مطالب مرتبط:
بایدها و نبایدهای تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری+ فیلم
عکس| واکنش توییتری محمود احمدی نژاد به ردصلاحیتش در انتخابات ریاست جمهوری
انتخابات، رسانه و فضای مجازی
انتخابات، رسانه و فضای مجازی
از امنیت تا اهمیت رسانه ها و انتخابات 96
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 ساعت 18:022017-04-21سياسي

انتخابات 96 | بایدها و نبایدهای رسانه ها در انتخابات


گزیده ای از بیانات رهبر انقلاب درباره بایدها و نبایدهای رسانه ها در انتخابات الف) بایدها 1- بر سطح آگاهی و تحلیل مردم بیافزایید مطبوعات در کشور ایران و در نظام جمهوری اسلامی، کجای کارند؟ که هستند و چه هستند؟ آیا زاید و سرباری هستند؟ زینت المجالسی هستند؟ یا نه؛ یک عنصر حقیقی و مؤثّر و اجتناب ناپذیر و سازنده اند؟ نظر ما، البته، معطوف به نکته دوم و جمله اخیر است.

ما معتقدیم که مطبوعات برای نظام جمهوری اسلامی، یک مقوله تجمّلاتی و تشریفاتی نیست.

بنابراین، افزایش آن، تنوّع آن، کیفیّت یافتن آن، و اگر خطایی دارد، تصحیح آن، جزو کارهای اساسی در این نظام است.

نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردمی است و کسی نمیتواند این را منکر شود.

مخالفین ما هم نمیتوانند این را منکر شوند.

حداکثر این است که مردم را تخطئه میکنند و میگویند «مردم نفهمیدند و با این مسؤولین و این نظام، صفا کردند.

» بالاخره صفای مردم با این نظام را نمیتوانند منکر شوند و این، مطلب واضحی است.

سر و کارِ ما با مردم است؛ پس این نظام، نظامی است مردمی.

مردم باید اهل تحلیل شوند تا بفهمند که نظام برایشان مفید است.

آگاهی برای چنین نظامی، مثل آب و هوا، لازم و واجب است.

نظام ما، این گونه است.

هر چه مردم بیشتر آگاه باشند، نظام جمهوری اسلامی، بیشتر سود میبرد.

بنابراین، این نظام، به آگاه سازی مردم نیازمند است.

مطبوعاتی که طریق سلامت بپیمایند و بنا بر عناد و بدجنسی نداشته باشند.

این گونه مطبوعات، در هر رشته ای قلم بزنند - سیاسی باشند، فرهنگی باشند، اقتصادی باشند، درباره مسائل خارجی حرف بزنند، در خصوص مسائل داخلی حرف بزنند - و هر کاری که بکنند، به نفع نظام حرکت کرده اند.

چرا؟ چون بر مایه آگاهی مردم میافزایند.

موضع مطبوعات در جمهوری اسلامی، این است.

1375/02/13 2- سه وظیفه عمده: نقد و نظارت، اطلاع رسانی و تبادل آراء برای مطبوعات سه وظیفه عمده قائلم: وظیفه نقد و نظارت، وظیفه اطّلاع رسانی صادقانه و شفّاف، وظیفه طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه.

معتقدم که آزادی قلم و بیان، حقِ مسلّم مردم و مطبوعات است.

در این هم هیچ تردیدی ندارم و این جزو اصول مصرّحه قانون اساسی است.

معتقدم اگر جامعه ای مطبوعات آزاد و دارای رشد و قلمهای آزاد و فهمیده را از دست بدهد، خیلی چیزهای دیگر را هم از دست خواهد داد.

وجود مطبوعات آزاد، یکی از نشانه های رشد یک ملت و حقیقتاً خودش هم مایه رشد است؛ یعنی از یک طرف رشد و آزادگی ملت، آن را به وجود میآورد؛ از طرف دیگر،آن هم به نوبه خود میتواند رشد ملت را افزایش دهد.

البته معتقدم در کنار این ارزش، ارزشها و حقایق دیگری هم وجود دارد که با آزادی مطبوعات و آزادی قلم، آن ارزشها نباید پامال شود.

هنر بزرگ این است که کسی بتواند هم آزادی را حفظ کند، هم حقیقت را درک کند، هم مطبوعات آزاد داشته باشد، هم آن آسیبها دامنش را نگیرد.

باید این گونه مشی کرد.

1379/12/09 3- مردم را به انتخاب اصلح تشویق کنید کسانی که زبان گویایی دارند، قلم توانایی دارند و آبرویی پیش مردم دارند - که این آبرو هم جزو ذخایر الهی است و خدای متعال به هرکس داده است، باید آن را در راه او مصرف کند و به کار ببرد - مردم را توجیه و تشویق کنند و آدمهای خوب را به آنها معرفی نمایند.

1374/11/14 4- از انتخابات مانند یک نعمت الهی پاسداری کنید انتخابات که مظهر حضور مردم است، مظهر مردم سالاری دینی است، باید پشتوانه ی امنیت ما باشد.

نباید اجازه داد که این چیزی که ذخیره ی امنیت است، پشتوانه ی امنیت است، به امنیت ما صدمه وارد کند.

دیدید، حس کردید، از نزدیک لمس کردید آن وقتی را که دشمنان میخواهند از انتخابات علیه امنیت کشور سوء استفاده کنند.

باید همه مراقب باشند، همه بهوش باشند.

آحاد مردم، مسئولان گوناگون، منبرداران سیاسی، کسانی که میتوانند با مردم حرف بزنند، همه مراقب باشند، مواظب باشند؛ از انتخابات مانند یک نعمت الهی پاسداری کنند.

1390/06/09 5- انتقاد، منطقی و واقع بینانه باشد البته انتقاد منطقی، گفتن حرف صحیح اینقدر حرفهای آشکار وجود دارد که انسان اگر ذکر آنها را بکند، اصلاً هم غیبت نیست، و میتواند انسان نقد بکند.

بله مسلّم است، امروز یک جریان صحیح و حقّی در جامعه ی ما وجود دارد، جریانهای باطلی هم وجود دارد که به انواع و اقسام طرق میخواهند جامعه را خراب کنند، انقلاب را منحرف کنند؛ در این شکی نیست.

آدمهایی هم در رأس این جریانات هستند.

چه لزومی دارد که انسان به این آدمها تهمت بزند.

چه لزومی دارد که غیبت اینها را بکند.

حرف آشکار اینقدر دارند؛ همان حرفهای آشکار را بیان بکنند، تبیین بکنند، توضیح بدهند، مطلب روشن خواهد شد.

1389/10/07 امروز متأسفانه انسان مشاهده میکند که در بین برخی مسئولین و نخبگان سیاسی و غیره کأنه مد شده است که نگاه، نگاه بدبینانه باشد؛ نگاه منفی باشد؛ نقاط مثبت را نبینند؛ روی نقاط منفی تکیه کنند.

در رسانه ها و غیررسانه ها مرتباً منفیبافی میشود.

تا انسان میگوید هم چرا، میگویند آقا شما نمیگذارید ما واقعیات را بگوییم.

میگویید سیاه نمایی است، میگویید فلان است؛ ما میخواهیم حقایق را بگوییم.

نه، این یکسونگری است.

خب، اگر فرض بفرمایید یک واحد تولیدی دچار یک اشکالی میشود و شما میخواهید به عنوان یک نگاه واقع بینانه آن را بیان کنید، بسیار خوب، در کنارش مثلاً دو تا واحد تولیدی هم ایجاد شده.

اگر این نقطه ی مثبت را بیان کنیم، یک جور مسائل کشور را میفهمیم؛ اگر این نقطه ی مثبت را بیان نکنیم، مسائل کشور را جور دیگری خواهیم فهمید.

اگر فقط نقاط منفی را مشاهده کنیم - که البته نقاط منفی وجود دارد - این طبعاً واقع بینی نیست؛ این برآورد درستی از اوضاع کشور به ما نخواهد داد؛ منجر به ناامیدی میشود؛ ضرر اجتماعیاش هم این است.

1390/05/16 6- رسانه های اینترنتی هم خود را به قانون مقید کنند  این رسانه های الکترونیکی و اینترنتی متأسفانه موجب شده است که افراد بیمحابا علیه یکدیگر حرف بزنند، بد بگویند.

باید از طرف مسئولین کشور برای این هم یک جوری تدبیر بشود.

ولی عمده این است که خود ما مردم، خودمان را مقید کنیم به اخلاق اسلامی؛ خودمان را مقید کنیم به قانون.

حالا این حرف من بهانه ای نشود برای اینکه یک عده ای بروند جوانهای انقلابی را به عنوان جوانهای تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه ی جوانهای غیور کشور را، جوانهای مؤمنِ انقلابی کشور را فرزندان خودم میدانم و پشت سر آنها قرار میگیرم؛ من از جوانان انقلابی و مؤمن و غیور حمایت میکنم؛ منتها همه را توصیه میکنم به این که در رفتار خود، با اخلاق اسلامی رفتار کنند؛ قانون را مراعات کنند.

همه باید قانون را مراعات کنند.

تجسم انقلاب در قانون جمهوری اسلامی است.

1391/01/01 7- به یکدیگر حسن ظن داشته باشیم قرآن کریم میفرماید: «لولا اذ سمعتموه ظن المؤمنون و المؤمنات بأنفسهم خیراً»؛ یعنی وقتی افک را شنیدید چرا به همدیگر حسن ظن نداشتید؟ یعنی از اول رد کنید افک را.

[اگر] آمدند به یک نفری تهمت زدند، یک چیزی را گفتند - حالا یا با عنوان تهمت یا به عنوان غیبت - چرا قبول میکنید؟ ببینید این کلمه ی لولای تحذیریه در قرآن و در کلام عرب خیلی معنای وسیعی دارد، فقط معنایش «چرا» نیست، که ما بگوییم چرا این کار را نکردی.

چرای با تأکید است.

یعنی آه، وای، چرا؛ معنای «لولا» این است؛ تحذیریه است.

{چرا} «لولا اذ سمعتموه ظن المؤمنون و المؤمنات بأنفسهم [خیراً]»؛ یعنی چرا به هم ظن نیک ندارید، چرا به هم حسن ظن ندارید.

تا فوراً کسی آمد، شما بگویید بله، احتمال درستیاش هم اگر بود، آدم به صورت یقین آن را بداند و نقل بکند.

این درست نیست، این ممنوع است.

این چیزی که امروز مورد ابتلاست در جامعه ی ما، از همان چیزهایی است که بایست از همین ادله ی غیبت بفهمیم که درست نیست؛ این وضعی که وجود دارد درست نیست.

1389/10/07   ب) نبایدها 1- کار دشمن را آسان نکنیم! این که بنده مکرّر به مطبوعات و رسانه ها توصیه میکنم که با مسائل کشور مسؤولانه برخورد کنند، به خاطر همین است.

دشمن میخواهد مطالب خود را در بین مردم به دروغ و فریب منتشر کند.

ما نباید عامل دشمن شویم و کار دشمن را آسان کنیم و همان چیزی را که او میخواهد در فضای فکری و فرهنگی جامعه ما به وجود آورد، در داخل کشور به وسیله مطبوعات، رسانه ها و تریبونها به خورد مردم دهیم.

این خطای بسیار بزرگی است.

اگر عمداً و با توجّه صورت گیرد، خیانت بزرگی است و اگر از روی غفلت باشد، خطای بزرگی است.

باید خیلی آگاه و مراقب بود.

1381/05/05 از گویندگان و نویسندگانی که توفیق سخن گفتن با مردم را دارند، درخواست میکنم که همواره خدا را در نظر داشته، حقیقت را بیان کنند و با سخنان خلاف واقع یا تکیه بر گمان واهی، خدای ناخواسته، به تبلیغات دشمن کمک نکرده؛ کام شیرین مردم را تلخ نکنند.

1371/01/27 همه باید مراقب باشند.

در کشور، کسانی که اهل نوشتنند، اصحاب مطبوعات، کسانی که رسانه ها دست آنهاست، کسانی که تریبونها دست آنهاست، مراقب باشند به این خواست دشمنان کمک نکنند.

بعضی دانسته، بعضی ندانسته، با اظهارنظرهاشان، با حرفهاشان، به خواست دشمن کمک میکنند؛ باید همه مراقب باشند.

دشمن امروز میخواهد از جمهوری اسلامی یک چهره ی نامطلوبی به ملتهای منطقه نشان بدهد تا آنها به این طرف سوق داده نشوند و خط ایستادگی در مقابل استکبار - که خصوصیت ملت ایران است - در میان آنها رواج پیدا نکند؛ لذا ما باید مراقب باشیم.

1390/07/27 2- ذهن مردم را مشغول مسائل فرعی نکنید اینکه ما این همه عرض میکنیم، توصیه میکنیم، تأکید میکنیم، هم به مسئولین، هم به مردم، که خودتان را به مسائل فرعی سرگرم نکنید، برای خاطر این است.

اینکه به مطبوعات، به رسانه ها، به روزنامه ها، به پایگاه های اینترنتی که امروز رواج پیدا کرده است، هی سفارش میکنیم که از وارد کردن حرفها و مطالب نادرست - که ذهن مردم را مشغول میکند - به فضای ذهنی مردم پرهیز کنید، به خاطر این است.

1391/10/19 3- مردم را نسبت به انتخابات دلسرد نکنید مبادا در روزنامه یا در رسانه یی - به هر نحوش - یا در تبلیغاتی، طوری حرف زده بشود که مردم را نسبت به انتخابات دودل بکنند.

البته این مردم دودل نمیشوند.

این مردم نشان داده اند که در مقابل توطئه های دشمن، هوشیارانه عمل میکنند؛ مخالفان انقلاب اسلامی هم این را میدانند؛ اما بالاخره تبلیغات و تلاشهای خودشان را میکنند.

مبادا کسانی در داخل محدوده ی نظام اسلامی پیدا بشوند که به این خواسته ی دشمن کمک کنند؛ به علت اختلافی که با زید و عمرو و بکری دارند، برای خاطر یک امر جزیی، کم اهمیت و احیاناً شخصی یا گروهی، بیایند مردم را نسبت به این حقیقت عظیم - که حضور آن ها را در صحنه نشان میدهد - مردد و دلسرد بکنند.

1370/10/19 4- اعتماد به نفس مردم نباید شکسته شود انسان جایزالخطاست؛ باید تلاش کند خطا نکند یا کمتر بکند.

کسانی هم که خطای طرف مقابل را میبینند، باید دلسوزی کنند و خطا را به گوش او برسانند؛ اما هوچیگری کردن، مردم را دلسرد کردن، اعتماد به نفس مردم را شکستن، آنها را ناامید کردن نسبت به آینده، هیچ روا نیست.

این خطاب من به همه است؛ هم به مطبوعات، هم به رسانه ها، هم به مسئولین، هم به کسانی که منبرهای گوناگون خطابه و سخن گفتنِ با مردم را دارند؛ در مجلس، در نماز جمعه، در جاهای دیگر، در دانشگاه ها.

این چیزی است که بحث مصلحت کشور است؛ باید مصلحت کشور را رعایت کرد.

این هم یکی از آن راه های مقابله ی [دشمن] با اعتماد به نفس ملی است.

1386/10/13 5- از اختلافات جزیی و غیر اصولی صرف نظر شود  حالا بعضیها - چه مطبوعات، چه بعضی از عناصر گوناگون - توصیه پذیر نیستند؛ آنها از ما توصیه نمیخواهند؛ معلوم نیست سیاستهای بعضی از این دستگاه ها و مطبوعات و رسانه ها را کی معین میکند و کجا معین میشود - نانشان در ایجاد اختلاف است - اما آن کسانی که مصالح کشور را میخواهند، مایلند حقائق را غالب کنند، من توصیه ام به آنها این است که از این اختلافات جزیی و غیر اصولی صرف نظر کنند.

شایعه سازی و شایعه پراکنی درست نیست.

انسان میبیند صریحاً و علناً به مسئولین کشور - کسانی که بارهای کشور را بر دوش دارند - تهمت میزنند، نسبت به اینها شایعه سازی میکنند؛ فرق هم نمیکند، چه رییس جمهور باشد، چه رییس مجلس باشد، چه رییس مجمع تشخیص مصلحت باشد، چه رییس قوه ی قضاییه باشد؛ اینها مسئولین کشورند.

مسئولین کشور کسانی هستند که زمام یک کاری به اینها سپرده است؛ مردم باید به اینها اعتماد داشته باشند، حسن ظن داشته باشند.

نباید شایعه پراکنی کرد؛ دشمن این را میخواهد.

دشمن میخواهد شایعه پراکنی کند؛ میخواهد دلها را نسبت به یکدیگر، نسبت به مسئولین بدبین کند.

1388/09/04 اعمال و گفتار تفرقه انگیز و دلسردکننده از هر کسی صادر شود، خیانت به امام و اسلام است.

از حضرات نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، ائمه ی محترم جمعه، گویندگان مذهبی و رسانه های عمومی تقاضا میکنم همگان را به این وظیفه ی انقلابی توجه دهند؛ و البته ضمانت اصلی برای این کار، آحاد مردم حزب اللَّه اند که با مشاهده ی تخلف از این وظیفه ی الهی، موظف به نهی ازمنکر و اعراض از متخلفین میباشند.

1368/04/23 6- نقاط برجسته ملت تضعیف نشود آن کسانی هم که دارای تریبونهای گفتن هستند، دارای رسانه هستند، صدایشان در جامعه شنیده میشود، سعی کنند نقاط برجسته ی این ملت را طبق میل دشمن کوچک نکنند، تضعیف نکنند، کمرنگ نکنند.

این هوشیاری ملت ایران باید همواره محفوظ بماند.

1390/07/27 7- هر خبری گفتنی نیست بعضی از خبرهای دنیا، برای مردم ما اصلاً جالب نیست.

حالا دانستند، دانستند؛ ندانستند، ندانستند.

طبیعتاً این خبرها حذف میشود.

بعضی از خبرها، اصلاً مضر است.

حادثه یی را در جایی درست میکنند و میلیونها و میلیاردها دلار خرج میکنند، تا آن را به گوش ما برسانند.

آنگاه ما بیاییم، همین حادثه را از طریق رسانه های گروهی خودمان، به گوش مردممان برسانیم! آیا این عاقلانه است؟! 69/12/21 8- هتک آبروی افراد جایز نیست از طرف علاقه مندان به نامزدهای انتخاباتی گوناگون، بداخلاقیهای انتخاباتی، شایسته ی ملت ما نیست؛ تهمت زدن آدمهای مؤمن را، مصونیت دار از لحاظ اسلامی و شرعی را؛ در معرض هتک آبرو قرار دادن در شبنامه ها، در مطبوعات، در پایگاههای اینترنتی و غیره، این ها اصلاً مصلحت نیست.

من به طور جد از همه ی کسانی که نسبت به نامزدهای مختلف علاقه مندیای دارند، درخواست می کنم، اصرار می کنم که این علاقه مندی خودتان را از راه تخریب دیگران، اهانت به دیگران، متهم کردن دیگران نشان ندهید.

هرچه می خواهید، از نامزد مورد علاقه ی خودتان تمجید کنید، تعریف کنید؛ اما دیگران را تخریب نکنید.

این علامت بدی است.

1386/10/12 9- تهمت به نظام، گناهی بالاتر از تهمت به افراد است فضا را نباید از تهمت و از گمان سوء پر کرد.

قرآن کریم میفرماید: «لو لا اذ سمعتموه ظنّ المؤمنون و المؤمنات بانفسهم خیرا»؛ وقتی میشنوید که یکی را متهم میکنند، چرا به همدیگر حسن ظن ندارید؟ تکلیف دستگاه اجرایی و قضایی به جای خود محفوظ است.

دستگاه های اجرایی باید مجرم را تعقیب کنند، دستگاه های قضایی باید مجرم را محکوم و مجازات کنند؛ با همان روشی که ثابت میشود و در قوانین اسلامی و قوانین عرفی ما هست و هیچ هم در این زمینه نباید کوتاه بیایند؛ اما مجازات مجرم که از طرق قانونی جرم او ثابت شده است، غیر از این است که به گمان، به خیال، به تهمت، یکی را متهم کنیم، بدنام کنیم، توی جامعه دهن به دهن بگردانیم.

اینکه نمیشود.

این فضا، فضای درستی نیست.

یا دیگران - خارجیها، بیگانه ها، تلویزیونهای مغرض - علیه کسی یا کسانی حرفی بزنند، ادعا کنند که اینها فلان جا خیانت کردند، فلان جا خطا کردند؛ ما هم عین همان را پخش کنیم.

این، ظلم است؛ این، مورد قبول نیست.

رسانه های بیگانه کِی دلشان برای ما سوخته است؟ کِی خواسته اند حقائق در مورد ما روشن بشود، که در این مورد بیایند حقیقت را گفته باشند؟ میگویند، حرفهایی میزنند، ادعاهایی میکنند.

نباید گفت اینها شفافیت است.

این، شفافیت نیست؛ این، کدر کردن فضاست.

شفافیت معنایش این است که مسئول در جمهوری اسلامی عملکرد خودش را به طور واضح در اختیار مردم قرار بدهد؛ این معنای شفافیت است، باید هم بکنند؛ اما اینکه ما بیاییم این و آن را بدون اینکه اثبات شده باشد، بگیریم زیر بار فشار تهمت و چیزهایی را به آنها نسبت بدهیم که ممکن است در واقع راست باشد، اما تا مادامی که ثابت نشده است، ما حق نداریم آن را بیان کنیم؛ این آن را متهم کند، آن این را متهم کند؛ از رسانه ی بیگانه - رسانه ی مغرض انگلیس - شاهد برایش بیاوریم، بعد هم یک نفر از آن طرف پیدا بشود و کل نظام را به اموری که شایسته ی نظام اسلامی نیست و نظام اسلامی شأنش بسیار بالاتر است از این چیزهایی که بعضی به نظام اسلامی نسبت میدهند، متهم بکند، این اشکال بر آنها بیشتر هم وارد است.

تهمت زدن به یک شخص گناه است، تهمت زدن به یک نظام اسلامی، به یک مجموعه، گناه بسیار بزرگتری است.

پروردگارا ! با تقوای خود ما را از این گناهان دور کن.

1388/06/29 10- یکدیگر را متهم نکنید به اخلاق خودمان هم برسیم.

اخلاق اهمیتش از عمل هم بیشتر است.

فضای جامعه را فضای برادری، مهربانی، حسن ظن قرار بدهیم.

من هیچ موافق نیستم با اینکه فضای جامعه را فضای سوءظن و فضای بدگمانی قرار بدهیم.

این عادات را از خودمان باید دور کنیم.

اینکه متأسفانه باب شده که روزنامه و رسانه و دستگاه های گوناگون ارتباطی - که امروز روزبه روز هم بیشتر و گسترده تر و پیچیده تر میشود - روشی را در پیش گرفته اند برای متهم کردن یکدیگر، این چیز خوبی نیست؛ این چیز خوبی نیست، دل ما را تاریک میکند، فضای زندگی ما را ظلمانی میکند.

هیچ منافات ندارد که گنهکار تاوان گناه خودش را ببیند، اما فضا، فضای اشاعه ی گناه نباشد؛ تهمت زدن، دیگران را متهم کردن به شایعات، به خیالات.

1388/06/29 11- غیبت رسانه ای و مصلحت پنداری نکنید اینی که اصلاً این کار [غیبت] جایز است یا جایز نیست ولو به قصد اصلاح باشد، این را نمیشود به طور مطلق یک چنین چیزی را پابند شد؛ که ما بگوییم ما چون میخواهیم در امر جامعه اصلاح کنیم، پس زیدی را، عمروی را یا یک جریانی را به طور مطلق مورد تهاجم قرار بدهیم، غیبت کنیم؛ حالا آن کسانی که این کارها را میکنند، خیلی اوقات به غیبت هم اکتفاء نمیکنند؛ خب، ملاحظه میکنید دیگر.

گاهی چیزهایی را میآورند که معلوم نیست حدِّ غیبت بر او صادق باشد؛ شاید مصداق تهمت است، مصداق افتراء است، مصداق قول به غیر علم است، مصداق سبّ و شتم است؛ نمیشود این را گفت که اگر طرف قصد اصلاح دارد، پس بنابراین این جایز است برای او، نه؛ موارد استثناء همان مواردی است که [در کتب فقهی] ذکر شده است.

منتها باید این موارد صدق کند، احراز بشود.

این خیلی مهم است.

واقعاً یکی از چیزهایی که ما همه مان [باید توجه کنیم]، به مردم هم باید بگوییم، یاد بدهیم که توجه بکنند این است که: به صرف توهم این که حالا این کار مصلحت دارد، دستشان را، یا قلمشان را، یا وبلاگشان را آزاد نکنند که هر چه به دهنشان آمد، آن را بگویند؛ اینجور نیست، چون وسائل مدرن امروز همه مشمول همین حکم است.

یعنی خواندن وبلاگ هم مثل خواندن کاغذ است، کتاب است، نامه است، مثل شنیدن حرف است.

استماع غیبت شامل همه ی اینها میشود؛ یعنی ملاک استماع در اینها وجود دارد مسلّماً.

شنیدن به گوش خصوصیتی ندارد، خواندن تو نامه هم عین همان است که ما در بحث استماع این را تأکید کردیم و عرض کردیم.

خب، دوربین هم همین جور است.

فرض کنید که اگر چنانچه انسان یک خطایی را از کسی دید، این را رفت با دوربین ثبت کرد، بعد آمد یک جایی نشان داد؛ این هم همان است دیگر، چه فرقی میکند؟ یعنی بایستی واقعاً به اینها توجه کرد.

محیط را باید محیط اخلاقی کرد.

ما اگر بخواهیم جامعه را اصلاح بکنیم، این اصلاح فقط به این نیست که انسان از افراد غیبت بکند.

راه های دیگری هم وجود دارد.

حالا من غیبت را عرض میکنم.

فضلاً از تهمت و افتراء و اینها.

1389/10/07 12- هوچیگری رسانه ای ممنوع! یکی از راه ها - که این راه سوم را هم غربیها بشدت در این سالها دنبال کردند - مسئله ی هوچیگری است؛ هوچیگری مطبوعاتی.

آدم خیال میکند که هو کردن افراد مال محدوده های خاصی از مردم است، توی مجامع خاصی؛ نخیر، در سطح بین الملل یکی از کارهایی که بسیار رایج است، هوچیگری است؛ هوچیگری رسانه ای.

امروز امکانات رسانه ای هم فراوان است.

1386/10/13 13 - از بی احترامی و هتک حرمت شورای نگهبان پرهیز شود مبادا خدای نکرده کسی از هیأتهای نظّار در گوشه ای از کشور کاری کند که دهان بدخواهی را باز کند و احترام شورای نگهبان هتک شود؛ یا در بیان مطالب طوری حرف زده شود که احیاناً کسانی به عنوان اعتراض - نه از سر خیرخواهی - حرمت شورای نگهبان را هتک کنند.

کسانی هم که در بیرون این مجموعه هستند، همین طور باید رعایت کنند.

آنهایی که قلمی به دستشان هست، تریبونی در اختیارشان هست، بفهمند که اعتراض کردن، بیاحترامی کردن و هتک حرمت شورای نگهبان، خطای کوچکی نیست.

قابل قبول و قابل تحمّل نیست.

1374/11/14 14- حرف دشمن را مبنی بر خیانت در آرای ملت تکرار نکنید انتخابات در کشور ما خصوصیّاتی دارد.

یک خصوصیّت این انتخابات، مثل بقیّه ی انتخاباتهای ما، سلامت و امانت داری بود؛ یعنی انتخابات سالم برگزار شد؛ درست نقطه ی مقابل آن چیزی که دشمنان ما دائماً در طول این سالها، همواره تبلیغ کردند؛ و این تبلیغ در اوقات انتخابات غالباً شدید شده که «آقا، خیانت میکنند؛ اسم فلانی را می آورند، رأی فلانی را به جایش در می آورند»؛ از این حرفها شنیده اید؛ مرتّباً یک عدّه ای بیرون گفته اند و یک عدّه ای هم در داخل آنها را بازگو کرده اند و همان حرفها را در داخل کشور تکرار کرده اند.

با وجود این، بحمدالله انتخابات، سالم بود و همیشه سالم بوده انتخابات.

این نشان داد بی اعتباری حرف کسانی را و اقدام کسانی را که یک وقتی یک انتخاباتی مثل سال 88 را نامعتبر دانستند و آن فتنه ی مضر و مُهیب را برای کشور به وجود آوردند؛ به خاطر اینکه متّهم کردند کشور را به اینکه انتخابات انتخابات ناسالمی است؛ نه، انتخابات سالم بود؛ هم امروز سالم بود، هم دوره های قبل سالم بود، هم سال 88 سالم بود، هم سال 84 سالم بود؛ انتخابات سلامت داشت.

هیچ وقت این جور کاری [نشده است].

بله، ممکن است در یک گوشه ای، در یک صندوقی ده تا، بیست تا، صد تا رأی این وَر و آن وَر بشود؛ یا از روی غفلت، یا از روی غرض، [امّا] هیچ گونه حرکت سازمان دهی شده ای که وجود داشته باشد که نتیجه ی انتخابات را تغییر بدهد، در کشور ما وجود نداشته و وجود ندارد و بعد از این هم امیدواریم ان شاءالله هرگز وجود نداشته باشد.

1394/12/20 15- مردم را به انتخابات بدبین نکنید به نهادهای قانونی اهانت نشود؛ این را توجّه کنید.

یک نهاد قانونی را که یک وظایفی دارد، نباید مورد افترا قرار بدهیم یا مورد اهانت قرار بدهیم.

نهاد قانونی، نهاد قانونی است؛ نه اینکه اشتباه نمیکند؛ هر نهاد قانونی ای مثل همه ی آدمها، مثل این حقیرِ پُر از تقصیر و اشتباه ممکن است اشتباه کنیم امّا این موجب نمیشود که ما یک نهاد قانونی را مورد اهانت قرار بدهیم، در انظار عمومی، در تبلیغاتمان، در حرفهای خودمان تخفیف کنیم؛ نه، این باب اگر باز شد، هرج ومرج خواهد شد.

خب، سلیقه ی جنابعالی این است، به فلان نهاد قانونی بی احترامی میکنی، یکی دیگر سلیقه ی دیگری دارد، به آن نهاد قانونی ای که تو به آن وابسته هستی بی احترامی میکند؛ این خوب است؟ این باب را باز نکنند.

اذهان عمومی را مشوّش نکنند که آقا، معلوم نیست چه خواهد شد، نمیدانیم چه خواهد شد.

این کار بسیار غلطی است؛ قبلاً هم من تذکّر داده ام؛ بگذارید مردم همچنان که حق است، همچنان که واقع است، با شوق، با ذوق، با نشاط بروند به سمت انتخابات.

تشویش افکار عمومی کار بسیار غلطی است؛ مردم را به انتخابات بدبین نکنند.

1394/10/30 16- فضای کشور را زودتر از موعد، انتخاباتی نکنید بنده مخالفم با اینکه دو سال قبل از انتخابات یا یک سال قبل از انتخابات، فضای کشور را ما انتخاباتی بکنیم؛ بنده مخالفم، امّا خیلی ها این کار را کردند؛ این غلط است.

وقتی فضا انتخاباتی شد، لازمه ی فضای انتخاباتی رقابت و درگیری -ولو درگیری زبانی- و تبادل انواع و اقسام حرفهای احیاناً نامناسب و زشت به یکدیگر است.

فضای انتخاباتی، انسان را از حقایق جاری جامعه و از نیازهای حقیقی جامعه غافل میکند.

این کار، کار خوبی نیست.

1394/10/14 مسئله ی انتخابات یکی از مسائل فعلی و نقد ما است.

البتّه برخی متأسّفانه از 1.

5 سال پیش، دو سال پیش از انتخابات شروع کردند مسائل انتخابات را مطرح کردن؛ این به نظر ما مصلحت نیست؛ فضای کشور را بی موقع نباید فضای انتخاباتی کرد؛ از 1.

5 سال پیش -که تقریباً دو سال به انتخابات امسال مانده بود که آخر سال است- بعضی ها شروع کردند در مطبوعات و در حرفها، راجع به انتخابات حرف زدن، بحث کردن.

وقتی فضای انتخاباتی در کشور به وجود می آید، بسیاری از مسائل اصلی جامعه به حاشیه میرود و فراموش میشود.

خب، فضای انتخابات، فضای رقابت و تعارض است؛ ما چرا بیخود این فضای رقابت را، فضای تعارض را، بکشانیم به یک سال دو سال قبل؟ شروع زودهنگام این بحثها به نظر ما مصلحت نیست.

1394/06/18
کلید واژه ها: مطبوعات - جمهوری اسلامی - نظام - مردم - جمهوری - اسلامی - وظیفه - انتخابات - آزاد - افزایش - اطلاع رسانی - رهبر انقلاب - قانون اساسی - جامعه - نظامی - رسانی - رسانه - اقتصادی - فرهنگی - قانون - سیاسی - اطلاع - ایران - سلامت - آزادی - حقیقی - رهبر - رشته - کشور

آخرین اخبار سرویس:
برخی شرایط 4 سال قبل را فراموش کرده اند

ردم از بحران اقتصادی سرخورده اند | در اداره کشور سوءتدبیر و سوء مدیریت وجود دارد

قالیباف: کشور با تفکرات اقتصادی 70 سال قبل اداره می شود

انتخابات فرانسه به دور دوم کشیده شد

انحلال دانشکده ظلم بزرگی به دانشجویان علوم قرآنی لرستان است/ دانشجویان خواستار تأمین مکان مناسب شدند+تصاویر

معمای جالب | نقطه ای

معاون فرمانداری بیجار معرفی شد

اساتید برتر آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در سال 95-94 معرفی و تجلیل شدند

مقایسه آرای نامزدهای سابقه دار انتخابات ریاست جمهوری

کشور بدون برنامه بدون ناخدا است/هیچ وقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده ام

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

برگزاری کارگاه سبک زندگی اسلامی با رویکرد طب سنتی در کرمانشاه

راه یابی ماکرون و لوپن به دور دوم انتخابات فرانسه

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از صداوسیما

رییسی:نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم/کشور تاب شنیدن اخبار فساد را ندارد

دنبال برنامه برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال هستیم

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

ماکرون و لوپن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه راه یافتند

جزییات پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها/نماینده های کاندیداها چه اعدادی را انتخاب کردند؟+جدول

عکس هایی که جهان را در شوک فرو برد

شورای شهر به سلامت مردم مثل ساخت و ساز توجه کند

«مدیر هماهنگی با رسانه ها» نمایشگاه بین المللی قرآن معرفی شد

مشکلات کشور با تمرکز بر نیروهای داخلی برطرف می شود

نتایج نهایی تأیید صلاحیت ها مورد قبول همه اعضای شورای نگهبان بوده است

معنا ندارد نامزدها میلیاردها تومان هزینه کنند/ در برخورد با تخلفات ستادهای کاندیداها جدی هستیم

پاسخ به ادعای رد صلاحیت به دلیل گرایش سیاسی

نظام اسلامی بر دوپایه اسلام و مردمسالاری دینی استوار است

کارشکنی علیه گزارش مدارک تحصیلی حسین فریدون

اعدام براساس میزان مواد مخدر حذف شد

ظریف با وزیر امور خارجه چین دیدار کرد +تصویر

مقام معظم رهبری: بنده در انتخابات دخالت نمی کنم ؛ مگر...

روحانی: در روزهای آینده برخی حقایق را که تاکنون به مردم نگفته ام، خواهم گفت که چگونه برخی بجای کمک، هرروز سنگ اندازی کردند

آغاز فعالیت صداوسیما در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری

تدوین منشور اخلاقی مدیران مؤسسات قرآن کرمانشاه

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96 در صدا و سیما

تلاش برای برپایی انتخابات بدون پوستر/ تشویق کاندیداها به استفاده از ظرفیت فضای مجازی

مراسم قرعه کشی برنامه های نامزدهای انتخابات برگزار شد

انتخابات فرانسه به دور دوم کشیده شد

«محمد دهقان» رییس ستاد انتخاباتی قالیباف شد

اشاعه فرهنگ کتابخوانی موجب آگاهی جامعه می شود

قزوین را بدون فروش شهر و فرصت آیندگان اداره می کنیم

نحوه تبلیغات 2 نامزد جمنا در انتخابات

پنج جلد از تقویم تاریخ دفاع مقدس رونمایی شد

نتایج اولیه انتخابات فرانسه؛ نامزد مستقل پیشتاز است

نوبخت: 25 عضو هیات مشورتی جبهه مردمی مشخص شدند

مراسم قرعه کشی برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری

پخش زنده مناظره ها// رصد 24 ساعته فضای مجازی

روحانی: در روزهای آینده برخی حقایق را که تاکنون به مردم نگفته ام، خواهم گفت که چگونه برخی بجای کمک به ملت، هر روز سنگ اندازی کردند

قالیباف در مازندران: امنیت و ثبات خوبی در کشور برقرار است

کسی جرات ندارد از من درخواست کناره گیری کند/ به قالیباف درباره تخلفات شهرداری تذکر دادم/ نباید با دروغ و دغل ظاهرنمایی کرد

افتتاحیه مسابقات قرآن طلاب در حد مسابقات استانی

شعار انتخاباتی میرسلیم اعلام شد

رایزنی های نخست وزیر گرجستان در تهران

قرعه کشی جدول پخش برنامه های تبلیغات نامزدها برگزار شد

مراسم قرعه کشی برنامه های رادیویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری+جدول

مراسم قرعه کشی برنامه های نامزدهای انتخابات + عکس

اپوزیسیون گرجستان خواهان برگزاری همه پرسی شد

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

پانزدهمین نمایش «فصل شیدایی» در شاهرود برگزار می شود

رییس ستاد انتخابات خاتم: سلامت انتخابات محور اقدامات متولیان باشد

مراسم قرعه کشی برنامه های رادیویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/زمان بندی برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری + جزییات

استرالیا 40 سال پیش سدسازی را متوقف کرد

عزاداری بیوت مراجع عظام در قم

قالیباف: به هر فرد بیکار 250 هزار تومان می پردازم

قرعه کشی برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری

اعلام برائت از تجمعات خیابانی از سوی مشاور احمدی نژاد

موضع آمریکا در قبال سوریه باید مشخص شود

نماینده آفریقای جنوبی در بخش نهایی حفظ قرآن

مراسم قرعه کشی مناظره ها و برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد+ عکس

امیرسیاری: اعزام ناوگروه ها به آبهای آزاد مظهراقتدار ملت در دریاهاست

قالیباف : اشتغال جوانان ،مهمترین برنامه دولت من+فیلم

ارائه «مروان عواد جهاد» در بخش نهایی حفظ کل قرآن

مراسم قرعه کشی برنامه های تبلیغاتی

تاکید رییس صداوسیما بر بی طرفی رسانه ملی در انتخابات

زمان بندی مناظره های زنده انتخاباتی /جزییات

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

رییسی: تا نظام بانکی اصلاح نشود امکان رشد اقتصادی وجود ندارد

بیانیه مشترک احمدی نژاد و بقایی

تجلیل از شهدای قرآنی در چهارمین روز مسابقات قرآن

دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه چگونه رقم خواهد خورد؟

«مدیر هماهنگی با رسانه ها» نمایشگاه بین المللی قرآن کریم منصوب شد

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری

حذف مجازات اعدام برخی از قاچاقچیان مواد مخدر

تصویب موادی از لایحه جدید مطبوعات و خبرگزاری ها در جلسه هیات دولت

قالیباف: اشتغال جوانان، مهمترین برنامه دولت من

انتقاد کدخدایی از شایعات انتخاباتی

قم میزبان همایش بین المللی دکترین مهدویت خواهد بود

دانلود آهنگ جدید موزیک افشار بنام یار یار

سازنده فیلم تبلیغاتی محمدباقر قالیباف مشخص شد +عکس

انتقاد کدخدایی از شایعات انتخاباتی

رهبر دموکرات های سنا: ترامپ پایش را از بودجه بیرون بکشد

حضرت آیت الله مکارم شیرازی: عده ای می خواهند ظهور حضرت مهدی را موجب عقبگرد جامعه بشری عنوان کنند

پاسخ به ادعای رد صلاحیت به دلیل گرایش سیاسی

ردصلاحیت احمدی نژاد از نشانه های حرکت به سمت بلوغ کشور است

وقتی فرزند رهبر انقلاب روحانی کاروان می شود

دردهایی که با نمایش درمان می شوند

راه یابی ماکرون و لوپن به دور دوم انتخابات فرانسه

معاون فرمانداری بیجار معرفی شد

نتایج اولیه انتخابات فرانسه؛ نامزد مستقل پیشتاز است

روزنامه استخدامی استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند | دوشنبه 4 اردیبهشت 96

یادواره شهدای حرم با حضور محمد باقر قالیباف ساری

جزییات برنامه های نامزدهای انتخابات در رسانه ملی/ از زمان مناظره های سه گانه تا مستندهای انتخاباتی و پاسخ به ایرانیان خارج از کشور

همسر عارف لرستانی: قصور پزشکی را تکذیب می کنم

پسر بهبود و ارسطو در «پایتخت5» +عکس

زاکانی : ایران اسلامی با تکیه بر ولایت فقیه در برابر قدرت های جهان ایستاد

مقایسه آرای نامزدهای سابقه دار انتخابات ریاست جمهوری

رونمایی از بازی رایانه ای «ما می توانیم» در آران و بیدگل

قوای کشور بر وجود بحران بیکاری اتفاق نظر دارند

تصویب بخش هایی از لایحه جدید مطبوعات و خبرگزاری ها در هیئت دولت

رییس ستاد انتخابات خاتم: سلامت انتخابات محور اقدامات متولیان باشد

امیرسیاری: اعزام ناوگروه ها به آبهای آزاد مظهراقتدار ملت در دریاهاست

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

زمان بندی مناظره های زنده انتخاباتی /جزییات

اگر دوباره رییس جمهور شوم برای اجرای خواسته های ملت از هیچ چیز نخواهم هراسید/ آیا می خواهیم دومرتبه سایه شوم جنگ به کشور برگردد؟

نتایج قرعه کشی برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری

تلاش برای برپایی انتخابات بدون پوستر/ تشویق کاندیداها به استفاده از ظرفیت فضای مجازی

تصویب موادی از لایحه جدید مطبوعات و خبرگزاری ها در جلسه هیات دولت

دانلود آهنگ جدید موزیک افشار بنام یار یار

لزوم پشتوانه قانونی برای مصوبات شورای راهبردی روابط خارجی هرمزگان

رهبر دموکرات های سنا: ترامپ پایش را از بودجه بیرون بکشد

چند گام اساسی برای برگزاری تشریفات عروسی

حذف مجازات اعدام برخی از قاچاقچیان مواد مخدر

از بین بردن لکه سوختگی فرش و موکت

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

انتقاد کدخدایی از شایعات انتخاباتی

پاسخ به ادعای رد صلاحیت به دلیل گرایش سیاسی

یزد، شهر بازارهای تاریخی و سنتی

مراسم عزاداری شهادت امام موسی کاظم (ع) در سوادکوه+تصاویر

یادوراه شهدا مدافع حرم با حضور قالیباف در ساری

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

روحانی: آیا می خواهیم دومرتبه سایه شوم جنگ به کشور برگردد؟

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از صداوسیما

تصویب موادی از لایحه جدید مطبوعات و خبرگزاری ها در جلسه هیات دولت

همسر «عارف لرستانی»:کاری خواهم کرد که تا ده نسل بعد از عارف، او را بشناسند

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری از صداوسیما

کشور بدون برنامه بدون ناخدا است/هیچ وقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده ام

کارشکنی علیه گزارش مدارک تحصیلی حسین فریدون

نحوه تبلیغات 2 نامزد جمنا در انتخابات

کشور بدون برنامه بدون ناخدا است/هیچ وقت از اعتماد به جوانان ضرر نکرده ام

قالیباف: کشور با تفکرات اقتصادی 70 سال قبل اداره می شود

قالیباف: کشور با تفکرات اقتصادی 70 سال قبل اداره می شود

همسر آیت الله رییسی: فرزندانم به خاطر کاندیداتوری پدرشان خیلی گریه کردند/ خود من چند روز در بیمارستان بستری شدم

جزییات پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها/نماینده های کاندیداها چه اعدادی را انتخاب کردند؟+جدول

روحانی: در روزهای آینده برخی حقایق را که تاکنون به مردم نگفته ام، خواهم گفت که چگونه برخی بجای کمک، هرروز سنگ اندازی کردند

مراسم قرعه کشی برنامه های رادیویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آغاز شد

جداول پخش برنامه های انتخاباتی کاندیداها در رسانه ملی

آیات و احادیث درباره حرام بودن زنا

تاکید ترامپ به پرداخت هزینه دیوار مرزی توسط مکزیک

روحانی: در روزهای آینده برخی حقایق را که تاکنون به مردم نگفته ام، خواهم گفت که چگونه برخی بجای کمک به ملت، هر روز سنگ اندازی کردند

فیون از هوادارانش خواست در دور دوم به ماکرون رای دهند

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری

نتایج قرعه کشی برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری

قالیباف: کشور با تفکرات اقتصادی 70 سال قبل اداره می شود

نامه سپرده گذاران کاسپین به مجلس +عکس

جلیلی یا نیک زاد، معاون اول رییسی چه کسی خواهد بود؟

تبلت یا پستانک مساله این است !

اعدام بر اساس میزان مواد مخدر حذف شد

کنایه به احمدی‎ نژاد؛ نعوذبالله امام زمان حال فعلی آن آقا را نمی دانست؟/کجا رفت آن الهامات و سفارشات قدسی؟

قالیباف: کشور با تفکرات اقتصادی 70 سال قبل اداره می شود

وقتی دزدها به توریست های خارجی رحم نمی کنند

تعویق 30 دقیقه ای مراسم قرعه کشی انتخاباتی نامزدها در صدا و سیما

جدول پخش برنامه های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در رسانه ملی

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96

مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان

انتقاد کدخدایی از شایعات انتخاباتی

خداوند بهترین پیوند خود را با خلق در سایه قرآن و عترت حفظ کرده است

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری 96

دانلود آهنگ جدید قاسم افشار و مجید مکس بنام منو ببر

حمله ای بزرگتر به سوریه در راه است ... این بار با همراهی اسراییل

فیلم/ قرعه کشی برنامه های تلویزیونی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری

سونامی بلندمرتبه سازی در تهران از دهه 80 به بعد

جداول پخش برنامه های انتخاباتی کاندیداها در رسانه ملی

مراسم قرعه کشی برنامه های رادیویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری+جدول

مراسم قرعه کشی برنامه های رادیویی و تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری/زمان بندی برنامه های انتخاباتی ریاست جمهوری + جزییات

نظام اسلامی بر دوپایه اسلام و مردمسالاری دینی استوار است

خواننده سیاسی نیستم/ ما همه باید تابع قانون باشیم

مراسم قرعه کشی مناظره ها و برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری برگزار شد+ عکس

پاسخ به ادعای رد صلاحیت به دلیل گرایش سیاسی

10 ترفند زیبایی که تا به حال نمی دانستید

حذف مجازات اعدام برخی از قاچاقچیان مواد مخدر

حذف مجازات اعدام برای برخی از قاچاقچیان مواد مخدر

نتایج اولیه انتخابات فرانسه؛ نامزد مستقل پیشتاز است

مراسم قرعه کشی مناظره های انتخاباتی/توصیه های دادستان به ستادهای انتخاباتی/اعداد مربوط به هر نامزد

تصمیم گیری درباره نحوه تعامل جبهه مردمی با ستاد نامزدها

ماکرون و لوپن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه راه یافتند

اگر دوباره رییس جمهور شوم برای اجرای خواسته های ملت از هیچ چیز نخواهم هراسید

قالیباف با علمای مازندران دیدار کرد

25 عضو هیات مشورتی جبهه مردمی مشخص شدند

تاکید بر انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دادگستری و تبلیغات اسلامی و مجمع بانوان فرهیخته استان

قالیباف: کشور با تفکرات اقتصادی 70 سال قبل اداره می شود

انتخابات فرانسه به دور دوم کشیده شد

جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها

3 هزار نفر از کرمان به حج تمتع 96 مشرف می شوند

مراسم قرعه کشی جدول پخش برنامه های تبلیغات نامزدها برگزار شد

احمدی نژادیسم قالیباف

سخنان تکان دهنده شهیدی که رتبه یک کنکور شد

نتایج نهایی تأیید صلاحیت ها مورد قبول همه اعضای شورای نگهبان بوده است

انتخابات 96 | بایدها و نبایدهای رسانه ها در انتخابات

انتخابات 96 | بایدها و نبایدهای رسانه ها در انتخابات