مطالب مرتبط:
ارائه خدمات شعب اقماری تامین اجتماعی به مسافران نوروزی
ارائه خدمات شعب اقماری تامین اجتماعی به مسافران نوروزی
ارائه خدمات شعب اقماری تامین اجتماعی به مسافران نوروزی
ارائه خدمات شعب اقماری تامین اجتماعی به مسافران نوروزی
ارائه خدمات به مسافران نوروزی در شعب اقماری تامین اجتماعی
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 اسفند 1395 ساعت 10:502017-03-20اقتصادي

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم


ایرنا- از زمان تاسیس سازمان تامین اجتماعی تاکنون که 32 مدیرعامل تصدی پست مدیریتی این سازمان را برعهده داشته اند، خدمات خوبی به مردم ارائه شده اما در دولت یازدهم با حذف دفترچه درمانی، - خدمت بزرگی به بیمه شدگان و مستمری بگیران شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اجتماعی ایرنا، با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و تغییر اساسی در حوزه تامین اجتماعی، گام های اساسی برای حل مشکلات مردم در این حوزه برداشته شد و به همین منظور پروژه حذف دفترچه ها در این سازمان کلید خورد.

از حدود 2 سال پیش تاکنون با تامین زیرساخت های مهم و اساسی از جمله اجرای سیستم اچ.

آی.

اس (HIS- استقرار یک سیستم پردازش، بازیابی و ارتباط دادن مراقبت بیمار و اطلاعات اداری برای همه فعالیت های مربوط به بیمارستان) گام های اولیه برای اجرای این طرح برداشته شد.

همچنین پس از مجهز شدن همه بیمارستان های ملکی سازمان تامین اجتماعی به این سیستم، در گام های بعدی تلاش برای الکترونیکی شدن پرونده های بیمه شدگان و مستمری بگیران انجام شد.

در این مرحله از اجرای پرونده الکترونیکی، همه 42 میلیون بیمه شده سازمان تامین اجتماعی دارای این پرونده شدند و برای دریافت خدمات دیگر به داشتن دفترچه های کاغذی نیازی ندارند.

پس از اینکه مراحل پرونده الکترونیکی نیز به پایان رسید برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان و مستمری بگیران نیز کد خاص برای هر بیمه شده در نظر گرفته شد که از این طریق بتوانند خدمات را با شناسایی بهتر افراد بیمه شده و مستمری بگیر به آنان ارائه داد.

از آنجا که سالیانه 600 میلیارد ریال برای چاپ دفترچه های کاغذی توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می شد، با اجرای این طرح یک سوم از هزینه های این موضوع نیز کاسته خواهد شد.

پروژه حذف دفترچه های درمانی ابتدا در آبان ماه 94 در شهرستان یزد کلید خورد و برای بیماران خاص در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی در این استان اجرایی شد؛ پس از مدت کوتاهی به همه استان کشیده تا اینکه تلاش برای اجرای این طرح در کشور برنامه ریزی شد.

پس از اینکه نقاط قوت و ضعف ناشی از پروژه حذف دفترچه های درمانی در استان یزد شناسایی شد، به تدریج در برخی از استان ها از جمله تهران، اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی اجرایی شد و مردم در این استان ها نیز از خدمات حذف دفترچه ها بهره مند شدند.

در استان تهران نیز درمانگاه آزادی به عنوان یکی از مراکز درمانی آزمایشی(پایلوت) برای اجرای طرح حذف دفترچه ها معرفی شد که در این مرکز نیز خدمات به بیمه شدگان و مستمری بگیران به صورت الکترونیکی بود.

حذف دفترچه ها اکنون به مرحله ای رسیده است که بسیاری از استان های کشور در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی، بیمه شدگان و مستمری بگیران بدون داشتن دفترچه های کاغذی می توانند از این مراکز خدمات دریافت کنند.

همچنین 25 اسفندماه امسال جشن حذف دفترچه ها در کل کشور برگزار شد و اکنون مردم می توانند بدون در دست داشتن دفترچه های درمانی به صورت الکترونیکی خدمات دریافت کنند.

با حذف دفترچه ها، بیمه شده یا مستمری بگیر پس از مراجعه به مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی، فقط با اعلام کد ملیِ شان می توانند از خدمات این بیمارستان ها بهره مند شوند و پس از آن تایید مراکز درمانی تایید شده، به پزشک مراجعه می کنند.

همچنین پزشک پس از مشاهده پرونده الکترونیکی بیماران، نسخه ای الکترونیکی برای بیماران می پیچد و بیمار باید به داروخانه های طرف قرارداد این طرح مراجعه کنند و در داروخانه نیز فقط با اعلام کدملی می تواند داروی موردنیازشان را دریافت کنند.

این پروسه به طور کامل الکترونیکی است و بیمه شدگان و مستمری بگیران می توانند بدون استفاده از دفترچه های درمانی خدمات مطلوب خود را به صورت الکترونیکی دریافت کنند.

البته بسیاری از بیمه شدگان، مستمری بگیران و مسئولان اجرایی کشور نیز از این وضعیت رضایت دارند زیرا در این طرح، گامی مهم برای ارائه خدمت به مردم برداشته شده است و بیماران نیز بدون هیچ مشکلی می توانند خدمات خود را دریافت کنند.

یکی از بیمه شدگان که در درمانگاه آزادی تهران در انتظار شنیدن نامش از بلندگوهای این درمانگاه بود به خبرنگار ایرنا گفت: تا پیش از اجرای این طرح الکترونیکی، دغدغه های زیادی داشتیم و برخی مواقع حتی به دلیل نداشتن تاریخ اعتبار نمی توانستیم همان روز که بیماریم، خدمتی دریافت کنیم.

علیرضا که 35 ساله و خود شاغل در یکی از کارگاه های تولیدی در تهران است، ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی در سال های اخیر خدمات خوبی به مردم ارائه داده است اما حذف دفترچه ها بزرگترین خدمتی است که از سوی این سازمان برای ارائه خدمات مطلوب تر به مردم به شمار می رود.

بیمه شده 60 ساله مع مستمری بگیر تامین اجتماع است نیز گفت: همراه داشتن دفترچه درمانی برای ارائه خدمت همیشه به عنوان یک مشکل اساسی بود اما اکنون فقط با در دست داشتن کارت ملی می توانیم خدمات مورد نیاز را دریافت کنیم.

** سازمان تامین اجتماعی پیشتاز در حذف دفترچه های کاغذی است وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز دراین باره با بیان اینکه برنامه پرونده الکترونیک سلامت اکنون در قالب طرح تحول سلامت پیگیری می شود، گفت: سازمان تامین اجتماعی پیشتاز در حذف دفترچه های کاغذی بوده و اجرای این طرح در بیمه سلامت از اهداف دولت است.

علی ربیعی افزود: با این روش، سرعت دسترسی به سابقه بیمار افزایش، از تداخلات دارویی جلوگیری، خطاهای پزشکی کاهش و تجمیع خدمات بیمه ای برای بیمه گران به سهولت انجام می شود.

وی افزود: دولت در نظر دارد طرح حذف دفترچه های بیمه سلامت را پس از ایجاد زیرساخت های آن در کل داروخانه های کشور فعال کند.

ربعی، کاهش هزینه ها، دقت در معاینات و افزایش قدرت کنترل بیمه ها را از دیگر مزایای این طرح برشمرد.

** تلاش جدی برای حذف دفترچه ها مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: طرح حذف دفترچه های بیمه کاغذی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی از 2 سال گذشته کلید خورده و مردم می توانند بدون همراه داشتن دفترچه بیمه به بیمارستان ها و مراکز درمانی تامین اجتماعی مراجعه کنند و تحت درمان قرار گیرند.

سیدتقی نوربخش افزود: براساس یکی از مصوبه های جلسه شورای معاونان سازمان تامین اجتماعی، با یک برنامه ریزی و زمان بندی مشخص، دفترچه درمانی تا پایان سال در همه استان ها حذف شد.

وی ادامه داد: زیرساخت های لازم برای حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی فراهم و و 25 اسفندماه جشن حذف دفترچه های بیمه در مراکز ملکی تامین اجتماعی برگزار شد.

نوربخش اظهار داشت: این برنامه با توجه به فراهم شدن زیرساخت های فنی لازم در سال 95 در کل کشور اجرا شد؛ براین اساس در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی برای استفاده از خدمات نیازی به دفترچه نخواهد بود.

نوربخش ادامه داد: برنامه حذف دفترچه در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی با همکاری کامل پزشکان و همکاران مراکز درمانی سازمان در حال اجراست.

وی خاطرنشان ساخت: به همین منظور برای همه بیمه شدگان این سازمان پرونده الکترونیک تشکیل شده که این زیرساختی برای اجرای حذف کلی دفترچه های بیمه بود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: سازمان تامین اجتماعی باهدف تسریع در فعالیت های خود در بخش حذف دفترچه های بیمه، اقدام به تشکیل پرونده الکترونیک برای بیمه شدگان این سازمان کرده است.

نوربخش ادامه داد: همچنین در راستای حذف دفترچه های بیمه، پزشک نسخه را به صورت دیجیتالی تجویز می کند و در مراکز ملکی این سازمان افراد مراجعه کننده با ارائه کد ملی می توانند خدمات دریافت کنند چون پرونده الکترونیک در تامین اجتماعی دارند.

نوربخش اضافه کرد: برای مراکز غیرملکی سازمان تامین اجتماعی با همکاری وزارت بهداشت باید این طرح را اجرا کنند که امیدواریم با همکاری این وزارتخانه در سال های آینده این طرح اجرایی شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: اکنون یک سوم خدمات به بیمه شدگان در مراکز ملکی ارائه می شود.

وی با بیان اینکه اجرای طرح حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی این سازمان یک حرکت جهادی و ملی است، خاطرنشان ساخت: این طرح مزایای بسیاری از جمله صرفه جویی 600 میلیارد ریالی هزینه های سازمان در سال را دارد که بابت چاپ دفترچه های کاغذی انجام می شد.

وی ایجاد امکان سنجش هویتی برای صاحب دفترچه، جلوگیری از خطاهای پزشکی در نسخه نویسی و تسهیل و تسریع در سرویس دهی به بیمه شدگان را از دیگر مزایای طرح حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در دنیای امروز نسخه نویسی سنتی با تعیین هویت و تجمیع اطلاعات به شکل کنونی غیرقابل انجام است و کشورهای دیگر سال هاست که نسخه نویسی الکترونیکی را اجرا کرده اند.

نوربخش افزود: تامین اجتماعی آمادگی دارد همه خدمات را به صورت الکترونیکی و فقط با ارائه کارت ملی به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه دهد.

نوربخش اضافه کرد: همچنین برای الکترونیکی شدن نسخه پزشکان، با همکاری سازمان نظام پزشکی، همه پزشکان برای امضای الکترونیک ثبت نام کرده اند.

سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده دارد که 13 میلیون آن بیمه شده اصلی و حدود سه میلیون نفر مستمری بگیرند که همه اینها به صورت رایگان از مراکز درمانی تامین اجتماعی خدمات دریافت می کنند.

سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است؛ 356 بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند و علاوه بر این تقریبا همه بیمارستان ها و درمانگاه های کشور اعم از مراکز دولتی و خیریه و خصوصی و همچنین آزمایشگاه ها، داروخانه ها و مطب پزشکان با سازمان تامین اجتماعی طرف قراردادند و بخش اعظم هزینه درمانی بیمه شدگان و بازنشستگان مراجعه کننده به این مراکز نیز توسط این سازمان پرداخت می شود.

اجتمام**7268 **1933** 2023گزارشگر: مهناز بیرانوند ** انتشار: لطیف نکویی *آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
کلید واژه ها: سازمان تامین اجتماعی - تامین اجتماعی - دفترچه - اجتماعی - مستمری بگیران - تامین - مستمری - استان - بیمه - بیمار - بیمارستان - مردم - دولت تدبیر و امید - پروژه - آذربایجان غربی - تدبیر و امید - دولت یازدهم - برنامه ریزی - استان تهران - بیماران خاص - کاغذی - تهران - هزینه - آذربایجان - مدیرعامل - دولت - بیماران - میلیارد - اطلاعات - خبرنگار

آخرین اخبار سرویس:
بیش از 90 درصد کارکنان پتروشیمی کردستان بومی هستند

قیمت نفت رشد کرد

بهره‎برداری از ردیف سوم شیرین‎سازی پالایشگاه فازهای 20و 21 پارس جنوبی

بازار عامل تعیین کننده برای تمدید توافق اوپک است

عرضه روزانه نفت عربستان حدود 10 میلیون بشکه باقی می‎ماند

بهره مندی 5 میلیون مشترک ایرانی از گاز طبیعی

ضرورت تمرکز بر طراحی و تولید خودروی ملی

بازدید سفیر ایران از برخی دفاتر خدمات تجاری ایرانی در آنکارا

صف خرید در گروه قند و شکر/ روند رو به کاهش قیمت پایانی در فلزات اساسی

جزییات تغییر بودجه 96 در مجلس

قیمت نوروز 96 هتل های تبریز/ ارزآوری 114 دلاری منجوق های شیشه ای

ضرورت تمرکز بر طراحی و تولید خودروی ملی

صف خرید در گروه قند و شکر/ روند رو به کاهش قیمت پایانی در فلزات اساسی

رشد 5درصدی مسافران ناوگان ریلی نسبت به سال قبل

ثبت افزون بر 2میلیون تردد در نوروز96 درجاده های سیستان و بلوچستان

12 برنامه اولویت دار ایمیدرو اعلام شد

شوخی توییتری هواداران ایران با چینی ها

نرخ جرایم رانندگی در سال 96 افزایش نمی یابد

یک مانیتور ارزان قیمت گیمینگ از ASUS

شکوفایی پوشاک اسلامی در ژاپن

اعلام شرایط صادرات کالاهای کشاورزی از ایران به اندونزی

پرداخت یارانه نمایشگاه های خارجی سال 95

طراحی بارکدهای جدید برای تشخیص مرسولات اینترنتی

رشد 5درصدی مسافران ناوگان ریلی نسبت به سال قبل

مبارزه سخت شبکه بانکی با مطالبات غیرجاری

افزایش 6 درصدی بارش ها در کشور

شهرضا دومین تولید کننده گوشت قرمز در استان اصفهان

احداث 500واحدصنعتی کوچک در مناطق محروم کشور

اقامت بیش از7 میلیون نفر شب گردشگر در مازندران

رشد 2 درصدی مأموریت های امداد و نجات در نوروز امسال

بررسی تجارت 10 ساله ایران و عراق

ثبت نام جدید سهام عدالت بعد از ساماندهی ثبت نام شدگان قطعی/ مردم مراقب افراد سودجو باشند

نقشه راه توسعه روابط و حضور نمایشگاهی ایران در بلاروس بررسی شد

شتابگیری مدل های مختلف بی ام و سری 7 جدید + فیلم

20 میلیون تومان: هزینه ای که باید برای داشتن یک مانیتور 8K بپردازید

تولید برق از تالاب مصنوعی

شوخی توییتری هواداران ایران با چینی ها

مرکز آمار ایران اعلام کرد؛-نرخ تورم روستایی اسفند 7.2 درصد/ تورم نقطه ای؛ 9.3 درصد

بررسی تجارت 10 ساله ایران و عراق

اعلام زمان پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای نیمه دوم فروردین ماه

ثابت ماندن افزایش جمعیت سالانه کشور برخلاف انتظار سازمان بهداشت جهانی

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از معادن الیگودرز بازدید کرد

خسارت 3 میلیارد ریالی سیلاب به مزارع آیسک سرایان

مرغ ارزان شد

بیش از 155 هزار مورد بازدید از جاذبه های گردشگری زنجان به ثبت رسید

استقبال بی نظیر گردشگران از تورهای چابهارگردی

پیش بینی جابجایی بیش از سه میلیون مسافر تا پایان تعطیلات نوروز

با اولین خودروی جاده ای فِراری آشنا شوید (+تصاویر)

بررسی تجارت 10 ساله ایران و قطر

خودروسازان محصولات جدید و با کیفیت عرضه کنند

ارزش معاملات ETF ها 451 درصد رشد کرد

عملکرد گروه رایانه از سه بعد

بیش از 4 میلیون نفر در هفته اول فروردین از طریق حمل و نقل عمومی جابجا شدند

بازار کم رمق در روزهای پایانی سال

اشتغال بیش از 200 جوان بومی در بخش خدمات تفریحی منطقه آزاد چابهار

برپایی 26 بازارچه ی نوروزی در استان

سکه یک میلیون و 171 هزار تومان معامله شد

بررسی تجارت 10 ساله ایران و قطر

خودروسازان محصولات جدید و با کیفیت عرضه کنند

شرایط بیمه پردازی اختیاری چیست؟

تعریف دقیقی از اقتصاد مقاومتی در حوزه انرژی ندیده ایم / تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو صادرات دانش انرژی به 16 کشور همسایه

رونق شهرک های صنعتی به کمک ازدواج جوانان می آید

قالیباف: انتقاد اساس سازندگی است

بازدید نوروزی سفیر ایران از دفاتر خدمات تجاری ایرانی در آنکارا

مایکروسافت محصولات جدیدی معرفی می کند، اما خبری از سرفس بوک 2 نخواهد بود

توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار تا پایان فروردین ادامه دارد/ توزیع کالا گامی موثر در کنترل قیمت

تعریف دقیقی از اقتصاد مقاومتی در حوزه انرژی ندیده ایم / تحقق اقتصاد مقاومتی در گرو صادرات دانش انرژی به 16 کشور همسایه

جزییات ممنوعیت ها و محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور/ افزایش 3. 2 درصدی تعداد تردد در جاده ها نسبت به روز گذشته

قیمت بلیت قطار ویژه ی نوروز+جدول

قرارداد ساخت هلی کوپتر و آمبولانس هوایی میان ایران و روسیه

معرفی بهترین لوازم جانبی آیفون 7 و 7 پلاس

رونق شهرک های صنعتی به کمک ازدواج جوانان می آید

لزوم نظارت جدی تر اتاق اصناف بر توزیع کالای قاچاق در بازار/مهار قاچاق صرفا با قوه قهریه میسر نمی شود

بازار چند هزار میلیاردی سوغات زیارت در قبضه چینی ها/غفلت از توسعه تولیدات ملی در بازار سوغات شهرهای مذهبی

با تایید بانک ایتالیایی، احتمال پولشویی در فروش میلان رد شد

ورود 305 هزار دستگاه خودرو به استان اردبیل

بازدید سفیر ایران از برخی دفاتر خدمات تجاری ایرانی در آنکارا

کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی

کشف 15 تن فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در خراسان رضوی

افزایش 20 درصدی مسافران نوروزی در پایگاه های نوروزی فرهنگیان البرز

رشد 4.5 درصدی جابجایی ریلی مسافر در دور نخست سفرهای نوروزی

شرایط پرداخت بیمه اختیاری

بانک های مازندران 475 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کردند

کاهش تعداد کلید به دستان منازل استیجاری غیر مجاز

بازدید سفیر ایران از برخی دفاتر خدمات تجاری ایرانی در آنکارا

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از معادن الیگودرز بازدید کرد

ورود 305 هزار دستگاه خودرو به استان اردبیل

بیش از 155 هزار مورد بازدید از جاذبه های گردشگری زنجان به ثبت رسید

بودجه سال 96 قبل از شروع سال به کلیه واحدهای اجرایی شهرداری تهران ابلاغ شد

قانون شاپرک ما و ترکیه

رونق تولید و اشتغال با حمایت از کارآفرینان + گزارش

افزایش راهیان نور شخصی/یادمان هور دچار آبگرفتگی شد

آتش سوزی در فروشگاه سامسونگ تنها یک روز پیش از رونمایی از گلکسی اس 8

به بهانه ایران و روسیه هزینه 3 میلیارد دلاری ناتو برای ارتقاء ماهواره های جاسوسی و دفاع سایبری

آخرین تحولات بازار میوه

رونق تولید و اشتغال با حمایت از کارآفرینان

هنر گران قیمت ایرانی

افزایش بیش از 40 درصدی کشت بهاره در آمل

شرایط بیمه پردازی اختیاری چیست؟

افزایش 16 هزار متر مربعی سرانه فرهنگی و ورزشی منطقه 8 در نیمه نخست سال

خودروهای اسپرتی که سال 96 به ایران می آیند

ذخیره آب پشت سدهای خراسان جنوبی به 2 برابر افزایش یافت

افزایش بیش از 40 درصدی کشت بهاره در آمل

افزایش یواشکی شیر چقدر صحت دارد؟

آغاز پنبه کاری سنتی در بافران

نرخ تورم سال گذشته 9درصد شد

رشد حجم معاملات آتی سکه

اسکان 57 هزار مسافر نوروزی در همدان بیشترین آمار مسافر از آذربایجان،تهران و اصفهان

آب شرب شهروندان شهر خمیر و لشتغان قطع می شود

مراسم کفن و دفن سگ در چین!

مدل چیدن قاب عکس ها را یاد بگیرید

مدیرعامل ایران ایر: خرید هواپیمای دست دوم کذب است/ برخی در جهت تخریب گام بر می دارند

نرخ تورم سال 1395 تک رقمی شد

پرداخت یارانه نمایشگاه های خارجی سال 95

دیدار و مذاکره وزیر صنعت با مدیران شرکت ها و سرمایه گذاران روسی

نصب 2199 مگاوات نیروگاه جدید در سال 95 

نوروزگاه طرحی برای معرفی آیین های محلی نوروز

افزایش 58 درصدی میانگین بارش در خراسان جنوبی

نقشه راه توسعه روابط و حضور نمایشگاهی ایران در بلاروس بررسی شد

توافق کاهش تولید نفت احتمالا تمدید می شود/ضرورت بررسی میزان تعهدات کشورها به توافق

توسعه راه های کشور از جیب مالکان خودرو/ از ضرورت تا واقعیت های اقتصادی جامعه

بانک مرکزی: نرخ تورم 95 تک رقمی شد

آتش سوزی در فروشگاه سامسونگ تنها یک روز پیش از رونمایی از گلکسی اس 8

حمل و نقل اینترنتی در نوروز؛ سودجویی، سرقت یا خدمات رسانی در دقیقه 90 ؟

توسعه راه های کشور از جیب مالکان خودرو/ از ضرورت تا واقعیت های اقتصادی جامعه

سکه طلای 100 کیلویی به سرقت رفته از موزه برلین+ عکس

تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان لرستان 12 درصد افزایش یافت

915 هزار مسافر از جاذبه های گردشگری استان لرستان بازدید کردند

نرخ تورم سال 1395 تک رقمی شد

صید پّره

مراجعه حدود 2 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مشهد

تعطیلات زمستانی وارد تقویم 96 می شود؟

رویای موشکهای چندبار مصرف به واقعیت پیوست؛ تنها دو روز تا اولین ماموریت رسمی فالکون 9

پوتین از اثربخشی همکاری های چندجانبه میان روسیه و ایران گفت

بودجه 880 میلیارد دلاری ژاپن تصویب شد

34 درصد برق مصرفی کشور خانگی است

تکمیل کامل پالایشگاه خلیج فارس تا سال 97

ثبت افزون بر 2میلیون تردد در نوروز96 درجاده های سیستان و بلوچستان

خراسان شمالی در شاخص راه ها 13 درصد از میانگین کشوری عقب است

تولید، شاه کلید رونق اقتصادی

توسعه فعالیت ها و ابزار نوین مالی در بورس کالا

«تماس بان» رایگان است/تخلف کنند، سازمان حمایت برخورد می کند

ثبت بیش از 11 میلیون تردد در جاده های فارس

خراسان شمالی در شاخص راه ها 13 درصد از میانگین کشوری عقب است

قیمت نفت رشد کرد

مدیرعامل ایران ایر: خرید هواپیمای دست دوم کذب است/ برخی در جهت تخریب گام بر می دارند

خط دوم مترو اعتباری بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان وارد شهر قم می کند

ثبت افزون بر 2میلیون تردد در نوروز96 درجاده های سیستان و بلوچستان

مصرف روزانه 847 هزار و 566 لیتر بنزین در چهارمحال و بختیاری

30 درصد سفرهای نوروزی از طریق حمل و نقل هوایی انجام شد

ترسیم چشم انداز بازار مسکن در سال پیش رو

مرغ ارزان شد

نرخ تورم روستایی در سال 1395معال 7.2 درصد بود

مرغ ارزان شد

زندگی در خانه های لوکس با شرایط لوکس در تهران چقدر هزینه دارد؟

ضعف عملکرد HSE وزارت نفت ادامه دارد؟

ذخیره دو برابری آب پشت سدهای خراسان جنوبی

قیمت نفت رشد کرد

فارس خبر می دهد جزییات تغییر بودجه 96 در مجلس/ افزایش اتکا به درآمد نفت و اعتبارات عمرانی

قابلیت جهانی شدن داروهای گیاهی ایران

تردد 5 میلیونی در جاده های زنجان

افزایش 17 درصدی تردد خودروها در استان

تورم روستایی به 9.3 درصد رسید

افزایش معاملات آتی سکه در بورس کالا

تثبیت قیمت طلا تحت تاثیر افزایش ارزش دلار آمریکا

خراسان شمالی در شاخص راه ها 13 درصد از میانگین کشوری عقب است

روزنامه استخدامی فارس و شهر شیراز | سه شنبه 8 فروردین 96

20 خودروی گران قیمت 2017- قسمت دوم

بعد از 25 سال: نرخ تورم سال 1395 تک رقمی شد

اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیارد ریال به 300 واحد تولیدی راکد اردبیل

بیش از 4 میلیون مسافر نوروزی با ناوگان عمومی جاده ای جابه جا شدند

کشف 15 تن فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در خراسان رضوی

نرخ تورم تک رقمی شد؟

شاخص های استاندارد صادرات تدوین می شود

ثبات نسبی قیمت سکه

بازدید بیش از 24 هزار نفر از گنبد تاریخی سلطانیه

200 کیلوگرم ماهی غیربهداشتی در اراک کشف و ضبط شد

انجام بیش از 10 هزار پرواز داخلی و خارجی تا هفتم فروردین ماه

تکرار تجربه تورم یک رقمی پس از 26 سال نرخ تورم سال قبل 9 درصد شد

مراجعه حدود 2 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مشهد

آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه را خرید؛ احتمال حضور در ایران

رییس کمیته ترانزیت راه آهن :رکورد یک و نیم میلیون تنی ترانزیت در راه آهن

عکس/ چرخ دزدی در ایام عید!

کشف 15 تن فرآورده خام دامی غیرقابل مصرف در خراسان رضوی

آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی خاورمیانه را خرید؛ احتمال حضور در ایران

نرخ تورم تک رقمی شد؟

مدیرعامل ایران ایر: خرید هواپیمای دست دوم کذب است

سلفی دو خواننده مشهور در ویلای ساحلی+عکس

جزییات تازه از پرونده فرار مالیاتی در شهرستان ری

داعش سر یکی از قاضیان خود را برید

مجری طرح دانه های روغنی وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد تولید 400 هزارتن دانه روغنی در سال 95/ افزایش اشتغال با توسعه کشت دانه روغنی

استخدام مسئول توزیع در فروشگاه اینترنتی 5040 در مازندران

هشدار فائو درباره تداوم جنگ درخاورمیانه

استخدام مسئول توزیع در فروشگاه اینترنتی 5040 در گیلان

حضور مسافران نوروزی در ایرانشهر و استفاده از مجتمع های خدماتی رفاهی + فیلم

شکسته شدن رکورد جهان در دوچرخه سواری با تک چرخ

رکود بازار مسکن؛ دردی که درمان نشد

آغاز خرید تضمینی پیاز از کشاورزان هرمزگانی

تکذیب افزایش نرخ جرائم رانندگی در سال 96

تعداد اعضای فعال طرح اینسایدر ویندوز از مرز 10 میلیون نفر عبور کرد

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم

حذف دفترچه های درمانی تامین اجتماعی گامی برای خدمت بهتر به مردم