مطالب مرتبط:
دو دانشگاه از صد دانشگاه ترکیه با مدیریت زنان اداره می شود / لزوم توجه بیشتر به آموزش زنان در جامعه
اجرای طرح شش - سه - سه در نظام آموزش ابتدایی خسارت داشت
دانشگاه علوم پزشکی اراک در جایگاه پانزدهم مراکز آموزش عالی کشور
سند آموزش وپرورش باید مطالبات حوزه را در نظر بگیرد
حجت الاسلام و المسلمین شفیعی: دانشگاه ها باید پیرامون مساله عفاف و حجاب و رعایت اخلاق حرفه ای به سمت آموزش های کیفی گام بردارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 ساعت 19:112017-04-19دانش

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید


دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

- نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی:سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری "فارس، در نامه خطاب به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: همانطور که مستحضرید چندی پیش سند آموزش 2030 به تصویب مسئولان ارشد دولتی رسیده است.

طی بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم فارغ از روند شتابزده و قابل تأمل امضای سند، موارد متعددی نیز وجود دارد که مغایر آموزه های اسلام ناب، اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری می باشد.

از جمله در این سند بر برابری جنسیتی، آموزش های جامع جنسی، حقوق شهروندی و حقوق بشر مبتنی بر تفسیر سازمانهای وابسته جهانی پرداخته شده است.

فلذا از جنابعالی به عنوان دبیر ستاد فرماندهی فرهنگ کشور و تمامی اعضای شورای مذکور خواستاریم بنا به وظیفه شرعی و قانونی خود به طور قاطع مانع تصویب و اجرای چنین سند ننگینی که مصداق اتم نفوذ فرهنگی است، شوید و از ارزش های فرهنگی این سرزمین پاسداری کنید.

تأکید می کنیم تشکل های بیدار دانشجویی هر اقدامی را به جهت حفظ کیان ارزشهای اسلامی تا الغای کامل سند آموزش 2030 یونسکو به منصه ظهور خواهند رساند در پیوست گزارشی از مهمترین ایرادات وارد بر این سند خدمتتان تقدیم می شود.

* پیوست/ برخی از نکات یا موارد ابهام،تناقض و مغایرات سند آموزش 2030 : 1_ روند غیرقانونی تصویب سند اصل 77 قانون اساسی : تمامی عهد نامه ها،مقاوله نامه ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

اصل 125 قانون اساسی : امضای عهد نامه ها، مقاوله نامه ها، موافقت نامه ها و قرارداد های دولت ایران با سایر دولت ها و همچنین امضای پیمان های مربوط به اتحادیه های بین المللی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور یا نماینده قانونی اوست.

اصل 153 قانون اساسی : هرگونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

همانگونه که ملاحظه میشود روند تصویب سند مذکور ، مطابق هیچ یک از مجاری قانونی نبوده است و خلاف اصول قانون اساسی میباشد.

البته دربرخی سخنرانی های رسمی،در توجیه قانونی بودن روند امضای سند، عنوان شده است که نماینده هیئت نظارت مجلس همراه با امضاکنندگان بوده است و شاهد و ناظر ماجرا بوده است.

چون متأسفانه به هر دلیلی مجلس شورای اسلامی یا.

در قبال این سند سکوت کرده اند، سکوت این مراجع حمل بر تایید آنها شده است.

درحالیکه همانگونه که مواد قانون نیز تصریح کردند این دست اسناد و معاهدات باید رسما به تصویب مراجع ذی صلاح(مجلس یا.

) برسند.

2_نگاه سکولاریستی به تعلیم و تربیت: همانگونه که در سرتاسر متن مشاهده میشود تعریف سند از آموزش و پرورش یک تعریف کاملا غیردینی می باشد.

نظام آموزش وپرورشی که در متن سند 2030 تصویر میشود،نظامی جدا و بدون هیچ ارتباطی با دین میباشد حال آنکه در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما که نمونه آن در اسناد بالادستی تبلور یافته است دین جزء جدانشدنی نظام تعلیم و تربیت است.

به عنوان مثال در بخشی از هدف های کلان سندتحول آموزش و پرورش آمده است: " تربیت انسانی موحد، مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت ها و وظایف در برابر خدا و.

" 3_عدم انطباق با الگوهای ایرانی_اسلامی و انطباق کامل با الگوهای توسعه غربی : همانگونه که میدانیم الگوهای توسعه های غربی مبتنی بر اصالت سود و منفعت بوده و اجرای آنها گاها پیامدهای وخیمی را متوجه کشور میکند.

4_الزام به ارائه گزارشهای سالانه به مجامع بین المللی و امکان سوء استفاده سازمانهای مذکور ارائه اطلاعات از زوایای گوناگون نظام آموزشی، میتواند تبدیل دستاویزی برای نهادهای بین المللی جهت محکوم کردن کشور در مجامع بین اللملی باشد.

5_ مسائل مربوط به رفع تبعیض: از دیگر ابهامات سند، مسئله ی رفع تبعیض ها است که باید تعریف و منظورآنها بطور واضح معلوم شود.

به عنوان مثال ماده شماره 10 بیانیه اینچئون در مورد "رفع تبعیض علیه زنان" میباشد که باید منظور کاملا روشن گردد.

6_ مسئله مربوط به حمایت از اقشار آسیب پذیر در رابطه با حمایت از اقشار آسیب پذیر باید مشخص گردد منظور از این افراد دقیقا چه گروه هایی می باشند زیرا که تعاریف از اقشار آسیب پذیر در جوامع بین المللی متفاوت است.

7_حمایت از خانواده: درست است که برخی الفاظ در ظاهر صحیح می باشد.

اما باید مراقب تفسیرهای احتمالی بود.

بعنوان مثال خانواده در یک تعریف شامل افراد همجنسباز هم میشود.

فلذا این مصادیق و عدم شفافیت سند از نقاط ضعف آن می باشد.

8_ ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت: در هدف 4_7 بیان شده است : تضمین اینکه تا سال 2030، همه ی یادگیرندگان به دانش و مهارتهای لازم برای ترویج توسعه پایدار؛ به ویژه از طریق: آموزش برای توسعه پایدار و سبک های زندگی پایدار، حقوق بشر، تساوی جنسیتی، ترویج فرهنگ صلح و نبود ِخشونت، شهروندی جهانی و احترام به تنوع فرهنگی و مشارکت فرهنگ ها در تحقق توسعۀ پایدار دست یابند.

" از دیگر موارد ابهام سند،مشخص نبودن دایره ی تعریف صلح، خشونت و مفاهیمی از این دست می باشد.

در یک تلقی تمام آیات قران در باب جهاد، قتال، شهادت و.

میتواند خشونت آمیز اعلام شود.

همچنین وجود برخی دروس و مباحث همانند درس آمادگی دفاعی دوره متوسطه و یا فعالیت در پایگاه های بسیج میتواند به عنوان موارد مخل صلح و ترویج خشونت مطرح شوند.

9_ تساوی جنسیتی: در جای جای متن بخصوص ماده 20 در رابطه با تساوی جنسیتی مطالبی آورده شده است.

ماده 20: " برای تضمین برابری میان زنان و مردان در آموزش (تساوی جنسیتی)، نظام های آموزشی میبایست صرفا برای حذف تعصب مبتنی بر جنسیت و تبعیض ناشی از سوگیریهای فرهنگی و اجتماعی و وضعیت اقتصادی تلاش کنند.

" این درحالی است که بین تساوی جنسیتی و عدالت جنسیتی تفاوت هایی وجود دارد و همان گونه که در سند تحول بنیادین هم آمده است ما معتقد به عدالت جنسیتی هستیم بعنوان مثال سرتیتر هدف پنج سند تحول بنیادین بیان میدارد: "تأمین و بسط عدالت در برخوداری از فرصت های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب با توجه به تفاوت ها و ویژگی های دختران و پسران در مناطق مختلف کشور " 10_ آموزش جامع جنسی : در بند 63 سند اموزش 2030 آمده است : "اجرای برنامه اقدام جهانی آموزش برای توسعه پایدار و موضوعاتی از قبیل: حقوق بشر، تساوی جنسیتی، بهداشت، (آموزش های جامع جنسی)تنظیم خانواده، تغییر اقلیم، معیشت های پایدار و شهروندی مسئولانه و پویا نیز مشمول مورد یاد شده میشود.

" آموزش جامع جنسی به چه معناست؟ در چه سنی و از چه سنی؟ چه میزان و به چه صورت؟ اینها از موارد ابهام سند میباشد.

11_حقوق بشر : در مواجهه با حقوق بشر نیز تعاریف متفاوت است و آنچه که کشورهای غربی حقوق بشر می نامند از نظر ما مردود است.

برای مثال در کشورهای غربی ازدواج همجنس، جزء حقوق بشر محسوب میشود درحالیکه این امر مخالف فطریات و از حدودات بسر میباشد و ما آن را حقوق بشر تلقی نمیکنیم.

12_ مورد دیگری که حتی در سخنرانی های رسمی برخی مسئولین نیز به چشم میخورد موردی به نام اصل تحفظ یا حق شرط میباشد.

اصل تحفظ بدین معنی میباشد که ما میتوانیم درجایی که سند و مواد آن مغایر با ارزشها یا اسنادبالادستی میباشند از اجرای آنها عدول کنیم.

برخی معتقدند در این سند نیز حق تحفظ رعایت شده است و استناد آنها به جمله ای از سندملی اموزش یونسکو میباشد که : (در اجلاس اینچئون کره، وزیر آموزش و پرورش ایران تحفظ خود را نسبت به هربندی که مغایر "ارزشهای فرهنگی و اخلاقی، حاکمیت ملی، قوانین و اولویتهای ملی و نیز نظامهای اجتماعی وحقوقی ج.

ا.

ایران باشد اعلام کرده است.

) لکن با اندکی تأمل میتوان دریافت که این حق تحفظ فقط در سند داخلی آمده است و هیچ خبری از چنین حقی در سند اصلی ای که مورد امضای سران دولت ها قرار گرفت نیست.

توضیح آنکه آنها تنها به مواردی پایبند هستند که خودشان امضا کردند و متعهد شده اند که همان متن سند میباشد و نه چیزی بیشتر از آن.

هرچند که ما برای خودمان حق تحفظ تصویب کرده ایم! حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و حوزه برادران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/BYTMOG نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - فرهنگ - فرهنگی - آموزش - نامه - شهید رجایی - انقلاب فرهنگی - مجلس شورای اسلامی - فرهنگیان - قانون اساسی - شورای - اسلام - قانون - دانشگاه - قرارداد - تربیت - بین المللی - دانشجویان - اسلامی - بسیج - عالی - شهید - اسناد - مقام معظم رهبری - دولت - مخبر - آموزش و پرورش - حقوق شهروندی - منابع طبیعی

آخرین اخبار سرویس:
اشتباه های احتمالی در انتخاب رشته

انحلال «شاخص پژوه» و سکوت ساختمان شیشه ای وزارت علوم/ تنها پژوهشگاه خصوصی ایران در ورطه نابودی!

تعدیل ساختار دانشگاه آزاد و شکل گیری تاپ چارت جدید

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم استعفا داد

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

گزارش تصویری؛ جلسه مسؤولان آینده روشن با مسؤولان دانشگاه باقرالعلوم

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد

پایان اردوی ده روزه جهادی در مندان چرام

ر هایی: زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

پایان اردوی ده روزه جهادی در مندان چرام

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد

تعدیل ساختار دانشگاه آزاد و شکل گیری تاپ چارت جدید

واکسن هاری سال 98 وارد بازار می شود

تمدید تفاهم نامه استحکام بخشی به سایت جهانی تخت سلیمان

تعدیل ساختار دانشگاه آزاد و شکل گیری تاپ چارت جدید

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

تغییر چارت دانشگاه آزاد/ کاهش هزینه های مازاد

تعدیل ساختار دانشگاه آزاد و شکل گیری تاپ چارت جدید

بخش خبر علمی فرهنگی هنری 20 / شبکه چهار / 4 مرداد 1396

واکسن هاری سال 98 وارد بازار می شود

واکسن هاری سال 98 وارد بازار می شود

ر هایی: زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد

ششمین نشست هم اندیشی مناطق ویژه علم و فناوری کشور در اصفهان

تصویر پانورامای زیبایی که یک دوربین مریخ نورد گرفت

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

انعقاد تفاهم نامه همکاری با 8 دانشگاه شمال عراق/تحصیل 40 دانشجوی خارجی در دانشگاه کردستان

جزییات برگزاری آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تدریس علمی کاربردی اعلام شد

محدودیت مرزی برای جذب دانشجویان خارجی در دانشگاه کردستان نداریم

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد

خیران 230 میلیارد تومان به صندوق رفاه دانشجویی کمک کردند

مدیرکل امور دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم،: نباید فرصت های علمی را برای کشور به تهدید تبدیل کنیم/ ظرفیت پذیرش 75 هزار دانشجوی خارجی را در کشور داریم

خیران 230 میلیارد تومان به صندوق رفاه دانشجویی کمک کردند

اولین دیدار خانواده شهید مهدی غلامی پس از 33 سال

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد

جذب دانشجو در مقطع کاردانی بدون آزمون

حمید بقایی چگونه آزاد شد؟

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بابل تغییر کرد

تعامل سازنده با دانشجویان خارجی در دانشگاه کردستان/فعالیت 13 مرکز آموزش زبان فارسی برای غیرفارسی زبانان در کشور

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد

جذب دانشجو در مقطع کاردانی بدون آزمون

ششمین نشست هم اندیشی مناطق ویژه علم و فناوری کشور در اصفهان

28 هزار و 500 نفر دانشجو در دانشگاه اقلیم کردستان عراق مشغول به تحصیل هستند

زمان اعلام نتایج آزمون ارشد دانشگاه آزاد اعلام شد

15 رشته در پذیرش مهرماه مرکز فرهنگ و هنر قم ارائه می شود/تحصیل 950 دانشجو در 15 رشته

اعلام فرصت مجدد برای مصاحبه داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی کاشان، میزبان دو همایش در آذر و اسفند

فهرست تکمیلی رشته محل های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر شد

تلاش برای عملی کردن سیاست های دانشگاه در دوره جدید

موانع تحصیلی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه های کشور برداشته می شود/ تحصیل 25 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های ایران

اطلاعیه تعطیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز

موفق نبودن انتخابات نظام پزشکی

راهیابی استادان و کارکنان واحد بناب به مرحله کشوری مسابقات قرآن

نقش علم و دانش در حوزه مدیریت شهری

رد پای دایناسورهای پردار در ایران

احراز رتبه ممتاز واحد بجنورد در برگزاری آزمون های سراسری سال 95

معاون اداری و مالی واحد یزد: دانشجویان دغدغه پرداخت شهریه نداشته باشند

بقایی با تودیع وثیقه آزاد شد

استانفورد برای خودرو، ربات و واقعیت مجازی دوربین چهاربعدی ساخت + ویدئو

موافقت وزیر با استعفای مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم

ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان برگزار می شود/ ثبت نام تا 15 مرداد

اجرای طرح سلامت و تشکیل پرونده بهداشتی کارکنان واحد اصفهان

رییس واحد بابل: بسیج دانشجویی باید در تولید محتوا کوشا باشد

هم اندیشی فرهنگی اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل

تنها 4 درصد از خوابگاه های دانشگاه ها وضع مطلوب دارند

تحول آموزش عالی در دوره‎ مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی

اطلاعیه دانشگاه علمی کاربردی درباره شرایط پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی مهارتی

ارسال بیش از 110 اثر از گلستان به جشنواره هنر و ادبیات دینی و پژوهشی قرآن و عترت

معاون آموزشی واحد دشتستان: برای اخذ مجوز رشته های حقوق عمومی و مهندسی عمران تلاش می کنیم

برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه جامع علمی کاربردی

معرفی سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل

تحصیل بیش از 25هزار دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی

موافقت وزیر با استعفای مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم

ترکان: مناطق آزاد فرصت های تازه ای را پیش روی دانشگاهیان قرار می دهد

گفتگوی ویژه خبری :منطقه آزاد از حرف تا عمل

حرکت حوزه پژوهش و فناوری واحد رفسنجان به سمت ساماندهی امور پایان نامه ها

خیر کرمانشاهی خانه ی مسکونی خود را به نام دانشگاه علوم پزشکی وقف کرد

گلایه یک فعال قرآنی از توجه ناکافی به فعالیت های قرآنی در دانشگاه

ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی، فرصت هدایت تحصیلی بین المللی را فراهم کرده است

اثبات چگونگی پرواز زنبورعسل با ریاضیات

هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی یزد عضو نظام پزشکی یزد شد

نهنگ ها موسیقی را مانند انسان می آموزند

ظرفیت های دانشگاهی در برگزاری کنگره شهدای کردستان به کار گرفته می شود

وزارت علوم موظف به پذیرش 75 هزار دانشجوی خارجی است

مردی که زندگی اش را وقف زنبورکرد

موافقت فرهادی با استعفای مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم

گیره های لطیف برای ربات های زیرآبی

اشعه ایکس با دوز کم می تواند به قلب آسیب رساند

وب سایت دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار در جایگاه دوم دانشگاه های خراسان بزرگ قرار گرفت

ساخت نخستین دوربین 4بعدی دنیا در دانشگاه استنفورد

مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم استعفا داد

استعفای مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم پذیرفته شد

ثبت بیش از 200 عنوان خدمت مجتمع آزمایشگاهی تحقیقاتی ابن سینا واحد همدان در «ساها»

چگونگی پرواز زنبورعسل با ریاضیات

برگزاری کارگاه های «بیماری های شایع زنان» و «کاربرد تکنیک های غربالگری جدید در سلامت زنان»

مراکز آموزش علمی کاربردی بهزیستی دانشجوی کاردانی جذب می کنند

فیلم / دختران سرزمین من

اجلاس تهران در خصوص پیشگیری و مبارزه با جرایم سایبری

اطلاعیه دانشگاه آزاد درباره فرصت مجدد برای مصاحبه دوره دکتری

حضور مجدد متقاضیان دوره دکتری دانشگاه آزاد اسلامی برای مصاحبه فراهم شد

صفویان هویت ایران را بازسازی کردند

ساخت نخستین دوربین 4بعدی دنیا در دانشگاه استنفورد

غنی سازی اوقات فراغت فرزندان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی یزد

تغییر دو عضو شورای اقتصاد دانشگاه آزاد/ دفتر پرهزینه آکسفورد تعطیل شد

آغاز نام نویسی دوره های کاردانی مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شهرکرد

مراکز حراست به اطلاعات آنلاین و لحظه ای نیاز دارند

تقویم آموزشی دانشگاه صنعتی بهبهان اعلام شد

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت

جایزه ویژه جهانی و مدال طلا مسابقه اختراعات کره جنوبی به دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان رسید

طرح شفا متناسب با مزیت های نسبی استان ها بومی سازی می شود/استفاده از ظرفیت شفا برای ارتقاء سطح سلامت جامعه

ولایتی: لازمه دستیابی به اقتصاد دانش بنیان انجام کار پژوهشی است

الحاقیه ترفیعات سالیانه اعضای هیأت دانشگاه جامع علمی کاربردی تصویب شد

هم اندیشی کارکنان و اعضای هیات علمی با هیات رییسه واحد لنگرود

نقطه عطف مراکز آموزشی سما وابستگی به بزرگ ترین دانشگاه حضوری جهان است

افزایش درآمدهای غیرشهریه ای نیازمند سرمایه گذاری است

اعضای هیات علمی و مدرسان با هنر خود در جذب و حفظ دانشجو تلاش کنند

آغاز همایش علمی "زمین سیاره آبی "در بیرجند

تصویب الحاقیه ترفیعات سالانه اعضای هیأت علمی دانشگاه جامع علمی کاربردی

افتتاح نگارخانه دانشجو در دانشگاه تهران

اطلاعیه دانشگاه جامع علمی کاربردی درباره آزمون تعیین صلاحیت متقاضیان تدریس در سال 96

دولت یادزهم - سخن اعداد افزابش 4.5 برابری رشته های کارشناسی ارشد در پیام نور همدان

الحاقیه ترفیعات سالیانه استادان دانشگاه علمی کاربردی تصویب شد

نخستین همایش نقش صفویه در تقویت مکتب اهل بیت(ع) در اردبیل برگزار شد

چاپ مقاله دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان با نمایه ISI

نتایج فراخوان میز همکاری های ایران و برزیل منتشر شد

تصاویر دیدنی از دنیای حیرت انگیز زنبورها

عضو باشگاه پژوهشگران دانشگاه آزاد دبیر کارگروه متخصصین داروهای گیاهی ایران شد

جشن ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر در شهرکرد

هیئت آکادمیک پاکستان وارد ایران شد

رضا صادقی رییس حراست آموزشکده سما بوشهر شد

کنکاش ویژگی جدید الکترون با همکاری محقق ایرانی

متهمان اصلی تقلب های علمی کیست

طراحی و ساخت «ابرخازن»از سوی پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات

طراحی و ساخت "ابرخازن " توسط پژوهشگر واحد علوم و تحقیقات

فراخوان دومین کنفرانس ملی مدیریت راهبردی خدمات

آغاز نام نویسی دوره های دانشگاه علمی کاربردی

910نفر دانشجو درمرکزعلمی کابردی بهزیستی هرمزگان پذیرش می شوند

جزییات مصاحبه مجدد داوطلبان آزمون دکتری 96 دانشگاه آزاد اسلامی

مزار مریم میرزاخانی در امریکا (+عکس)

دانشگاه آزاد اسلامی در تقویت بنیه دانشجویان شاهد موفق بوده است

جذب نخبگان با شناساندن ظرفیت های پژوهشی و تحقیقات کاربردی دانشگاه

با حضور حجت الاسلام کلانتری مدیرکل فرهنگی و رییس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد معارفه شدند

فرصت مجدد انجام مصاحبه علمی برای داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد

اعلام فرصت مجدد برای مصاحبه داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد

خونگیری و نسخه خوانی آزمایشگاهی در واحد علوم دارویی

امکان حضور مجدد متقاضیان دکتری در مصاحبه علمی دانشگاه آزاد اسلامی

آخرین فرصت دریافت کارت برای 5 آزمون علوم پزشکی

ما روی سلامت محصولات کشاورزی وقت نمی گذاریم

ابلاغ بخشنامه کمیته تحقیقات دانشجویی به واحدهای مجری رشته های علوم پزشکی

برداشتن دیوار بین دانشگاه و جامعه در ایران مشکل است

ثبت رکورد جدید ارتباط کوانتومی در طول روز

بخش خبر علمی فرهنگی هنری 20 / شبکه چهار / 3 مرداد 1396

پذیرش دانشجو برای ترم پاییز مرکز علمی کاربردی کانون

پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی البرز در رشته های جدید

«نقشه سیاسی» ناطق نوری در دوران پساهاشمی /پشت پرده استعفا دادن های پی درپی شیخ نور

طرح شفا متناسب با مزیت های نسبی استان ها بومی سازی می شود/استفاده از ظرفیت شفا برای ارتقاء سطح سلامت جامعه

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی علمی کاربردی

درباره مارکونی و اختراع سرنوشت سازاو یعنی بیسیم

مهم ترین خواسته های قشر دانشجو از دولت دوازدهم

هدفمندی در فعالیت های فرهنگی دانشجو و پژوهش محور

دانشگاه آزاد اعلام کرد اعلام فرصت مجدد برای مصاحبه داوطلبان دوره دکتری دانشگاه آزاد

پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی و کاربردی البرز در رشته های جدید

استعفای نانوشته سید حسن خمینی از دانشگاه آزاد/پازل تغییر کامل شد

ولایتی: لازمه دستیابی به اقتصاد دانش بنیان انجام کار پژوهشی است

کرنش در برابر قانون بهترین راه حل است/ نباید طوری رفتار کرد که لجبازی به ذهن ها متبادر شود

ولایتی مطرح کرد همکاری همه جانبه دانشگاه آزاد با دولت/طرح شفا متناسب با مزیت های نسبی استان ها بومی سازی می شود

سخنان تکان دهنده رییس مجلس

نماینده مجلس: اعلام نسخ قانون توسط وزارت علوم خلاف قوانین است

ساخت چکمه جدید برای فضانوردان

پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع تحصیلی کاردانی

ایران به جمع تولید کنندگان کوانتوم دات های پایه کربنی پیوست

رویای محقق هوش مصنوعی پس از بازگشت به کشور/در آمریکا خوشحال نبودم

تحولی نوین در معماری با پوشش های رنگی نانو

پذیرش بدون آزمون دانشجوی کاردانی در موسسه علمی کاربردی بهزیستی و تامین اجتماعی

حسین شمس شمیرانی، مهدی بشیری، محمد مدرس یزدی طراحی مدل ریاضی زمانبندی امتحانات در دانشگاه و تحلیل جوابهای حاصل از آن

تحولی نوین در معماری با پوشش های رنگی نانو

پذیرش دانشجو در دانشکده خبر شیراز آغاز شد

ترکیب ضد پیری از عصاره های گیاهی استخراج شد

انحلال «شاخص پژوه» و سکوت ساختمان شیشه ای وزارت علوم/ تنها پژوهشگاه خصوصی ایران در ورطه نابودی!

آغاز ثبت نام دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

رییس دانشگاه آزاد اولین حکم انتصابش را صادر کرد

نولا، کنتور جدید تفکیک قبوض آب و انرژی

اولین تغییر در دانشگاه آزاد با حکم فرهاد رهبر

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید