مطالب مرتبط:
وزیر بهداشت:طرح تحول سلامت شاخص های بهداشتی را ارتقا داده است
وزیر بهداشت:طرح تحول سلامت شاخص های بهداشتی را ارتقا داده است
رضایتمندی بیش از 90 درصدی مردم از طرح تحول سلامت/توجه به حاشیه شهرها، انقلابی در دولت یازدهم
طرح تحول سلامت در راستای رفاه اجتماعی مردم اجرا شد
ترویج زایمان طبیعی از آثار مثبت طرح تحول سلامت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 ساعت 10:002017-05-17سياسي

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی


ایرنا- طرح تحول نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت در دولت یازدهم به مرحله اجرا درآمد تا سیاست های کلی سلامت با همکاری دست اندرکاران این عرصه تحقق یابد.

- مطبوعات کشور به طور روزانه مهمترین و برجسته ترین رخدادهای داخلی و خارجی را پوشش می دهند.

این در حالی است که بخش زیادی از خبرها، یادداشت ها، گزارش ها، گفت و گوها و .

به انعکاس شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه اختصاص می یابد؛ موضوعی که توجه ویژه به آن اهمیتی فزاینده دارد.

گروه اطلاع رسانی ایرنا؛ موضوع های یادشده را که انعکاس قابل توجهی در روزنامه های صبح چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 داشت؛ با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بررسی کرده است.

** ضرورت اجرای طرح تحول سلامت دیدگاه های سلامت در دنیای امروز چشم اندازی وسیع تر یافته و به انتظارات غیر پزشکی توجه ویژه ای معطوف شده است.

رشد انتظارات و توجه مردم نسبت به ایمنی، کیفیت و عدالت، فشار جهت ایجاد نظام سلامتی پاسخگو در برابر عملکرد را افزایش داده است.

در سال های اخیر نظام سلامت توانسته است با استفاده از راهبرد مراقبت های بهداشتی اولیه به پیشرفت های چشم گیری در سطح کلی سلامت مردم و بالا رفتن شاخصه های مربوط به آن برسد.

اهمیت این مهم سبب شد تا روزنامه های صبح امروز در یادداشت ها و گزارش هایی به بازتاب آن بپردازند.

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان نجات سلامت طرح تحول سلامت از نگاه آمار و تجربیات مردم بررسی کرد و نوشت: پیدانشدن دارویی خاص تنها کمی بیش از چهار سال پیش جان پسرعموی چهارساله هانا را گرفت؛ درحالی که این شهروند ایرانی، امروز می گوید: سال گذشته همان دارو با قیمتی کمتر از یک میلیون تومان، جان مادربزرگم را نجات داد .

مادربزرگ هانا با بهت و حیرت از آنچه برای نوه اش اتفاق افتاده بود، از مرگ نجات یافت.

این همه آن چیزی است که طرح تحول نظام سلامت از ابتدای ریشه گرفتنش خواهان آن بود و از سال 93 به عنوان مهم ترین و بزرگ ترین طرح دولت یازدهم اجرایی شد.

در ادامه این گزارش می خوانیم: درحال حاضر بسیاری از مردم از شگفت زده شدن خود در هنگام پرداخت هزینه بیمارستان صحبت می کنند و معتقدند با توجه به هزینه های سرسام آور گذشته برای پرداخت های بیمارستانی یا پیداکردن دارو، بیشتر برایشان شبیه شوخی است.

هزینه های کمرشکن درمان برای اولین بار در کشور صفر شد.

براساس این گزارش با توجه به جمعیت 80 میلیونی ایران، هزینه های درمان که تا قبل از دولت یازدهم هر سال بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر را فقیر می کرد، در این دولت به صفر رسیده است.

درحال حاضر بسیاری از مردم از شگفت زده شدن خود در هنگام پرداخت هزینه بیمارستان صحبت می کنند و معتقدند با توجه به هزینه های سرسام آور گذشته برای پرداخت های بیمارستانی یا پیداکردن دارو، بیشتر برایشان شبیه شوخی است.

روزنامه ابتکار با درج گزارشی با عنوان بهبود سلامت، کاهش هزینه درمان آورده است: در دولت یازدهم و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت، روح سلامتی به کشور تزریق شد.

دیگر بیماران و همراهانشان دغدغه تهیه دارو و مخارج بیمارستان را نداشتند.

طرحی که به درستی در نظام سلامت تحول ایجاد کرد.

آیا بازگشتن به دوران سخت بیماران در سال های 84 تا 92 حرکت به سمت سلامتی جامعه است؟ شاید اظهارات علی نوبخت حقیقی، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با طرح تحول سلامت در اینجا ضروری باشد: هنوز یادمان نرفته است که تا قبل از اجرای این طرح و در دولت های قبل، پیکر بیماران متوفی را در بیمارستان ها گروگان نگه می داشتند تا پول بیمارستان بگیرند.

در ادامه این مطلب می خوانیم: با اجرای طرح تحول سلامت نگرانی مردم از پرداخت هزینه های درمانی کاهش یافت.

این یکی از درخشان ترین نمره ها در کارنامه چهار ساله دولت یازدهم است که توانسته تا حدودی عدالت اجتماعی و درمانی در جامعه برقرار کند.

در طرح تحول سلامت بیش از 11 میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

منتقدان این طرح می گویند طرح در مناطق روستایی بی تاثیر بوده اما به گواه خود مردم و مسوولان طرح نظام سلامت بیشترین آثار را در مناطق کمتر توسعه یافته کشور داشته است.

این در حالی است که در سال های قبل از 92 مردم برای پروسه درمان هزینه های بالایی پرداخت می کردند.

مصوبه نظام سلامت دولت یازدهم از 15 اردیبهشت 93 در کشور آغاز شد و به اذعان بسیاری از افراد این طرح در سطح کشور و به ویژه در مناطق محروم توانسته تاثیر بسیار موثری در کاهش هزینه های درمانی خانوارها داشته باشد.

تحت پوشش قرار دادن داروها و کاهش ویزیت مراکز درمانی، کاهش هزینه های درمان خانوارها، توجه جدی به نوسازی و بهسازی فضاها، امکانات و تجهیزات حوزه سلامت، راه اندازی بخش های مختلف در مراکز درمانی، اجرای پروژه های متعدد زیرساختی حوزه بهداشت و درمان و افزایش تعداد پرسنل و کادر پزشکی و درمانی در مراکز از جمله دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در کشور است.

روزنامه شهروند در مطلبی با عنوان اخلاق پزشکی و ناز طبیب از پیوندهای میان مردم و پزشکان به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: نویسندگان کتاب های تاریخی به ویژه سفرنامه های جهانگردان و گزارش های وابستگان نظامی و سیاسی کشورهای دیگر، به مساله طبابت در ایران و اخلاق حکیمان سنتی و پزشکان دانش آموخته جدید در سده های گذشته، گونه ای تصویر آرمانی از رویکردهای آنان را در درمان بیماران و رفتار با آنان ارایه می دهند.

طبابت در ایران، شغلی سودآور نبوده، بیماران به پرداخت حق العلاج، چندان اجبار نداشته اند و کم تر کسی از سر تنگ دستی و نیازمندی از خدمات پزشکان و طبیبان بی بهره می مانده است.

در ادامه این گزارش می خوانیم: روایت های تاریخی به گونه ای جذاب و گویا وضعیت پزشکی و رعایت اخلاق در آن را در گذشته ایران بیان می دارند.

این که گذشتگان ایرانیان، طب را شغل نمی پنداشتند و پیش از درآمدهای به دست آمده از این حرفه، آنچه برایشان اهمیت داشت، سلامت بیماری بود که به آنان نیازمند بود.

این نیاز اما موجب نمی شد ناز ی پدید آید که برآوردن آن، تنها با پول ممکن باشد؛ اخلاق، معیار پیوند میان بیمار و طبیب به شمار می آمد.

روزنامه ایران در مطلبی با عنوان رتبه دوم ایران در جهان برای مهار بیماری های غیر واگیر به گفت وگو با احمد کوشا مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر پرداخت و آورد: با گذشت سه سال از اجرای طرح تحول؛ گزارش سازمان بهداشت جهانی حکایت از آن دارد که ایران در سال 95 توانست در رابطه با کنترل و اقداماتی که برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر انجام داده رتبه دوم را در دنیا کسب کند و بنا است در سال 2018 برنامه ها و فعالیت های وزارت بهداشت ایران به سازمان ملل گزارش داده شود.

در ادامه این گفت وگو می خوانیم: بیماری های غیرواگیر جزو بیماری های مزمن هستند.

یعنی یک خصوصیت مهم بیماری های غیر واگیر این است که اساس این بیماری ها از کودکی گذاشته شده و بتدریج در بدن زمینه هایش فراهم می شود و در نهایت در سنین بالا خودش را نشان می دهد.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که بیش از سه چهارم مرگ های زودرس حال حاضر در دنیا به دلیل بیماری های غیر واگیر اتفاق می افتد که مهم ترین شان بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها، بیماری های ریوی مزمن و مشکلات روح و روان است البته تصادفات و مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث عوارض غیر واگیر ند که سلامت را درگیر می کند.

** ارتباطات و روابط عمومی؛ شاخصه های اثر بخش در توسعه کشور27 اردیبهشت روزی که درسطح جهانی به عنوان روز ارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری و در ایران به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات تعیین شد.

این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را به عنوان هنر هشتم مرور شود.

نگاه حاضر به روابط عمومی و جایگاه آن در کشور با اجرایی شدن این دیدگاه می تواند گام های بلندی را در حرکت روبه رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی درکشور بردارد.

اهمیت این موضوع باعث شد تا روزنامه های امروز در گزارش هایی به بررسی آن بپردازند.

روزنامه ابتکار با درج یادداشتی روابط عمومی جایگاهی فانتزی یا ضرورتی برای حفظ و حیات هر سازمان که به قلم خسرو رفیعی نگاشته شد، آورده است: در سال های اخیر دیدگاه و انتظار مخاطب، مشتری و ذینفع برای سازمان ها اهمیت و نقش بسزایی یافته است و مردم رویکرد اخلاقی را در عرصه رقابت به عنوان اولویت اول هر سازمان تلقی کرده و سازمانی که اصول اخلاقی ارزش ها را بهتر رعایت کند برای همکاری و تعامل انتخاب می کنند و روابط عمومی به عنوان یک جایگاه تخصصی و حرفه ای نقش غیر قابل انکاری در هر سازمان دارد .

در ادامه این یادداشت می خوانیم: امروز ما در دورانی زندگی می کنیم که سازمان به عنوان ابزار اجرای هدف های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شناخته شده است و سرمایه انسانی کارامد و آزموده جزیی جدایی ناپذیر و مهمترین رکن و پایه هر سازمان را تشکیل می دهد و تحقق اهداف سازمان بدون استفاده از افراد متخصص در رشته های مورد نیاز سازمان به بیراهه رفتن است.

تقسیم کار و استفاده از افراد دارای صلاحیت و کارشناسی موجب تقویت سازمان می شود.

امروز علومی مانند علوم اجتماعی کارشناس و متخصص خود را لازم دارد و به دلیل گسترش آن نیاز به شناخت کافی دارد.

روزنامه دنیای اقتصاد در یادداشتی با عنوان شفاف سازی مهم ترین وظیفه روابط عمومی نوشت: با نگاهی کوتاه به تفاوت مدل عملکرد بنگاه های تجاری و موسسات خیریه می توان به اصلی ترین تفاوت ها و چالش های روابط عمومی در موسسات خیریه پی برد.

مدل کسب و کار در بنگاه تجاری و پایداری فعالیت به توانایی آن بنگاه در خلق ارزش برای مشتریان و ذی نفعان اصلی اش وابسته است.

در بنگاه اقتصادی دریافت کننده یا به عبارتی مصرف کننده کالا و خدمات همان فردی است که یک بار محصول را خریداری کرده و در صورت رضایت از این تجربه به تکرار آن ادامه خواهد داد و نسبت به محصول وفادار خواهد شد.

صبا کامکار مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه محک در ادامه این یادداشت می نویسد: روابط عمومی در سازمان های مردم نهادی چون محک همواره موظف است که اطلاعات مرتبط با کودک مبتلا به سرطان و خانواده ایشان را به نیکوکاران منتقل کند.

ایجاد دسترسی شفاف به اطلاعات و اطلاع رسانی در خصوص نحوه عملکرد و چگونگی تبدیل کمک های مردمی به خدمات از مهم ترین وظایف این واحد در محک است که به نظر می رسد برای تمامی موسسات خیریه کارساز است.

انجام بازدیدهای روزانه از محک، ارائه گزارش های مالی حسابرسی شده روی سایت، اطلاع رسانی در خصوص خدمات و گزارش عملکرد به صورت ماهانه و سالانه به کلیه نیکوکاران، اطلاع رسانی از اتفاقات و برنامه ها در شبکه های مجازی محک و رسانه های عمومی از مهم ترین اقدامات روابط عمومی محک در حوزه شفاف سازی و پاسخگویی به نیکوکاران است.

مجتبی نظری مدیر ارتباطات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در یادداشتی با عنوان روابط عمومی، انعکاس هنرمندانه عملکردها در روزنامه تفاهم نوشت: بسیاری از کارشناسان بر این اعتقادند موفقیت سازمان ها و شرکت ها و حتی در یک کادر بزرگ تر، دولت ها در اجرای برنامه ها و کسب اعتماد عمومی بعنوان یک سرمایه قابل اعتنا، مرهون عملکرد موثر و بی وقفه متصدیان روابط عمومی است.

حتی بسیاری از نهادها و ارگان ها که کارکرد ذاتی آنها نیازی به مطرح شدن در سپهر اجتماعی ندارد، به تشکیلات روابط عمومی توانمند و برخوردار از کارایی حرفه ای برای پیشبرد اهداف خویش نیاز دارند.

در ادامه این یادداشت آمده است: متصدیان روابط عمومی باید از سلیفه حرفه ای در تعامل با فضاهای درونی و بیرونی نهادهای متبوع خود برخوردار باشند و بعلاوه دارای شاخصه ها و مزایایی باشند که آنها را براحتی از سایر همکاران خویش در سایر بخش ها متمایز می نماید.

یکی از اولین مزایا و شاخصه ها داشتن شوق و ذوق نهادینه و ذاتی برای همکاری در حوزه روابط عمومی است.

این روزنامه همچنین در یادداشت دیگری با عنوان نقش روابط عمومی در توسعه تفاهم اجتماعی نوشت: اگر روباط عمومی را قلب سازمان و در حقیقت مهمترین مرکز ارتباطی هر ساختار و تشکیلات در هر جامعه بدانیم، بی تردید به نقش و اهمیت روابط عمومی پی بردیم.

قطعا جامعه ای بدون ارتباطات نمی تواند به حیات اجتماعی خود ادامه بدهد چون ارتباطات مهمترین عنصر تامین کننده حیات اجتماعی است.

مهدی خلیلی در ادامه این یادداشت می نویسد: روابط عمومی که پل ارتباطی میان ساختار و جامعه است، بر پایه ارتباطات استوار است.

این پل ارتباطی نه تنها فعالیت درون سازمانی را تنظیم می کند بلکه تنظیم کننده فعالیت سازمان با متن جامعه است.

** نقش کلیدی جوانان در پیشرفت همه جانبه کشور جوانی از ارزنده ترین دوران زندگی است و مسوولیت جوانان در این ایام بسیارسنگین است.

یکی از راه های پیشرفت و ترقی کشور ها سرمایه گذاری بر روی جوانان و نسل آینده است.

موضوعی که روزنامه های امروز در گزارش ها و یادداشت هایی به آن پرداختند.

روزنامه آرمان با درج یادداشتی با عنوان باور و اعتماد، کلید حل مشکلات جوانان که به قلم سیدحسن موسوی چلک نگاشته شد، آورده است: افراد جامعه باید پاسخگویی نهادها را در قبال جامعه ببینند.

یکی از مهم ترین اقشار در جامعه کنونی جوانان محسوب می شوند.

واقعیت آن است که توسعه و پیشرفت در هر کشور مستلزم توجه به جوانان است و بدون مشارکت آنها این امر امکانپذیر نیست.

ایران هم مانند دیگر کشورها از قاعده لزوم مشارکت جوانان در سرنوشت کشور مستثنی نیست و جوانان ایرانی سهم بزرگی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

پاسخگویی به نیاز جوانان باید به موقع و هدفمند باشد تا اثر مطلوب خود را بگذارد.

این امر مستلزم آن است که در چند زمینه مختلف کارهای اساسی انجام شود.

سیاستگذاری های کلان کشور باید به نحوی باشد که شاهد حضور جوانان بانشاط، مسئولیت پذیر و مطالبه گر در سطح جامعه باشیم.

در ادامه این یادداشت می خوانیم: اولین گام برای حضور جوانان بانشاط توجه به امور سیاستگذاری کشوری است.

گام بعدی مطالبه گری حقوق جوانان توسط سازمان های مختلف است.

احقاق حقوق جوانان جامعه باید برای سازمان ها مهم باشد و به دنبال آن باشند.

در گام آخر سازمان های مختلف در ارتباط با وظایف خود در این حوزه باید هماهنگ عمل کرده و دچار موازی کاری نشوند.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان افزایش 70 برابری بودجه جوانان در دولت یازدهم نوشت: جوانی جمعیت ایران فرصتی است که نه تنها از آن استفاده نشده، بلکه اتخاذ سیاست های نادرست به سوق دادن برخی از جوانان به سمت آسیب های اجتماعی انجامیده است.

هرچند در سال های اخیر جمعیت ایران به سمت پیری رفته، اما همچنان کشور ما کشور جوانی است.

میلیون ها جوان در ایران زندگی می کنند و با انواع و اقسام مشکلات دست به گریبانند.

بیکاری جوانان بیشتر از میانگین بیکاری است، فضاهای تفریحی برای بسیاری از جوانان مهیا نیست، تعداد قابل توجهی از جوانان در سن ازدواج هستند، اما نمی توانند ازدواج کنند و.

در ادامه این گزارش آمده است: در دولت یازدهم بر اساس برنامه های متعدد تلاش شد تا وظایف محوله به شکل مناسب برای جوانان انجام شود.

در سال های گذشته در خدمات رسانی به جوانان به دلایل متعدد همچون تداخل فعالیت های معاونت جوانان با سازمان ورزش به نسبت بودجه کافی نیز برای انجام خدمات و وظایف به این معاونت تعلق نمی گرفت.

بر اساس برنامه ششم توسعه در راستای وظایف این سازمان و مسئولیت سازمان های مردم نهاد در زمینه جوانان یک ماده به تصویب رسید و در بودجه سال 96 هم این قضیه مورد توجه قرار گرفت.

روزنامه قدس در یادداشتی با عنوان توجه عاقلانه نداشتن، حوزه جوانان را دچار مشکل کرده است نوشت: منابع انسانی و در رأس آن ها جوانان، به منزله ستون فقرات یک جامعه، نقش به سزایی در توسعه و پیشرفت یک کشور ایفا می کنند؛ زیــرا زمینه های متعــدد الگوپذیری و انتخاب مسیرهای مختلف پیشرفت و تعالی در دوران جوانی و توسط جوانان شکل می گیرد.

بنابراین مسئولانی که با حوزه جوانان و امور مرتبط با آن ها نقش آفرینی می کنند، رسالت سنگینی بر دوش دارند.

رضا شیران خراسانی در ادامه این یادداشت آورده است: جوانان کشور در سطوح مختلف دانشی و تخصصی، باید با تکیه بر شور و شعور جوانی، بیداری، آگاهی و تأســی از الگوهای متعالی و ارزشــی، با کارآفرینی، ایجاد فرصت و تجمیع منابــع از طریق کمک گرفتن از تسهیلات و مساعدت های دولتی همچــون صندوق کارآفرینی امید، در جهت پیشرفت و توسعه کشور همکاری و هم افزایی نمایند، اگرچه توفیق در ایـن امر نیاز به تعامل و هماهنگی بیــن نهاد هایی همچون دانشــگاه، صنعت و سازمان های حامی و پشــتیبان دیگر دارد تا بذر امید بــه آینده در درون پاک و پرشــور جوانان کشور بارور، شکوفا و استوار بماند.

روزنامه کسب و کار در مطلبی با عنوان اعتماد به جوانان یعنی زمینه سازی برای بالندگی کشور به نقل از ربیع فلاح جلودار نوشت: نیروی انسانی جوان و باانگیزه و البته کاربلد مهمترین دارایی هر کشوری و مهمترین ذخیره کشور برای دستیابی به پیشرفت و توسعه است.

خوشبختانه کشور زمینه مناسب برای حضور و نقش آفرینی جوانان مستعد را ایجاد کرده است.

از سویی جوان ایرانی پیش از این در انقلاب، جنگ و سازندگی توان و پتانسیل خود را اثبات کرده است.

در ادامه این مطلب می خوانیم: اعتماد به جوانان خاصه اجتماع نخبگانی موجب اقتدار و بالندگی کشور است.

از سوی دیگر، جوانان نیز باید خود را برای آینده آماده کنند.

دانشجویان در دانشگاه باید در فضایی بانشاط و سرشار از امید، به سمت حرفه آموزی برای کارآفرینی آینده کشور متمایل شوند تا علاوه بر رفع مشکل اشتغال، بتوانند نقش آفرینی مثبتی داشته باشند.


کلید واژه ها: سلامت - طرح تحول نظام سلامت - دولت یازدهم - طرح تحول سلامت - گزارش - اطلاع رسانی - روزنامه - هزینه - نظام - مردم - بیمارستان - دولت - امروز - هزینه های درمان - نجات - بزرگ - دارو - روزنامه شرق - بیمارستانی - درمان - اطلاع - رسانی - اهمیت - بزرگ ترین - چهارشنبه - کشور - مطبوعات - اجتماعی - فرهنگی - بازتاب

آخرین اخبار سرویس:
استخدام همکار مسلط به نرم افزار اتوکد در سیرجان

استخدام صافکار ماهر جهت یک تعمیرگاه واقع در البرز

استخدام آرایشگر نیمه ماهر خانم در شهر اصفهان

انتظارات مجلس از دولت / رای به وزرا نشانه چیست؟

صادرات زیردریایی گاز ایران به عمان روی میز مذاکره/احتمال شروع صادرات از 2020

متعجبم از پروتکل روحانی برای حجاب / حجاب منحصر به چادر نیست

رییس جمهور سومالی با شیخ الازهر دیدار کرد

استخدام فروشنده پوشاک آقا در الماس شرق

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی وارد چین شد

نرخ کرایه سرویس مدارس تغییر می کند؟

فراکسیون امید بسیار منفعلانه عمل کرد / اصلاح طلبان مجلس به خود زحمت رایزنی و تعامل ندادند

آغاز سال تحصیلی جدید حوزه خراسان شمالی از بیستم شهریورماه

تجمع خانواده های فاقد مدارک هویتی مقابل مجلس+عکس

پیام ظریف برای فرمانده جدید ارتش

روحانی حساب خود را از فریدون جدا کرد / راز واکنش رییس جمهوری

توصیف رهبری معظم انقلاب از شهید حججی

استخدام نقشه کش پل بصورت پاره وقت یا تمام وقت در تهران

مسجد سنت پیتر در مینه سوتا روز درهای باز برگزار کرد

یک حقوقدان اصلاح طلب شهردار اصفهان شد

بحران امروز آب در خوزستان نتیجه بی برنامگی دیروز است

اظهار نظر تند سحر قریشی درباره حمید صفت

تعامل، تنها راه رفع فیلتر سرویس های مسدود شده است

مدیران حراست، امین مردم و مسئولان هستند

Oreo نام نسخه جدید اندروید است!

برپایی نمایشگاه تصویرسازی در خانه کاریکاتور

شهید حججی عزیز حجت خداوند در مقابل چشم همگان شد

قدردانی سردار دهقان از رهبر معظم انقلاب

مساجد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش محوری داشتند

13 سرلشکر نیروهای مسلح ایران

توضیحات قاضی پور درباره «گلابی خوردن» در صحن مجلس!

رییس جمهور عراق حکم اعدام عاملان جنایت اسپایکر را امضا کرد

مگر کابینه دوازدهم انتخاب خودتان نیست؟!

فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید

آزادی زندانی زن متهم به معاونت در قتل عمد پس از 18 ماه

مراسم رونمایی از کتاب "مقاومت خندقیان"برگزار شد

«قدرت الله نوروزی» شهردار اصفهان شد

هر آنچه باید درباره حمید صفت بدانید!/عکس

معاون روحانی: گرین کارت ندارم/ کریمی قدوسی حرف های احرازنشده زیادی می زند

هزاران تعاونی ممکن است به سرنوشت موسسات اعتباری دچار شوند/ اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته شود

سردار دهقان از رهبر انقلاب قدردانی کرد

8 سرلشکر ارتش و 8 سرلشکر سپاه جمهوری اسلامی ایران + تصاویر

گلابی خوردم تا وزیر جهاد بداند که واردات میوه را قطع کند

محسن چاوشی از سریال شهرزاد حذف شد؟

ادامه بررسی شرایط رییس جمهور و سیاست های کلی انتخابات در شورای نگهبان

نماینده کرج: پست بانک ایران دارای ظرفیت بسیار مناسبی برای خدمات رسانی در مناطق روستایی و کم برخوردار است

مرکز فوریت های قضایی دادستانی کرمانشاه در فرودگاه مستقر شد

اولین تغییر در سازمان میراث فرهنگی

مجلس با تقاضای تفحص از برداشت های غیرقانونی آب از رودخانه ها مخالفت کرد

تاخیر در نماز اول وقت چه آثار و پیامدهای سویی برای ما دارد؟

پوستر و والپیپر شهادت امام جواد (ع)

رونمایی از دست نوشته های شهید حججی در برنامه زنده

سردار دهقان از رهبر انقلاب قدردانی کرد

سردار دهقان از رهبر انقلاب قدردانی کرد

آغاز رقابت های شطرنج بین المللی اوپن ابن سینا در همدان‎

مردم گناباد با 3 شهید گمنام دوران دفاع مقدس وداع کردند

شهدا مشکلات دوران جنگ را به جان خریدند

نقش میراث فرهنگی در توسعه

هشدار صالحی : امکان از سرگیری غنی سازی 20 درصدی ،کمتر از 5 روز در فردو

چطور 16 وزیر از مجلس رأی اعتماد گرفتند؟

لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی اصلاح شد

مرزبانان تا پای جان برای دفاع از کیان کشور ایستاده اند

اعلام نتایج نقل و انتقال دانشجویان در هفته اول شهریور

طرح جامع تقسیمات استانی به وزارت کشور اعلام شد

آزادی زندانی زن متهم به معاونت در قتل عمد پس از 18 ماه

8 سرلشکر ارتش و 8 سرلشکر سپاه جمهوری اسلامی ایران + تصاویر

وداع مردم اهواز با شهیدان علی بهار و علی پور

ظرفیت ابتکار برای معاونت زنان

این 4 اختلال روانی را با عشق اشتباه نگیرید

استخدام بازاریاب و منشی در سیرجان

استخدام برنامه نویس آقا بصورت نیمه وقت در کرج

نگاهی به سیره و زندگی نامه امام جواد (ع)

استخدام مترجم زبان انگلیسی در سیرجان

اینفوگرافیک/تغییر وزرا در 4دولت پس ازانقلاب

برند سازی شخصی و ساخت داستان

10 مجروح در پی واژگونی اتوبوس

استخدام چند نفر وسط کار و چرخکار جهت یک تولیدی در همدان

برخی مظلومیت های امام جواد علیه السلام حتی در کربلا هم نمونه ندارد

کسب رتبه عالی هلال احمرمازندران در اجرای طرح ملی پیمان/آموزش و ایمن سازی دو هزار نفر

درآمدی بر تربیت نسل انقلابی

استخدام دندانپزشک جهت یک مطب در حومه کرج

قدرت الله نوروزی شهردار اصفهان شد

قطار نشست کتابخوان شعر و ادبیات به قم رسید

کنایه به جا ظریف به ترامپ + عکس

حاتمی کیا یک تنه، بارِ تن آسایی سینمای اسکارپرست و هپروتی را به دوش می گیرد/ ابراهیم علیه داعش!

گرین کارت ندارم

بررسی طرح مقابله بااقدامات ماجراجویانه آمریکا در منطقه در شورای نگهبان

جزییات مقررات جدید انتصاب مدیران/ زنان صاحب 30 درصد کُرسی های مدیریتی می شوند

زمان برگزاری مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر

اعلام جزییات بیشتر از مراسم تحلیف اعضای شورای شهر

ارزش میلیونی یک هدیه 80 گرمی

جلسه ویژه با شرکت کنندگان در مناقصه میدان آزادگان

مهیا کردن مدفن شهید گمنام به سبک نظم دژبان ارتش + تصاویر

ساماندهی کمیسیون فعالیت های تبلیغی ترویجی قرآن کریم از نظر شکلی و محتوایی

روز مسجد، بهانه ای برای الهی شدن

برگزاری مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران

مسجد بصیرت ساز کابوس گروه های تکفیری است/دشمن با مساجد ضرار کاری ندارد!

مسجد تراز اسلامی امثال شهید حججی ها را تربیت می کند

طی تذکری صورت گرفت توضیحات قاضی پور درباره گلابی خوردن در صحن مجلس

نشست کتاب خوان شعر برگزار شد

پشیمانی مشایخی از حواشی پیش آمده درجشن منتقدان!

گزارش تحقیق از نحوه برخورد با کارگران معدن تکاب در دستور کار مجلس

مراسم تحلیف پنجمین دوره شورای شهر تهران فردا برگزار می شود

با 94 رأی منفی نمایندگان مجلس با تفحص از شناسایی دقیق برداشت های غیرقانونی آب از رودخانه ها مخالفت کرد

کانون های مساجد مازندران در سالروز شهادت امام جواد(ع) به سوگ نشسته اند

تجمع خانواده های فاقد مدارک هویتی مقابل مجلس

مخالفت مجلس با تقاضای تحقیق و تفحص از برداشتهای غیرقانونی آب از رودخانه ها

معرفی شهردار جدید اصفهان

اعزام حجاج جنوب شرق تهران از پایانه ورامین

پدر بی احتیاط ،کودک 16ماهه اش را زیر چرخهای ماشین گرانقیمتش له کرد

اوایل مهرماه، زمان برگزاری آزمون استخدامی صندوق بازنشستگی کشوری

برگزاری اجتماع عزاداران امام جواد(ع) در مشهد

 محمد محب خدایی معاون گردشگری کشور شد/ نظر آقای رییس تغییر کرد

فردا؛ بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر در شورای نگهبان

استقبال از ساکن جدید عمارت آزادی

اصلاح طلبان خود را اصلاح می کنند

تاکید عبدالله صالح بر وحدت و شراکت با انصارالله یمن علیه عربستان

می​گفت اگر نروم شرمنده حضرت زینب می شوم / دوستانش خواب دیده بودند «بی سر» شهید می​شود

برنامه های تشییع شهدای گمنام در سراسر کشور

میهمان کاظمین

حضور حضرت جوادالائمه (ع) در زندگی امام هشتم (ع) خیر و برکت بسیاری به همراه داشت/ امام نهم (ع) در آغاز هر ماه صدقه می دادند

فردا؛ بررسی طرح مقابله با اقدامات آمریکا در شورای نگهبان

تعاونی ها، تضمین توسعه پایدار در مناطق روستایی

چالش آب ملی است، وزیر نیرو باید همه جانبه نگر باشد/ در مورد بیطرف لابی گری در کار نبود

مخالفت مجلس با تقاضای تفحص از برداشت های غیرقانونی آب از رودخانه ها

ورود وزیر کشور به استان فارس

رییس سازمان محیط زیست: لایروبی خلیج گرگان با شتاب بیشتری آغاز شود

سردار دهقان از رهبر انقلاب قدردانی کرد

تعاونی ها، تضمین توسعه پایدار در مناطق روستایی

با این تمرین یک مدل متفاوت از نوشتن را تجربه کنید

مگر کابینه دوازدهم انتخاب خودتان نیست؟!

با «گُرگرفتگی» کف پای خود چه کنیم؟

10 کتاب خواندنی درباره زندگی و سیره امام جواد(ع)

هر گونه تحرک تروریستها را تا هر نقطه ای تعقیب و به شدت مجازات خواهیم کرد

تصاویر/ مجلس عزای حضرت جواد الائمه(ع) در سوئد

اعجاز دعای حرز امام جواد(ع) در باطل کردن سحر

«ادبیات انقلاب اسلامی» به شماره سوم رسید/ بررسی فرصت ها و تهدیدهای پیش روی ادبیات پایداری

دومین پکیج سوالات خودآزمای ایران استخدام (رایگان)

آغاز جلسه علنی صبح امروز مجلس با 92 صندلی خالی نمایندگان

خبرورزشی

جایگاه ایران به عنوان قدرت برتر منطقه تغییر ناپذیر است

استخدام پیک موتوری جهت تهیه غذا در نارمکِ تهران

شرح 18 سال چشم انتظاری یک زن برای سیدالاسرای ایران

اخلاق کسب وکار

تجمع خانواده های فاقد مدارک هویتی مقابل مجلس+عکس

چگونه می توان دست سردار سلیمانی را بوسید!

چرا زوج ها از هم جدا می شوند یا با هم می مانند؟

شرایط عقد قرارداد برای حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی مشخص شد

فروشندگان غیرقانونی دستگاه فلزیاب مجازات نمی شوند

راه حل محسن هاشمی برای ترافیک تهران

پیام ظریف برای فرمانده جدید ارتش

عناصر حیاتی چهارگانه سازمان ها

آثار دعای حرز امام جواد علیه السلام

عکس العمل تند چمران در مقابل اعتراض حافظی

رسیدگی به وضعیت فرهنگی خانواد ه ها اولویت کار مسئولان باشد/شرایط مساعد نیست

امروز؛ بدرقه پیکر مطهر 47 شهید گمنام در جغرافیای ایران

کمیته اسکان زائران پاکستانی تشکیل می شود/ لزوم تشکیل ستاد اربعین در شهرستان ها

امام جواد علیه السلام با مناظره ها، اسلام را نگه داشت/ولایت اهل بیت علیهم السلام کل عالم را فرا می گیرد

سردار شهید تقوی چند بار مورد سوء قصد قرار گرفت؟

آیا سعودیها «آب زمزم» را به ویروسی خاص آلوده کرده اند + فیلم

مساجد عامل وحدت جامعه /مساجد منتخب استان همدان تجلیل شدند

غروب خوشید نهم در آخرین روز ذی القعده

نمایندگان با تحقیق و تفحص از «برداشت های غیرقانونی آب از رودخانه ها» مخالفت کردند

آشنایی با دیدگاه های سرپرست وزارت علوم

اعضای شورای شهر تهران، فردا سوگند یاد می کنند

سردار دهقان از رهبر انقلاب قدردانی کرد

وداع با پیکر شهید تازه تفحص شده جمشید آقاجانی

با وجود بارها هشدار؛ ترامپ به خورشید نگاه کرد+عکس

فردا؛ بررسی طرح مقابله با اقدامات آمریکا در شورای نگهبان

نرخ سود تسهیلات روستایی 6 درصد شد

وزیر کشور وارد شیراز شد

تعمیق روابط دفاعی با کشورهای منطقه

وزیرارتباطات بر ایجاد اشتغال در دولت دوازدهم تاکید کرد

شورا جای کسب منافع شخصی نیست

مردم اهواز با شهیدان علی بهار و علی پور وداع کردند

فیلم/ آیین وداع با پیکر شهید گمنام

طی پیامی صورت گرفت تقدیر سردار دهقان از فرمانده معظم کل قوا بدلیل انتصاب به سمت مشاورت

مسجد، حافظ سلامت دین و جامعه و تجلی گاه وحدت است

نخستین سفر استانی وزیر کشور در دولت دوازدهم به شیراز عکس: رضا قادری

74 هزار مسجد درکشور/2000 مسجد در تهران / تهران فقیر ترین شهر در داشتن مساجد است

آغاز جلسه علنی مجلس با 92 صندلی خالی

جزییات مراسم تحلیف اعضای شورای پنجم شهر تهران/ تغییر در هیئت رییسه شورا بعید است

فرماندار خداآفرین آموزش عمومی در مقابله با بحران ها را ضروری دانست

شهردار اصفهان انتخاب شد

متعجبم از پروتکل روحانی برای حجاب/ حجاب منحصر به چادر نیست

استخدام کمک حسابدار آشنا به نرم افزار پایا در خراسان رضوی

استخدام مشاور و منشی در دفتر املاک

استخدام خانم جهت کار خدمات در یک آتلیه

استخدام نیروی ماهر و نیمه ماهر جهت کار با دستگاه CNC در قم

استخدام پارکبان، سالن کار و سفارشگیر در باغ رستوران

استقبال از ساکن جدید عمارت آزادی

استخدام فروشگاه کوثر در اصفهان

استخدام تعدادی چرخکار با حقوق مکفی و بیمه در تهران

شرایط نابسامان بازنشستگان فرهنگی

آخرین وضعیت پرونده درگیری نماینده مجلس با پلیس

جمشید انصاری:تنها یک بار به آمریکا رفتم/گرین کارت ندارم

استخدام مسئول دفتر خانم در شرکت ساختمانی هریسون

اصلاح طلبان به مرور با روحانی زاویه می گیرند

تصاویر:صفحه اول روزنامه های کشوری و استانی؛سه شنبه 31مرداد ماه 96

واکنش رییس قوه قضاییه به شعرخوانی وزیر جدید دادگستری

همسویی آیت الله هاشمی و سردار سلیمانی در «انقلابی گری»

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی