مطالب مرتبط:
دو دانشگاه از صد دانشگاه ترکیه با مدیریت زنان اداره می شود / لزوم توجه بیشتر به آموزش زنان در جامعه
اجرای طرح شش - سه - سه در نظام آموزش ابتدایی خسارت داشت
دانشگاه علوم پزشکی اراک در جایگاه پانزدهم مراکز آموزش عالی کشور
سند آموزش وپرورش باید مطالبات حوزه را در نظر بگیرد
حجت الاسلام و المسلمین شفیعی: دانشگاه ها باید پیرامون مساله عفاف و حجاب و رعایت اخلاق حرفه ای به سمت آموزش های کیفی گام بردارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 ساعت 19:112017-04-19دانش

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید


دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

- نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی:سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری "فارس، در نامه خطاب به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: همانطور که مستحضرید چندی پیش سند آموزش 2030 به تصویب مسئولان ارشد دولتی رسیده است.

طی بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم فارغ از روند شتابزده و قابل تأمل امضای سند، موارد متعددی نیز وجود دارد که مغایر آموزه های اسلام ناب، اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری می باشد.

از جمله در این سند بر برابری جنسیتی، آموزش های جامع جنسی، حقوق شهروندی و حقوق بشر مبتنی بر تفسیر سازمانهای وابسته جهانی پرداخته شده است.

فلذا از جنابعالی به عنوان دبیر ستاد فرماندهی فرهنگ کشور و تمامی اعضای شورای مذکور خواستاریم بنا به وظیفه شرعی و قانونی خود به طور قاطع مانع تصویب و اجرای چنین سند ننگینی که مصداق اتم نفوذ فرهنگی است، شوید و از ارزش های فرهنگی این سرزمین پاسداری کنید.

تأکید می کنیم تشکل های بیدار دانشجویی هر اقدامی را به جهت حفظ کیان ارزشهای اسلامی تا الغای کامل سند آموزش 2030 یونسکو به منصه ظهور خواهند رساند در پیوست گزارشی از مهمترین ایرادات وارد بر این سند خدمتتان تقدیم می شود.

* پیوست/ برخی از نکات یا موارد ابهام،تناقض و مغایرات سند آموزش 2030 : 1_ روند غیرقانونی تصویب سند اصل 77 قانون اساسی : تمامی عهد نامه ها،مقاوله نامه ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

اصل 125 قانون اساسی : امضای عهد نامه ها، مقاوله نامه ها، موافقت نامه ها و قرارداد های دولت ایران با سایر دولت ها و همچنین امضای پیمان های مربوط به اتحادیه های بین المللی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور یا نماینده قانونی اوست.

اصل 153 قانون اساسی : هرگونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

همانگونه که ملاحظه میشود روند تصویب سند مذکور ، مطابق هیچ یک از مجاری قانونی نبوده است و خلاف اصول قانون اساسی میباشد.

البته دربرخی سخنرانی های رسمی،در توجیه قانونی بودن روند امضای سند، عنوان شده است که نماینده هیئت نظارت مجلس همراه با امضاکنندگان بوده است و شاهد و ناظر ماجرا بوده است.

چون متأسفانه به هر دلیلی مجلس شورای اسلامی یا.

در قبال این سند سکوت کرده اند، سکوت این مراجع حمل بر تایید آنها شده است.

درحالیکه همانگونه که مواد قانون نیز تصریح کردند این دست اسناد و معاهدات باید رسما به تصویب مراجع ذی صلاح(مجلس یا.

) برسند.

2_نگاه سکولاریستی به تعلیم و تربیت: همانگونه که در سرتاسر متن مشاهده میشود تعریف سند از آموزش و پرورش یک تعریف کاملا غیردینی می باشد.

نظام آموزش وپرورشی که در متن سند 2030 تصویر میشود،نظامی جدا و بدون هیچ ارتباطی با دین میباشد حال آنکه در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما که نمونه آن در اسناد بالادستی تبلور یافته است دین جزء جدانشدنی نظام تعلیم و تربیت است.

به عنوان مثال در بخشی از هدف های کلان سندتحول آموزش و پرورش آمده است: " تربیت انسانی موحد، مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت ها و وظایف در برابر خدا و.

" 3_عدم انطباق با الگوهای ایرانی_اسلامی و انطباق کامل با الگوهای توسعه غربی : همانگونه که میدانیم الگوهای توسعه های غربی مبتنی بر اصالت سود و منفعت بوده و اجرای آنها گاها پیامدهای وخیمی را متوجه کشور میکند.

4_الزام به ارائه گزارشهای سالانه به مجامع بین المللی و امکان سوء استفاده سازمانهای مذکور ارائه اطلاعات از زوایای گوناگون نظام آموزشی، میتواند تبدیل دستاویزی برای نهادهای بین المللی جهت محکوم کردن کشور در مجامع بین اللملی باشد.

5_ مسائل مربوط به رفع تبعیض: از دیگر ابهامات سند، مسئله ی رفع تبعیض ها است که باید تعریف و منظورآنها بطور واضح معلوم شود.

به عنوان مثال ماده شماره 10 بیانیه اینچئون در مورد "رفع تبعیض علیه زنان" میباشد که باید منظور کاملا روشن گردد.

6_ مسئله مربوط به حمایت از اقشار آسیب پذیر در رابطه با حمایت از اقشار آسیب پذیر باید مشخص گردد منظور از این افراد دقیقا چه گروه هایی می باشند زیرا که تعاریف از اقشار آسیب پذیر در جوامع بین المللی متفاوت است.

7_حمایت از خانواده: درست است که برخی الفاظ در ظاهر صحیح می باشد.

اما باید مراقب تفسیرهای احتمالی بود.

بعنوان مثال خانواده در یک تعریف شامل افراد همجنسباز هم میشود.

فلذا این مصادیق و عدم شفافیت سند از نقاط ضعف آن می باشد.

8_ ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت: در هدف 4_7 بیان شده است : تضمین اینکه تا سال 2030، همه ی یادگیرندگان به دانش و مهارتهای لازم برای ترویج توسعه پایدار؛ به ویژه از طریق: آموزش برای توسعه پایدار و سبک های زندگی پایدار، حقوق بشر، تساوی جنسیتی، ترویج فرهنگ صلح و نبود ِخشونت، شهروندی جهانی و احترام به تنوع فرهنگی و مشارکت فرهنگ ها در تحقق توسعۀ پایدار دست یابند.

" از دیگر موارد ابهام سند،مشخص نبودن دایره ی تعریف صلح، خشونت و مفاهیمی از این دست می باشد.

در یک تلقی تمام آیات قران در باب جهاد، قتال، شهادت و.

میتواند خشونت آمیز اعلام شود.

همچنین وجود برخی دروس و مباحث همانند درس آمادگی دفاعی دوره متوسطه و یا فعالیت در پایگاه های بسیج میتواند به عنوان موارد مخل صلح و ترویج خشونت مطرح شوند.

9_ تساوی جنسیتی: در جای جای متن بخصوص ماده 20 در رابطه با تساوی جنسیتی مطالبی آورده شده است.

ماده 20: " برای تضمین برابری میان زنان و مردان در آموزش (تساوی جنسیتی)، نظام های آموزشی میبایست صرفا برای حذف تعصب مبتنی بر جنسیت و تبعیض ناشی از سوگیریهای فرهنگی و اجتماعی و وضعیت اقتصادی تلاش کنند.

" این درحالی است که بین تساوی جنسیتی و عدالت جنسیتی تفاوت هایی وجود دارد و همان گونه که در سند تحول بنیادین هم آمده است ما معتقد به عدالت جنسیتی هستیم بعنوان مثال سرتیتر هدف پنج سند تحول بنیادین بیان میدارد: "تأمین و بسط عدالت در برخوداری از فرصت های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب با توجه به تفاوت ها و ویژگی های دختران و پسران در مناطق مختلف کشور " 10_ آموزش جامع جنسی : در بند 63 سند اموزش 2030 آمده است : "اجرای برنامه اقدام جهانی آموزش برای توسعه پایدار و موضوعاتی از قبیل: حقوق بشر، تساوی جنسیتی، بهداشت، (آموزش های جامع جنسی)تنظیم خانواده، تغییر اقلیم، معیشت های پایدار و شهروندی مسئولانه و پویا نیز مشمول مورد یاد شده میشود.

" آموزش جامع جنسی به چه معناست؟ در چه سنی و از چه سنی؟ چه میزان و به چه صورت؟ اینها از موارد ابهام سند میباشد.

11_حقوق بشر : در مواجهه با حقوق بشر نیز تعاریف متفاوت است و آنچه که کشورهای غربی حقوق بشر می نامند از نظر ما مردود است.

برای مثال در کشورهای غربی ازدواج همجنس، جزء حقوق بشر محسوب میشود درحالیکه این امر مخالف فطریات و از حدودات بسر میباشد و ما آن را حقوق بشر تلقی نمیکنیم.

12_ مورد دیگری که حتی در سخنرانی های رسمی برخی مسئولین نیز به چشم میخورد موردی به نام اصل تحفظ یا حق شرط میباشد.

اصل تحفظ بدین معنی میباشد که ما میتوانیم درجایی که سند و مواد آن مغایر با ارزشها یا اسنادبالادستی میباشند از اجرای آنها عدول کنیم.

برخی معتقدند در این سند نیز حق تحفظ رعایت شده است و استناد آنها به جمله ای از سندملی اموزش یونسکو میباشد که : (در اجلاس اینچئون کره، وزیر آموزش و پرورش ایران تحفظ خود را نسبت به هربندی که مغایر "ارزشهای فرهنگی و اخلاقی، حاکمیت ملی، قوانین و اولویتهای ملی و نیز نظامهای اجتماعی وحقوقی ج.

ا.

ایران باشد اعلام کرده است.

) لکن با اندکی تأمل میتوان دریافت که این حق تحفظ فقط در سند داخلی آمده است و هیچ خبری از چنین حقی در سند اصلی ای که مورد امضای سران دولت ها قرار گرفت نیست.

توضیح آنکه آنها تنها به مواردی پایبند هستند که خودشان امضا کردند و متعهد شده اند که همان متن سند میباشد و نه چیزی بیشتر از آن.

هرچند که ما برای خودمان حق تحفظ تصویب کرده ایم! حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و حوزه برادران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/BYTMOG نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - فرهنگ - فرهنگی - آموزش - نامه - شهید رجایی - انقلاب فرهنگی - مجلس شورای اسلامی - فرهنگیان - قانون اساسی - شورای - اسلام - قانون - دانشگاه - قرارداد - تربیت - بین المللی - دانشجویان - اسلامی - بسیج - عالی - شهید - اسناد - مقام معظم رهبری - دولت - مخبر - آموزش و پرورش - حقوق شهروندی - منابع طبیعی

آخرین اخبار سرویس:
برگزاری دوره تابستانی 96-95 در دانشگاه شهید بهشتی

چرایی برکناری رییس دانشگاه آزاد

ویدئو / تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه پیام نور بندرعباس

تحصیل 150 زبان آموز فارسی در دانشگاه بلگراد

برخورد جدی با متخلفان پایان نامه ها/ حمایت از پایان نامه های قرآنی و علوم انسانی

10 اردیبهشت ماه؛ زمان برگزاری مسابقات قرآن دانشگاه علوم پزشکی اهواز

سهم ناچیز ادبیات معاصر در کرسی های ایران شناسی دانشگاه های کانادا

علت برکناری رییس دانشگاه آزاد

غلامعلی کمالی معاون دبیرکل هیأت مؤسس دانشگاه آزاد و مسئول امور دبیرخانه شد

علائم افسردگی را جدی بگیریم

امضای تفاهم نامه دانشگاه شریف با دانشگاه USM مالزی

آیا بیگانگان قبل از ما در زمین می زیسته اند؟

غلامعلی کمالی معاون دبیرکل هیأت مؤسس دانشگاه آزاد و مسول امور دبیرخانه شد

کسب 4 مدال در مسابقات رزمی آذربایجان از سوی دانشجویان واحد کنگاور

«کپسول الکترونیکی» دانشمند ایرانی وارد فاز انسانی شد

دانشگاههای شریف و یو اس ام مالزی تفاهم نامه امضا کردند

آغاز رقابت بیش از 878 هزار داوطلب آزمون ارشد از فردا

رییس شبکه ملی جامعه و دانشگاه در آذربایجان غربی منصوب شد

جشن ازدواج 62 زوج دانشجوی در دانشگاه ارومیه برگزار شد

دلیل برکناری «رییس دانشگاه آزاد» چه بود؟

ساخت دستگاه تولید پیوندک لوله ای پسته برای نخستین بار در جهان

آغاز رقابت بیش از 878 هزار داوطلب آزمون ارشد از فردا

دلیل برکناری رییس دانشگاه آزاد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمی به نوریان تبریک گفت

رسانه های دیجیتال و مکتوب در تشویق مردم برای حضور در انتخابات نقش ویژه ای دارند

نخستن جلسه «هیات اندیشه ورز» دانشگاه های استان تهران برگزار شد

روایتی از علت برکناری رییس دانشگاه آزاد

اولین اظهارات رییس جدید دانشگاه آزاد

امروز آخرین مهلت دریافت کارت شرکت در آزمون ارشد

انقلابی که بود؛انقلابی که هست

رونمایی از کتاب روانشناسی تبلیغات و رسانه در دانشگاه علامه

روایتی از علت برکناری رییس دانشگاه آزاد

اولین کنفرانس ملی «به سوی شهرسازی و معماری دانش بنیان» برگزار شد

اهمیت ایفای نقش رسانه های دیجیتال و مکتوب در تشویق مردم برای حضور در انتخابات

حضور دانشگاهیان واحد علوم دارویی در نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی «ساخت ایران»

آقای هاشمی نگران نباشید!

سومین همایش «سلامت و زندگی» در واحد شاهرود برگزار شد

شکایت از انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء(ص) به دلیل برگزاری تریبون آزاد

از ماجرای نیم روز تا سعدی و ویکتور هوگو

امشب؛ آخرین مهلت دریافت کارت آزمون کارشناسی ارشد

رشد و تعالی جامعه وابسته به توسعه همه جانبه کشور است

موتورسواری بر روی دیوار مرگ +فیلم

لحظه افتادن داربست ساختمان در اثر وزش باد+فیلم

کدام هنرمندان ایرانی در اینستاگرام از محبوبیت بیشتری برخوردارند؟+اینفوگرافی

داعش از نیروهای جدید خود رونمایی کرد+تصاویر

خشونت علیه زنان در جوامع سکولار شدیدتر از جوامع مذهبی است

آغاز ثبت نام اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه تهران

نخستن جلسه هیات اندیشه ورز دانشگاه های استان تهران برگزار شد

تاسیس مرکز مشترک تحقیقاتی دانشگاه تهران و آکادمی علوم چین

دلیل برکناری رییس دانشگاه آزاد چه بود؟

دلیل برکناری رییس دانشگاه آزاد چه بود؟

دلیل برکناری میرزاده از دانشگاه آزاد چه بود؟

هابیت اندونزی با قدمتی باستانی تر از آنچه تصور می شد

آغاز رقابت بیش از 878 هزار داوطلب آزمون کارشناسی ارشد از فردا/ امروز آخرین مهلت دریافت کارت ورود به جلسه

استخدام مربی در مهدکودک آنا

شاخص های رییس جمهور اصلح در تریبون آزاد دانشجویی

دلیل برکناری رییس دانشگاه آزاد چه بود؟

ماجرای برکناری میرزاده

آگهـی مـناقصه عمـومی واحد زرقان/ نوبت دوم

رنگ زرد شخصیت های کارتونی دلیل روانشناسانه دارد؟

فرماندار پاسارگاد: دانشگاه آزاد اسلامی سهم بسزایی در آموزش کشور دارد

دلیل برکناری رییس دانشگاه آزاد

خاک را فقیر نکنیم

دانشگاه تربیت مدرس در جمع 5 دانشگاه برتر برای ارتقاء به تراز بین المللی

بزرگترین منجمان تاریخ جهان

برخورد جدی با متخلفان پایان نامه ها/ حمایت از پایان نامه های قرآنی و علوم انسانی

مرکز شکوفایی و نوآوری راه اندازی می شود/تاسیس دومین آزمایشگاه ایرانداک در صورت تخصیص منابع

میرزاده برکنار شد/ نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد برای حرکت علمی نیازمند تحولات اساسی است

ولایتی با اقدامات اصلاحی دانشگاه را در ریل اصلی قرار دهد

گفتگوی جنجالی با پسر فروغ فرخزاد/از دوران طلاق پدر با فروغ تا اختلافاتش با شاهرخ گلستان

پربحث ترین اخبار در 3 اردیبهشت

نگاهی به سوابق سرپرست موقت دانشگاه آزاد

میرزاده برکنار شد/ نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد

دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد برگزار شد

بهترین شهرهای دانشجویی آلمان

گفتگوی جنجالی با پسر فروغ فرخزاد/از دوران طلاق پدر با فروغ تا اختلافاتش با شاهرخ گلستان

نوع جدیدی از نور در آسمان کشف شد+عکس

اولین رصدخانه خورشیدی کشور در شرف نابودی

بهترین شهرهای دانشجویی آلمان

رحیم پور ازغدی در نشست اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مطرح کرد نگاه ویژه اسلام و قانون اساسی ایران به حریم و جایگاه زن/ زن و مرد باید احساس کنند نوکر و کلفت همدیگرند

مستند حسن روحانی را نمی سازم

هنرمندانی که در روز مبعث به دیدار امام خامنه ای رفتند/ عکس

برخورد تریلی و مینی بوس در قزوین/ 11 آسیب دیده و 6 مصدوم

نوع جدیدی از نور در آسمان کشف شد+عکس

بارش شدید تگرگ در تهران

آخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد

تفاهم نامه دانشگاه شریف با مراکز صنعتی

کارنامه 3 ساله میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی

تقدیر دفتر تحکیم وحدت از هیئت امنای دانشگاه آزاد

فردا اخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد

آخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد

برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی دانشگاه علوم مالزی با مشارکت ایران

اعلام آخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد

"اشتغال" و "مهارت آموزی" در کنار کسب علم از دغدغه های دانشگاه پیام نور است

زندگی پنگوئن ها در قطب+عکس

میرزاده چرا برکنار شد؟

فرداشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور ارشد

برگزاری جشنواره بین المللی فرهنگی دانشگاه علوم مالزی با مشارکت ایران

فرداشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور ارشد

اخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد، فردا چهارشنبه

جذب نخبگان دردانشگاه آزاد اسلامی خدمت بزرگ به کشور است

فردا اخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد

کاندیداها باید مثل سگ بترسند!/ فیلم

مشاور سازمان سنجش خبر داد؛ فرداشب آخرین مهلت دریافت کارت کنکور ارشد/ 54 درصد کارت گرفتند

تعیین تکلیف دانشجویان پژوهشگاه مهندسی بحران های طبیعی شاخص پژوه

تلاش واحد بین المللی چابهار برای گسترش زبان فارسی در کشورهای خارجی

برگزاری جشن فارغ التحصیلی 850 دانش آموخته در دانشگاه علامه

دانشگاه زنجان و صلاح الدین در اربیل تفاهمنامه همکاری امضا کردند

جمع آوری پلاستیک از سواحل دنیا

برقراری ارتباط دانشگاه مازندران با دانشگاه های خارجی

جوانب مختلف اعجاز قرآن در همایش مصر بررسی می شود

ایران به مرکز جهانی تحقیقات سرطان می پیوندد

فردا اخرین مهلت دریافت کارت آزمون ارشد

نخستین گواهی انطباق محصول دانش بنیان اعطا شد / تسهیل تجاری سازی محصولات دانش بنیان با گواهی استاندارد

گزارش تصویری/ بیست و هفت سال عکاسی از کهکشان

ایران به مرکز جهانی تحقیقات سرطان می پیوندد

مبعث تجلی گاه تعلیم و تزکیه است

چاپ دو شماره از فصلنامه علمی پژوهشی «مطالعات جامعه شناختی شهری» واحد دهاقان

کارنامه 3 ساله میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی

اهمیت ایفای نقش رسانه های دیجیتال و مکتوب در تشویق مردم برای حضور در انتخابات

کارنامه 3 ساله میرزاده در دانشگاه آزاد اسلامی

ایران در جمع سه کشور صاحب تکنولوژی تصویربرداری حیوانی

اعزام 11 نفر از دانشگاه حکیم سبزواری به مرحله منطقه ای مسابقات قرآن دانشجویی

برگزاری امتحانات نیمسال دوم دانشگاه فرهنگیان از تیرماه/اعلام شرایط غیبت در زمان امتحانات

5 اردیبهشت؛ تولد ولفگانگ ارنست پاولی فیزیکدان سرشناس سوییسی

مظنه واحدهای کلنگی در تهران

میرزاده برکنار شد/ نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد

مهندسان آرزوی دختر معلول را برآورده کردند+عکس

ناگفته های همسر رییسی از قبول کاندیداتوری

تولید باکیفیت ترین شیشه چاپ 3بعدی

دانشجوی مامایی افغان در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند پذیرش شدند

علت پوسیدگی دندان ها

نامه خداحافظی میرزاده پس از عزلش

تشکر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از آغاز تحولات در دانشگاه آزاد

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

نابودی اولین رصدخانه خورشیدی کشور/ پیشنهاد درج یک روز ملی ستاره شناسی در تقویم

تشکر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از آغاز تحولات در دانشگاه آزاد

نوع جدیدی از نور در آسمان کشف شد

نامه خداحافظی میرزاده از دانشگاه آزاد/دانشگاه آزاد با ابتکار بی نظیر و طرح بی بدیل حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بنیانگذاری شد

کاپیتان رئال مادرید در انتظار سرنوشت نیمار

تکذیب خبر تهدید به خودکشی یک دانشجو

دیجی فکت: 9 زبان آسان برای یادگیری بعد از زبان انگلیسی

پربحث ترین اخبار در 3 اردیبهشت

نامه خداحافظی میرزاده برای کارمندانش

نگاهی به سوابق سرپرست موقت دانشگاه آزاد

میرزاده برکنار شد/ نوریان سرپرست موقت دانشگاه آزاد

دومین جایزه کتاب سال دانشگاه آزاد برگزار شد

توزیع کارت آزمون ارشد آغاز شد

پیام خداحافظی میرزاده با دانشگاه آزاد

ارجاع پرونده گلی پور به دیوان عالی کشور برای پنجمین بار

تکذیب خبر تهدید به خودکشی یک دانشجو

تحصیل رایگان 250 دانشجوی محروم در دانشگاه امام رضا(ع) مشهد

دیجی فکت: 9 زبان آسان برای یادگیری بعد از زبان انگلیسی

نشست دانشجو و جهان مجازی در ارومیه برگزار شد

شکار نوری جدید در آسمان! +عکس

ارجاع پرونده گلی پور به دیوان عالی کشور برای پنجمین بار

«نوریان» رسما اداره امور دانشگاه آزاد را به دست گرفت

تکذیب خبر تهدید به خودکشی یک دانشجو

پیام خداحافظی رییس سابق دانشگاه آزاد

مجوز تأسیس 2 انجمن علمی جدید در دانشگاه آزاد واحد دماوند داده شد

پیام خداحافظی رییس سابق دانشگاه آزاد

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

مجوز تأسیس 2 انجمن علمی جدید در دانشگاه آزاد واحد دماوند داده شد

دانشگاه آزاد اسلامی باید از نظر کیفیت، تولید علم و در نوردیدن مرزهای دانش به جایگاه شایسته خود برسد

تکذیب خبر تهدید به خودکشی یک دانشجو

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

تکذیب خبر تهدید به خودکشی دانشجوی دانشگاه شریف

نامه خداحافظی میرزاده برای کارمندانش

تماس تلفنی دونالد ترامپ با فضا!

نامه خداحافظی حمید میرزاده از دانشگاه آزاد اسلامی

تماس تلفنی دونالد ترامپ با فضا!

داوطلبان دانشگاه موصل را بازسازی می کنند

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته با شرکت 7 هزار داوطلب در خراسان جنوبی برگزار می شود

تماس تلفنی دونالد ترامپ با فضا!

خداحافظی میرزاده با دانشگاه آزاد

سرپرست جدید دانشگاه آزاد معرفی شد

پیام خداحافظی میرزاده با دانشگاه آزاد

آغاز کار وب سایت آمازون دانشگاهیان، نخستین محصول نرم افزاری ایده برتر از سوی واحد تهران غرب‎

میرزاده در نامه خداحافظی از دانشگاه آزاد: همه باید از دانشگاه آزاد حمایت کنیم/ باوجود اختلاف سلیقه ها به نظام وفاداریم

تماس تلفنی دونالد ترامپ با فضا!

توزیع کارت آزمون ارشد آغاز شد

نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران

«نوریان» رسما اداره امور دانشگاه آزاد را به دست گرفت

اولین دیدار و جلسه دکتر نوریان با معاونین و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی

تماس تلفنی دونالد ترامپ با فضا!

هجدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی برگزار می شود

پیام خداحافظی میرزاده با دانشگاه آزاد

نخستین اقدام قاطع ولایتی در دانشگاه آزاد

معاون مالی و اداری وزیر علوم منصوب شد

ترامپ با فضا تماس می گیرد!

خداحافظی میرزاده با دانشگاه آزاد

پیام خداحافظی میرزاده با دانشگاه آزاد

«نوریان» رسما اداره امور دانشگاه آزاد را به دست گرفت

نامه خداحافظی حمید میرزاده از دانشگاه آزاد اسلامی

فرماندار اردکان: دانشگاه خاستگاه عقلانیت و تدبیر است

رویدادهای دانشگاهی؛ از افتخارآفرینی دانش آموزان سما تا بازدید از سرای سالمندان

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید