مطالب مرتبط:
دو دانشگاه از صد دانشگاه ترکیه با مدیریت زنان اداره می شود / لزوم توجه بیشتر به آموزش زنان در جامعه
اجرای طرح شش - سه - سه در نظام آموزش ابتدایی خسارت داشت
دانشگاه علوم پزشکی اراک در جایگاه پانزدهم مراکز آموزش عالی کشور
سند آموزش وپرورش باید مطالبات حوزه را در نظر بگیرد
حجت الاسلام و المسلمین شفیعی: دانشگاه ها باید پیرامون مساله عفاف و حجاب و رعایت اخلاق حرفه ای به سمت آموزش های کیفی گام بردارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 ساعت 19:112017-04-19دانش

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید


دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

- نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی:سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری "فارس، در نامه خطاب به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: همانطور که مستحضرید چندی پیش سند آموزش 2030 به تصویب مسئولان ارشد دولتی رسیده است.

طی بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم فارغ از روند شتابزده و قابل تأمل امضای سند، موارد متعددی نیز وجود دارد که مغایر آموزه های اسلام ناب، اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری می باشد.

از جمله در این سند بر برابری جنسیتی، آموزش های جامع جنسی، حقوق شهروندی و حقوق بشر مبتنی بر تفسیر سازمانهای وابسته جهانی پرداخته شده است.

فلذا از جنابعالی به عنوان دبیر ستاد فرماندهی فرهنگ کشور و تمامی اعضای شورای مذکور خواستاریم بنا به وظیفه شرعی و قانونی خود به طور قاطع مانع تصویب و اجرای چنین سند ننگینی که مصداق اتم نفوذ فرهنگی است، شوید و از ارزش های فرهنگی این سرزمین پاسداری کنید.

تأکید می کنیم تشکل های بیدار دانشجویی هر اقدامی را به جهت حفظ کیان ارزشهای اسلامی تا الغای کامل سند آموزش 2030 یونسکو به منصه ظهور خواهند رساند در پیوست گزارشی از مهمترین ایرادات وارد بر این سند خدمتتان تقدیم می شود.

* پیوست/ برخی از نکات یا موارد ابهام،تناقض و مغایرات سند آموزش 2030 : 1_ روند غیرقانونی تصویب سند اصل 77 قانون اساسی : تمامی عهد نامه ها،مقاوله نامه ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

اصل 125 قانون اساسی : امضای عهد نامه ها، مقاوله نامه ها، موافقت نامه ها و قرارداد های دولت ایران با سایر دولت ها و همچنین امضای پیمان های مربوط به اتحادیه های بین المللی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور یا نماینده قانونی اوست.

اصل 153 قانون اساسی : هرگونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

همانگونه که ملاحظه میشود روند تصویب سند مذکور ، مطابق هیچ یک از مجاری قانونی نبوده است و خلاف اصول قانون اساسی میباشد.

البته دربرخی سخنرانی های رسمی،در توجیه قانونی بودن روند امضای سند، عنوان شده است که نماینده هیئت نظارت مجلس همراه با امضاکنندگان بوده است و شاهد و ناظر ماجرا بوده است.

چون متأسفانه به هر دلیلی مجلس شورای اسلامی یا.

در قبال این سند سکوت کرده اند، سکوت این مراجع حمل بر تایید آنها شده است.

درحالیکه همانگونه که مواد قانون نیز تصریح کردند این دست اسناد و معاهدات باید رسما به تصویب مراجع ذی صلاح(مجلس یا.

) برسند.

2_نگاه سکولاریستی به تعلیم و تربیت: همانگونه که در سرتاسر متن مشاهده میشود تعریف سند از آموزش و پرورش یک تعریف کاملا غیردینی می باشد.

نظام آموزش وپرورشی که در متن سند 2030 تصویر میشود،نظامی جدا و بدون هیچ ارتباطی با دین میباشد حال آنکه در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما که نمونه آن در اسناد بالادستی تبلور یافته است دین جزء جدانشدنی نظام تعلیم و تربیت است.

به عنوان مثال در بخشی از هدف های کلان سندتحول آموزش و پرورش آمده است: " تربیت انسانی موحد، مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت ها و وظایف در برابر خدا و.

" 3_عدم انطباق با الگوهای ایرانی_اسلامی و انطباق کامل با الگوهای توسعه غربی : همانگونه که میدانیم الگوهای توسعه های غربی مبتنی بر اصالت سود و منفعت بوده و اجرای آنها گاها پیامدهای وخیمی را متوجه کشور میکند.

4_الزام به ارائه گزارشهای سالانه به مجامع بین المللی و امکان سوء استفاده سازمانهای مذکور ارائه اطلاعات از زوایای گوناگون نظام آموزشی، میتواند تبدیل دستاویزی برای نهادهای بین المللی جهت محکوم کردن کشور در مجامع بین اللملی باشد.

5_ مسائل مربوط به رفع تبعیض: از دیگر ابهامات سند، مسئله ی رفع تبعیض ها است که باید تعریف و منظورآنها بطور واضح معلوم شود.

به عنوان مثال ماده شماره 10 بیانیه اینچئون در مورد "رفع تبعیض علیه زنان" میباشد که باید منظور کاملا روشن گردد.

6_ مسئله مربوط به حمایت از اقشار آسیب پذیر در رابطه با حمایت از اقشار آسیب پذیر باید مشخص گردد منظور از این افراد دقیقا چه گروه هایی می باشند زیرا که تعاریف از اقشار آسیب پذیر در جوامع بین المللی متفاوت است.

7_حمایت از خانواده: درست است که برخی الفاظ در ظاهر صحیح می باشد.

اما باید مراقب تفسیرهای احتمالی بود.

بعنوان مثال خانواده در یک تعریف شامل افراد همجنسباز هم میشود.

فلذا این مصادیق و عدم شفافیت سند از نقاط ضعف آن می باشد.

8_ ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت: در هدف 4_7 بیان شده است : تضمین اینکه تا سال 2030، همه ی یادگیرندگان به دانش و مهارتهای لازم برای ترویج توسعه پایدار؛ به ویژه از طریق: آموزش برای توسعه پایدار و سبک های زندگی پایدار، حقوق بشر، تساوی جنسیتی، ترویج فرهنگ صلح و نبود ِخشونت، شهروندی جهانی و احترام به تنوع فرهنگی و مشارکت فرهنگ ها در تحقق توسعۀ پایدار دست یابند.

" از دیگر موارد ابهام سند،مشخص نبودن دایره ی تعریف صلح، خشونت و مفاهیمی از این دست می باشد.

در یک تلقی تمام آیات قران در باب جهاد، قتال، شهادت و.

میتواند خشونت آمیز اعلام شود.

همچنین وجود برخی دروس و مباحث همانند درس آمادگی دفاعی دوره متوسطه و یا فعالیت در پایگاه های بسیج میتواند به عنوان موارد مخل صلح و ترویج خشونت مطرح شوند.

9_ تساوی جنسیتی: در جای جای متن بخصوص ماده 20 در رابطه با تساوی جنسیتی مطالبی آورده شده است.

ماده 20: " برای تضمین برابری میان زنان و مردان در آموزش (تساوی جنسیتی)، نظام های آموزشی میبایست صرفا برای حذف تعصب مبتنی بر جنسیت و تبعیض ناشی از سوگیریهای فرهنگی و اجتماعی و وضعیت اقتصادی تلاش کنند.

" این درحالی است که بین تساوی جنسیتی و عدالت جنسیتی تفاوت هایی وجود دارد و همان گونه که در سند تحول بنیادین هم آمده است ما معتقد به عدالت جنسیتی هستیم بعنوان مثال سرتیتر هدف پنج سند تحول بنیادین بیان میدارد: "تأمین و بسط عدالت در برخوداری از فرصت های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب با توجه به تفاوت ها و ویژگی های دختران و پسران در مناطق مختلف کشور " 10_ آموزش جامع جنسی : در بند 63 سند اموزش 2030 آمده است : "اجرای برنامه اقدام جهانی آموزش برای توسعه پایدار و موضوعاتی از قبیل: حقوق بشر، تساوی جنسیتی، بهداشت، (آموزش های جامع جنسی)تنظیم خانواده، تغییر اقلیم، معیشت های پایدار و شهروندی مسئولانه و پویا نیز مشمول مورد یاد شده میشود.

" آموزش جامع جنسی به چه معناست؟ در چه سنی و از چه سنی؟ چه میزان و به چه صورت؟ اینها از موارد ابهام سند میباشد.

11_حقوق بشر : در مواجهه با حقوق بشر نیز تعاریف متفاوت است و آنچه که کشورهای غربی حقوق بشر می نامند از نظر ما مردود است.

برای مثال در کشورهای غربی ازدواج همجنس، جزء حقوق بشر محسوب میشود درحالیکه این امر مخالف فطریات و از حدودات بسر میباشد و ما آن را حقوق بشر تلقی نمیکنیم.

12_ مورد دیگری که حتی در سخنرانی های رسمی برخی مسئولین نیز به چشم میخورد موردی به نام اصل تحفظ یا حق شرط میباشد.

اصل تحفظ بدین معنی میباشد که ما میتوانیم درجایی که سند و مواد آن مغایر با ارزشها یا اسنادبالادستی میباشند از اجرای آنها عدول کنیم.

برخی معتقدند در این سند نیز حق تحفظ رعایت شده است و استناد آنها به جمله ای از سندملی اموزش یونسکو میباشد که : (در اجلاس اینچئون کره، وزیر آموزش و پرورش ایران تحفظ خود را نسبت به هربندی که مغایر "ارزشهای فرهنگی و اخلاقی، حاکمیت ملی، قوانین و اولویتهای ملی و نیز نظامهای اجتماعی وحقوقی ج.

ا.

ایران باشد اعلام کرده است.

) لکن با اندکی تأمل میتوان دریافت که این حق تحفظ فقط در سند داخلی آمده است و هیچ خبری از چنین حقی در سند اصلی ای که مورد امضای سران دولت ها قرار گرفت نیست.

توضیح آنکه آنها تنها به مواردی پایبند هستند که خودشان امضا کردند و متعهد شده اند که همان متن سند میباشد و نه چیزی بیشتر از آن.

هرچند که ما برای خودمان حق تحفظ تصویب کرده ایم! حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و حوزه برادران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/BYTMOG نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - فرهنگ - فرهنگی - آموزش - نامه - شهید رجایی - انقلاب فرهنگی - مجلس شورای اسلامی - فرهنگیان - قانون اساسی - شورای - اسلام - قانون - دانشگاه - قرارداد - تربیت - بین المللی - دانشجویان - اسلامی - بسیج - عالی - شهید - اسناد - مقام معظم رهبری - دولت - مخبر - آموزش و پرورش - حقوق شهروندی - منابع طبیعی

آخرین اخبار سرویس:
محسن فرمهینی فراهانی بررسی آثار رعایت حجاب برتر در دانشگاه شاهد از دید دانشجویان، خانواده آنان و اعضای هیات علمی

اعتبارات آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جوابگوی نیاز نیست

کامران مالکپور لپری ، علی دلاور بررسی نقش آموزش های دانشگاهی بر ایجاد روحیه کارآفرینی از دیدگاه دانشجویان

استفاده از هوش مصنوعی برای جلوگیری از خودکشی

حبیب احمدی ارکمی انطباق پذیری تکنولوژی های مجازی در آموزش عالی با توجه به معرفت شناسی شخصی اساتید

مولفه های علمی در ساختار مدیریتی کشور به کار گرفته شوند

کشف یک سیاره جدید

تا 30 سال دیگر سه کره زمین نیاز داریم

نصیری سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی شد

شگفت انگیزترین و شفاف ترین قورباغه دنیا! +عکس

نصیری سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی شد

صعود اعضای بسیج اساتید استان به سالوک

مهلت دوباره برای ثبت نام در آزمون ارشد پزشکی دانشگاه آزاد

نگاه علم به چالش های پیش روی تغییر اقلیم/ همه چیز زیرسر تغییرات آب و هوایی است!

حسین طباطبایی اصل مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد شد

دانشگاه ایلام 90 تقاضای پذیرش دانشجو از نقاط مختلف عراق دریافت کرده است

حسین طباطبایی اصل مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد شد

دانشگاه ایلام 90 تقاضای پذیرش دانشجو از نقاط مختلف عراق دریافت کرده است

دیدار دکتر نوریان با مدیرعامل و اعضا هیات مدیره بانک ملی ایران‎

کشف یک سیاره کشف نشده +تصاویر

استخدام منشی خانم در موسسه حقوقی وکلای مهر آفرین رجبی

5 دانشگاه برتر علوم رایانه در سال 2017 را بشناسید

مهلت داوطلبان کنکور دکتری برای تکمیل فرم صلاحیت عمومی تا 16 خرداد

5 دانشگاه برتر علوم رایانه در سال 2017 را بشناسید

اعلام مهلت دوباره برای ثبت نام در آزمون ارشد پزشکی دانشگاه آزاد

آزمون EPT دانشگاه آزاد مطابق با استانداردهای کشوری است

گزارش تصویری؛ طراحی و ساخت نخستین اتاقک ابر در کشور

سه دانشگاه اصفهان درجمع برترین های دنیا

اختصاص 637 میلیون تومان برای سرمایه گذاری دانش بنیان

آزمون EPT دانشگاه آزاد مطابق با استانداردهای کشوری است

استخدام کارشناس بازرگانی خارجی،فروش و سرپرست مالی

برنامه های دانشگاه آزاد در ماه رمضان اعلام شد

تا 30 سال دیگر سه کره زمین نیاز داریم

رویدادهای دانشگاهی؛ از دیدار با خانواده شهدا تا برپایی کارگاه های آموزشی

جزء خوانی قرآن کریم در حرم شاهچراغ ( ع )

توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی، فرصتی برای صنایع استان مرکزی

تعداد کتاب های اکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی اهر به 500 هزار جلد افزایش می یابد

بیمارستان ابن سینا در غرب موصل آزاد شد

مقابله با تصمیم دولت آمریکا علیه نخبگان ایرانی/ فراخوان جذب اعضای هیات علمی بورسیه

دومین اهدا و برداشت عضو سال جاری در استان انجام شد

هایتک مانیتور با تمرکز بر حوزه نانو آغاز به کار کرد

جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی یزد

استعدادیابی افراد مستعد در رشته های قرآن و عترت

کلید و سوالات آزمون EPT خرداد ماه 96 منتشر شد

رونمایی از شکم بند بارداری ضدامواج با فناوری نانو

تشکیل گروه «نوین ایده زاگرس» برای حمایت از نخبگان و دانشجویان برتر مراکز علمی لرستان

انتشار جزوه مطالعاتی مقدمه ای بر تاریخ علوم در تمدن اسلامی توسط قرارگاه شهید باقری

مسابقات شبیه سازی خرپای پل با ماکارونی در بوشهر

اختصاص یکی از محورهای پذیرش طرح در جشنواره خوارزمی به فناوری نانو

امیدواریم فضای دانشگاه در این دولت بازتر و امن تر از قبل باشد

گردهمایی معاونین و مدیران پژوهشی منطقه 7 در شهرکرد

دورهمی دخترانه در خوابگاه کوثر دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد

تولید قارچ خوراکی دارویی شاه صدف با برند ارینجی در مقیاس صنعتی

گردهمایی مدیران نیروگاه های برقی کشور برای استفاده از فناوری نانو برگزار شد

خلاقیت و زیبایی در دکوراسیون با رنگ فیروزه ای ملایم

آغاز ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف جهان

مقابله با تصمیم دولت آمریکا علیه نخبگان ایرانی/فراخوان جذب اعضای هیات علمی بورسیه

مقابله با تصمیم دولت آمریکا علیه نخبگان ایرانی/ فراخوان جذب اعضای هیات علمی بورسیه

برگزاری کارگاه پیوست نگاری فرهنگی ویژه اساتید بسیجی دانشگاه های پیام نور غرب تهران

وضعیت و شدت باد مهاجرت پرندگان جوان را تحت تاثیر قرار می دهد

اعلام عناوین هفته بزرگداشت یاد و نام امام خمینی(ره)

فراخوان کنفرانس ملی «پژوهش های کاربردی در علوم ورزشی»/ ارسال آثار علمی تا 20 تیر

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن و چند موفقیت پژوهشی

آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد مطابق با استاندارد برگزار می شود

جدیدترین پست اینستاگرامی ولایتی

انتشار سئوالات و کلیدآزمون EPT خرداد ماه دانشگاه آزاد

جشنواره منطقه ای رویش در اردبیل برگزار می شود

حسین زاده لطفی عنوان کرد آزمون EPT دانشگاه آزاد مطابق با استانداردها برگزار می شود

انتشار سوالات و کلید آزمون EPT خرداد دانشگاه آزاد

آغاز عملیات آزاد سازی مرکز موصل

ایجاد و بازنگری رشته ، مهم ترین وظایف دفتر مطالعات و برنامه ریزی درسی دانشگاه است

تشکیل کارگروه سلامت پژوهش در دانشگاه صنعتی شریف

آزمون EPT دانشگاه آزاد اسلامی مطابق با استانداردها برگزار می شود/ بسیاری از دانشگاه های دولتی نمره آزمون EPT را به رسمیت می شناسند

انتشار سوالات و کلیدآزمون EPT  خرداد دانشگاه آزاد اسلامی

مدیریت دانشگاه ها به منابع انسانی توجه ویژه داشته باشند

آمار روشنی از تخلفات پایان نامه ای نداریم/ شاید میزان تخلفات 5 درصد باشد

برگزیده گروه هنر و معماری جشنواره فرهیختگان را بشناسید

برگزاری نخستین آزمون آزمایشی پیش درمانگاهی دامپزشکی در واحد گرمسار

آشنایی با طرح برون دانشگاهی برتر پنجمین جشنواره فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی

ارائه مقاله دانشجوی دکتری دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی شبستر در فرانسه

برگزاری مسابقه حفظ سوره مبارکه لقمان در ماه رمضان

برگزاری یادواره شهدای دانشجو در گناباد

دانشجوی مخترع واحد دماوند: هدفم تجاری سازی محصولات است/ بسیاری از محصولات ثبت اختراع شده در گوشه ای خاک می خورند

جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش البرز در اردبیل برگزار می شود

فراخوان جذب نخبگان ایران برای مقابله با تصمیم ترامپ علیه نخبگان ایرانی/ جذب اعضای هیات علمی دارای راتبه بورسیه از سوی وزارت علوم

ضرورت اهمیت توجه به منابع انسانی در دانشگاهها

جشنواره ملی زیبایی اسب با معرفی برترین ها در یزد به پایان رسید

استخدام کارشناس بازاریابی در آذربایجان غربی/شرقی

ساختمان های مربوط به پردیس های دانشگاه برای 60 سال گذشته است

دولت بودجه بیشتری را برای پژوهش در حوزه مبارزه با مواد مخدر تخصیص دهد

برنامه های دانشگاه آزاد در ماه رمضان اعلام شد

رنگ فیروزه ای و لطافت در دکوراسیون آپارتمانی +عکس

دکتر موسی‎خانی: توسعه صندوق سرمایه‎گذاری، پردیس‎های علم و فناوری از اولویت های مدیریت جدید دانشگاه هستند

آغاز ثبت نام و انتخاب رشته آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته؛ از فردا

کارگروه «سلامت پژوهش» در دانشگاه شریف تشکیل شد

حکم روزه و نماز دانشجویی چیست؟

گشایش نمایشگاه صنایع دستی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی یزد + تصاویر

کارگروه «سلامت پژوهش» در دانشگاه شریف تشکیل شد

اولویت اول حوزه اداری مالی پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان و هیات علمی است

اوقات شرعی ماه مبارک رمضان در شهرستان های استان یزد

آغازنام نویسی کاردانی به کارشناسی ارشد از فردا

لیست برترین دانشگاه ها در زمینه علوم رایانه

ویژه برنامه های ماه رمضان دانشگاه علم وصنعت اعلام شد

تولید مکمل کودی باغی، توسط پژوهشگر دانشگاه بیرجند

حمایت ستاد زیست فناوری از پژوهشگران برای تولید داروهای نوترکیب

آزمایشگاه فشارقوی دانشگاه اصفهان افتتاح شد

ساختمان های آموزشی و خوابگاه های فرسوده در تنها دانشگاه تربیت معلم کشور

جذب 100 نفر هیئت علمی در دانشگاه محقق اردبیلی

لزوم توجه ویژه به مسائل رفاهی اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی

امروز آخرین فرصت ثبت نام در هجدهمین فراخوان جذب هیات علمی

جشنواره منطقه ای اختراعات و ابتکارات رویش البرز به میزبانی اردبیل برگزار می شود

اخوان فرد در گفت وگو با فارس: حذف پایان نامه پاک کردن صورت مسأله است/ ایرادات روند پایان نامه نویسی را برطرف کنیم

مقاله عضو هیات علمی واحد شبستر در مجله بین المللی نمایه شد

تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری دراولویت استان

آغاز توزیع مواد غذایی بین خانواده های نیازمند تهرانی

آموزش عالی در هفته ای که گذشت حرکت دانشگاه آزاد به سمت کیفی گرایی و پژوهش محوری

دانشگاهی دخترانه با یک مجتمع خوابگاهی/ 5 ساختمان برای آرامش دانشجویان دختر غیربومی

استقبال واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از ماه مبارک رمضان

یک مدرس دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد هیچ یک از امتیازات هیأت علمی را در دانشگاه فرهنگیان نداریم

پروتیین آلزایمر در گوجه و خیار کشف شد

همکاری دانش آموختگان طب سنتی با موسسه مطالعات تاریخ پزشکی

اعلام بورسیه های علمی و پژوهشی سازمان تبادلات علمی و آکادمیک آلمان DAAD

عکس زیبای ناسا از هلال ماه رمضان

فردا؛ آغاز مهلت تکمیل فرم صلاحیت های عمومی داوطلبان کنکور دکتری

ابلاغ بخشنامه انجام فعالیت های ماه مبارک رمضان به روسای واحدهای دانشگاه آزاد

آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 13 مرداد برگزار می شود

مستندسازی املاک در دستور کار واحدهای دانشگاهی قرار گیرد

رتبه سوم ریاضی 92: اگر برای تحصیل مهاجرت کنم باز هم به ایران باز می گردم

اولین کنفرانس ملی «اندیشه ها و فناوری های نوین در علوم جغرافیایی»

12 تیرماه، زمان برگزاری مرحله دوم آزمون پذیرش پزشکی از مقطع لیسانس

مشاغل دولتی برای اکثر رشته های دانشگاهی امکان پذیر نیست

دانشکده معماری، شهرسازی و هنر دانشگاه ارومیه بازسازی و مقاوم سازی می شود

اولین کنفرانس ملی «اندیشه ها و فناوری های نوین در علوم جغرافیایی»

4 رشته تحصیلی دانشگاهی که بیل گیتس به جوانان توصیه می کند

رییس اداره آموزش و پرورش عمومی و فنی و حرفه ای سازمان برنامه و بودجه: هزینه 75 میلیارد تومانی غذای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان/ حضور یک استاد به ازای هر 52 دانشجومعلم

رقابت بیش از 200 دانشجوی پزشکی در آزمون ارزیابی صلاحیت بالینی دانشگاه آزاد اسلامی

روش جدیدی برای آموزش گرفتن اشیاء به ربات ها + ویدئو

جوابیه دانشگاه آزاد در خصوص برکناری رییس واحد علوم تحقیقات

قورباغه شفافی که می توان ضربان قلبش را دید+تصاویر

تصویربرداری با وای فای از آن سوی دیوار

توسط معاون فرهنگی دانشگاه آزاد صورت گرفت ابلاغ بخشنامه انجام فعالیت های ماه مبارک رمضان به روسای واحدهای دانشگاه آزاد

بازدید رییس آکادمی هوانوردی آنتورپ از دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر

برگزاری کلاس ارتقای داوری درجه 2 بسکتبال بانوان در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره تئاتر فرانسوی زبان به گروه تئاتر واحد علوم و تحقیقات رسید

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی

امروز آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی

راه اندازی نخستین پردیس پارک علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در واحد تهران جنوب

رقابت 1200 متقاضی استخدام در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

امروز آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی

چرا در کشوری با سابقه فرهنگ ایرانی- اسلامی اقدام به پذیرش سند خفت بار 2030 شد؟

امروز آخرین مهلت ثبت نام در هجدهمین فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها

آغاز مهلت تکمیل فرم صلاحیت های عمومی داوطلبان کنکور دکتری از فردا

ششمین دوره آزمون صلاحیت های بالینی در واحد پزشکی تهران برگزار شد

مخالفت جمعی از اساتید و تشکل های دانشجویی با سند آموزشی 2030/ لیبرال ها می خواهند کودکان را طعمه منفعت خود کنند

4 رشته تحصیلی دانشگاهی که بیل گیتس به جوانان توصیه می کند

امروز آخرین مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیات علمی

تجلیل از برترین ها در ششمین دوره مسابقات شبیه سازی خرپای پل با ماکارونی

مانور اطفاء حریق در بازار علاء الدین

امکان ثبت نام مجدد در آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی

اشاعه بنیادگرایی در مساجد اندونزی

95 درصد دانشجویان پیام نور لرستان بومی هستند

آیا فضایی ها در راهند؟

جراحی مغز با یک روش جدید

برنامه دانشگاه تربیت مدرس برای 2000 دانشجوی بین المللی

5 دانشگاه برتر علوم رایانه در سال 2017 را بشناسید

حل معمای زمین لرزه های مرموز

علت به وجود آمدن عشق و علاقه بین دانشجویان چیست و چه باید کرد؟

طرح ژاپنی ها برای ذخیره اسپرم در ماه

قربانعلی قربان زاده سوار، امیرمحمد ایزد واکاوی مفهوم مشروعیت حکومت بررسی مقایسه ای؛ دیدگاه های توماس آکوییناس و خواجه نصیرالدین طوسی

واکنش فعال فرهنگی به سند 2030! +عکس نوشت

5 دانشگاه برتر علوم رایانه در سال 2017 را بشناسید

نظرسنجی شهردارآنلاین از شهروندان/ کدام گزینه برای تصدی سمت شهردار آینده تهران مناسب تر است؟

استهلال ماه مبارک رمضان‬‎ در قم

تصاویری از مریخ نورد جدید ناسا !

موسس فیس بوک به دانشگاه هاروارد برگشت + فیلم

با تمام شدن نفت از هر سه نفر یک نفر غذا می خورد

ساخت ابزاری که می تواند اجسامی تا 100 برابر وزن خود را بلند کند

تولید بُردهای الکتریکی کاربردی در حوزه های صنعتی و تحقیقاتی کشور

آیا میدانید؛ چرا زیر دوش کلی راه حل ناب به فکرتان می رسد؟!

موسس فیس بوک به دانشگاه هاروارد برگشت + فیلم

تصاویری از مریخ نورد جدید ناسا !

آیا میدانید؛ چرا زیر دوش کلی راه حل ناب به فکرتان می رسد؟!

استهلال ماه مبارک رمضان‬‎ در قم

جراحی مغز با یک روش جدید

در رشته های پزشکی انجام شد تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه علوم پزشکی سمنان

ولایتی:تراریخته یک طرح استعماری است/ تعطیلی واحدهای زیانده پاک کردن صورت مسئله است

رحیم پور ازغدی: طبق سند 2030 می خواهند به فساد جنسی مشروعیت بدهیم

کاهش 50 درصدی شهریه واحدهای درسی در دانشگاه آزاد شهرکرد

برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT دانشگاه آزاد اسلامی در رشت

برگزاری آزمون زبان انگلیسی EPT دانشگاه آزاد اسلامی در رشت

چهارمین همایش ملی علوم و مهندسی جداسازی در بابل

مأموریت گرایی و کیفیت بخشی از مهم ترین برنامه هاست

راز ابرانسان های کوه اورست برملا شد

چهارمین دوره کنفرانس ملی علوم و مهندسی جداسازی دربابل

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانش آموختگان واحد سقز همزمان با سالروز فتح خرمشهر

آزمون پایان ترم بانوان دارالقرآن شهرداری اسلامشهر برگزار شد + تصاویر

رونمایی از مریخ نورد جدید ناسا

راه اندازی دفترخدمات مالکیت فکری و تجاری سازی ایده ها در شیراز

بازدید معاون سازمان برنامه و بودجه از واحد قزوین

برترین های روز دوم جشنواره زیبایی اسب اصیل ایران معرفی شدند

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید