مطالب مرتبط:
جعفرپور در گفت وگو با فارس: توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
نگاه متفاوت فرانسه به برجام
برجام در هاله ای از ابهام
برجام در هاله ای از ابهام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 اسفند 1395 ساعت 10:412017-03-20اقتصادي

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام


اروپا با وجود آنکه برخی گروه ها دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را ناچیز می انگارند، به این امر نگاهی متفاوت دارد که عملکرد آن در سال 1395 نیز این نکته را نشان می دهد.

- بازار نیوز - در حالی که پاسخ به انتقادهای تند و تیز منتقدان به برجام، بخشی از توان دولت را صرف خود کرده است و تا اندازه ای آن را از تمرکز بر استفاده از این ظرفیت دور می سازد، فرانسه مانند سایر رقبای اروپایی بر استفاده از این فرصت پدید آمده متمرکز شده است.

انتقاد به برجام در حالی صورت می گیرد که کارشناسان بارها تاکید کرده اند کشور برای توسعه اقتصادی و رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی باید سرمایه خارجی جذب کند.

بهمن ماه گذشته نیز نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی کشور به ثبت سالیانه 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیازمند است که 50 میلیارد دلار آن باید با سرمایه گذاری شرکت های خارجی محقق شود.

سرمایه گذاری خارجی به عنوان یک ابزار تامین مالی طرح های توسعه اقتصادی، همواره مورد توجه و حمایت همه کشورهای جهان قرار داشته است.

پس از آنکه گزارش ها نشان داد بانک های بزرگ بین المللی همچنان از ترس تحریم های لغو نشده آمریکا از برقراری تعاملات بانکی با ایران می پرهیزند هراس ناشی از پابرجا ماندن تحریم های غیرهسته ای ایران شدت گرفت.

پس از لغو تحریم های هسته ای ایران در ژانویه 2016 (دی 1394)، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) اعلام کرد، موسسه های مالی غیرآمریکایی به شرطی می توانند با ایران معاملات دلاری داشته باشند که این معاملات به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد سیستم مالی آمریکا یا حساب آمریکایی ها نشود.

از این رو، بانک های بزرگ بین المللی که روابط بانکی درهم تنیده ای با آمریکا دارند، از ترس جریمه های سنگین نقض تحریم، همچنان از برقراری روابط بانکی با ایران می هراسند.

با این همه، کشورهای اروپایی حتی پیش از امضای برجام، اعزام هیات های تجاری خود به ایران را آغاز کردند.

** فرانسه پیشتاز بازگشت به ایرانفرانسه از کشورهای پیشتاز در این زمینه بود که منتظر لغو تحریم های هسته ای ایران نشد و با هدف عادی سازی روابط با ایران در سپتامبر 2015 (شهریور 1394) دفتر بیزینس فرانس* را در تهران گشود که آژانس دولتی فرانسه برای بین المللی کردن اقتصاد این کشور است.

سفیر فرانسه در بخش سرمایه گذاری های بین المللی درباره آینده روابط 2 کشور به خبرنگار ایرنا گفت: برجام راه بسته ای را نیمه باز کرده است اما همین راه نیمه باز نیز ظرفیت های زیادی دارد.

موریل پنیکاد ** که مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس نیز است، گفت: گرچه مسائل بانکی و بیمه ای نمی تواند به سبب پابرجا بودن تحریم های غیرهسته ای ایران، بویژه در آغاز راه به حالت عادی برگردد اما حل این مشکلات دور از دسترس نیست و فرانسه در این زمینه همه تلاش خود را می کند.

به گفته وی، از آغاز ژانویه 2017 (دی ماه 1395) همه معاملات فرانسه با ایران زیر پوشش بیمه ای شرکت های بیمه فرانسوی قرار گرفت.

مدیرعامل بیزینس فرانس اضافه کرد: ما همچنین تلاش می کنیم با فراهم آوردن بسترهای مناسب، بانک های بزرگ فرانسه را نیز به برقراری همکاری های بانکی با ایران تشویق کنیم اما روند کار پیچیده و زمانبر است.

این مقام تجاری فرانسه تاکید کرد بانک های متوسط منطقه ای که خارج از سیستم بانکی آمریکا قرار دارند، می توانند امکان نقل و انتقال پولی با ایران را فراهم کنند و از شرکت های کوچک و متوسطی که با ایران روابط اقتصادی دارند حمایت مالی داشته باشند.

پنیکاد اضافه کرد: اگرچه حجم نقل و انتقالات پولی بانک های منطقه ای در مقایسه با بانک های بزرگ بین المللی محدودتر است اما آنها نیز کانال های قابل اعتماد دارای استاندارد کاری بالا هستند.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی تصریح کرد: اکنون 40 بانک اروپایی با ایران تعامل بانکی دارند که 2 بانک فرانسوی جزو آنهایند.

این محدودیت سبب شده است فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپایی بر شرکت های کوچک و متوسط متمرکز شود و برای بیزینس فرانس سه ماموریت اصلی تعریف کند: همراهی شرکت های فرانسوی برای صادرات به ایران، همراهی و کمک تحقیقاتی به سرمایه گذاران فرانسوی که قصد سرمایه گذاری در ایران دارند و ارتقای تصویر اقتصادی فرانسه در ایران.

به گفته پنیکاد، بیزینس فرانس در یک سال گذشته 300 شرکت فرانسوی را برای ورود به بازار ایران همراهی و بیش از 2 هزار شرکت فرانسوی را به بازار ایران علاقه مند کرده است.

حجم سرمایه گذاری فرانسه در ایران و حجم تجارت دوجانبه ایران و فرانسه نیز در حال افزایش است.

مدیرعامل بیزینس فرانس، میزان سرمایه گذاری فرانسه در ایران در پایان سال 2015 را 340 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: این رقم اکنون افزایش پیدا کرده است اما رقم دقیق آن در اختیار نیست.

به گفته وی، هدف فرانسه در کوتاه مدت افزایش حجم سرمایه گذاری ها در ایران به سطح یک میلیارد و 400میلیون یورو است که رکورد سال 2002 بود.

پنیکاد همچنین ارزش مبادلات دوجانبه با ایران را در سال 2016 میلادی 2 میلیارد و 100 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به سال پیش از آن 235 درصد افزایش دارد.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری خارجی گفت: عملکرد بیزینس فرانس در ایران بر اساس 2 معیار، ارزیابی می شود؛ یکی شمار شرکت های فرانسوی در ایران و دیگری اینکه فرانسه چندمین شریک تجاری ایران است.

وی افزود: بر اساس هر 2 معیار این عملکرد تاکنون مثبت ارزیابی شده و می بینیم فرانسه اکنون سومین شریک تجاری ایران است و این جایگاه در آینده بهتر می شود؛ زیرا ظرفیت بسیار زیادی وجود دارد و بازار ایران یک بازار جذاب است.

پنیکاد این موفقیت بزرگ را نتیجه توجه به نیازهای بازار، نگاه برد-برد به تجارت و انعقاد قراردادهای بلندمدت دانست و اضافه کرد: فرانسه به دنبال حضور بلندمدت در ایران است و ما به شرکت های فرانسوی توصیه کرده ایم که فقط به فروش محصول بسنده نکنند، بلکه با سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه برای بلندمدت برنامه ریزی کنند.

سفیر فرانسه در امور سرمایه گذاری خارجی ادامه داد: فرانسه در 73 کشور جهان حضور دارد و نبود نام ایران در فهرست این کشورها خلاء بزرگی بود که خوشحالیم با امضای برجام این خلاء از بین رفت.

** فرانسه از سرمایه گذاران ایرانی استقبال می کند مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس گفت: فرانسه نیز از سرمایه گذاران ایرانی استقبال و آنان را برای ورود به بازار 65 میلیونی این کشور و دسترسی به بازار 500 میلیونی اروپا و آفریقا یاری می کند.

پنیکاد افزود: اکنون 20 هزار شرکت خارجی در فرانسه فعالیت می کنند که 20 شرکت ایرانی اند.

وی یک سوم صادرات فرانسه را محصول کار این شرکت ها دانست و ادامه داد: فرانسه یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و یک قطب اقتصادی مهم در اروپاست که بخوبی امکان دسترسی را به تمام بازارهای اروپایی و آفریقایی فراهم می کند.

یک ماه پیش سفارت فرانسه در تهران در حساب توییتری خود یادآوری کرد مبادلات بازرگانی ایران و فرانسه در سال 2016 میلادی 235 درصد افزایش یافت و نوشت: برجام میوه داده است.

توافق برجام بیست و سوم تیرماه 1394 میان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه به همراه آلمان) امضا و از شامگاه بیست و ششم دی ماه 1394 اجرایی شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذاری - ایران - بین المللی - فرانسه - آمریکا - کشور - سرمایه - توسعه اقتصادی - تحریم - اقتصاد - اقتصادی - روابط - بانک - هسته ای - لغو تحریم - مجلس شورای اسلامی - آمریکایی - بانکی - اروپا - کشورهای اروپایی - اروپایی - میلیارد - معاملات - کمیسیون صنایع - دلار - انتقاد - مالی - متفاوت - هسته - کشورهای جهان

آخرین اخبار سرویس:
موفقیت محققان کشور در ساخت دستگاه چندقلوزا در 3 حیوان اهلی

آینده بازار سرمایه به کدام سمت و سو می رود؟

پیام جالب روی پاکت های خرید پلاستیکی + عکس

"قراردادهای سفید امضا"؛ روسیاهی دولت برای کارگران

مهمان نوازی ایرانیان چه درآمدی را به دنبال داشته است؟+نمودار

آوار واردات و بخشنامه های بی ثمر، تولید را به کام رکود برد

معمای تصویری | رمزگشایی حاصلضرب (4)

تست هوش | معمای نوروزی

تست هوش | بیشترین سکّه ممکن

تست هوش | چند مربع قابل شمارش است؟

آیا مدت خدمت سربازی در سوابق بیمه ایدر سوابق بیمه ای محسوب می شود؟

معمای پیچیده راه آهن اردبیل /شنیدن سوت قطار آرزوی مردم شده است

معافیت مالیاتی حقوق کمتر از دو میلیون تومان

رشد چشمگیر خرید طلا توسط بانک مرکزی روسیه چه دلیلی دارد؟ روسیه بزرگترین خریدار طلای جهان شد

حساسیت های ویژه برای حفظ اصالت نقاشی های سردر بازار قیصریه اصفهان/ تخریب صورت نگرفته است

ضربه بحران اقتصادی ونزوئلا به آمریکا

ایمان باستانی فر، علی اصغر هادوی نیا پدیده ناسازگاری زمانی و راهکارهای پیشنهادی اقتصاد اسلامی

سرمایه گذاری HTC در ماهواره واقعیت مجازی

صعود 87 واحدی شاخص بورس

عناوین روزنامه های اقتصادی 4 اردیبهشت 96/ مدرن سازی راکتور اراک +تصاویر

افزایش 25 درصدی قیمت گوشت قرمز در اصفهان/ واردات گوشت "پاکستانی" برای تنظیم بازار

استان های پربارش و کم بارش طی هفت ماه اخیر

نمودار "وضعیت قرمز"

وقتی سرویس "55110" بلای جان تاکسی داران کاشانی می شود

مدیریت کالاهای وارداتی (3) بهترین ابزار برای مدیریت واردات تعرفه گذاری است

اجرای قوانین بالا دستی مشکل اقتصاد را حل می کند

خانه مان را چگونه برای فروش لوکس و خریدار پسند کنیم؟

معلولان در نوبت افزایش مبلغ یارانه

اصلاح ساختار اقتصادی کشور مهمترین اولویت دولت آینده باشد

عکس/ شکرگزاری مسی بعد از گلزنی به رئال مادرید

وقتی هیچ گره ای از معضل طلاق باز نمی شود/وعده دولت کار دست زوج های جوان داد

رونمایی از خودروی پرنده یک میلیون دلاری

اصلاح ساختار اقتصادی کشور مهمترین اولویت دولت آینده باشد

مظنه رهن خانه نقلی در تهران

جریمه 13 میلیاردی تومانی برای یک پرونده قاچاق در کرج

تصاویر/ پایان فصل صید ماهی در میانکاله

رونق 2100 میلیارد تومانی بازار سکه در بورس کالا

ازدواج با یک نان آور خانواده

اصلاح ساختار اقتصادی کشور مهمترین اولویت دولت آینده باشد

نفع مستاجران از رکود مسکن

پرستارش هستید یا عاشقش؟!

اولین آزمایش موفق خودرویی که پرواز کرد

ترکمانچای تحریم

عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت روستای «شاهرخت» شهرستان زیرکوه آغاز شد

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر مرمت و بازسازی پل های آسیب دیده محمدیار

تویوتا سردمدار خودروسازان در فروش خودرو

زمینه همکاری دربخش پتروشیمی و کشاورزی بین دانمارک و مرکزی مهیا است

ابر خودرویی با ظرفیت 2 انسان و 2 ماهی!

آدیداس و معرفی کفش هایی دیگر با بهره گیری از زباله های اقیانوسی بازیافت شده

سفر سفیر دانمارک به اراک

عکس/ تقابل جالب کاپیتان های رئال و بارسلونا

آخرین وضعیت مصدومیت دو بازیکن تراکتور سازی

آدیداس و معرفی کفش هایی دیگر با بهره گیری از زباله های اقیانوسی بازیافت شده

عکس/ پرچم بزرگ رئالی ها در برنابئو

بررسی ام جی ZS؛ دورگه با استعداد چینی-انگلیسی

روبیو: برجام معاهده نیست فقط یک توافق با دولت اوباما بود

700هزارمیلیارد تومان بدهی به رییس جمهور بعدی می رسد

نایب رییس کمیسیون انرژی در گفت وگو با فارس: همه دستگاه های نظارتی موافق حفظ کارت سوخت هستند

قیمت گوجه فرنگی از 7000 تومان رد شد!

دوربین فوق حرفه ای تازه سونی

تاکید استاندار آذربایجان غربی بر مرمت و بازسازی پل های آسیب دیده محمدیار

بررسی معضلات ساکن بعدی پاستور 8 خوان دولت دوازدهم

اعتماد: موج بازگشت تورم در راه است

فرصت یکماه شهرداری و آبفا هرمزگان برای استفاده از پساب فاضلاب در آبیاری فضای سبز

نیازمند مدیریت بهینه مصرف آب در بخش کشاورزی هستیم

بچه بنزها در نمایشگاه +تصاویر

فورد ترانزیت 2017 مورد بهینه سازی قرار می گیرد

معلولان در نوبت افزایش مبلغ یارانه

عکس/ دهکده ای زیبا در سوییس

فولادی ها 15 درصد جریمه شدند

اصغر ابوالحسنی هستیانی، رفیع حسنی مقدم بهینه سازی رفتار مصرف کننده مسلمان با استفاده از قید پورتفوی

حیدر پور: مردم برنج خارجی نمی خرند، قیمت برنج ایرانی افزایش یافته است

اعطای وام ازدواج چه ارتباطی با نزدیک شدن به زمان انتخابات دارد؟/ پشت پرده قیمت ارزان برخی پیتزاها چیست؟/ ماجرای رد صلاحیت ها از زبان کدخدایی!ّ

معلولان در نوبت افزایش مبلغ یارانه

ارائه خدمات سرویس ادواری در تعمیرگاه های مرکزی سایپا در روزهای جمعه

سهم سایپا از صادرات خودرو کشور افزایش یافت

افزایش 38 درصدی تولیدات سایپاپرس در سال 1395

شرکت خدمات فنی رنا پتانسیل و انگیزه افزایش سهم بازار ولوو تراکس در ایران را داراست

اروند برای تجارت ما هم یک مسیر استراتژیک است

ولووFH همچنان با کیفیت ترین کامیون کشور

بنابر اعلام شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران:

استراتژی اصلی سایپا تنوع محصول است

8 چالش پیش روی دولت آینده

سراتو سایپا 4 ستاره شد

ثبت رکورد جدید در کسب رضایت از مشتریان شرکت سایپا

رشد 18 درصدی تولید محصولات زامیاد در سال 95

عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت روستای «شاهرخت» شهرستان زیرکوه آغاز شد

برگه صورتحساب سهام عدالت فاقد هرگونه ارزش معاملاتی است

استخدام منشی خانم مسلط به زبان انگلیسی،کامپیوتر درمرکزی

استخدام حسابدار،منشی دفتر دریک شرکت معتبر

استخدام کارشناس اداری خانم در شرکت رای نگین پرتیکان

«برنج» محصولی استراتژیک و نیازمند حمایت مسؤولان/ مازندرانی ها با رنج برنج را نگه می دارند

پرداخت مطالبات مالی شهروندان خوزستانی

گرانی به جوجه یک روزه رسید!

چرا تحویل بویینگ ترکیش به ایران ایر منتفی شد؟/پرورش: مشکل مالی درکار نیست

چالش چهارضلعی خودروسازان خارجی در ایران

افزایش سهم وارد کنندگان در بازار خودرو

بهره برداری از 6 مجتمع بین راهی در خوزستان

استاندار: 22 هزار شغل جدید در قزوین ایجاد شده است

یکهزار خانه در یزد تا پایان سال دارای نیروگاه خورشیدی می شود

خدمات فنی مهندسی بازوی قدرتمند صادرات

تاوان مصرف بالا را مناطق محروم پس می دهند

نخستین دستگاهی که در شرکت اپل ساخته شد حراج می شود

سی نفر هستند که در اغلب فسادهای اقتصادی حضور دارند!/ بخش زیادی از پول ها را به خارج منتقل کرده اند/چندین تن از افراد سرشناس حامی آنان بوده اند!/ اکنون دیگر پولی وجود ندارد که بازگردانده شود

محصولات ایران خودرو وارد کردستان عراق می شود

ارائه ضمانت نامه به اشکال مختلف برای کارگزاران

با پرهزینه ترین بازی های ویدیویی تاریخ آشنا شوید

نگاهی به 20 کنفرانس بین المللی سنگاپور در بهار 96

50 ساعت بوسه بر کیا اپتیما برای گرفتن جایزه!

شماره 459 هفته نامه ایران خودرو منتشر شد

گزارش تصویری از انتخابات ریاست جمهوری 2017 فرانسه

برپایی پایگاه سلامت توسط بیمارستان بانک ملی ایران

- اعلام نحوه دریافت سود سهام عدالت در بانک ایران زمین

ثبت رشد تولید 12.7 درصدی برای ایران

افتتاح نمایشی و سوالات بی پاسخ*

امکان دریافت شماره شبا از بانک دی جهت ثبت در سامانه سهام عدالت

تعدیل مدرک تحصیلی کارکنان وزارت نفت متوقف شد

خطر تب مالت در کمین است/عبور عشایر از داخل شهر سلامتی شهروندان را تهدید می کند

ارزش یورو در صورت پیروزی افراطی ها بشدت سقوط می کند

سمند به سبد تولیدات ایران خودرو در اسکندریه اضافه شد

بررسی پیکاپ ایران خودرو دیزل در استرالیا! + فیلم

سکه به دلار بی اعتنایی کرد / بهای طلا از نفس نخواهد افتاد

-الزامات پذیرش ریسک معاملات سهام و حق تقدم خرید

رکورد ایران در مصرف لوازم آرایش /اینفوگرافیک

نمایندگان 35 بانک، شرکت و موسسه مالی اروپایی به تهران می آیند

سرمایه گذاری هنگفت چین روی شرکت های نوپا در آمریکا

بازار مسکن همچنان در خواب زمستانی!

10 سال خون دل خوردن برای خانه دار شدن/ بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر توحید بروجرد

رقابت مک لارن 650S و لامبورگینی اونتادور: کدام یک سریع تر است؟[تماشا کنید]

اپ تایم: نقد و بررسی اپلیکیشن ایمالز (Emalls)

توافق کاهش تولید جهانی نفت تمدید می شود

هماهنگی برنامه های دانشگاهی با توسعه اقتصادی راه حل معضل بیکاری است

دیدار فرماندهان نیروی انتظامی و پلیس راهور تهران بزرگ از ایران خودرو دیزل

توافقنامه اصولی توسعه فناوری پلی پروپیلن با شرکت نورنر نروژ امضا شد

پیش بینی جدید برای افزایش بهای خودرو

-اوراق تسهیلات مسکن فرابورس از 502 تا 713 هزار ریال معامله شد

ساخت دوچرخه ای عجیب با تنه بادی+ عکس

آخرین وضعیت موسسه مالی «کاسپین»

تنوع و ارتقا بخشی به محصولات صندوق ضمانت صادرات

افتتاح طرح های پتروشیمی تخت جمشید، MEG پتروشیمی مروارید و واحد پلی استایرن گروه صنعتی انتخاب

مقصر اصلی پرونده کاسپین /نقش بانک مرکزی چه بود؟!

فیلم:پشت پرده قیمت ارزان برخی پیتزاها چیست؟

سوخت هیدروژنی و تولید آب در خودروهای آینده

انتشار تصاویر لو رفته Honor 9

لکسوس فاصله خود با آلمانی ها را کم می کند

بررسی بازار شاسی بلند های 100 الی 130 میلیونی غیر چینی؛ مقایسه قیمت و مشخصات رنو کپچر و نیسان جوک با سانگ یانگ تیوولی و پژو 2008

آمادگی لینده برای سرمایه گذاری مستقیم در پتروشیمی ایران

نخستین شماره سال 96 نشریه ایران خودرو روی گیشه ها رفت

مراکز داده کمتر با کارآیی بیشتر

کارکنان این هتل در ژاپن ربات هستند

کاهش تولید در اکثر بازارهای پایه

آغاز فروش لیفان 820 ویژه اردیبهشت ماه 96

10 اقدام اولیه ای که باید با گلکسی اس 8 خود انجام دهید

تصادف خودروی لوکس با موتور سوار بخت برگشته+ فیلم

درآمد 15 میلیارد دلاری با فروش خالص 28 میلیون تن محصولات پتروشیمی

مدل مفهومی شورلت FNR-X در نمایشگاه خودروی شانگهای معرفی شد.

برای نظافت خودرو چقدر باید هزینه کرد؟+ جدول قیمت

-معافیت مالیاتی حقوق ابلاغ شد/ نحوه محاسبه مالیات حقوق بالای 2 میلیون

پژو 2008 با قیمتی زیر صدمیلیون تومان

شرایط ویژه فروش برای وانت آریسان ایران خودرو

عکس/ تولید داخلی زیر آوار واردات

آغاز اعزام حجاج ایرانی از مرداد ماه

با سامانه استعلام گمرک از قاچاق نبودن موبایل خود مطمئن شوید

چند روش برای بهبود بازاریابی ایمیلی با استفاده از هوش مصنوعی

روحانی: در پی تصاحب بازار نفت در جهان هستیم

اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت تحقق یافته است

تست تصادف تویوتا C-HR را ببینید + فیلم

عربستان عنوان بزرگترین تولید کننده نفت جهان را از روسیه گرفت

تغییر جهت در کالاهای وارداتی

خوشمزه روز: کوفته قلقلی به شکل کاپ کیک [تماشا کنید]

هزینه ی ساخت گلکسی اس 8 سامسونگ بیش از رقبا بوده است

تدوین و تبیین چشم انداز موسسه ثامن در بازار رقابت بانکی

گزیده اخبار روزانه پایگاه خبری «عصر خودرو» (3 اردیبهشت 96)

فروش ویژه اردیبهشت ماه هیوندای i10 + جدول

فروش سوزوکی گرندویتارا اتومات با دو طرح ویژه

خیز صربستان و اسلوونی برای جذب گردشگران ایرانی

بانک مرکزی سند پُرخرج ترین دولت را رو کرد

-نوسان اندک قیمت انواع سکه/ دلار 3753 تومان شد

تصویب تعرفه خدمات پرونده الکترونیکی سلامت

تصاویر/ تنوع گونه های نادر پرندگان در باغ پرندگان شهر مرزی آستارا

بسته جامع چالش‎های سرمایه انسانی نفت تدوین شد

روش تولید طلای ارزان در روسیه

پیش فروش 207 آی با 15 میلیون پیش پرداخت

10 خودرو برتر تاریخ بازار خودرو انگلستان

فرماندهی اقتصاد جهان این بار از مسیر آسیا

رشد 50 درصدی پرتفوی و کاهش 10 درصدی نسبت خسارت در بیمه دانا

تولید خودروهای سنگین افزایش یافت

اولین خودروی الکتریکی ولوو در چین تولید و عرضه خواهد شد.

جدیدترین قیمت میوه اعلام شد؛ پرتقال قاچاق کیلویی 8 هزار تومان!

عملکرد بیمه دانا در سال 95؛ رشد 50 درصدی پرتفوی و کاهش 10 درصدی نسبت خسارت

افزایش 3,4 درصدی مصرف سی ان جی در منطقه همدان

کدام تغییر؟ از آنها که گرفتار دارو و درمان بودند بپرسیم

اتومکانیکای دوبی 2017 در آستانه تکمیل ظرفیت؛ آخرین فرصت علاقه مندان برای اجاره غرفه

آغاز به کارغرفه ایران خودرو در نمایشگاه بورس، بانک و بیمه

سایت زباله شهری کامیاران فنس کشی شد

کدام بانک ها تاکنون به سوییفت متصل شدند؟

اولین اطلاعات از VLC FORCE 1؛ شوالیه ای برخاسته از خاکستر دوج وایپر

مدیرعامل بانک سرمایه عنوان کرد: -3 سال سخت برای بانک ها و بنگاه های اقتصادی کشور

ریزش آرای روحانی به کدام سمت می رود؟

آیا می دانید تاکنون به روشی اشتباه چیپس ها «پرینگلز» را می خورده اید؟

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام