مطالب مرتبط:
تاجگردون در برنامه دست خط: فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ زنگنه وزارت نفت را از نیروی انسانی تهی می کند/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
تاجگردون در برنامه دست خط: فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ زنگنه وزارت نفت را از نیروی انسانی تهی می کند/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
نقشه های یک آقازاده برای معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان:طرح تحول نظام سلامت ثمره تدبیر و عقلانیت دولت یازدهم بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 ساعت 16:302017-04-21فرهنگي

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود


آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

- هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به ایستگاه پایانی رسید دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان و مسؤولان شرکت کننده در این جشنواره، گفت: امیدوارم به شما دانشجویان در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت خوش گذشته باشد و خاطرات ماندگاری برای همه شما دانشجویان ثبت شده باشد.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن می فرماید: و اما بنعمت ربک فحدث این آیه خطاب خداوند بر بندگانش است و بدین معنا است که نعمت هایی که به شما دادیم را برشمارید و تکرار کنید و این آیه دربرگیرنده این است که همه انسانها باید نسبت به نعمت هایی که خداوند به آنها اعطا می کند، شاکر باشند.

قطعا با تکرار نعمت هایی که خداوند به همه ما داده، هم احساس رضایت در ما بیشتر می شود و هم نسبت به خداوند بیشتر شاکر خواهیم بود و نعمت هایی که خداوند به ما داده است افزون تر خواهد شد معاون وزیر بهداشت به شرایطی که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دولت قبل حاکم بود، اشاره کرد و توضیح داد: دو سال و ده ماه قبل که بنده مسؤولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را قبول کردم، چند روز بعد از انتصاب، یک گزارش محرمانه از ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص پژوهشی از محققان یک دانشگاه به دستم رسید و وقتی این گزارش بیست صفحه ای را خواندم، متاسفانه استفاده دانشجویان از مواد مخدر، دخانیات و داروهای روانگردان بسیار نگران کننده بود.

فراهانی ادامه داد: هر چند درصد استفاده دانشجویان از مواد دخانیات و داروهای روانگردان که در این گزارش ذکر شده بود در خصوص دانشجویان علوم پزشکی کمتر از متوسط وزارت علوم و دانشگاه آزاد بود، اما وقتی این درصد کم را در عدد دانشجویان علوم پزشکی کشور ضرب کردم به این نکته رسیدم که حتی این تعداد محدود، شمارشان از جمع صندلی های چند سالن اجتماعات بیشتر می شود، بنابراین به خاطر این مساله تا صبح قدم می زدم و خوابم نمی برد و اعتراف می کنم که بگویم آن موقع از قبول مسؤولیت در معاونت فرهنگی و دانشجویی پشیمان شدم اما چاره ای نبود و باید این راه و مسؤولیت خطیر را ادامه می دادم.

رییس هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، افزود: دو هفته بعد از این ماجرا جلسه شورای مرکزی انضباطی تشکیل شد و در این جلسه پرونده ای مطرح شد مبنی بر اینکه یک دانشجوی علوم پزشکی که به دام اعتیاد گرفتار شده بود و سه بار به وی فرصت ترک داده بودند اما به دلیل اینکه موفق به ترک اعتیاد نشده بود حکم اخراج از دانشگاهش صادر شده بود و من در آن جلسه به عنوان رییس شورای مرکزی انضباطی باید حکم اخراج این دانشجو را امضا می کردم.

در آن جلسه پدری مقابل من نشسته بود که گفت من کارگرم و تمام سرمایه ام را صرف فرزندم کردم و روزی که من آن فرزند را به شما تحویل دادم سالم بود و شما مسؤولان قصد دارید یک فرد بیمار را به من تحویل دهید و شما با اخراج فرزندم من و زندگی ام را نابود می کنید و می گفت سهم شما در این نابودی چیست؟ فشار و ناراحتی من موقعی بیشتر شد که در همان سال خبرهای متعددی در خصوص خودکشی های موفق دانشجویان منتشر می شد و تقریبا هر یک و ماه و نیم یک دانشجو مبادرت به خودکشی موفق می کرد.

فراهانی با اشاره به تکرار اخبار ناگوار مربوطه به خودکشی های موفق در ابتدای مسؤولیت خود، تصریح کرد: هر لحظه که تلفن همراهم به صدا در می آمد و شماره یکی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها را روی صفحه تلفن همراهم می دیدم، نفسم به شماره می افتاد و باخودم می گفتم که آیا فرد دیگری تن به خودکشی موفق داده است؟ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: وقتی درخصوص خودکشی ها مطالعاتی کردم و این مطالعات و تحقیقات نشان داد که افسردگی در میان دانشجویان پزشکی در حال افزایش است و زمانی که این موضوع را مطرح کردم، از سوی برخی افراد به طور غیرمستقیم مورد عتاب قرار گرفتم، اما چند ماه بعد جلسه ای درخصوص آسیب های اجتماعی در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد که در این جلسه صحت گفته های ما به اثبات رسید.

معاون وزیر بهداشت، وضعیت فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی را در دولت گذشته اسفناک توصیف کرد و گفت: در حوزه فرهنگی نیز در دولت گذشته وضعیت خوبی نداشتیم و واقعا وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی تعداد محدودی کانون فرهنگی فعالیت می کردند و برخی از این کانون ها حتی وجود خارجی نداشتند و تنها تشکل هایی روی کاغذ بودند، گفت: متاسفانه در آن زمان در حوزه فرهنگی در دانشگاه ها اقدامی مفید و موثر انجام نمی شد.

البته در سطح ملی یک جشنواره فرهنگی برگزار می شد که بنده به رسم انصاف از تمام همکاران و اسلاف خود تشکر می کنم که این بستر و فضاها را ایجاد کردند و ما این بسترها را از آنها تحویل گرفتیم، ارتقا و ادامه دادیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر این که در حوزه سیاسی نیز در دانشگاه ها وضعیت خوبی حاکم نبود گفت:در دولت قبل در اکثر دانشگاه ها افکار و اندیشه های موجود در جامعه، نماینده ای در دانشگاه ها نداشتند و آن تفکری که به استناد دو انتخابات اخیر تفکر اکثریت را تشکیل می داد، در اکثر دانشگاه های کشور نماینده ای در تشکل های اسلامی دانشجویی نداشت.

بنابراین در حوزه سیاسی هم در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فضایی نامطلوبی حاکم بود.

فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات مالی دانشگاه های علوم پزشکی در زمان قبول مسؤولیت خود به عنوان یکی دیگری از موانع موجود اشاره کرد و گفت: در حوزه منابع مالی نیز باید بگویم که اوضاع از این هم بدتر بود و منابع مالی دانشگاه ها، کفاف غذای دانشجویان ما را نمی داد، چه برسد به اینکه در حوزه فرهنگی بخواهیم کار موثری انجام دهیم.

رییس هشتمین جشنواره وزارت بهداشت، گفت: ما با این شرایط بد فرهنگی و با این آشفتگی کار و مسئولیت را قبول کردیم.

در آن زمان در هر طرف آشفتگی حاکم بود، منابع مالی اندک، آسیب های اجتماعی رو به تزاید، رکود فرهنگی و سیاسی و این که عناصر ذی مدخل و ذی نفود در اداره دانشگاه ها وجود داشتند که فهم و درک درستی از فضای دانشگاهی نداشتند و آنها به سبک مدیران محافظه کار و راحت طلب عمل می کردند که آرامش خود را بر مسائل مهم تر ترجیح می دادند.

اما خوشبختانه باید گفت فضای امروز دانشگاه ها به طرز محسوسی تغییر کرده، و این حاصل تدبیر و امید است.

فراهانی افزود: مایلم به شما دوستان بگویم که در سال گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی هیچ خودکشی موفقی به وقوع نپیوسته و هیچ دانشجویی در طول زمانی که من مدیریت را بر عهده گرفتیم به علت آسیب های اجتماعی از دانشگاه اخراج نشده است و مهمتر آنکه هیچ دانشجوی ستاره داری در دانشگاه ها نداریم و اکثر دانشگاه های ما تشکل ها و نهادهای دانشجویی مختلف علمی، فرهنگی و دانشجویی دارند و با افتخار می گوییم که همه اندیشه های سیاسی کشور در دانشگاه های ما نمایندگانی دارند.

هرچند فشار و استرس هایی که بر ما وارد شده پایان نیافته و انگار سرنوشت محتوم ما این است که همیشه دچار این استرس ها باشیم.

آن روزهایی را می گویم که باید برای احضار یا بازداشت یک دانشجو غمگین و خجل باشیم و تا مشکل را حل نکنیم، آرام و قرار نداشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره شرایط موجود امروز در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تصریح کرد: در اکثر دانشگاه های ما کانون های فرهنگی به طور کامل فعال شده اند و ما در اکثر دانشگاه هایمان نهادهای فرهنگی، هنری، علمی و نشریات دانشجویی فعال داریم و در تعدادی از این دانشگاه ها که این اتفاق به وقوع نپیوسته است، به جد پیگیر این قضیه هستیم که مانند دانشگاه های دیگر فضای فرهنگی با نشاطی حاکم شود.

فراهانی به مثلث ساختارهای فرهنگی کانون ها، آموزش برای ارتقاء و جشنواره های فرهنگی برای ایجاد انگیزه و دیده شدن دانشجویان اشاره کرد و گفت: امیدوارم جشنواره های فرهنگی بتواند رسالت خود را با محوریت این ارکان ادامه بدهد.

جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سه سال گذشته به دنبال تحقق این اهداف بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ادامه داد: چند توصیه برادرانه به شما دانشجویان می کنم و آن این که هنر بسته ای از مهارت ها، خلاقیت ها و زیبایی هاست و هرگز یادمان نرود در این دنیا چند روزی میهمان هستیم اما در بی نهایت جای دیگری در انتظار ماست و توصیه دومم این است که حتما به مطالعه و تحقیق و تدبر برای تولید آثاری با پشتوانه های قوی تر اهتمام ورزید و در خواست سوم من این است که شما دانشجویان که امروز به تحصیل مشغولید و چند روزی دیگر فارغ التحصیل می شوید به دنبال انتقال تجربیات تان به نسل های دیگر باشید تا ان شاءالله هر سال شاهد یک فعالیت فرهنگی قوی تر باشیم.

فراهانی ادامه داد: این شش روز برگزاری جشنواره فرهنگی به خوبی نشان داد که شما دانشجویان فهم کاملی از فعالیت های فرهنگی و جشنواره های اینچنینی دارید.

پس همواره به تفاوت های فرهنگی، قومیتی و مذهبی احترام بگذارید.

ما باید آیین گفت وگو و مدارا و تحمل یکدیگر با یاد بگیریم.

نلسون ماندلا در فرازهایی از صحبت هایش گفته بود که می بخشم اما فراموش نمی کنم.

فکر می کنم باید از این سخن بزرگ درس بگیریم و برای آن که ایران بزرگی داشته باشید باید ببخشیم و بارها فراموش کنیم.

رییس هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: اگر قوت و قدرتی در جشنواره هشتم بود قطعا سهم عمده آن مربوط به شما و ده ها هزار دانشجویی است که شورانگیز و شاعرانه در این جشنواره حضور داشید و سهم دیگر مربوط به سفیران جشنواره است که تلاششان را مصروف برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی کردند.

در اینجا جا دارد از مسؤولان دبیرخانه دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های تابعه وزارت علوم که به جد در برگزاری این جشنواره فرهنگی به ما کمک کردند، تشکر کنم و اگر در برگزاری این رویداد فرهنگی نقصی بود به خاطر آن من و همکارانم را ببخشید و دعا کنید که خداوند به خاطر قصوری که داشتیم در آن دنیا از ما بگذرد و ما را ببخشد.

میهمانان ویژه فرهاد قائمیان دبیر بخش فیلم که به دلیل فیلمبرداری، در ایام جشنواره در این رویداد حضور نداشت برای نخستین بار به پردیس تئاتر تهران آمد و در اختتامیه شرکت و در دو بخش جایزه اهدا کرد.

سیما تیرانداز دبیر بخش تئاتر و بابک زرین دبیر بخش موسیقی هم در اختتامیه حضور داشت.

در این مراسم برگزیدگان بخش تئاتر و موسیقی معرفی و جوایزشان را دریافت کردند.

دکتر عبدالله جاسبی رییس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سعید نمکی معاون اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، محمد رحمانیان، آزیتا حاجیان، کوروش نریمانی، محسن قصابیان، امیرکاوه آهنین جان، افسر اسدی، فریدون شهبازیان، شهرام کرمی، حسین علیشاپور، پوریا اخواص، مسیح تحویلداری و بهرام شاه محمدلو در کنار تعدادی از معاونان فرهنگی و دانشجویی استان های مختلف در این مراسم حضور داشتند.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت 25 تا 30 فروردین ماه در رشته های ادبی، فیلم، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزارت بهداشت - جشنواره فرهنگی - دانشجویان - فرهنگی - بهداشت - جشنواره - وزارت - دانشگاه - فراهانی - دانشجویی - ستاد مبارزه با مواد مخدر - وزیر بهداشت - معاون - گزارش - مبارزه با مواد مخدر - مواد مخدر - علوم - هایی - اختتامیه - معاون وزیر بهداشت - پزشکی - دخانیات - دولت - سالن - دکتر - برگزار - دانشگاه آزاد - تعطیل - تئاتر - پردیس

آخرین اخبار سرویس:
اوقات شرعی پنجم تیر شیراز + فیلم

آسمان فارس آفتابی ، در برخی نقاط همراه با غبار محلی + فیلم

مریلا زارعی و بهنوش طباطبایی در اکران زیرسقف دودی | عکس

هدیه تهرانی، زنی که برگ مهمی در سینما و تاریخ اجتماعی زنان ورق زد

آیا Uncharted: The Lost Legacy آخر خط خواهد بود؟

شکوه بندگی در خراسان شمالی+فیلم

علیخانی و روایت درس صبر در آخرین ویژه برنامه ماه رمضان

فیلم/ شعرخوانی میثم مطیعی

روایتی از لحظات سخت جنگ و اسارت در «چله نشین»

چهره برجسته سینمایی درگذشت

بازی متفاوت بازیگر ماجرای نیمروز در فیلم بهروز شعیبی/دارکوب راهی جشنواره فجر می شود

خرسواری بازیگر محبوب سینمای ایران (عکس)

عکس زیرخاکی از بازیگران ساعت خوش

ویژه برنامه های عید سعید فطر از شبکه افق

بیشتر شعرهای حافظ در خصوص عید فطر جنبه کنایی و استعاری دارد

جنجال و اعتراض در روز پایانی مهم ترین سریال رمضانی تلویزیون

«آسایشگاه»، زاینده خطوط دلهره

نویسنده های سینمایی

27 دانستنی درباره بروس لی، اسطوره ای که نمونه ندارد! + عکس

زندگی یک آواره میان عشق و جنگ

واکنش جنجالی رخساره به سانسور پایانی زیر پای مادر + عکس

برگزاری همایش سینمایی با حضور ایران و نمایندگان شرکتهای دریم ورکز و پارامونت

نصب کاشی ماندگار وقتی خوشحال کننده است که نقشه فرهنگی شهر را پدید آورد/ انسان ها به خشونت بی دلیل عادت کرده اند

موقعیت اضطراری و معیارهای اخلاقی در سینمای اصغر فرهادی کتاب شد/روایتی تلخ از مادران اوتیسمی در یک رمان

دختری با پدر و مادر ناشنوایش در «ماه عسل»

واکنش جنجالی رخساره به سانسور پایانی "زیر پای مادر"+ عکس

معرفی ورزش ایران در انگلیس

عمری میان بهشتی از آیه های خداوند

«شاید در این دوره ازجشنواره موسیقی نواحی شرکت نکنم»/شه شنبه

سینمای دفاع مقدس با برخورداری از ویژگی های جذاب فروش موفقی خواهد داشت

کودکی رضا کیانیان /عکس

عکس زیرخاکی از حمید لولایی و مهران مدیری

غزلی از صائب در وداع با ماه میهمانی خدا: «افسوس که ایام شریف رمضان رفت»

دختری با پدر و مادری ناشنوا مهمان ماه عسل شد

فیلم شهرزاد به دکتر علی شریعتی تقدیم شد

جنجال در روز پایانی مهم ترین سریال تلویزیون+ تصویر

سروده «سید مهدی صدرالحفاظی» در وداع با ماه مبارک رمضان

وضعیت اسف بار بازیگر زن جم در ترکیه

حضور جمشید مشایخی در بخش جاودانه ماه تمام

اعتراض اندیشه فولادوند به شهرزادی ها! +عکس

ضرورت ایجاد زیرساخت های موردنیاز برای فعالیت هنرمندان تئاتر/ بهره برداری از 4 مجتمع فرهنگی و هنری در ایلام

عوامل شهرزاد از رستوران کدام بازیگر شکایت کردند؟+عکس

با حبیب سینمای مان چه می کنیم

اعتراض بازیگر «زیر پای مادر» به سانسور قسمت آخر این سریال+عکس

ویدئوی 18 ثانیه ای از پیشرفت دو ساله مقر جدید اپل در کوپرتینو [تماشا کنید]

ویدئوی 18 ثانیه ای از پیشرفت دو ساله مقر جدید اپل در کوپرتینو [تماشا کنید]

واکنش داورزنی به استعفای سجاد انوشیروانی

کودکی رضا کیانیان /عکس

عکس زیرخاکی از حمید لولایی و مهران مدیری

کی روش: نتایج ما حاصل صبر و تلاش بود

8 بازیگری که با ایفای چندین نقش متفاوت در یک فیلم همگان را شگفت زده کردند

چه ورزش هایی کالری سوزی بالایی دارند؟

فیلم | ادامه راه بندگی پس از ماه رمضان

اگر سه خودروی لادا را به هم وصل کنیم چه اتفاقی می افتد!؟ + فیلم

سرنوشت ناگوار قهرمان سابق آسیا

ویژه برنامه عید فطر خندوانه با حضور سینا حجازی و امیر مهدی ژوله

اصفهانیان: بیشتر مطالبات داوران پرداخت شده است

"سروش رفیعی" رسما به الخور قطر پیوست (تصویر)

تاکنون 237 هزار نفر جام کنفدراسیون ها را از نزدیک دیده اند

دختری با پدر و مادری ناشنوا مهمان ماه عسل شد /عکس

فراخوان سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال در کردستان اعلام شد

پیشنهاد دل پیرو به کریستیانو رونالدو

نسرین مقانلو 49 ساله شد +عکس

مدعی مالکیت تراکتورسازی: تا آخر پای ادعایم می ایستم

آقای بازیگر روی تخت بیمارستان +عکس

تجلیل از 5 چهره شاخص هنر، ادبیات و مطبوعات در میهمانی هنر +عکس

تصاویر:چهره باور نکردنی و جذاب بازیگر زن در 61 سالگی!

8 هنرمند معروف که خواهر یا برادر دوقلو دارند +عکس/پرستاری که برای ازدواج دخترش به دادگاه رفت (برگزیده)

هواداران آینده ای برای گرت بیل در رئال مادرید نمی بینند

با مارتا؛ زشت ترین سگ جشنواره نیویورک در سال 2017 آشنا شوید

تصاویر : افتتاحیه فیلم «مالیخولیا» با حضور بازیگران و یک چهره متفاوتِ غیرسینمایی

خانم جوان بازیگر در سفر به روسیه

حلاوت روزه داری در آخرین غروب رمضان 1438

بسته خبری نوزده و پانزده دقیقه ؛ یک شنبه 4 تیرماه + فیلم

ویژه برنامه «فرمول یک» علی ضیاء برای عید فطر

فراخوان سی و پنجمین دوره جایزه کتاب سال در کردستان اعلام شد

بسته خبری نوزده و پانزده دقیقه ؛ یک شنبه 4 تیرماه + فیلم

قسمت بیست و ششم ماه عسل 96 / حس خوب زندگی در کنار والدین خاص + فیلم

گرمای شدید و خشکسالی در ایتالیا

حکایت آنانی که می گویند خدا در زندگیشان نبود + فیلم

دانلود انیمیشن کاپیتان زیرشلواری Captain Underpants The First Epic Movie 2017

8 بازیگری که با ایفای چندین نقش متفاوت در یک فیلم همگان را شگفت زده کردند

حلاوت روزه داری در آخرین غروب رمضان 1438

بخش خبری 20:30 مورخ 4 تیر 96 + فیلم

وضعیت اسف بار بازیگر زن شبکه «جم» در ترکیه +تصاویر

پوستر جدید فیلم مومیایی 5 منتشر شد/تلاش برای بازگشت تماشاچی ادامه دارد+عکس

جشن تولد «پوریا پورسرخ» در کنار همکارانش

قسمت بیست و ششم ماه عسل 96 / شیوه جالب عصبانیت میهمان برنامه ماه عسل + فیلم

چهره برجسته سینمایی درگذشت

اخبار ورزشی 18:45 ( 4 تیر 96 ) + فیلم

تصاویر زیرخاکی از بازیگران طنز تلویزیون/عکس

شکایت عوامل «شهرزاد» از یک رستوران+ عکس

8 هنرمند معروف که خواهر یا برادر دوقلو دارند +عکس/پرستاری که برای ازدواج دخترش به دادگاه رفت (برگزیده)

پیامک های تبریک عید سعید فطر

شکایت از بازیگر معروف خبرساز شد+ عکس

دو جایزه جشنواره فیلم شانگهای به سینمای ایران رسید

شکایت از بازیگر معروف خبرساز شد+ عکس

دختری با پدر و مادری ناشنوا مهمان ماه عسل شد/ علیخانی و روایت درس صبر در آخرین ویژه برنامه ماه رمضان

فیلم/ فیلم دردناک از تهیه کننده اخراجی ها در بیمارستان

دختری با پدر و مادری ناشنوا مهمان ماه عسل شد

قسمت بیست و ششم ماه عسل 96 / فیلم منتخب کمپین قهرمان من در برنامه ماه عسل + فیلم

پشت صحنه برنامه بیست و پنجم ماه عسل 96 + فیلم

دیدار معاونت سیما از برنامه ماه عسل + فیلم

شکایت عوامل «شهرزاد» از یک رستوران+عکس

دختری با پدر و مادری ناشنوا مهمان ماه عسل شد/ علیخانی و روایت درس صبر در آخرین ویژه برنامه ماه رمضان

عطر خوش عید فطر از پنجره ملکوت رمضان + فیلم

فیلم | ادامه راه بندگی پس از ماه رمضان

فیلم/ سبزی کاری با آب فاضلاب!!!

ویدیو: نقد تازه ترین فیلم های باکس آفیس

آیین اختتامیه نخستین جشنواره شعر رمضان در ارومیه برگزار شد

خانم جوان بازیگر در سفر به روسیه

آیین اختتامیه نخستین جشنواره شعر رمضان در ارومیه برگزار شد

سوء استفاده یک بازیگر از سریال شهرزاد! + عکس

سوء استفاده یک بازیگر از سریال شهرزاد! + عکس

ویژه برنامه عید فطر خندوانه با حضور سینا حجازی و امیر مهدی ژوله

«جوراب شو» قصه مردی عروسک ساز است

مانکن شدن بخشی از کار بازیگری است!

چهره جوان بازیگر زن معروف در 61 سالگی! +عکس

هنرمندان جمهوری آذربایجان در پارس آباد مغان نمایش اجرا می کنند

ویدیو: روزگار سلما، دختر جنگ زده

چند خبر کوتاه از استان + فیلم

هنرمندان جمهوری آذربایجان در پارس آباد مغان نمایش اجرا می کنند

بادیگارد جنفیر لوپز و بازیگر زن ایرانی خواننده شدند!

از «شاهزاده روم» تا تعطیلی اجرای یک نمایش در «شهرزاد»

ازدواج دوم ستاره طنز ایران تایید شد!

قلم دوربین/ از دیدار سفیر فنلاند با ظریف تا دشت های شقایق همدان

تدوین «خیابان دیوار» دومین تجربه کارگردانی بهمن کامیار به روزهای پایانی رسید

بادیگارد جنفیر لوپز و بازیگر زن ایرانی خواننده شدند!

کتاب یک سبد ارتباطات منتشر شد

ازدواج دوم ستاره طنز ایران تایید شد!

علی نصیریان در قربانگاه!

عید فطر در دورهمی!

قرآن، راهنمای زندگی سعادت بخش

نسرین مقانلو 49 ساله شد +عکس

آقای بازیگر روی تخت بیمارستان +عکس

انتشار آلبوم موسیقی «خشت های اصالت»

وداع با ماه ضیافت الهی+فیلم

پخش تصنیفی از شجریان در شبکه سه

عکس/بازدید کارشناس کانون مساجد یزد از کانون های شاهدیه

بازدید محمود صلاحی از جنگ رمضان

علی قربان زاده در لباس روحانی +عکس

طراحی های سه بعدی بسیار زیبا با استفاده از مداد و ماژیک

توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) صورت گرفت اهدای عینک به رییس سازمان سینمایی در اعتراض به اکران فیلم اکسیدان

24 ساعته شدن شبکه استانی صدا و سیمای ایلام، هدیه به مردم فرهنگ دوست استان + فیلم

تجلیل از 5 چهره شاخص هنر، ادبیات و مطبوعات در میهمانی هنر +عکس

فیلم/ تبریک آکادمی های بارسلونا به مناسبت تولد مسی

نویسنده زندگینامه استیو جابز: اوبر با بازگشت کلانیک می تواند تجربه اپل را تکرار کند

بازیگران در اکران مردمی فیلم زیر سقف دودی+تصویر/اره کردن کتف برای دریافت دیه! ( برگزیده )

جشنواره تئاتر خراسان جنوبی در بیرجند برگزار می شود

آغاز نام نویسی در طرح کارورزی در هرمزگان+فیلم

تلاش برای حفظ دستاوردهای ماه رمضان + فیلم

حال و هوای خرید عید در استان + فیلم

ارکستر ملی در چهلستون می نوازد

«رفتن» برادران محمودی نامزد جایزه در مونیخ

بازیگر مطرح سینما و تلویزیون در بیمارستان بستری شد + عکس

حسین شهاب در بیمارستان بستری شد

«رفتن» برادران محمودی نامزد جایزه در مونیخ

پایان مراسم جمع خوانی قرآن کریم در ارومیه+فیلم

فیلم‎های تلویزیون در تعطیلات عید فطر

ساخت اولین فیلم داستانی با موضوع روز قدس

تراوش هنر از دل سنگ

کاوه آفاق موسیقی تئاتر می سازد

بازیگر زن سرشناس دلیل مهاجرتش به خارج از کشور را افشا کرد

وداع با ماه مبارک رمضان+ فیلم

اعلام محدودیت ترافیکی در محورهای مواصلاتی+ فیلم

از «شاهزاده روم» تا تعطیلی اجرای یک نمایش در «شهرزاد»

خلاقیت ایرانی در استفاده از ضایعات + فیلم

نگارخانه زیرزمینی تهران

همه گل های مسی در فصلی که گذشت+فیلم

راه یابی دانش آموزان خوزستانی به سی و پنجمین جشنواره هنرهای نمایشی کشور

آنچه عربستان به شما نمی گوید (+فیلم)

وضعیت اسف بار بازیگر زن شبکه جم در ترکیه!

ارکستر ملی در چهلستون می نوازد

اعلام محدودیت ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان خوزستان + فیلم

راه یابی دانش آموزان خوزستانی به سی و پنجمین جشنواره هنرهای نمایشی کشور

تمرین پلاتوهای خانه نمایش دو روز تعطیل است

آنچه عربستان به شما نمی گوید 16+ (+فیلم)

رونمایی از موزیک ویدئوی «زیر سقف دودی»

دستمزدها شایسته بازیگران پیشکسوت نیست/ هیچ ضابطه ای وجود ندارد

فردی که در 10 ثانیه 6 بار از مرگ فرار کرد!+فیلم

پایان ماه مبارک رمضان با حلول ماه شوال+فیلم

تکذیب عرضه نسخه نمایش خانگی «اکسیدان» توسط حوزه هنری

سایبان آماده نمایش شد

عکس/ شباهت 8 شخصیت انیمیشنی با صداپیشه هایشان!

مراسم اهدای مدال هادی پور+فیلم

پخش بیش از 30 فیلم در تعطیلات عید فطر

"مسلخ" جای "مادر قلب اتمی" می گیرد

اضافه شدن بازیگران جدید به فیلم «آتش و قداره»

جشنواره موسیقی نواحی با محوریت منظومه خوانی از 6تیر

نامزدهای مواد تبلیغی جشنواره کودک و نوجوان اعلام شد

سریال دیگری از تهیه کننده آن شرلی در شبکه دو سیما

کتابت کلام وحی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

محدودیت های ترافیکی عید سعید فطر در بیرجند + فیلم

کتابت کلام وحی در دانشگاه هنر اسلامی تبریز

95عنوان برنامه تابستانه در مراکز فرهنگی هنری منطقه پنج تهران برگزار می شود

تدارک ویژه «دورهمی» برای عید فطر

تعطیلی تمرین پلاتوهای خانه نمایش به مدت 2 روز

چرایی ناپختگی نقش های مثبت در سریال های تلویزیونی

پخش بیش از 30 فیلم در روز عید فطر

رزن میزبان جشنواره خوشنویسی استان همدان

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود