مطالب مرتبط:
رقابت 16 هزار دانش آموز در مسابقات قرآنی ـ فرهنگی خراسان رضوی
رقابت 598 دانش آموز در مسابقات فرهنگی و هنری خراسان جنوبی آغاز شد
آغاز رقابت 598 دانش آموز خراسان‎جنوبی درمسابقات فرهنگی و هنری
هزار و 100 بنگاه سال گذشته به چرخه تولید بازگشتند/ 4 هزار میلیارد بخشودگی جرائم
استخدام کارشناس کامپیوتر یا معماری جهت آموزشگاه و تبلیغات
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 31 فروردین 1396 ساعت 11:462017-04-20دانش

تبلیغات برای رقابت با بنگاه های دانش عنوان!


تبلیغات پایدار در محیط دانشگاه آزاد اسلامی که از توانمندی ها و ظرفیت های اساسی برخوردار است از ضرورت های فرهیخته پروری است .

- دانشگاه آخرین پایگاه خردورزی برای سیل مشتاقان تحصیلات عالی تعریف شده که به اعتبار این نگاه، جمعیت فراوانی منطبق با نرخ جمعیت جوان کشور در سال های دهه شصت و هفتاد پای در محیط دانشگاه ها گذارده اند و بنا به شور و شوق زایدالوصف این گروه، سازمان آموزش عالی در ایران متقاعد شد با تکثیر موسسات آموزش عالی پاسخگوی اشتیاق علمی جامعه باشد.

اگر چه اشتباهات اساسی نیز از همین جا نشات گرفت و با افزایش بی رویه این موسسات، ارزش متعالی و کرامت علم دچار خدشه گردید و لفظ گران و فخیم دانشگاه در سال های اخیردر قالب بنگاه های کم ظرفیت به مثابه ی ماشین صدور مدارک دانشگاهی تعبیر یافت.

جایگاه اصلی تولیت تحصیلات دانشگاهی در سال های آغازین انقلاب اسلامی، وزارت علوم بوده و ارزشمندترین مولود توامان با آن که به منظور دموکراتیزه کردن دانش، پای به عرصه وجود نهاد دانشگاه آزاد اسلامی بود که بنا به تعبیر توسعه مرزهای دانش، آغاز به کار کرد و با خلق ظرفیت ملی و به اعتبار آن ظرفیت به ملت، کمک شایانی کرد تا نسل ایرانی با پویش ایرانی در سرزمین خودش تحصیل کند و البته با کمک شایسته به دولتمردان، شاخصه اجرای عملیاتی اصل 44 شد تا در بهترین شرایط بویژه در توسعه تحصیلات تکمیلی از خروج نه تنها سرمایه های مادی بلکه از برون رفت سرمایه های علمی در قالب نخبگان و خبرگان ملی به سرزمین های دور جلوگیری کند .

و امروز دانشگاه آزاد اسلامی در رقابت با مجموعه ای از دانشگاه هایی است که بعضا از کمترین شرایط لازم چون تجهیزات کمک آموزشی نیز برخوردار نیستند که این امر زنگ خطری است که سال هاست به صدا درآمده و بنگاه های دانش عنوان در اندیشه عرضه دانش به هر شیوه ای هستند.

نگاه دولتمردان در زایش وکنترل این موسسات آموزشی در حد استانداردهای آموزشی نبوده و جمعیت دانشجویی به شکل ناهمگن به تحصیل علم پرداخته و متاسفانه دانشجوها مارک دار شده اند و پس از فراغت از تحصیل، جامعه، کارگزار خود را از موسسات خاص آموزشی و عمدتا از فارغ التحصیلان مراکز دولتی انتخاب می کند که ظلمی آشکار به جامعه فرهیخته از تحصیل کردگان دانشگاه آزاد اسلامی است .

مسئولین امردر دانشگاه آزاد اسلامی باید توجه ویژه داشته باشند تا دانش آموختگان را به اندازه ای از رشد آموزشی و پژوهشی رسانده و به جامعه تحویل دهند که توان رقابت با فارغ التحصیلان دانشگاه های دولتی را در وجود خویش احساس کنند و علی رغم جوسازی مارک دار ظالمانه، بتوانند با احساس غرور در خدمت جامعه باشند که انصافا در بسیاری از موارد چنین است.

و اما از وظائف سازمانی ماست تا در جبران این رویکرد ناصواب به تبلیغ توانایی و توفیق سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی بپردازیم تا شرمنده قشر دانش آموخته که موجبات رشد سازمان را فراهم کرده اند و نسلی که در حال حاضر دانشگاه را برای فرهیختگی خود انتخاب نموده اند، نباشیم.

به این منظور باید تلاش جدی داشت و دانشگاه 35 ساله را از کانال های متعدد به جامعه معرفی کرد و به شرایط موجود بسنده نکرد تا همگان به این باور اعتراف کنند که جمعیت پرشماری از برجسته ترین دانش آموختگان که ثمره گرانقدر این دانشگاه هستند در تمامی لایه های اجتماعی به عنوان شاخصه خدمت در توسعه و عمران و سربلندی ایران عزیز نقش به سزایی دارند.

دوره تخریب احتمالی دانشگاه به اعتبار جوان بودن آن سپری شده و امروز شاهد دانشگاهی هستیم که در تمامی حوزه های عملیاتی، صاحب عناوین برجسته خدمتی در سطوح ملی و بین المللی است و با حمایت های مقام معظم رهبری سرفصل فخیمی از فرهیخته پروری را نیز آغاز کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی در دوره ی معاصر، نیازمند روابط عمومی های قوی و غنی است تا به اعتبار آگاهی بخشی، بتوانند فرصت استفاده از سرمایه عظیم تجهیزاتی و نیروی انسانی فرهمند و فرهیخته را مهیا سازند و بزرگ ترین برند سرآمدی یک سیستم دانش محور وابسته به ارتقای سطح دانش در دو بعد کمی و کیفی، با تاکید به کیفیت برتر آموزشی را تعریف و تببین کنند.

امروز بخشی از پیکره سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی باید معطوف به معرفی دانشگاهِ صاحبِ ساختارِ سازمانی ویژه شود و مردم حق دارند با این دانشگاه عظیم ارتباط تنگاتنگ داشته باشند و ضمن تامین جمعیت دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی، از نعمت قرابت با فرزند در بوم محیط مشترک زندگی و تحصیل لذت ببرند.

استادان مجرب با سوابق برجسته علمی و پژوهشی، ساختمان های مدرن و تجهیزات روزآمد، فضای خدماتی، رفاهی و محیط فرهنگی نسبتا پایدار دانشگاه آزاد اسلامی، ضامن تامین برند برتر آموزشی هستند و وظیفه داریم با تبلیغ اصولی، این برند پایدار و مطرح را به جامعه معرفی کنیم .

این دانشگاه نیازمند مهربانی دولتمردان است تا با کنترل بنگاه های کم بازده علمی، جمعیت مشتاق کسب دانش را به سوی دانشگاه مردمی بدون اتکا به بودجه دولتی آزاد اسلامی هدایت کند و حتی با تامین بخشی از هزینه ها در قالب تسهیلات کم بهره، امکان تحصیل اقشار کم درآمد را در دانشگاه آزاد اسلامی مهیا سازد و با چنین ترفند ساده ای نرخ ریسک اجتماعی و جاده ای بسیاری از جوانان را در مسیر دانشگاه تا محل زندگی به حد صفر برساند.

یکی دیگر از مهمترین شیوه های جذب دانشجو در اصل وفاداری به تکنیک حل مشکل مخاطب و پاسخگویی صحیح و سریع نمود پیدا می کند.

لذا اجزا و اعضای دانشگاه آزاد اسلامی در محدوده ی واحدها و مراکز باید باور داشته باشند که شرط پایداری را در تامین رضایت نسبی مشتری بجویند و بدانند که دانشجو شرط وجودی یک محیط آکادمیک پویاست.

همراهی با سازمانها و نهادها و برقراری پل ارتباطی قوی با مسئولین شهرستان ها به منظور تقویت فرصت ها و رفع تهدیدات از دیگر عوامل پایداری شرایط در تبلیغ موثر است لذا مطالعه شهر و مردم و بررسی میزان تاثیر دانشگاه و شهر به شکل متقابل از ابتدایی ترین محورهای پویش محیطی خواهد بود که این امر می تواند به اصالت های محیط دانش کمک کند و با افزایش میزان تعامل، می توان به شرایط آرمانی در اقبال دانشجو به محیط علمی امیدوار بود.

در خاتمه، نگارنده کاهش نرخ جمعیت دانشجویی را بحران تلقی نمی کند.

بلکه بحران، رهآورد کم کاری و قصور اعضای سازمان در عدم توجه به شرایط رقابتی خواهد بود؛ باید بدانیم رقبا در کمترین مقدار به اندازه ما برای بقا تلاش می کنند لذا برابر با قانون عدالت هر کس به اندازه پویایی خود بهره خواهد داشت و با این تئوری، نگارنده این سطور مطمئن خواهد بود که اندیشه ی رقابت سالم با تولیت سازمان مرکزی در اجزای سازمان که شامل واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی است جاری خواهد شد.

زیرا هنر تبلیغات وابسته به دنیای شتابان تکنولوژیک دل در گرو مولفه های بسیاری دارد که ضرورت دارد اعضای سازمان با تغییر نگرش از تکنیک های جدید برخوردار باشند زیرا دانشگاه آزاد اسلامی گوهری ناشناخته است که به چوب عصبانیت بعضی موسسات، نامناسب تعریف شده و عدم معرفی جایگاه واقعی آن و یا حتی در شمار آوردن این دانشگاه در ردیف دانشگاه های کم بها، ظلمی آشکار به باغبانان شکوهمند این دانشگاه در سال های نه چندان دور است .

* مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان
کلید واژه ها: دانشگاه آزاد اسلامی - دانشگاه - دانشگاه آزاد - تحصیل - اسلامی - آموزش - فارغ التحصیلان - تحصیلات - جامعه - آزاد - عالی - تحصیلات دانشگاهی - ایران - جمعیت - تبلیغات - مدارک دانشگاهی - ایرانی - سرمایه - توسعه - شرایط - وزارت علوم - دانشجویی - علمی - شور و شوق - محیط - اندیشه - بهترین - نخبگان - افزایش - انتخاب

آخرین اخبار سرویس:
دکتر موسی خانی خبرداد: راه اندازی شبکه محققان دانشگاه آزاد اسلامی در دو ماه آینده / پدیده مهاجرت معکوس نخبگان را رقم می زنیم

دکتر ولایتی: مدارس سما در تربیت تکنسین ها فعال تر عمل کند/ پژوهش در دانشگاه آزاد اسلامی باید در اولویت قرار گیرد

هاشمی:هنوز معاون عمرانی دانشگاه آزاد هستم

ولایتی: باید شهریه ها را کاهش دهیم

کشورما ، کشور علم است

محسن هاشمی در جمع خبرنگاران: برای ادامه فعالیت در دانشگاه آزاد تصمیمی نگرفته ام/ مسئله انتخاب شهردار تهران به تمام اعضای شورای شهر مربوط است

آیندگان باید بتوانند به معماری اکنون فخر فروشی کنند

جشن فارغ التحصیلی 45 دانشجوی واحد تویسرکان برگزار شد

محسن هاشمی: هنوز معاون عمرانی دانشگاه آزاد هستم/ درخصوص شهرداری تهران باید جلسه ای تشکیل و تصمیم گیری شود

هنوز معاون عمرانی دانشگاه آزاد هستم/درخصوص شهرداری تهران باید جلسه ای تشکیل و تصمیم گیری شود

این میمون ها انسان بودند/واقعیتی که هنوز در ابهام است+تصاویر

آیندگان باید بتوانند به معماری اکنون فخر فروشی کنند

شورا باید برای شهرداری تهران تصمیم بگیرد/ همچنان معاون عمرانی دانشگاه آزاد هستم

نتایج مصاحبه علمی داوطلبان دانشگاهی و حوزوی آزمون قضاوت اعلام شد

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 96 اعلام شد

ولایتی: باید شهریه ها را کاهش دهیم

پذیرش 130 مقاله در همایش توسعه پایدار و مدیریت شهری سیرجان

207 مقاله به کنفرانس ملی علوم و مهندسی جداسازی در دانشگاه صنعتی بابل ارسال شد

المپیادی های ما توسط سفارت ها جذب می شوند/کانادا سفارتش را در ایران تعطیل کرد اما بیشترین نخبه های دانشگاهی را جذب می کند

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 96 اعلام شد

برنامه جدی دانشگاه آزاد برای جلوگیری از مهاجرت مغزها

207 مقاله به کنفرانس ملی علوم و مهندسی جداسازی در دانشگاه صنعتی بابل ارسال شد

همکاری های دانشگاه مالزی و صنعتی امیرکبیر توسعه می یابد

رقابت 10 هزار داوطلب در آزمون دکتری پزشکی

امضای تفاهم نامه بین دانشگاه شیراز و دانشگاه تکنولوژی عراق

ولایتی: تعطیلی واحدهای زیانده دانشگاه آزاد پاک کردن صورت مسئله است

«فیزیولوژی حواس ویژه» و «هزار و یک شب دریا» منتشر شد

دانشگاه ها از فردا به استقبال هفته خوابگاه ها می روند

استخدام کارشناس فروش،کارشناس ثبت نام دانشگاهی درموسسه خوارزمی

اهدای بورس تحصیلی دانشگاه آزاد به نخبگانی که استطاعت مالی ندارند

اعلام جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 96

ساخت اولین هارد درایو یک بیتی شیمیایی در جهان

نوریان: نیامده ایم که عده زیادی را اخراج کنیم

برگزاری مسابقات ربات زیردریایی در کشور

تداخل تحصیلی دانشجویان رشته های غیرپزشکی در دانشگاه آزاد مجاز نیست

اعلام جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 96

نوریان رییس دانشگاه آزاد اسلامی

نصیرزاده خبر داد برگزاری مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی

ولایتی در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی: فرار مغزها یک بلای جهانی است/ باید شهریه ها را کاهش دهیم

استاد دانشگاه مونترال کانادا: معماری ساختمان سازی دانش است/ انتقاد از نحوه آموزش معماری

استراتژی های مدیریت جدید دانشگاه آزاد اعلام شد

ساخت دستگاه جداکننده نفت از آب در دانشگاه آزاد

سونای تابشی توسط محققان دانشگاه جامع علمی کاربردی طراحی و ساخته شد

امیدواریم در بلندمدت از وجود سرپرست فعلی دانشگاه استفاده کنیم

23 مه؛ زادروز رکورددار جایزه نوبل فیزیک

اعلام جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 96

58هزار داوطلب کنکور دکتری به حدنصاب علمی رسیدند

جزییات مصاحبه پذیرفته شدگان آزمون دکتری 96 اعلام شد

ساخت یک باتری با 3 برابر ظرفیت باتری های یون-لیتیوم

نوریان در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی: یکی از راهبردهای دانشگاه ازاد در دوره مدیریتی جدید ایجاد تعامل با نهادها است/ حمایت از افراد فاقد تمکن مالی

هفتمین دوره رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور آغاز شد

ختم مشارکتی قرآن بصورت حضوری و مجازی در واحد علوم و تحقیقات

«فلین» به بازپرسان تحقیقات دروغ گفت

امیدواریم بتوانیم در بلندمدت از وجود سرپرست فعلی دانشگاه آزاد استفاده کنیم

تلاش دانشگاه آزاد اسلامی برای جلوگیری از فرار مغزها با جذب نخبگان/ امیدواریم بتوانیم در درازمدت از دکتر نوریان استفاده کنیم

پنجمین جشنواره فرهیختگان گشایش یافت

ساخت یک باتری با 3 برابر ظرفیت باتری های یون-لیتیوم

طبق بخشنامه معاون آموزشی دانشگاه آزاد تداخل تحصیلی دانشجویان رشته های غیرپزشکی در دانشگاه آزاد مجاز نیست

هفتمین دوره رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور آغاز شد

ساخت دستگاه جداکننده نفت از آب در پارک فناوری دانشگاه آزاد

افزایش بودجه تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی به هزار میلیارد تومان

اعزام حدود 70 نفز از دانشجویان خرم آباد به مناطق محروم در قالب اردوی جهادی

مهلت ثبت نام استعدادهای درخشان دکتری دانشگاه تهران تمدید شد

انتشار کتاب «پایگاه داده های پیشرفته» از سوی عضو هیات علمی واحد سمنان

آغاز به کار مراسم سی و پنجمین سالگرد راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی و پنجمین جشنواره فرهیختگان

موفقیت محققان دانشگاه جامع علمی کاربردی درساخت سونای تابشی

گزینه دوم برانکوبرای جانشینی رفیعی مشخص شد

زمان امتحان جامع دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد تغییر کرد

آغاز هفته خوابگاه های دانشجویی از فردا

برگزاری مسابقات دانشگاهی ورزش های الکترونیک به میزبانی علوم و تحقیقات

آغاز به کار پنجمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد

58 هزار داوطلب کنکور دکترا دارای حد نصاب علمی هستند

نوریان فعالیت های دانشگاه آزاد را سامان داد

خبرخوش بهزیستی برای والدین شاغل

امیدوارم بتوانیم از «نوریان» برای درازمدت در دانشگاه آزاد استفاده کنیم

ولایتی در مراسم سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی: نوریان با کفایت بسیار خوبی کارها را سامان داده است

توکلی در گفت وگو با فارس: 58 هزار داوطلب کنکور دکترا دارای حد نصاب علمی هستند

آغاز اختتامیه پنجمین جشنواره فرهیختگان

آزادی 18نفر زندانی جرایم غیرعمد در هرمزگان

گفتگوی ویژه خبری 1396/3/1

ماهیت دانشگاه آزاد اسلامی خدمت به نظام است

گفتگوی ویژه خبری 1396/3/3

نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد/ جزییات انجام مصاحبه حضوری

علت حادثه بیمارستان جدید بجنورد اتصال سیم برق است

کرسی ترویجی بررسی تطبیقی اخلاق کاری اسلامی و پروتستان برگزار می شود

نشست رسانه ها و یادگیری علم برگزار می شود

تداخل تحصیلی دانشجویان رشته های غیرپزشکی مجاز نیست

دوران دفاع مقدس بهترین دانشگاه بود

منادی: دانشگاه آزاد اسلامی علوم کاربردی و مورد نیاز جامعه را در دستور کار قرار دهد

اعزام 30 هزار دانشجو به عتبات عالیات

آغاز ساخت مسجد در دانشگاه پیام نور شهرکرد

تغییری در آیین نامه انضباطی نداریم/ شیوه نامه جدید به دانشگاه ها ابلاغ شد

دانشگاه یاسوج جایگاه خوبی در بین دانشگاه های دنیا دارد

تاسیس دفاتر تجاری سازی محصولات دانش بنیان در دانشگاه آزاد

آیین آغاز ساخت فیلم « کوروش بزرگ»

زندگی چگونه روی زمین آغاز شد؟

نظر استاد راهنمای روحانی درباره رساله دکترای وی

نظرسنجی شهردارآنلاین از شهروندان/ کدام گزینه برای تصدی سمت شهردار آینده تهران مناسب تر است؟

کارنامه اولیه انتخاب رشته داوطلبان دکتری امشب اعلام می شود

کارنامه نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری امشب منتشر می شود

تجلیل از پنج دهه فعالیت علمی استاد سابق دانشگاه چمران

زمان آزمون جامع دکتری غیرپزشکی دانشگاه آزاد تغییر کرد

انتشار کارنامه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 96

کارنامه نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری امشب منتشر می شود

اعلام جزییات مرحله دوم کنکور دکتری

کارنامه اولیه انتخاب رشته داوطلبان دکتری امشب اعلام می شود

کارنامه اولیه انتخاب رشته داوطلبان دکتری امشب اعلام می شود

سازمان سنجش زمان اعلام نتیجه آزمون دکتری را مشخص کرد

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

آیا میدانید حیات چطور روی زمین ایجاد شد؟!/ زندگی چگونه روی زمین آغاز شد؟

نشست خبری رییس جمهور

اعلام نتیجه آزمون دکتری ساعت 22 امشب

کارنامه اولیه انتخاب رشته داوطلبان دکتری امشب اعلام می شود

اعلام نتیجه آزمون دکتری ساعت 22 امشب

پتروشیمی 2 بر صفر پیش افتاد

کارنامه اولیه انتخاب رشته داوطلبان دکتری امشب اعلام می شود

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری منتشر شد

تفاهم نامه دانشگاه آزاد ودفتر تحقیقات کاربری فرماندهی تهران بزرگ

نتیجه آزمون دکتری امشب در سایت سازمان سنجش

زمان اعلام نتیجه اولیه آزمون دکتری مشخص شد

انتشار کارنامه انتخاب رشته داوطلبان آزمون دکتری 96

کارنامه نتیجه انتخاب رشته آزمون دکتری امشب منتشر می شود

انتشار کارنامه انتخاب رشته داوطلبان دکتری ساعت 22

اعطای جایزه «فریدون منصوری» به پژوهشگر جوان نظریه «ریسمان»

دانشگاه های ایران استانداردهای لازم علمی دنیا را دارند

غبارروبی امامزاده عبدالله (ع) بافق

تجلیل از پنج دهه فعالیت علمی استاد سابق دانشگاه شهید چمران

آسمانخراش های چوبی زمین را نجات می دهند

مراسم بزرگداشت آزادسازی خرمشهر در دانشگاه آزاد اسلامی/ تجلیل از اساتید و کارکنان ایثارگر دانشگاه

پیکر دانشجوی سما کرج «شهید مدافع حرم» به سوی آرامگاه ابدی تشییع شد

فراخوان انتخاب دبیر جشنواره تئا تر دانشگاهی منتشر شد/ بازگشت فرایند انتخاب دبیر به حالت سابق

برگزاری مسابقات قویترین مرد دانشجو در بیرجند

فردا؛ برگزاری سی و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد با حضور ولایتی

انعقاد تفاهم نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر و دانشگاه علوم پزشکی گلستان

برگزاری همایش علمی مهندسی معدن در دانشگاه امیرکبیر

زمان برگزاری امتحان جامع رشته های غیرپزشکی آزاد تغییر کرد

اخبار کوتاه از واحدهای اسفراین، فسا، تهران شرق، نطنز و مراغه

100 نفر هیئت علمی در دانشگاه محقق اردبیلی جذب شد

پنجمین دوره جشنواره فرهیختگان فردا برگزار می شود

«حسن مرادی» رییس سازمان بسیج اساتید می شود

حمایت علمی و معنوی واحد زرقان از دو کنفرانس جهانی و ملی

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه امیرکبیر منصوب شد

دوازدهمین سالگرد عروج محمدرضا آقاسی برگزار می شود

رقابت 50 دانشگاهی در بیست و دومین دوره مسابقات شفاهی قرآن و عترت واحد نراق

ثبت نام نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی

جشن دانش آموختگی دانشجویان کارشناسی پیوسته و ناپیوسته معماری واحد کازرون برگزار شد

دکتر ولایتی: برگزاری همایش های بین المللی فرصت مناسبی برای تبادل دانش و همکاری علمی است

ممنوعیت تداخل تحصیلی دانشجویان رشته های غیرپزشکی

آیین غبارروبی مسجد الغدیر دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه برگزار شد/ معرفی مسجد

گزارش تصویری؛ دومین رویداد ایده بازار - فن بازار «آبفا»

حضور 50 عضو هیأت علمی در کارگاه آموزشی حل مسأله و خلاقیت بر اساس تکنیک های Triz واحد شهرکرد

معدن کاری در 60 سال آینده دچار بحران می شود

خشکسالی هیچ گاه سایه شوم خود را از سر ایران کم نمی کند

روزهای پربازدید روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد

افزایش حس مسئولیت پذیری، کلید برون رفت از مشکلات است

توسعه آموزش دندانپزشکی متناسب با نیازهای کشور طی 4 سال گذشته

تمهیدات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در ماه مبارک رمضان و ایام امتحانات

مذاکره برای تحصیل سربازان حین خدمت در دانشگاه علمی کاربردی

مرکز بهداشت و درمان دانشگاه تبریز به عنوان مرکز برتر انتخاب شد

میلیون ها شغل وابسته به تولیدات معدنی است

از سوی محققان دانشگاه جامع علمی کاربردی سونای تابشی طراحی و ساخته شد

اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان تابستان امسال برگزار می شود

لغو برگزاری امتحان جامع دکتری غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در ماه مبارک رمضان

مهلت ثبت نام نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی تا پایان خرداد

هنوز علت حادثه معدن یورت مشخص نیست/ بازرسی کلی از تمامی معادن زغال سنگ

طی بخشنامه ای ابلاغ شد تمهیدات دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در ماه مبارک رمضان و ایام امتحانات

همکاری باشگاه پژوهشگران جوان واحد شیروان با محیط زیست خراسان رضوی در اجرای طرح برون دانشگاهی

با ابلاغ بخشنامه معاونت آموزشی دانشگاه امتحان جامع برای رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد بعد از ماه رمضان برگزار می شود

بازتعریف سبک زندگی سیاسی براساس نظریه اعتبارات علامه طباطبایی(ره)

ارائه بیش از 100 محصول در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشکده اقتصاد مقاومتی «شهید یزدانی»

شماره 4 فصلنامه دانشجویی «سپند» در واحد دماوند منتشر شد

سلول درمانی یکی از مطالبات جامعه در سال های آینده

دانشگاه سیستان و بلوچستان پیشرو در پژوهش گیاهان دارویی است

برترین های پژوهشی دانشگاه آزاد تقدیر می شوند

برترین های پژوهشی دانشگاه آزاد تقدیر می شوند

فیلم/ انتقاد رهبرانقلاب از بیماری دانشگاه گرایی!

ساختمان جدید مرکز تحقیقات نانو واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد افتتاح شد

ساخت دستگاه سه منظوره بخور سرد و گرم و نبولایزر نانو

برج فناوری نانو در دانشگاه آزاد راه اندازی می شود

همزمان با سربازی، می توان به دانشگاه رفت؟

رکورد نازک ترین نانوسیم شکسته شد

برگزاری کارگاه آموزشی بین المللی مدیریت خشکی و کنترل بیابان زایی در دانشگاه فردوسی مشهد

درخشش دانشجوی دانشگاه یزد در سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک

دیدارهای امروز دکتر ظریف

معرفی برگزیدگان پنجمین جشنواره فرهیختگان

آغاز به کار نخستین همایش سلول های بنیادی و سلول درمانی

معرفی فرهنگ ایران در دانشگاه بین المللی قفقاز

نمایش دستاوردهای فناورانه در همایش صنایع فراساحل

ساماندهی فاز سه بلوار دانشگاه اشکذر

«سرآمد» و «دانش بنیان» روی گوشی های هوشمند قرار گرفت

نظرسنجی شهردارآنلاین از شهروندان/ کدام گزینه برای تصدی سمت شهردار آینده تهران مناسب تر است؟

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با فارس: مهدهای 4ستاره در راه است/ ورود جدی نظارت بر مهارت و دانش مربیان مهد

افزایش بودجه پژوهشی و راه اندازی مراکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق شعار سال

تسلیت نوریان به مناسبت شهادت دانشجوی دانشکده سمای واحد کرج

اختراع عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر ثبت ملی شد

12 و 13 تیر؛ کارگاه شیوه های نوین پژوهشی موسیقی نواحی در روند شهری شدن

مساله بین المللی شدن دانشگاه ها در نقشه جامع علمی کشور دیده شده است

تبلیغات برای رقابت با بنگاه های دانش عنوان!

تبلیغات برای رقابت با بنگاه های دانش عنوان!