مطالب مرتبط:
افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
-افزایش حقوق بازنشستگان سنوات قبل تا 27 درصد
فتوتیتر/حقوق بازنشستگان سنوات قبل تا 27 درصد افزایش خواهد یافت
افزایش حقوق بازنشستگان؛ تا 27 درصد
جزییات افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 27 فروردین 1396 ساعت 14:402017-04-16اقتصادي

حقوق مالکیت فردی


دکتر مهدی زاهدی* - عوامل موثر در توسعه تجارت بین الملل به طور روز افزون دگرگون و پیچیده می شود.

پیشرفتهای فنی نقش حیاتی در زمینه تولید و تجارت دارند .

امروزه توان رقابت و کسب سود در بازارهای بین المللی متکی بر منابع طبیعی هزینه یا دستمزد ارزان کارگر یا منافع قراردادی نیست .

بلکه بر ظر فیت یک کشور در ابداع تطبیق تقلید و بهبود تکنولوژی اتکا دارد.

به وجود امدن پیشرفتهای سریع فنی در زمینه تکنولوژی انفورماتیک.

ارتباطات.

بیوتکنولوژی نرم افزارهای کامپیوتری و سایر پیشرفتها در زمینه روند تولید مصادیق جدیدی را برای حقوق مالکیت فکری به وجود آورده است.

در جهان تجارت نقش مهم و بنیادین حقوق مالکیت فکری در ایجاد زمینه ابتکار و نواوری توسعه اقتصادی سرمایه گذاری و تجارت بین الملل قابل انکار نیست .

حقوق مالکیت صنعتی به عنوان بخش عمده ای از مالکیت فکری با در بر گرفتن حق استفاده انحصاری از اختراعات :علایم تجارتی طرحهای صنعتی مدارهای یکپارچه .

اختراعات کوچک یا مدلهای مصرفی .

نام های تجارتی .

نشانه های جغرافیایی از ابتکار و نتیجه فکر افراد در برابر تعرض اشخاص ثالث حمایت نموده و با ایجاد حق انحصار بهره برداری برای صاحب آن به مدت معین در محدوده کشور یا کشورهای محل ثبت از هر گونه سوء استفاده .

رقایت مکارانه و غیر عادلانه در عرصه تجارت و صنعت جلوگیری می نماید و بدین ترتیب ضمن تسهیل موجبات انتقال تکنولوزی .

زمینه سرمایه گذاری مستقم داخلی و خارجی را فراهم می سازد.

از طرف دیگر حقوق مالکیت ادبی و هنری یکی از شاخه های اصلی حقوق مالکیت فکری محسوب می شود و در کنارحقوق مالکیت صنعتی دو پایه اساسی و بنیادین این رشته از حقوق را تشکیل می دهند .

حقوق مالکیت ادبی و هنری به حمایت از آن دسته از آثار فکری و خلاقیت های بشری میپردازدکه جنبه ادبی و هنری دارند ودر نتیجه آثار مولفین و منصفان و هنرمندان را مورد حمایت قرار می دهد.

در این شاخه از حقوق مالکیت فکری به حق پدیدآورنده آثار ادبی هنری و علمی در نامیده شدن اثر به نام او و حق وی در تغییر اثر و همچنین به حق انحصاری وی در تکثیر تولید عرضه اجرا و بهره برداری از اثر خود پرداخته می شودن این رشته تمامی آثار ادبی علمی و هنری و هر انچه که ممکن است تحت عنوان کتاب یا جزوه انتشار یابدنوشته های مریوط به کنفرانس ها خطابه ها سخنرانی ها نمایش نامه ها آثار هنری مانند آثار موسیقاییفعالیت های سینمایی طراحی رقص تصنیف موسیقی با کلام یا بدون کلام نقاشی مجسمه سازی معماری عکاسی نقشه کشی نقشه برداری و همچنین ترجمه اقتباس و اصلاح آثار ادبی و هنری را در بر میگیرد.

در نطام حقوقی ایران شرط حمایت از مصادیق مالکیت صنعتی ثبت آن در مرجع صلاحیتدار است (اداره مالکیت صنعتی)اما در خصوص آثار ادبی و هنری ثبت شرط حمایت از آن نمی باشدو اثر به کحض ایجاد قابل حمایت تلقی می شود با این حال مطابق ماده 22 قانون حمایت از مولفان منصفان و هنرمندان حقوق مادی پدیدآورنده موقعی از حمایت این قانون برخوردار خواهد بودکه اثر براای نخستین بار درایران چاپ یا پخش یا نشر یا اجرا شده باشد و قبلا در هیچ کشوری چاپ یا نشر یا پخش یا اجرا نشده باشد.

نظام قانونگذاری ایران در حوزه مالکیت صنعتی ابتدا در سال 1304و سپس در سال 1310قانون علایم و اختراعات رادر 51 ماده به تصویب رساند و این قانون تا سال 1386 مجری بود.

در این سال مجلس شورای اسلامی قانون کامل تری را با الهام از کنوانسیون های بین المللی خصوصا موافقتنامه تریپیس به نام قانون ثبت اختراعات طرحهای صنعتی و علایم تجارتی به تصویب رساندکه هم اکنون در حال اجرا می باشد لیکن از انجایی که این قانون به طور آزمایشی برای مدت 5 سال به تصویب رسیده است و یک بار نیز تمدید گردیده است هم اکنون لایحه جامعی در دست بررسی است که به زودی برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی ارسال می گردد.

دولت ایران در سال 1337به یکی ازکنوانسیونهای مهم بین المللی به نام کنوانسیون پاریس در خصوص حقوق مالکیت صنعتی نیز پیوسته است.

همچنین در سال 1380به کنوانسیون تاسیس سازمان جهانی مالکیت فکری و در سال 1382 به موافقت نامه و پروتکل ما درید رابطه با ثبت بین المللی علایم تجاری و در سال 1383 به موافقت مادرید در خصوص جلوگیری از نصب نشانه های منبع غیر واقعی و موافقت نامه لیسبون و همچنین به معاهده همکاری اختراعات معروف به pctپیوسته است.

در حوزه مالکیت ادبی و هنری قانونگذار ایرانی مجموعه مقررات جامعی را در ادوار مختلف به تصویب رسانده است از جمله قانون حمایت از حقوق مولفان و مصنفان و هنرمندان مصوب 1348.

قانون ترجمه و تکثیر کتب و نشریات و آثار صوتی مصوب 1352و قانون حمایت از نرم افزارهای رایانه ای که از جمله این قوانین می باشند.

با این حال دولت ایران به مقررات بین المللی در خصوص حمایت از آثار ادبی و هنری از جمله کنوانسیون برن و کنوانسیون رم و سایر مقررات بین المللی ملحق نگردیده است و همین امر باعث شده است که آثار ادبی و هنری که در خارج ازایران ایجاد و چاپ و نشر یافته اند مورد حمایت قانونگذار ایرانی قرار نگیرد.

در خصوص مالکیت ادبی و هنری نیز هم اکنون لایحه جامعی تدوین گشته و در حال طی مراحل تصویب توسط مجلس شورای اسلامی می باشد.

حقوق مالکیت فکری هم در حوزه مالکیت صنعتی و هم در حوزه مالکیت ادبی و هنری از پدیده آورنده آثار ادبی وهنرمندان و مخترعین و صاحبان مصادیق مالکیت صنعتی حمایت مادی و معنوی می نماید.

در صورتی که اثر مورد حمایت قانونگذار قرار گیرد دارنده حق و صاحب اثر حقوق انحصاری مادی در بهره برداری از اثر پیدا میکند و با اتکاء به این حق قانونی میتواند از استفاده بدون رضایت خود توسط اشخاص ثالث جلوگیری نماید.

با این حمایت اشخاص ثالث برای بهر ه برداری از اثر مورد حمایت باید اجازه و رضایت قبلی صاحب اثر را اخذ نمایند و در صورت عدم کسب رضایت از صاحب اثر و مخترع با ضمانت اجراهای کیفری و حقوقی مواجه خواهند شد.

صاحب اثر می تواند برای استفاده غیر مجاز اشخاص ثالث به مراجع قضایی مراجعه نماید و هم مجازات استفاده کنندگان را تقاضا نماید و هم خسارات مادی وارده به خود را که در اثر استفاده غیر مجاز بوجود آمده مطالبه نماید.

دادگاه های رسیدگی کننده به این درخواست ها با استناد به قوانین مصوی ملی در صورت احراز شرایط تعیین شده در قانون می توانند حکم به التزام اشخاص به عدم استفاده از اثر و امحاء آثار غیر مجاز و حکم به جزای نقدی و حبس متخلفین و مجرمین و الزام آنان به پرداخت خسارت نمایند.

شایان ذکر است که حمایت قانونگذار از مخترعین و یا صاحبان آثار و سایر دارندگان حقوق مالکیت فکری در استفاده و بهره برداری انحصاری از آثار و ابتکارات خود از حیث جنبه مادی به مدت محدود به مدت زمان معینی است و پس از آن مدت اثر بوجود آمده متعلق به عموم است و همه آحاد جامعه حق استفاده از آن را دارند به طور مثال در حق اختراع حمایت قانونگذار از حیث جنبه مادی به مدت 20 سال است و پس از آن استفاده از اختراع نیازی به اخذ و کسب رضایت مخترع یا دارنده ورقه اختراع ندارد.

البته حمایت قانونگذار از حیث جنبه معنوی اثر محدود به مدت زمان خاصی نیست و این حمایت برای همیشه باقی است.

در جهان امروزی برای پیوستن به چرخه تجارت بین الملل و برخورداری از تسهیلات مختلف از قبیل حذف تعرفه ها موانع گمرکی مقررات صادرات و واردات و .

چاره ای جز پیوستن به چرخه به سازمان تجارت جهانی وجود ندارند.

کشور ما سال هاست تقاضای عضویت خود را به این سازمان ارایه داده است.

یکی از مهم ترین پیش شرط های پیوستن به این سازمان پذیرش مقرراتی به نام تریپز tripsاست که در آن قواعد ماهوی در خصوص حمایت از حقوق مالکیت صنعتی و حقوق مالکیت ادبی و هنری وضع شده است و لذا کشورهای عضو و یا متقاضی عضویت بایستی مقررات ملی خود را با استانداردها و فرم های این موافقتنامه و همچنین سایر مقررات بین المللی از جمله کنوانسیون پاریس و کنوانسیون برن مطابقت دهند .

لایحه جامع حمایت از حقوق مالکیت صنعتی و حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری که در دست بررسی و تصویب نهایی است از جمله تلاش های قابل تقدیر در نظام قانونگذاری ایران است همچنین لازم است کشور ما به کنوانسیون برن مانند کنوانسیون پاریس ملحق گردد تا بدین وسیله عضوی از نظام بین المللی حمایت از آثار ادبی و هنری گردد و مقدمات پیوستن به سازمان تجارت جهانی فراهم گردد.


کلید واژه ها: حقوق - هنری - فکری - تکنولوژی - ادبی - سرمایه گذاری - حمایت - اختراعات - صنعت - تولید - توسعه اقتصادی - کشور - ابتکار - سرمایه - سوء استفاده - منابع طبیعی - توسعه - بین المللی - آثار هنری - هنرمندان - رشته - علمی - نقشه - سخنرانی - کنفرانس - اقتصادی - انتقال - معماری - موسیقی - دستمزد

آخرین اخبار سرویس:
زمان افزایش حقوق مستمری بگیران تأمین اجتماعی

میوه های عجیب و غریب استوایی در تایلند +عکس های دیدنی

دو برابر شدن ظرفیت استفاده از انرژی های تجدیدپذیر

بهره برداری از نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی اصفهان

ثبت نام اولیه 40 هزار نفر برای حج/ اولویت های جدیدتر اعلام می شود

-گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن/ معاملات 8.5 درصد کم شد

3پیشنهاد برای تعرفه های درمانی سال 96

یک میلیارد دلار صادرات از استان قزوین در سال 96 هدف گذاری شد

امضاء تفاهمنامه همکاری بین بسیج سازندگی و وزارت تعاون

افزایش 10 درصدی صادارت غیرنفتی آذربایجان غربی در سال 95

عملیات اجرایی احداث بلوار شهرک مدرس به دانسفهان آغاز شد

استخدام کارمند فروش و بازاریابی در شرکت فناوران انرژی سبز

استاندار ایلام:کشاورزی دهلران با بهره برداری از طرح سامانه گرمسیری متحول می شود

یک مقام صنفی: نیمی از ظرفیت تولید سیمان، مازاد است

افتتاح باشگاه پینت بال در نایین

اعلام کاروان های حج تا یک هفته آینده/کامل شدن فرآیند اجاره هتل های مناسب

یک واحد تولید کیسه های پلی پروپیلن در نیشابور بهره برداری شد

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد؛ ثبت نام اولیه 40 هزار نفر برای حج/ اولویت های جدیدتر اعلام می شود

روز خورشیدی اصفهان/ افتتاح نیروگاه 10 مگاواتی هوشمند برای تولید برق با نور خورشید

طرح مبارزه با ملخ در 2550 هکتار اراضی آران و بیدگل انجام شد

ایران 7.5 میلیون هکتار کانون بحرانی فوری دارد

احداث اولین باشگاه ساحلی- اسلامی ایران در سواحل دریای خزر

وضعیت دریاچه نمک قم بحرانی شد

شرکت هواپیمایی آلیتالیا در خطر تعطیلی و بیکاری 20 هزار نیرو

پرداخت نیمی از سود تسهیلات صادراتی مرغداران

ویدیو: مزیت ها و ریسک های گزینه دودویی

پیش بینی ایجاد 66 هزار شغل در خراسان رضوی

جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی در اصفهان آغاز به کار کرد

ترویج کشت گل محمدی در فراهان سیاستی در راستای اقتصاد مقاومتی

امضای قرارداد نهایی تامین مالی تولید 500 واگن قطار با روسیه

گزارش عملکرد مالی سه ماهه اول سامسونگ منتشر شد؛ سود واحد قطعات رکورد شکن بوده

چند تن پانل خورشیدی وارد کشور شده است؟

افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه

پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده داروگر

تولید برق با دستشویی عمومی

-قیمت ارز و سکه در پایان هفته/ دلار آزاد 3762 تومان

آشپزخانه تان را بدون هزینه اضافی نو کنید

هشدار سازمان حمایت درباره گران فروشی جوجه

اختصاص بیش از 3 هزار میلیارد ریال به شش طرح نیمه تمام صنعتی در فیروزکوه

حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی افزایش می یابد

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه

ثبت نام اولیه 40 هزار نفر برای حج/ اولویت های جدیدتر اعلام می شود

افتتاح کارخانه تولیدکننده کیسه های پلی پروپیلن در نیشابور

افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی

برقراری پرواز تهران خرم آباد و بالعکس با هواپیمایی ایران ایر

ویدیو: مزیت ها و ریسک های گزینه های دودویی

خودرویی که با سلیقه راننده رنگ عوض می کند

محدودیت های جاده ها در آخرهفته

عربستان سهم بازار نفت منطقه را به ایران واگذار می کند

چیت چیان: 490 تولیدکننده خصوصی برق فعال شدند

کاهش جهانی قیمت نفت

دخالت دولت استرالیا در بازار انرژی و ممانعت از صادرات گاز

استاندار ایلام:کشاورزی دهلران با بهره برداری از طرح سامانه گرمسیری متحول می شود

ربیعی: زنان بیش از 60درصد اشتغال پارسال را ایجاد کردند

عملیات اجرایی احداث بلوار شهرک مدرس به دانسفهان آغاز شد

استخدام تعدادی نجار و کلاف ساز جهت کار در تولیدی مبلمان

استخدام کارگر، صافکار و باطریساز در تهران

استخدام لیسانس کشاورزی علاقمند به فروش در تهران

استخدام فروشنده در فروشگاه لیندو شعبه لاله پارک تبریز

حقوق گمرکی و سود بازرگانی شکرخام تعیین شد

نرخ افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد

ثبات سکه تمام در ارزانی ربع و نیم/ قیمت سکه و ارز در 7 اردیبهشت 96

وعده های نجومی رقبای روحانی از کجا می آید؟

بهره برداری از بزرگترین واحد پرورش شتر مرغ استان اصفهان

بارش فقط در 13 استان افزایش یافته است

افت 24.4 درصدی واردات دولتی برنج در 11ماه پارسال

قیمت انواع رینگ خودرو

استخدام کارشناس تولید محتوا در محیط وب در شرکت مانترا

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی کردستان از خبرگزاری ایرنا بازدید کرد

رکود بهاری بازار خودرو

معترضان هیچ رابطه کاری با کارخانه قند ندارند سودجویان نمی توانند از مسکن، آب و برق مجانی بگذرند

لزوم نگاه ویژه به تولید درون، از ملاک های انتخاب + فیلم

بهره برداری از نیروگاه 10 مگاواتی خورشیدی در اصفهان

در دو سال گذشته 520 میلیون دلار صادرات دانش فنی داشتیم

سرمایه گذاری 70 هزار میلیارد ریالی دولت تدبیر وامید در مازندران

افزایش 10 درصدی صادارت غیرنفتی آذربایجان غربی در سال 95

در دولت یازدهم ظرفیت استفاده از انرژی های تجدید پذیر بیش از 2 برابر افزایش یافته است

بازگشت دوباره خودروهای تجاری و کار هیتاچی به ایران (+عکس)

از افتتاح بزرگترین مجموعه فرهنگی غرب تهران تا برگرداندن گونی نان خشک 30 میلیونی به صاحبش

ویدیو: بررسی اسپیکر جی بی ال فلیپ 4

اختصاص بیش از 3 هزار میلیارد ریال به شش طرح نیمه تمام صنعتی در فیروزکوه

استخدام املاک بزرگ شما در قم

بیمه 15هزار کولبر برای اولین بار

چری تیگو 7 ، با خودروی آینده مدیران خودرو آشنا شوید + فیلم

هدررفت بیش از 200 میلیارد دلار ثروت ملی با سیاست های اشتباه

بازگشت 7 هزار بنگاه راکد به چرخه اقتصاد با منابع بانک کشاورزی

صدور کالا از گمرکات آبادان در سال 95 به ارزش 47 میلیون دلار

خوزستان در احاطه خطرناک ترین گونه گیاهی دنیا

نشست بررسی طرح مقابله با ریزگردها در خوزستان برگزار شد

آمار کشته شدگان سوانح رانندگی در استان مرکزی 17 درصد کاهش یافت

200 هزار تن گندم در استان ایلام برداشت می شود

راه اندازی فاز دوم معدن طلای ساریگونی

استخدام کارمند مسلط به فرانسه واسپانیایی درآژانس مسافرتی

استخدام برنامه نویس ارشد net. در شرکت کنکاش پایانه

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی از اردیبهشت

ویدیو: طرز تهیه پنج سس سالاد خانگی

ویدیو: بررسی مرسدس بنز کلاس ای 2018

برپایی چهارمین نمایشگاه ازدواج، سنت نبوی در محل نمایشگاه بین المللی مشهد

افت 24.4 درصدی واردات دولتی برنج در 11ماه پارسال

تحقق خود اتکایی غذایی 79 درصدی، دستاورد دولت یازدهم

تشکیل دو هزار و 480 تعاونی زنان با 21 هزار عضو در دو سال اخیر

پارسال 6.2 میلیون تن کالا از مرز زمینی صادر شد/ ورود و خروج 725 هزار مسافر جاده ای

استخدام بازرس و پشتیبان دستگاه های کارت خوان بانکی

3پیشنهاد برای تعرفه های درمانی سال 96

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار+جدول

تولید مبلمان خانه با چاپگرهای سه بعدی!

عکس:تشکر ویکتوریا بکهام ازبازیگر مشهور بخاطر پوشیدن لباس وی!

صعود بورس های آسیایی با وجود ابهام نسبت به سیاست مالیاتی آمریکا

آغاز پرداخت همراه به زودی در شبکه بانکی/ مانا و سهند هم آمدند

پیشگیری از بیماری ها گامی در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی است

قیمت ارز و سکه،پنجشنبه 7 اردیبهشت

آغاز توزیع بن کارت های سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

قیمت ارز، سکه و طلا در بازار آزاد / 7 اردیبهشت

8 نکته درباره خرید عینک دودی و کلاه آفتابگیر

افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران از اردیبهشت ماه اعمال می شود

مولاوردی: همراهی 18 هزار نفر در پویش آزادی زنان زندانی جرایم غیر عمد

صحنه اجرای تئاتر در گیلان، رشد 55 درصدی را شاهد بوده است

استخدام فروشنده حرفه ای درشرکت اریکه هنرمیترا در متل قو

استخدام کانترفروش بلیط و تور (داخلی،خارجی) در آژانس مسافرتی

بلومبرگ: عربستان سهم بازار نفت منطقه را به ایران واگذار می کند

دو برابر شدن واردات نفت شرکت اسار هند از ایران

اصلاحات قریب الوقوع مالیاتی در امریکا/قیمت طلا کاهش یافت

مراکز خرید سنتوزای سنگاپور

مرسدس میباخ 2018 معرفی شد + تصاویر

ثبت 2 اثر ملی در مازندران

چوپانان؛ منظم ترین روستای خشتی جهان در ایران+ عکس

هزینه گرمابه داری از سال 89 چندصد برابر شده است!

دولت همراه پس از دولت الکترونیک می رسد

هشدار درباره گرانفروشی جوجه یکروزه

سوداگری، آسیب اصلی رونق مسکن

معاون وزیر کشور از پروژه های عمرانی زنجان بازدید کرد

رایزن بازرگانی عراق در ایران: قراردادهایی برای تامین شکر و روغن از ایران منعقد شده است

استخدام شرکت مروارید کویر ایوانکی در سه ردیف شغلی

اذان گفتن زیبای شهید مدافع حرم قبل از شهادتش + فیلم

تولید روزانه 50 هزار تن زباله ساختمانی در تهران! /کاریکاتور

سقوط کامیون به دره ای در محور چالوس

5 راهکار برای اینکه در اولین روز کاری بدون استرس باشید

مرور محورهای اقتصادی برنامه مصطفی هاشمی طبا

پرداخت بیمه بیکاری به کارگران بیکار شده داروگر

عکس/ مشتزنی ملی پوش اسبق برزیل در زمین فوتبال

اجاره یک میلیاردی مجوز با درآمد ماهانه سیصد میلیونی

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار

کشف نقره 1000 ساله در زمین های کشاورزی

جدول قیمت انواع گوشی موبایل در بازار/ 7 اردیبهشت

وحشتاک ترین ابزار شکنجه در قرون وسطی + تصاویر

جدول کامل قیمت انواع تبلت در بازار/ 7 اردیبهشت

شعار 2.5 برابر کردن درآمدهای کشور چقدر با واقعیت فاصله دارد؟

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار

فرماندار:1240میلیاردریال برای تامین آب باشت در دولت یازدهم هزینه شد

هدررفت بیش از 200 میلیارد دلار ثروت ملی با سیاست های اشتباه

مشارکت خیرین مدرسه ساز در ساخت فضاهای آموزشی در دولت تدبیر و امید 18 درصد افزایش یافت

71 درصد از اعتبارات دهیاری ها در دولت یازدهم پرداخت شده است

425 دلار بدهید تا یک شلوار جین گِلی بپوشید + عکس

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت ماه

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار /جدول

بیمه بیکاری برای کارگران بیکار شده داروگر

افزایش بورس های آسیایی با وجود ابهام نسبت به سیاست مالیاتی آمریکا

واردات نفت شرکت اسار هند از ایران دو برابر شد

12 هزار و 700 طرح در استان اصفهان به بهره برداری رسیده است

پسا دکترای صنعتی ، مقدمه ای بر طرح ارتباط صنعت با دانشگاه+ فیلم

سیستم های آبیاری تحت فشار در بخش کشاورزی استان اردبیل توسعه می یابد

خلال سیب زمینی های منجمد شده و نکاتی درباره آن ها

ستاد مردمی حمایت از رفتگران شهر یاسوج تأسیس شد

استخدام نیروی نیمه ماهر جهت کارگاه مبل سازی در قم

استخدام همکار آقا مسلط به تایپ و آشنا به فتوشاپ در قم

ال جی از بالاترین میزان سود اجرایی طی 8 سال اخیر خبر می دهد

استخدام کارشناس تبلیغات،کارشناس منابع انسانی،منشی

جزییات محدودیت های ترافیکی پایان هفته/کاهش یک درصدی تردد

استخدام کارشناس فروش،کارمند فروش در صبا شیمی آریا

بردگی جدید مریم رجوی برای ژنرال آمریکایی +سند

ثبت سفارش واردات پوشاک متوقف شد

قیمت ارز در بازار

تصاویر/ فرار از دست کوسه

4200 هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سیستمهای آبیاری نوین مجهز می شود

سفیر ایران در پاریس عنوان کرد امتناع بانک های بزرگ فرانسوی از همکاری با ایران به خاطر ترس از مجازات های آمریکا

وزیر نیرو عنوان کرد فعالیت 490 تولیدکننده برق تجدیدپذیر در کشور/ افزایش فرصت سرمایه گذاری در نیروگاه های کوچک

سمت و سوی بازار مسکن در هفته ای که گذشت

اعمال افزایش حقوق بازنشستگان در اردیبهشت ماه

نشست بررسی طرح مقابله با ریزگردها در خوزستان برگزار شد

رییس پارلمان قرقیزستان: بیشکک علاقه مند به اجرای پروژه های مشترک با سرمایه گذاران ایرانی است

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار

وقتی یارانه مردم را فقیر کند!

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی درگروه تجاری ققنوس

45 درصد مخازن سدهای پنجگانه تهران پر است

مشمولین سهام عدالت که برگه ثبت نام خود را گم کرده اند، به کجا مراجعه کنند؟

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار (+جدول)

بدهی شهرداری به سازمان تامین اجتماعی

جدیدترین قیمت ارز و سکه در بازار+جدول

افزایش 40 درصدی فراگیران آزاد آموزش های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در سال گذشته

150 هزار قرارداد آتی سکه در بورس کالا منعقد شد

رونمایی ازفسادی دیگردر دولت دهم

استخدام داروساز در شرکت واردات دارو و مکمل های غذایی

کاهش قیمت طلا همچنان ادامه دارد

قیمت انواع رینگ خودرو

خودروی خودران با قابلیت تغییر رنگ

قیمت طلا و سکه در بازار

احداث بزرگترین شهرک گلخانه ای خاورمیانه در اندیمشک

چرا مردم از دریافت یارانه 45 هزار تومانی انصراف ندادند؟

تعمیر شکستگی خط اصلی آبرسانی شهر شادگان

پرسپولیسی ها تمرین نکردند

حقوق مالکیت فردی

حقوق مالکیت فردی