مطالب مرتبط:
کسی نمی تواند طرح تحول سلامت را به عقب برگرداند/ کاندیدا به سلامت روان جامعه آسیب نرسانند
یارانه 15 هزار تومانی سلامت که ماهانه برای مردم رقم خورد
کاندیداها با مردم صادق باشند
همه فواید گریه کردن روی روان و بدن
احتمال خسارت ناشی از تندباد، روان آب و رعد و برق در سیستان و بلوچستان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 25 اردیبهشت 1396 ساعت 16:262017-05-15سياسي

کاندیداها مراقب سلامت روان مردم باشند


متاسفانه مواضع و اظهارات برخی کاندیداها به سلامت روان مردم آسیب می زند و ما به عنوان متولیان سلامت از کاندیداها درخواست داری مراقب سلامت روان مردم باشند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازگروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو"، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر و سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری که صبح امروز در محل ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: این را باید همه بدانند که طرح تحول سلامت به عقب برنخواهد گشت و سعی نکنند سرعت آن را کم کنند ما مطمئن هستیم با توجه به مطالبات مردمی کسی نمی توانمد این طرح را به عقب برگرداند.

وی بیان کرد: در این طرح پرداخت های جیب مردم در حوزه بهداشت و درمان بسیار کاهش پیدا کرده و خدمات بستری و درمان های سرپایی از کیفیت قابل قبولی امروزه برخوردار است و ارائه خدمات بهداشتی با کمترین هزینه ارائه می شود.

حریرچی ادامه داد: متوسط هزینه بستری در سال 93، 52 هزار و 600 تومان است که این میزان در سال 94 به 56 هزار و 500 تومان برای یک بار بستری می رسد و همچنین در طول مدت اجرای طرح تحول نظام سلامت پوشش کل واکسیناسیون کودکان از رشد قابل توجهی برخوردار بوده است بطوریکه تا بعد از انقلاب سه واکسن اضافه شده و در طول این دوره واکسن پنتاوالان اضافه و در مدت یک سال پوشش واکسیناسیون آن به 97 درصد رسیده است و امروزه خوشبختانه باید بگویم که 99.

2 درصد کلیه واکسن ها تحت پوشش قرار دارد.

وی افزود: امروزه هر فرد ایرانی شناسنامه دار تحت پوشش بیمه قرار دارد و پوشش بیمه ای پایدار در سراسر کشور افزایش چشمگیری داشته است و در این خصوص شعار 20 ساله حاصل شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه دعای مردم و نگاه محبت آمیز بیماران را با ریاست های ناشی از دروغ و تهمت عوض نمی کنیم، گفت: متاسفانه مواضع و اظهارات برخی کاندیداها به سلامت روان مردم آسیب می زند و ما به عنوان متولیان سلامت از کاندیداها درخواست داری مراقب سلامت روان مردم باشند.

وی ادامه داد: سرانه بار مراجعه به پزشک متخصص در سال 93، 2.

162 بود که این میزان در سال 94، 1.

878 رسیده و خدمات بهداشتی درمانی کیفیتش در این دوره افزایش داشته است.

حریرچی عنوان کرد: شاخص های موثر در بیماری های مختلف بررسی و کنترل آن و همچنین عوامل خطر شناسایی شده است و در طول اجرای طرح تحول نظام سلامت 96.

7 درصد مردم به آب آشامیدنی دسترسی دارند که در این میان شاخص های اثر افزایش و مرگ و میر های کودکان زیر یک سال کاهش داشته و مردم کشور از زندگی و خدمات بهداشتی و درمانی رضایت دارند.

وی با بیان اینکه تأمین رضایت ارائه کنندگان خدمات بهداشتی یکی از اهداف اصلی ما بود، افزود: 440 هزار نفر در شبکه بهداشت و درمان دولت به طور مستقیم کار می کنند و به نظرم بار اصلی طرح تحول نظام سلامت بر عهده این افراد است که من دست تک تک این افراد را بخاطر زحمات فراوانشان می بوسم.

قائم مقام وزیر بهداشت تأکید کرد: در 3 سال 93، 94 و 95 هزینه های هر ایرانی مربوط به حوزه بهداشت و درمان به میزان 15 هزار و 700 تومان ماهانه کاسته شده و این مبلغ معادل یک سوم پرداختی ماهانه هر فرد است و دولت برای کاهش پرداختی از جیب مردم این مقدار را نداده و این هزینه مربوط به حوزه بهداشت و درمان است.

وی ادامه داد: در طرح تحول نظام سلامت کاهش پرداختی از جیب مردم در سال 91، 54 درصد و در حال حاضر این میزان در حدود 58 درصد است و پس از طرح تحول میزان کاهش پرداختی در حال حاضر 39.

6 و در سال 93 نیز 40.

2 است.

حریرچی با بیان اینکه تقویت زیرساخت ها در حوزه سلامت یکی از هدف های مهم وزارت بهداشت بود، تصریح کرد: در زمان قبل از طرح تحول نظام سلامت و در سال 90، 80 هزار تخت بیمارستان دولتی ساخته شده بود که طی این سه سال این میزان به 27 هزار تخت رسیده است و بیش از یک چهارم ظرفیت تخت های دولتی افزایش چشمگیری داشته است و تا آخر دولت تدبیر و امید این 27 هزار تخت را تحویل می دهیم و آمار سالیانه یک هزار و700 تخت تحویلی به 8 هزار مقدار رسیده است.

وی ادامه داد: در روز وقوع زلزله بجنور د به وسیله وزیر بهداشت بیمارستان 320 تخته این شهر افتتاح شد که بعد از وقوع این حادثه 50 نفر از مصدومان در این مرکز بهداشتی بستری شدند و این بیمارستان بزرگترین بیمارستان استان و پروژه عمرانی محسوب می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه در زمان طرح تحول سلامت 45 هزار و 500 تخت را بازسازی کردیم، افزود: 2500 متر مربع فضای بیمارستان ها را بازسازی کرده و 69 هزار قلم تجهیزات پزشکی توزیع شده، همچنین 131 هزار تجهیزات هتلینگ داده شده که در این مدت تعداد کل نیروهای انسانی حوزه بهداشت و درمان در شهر ها و حاشیه شهرهای کشور از 22 هزار به 42 هزار نفر افزایش داده ایم و همچنین 750 واحد محل زیست تیم سلامت (ماما) در روستا ها ساخته شده و اعتبار واحدهای بهداشتی کشور از 120 میلیارد ریال به 4 هزار میلیارد رسیده و همچنین اعتبار عمرانی تعمیر و تجهیز بهداشت از 200 میلیارد ریال به 7 هزار میلیارد ریال رسیده یعنی 35 برابر رشد داشته است.

وی گفت: در طی سه سال گذشته تعداد واحدهای بهداشتی 5200 واحد ساخته شده که این تعداد در طی سه سال قبل از طرح تحول 3 هزار واحد بود و در طرح نظام سلامت 3 هزار و 400 خانه بهداشت روستایی جدید ساخته و هزار و 130 ماما جذب کرده ایم.

حریرچی با بیان اینکه مرکز سلامت روستایی ملکی از 2 هزار و 135 به 2500 رسیده، افزود: پزشک خانواده روستایی از 3 هزار میلیارد ریال به 24 هزار میلیارد ریال رسیده و در این طرح وزارت بهداشت 2 هزار و 427 پزشک جدید را جذب و تعداد مراکز داروخانه روستایی را افزایش داده، همچنین تعداد دندانپزشکان طرف قرارداد ما را از صفر به 1300 نفر رسیده و داروخانه های فعال از هزار و 700 واحد قبل از طرح تحول به 4 هزار و 94 رسیده است و همچنین آزمایشگاه های فعال در طرح تحول سلامت 5.

4 برابر شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار خرید دارو در روستا 8 برابر شده، تصریح کرد: اعتبار خرید مکمل های دارویی در روستا ها از صفر به 1200 میلیارد ریال رسیده و خدمات دهان و دندان نیز در مناطق روستایی اعتبارش به میزان هزار و 650 میلیارد ریال رسیده است و 19 هزار نیروی انسانی در کل کشور جذب شده است و تعداد مراقبان سلامت در طی طرح تحول به 18 هزار و 600 نفر رسیده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: در طرح تحول نظام سلامت دندانپزشکان شهری به تعداد 1300 نفر جذب و 332 مرکز جامع سلامت در حاشیه صحرا ساخته شد و همچنین برای 68 میلیون ایرانی پرونده الکترونیکی سلامت تشکیل و بیش از 29 میلیون خدمت برای افراد انجام شده است، در این میان 442 میلیون و 993 هزار و 375 بسته خدمتی ارائه شده است و مادران باردار در هنگام بارداری 4 بار مراقبت از آن ها صورت می گیرد.

وی عنوان کرد: با توجه به زیرساخت ها و مطالبات مردم کسی نمی تواند طرح تحول نظام سلامت را به عقب برگرداند، زیرا ما منابع را پایدار و یک درصد ارزش افزوده هر تبادل مالی به این طرح اختصاص داده ایم.

حریرچی با بیان اینکه دولت بودجه بیمه را در طرح تحول نظام سلامت بیش از 75 درصد افزایش داده، افزود: وزارت بهداشت از مناظره با نمایندگان حوزه سلامت کاندیداهای ریاست جمهوری در خصوص طرح تحول نظام سلامت و همچنین سایر موارد استقبال می کند که بسته به سطوح افراد حاضر به برگزاری مناظره است.

وی بیان کرد: به نظر من دولت یازدهم سلامت محورترین تاریخ دولت ما بوده و وزارت بهداشت از انتقاد های سازنده استقبال می کند و امروزه افراد معتقدی، چون پزشکیان اقرار کرده اند که هیچ دولتی مثل تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان به محروم کمک نکرده است.

قائم مقام وزیر بهداشت تأکید کرد: وزارت بهداشت بیماران و نگاه محبت آمیز آنها را با ریاست ناشی از دروغ و تهمت عوض نمی کند و مواضع و اظهاراتی که بعضی از کاندیداها ابراز می کنند شدیداً به سلامت روانی مردم آسیب می رساند که ما به عنوان متولیان نظام سلامت درخواست این را داریم که سلامت روان مردم را در نظر بگیرند، زیرا معتقدیم که مردم سرمایه های اجتماعی کشور بوده و آن ها عامل اصلی ایران است و باید اعتمادی بین دولت و مردم برقرار باشد.

وی ادامه داد: وقتی که یکسری کلمات در مناظره به کار برده می شود احساس نشاط، همبستگی و حرکت رو به جلو در بین مردم کمرنگ می شود و سلامت روانی مردم تحت تأثیر یکسری حرف های غیر کارشناسی قرار می گیرد.

حریرچی با بیان اینکه حرف یکی از کاندیدا ها مبتنی بر فاصله یک جوان تحصیلکرده با اعتیاد به اندازه یک شغل است، افزود: در حال حاضر 52 عامل اجتماعی مؤثر بر سلامت روان مردم داریم که این نوع برخوردها و صحبت ها سبب بروز اختلالات روانی و همچنین افسردگی در بین مردم می شود.

وی ادامه داد: برخی از افراد ذاتاً مخالف هستند و من به عنوان یک مسئول بهداشت اعلام می کنم که هزینه کرد بهداشت در حدود دو برابر شده است و وزارت بهداشت جزو اولین سازمان های بهداشت جهانی است که معاونت اجتماعی را در فلوچارت خود راه اندازی کرده است.

سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت 620 تشکل را در حوزه سلامت ساماندهی و 872 مرکز خیریه و 212 گروه جهادی را حمایت می کند که در حوزه کشاورزی 700 سمّ کشاورزی شناسنامه دار شده اند.

وی با بیان اینکه رتبه وزارت بهداشت در بین سایر دستگاه ها در سالیان گذشته 34 بوده، ولی اکنون مرتبه این وزارتخانه بعد از امور خارجه دوم است، تأکید کرد: به ازای هر 1000 نفر یک بهورز و همچنین به ازا ی هر 3 هزار نفر یک مراقب سلامت وجود دارد و قبل از شروع طرح تحول 18 درصد پزشکان تمام وقت مشغول به فعالیت بوده که این میزان بعد از اجرای این طرح به 51 درصد رسیده است و 110 میلیون ویزیت ارزان قیمت انجام و 6 هزار و 440 مطب به پزشکان تمام وقت تحویل داده می شود.

حریرچی با بیان اینکه 5 هزار پرستار در 302 شهر محروم مقیم هستند، افزود: 22 درصد پرداخت ها از جیب مردم در حوزه دندان پزشکی کم شده است و 7 میلیون دانش آموز در 60 هزار مدرسه 30 میلیون بار تحت پوشش عمل فلوراید دندان قرار گرفته و همچنین هزار و 100 یو نیک دندان پزشکی سیّار در روستاها مشغول به ارائه خدمات بهداشت دهان و دندان هستند و مادران باردار و گروه هدف با دفترچه به طور رایگان درمان می شوند.

وی ادامه داد: یک میلیون و 40 هزار زایمان طبیعی انجام شده و 11.

6 عمل های سزارین کم شده که 2 هزار و 400 دستگاه آمبولانس، 30 پایگاه هوایی به ناوگان اورژانس اضافه و 120 بخش اورژانس جدید در کشور ساخته شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: استفاده از بخش خصوصی برای تقویت گردشگری سلامت سبب اشتغالزایی و درآمد برای کشور می شود و با توجه به فرهنگ عمومی که در کشورهای منطقه وجود دارد این کار سبب پیشرفت می شود و باید تجهیزات بیمارستان را افزایش داد.

وی تأکید کرد: تعدادی از مراکز بهداشتی در مشهد مشکلاتی را ایجاد کرده اند که طی سال های اخیر گردشگری سلامت با مشکل روبرو شده بود.

حریرچی ادامه داد: در جنوب غربی و جنوب کشور می توانند کشور عراق و همچنین استان های آذربایجان و اردبیل همسایگان شمالی را در بحث گردشگری سلامت تحت پوشش قرار دهند.


کلید واژه ها: سلامت - طرح تحول نظام سلامت - سلامت روان - مردم - بهداشت - وزارت بهداشت - واکسیناسیون - درمان - روان - امروز - حریرچی - افزایش - وزارت - واکسن - طرح تحول سلامت - نظام - بعد از انقلاب - برگزار - درصد - کودکان - کمترین هزینه - آب آشامیدنی - میزان - هزینه - نشست خبری - مرگ و میر - کشور - کاهش - خبرگزاری - بیمه

آخرین اخبار سرویس:
نخستین واکنش روحانی به حواشی راهپیمایی

چرا روز فطر، عید نامیده شد؟

پرسش ها و پاسخ هایی درباره زکات فطره

حقوق مودیان مالیاتی را بیشتر بشناسید

سید عزیز آرمن، حسن فرازمن،د حسین ملتفت، وحید کفیلی جرم و هم گرایی تولید سرانه: یک تحلیل مبتنی بر اقتصادسنجی فضایی

ورود دادستانی تهران در موضوع توهین به رییس جمهور

محمد شجاعیان ماهیت بشر و نظریه سیاسی

یادداشت/ سید عبدالله متولیان مصوبه کافی نیست، اطاعت و اجرا لازم است

مهدی امیدی، غلامحسین حمزه خانی نقش انسان شناسی اسلامی در ترسیم ابعاد نظام سیاسی اسلام

ادامه محکومیت اهانت به رییس جمهور/ دادستانی: رسیدگی می‎ کنیم

باهنر: دستگاه های اطلاعاتی و قضایی با توهین کنندگان به رییس جمهور برخورد قانونی کنند

توضیحات رییس دانشکده ارتباطات علامه درباره یک کمپین اعتراضی

جزییات برگزاری نماز عید فطر مسجد مقدس جمکران

علی اوسط باقری تنویع و تقسیم مباحث علوم قرآن

استقرار بیش از یک هزار صندوق جمع آوری زکات فطریه در استان تهران

دسـت پـر رسـانه ملی در عیـد فطر

امیر حیدری: سربازان ارتش تمامی تهدیدهای دشمنان را رصد و خنثی می کنند

صوت تلاوت مصطفی احمدی

برنامه ترتیل خوانی حرم رضوی همزمان با ماه شوال

یادداشت/ حامد حاجی حیدری صدور فتوای جهاد فرهنگی

شورای پنجم مشهد از سازمان های مردم نهاد حمایت می کند

رصد هلال ماه شوال در بیرجند

جزییات برگزاری نماز عید فطر در حرم حضرت معصومه(س)

برگزاری تلاوت قرآن با حضور دوستداران فرهنگ کلام الهی در بیرجند

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | یکشنبه 4 تیر 96

در اطلاعیه ای؛ دیوان محاسبات کشور ادعای شهردار مشهد را تکذیب کرد

مراسم شکرگزاری و اختتامیه برنامه‏‎های رمضانی حرم مطهر برگزار شد

رونمایی از 4 عنوان کتاب دفاع مقدس در مازندران

استهلال ماه شوال: آخرین اخبار از دفاتر مراجع عراق

دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان / انواع رحمت خدا در قرآن

شورای پنجم مشهد از سازمان های مردم نهاد حمایت می کند

دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

وزیر بهداشت فرا رسیدن عید سعید فطر را تبریک گفت

قرضاوی؛ متجدد یا سلفی؟/ مروری بر مواضع فکری و سیاسی شیخ اخوانی

یادداشت/ کبری آسوپار به 59 بازنگردیم

احمد طاهری نیا کاوشی در شرح و تفسیر روایات اعراب القرآن

روزه خواری عمدی چه کفاره ای دارد؟

روایتی شنیدنی از امام خمینی(ره) درباره مفهوم «عید» + فیلم

مجلس در جریان خرید هواپیما از طریق ایرلاین های خصوصی نیست

ناگفته های واقعه 6 تیر و تشریح روند درمان رهبری بعد از ترور سال 60

اسدالله جمشیدی، محمود رجبی تأملی در مدلول روایات عرض

دعای روز سی ام ماه مبارک رمضان

قانون موافقتنامه حمل ونقل دریایی بین دولت ایران و کره جنوبی ابلاغ شد

با روستای ملی حصیر آشنا شوید

مدل موی جدید پورعلی گنجی

عدم حضور شهروندان در عرصه سیاست آفت انقلاب اسلامی در نظر شهید بهشتی بود

سارا اکبری، مریم فیله کش، سیدمحمدعلی تقوی تأملّی در باب نقش حکم رانی خوب برای تحقق زندگی مطلوب در سیره امام علی علیه السلام

شرح مختصر دعای مکارم الاخلاق/ گفتار بیست و سوم: حق گویی و پرهیز از دروغ

یکی از دلایل ایجاد جنگ ها در آینده تغییرات آب و هوایی خواهد بود

اهمیت دعای افتتاح / لذت واقعی دنیا در سایه دولت امام زمان(عج)

تسکین درد قلب به شیوه مرحوم نخودکی

داریوش اسدزاده و خودرو لاکچری اش

مراقب کلاهبرداری به بهانه فطریه باشید

جوان مفقودشده کلاردشتی به آغوش خانواده بازگشت+تصویر

تهدید کاخ سفید به پیگرد قانونی «جانی دپ»!+ تصاویر

محسن ابراهیمی تحقق معنا و مصداق در تفسیر و تطبیق قرآن از نگاه علامه طباطبایی

نوری: روستاهای خوزستان آب ندارند

تصاویر/ موزه شهید بهشتی

فرصت طلبان می خواهند معیشت و اقتصاد را به حاشیه ببرند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح عید سعید فطر را تبریک گفت

استقبال مردم از گویش های مختلف در برنامه "سحرخیزان"/در سیمای خوزستان خط شکنی کردم

مدل لباس زنانه برند دی اند جی D&G

پوشیدن لباس های ممنوعه برای آقایان در مراسم عروسی

مسئولین هرمزگان به قول هایشان عمل نکردند

خاطرات ناخدا هوشنگ کتاب می شود

طولانی ترین محفل انس با قرآن برگزار می شود

چالش هایی بر گفتمان ظریف را با مقدمه ای از زیبا کلام بخوانید

خط قرمز با سانسور تفاوت دارد؛ با تیزهوشی به خطوط قرمز نزدیک شوید

سخنگوی نمایشگاه کتاب: نه ساعت و نه روز نمایشگاه تمدید نمی شود

سیدعلی میرداماد نجف آبادی عدالت در روابط مردم و کارگزاران در پرتو قواعد ساختاری حکومت اسلامی

گزارشی از فعالیت داوطلبانه جهادی دانشجویان در ماه رمضان

محمدباقر عباسی نکاتی در باب فرمان آتش به اختیار

چرا هرکسی باید سفرماجراجویانه را تجربه کند؟

تصویب 507 مصوبه عمومی در چهارمین شورای شهر تهران

حمله سایبری هکرها به پارلمان انگلیس

عارف به عیادت آیت الله مظاهری رفت

حکایت شیخ و مریدان

اس ام اس تسلیت شهادت حضرت علی علیه السلام (5)

تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید (36)

اس ام اس تبریک عید سعید فطر (8)

تبریز و این همه جاذبه فرهنگی

«تیزی کشیدن» پسر شاه سعودی برای قطر/کاریکاتور

اطلاعیه وزارت اطلاعات/ عناصر وابسته به داعش دستگیر شدند/آنها قصد انجام اقدامات تروریستی در استان های عمقی و شهرهای مذهبی کشور را داشتند

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

مطرح بودن حکم محاربه برای برخی تخلفات انتخاباتی در استان فارس

دو کلام با آقای داماد

سانسورنکردن خوددرآشنایی های قبل ازازدواج

همسرت را ببخش

کفاره و قضای روزه در چه مواردی واجب می شود؟

روایتی از آغاز جلسات درس تفسیر قرآن حضرت آیت الله خامنه ای در دوران ریاست جمهوری چرا دور جدید جلسه تفسیر قرآن آیت الله خامنه ای با سوره مجادله آغاز شد؟

عکس/ سجده رییس کمیته امداد در ماه عسل

حمله سایبری به پارلمان بریتانیا

نحوه پاک کردن لکه چسب

زمان دریافت کارت شرکت در جلسه کنکور 96/ جزییاتی از برگزاری آزمون

محسن هاشمی باید شانس خود را بیازماید/ پیام رای مردم را اشتباه دریافت نکنید!

مقیمی:گزارش آسیب های اجتماعی را هر 6 ماه یکبار تقدیم رهبر انقلاب می کنیم

سه شأن حاکم سیاسی از نظر قرآن

لو رفتن سوالات امتحان نهایی سوم دبیرستان محرز نشده است/ پیگیری برای حل ریشه مشکلات فروش سوالات

3 کلید برای پولدار شدن !

شب شعر قیام موشک ها

یادداشتی از حسین مرعشی؛/ آزمونی برای مقابله با وحدت شکنان

«احمد ایران دوست» و «شراره رخام» هم خواننده شدند!/ عکس

ماجرای اختراع ارده توسط شیخ بهایی

مهدی ابوطالبی، عمّار ابوطالبی بررسی مفهوم امام عادل در باب قتال اهل البغی

برگزاری 60 محفل انس با قرآن کریم در گیلان

«آسیاب به نوبت»

چه کسی ردای وکالت ملت را بر تن مدیری کرد

مبلغ زکات فطره برای سال 1396 اعلام شد

تنبیه کلامی کودکان به چه صورتی باشد؟

به کودکانتان محبت کنید اما آنها را لوس نکنید!

ماهیت جنبش های اخیر خاورمیانه: اسلامی یا سکولار؟ - بخش دوم و پایانی دموکراتیزاسیون غیر سکولار و نئواسلام گرایی

مدفون شدن 120 نفر در پی رانش زمین در چین

خنثی سازی اقدام تروریست ها در میتینگ روحانی و رییسی

مظلوم نمایی دولت در حوادث مشکوک روز قدس

محمدرضا عارف:/بخش قابل توجه ای از نقدها از سر دلسوزی است/امیدوارم روزی مجبور نباشم درباره خط و ربط بی اخلاقی های صورت گرفته صحبت کنم

روایتی از شهادت محمد کیهانی شهید مدافع حرم

بشارت فرشته ای به روزه داران در آخرین روز ماه رمضان/ حدیث امیرالمؤمنین(ع)

دانلود آهنگ جدید مصطفی نوری بنام کنار پنجره

میزان زکات فطریه امسال ماه مبارک رمضان 60 هزار ریال تعیین شده است

مهدیشهر آماده پذیرای گردشگران تابستانی است

توهین به اختیار

آفریقا؛ فرصتی که باید آن را شناخت

برگزاری همایش حمایت از ملت مظلوم فلسطین درکویت

اهتمام ویژه رسانه ملی به سرعت و صحت خبر

تصاویر/ شبهای جاده زیارت در گرگان

مرحوم دولابی: ان شاءالله براق محمد و آل محمد(ص) باشیم

تشکیل کمیته حقیقت یاب در مجلس

پس لرزه رأی 24 میلیونی

تصاویر/ مسابقات پرش با اسب استان همدان

میزان زکات فطریه امسال ماه مبارک رمضان 60 هزار ریال تعیین شده است

سردار حاجی زاده:هر روز اطلاعات جدیدی از ابعاد عملیات موشکی به دست مان می رسد

مردم آلبانی برای نهمین انتخابات پارلمانی این کشور پای صندوق های رای می روند

اتفاقی خاص در حاشیه برنامه ماه عسل /عکس

سردار حاجی زاده: همه موشک ها به هدف خورده است

توضیحات سپاه درباره صدای تیراندازی در مهرآباد

دعای نماز عید فطر (قنوت نماز عید فطر + دعای روز عید فطر)

روزنامه های یکشنبه 4 تیر 1396

هلال ماه شوال رویت نشد

فراهم کردن خوراک تبلیغاتی دشمن خیانت است

پیام سرلشکر باقری به کشورهای مسلمان

فقدان پیگیری عامل اصلی تاخیر 20 ساله قطار ارومیه است

سیدمحمود طیب حسینی حاکمیت سیاسی جامعه اسلامی و ویژگی های آن در سوره های مکی قرآن

خبر فوق العاده امام علی(ع) درباره ظهور داعش

فیلمی دیده نشده از حضور سردار سلیمانی در جبهه

مهدیشهر آماده پذیرای گردشگران تابستانی است

دعای روز بیست و نهم ماه مبارک رمضان / انواع رحمت خدا در قرآن

نحوه خواندن نماز عید فطر اهل سنت چگونه است؟

«یوسف تیموری» و دوستانش منتظر افطار/ عکس

آیت الله بهجت: انسان برتر از ملایکه و پست تر از بهایم!

جزییات خنثی سازی اقدام تروریستی در آخرین میتینگ انتخاباتی ابراهیم رییسی در مشهد

نامه بی نظیر سیدجمال به میرزای شیرازی، که به تحریم تنباکو انجامید

جرم غیر قابل گذشت

اعمال اشد مجازات و حبس برای آتش افروزان جنگلها

پربیننده ترین اخبار خبرگزاری فارس در 24ساعت گذشته

آفریقا؛ فرصتی که باید آن را شناخت

توهین به اختیار

چند درصد مشکل اشتغال نبود تخصص است؟

ضیافت افطار ویژه معلولان و هنرمندان خوزستانی

نماز شب عید فطر و دعای بعد از نماز

خواندن نماز عید فطر واجب است یا مستحب؟

بازتاب پشتیبانی گسترده مردم از رییس جمهوری منتخب در فضای مجازی/حمایت از روحانی ترند اول جهان شد

تصویری زیبا از آبشار کرودیکن در استان چهارمحال بختیاری

راضی نبودم همسرم به سوریه برود/ماجرای پیامکی که به شهادت محمد کیهانی ختم شد

شائبه سیاسی کاری وزارت علوم در قبال دانشگاه آزاد

کویت روز یکشنبه عیدفطر اعلام شد

اسپانیا روز یکشنبه را عید فطر اعلام کرد

امام جمعه مهریز:رفع مشکلات فرهنگی نیازمند فرهنگ سازی مناسب است

ضرورت توجه به حفظ و تحکیم بنیان خانواده در برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها جایگاه خانواده و شناخت کارکردهای آن از دیدگاه اسلام

استاندار یزد: نداشتن مهارت زندگی عامل آسیب های اجتماعی است

روایتی مهم از خنثی سازی اقدام تروریست ها در آخرین میتینگ انتخاباتی روحانی و رییسی در مشهد

بیژن نوباوه در گفت وگو با فارس: توسعه رسانه های اسلامی تنها راه برون رفت از محاصره رسانه ای است

بروجردی: اهانت به روحانی حرکتی ضدانقلابی است /این اقدام غیرمنطقی شبیه حمله به برخی سفارتخانه ها بود

امام جمعه یزد: مسئولان، مشکل آب استان را با جدیت پیگیری کنند

قطع برق نصف شهر اهواز، فردا یکشنبه

دادستان تهران: حادثه روز قدس جرم مشهود بود/ایرانی ها عصبانی ترین مردم جهان

امام جمعه و استاندار از حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس قدردانی کردند

نماز «عیدفطر» در مسجد ملااسماعیل یزد برگزار می شود

آیت الله بهجت: انسان برتر از ملایکه و پست تر از بهایم!

مرحوم دولابی: ان شاءالله براق محمد و آل محمد(ص) باشیم

فال روزانه یکشنبه 4 تیر 1396

روزنامه استخدامی استان خراسان شمالی و شهر بجنورد | یکشنبه 4 تیر 96

اس ام اس عید فطر

5 گروه از استان کرمانشاه برای رویت هلال ماه شوال اعزام می شوند

واکنش معنادار روحانی به هتاکی ها در روز قدس

99 مورد پرونده قصور پزشکی در پزشکی قانونی استان کرمانشاه تشکیل شد

گزینه های «زن» برای وزارت آموزش و پرورش چه کسانی هستند؟

از موزه مجلس دیدن کنید

ابلاغ آیین نامه حمایت قضایی «آمران به معروف و ناهیان از منکر» در آموزش و پرورش به استان ها

ارتقای توان موشکی بدون وقفه ادامه می یابد

دکتر فرزاد جهان بین تصاویر از آینده ایران و تاثیر آن بر نقشه راه جمهوری اسلامی

کویت یکشنبه را عیدفطر اعلام کرد

تاکید جهانگیری بر خدمات رسانی به مناطق حاشیه ای

مقام معظم رهبری: اگر یک زمامداری که مردم با او بیعت نکردند، یعنی آن زمامدار خانه نشین خواهد شد

اسپانیا روز یکشنبه را عید فطر اعلام کرد

400 دستگاه اتوبوس نمازگزاران عید سعید فطر را در قم جابجا می کنند

آیت الله بیات زنجانی: توهین به رییس جمهوری عقلانی نیست

استاندار قم:برخی از حرکت ها و صحبت های روز قدس با روح وحدت هماهنگی نداشت

هیچ دستگاهی بدون هماهنگی، حق قطع خدمات خود به واحدهای تولیدی را ندارد

دشمنان در صدد رواج سبک زندگی غربی در ایران اسلامی هستند

آیا می توانید سفر هوایی انجام دهید؟

کاندیداها مراقب سلامت روان مردم باشند

کاندیداها مراقب سلامت روان مردم باشند