مطالب مرتبط:
جعفرپور در گفت وگو با فارس: توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
نگاه متفاوت فرانسه به برجام
برجام در هاله ای از ابهام
برجام در هاله ای از ابهام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 اسفند 1395 ساعت 10:412017-03-20اقتصادي

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام


اروپا با وجود آنکه برخی گروه ها دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را ناچیز می انگارند، به این امر نگاهی متفاوت دارد که عملکرد آن در سال 1395 نیز این نکته را نشان می دهد.

- بازار نیوز - در حالی که پاسخ به انتقادهای تند و تیز منتقدان به برجام، بخشی از توان دولت را صرف خود کرده است و تا اندازه ای آن را از تمرکز بر استفاده از این ظرفیت دور می سازد، فرانسه مانند سایر رقبای اروپایی بر استفاده از این فرصت پدید آمده متمرکز شده است.

انتقاد به برجام در حالی صورت می گیرد که کارشناسان بارها تاکید کرده اند کشور برای توسعه اقتصادی و رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی باید سرمایه خارجی جذب کند.

بهمن ماه گذشته نیز نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی کشور به ثبت سالیانه 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیازمند است که 50 میلیارد دلار آن باید با سرمایه گذاری شرکت های خارجی محقق شود.

سرمایه گذاری خارجی به عنوان یک ابزار تامین مالی طرح های توسعه اقتصادی، همواره مورد توجه و حمایت همه کشورهای جهان قرار داشته است.

پس از آنکه گزارش ها نشان داد بانک های بزرگ بین المللی همچنان از ترس تحریم های لغو نشده آمریکا از برقراری تعاملات بانکی با ایران می پرهیزند هراس ناشی از پابرجا ماندن تحریم های غیرهسته ای ایران شدت گرفت.

پس از لغو تحریم های هسته ای ایران در ژانویه 2016 (دی 1394)، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) اعلام کرد، موسسه های مالی غیرآمریکایی به شرطی می توانند با ایران معاملات دلاری داشته باشند که این معاملات به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد سیستم مالی آمریکا یا حساب آمریکایی ها نشود.

از این رو، بانک های بزرگ بین المللی که روابط بانکی درهم تنیده ای با آمریکا دارند، از ترس جریمه های سنگین نقض تحریم، همچنان از برقراری روابط بانکی با ایران می هراسند.

با این همه، کشورهای اروپایی حتی پیش از امضای برجام، اعزام هیات های تجاری خود به ایران را آغاز کردند.

** فرانسه پیشتاز بازگشت به ایرانفرانسه از کشورهای پیشتاز در این زمینه بود که منتظر لغو تحریم های هسته ای ایران نشد و با هدف عادی سازی روابط با ایران در سپتامبر 2015 (شهریور 1394) دفتر بیزینس فرانس* را در تهران گشود که آژانس دولتی فرانسه برای بین المللی کردن اقتصاد این کشور است.

سفیر فرانسه در بخش سرمایه گذاری های بین المللی درباره آینده روابط 2 کشور به خبرنگار ایرنا گفت: برجام راه بسته ای را نیمه باز کرده است اما همین راه نیمه باز نیز ظرفیت های زیادی دارد.

موریل پنیکاد ** که مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس نیز است، گفت: گرچه مسائل بانکی و بیمه ای نمی تواند به سبب پابرجا بودن تحریم های غیرهسته ای ایران، بویژه در آغاز راه به حالت عادی برگردد اما حل این مشکلات دور از دسترس نیست و فرانسه در این زمینه همه تلاش خود را می کند.

به گفته وی، از آغاز ژانویه 2017 (دی ماه 1395) همه معاملات فرانسه با ایران زیر پوشش بیمه ای شرکت های بیمه فرانسوی قرار گرفت.

مدیرعامل بیزینس فرانس اضافه کرد: ما همچنین تلاش می کنیم با فراهم آوردن بسترهای مناسب، بانک های بزرگ فرانسه را نیز به برقراری همکاری های بانکی با ایران تشویق کنیم اما روند کار پیچیده و زمانبر است.

این مقام تجاری فرانسه تاکید کرد بانک های متوسط منطقه ای که خارج از سیستم بانکی آمریکا قرار دارند، می توانند امکان نقل و انتقال پولی با ایران را فراهم کنند و از شرکت های کوچک و متوسطی که با ایران روابط اقتصادی دارند حمایت مالی داشته باشند.

پنیکاد اضافه کرد: اگرچه حجم نقل و انتقالات پولی بانک های منطقه ای در مقایسه با بانک های بزرگ بین المللی محدودتر است اما آنها نیز کانال های قابل اعتماد دارای استاندارد کاری بالا هستند.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی تصریح کرد: اکنون 40 بانک اروپایی با ایران تعامل بانکی دارند که 2 بانک فرانسوی جزو آنهایند.

این محدودیت سبب شده است فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپایی بر شرکت های کوچک و متوسط متمرکز شود و برای بیزینس فرانس سه ماموریت اصلی تعریف کند: همراهی شرکت های فرانسوی برای صادرات به ایران، همراهی و کمک تحقیقاتی به سرمایه گذاران فرانسوی که قصد سرمایه گذاری در ایران دارند و ارتقای تصویر اقتصادی فرانسه در ایران.

به گفته پنیکاد، بیزینس فرانس در یک سال گذشته 300 شرکت فرانسوی را برای ورود به بازار ایران همراهی و بیش از 2 هزار شرکت فرانسوی را به بازار ایران علاقه مند کرده است.

حجم سرمایه گذاری فرانسه در ایران و حجم تجارت دوجانبه ایران و فرانسه نیز در حال افزایش است.

مدیرعامل بیزینس فرانس، میزان سرمایه گذاری فرانسه در ایران در پایان سال 2015 را 340 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: این رقم اکنون افزایش پیدا کرده است اما رقم دقیق آن در اختیار نیست.

به گفته وی، هدف فرانسه در کوتاه مدت افزایش حجم سرمایه گذاری ها در ایران به سطح یک میلیارد و 400میلیون یورو است که رکورد سال 2002 بود.

پنیکاد همچنین ارزش مبادلات دوجانبه با ایران را در سال 2016 میلادی 2 میلیارد و 100 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به سال پیش از آن 235 درصد افزایش دارد.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری خارجی گفت: عملکرد بیزینس فرانس در ایران بر اساس 2 معیار، ارزیابی می شود؛ یکی شمار شرکت های فرانسوی در ایران و دیگری اینکه فرانسه چندمین شریک تجاری ایران است.

وی افزود: بر اساس هر 2 معیار این عملکرد تاکنون مثبت ارزیابی شده و می بینیم فرانسه اکنون سومین شریک تجاری ایران است و این جایگاه در آینده بهتر می شود؛ زیرا ظرفیت بسیار زیادی وجود دارد و بازار ایران یک بازار جذاب است.

پنیکاد این موفقیت بزرگ را نتیجه توجه به نیازهای بازار، نگاه برد-برد به تجارت و انعقاد قراردادهای بلندمدت دانست و اضافه کرد: فرانسه به دنبال حضور بلندمدت در ایران است و ما به شرکت های فرانسوی توصیه کرده ایم که فقط به فروش محصول بسنده نکنند، بلکه با سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه برای بلندمدت برنامه ریزی کنند.

سفیر فرانسه در امور سرمایه گذاری خارجی ادامه داد: فرانسه در 73 کشور جهان حضور دارد و نبود نام ایران در فهرست این کشورها خلاء بزرگی بود که خوشحالیم با امضای برجام این خلاء از بین رفت.

** فرانسه از سرمایه گذاران ایرانی استقبال می کند مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس گفت: فرانسه نیز از سرمایه گذاران ایرانی استقبال و آنان را برای ورود به بازار 65 میلیونی این کشور و دسترسی به بازار 500 میلیونی اروپا و آفریقا یاری می کند.

پنیکاد افزود: اکنون 20 هزار شرکت خارجی در فرانسه فعالیت می کنند که 20 شرکت ایرانی اند.

وی یک سوم صادرات فرانسه را محصول کار این شرکت ها دانست و ادامه داد: فرانسه یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و یک قطب اقتصادی مهم در اروپاست که بخوبی امکان دسترسی را به تمام بازارهای اروپایی و آفریقایی فراهم می کند.

یک ماه پیش سفارت فرانسه در تهران در حساب توییتری خود یادآوری کرد مبادلات بازرگانی ایران و فرانسه در سال 2016 میلادی 235 درصد افزایش یافت و نوشت: برجام میوه داده است.

توافق برجام بیست و سوم تیرماه 1394 میان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه به همراه آلمان) امضا و از شامگاه بیست و ششم دی ماه 1394 اجرایی شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذاری - ایران - بین المللی - فرانسه - آمریکا - کشور - سرمایه - توسعه اقتصادی - تحریم - اقتصاد - اقتصادی - روابط - بانک - هسته ای - لغو تحریم - مجلس شورای اسلامی - آمریکایی - بانکی - اروپا - کشورهای اروپایی - اروپایی - میلیارد - معاملات - کمیسیون صنایع - دلار - انتقاد - مالی - متفاوت - هسته - کشورهای جهان

آخرین اخبار سرویس:
استاندار:مسیرسخت صدور استعلام درخوزستان سرمایه گذاران را دلسرد می کند

70 درصد اراضی کشاورزی خراسان شمالی سند ندارد

عملکرد درخشان شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر

بازدید هیئت تجاری کره جنوبی از واحدهای تولیدی شهرک کاسپین

اعتبارات امسال تولید و اشتغال بروجرد هزار و 50 میلیارد تومان

6 راهکار برای مدیریت مصرف برق در فصل گرما

امحای 500 تن موادغذایی قاچاق تاریخ گذشته درگناوه

سامسونگ برنامه ای برای ساخت اسپیکر مبتنی بر بیکسبی ندارد

سوالات ازمون نظام مهندسی - معماری - جزییات اجرایی ساختمان (معماری - اجرا) - پایه 3 - خرداد ماه - 1393

آموزش به روستاییان ، برنامه بلند مدت فنی و حرفه ای گلستان است

2300تن گندم در قالب طرح قیمت تضمینی روی تابلو بورس کالا رفت

استاندار:مسیرسخت صدور استعلام درخوزستان سرمایه گذاران را دلسرد می کند

فولکس واگن از دیروز تا امروز

سوالات ازمون نظام مهندسی - معماری - جزییات اجرایی ساختمان (معماری - اجرا) - پایه 3 - مرداد ماه - 1394

آذرآب همچنان معترض

کاهش قیمت نفت چه تاثیری بر تعداد دکل های نفتی امریکا داشت؟

سنسور اثر انگشت آیفون 8 کجا قرار می گیرد؟ +عکس

اجرای44پروژه اقتصاد مقاومتی در کشور/ ایجاد بیش از 450هزار شغل حوزه صنعت ومعدن تاپایان امسال

شهرک تخصصی پتروشیمی در خوزستان ایجاد می شود/ احداث پنج کارخانه بزرگ شکر

نوبخت: کابینه دوازدهم فراجناحی است

70 درصد اراضی کشاورزی خراسان شمالی سند ندارد

جمع آوری 150 تن گوشت غیر قابل مصرف مرغ در خراسان رضوی

فارس گزارش می دهد شفاف سازی سازمان بورس برای آرایش صورت های مالی سایپا

14 درصد مددجویان بهزیستی را ناشنوایان تشکیل می دهند

صیادان دیر بوشهر خواستار افزایش قدرت موتور قایق های خودشدند

سیستم مالیاتی مناطق آزاد نیازمند تقویت بیشتر تصمیم حاکمیت بر شفافیت مالی است

کاهش قیمت نفت چه تاثیری بر تعداد دکل های نفتی امریکا داشت؟

اولین اطلاعات از سورنتو 2018؛ فیس لیفتی جزیی بر روی بزرگترین کراس اوور کیا در ایران

برگزاری مجمع عمومی سالیانه و تصویب صورتهای مالی بانک تجارت

رکود اقتصادی جمهوری آذربایجان طی سال جاری

قرار بود قیمت آب و برق آزاد شود

تخم مرغ گران شد

خسارت 291 میلیارد تومانی بلایای طبیعی بر کشت پاییزه آذربایجان شرقی

قیمت انواع محصولات ایران خودرو 31 تیر 96

قرارداد پروژه مشارکتی پارکینگ هفت طبقه خرمشهر امضا شد

سرعت بخشی به وام ازدواج از اول مرداد ماه

پیمانکاران راهسازی محور بجنورد-جنگل گلستان 740 میلیارد ریال مطالبه دارند

نقدی بر یک تصمیم یا شایعه

آزادی 108نفر از زندانیان جرایم غیرعمد زنجان

افزایش دو برابری ایستگاه های هواشناسی در برنامه ششم توسعه

ارزیابان یونسکو از استقبال سیرجانی ها برای ثبت گلیم شهرستان شگفت زده شده اند

اگر 40 میلیون تومان دارید می توانید این ماشین ها را بخرید! +تصاویر

جمع آوری 150 تن گوشت غیر قابل مصرف مرغ در خراسان رضوی

14 درصد مددجویان بهزیستی را ناشنوایان تشکیل می دهند

سوتی های سریال «شهرزاد»

سوالات ازمون نظام مهندسی - مهندسی عمران - محاسبات - پایه 3 - آذر ماه - 1390

جزییات استخدام 8 هزار نفری

آغاز طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از فردا

قرارداد پروژه مشارکتی پارکینگ هفت طبقه خرمشهر امضا شد

نوبخت: کابینه دوازدهم فراجناحی است

خام فروشی در صنایع معدنی حذف می شود

توزیع 420 هزار میلیارد ریال اعتبار از سوی بانک کشاورزی در سال جاری

گزارش تصویری؛ توسعه فناوری نانو در صنایع مختلف

5 سال زندان در انتظار طراح روس بدافزار بانکی

رشد اقتصادی عربستان نزدیک به صفر

معامله 2 هزار و 300 تن گندم خوراکی در بورس کالا

بورس؛ تمرین مردم سالاری در اقتصاد

سیستم مالیاتی مناطق آزاد نیازمند تقویت بیشتر / تصمیم حاکمیت بر شفافیت مالی است

احتمال قطعی آب در برخی مناطق کرج

سوالات ازمون نظام مهندسی - معماری - جزییات اجرایی ساختمان (معماری - اجرا) - پایه 3 - بهمن ماه - 1394

رژ لب های مرگبار در بازار

نوبخت: ما معتقد به تشکیل کابینه فراجناحی هستیم

گله چیت‎چیان از یارانه‎ها/قرار بود قیمت آب و برق آزاد شود

اطلاعیه وزارت اطلاعات در مورد حجم قاچاق

تنظیم و ابلاغ مصوبه کمیته فقهی سازمان بورس درباره سود قطعی اوراق مشارکت

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره برآورد حجم قاچاق

جریمه 113 میلیون ریالی وارد کننده کالای قاچاق

تولید صادرات محور محصولات کشاورزی مورد توجه قرار گیرد

پیمانکاران راهسازی محور بجنورد-جنگل گلستان 740 میلیارد ریال مطالبه دارند

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره برآورد حجم قاچاق کالا در کشور

وزیر نیرو: قرار بود قیمت آب و برق آزاد شود

«معاینه فنی خودروها» از فردا سختگیرانه تر می شود

روزنامه عصر آزادی: سرنوشت شاهرگ اقتصادی تبریز در گرو تصمیمات کارشناسی!؟

خسارت 291 میلیارد تومانی بلایای طبیعی بر کشت پاییزه آذربایجان شرقی

عاقبت استفاده از «پول پرقدرت» برای ساماندهی موسسات اعتباری

گاف های سریال «شهرزاد»

آخرین وضعیت عرضه اقلام اساسی/ عدس ارزان شد

ال جی برای آیفون باتری های L شکل می سازد

آخرین وضعیت سپرده گذاری در بانک ها

گزارشی از مجمع عمومی بانک تجارت

استقبال بی سابقه مردم از نمایشگاه خودرو شیراز و محصولات سایپا

پذیره نویسی اوراق مشارکت پتروشیمی گچساران با ضمانت فارس و پترول

افزایش ذخیره صندوق کار آفرینی امید

خام فروشی در صنایع معدنی حذف می شود

آب کارستی، مسکنی برای جبران کم آبی

امضای 33 تفاهم نامه نفتی داخلی و خارجی در پسابرجام

چرا جمعیت شاغلان در بهار 96 افزایش یافت؟

آغاز به کار شهر صنعتی انرژی عربستان در سال 2021

واگذاری 70 شرکت زیرمجموعه تامین اجتماعی به سرمایه گذاران

افتتاح موزه دستبافته های عشایری سیرجان

افتتاحیه «صد اثر صد هنرمند» 125 میلیون فروخت

نظری متفاوت از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نداریم

کشف میلیون ها تومان ارز قاچاق در 2 فرودگاه

امضای 33 تفاهمنامه نفتی داخلی و خارجی در پسابرجام

بندرچابهار مهمترین کریدور ترانزیتی به افغانستان و کشورهای آسیای میانه است

وزیر ارتباطات : حمایت از امضای دیجیتال بازار سرمایه

افتتاحیه «صد اثر صد هنرمند» 125 میلیون فروخت

نوبخت: کابینه دوازدهم فراجناحی است

ارائه خدمات به بیمه شدگان طرح سلامت صرفا در مراکز دولتی

«معاینه فنی خودروها» از فردا سختگیرانه تر می شود

زور ستاد تسهیل لرستان به بانک ها نرسید/ انتقاد استاندار از وتوی مصوبات توسط بانک ها

به کارگیری 8 هزار نیروی بومی در فاز 2 پالایشگاه آبادان

کارمزد کارگزاری ها کاهش نمی یابد/ پیشنهاد سازمان برای کاهش مالیات معاملات سهام

رژ لب های مرگبار در بازار

سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پشتیبانی اصولی دارد

برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه بانک شهر به زمان دیگر موکول شد

خسارت 291 میلیارد تومانی بلایای طبیعی بر کشت پاییزه آذربایجان شرقی

3500 هکتار از اراضی آبی بروجرد به سیستم های نوین آبیاری تجهیز شد

زمین پروژه پتروشیمی بویراحمد به زودی تعیین تکلیف می شود

نوبخت: معتقد به کابینه فراجناحی بوده و کابینه دوازدهم اینگونه است

امضای 33 تفاهمنامه نفتی داخلی و خارجی در پسابرجام

راه اندازی قطارهای برنامه ای از مسیر چین به کارخانه سایپای کاشان

تحویل 128 مسکن ویژه مددجویان خراسان شمالی

خرید تضمینی 106 هزار تن گندم و کلزا در مازندران

پرداخت مطالبات و اعتبارات طرح های عمرانی آغاز شده است

رشد چشمگیر درآمد مایکروسافت در رده خدمات ابری

نرخ دلار و قیمت سکه در بازار تهران کاهش یافت

شمار مبتلایان به وبا در یمن به 373هزار نفر رسید

مقایسه گوشی سونی اکسپریا x و گوشی گلکسی J7 pro

خط تولید خودرو سواری در سبزوار راه اندازی می شود

واحدهای تولیدی نباید در اولویت قطعی آب و برق قرار بگیرند

ارائه بیش از یک میلیون هزار نفر ساعت آموزش توسط اداره کل فنی و حرفه ای گلستان

افزایش حجم و ارزش معاملات آتی سکه

افزایش حجم و ارزش معاملات آتی سکه / افت 0.37 درصدی قیمت سررسید اردیبهشت 97

گله چیت‎چیان از یارانه‎ها/قرار بود قیمت آب و برق آزاد شود

اگر «ساعت پنج عصر» متعلق به مهران مدیری نبود، یک میلیارد می فروخت؟

طرح ویژه از فردا آغاز می شود؛ آماده باش بانکها برای پرداخت وام های ده میلیونی

وضعیت بهره تسهیلات در بخش تولیدی تاسف آور است

عرضه کنندگان کالای فاسد در گناوه به 61 میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شدند

گله چیت‎چیان از یارانه‎ها/قرار بود قیمت آب و برق آزاد شود

وقتی ترامپ زور می زند! +عکس

2 میلیارد ریال برای تاسیس صنایع تبدیلی زردآلو در ابرکوه اختصاص یافت

باید با سرمایه گذاری داخلی و خارجی و ارایه تسهیلات ایجاد اشتغال کرد

داد و ستد 110 میلیون ورقه بهادار در بازارهای فرابورس

گزارش بانک مرکزی از چالش‎های دولت برای افزایش رشد و کاهش تورم در سال 96

با 10 میلیون تومان چه خودروهایی می توان خرید؟ + جدول قیمت

اپلیکیشن زودفود رسما به اسنپ فود تغییر نام داد

درخواست رسمی برای گرانی دلار

33 تفاهمنامه نفتی بعد از برجام امضا شد

بریتانیایی ها مقروض تر از گذشته/ وام ازداوج بیشترین تقاضا را دارد

جدیدترین تصاویر از گلکسی سی 10 سامسونگ

280 میلیون قطعه بچه ماهی در دریای خزر رهاسازی می شود

آماده باش بانکها برای پرداخت وام های ده میلیونی

سهم خوزستان از توزیع مشوق های حمایتی اشتغالزایی 3.75 درصد کل اعتبار است

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره برآورد حجم قاچاق سالانه کالا در کشور

خرید یک اتومبیل وارداتی دست دوم چقدر آب می خورد؟

بهره برداری از طرح های عمرانی و خدماتی + فیلم

سامانه های جدید تسهیل گر تجارت رونمایی شد

قاچاق کالا تهدیدی برای اشتغال و زمینه ای برای اعتیاد است

بافت کفن متوفیان در کارخانه نساجی مازندران

افزونه الکسا، محصول جدید آمازون

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره برآورد حجم قاچاق سالانه کالا در کشور

درخواست رسمی برای گرانی دلار

2 میلیارد ریال برای تاسیس صنایع تبدیلی زردآلو در ابرکوه اختصاص یافت

33 تفاهمنامه نفتی بعد از برجام امضا شد

آمادگی قزاقستان برای سرمایه گذاری 55 میلیون دلاری در خراسان جنوبی

سیاست های نامناسب ارزی ظرفیت بالقوه صنعت را کاهش داد

مدیر جهاد کشاورزی بردسکن: گیاه کینوا برای نخستین بار در بردسکن کشت شد

تفکر قدیمی در اقتصاد جوابگو نیست همه ایران باید «نصف جهان» شود

مدیرعامل شرکت غله منطقه 2 خبر داد واریز بیش از 480 میلیارد ریال به حساب گندم کاران مازندرانی

آغاز اجرای چهار پروژه آموزشی در گلستان توسط خیرین مدرسه ساز

افزایش حقوق پزشکان با اجرای طرح تحول سلامت

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره قاچاق

اقتصاد کشورهای شورای همکاری خلیج فارس آب رفت/بحرین در نقطه بحرانی

دولت دوازدهم، نحوه اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‎ها را هدفمند کند

نامه مدیران عامل بانک ها به معاون رییس جمهور برای حمایت مالی از یک طرح بزرگ ملی در گیلان

اختصاص بیش از 200 میلیارد ریال به ورزش جوانان

استعلام های سرمایه گذاری در خوزستان سازماندهی و فرآیندمحور می شوند

سه اپراتور مجازی در صف عرضه سیمکارت ایستاده اند

افزایش ساعت سرویس دهی خط 7 مترو

استخدام سرپرست حسابداری جهت شرکت معتبر بازرگانی

گزارش عملکرد صندوق تامین خسارت های بدنی

اجرای برنامه جامع صندوق خسارت های بدنی

کره 13 درصد گران شد/ 50 گرمی 1700 تومان

رکورد بی سابقه کاهش مصرف برق

بانک ملت پارسال 3983 میلیارد ریال سود خالص شناسایی کرد

ضرورت ساماندهی خدمات ساختمان در کشور

فروش لیزینگی خودروهای MG با اقساط بلند مدت

سامانه جدید تسهیل گر تجارت رونمایی شد

انتقاد از روند طولانی ترخیص کالا از محل آزمایشگاه در مبادی گمرکی کشور

کابینه دوازدهم فراجناحی است

باید با سرمایه گذاری داخلی و خارجی و ارایه تسهیلات ایجاد اشتغال کرد

آمادگی قزاقستان برای سرمایه گذاری 55 میلیون دلاری در خراسان جنوبی

درخواست رسمی برای گرانی دلار

بخشی از اراضی پایگاه هوایی بوشهر به شهرداری بوشهر ملحق شد

تقدیر معاون رییس جمهور از عملکرد بانک ملی

کاهش 23 درصدی پرونده های فرار از خدمت + مصاحبه

صدور بیش از 100 مجوز تولید در منطقه آزاد چابهار

سکه طرح جدید 1400 تومان ارزان شد

معامله32 میلیون سهم در بورس فارس + فیلم

اگر «ساعت پنج عصر» متعلق به مهران مدیری بود، یک میلیارد می فروخت؟

اختصاص اعتبار به کشتارگاه گچساران

نرخ تورم بخش خدمات در سال 95 اعلام شد

افزایش 600 درصدی سوء استفاده جنسی از آوارگان

تحول در اشتغال و صادرات با پروژه های پتروشیمی وفولاد

کارکرد تزیینی قرآن کریم در میان برخی از مردم

سوالات ازمون نظام مهندسی - نقشه برداری - پایه 3 - خرداد ماه - 1393

گرمای هوا تخم مرغ را گران کرد

سازمان حمایت اظهارات معاون وزیر روحانی را خلاف واقع خواند

نظری متفاوت از ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نداریم

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام