مطالب مرتبط:
کسی نمی تواند طرح تحول سلامت را به عقب برگرداند/ کاندیدا به سلامت روان جامعه آسیب نرسانند
یارانه 15 هزار تومانی سلامت که ماهانه برای مردم رقم خورد
کاندیداها با مردم صادق باشند
همه فواید گریه کردن روی روان و بدن
احتمال خسارت ناشی از تندباد، روان آب و رعد و برق در سیستان و بلوچستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396 ساعت 15:262017-05-15سياسي

کاندیداها مراقب سلامت روان مردم باشند


متاسفانه مواضع و اظهارات برخی کاندیداها به سلامت روان مردم آسیب می زند و ما به عنوان متولیان سلامت از کاندیداها درخواست داری مراقب سلامت روان مردم باشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو"، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر و سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری که صبح امروز در محل ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: این را باید همه بدانند که طرح تحول سلامت به عقب برنخواهد گشت و سعی نکنند سرعت آن را کم کنند ما مطمئن هستیم با توجه به مطالبات مردمی کسی نمی توانمد این طرح را به عقب برگرداند.

وی بیان کرد: در این طرح پرداخت های جیب مردم در حوزه بهداشت و درمان بسیار کاهش پیدا کرده و خدمات بستری و درمان های سرپایی از کیفیت قابل قبولی امروزه برخوردار است و ارائه خدمات بهداشتی با کمترین هزینه ارائه می شود.

حریرچی ادامه داد: متوسط هزینه بستری در سال 93، 52 هزار و 600 تومان است که این میزان در سال 94 به 56 هزار و 500 تومان برای یک بار بستری می رسد و همچنین در طول مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت پوشش کل واکسیناسیون کودکان از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است بطوریکه تا بعد از انقلاب سه واکسن اضافه شده و در طول این دوره واکسن پنتاوالان اضافه و در مدت یک سال پوشش واکسیناسیون آن به 97 درصد رسیده است و امروزه خوشبختانه باید بگویم که 99.

2 درصد کلیه واکسن ها تحت پوشش قرار دارد.

وی افزود: امروزه هر فرد ایرانی شناسنامه دار تحت پوشش بیمه قرار دارد و پوشش بیمه ای پایدار در سراسر کشور افزایش چشمگیری داشته است و در این خصوص شعار 20 ساله حاصل شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه دعای مردم و نگاه محبت آمیز بیماران را با ریاست های ناشی از دروغ و تهمت عوض نمی کنیم، گفت: متاسفانه مواضع و اظهارات برخی کاندیداها به سلامت روان مردم آسیب می زند و ما به عنوان متولیان سلامت از کاندیداها درخواست داری مراقب سلامت روان مردم باشند.

وی ادامه داد: سرانه بار مراجعه به پزشک متخصص در سال 93، 2.

162 بود که این میزان در سال 94، 1.

878 رسیده و خدمات بهداشتی درمانی کیفیتش در این دوره افزایش داشته است.

حریرچی عنوان کرد: شاخص های موثر در بیماری های مختلف بررسی و کنترل آن و همچنین عوامل خطر شناسایی شده است و در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت 96.

7 درصد مردم به آب آشامیدنی دسترسی دارند که در این میان شاخص های اثر افزایش و مرگ و میر های کودکان زیر یک سال کاهش داشته و مردم کشور از زندگی و خدمات بهداشتی و درمانی رضایت دارند.

وی با بیان اینکه تأمین رضایت ارائه کنندگان خدمات بهداشتی یکی از اهداف اصلی ما بود، افزود: 440 هزار نفر در شبکه بهداشت و درمان دولت به طور مستقیم کار می کنند و به نظرم بار اصلی طرح تحول نظام سلامت بر عهده این افراد است که من دست تک تک این افراد را بخاطر زحمات فراوانشان می بوسم.

قائم مقام وزیر بهداشت تأکید کرد: در 3 سال 93، 94 و 95 هزینه های هر ایرانی مربوط به حوزه بهداشت و درمان به میزان 15 هزار و 700 تومان ماهانه کاسته شده و این مبلغ معادل یک سوم پرداختی ماهانه هر فرد است و دولت برای کاهش پرداختی از جیب مردم این مقدار را نداده و این هزینه مربوط به حوزه بهداشت و درمان است.

وی ادامه داد: در طرح تحول نظام سلامت کاهش پرداختی از جیب مردم در سال 91، 54 درصد و در حال حاضر این میزان در حدود 58 درصد است و پس از طرح تحول میزان کاهش پرداختی در حال حاضر 39.

6 و در سال 93 نیز 40.

2 است.

حریرچی با بیان اینکه تقویت زیرساخت ها در حوزه سلامت یکی از هدف های مهم وزارت بهداشت بود، تصریح کرد: در زمان قبل از طرح تحول نظام سلامت و در سال 90، 80 هزار تخت بیمارستان دولتی ساخته شده بود که طی این سه سال این میزان به 27 هزار تخت رسیده است و بیش از یک چهارم ظرفیت تخت های دولتی افزایش چشمگیری داشته است و تا آخر دولت تدبیر و امید این 27 هزار تخت را تحویل می دهیم و آمار سالیانه یک هزار و700 تخت تحویلی به 8 هزار مقدار رسیده است.

وی ادامه داد: در روز وقوع زلزله بجنور د به وسیله وزیر بهداشت بیمارستان 320 تخته این شهر افتتاح شد که بعد از وقوع این حادثه 50 نفر از مصدومان در این مرکز بهداشتی بستری شدند و این بیمارستان بزرگترین بیمارستان استان و پروژه عمرانی محسوب می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در زمان طرح تحول سلامت 45 هزار و 500 تخت را بازسازی کردیم، افزود: 2500 متر مربع فضای بیمارستان ها را بازسازی کرده و 69 هزار قلم تجهیزات پزشکی توزیع شده، همچنین 131 هزار تجهیزات هتلینگ داده شده که در این مدت تعداد کل نیروهای انسانی حوزه بهداشت و درمان در شهر ها و حاشیه شهرهای کشور از 22 هزار به 42 هزار نفر افزایش داده ایم و همچنین 750 واحد محل زیست تیم سلامت (ماما) در روستا ها ساخته شده و اعتبار واحدهای بهداشتی کشور از 120 میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد رسیده و همچنین اعتبار عمرانی تعمیر و تجهیز بهداشت از 200 میلیارد ریال به 7 هزار میلیارد ریال رسیده یعنی 35 برابر رشد داشته است.

وی گفت: در طی سه سال گذشته تعداد واحدهای بهداشتی 5200 واحد ساخته شده که این تعداد در طی سه سال قبل از طرح تحول 3 هزار واحد بود و در طرح نظام سلامت 3 هزار و 400 خانه بهداشت روستایی جدید ساخته و هزار و 130 ماما جذب کرده ایم.

حریرچی با بیان اینکه مرکز سلامت روستایی ملکی از 2 هزار و 135 به 2500 رسیده، افزود: پزشک خانواده روستایی از 3 هزار میلیارد ریال به 24 هزار میلیارد ریال رسیده و در این طرح وزارت بهداشت 2 هزار و 427 پزشک جدید را جذب و تعداد مراکز داروخانه روستایی را افزایش داده، همچنین تعداد دندانپزشکان طرف قرارداد ما را از صفر به 1300 نفر رسیده و داروخانه های فعال از هزار و 700 واحد قبل از طرح تحول به 4 هزار و 94 رسیده است و همچنین آزمایشگاه های فعال در طرح تحول سلامت 5.

4 برابر شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار خرید دارو در روستا 8 برابر شده، تصریح کرد: اعتبار خرید مکمل های دارویی در روستا ها از صفر به 1200 میلیارد ریال رسیده و خدمات دهان و دندان نیز در مناطق روستایی اعتبارش به میزان هزار و 650 میلیارد ریال رسیده است و 19 هزار نیروی انسانی در کل کشور جذب شده است و تعداد مراقبان سلامت در طی طرح تحول به 18 هزار و 600 نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: در طرح تحول نظام سلامت دندانپزشکان شهری به تعداد 1300 نفر جذب و 332 مرکز جامع سلامت در حاشیه صحرا ساخته شد و همچنین برای 68 میلیون ایرانی پرونده الکترونیکی سلامت تشکیل و بیش از 29 میلیون خدمت برای افراد انجام شده است، در این میان 442 میلیون و 993 هزار و 375 بسته خدمتی ارائه شده است و مادران باردار در هنگام بارداری 4 بار مراقبت از آن ها صورت می گیرد.

وی عنوان کرد: با توجه به زیرساخت ها و مطالبات مردم کسی نمی تواند طرح تحول نظام سلامت را به عقب برگرداند، زیرا ما منابع را پایدار و یک درصد ارزش افزوده هر تبادل مالی به این طرح اختصاص داده ایم.

حریرچی با بیان اینکه دولت بودجه بیمه را در طرح تحول نظام سلامت بیش از 75 درصد افزایش داده، افزود: وزارت بهداشت از مناظره با نمایندگان حوزه سلامت کاندیداهای ریاست جمهوری در خصوص طرح تحول نظام سلامت و همچنین سایر موارد استقبال می کند که بسته به سطوح افراد حاضر به برگزاری مناظره است.

وی بیان کرد: به نظر من دولت یازدهم سلامت محورترین تاریخ دولت ما بوده و وزارت بهداشت از انتقاد های سازنده استقبال می کند و امروزه افراد معتقدی، چون پزشکیان اقرار کرده اند که هیچ دولتی مثل تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان به محروم کمک نکرده است.

قائم مقام وزیر بهداشت تأکید کرد: وزارت بهداشت بیماران و نگاه محبت آمیز آنها را با ریاست ناشی از دروغ و تهمت عوض نمی کند و مواضع و اظهاراتی که بعضی از کاندیداها ابراز می کنند شدیداً به سلامت روانی مردم آسیب می رساند که ما به عنوان متولیان نظام سلامت درخواست این را داریم که سلامت روان مردم را در نظر بگیرند، زیرا معتقدیم که مردم سرمایه های اجتماعی کشور بوده و آن ها عامل اصلی ایران است و باید اعتمادی بین دولت و مردم برقرار باشد.

وی ادامه داد: وقتی که یکسری کلمات در مناظره به کار برده می شود احساس نشاط، همبستگی و حرکت رو به جلو در بین مردم کمرنگ می شود و سلامت روانی مردم تحت تأثیر یکسری حرف های غیر کارشناسی قرار می گیرد.

حریرچی با بیان اینکه حرف یکی از کاندیدا ها مبتنی بر فاصله یک جوان تحصیلکرده با اعتیاد به اندازه یک شغل است، افزود: در حال حاضر 52 عامل اجتماعی مؤثر بر سلامت روان مردم داریم که این نوع برخوردها و صحبت ها سبب بروز اختلالات روانی و همچنین افسردگی در بین مردم می شود.

وی ادامه داد: برخی از افراد ذاتاً مخالف هستند و من به عنوان یک مسئول بهداشت اعلام می کنم که هزینه کرد بهداشت در حدود دو برابر شده است و وزارت بهداشت جزو اولین سازمان های بهداشت جهانی است که معاونت اجتماعی را در فلوچارت خود راه اندازی کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت 620 تشکل را در حوزه سلامت ساماندهی و 872 مرکز خیریه و 212 گروه جهادی را حمایت می کند که در حوزه کشاورزی 700 سمّ کشاورزی شناسنامه دار شده اند.

وی با بیان اینکه رتبه وزارت بهداشت در بین سایر دستگاه ها در سالیان گذشته 34 بوده، ولی اکنون مرتبه این وزارتخانه بعد از امور خارجه دوم است، تأکید کرد: به ازای هر 1000 نفر یک بهورز و همچنین به ازا ی هر 3 هزار نفر یک مراقب سلامت وجود دارد و قبل از شروع طرح تحول 18 درصد پزشکان تمام وقت مشغول به فعالیت بوده که این میزان بعد از اجرای این طرح به 51 درصد رسیده است و 110 میلیون ویزیت ارزان قیمت انجام و 6 هزار و 440 مطب به پزشکان تمام وقت تحویل داده می شود.

حریرچی با بیان اینکه 5 هزار پرستار در 302 شهر محروم مقیم هستند، افزود: 22 درصد پرداخت ها از جیب مردم در حوزه دندان پزشکی کم شده است و 7 میلیون دانش آموز در 60 هزار مدرسه 30 میلیون بار تحت پوشش عمل فلوراید دندان قرار گرفته و همچنین هزار و 100 یو نیک دندان پزشکی سیّار در روستاها مشغول به ارائه خدمات بهداشت دهان و دندان هستند و مادران باردار و گروه هدف با دفترچه به طور رایگان درمان می شوند.

وی ادامه داد: یک میلیون و 40 هزار زایمان طبیعی انجام شده و 11.

6 عمل های سزارین کم شده که 2 هزار و 400 دستگاه آمبولانس، 30 پایگاه هوایی به ناوگان اورژانس اضافه و 120 بخش اورژانس جدید در کشور ساخته شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: استفاده از بخش خصوصی برای تقویت گردشگری سلامت سبب اشتغالزایی و درآمد برای کشور می شود و با توجه به فرهنگ عمومی که در کشورهای منطقه وجود دارد این کار سبب پیشرفت می شود و باید تجهیزات بیمارستان را افزایش داد.

وی تأکید کرد: تعدادی از مراکز بهداشتی در مشهد مشکلاتی را ایجاد کرده اند که طی سال های اخیر گردشگری سلامت با مشکل روبرو شده بود.

حریرچی ادامه داد: در جنوب غربی و جنوب کشور می توانند کشور عراق و همچنین استان های آذربایجان و اردبیل همسایگان شمالی را در بحث گردشگری سلامت تحت پوشش قرار دهند.


کلید واژه ها: سلامت - طرح تحول نظام سلامت - سلامت روان - مردم - بهداشت - وزارت بهداشت - واکسیناسیون - درمان - روان - امروز - حریرچی - افزایش - وزارت - واکسن - طرح تحول سلامت - نظام - بعد از انقلاب - برگزار - درصد - کودکان - کمترین هزینه - آب آشامیدنی - میزان - هزینه - نشست خبری - مرگ و میر - کشور - کاهش - خبرگزاری - بیمه

آخرین اخبار سرویس:
عدالت در اشتغال پارس جنوبی رعایت شود

واکنش ها به داغدارشدن نگار جواهریان | عکس

پسر تازه متولد شده «روناک یونسی» در آغوش مادرش | عکس

فیلم/انهدام پهپاد توسط سامانه موشکی "یازهرا"

میثم محمد امینی اهمیت تمایز ارزش های معرفتی و غیر معرفتی در شناخت رابطه علم و ارزش

زمان احتمالی معرفی دو وزیر باقی مانده به مجلس

پربحث ترین اخبار خبرگزاری فارس در 28مهر

عکس/ کامنت جالب کامیابی نیا زیر پست منشا

اربعین حسینی؛ بزرگترین کنگره جهان اسلام

تصاویر ویدیویی چگونگی انفجار در مسجد کابل

روزنامه های شنبه 29 مهر 1396

مهدی سعیدی عضو منتخب انجمن طراحان بین المللی شد

چه کسانی باید مراقب پروستات باشند؟/ نسبت به این نشانه ها حساس باشید

وجود هفت قمر در حلقه A زحل

جزییات4خبر ویژه امروز شنبه 29 مهرماه 1396

محمد حسین زارعی، احمد رضا نصر بررسی مشارکت علمی و بین المللی پژوهشگران ایرانی حوزه برنامه ریزی درسی در تولید علم جهانی

روایت اسماعیل دوستی از دیدار با کروبی

ویدئو / اسرارآمیزترین خودروهای تاریخ - قسمت دهم

تصویری متفاوت از هاشمی رفسنجانی در کنار آیت الله مهدوی کنی

نونهال ایرانی برنده جایزه نقاشی سازمان ملل شد

فراموش کرده اید که چگونه به جای آمریکا تضمین می دادید؟!

آمریکا از حضور جمهوری اسلامی در منطقه وحشت زده است

نونهال ایرانی برنده جایزه نقاشی سازمان ملل شد

عکس/ حضور سرلشکر باقری در حلب

هیات مدیره اتحادیه مدغم قرآنی استان تهران مشخص شد+اسامی

دستگاه های ذی ربط باید به تشکل های مردمی اعتماد کنند

پایان سفر 4 روزه سرلشکر باقری به سوریه

محسن بهنام پور،‏ کمال جوانمرد بررسی جامعه شناختی عوامل موثر بر میزان مشارکت سیاسی دانشجویان در انتخابات

سال97 شاهد یک اتحادیه قرآنی با مدیریت یکپارچه و قوی خواهیم بود

دستگیری عوامل تیراندازی در عروسی

رای گیری مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم ایران

دشمنان ایران مُشت بر آب می کوبند/ مسئولان حواسشان به توطئه غربی ها باشد/ می خواهند با طرح مسائل موشکی و منطقه ای ایران را نابود کنند

سه دلار برای صرف شام با رییس جمهور آمریکا

سردار باقری و هیئت همراه دمشق را به مقصد تهران ترک کردند

سیدعلی خمینی: مرگ بر آمریکا، آرزوی مرگ برای خوی استکباری است

دانلود بازی تمدن 3 (برای کامپیوتر) - Civilization 3 PC Game

کمیته احیای فتنه تشکیل شده است/ محدودیت جدیدی برای خاتمی اعمال نشده است/ چرا شورای امنیت ملی تصمیم به حصر گرفت؟

سردار آزمون و بهاره افشاری پشت صحنه یک مستند/عکس

نونهال ایرانی برنده جایزه نقاشی سازمان ملل شد

انتقاد عضو مجمع نمایندگان مازندران از روند انتخاب استاندار +عکس نوشت

آمریکا شیطان بزرگی است که نمی شود با او مذاکره کرد

آقایان اصولگرا و اصلاح طلب! ایده «مدارس کادرسازی» را جدی بگیرید

زمان اعدام قاتل اهورا مشخص شد

سردار باقری و هیئت همراه دمشق را به مقصد تهران ترک کردند

لیلا مرتضوی، فاطمه شیخی نژاد بازنمایی محتوا و ساختار ذهن انسان: مبانی نظری و فرایند اجرایی نقشه شناختی

شکست برجام ثابت کرد در بحران نبودیم...

چون سبب دانی دوا کردن جلیست

مشکل سامانه سماح برطرف شد

بزرگ ترین مشغله مردم دنیا چیست؟

تولیت مسجد مقدس جمکران گفت: راهپیمایی اربعین فرصتی برای تمهید ظهور امام زمان (عج) است.

فیلم های بسیار تاثیر گذار و پرمعنی که قبل از مرگ باید حتما ببینید [قسمت اول]

هفته نامه استخدامی تبریز | هفته اول آبان 96

روزنامه استخدامی استان قم | شنبه 29 مهر 96

حضور جهانگیری در نماز جمعه استانبول

نظر محسن رضایی درباره مذاکره مجدد با آمریکا بر سر برجام/هشدار به کنگره؛ اشتباه ترامپ را تکمیل نکنید

شبه کودتا در ستاره خلیج فارس

صالحی: بهتر است به برجام متعهد باشیم

سهم مردم غیزانیه از نفت، نابودی کشاورزی و بیماری های تنفسی است

کمیسیون آموزش و تحقیقات مخالف تعیین تکلیف معلمان حق التدریس و نهضت

تصاویر جنایت خونبار مسجد امام زمان(ع) در غرب کابل

کارگاه عکاسی زیارت اربعین

ریشه بحران بولیوی - در جریان بحران ک روزنامه نگار رییس جمهوری بولیوی شد

ببینید/پست جدید علیرضا بیرانوند

مراسم برگزاری بزرگداشت روز جهانی عصای سفید با مشارکت بانک گردشگری

هشدار یک جامعه شناس: به جای جناح بندی های سیاسی، به وضعیت نابهنجار خانواده ها رسیدگی شود

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل: ترامپ هرگز نمی تواند میان ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران شکاف ایجاد کند

نظرات متفاوت کاربران شبکه های اجتماعی پیرامون گزینه احتمالی وزارت علوم

بایدهاونبایدهای سفر اربعین

کارگاه های اموزشی ویژه مدیران و...

طرح نمایندگان برای مقابله با تهدیدات اخیر آمریکا در مورد ایران

9 وزیر زن در دولت جدید امارات

زائران اربعین حسینی با مدارک قانونی به مرزها مراجعه کنند

بیش از صد هزار مربی پیش دبستانی و نهضت مشمول طرح استخدامی

طرز تهیه سالاد فصل مجلسی / چگونه میتوانید یک سالاد ساده را به سالادی مجلسی تبدیل کنید

قاتل اهورا 20 روزه اعدام می شود + عکس

59 شهید و 55 مجروح؛ حاصل دو انفجار تروریستی امروز در افغانستان+تصاویر

/شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان

آشنایی با برج های مراقبت به مناسبت روز جهانی برج مراقبت

آیا بیشتر یاران امام زمان (عج) ایرانی هستند؟

درباره 5 مرگ مشکوک در تاریخ معاصر

پایان ماراتن جنجالی پروژه "تصفیه خانه اضطراری" یاسوج

توضیح وزارت نفت درباره استخدام دختر نماینده

سگ بد! سگ بی تربیت!

توطئه صهیونیستی "جدایی کردستان" با شکست مواجه شد

در جلسه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان مطرح شد؛/ارائه گزارش کمیته ارزیابی/تاکید بر ادامه فعالیت جبهه ای/انتقاد دکتر عارف از برخورد با فعالان سیاسی اصلاح طلب

معرفی پردرآمدترین بازیگر زن تلویزیون

سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی

تهران گردی شهردار تهران در سئول+عکس

فال روزانه شنبه 29 مهر 1396

ینی مساوات، واکنش منفی باکو به تبلیغات اسلامی ایران در روسیه را بازتاب داد

موافقت با کلیات طرح استخدام آموزشیاران نهضت و معلمان حق التدریس

دانشگاه گروه 8 اسلامی در ایران

نبرد نفس گیر و مرگبار مار کبرا و اژدهای کومودو

موسوی لاری:/نتیجه کمیته ارزیابی هفته آینده مشخص می شود

فیلم/ روایت «مورگان فریمن» از حادثه کربلا

اطلاعیه برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

فعالیت احزاب در گرو اجماع حزب های کوچک است

جامعه مجازی روابط عمومی برگزیده جشنواره ملی فضای مجازی و رسانه

مدیرکل فرودگاه های اردبیل: برقراری پرواز اردبیل به باکو نیازمند مشارکت بخش خصوصی است

نماینده آیت الله العظمی سیستانی رهبران کرد را به گفتگو با بغداد دعوت کرد

دعایی از امام صادق (ع) به هنگام شروع کسب رزق و روزی

موکب شهدای مدافع حرم در اهواز برپا شد

رییس روابط عمومی بانک مسکن معرفی شد

تصاویر/ دیدار اعضای شورای استانی حوزه علمیه تهران با طلاب و اساتید

جزییات جلسه 2 ساعته وزیرپیشنهادی علوم در دفتر عارف

مسعود یارضوی شکست برجام ثابت کرد در بحران نبودیم...

امضا یادداشت تفاهم همکاری های نظامی ایران و سوریه

صالحی:بهتر است به برجام متعهد باشیم

محمدرضا عارف:/یکی از اهداف شورای عالی تقویت احزاب و رسیدن به چند حزب فراگیر است/برای ارتقای سطح روابط اصلاح طلبان با رهبری تلاش می کنیم

کدام مدیران از پست های دولتی محروم می شوند؟

چند نکته حقوقی درباره مشکل سپنتا نیکنام و یک پیشنهاد

تلار عکس: انفجار خونین در مسجد امام زمان کابل

نیروهای مسلح ایران خلاف نظر ترامپ عامل پایداری امنیت در منطقه هستند

رییس جمهور ونزوئلا فعالیت کدام کمپین رامتهم کرد؟

ایران طی چند صد سال گذشته هیچگاه به اقتدار امروز نبوده/خطوط دفاعی خود را صدها کیلومتر خارج ایران زده ایم

تصاویر : وداع غم انگیز با کودکان روهینگیایی غرق شده

آقای رییس جمهور دانشگاه را تنها نگذارید!

دلیل دیوارکشی اطراف مجلس چیست؟

عملیات اجرایی 4 پروژه عظیم اقتصادی در دزفول آغاز می شود

حضور رییس ستاد کل نیروهای مسلح در سوریه

عکس:یک سگ متفاوت در تگزاس!

چرا بدن فرزند امام(ره) کالبدشکافی نشد؟

خانواده ها حضور فرزندان در فضای مجازی را مدیریت کنند

واعظی: دولت خود را جدا از سپاه، ارتش و بسیج نمی‎داند

هیچ مشکلی در مرزهای غربی و شمال غربی کشور نداریم

در جلسه هیات رییسه شورای عالی سیاست گذاری صورت گرفت؛/انتقاد دکتر عارف از ایجاد محدودیت های جدید نسبت به سید محمد خاتمی/خاتمی سرمایه ای ذی قیمت برای کشور است

5 نفری که قبل از خلقت آدم (ع) حضور داشتند

دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی مدهامتان

بارزانی تصور می کرد پس از همه پرسی مدال افتخار به گردنش می آویزند

خط حزب الله 104 | قدرت ایران قابل مذاکره نیست

/برگزاری مراسم دهه دوم ماه محرم از سوی بنیاد امید ایرانیان

استودیوی فارس میزبان حجت الاسلام آقایی فیلم/ آخوند چینی: تصور چینی ها از مسلمانان مردانی با 4 زن است/ فکر می کنند در ایران جنگ است و مردم ایران عرب اند!

جوانی مشهورترین شخصیت سیاسی جهان

اطلاع نگاشت | هفت توصیه درباره مسائل اخیر برجام و آمریکا

انتصاب مسول روابط عمومی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی

/ نشست مشترک هیات رییسه شورای عالی با هیات رییسه فراکسیون امید و روسای شوراها و شهرداران کلانشهرها

رییسی: شاخص اعتدال ولایت است/ بنیه دفاعی و موشکی ایران جبنه بازدارندگی دارد

خانه خالی 7 هزار مدیر دولتی در یک روستای شمال!

آخرین وضعیت پدربزرگ اهورا بعد از حادثه دیشب

گزارش یک دیدار با مهدی کروبی

چرا قتل های خانوادگی زیاد شده؟

راکت های بهتر از کالیبر روسی

نمایشگاه مشترک نقاشان ترکیه و آذربایجان در باکو

تهدید به مرگ زندانیان سیاسی در جمهوری آذربایجان

تظاهرات مردمی در منطقه محاصره شده «الدراز» بحرین

بازدید اعضای کمیسیون صنایع مجلس از ایران خودرو کرمانشاه

رها کردن تعداد زیادی سس در جنگل! + عکس

تشکیل اداره قرآن از موازی کاری دستگاه های مختلف جلوگیری می کند

فعالیت 10 هزار طلبه خواهر در شبکه "کوثر بلاگ"

سوء استفاده غیر اخلاقی از خانم وزیر خارجه!

پیگیری تساوی سهم دولت و شهرداری ها از اعتبارات مالیات

امضای دو سند همکاری میان ایران و ترکیه

هنرنمایی دختر ژاپنی که جهانی شد +تصاویر

بیانات در دیدار نخبگان جوان علمی

اولین سخنرانی یادگار امام در نماز جمعه (عکس)

دکتر محمدرضا عارف:/شرایط فعلی تهران یک فرصت طلایی برای اصلاح طلبان برای ارائه یک کارنامه درخشان است/مبنای تصمیم گیری و انتصابات باید توجه جدی به رویکرد گفتمانی باشد

احیای مصوبات مسکوت مانده به خاطر اختلاف میان احمدی نژاد و قالیباف/ اعلام آمادگی مجلس برای کاهش آلودگی هوای پایتخت

یادداشت/ مهدی فضائلی چون سبب دانی دوا کردن جلیست

گزارش تصویری سومین دوره آموزشی «راهبری فرهنگی» در دانشگاه مازندران

رییسی:موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

چالش های مدیریت دولتی در حوزه ساختار سازمانی با رویکرد دولت و ملت همدلی و همزبانی

ترتیل صفحه 203 قرآن با صدای استاد پرهیزکار+دریافت

دانش ارتباطات یا علم پروپاگاندا!

دیدار نخبگان جوان علمی

روزنامه "مستقل" دوباره منتشر می شود

خبرهای خوش برای فرزندان مشمول خدمت سربازی ایثارگران و جانبازان

جذب معلم در آموزش و پرورش به سادگی نیست

تنها راه مبارزه با غده سرطانی اسراییل، زوال و از بین بردن آن است

ورود کالای بی کیفیت چینی دلیل بی رونقی فعالیت بازرگانان است

عکس / دیدار نخبگان جوان علمی

تصاویر : رانندگی زنان در عربستان پیش از زمان لغو ممنوعیت

عدم تحویل ارز 76 میلیون بشکه نفت توسط احمدی نژاد/صدور رای غیابی به دلیل عدم حضور در دادسرا/صدور دادخواست برای میرکاظمی، نوذری و دو مقام دیگر دولت احمدی نژاد

قیمت گوشی سونی در بازار+جدول

هیچ گونه مذاکره ثانویه درباره برجام نداریم/ بقیه اعضای 5+1 باید آمریکا را ملزم به اجرای تعهدات کنند

مدیریت دانش چیست و چرا باید از آن بدانیم؟

رهبران کُرد با دولت عراق مذاکره کنند

بروز رسانی 4٫0 نینتندو سوییچ قابلیت های زیادی را به کنسول اضافه می کند

پروژه تکمیل و توسعه اسکله بندر دلوار به زودی آغاز می شود

روایت اسماعیل دوستی از دیدارش با کروبی/ گشایشی در حصر صورت گرفته است

صندلی خود را در اختیار افراد مسن قرار ندهید!

توسعه توان دفاع موشکی کشور تدوام خواهد یافت

شیلا خداداد به همراه همسر و فرزندانش در کنار رضا گلزار/عکس

تصاویر/ اختتامیه نخستین کنفرانس ظرفیت شناسی فضای مجازی در ارتقای آموزشهای دینی در قم

رییسی: موشک برای نجنگیدن است، نه جنگیدن

توییت سفیر آلمان از بارگاه امام رضا(ع)

پیام وزیر نفت به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس

دکتر عارف:/رسانه های اصلاح طلب در جهت تقویت شورای عالی تلاش کنند

آغاز تردد زوار اربعین از مرز خسروی از 5 آبان

کارگاه های آموزشی گروه مدیران حرفه ای منابع انسانی

سخنان ترامپ سبب تقویت وحدت ملی در کشور شد

صدور حکم اعدام عامل ترور رییس جمهور لبنان بعد از 35 سال

راهکارهای برون رفت صندوق های بازنشستگی از تله تنگنای مالی

چند قدم با یاران حسین(ع)

برگزاری هفته فرهنگی ایران در باکو در سال 2018

اسناد پرونده تخلفات نفتی دولت نهم و دهم

شهرداری خط 7 مترو را متوقف کند

دیدار نخبگان جوان علمی با رهبر انقلاب

برای برجام هزینه های زیادی متحمل شده ایم /ایران در صورت عدم بهره مندی از برجام نسبت به توافق هسته ای تجدیدنظر می کند

روحانی: ملت ایران دیدند که آمریکا تنهاتر از همیشه است

چند همسری بیشتر جامعه بهتر! /از خانواده خود شروع کنیم!

کاندیداها مراقب سلامت روان مردم باشند

کاندیداها مراقب سلامت روان مردم باشند