مطالب مرتبط:
حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم
شعب کشیک تامین اجتماعی در تعطیلات نوروز دایر است + تفکیک استانی
استاندار اردبیل در بازدید از پست های هلال احمر: وقف وقت خویش برای خدمت به مردم در ایام تعطیلات مایه مباهات است
پیام آیت الله جنتی به مناسبت آغاز سال جدید داوطلبان انتخابات با شیفتگی خدمت به مردم وارد میدان شوند
ایجاد نشاط اجتماعی درجامعه هدف دولت است
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 اسفند 1395 ساعت 17:332017-03-20اقتصادي

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم


از زمان تاسیس سازمان تامین اجتماعی تاکنون که 32 مدیرعامل تصدی پست مدیریتی این سازمان را برعهده داشته اند، خدمات خوبی به مردم ارائه شده اما در دولت یازدهم با حذف دفترچه درمانی، - خدمت بزرگی به بیمه شدگان و مستمری بگیران شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلامت نیوز به نقل از ایرنا، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تغییر اساسی در حوزه تامین اجتماعی، گام های اساسی برای حل مشکلات مردم در این حوزه برداشته شد و به همین منظور پروژه حذف دفترچه ها در این سازمان کلید خورد.

از حدود 2 سال پیش تاکنون با تامین زیرساخت های مهم و اساسی از جمله اجرای سیستم اچ.

آی.

اس (HIS- استقرار یک سیستم پردازش، بازیابی و ارتباط دادن مراقبت بیمار و اطلاعات اداری برای همه فعالیت های مربوط به بیمارستان) گام های اولیه برای اجرای این طرح برداشته شد.

همچنین پس از مجهز شدن همه بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی به این سیستم، در گام های بعدی تلاش برای الکترونیکی شدن پرونده های بیمه شدگان و مستمری بگیران انجام شد.

در این مرحله از اجرای پرونده الکترونیکی، همه 42 میلیون بیمه شده سازمان تامین اجتماعی دارای این پرونده شدند و برای دریافت خدمات دیگر به داشتن دفترچه های کاغذی نیازی ندارند.

پس از اینکه مراحل پرونده الکترونیکی نیز به پایان رسید برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان و مستمری بگیران نیز کد خاص برای هر بیمه شده در نظر گرفته شد که از این طریق بتوانند خدمات را با شناسایی بهتر افراد بیمه شده و مستمری بگیر به آنان ارائه داد.

از آنجا که سالیانه 600 میلیارد ریال برای چاپ دفترچه های کاغذی توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می شد، با اجرای این طرح یک سوم از هزینه های این موضوع نیز کاسته خواهد شد.

پروژه حذف دفترچه های درمانی ابتدا در آبان ماه 94 در شهرستان یزد کلید خورد و برای بیماران خاص در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در این استان اجرایی شد؛ پس از مدت کوتاهی به همه استان کشیده تا اینکه تلاش برای اجرای این طرح در کشور برنامه ریزی شد.

پس از اینکه نقاط قوت و ضعف ناشی از پروژه حذف دفترچه های درمانی در استان یزد شناسایی شد، به تدریج در برخی از استان ها از جمله تهران، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی اجرایی شد و مردم در این استان ها نیز از خدمات حذف دفترچه ها بهره مند شدند.

در استان تهران نیز درمانگاه آزادی به عنوان یکی از مراکز درمانی آزمایشی(پایلوت) برای اجرای طرح حذف دفترچه ها معرفی شد که در این مرکز نیز خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران به صورت الکترونیکی بود.

حذف دفترچه ها اکنون به مرحله ای رسیده است که بسیاری از استان های کشور در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان و مستمری بگیران بدون داشتن دفترچه های کاغذی می توانند از این مراکز خدمات دریافت کنند.

همچنین 25 اسفندماه امسال جشن حذف دفترچه ها در کل کشور برگزار شد و اکنون مردم می توانند بدون در دست داشتن دفترچه های درمانی به صورت الکترونیکی خدمات دریافت کنند.

با حذف دفترچه ها، بیمه شده یا مستمری بگیر پس از مراجعه به مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی، فقط با اعلام کد ملیِ شان می توانند از خدمات این بیمارستان ها بهره مند شوند و پس از آن تایید مراکز درمانی تایید شده، به پزشک مراجعه می کنند.

همچنین پزشک پس از مشاهده پرونده الکترونیکی بیماران، نسخه ای الکترونیکی برای بیماران می پیچد و بیمار باید به داروخانه های طرف قرارداد این طرح مراجعه کنند و در داروخانه نیز فقط با اعلام کدملی می تواند داروی موردنیازشان را دریافت کنند.

این پروسه به طور کامل الکترونیکی است و بیمه شدگان و مستمری بگیران می توانند بدون استفاده از دفترچه های درمانی خدمات مطلوب خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

البته بسیاری از بیمه شدگان، مستمری بگیران و مسئولان اجرایی کشور نیز از این وضعیت رضایت دارند زیرا در این طرح، گامی مهم برای ارائه خدمت به مردم برداشته شده است و بیماران نیز بدون هیچ مشکلی می توانند خدمات خود را دریافت کنند.

یکی از بیمه شدگان که در درمانگاه آزادی تهران در انتظار شنیدن نامش از بلندگوهای این درمانگاه بود به خبرنگار ایرنا گفت: تا پیش از اجرای این طرح الکترونیکی، دغدغه های زیادی داشتیم و برخی مواقع حتی به دلیل نداشتن تاریخ اعتبار نمی توانستیم همان روز که بیماریم، خدمتی دریافت کنیم.

علیرضا که 35 ساله و خود شاغل در یکی از کارگاه های تولیدی در تهران است، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر خدمات خوبی به مردم ارائه داده است اما حذف دفترچه ها بزرگترین خدمتی است که از سوی این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردم به شمار می رود.

بیمه شده 60 ساله مع مستمری بگیر تامین اجتماع است نیز گفت: همراه داشتن دفترچه درمانی برای ارائه خدمت همیشه به عنوان یک مشکل اساسی بود اما اکنون فقط با در دست داشتن کارت ملی می توانیم خدمات مورد نیاز را دریافت کنیم.

** سازمان تامین اجتماعی پیشتاز در حذف دفترچه های کاغذی استوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دراین باره با بیان اینکه برنامه پرونده الکترونیک سلامت اکنون در قالب طرح تحول سلامت پیگیری می شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی پیشتاز در حذف دفترچه های کاغذی بوده و اجرای این طرح در بیمه سلامت از اهداف دولت است.

علی ربیعی افزود: با این روش، سرعت دسترسی به سابقه بیمار افزایش، از تداخلات دارویی جلوگیری، خطاهای پزشکی کاهش و تجمیع خدمات بیمه ای برای بیمه گران به سهولت انجام می شود.

وی افزود: دولت در نظر دارد طرح حذف دفترچه های بیمه سلامت را پس از ایجاد زیرساخت های آن در کل داروخانه های کشور فعال کند.

ربعی، کاهش هزینه ها، دقت در معاینات و افزایش قدرت کنترل بیمه ها را از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

** تلاش جدی برای حذف دفترچه هامدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: طرح حذف دفترچه های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی از 2 سال گذشته کلید خورده و مردم می توانند بدون همراه داشتن دفترچه بیمه به بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه کنند و تحت درمان قرار گیرند.

سیدتقی نوربخش افزود: براساس یکی از مصوبه های جلسه شورای معاونان سازمان تامین اجتماعی، با یک برنامه ریزی و زمان بندی مشخص، دفترچه درمانی تا پایان سال در همه استان ها حذف شد.

وی ادامه داد: زیرساخت های لازم برای حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی فراهم و و 25 اسفندماه جشن حذف دفترچه های بیمه در مراکز ملکی تامین اجتماعی برگزار شد.

نوربخش اظهار داشت: این برنامه با توجه به فراهم شدن زیرساخت های فنی لازم در سال 95 در کل کشور اجرا شد؛ براین اساس در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی برای استفاده از خدمات نیازی به دفترچه نخواهد بود.

نوربخش ادامه داد: برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی با همکاری کامل پزشکان و همکاران مراکز درمانی سازمان در حال اجراست.

وی خاطرنشان ساخت: به همین منظور برای همه بیمه شدگان این سازمان پرونده الکترونیک تشکیل شده که این زیرساختی برای اجرای حذف کلی دفترچه های بیمه بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی باهدف تسریع در فعالیت های خود در بخش حذف دفترچه های بیمه، اقدام به تشکیل پرونده الکترونیک برای بیمه شدگان این سازمان کرده است.

نوربخش ادامه داد: همچنین در راستای حذف دفترچه های بیمه، پزشک نسخه را به صورت دیجیتالی تجویز می کند و در مراکز ملکی این سازمان افراد مراجعه کننده با ارائه کد ملی می توانند خدمات دریافت کنند چون پرونده الکترونیک در تامین اجتماعی دارند.

نوربخش اضافه کرد: برای مراکز غیرملکی سازمان تامین اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت باید این طرح را اجرا کنند که امیدواریم با همکاری این وزارتخانه در سال های آینده این طرح اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: اکنون یک سوم خدمات به بیمه شدگان در مراکز ملکی ارائه می شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی این سازمان یک حرکت جهادی و ملی است، خاطرنشان ساخت: این طرح مزایای بسیاری از جمله صرفه جویی 600 میلیارد ریالی هزینه های سازمان در سال را دارد که بابت چاپ دفترچه های کاغذی انجام می شد.

وی ایجاد امکان سنجش هویتی برای صاحب دفترچه، جلوگیری از خطاهای پزشکی در نسخه نویسی و تسهیل و تسریع در سرویس دهی به بیمه شدگان را از دیگر مزایای طرح حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در دنیای امروز نسخه نویسی سنتی با تعیین هویت و تجمیع اطلاعات به شکل کنونی غیرقابل انجام است و کشورهای دیگر سال هاست که نسخه نویسی الکترونیکی را اجرا کرده اند.

نوربخش افزود: تامین اجتماعی آمادگی دارد همه خدمات را به صورت الکترونیکی و فقط با ارائه کارت ملی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه دهد.

نوربخش اضافه کرد: همچنین برای الکترونیکی شدن نسخه پزشکان، با همکاری سازمان نظام پزشکی، همه پزشکان برای امضای الکترونیک ثبت نام کرده اند.

سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 13 میلیون آن بیمه شده اصلی و حدود سه میلیون نفر مستمری بگیرند که همه اینها به صورت رایگان از مراکز درمانی تامین اجتماعی خدمات دریافت می کنند.

سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است؛ 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند و علاوه بر این تقریبا همه بیمارستان ها و درمانگاه های کشور اعم از مراکز دولتی و خیریه و خصوصی و همچنین آزمایشگاه ها، داروخانه ها و مطب پزشکان با سازمان تامین اجتماعی طرف قراردادند و بخش اعظم هزینه درمانی بیمه شدگان و بازنشستگان مراجعه کننده به این مراکز نیز توسط این سازمان پرداخت می شود.


کلید واژه ها: سازمان تامین اجتماعی - تامین اجتماعی - دفترچه - مستمری بگیران - اجتماعی - تامین - استان - مستمری - بیمه - بیمار - بیمارستان - مردم - دولت تدبیر و امید - پروژه - آذربایجان غربی - تدبیر و امید - استان تهران - برنامه ریزی - بیماران خاص - دولت یازدهم - کاغذی - تهران - هزینه - سلامت نیوز - آذربایجان - مدیرعامل - دولت - بیماران - اطلاعات - میلیارد

آخرین اخبار سرویس:
رشد 13 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی

فاز اول پروژه میدان آذربایجان به زودی به بهره برداری می رسد

افتتاح 2 پست اسکله مجتمع بندری کاسپین، گام بلند دولت در اشتغال زایی

بهره مندی 58 هزار مسافر از خدمات طرح ایمنی و سلامت در خرم آباد

کارشناس اقتصادی: دولت به فکر ثروتمندان است

شرکت Tencent سهام دار تسلا شد

افزایش اسکان مسافران نوروزی در سرخه

نیم سکه 3 هزار تومان ارزان شد

صادرات 255 تن ماهی و شاه میگو از آذربایجان غربی+فیلم

تک روی سررسید شهریور در بازار آتی سکه

افزودن 8 دستگاه واگن مسافری به ناوگان ریلی کشور+ فیلم

عمران و آبادانی بیش از 250 روستای خراسان رضوی

ریسک ایران چقدر است؟

 افزایش 50 درصدی پوشش حفاظتی زمین های کشاورزی در دولت یازدهم

شرکت Tencent سهام دار تسلا شد

جهانگیری: باید ظرفیت اشتغال زایی را افزایش دهیم

مصرف بیش از 11 میلیون لیتر بنزین در دور اول سفرهای نوروزی در شمال آذربایجان غربی

بهره برداری از بزرگترین کارخانه متانول جهان

افزایش قیمت جهانی نفت به واسطه کاهش تولید لیبی

جاده تولید خودرو هموار شد

اتصال کارت های بانکی ایران و روسیه

سیب نخرید تا ارزان شود

زیبایی های بهار در خوسف خراسان جنوبی

جهانگیری: باید ظرفیت اشتغال زایی را افزایش دهیم

عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در روز طبیعت

چه بر سر آینده پرداخت یارانه ها خواهد آمد ؟

صف ثروتمندان ایرانی برای آیفون قرمز با قیمت نجومی

توزیع بیش از یکهزار و 998 میلیارد ریال سود بین فعالان بازار سرمایه

اتصال کارت های بانکی ایران و روسیه

بازدید جهانگیری از مراکز کشاورزی و صنعتی رباط کریم

جاذبه های طبیعی؛ ظرفیت مغفول حوزه گردشگری قشم

اولین حلقه چاه نفت حفر شده در سال 96 چشم انتظار بهره برداری

حجم تجارت غیر نفتی سال 95 به 87.5 میلیارد دلار رسید

افزایش فروش صنایع دستی در نمایشگاه های نوروزی استان

قیمت سکه افزایش یافت/ واردات گلیسرین از اسپانیا و فرانسه

آغاز برداشت بیدمشک در آذربایجان غربی

خراسان رضوی انتخاب نخست مسافران در نوروز 96

ثبت تراز مثبت تجاری برای دومین سال/ صادرات غیرنفتی 246 میلیون دلار بیش از واردات شد

ساعات کار بانک پاسارگاد در 6 ماهه اول سال 1396 اعلام شد

تشریح سیاست های مسکن دولت یازدهم/بازنگری در طرح جامع مسکن

توزیع بیش از هفت هزار تن میوه دولتی در استان اصفهان

احداث 500 واحد صنعتی در مناطق محروم کشور

تجارت خارجی 88 میلیارد دلاری ایران با طعم تراز مثبت

تدوین سند سرمایه گذاری، اشتغال و تولید در لرستان

عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در روز طبیعت

تعداد گردشگران نوروزی در خوانسار 2 برابر شد

مصرف بیش از 11 میلیون لیتر بنزین در دور اول سفرهای نوروزی در شمال آذربایجان غربی

آغاز برداشت بیدمشک در آذربایجان غربی

اختصاص اعتبار میلیاردی به کودکان بازمانده از تحصیل

آینده نامعلوم توسعه فولاد مبارکه اصفهان توسط شرکت آلمانی به دلیل پابرجایی تحریم های آمریکا

برجام واردات به ایران را آسان کرد؛ نه صادرات را

شرکت آلمانی، برای تامین مالی پروژه فولاد سازی در ایران به در بسته خورد

70 درصد از فارغ التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند

افزون بر سه میلیون و 51 هزار سهم در بورس سمنان معامله شد

تولید ناخالص داخلی استان یزد به 23 هزار میلیارد تومان رسید

خراسان رضوی انتخاب نخست مسافران در نوروز 96

صف تازه به دوران رسیده های ایرانی برای آیفون قرمز با قیمت نجومی

جهش وحشیانه بوگاتی شیرون را تماشا کنید + فیلم

پرداخت 1998 میلیارد ریال سود انواع اوراق به سرمایه گذاران

حجم تجارت غیر نفتی در سال قبل به 87.5 میلیارد دلار رسید/ خام فروشی در صدر صادرات قرار گرفت

کاهش بهای سکه و ارز/ دلار 3752 تومان+ جدول

طرح «اشتغال ضربتی»/ مقدار قاچاق با وجود روند رو به کاهش، همچنان زیاد است

قیمت طلا افزایش یافت/ ناامنی های اقتصادی ترامپ پاشنه آشیل رشد قیمت فلز زرد

ریسک ایران چقدر است؟

ثبت شکایات بورسی آنلاین شد/ زمان رسیدگی کاهش یافت

عرضه برنج با قیمت تضمینی در بورس کالا/چگونگی فروش توسط کشاورزان

اعلام آمادگی 2 میلیون نفر برای پرداخت اقساط و تملک سهام عدالت

آرزوی بی سرانجام یکسان سازی نرخ ارز در سال 95

ساعات کار بانک پاسارگاد در 6 ماهه اول سال 1396 اعلام شد

ریسک ایران چقدر است؟

ترشی گردو عالی که در فصل بهار به راحتی تهیه میشود

تست هوش | بیشترین سکّه ممکن

صف ثروتمندان ایرانی برای آیفون قرمز با قیمت نجومی

یزد رکورددار حمل بار ریلی کشور

ارسال 65 درصد از منابع طرح انتخاب کتابدار 2 به کتابخانه های سراسر کشور

پوتین:برای فروش هواپیمای مسافربری سوخو به ایران مذاکره کردیم

آینده نامعلوم توسعه فولاد مبارکه اصفهان توسط شرکت آلمانی به دلیل پابرجایی تحریم های آمریکا

برجام واردات به ایران را آسان کرد؛ نه صادرات را

شرکت آلمانی، برای تامین مالی پروژه فولاد سازی در ایران به در بسته خورد

قیمت طلا کاهش یافت

ایران و روسیه در مورد هواپیمای مسافربری سوخو مذاکره کردند

کوتاهی وزارت کاردرتعین تکلیف قرارداد موقت

انجام خدمات گمرکی 12هزار و 432 دستگاه خودرو

رویترز: اظهارات زنگنه و کاهش تولید لیبی نفت را گران کرد

میزان رضایت مسافران از عملکرد ستاد خدمات سفر خراسان رضوی ارزیابی می شود

همبرگر را مثل حرفه های ها درست کنید

کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 1395

عمران و آبادانی بیش از 250 روستای خراسان رضوی

تحریم های آمریکا مانع افزایش قابل توجه مبادلات تجاری ایران و آلمان شده است

شکلات بخورید تا پوستی سالم تر داشته باشید

اگر فرزندتان حواس پرت است بخوانید

بهره برداری از زیرگذر تقاطع غیرهم سطح 15 خرداد قم

هند به دنبال انتخاب شرکتی خصوصی برای نگهداری اسکله باری بندر چابهار

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی خبر داد ثبت 30 میلیون اقامت شب در تعطیلات نوروزی در کشور/ خدمات سفر نباید رایگان باشد!

کاهش ارزش پوند و شاخص سهام بورس لندن به دنبال آغاز رسمی روند برگزیت

انتشار کارنامه تجارت خارجی ایران در سال 95

خام فروشی در صدر صادرات دولت/ حجم تجارت غیر نفتی در سال قبل به 87.5 میلیارد دلار رسید

آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه را می خرد

احداث باغات مدرن الگویی برای توسعه باغداری است

اختصاص 1.5 میلیارد دلار برای راه اندازی مشاغل روستایی در سال جاری

نرخ تورم سال 95 اعلام شد؛ 9درصد

آب در زاینده رود رهاسازی شد

جابه جایی سه میلیون و 570 هزار مسافر دریایی در هرمزگان

بازدید جهانگیری از چند مرکز کشاورزی و تولیدات صنعتی در رباط کریم

برخورد با گران فروشان

مراتع و جنگل ها در جنوب کرمان از پوشش انبوه برخوردار شدند

زمان آزمون استخدامی بانک تجارت

کارت جلسه آزمون استخدامی بانک تجارت

اعلام نتایج آزمون استخدامی بانک تجارت

آیا تولید نفت کاهش پیدا می کند؟

افزایش 10 درصدی تولید باقلا سبز در زمین های کشاورزی بشاگرد

اروپا و خاورمیانه مقصد اصلی صدور گیاهان دارویی ایران است

کارنامه تجارت خارجی ایران در سال95

جدال بیولوژیک با شته در گندم زارهای دزفول

رشد 13 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی

فاز اول پروژه میدان آذربایجان به زودی به بهره برداری می رسد

افتتاح 2 پست اسکله مجتمع بندری کاسپین، گام بلند دولت در اشتغال زایی

افزایش سرویس دهی قطارشهری مشهد در روز طبیعت

اجرای طرح های ترافیکی در12و13 فروردین

رشد سه برابری کشت کلزا در کشور

افزایش بیش از 31 درصدی اهداء خون گیلانی ها در نوروز

رشد 13 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی

کاهش 15درصدی تصادفات در محورهای مواصلاتی +فیلم

عمران و آبادانی بیش از 250 روستای خراسان رضوی

مشکلات ماشین های خودران اوبر دردسر ساز شد

سیاستهای دولت در بخش مسکن/ بازنگری در طرح جامع مسکن

رشد 13 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در آذربایجان شرقی

فاز اول پروژه میدان آذربایجان به زودی به بهره برداری می رسد

تنوع تولیدات با راه اندازی مرحله دوم کارخانه آجر دهدشت

مشهد پرترددترین فرودگاه کشور در نوروز

نگاهی به آداب و رسوم مردم گناباد در عید نوروز

تصادفات فوتی در خراسان شمالی حدود 50 درصد کاهش یافت

بار کج به منزل نرسید

«روز اموات» و خاکسپاری زیست محیطی در چین

افتتاح 2 پست اسکله مجتمع بندری کاسپین، گام بلند دولت در اشتغال زایی

افت قیمت سکه و دلار در روزهای پایانی نوروز

رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی

کاهش بهای سکه و ارز/ دلار 3752 تومان+ جدول

افزایش 53 درصدی ثبت نام کنندگان برای شورای شهر تهران

برداشت گندم در خوزستان آغاز می شود

تصویب کلیات بررسی ها و رویکرد پیشنهادی وزارت کار برای توسعه اشتغال

معادله ای بی دردسر برای شاد بودن در سال جدید؛ بی خیال گذشته!

تکذیب اخراج 200 نیروی صنعت نفت

صف ثروتمندان ایرانی برای آیفون قرمز با قیمت نجومی

اولین ویدیوی تبلیغاتی ال جی جی 6 منتشر شد [تماشا کنید]

قیمت نجومی آیفون قرمز در بازار ایران

سیاستهای دولت در بخش مسکن/ بازنگری در طرح جامع مسکن

تکذیب اخراج 200 نیروی صنعت نفت

بازداشت شریک بانکی رضا ضراب و بابک زنجانی در امریکا

هر 1.8 روز یک کارخانه جدید در یزد راه اندازی شد

نگاهی به قیمت طلا، سکه و ارز در بازار اهواز

جذب سرمایه گذاران با شکسته شدن سطح مقاومتی 1250 دلاری

داد و ستد 17 هزار تن وکیوم باتوم در بورس کالا

ادامه اجرای طرح سلامت در آذربایجان غربی+فیلم

«عریض بافی» هنری در مدار فراموشی

از سوی سمات صورت گرفت پرداخت 1998 میلیارد ریال سود انواع اوراق به سرمایه گذاران

ورود بیش از 9 میلیون مسافر نوروزی به خراسان رضوی

تعداد گردشگران نوروزی در خوانسار 2 برابر شد

زاینده رود به زودی زنده خواهد شد

تجارت خارجی ایران؛ 88 میلیارد دلار با طعم تراز مثبت

خدمات گمرکی رایگان 12 هزار و 432 خودرو برای مسافران نوروزی در کیش

پیگیری جدی طرح احیا و تخصیص حقابه محیط زیست در سال 96

آیا واقعاً ربات ها نرخ بیکاری را افزایش داده اند؟

بلومبرگ: نرخ جهانی طلا به آستانه 1500 دلار در هر اونس رسید

انهدام شبکه بزرگ کلاهبرداری و پولشویی در نوشهر

افزایش 12 درصدی ورود گردشگران به منطقه ناژوان در نوروز 96

هر 71 دقیقه یک نفر در جاده ها می میرد

استاندار :نرخ مشارکت در چهارمحال و بختیاری به 40 درصد رسید

افزایش 50 درصدی پوشش حفاظتی زمین های کشاورزی در دولت یازدهم

آمار مأموریت های مربوط به حوادث شهری استان کرمانشاه 16 درصد افزایش یافت

بازدید از اماکن تاریخی استان فارس از مرز یک میلیون گذشت

بخش 230 به 63 کیلوولت پست 400 سرو اردکان برق دار شد

52هزار تن سیب درختی از باغ های نهاوند برداشت شد

اجرای بیش از 40 طرح مطالعاتی و پژوهشی در سال 96

گمرک منتشر کرد حجم تجارت غیر نفتی در سال قبل به 87.5 میلیارد دلار رسید/ خام فروشی در صدر صادرات قرار گرفت

ثبت روزانه 800 پرواز از فرودگاه های کشور در نوروز

صف ثروتمندان ایرانی برای آیفون قرمز با قیمت نجومی

رشد قیمت نفت در بازارهای جهانی

افزایش 35 درصدی اقامت در قزوین

تولید بنزین یورو4 در پالایشگاه ستاره خلیج فارس

انجام 120918 ماموریت از شروع طرح نوروزی توسط اورژانس

آشفتگی حال کشاورزان با بیمه محصولات!/ساز ناکوک کشاورزی ارگانیک به صدا درآمد

در بازار تهران روی داد کاهش بهای سکه و ارز/ دلار 3752 تومان+ جدول

جمعیت گیلان بر اساس نتایج اولیه سرشماری، دو میلیون و 530 هزار و 696 نفر

افزون بر سه میلیون و 51 هزار سهم در بورس سمنان معامله شد

مردم خراسان شمالی کمتر از میانگین کشوری زباله تولید می کنند

نقشه ریسک اعتباری کشورها به روایت هرمس/ریسک ایران چقدر است؟

«روز اموات» و خاکسپاری زیست محیطی در چین

تولید ناخالص داخلی استان یزد به 23 هزار میلیارد تومان رسید

تعداد گردشگران نوروزی در خوانسار 2 برابر شد

آیا نوسانات خلقی عادی هستند؟

هند به دنبال انتخاب شرکت خصوصی برای نگهداری اسکله باری بندر چابهار

نرخ جهانی طلا به چه قیمتی می رسد؟

اعلام ساعات کار بانک پاسارگاد در 6 ماهه اول سال 1396

استخدام مدیر فروشگاه،فروشنده در یک شرکت معتبر در گیلان

عقب نشینی ترامپ از سیاست های حمایتی

اهمیت امنیت در شاخص های توسعه و پیشرفت

ثبت بیش از 40 میلیون نفر بازدید در تعطیلات نوروز 96 در کشور

بازدید بیش از یک میلیون گردشگر از جاذبه‎های لرستان

شناسایی بیش از هزار و 200 واحد صنفی متخلف در هرمزگان

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم