مطالب مرتبط:
راه روستاهای پز شهرستان الیگودرز بازگشایی می شود
سفر نوروزی به عروس آبشارهای ایران/ آبشار آب سفید الیگودرز را از دست ندهید
بارش برف در الیگودرز
بارش برف در الیگودرز
حبس ابد برای دو راننده به دلیل کورس خیابانیِ مرگبار
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 فروردین 1396 ساعت 01:002017-03-20اقتصادي

حبس 2 ماهه مردم روستاهای پز الیگودرز


راه روستایی روستاهای پز شهرستان الیگودرز به دلیل بارش باران و رانش زمین حدود 2 ماه است که مسدود شده و مردم برای خرید مایحتاج زندگی خود در مضیقه هستند.

- از الیگودرز، روزهای پایانی سال است خیابان های شهر مملو از تردد و ازدحام مردمی است که می خواهند مایحتاج شب عید خود را تأمین کنند؛ این روزها پیاده روها و خیابان های شلوغ شهر حکایت گر گذر زمان برای شروع یک سال جدید را دارد اما از شلوغی بازار شهر فاصله می گیریم و سری به روستاهای دورافتاده شهرستان الیگودرز می زنیم روستاهایی که طعم تلخ محرومیت را همچنان باید تا لحظات پایانی سال 95 بچشند.

اینجا سایه محرومیت همچنان بر سر مردم سنگینی می کند و مردم روزهایشان را با سکوت سرد زمستانی سپری می کند، اینجا نبود "راه" و " برق" همچنان دغدغه مردم است و چشم هایی همچنان پشت راه مسدود شده روستاهای پز الیگودرز به انتظار مانده اند.

از آنجاکه این جاده خاکی روستاهای پز الیگودرز به طور مکرر مسدود شده و اهالی این روستاها در چندین ماه از سال نمی توانند در این جاده تردد داشته باشند خبرگزاری تسنیم" لرستان پیش از این در گزارشی با عنوان روستاهایی که "هیچ چیز" ندارند/حبس شش ماهه 19 روستای الیگودرز پرداخت که در پی آن مسئولان اقدام به بازگشایی مسیر کردند اما از آنجاکه این جاده زیرساخت لازم را ندارد هم اکنون نیز مردم حدود دو ماه است که در روستاهای خود حبس شده اند.

یکی از بانوان روستای پز الیگودرز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم می گوید: وضعیت جاده روستای ما خراب و زجرآور است هر لحظه باید نگران باشیم که اتفاقی برای کسی نیفتند.

مسدودی دو ماهه راه روستاهای پز الیگودرز وی می افزاید: نزدیک به دو ماه است که راه دسترسی روستای ما مسدود شده و در این مدت چند مریض و زن باردار داشتیم که برای نجات جان آن ها هلی کوپتر به منطقه اعزام شد.

این بانوی الیگودرزی عنوان می کند: راه دسترسی حدود 20 روستا همین جاده است که اکنون خراب شده است و با هر بارندگی جاده رانش پیداکرده و مسدود می شود.

وی بیان می کند: هیچ گونه تردد وسیله نقلیه ای در این جاده انجام نمی شود و هنوز اهالی این روستاها خریدی برای ایام نوروز نداشته اند از طرفی آذوقه ای که چند ماه قبل ذخیره داشتیم تمام شده است و حتی آرد بسیار کمی برای پخت نان داریم و کسی دادمان نمی رسد.

تلف شدن حیوانات در گِل و لای جاده این بانوی الیگودرزی می گوید: وضعیت این جاده آن چنان خراب است که تاکنون هفت الاغ از این روستاها در گِل و لای جاده مانده و تلف شده اند.

وی می افزاید: متأسفانه وضعیت برق روستایمان نیز خراب است و چون باطری خورشیدی ضعیف است با خاموشی برق مواجهیم و زندگی برایمان سخت شده است.

حسنی یکی از جوانان روستای پز الیگودرز نیز این گونه مشکلاتشان را شرح داد: من دانشجو هستم و برای تعطیلات نوروز با سختی و مشقت زیاد خود را به روستا رساندم البته به خاطر مشکلاتی که در رفت و آمد وجود دارد چند سالی است که به روستا نیامده بودم.

نبود امکانات اولیه در روستاهای پز الیگودرز این پسر جوان الیگودرزی می افزاید: مردم در اینجا مشکلاتی زیاد دارند اما این توقع وجود دارد که به روستا برگردیم د رحالی که واقعاً امکانات اولیه در اینجا وجود ندارد و بعد از اتمام تحصیل به این روستا برنمی گردم و استاندار لرستان و فرماندار شهرستان درخواست داریم حداقل مشکلات را برای دیگران حل کنند.

وی عنوان می کند: اکنون تمام دغدغه ام این است که بعد از ایام نوروز چگونه می خواهم به دانشگاه برگردیم، مسافت طولانی است و جاده همچنان خراب.

خداداد حسنی دهیار روستای پز الیگودرز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم به مسدود شدن دوماهه راه دسترسی روستاهای پز الیگودرز اشاره می کند و می گوید: رانش کوه سبب شده تا راه ارتباطی روستاهای پز الیگودرز پس از گذشته دو ماه همچنان مسدود باشد.

وی می افزاید: با توجه به بارش های اخیر و گِل بودن این جاده لودری که برای بازگشایی مسیر آمد نتوانست از آن عبور کند که برگشت.

لزوم شن ریزی جاده روستاهای پز دهیار روستای پز الیگودرز به پیگیری های مکرر خود برای بازگشایی این مسیر اشاره کرده و عنوان می کند: مسئولان مربوطه گفتند برای رفع مشکل این مسیر کمپرسی فرستاده می شود تا شن ریزی انجام شود اما هنوز خبری از آمدن کمپرسی نیز نشده است.

وی بیان می کند: این جاده دو ماه است که مسدود شده تنها یک روز بازگشایی شد اما بلافاصله مسدود شد به طوری که قبل از مسدود شدن تنها دو نیسان توانستند با کمک زنجیر چرخ از این مسیر عبور کنند و دیگر تردد هیچ وسیله نقلیه ای انجام نشد.

بارش باران و رانش های پی درپی جاده حسنی می گوید: در بازدیدی که مهرماه امسال مسئولان از این جاده انجام دادند بنا شد قسمت رانشی این جاده را به سمت کوه تغییر دهند تا دیگر رانش نکند اما به دلیل بارش باران دیگر این کار انجام نشد.

وی به نامناسب بودن وضعیت این جاده اشاره کرده و می افزاید: وضعیت جاده خیلی بد است به طوری که چند الاغ برای رد شدن از آن در گل ولای فرورفتند و تلف شدند.

دهیار روستای پز الیگودرز به دغدغه و مشکلات مردم برای تأمین مایحتاج اولیه خود اشاره می کند و می افزاید: از مسئولان درخواست می شود حداقل شن ریزی در این محور داشته باشند تا در خردادماه که بارش ها کم می شود و می توان آن را تغییر داد، مردم به صورت موقت تردد داشته باشند.

لزوم پیگیری مسئولان برای برقراری راه موقت حسنی رفع مشکل جاده پز را در احداث یک تونل می داند و می گوید: اگر مسئولان درصدد رفع مشکل این جاده بودند می توانستند سالی یک قسمت از آن را درست کنند تا مشکل حل شود اکنون که رفع مشکل آن زمان است بر است حداقل راه موقت را بازکنند.

وی مشکل دیگر اهالی این منطقه را خاموشی های مکرر برق عنوان می کند و عنوان می کند: برق روستاهای این منطقه از طریق باطری خورشیدی تأمین می شود که متأسفانه مدت بسیار زیادی است که به دلیل ضعیف بودن باتری های خورشیدی مردم با خاموشی های مکرر مواجه اند.

ضعیف بودن باطری خورشیدی و خاموشی های مکرر برق روستا دهیار روستای پز الیگودرز بیان می کند: عمر مفید این باتری ها پنج سال بوده که تمام شده است و مردم از این خاموشی های مکرر زجر می کشند؛ مردم در مصرف برق صرفه جویی بسیار زیادی می کنند تا ساعات بیشتری برق داشته باشند به طوری که گاهی که می خواهند از تلویزیون اخباری را رصد کنند برق خانه را خاموش می کنند تا باطری خالی نشود.

وی می گوید: برای تعویض باتری های خورشیدی نیز پیگیری های زیادی با اداره برق الیگودرز و استان انجام دادم که مسئولان می گویند سیستم داریم چون اشترک ندارید اقدام نمی شود درحالی که اگر آن ها اقدام کنند بنده از همه ساکنان روستا هزینه کنتور را دریافت می کنم تا این مشکل برطرف شود اما متأسفانه هیچ اقدامی نمی کنند.

با توجه با روزهای پایانی سال و نیاز مردم به تأمین مایحتاج شب عید لازم است مسئولان هر چه سریع تر چاره ای برای مردمی که در روستاهای خود حبس شده اند می اندیشند تا چراغ خانه شان بیش از این خاموش نباشد.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: روستا - الیگودرز - روستاها - روستاهای - جاده - روستای - مردم - محرومیت - روزهای پایانی - خیابان - هایی - وسیله نقلیه - تسنیم - بانوی - بارش باران - رانش زمین - خرید - خبرگزاری - روستایی - بارندگی - حیوانات - خبرنگار - زمستانی - مسئولان - بانوان - باردار - انتظار - لرستان - بازار - پیاده

آخرین اخبار سرویس:
درخشش کره ای ها و عقب گرد لکسوس؛ نتایج بررسی کیفیت اولیه توسط DJ POWER

شرکت کره ای برای رهایی از باج افزارها 1 میلیون دلار به هکرها پرداخت کرد

برای سواری گرفتن از فولکس در ایران چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول قیمت

34 زندانی جرائم غیرعمد استان یزد در ماه مبارک رمضان آزاد شدند

ابرکوه رتبه نخست استان با کمک 3.1 میلیارد ریالی به زندانیان جرایم غیرعمد

بازگشت سلطان شاسی بلند های لوکس به بازار ایران

بهره برداری 4 واحد صنعتی تا پایان سال96

پیشگیری ازبیماری تب کریمه کنگو برنامه ویژه اداره دامپزشکی گلوگاه

جهش 20 میلیونی قیمت «پژو 2008»

بازگشت سلطان شاسی بلندهای لوکس به بازار ایران

کودکانِ در شرایط دشوار، اولویت سیاست گذاری دولت ها نبوده اند

ایران 73 هواپیما خریداری می کند

تسلا به بازار چین می رود

بازگشت سلطان شاسی بلند های لوکس به بازار ایران

علی بابا: ما را با آمازون مقایسه نکنید، ما بسیار بزرگتر هستیم

توصیه رییس دادگستری بیجار: از تهیه اسناد قولنامه ای پرهیز کنید

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی پست بانک به بخش IT

وزیرنیرو: 4.5 میلیارد مترمکعب آب سطحی در دولت تدبیر و امید مهار شد

دستاورد جدید برجام/الحاق73 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی کشور

سرشاخه های قاچاق موبایل را می شناسیم/ وظیفه ستاد مبارزه با قاچاق است که اعلام کند

باج افزار WannaCry کارخانه هوندا را از کار انداخت

سد برق آبی سردشت در سال 421 کیلوات برق تولید می کند

توصیه رییس دادگستری بیجار: از تهیه اسناد قولنامه ای پرهیز کنید

بازار خودرو چشم انتظار گرمای تابستان

معاون سیما از پشت صحنه ماه عسل بازدید کرد

پیش بینی کاهش تولید گندم در مهاباد+ گزارش

نمایشگاه تسهیلات و ملزومات ازدواج، جهیزیه و تشریفات در اصفهان گشایش یافت

پرداخت 10 هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی پست بانک به بخش IT

ابهامات درباره فروش پژو جدید ادامه دارد /جهش 20 میلیونی قیمت پژو 2008

هواپیمایی قطر، بهترین شرکت هواپیمایی جهان شد

کارمندان فیس بوک، گوگل و اپل چند ساله هستند

قیمت طلا 6 دلار کاهش یافت

برای نقاشی کردن چقدر باید هزینه کرد؟+جدول قیمت

وزیر نیرو: سردشت زمستان امسال صاحب نیروگاه برق می شود

بازار مهاباد ، نبض اقتصادی شهرستان+گزارش

سرپرست فرمانداری بروجن معرفی شد

علت تعطیلی فرودگاه یاسوج

آخرین قیمتها از بازار سکه و ارز

عکس هوایی از شهر ری در قدیم

نوه دختری ناصر الدین شاه +عکس

جمشید هاشم پور و همسرش +عکس

فریمور جدید کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد

آبگیری سد و تصفیه خانه فاضلاب هدیه دولت یازدهم به مردم منطقه محروم سردشت

دستاورد جدید برجام/الحاق73 فروند هواپیمای جدید به ناوگان هوایی کشور

واکنش وزارت امور خارجه به عملیات تروریستی هلمند

تورم روستایی خرداد 8.5 درصد شد/ نقطه به نقطه 10.5 درصد

فریمور جدید کنسول پلی استیشن 4 منتشر شد

نرخ تورم خرداد ماه مشخص شد

تابش: شورای عالی امنیت ملی جلوی تبدیل موضوع موسسات اعتباری به بحران امنیتی را بگیرد

4.5 میلیارد مترمکعب آب سطحی در دولت تدبیر و امید مهار شد

کشف بیش از 552 میلیارد و 78 میلیون ریال جرایم اقتصادی در خوزستان

2 هزار هکتار باغ انگور شیروان علیه آفت سفیدک سم پاشی شد

پایان تجمع در نیشکر هفت تپه بازگشت کارگران به کار

جزییات نرخ تورم روستایی/تورم کل به 8.5 درصد رسید

استعداد هرمزگان برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی

وزیر نیرو: سردشت زمستان امسال صاحب نیروگاه برق می شود

وزیرنیرو: 4.5 میلیارد مترمکعب آب سطحی در دولت تدبیر و امید مهار شد

تورم خرداد به 7.4 درصد رسید/تورم نقطه به نقطه 9.4 درصد

هنسی ونوم F5؛ خودرویی که قصد دارد رکورد بوگاتی شیرون را بشکند

رونالدو هیچ پولی به خزانه اسپانیا واریز نخواهد کرد

نرخ تورم خرداد 7.4 درصد شد/ تورم نقطه ای؛ 9.44 درصد

افزایش ظرفیت تصفیه خانه های کشور در دولت یازدهم

5 میلیارد مترمکعب آب سطحی در دولت تدبیر و امید مهار شد

2 هزار هکتار باغ انگور شیروان علیه آفت سفیدک سم پاشی شد

کشف محموله میلیاردی کالای قاچاق در البرز

اعتبارات شهرستان داراب از محل درآمد نفت و گاز، سه برابر افزایش یافت

تعهد بیش از 21 میلیارد ریالی خیران در جشن گلریزان سیستان و بلوچستان

زمینه سرمایه گذاری عشایر در اراضی پایاب سد خدا آفرین فراهم است

نماینده مجلس : عرضه گندم در بورس کالا ؛ مصوبه هیئت دولت است

ایجاد اشتغال با توسعه باغات دیم در نی ریز

تسلا به بازار چین می رود

راه اندازی پویش سراسری خرید کالای استاندارد ایرانی

صادرات نفت عراق در ماه مه بیش از 101 میلیون بشکه اعلام شد

اختصاص اعتبار به تکمیل طرح های عمرانی خنج

45 فروند هواپیمای جدید دیگر در راه ایران

کمک خیران فسایی برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد

پایان تجمع در نیشکر هفت تپه/ بازگشت کارگران به کار

کشف محموله میلیاردی کالای قاچاق در البرز

استعداد هرمزگان برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی

جعبه ابزار: شش اپلیکیشن کاربردی برای علاقه مندان به پرورش گل و گیاه

اعلام شرایط فروش ویژه نیسان جوک به مناسبت عید سعید فطر

عملکرد موفق دولت یازدهم در مسیر رفع مشکلات بانکی

استفاده از روش های جدید عمل لیزیک چشم در کشور انگلستان

اعلام شرایط فروش ویژه نیسان جوک به مناسبت عید سعید فطر

پوشش متفاوت کمند امیرسلیمانی در روسیه +عکس

پراید کروک را ببینید +عکس

سردار آزمون با لباس ترکمنی در زمین والیبال +عکس

ارتقای سطح راه های خراسان جنوبی در دستور کار راه و شهرسازی قرار گیرد

آغاز طرح امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال احمراستان اصفهان

مجلس در طرح ساماندهی موسسات غیرمجاز در کنار بانک مرکزی است

رییس راهور: هزینه تصادف درون شهری سه ماهه نخست 96 خراسان جنوبی بیش از 235 میلیارد ریال است

68 مدرسه در دولت تدبیر و امید در بیله سوار مغان استاندارد سازی شد

اجرای طرح مفتاح الجنت در نی ریز

بهای نفت شاخص نیویورک افزایش یافت

قالیباف: آماده انتقال تجربیاتم به مدیریت شهری بعدی هستم

رشد 30 درصدی کمک های حامیان در طرح محسنین و ایتام در قروه

هشدار افزایش خروجی آب سد زاینده رود

مدیرعامل اوبر استعفا داد

هنوز از گندم برجام نخورده ایم

اعتبارات شهرستان داراب از محل درآمد نفت و گاز، سه برابر افزایش یافت

زمینه سرمایه گذاری عشایر در اراضی پایاب سد خدا آفرین فراهم است

تعهد بیش از 21 میلیارد ریالی خیران در جشن گلریزان سیستان و بلوچستان

طرح مسکن مهر از نمونه های ناموفق شهرسازی بوده است

جعبه ابزار: شش اپلیکیشن کاربردی برای علاقه مندان به پرورش گل و گیاه

نشانه هایی از اولین پردازنده نسل هشتم اینتل (Coffee Lake)

مرکز آمار نرخ تورم خرداد ماه را مشخص کرد

قیمت اجاره ویلا در شمال + جدول

مظنه ویلاهای لوکس در شمال تهران +جدول

تیپ نوید محمدزاده در پاریس +عکس

هشدار وزیر نیرو برای صرفه جویی در مصرف آب

سد سردشت آبگیری شد

جریمه نقدی قاچاقچی در شیراز

آغاز طرح امداد و نجات تابستانه جمعیت هلال احمراستان اصفهان

بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تومان کالای قاچاق در سرخه کشف شد

تنوع و فروش در بازارهای داخلی و خارجی باید در تولید فرش مدنظرقرار گیرد

تولیدات کشاورزی اراضی پایاب سد خدا آفرین از طریق صادرات اقتصادی خواهد شد

70 درصد واحدهای تولیدی قزوین به دریافت تسهیلات سرمایه در گردش نیاز دارند

عملیات ترمیم 10کیلومتر راه روستایی در بخش شعیبیه شوشترآغازشد

صادرات به قطر بهانه افزایش قیمت در داخل کشور نشود

استاندار خوزستان: رها سازی آب کشاورزی شادگان افزایش می یابد

برپایی جشن گلریزان برای آزادی 23 زندانی جرائم غیرعمد قروه

نظارت تعزیرات بر قیمت میوه

در گلکسی نوت 8 خبری از سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر نخواهد بود

نرخ تورم خرداد ماه مشخص شد

ستاره پرسپولیس آرزوی یک معلول را برآورده کرد/ عکس

تورم 7.1 درصد شد

شورای عالی امنیت ملی جلوی تبدیل موضوع موسسات اعتباری به بحران امنیتی را بگیرد

نخستین گندله سازی شرق کشور تولید آزمایشی را آغاز کرد

رییس راهور: هزینه تصادف درون شهری سه ماهه نخست 96 خراسان جنوبی بیش از 235 میلیارد ریال است

رشد 30 درصدی کمک های حامیان در طرح محسنین و ایتام در قروه

عملیات ساخت سه پست اسکله صادرات فرآورده های نفتی در بندرعباس آغاز شد

آمار گوشی های قاچاق در بازار

صادرات تجار اصفهانی به قطر + فیلم

68 مدرسه در دولت تدبیر و امید در بیله سوار مغان استاندارد سازی شد

مردم نگران نباشند فقط زندانیان بدون سابقه آزاد می شوند

در گلکسی نوت 8 خبری از سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر نخواهد بود

صادرات گاز ایران به عراق آغاز شد

ترامپ: ما باید به گونه ای باشیم که جهان از ما سوء استفاده نکند

چرا گوشی ها در گرما کند می شوند

افزایش صادرات کالاهای ایرانی به کنیا و تونس

شروع تابستان با رشد دلار در محدوده 3740 تومان / افزایش پوند و یورو در بانک مرکزی

خروج پیاز زعفران از کشور ممنوع شد

سندروم کولرهای آبی

270 میلیارد ریال به صیادان خسارت دیده از دزدان دریایی پرداخت می شود

پیش بینی برداشت بیش از 26 هزار تن گیلاس در مازندران

عرضه 96 هزار تن سیب زمینی تابستانه در آذربایجان شرقی

70 درصد واحدهای تولیدی قزوین به دریافت تسهیلات سرمایه در گردش نیاز دارند

ال جی از نمایشگر منعطف و شفاف 77 اینچی خود رونمایی کرد

بالگرد مفهومی ایرباس از دو بال برای دستیابی به سرعت و آیرودینامیک بیشتر بهره می برد

تنوع و فروش در بازارهای داخلی و خارجی باید در تولید فرش مدنظرقرار گیرد

طرح اشتغال فارغ التحصیلان از فردا آغاز میشود

بی ام و 530 نسل جدید توسط پرشیاخودرو رونمایی شد + فیلم

بالگرد مفهومی ایرباس از دو بال برای دستیابی به سرعت و آیرودینامیک بیشتر بهره می برد

دستور قضایی توقف فعالیت شعب موسسه حافظ به نیروی انتظامی ارسال شد

خوشمزه روز: مرغ با سس لیمو و خامه [تماشا کنید]

قیمت طلا 6 دلار کاهش یافت

شبکه بانکی کشور توان تامین مالی بخش معدن را ندارد

هشدار وزیر نیرو برای صرفه جویی در مصرف آب

آغاز صادرات گاز ایران به عراق

تورم 7.1 درصد شد

برپایی جشن گلریزان برای آزادی 23 زندانی جرائم غیرعمد قروه

آبگیری سد بزرگ سردشت در جنوب آذربایجان غربی آغاز شد+تصاویر

نطنز بیشترین سطح زیر کشت زعفران در استان را دارد

توسعه اقتصادی قلعه گنج جرایم این منطقه را 70 درصد کاهش داده است

عمر متوسط مسکن در ایران 30 سال است

شروع تابستان با رشد دلار در محدوده 3740 تومان

تجلیل از سرمایه گذاران طرح های شهرداری+فیلم

موافقتنامه تجارت آزاد بین "ایران و پاکستان" به زودی امضا می شود

کلید خوردن طرح کارورزی از اول تیر ماه

داستان ناتمام کولبری

ایران 73 فروند هواپیما از ایرباس می خرد

اجرای طرح کارورزی از دهه اول تیر/دو هدف طرح اشتغال فارغ التحصیلان

عملیات ترمیم 10کیلومتر راه روستایی در بخش شعیبیه شوشترآغازشد

استاندار خوزستان: رها سازی آب کشاورزی شادگان افزایش می یابد

ورودی زندان های چهارمحال و بختیاری 7 درصد کاهش یافت

2.3 مگاوات ساعت انرژی الکتریکی در استان سمنان صرفه جویی می شود

زمان پرواز اولین خودروی پرنده مشخص شد + عکس

270 میلیارد ریال به صیادان خسارت دیده از دزدان دریایی پرداخت می شود

ال جی از نمایشگر منعطف و شفاف 77 اینچی خود رونمایی کرد

دستگیری بزرگترین باند زمین خواری در قزوین

6500 نفر اردبیلی در طرح کارورزی ثبت نام کردند

تعطیلی دو ماهه فرودگاه یاسوج

دیدار هیئت سرمایه گذار ایتالیایی با معاون استاندار

مشارکت بخش خصوصی در 50 طرح شهرداری شیراز

توسعه اقتصادی قلعه گنج جرایم این منطقه را 70 درصد کاهش داده است

خبر خوش با تسهیلات جدید گمرک برای صادرات

کشت ارقام پرمحصول برنج راهی برای کنترل بیماری بلاست

آغاز عملیات اجرایی ساخت سه پست اسکله صادرات فرآورده های نفتی در بندرشهید رجایی

اتمام سازه ایوان مصلی حدود 30 ماه طول می کشد

صلاح در حال گذراندن تست های پزشکی لیورپولی ها

به چه دلیل ایران گاز مجانی به ترکیه می دهد؟

صادرات گاز ایران به عراق آغاز شد

برگزاری اجلاس جهانی موزه های آسیا و اقیانوسیه در بندر چابهار

میزان مطلوبیت کلر باقی مانده در آب شرب زنجان بیش از 99 درصد است

بحران اقتصادی، ایتالیایی ها را به فکر مهاجرت انداخت

باروری ابرها، استحصال آب ارزان

نرخ 15 ارز در بازار رسمی افزایش یافت

گرد وخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی مهمان آخر هفته ای جنوبی ها

277 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای باغدار خسارت دیده قائم شهر

مظنه اجاره واحدهای 100متری در تهران+جدول

حبس 2 ماهه مردم روستاهای پز الیگودرز

حبس 2 ماهه مردم روستاهای پز الیگودرز