مطالب مرتبط:
تاجگردون در برنامه دست خط: فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ زنگنه وزارت نفت را از نیروی انسانی تهی می کند/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
تاجگردون در برنامه دست خط: فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ زنگنه وزارت نفت را از نیروی انسانی تهی می کند/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
نقشه های یک آقازاده برای معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان:طرح تحول نظام سلامت ثمره تدبیر و عقلانیت دولت یازدهم بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 ساعت 16:302017-04-21فرهنگي

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود


آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

- هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به ایستگاه پایانی رسید دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان و مسؤولان شرکت کننده در این جشنواره، گفت: امیدوارم به شما دانشجویان در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت خوش گذشته باشد و خاطرات ماندگاری برای همه شما دانشجویان ثبت شده باشد.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن می فرماید: و اما بنعمت ربک فحدث این آیه خطاب خداوند بر بندگانش است و بدین معنا است که نعمت هایی که به شما دادیم را برشمارید و تکرار کنید و این آیه دربرگیرنده این است که همه انسانها باید نسبت به نعمت هایی که خداوند به آنها اعطا می کند، شاکر باشند.

قطعا با تکرار نعمت هایی که خداوند به همه ما داده، هم احساس رضایت در ما بیشتر می شود و هم نسبت به خداوند بیشتر شاکر خواهیم بود و نعمت هایی که خداوند به ما داده است افزون تر خواهد شد معاون وزیر بهداشت به شرایطی که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دولت قبل حاکم بود، اشاره کرد و توضیح داد: دو سال و ده ماه قبل که بنده مسؤولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را قبول کردم، چند روز بعد از انتصاب، یک گزارش محرمانه از ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص پژوهشی از محققان یک دانشگاه به دستم رسید و وقتی این گزارش بیست صفحه ای را خواندم، متاسفانه استفاده دانشجویان از مواد مخدر، دخانیات و داروهای روانگردان بسیار نگران کننده بود.

فراهانی ادامه داد: هر چند درصد استفاده دانشجویان از مواد دخانیات و داروهای روانگردان که در این گزارش ذکر شده بود در خصوص دانشجویان علوم پزشکی کمتر از متوسط وزارت علوم و دانشگاه آزاد بود، اما وقتی این درصد کم را در عدد دانشجویان علوم پزشکی کشور ضرب کردم به این نکته رسیدم که حتی این تعداد محدود، شمارشان از جمع صندلی های چند سالن اجتماعات بیشتر می شود، بنابراین به خاطر این مساله تا صبح قدم می زدم و خوابم نمی برد و اعتراف می کنم که بگویم آن موقع از قبول مسؤولیت در معاونت فرهنگی و دانشجویی پشیمان شدم اما چاره ای نبود و باید این راه و مسؤولیت خطیر را ادامه می دادم.

رییس هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، افزود: دو هفته بعد از این ماجرا جلسه شورای مرکزی انضباطی تشکیل شد و در این جلسه پرونده ای مطرح شد مبنی بر اینکه یک دانشجوی علوم پزشکی که به دام اعتیاد گرفتار شده بود و سه بار به وی فرصت ترک داده بودند اما به دلیل اینکه موفق به ترک اعتیاد نشده بود حکم اخراج از دانشگاهش صادر شده بود و من در آن جلسه به عنوان رییس شورای مرکزی انضباطی باید حکم اخراج این دانشجو را امضا می کردم.

در آن جلسه پدری مقابل من نشسته بود که گفت من کارگرم و تمام سرمایه ام را صرف فرزندم کردم و روزی که من آن فرزند را به شما تحویل دادم سالم بود و شما مسؤولان قصد دارید یک فرد بیمار را به من تحویل دهید و شما با اخراج فرزندم من و زندگی ام را نابود می کنید و می گفت سهم شما در این نابودی چیست؟ فشار و ناراحتی من موقعی بیشتر شد که در همان سال خبرهای متعددی در خصوص خودکشی های موفق دانشجویان منتشر می شد و تقریبا هر یک و ماه و نیم یک دانشجو مبادرت به خودکشی موفق می کرد.

فراهانی با اشاره به تکرار اخبار ناگوار مربوطه به خودکشی های موفق در ابتدای مسؤولیت خود، تصریح کرد: هر لحظه که تلفن همراهم به صدا در می آمد و شماره یکی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها را روی صفحه تلفن همراهم می دیدم، نفسم به شماره می افتاد و باخودم می گفتم که آیا فرد دیگری تن به خودکشی موفق داده است؟ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: وقتی درخصوص خودکشی ها مطالعاتی کردم و این مطالعات و تحقیقات نشان داد که افسردگی در میان دانشجویان پزشکی در حال افزایش است و زمانی که این موضوع را مطرح کردم، از سوی برخی افراد به طور غیرمستقیم مورد عتاب قرار گرفتم، اما چند ماه بعد جلسه ای درخصوص آسیب های اجتماعی در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد که در این جلسه صحت گفته های ما به اثبات رسید.

معاون وزیر بهداشت، وضعیت فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی را در دولت گذشته اسفناک توصیف کرد و گفت: در حوزه فرهنگی نیز در دولت گذشته وضعیت خوبی نداشتیم و واقعا وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی تعداد محدودی کانون فرهنگی فعالیت می کردند و برخی از این کانون ها حتی وجود خارجی نداشتند و تنها تشکل هایی روی کاغذ بودند، گفت: متاسفانه در آن زمان در حوزه فرهنگی در دانشگاه ها اقدامی مفید و موثر انجام نمی شد.

البته در سطح ملی یک جشنواره فرهنگی برگزار می شد که بنده به رسم انصاف از تمام همکاران و اسلاف خود تشکر می کنم که این بستر و فضاها را ایجاد کردند و ما این بسترها را از آنها تحویل گرفتیم، ارتقا و ادامه دادیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر این که در حوزه سیاسی نیز در دانشگاه ها وضعیت خوبی حاکم نبود گفت:در دولت قبل در اکثر دانشگاه ها افکار و اندیشه های موجود در جامعه، نماینده ای در دانشگاه ها نداشتند و آن تفکری که به استناد دو انتخابات اخیر تفکر اکثریت را تشکیل می داد، در اکثر دانشگاه های کشور نماینده ای در تشکل های اسلامی دانشجویی نداشت.

بنابراین در حوزه سیاسی هم در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فضایی نامطلوبی حاکم بود.

فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات مالی دانشگاه های علوم پزشکی در زمان قبول مسؤولیت خود به عنوان یکی دیگری از موانع موجود اشاره کرد و گفت: در حوزه منابع مالی نیز باید بگویم که اوضاع از این هم بدتر بود و منابع مالی دانشگاه ها، کفاف غذای دانشجویان ما را نمی داد، چه برسد به اینکه در حوزه فرهنگی بخواهیم کار موثری انجام دهیم.

رییس هشتمین جشنواره وزارت بهداشت، گفت: ما با این شرایط بد فرهنگی و با این آشفتگی کار و مسئولیت را قبول کردیم.

در آن زمان در هر طرف آشفتگی حاکم بود، منابع مالی اندک، آسیب های اجتماعی رو به تزاید، رکود فرهنگی و سیاسی و این که عناصر ذی مدخل و ذی نفود در اداره دانشگاه ها وجود داشتند که فهم و درک درستی از فضای دانشگاهی نداشتند و آنها به سبک مدیران محافظه کار و راحت طلب عمل می کردند که آرامش خود را بر مسائل مهم تر ترجیح می دادند.

اما خوشبختانه باید گفت فضای امروز دانشگاه ها به طرز محسوسی تغییر کرده، و این حاصل تدبیر و امید است.

فراهانی افزود: مایلم به شما دوستان بگویم که در سال گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی هیچ خودکشی موفقی به وقوع نپیوسته و هیچ دانشجویی در طول زمانی که من مدیریت را بر عهده گرفتیم به علت آسیب های اجتماعی از دانشگاه اخراج نشده است و مهمتر آنکه هیچ دانشجوی ستاره داری در دانشگاه ها نداریم و اکثر دانشگاه های ما تشکل ها و نهادهای دانشجویی مختلف علمی، فرهنگی و دانشجویی دارند و با افتخار می گوییم که همه اندیشه های سیاسی کشور در دانشگاه های ما نمایندگانی دارند.

هرچند فشار و استرس هایی که بر ما وارد شده پایان نیافته و انگار سرنوشت محتوم ما این است که همیشه دچار این استرس ها باشیم.

آن روزهایی را می گویم که باید برای احضار یا بازداشت یک دانشجو غمگین و خجل باشیم و تا مشکل را حل نکنیم، آرام و قرار نداشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره شرایط موجود امروز در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تصریح کرد: در اکثر دانشگاه های ما کانون های فرهنگی به طور کامل فعال شده اند و ما در اکثر دانشگاه هایمان نهادهای فرهنگی، هنری، علمی و نشریات دانشجویی فعال داریم و در تعدادی از این دانشگاه ها که این اتفاق به وقوع نپیوسته است، به جد پیگیر این قضیه هستیم که مانند دانشگاه های دیگر فضای فرهنگی با نشاطی حاکم شود.

فراهانی به مثلث ساختارهای فرهنگی کانون ها، آموزش برای ارتقاء و جشنواره های فرهنگی برای ایجاد انگیزه و دیده شدن دانشجویان اشاره کرد و گفت: امیدوارم جشنواره های فرهنگی بتواند رسالت خود را با محوریت این ارکان ادامه بدهد.

جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سه سال گذشته به دنبال تحقق این اهداف بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ادامه داد: چند توصیه برادرانه به شما دانشجویان می کنم و آن این که هنر بسته ای از مهارت ها، خلاقیت ها و زیبایی هاست و هرگز یادمان نرود در این دنیا چند روزی میهمان هستیم اما در بی نهایت جای دیگری در انتظار ماست و توصیه دومم این است که حتما به مطالعه و تحقیق و تدبر برای تولید آثاری با پشتوانه های قوی تر اهتمام ورزید و در خواست سوم من این است که شما دانشجویان که امروز به تحصیل مشغولید و چند روزی دیگر فارغ التحصیل می شوید به دنبال انتقال تجربیات تان به نسل های دیگر باشید تا ان شاءالله هر سال شاهد یک فعالیت فرهنگی قوی تر باشیم.

فراهانی ادامه داد: این شش روز برگزاری جشنواره فرهنگی به خوبی نشان داد که شما دانشجویان فهم کاملی از فعالیت های فرهنگی و جشنواره های اینچنینی دارید.

پس همواره به تفاوت های فرهنگی، قومیتی و مذهبی احترام بگذارید.

ما باید آیین گفت وگو و مدارا و تحمل یکدیگر با یاد بگیریم.

نلسون ماندلا در فرازهایی از صحبت هایش گفته بود که می بخشم اما فراموش نمی کنم.

فکر می کنم باید از این سخن بزرگ درس بگیریم و برای آن که ایران بزرگی داشته باشید باید ببخشیم و بارها فراموش کنیم.

رییس هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: اگر قوت و قدرتی در جشنواره هشتم بود قطعا سهم عمده آن مربوط به شما و ده ها هزار دانشجویی است که شورانگیز و شاعرانه در این جشنواره حضور داشید و سهم دیگر مربوط به سفیران جشنواره است که تلاششان را مصروف برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی کردند.

در اینجا جا دارد از مسؤولان دبیرخانه دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های تابعه وزارت علوم که به جد در برگزاری این جشنواره فرهنگی به ما کمک کردند، تشکر کنم و اگر در برگزاری این رویداد فرهنگی نقصی بود به خاطر آن من و همکارانم را ببخشید و دعا کنید که خداوند به خاطر قصوری که داشتیم در آن دنیا از ما بگذرد و ما را ببخشد.

میهمانان ویژه فرهاد قائمیان دبیر بخش فیلم که به دلیل فیلمبرداری، در ایام جشنواره در این رویداد حضور نداشت برای نخستین بار به پردیس تئاتر تهران آمد و در اختتامیه شرکت و در دو بخش جایزه اهدا کرد.

سیما تیرانداز دبیر بخش تئاتر و بابک زرین دبیر بخش موسیقی هم در اختتامیه حضور داشت.

در این مراسم برگزیدگان بخش تئاتر و موسیقی معرفی و جوایزشان را دریافت کردند.

دکتر عبدالله جاسبی رییس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سعید نمکی معاون اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، محمد رحمانیان، آزیتا حاجیان، کوروش نریمانی، محسن قصابیان، امیرکاوه آهنین جان، افسر اسدی، فریدون شهبازیان، شهرام کرمی، حسین علیشاپور، پوریا اخواص، مسیح تحویلداری و بهرام شاه محمدلو در کنار تعدادی از معاونان فرهنگی و دانشجویی استان های مختلف در این مراسم حضور داشتند.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت 25 تا 30 فروردین ماه در رشته های ادبی، فیلم، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزارت بهداشت - جشنواره فرهنگی - دانشجویان - فرهنگی - بهداشت - جشنواره - وزارت - دانشگاه - فراهانی - دانشجویی - ستاد مبارزه با مواد مخدر - وزیر بهداشت - معاون - گزارش - مبارزه با مواد مخدر - مواد مخدر - علوم - هایی - اختتامیه - معاون وزیر بهداشت - پزشکی - دخانیات - دولت - سالن - دکتر - برگزار - دانشگاه آزاد - تعطیل - تئاتر - پردیس

آخرین اخبار سرویس:
تصاویر/ آتش سوزی سینما رکس آبادان

تیپ کوروش کوروش تهامی و همسرش در یک مراسم

نمایشگاه خوشنویسی اسلامی «القلم» در اسلام آباد برگزار می شود

فراخوان اولین کتاب سال گرافیک مذهبی تمدید شد

حمام شیخ بهایی و برخی از خانه های تاریخی شهر اصفهان احیا می شود

بازیگران ایران و جهان که بیشترین شباهت را به هم دارند+تصاویر

نویسنده «تک تیرانداز آمریکایی»، «جورج واشنگتن» را می سازد

رضا عطاران در کنار دخترش

در طول 12 سال گذشته یک لحظه از موضوعات فرهنگی و اجتماعی غفلت نکردم/ هیچ کاری نیست که انجام دهید و حاشیه ای بر آن ننویسند و نگویند

آیین بزرگداشت روز جهانی عکاسی

مسئولان تئاتر عروسکی را بچه بازی می دانند/ حال مرکز یونیما و تئاتر عروسکی اصفهان خوب نیست

خانم بازیگر: سریال «آرمان دو» یک تجربه تازه

آزاده نامداری جواب حسام نواب صفوی را داد+عکس

فیلم/ قالیباف: یکی از موفق ترین کارهای ما در شهرداری تهران شفافیت مالی است

بازگشت خواننده موسیقی ایرانی پس از چهارسال به ایران/عکس

مراسم اولین دوره اعطای نشان انجمن عکاسان مطبوعاتی

معرفی «مردان گریه نمی کنند» برای اسکار خارجی

واکنش تند و تیز علی ضیا به سوالی درباره ازدواجش + فیلم

نظر فاطمه گودرزی در مورد وضعیت کنونی سینما

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی + تصاویر

لاهیجان ظرفیت اجرای تئاتر خیابانی در طول سال را دارد

بهرام رادان: فیلم ها را زود قضاوت نکنید

واکنش آزاده نامداری به شوخی اینستاگرامی نواب صفوی

ببخشید که ترامپ را انتخاب کردیم! + عکس

چرا بازی های ژانر وحشت با سلاح ترسناک تر هستند

مراسم دعای اسلامی در بزرگترین جشنواره مسیحیان انگلستان

تغییرات در شیوه اجرای جشن «لاک پشت پرنده»

فیلم تعمیر موتور کارکرده را در 3000 عکس ببینید

آموزش، مهم تر از مهمانی و گردش

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

تصاویری از نمایشگاه هنر اسلامی در سالن شهرداری هیوستون آمریکا

"ساعت 5 عصر" هفت میلیاردی شد

روزیاتو: با 10 فیلم عاشقانه ای آشنا شوید که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

اپل جدیدترین فیلم های هالیوود را در اختیار کاربرانش قرار می دهد

28 مرداد؛ سالروز فاجعه آتش سوزی سینما رکس آبادان

میزان فروش مجموعه ی The Conjuring از یک میلیارد دلار عبور کرد

برگزیدگان هشتمین جشنواره سراسری تئاتر خیابانی لاهیجان معرفی شدند

برداشت برنج از شالیزارهای مازندران+فیلم

حامد بهداد و مادرش در جشن منتقدان سینما! +عکس

ریتم مناسب «مفیستو»، مهم ترین عامل همراهی تماشاگر با این نمایش است

وزیر پیشنهادی ارشاد تدوین برنامه برای ایجاد توازن رسانه ای را اولویت قرار دهد

برگزاری جشن تولد 38 سالگی امیرمهدی ژوله در کنار همسرش! +عکس

رضا عطاران برای کمال تبریزی بازی می کند

ثروت عظیم بازیگر زن مشهور از کجا آمده است؟

وقتی جعفرپناهی خودش جایزه دولتی می گرفت!+عکس

بازگشت خواننده موسیقی ایرانی پس از چهارسال به ایران/عکس

شباهت ساناز هاشم پور به پدرش جمشید هاشم پور! عکس

آرمان شهر، همان شهر فرهنگی است

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی + عکس

ضعف ساختاری در ساخت فیلم های دفاع مقدسی

آقای بازیگر و پسرش /عکس

نگار جواهریان و آتیلا پسیانی در یک تئاتر

ثروت عظیم بازیگر زن مشهور از کجا آمده است؟

مجید خراطها و پدرش /عکس

بازدید نقاش برجسته کشور از موزه بانک سپه

عکس|حیوان خانگی بامزه خانم بازیگر چیست؟!

واکنش جمشید مشایخی به حواشی جشن منتقدان/ هیچکس نمی تواند کسی را خراب کند

دفاع کارشناس من و تو از شهید حججی در برابر وطن فروشان خارج نشین + فیلم

چه کسانی سینما رکس را به آتش کشیدند؟+تصاویر

جمشید هاشم پور و دخترش در یک جشن+عکس

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی/ عکس

فاز سوم «لیسانسه ها» ساخته می شود

ال کلاسیکو روی پرده سینما

مجموعه شعر «برفی که بر ماه باریده» در اندیمشک نقد می‎شود

حامد بهداد و مادرش در جشن منتقدان سینما! +عکس

بازگشت خواننده موسیقی ایرانی پس از چهارسال به ایران/عکس

نگار جواهریان و آتیلا پسیانی در یک تئاتر

برگزاری جشن تولد 38 سالگی امیرمهدی ژوله در کنار همسرش! +عکس

"ساعت 5 عصر" هفت میلیاردی شد

شباهت ساناز هاشم پور به پدرش جمشید هاشم پور! عکس

طنز نوشته های کوتاه جدید و جالب (34)

عکس|حیوان خانگی بامزه خانم بازیگر چیست؟!

آموزش، مهم تر از مهمانی و گردش

برداشت برنج از شالیزارهای مازندران+فیلم

واکنش آزاده نامداری به شوخی اینستاگرامی نواب صفوی

قدکوتاه ترین زنان هالیوود/عکس

بازیگران مشهوری که با فرزندانشان همبازی شده اند | عکس

شوخی کردن سحر قریشی با سبیل های بهنام بانی! عکس

واکنش جمشید مشایخی به حواشی جشن منتقدان/ هیچکس نمی تواند کسی را خراب کند

دفاع کارشناس من و تو از شهید حججی در برابر وطن فروشان خارج نشین + فیلم

چه کسانی سینما رکس را به آتش کشیدند؟+تصاویر

واکنش مشایخی به حواشی جشن منتقدان و انتقادش از انتظامی

واکنش مشایخی به حواشی جشن منتقدان و انتقادش از انتظامی

چرا بازی های ژانر وحشت با سلاح ترسناک تر هستند

چرا بازی های ژانر وحشت با سلاح ترسناک تر هستند

ثروت عظیم بازیگر زن مشهور از کجا آمده است؟

معرفی عروسک بومی 1000 ساله ایرانی!

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی/ عکس

جشن منتقدان خانه سینما عامل واقعی احیای درگیری تاریخی مشایخی و انتظامی

فاز سوم «لیسانسه ها» ساخته می شود

بازیگر زن به همراه حیوان خانگی اش +عکس

ثروت عظیم بازیگر زن مشهور از کجا آمده است؟

جشن منتقدان خانه سینما عامل واقعی درگیری قدیمی مشایخی و انتظامی

مجموعه شعر «برفی که بر ماه باریده» در اندیمشک نقد می‎شود

مراسم اولین دوره اعطای نشان انجمن عکاسان مطبوعاتی

دانلود سریال کره ای قوی ترین پیک Strongest Deliveryman

نصرالله رادش و همسر دومش در پشت صحنه برنامه دورهمی! +عکس

مراسم دعای اسلامی در بزرگترین جشنواره مسیحیان انگلستان

لیلا بلوکات در "آرام و سرد"

جشنواره مار در هند برگزار شد+تصاویر

بازیگر سرشناس سینما بر اثر عارضه قلبی درگذشت

پخش یک سریال مهیج از رادیو نمایش

بازیگر سرشناس سینما بر اثر عارضه قلبی درگذشت

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

چالش عجیب بالیوودی ها بخاطر کمبود توالت! +عکس

همبازی آرنولد و راکی در سن 76 سالگی از دنیا رفت+عکس

چالش عجیب بالیوودی ها بخاطر کمبود توالت! +عکس

بازیگران ایران و جهان که بیشترین شباهت را به هم دارند+تصاویر

دلتنگ تئاتر هستم

اپل جدیدترین فیلم های هالیوود را در اختیار کاربرانش قرار می دهد

پایان نگارش فیلمنامه «پایتخت 5» نزدیک است

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

تصاویر/ جشنواره "الهه مار" در هند

قالیباف: شهرداری هرکاری می کند، حاشیه می سازند

عکاسان ایران خانه دار می شوند

روزیاتو: با 10 فیلم عاشقانه ای آشنا شوید که بر اساس واقعیت ساخته شده اند

تصاویری از نمایشگاه هنر اسلامی در سالن شهرداری هیوستون آمریکا

ساخت ماجرای فرار از زندان مدافع حرم از چنگال تروریست ها در اوج

هنر خوشنویسی، هنر مقدس و عرفانی ایرانیان به شمار می آید

پوستر جایزه هنری «قلب تهران» طراحی شد

فروش «ساعت 5 عصر» از 7 میلیارد عبور کرد

موزه خوشنویسی ایران افتتاح شد

در طول 12 سال گذشته یک لحظه از موضوعات فرهنگی و اجتماعی غفلت نکردم/ هیچ کاری نیست که انجام دهید و حاشیه ای بر آن ننویسند و نگویند

عکس/ اثر هنری جدید و زیبای همسر سپهر حیدری

عکس/ اثر هنری جدید و زیبای همسر سپهر حیدری

گرامی داشت هفتادودومین سالگرد استقلال جمهوری اندونزی در برج میلاد تهران

به بهانه سالمرگ سیمین بهبهانی: مرا هزار امید است و هر هزار تویی

درآمد چشمگیر ترکیه از صادرات سریال

6زوج نیازمند شوشتری به خانه بخت رفتند

درآمد چشمگیر ترکیه از صادرات سریال

عکاسان در خیابان شریعتی خانه دار می شوند

اعتراف خواننده رپ به قتل ناپدری در هواخواهی از مادر + عکس

عکس می تواند تأثیر شگرفی بر نگاه و اندیشه مردم یک جامعه بگذارد

خبرهای کوتاه قزوین + فیلم

دانلود سریال لوک کیج Luke Cage فصل اول

تیپ فاطمه گودرزی در جشنواره منتقدان +عکس

پایان سومین جشنواره ملی اسباب بازی

آرمان شهر، همان شهر فرهنگی است

ممیزی یک سریال در میانه راه

فیلم تعمیر موتور کارکرده را در 3000 عکس ببینید

مهلت ارسال آثار به جشنواره فیلم رشد تا 15 شهریور 96 تمدید شد

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد عنوان کرد اعتقاد دولت مبنی بر عقب نشینی به نفع بخش خصوصی در مطبوعات

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح +عکس

بهنوش طباطبایی روز جهانی عکاسی را تبریک گفت +عکس

هایلایت (458)

«لیسانسه ها» هم سه گانه شد!

سورپرایز کارگردان سریال عاشقانه برای مخاطبانش

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح بالیوود+عکس

جلوه هایی رنگین از رنج شیرین + فیلم

ضرورت تدوین برنامه اعضای شوراهای شهر و روستا + فیلم

قائم مقام دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران منصوب شد

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح +عکس

یادمان رکس در خور شاَن شهدای این سینما نیست

فرزند جانبازی که رو پای خود ایستاد

یادبود برای وحید نصیریان در «چارسو»

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی+ عکس

واکنش جمشید مشایخی به حواشی جشن منتقدان و انتقادش از انتظامی

در سینما و تئاتر چه خبر است؟

مجموعه خبری 27 مرداد 96

قلم دوربین/ از عکاسی که در قاب دوربین رفت تا جشنواره آتش بازی در قلب ژاپن

تصاویر دلخراش از آتش سوزی در سینما رکس آبادان

تدوین سندهای آمایشی ملی در استان ها+فیلم

قائم مقام دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران منصوب شد

ببخشید که ترامپ را انتخاب کردیم! + عکس

30 مرداد یادبود وحید نصیریان

هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان پایان یافت

3 اثر جدید از «ادبیات کهن» برای نوجوانان

شناسایی و کشف دیوار جنوبی پارسه

چالشی عجیب میان بازیگران مطرح بالیوود+عکس

تجلی اقتصاد مقاومتی به همت کشاورز جهرمی + فیلم

40 طرح برای کمیته پیشگیری از مواد مخدر در استان+فیلم

غوغای علیپورها در تالار وحدت

پوراندخت وفادار: پیشنهاد کردم محمد معتمدی آثار را بخواند

جشن تولد «حسین علیزاده» در اختتامیه نمایش «لامبورگینی»

برگزاری جشنواره دوقلوها در شیراز

خلق نماد هنر ایرانی با دستان هنرمندان پارسی+ فیلم

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی + عکس

برنامه های عباس صالحی، وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی

واکنش آزاده نامداری به شوخی جنجالی نواب صفوی/ عکس

از اینستاگرام چهره ها چه خبر؟

دنیرو | حضور موفق شوالیه سینما در تلویزیون

جشنواره کتابخوانی رضوی امسال بسیار خوب و چشمگیر برگزار شد

تصاویر: این سوژه نجـیب است!

پوشش و گریم هلیا امامی در پشت صحنه یک فیلم (عکس)

وقتی که مه لقا باقری رنگ مانتو و موهایش را سِت می کند! +عکس

مدیران تلویزیون فردا در شهرک غزالی/ منوچهر هادی «پاهای بیقرار» را کلید می زند

پوستر جایزه هنری «قلب تهران» طراحی شد

چهره بدون آرایش بازیگر زن جوان! + عکس

اعلام برنامه های یازدهمین جشنواره ملی موسیقی جوان

مساجد؛ عامل گسترش معنویت در جامعه

«پنجره در پنجره» به خانه موزه انتظامی می آید

سفرگروه مدد به رودبارجنوب +فیلم

افتخارآفرینی دانش آموزان هرمزگانی در جشنواره نوجوان خوارزمی

اختتامیه جشنواره تئاترخیابانی شهروند در لاهیجان

تلاش زن دیوانه برای دار زدن فرزندش به صورت آنلاین +فیلم

ضعف ساختاری در ساخت فیلم های دفاع مقدسی

محسن کیایی در لونه زنبور+عکس

اختتامیه جشنواره تئاترخیابانی شهروند درلاهیجان

تئاتر امروز سرگردان شده است/ مدعیان روشنفکری تبعات مشکلات تئاتر را مشاهده کنند

واکنش آزاده نامداری به شوخی نواب صفوی

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود