتار عادلانه با محکومین/ گسترش دانش قضایی/مبارزه با جرم و تخلف و اجرای قاطعانه عدالت

لاریجانی وارد کره جنوبی شد

منتظرباش، چنان صاعقه ریزیم سرت / بر نداریم ز تو دست، تکانت ندهیم

احمدی نژاد و مشایی پدربزرگ شدند+ عکس

ظریف در جمع ایرانیان مقیم آلمان: مردم برجام را به نتیجه رساندند/فرصت روابط پایدار با اروپا پدیده آمده است

ظریف: مردم برجام را به نتیجه رساندند/پس چرا به این مردم افتخار نکنیم؟

ظریف: مردم برجام را به نتیجه رساندند

روحانی : باید دستیابی به اهداف ملی متحد تلاش کنیم

ضربه جدید وزارت اطلاعات به تروریست ها / کشف انبار بسیار بزرگ تروریست ها

تمهیدات لازم برای برگزاری حج ایمن پیش بینی شده است

آل سعود رفتارها ناهنجار بین المللی دارند/ تبعات منفی رفتار آل سعود به عربستان ضربه می زند

عکس|چرا آقای خواننده به لس آنجلس رفت؟

برای سلامتی برادر «بهنوش بختیاری» دعا کنید

زوج مجری سرشناس تلویزیون با این عکس، عید را تبریک گفتند | عکس

عید سعید فطر، عید تزکیه نفس و حفظ ثمره ماه رمضان است

عوامل عدم استجابت دعا در کلام پیامبر(ص)

گزارش تصویری نماز عید فطر در کویر

تهاجم قدرتمندانه سپاه به دشمنان کار بزرگی بود/ آتش به اختیار یعنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز نه بی قانونی

نشست روسای مجالس اوراسیا می تواند به امنیت پایدار و توسعه روابط اقتصادی کمک کند

ظریف: مردم برجام را به نتیجه رسانده و شش کشور قدرتمند را به پای میز مذاکره کشاندند

عبدلی: سپاه توانست جواب دندان شکنی به داعش بدهد / الماسی: انتقام خودمان را از گروه های تروریستی گرفتیم / زندگانی: مدافعان حرم ؛ مچکریم &

فال روزانه سه شنبه 6 تیر 1396

انتقادهای کم سابقه یک تحلیلگر اصولگرا از اصولگرایان

اولین فرزند حاصل ازدواج دختر مشایی و پسر احمدی نژاد

سوءاستفاده از تریبون های برای منافع گروهی محکوم است

ظریف: مردم برجام را به نتیجه رساندند

بهترین روش برای تست کردن عطر

عکس/ فیلبند، بهشتی بر فراز ابرها

بازخوانی بیانات رهبر انقلاب خطاب به دستگاه قضا/81-85 مقابله با تاثیرپذیری از زرمندان و سیاسیون/ جلب روزافزون اعتماد مردم به دستگاه قضا/ ضرورت رفتار عادلانه با محکومین/ گسترش دانش قضایی/مبارزه با جرم و تخلف و اجرای قاطعانه عدالت

آتش سوزی در اندیمشک اطفا شد

تزریق ٢٨ میلیارد متر مکعب گاز ترش به خط پنجم سراسری

مراکز اهدای خون وصال و شهرری در تعطیلات عید فطر دایر هستند

روزنامه استخدامی استان اصفهان | عصر چهارشنبه 7 تیر 96

دفتر مقام معظم رهبری میزان فطریه و کفاره روزه را اعلام کرد

پیام تبریک مدیرعامل بانک به مناسبت عید سعید فطر

سرمایه گذاری چین در انرژی خورشیدی 7 کشور عربی

روزنامه استخدامی استان اصفهان | صبح چهارشنبه 7 تیر 96

سخنرانی ظریف در جمع ایرانیان مقیم آلمان

یادداشتی از حسین مرعشی؛/ آزمونی برای مقابله با وحدت شکنان

افراد متمول باید از پوشش بیمه سلامت خارج شوند

مناطق سیستان بلوچستان به 67مدرسه نیازمندند

عناصر تروریستی وابسته به داعش دستگیر شدند

امنیت کشور مرهون تلاش شبانه روزی سربازان گمنام است / پاسخ موشکی سپاه نمایشی از اقتدار عملی ایران است

واکنش عارف به اشعار وحدت شکن

معرفی جاذبه های گردشگری کربلا

پلیس فتا: بازداشت هشت نفر در رابطه با لو رفتن سوالات امتحانات نهایی

طرحی که سالانه 20 میلیارد یورو در آمد دارد

روند استخدامی آموزش و پرورش خراسان شمالی قانونی است

حمله سایبری هکرها به پارلمان بریتانیا

محمدرضا عارف:/بخش قابل توجه ای از نقدها از سر دلسوزی است/امیدوارم روزی مجبور نباشم درباره خط و ربط بی اخلاقی های صورت گرفته صحبت کنم

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی بر همه دنیای اسلام واجب است/ابراز همدلی مردم شیعه ایران در روز قدس با فلسطینیان اهل سنت مظهر وحدت اسلامی است

دادستان مشهد: برگزاری کنسرت در مشهد صحیح نیست

منزل 2 میلیاردی زوج شهربابکی با نیت ترویج فرهنگ مهدویت وقف شد

اسامی مفسدان اقتصادی صندوق ذخیره فرهنگیان به قوه قضاییه ارائه شده است

توافق مهم برای تشکیل دولت ائتلافی در انگلیس

پارس جنوبی گنجی معادل ١٥٥ هزار و ٩٩٢ تن طلا

همه معلمان پیش دبستانی، خدمات آموزشی و نهضت استخدام می شوند

ردبول: قهرمان بازاریابی ویدئویی جهان

ورود دادگستری به تخلفات شهرداری ساوه

محمدرضا عارف:/از طرح مباحث ایجادکننده شکاف پرهیز کنیم/ رقیب با همراهی برخی از نهادهای قدرت تلاش کرد جریان اصلاح طلب را متلاشی کند

یادداشت سخنگوی هیات رییسه مجلس به شورای سیاستگذاری نماز جمعه در پی مداحی وحدت شکنانه

تکذیب ارسال نامه از سوی آیت الله امینی به رهبر انقلاب

اشتباهات جناح دلواپس اصولگرا تمامی ندارد/ یک باخت انتخاباتی و این همه دلهره وعقده وکینه؟

واکنش عنبیه مصنوعی به نور همانند عنبیه طبیعی چشم

آتش به اختیار یعنی کار فرهنگی خودجوش و تمیز، نه بی قانونی/ تهاجم قدرتمندانه سپاه به دشمنان کار بزرگی بود

کریستینا فرناندز به دنبال بازگشت به قدرت است

کیفیت پاسخ به شبهات مهدوی در فضای مجازی/تبلیغ مهدویت هم تخصص می خواهد هم تهذب

همه باید حول محور ولی فقیه و قانون حرکت کنند

عکس/ محمد، نوه دکتر احمدی نژاد

/توافق اعضای شورای پنجم: هیچ یک از اعضای شورا، شهردار نمی شود

روشی آسان برای ترمیم ترک دیوار گچی

مجمع الجزایر «جهان» در خلیج فارس

برنامه اشتغال فراگیر سال 96 ابلاغ شد

رحمت و مغفرت الهی پشتوانه ای برای کمک نیازمندان/ خدمت به مردم صدقه محسوب می شود

تصاویر / ایین عید سعید فطر در اهواز

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر برگزار می شود

زمان آن رسیده که از اقلیم و تمدنمان دفاع کنیم

سفیر ایران و وزیر کشور بلاروس گسترش همکاری ها را بررسی کردند

بخشش باید در اولویت اعمالمان در روز عید سعید فطر باشد

تصاویر / نماز عید سعید فطر در مصلی اهواز

چالشهای فراروی گفتمان مهدویت

اولین نتایج حقیق از توان کارت گرافیک AMD Vega منتشر شد

رسیدگی به 685 هزار پرونده در دادگستری استان اصفهان/ کاهش 10 روز رسیدگی به پرونده های قضایی

گزارش تصویری/ دیدار حسن روحانی با مدیران دستگاه های اجرایی

یادداشت سراسر دشنام علیرضا قزوه در دفاع از مداح جنجالی

مرتضی الویری:/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان جلوی تفرق آرا در انتخابات شوراها را گرفت

حضور ایران، روسیه و ترکیه در نشست آستانه قطعی شد

علت «مسلح بودن» مقام معظم رهبری در نماز عید فطر+ عکس

انواع مختلف ابر خصوصی

ثبت نام 58300 آموزش دهنده در دوره های توانمندسازی جهاد دانشگاهی

امروز مبارزه با رژیم صهیونیستی بر همه دنیای اسلام واجب است/ دنیای اسلام به اتحاد و ائتلاف نیاز دارد

واکنش رییس ستاد اقامه نماز جمعه تهران به حواشی نماز عید فطر

واکنش فردای "حسین شریعتمداری" به شعر خوانی "میثم مطیعی" !

ایران رتبه اول فلرینگ گاز در خاورمیانه را دارد

واکنش معنادار روحانی به هتاکی ها در روز قدس

بحرینی ها به زیارت قبور شهدا می روند

شرایط حمایت از طرح های دانشجویی حوزه پیشگیری از اعتیاد و طلاق اعلام شد

سلاحی که امروز رهبرانقلاب بدست داشتند + عکس

پمپ های فرآیندی چند مرحله ای(BB3 ) در مناطق نفتخیز بومی سازی شد

نماز عید سعید فطر در لرستان اقامه شد+تصاویر

سرمایه گذاری رسانه ای و برنامه ریزی نظامی صهیونیزم برای تحریف تفکر موعود

واکنش تند عبدالجبار کاکایی به شعری که نماز عید فطر خوانده شد

ضربه جدید وزارت اطلاعات به تروریست ها / کشف انبار بسیار بزرگ تروریست ها

محمدجواد حق شناس تشریح کرد:/تبعات خروج از شورا برای تصدی پست شهرداری

عکس / دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی

ستاد اقامه نماز: بررسی متن سخنان مدعوان را بی احترامی به آنان می دانیم/همه نیروهای داخل نظام از این تریبون ها استفاده می کنند!

حضور پرشور بانوان لرستانی در نماز عید سعید فطر از قاب دوربین

عکس / اقامه نماز عید فطر

زمان برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور تغییر کرده/ زمان جدید را اعلام می کنیم

برگزاری جلسه تیر ماه با محوریت تعیین وضعیت 4 گروه از معلمان

عکس:نماز عید فطر به امامت رهبر انقلاب در مصلی امام خمینی

تلگرام بتا همراه با ویژگی های جدید و کاربردی آپدیت شد

شهادت مهدی یزدی در جریان مانور فرودگاه مهرآباد (عکس)

سپاه پاسداران یک تیم تروریستی را در کردستان منهدم کرد

مسلمانان می توانند بزرگترین حزب دینی و عقیدتی جهان را تشکیل دهند

سی میلیاردتومان صرفه جویی با خاموش کردن یک فلر

اعتیاد در مدارس کشور به چند درصد می رسد؟

عکس | صعود به قله های اورست

تنش ها در منطقه ناشی از نگاه تفرقه آمیز بین شیعه و سنی است

مکتب امام حسین(ع) جهان اسلام را در برابر تکفیری ها بیمه کرد

14وزیر برای حل معضل گردوغبار به تهران می آیند

توجه به مسئله حجاب و عفاف بخشی از حقوق شهروندی است

عکس/ برگزاری نماز عید فطر در تایلند

شهربانو امانی: /شورای شهر برای بیرون رفتن فردی از ترکیب 21 نفره رای نخواهد داد

سوءاستفاده از تریبون های رسمی کشور برای منافع گروهی محکوم است/ استمرار اینگونه فعالیت ها جز تضعیف نظام نتیجه ای ندارد

/نشست مشترک مجمع نمایندگان تهران و منتخبان شورای شهر تهران

رییس مجلس شورای اسلامی وارد کره جنوبی شد

بیانات در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی

خودسری های دلواپسان غیر قابل علاج است

وقف یک قطعه زمین 600متری توسط خیر الشتری برای ساخت مسجد و حسینیه

از حضور قرآن‎آموزان در نماز عید فطر تا اختتامیه برنامه های جامعه القرآن

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی