مطالب مرتبط:
افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
-افزایش حقوق بازنشستگان سنوات قبل تا 27 درصد
فتوتیتر/حقوق بازنشستگان سنوات قبل تا 27 درصد افزایش خواهد یافت
افزایش حقوق بازنشستگان؛ تا 27 درصد
جزییات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 فروردین 1396 ساعت 14:402017-04-16اقتصادي

حقوق مالکیت فردی


دکتر مهدی زاهدی* - عوامل موثر در توسعه تجارت بین الملل به طور روز افزون دگرگون و پیچیده می شود.

پیشرفتهای فنی نقش حیاتی در زمینه تولید و تجارت دارند .

امروزه توان رقابت و کسب سود در بازارهای بین المللی متکی بر منابع طبیعی هزینه یا دستمزد ارزان کارگر یا منافع قراردادی نیست .

بلکه بر ظر فیت یک کشور در ابداع تطبیق تقلید و بهبود تکنولوژی اتکا دارد.

به وجود امدن پیشرفتهای سریع فنی در زمینه تکنولوژی انفورماتیک.

ارتباطات.

بیوتکنولوژی نرم افزارهای کامپیوتری و سایر پیشرفتها در زمینه روند تولید مصادیق جدیدی را برای حقوق مالکیت فکری به وجود آورده است.

در جهان تجارت نقش مهم و بنیادین حقوق مالکیت فکری در ایجاد زمینه ابتکار و نواوری توسعه اقتصادی سرمایه گذاری و تجارت بین الملل قابل انکار نیست .

حقوق مالکیت صنعتی به عنوان بخش عمده ای از مالکیت فکری با در بر گرفتن حق استفاده انحصاری از اختراعات :علایم تجارتی طرحهای صنعتی مدارهای یکپارچه .

اختراعات کوچک یا مدلهای مصرفی .

نام های تجارتی .

نشانه های جغرافیایی از ابتکار و نتیجه فکر افراد در برابر تعرض اشخاص ثالث حمایت نموده و با ایجاد حق انحصار بهره برداری برای صاحب آن به مدت معین در محدوده کشور یا کشورهای محل ثبت از هر گونه سوء استفاده .

رقایت مکارانه و غیر عادلانه در عرصه تجارت و صنعت جلوگیری می نماید و بدین ترتیب ضمن تسهیل موجبات انتقال تکنولوزی .

زمینه سرمایه گذاری مستقم داخلی و خارجی را فراهم می سازد.

از طرف دیگر حقوق مالکیت ادبی و هنری یکی از شاخه های اصلی حقوق مالکیت فکری محسوب می شود و در کنارحقوق مالکیت صنعتی دو پایه اساسی و بنیادین این رشته از حقوق را تشکیل می دهند .

حقوق مالکیت ادبی و هنری به حمایت از آن دسته از آثار فکری و خلاقیت های بشری میپردازدکه جنبه ادبی و هنری دارند ودر نتیجه آثار مولفین و منصفان و هنرمندان را مورد حمایت قرار می دهد.

در این شاخه از حقوق مالکیت فکری به حق پدیدآورنده آثار ادبی هنری و علمی در نامیده شدن اثر به نام او و حق وی در تغییر اثر و همچنین به حق انحصاری وی در تکثیر تولید عرضه اجرا و بهره برداری از اثر خود پرداخته می شودن این رشته تمامی آثار ادبی علمی و هنری و هر انچه که ممکن است تحت عنوان کتاب یا جزوه انتشار یابدنوشته های مریوط به کنفرانس ها خطابه ها سخنرانی ها نمایش نامه ها آثار هنری مانند آثار موسیقاییفعالیت های سینمایی طراحی رقص تصنیف موسیقی با کلام یا بدون کلام نقاشی مجسمه سازی معماری عکاسی نقشه کشی نقشه برداری و همچنین ترجمه اقتباس و اصلاح آثار ادبی و هنری را در بر میگیرد.

در نطام حقوقی ایران شرط حمایت از مصادیق مالکیت صنعتی ثبت آن در مرجع صلاحیتدار است (اداره مالکیت صنعتی)اما در خصوص آثار ادبی و هنری ثبت شرط حمایت از آن نمی باشدو اثر به کحض ایجاد قابل حمایت تلقی می شود با این حال مطابق ماده 22 قانون حمایت از مولفان منصفان و هنرمندان حقوق مادی پدیدآورنده موقعی از حمایت این قانون برخوردار خواهد بودکه اثر براای نخستین بار درایران چاپ یا پخش یا نشر یا اجرا شده باشد و قبلا در هیچ کشوری چاپ یا نشر یا پخش یا اجرا نشده باشد.

نظام قانونگذاری ایران در حوزه مالکیت صنعتی ابتدا در سال 1304و سپس در سال 1310قانون علایم و اختراعات رادر 51 ماده به تصویب رساند و این قانون تا سال 1386 مجری بود.

در این سال مجلس شورای اسلامی قانون کامل تری را با الهام از کنوانسیون های بین المللی خصوصا موافقتنامه تریپیس به نام قانون ثبت اختراعات طرحهای صنعتی و علایم تجارتی به تصویب رساندکه هم اکنون در حال اجرا می باشد لیکن از انجایی که این قانون به طور آزمایشی برای مدت 5 سال به تصویب رسیده است و یک بار نیز تمدید گردیده است هم اکنون لایحه جامعی در دست بررسی است که به زودی برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال می گردد.

دولت ایران در سال 1337به یکی ازکنوانسیونهای مهم بین المللی به نام کنوانسیون پاریس در خصوص حقوق مالکیت صنعتی نیز پیوسته است.

همچنین در سال 1380به کنوانسیون تاسیس سازمان جهانی مالکیت فکری و در سال 1382 به موافقت نامه و پروتکل ما درید رابطه با ثبت بین المللی علایم تجاری و در سال 1383 به موافقت مادرید در خصوص جلوگیری از نصب نشانه های منبع غیر واقعی و موافقت نامه لیسبون و همچنین به معاهده همکاری اختراعات معروف به pctپیوسته است.

در حوزه مالکیت ادبی و هنری قانونگذار ایرانی مجموعه مقررات جامعی را در ادوار مختلف به تصویب رسانده است از جمله قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1348.

قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی مصوب 1352و قانون حمایت از نرم افزارهای رایانه ای که از جمله این قوانین می باشند.

با این حال دولت ایران به مقررات بین المللی در خصوص حمایت از آثار ادبی و هنری از جمله کنوانسیون برن و کنوانسیون رم و سایر مقررات بین المللی ملحق نگردیده است و همین امر باعث شده است که آثار ادبی و هنری که در خارج ازایران ایجاد و چاپ و نشر یافته اند مورد حمایت قانونگذار ایرانی قرار نگیرد.

در خصوص مالکیت ادبی و هنری نیز هم اکنون لایحه جامعی تدوین گشته و در حال طی مراحل تصویب توسط مجلس شورای اسلامی می باشد.

حقوق مالکیت فکری هم در حوزه مالکیت صنعتی و هم در حوزه مالکیت ادبی و هنری از پدیده آورنده آثار ادبی وهنرمندان و مخترعین و صاحبان مصادیق مالکیت صنعتی حمایت مادی و معنوی می نماید.

در صورتی که اثر مورد حمایت قانونگذار قرار گیرد دارنده حق و صاحب اثر حقوق انحصاری مادی در بهره برداری از اثر پیدا میکند و با اتکاء به این حق قانونی میتواند از استفاده بدون رضایت خود توسط اشخاص ثالث جلوگیری نماید.

با این حمایت اشخاص ثالث برای بهر ه برداری از اثر مورد حمایت باید اجازه و رضایت قبلی صاحب اثر را اخذ نمایند و در صورت عدم کسب رضایت از صاحب اثر و مخترع با ضمانت اجراهای کیفری و حقوقی مواجه خواهند شد.

صاحب اثر می تواند برای استفاده غیر مجاز اشخاص ثالث به مراجع قضایی مراجعه نماید و هم مجازات استفاده کنندگان را تقاضا نماید و هم خسارات مادی وارده به خود را که در اثر استفاده غیر مجاز بوجود آمده مطالبه نماید.

دادگاه های رسیدگی کننده به این درخواست ها با استناد به قوانین مصوی ملی در صورت احراز شرایط تعیین شده در قانون می توانند حکم به التزام اشخاص به عدم استفاده از اثر و امحاء آثار غیر مجاز و حکم به جزای نقدی و حبس متخلفین و مجرمین و الزام آنان به پرداخت خسارت نمایند.

شایان ذکر است که حمایت قانونگذار از مخترعین و یا صاحبان آثار و سایر دارندگان حقوق مالکیت فکری در استفاده و بهره برداری انحصاری از آثار و ابتکارات خود از حیث جنبه مادی به مدت محدود به مدت زمان معینی است و پس از آن مدت اثر بوجود آمده متعلق به عموم است و همه آحاد جامعه حق استفاده از آن را دارند به طور مثال در حق اختراع حمایت قانونگذار از حیث جنبه مادی به مدت 20 سال است و پس از آن استفاده از اختراع نیازی به اخذ و کسب رضایت مخترع یا دارنده ورقه اختراع ندارد.

البته حمایت قانونگذار از حیث جنبه معنوی اثر محدود به مدت زمان خاصی نیست و این حمایت برای همیشه باقی است.

در جهان امروزی برای پیوستن به چرخه تجارت بین الملل و برخورداری از تسهیلات مختلف از قبیل حذف تعرفه ها موانع گمرکی مقررات صادرات و واردات و .

چاره ای جز پیوستن به چرخه به سازمان تجارت جهانی وجود ندارند.

کشور ما سال هاست تقاضای عضویت خود را به این سازمان ارایه داده است.

یکی از مهم ترین پیش شرط های پیوستن به این سازمان پذیرش مقرراتی به نام تریپز tripsاست که در آن قواعد ماهوی در خصوص حمایت از حقوق مالکیت صنعتی و حقوق مالکیت ادبی و هنری وضع شده است و لذا کشورهای عضو و یا متقاضی عضویت بایستی مقررات ملی خود را با استانداردها و فرم های این موافقتنامه و همچنین سایر مقررات بین المللی از جمله کنوانسیون پاریس و کنوانسیون برن مطابقت دهند .

لایحه جامع حمایت از حقوق مالکیت صنعتی و حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری که در دست بررسی و تصویب نهایی است از جمله تلاش های قابل تقدیر در نظام قانونگذاری ایران است همچنین لازم است کشور ما به کنوانسیون برن مانند کنوانسیون پاریس ملحق گردد تا بدین وسیله عضوی از نظام بین المللی حمایت از آثار ادبی و هنری گردد و مقدمات پیوستن به سازمان تجارت جهانی فراهم گردد.


کلید واژه ها: حقوق - هنری - فکری - تکنولوژی - ادبی - سرمایه گذاری - حمایت - اختراعات - صنعت - تولید - توسعه اقتصادی - کشور - ابتکار - سرمایه - سوء استفاده - منابع طبیعی - توسعه - بین المللی - آثار هنری - هنرمندان - رشته - علمی - نقشه - سخنرانی - کنفرانس - اقتصادی - انتقال - معماری - موسیقی - دستمزد

آخرین اخبار سرویس:
بزرگراه امام علی(ع) قم مشکل ساز است/اداره این بزرگراه با شهرداری نیست

طرح "روستای بدون بیکار" در استان گلستان اجرا می شود

4 واحد تولیدی قطعات خودرو در نیشابور به بهره برداری می رسد

رضایتمندی 85 درصدی مشترکین عمده استان اصفهان از خدمات گازرسانی

عیادت مدیر عامل بانک صادرات ایران از مردوخی کردستانی پیشکسوت اصحاب رسانه

بخش خبری 96/4/7

97درصد اعتبار 1300میلیارد تومانی سفررییس جمهور به گیلان جذب شده است

پیش بینی 10 ساله برای خروج مسکن از رکود

معرفی بازی موبایلی آشوب در مزرعه

تاثیر وضعیت مؤسسات اعتباری بر افزایش اجاره بها

ارزش صادرات سمنان 29 درصد افزایش یافت/25 کشور دنیا مقصد صادرات کالاهای سمنان

آغاز ثبت نام واحدهای تولیدی متقاضی تسهیلات سیستان و بلوچستان در سامانه بهین یاب

شعار جدید ترامپ: حکمرانی در انرژی

کمتر از 5 درصد از فرصت گردشگری کشور استفاده کرده ایم

آغاز برداشت گندم از مزارع بیجار

افزایش 30 درصدی جمع آوری زکات فطریه درپلدختر

تحقق اقتصاد مقاومتی با ساماندهی نیرو و بودجه در آموزش و پرورش گیلان

امسال یکهزار و 611 فرصت شغلی در سلسله ایجاد می شود

پیام تبریک رییس اتاق اصناف شهرستان بابل بمناسبت فرا رسیدن روز صنعت و معدن

ترکان: دهکده المپیک در محدوده منطقه آزاد چابهار ساخته می شود

اختصاص 10 میلیارد ریال برای شبکه 20 کیلووات معمولان پلدختر

تاثیر وضعیت مؤسسات اعتباری بر افزایش اجاره بها

تعیین میزان فرانشیز قابل پرداخت توسط بیمه شوندگان در سال 96

آمار جذب سرمایه گذاری خارجی ایران 3.3 میلیارد دلار؛ سهم وزارت صنعت 5.5 میلیارد دلار!

تقویت تولیدات داخلی، دلیل تجارت دوجانبه میان آمریکا و کره جنوبی

ماجرای گروگان گیری جکی چان در آمریکا

ارائه حدود 63 هزار اظهارنامه مالیاتی در استان گلستان

افتتاح شرکت صنعتی پدیده عرش نوین با حضور دکتر جهانگیری

گزارش تصویری؛ افزایش گرمازدگی در تابستان

افتتاح شرکت صنعتی پدیده عرش نوین با حضور معاون اول رییس جمهور

بانک تجارت از ترویج کتابخوانی حمایت می کند

ایجاد 875 شغل در صورت بازسازی 215 واحدصنعتی در سیستان و بلوچستان

نمایشگاه توانمندی و دستاوردهای مددجویان بهزیستی اراک گشایش یافت

50 درصد آب روستایی شهرستان کنگان تامین می شود

استخدام برنامه نویس،کارشناس پشتیبان نرم افزار،تبلیغات،فروش

تیر وزارت کار به خطا رفت/دهک های پردرآمد شناسایی نشدند

اصلاح سیاست های پولی و بانکی اصلی ترین راهکار خروج از رکود مسکن

اهدای سه فیش حج برای کمک به تکمیل وتجهیز بیمارستان فاطمه الزهرا مهریز

افزایش سهمیه قیر استان تا پایان سال

بازپس گیری 60 هکتار از اراضی ملی در گچساران

معرفی سئات آرونا؛ شاسی بلندی کوچک با شانس حضور در بازار ایران

دهک های پردرآمد شناسایی نشدند

افزایش 42 تا 100 درصدی بهای سوخت در مصر

استخدام صندوقدار آشنا به سیستم سپیدز در تهران

استخدام مونتاژکار خانم جهت لامپ های کم مصرف در تهران

دوچرخه مخصوص بی ام و X3 جدید چقدر قیمت دارد؟

سه پیشنهاد بخش خصوصی صنعت کشتیرانی به نعمت زاده

استخدام کارشناس فروش،ویزیتور حضوری،گرافیست درتهران

عکس: افتتاح اولین دستگاه خودپرداز بانکی

تسهیلات احداث مسکن به سیل زدگان در لردگان اعطا شد

جزییات طرح اشتغال فراگیر دولت

پرداخت 10 میلیارد تومان از سفر هیأت دولت به آبرسانی خراسان جنوبی

استان یزد رتبه سوم میزان سپرده گذاری بانکی در کشور

888 روستای استان اردبیل از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند

بودجه شهرستان ساوه 70 درصد افزایش یافت

دریچه ای تازه برای ساخت ادوات الکترونیک باز شد

فناوری فضایی وارد معادن و کشاورزی می شود

طی چهار روز گذشته تردد بیش از یک میلیون خودرو در جاده های زنجان ثبت شد

ویدیو: لپ تاپ تازه MSI مفت نمی ارزد

کاهش تولید آمریکا قیمت طلای سیاه را افزایش داد

تهیه و پخش 2000 ثانیه تیزر مرتبط با هفته صرفه جویی در کردستان

90 درصد قناتهای گناباد نیازمند لایروبی و بهسازی

راه اندازی کمپین صرفه جویی مصرف آب در چهارمحال و بختیاری

جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز تهران

استخدام منشی آقا جهت تاکسی تلفنی در مشهد

زشت ترین و ترسناک ترین اسباب بازی های جهان + عکس

سیاستگذاری در صنعت و بازرگانی باید هماهنگ باشد

قیمت نجومی 6 مدافع استقلال/ حدود 8 میلیارد!

ناکامی رقیب پرسپولیس در خرید یک بازیکن

افزایش قیمت سکه و دلار در بازار

سفر گردشگران به شهرستان اقلید در تعطیلات عیدفطر 35 درصد فزونی یافت

بررسی تخلفات بانک مرکزی درباره موسسات مالی

دهک های پردرآمد شناسایی نشدند

امانت داری پاکبان شیرازی + فارس

انصراف26هزار نفراز دریافت وام مسکن یکم

صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی جزو اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است

خون گیری از اهداکنندگان قزوینی 21 درصد افزایش یافت

مشکل کمبود آب شدید در شهرهای بروجن، سفیددشت، فردانبه و فرخشهر/فریاد تشنگی مردم این مناطق بلند شده است

معرفی و مشخصات کامل پژو 207 جدید اتوماتیک شرکت ایران خودرو

شرایط فروش 2 محصول جدید ایران خودرو برای اولین بار

خرده فروشی سنتی در چین در حال رشد است

استخدام حسابدار ماهر در یک شرکت تولید نرم افزار

گوگل 2میلیارد و 42میلیون یورو جریمه شد

کاهش نوسانات نرخ ارز با استفاده از پیمان های پولی دوجانبه

رکورد تولید روزانه تایر در کارخانه لاستیک سازی بیرجند + فیلم

ویدیو: راز رشد جمعیت یوزگربه ها در کنار کارخانه پتروشیمی

ارزش اقتصادی دور ریز غذا در ایران چقدر؟

جمع آوری 263 میلیون تومان فطریه و کفاره در خراسان جنوبی

مبارزه با سل گاوی در پایش غیرفعال کشتارگاه های دام استان

3پیشنهاد بخش خصوصی صنعت کشتیرانی به نعمت زاده

ساعت به ساعت با قیمت دلار آمریکا، یورو و درهم

صنایع تبدیلی مرتبط با کشاورزی جزو اولویت های وزارت صنعت، معدن و تجارت است

شکایت از بانک فرانسوی درباره نسل کشی در رواندا

وصول 800 میلیارد ریال از معوقات بانکی استان سمنان

تهیه و پخش 2000 ثانیه تیزر مرتبط با هفته صرفه جویی در کردستان

دستمزد ناچیز برای سخت ترین شغل دنیا!

شروط جدید رفع ممنوع الخروجی مالیاتی /اسناد

اجرای طرح تابستانه پلیس در جاده های گلستان تا مهر ماه امسال

ازبکستان خرید گاز از ترکمنستان را افزایش خواهد داد

آمادگی کامل وزارت نیرو برای تامین آب و برق درپیک مصرف تابستان

ثبت نام بیش از 274 هزار داوطلب در آزمون استخدامی

قطع اضطراری 17 فیدرخطوط فشار متوسط برق کلانشهر اهواز

حمل 3 میلیون تن کالا از مازندران به سایر مناطق کشور

جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز

راه اندازی بازار میوه و تره بار آستارا؛ شاید وقتی دیگر

توقیف حدود 9 تن فرآورده خام دامی در خراسان جنوبی

خون گیری از اهداکنندگان قزوینی 21 درصد افزایش یافت

استخدام آشپز ماهر در جوجه سرای کریمی

نقش صنایع دستی در اشتغال و کاهش نرخ بیکاری استان چهارمحال و بختیاری

استخدام نیروی بسته بند جهت تولیدی مواد غذایی در قم

ممنوعیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور/کاهش 1.6درصدی ترددها

الزام دستگاه های اجرایی به کاهش 10 درصدی مصرف

معرفی سئات آرونا؛ شاسی بلندی کوچک با شانس حضور در بازار ایران

جدال ایران در خرید هواپیماهای چند میلیارد دلاری با خزانه داری آمریکا

افزایش قیمت طلای سیاه با کاهش تولید نفت آمریکا

4 دلیل استفاده از بازار سرمایه در تامین مالی پروژه های کلان نفتی

میزان فرانشیز قابل پرداخت توسط بیمه شوندگان در سال 96 تعیین شد

جدیدترین قیمت سکه و ارز/ ثبات نسبی در بازار

دیدنی های امروز

هزینه های بازگشت وزارت بازرگانی

فراخوان همایش «سبک زندگی امام سجاد (ع)» در گیلان

خودروسازان چینی تغییر رویه می دهند

اصلاح سیاست های پولی و بانکی اصلی ترین راهکار خروج از رکود مسکن

مالیات علی الراس حذف شد

ادامه روند افزایش نفت در بازار جهانی

سرنوشت دستورالعمل استاندار قم برای تغییر در ساعات ادارات چه خواهد شد؟

استخدام مسئول فروش در شرکت داتیس در کرمان

قیمت انواع خودروی خارجی در بازار +جدول

کشت نشایی ذرت در اراضی کشاورزی آبیک

افزایش 50 درصدی اهدای خون بانوان خراسان جنوبی در ماه رمضان

افزایش 15 درصدی دعاوی تصادفات رانندگی در فارس

ویدیو: کجایی تو با صدای سیروان خسروی

ویدیو: پایه قیمت اوراق بهادار چیست؟

عیدفطر امسال پنج هزار گردشگر از بنای تاریخی سلطانیه بازدید کردند

جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز

استخدام پیک موتوری جهت پخش غذا در نعمت آبادِ تهران

استخدام کاردان و کارشناس برق ، الکترونیک و مخابرات در تهران

تعیین میزان فرانشیز قابل پرداخت بیمه شوندگان

هشدار به 3 عضو کابینه/واردات تراریخته را متوقف کنید/جان مردم در خطر است

برنامه ترامپ برای تبدیل آمریکا به صادرکننده بزرگ انرژی های فسیلی

سه پیشنهاد بخش خصوصی صنعت کشتیرانی به نعمت زاده

صادرات 65 درصد محصولات صنعتی نیشابور به کشورهای آسیایی و اروپایی

رویترز: کاهش تولید نفت آمریکا قیمت طلای سیاه را افزایش داد

قطع اضطراری 17 فیدرخطوط فشار متوسط برق کلانشهر اهواز

توقف صادرات محصولات چاپی با قوانین دست و پاگیر

بزرگترین کشتیرانی کانتینری جهان مورد حمله پتیا قرار گرفت

توسعه مناسبات حمل ونقل جاده ای ایران و بلغارستان

مدیریت مجتمع های مسکونی در کانادا

خارج شدن 5 تن فرآورده خام دامی ناسالم از چرخه مصرف کرمانشاهی ها

توسعه گردشگری در شهمیرزاد نیازمند تامین و تکمیل زیرساخت هاست

راه اندازی بازار میوه و تره بار آستارا؛ شاید وقتی دیگر

گردش چرخ صنعت خودرو با ابزارهای نوین بازار سرمایه

رشد 83 درصدی ارزش ریالی کالاهای صادراتی از گمرک ملایر

انتقال آب خزر به استان سمنان نیازواحدهای صنعتی را برطرف می کند

نظام نامه تخصیص برای استفاده از آب های نامتعارف استان بوشهر تصویب شد

رقابت 474 داوطلب در آزمون صنعت ساختمان در گیلان

ارتقای چشم انداز اعتباری خودروساز آلمانی

مشکل امتیازات و انحصارات خودروسازان

استخدام سرپرست فروش اینترنتی و کارشناس تولید محتوای تبلیغاتی

نذر طبیعت کنید نجات حیات وحش مناطق حفاظت شده سفید کوه خرم آباد و سیاهکوه اردکان از گرسنگی و بی آبی

ساخت مراکز خدمات جامع سلامت تیپ یک بمپور و دهستان دامن آغاز شد

راه اندازی نخستین شهرک خودرو کشور مردادماه در اراک

خیران اردبیلی بیش از 5 میلیارد ریال زکات فطریه پرداخت کردند

دست های پشت پرده موسسات غیرمجاز

کشت ذرت نشایی در مزارع آبیک آغاز شد

درج اوراق صکوک اجاره بازرگانی سایپا یدک با نماد “صیدک1404“

کاهش ارزش دلار به کمترین میزان 10 ماه گذشته

استخدام سه رده شغلی در ساندویچی سهیل

شرایط دریافت «کمک هزینه ازدواج» از تامین اجتماعی

ارزش اقتصادی دور ریز غذا در ایران چقدر؟

خبر خوش برای کاسپینی‎ها / پرداخت فعلی به سپرده گذاران علی‎الحساب است

جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز

محورهای بیست و ششمین همایش سیاستهای پولی و ارزی

زباله های پلاستیکی دنیا را فرا خواهد گرفت

4 واحد تولیدی قطعات خودرو در نیشابور به بهره برداری می رسد

افتتاح یک شرکت تولیدی توسط معاون اول رییس جمهور در صومعه سرا+عکس

بازار مکاره سؤال فروشی به روایت دانش آموزان «سمپاد»

مالیات علی الراس حذف شد

ارزآوری محصولات شیلاتی ایران به 412 میلیون دلار رسید

استخدام سرپرست فروش،بازاریاب در پادرا پخش پارمیس-اصفهان

مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران خبر داد افزایش تعداد ناجیان غریق در سواحل مازندران

کشف محموله کمپوت قاچاق در ازنا

شکایت بانک فرانسوی درباره نسل کشی در رواندا

پیش بینی برداشت 10 هزار تُن هلو

آمادگی کامل وزارت نیرو برای تامین آب و برق درپیک مصرف تابستان

الزام دستگاه های اجرایی به کاهش 10 درصدی مصرف

اعطای وام 300 میلیونی به کسبه پلاسکو

ویدیو: نکاتی درباره خرید آنلاین عینک

اهمیت صرفه جویی در آب و برق در فصل گرما

انتقال آب خزر به استان سمنان نیازواحدهای صنعتی را برطرف می کند

سند سه هزار هکتار از اراضی ملی استان مرکزی به نام دولت صادر شد

خبر خوش برای کاسپینی‎ها

استخدام روز استان البرز و شهر کرج – 8 تیر 96

جدیدترین قیمت ها از بازار سکه و ارز

بیش از 500 طرح صنعتی در گیلان در دست احداث است

ارتقای 6 درصدی شاخص بهره مندی از آب شرب در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد

سهم دستگاهها در اشتغالزایی معلوم شود/پول محور اشتغال نیست

تجهیزات ایمنی فقط در معدن بزرگ استان وجود دارد

ارزآوری 367 میلیون دلاری صادرات کالا از گمرک اصفهان

خیران اردبیلی بیش از 5 میلیارد ریال زکات فطریه پرداخت کردند

حقوق مالکیت فردی

حقوق مالکیت فردی