مطالب مرتبط:
وزیر بهداشت:طرح تحول سلامت شاخص های بهداشتی را ارتقا داده است
وزیر بهداشت:طرح تحول سلامت شاخص های بهداشتی را ارتقا داده است
رضایتمندی بیش از 90 درصدی مردم از طرح تحول سلامت/توجه به حاشیه شهرها، انقلابی در دولت یازدهم
طرح تحول سلامت در راستای رفاه اجتماعی مردم اجرا شد
ترویج زایمان طبیعی از آثار مثبت طرح تحول سلامت
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 27 اردیبهشت 1396 ساعت 09:002017-05-17سياسي

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی


ایرنا- طرح تحول نظام سلامت با سه رویکرد حفاظت مالی از مردم، ایجاد عدالت در دسترسی به خدمات و ارتقای کیفیت در دولت یازدهم به مرحله اجرا درآمد تا سیاست های کلی سلامت با همکاری دست اندرکاران این عرصه تحقق یابد.

- مطبوعات کشور به طور روزانه مهمترین و برجسته ترین رخدادهای داخلی و خارجی را پوشش می دهند.

این در حالی است که بخش زیادی از خبرها، یادداشت ها، گزارش ها، گفت و گوها و .

به انعکاس شرایط اجتماعی و فرهنگی جامعه اختصاص می یابد؛ موضوعی که توجه ویژه به آن اهمیتی فزاینده دارد.

گروه اطلاع رسانی ایرنا؛ موضوع های یادشده را که انعکاس قابل توجهی در روزنامه های صبح چهارشنبه 27 اردیبهشت 1396 داشت؛ با هدف آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بررسی کرده است.

** ضرورت اجرای طرح تحول سلامت دیدگاه های سلامت در دنیای امروز چشم اندازی وسیع تر یافته و به انتظارات غیر پزشکی توجه ویژه ای معطوف شده است.

رشد انتظارات و توجه مردم نسبت به ایمنی، کیفیت و عدالت، فشار جهت ایجاد نظام سلامتی پاسخگو در برابر عملکرد را افزایش داده است.

در سال های اخیر نظام سلامت توانسته است با استفاده از راهبرد مراقبت های بهداشتی اولیه به پیشرفت های چشم گیری در سطح کلی سلامت مردم و بالا رفتن شاخصه های مربوط به آن برسد.

اهمیت این مهم سبب شد تا روزنامه های صبح امروز در یادداشت ها و گزارش هایی به بازتاب آن بپردازند.

روزنامه شرق در گزارشی با عنوان نجات سلامت طرح تحول سلامت از نگاه آمار و تجربیات مردم بررسی کرد و نوشت: پیدانشدن دارویی خاص تنها کمی بیش از چهار سال پیش جان پسرعموی چهارساله هانا را گرفت؛ درحالی که این شهروند ایرانی، امروز می گوید: سال گذشته همان دارو با قیمتی کمتر از یک میلیون تومان، جان مادربزرگم را نجات داد .

مادربزرگ هانا با بهت و حیرت از آنچه برای نوه اش اتفاق افتاده بود، از مرگ نجات یافت.

این همه آن چیزی است که طرح تحول نظام سلامت از ابتدای ریشه گرفتنش خواهان آن بود و از سال 93 به عنوان مهم ترین و بزرگ ترین طرح دولت یازدهم اجرایی شد.

در ادامه این گزارش می خوانیم: درحال حاضر بسیاری از مردم از شگفت زده شدن خود در هنگام پرداخت هزینه بیمارستان صحبت می کنند و معتقدند با توجه به هزینه های سرسام آور گذشته برای پرداخت های بیمارستانی یا پیداکردن دارو، بیشتر برایشان شبیه شوخی است.

هزینه های کمرشکن درمان برای اولین بار در کشور صفر شد.

براساس این گزارش با توجه به جمعیت 80 میلیونی ایران، هزینه های درمان که تا قبل از دولت یازدهم هر سال بیش از دو میلیون و 400 هزار نفر را فقیر می کرد، در این دولت به صفر رسیده است.

درحال حاضر بسیاری از مردم از شگفت زده شدن خود در هنگام پرداخت هزینه بیمارستان صحبت می کنند و معتقدند با توجه به هزینه های سرسام آور گذشته برای پرداخت های بیمارستانی یا پیداکردن دارو، بیشتر برایشان شبیه شوخی است.

روزنامه ابتکار با درج گزارشی با عنوان بهبود سلامت، کاهش هزینه درمان آورده است: در دولت یازدهم و با اجرایی شدن طرح تحول سلامت، روح سلامتی به کشور تزریق شد.

دیگر بیماران و همراهانشان دغدغه تهیه دارو و مخارج بیمارستان را نداشتند.

طرحی که به درستی در نظام سلامت تحول ایجاد کرد.

آیا بازگشتن به دوران سخت بیماران در سال های 84 تا 92 حرکت به سمت سلامتی جامعه است؟ شاید اظهارات علی نوبخت حقیقی، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ارتباط با طرح تحول سلامت در اینجا ضروری باشد: هنوز یادمان نرفته است که تا قبل از اجرای این طرح و در دولت های قبل، پیکر بیماران متوفی را در بیمارستان ها گروگان نگه می داشتند تا پول بیمارستان بگیرند.

در ادامه این مطلب می خوانیم: با اجرای طرح تحول سلامت نگرانی مردم از پرداخت هزینه های درمانی کاهش یافت.

این یکی از درخشان ترین نمره ها در کارنامه چهار ساله دولت یازدهم است که توانسته تا حدودی عدالت اجتماعی و درمانی در جامعه برقرار کند.

در طرح تحول سلامت بیش از 11 میلیون ایرانی تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

منتقدان این طرح می گویند طرح در مناطق روستایی بی تاثیر بوده اما به گواه خود مردم و مسوولان طرح نظام سلامت بیشترین آثار را در مناطق کمتر توسعه یافته کشور داشته است.

این در حالی است که در سال های قبل از 92 مردم برای پروسه درمان هزینه های بالایی پرداخت می کردند.

مصوبه نظام سلامت دولت یازدهم از 15 اردیبهشت 93 در کشور آغاز شد و به اذعان بسیاری از افراد این طرح در سطح کشور و به ویژه در مناطق محروم توانسته تاثیر بسیار موثری در کاهش هزینه های درمانی خانوارها داشته باشد.

تحت پوشش قرار دادن داروها و کاهش ویزیت مراکز درمانی، کاهش هزینه های درمان خانوارها، توجه جدی به نوسازی و بهسازی فضاها، امکانات و تجهیزات حوزه سلامت، راه اندازی بخش های مختلف در مراکز درمانی، اجرای پروژه های متعدد زیرساختی حوزه بهداشت و درمان و افزایش تعداد پرسنل و کادر پزشکی و درمانی در مراکز از جمله دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در کشور است.

روزنامه شهروند در مطلبی با عنوان اخلاق پزشکی و ناز طبیب از پیوندهای میان مردم و پزشکان به ارایه گزارشی پرداخت و نوشت: نویسندگان کتاب های تاریخی به ویژه سفرنامه های جهانگردان و گزارش های وابستگان نظامی و سیاسی کشورهای دیگر، به مساله طبابت در ایران و اخلاق حکیمان سنتی و پزشکان دانش آموخته جدید در سده های گذشته، گونه ای تصویر آرمانی از رویکردهای آنان را در درمان بیماران و رفتار با آنان ارایه می دهند.

طبابت در ایران، شغلی سودآور نبوده، بیماران به پرداخت حق العلاج، چندان اجبار نداشته اند و کم تر کسی از سر تنگ دستی و نیازمندی از خدمات پزشکان و طبیبان بی بهره می مانده است.

در ادامه این گزارش می خوانیم: روایت های تاریخی به گونه ای جذاب و گویا وضعیت پزشکی و رعایت اخلاق در آن را در گذشته ایران بیان می دارند.

این که گذشتگان ایرانیان، طب را شغل نمی پنداشتند و پیش از درآمدهای به دست آمده از این حرفه، آنچه برایشان اهمیت داشت، سلامت بیماری بود که به آنان نیازمند بود.

این نیاز اما موجب نمی شد ناز ی پدید آید که برآوردن آن، تنها با پول ممکن باشد؛ اخلاق، معیار پیوند میان بیمار و طبیب به شمار می آمد.

روزنامه ایران در مطلبی با عنوان رتبه دوم ایران در جهان برای مهار بیماری های غیر واگیر به گفت وگو با احمد کوشا مدیر کل دفتر مدیریت بیماری های غیر واگیر پرداخت و آورد: با گذشت سه سال از اجرای طرح تحول؛ گزارش سازمان بهداشت جهانی حکایت از آن دارد که ایران در سال 95 توانست در رابطه با کنترل و اقداماتی که برای پیشگیری از بیماری های غیر واگیر انجام داده رتبه دوم را در دنیا کسب کند و بنا است در سال 2018 برنامه ها و فعالیت های وزارت بهداشت ایران به سازمان ملل گزارش داده شود.

در ادامه این گفت وگو می خوانیم: بیماری های غیرواگیر جزو بیماری های مزمن هستند.

یعنی یک خصوصیت مهم بیماری های غیر واگیر این است که اساس این بیماری ها از کودکی گذاشته شده و بتدریج در بدن زمینه هایش فراهم می شود و در نهایت در سنین بالا خودش را نشان می دهد.

بررسی های انجام شده نشان می دهد که بیش از سه چهارم مرگ های زودرس حال حاضر در دنیا به دلیل بیماری های غیر واگیر اتفاق می افتد که مهم ترین شان بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها، بیماری های ریوی مزمن و مشکلات روح و روان است البته تصادفات و مرگ و میر ناشی از سوانح و حوادث عوارض غیر واگیر ند که سلامت را درگیر می کند.

** ارتباطات و روابط عمومی؛ شاخصه های اثر بخش در توسعه کشور27 اردیبهشت روزی که درسطح جهانی به عنوان روز ارتباطات وجامعه اطلاعاتی نامگذاری و در ایران به عنوان روز روابط عمومی و ارتباطات تعیین شد.

این روز فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی را به عنوان هنر هشتم مرور شود.

نگاه حاضر به روابط عمومی و جایگاه آن در کشور با اجرایی شدن این دیدگاه می تواند گام های بلندی را در حرکت روبه رشد نظام ارتباطی و روابط عمومی درکشور بردارد.

اهمیت این موضوع باعث شد تا روزنامه های امروز در گزارش هایی به بررسی آن بپردازند.

روزنامه ابتکار با درج یادداشتی روابط عمومی جایگاهی فانتزی یا ضرورتی برای حفظ و حیات هر سازمان که به قلم خسرو رفیعی نگاشته شد، آورده است: در سال های اخیر دیدگاه و انتظار مخاطب، مشتری و ذینفع برای سازمان ها اهمیت و نقش بسزایی یافته است و مردم رویکرد اخلاقی را در عرصه رقابت به عنوان اولویت اول هر سازمان تلقی کرده و سازمانی که اصول اخلاقی ارزش ها را بهتر رعایت کند برای همکاری و تعامل انتخاب می کنند و روابط عمومی به عنوان یک جایگاه تخصصی و حرفه ای نقش غیر قابل انکاری در هر سازمان دارد .

در ادامه این یادداشت می خوانیم: امروز ما در دورانی زندگی می کنیم که سازمان به عنوان ابزار اجرای هدف های مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی شناخته شده است و سرمایه انسانی کارامد و آزموده جزیی جدایی ناپذیر و مهمترین رکن و پایه هر سازمان را تشکیل می دهد و تحقق اهداف سازمان بدون استفاده از افراد متخصص در رشته های مورد نیاز سازمان به بیراهه رفتن است.

تقسیم کار و استفاده از افراد دارای صلاحیت و کارشناسی موجب تقویت سازمان می شود.

امروز علومی مانند علوم اجتماعی کارشناس و متخصص خود را لازم دارد و به دلیل گسترش آن نیاز به شناخت کافی دارد.

روزنامه دنیای اقتصاد در یادداشتی با عنوان شفاف سازی مهم ترین وظیفه روابط عمومی نوشت: با نگاهی کوتاه به تفاوت مدل عملکرد بنگاه های تجاری و موسسات خیریه می توان به اصلی ترین تفاوت ها و چالش های روابط عمومی در موسسات خیریه پی برد.

مدل کسب و کار در بنگاه تجاری و پایداری فعالیت به توانایی آن بنگاه در خلق ارزش برای مشتریان و ذی نفعان اصلی اش وابسته است.

در بنگاه اقتصادی دریافت کننده یا به عبارتی مصرف کننده کالا و خدمات همان فردی است که یک بار محصول را خریداری کرده و در صورت رضایت از این تجربه به تکرار آن ادامه خواهد داد و نسبت به محصول وفادار خواهد شد.

صبا کامکار مدیر روابط عمومی و امور بین الملل موسسه محک در ادامه این یادداشت می نویسد: روابط عمومی در سازمان های مردم نهادی چون محک همواره موظف است که اطلاعات مرتبط با کودک مبتلا به سرطان و خانواده ایشان را به نیکوکاران منتقل کند.

ایجاد دسترسی شفاف به اطلاعات و اطلاع رسانی در خصوص نحوه عملکرد و چگونگی تبدیل کمک های مردمی به خدمات از مهم ترین وظایف این واحد در محک است که به نظر می رسد برای تمامی موسسات خیریه کارساز است.

انجام بازدیدهای روزانه از محک، ارائه گزارش های مالی حسابرسی شده روی سایت، اطلاع رسانی در خصوص خدمات و گزارش عملکرد به صورت ماهانه و سالانه به کلیه نیکوکاران، اطلاع رسانی از اتفاقات و برنامه ها در شبکه های مجازی محک و رسانه های عمومی از مهم ترین اقدامات روابط عمومی محک در حوزه شفاف سازی و پاسخگویی به نیکوکاران است.

مجتبی نظری مدیر ارتباطات سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در یادداشتی با عنوان روابط عمومی، انعکاس هنرمندانه عملکردها در روزنامه تفاهم نوشت: بسیاری از کارشناسان بر این اعتقادند موفقیت سازمان ها و شرکت ها و حتی در یک کادر بزرگ تر، دولت ها در اجرای برنامه ها و کسب اعتماد عمومی بعنوان یک سرمایه قابل اعتنا، مرهون عملکرد موثر و بی وقفه متصدیان روابط عمومی است.

حتی بسیاری از نهادها و ارگان ها که کارکرد ذاتی آنها نیازی به مطرح شدن در سپهر اجتماعی ندارد، به تشکیلات روابط عمومی توانمند و برخوردار از کارایی حرفه ای برای پیشبرد اهداف خویش نیاز دارند.

در ادامه این یادداشت آمده است: متصدیان روابط عمومی باید از سلیفه حرفه ای در تعامل با فضاهای درونی و بیرونی نهادهای متبوع خود برخوردار باشند و بعلاوه دارای شاخصه ها و مزایایی باشند که آنها را براحتی از سایر همکاران خویش در سایر بخش ها متمایز می نماید.

یکی از اولین مزایا و شاخصه ها داشتن شوق و ذوق نهادینه و ذاتی برای همکاری در حوزه روابط عمومی است.

این روزنامه همچنین در یادداشت دیگری با عنوان نقش روابط عمومی در توسعه تفاهم اجتماعی نوشت: اگر روباط عمومی را قلب سازمان و در حقیقت مهمترین مرکز ارتباطی هر ساختار و تشکیلات در هر جامعه بدانیم، بی تردید به نقش و اهمیت روابط عمومی پی بردیم.

قطعا جامعه ای بدون ارتباطات نمی تواند به حیات اجتماعی خود ادامه بدهد چون ارتباطات مهمترین عنصر تامین کننده حیات اجتماعی است.

مهدی خلیلی در ادامه این یادداشت می نویسد: روابط عمومی که پل ارتباطی میان ساختار و جامعه است، بر پایه ارتباطات استوار است.

این پل ارتباطی نه تنها فعالیت درون سازمانی را تنظیم می کند بلکه تنظیم کننده فعالیت سازمان با متن جامعه است.

** نقش کلیدی جوانان در پیشرفت همه جانبه کشور جوانی از ارزنده ترین دوران زندگی است و مسوولیت جوانان در این ایام بسیارسنگین است.

یکی از راه های پیشرفت و ترقی کشور ها سرمایه گذاری بر روی جوانان و نسل آینده است.

موضوعی که روزنامه های امروز در گزارش ها و یادداشت هایی به آن پرداختند.

روزنامه آرمان با درج یادداشتی با عنوان باور و اعتماد، کلید حل مشکلات جوانان که به قلم سیدحسن موسوی چلک نگاشته شد، آورده است: افراد جامعه باید پاسخگویی نهادها را در قبال جامعه ببینند.

یکی از مهم ترین اقشار در جامعه کنونی جوانان محسوب می شوند.

واقعیت آن است که توسعه و پیشرفت در هر کشور مستلزم توجه به جوانان است و بدون مشارکت آنها این امر امکانپذیر نیست.

ایران هم مانند دیگر کشورها از قاعده لزوم مشارکت جوانان در سرنوشت کشور مستثنی نیست و جوانان ایرانی سهم بزرگی در توسعه و پیشرفت کشور دارند.

پاسخگویی به نیاز جوانان باید به موقع و هدفمند باشد تا اثر مطلوب خود را بگذارد.

این امر مستلزم آن است که در چند زمینه مختلف کارهای اساسی انجام شود.

سیاستگذاری های کلان کشور باید به نحوی باشد که شاهد حضور جوانان بانشاط، مسئولیت پذیر و مطالبه گر در سطح جامعه باشیم.

در ادامه این یادداشت می خوانیم: اولین گام برای حضور جوانان بانشاط توجه به امور سیاستگذاری کشوری است.

گام بعدی مطالبه گری حقوق جوانان توسط سازمان های مختلف است.

احقاق حقوق جوانان جامعه باید برای سازمان ها مهم باشد و به دنبال آن باشند.

در گام آخر سازمان های مختلف در ارتباط با وظایف خود در این حوزه باید هماهنگ عمل کرده و دچار موازی کاری نشوند.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان افزایش 70 برابری بودجه جوانان در دولت یازدهم نوشت: جوانی جمعیت ایران فرصتی است که نه تنها از آن استفاده نشده، بلکه اتخاذ سیاست های نادرست به سوق دادن برخی از جوانان به سمت آسیب های اجتماعی انجامیده است.

هرچند در سال های اخیر جمعیت ایران به سمت پیری رفته، اما همچنان کشور ما کشور جوانی است.

میلیون ها جوان در ایران زندگی می کنند و با انواع و اقسام مشکلات دست به گریبانند.

بیکاری جوانان بیشتر از میانگین بیکاری است، فضاهای تفریحی برای بسیاری از جوانان مهیا نیست، تعداد قابل توجهی از جوانان در سن ازدواج هستند، اما نمی توانند ازدواج کنند و.

در ادامه این گزارش آمده است: در دولت یازدهم بر اساس برنامه های متعدد تلاش شد تا وظایف محوله به شکل مناسب برای جوانان انجام شود.

در سال های گذشته در خدمات رسانی به جوانان به دلایل متعدد همچون تداخل فعالیت های معاونت جوانان با سازمان ورزش به نسبت بودجه کافی نیز برای انجام خدمات و وظایف به این معاونت تعلق نمی گرفت.

بر اساس برنامه ششم توسعه در راستای وظایف این سازمان و مسئولیت سازمان های مردم نهاد در زمینه جوانان یک ماده به تصویب رسید و در بودجه سال 96 هم این قضیه مورد توجه قرار گرفت.

روزنامه قدس در یادداشتی با عنوان توجه عاقلانه نداشتن، حوزه جوانان را دچار مشکل کرده است نوشت: منابع انسانی و در رأس آن ها جوانان، به منزله ستون فقرات یک جامعه، نقش به سزایی در توسعه و پیشرفت یک کشور ایفا می کنند؛ زیــرا زمینه های متعــدد الگوپذیری و انتخاب مسیرهای مختلف پیشرفت و تعالی در دوران جوانی و توسط جوانان شکل می گیرد.

بنابراین مسئولانی که با حوزه جوانان و امور مرتبط با آن ها نقش آفرینی می کنند، رسالت سنگینی بر دوش دارند.

رضا شیران خراسانی در ادامه این یادداشت آورده است: جوانان کشور در سطوح مختلف دانشی و تخصصی، باید با تکیه بر شور و شعور جوانی، بیداری، آگاهی و تأســی از الگوهای متعالی و ارزشــی، با کارآفرینی، ایجاد فرصت و تجمیع منابــع از طریق کمک گرفتن از تسهیلات و مساعدت های دولتی همچــون صندوق کارآفرینی امید، در جهت پیشرفت و توسعه کشور همکاری و هم افزایی نمایند، اگرچه توفیق در ایـن امر نیاز به تعامل و هماهنگی بیــن نهاد هایی همچون دانشــگاه، صنعت و سازمان های حامی و پشــتیبان دیگر دارد تا بذر امید بــه آینده در درون پاک و پرشــور جوانان کشور بارور، شکوفا و استوار بماند.

روزنامه کسب و کار در مطلبی با عنوان اعتماد به جوانان یعنی زمینه سازی برای بالندگی کشور به نقل از ربیع فلاح جلودار نوشت: نیروی انسانی جوان و باانگیزه و البته کاربلد مهمترین دارایی هر کشوری و مهمترین ذخیره کشور برای دستیابی به پیشرفت و توسعه است.

خوشبختانه کشور زمینه مناسب برای حضور و نقش آفرینی جوانان مستعد را ایجاد کرده است.

از سویی جوان ایرانی پیش از این در انقلاب، جنگ و سازندگی توان و پتانسیل خود را اثبات کرده است.

در ادامه این مطلب می خوانیم: اعتماد به جوانان خاصه اجتماع نخبگانی موجب اقتدار و بالندگی کشور است.

از سوی دیگر، جوانان نیز باید خود را برای آینده آماده کنند.

دانشجویان در دانشگاه باید در فضایی بانشاط و سرشار از امید، به سمت حرفه آموزی برای کارآفرینی آینده کشور متمایل شوند تا علاوه بر رفع مشکل اشتغال، بتوانند نقش آفرینی مثبتی داشته باشند.


کلید واژه ها: سلامت - طرح تحول نظام سلامت - دولت یازدهم - طرح تحول سلامت - گزارش - اطلاع رسانی - روزنامه - هزینه - نظام - مردم - بیمارستان - دولت - امروز - هزینه های درمان - نجات - بزرگ - دارو - روزنامه شرق - بیمارستانی - درمان - اطلاع - رسانی - اهمیت - بزرگ ترین - چهارشنبه - کشور - مطبوعات - اجتماعی - فرهنگی - بازتاب

آخرین اخبار سرویس:
صدای همت و گریه رزمندگان را در فکه می شنوم

بررسی تعرفه پرستاری در جلسه آتی شورای عالی بیمه

واگذاری بخشی از فعالیت های وزارت بهداشت تا سقف 10 درصد به بخش غیردولتی/ تصویب آیین نامه اجرایی تعیین سقف حق بیمه شخص ثالث

تصاویر/ کمیسیون حوزه و روحانیت هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه و علمای بلاد

شمخانی در گفت وگو با یورونیوز: ترامپ دروغ گو است/ اروپا کارهای بسیار نمایشی انجام داده است

استخدام منشی،خانم(حقوق،مدیریت) در کوشش کاران هیراد/اصفهان

برگزاری نشست مقدماتی اجلاس دی 8 در استانبول

استخدام متصدی پذیرش,حسابدار,نیروی خدماتی در گیلان

دیدار اعضای شورای شهر تهران با لاریجانی / تصاویر

دشمن می خواهد تهدیدات را به نزدیک مرزها منتقل کند

 تشکیل دبیرخانه دائمی مسئولیت اجتماعی

اعمال تحریم و حفظ برجام تحت هیچ شرایطی امکانپذیر نیست

قره خانی در گفت وگو با فارس: نظر اعضای کمیسیون انرژی درباره تغییر اساسنامه توانیر توسط وزارت نیرو منفی است

کچویان تحلیل کرد چرا شهیدحججی تبدیل به پدیده شد؟/ حماسه ای که باطن جامعه را ظاهرکرد

اجرای برنامه های پیشگیری از اعتیاد در استان مرکزی باید افزایش یابد

در خلیجی که فارس بوده و هست پارس کردی به مدّت کافی

سردار میراحمدی خبر داد حذف وثیقه مالی برای دانشجویان و طلاب مشمول متقاضی سفر کربلا در اربعین

خبر خوش به دانشجویان مشمول عازم پیاده روی اربعین

لاریجانی: به مشکلات ترافیکی تهران رسیدگی شود

سفر سرلشکر باقری در جهت تقویت تعامل با دولت و نیروهای مسلح سوریه است

امنیت ملی ایران و امنیت منطقه قابل معامله نیست

7 دانشگاه ایرانی در جمع 500 مؤسسه برتر مهندسی و فناوری جهان

مدیر جدید مجموعه سعدآباد معرفی شد

رفع دغدغه های اقتصادی نیازمند راهکارهای فوری است

سیدعلی خمینی سخنران نمازجمعه این هفته تهران خواهد بود

روایت رهبر انقلاب از نقطه ضعف کشور از نگاه دشمن/ تغییر تناسب جمعیتی به نفع زنانه شدن کلانشهرها / مهم ترین علل مرگ و میر انسان ها چیست؟

نقش یگان‎های استان در دفاع مقدس تاریخ‎نگاری شود

تست نهایی موشک اسکندر در روسیه + فیلم

بی هیاهو کار کردن یکی از شاخصه های مهم بسیج است

امیر حاتمی: رهایی عراق از دست تروریست ها یک هدف والا برای ایران است

توصیه مشاور رییس جمهور به اعضای جامعه روحانیت مبارز

پیکر مطهر 2 شهید گمنام در قم تشییع و به خاک سپرده شد

اظهارات وزیر خارجه فرانسه درباره ایران گستاخانه است

تدابیر لازم برای برگزاری کنگره شهدای روحانی در قم اندیشیده شود

مطالبات سال 1395 خانواده های شهدا در 25 استان کشور پرداخت شد

تعامل و هماهنگی اصل مهم برای استانداران کشور باشد

پیکرهای دو شهید گمنام در دانشگاه پیام نور قم تشییع شدند

80 درصد برنامه های حوزه مواد مخدر باید به پیشگیری اختصاص یابد

آزمون حفظ تلفنی شعبه رسالت جامعهالقرآن برگزار شد

توصیه شهید حججی به خانواده اش/ خودتان را با قرآن خواندن آرام کنید

رحیم صفوی: قدرت موشکی و منافع منطقه ای قابل معامله نیستند

آمریکایی ها دچار عقب افتادگی ذهنی هستند

ترامپ یک بی سواد سیاسی است

اعلام برنامه های فرهنگی و مذهبی در مساجد ناحیه شهید بهشتی

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با همکاران روشندل

شگفتی آیت الله سیستانی از تلاوت قاری ایرانی + صوت و عکس

محکومیت احمدی نژاد به جبران 4هزار و 600 میلیارد تومان

تودیع و معارفه استاندار مرکزی با حضور وزیر کشور

لزوم بهره مندی از ظرفیت طلاب در راستای اشاعه فرهنگ کمک رسانی در حوزه سلامت

جامعه روحانیت مبارز نه فقط با بخشی از جامعه بلکه با سلایق مختلف تعامل کند

دهمین جلسه کارگروه تبلیغ و ترویج شورای توسعه فعالیت های قرآنی خراسان رضوی برگزار شد

میثاق اجرای برنامه های دولت قانون و اخلاق است

ماجرای فتوای آیت الله سیستانی در خصوص صرف وجوهات توسط خود مقلدان + عکس

حاشیه های جلسه امروز هیات دولت /تصاویر

شمخانی: ترامپ و بارزانی به حرف های منطقی گوش ندادند

ازدواج با آقای همکار و دردسرهایش!

مأموران یگان حفاظت میراث فرهنگی، شاه کلید توسعه گردشگری هستند/ تشکیل پلیس گردشگری به افزایش همکاری های بین ناجا و سازمان میراث فرهنگی کمک می کند

پاسخ جدید آیت الله سیستانی درباره وجوهات شرعی /عکس

نوه امام خمینی (ره) سخنران نماز جمعه می شود

کدخدایی: نظر شورای نگهبان درباره «سپنتا نیکنام» لازم الاجراست

تصویر باورنکردنی از دیوار بلند دود در آسمان پرتغال

تشییع پیکر اهورا کودک گیلانی /عکس

تصاویر/ کمیسیون فرهنگی و تبلیغی هشتمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه و علمای بلاد

امضای قرارداد 2.5 میلیارد یورویی ایران و نروژ برای ساخت نیروگاه خورشیدی

زائران اربعین معطل رفع مشکلات فنی هستند

سپاه برای همیشه در تارک نظام و انقلاب می درخشد

نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله صدیقی برگزار می شود

تراکم جمعیت تهران در مرز هشدار

حمله گرگ به کشاورزان گلشهری

وزیر دفاع:به شدت با جدایی هر قسمتی از خاک عراق مخالفیم

این مرد، دوربین را به همسرش ترجیح داد

صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد نسبت به اجرای برنامه ویژه "حقوق کودک" در استان اقدام کند

روحانی: ایران از توسعه و تعمیق روابط دوجانبه، منطقه ای و بین المللی با ازبکستان استقبال می کند

کاهش سن ابتلا به اعتیاد به 12 سال آموزش و پیشگیری بهترین راهکار مبارزه با مواد مخدر

موسوی ازتنوع ناوگان اورژانس تهران برای مقابله با معضل ترافیک خبرداد

ساخت مستند برای اربعین حسینی آگاهی و پیگیری می خواهد

لاریجانی: باید به مشکلات ترافیکی و آلودگی زیست محیطی تهران رسیدگی جدی شود

سخنرانی ترامپ یک شوی تبلیغاتی بر اساس خیالات و اوهام بود

دولت بابت خرید گندم تضمینی به کشاورزان خراسان جنوبی بدهکار است

«کار من همش خاطره است»

پایان دومین دوره مسابقات قرآن مناطق آزاد در ارس

سردار عروج: موفقیت نظام اسلامی بر گرفته از اصالت نهاد خانواده است

اختلال فنی سامانه سماح و زائرین معطل کارشناسان/ مسئولینی که در دسترس نیستند

افت 26 متری سطح آب های زیرزمینی در دشت شهرکرد

دیدار اعضای شورای شهر تهران با رییس مجلس/ تأکید لاریجانی بر لزوم رفع مشکل ترافیک و آلودگی هوا

تجاوز رژیم صهیونیستی به آسمان و زمین سوریه پذیرفتنی نیست

اولویت نخست جانبازان، رسیدگی به مسائل درمانی آنان است

حذف وثیقه مالی برای دانشجویان متقاضی سفر به کربلا در اربعین

توصیه آشنا به اعضای جامعه روحانیت مبارز

جعبه سیاهی که هنوز باز نشده است

امریکا بدون ارائه سند ایران را متهم به حمایت از تروریسم می کند/ مخالفت اروپایی ها با رفتار ترامپ در قبال برجام کافی نیست

جانبازان خون شهیدان و اعتقاداتشان را به نسل های بعد انتقال دادند

توانمندی دفاعی ایران غیرقابل مذاکره/اعمال تحریم و حفظ برجام تحت هیچ شرایطی امکانپذیر نیست

اگر هاروی واینستین در سینمای ایران بود، با آبرویش بازی نمی شد

حذف وثیقه مالی برای دانشجویان مشمول متقاضی سفر به کربلا در اربعین

خانواده های شهدا مظهر ایثار و فداکاری هستند

پیشرفت علمی زمینه ساز اقتدار کشور است

بی هیاهو کار کردن یکی از شاخصه های مهم بسیج است

حاصل فرهنگ غنی ایثار و شهادت شهید حججی ها هستند

دیدار کمالوندی با رییس روس اتم

همکاری کارکنان بازنشسته با بنیاد قزوین افزایش یابد

شهید حججی سالار شهدای مدافع حرم شد

دفاتر پلیس +10 منطقه 20 تهران (آدرس و تلفن)

ماجرای استعفای مهدوی کنی پس از انتخابات

عباس جدیدی وارد گود شد؛ ثبت نام برای ریاست فدراسیون کشتی

بلاهت ترامپ ما را از مکر آمریکا غافل نکند/ اگر طرف مقابل برجام را پاره کرد ما آن را ریزریز می کنیم

شناسایی 4جاسوس در تیم هسته ای

باید امکان استفاده ی شهروندان از همه ی سرویس های ارتباطی را فراهم کنیم

تغییرات سریع مدیران خراسان شمالی به صلاح استان نیست

گزارش تصویری دیدار نخبگان جوان علمی با رهبر معظم انقلاب

با حضور محسنی اژه ای رییس جدید دادگستری قزوین معرفی شد

رییس مجلس باید به موضوع سپنتا نیکنام رسیدگی کند

شمخانی: ترامپ و بارزانی به حرف های منطقی گوش ندادند/ مخالفت اروپا با ترامپ مثبت بود اما کافی نیست

تکنیک های یک مصاحبه خوب از نظر کامران نجف زاده

رییس دولت نهم و دهم محکوم به جبران 4هزار و 600 میلیارد تومان شد

پربازدیدترین های گروه فضای مجازی/ 26 مهر

سردار عروج: موفقیت نظام اسلامی بر گرفته از اصالت نهاد خانواده است

اجتماع عظیم عزاداران رضوی در شهرستان بهبهان برگزار می شود

اجتماع اساتید و طلاب حوز های علمیه مشهد به منظور محکومیت اقدامات خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران‎

شمخانی: ترامپ و بارزانی به حرف های منطقی گوش ندادند/ مخالفت اروپا با ترامپ مثبت بود اما کافی نیست

ترور امام جماعت مسجد «الصحابه» عدن

اروپا گام های عملی در مخالفت با رویکرد دولت آمریکا در بحث برجام بردارد

مقام معظم رهبری: اگر طرف مقابل برجام را پاره کند، ما آن را ریز ریز می کنیم

امیر حاتمی: دشمن می خواهد تهدیدات را به نزدیک مرزها منتقل کند

تشکیل دبیرخانه دائمی مسئولیت اجتماعی سازمانهای مسئولیت پذیر معرفی می شوند

حذف وثیقه مالی برای دانشجویان مشمول متقاضی سفر به کربلا در اربعین

نشست علمی و آموزشی دانشگاه های ایران و اندونزی در دانشگاه مذاهب اسلامی برگزار می شود

بیست و سومین محفل شب آواز ایرانی برگزار می شود

ترامپ در دشمنی با ملت ایران تیر خود را به سمت سپاه شلیک کرده است

توصیه حجت الاسلام قرائتی به مبلغان: سخن شما به گونه ای باشد که عوام بفهمند و خواص بپسندند

بازنشستگی کسانی که 10 سال سابقه دارند چگونه است؟

ورود روزانه 1.5 میلیون نفر به تهران/ تراکم جمعیتی به حد هشدار رسید

برکناری استاندار کرکوک تایید شد

استخدام 4 رده شغلی جهت موسسه مطبوعاتی در تهران

استخدام حسابدار مسلط به امور دفتری در تهران

لاریجانی: به مشکلات ترافیکی تهران رسیدگی شود

استخدام جوشکار اسکلت ماهر و نیمه ماهر در خراسان رضوی

چرا کارگردان لرد به تبلیغ علیه نظام متهم شد؟/ مجازاتی سخت در انتظار اوست؟

استخدام نیروی ماهر جهت تعویض روغنی کامیون در قم

تحول در حوزه تدریجی است نه دفعی/ لزوم هجرت علما و روحانیون به شهرستان ها

سخنان رهبر انقلاب در دیدار نخبگان جوان

ساماندهی مسائل اجتماعی بدون مشارکت مردم امکان پذیر نیست

استخدام خیاط و برشکار ماهر مبلمان در خراسان رضوی

آموزه های اسلامی در جامعه کمرنگ شده است/حوزه و دانشگاه راه های تحکیم خانواده را تبیین کنند

دیدار اعضای شورای شهر تهران با رییس مجلس

6 نکته برای پوشیدن کفش پاشنه بلند (بدون درد و ناراحتی)

دانشگاه باید پاسخگوی نیازهای ابدی انسان باشد/ طرز تفکر و رفتار امثال ترامپ ریشه ای در دیانت ندارد

بازتاب گسترده بیانات امروز رهبر انقلاب در رسانه های جهان

دهقانی: اروپا تکلیفش را با آمریکا به صورت قاطعانه روشن کند

خبر ممنوع التصویری نجفی چه بود؟

تجری: هدف آمریکا تضعیف توان دفاعی ایران است

شمخانی: اروپا گام های عملی در مخالفت با رویکرد دولت آمریکا در بحث برجام بردارد

ساختمان فرماندهی دانشگاه علوم انتظامی امین به نام شهید چمران نامگذاری شد

عکس/ ادای احترام پاریس به قربانیان سومالی

انتشار کتاب «فلسفه شناخت»

حکایتی که از روز گذشته تاکنون ادامه دارد اختلال فنی سامانه سماح و زائرین معطل کارشناسان/ مسئولینی که در دسترس نیستند

شمخانی در گفتگو با یورونیوز توانمندی دفاعی ایران غیرقابل مذاکره/اعمال تحریم و حفظ برجام تحت هیچ شرایطی امکانپذیر نیست

ایران نسبت به گسترش نیروی دفاعی خود بی تفاوت نمی ایستد

صدور 13 حکم محکومیت قصور پزشکی در کهگیلویه و بویراحمد

باید گام های عملی در مخالفت با رویکرد آمریکا برداشته شود

بدل ترامپ در تهران

شمخانی در گفت وگو با یورونیوز: ترامپ دروغ گو است/ اروپا کارهای بسیار نمایشی انجام داده است

گفتگویی دیدنی با آقای دوربینی+فیلم

اقامه نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام والمسلمین صدیقی

شمخانی: اروپا پس از برجام نتوانسته است انتظارات مردم ایران را برآورده کند

اولویت های جامعه بر اساس تفکر قرآنی تعیین و تنظیم شود

هک شدن تلگرام بازیگر زن مشهور+عکس

9 اثر طبیعی ومعنوی استان مرکزی رد انتظار ثبت ملی

فوتوتیتر/ اگر برجام را پاره کنند آن را ریزریز می کنیم/ اروپا از ورود به مسائل دفاعی ما پرهیز کند

دستورالعمل جدید تخفیف یا افزایش حق بیمه شخص ثالث

تجمع اعتراضی مسئولان اسلامشهر در محکومیت سخنان ترامپ

ویژه برنامه های عزاداری سیدالشهدا (ع) در مسجد جامع غدیرخم

نیاز جنگ های آینده به سامانه های متنوع دفاعی و سلاح های هوشمند/ آمریکا با فرافکنی به دنبال تضعیف قدرت ایران است

مراسم تودیع و معارفه رییس دادگستری استان قزوین

شمخانی: اروپا گام های عملی در مخالفت با رویکرد دولت آمریکا در بحث برجام بردارد

سردار غیب پرور در همایش فرماندهان بسیج صدا و سیما: بی هیاهو کار کردن یکی از شاخصه های مهم بسیج است

تأمین امنیت زائران اربعین با استقرار پهبادهای سپاه در مرز مهران

اقامه دعوی قضایی علیه مسعود بارزانی و فواد معصوم

احتمال تعویق اجرای حکم اعدام قاتل ستایش قریشی

مشاورعالی رهبرمعظم انقلاب : شهدا مظهر بصیرت

فرمانده اسبق سپاه: آمریکایی ها علم و فن آوری دارند اما فهم در سیاست نه

دفتر حضرت آیت الله سیستانی: اجازه صرف وجوهات شرعیه توسط مقلدین، ویژه کشور عراق است

طرح ناتمام اصلاح طلبی در ایران

مصلحت سنجی صداوسیما یا توهین به مخاطب؟ کارشناسان چالش پخش زنده را بررسی می کنند

تاکید روحانی بر گسترش روابط بانکی در دیدار با وزیر امور خارجه ازبکستان

استخدام نیروی سوهان پز، گز پز، گل چین و گل کن در قم

پزشکیان: دیوارکشی اطراف مجلس با تصمیم شخص لاریجانی انجام شد

استخدام نیروی خدماتی جهت شرکتی در صادقیه تهران

استخدام چرخکار مانتو و پالتو دوز خانم در مشهد

استخدام نگهبان با بیمه در شرکت آندیا

در جلسه شورایی ها با علی لاریجانی چه گذشت؟

بازتاب بیانات امام خامنه ای در رسانه های خارجی

استخدام سالن کار با تجربه جهت رستوران سنتی در تهران

تفاهم روابط دوستی تهران و سئول توسط شهرداران / افزایش همکاری ها در حوزه تبادلات فرهنگی و گردشگری

شی جینپینگ وعده درهای باز چین را به روی جهان را داد / تایوان بخشی از چین است

استخدام بنگاه املاک بلورین در قم

احتمال به تعویق افتادن اجرای حکم اعدام قاتل ستایش وجود دارد

استخدام آموزشگاه موسیقی ملل

امیر محبیان: راه بقا، تسخیر ریاست جمهوری است

طراحی نظام آموزشی پژوهش محور/ تدوین و یا اصلاح 43 متن درسی

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی

طرح تحول نظام سلامت؛ دستاوردی ملی