مطالب مرتبط:
دو دانشگاه از صد دانشگاه ترکیه با مدیریت زنان اداره می شود / لزوم توجه بیشتر به آموزش زنان در جامعه
اجرای طرح شش - سه - سه در نظام آموزش ابتدایی خسارت داشت
دانشگاه علوم پزشکی اراک در جایگاه پانزدهم مراکز آموزش عالی کشور
سند آموزش وپرورش باید مطالبات حوزه را در نظر بگیرد
حجت الاسلام و المسلمین شفیعی: دانشگاه ها باید پیرامون مساله عفاف و حجاب و رعایت اخلاق حرفه ای به سمت آموزش های کیفی گام بردارند
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 فروردین 1396 ساعت 18:112017-04-19دانش

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید


دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

- نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی:سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید دانشجویان بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی طی نامه ای به دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار ممانعت از تصویب و اجرای سند آموزش 2030 شدند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری "فارس، در نامه خطاب به مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: همانطور که مستحضرید چندی پیش سند آموزش 2030 به تصویب مسئولان ارشد دولتی رسیده است.

طی بررسی های به عمل آمده متوجه شدیم فارغ از روند شتابزده و قابل تأمل امضای سند، موارد متعددی نیز وجود دارد که مغایر آموزه های اسلام ناب، اسناد بالادستی و منویات مقام معظم رهبری می باشد.

از جمله در این سند بر برابری جنسیتی، آموزش های جامع جنسی، حقوق شهروندی و حقوق بشر مبتنی بر تفسیر سازمانهای وابسته جهانی پرداخته شده است.

فلذا از جنابعالی به عنوان دبیر ستاد فرماندهی فرهنگ کشور و تمامی اعضای شورای مذکور خواستاریم بنا به وظیفه شرعی و قانونی خود به طور قاطع مانع تصویب و اجرای چنین سند ننگینی که مصداق اتم نفوذ فرهنگی است، شوید و از ارزش های فرهنگی این سرزمین پاسداری کنید.

تأکید می کنیم تشکل های بیدار دانشجویی هر اقدامی را به جهت حفظ کیان ارزشهای اسلامی تا الغای کامل سند آموزش 2030 یونسکو به منصه ظهور خواهند رساند در پیوست گزارشی از مهمترین ایرادات وارد بر این سند خدمتتان تقدیم می شود.

* پیوست/ برخی از نکات یا موارد ابهام،تناقض و مغایرات سند آموزش 2030 : 1_ روند غیرقانونی تصویب سند اصل 77 قانون اساسی : تمامی عهد نامه ها،مقاوله نامه ها، قراردادها و موافقت نامه های بین المللی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.

اصل 125 قانون اساسی : امضای عهد نامه ها، مقاوله نامه ها، موافقت نامه ها و قرارداد های دولت ایران با سایر دولت ها و همچنین امضای پیمان های مربوط به اتحادیه های بین المللی پس از تصویب مجلس شورای اسلامی با رییس جمهور یا نماینده قانونی اوست.

اصل 153 قانون اساسی : هرگونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

همانگونه که ملاحظه میشود روند تصویب سند مذکور ، مطابق هیچ یک از مجاری قانونی نبوده است و خلاف اصول قانون اساسی میباشد.

البته دربرخی سخنرانی های رسمی،در توجیه قانونی بودن روند امضای سند، عنوان شده است که نماینده هیئت نظارت مجلس همراه با امضاکنندگان بوده است و شاهد و ناظر ماجرا بوده است.

چون متأسفانه به هر دلیلی مجلس شورای اسلامی یا.

در قبال این سند سکوت کرده اند، سکوت این مراجع حمل بر تایید آنها شده است.

درحالیکه همانگونه که مواد قانون نیز تصریح کردند این دست اسناد و معاهدات باید رسما به تصویب مراجع ذی صلاح(مجلس یا.

) برسند.

2_نگاه سکولاریستی به تعلیم و تربیت: همانگونه که در سرتاسر متن مشاهده میشود تعریف سند از آموزش و پرورش یک تعریف کاملا غیردینی می باشد.

نظام آموزش وپرورشی که در متن سند 2030 تصویر میشود،نظامی جدا و بدون هیچ ارتباطی با دین میباشد حال آنکه در فرهنگ اسلامی و ایرانی ما که نمونه آن در اسناد بالادستی تبلور یافته است دین جزء جدانشدنی نظام تعلیم و تربیت است.

به عنوان مثال در بخشی از هدف های کلان سندتحول آموزش و پرورش آمده است: " تربیت انسانی موحد، مؤمن و معتقد به معاد و آشنا و متعهد به مسئولیت ها و وظایف در برابر خدا و.

" 3_عدم انطباق با الگوهای ایرانی_اسلامی و انطباق کامل با الگوهای توسعه غربی : همانگونه که میدانیم الگوهای توسعه های غربی مبتنی بر اصالت سود و منفعت بوده و اجرای آنها گاها پیامدهای وخیمی را متوجه کشور میکند.

4_الزام به ارائه گزارشهای سالانه به مجامع بین المللی و امکان سوء استفاده سازمانهای مذکور ارائه اطلاعات از زوایای گوناگون نظام آموزشی، میتواند تبدیل دستاویزی برای نهادهای بین المللی جهت محکوم کردن کشور در مجامع بین اللملی باشد.

5_ مسائل مربوط به رفع تبعیض: از دیگر ابهامات سند، مسئله ی رفع تبعیض ها است که باید تعریف و منظورآنها بطور واضح معلوم شود.

به عنوان مثال ماده شماره 10 بیانیه اینچئون در مورد "رفع تبعیض علیه زنان" میباشد که باید منظور کاملا روشن گردد.

6_ مسئله مربوط به حمایت از اقشار آسیب پذیر در رابطه با حمایت از اقشار آسیب پذیر باید مشخص گردد منظور از این افراد دقیقا چه گروه هایی می باشند زیرا که تعاریف از اقشار آسیب پذیر در جوامع بین المللی متفاوت است.

7_حمایت از خانواده: درست است که برخی الفاظ در ظاهر صحیح می باشد.

اما باید مراقب تفسیرهای احتمالی بود.

بعنوان مثال خانواده در یک تعریف شامل افراد همجنسباز هم میشود.

فلذا این مصادیق و عدم شفافیت سند از نقاط ضعف آن می باشد.

8_ ترویج فرهنگ صلح و عدم خشونت: در هدف 4_7 بیان شده است : تضمین اینکه تا سال 2030، همه ی یادگیرندگان به دانش و مهارتهای لازم برای ترویج توسعه پایدار؛ به ویژه از طریق: آموزش برای توسعه پایدار و سبک های زندگی پایدار، حقوق بشر، تساوی جنسیتی، ترویج فرهنگ صلح و نبود ِخشونت، شهروندی جهانی و احترام به تنوع فرهنگی و مشارکت فرهنگ ها در تحقق توسعۀ پایدار دست یابند.

" از دیگر موارد ابهام سند،مشخص نبودن دایره ی تعریف صلح، خشونت و مفاهیمی از این دست می باشد.

در یک تلقی تمام آیات قران در باب جهاد، قتال، شهادت و.

میتواند خشونت آمیز اعلام شود.

همچنین وجود برخی دروس و مباحث همانند درس آمادگی دفاعی دوره متوسطه و یا فعالیت در پایگاه های بسیج میتواند به عنوان موارد مخل صلح و ترویج خشونت مطرح شوند.

9_ تساوی جنسیتی: در جای جای متن بخصوص ماده 20 در رابطه با تساوی جنسیتی مطالبی آورده شده است.

ماده 20: " برای تضمین برابری میان زنان و مردان در آموزش (تساوی جنسیتی)، نظام های آموزشی میبایست صرفا برای حذف تعصب مبتنی بر جنسیت و تبعیض ناشی از سوگیریهای فرهنگی و اجتماعی و وضعیت اقتصادی تلاش کنند.

" این درحالی است که بین تساوی جنسیتی و عدالت جنسیتی تفاوت هایی وجود دارد و همان گونه که در سند تحول بنیادین هم آمده است ما معتقد به عدالت جنسیتی هستیم بعنوان مثال سرتیتر هدف پنج سند تحول بنیادین بیان میدارد: "تأمین و بسط عدالت در برخوداری از فرصت های تعلیم و تربیت با کیفیت مناسب با توجه به تفاوت ها و ویژگی های دختران و پسران در مناطق مختلف کشور " 10_ آموزش جامع جنسی : در بند 63 سند اموزش 2030 آمده است : "اجرای برنامه اقدام جهانی آموزش برای توسعه پایدار و موضوعاتی از قبیل: حقوق بشر، تساوی جنسیتی، بهداشت، (آموزش های جامع جنسی)تنظیم خانواده، تغییر اقلیم، معیشت های پایدار و شهروندی مسئولانه و پویا نیز مشمول مورد یاد شده میشود.

" آموزش جامع جنسی به چه معناست؟ در چه سنی و از چه سنی؟ چه میزان و به چه صورت؟ اینها از موارد ابهام سند میباشد.

11_حقوق بشر : در مواجهه با حقوق بشر نیز تعاریف متفاوت است و آنچه که کشورهای غربی حقوق بشر می نامند از نظر ما مردود است.

برای مثال در کشورهای غربی ازدواج همجنس، جزء حقوق بشر محسوب میشود درحالیکه این امر مخالف فطریات و از حدودات بسر میباشد و ما آن را حقوق بشر تلقی نمیکنیم.

12_ مورد دیگری که حتی در سخنرانی های رسمی برخی مسئولین نیز به چشم میخورد موردی به نام اصل تحفظ یا حق شرط میباشد.

اصل تحفظ بدین معنی میباشد که ما میتوانیم درجایی که سند و مواد آن مغایر با ارزشها یا اسنادبالادستی میباشند از اجرای آنها عدول کنیم.

برخی معتقدند در این سند نیز حق تحفظ رعایت شده است و استناد آنها به جمله ای از سندملی اموزش یونسکو میباشد که : (در اجلاس اینچئون کره، وزیر آموزش و پرورش ایران تحفظ خود را نسبت به هربندی که مغایر "ارزشهای فرهنگی و اخلاقی، حاکمیت ملی، قوانین و اولویتهای ملی و نیز نظامهای اجتماعی وحقوقی ج.

ا.

ایران باشد اعلام کرده است.

) لکن با اندکی تأمل میتوان دریافت که این حق تحفظ فقط در سند داخلی آمده است و هیچ خبری از چنین حقی در سند اصلی ای که مورد امضای سران دولت ها قرار گرفت نیست.

توضیح آنکه آنها تنها به مواردی پایبند هستند که خودشان امضا کردند و متعهد شده اند که همان متن سند میباشد و نه چیزی بیشتر از آن.

هرچند که ما برای خودمان حق تحفظ تصویب کرده ایم! حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و حوزه برادران بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان تهران.

انتهای پیام/ http://fna.

ir/BYTMOG نظرات دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری فارس در وب سایت منتشر خواهد شد پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد
کلید واژه ها: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی - شورای عالی انقلاب فرهنگی - فرهنگ - فرهنگی - آموزش - نامه - شهید رجایی - انقلاب فرهنگی - مجلس شورای اسلامی - فرهنگیان - قانون اساسی - شورای - اسلام - قانون - دانشگاه - قرارداد - تربیت - بین المللی - دانشجویان - اسلامی - بسیج - عالی - شهید - اسناد - مقام معظم رهبری - دولت - مخبر - آموزش و پرورش - حقوق شهروندی - منابع طبیعی

آخرین اخبار سرویس:
ایجاد زمینه کارآفرینی بیشتر برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

ایجاد زمینه کارآفرینی بیشتر برای دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: رشته های کم طرفدار در دانشگاه ها حذف شود/ درسی به نام کارآفرینی در دانشگاه ها نداریم

عروس دریایی ثابت کرد خوابیدن به مغز نیاز ندارد

استخدام لیسانس مکانیک آقا آشنا به تعمیر ماشین آلات صنعتی

آلومینیوم سبک تر از آب ساخته شد

تسهیل شرایط استخدام معلولان در هیئت علمی دانشگاه ها

اخبار جذب هیات علمی در سال 96 (خبر جدید)

ضرورت تسهیل روند استخدام معلولین به عنوان اعضای هیئت علمی

انتصاب سرپرست دانشکده ادبیات و علوم انسانی واحد کرمان

دانشجویان رکن اصلی تشکیلات دانشگاه آزاد اسلامی هستند

اثبات ضروری بودن خواب برای مغز توسط عروس دریایی!

حسن روحانی مورد نقد محمدرضا عارف قرار گرفت + عکس

تلسکوپ فضایی LUVOIR در راه است

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد؛ ضرورت حفظ ماموریت گرایی دانشگاه ها

انتصاب سرپرست مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد

دانشکده مکانیک دانشگاه علم و صنعت در زمره بهترین های جهان

اپلیکیشن مذهبی "صالحین" وارد بازار شد

کسب 2 رتبه برتر کشوری توسط دانشجویان ارومیه ای در المپیاد دانشجویی

کسب 2 رتبه برتر کشوری توسط دانشجویان ارومیه ای در المپیاد دانشجویی

ایجاد 8 رشته جدید در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه اصفهان

دانشکده مکانیک دانشگاه علم و صنعت در زمره بهترین های جهان

فرهنگ برنامه محوری در دانشگاه نهادینه شود

برگزاری نمایشگاه دفاع مقدسی و عاشورایی در دانشگاه آزاد رباط کریم

صدور کارنامه علمی برای همه طرح های جشنواره جوان خوارزمی

ایجاد مرکز پژوهشی "خیّر ماندگار" در اصفهان

تولید قارچ کش بیولوژیک از گیاهان دارویی، جایگزینی برای سموم شیمیایی

معاون وزیر علوم: به لحاظ سرعت رشد علمی، رتبه اول دنیا را داریم

معاون وزیر علوم: تحقیقات دانشگاهی با هدف رفع مشکلات جامعه باشد

همکاری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام با دانشگاه های اندونزی

رتبه بندی استان ها بر اساس تعداد دانشجویان / تهران در صدر

معاون وزیر علوم: تحقیقات دانشگاهی با هدف رفع مشکلات جامعه باشد

رتبه نخست سرعت رشد علمی ایران در دنیا /تحصیل 97 هزار دانشجو در مقطع دکترا

مهلت ثبت درخواست مهمانی دانشگاه پیام نور تمدید شد

تحصیل بیش از 4 میلیون دانشجو در کشور/اعتبارات دولتی پاسخگوی تجهیزات آموزشی نیست

عروس دریایی ثابت کرد خوابیدن به مغز نیاز ندارد

پذیرفته شدن پیرمرد سیرجانی در مقطع کارشناسی ارشد

افزایش 10 درصدی غذای دانشجویان

نتیجه دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

انتصاب سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اندیمشک

دانشجویان ایده های خود را برای رفع مشکلات تهران به ما ارائه کنند

نامگذاری آزمایشگاه و کارگاه دانشگاه انزلی به نام شهدای مدافع حرم

انتصاب سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت فرهنگی دانشگاه آزاداسلامی

سرپرست مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد مشخص شد

مشاور رییس دانشگاه آزاد در امور باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان منصوب شد

تنها 3 روز تا پایان جشنواره بازگشت به مدرسه دیجی کالا باقیست

دو طرح قرآنی در دانشگاه پیام نور همدان برگزار می شود

با حکم فرهاد رهبر سرپرست پژوهشکده علوم اجتماعی و انقلاب معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد منصوب شد

سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی انتصاب شد

"ضیایی" سرپرست مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد شد

سرپرست حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد منصوب شد

ترکیب جدید اعضای هیئت مرکزی جذب وزارت علوم به تصویب رسید

همایش آشنایی با سامانه های علم سنجی و پژوهشیار معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی فردا برگزار می شود

تمدید مهلت ارسال اصل مقاله اولین کنفرانس بین المللی دانشگاه مجازی المصطفی (ص)

رییس فرهنگستان علوم مالزی به عضویت افتخاری فرهنگستان علوم پزشکی ایران درآمد

اطلاعیه پذیرش با آزمون برگزیدگان جشنواره های خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، فارابی و ابن سینا در سال تحصیلی 97-1396

با حکم فرهاد رهبر رییس و سرپرست مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد منصوب شد

مهلت ثبت درخواست مهمانی، تغییر رشته و انتخاب واحد دانشگاه پیام نور تا 7 مهر

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمانی دانشگاه پیام نور

آلومینیوم سبک تر از آب ساخته شد

مدیرکل روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز برتر شد

ظرفیت دانشگاه های اردبیل برای تدوین استانداردهای ملی و بین المللی به کارگیری می شود

تعداد کد رشته های دانشگاه زنجان به 182 مورد رسید

رتبه بندی استان ها بر اساس تعداد دانشجویان / تهران در صدر

مهلت ثبت درخواست مهمانی دانشگاه پیام نور تمدید شد

انتصاب سرپرست حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی

اعلام اسامی پذیرفته شدگان دوره های کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای دانشگاه علمی و کاربردی

واکنش وزارت علوم به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در یک دانشگاه

ترکیب جدید اعضای هیات مرکزی جذب وزارت علوم به تصویب رسید

افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی تا هفته آینده

ترکیب جدید اعضای هیئت مرکزی جذب وزارت علوم به تصویب رسید

برای مهارت افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی گام برداریم

راه اندازی مجتمع آموزشی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

دانشمندان: ششمین انقراض بزرگ احتمالاً سال 2100 آغاز خواهد شد

ساخت آلومینیومی سبک تر از آب

سلیمی در گفت وگو با فارس خبر داد افتتاح کتابخانه مرکزی دانشگاه علامه طباطبایی تا هفته آینده

قیمت انواع غذای دانشجویی برای سال تحصیلی جدید اعلام شد

توسط صندوق رفاه دانشجویان قیمت انواع غذای دانشجویی برای سال تحصیلی جدید اعلام شد/ افزایش 10 درصدی غذای دانشجویان

ساخت آلومینیومی که از آب سبک تر است

وزارت علوم به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در دانشگاه ارومیه واکنش نشان داد

تسهیل شرایط استخدام معلولین در هیات علمی دانشگاه ها

«وثاقت قرآن» در شبکه 4 سیما

امروز آخرین مهلت شرکت در فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه ها

تلاش دانشگاه آزاد برای دریافت مجوز پذیرش رزیدنت در رشته های تخصصی

تدابیر دانشگاه آزاد برای تخفیف شهریه

مقصد دانشجویان پزشکی کدام کشورهاست

منشاء پرتوهای کیهانی پرانرژی، خارج از کهکشان راه شیری است

2 دانشکده داروسازی و مدیریت اطلاع رسانی پزشکی در یاسوج راه اندازی می شود

تجربیات محققان هلندی در حوزه مهندسی بافت به کشور منتقل می شود

دانشگاه کردستان با دانشگاه برلین آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کرد

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمانی، تغییر رشته و انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

حضور 500 دانشجوی جدیدالورود در دانشگاه علوم پزشکی قم

پذیرش بیش از 107 هزار داوطلب در دوره های کاردانی

نتیجه دوره های کاردانی دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد

قارچ کش بیولوژیکی از دو گیاه دارویی تولید شد

واکنش وزارت علوم به پذیرش غیرمجاز دانشجوی دکتری در دانشگاه ارومیه/ تخلف نشده، اشتباه رخ داده است

اولین رویداد استارت آپی در استان

برگزاری نخستین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز

ضرورت احیای سازمان ملی مهارت با تجمیع دانشگاه های مهارتی

پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی بخوانند

اعلام نتایج نهایی کاردانی های علمی کاربردی/ قبولی 107 هزار نفر

تمدید مهلت ثبت درخواست مهمانی، تغییر رشته و انتخاب واحد دانشگاه پیام نور

عقد قرارداد دانشگاه لرستان با پایگاه های علمی معتبر دنیا

لزوم نهادینه شدن شهیدپژوهی در مدارس و دانشگاه ها

فراخوان کنفرانس ملی فناوری های نوین در مهندسی برق

تولید قارچ کش بیولوژیکی از دو گیاه دارویی

شریعتی نیاسر: نتایج نهایی سطح بندی مراکز آموزش عالی دولتی تا دو هفته آینده اعلام می شود

حامیان آموزش عالی از حمایت 50 درصدی وزارت علوم برخوردار می شوند

نقش تفسیر ساختاری در تولید علوم انسانی بی بدیل است

پایان سونامی فوق لیسانس ها

منشاء پرتوهای کیهانی پرانرژی، خارج از کهکشان راه شیری است

منشاء پرتوهای کیهانی پرانرژی، خارج از کهکشان راه شیری است

برگزاری دوره های آموزشی طرح تسنیم در دانشگاه پیام نور همدان

فریده حسین ثابت، مهرنوش مومی پور رابطه میزان عمل به باورهای دینی و جهت گیری مذهبی با شادکامی در دانشجویان دختر

عقد تفاهم نامه بین دانشگاه تکنولوژی برلین آلمان و دانشگاه کردستان

یوسف رضاپور، بهزاد شالچی، مهرناز دادخواه، یوسف زینی وند نقش هوش هیجانی و هوش معنوی در تبیین حالت های هیجانی منفی

طیبه مدنی فر، کیومرث فرح بخش، محمود گلزاری، مرضیه مدنی فر پیش بینی بلوغ شغلی بر اساس سبک های هویت و دین داری در میان دانشجویان

قورباغه دایناسورخوار! + عکس

توصیه های کاربران برای دانشجویان تازه وارد +عکس

جعفر هوشیاری، محمدمهدی صفورایی پاریزی، بهشته نیوشا مقایسه بهزیستی معنوی، بهزیستی روان شناختی و کارآمدی خانواده در میان دانشجویان و طلاب

بررسی جایگاه زرتشت در متون یونانی متاخر

هشدار دانشگاه پیام نور به متقاضیان دوره های فراگیر

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

ترویج علم با دانش نامه های الکترونیکی

کتاب های اخترشناسی و فضا منتشر شد

پژوهشگر تاریخ علم چه کار می کند؟

ریش دراز

بزمجه: یادگار دایناسورها

یوسف ثبوتی: بنیان گذار نخستین رصدخانه ی پژوهشی ایران

سرشت علم و جایگاه آن در استانداردهای آموزش علوم

رییس دانشگاه صداوسیما منصوب شد

نشریه انگلیسی زبان دانشگاه آزاد مشهد مجوز نشر گرفت

نتایج کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اعلام شد

نشریه انگلیسی زبان دانشگاه آزاد مشهد مجوز نشر گرفت

امضای یادداشت تفاهم همکاری های آموزشی میان وزارت علوم ایران و اسلوونی

انتصاب رییس دانشگاه صداوسیما

اختتامیه جشنواره دانشگاهی حرکت در دانشگاه شیراز

دوره کوتاه مدت آموزش داوری والیبال درجه 3 در شیروان

انتصاب رییس دانشگاه صداوسیما

سهم 40 درصدی پسران در ورودیهای جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

سهم 40 درصدی پسران در ورودیهای جدید دانشگاه علوم پزشکی مشهد

کردستان؛ رتبه دهم علمی کشور

تصاویر/ مراسم آغاز سال تحصیلی موسسه آموزش عالی علوم و معارف

انحطاط دوره کارشناسی در دانشگاه ها

آخرین تصاویر فضاپیمای کاسینی از زحل پیش از شیرجه مرگ!

مرحله نخست کارآزمایی درمان ناباروری مردان با استفاده از سلول های بنیادی

میرزاده در تشریح جزییات نشست عصر امروز خبر داد تبادل نظر سیدضیاء هاشمی و فرهاد رهبر با اعضای کمیسیون آموزش

گزارش رییس سازمان سنجش از برگزاری کنکور 96

حل مشکل بورسیه های بلاتکلیف توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی

آغاز مرحله نخست کارآزمایی درمان ناباروری مردان با سلول های بنیادی

معرفی 5 تیم برگزیده مرحله اول چالش طراحی باتری لیتیومی

هشدار دانشگاه پیام نور به متقاضیان دوره های فراگیر

تصاویر | مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه عالی دفاع ملی

دانشگاه صنعتی اصفهان، پیشرو اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی

اولین جلسه ستاد راهبردی حفظ قرآن

تحقق رؤیای 12 ساله دانشگاه آزاد اسلامی/همدان صاحب دانشکده پزشکی می شود؟

خیرین آموزش عالی طی 4 سال اخیر 250 هزار متر مربع پروژه عمرانی ساخته اند

آغاز مرحله نخست کارآزمایی درمان ناباروری مردان با سلول های بنیادی

اقدامات جامعه علمی برای بزرگداشت «مریم میرزاخانی»

جدا شدن توده یخی عظیم A-68 از قطب جنوب

همایش نقشه برداری مغز در تهران

ارتقای 11 پله ای رتبه جهانی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم وصنعت

ارتقا رتبه جهانی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت

هیچ مشکلی در ارائه خوابگاه به دانشجویان دختر جدیدالورود دانشگاه گلستان نداریم

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشوردر خصوص اعلام فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی کد رشته محل های پذیرش دوره کاردانی فنی و کاردانی حرفه ای نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی سال تحصیلی 97 - 1396

مهلت ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه تهران تمدید شد

پذیرش 324دانشجوی جدید در دانشگاه پیام نور اردکان

پذیرش 324دانشجوی جدید در دانشگاه پیام نور اردکان

برگزاری طرح دانشجو معلم قرآن ویژه دانشجویان پیام نور همدان

18 دانشگاه ایرانی جزو برترین های جهان اعلام شدند

برگزیدگان چالش طراحی باتری لیتیومی معرفی شدند

ضربه مغزی را می توان در یک دقیقه تشخیص داد!

آغاز ثبت نام آزمون دکتری شعبه دوبی دانشگاه پیام نور از 2 مهر

کلاس های دانشکده حقوق دانشگاه تهران تعطیل شد

نتایج رشته های با آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج کارشناس ناپیوسته آزاد

انتشار اطلاعیه سازمان سنجش درباره کد رشته محل های دارای شرایط خاص آزمون سراسری

نتایج کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اعلام شد

وزارت علوم: به اعتراض ها رسیدگی می کنیم

نتایج کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج رشته های با آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد

گفتگوی ویژه خبری ؛ آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها

چه کسی شهردار آینده بابل می شود!!

برای مهارت افزایی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی گام برداریم

دانشجویان دکتری وام دریافت می کنند

اعلام نتایج نهایی رتبه بندی دانشگاه های دولتی تا دو هفته آینده

ابتکار یک دانشمند ایرانی/ تشخیص ضربه مغزی در یک دقیقه

اعلام نتایج کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی

نتایج کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد اعلام شد

اعلام نتایج سطح بندی دانشگاه های دولتی تا دو هفته آینده

برگزاری نخستین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران

آمار خودکشی دانشجویان درسال گذشته

شرایط واگذاری خوابگاه به دانشجویان سنوات گذشته اعلام شد

معرفی پنج ایده برتر رویداد ایده شو سلامت و محیط زیست

بهترین دوران به لحاظ تفاهم با دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد/رشد بی رویه موسسات آموزش عالی مهار شده است

نتایج آزمون کارشناسی دانشگاه آزاد اعلام شد

تقدیر از اعضای هیات داوری جشنواره فیلم های صنعتی

اعتراض داوطلبان به نتیجه کنکور در حال رسیدگی است

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید

نامه بسیج دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی به مخبر دزفولی: سند آموزش 2030 مغایر اسلام و اسناد بالادستی است/مانع تصویب و اجرای سند 2030 شوید