مطالب مرتبط:
توبیخ و جابجایی اجباری آتش نشانان معترض پلاسکو/گزارش شورا درباره پلاسکو به ابهامات افزود
مسجد جامعی: توبیخ و جابجایی اجباری آتش نشانان معترض پلاسکو
توبیخ و جابجایی اجباری آتش نشانان معترض پلاسکو/گزارش شورا درباره پلاسکو به ابهامات افزود
توبیخ و جابجایی اجباری آتش نشانان معترض پلاسکو/گزارش شورا درباره پلاسکو ابهامات را افزایش داد
توبیخ و جابجایی اجباری آتش نشانان معترض پلاسکو
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 1 اردیبهشت 1396 ساعت 15:252017-04-21سياسي

توبیخ آتش نشانان معترض پلاسکو


با وجودگزارش کمیته فنی پلاسکو، هنوز هم جای خالی کمیته حقیقت یاب احساس می شود و باید این کمیته شکل گیرد.

- قانون"- عضو شورای شهر تهران اعلام کرد: با وجودگزارش کمیته فنی پلاسکو، هنوز هم جای خالی کمیته حقیقت یاب احساس می شود و باید این کمیته شکل گیرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازقانون به نقل از ایسنا، احمد مسجدجامعی با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازکمیته فنی حادثه پلاسکو ضمن تقدیر و تشکر از کارشناسان و پژوهشگران این کمیته بابت انجام ساعت ها کار پژوهشی، گفت: گزارش کمیته فنی مدیریت شهری در مواردی با گزارش کمیته ملی پلاسکو همپوشانی دارد اما گزارش دولت در خصوص حادثه پلاسکو منصفانه و اخلاقی تر بود چرا که در گزارش اولیه دولت نواقص سازمان های دولتی مورد پذیرش قرار گرفته اما در پاسخ ها و گزارش های ارائه شده به شورا در جلسات مختلف که از سوی مدیران شهرداری و گروه های کارشناسی بیان شد انگار همه تقصیرها متوجه دولت و شهروندان است.

گزارش شورا درباره پلاسکو به ابهامات افزود وی با بیان اینکه اولین بار بود که دولت گزارش ملی در فضای عمومی درباره یک حادثه ارائه کرد، گفت: این اقدام ارزشمندی است که نشان دهنده پاسخگو بودن دستگاه اجرایی به سوالات شهروندان با اتکا به نگرش های متخصصان است و به رغم آن که گزارش خوبی بود اما هنوز هم جای خالی کمیته حقیقت یاب احساس می شود تا با در اختیار گرفتن همه این منابع به شناسایی بهتر و بیشتر موضوع و شناخت مقصران و متخلفان پرداخته و از تکرار حوادث مشابه جلوگیری کند چراکه یادمان باشد که افکار عمومی تا روشن شدن ابعاد این فاجعه آن را در ذهن می سپارند و اگر پاسخ مناسبی نیابد از اعتماد ملی کاسته می شود.

از نظر من پاسخ ها و گزارش های ارائه شده در شورا نه تنها به پرسش های شهروندان در بسیاری موارد پاسخ نداد بلکه بر ابهامات افزود.

توبیخ و جابجایی ناخواسته آتش نشانان در پی اعتراض این عضو شورای شهر افزود: از ما می پرسند که چه بر سر پلاسکو آمد و چرا 16 نفر از آتش نشانان و چند نفر از شهروندان جان خود را در یک حریق و ریزش آوار، فقط ظرف یکی دو ساعت از دست دادند و این در حالیست که در دو سال اخیر تعداد آتش نشان هایی که جان خود را در این حادثه و حوادث مشابه از دست داده اند از تعداد کل شهدای آتش نشان تهران در هشت سال دفاع مقدس بیشتر است و این درحالی است که این آتش نشانان سرمایه های شهر و از ارکان آسایش شهروندان هستند و بارها از ما خواسته اند که به راحتی از کنار چنین فاجعه ای نگذریم.

آتش نشانان می گفتند بعد از فاجعه پلاسکو وقتی صبح برای رفتن به سر کار از خانه خارج می شویم، اهل خانه با دلهره و نگرانی و دلواپسی ما را بدرقه می کنند و صدای ماشین آتش نشانی که می شنوند حالشان بد می شود.

اگر دقایقی در پاسخگویی به تلفن تاخیر شود، فکر می کنند ما دچار حادثه شده ایم و زیر آوار هستیم.

آیا ما می توانیم خودمان را به جای آنها بگذاریم؟ علاوه بر اینها می گفتند به مطالبات ما پاسخ درخوری داده نشده و حتی در مواردی با نوعی توبیخ و جابجایی ناخواسته مواجهیم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در جلسه اخیر شورا (سه شنبه) اجازه بیان نکته نظرات به دلیل ضیق وقت داده نشد گفت: بسیاری از بندهای این گزارش جای بحث جدی دارد و با وجود آنکه ساعت ها کار پژوهشی انجام شده اما به نظر می رسد که تمامی اطلاعات در اختیار کارشناسان قرار نگرفته یا بخش هایی از اطلاعاتی که در اختیار آنها قرار گرفته، درست نبوده است و خواسته و ناخواسته تنظیم آن جانبدارانه است.

بعنوان نمونه در این گزارش قید شده که معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران به عنوان فرمانده میدان، عملیات را هدایت می کرده و شهردار تهران نیز به عنوان مدیر، بحران را مدیریت می کرده است اما باید بگویم که پس از حریق و ریزش پلاسکو من در محل حادثه حضور داشتم اما به غیر از شهردار منطقه 12 و مدیرکل دفتر شهردار، مسئول دیگری از شهرداری ندیدم، به گونه ای که احساس کردم حادثه رها شده و بر همین اساس با دولت و استانداری تماس گرفته و از آنها خواستم که به کمک بیایند و در مدیریت بحران مشارکت کنند.

آنچه از حضور شهردار در تلویزیون پخش می شد مربوط به ساعت های بعد بود نه ساعات طلایی حادثه.

چرا شهرداری بودجه آتش نشانی را نداد؟ وی با بیان اینکه در ساعات طلایی حادثه مجموعه اقداماتی که صورت گرفته نشان دهنده ناتوانی و بی برنامگی است و این از برخی فقرات گزارش هم کم و بیش دریافت می شود، گفت: مثلا در گزارش آمده است که برای اطفای حریق در هر طبقه پلاسکو 485 متر مکعب آب به طور مستقیم لازم بود که انتقال آب از سطح زمین تا ارتفاع 40 متری با تجهیزات فعلی غیر ممکن بوده است و بر همین اساس با توجه به امکانات موجود استراتژی خنک نگه داشتن ساختمان در دستور کار قرار می گیرد و حال جای سوال است که چرا شهرداری بودجه آتش نشانی را در اختیار آن مجموعه قرار نداده، به گونه ای که ما شاهدیم 198 میلیارد تومان از اعتبارات آتش نشانی از محل اخذ عوارض دو درصد پرداخت نشده است و چرایی این مسئله هنوز در ابهام قرار دارد.

شهرداری در تخصیص بودجه چه اولویتی مهم تر از جان و مال انسان ها داشته است؟ این در حالی است که بسیاری از ساختمانهای مجوز داده شده ارتفاعی بیش از 40 متر دارند، به واقع آتش نشانی برای چنین فضاها و بناهایی تجهیز نشده است.

آتش نشان ها می گفتند در زیر زمین نیز به عمق دهها متر و در چندین و چند طبقه تاسیسات ایجاد شده است و اگر ما در آنجا گرفتار بحران شویم هیچ کاری از هیچ کسی ساخته نیست.

مدیریت بحران و آتش نشانی فرزند ناخواسته شهرداری وی با بیان اینکه بر اساس این گزارش به دلیل همجواری پلاسکو با ساختمان های اطراف امکان عملیات و اطفای حریق به صورت گسترده و همه جانبه وجود نداشته گفت: این در حالیست که پلاسکو در کنار دو خیابان عریض قرار داشته، حال تصور کنید اگر اتفاقی مشابه در برج های بلندمرتبه ای که در کوچه های 10 - 12 متری مجوز داده اید رخ دهد، چه باید کرد؟ در نظر بگیرید که مجوز برج هایی صادر شده که مثل قوطی کبریت کنار هم قرار گرفته اند و هیچ کدام هیچ حریمی ندارند.

آتش نشانان نیز بارها عنوان کرده اند که حتی در خیابان هایی مانند خیابان فرشته و مقصودبیک که عرض کمی دارند با مشکل رفت و آمد روبرو هستند، حال چه برسد به کوچه های کم عرض با برج های بلند.

همه اینها نشان دهنده این است که شهرسازی ما نیز آسیب پذیر و آسیب زا و غیر کارشناسانه است، اما می بینیم که همچنان به همین شیوه ادامه می دهیم و از آن دفاع می کنیم چون درآمدزا است.

مشکل دیگر مدیریت شهری آنجاست که به مدیریت بحران و آتش نشانی به مانند یک فرزند ناخواسته نگاه می کنند و میلیاردها تومان بودجه آتش نشانی و مدیریت بحران را تخصیص نمی دهند و به تصحیح ساختارهای ناقص و انجام آموزشهای لازم برای آنها نمی پردازند و هر جا که بد عمل می شود، دم از ضعف فرهنگی شهروندان می زنند.

از دید مدیریت شهری در این حادثه هم دولت و هم شهروندان به دلایل مختلف از جمله ضعف فرهنگی مقصرند و البته بر ساحت آنها گردی نمی نشیند.

این عضو شورای شهر در مورد گزارش کمیته ملی و کمیته فنی پلاسکو در خصوص تخلیه دیرهنگام آتش نشانان از ساختمان گفت: 31 دقیقه قبل از ریزش ساختمان دستور تخلیه صادر شده اما دو شائبه وجود دارد یا اینکه دستور تخلیه صادر شده را شخص دیگری نقض کرده و دستور ماندن داده است که این خود نشانه ضعف مدیریت است و شائبه دیگر این است که وسایل ارتباطی به اندازه کافی وجود نداشته است و دستور تخلیه به عده ای نرسیده است، که این هم نشانه ای دیگر از ضعف مدیریت است.

مسجدجامعی در پایان با بیان اینکه این گزارش پاسخی به انبوه پرسش های شهروندان نداشت، گفت: جای سوال است که حالا چه شده؟ حالا چه باید کرد؟ و این در حالیست که ما چند بار در شورا جلسه درباره فاجعه پلاسکو بحث کرده ایم.

پیشنهاد من آن است که تهیه کنندگان این گزارش دست کم آن مطالب را هم در گزارش خود لحاظ کنند و به پرسش های نمایندگان مردم بپردازند و منابع اطلاعاتی خود را به داده های رسمی مدیریت شهری محدود نکنند تا این گزارش سودی عملی برای شهر و شهروندان داشته باشد.

بگذریم که بهتر بود اعضای شورا در جریان ترکیب این کمیته و چگونگی انتخاب آنها می بودند.

چهره هایی که بی شک همه آنها از وجاهت علمی شایسته ای برخوردارند اما این همه باعث نمی شود که روال تصمیم گیری معمول شورا رعایت نشود.

امیدوارم در گزارش های تکمیلی نظرات نمایندگان مردم در شورا و پاسخ به سوالات آنها واضح تر دیده شود.


کلید واژه ها: گزارش - کمیته فنی - نشان - عضو شورای شهر - حادثه - شورا - دولت - عضو شورای شهر تهران - شورای شهر - فاجعه - احساس - شورای شهر تهران - احمد مسجدجامعی - شورای - قانون - حوادث - تهران - مسجدجامعی - دفاع مقدس - شهر تهران - ساعت - خانه - شهرداری - سرمایه - مدیران - اعتراض - مدیریت - اولین - اتکا - هایی

آخرین اخبار سرویس:
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری: مدافعان حرم هدفشان را از روی عقلانیت دنبال می کنند/ تخریب ها علیه رزمندگان اسلام بی اثر است

مدیرکل جدید روابط عمومی صداوسیما منصوب شد

انتخاب رییس شورای شهر زاهدان

تجلیل از خیرین و حامیان مددجویان کمیته امداد استان

تحقیقات قضایی درباره خبرنگاران بازداشت شده

گلایه عضو شورای نگهبان از صداوسیما

جزییات دیدار هیلی و آمانو درباره ایران

وزیر دفاع روسیه پایان جنگ داخلی در سوریه را اعلام کرد

وزیر اقتصاد: متعهد به اقتصاد مقاومتی هستم

مساجد بهترین بستر برای فعالیت گروه های مقاومت است

بانک های مازندران در اعطای تسهیلات ازدواج به جوانان کم کاری نکنند

تعویق در برگزاری مراسم تحلیف شورای شهر آمل

ابطحی: هدف اصلی ترامپ مرزهای شرقی ایران است

قدرت سیفی سرپرست شهرداری اردبیل شد

حبس 2450 مرد ایرانی بابت مهریه

سخنگوی هیأت رییسه مجلس: خبرنگاران و عکاسان پارلمانی با جسارت به کار خود ادامه دهند

نماینده مجلس: توسعه شیراز در سایه وحدت جریان های سیاسی محقق می شود

راه اندازی 150 اورژانس اجتماعی در کشور تا پایان امسال

کدخدایی: لایحه نظام انتخابات از سال 98 اجرایی خواهد شد

روحانی فرا رسیدن روز ملی اوکراین را تبریک گفت

امام جمعه شهر صدرا: شورای اسلامی، توسعه اماکن فرهنگی مذهبی را جدی بگیرد

آغاز به کار گروه های تبلیغ نوین و خلاق در اصفهان

در پیامی روحانی فرا رسیدن روز ملی اوکراین را تبریک گفت

شهردار ایلام انتخاب شد

مراسم تحلیف اعضای پنجمین دوره شورای شهر زنجان

نامه ظریف به آمانو درباره سفر نیکی هیلی به وین

تجلیل نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی از خانواده شهید مدافع حرم ذاکر حیدری

انقلاب اسلامی، رساتر از همیشه پیام خود را به جهان مخابره می کند

متن سوگندنامه همواره مدنظر اعضای شورای شهر باشد

جشن دانش آموختگی دانشگاه تهران

انتخاب شهردار براساس شاخصه های مطلوب و در چارچوب قوانین باشد

جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است

کنایه محسن هاشمی به دوران شهرداری احمدی نژاد + فیلم

چاد سفارت قطر را بست

استخدام طراح وب،مسلط به سئو،زبانPHP laravelو JavaScript,bootstrap

دیدار نیکی هیلی و آمانو در وین درباره توافق هسته ای ایران

استخدام نگهبان در یک یک شرکت تولیدی و صنعتی در رشت

تاکید بر نقش دانشکده ی پست و مخابرات در به روز رسانی دانش مجموعه ی وزارت ارتباطات

پزشکی که کاسبی نمی کند / عکس

کیفیت گزارش های آژانس درباره «برجام» به میزان دسترسی به سایت های مشکوک بستگی دارد

مسوولیت سنگین فرمانداری پارس آباد مغان را بر شهرداری اردبیل ترجیح می دهم

آغاز به کار شورای شهر برخی از کلان شهرها

نماینده مجلس:دولت دوازدهم وزیر حاشیه ساز ندارد

وزارت کشور ادعای تغییر 15 استاندار را تکذیب کرد

کمک 130 میلیارد ریالی خیران و نیکوکاران قمی به کمیته امداد امام(ره)

تشرف جوان اوکراینی به اسلام در شب شهادت امام جواد(ع)

شهید رجایی همواره از طبقه اجتماعی-اقتصادی خود با افتخار یاد می کرد

برگزاری 360 دوره آموزشی ویژه زوجین چهارمحال و بختیاری

681 پروژه هفته دولت در استان کردستان افتتاح می شود

حضور فعال بانوان در شورای شهری قزوین/ تدوین برنامه 5 ساله توسعه شهری

مراسم سالگرد شهید لاجوردی

تکذیب هک شدن سیستم مرکز کنترل فضای کشور

شهردار ایلام انتخاب شد

صعود «نوشاد» و شکست «نیما» در چک

آغاز بکار اعضای هیات رییسه شورای شهر صومعه سرا

شهر حریره کیش حفظ و احیاء می شود

شوراها در چارچوب وظایف و اختیارات پاسخگوی مطالبات شهروندان باشند

انتخابات دهمین دوره انجمن روزنامه نگاران مسلمان

سه توصیه رهبر انقلاب به یک تازه عروس + فیلم

درخواست رییس شورای شهر از وزارت کشور

محدویتی برای عکاسی از جلسات مجلس اعمال نخواهد شد

مدیرکل جدید روابط عمومی صداوسیما منصوب شد

برادرِ راویِ «دا» به شهادت رسید + عکس

اگر ابن سینا بود الآن کاری میکرد تا هزار سال دیگر دنیا مدیون او باشد

عکس/ هم اکنون؛ هلال ماه ذی الحجه در آسمان تهران

محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما شد

جزییات دیدار هیلی و آمانو درباره ایران

انتصاب مدیرکل جدید روابط عمومی صداوسیما

رییس جمهور فرا رسیدن روز ملی اوکراین را تبریک گفت

پورابراهیمی: ارائه دو صورت مالی برای یک بانک زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

جشنواره بیستم فرصتی برای معرفی کردستان به تمام کشور

تصویب تشکیل کمیته تولید محتوای فضای مجازی

امنیت کشورمان مدیون خون شهداست

اعضای هیئت رییسه شورای پنجم ساری مشخص شدند

اعضای هیئت رییسه شورای اسلامی شهرهای کاشان مشخص شدند

جهاددانشگاهی بستری برای رشد دانشجویان دانشگاه هاست

شهید لاجوردی باغیرت و تربیت دینی، نسبت به بی عدالتی و زیر پا گذاشتن ارزش های الهی حساس بود/اعتقاد راسخ شهید به ولایت فقیه

روزیاتو: 15 روش وحشتناک و عجیبی که گروه های تبهکاری برای عضوگیری انجام می دهند

استخدام منشی،مسلط به زبان انگلیسی در دانش گستر فرنام

هر نوع تحریم جدید از طرف آمریکا نقض برجام است

گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت نیرو مشخص شد

جزییات مراسم وداع, تشییع و خاکسپاری شهید تازه شناسایی شده«محمد رونقی»

درخت 29ساله انتظار به ثمر نشست

تخریب چهره مجلس با گلابی و سلفی به نفع کیست؟

عکسی که الهام فخاری از داخل کابین راننده مترو گرفت

هیات رییسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر کیاکلا انتخاب شدند

سران قوا برای رفع مشکلات کشور با زبان تفاهم و همدلی گفت و گو کنند

گله فرماندار سیمرغ از عدم پیگیری خواسته های مردم توسط بعضی شوراها

نمایشگاه دستاوردهای دولت در خراسان شمالی آغاز به کار کرد

درخواست رییس شورای شهر از وزارت کشور

مراسم تودیع و معارفه وزیر اقتصاد (عکس)

نامه ظریف به موگرینی و آمانو درخصوص تحرکات امریکا

مدیرشبکه قرآن با تولیت مسجد مقدس جمکران دیدار کرد

سبک ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) الگوی گمشده جامعه است

عضو شورای نگهبان: این کجای اسلام است که عده ای بروند ببینند همسر نابعه ریاضی مسلمان است یا نه؟/ در تلویزیون با لحنی قضاوت کردند که انسان خجالت زده می شود

فشار امریکا به آژانس، ناقض متن و روح برجام است/ آژانس با امانتداری و حرفه ای گری برخورد کند

درخواست توکلی از روحانی برای انتشار لیست اموال خود و فرزندانش

تنها راه درمان اقتصاد ایران از زبان جهانگیری

استخدام سرپرست ساخت و تولید مصنوعات mdf / ارومیه

آیت الله نوری همدانی: خدمات دولت به مردم معرفی شوند

استخدام کارشناس فروش تلفنی در شرکت نرم افزاری یگانه

فرمانده بسیج: هرکسی با رهبر نیست با شمری که روی سینه امام حسین نشست، فرقی نمی کند

نامه ظریف به موگرینی و آمانو درباره برجام

واکنش جدید آزاده نامداری به انتشار عکس های بی حجابش + عکس

اعضای شورای شهر نشسته؛ ملت ایستاده! / عکس

عضو شورای نگهبان: این کجای اسلام است که عده ای بروند ببینند همسر نابعه ریاضی مسلمان است یا نه؟/ در تلویزیون با لحنی قضاوت کردند که انسان خجالت زده می شود

آیا روزگاری، چراغ به دست به دنبال قالیباف خواهند گشت

فقط اسمش «حصر» است، وگرنه از آنها مراقبت می شود/دادستان تهران: تسلیم اعتصاب غذا نمی شویم/احمدی نژاد، موسوی و کروبی دیگر تأیید صلاحیت نمی شوند

رهبر مسیحیان لبنان: به کمک ایران در تحکیم وحدت ملی در لبنان نیازمندیم

دیدار صمیمی نماینده ولی فقیه با خانواده شهدای اهل سنت حادثه منا

آغاز زندگی مشترک زوج های جوان در جوار عبدالعظیم حسنی

افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه صنایع دستی

بهترین راهکار درمان آسیب های اجتماعی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

صِبْغَهَ اللَّهِ وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَهً

کوششگرِ زبده حوزه کتاب

رهبر جنبش انصارالله: جنایت عربستان در صنعا واقعیت دشمن را فاش کرد

حق زن برگردن مرد در رساله حقوق امام سجاد(ع)

با برگزاری آیین تحلیف / شورای اسلامی شهر رودان آغاز بکار کرد

برای رونق کسب و کار در کشور راهی جز ریشه کنی فساد اقتصادی وجود ندارد

آیا میدانید؛ دریا، لؤلؤ و مرجان قرآن چه کسانی هستند؟

مدیرکل جدید روابط عمومی صداوسیما منصوب شد

خبرهای آغاز فعالیت دور پنجم شورا در برخی شهرهای استان بوشهر

فشار امریکا به آژانس، ناقض متن و روح برجام است

وزارت کشور ادعای تغییر 15 استاندار را تکذیب کرد

موضوع دیدار اردوغان و رییس پنتاگون چه بود؟

کوششگرِ زبده حوزه کتاب

زهرا نوایی به عنوان رییس شاخه ژیمناستیک هنری بانوان معرفی شد

وزارت کشور خبر یک کانال در فضای مجازی را تکذیب کرد

راز تخریب مزار شهدا برملا شد

عکس یادگاری اعضای شورای شهر پنجم و شهردار جدید تهران با یادگار امام (ره) + عکس

بیانات رهبر انقلاب در دیدار با خانواده شهید لاجوردی

هویت جاسوسان نفوذی در مذاکرات فاش شد

جاسوسی که 4 گذرنامه داشت؛ هویت جاسوسان نفوذی در مذاکرات فاش شد

عکس/ بازدید خانم های وزیر از زیردریایی آلمانی

هرکسی با رهبر نیست با شمری که روی سینه امام حسین(ع) نشست، فرقی نمی کند / در فتنه سال 88 بعضی از خواص انقلاب را تا مذبح بردند

رحیمی جهان آبادی: حضور زنان در فعالیت هایی مانند سفارتخانه ها می تواند موثر باشد

با حکم رییس رسانه ملی محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی صداوسیما شد

عکس قدیمی و جالب یک عضو شورای شهر تهران با سید حسن خمینی

طرح درآمد پایدار شهرداری های کشور در دست بررسی است

سرپرست شهرداری اردبیل معرفی می شود پوستی رییس شورای شهر اردبیل شد

هفته آینده 4 شهید گمنام وارد اردبیل می شود

لزوم برنامه ریزی هدفمند برای مقابله با آسیب های اجتماعی

پیوندی آسمانی برای همیشه تاریخ + فیلم

مدرس کارآفرینی: اشتغال و تولید اولویت دولت دوازدهم

فشار امریکا به آژانس، ناقض متن و روح برجام است/ آژانس با امانتداری و حرفه ای گری برخورد کند

ویژه 20/بررسی دیدگاه ها درباره اولویت های دولت تیتر اول برخی روزنامه ها

بنایی که خود را به قافله عاشورا رساند

نتایج انتخابات انجمن روزنامه نگاران مسلمان اعلام شد

باید قدردان جوانانی باشیم که مشتاقانه خواهان دفاع از جبهه مقاومت هستند

آژانس اجازه بازدید از سایت های نظامی ایران را ندارد

تحقیقات قضایی درباره خبرنگاران بازداشت شده

همایش پیوند آسمانی 55 زوج جوان کمیته امداد

تکذیب ادعای تغییر 15 استاندار از سوی وزارت کشور

جامعه آمریکا در حال قطبی شدن است

شهید رجایی همواره از طبقه اجتماعی-اقتصادی خود با افتخار یاد می کرد

سه انتصاب جدید در وزارت آموزش و پرورش

حبس 2450 مرد ایرانی بابت مهریه

آغاز تحقیقات قضایی درباره خبرنگاران بازداشت شده

تیرباران 3 جوان به اتهام تراشیدن ریش

پروژه های «نهضت حسینی» از اولویت های آستان مقدس حسینی است

شهید حججی به آنچه که آرزویش بود رسید

استخدام کارشناس توسعه لینوکس،توسعه دهنده وب،مدیر پروژه/مشهد

شهید لاجوردی از ابتدا تا انتها در صراط مستقیم الهی بود

شهید رجایی همواره از طبقه اجتماعی-اقتصادی خود با افتخار یاد می کرد

افتتاح بیست وهشتمین نمایشگاه صنایع دستی

گرامیداشت شهدای منا و حج خونین در یادمان شهدای حج

امام جمعه تبریز: مهریه های سنگین فاجعه ای بزرگ برای جامعه اسلامی است

وزیر جهاد کشاورزی در اولین سفر استانی وارد یزد شد

فرماندار بستان آباد: عملکرد شوراها زیر ذره بین مردم است

مدیرکل جدید روابط عمومی صداوسیما منصوب شد

متن نامه ظریف به موگرینی و آمانو درباره تخطی آمریکا از مفاد برجام و قطعنامه 2231

مراسم نوزدهمین سالگرد شهید لاجوردی

شهیدی که پیکرش را اشتباهی به مشهد بردند

برگزاری آیین گرامی داشت شهید سیدمحمدحسن حسینی در مشهد

نمایندگی آمریکا در وین: هیلی و آمانو درباره نگرانی های آمریکا بحث کردند

تجدید میثاق اصفهانی ها با سردار شهید حسین خرازی

اژه ای: لاجوردی به حکم قانون احترام می گذاشت

محمدحسین رنجبران، مدیر روابط عمومی صداوسیما شد

اعتماد به دشمن ساده اندیشی است

سالانه 30 هزار معلول در کشور متولد می شود

حسین طلا شهردار اسلامشهر شد

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید «لاجوردی» منتشر شد

ادعای تغییر 15 استاندار تکذیب شد

امید وهاب زاده نوزدهمین سالگرد شهادت شهید لاجوردی

تاکید ترکیه و آمریکا: همه پرسی کردستان عراق اشتباه است

راه اندازی 150 اورژانس اجتماعی در سال جاری

گلایه عضو شورای نگهبان از صداوسیما

دیدار نماینده ولی فقیه با خانواده شهدای اهل سنت حادثه منا در مکه مکرمه

مراسم تحلیف اعضای شورای شهر تبریز برگزار شد

دیدار با خانواده شهید قرآنی «شهید سعید فرشچی»

بیانات رهبر انقلاب درباره شهید لاجوردی

روزنامه استخدامی آذربایجان شرقی و تبریز | سه شنبه 31 مرداد 96

عکس/ نرگس کلباسی در مسجدالنبی(ص)

حبس 2450 مرد ایرانی بابت مهریه

اسماعیلی: پرونده منتسببه مداحان بازداشتی در دادگاه روحانیت درحال رسیدگی است

مهمترین کار قالیباف در دوره شهردار بودنش

استخدام کارشناس امور مشتریان با سابقه کاری در تهران

عبدالجلیل شهنوازی رییس و سمانه صائب منشی شورای شهر زاهدان شدند

استخدام کارمند اداری خانم جهت امور دفتری در شرکت معتبر

عکس/دست فروشی که رییس شورای شهر شد

توبیخ آتش نشانان معترض پلاسکو

توبیخ آتش نشانان معترض پلاسکو