مطالب مرتبط:
تاجگردون در برنامه دست خط: فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ زنگنه وزارت نفت را از نیروی انسانی تهی می کند/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
تاجگردون در برنامه دست خط: فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ زنگنه وزارت نفت را از نیروی انسانی تهی می کند/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
فرمانده تیم اقتصادی دولت مشخص نیست/ نظارت در سازمان برنامه و بودجه تعطیل است
نقشه های یک آقازاده برای معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد
رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان:طرح تحول نظام سلامت ثمره تدبیر و عقلانیت دولت یازدهم بود
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 ساعت 16:302017-04-21فرهنگي

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود


آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

- هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت به ایستگاه پایانی رسید دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود آیین اختتامیه هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سالن اصلی پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، دکتر محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزیر بهداشت خطاب به دانشجویان و مسؤولان شرکت کننده در این جشنواره، گفت: امیدوارم به شما دانشجویان در هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت خوش گذشته باشد و خاطرات ماندگاری برای همه شما دانشجویان ثبت شده باشد.

وی ادامه داد: خداوند در قرآن می فرماید: و اما بنعمت ربک فحدث این آیه خطاب خداوند بر بندگانش است و بدین معنا است که نعمت هایی که به شما دادیم را برشمارید و تکرار کنید و این آیه دربرگیرنده این است که همه انسانها باید نسبت به نعمت هایی که خداوند به آنها اعطا می کند، شاکر باشند.

قطعا با تکرار نعمت هایی که خداوند به همه ما داده، هم احساس رضایت در ما بیشتر می شود و هم نسبت به خداوند بیشتر شاکر خواهیم بود و نعمت هایی که خداوند به ما داده است افزون تر خواهد شد معاون وزیر بهداشت به شرایطی که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور در دولت قبل حاکم بود، اشاره کرد و توضیح داد: دو سال و ده ماه قبل که بنده مسؤولیت معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت را قبول کردم، چند روز بعد از انتصاب، یک گزارش محرمانه از ستاد مبارزه با مواد مخدر در خصوص پژوهشی از محققان یک دانشگاه به دستم رسید و وقتی این گزارش بیست صفحه ای را خواندم، متاسفانه استفاده دانشجویان از مواد مخدر، دخانیات و داروهای روانگردان بسیار نگران کننده بود.

فراهانی ادامه داد: هر چند درصد استفاده دانشجویان از مواد دخانیات و داروهای روانگردان که در این گزارش ذکر شده بود در خصوص دانشجویان علوم پزشکی کمتر از متوسط وزارت علوم و دانشگاه آزاد بود، اما وقتی این درصد کم را در عدد دانشجویان علوم پزشکی کشور ضرب کردم به این نکته رسیدم که حتی این تعداد محدود، شمارشان از جمع صندلی های چند سالن اجتماعات بیشتر می شود، بنابراین به خاطر این مساله تا صبح قدم می زدم و خوابم نمی برد و اعتراف می کنم که بگویم آن موقع از قبول مسؤولیت در معاونت فرهنگی و دانشجویی پشیمان شدم اما چاره ای نبود و باید این راه و مسؤولیت خطیر را ادامه می دادم.

رییس هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت، افزود: دو هفته بعد از این ماجرا جلسه شورای مرکزی انضباطی تشکیل شد و در این جلسه پرونده ای مطرح شد مبنی بر اینکه یک دانشجوی علوم پزشکی که به دام اعتیاد گرفتار شده بود و سه بار به وی فرصت ترک داده بودند اما به دلیل اینکه موفق به ترک اعتیاد نشده بود حکم اخراج از دانشگاهش صادر شده بود و من در آن جلسه به عنوان رییس شورای مرکزی انضباطی باید حکم اخراج این دانشجو را امضا می کردم.

در آن جلسه پدری مقابل من نشسته بود که گفت من کارگرم و تمام سرمایه ام را صرف فرزندم کردم و روزی که من آن فرزند را به شما تحویل دادم سالم بود و شما مسؤولان قصد دارید یک فرد بیمار را به من تحویل دهید و شما با اخراج فرزندم من و زندگی ام را نابود می کنید و می گفت سهم شما در این نابودی چیست؟ فشار و ناراحتی من موقعی بیشتر شد که در همان سال خبرهای متعددی در خصوص خودکشی های موفق دانشجویان منتشر می شد و تقریبا هر یک و ماه و نیم یک دانشجو مبادرت به خودکشی موفق می کرد.

فراهانی با اشاره به تکرار اخبار ناگوار مربوطه به خودکشی های موفق در ابتدای مسؤولیت خود، تصریح کرد: هر لحظه که تلفن همراهم به صدا در می آمد و شماره یکی از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها را روی صفحه تلفن همراهم می دیدم، نفسم به شماره می افتاد و باخودم می گفتم که آیا فرد دیگری تن به خودکشی موفق داده است؟ معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت افزود: وقتی درخصوص خودکشی ها مطالعاتی کردم و این مطالعات و تحقیقات نشان داد که افسردگی در میان دانشجویان پزشکی در حال افزایش است و زمانی که این موضوع را مطرح کردم، از سوی برخی افراد به طور غیرمستقیم مورد عتاب قرار گرفتم، اما چند ماه بعد جلسه ای درخصوص آسیب های اجتماعی در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد که در این جلسه صحت گفته های ما به اثبات رسید.

معاون وزیر بهداشت، وضعیت فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی را در دولت گذشته اسفناک توصیف کرد و گفت: در حوزه فرهنگی نیز در دولت گذشته وضعیت خوبی نداشتیم و واقعا وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی تعداد محدودی کانون فرهنگی فعالیت می کردند و برخی از این کانون ها حتی وجود خارجی نداشتند و تنها تشکل هایی روی کاغذ بودند، گفت: متاسفانه در آن زمان در حوزه فرهنگی در دانشگاه ها اقدامی مفید و موثر انجام نمی شد.

البته در سطح ملی یک جشنواره فرهنگی برگزار می شد که بنده به رسم انصاف از تمام همکاران و اسلاف خود تشکر می کنم که این بستر و فضاها را ایجاد کردند و ما این بسترها را از آنها تحویل گرفتیم، ارتقا و ادامه دادیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با تأکید بر این که در حوزه سیاسی نیز در دانشگاه ها وضعیت خوبی حاکم نبود گفت:در دولت قبل در اکثر دانشگاه ها افکار و اندیشه های موجود در جامعه، نماینده ای در دانشگاه ها نداشتند و آن تفکری که به استناد دو انتخابات اخیر تفکر اکثریت را تشکیل می داد، در اکثر دانشگاه های کشور نماینده ای در تشکل های اسلامی دانشجویی نداشت.

بنابراین در حوزه سیاسی هم در دانشگاه های علوم پزشکی کشور فضایی نامطلوبی حاکم بود.

فراهانی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکلات مالی دانشگاه های علوم پزشکی در زمان قبول مسؤولیت خود به عنوان یکی دیگری از موانع موجود اشاره کرد و گفت: در حوزه منابع مالی نیز باید بگویم که اوضاع از این هم بدتر بود و منابع مالی دانشگاه ها، کفاف غذای دانشجویان ما را نمی داد، چه برسد به اینکه در حوزه فرهنگی بخواهیم کار موثری انجام دهیم.

رییس هشتمین جشنواره وزارت بهداشت، گفت: ما با این شرایط بد فرهنگی و با این آشفتگی کار و مسئولیت را قبول کردیم.

در آن زمان در هر طرف آشفتگی حاکم بود، منابع مالی اندک، آسیب های اجتماعی رو به تزاید، رکود فرهنگی و سیاسی و این که عناصر ذی مدخل و ذی نفود در اداره دانشگاه ها وجود داشتند که فهم و درک درستی از فضای دانشگاهی نداشتند و آنها به سبک مدیران محافظه کار و راحت طلب عمل می کردند که آرامش خود را بر مسائل مهم تر ترجیح می دادند.

اما خوشبختانه باید گفت فضای امروز دانشگاه ها به طرز محسوسی تغییر کرده، و این حاصل تدبیر و امید است.

فراهانی افزود: مایلم به شما دوستان بگویم که در سال گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی هیچ خودکشی موفقی به وقوع نپیوسته و هیچ دانشجویی در طول زمانی که من مدیریت را بر عهده گرفتیم به علت آسیب های اجتماعی از دانشگاه اخراج نشده است و مهمتر آنکه هیچ دانشجوی ستاره داری در دانشگاه ها نداریم و اکثر دانشگاه های ما تشکل ها و نهادهای دانشجویی مختلف علمی، فرهنگی و دانشجویی دارند و با افتخار می گوییم که همه اندیشه های سیاسی کشور در دانشگاه های ما نمایندگانی دارند.

هرچند فشار و استرس هایی که بر ما وارد شده پایان نیافته و انگار سرنوشت محتوم ما این است که همیشه دچار این استرس ها باشیم.

آن روزهایی را می گویم که باید برای احضار یا بازداشت یک دانشجو غمگین و خجل باشیم و تا مشکل را حل نکنیم، آرام و قرار نداشته باشیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره شرایط موجود امروز در دانشگاه های علوم پزشکی کشور، تصریح کرد: در اکثر دانشگاه های ما کانون های فرهنگی به طور کامل فعال شده اند و ما در اکثر دانشگاه هایمان نهادهای فرهنگی، هنری، علمی و نشریات دانشجویی فعال داریم و در تعدادی از این دانشگاه ها که این اتفاق به وقوع نپیوسته است، به جد پیگیر این قضیه هستیم که مانند دانشگاه های دیگر فضای فرهنگی با نشاطی حاکم شود.

فراهانی به مثلث ساختارهای فرهنگی کانون ها، آموزش برای ارتقاء و جشنواره های فرهنگی برای ایجاد انگیزه و دیده شدن دانشجویان اشاره کرد و گفت: امیدوارم جشنواره های فرهنگی بتواند رسالت خود را با محوریت این ارکان ادامه بدهد.

جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در سه سال گذشته به دنبال تحقق این اهداف بوده است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، ادامه داد: چند توصیه برادرانه به شما دانشجویان می کنم و آن این که هنر بسته ای از مهارت ها، خلاقیت ها و زیبایی هاست و هرگز یادمان نرود در این دنیا چند روزی میهمان هستیم اما در بی نهایت جای دیگری در انتظار ماست و توصیه دومم این است که حتما به مطالعه و تحقیق و تدبر برای تولید آثاری با پشتوانه های قوی تر اهتمام ورزید و در خواست سوم من این است که شما دانشجویان که امروز به تحصیل مشغولید و چند روزی دیگر فارغ التحصیل می شوید به دنبال انتقال تجربیات تان به نسل های دیگر باشید تا ان شاءالله هر سال شاهد یک فعالیت فرهنگی قوی تر باشیم.

فراهانی ادامه داد: این شش روز برگزاری جشنواره فرهنگی به خوبی نشان داد که شما دانشجویان فهم کاملی از فعالیت های فرهنگی و جشنواره های اینچنینی دارید.

پس همواره به تفاوت های فرهنگی، قومیتی و مذهبی احترام بگذارید.

ما باید آیین گفت وگو و مدارا و تحمل یکدیگر با یاد بگیریم.

نلسون ماندلا در فرازهایی از صحبت هایش گفته بود که می بخشم اما فراموش نمی کنم.

فکر می کنم باید از این سخن بزرگ درس بگیریم و برای آن که ایران بزرگی داشته باشید باید ببخشیم و بارها فراموش کنیم.

رییس هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: اگر قوت و قدرتی در جشنواره هشتم بود قطعا سهم عمده آن مربوط به شما و ده ها هزار دانشجویی است که شورانگیز و شاعرانه در این جشنواره حضور داشید و سهم دیگر مربوط به سفیران جشنواره است که تلاششان را مصروف برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی کردند.

در اینجا جا دارد از مسؤولان دبیرخانه دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه های تابعه وزارت علوم که به جد در برگزاری این جشنواره فرهنگی به ما کمک کردند، تشکر کنم و اگر در برگزاری این رویداد فرهنگی نقصی بود به خاطر آن من و همکارانم را ببخشید و دعا کنید که خداوند به خاطر قصوری که داشتیم در آن دنیا از ما بگذرد و ما را ببخشد.

میهمانان ویژه فرهاد قائمیان دبیر بخش فیلم که به دلیل فیلمبرداری، در ایام جشنواره در این رویداد حضور نداشت برای نخستین بار به پردیس تئاتر تهران آمد و در اختتامیه شرکت و در دو بخش جایزه اهدا کرد.

سیما تیرانداز دبیر بخش تئاتر و بابک زرین دبیر بخش موسیقی هم در اختتامیه حضور داشت.

در این مراسم برگزیدگان بخش تئاتر و موسیقی معرفی و جوایزشان را دریافت کردند.

دکتر عبدالله جاسبی رییس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سعید نمکی معاون اجتماعی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، محمد رحمانیان، آزیتا حاجیان، کوروش نریمانی، محسن قصابیان، امیرکاوه آهنین جان، افسر اسدی، فریدون شهبازیان، شهرام کرمی، حسین علیشاپور، پوریا اخواص، مسیح تحویلداری و بهرام شاه محمدلو در کنار تعدادی از معاونان فرهنگی و دانشجویی استان های مختلف در این مراسم حضور داشتند.

هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت 25 تا 30 فروردین ماه در رشته های ادبی، فیلم، موسیقی، تئاتر و هنرهای تجسمی در پردیس تئاتر تهران برگزار شد.

انتهای پیام
کلید واژه ها: وزارت بهداشت - جشنواره فرهنگی - دانشجویان - فرهنگی - بهداشت - جشنواره - وزارت - دانشگاه - فراهانی - دانشجویی - ستاد مبارزه با مواد مخدر - وزیر بهداشت - معاون - گزارش - مبارزه با مواد مخدر - مواد مخدر - علوم - هایی - اختتامیه - معاون وزیر بهداشت - پزشکی - دخانیات - دولت - سالن - دکتر - برگزار - دانشگاه آزاد - تعطیل - تئاتر - پردیس

آخرین اخبار سرویس:
بازیگران ایرانی که تازه مادر شدند/تصاویر

برانکو: مشکلی با پرسپولیس درباره مطالباتم ندارم

نظر معاون وزیر فرهنگ آلمان درباره نمایشگاه برلین

دوخبر کوتاه فرهنگی از دشتی بوشهر

گفت وگوی تفصیلی فارس با محسن کیایی کیایی:بازیگر ابزار تفکر کارگردان است/ اولویتم فیلمنامه قصه گو است

شهرستان ادب دست پُر به شهر آفتاب می آید از نزار قبانی تا علیرضا قزوه/ راه بندان میلاد عرفان پور در نمایشگاه کتاب

سرمربی تیم والیبال زیر 23 سال: شاید قهرمان شویم

مصدومیت شدید مدافع فولاد

اغاز اجرای رویای شب دهم اردیبهشت در تالار وحدت/ روایتی از زندگی فرمانده گردان حبیب بن مظاهر

پایان فصل سروش با گل تماشایی

سوپر لیگ یونان؛ پیروزی المپیاکوس و شکست پانیونیوس

علیرضا بیرانوند - پرسپولیس؛ 1400

گریم جالب ماهایا پطروسیان که هرگز استفاده نشد! + عکس

دختر سوپر استار زن در کنار پدربزرگش +عکس

جادوی قصه ها در هزارویک شب

در گفت وگو با فارس عنوان شد عروسک های محله گل و بلبل برنامه را جذاب تر کرده اند/ کلاه قرمزی از ابتدا هم جذاب بود

تئاتر ایرانی در ایتالیا

رکورد اسکاری ها زده شد/ (گشت2) به 17 میلیارد رسید

تاتنهام 2-0 آرسنال: لندن دیگر قرمز نیست

مریم امیرجلالی در کنار ناصرخان حجازی

جشن تولد آتیلا پسیانی در اینستاگرام

قهرمانی احسان حدادی در لیگ طلایی

گزارش ویدئویی فارس از کارنامه مدیر جم تی وی فیلم/ سعید کریمیان؛ مدیری با هزار و یک مخالف/ از آزارهای جنسی زنان تا بیگاری کشیدن از کارمندان

کپی برابر اصل؛ مجموعه تصاویری که شباهت حیرت انگیز والدین و فرزندان را نمایش می دهد

ترکیب تیم ملی وزنه برداری مشخص شد

قهرمانی رضا علیپور در جام جهانی سنگ نوردی

یک رکورد دیگر در دو و میدانی جا به جا شد

«صدای بال جبرییل» در بازار نشر پیچید

ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی اعلام شد

زنجان میزبان 12کشور در جشنواره بین المللی غذای اکو- جاده ابریشم

خودروی بازیگر معروف در آتش سوخت +عکس

گشت 2 پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

جهانبخش و رفقا در یک قدمی جام

عکس: دختر مهناز افشار در کنار پدربزرگش

بازیگران فیلم «سگ های انباری» پس از گذشت 25 سال چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟

امیدواری نوراللهی برای بازگشت به پرسپولیس

جایزه بهترین اثر جشنواره فیلم صنعتی کشور به کارگردان آران و بیدگلی رسید

ترانه علیدوستی در گذر زمان /عکس

پدیده موناکو و شکستن رکورد وین رونی

گشت 2 پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد و رکورد فروشنده را زد

مورینیو: فینالیست هم نشویم من از تیم راضی هستم

گالری گردی هفتگی روزیاتو: از «قجرسان» تا «اردشیر و سیندرلا»

در مسیر انتخاب ؛ وعده دیدار 29 اردیبهشت ماه محمدیه + فیلم

چند خبر کوتاه از استان + فیلم

عکس: «عموپورنگ» در 12 سالگی!

تهیه کننده «رستاخیز» تعیین خسارت 15 میلیاردی را تکذیب کرد

مریم امیرجلالی در کنار ناصرخان حجازی

جشن تولد آتیلا پسیانی در اینستاگرام

تئاتر ایرانی در ایتالیا

چرا خندوانه امشب پخش نشد؟ فیلم/ تجهیزات تصویربرداری خندوانه در اختیار برگزارکنندگان مناظره!

دوخبر کوتاه فرهنگی از دشتی بوشهر

در مسیر انتخاب ؛ وعده دیدار 29 اردیبهشت ماه محمدیه + فیلم

چند خبر کوتاه از استان + فیلم

دوخبر کوتاه فرهنگی از دشتی بوشهر

گشت 2 پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران شد و رکورد فروشنده را زد

بازدید مدیر کل صدا و سیمای قزوین از پشت صحنه فیلم پازل + فیلم

تصویب 1 میلیارد تومان برای مجتمع فرهنگی هنری بافق

گشت 2 پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

تاتنهام 2-0 آرسنال: لندن دیگر قرمز نیست

همه پول های جهان در جیب بازیگر و کارگردان مطرح هالیوود+عکس

تهیه کننده «رستاخیز» تعیین خسارت 15 میلیاردی را تکذیب کرد

لیانا دختر مهناز افشار در کنار پدربزرگش + تصاویر

سوفیا دختر یکتا ناصر در آغوش پدرش +تصاویر

قهرمانی احسان حدادی در لیگ طلایی

ترکیب تیم ملی وزنه برداری مشخص شد

بازیگر زن ایرانی همسر معاون وزیر شد

قهرمانی رضا علیپور در جام جهانی سنگ نوردی

یک رکورد دیگر در دو و میدانی جا به جا شد

ترکیب تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی اعلام شد

جهانگیری: شاید همه به نفع من کنار رفتند + فیلم

جهانبخش و رفقا در یک قدمی جام

گریم جالب بهنوش بختیاری در فیلم ما خیلی باحالیم +تصاویر

بازدید مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین از پشت صحنه فیلم پازل + فیلم

تماشا کنید: ویدئوی تایم لپس خلبان هواپیمای مسافربری از کهکشان راه شیری

دانلود دوبله فارسی فیلم هندی وزیر Wazir 2016

امیدواری نوراللهی برای بازگشت به پرسپولیس

پدیده موناکو و شکستن رکورد وین رونی

مورینیو: فینالیست هم نشویم من از تیم راضی هستم

عنایتی در اندیشه خداحافظی با شکوه

گزارش تمرین پرسپولیس بعد از اعتصاب

داوودی: مشکل مالی نبود، گزینه کسب سهمیه بودیم

2 مدافع، بهترین های فصل رئال مادرید!

الجزیره قهرمان زودهنگام لیگ امارات شد

زادمهر: استعفایم از شادی است نه رنجش!

جواد هادی کنسرت محمد معتمدی

تحقیق و پژوهش های دانش آموزی در جشنواره ایستگاه علوم + فیلم

خسرو در آب نمک برای دیدار با سپاهان

3 میلیارد برای پرداخت دستمزد و پاداش پرسپولیسی ها

اعتصاب پرسپولیسی ها شکسته شد

فیلم هایی که در تاریخ ماندگار شدند

راز 100 ساله آبشار خون فاش شد + عکس /چهره متفاوت مهتاب کرامتی در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

فلور نظری همسر معاون وزیر شد/ «گسل» ماه رمضان پخش نمی شود

مریلا زارعی را این بار در نقش دستیار حاتمی کیا ببینید

جایزه بهترین اثر جشنواره فیلم صنعتی کشور به کارگردان آران و بیدگلی رسید

آقای بازیگر پس از سال ها دوست صمیمی اش را دید(عکس)

بازخوانی متونی فراتر از زمان خود

فیلم/میلان به کروتونه هم امتیاز داد

خودروی بازیگر معروف در آتش سوخت +عکس

پرفروش ترین فیلم سینمای ایران مشخص شد

خودروی ملکه الیزابت دوم در قدیم +عکس

جشن تولد 60 سالگی «آتیلا پسیانی» +تصویر

جشنواره گل و لاله در ارومیه + فیلم

انجمن موسیقی بروجرد فعالیت خود را آغاز کرد

نمایشگاه نقاشی هنرمند کامیارانی گشایش یافت

آرزوی «بنیامین» برای «بارانا» در روز تولدش +تصویر

تهیه کننده فیلم جنجالی «رستاخیز» تعیین خسارت 15 میلیاردی را تکذیب کرد

کپی برابر اصل؛ مجموعه تصاویری که شباهت حیرت انگیز والدین و فرزندان را نمایش می دهد

تبدیل روستای قدیمی به جاذبه گردشگری پربازدید

گردهمایی ستاره های زنده پدرخوانده پس از 45 سال

کیومرث پوراحمد به چه کسی رای می دهد؟

کیومرث پوراحمد به چه کسی رای می دهد؟

نمایش آثار برگزیده سومین جایزه جهانی اربعین در کشور های مختلف

روز جانباز، سالروز میلاد اسوه عشق و وفا + فیلم

نکته بهداشتی: تلویزیون و کامپیوتر را خاموش کنید

نمایشگاه کتاب یار مطهر در اهواز افتتاح شد

چرا می گوییم خلیج فارس؟ (+فیلم و اسناد)

سریال «سیگنال موجود است» به آنتن تلویزیون رسید

جشن 92 سالگی تئاتر فارس برگزار می شود

«درحاشیه» مهران مدیری دوباره پخش می شود

اختتامیه جایزه بین المللی فیلم و عکس اربعین

تخفیف ویژه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به شهرستانی ها در نمایشگاه کتاب

برپایی نحستین نمایشگاه تصویرگری کتاب های کودکان در کرمانشاه

حسین انتظامی: اخلاق حرفه ای بحرانی ترین چالش امروز رسانه ها

معرفی برگزیدگان نخستین دوره جشنواره مطبوعات و خبرگزاری ها

تخفیف ویژه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به شهرستانی ها در نمایشگاه کتاب

برگزاری جشنواره درون دانشگاهی رویش در دانشگاه بیرجند

جشن 92 سالگی تئاتر فارس

تجلیل از برگزیدگان جشنواره نوجوان سالم آذربایجان شرقی

نمایشگاه نقاشی هنرمند کامیارانی گشایش یافت

دیوید بکهام مچ پسرش را گرفت + عکس

«رستاخیز» همچنان در هیات حکمیت

اخلاق حرفه ای بحرانی ترین چالش امروز رسانه ها

ولادت علمدار رشید کربلا مبارک + فیلم

برگزیدگان عکس و فیلم اربعین تقدیر شدند

دو خبر از حوزه موسیقی

بیانیه هیأت داوران سومین جایزه جهانی اربعین: رشد 70 درصدی کشورهای خارجی شرکت کننده در سومین جایزه جهانی اربعین/ تجلیل از 16 برگزیده

پخش مجدد «درحاشیه» مهران مدیری

«رستاخیز» همجنان در هیات حکمیت

عکس/لیندا کیانی در حال صداگذاری فیلم اکسیدان

برپایی جشنواره سفره های ایرانی در مدارس نظرآباد البرز

برگزاری بیست و هشتمین جشنواره قدردانی از جامعه کارگری

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی دراصفهان برگزار می شود

نماهنگ انّ فی الجنّه با صدای سامی یوسف + فیلم

قدردانی از برگزیدگان سومین جایزه جهانی اربعین

ابراهیمی ترکمان مطرح کرد: استدلال ساده و مستحکم علامه طباطبایی در پاسخ به دکتر اعوانی/ پیاده روی اربعین نوعی قدرشناسی نسبت به ساحت امام حسین (ع) است

تصویر/ «خانم بازیگر» در پشت صحنه

«گشت ارشاد2» رکورد زد

برنامه های اجرا شده در سومین روز جشن های خانه تئاتر

نمایش «اصطکاک» در خانه سینما

بررسی آخرین زیر ساخت های اربعین در استان + فیلم

یاسوج میزبان همایش روز فرهنگ و هنر شهرستان بویراحمد است

روایت دختران از آزار جنسی

تخفیف ویژه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به مردم استان ها در نمایشگاه کتاب

«گشت2» رکورد تاریخ سینمای ایران را شکست

برگزیدگان جشنواره فیلم صنعتی معرفی شدند

کنسرت «همنشین دل» با گروه نریمان به روی صحنه می رود

منتظر کنسرت آنلاین و رایگان باشید!

تیک آف3 روزه 200 میلیونی شد

اصطکاک در خانه سینما رونمایی می شود

درام عاشقانه «سوفی و دیوانه» پروانه نمایش گرفت

صدور پروانه نمایش برای سوفی و دیوانه

تاریخچه ساخت حرم حضرت عباس(ع) به روایت افق

خانم بازیگر در تمرین فوتسال بانوان

آرزوی کارگردان تیک آف / امیدوارم فیلمم خوب بفروشد!

تهیه کننده رستاخیز تعیین خسارت 15 میلیاردی را تکذیب کرد

تیراندازی به مدیر شبکه جم/ سرکرده های داعش قبل بعد از دستگیری + فیلم

نیشخط کارتون/ مناظره ها و قشر محروم...!

دومین جشنواره نمایش های تک نفره در دانشگاه علمی کاربردی واحد 11 برگزار می شود

برگزاری جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان در جلب گردشگر مناسب است

تیپ "پگاه آهنگرانی" در جشنواره بین المللی فیلم فجر + عکس

عکس یادگاری "بهرام رادان" با هرم فرعون مصر

شباهت بی نظیر دختر بازیگر معروف به پدرش + عکس

«سوفی و دیوانه» پروانه نمایش گرفت

فیلمنامه نویس سریال قلب یخی: رییس جمهور باید مدیرانی را انتخاب کند که در کار هنرمندان سنگ اندازی نکنند/ آقای روحانی امیدها را به یأس تبدیل کرد

عکس/ نمایی زیبا از تاج محل

کیت بلانشت در لندن به روی صحنه تئاتر می رود

کاپولا، آل پاچینو و دنیرو در جشن 45 سالگی پدرخوانده

اسامی برترین های سومین جایزه جهانی اربعین

درحاشیه دوباره پخش می شود

سالار عقیلی دو شب دیگر در تهران کنسرت می دهد

بازگشت خواننده پرطرفدار پاپ پس از ده سال

«سیگنال موجود است» به آنتن تلویزیون رسید

فروشنده فرهادی صدر را از دست داد/دغدغه جدید باشه آهنگر برای فیلمسازی+عکس

باید از سیاست زدگی در حوزه فرهنگ پرهیز کرد

برای «رستاخیز» هیأت حکمیت تشکیل شد / تعیین خسارت 15 میلیارد تومانی واقعیت ندارد

گشت 2، پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران

چهره متفاوت مهتاب کرامتی در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر

اولین کسی که در تلویزیون ایران مقابل دوربین رفت که بود؟!

بازیگران فیلم «سگ های انباری» پس از گذشت 25 سال چه سرنوشتی پیدا کرده اند؟

«سوفی و دیوانه» پروانه نمایش گرفت

تخفیف ویژه مرکز اسناد انقلاب اسلامی به شهرستانی ها در نمایشگاه کتاب

برپایی نمایشگاه و رونمایی از کتاب عکس «جنگ خاموش» در حوزه هنری

قطعات موسیقی انتخاباتی باید مجوز بگیرند/ توضیح درباره کنسرت ها

تضعیف جشنواره تئاتر «فتح خرمشهر» به سبب بلاتکلیفی مدیریت فرهنگی خوزستان

رکورد اسکاری ها زده شد/ (گشت2) به 17 میلیارد رسید

جشنواره فیلم صنعتی برگزیدگان خود را شناخت

برای «رستاخیز» هیات حکمیت تشکیل شد / تعیین خسارت 15 میلیارد تومانی واقعیت ندارد

«ابراهیم پشت کوهی» بازیگر فیلم «بی کُد» شد

هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در اصفهان برگزار می شود

سوفی و دیوانه پروانه نمایش گرفت

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود

دکتر فراهانی: در دولت گذشته وضعیت فرهنگی دانشگاه های ما تعطیل بود