مطالب مرتبط:
جعفرپور در گفت وگو با فارس: توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
نگاه متفاوت فرانسه به برجام
برجام در هاله ای از ابهام
برجام در هاله ای از ابهام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 اسفند 1395 ساعت 10:412017-03-20اقتصادي

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام


اروپا با وجود آنکه برخی گروه ها دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را ناچیز می انگارند، به این امر نگاهی متفاوت دارد که عملکرد آن در سال 1395 نیز این نکته را نشان می دهد.

- بازار نیوز - در حالی که پاسخ به انتقادهای تند و تیز منتقدان به برجام، بخشی از توان دولت را صرف خود کرده است و تا اندازه ای آن را از تمرکز بر استفاده از این ظرفیت دور می سازد، فرانسه مانند سایر رقبای اروپایی بر استفاده از این فرصت پدید آمده متمرکز شده است.

انتقاد به برجام در حالی صورت می گیرد که کارشناسان بارها تاکید کرده اند کشور برای توسعه اقتصادی و رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی باید سرمایه خارجی جذب کند.

بهمن ماه گذشته نیز نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی کشور به ثبت سالیانه 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیازمند است که 50 میلیارد دلار آن باید با سرمایه گذاری شرکت های خارجی محقق شود.

سرمایه گذاری خارجی به عنوان یک ابزار تامین مالی طرح های توسعه اقتصادی، همواره مورد توجه و حمایت همه کشورهای جهان قرار داشته است.

پس از آنکه گزارش ها نشان داد بانک های بزرگ بین المللی همچنان از ترس تحریم های لغو نشده آمریکا از برقراری تعاملات بانکی با ایران می پرهیزند هراس ناشی از پابرجا ماندن تحریم های غیرهسته ای ایران شدت گرفت.

پس از لغو تحریم های هسته ای ایران در ژانویه 2016 (دی 1394)، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) اعلام کرد، موسسه های مالی غیرآمریکایی به شرطی می توانند با ایران معاملات دلاری داشته باشند که این معاملات به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد سیستم مالی آمریکا یا حساب آمریکایی ها نشود.

از این رو، بانک های بزرگ بین المللی که روابط بانکی درهم تنیده ای با آمریکا دارند، از ترس جریمه های سنگین نقض تحریم، همچنان از برقراری روابط بانکی با ایران می هراسند.

با این همه، کشورهای اروپایی حتی پیش از امضای برجام، اعزام هیات های تجاری خود به ایران را آغاز کردند.

** فرانسه پیشتاز بازگشت به ایرانفرانسه از کشورهای پیشتاز در این زمینه بود که منتظر لغو تحریم های هسته ای ایران نشد و با هدف عادی سازی روابط با ایران در سپتامبر 2015 (شهریور 1394) دفتر بیزینس فرانس* را در تهران گشود که آژانس دولتی فرانسه برای بین المللی کردن اقتصاد این کشور است.

سفیر فرانسه در بخش سرمایه گذاری های بین المللی درباره آینده روابط 2 کشور به خبرنگار ایرنا گفت: برجام راه بسته ای را نیمه باز کرده است اما همین راه نیمه باز نیز ظرفیت های زیادی دارد.

موریل پنیکاد ** که مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس نیز است، گفت: گرچه مسائل بانکی و بیمه ای نمی تواند به سبب پابرجا بودن تحریم های غیرهسته ای ایران، بویژه در آغاز راه به حالت عادی برگردد اما حل این مشکلات دور از دسترس نیست و فرانسه در این زمینه همه تلاش خود را می کند.

به گفته وی، از آغاز ژانویه 2017 (دی ماه 1395) همه معاملات فرانسه با ایران زیر پوشش بیمه ای شرکت های بیمه فرانسوی قرار گرفت.

مدیرعامل بیزینس فرانس اضافه کرد: ما همچنین تلاش می کنیم با فراهم آوردن بسترهای مناسب، بانک های بزرگ فرانسه را نیز به برقراری همکاری های بانکی با ایران تشویق کنیم اما روند کار پیچیده و زمانبر است.

این مقام تجاری فرانسه تاکید کرد بانک های متوسط منطقه ای که خارج از سیستم بانکی آمریکا قرار دارند، می توانند امکان نقل و انتقال پولی با ایران را فراهم کنند و از شرکت های کوچک و متوسطی که با ایران روابط اقتصادی دارند حمایت مالی داشته باشند.

پنیکاد اضافه کرد: اگرچه حجم نقل و انتقالات پولی بانک های منطقه ای در مقایسه با بانک های بزرگ بین المللی محدودتر است اما آنها نیز کانال های قابل اعتماد دارای استاندارد کاری بالا هستند.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی تصریح کرد: اکنون 40 بانک اروپایی با ایران تعامل بانکی دارند که 2 بانک فرانسوی جزو آنهایند.

این محدودیت سبب شده است فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپایی بر شرکت های کوچک و متوسط متمرکز شود و برای بیزینس فرانس سه ماموریت اصلی تعریف کند: همراهی شرکت های فرانسوی برای صادرات به ایران، همراهی و کمک تحقیقاتی به سرمایه گذاران فرانسوی که قصد سرمایه گذاری در ایران دارند و ارتقای تصویر اقتصادی فرانسه در ایران.

به گفته پنیکاد، بیزینس فرانس در یک سال گذشته 300 شرکت فرانسوی را برای ورود به بازار ایران همراهی و بیش از 2 هزار شرکت فرانسوی را به بازار ایران علاقه مند کرده است.

حجم سرمایه گذاری فرانسه در ایران و حجم تجارت دوجانبه ایران و فرانسه نیز در حال افزایش است.

مدیرعامل بیزینس فرانس، میزان سرمایه گذاری فرانسه در ایران در پایان سال 2015 را 340 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: این رقم اکنون افزایش پیدا کرده است اما رقم دقیق آن در اختیار نیست.

به گفته وی، هدف فرانسه در کوتاه مدت افزایش حجم سرمایه گذاری ها در ایران به سطح یک میلیارد و 400میلیون یورو است که رکورد سال 2002 بود.

پنیکاد همچنین ارزش مبادلات دوجانبه با ایران را در سال 2016 میلادی 2 میلیارد و 100 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به سال پیش از آن 235 درصد افزایش دارد.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری خارجی گفت: عملکرد بیزینس فرانس در ایران بر اساس 2 معیار، ارزیابی می شود؛ یکی شمار شرکت های فرانسوی در ایران و دیگری اینکه فرانسه چندمین شریک تجاری ایران است.

وی افزود: بر اساس هر 2 معیار این عملکرد تاکنون مثبت ارزیابی شده و می بینیم فرانسه اکنون سومین شریک تجاری ایران است و این جایگاه در آینده بهتر می شود؛ زیرا ظرفیت بسیار زیادی وجود دارد و بازار ایران یک بازار جذاب است.

پنیکاد این موفقیت بزرگ را نتیجه توجه به نیازهای بازار، نگاه برد-برد به تجارت و انعقاد قراردادهای بلندمدت دانست و اضافه کرد: فرانسه به دنبال حضور بلندمدت در ایران است و ما به شرکت های فرانسوی توصیه کرده ایم که فقط به فروش محصول بسنده نکنند، بلکه با سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه برای بلندمدت برنامه ریزی کنند.

سفیر فرانسه در امور سرمایه گذاری خارجی ادامه داد: فرانسه در 73 کشور جهان حضور دارد و نبود نام ایران در فهرست این کشورها خلاء بزرگی بود که خوشحالیم با امضای برجام این خلاء از بین رفت.

** فرانسه از سرمایه گذاران ایرانی استقبال می کند مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس گفت: فرانسه نیز از سرمایه گذاران ایرانی استقبال و آنان را برای ورود به بازار 65 میلیونی این کشور و دسترسی به بازار 500 میلیونی اروپا و آفریقا یاری می کند.

پنیکاد افزود: اکنون 20 هزار شرکت خارجی در فرانسه فعالیت می کنند که 20 شرکت ایرانی اند.

وی یک سوم صادرات فرانسه را محصول کار این شرکت ها دانست و ادامه داد: فرانسه یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و یک قطب اقتصادی مهم در اروپاست که بخوبی امکان دسترسی را به تمام بازارهای اروپایی و آفریقایی فراهم می کند.

یک ماه پیش سفارت فرانسه در تهران در حساب توییتری خود یادآوری کرد مبادلات بازرگانی ایران و فرانسه در سال 2016 میلادی 235 درصد افزایش یافت و نوشت: برجام میوه داده است.

توافق برجام بیست و سوم تیرماه 1394 میان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه به همراه آلمان) امضا و از شامگاه بیست و ششم دی ماه 1394 اجرایی شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذاری - ایران - بین المللی - فرانسه - آمریکا - کشور - سرمایه - توسعه اقتصادی - تحریم - اقتصاد - اقتصادی - روابط - بانک - هسته ای - لغو تحریم - مجلس شورای اسلامی - آمریکایی - بانکی - اروپا - کشورهای اروپایی - اروپایی - میلیارد - معاملات - کمیسیون صنایع - دلار - انتقاد - مالی - متفاوت - هسته - کشورهای جهان

آخرین اخبار سرویس:
قیمت نفت در معاملات امروز 43 سنت افزایش یافت

افتتاح نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در شوش

تزریق پول به فقرا مشکل جدی برای اقتصاد به وجود می آورد

افتتاح نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در شوش

بازار نفت نجات یافت

تزریق پول به فقرا مشکل آن ها حل نمی کند

خطرناک ترین ماده مخدر موجود چیست؟

آیا دولت روحانی کشور را از رکود اقتصادی خارج کرده است؟

نوبخت:تمام شاخص های اقتصادی در 4 سال گذشته مثبت بود

معرفی رسمی خودروی BMW سری 8 کانسپت+عکس

برنامه ریزی روسیه برای فروش بیش از 365 فروند بالگرد پیشرفته

افتتاح نمایندگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در شوش

رییس اتحادیه گوشت گوسفندی درد بازار اختلال به وجود آورد

اسپرتیج دیزلی به بازار آمد

آل اسحاق :جنگ امروز، جنگ بر سر تصاحب بازار کالا است

وعده های مَسکنی به فراموشی سپرده می شوند؟

عکس/ رونمایی از خودروشاسی بلند جدید رنو

افزایش قیمت نفت در روزهای آینده

شرط تازه ایران برای خرید گاز از ترکمنستان

ویژه برنامه های افطار و سحرماه رمضان

سقوط سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم + عکس

دولت روحانی 911 هزار میلیارد تومان درآمد ارزی داشته است +نمودار

تولید 600 هزار دستگاه خودرو در گروه سایپا

افت قیمت دلار در بازار آزاد

ارزانی طلا و سکه با کاهش تقاضا

بهره برداری بیش از 13 هزار کیلومتر راه هوایی جدید در کشور

نوسان طلای سیاه در کانال 50 دلار

واکنش وزیر نفت به تهدید هند

10 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به حمل ونقل عمومی پایتخت

خطرناک ترین ماده مخدر موجود چیست؟

قیمت آش و حلیم هم 10 درصد افزایش یافت + جدول قیمت

رشد 1030 هزار میلیارد تومانی نقدینگی در دولت روحانی کجا هزینه شد؟

مقایسه عملکرد تسلا مدل 3 در برابر مدل S؛ اولین اطلاعات فنی از ارزان ترین محصول تسلا

12 کاربرد متفاوت پودر بچه که تا به حال نمی دانستید

شروع دوباره سیتروئن در ایران پس از 39 سال

شرایط فروش ویژه محصولات سایپا برای هموطنان خوزستانی

نخستین محموله از محصولات گروه سایپا به گینه بارگیری و ارسال شد

فروش ویژه محصولات گروه سایپا به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

راه اندازی خطوط تولید کوییک سایپا به خوبی در حال انجام است

تحویل دناپلاس ایران خودرو از مردادماه

شرایط فروش متنوع محصولات ایران خودرو در خرداد

عرضه نخستین محصول کنسرسیوم ایران خودرو در دو سال و نیم آینده

مقایسه عملکرد تسلا مدل 3 در برابر مدل S؛ اولین اطلاعات فنی از ارزان ترین محصول تسلا

حجم تجارت کابل - دوشنبه در یک سال گذشته 2 برابر شده است

چین و چالش های نظامی گری

میزان نفقه زن چقدر است؟

12 کاربرد متفاوت پودر بچه که تا به حال نمی دانستید

قیمت آش و حلیم هم 10 درصد افزایش یافت + جدول قیمت

سقوط سرمایه گذاری خارجی در دولت یازدهم + عکس

دولت روحانی 911 هزار میلیارد تومان درآمد ارزی داشته است +نمودار

آیا دولت روحانی کشور را از رکود اقتصادی خارج کرده است؟

رشد 1030 هزار میلیارد تومانی نقدینگی در دولت روحانی کجا هزینه شد؟

تولید 600 هزار دستگاه خودرو در گروه سایپا

عرضه ی گلکسی اس 8 اکتیو با بدنه ی مقاوم تر

شروع دوباره سیتروئن در ایران پس از 39 سال

اسپوتنیک؛ بازار نفت نجات یافت

شرایط فروش ویژه محصولات سایپا برای هموطنان خوزستانی

نخستین محموله از محصولات گروه سایپا به گینه بارگیری و ارسال شد

فروش ویژه محصولات گروه سایپا به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

راه اندازی خطوط تولید کوییک سایپا به خوبی در حال انجام است

تحویل دناپلاس ایران خودرو از مردادماه

شرایط فروش متنوع محصولات ایران خودرو در خرداد

عرضه نخستین محصول کنسرسیوم ایران خودرو در دو سال و نیم آینده

ب ام و X4 و هوندا CR_V در یک قدمی شماره گذاری

بیش از 80 درصد تامین مالی کشور بر عهده بانک هاست/نظام بانکی دچار تنگنای اعتباری است

خارج کردن 26 مغروقه از اروند در دو سال گذشته

از واردات گندم های گلستان تا تولید 38درصدی کارخانه های آرد مازندران/مردم: کنترل بر کیفیت نان نظارت بیشتر می خواهد

اولین دستاورد بزرگ کاوشگر Juno ناسا: مشتری با آنچه تصور می شد بسیار تفاوت دارد

انتقال آب حوزه قزل اوزن به اردبیل نیازمند تخصیص 800 میلیارد تومان اعتبار است

شرط تازه ایران برای خرید گاز از ترکمنستان

نگرانی نداریم/ طلب مشتریان را 20 روزه می پردازیم

لزوم توجه به بازارهای خارجی برای توسعه صنایع غذایی داخلی

برای حرکت به سمت توسعه باید توازن در استان های کشور شکل بگیرد

نظام برنامه ریزی برش منطقه ای و استانی داشته باشد

دود طمع مالکان تنها به چشم مستاجران می رود/ جای خالی قانون در اجاره نشینی به چشم می خورد

سیف: کمک به تولید و اشتغال و جلوگیری از شناسایی سودهای موهوم

برای خرید ماساژور چقدر باید هزینه کرد + جدول قیمت

اعلام رسمی شتاب تسلا مدل 3/صفر تا صد:5/6 ثانیه؛350 کیلومتر رانندگی با هر بار شارژ

شهرداری و شهرخواری

روزهای بدون نوسان بازار در آستانه ماه رمضان

عدم ثبات نرخ ارز،مهمترین مانع جذب سرمایه گذاری در ایران

رونمایی از فیس لیفت خودروی کراس اوور رنو کپچر +تصاویر

کاسپینی ها کفن پوش شدند +عکس

بمب افکنی که خرانه آمریکا را منفجر می کند

تولید نفت ایران در سطح 3.8 میلیون بشکه در روز باقی ماند

از «شرط ایران برای خرید گاز از ترکمنستان» تا «واکنش بازار آسیا به توافق اوپک»

غول پیکرترین کشتی ها جهان +تصاویر

قیمت نفت در معاملات امروز 43 سنت افزایش یافت

بهای طلا 10.5 دلار بالا رفت

طی 5 سال آینده یک چهارم به ظرفیت تولید نفت ایران اضافه می شود/ افزایش تولید نفت به 5 میلیون بشکه در روز

تغییر شیوه خرید شرکت بازرگانی دولتی از «شورای خرید» به «مناقصه»

سرمایه 2 تریلیون دلاری ایرانیان خارج از کشور به ایران منتقل نمی شود/ 6 مانع مهم داخلی در برابر جذب سرمایه گذاری

جزییات صورت های مالی یک بانک بزرگ بورسی/ شناسایی 15 میلیارد تومان سود به بهای تخریب ساختار مالی

دستگاه درمانگر «زخم پای دیابتی و آرتروز» چگونه کار می کند؟

افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزی نیر

با 165 میلیون خانه نوساز در تهران بخرید/قیمت ملک در محله های پایتخت

معاون بندر خرمشهر:29 شناور مغروقه با قرارداد 625 میلیارد ریالی از آبراه اروند خارج می شود

15 میلیون تومان اعتبار به منظور بازسازی ساختمان تنیس روی میزبافق

انتقال آب حوزه قزل اوزن به اردبیل نیازمند تخصیص 800 میلیارد تومان اعتبار است

آخرین وضعیت قیمت و توزیع کالا در طرح ضیافت

مچ بندهای الکترونیکی زائران ایرانی حج تمتع به منزله کارت شناسایی آنهاست

مچ بندهای الکترونیکی زائران ایرانی حج تمتع به منزله کارت شناسایی آنهاست

معاون بندر خرمشهر:29 شناور مغروقه با قرارداد 625 میلیارد ریالی از آبراه اروند خارج می شود

زاکربرگ خطاب به فارغ التحصیلان هاروارد: دنیایی بسازید که در آن همه هدفمند باشند

دردسر استفاده از تابلو موسسه اعتباری توسعه توسط تعاونی های غیر مجاز

سالروز اولین چاه نفت در ایران/ چرا به مسجد سلیمان شهر اولین ها می گویند؟ + جزییات

مخترع پلاستیک حبابی که بود؟ +عکس

بمب افکنی که خزانه آمریکا را منفجر می کند

تابش: در اجلاس اوپک با تمدید کاهش تولید نفت برای مدت 9ماه موافقت شد

ماموریت بانک ها

دردسر استفاده از تابلو موسسه اعتباری توسعه توسط تعاونی های غیر مجاز

میوه های ممنوعه در بازار رنگ باختند

ساخت رُبات میوه چین در کره جنوبی

مچ بندهای الکترونیکی زائران ایرانی حج تمتع به منزله کارت شناسایی آنهاست

آغاز برداشت سیب از باغات خفر

امسال بیش از 60 هزار مهاجر از طریق دریای مدیترانه وارد اروپا شده اند

میوه های ممنوعه در بازار رنگ باختند

مشمولان سهام عدالت برای ثبت شماره شبا بخوانند

احداث ساختمان پایگاه فوریت های پزشکی زواره با کمک یک خَیر

ویژه برنامه های افطار و سحرماه رمضان

سرمایه گذاران طلای بیشتری بخرند

جدیدترین خودرو برقی بزودی به بازار می آید

وزیر نفت: کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید

آخرین پیش بینی ها درباره بازار سکه

رشد 260 درصدی پروانه استاندارد برای کارگاه های تولید بتن آماده در فارس

احداث ساختمان پایگاه فوریت های پزشکی زواره با کمک یک خَیر

در نشست معاونین استانداری گیلان و قزوین مطرح شد بندرانزلی سکوی صادرات استان های شمالی به روسیه/ گیلان و قزوین قطب اقتصاد کشور

تولید نخستین قطعه پلیمری صنعت پتروشیمی در شیراز

بهای طلا 10.5 دلار بالا رفت

تولید نیمه صنعتی واکسن نوعی بیماری مسری پرندگان در کشور

واردکنندگان خوردو، سرگردان در بخشنامه ها

کاسپین چند میلیارد به سپرده گذاران موسسه «فرشتگان» بدهکار است؟

بارش ها به حداقل رسید/دست آورد 222 میلیمتری زمین از بارندگی ها+جدول

تورم 2 رقمی در راه است؟

باد خنک 500 تومان گران تر حساب می شود/ گرمای طاقت فرسا و تجهیزاتی که دریغ می شود!

چند نکته درباره شماره شبا برای دریافت سود سهام عدالت

احتمال ادغام بانک های مجاز

جدیدترین خودرو برقی بزودی به بازار می آید

آمار تاخیر پروازها بالاخره افشا شد

بهای طلا 10.5 دلار بالا رفت

لوگوی مشترک ایران و آفریقای جنوبی برای برند حلال را ببنید

بمب افکنی که خرانه آمریکا را منفجر می کند

شعبات موسسه توسعه لرستان از شنبه باز می شوند سپرده سرمایه گذاران پرداخت می شود

گروگان گرفتن زن و شوهر جوان به خاطر طلب 800 میلیون تومانی

بمب افکنی که خرانه آمریکا را منفجر می کند

همایش بهرام گور در نی ریز

پورابراهیمی:معادل ارزش نفتی که می فروشیم واردات کالای قاچاق داریم

جدیدترین آمار تولید خودروهای دوگانه سوز

شرکت های روسی می توانند جایگزین هند در میدان فرزاد ب شوند

ادعای عجیب نوبخت/ تمام شاخص های اقتصادی در 4 سال گذشته مثبت بود

تابش: در اجلاس اوپک با تمدید کاهش تولید نفت برای مدت 9ماه موافقت شد

گروگان گرفتن زن و شوهر جوان به خاطر طلب 800 میلیون تومانی

معدن چناره، بزرگترین معدن سنگ آهک خوزستان

با 15 میلیون تومان برلیانس H320 بخرید+جزییات

چهره جدید رنو کپچر رونمایی شد+عکس

توصیه مدیر کل دامپزشکی هرمزگان /خرید از قصابی های مجاز و بهداشتی

زنگنه: کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید

گیمرها منتظر لپ تاپ های ارزان قیمت ACER Nitro 5 Gaming باشید!

رییس کل بانک مرکزی از ادغام بانک ها خبر داد

تمرکز سونی روی گوشی های میان رده

سرمایه 2 تریلیون دلاری ایرانیان خارج از کشور به ایران منتقل نمی شود/ 6 مانع مهم داخلی در برابر جذب سرمایه گذاری

رشد 143 درصدی گردشگران در دو ماهه اول سال 96

بهره برداری و آغاز ساخت دو طرح ورزشی در خنج

نرخ زولبیا و بامیه در قم هر کیلوگرم 11 هزار تومان اعلام شده است

زنگنه: کسی جرات ندارد به ما بگوید تولیدتان را کم کنید

افزایش قیمت نفت در روزهای آینده

ماه رمضان خرما نخورید/افزایش 10 برابری از نخلستان تا سفره!

سیف ماموریت بانک ها را برشمرد/ کمک به تولید و اشتغال و جلوگیری از شناسایی سودهای موهوم

استقبال از ماه مبارک رمضان

کدام را بخریم؟نیسان کیکس یا هیوندای کرتا+عکس

خارج کردن 26 مغروقه از اروند در دو سال گذشته

ماموریت بانک ها وصول مطالبات غیرجاری است

فروش نقدی و اقساطی ایران خودرو به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر

تعجب رونالدو از خبر فرار مالیاتی

توزیع مرغ منجمد داخلی و گوشت گوساله وارداتی به نرخ مصوب در خوزستان

توسعه اقتصادی با حمایت مردم از کالای ایرانی

بورس، در انتظار مواجهه با چالش های مهم اقتصادی

توزیع مرغ منجمد داخلی و گوشت گوساله وارداتی به نرخ مصوب در خوزستان

رشد 143 درصدی گردشگران در دو ماهه اول سال 96

علت پایین آمدن نرخ سکه

افزایش قیمت نفت در روزهای آینده

رنج برنج

توزیع مرغ منجمد داخلی و گوشت گوساله وارداتی به نرخ مصوب در خوزستان

دود طمع مالکان تنها در چشم مستاجران/ قانون اجاره نشینی باید به کمک مستاجران بشتابد

10 توصیه برای عادت شدن ورزش

80 درصد بیماران مبتلا به تیرویید زنان هستند

بدهی سپرده گذاران کاسپین به ترتیب میزان دارایی موجود پرداخت می شود

علت پایین آمدن نرخ سکه

11 میلیون نفر در انتظار «سبد کالا»

اخلال در بازار گوشت

وعده های مَسکنی به فراموشی سپرده می شوند؟

اجرای طرح ضیافت الهی در بقاع استان اصفهان

افتتاح مدرسه ی شطرنج همدان

استفاده غیرقانونی تعاونی های غیرمجاز از تابلوی موسسه اعتباری توسعه

توافق در اوپک

عزم جدی طلا برای صعود و حرکت معکوس نفت برای سقوط!

وزارت جهاد رییس اتحادیه گوشت را اخلال گر معرفی کرد

از سرگیری صادرت گاز ایران به ترکمنستان به شرطها و شروطها

سیف:احتمال ادغام بانک های مجاز در آینده ای نزدیک/سپرده گذاران نگران نباشند

مشکلی برای تامین آب مشهد در تابستان امسال وجود ندارد

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام