مطالب مرتبط:
شرایط مطالبه وجه چک های ضمانت
شرایط مطالبه وجه چک های ضمانت
بازیکنان ما در شرایط یکسانی قرار دارند/برای پلی آف آماده هستیم
بازیکنان ما در شرایط یکسانی قرار دارند برای پلی آف آماده هستیم
بازیکنان ما در شرایط یکسانی قرار دارند برای پلی آف آماده هستیم
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 ساعت 16:522017-04-21اقتصادي

شرایط مطالبه وجه چک های ضمانت


وقتی قراردادی منعقد می شود که موضوع آن انجام کار یا ساختن چیزی است، همیشه این تردید وجود دارد که شاید متعهد به قول خود وفا نکند یا در انجام تعهد تاخیر داشته باشد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازدولت بهار، وقتی قراردادی منعقد می شود که موضوع آن انجام کار یا ساختن چیزی است، همیشه این تردید وجود دارد که شاید متعهد به قول خود وفا نکند یا در انجام تعهد تاخیر داشته باشد، همچنین این احتمال وجود دارد که پس از اجرای قرارداد مشخص شود در عملیات و کار انجام شده نواقصی موجود است، بنابراین در این میان پیش پرداخت و چک ضمانت بین طرفین رد و بدل می شود تا تعهد فرد صادرکننده چک مشخص شود.

شخصی که چکی را بابت ضمانت می دهد مکلف است تا تعهد را به درستی انجام دهد و در پایان چک ارائه شده را مسترد کند، شخصی هم که چک ضمانت را دریافت کرده، مکلف است در پایان انجام کار و تایید حسن انجام کار، چک را به صاحب آن عودت دهد اما در برخی موارد، متعهد از اجرای تعهد سرپیچی می کند یا شخصی که چک ضمانت نزد وی امانت سپرده شده، از شرایط امانت عدول می کند.

در اینجا باید به دعوای طرفین در این خصوص رسیدگی شود.

دکتر دمیرچیلی حقوقدان و استاد حقوق تجارت در خصوص چک های ضمانت و شرایط آن با بیان اینکه چک تضمین شده، چکی است که توسط بانک به عهده همان بانک به درخواست مشتری صادر و پرداخت وجه آن توسط بانک تضمین می شود، اظهار کرد: ممکن است چک های ضمانت برای تسریع در قرارداد یا توافقنامه یا صورت جلسه بوده یا برای حسن انجام کار صادر شود و در اختیار طرف مقابل قرار گیرد.

وی ادامه داد: طبق ماده 13 قانون صدور چک، قانونگذار برای این چک ها ضمانت اجرایی قایل نیست؛ در حقیقت در مواردی از جمله اینکه در صورتی که ثابت شود چک سفید امضا داده شده ، هر گاه در متن چک وصول وجه آن منوط به تحقق شرطی شده باشد ، چنانچه در متن چک قید شده باشد که چک بابت تضمین انجام معامله یا تعهدی است ، هرگاه بدون قید در متن چک ثابت شود که وصول وجه آن منوط به تحقق شرطی بوده یا چک بابت تضمین انجام معامله یا تعهدی است و در صورتی که ثابت شود چک بدون تاریخ صادر شده یا تاریخ واقعی صدور چک مقدم بر تاریخ مندرج در متن چک باشد صادرکننده چک قابل تعقیب کیفری نیست.

این حقوقدان با بیان اینکه کسی که چک پس از برگشت از بانک به وی منتقل شده است، حق شکایت کیفری نخواهد داشت، مگر آن که انتقال قهری باشد، افزود: در صورتی که دارنده چک بخواهد چک را به وسیله شخص دیگری به نمایندگی از طرف خود وصول کند و حق شکایت کیفری او در صورت بی محل بودن چک محفوظ باشد، باید هویت و نشانی خود را با تصریح نمایندگی شخص مذکور در ظهر چک قید کند.

شرایط پرداخت وجه چک تضمین دمیرچیلی با بیان اینکه در تنظیم دادخواست برای دعوا در رابطه با چک های تضمین باید گفت که این امر نیاز به اثبات تخلف، نقض تعهد و اثبات التزام به پرداخت دارد، اظهار کرد: صادرکننده چک یا ذی نفع یا قائم مقام قانونی آنها با تصریح به اینکه چک مفقود، سرقت یا جعل شده یا از طریق کلاهبرداری یا خیانت در امانت یا جرایم دیگری تحصیل شده است، می تواند کتباً دستور عدم پرداخت وجه چک را به بانک بدهد، بانک پس از احراز هویت دستوردهنده از پرداخت وجه آن خودداری خواهد کرد و در صورت ارایه چک، بانک گواهی عدم پرداخت را با ذکر علت اعلام شده صادر و تسلیم می کند.

وی در گفت وگو با حمایت ادامه داد: دارنده چک می تواند علیه کسی که دستور عدم پرداخت داده شکایت کند و هرگاه خلاف ادعایی که موجب عدم پرداخت شده است، ثابت شود، دستوردهنده علاوه بر مجازات مقرر در ماده 7 این قانون به پرداخت تمامی خسارات وارده به دارنده چک محکوم خواهد شد همچنین ذی نفع کسی است که چک به نام او صادر یا ظهرنویسی شده یا چک به او واگذار شده یا چک در وجه حامل به او واگذار شده است.

این حقوقدان بیان کرد: در موردی که دستور عدم پرداخت مطابق این ماده صادر می شود، بانک مکلف است وجه چک را تا تعیین تکلیف آن در مرجع رسیدگی یا انصراف دستوردهنده در حساب مسدودی نگهداری کند.

وی افزود: دستوردهنده مکلف است پس از اعلام به بانک شکایت خود را به مراجع قضایی تسلیم و حداکثر ظرف مدت یک هفته گواهی تقدیم شکایت خود را به بانک تسلیم کند، در غیر این صورت پس از انقضای مدت مذکور بانک از محل موجودی به تقاضای دارنده چک، وجه آن را پرداخت می کند.

دمیرچیلی گفت: پرداخت چک های تضمین شده و مسافرتی را نمی توان متوقف کرد، مگر آن که بانک صادرکننده نسبت به آن ادعای جعل کند.

در این مورد نیز حق دارنده چک راجع به شکایت به مراجع قضایی محفوظ خواهد بود.

شرایط پرداخت چک تضمین در بانک ها وی با اشاره به اینکه چک ضمانت باید همانند چک های عادی مندرجات کاملی داشته باشد، افزود: ماده 3 قانون صدور چک تاکید دارد که چک ها باید دارای امضا و تاریخ، عدم وجود قلم خوردگی و یکسان بودن عدد و حروف باشند، در صورت عدم وجود هر یک از این موارد، چک، فاقد ارزش قانونی بوده و در بانک معتبر نیست؛ بنابراین وصول نمی شود.

این حقوقدان بیان کرد: اگر فردی چک را بابت تضمین معامله یا انجام تعهد بدهد و آن معامله صورت نگیرد یا وظیفه فرد انجام نشود، بر این اساس باید در دادگاه حقوقی موضوع را پیگیری کرد.

دمیرچیلی در خصوص اقامه دعوا برای دریافت مبالغ چک نیز اظهار کرد: برای اقامه دعوای حقوقی باید در محل اقامت صادرکننده چک، دعوا طرح شود و اگر محل اقامت فرد صادرکننده چک تهران است و چک در شهرستان باشد، در تهران باید برای اقامه دعوای چک، اقدام شود.

وی افزود: اگر طرفین، در محل دیگری اقدام به عقد قرارداد کرده باشند یا در قرارداد خود، محل دیگری را برای انجام تعهد مشخص کرده باشند یا محل بانک صادرکننده دسته چک، محلی متفاوت از محل اقامت صادرکننده چک باشد، در این صورت علاوه بر محل اقامت صادرکننده، در این سه محل هم می توان اقدام به طرح دعوا کرد.

این حقوقدان با بیان اینکه چک ضمانت یا چکی که بابت تضمین انجام تعهد صادر می شود درصورتی امکان وصول دارد که متعهد خلف وعده کرده و در انجام معامله یا تعهدی که به عهده گرفته قصور کند، گفت: چک های صادره عهده بانک هایی که طبق قوانین ایران در داخل کشور دایر شده یا می شوند همچنین شعب آنها در خارج از کشور در حکم اسناد لازم الاجرا است و دارنده چک در صورت مراجعه به بانک و عدم دریافت تمام یا قسمتی از وجه آن به علت نبودن محل یا به هر دلیل دیگری که منتهی به برگشت چک و عدم پرداخت شود، می تواند طبق قوانین و آیین نامه های مربوط به اجرای اسناد رسمی، وجه چک یا باقیمانده آن را از صادرکننده وصول کند.

وی ادامه داد: دارنده چک می تواند محکومیت صادرکننده را نسبت به پرداخت تمامی خسارات و هزینه های واردشده که مستقیما و به طور متعارف در جهت وصول طلب خود از ناحیه وی متحمل شده است، اعم از آنکه قبل از صدور حکم یا پس از آن باشد، از دادگاه تقاضا کند.

در صورتی که دارنده چک جبران خسارت و هزینه های مزبور را پس از صدور حکم درخواست کند، باید درخواست خود را به همان دادگاه صادرکننده حکم تقدیم کند.

دمیرچیلی در خصوص وصول چک تضمین شده گفت: هر فردی می تواند از بانک تقاضای چک تضمین شده داشته باشد که با مراجعه به هر یک از شعب بانک صادرکننده در سراسر کشور قابل وصول هستند.

طبق قانون، چک های تضمین شده قابل توقیف و مسدود شدن نیست و فوت و ورشکستگی صادرکننده تضمین شده و خللی به حقوق دارنده این نوع چک وارد نخواهد ساخت.


کلید واژه ها: تعهد - قرارداد - صورت - نمایندگی - بانک - تاریخ - صورتی - شرایط - حقوق - قانون - همیشه - شکایت - انتقال - سپرده - مشتری - گزارش - هویت - دکتر - ماده - سفید - دولت

آخرین اخبار سرویس:
افزایش عرضه یک میلیون تنی خوراک پتروشیمی به بازار داخل

پرداخت 6600 میلیارد ریال تسهیلات ضربتی قرض الحسنه ازدواج

نطق اخیر ترامپ برآمده ازعمق خصومت با انقلاب بود

وقتی درآمدهای نفتی کم می شود به بخش خصوصی توجه می کنند

ایجاد 50 هزار فرصت شغلی در البرز

فهم غلط دولت از اشتغالزایی علت اصلی بحران بیکاری کشور است

استخدام انباردار،مسلط به اکسل در شرکت تسمه های صنعتی پیوند

استخدام نیرو با مدرک کودک یاری جهت مهدکودک در زنجان

استخدام کافی من جهت کار در سعادت آباد

فارس گزارش می دهد آدرس غلط مدیرعامل پالایشگاه بیدبلند برای توجیه واردات کالای مشابه داخلی توسط دلال بدنام

استخدام همکار ماهر و نیمه ماهر جهت کناف کاری در زنجان

استخدام مربی و کمک مربی و خدمه جهت مهد کودک

استخدام مهد کودک کلبه شکلاتی در تهران

فصل مهر،با بی مهری به لوازم التحریر داخلی

هر سال یک خودروی شاسی بلند عرضه می کنیم/ تولید پژو 405 به 600 دستگاه در روز رسید

کاهش 25 درصدی صادرات خودرو و قطعات آن

تمدید مهلت افتتاح و تکمیل موجودی سپرده های قرض الحسنه پس انداز

برگزاری آیین آغاز سال تحصیلی جدید دردبیرستان شهدای گمنام منطقه 15

حمایت مجارستان از تولید مشترک اتوبوس های درون شهری در ایران

بیانیه بانک انصار به مناسبت هفته دفاع مقدس

بورس تهران؛ پربازده ترین بورس خاورمیانه

ظروف یکبار مصرف در اراک 15 درصد گران شد

کاهش کشت دوم در گیلان

بررسی مشکلات واحدهای صنعتی اراک

ایجاد 50 هزار فرصت شغلی در البرز

صادرات خودرو 25 درصد کم شد

استخدام چند نفر نیروی ساده خانم جهت بسته بندی در قم

استخدام کارشناس صنایع یا مدیریت صنعتی آشنا به قطعات خودرو

قماربازهای ورزشی!

کشفیات عجیب از خودروهای صفر وارداتی از ترکیه

افزایش 6 درصدی فوت ناشی از برق گرفتگی درکشور

زمان واریز سود سهام عدالت اعلام شد

کشت دیم راهکار ایجاد امنیت غذایی با استفاده بهینه از منابع آبی

ارتقای جایگاه ریال با پیمان های پولی دوجانبه

اختصاص اعتبار 40 میلیارد تومانی به جاده جدید سنندج-مریوان

برداشت انار در اندیمشک آغاز شد

واردات خودرو 40 درصد افزایش یافت

انتقال 1800 حساب دولتی به بانک مرکزی

توانمندسازی زنان روستایی با فعالیت صندوق های اعتباری خرد

استخدام نظافتچی خانم جهت مطب در تهران

مصاحبه با قمارباز ورزشی و رویای درآمد نجومی

استخدام کمک آشپز یا کباب پز ماهر در زنجان

استخدام کارگر آقا جهت نظافت منازل در تهران

استخدام تعمیرکار حرفه ای موبایل جهت کار در زنجان

استخدام منشی خانم جهت مطب در زنجان

رویترز اعلام کرد دیدار زنگنه با رییس لو ک اویل در مسکو/احتمال نهایی شدن قرارداد توسعه میادین منصوری و آب تیمور با روس ها

استخدام سرپرست فروش جهت کار در یک شرکت بازرگانی

استخدام نیروی آقا جهت رستوران ژاسمن در زنجان

استخدام منشی خانم،برنامه نویس وب در شرکت دیناوین

استخدام صندوقدار خانم جهت کار در هایپر مارکت در تهران

شاخص ارزی پاییز را کاهشی آغاز کرد مسیر دلار در جاده نرخ جدید سود بانکی

الزام های اقتصادی احیای دریاچه

گشودن افق های تازه برای رونق اقتصادی کشور الزامی است

تست تصادف جانبی کوچکترین و جدیدترین شاسی بلند "ولوو" (+فیلم)

جامبوجت ها در معرکه/ از بنگلادش تا سوریه زیر بالهای ناوگان ترابری

کراس اوور جدید ایران خودرو با قیمت 75 میلیون تومان رونمایی شد + تصاویر

اشتغال پایدار به سرمایه گذاری واقعی نیاز دارد

بازداشت معاون یکی از بانک های شهر الوند به اتهام اختلاس

ثبت رکورد تولید شمش روی در هلدینگ توسعه معادن روی ایران

نرخ انواع فرنگی جات در میادین میوه و تره بار + جدول

زمینه ورود بخش خصوصی به بورس فراهم شده است

استخدام کارمند اداری آقا جهت کار در دفتر مرکزی شرکت

استخدام مدیر فروش جهت همکاری در شرکت معتبر

استخدام کارمند اداری خانم جهت کار دفتری در تهران

پیوند بین آب و انرژی در حال تقویت شدن است

استخدام تکنسین برق و موتورخانه جهت کار در ساختمان

استخدام برنامه نویس در یک شرکت نرم افزاری در اصفهان

استخدام مدیر حقوقی در یک شرکت معتبر در تهران

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد برآرود نرخ 3.7 درصدی رشد اقتصادی در سال جاری

خیران ایرانی در خارج از کشور مدرسه می سازند/روش مشارکت مردم در ساخت مدرسه

استخدام کارشناس بازرگانی داخلی در یک شرکت معتبر در تهران

استخدام حسابدار با سابقه در یک شرکت معتبر در تهران

با حضور مسئولان استانی و مدیران ارشد گروه صنعتی این خودرو صورت گرفت رونمایی از محصول جدید ایران خودرو در مشهد

غارها به عنوان یک منبع ذخیره آب، یخ و منابع طبیعی، سرمایه ای برای آیندگان هستند

برداشت محصول انار در اندیمشک

حوزه مارون در جدال کشت پاییزه

دنباله روی از عناصر گردشگری هویت بخش، عاملی مهم در توسعه اقتصادی

فروش مشتری در پیتزا فروشی های تهران+ عکس

تخفیف خرید مرغ و گوشت برای هیات های عزاداری + قیمت ها

ناشران در تنگنای بی پولی مخاطبان

آزادی 188زندانی جرایم غیرعمد در استان زنجان

جهانگیری: روند اقتصاد کشور در مسیر درستی است

تلاش برای افزایش اشتغال در صنعت خودرو

بازار هفتگی و یکشنبه بازار اسلام آباد پایتخت پاکستان عکس:سیدبهادر حسینی

نیازمندی های استخدامی زنجان 2 مهر 96

دعوت به همکاری نمایندگی رسمی فروش بیمه عمر پاسارگاد

قیمت انواع موتورسیکلت در بازار تهران + جدول

ناکارآمدی WTO سبب حرکت کشورها به سمت تجارت دوجانبه

توقف پرداخت سود صندوق سرمایه گذاری بانکها

کشف نوشابه های انرژی زای قاچاق از داخل خودروهای لوکس وارداتی

دلالان در بازار انجیر فارس جولان می دهند

پرداخت 127 میلیاد تومان از بدهی گندم کاران زنجانی

چین به زودی رییس جدید بانک مرکزی خود را معرفی می کند

استخدام تزریق کار پلاستیک ماهر جهت کارگاه پلاستیک در قم

استخدام منشی جهت کار در آموزشگاه زبان در تهران

استخدام نیروی فتوشاپ کار آقا آشنا به طراحی بنر در قم

درخواست یک نماینده برای تشکیل جلسه غیرعلنی درباره وضعیت اقتصادی

کاهش صادرات خودروهای ایرانی

استخدام نگهبان ، سرایدار و کارگر ساده با جای خواب

استخدام نیرو آشنا با اینترنت جهت همکاری در تهران

استخدام آبدارچی متاهل با ضامن معتبر در تهران

استخدام بازاریاب تلفنی خانم جهت نیازمندیهای جام جم در قم

استخدام نگهدار و مراقب کودک و سالمند به طور شبانه روزی

استخدام منشی آشنا به امور حسابداری در شهر تهران

مسیر دلار در جاده نرخ جدید سود بانکی

تعیین سرمایه گذار انتقال آب گورگور به اردبیل

استخدام کارشناس روابط عمومی در تهران

تست تصادف جانبی کوچکترین و جدیدترین کراس اوور "ولوو" (+فیلم)

ذخیره بیست و دو میلیون مترمکعب بارشهای تابستانه هرمزگان در سازه های آبخیزداری

اخبار کوتاه جهان انرژی در 24 ساعت گذشته

آغاز سال آبی با کاهش 6 درصدی حجم مخزن سد ها

بازداشت معاون یکی از بانک های شهر الوند

گام بلند دانشگاه فنی حرفه ای در راستای اشتغال زایی

تأمین واکسن تب برفکی برای جمعیت دام سنگین

استخدام منشی آشنا به کامپیوتر جهت همکاری در تهران

استخدام بازاریاب تلفنی در شرکت پیشروترابر گیلان

استخدام نیروی صندوقدار خانم دارای سابقه جهت رستوران ارگ

صادرات حدود 11 میلیون دلاری گمرک مراغه در 6 ماهه نخست امسال

استخدام نیروی بازرگانی خانم در شرکت بازرگانی بین المللی در تهران

استخدام کارمند خانم مسلط به کامپیوتر جهت دفتر اداری

استخدام طراح و نقشه کش جهت شرکت مهندسی

"صادرات" متوقف، سهامداران "منتظر"

استخدام نیروی کارگر ساده جهت قالیشویی باران در شهر قم

استخدام تعدادی مشاور حقوقی جهت همکاری در تهران

استخدام کافه من جوان و با تجربه جهت کار در شرکت خصوصی

ساخت اولین خودروهای سایپا با پلت فرم جدیدSP100

استخدام توزیع کننده و راننده ایسوزو جهت گروه صنعتی لینا

عضو شورای شهر تهران: جمع آوری کودکان کار غیرعقلانی و غیراخلاقی است

قاتل ستایش محکوم به پرداخت 120 میلیون تومان به خانواده مقتول شد

آغاز اجرای 18 طرح پژوهشی و مرمت آثار روستای تاریخی ابیانه نطنز

عکس/ کشف نوشابه قاچاق از داخل خودروهای وارداتی

آزادی 188زندانی جرایم غیرعمد در استان زنجان

برداشت محصول انار در اندیمشک

انتقال 1800 حساب دولتی به بانک مرکزی

استخدام ناخدا، تاسیسات کار و کارگر خدمات در کیش

معرفی محصول هایما اس5 توربو اتوماتیک

هزینه تعمیر پنل پشتی آیفون 8؛ گران تر از تعویض نمایشگر

هشدار جدی مخابرات ایران به خریداران آیفون 10

افتتاح یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست با حضور معاون اول رییس جمهور

بادکردن تایرهای پنچر با پمپ جیبی در 40 ثانیه

بزرگترین فرودگاه جهان در پکن ساخته می شود (تصاویر)

آغاز فروش نقدی و اقساطی خودروهای هیوندای در ایران در طرح ویژه مهر ماه96 (+جدول و جزییات)

بازار مسکن، نوسان بین رکود و رشد جزیی

صادرات خودرو در پنج ماهه نخست سال 25 درصد کاهش یافت

نظرات موافق و مخالف حذف قیمت از روی برخی کالاها

کنایه سنگین رشیدپور به رامبد جوان+ عکس

افزایش قیمت چند خودروی وارداتی

استخدام منشی مدیر عامل مسلط به آفیس و امور اداری

استخدام فروشنده مجرد با حقوق ثابت و پورسانت عالی در قم

دلیل کندی ساخت جاده چهارخطه ازنا – شازند چیست؟

استخدام مونتازکار و نصاب کابینت ماهر در تهران

استخدام انباردار آشنا به سیستم کامپیوتر جهت سوپر مارکت

چک 15 میلیونی زن 74 ساله را روانه زندان کرد!

استخدام یک نفر آقا آشنا به کامپیوتر جهت دستگاه چاپ بنر

استخدام کارشناس فروش در بهین سامانه فردا/ تهران

رایگان شدن مترو برای ترغیب شدن اصفهانی ها!

استخدام منشی آشنا به تایپ جهت کار در محیطی سالم

استخدام مترجم خانم در یک شرکت معتبر در تهران

محکومیت 962 میلیون ریالی قاچاقچیان برنج در لرستان

نرخ انواع فرنگی جات در میادین میوه و تره بار + جدول

طرح های پتروشیمی ظرفیت های عظیمی در کشور ایجاد کردند

گزارش مرکز آمار نشان می دهد روند تورم معکوس شد

جلسه بررسی مشکلات کارگران هپکو و آذرآب در وزارت صنعت برگزار شد

سایپا در مسیر تحول و پیشرفتی بی سابقه

هر سال یک شاسی بلند جدید به بازار معرفی می کنیم/ استارت فروش هایما S5 در پایتخت معنوی ایران

فارس خبر می دهد گردش کار نحوه تخصیص تسهیلات اشتغال روستایی دولت به متقاضیان+ تصویر

حاشیه های یک بازارچه خیریه برای شهر آمل

نرخ رسمی ارزها ثابت ماند

استخدام نیروی بازرگانی جهت امور بازرگانی داخلی و خارجی در تهران

استخدام کارمند تور و پرواز داخلی و خارجی جهت آژانس مسافرتی

رییس اتاق ایران: توسعه اقتصادی مستلزم افزایش اعتماد بین دولت و بخش خصوصی است

مهرماه بهترین زمان تزریق واکسن آنفلوآنزا

استخدام منشی خانم جهت مطب پزشکی در تهران

معاون استانداری فارس: بانک ها محدودیتی برای پرداخت تسهیلات رونق تولید ندارند

روایت جهانی از رشد فولاد ایران

فارس گزارش می دهد نسخه جعلی اقتصاد مقاومتی از واشنگتن رسید/ تجربه اجرای نسخه های شکست خورده بانک جهانی تکرار می شود؟

استخدام سالن کار آقا جهت رستوران ارگ سالاریه در شهر قم

استخدام منشی آشنا به زبان و آفیس جهت کلینیک فیزیوتراپی

استخدام تعدادی نیرو جهت اطلاعات یک مجتمع تجاری

استخدام طراح خانم مسلط به 3DMAX و طراحی داخلی

خودروی پلت فرم SP100 به تولید رسید

استخدام تعدادی خیاط ماهر مانتو آقا در شهر قم

روند تورم معکوس شد

استخدام پیک موتوری جهت تالار ارس در شهر قم

استخدام تعدادی بازاریاب فعال آقا در شهر قم

50 صادر کننده برتر ملی تقدیر می شوند

امسال 61 گواهینامه تاییدیه ایمنی وکیفیت آسانسوردربروجرد صادرشد

کشف کالای قاچاق از داخل خودروهای وارداتی

توافق مشترک کرباسیان و سیف درباره صورتهای مالی بانکها+سند

افزایش21 میلیون تنی تولید محصولات کشاورزی در کشور

ثبت غیرقانونی پیش فروش مسکن در بنگاه ها/ پلیس به اتحادیه املاک هشدار داد

اعلام مهلت ارائه اظهارنامه مالیات برارزش افزوده دوره تابستان

چین بازار لباس مشکی را هم از تولیدکننده ایرانی می گیرد/ قاچاق پوشاک نسبت به چهار سال گذشته 50 درصد کاهش یافته است

کاهش 22 سانتی متری سطح تراز دریاچه ارومیه

انتقال 1800 حساب دولتی به بانک مرکزی

صعود 4 پله ای ایران در حوزه گردشگری

نابود شدن یک فراری نادر در آلمان به دلیل نقص فنی موتور/عکس

استخدام شرکت ادمین نت در قزوین

افشای اطلاعات مشتریان بانک ملی کانادا

استخدام طراح مسلط به فتوشاپ و ایندیزاین در اصفهان

شرایط مطالبه وجه چک های ضمانت

شرایط مطالبه وجه چک های ضمانت