مطالب مرتبط:
جعفرپور در گفت وگو با فارس: توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
توقع بهبود شرایط اقتصادی کشور پس از برجام برآورده نشد
نگاه متفاوت فرانسه به برجام
برجام در هاله ای از ابهام
برجام در هاله ای از ابهام
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 30 اسفند 1395 ساعت 09:412017-03-20اقتصادي

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام


اروپا با وجود آنکه برخی گروه ها دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را ناچیز می انگارند، به این امر نگاهی متفاوت دارد که عملکرد آن در سال 1395 نیز این نکته را نشان می دهد.

- بازار نیوز - در حالی که پاسخ به انتقادهای تند و تیز منتقدان به برجام، بخشی از توان دولت را صرف خود کرده است و تا اندازه ای آن را از تمرکز بر استفاده از این ظرفیت دور می سازد، فرانسه مانند سایر رقبای اروپایی بر استفاده از این فرصت پدید آمده متمرکز شده است.

انتقاد به برجام در حالی صورت می گیرد که کارشناسان بارها تاکید کرده اند کشور برای توسعه اقتصادی و رهایی از وابستگی به درآمدهای نفتی باید سرمایه خارجی جذب کند.

بهمن ماه گذشته نیز نایب رییس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: تحقق رشد اقتصادی هشت درصدی کشور به ثبت سالیانه 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیازمند است که 50 میلیارد دلار آن باید با سرمایه گذاری شرکت های خارجی محقق شود.

سرمایه گذاری خارجی به عنوان یک ابزار تامین مالی طرح های توسعه اقتصادی، همواره مورد توجه و حمایت همه کشورهای جهان قرار داشته است.

پس از آنکه گزارش ها نشان داد بانک های بزرگ بین المللی همچنان از ترس تحریم های لغو نشده آمریکا از برقراری تعاملات بانکی با ایران می پرهیزند هراس ناشی از پابرجا ماندن تحریم های غیرهسته ای ایران شدت گرفت.

پس از لغو تحریم های هسته ای ایران در ژانویه 2016 (دی 1394)، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (اوفک) اعلام کرد، موسسه های مالی غیرآمریکایی به شرطی می توانند با ایران معاملات دلاری داشته باشند که این معاملات به طور مستقیم و غیرمستقیم وارد سیستم مالی آمریکا یا حساب آمریکایی ها نشود.

از این رو، بانک های بزرگ بین المللی که روابط بانکی درهم تنیده ای با آمریکا دارند، از ترس جریمه های سنگین نقض تحریم، همچنان از برقراری روابط بانکی با ایران می هراسند.

با این همه، کشورهای اروپایی حتی پیش از امضای برجام، اعزام هیات های تجاری خود به ایران را آغاز کردند.

** فرانسه پیشتاز بازگشت به ایرانفرانسه از کشورهای پیشتاز در این زمینه بود که منتظر لغو تحریم های هسته ای ایران نشد و با هدف عادی سازی روابط با ایران در سپتامبر 2015 (شهریور 1394) دفتر بیزینس فرانس* را در تهران گشود که آژانس دولتی فرانسه برای بین المللی کردن اقتصاد این کشور است.

سفیر فرانسه در بخش سرمایه گذاری های بین المللی درباره آینده روابط 2 کشور به خبرنگار ایرنا گفت: برجام راه بسته ای را نیمه باز کرده است اما همین راه نیمه باز نیز ظرفیت های زیادی دارد.

موریل پنیکاد ** که مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس نیز است، گفت: گرچه مسائل بانکی و بیمه ای نمی تواند به سبب پابرجا بودن تحریم های غیرهسته ای ایران، بویژه در آغاز راه به حالت عادی برگردد اما حل این مشکلات دور از دسترس نیست و فرانسه در این زمینه همه تلاش خود را می کند.

به گفته وی، از آغاز ژانویه 2017 (دی ماه 1395) همه معاملات فرانسه با ایران زیر پوشش بیمه ای شرکت های بیمه فرانسوی قرار گرفت.

مدیرعامل بیزینس فرانس اضافه کرد: ما همچنین تلاش می کنیم با فراهم آوردن بسترهای مناسب، بانک های بزرگ فرانسه را نیز به برقراری همکاری های بانکی با ایران تشویق کنیم اما روند کار پیچیده و زمانبر است.

این مقام تجاری فرانسه تاکید کرد بانک های متوسط منطقه ای که خارج از سیستم بانکی آمریکا قرار دارند، می توانند امکان نقل و انتقال پولی با ایران را فراهم کنند و از شرکت های کوچک و متوسطی که با ایران روابط اقتصادی دارند حمایت مالی داشته باشند.

پنیکاد اضافه کرد: اگرچه حجم نقل و انتقالات پولی بانک های منطقه ای در مقایسه با بانک های بزرگ بین المللی محدودتر است اما آنها نیز کانال های قابل اعتماد دارای استاندارد کاری بالا هستند.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری های بین المللی تصریح کرد: اکنون 40 بانک اروپایی با ایران تعامل بانکی دارند که 2 بانک فرانسوی جزو آنهایند.

این محدودیت سبب شده است فرانسه نیز مانند سایر کشورهای اروپایی بر شرکت های کوچک و متوسط متمرکز شود و برای بیزینس فرانس سه ماموریت اصلی تعریف کند: همراهی شرکت های فرانسوی برای صادرات به ایران، همراهی و کمک تحقیقاتی به سرمایه گذاران فرانسوی که قصد سرمایه گذاری در ایران دارند و ارتقای تصویر اقتصادی فرانسه در ایران.

به گفته پنیکاد، بیزینس فرانس در یک سال گذشته 300 شرکت فرانسوی را برای ورود به بازار ایران همراهی و بیش از 2 هزار شرکت فرانسوی را به بازار ایران علاقه مند کرده است.

حجم سرمایه گذاری فرانسه در ایران و حجم تجارت دوجانبه ایران و فرانسه نیز در حال افزایش است.

مدیرعامل بیزینس فرانس، میزان سرمایه گذاری فرانسه در ایران در پایان سال 2015 را 340 میلیون یورو اعلام کرد و افزود: این رقم اکنون افزایش پیدا کرده است اما رقم دقیق آن در اختیار نیست.

به گفته وی، هدف فرانسه در کوتاه مدت افزایش حجم سرمایه گذاری ها در ایران به سطح یک میلیارد و 400میلیون یورو است که رکورد سال 2002 بود.

پنیکاد همچنین ارزش مبادلات دوجانبه با ایران را در سال 2016 میلادی 2 میلیارد و 100 میلیون یورو عنوان کرد و افزود: این رقم نسبت به سال پیش از آن 235 درصد افزایش دارد.

سفیر فرانسه در سرمایه گذاری خارجی گفت: عملکرد بیزینس فرانس در ایران بر اساس 2 معیار، ارزیابی می شود؛ یکی شمار شرکت های فرانسوی در ایران و دیگری اینکه فرانسه چندمین شریک تجاری ایران است.

وی افزود: بر اساس هر 2 معیار این عملکرد تاکنون مثبت ارزیابی شده و می بینیم فرانسه اکنون سومین شریک تجاری ایران است و این جایگاه در آینده بهتر می شود؛ زیرا ظرفیت بسیار زیادی وجود دارد و بازار ایران یک بازار جذاب است.

پنیکاد این موفقیت بزرگ را نتیجه توجه به نیازهای بازار، نگاه برد-برد به تجارت و انعقاد قراردادهای بلندمدت دانست و اضافه کرد: فرانسه به دنبال حضور بلندمدت در ایران است و ما به شرکت های فرانسوی توصیه کرده ایم که فقط به فروش محصول بسنده نکنند، بلکه با سرمایه گذاری و ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه برای بلندمدت برنامه ریزی کنند.

سفیر فرانسه در امور سرمایه گذاری خارجی ادامه داد: فرانسه در 73 کشور جهان حضور دارد و نبود نام ایران در فهرست این کشورها خلاء بزرگی بود که خوشحالیم با امضای برجام این خلاء از بین رفت.

** فرانسه از سرمایه گذاران ایرانی استقبال می کند مدیرعامل شرکت بیزینس فرانس گفت: فرانسه نیز از سرمایه گذاران ایرانی استقبال و آنان را برای ورود به بازار 65 میلیونی این کشور و دسترسی به بازار 500 میلیونی اروپا و آفریقا یاری می کند.

پنیکاد افزود: اکنون 20 هزار شرکت خارجی در فرانسه فعالیت می کنند که 20 شرکت ایرانی اند.

وی یک سوم صادرات فرانسه را محصول کار این شرکت ها دانست و ادامه داد: فرانسه یک مقصد مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و یک قطب اقتصادی مهم در اروپاست که بخوبی امکان دسترسی را به تمام بازارهای اروپایی و آفریقایی فراهم می کند.

یک ماه پیش سفارت فرانسه در تهران در حساب توییتری خود یادآوری کرد مبادلات بازرگانی ایران و فرانسه در سال 2016 میلادی 235 درصد افزایش یافت و نوشت: برجام میوه داده است.

توافق برجام بیست و سوم تیرماه 1394 میان جمهوری اسلامی ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+5 (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه به همراه آلمان) امضا و از شامگاه بیست و ششم دی ماه 1394 اجرایی شد.


کلید واژه ها: سرمایه گذاری - ایران - بین المللی - فرانسه - آمریکا - کشور - سرمایه - توسعه اقتصادی - تحریم - اقتصاد - اقتصادی - روابط - بانک - هسته ای - لغو تحریم - مجلس شورای اسلامی - آمریکایی - بانکی - اروپا - کشورهای اروپایی - اروپایی - میلیارد - معاملات - کمیسیون صنایع - دلار - انتقاد - مالی - متفاوت - هسته - کشورهای جهان

آخرین اخبار سرویس:
آمایش سرزمین در برنامه ششم توسعه جایگاهی ندارد

نرخ میوه و تره بار در آبادان

سرنوشت افرادی که سهام عدالت ندارند چه می شود؟

اقبال گردشگران از صنایع دستی مازندران زمینه ساز تولید واشتغال

حفره های قانونی در بازار اسباب بازی

رشد اقتصادی برای قشر ضعیف قابل لمس نیست/معیشت مردم دچار مشکل است

اختصاص 163 گشت راهداری سیار و دراختیار پلیس برای ایمنی سفرهای نوروزی استان فارس

مرکز آمار: زنان 70درصد مشاغل ایجاد شده در سال 1395 را تصاحب کردند

گلیم، دست‎بافته‎ای زیبا ولی ساده

ارتفاع برف در گردنه چری و شاه منصوری کوهرنگ به 25 سانتیمتر رسید

مقایسه کوییک و کویید؛ دو خودروی ارزان جدید در بازار ایران

«موج کوتاه» همین ماه به پیش تولید می رود/ سرمایه گذار مشخص شد

توسعه ایران منوط به اقتصاد دانش بنیان است

جزییات ممنوعیت و محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور/افزایش 9.1 درصدی تعداد تردد در جاده ها نسبت به روز گذشته

قیمت طلا بین نرخ بهره آمریکا و تقاضای هند گرفتار شده است

مقایسه کوییک و کویید؛ دو خودروی ارزان جدید در بازار ایران

وضع آن قدرها هم بد نیست

معرفی سوغات آجیل و خشکبار تبریز

ورود هواپیماهای جدید، ضامن اشتغالزایی حمل و نقل

بایدهای توسعه اقتصاد، تولید و اشتغال/اقتصاد ایران بدون نقشه راه!

بازدید همزمان رییس ستاد و مدیران دفاتر منطقه ای از اجرای طرح نوروزی ایران خودرو

برپایی بیش از 300 غرفه در چهار بازارچه منطقه دو

جریمه میلیونی شرکت متقلب در توزیع میوه شب عید

افزایش تورهای گردشگری و شترسواری در بافران نایین

دستکاری کیلومتر خودرو را چگونه می توان تشخیص داد؟

رسوخ صنایع دستی چینی به بازار داخلی ایران / در سفرهای نوروزی صنایع دستی ایرانی بخرید

آشنایی با کوپه ی لوکس بریتانیایی

کلاهبرداری کارگزار تایلند از مسافران ایرانی

رویکردهای بخش آب سال 96تدوین شد

صادرات 40 میلیارد دلار کالا در سال گذشته

کاهش قیمت نفت و تأثیر آن بر سعودی/بلایی که اقتصاد نفتی بر سر عربستان ‎آورد

بررسی تجارت 10 ساله ایران و کویت

فرآورده های نفتی ایران به کدام کشورها صادر شد؟

ابلاغ تعرفه های گمرکی در سال 96

سرگردانی مسافران مالباخته ایرانی در راه فرنگ

عکس:وحشت گردشگران

مظنه قیمت رهن و اجاره یک واحد تجاری در منطقه 4 تهران

نراق؛ دومین شهر تاریخی کشور میزبان گردشگران+گزارش

طرح های اقتصادی با پیشرفت 60 درصدی در اولویت پرداخت تسهیلات قرار می گیرد

تظاهرات بی خانمان ها علیه دولت در رم + فیلم

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

فرآورده های نفتی ایران به کدام کشورها صادر شد؟

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

فرآورده های نفتی ایران به کدام کشورها صادر شد؟

قاچاق اسباب بازی،از چالش امروز تا بحرانی برای فردا/ حفره های قانونی در بازار اسباب بازی

حضور خودجوش بیش از 5 هزار زائر خارجی در راهیان نور

هر کیلو طلا برای 25 نفر شغل ایجاد می کند

7 خودروی عالی و زیبا با بهای زیر 5 میلیون تومان!

سرنوشت افرادی که سهام عدالت ندارند چه می شود؟

کدام دانشگاه های آمریکا بیشترین کمک هزینه تحصیلی را می دهند؟

ایجاد 3400 فرصت شغلی برای معلولان در خراسان رضوی

هزار و 350 مورد بازدید نظارتی از واحدهای پذیرایی ، اقامتی و رفاهی مازندران

کاهش نقدینگی آژانس برای راستی آزمایی فعالیت های هسته ای ایران

چرا شورا نتوانست بر بودجه 200هزار میلیاردی شهرداری تهران نظارت کند؟

1000 میلیارد تومان به توسعه ورزش استان خراسان جنوبی اختصاص یافت

امسال یارانه چه کسانی حذف می شود؟

محصولات جدید اپل رونمایی شد+تصاویر

توسعه بوم گردی کمک به معیشت خانواده ها در مناطق روستایی

ورود بوکسور جنجالی به هتلی در مسکو همراه با دو ببر!

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

معاون استاندار: بخش گردشگری در قزوین به سرمایه گذاری نیازمند است

25درصد مسافران نوروزی در اقامتگاه های موقت اسکان یافته اند

هواشناسی استان ایلام ابزارهای لازم برای پیش بینی دقیق وضعیت جوی را ندارد

چک سیستم های فرودگاهی برای نوروز

خرید بلیت هواپیما برای مسیر مشهد - تهران در ایام عید چقدر تمام می شود؟

عکس/ نقاشی های سقف چهارسوق

فرآورده های نفتی ایران به کدام کشورها صادر شد؟

تخفیف تا 60 درصد در واحدهای اقامتی خراسان رضوی

عکس هنری "بنیامین بهادری" کنار یک اصطبل + عکس

تیپ جدید همسر سابق "رامبد جوان" + عکس

سلفی "برزو ارجمند" با پسر دوست داشتنی اش + عکس

صدای ماندگار دو نسل در یک قاب + عکس

فرزند نو رسیده "شیلا خداداد" + عکس

220 میلیارد تومانی به 400 واحد تولیدی خراسان جنوبی پرداخت شد

تاریخ چای ایران را در موزه چای لاهیجان تماشا کنید

گردشگری راه آهن می تواند سهم بسزایی در جذب توریسم داشته باشد

افزایش یک میلیون و200هزار نفر جویای کار در کشور/هدف گذاری برای یک میلیون شغل

برای خرید خودرو دست دوم چقدر باید هزینه کرد؟

روسیه سهم بیشتری از بازار جهانی تسلیحات می خواهد

سرگردانی مسافران مالباخته ایرانی در راه فرنگ

تدارک 415 مدرسه برای اسکان فرهنگیان در مازندران

اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش حل مشکلات مردم است

معاون اول: برخی فکر می کنند خداوند آنها را خلق کرده که از دیگران بازخواست کنند

117 کیلومتر بزرگراه و 20 کیلومتر راه اصلی در استان خراسان جنوبی افتتاح شد

تخفیف 20 درصدی برای بازدید از نمایشگاه های صنایع دستی چهارمحال و بختیاری در نوروز

خودرو کوپه لوکس انگلیسی را ببینید+تصاویر

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش حل مشکلات مردم است

کاهش قیمت نفت و تأثیر آن بر سعودی/بلایی که اقتصاد نفتی بر سر عربستان ‎آورد

ساخت 50 سد از دستور کار خارج شد

تاثیر قاچاق بر توزیع نابرابر ثروت- مهتاب محمدی*

ورشکستگی 200 واحد صنف فناوری اطلاعات در سال 95!

فرآورده های نفتی ایران به کدام کشورها صادر شد؟

مناقصه انتقال آب به فلات ایران تا پایان فروردین ماه اجرایی می شود

فرآورده های نفتی ایران به کدام کشورها صادر شد؟

چاپ مصحف جدید مرکز طبع و نشر

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

سرگردانی مسافران مالباخته ایرانی در راه فرنگ

کارنامه تجارت ایران و کویت در ده سال اخیر

تلاش خودروسازان برای کاهش قیمت و رقابتی شدن در سال جدید

تونل آکواریوم اصفهان

اگر تحریم ها باقی می ماند،حال اقتصاد چگونه بود؟

شریعتمداری:رکود به دولت یازدهم تحمیل شد

فقیرترین کشورهای جهان را بشناسید

ساخت 50 سد از دستور کار خارج شد

مرکز آمار: زنان 70درصد مشاغل ایجاد شده در سال 1395 را تصاحب کردند

توسعه صادرات،مستلزم ارتقای کیفی محصولات داخلی و تبلیغات هر چه بیشتر است

قیمت انواع میوه و تره بار در 3 فروردین ماه

کولبرهایی که مرگ حمل می کنند

قاچاق اسباب بازی،از چالش امروز تا بحرانی برای فردا/ حفره های قانونی در بازار اسباب بازی

چشم انداز تولید حبوبات در برنامه ششم توسعه

گران ترین شاسی بلندهای کنونی جهان

تجارت پر سود دام زنده/ساماندهی مراکز عرضه،ضرورتی اجتناب ناپذیراست

عرضه HTC U Ultra با شیشه یاقوت کبود از 8 فروردین

بازار مسکن در انتظار رونق

اجرای طرح تونل انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی ایران

فرصت ازدست رفته ایران در بازار نفت و گاز/ راه ابریشم جدید و دور زدن ایران از معادلات آسیای مرکزی

3 کیلومتر دیگر از مسیر کنار گذر آران و بیدگل آزاد سازی شد

بررسی تجارت 10 ساله ایران و کویت

یارانه 250 هزار تومانی؛ به شرط کاهش بودجه عمرانی، عدم حمایت از تولید و تورم شدید!

کارنامه تاریک اقتصاد ایران در سال 95

توقیف اموال ایران قانونی اعلام شد

بررسی تجارت 10 ساله ایران و کویت

اینفوگرافی: ایجاد داشبورد اطلاعات اقتصادی و مالی

برای خرید خودرو دست دوم چقدر باید هزینه کرد؟+جدول قیمت

تولید برق با ساخت تالاب مصنوعی و استفاده از جزر و مد دریا

افزایش درآمد روستاییان با توسعه بوم گردی

افزایش درآمد روستاییان با توسعه بوم گردی در نوروز

کوه های سارال چشم اندازی طبیعی از زیبایی های بهاری

آنچه از دفتر مرکزی اپل نمی دانید +تصاویر

جهانگیری: اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش حل مشکلات مردم است

فقیرترین کشورهای جهان کدامند؟

قیمت مرغ در تعطیلات پَرکشید

شرکت چینی زد تی یی به اتهام دور زدن تحریم های ایران محکوم شد

پیشنهاد رستم قاسمی نامزد جمنا: احداث کارخانجات دریایی و سوپرمارکت دریایی

فناوری تشخیص چهره در یک پرچمدار جدید

درخشش بیمه های اتکایی در دولت یازدهم

امکان خود اتکایی صد درصدی شکر وجود ندارد

ساخت 50 سد از دستور کار خارج شد

فرانکفورت؛ شهر «ترین» ها

سرمایه گذاری هایی که با وجود ریسک بالا از جذابیت برخوردار هستند

آزادی زندانیان دیون مالی تا 22 میلیون تومان در گلستان

صنعت خودرو رقابتی شود

تولید در 24 گروه صنعتی همچنان کمتر از سال 90 است

گرانی بی سابقه میوه در نوروز امسال

از «گرانی بی سابقه میوه در نوروز امسال» تا «270 واگن چینی در راه ایران»

چرا باز هم اقتصاد، چرا باز هم تولید؟

اتریش و اسپانیا خریداران باریچه ایرانی

بهار اقتصادی مازندران باغبان دلسوز می خواهد

پساب طلای خاکستری شعار روز جهانی آب

افزایش 25 درصدی گردشگران نوروزی جزیره کیش

در حال حاضر 5میلیون مشترک در کشور مصرف کننده گاز طبیعی هستند

چرا باز هم اقتصاد، چرا باز هم تولید؟

درآمد بعضی روستانشینان قالیباف به 3 میلیون تومان در ماه هم می رسد/قالی های خوش نقش ابریشمی بر دارهای خلخال

افزایش47 درصدی بازدید از اماکن تاریخی ـ فرهنگی فارس/ حافظیه در صدر

سرگردانی مسافران مالباخته ایرانی در راه فرنگ

پوتین: روسیه به 52 کشور تسلیحات و تجهیزات نظامی می فروشد

انتشار 74 هزار عنوان کتاب در سال 95/ رشد 8 درصدی تعداد عناوین

خواب زمستانی صنعت ساختمان رو به پایان است؟

نوشته ابتکار به مناسبت اول فروردین

سرمایه گذاران خارجی جذب صنعت خودرو شوند

در حال حاضر 5میلیون مشترک در کشور مصرف کننده گاز طبیعی هستند

سدهای خوزستان پذیرای مهمانان نوروزی و کاروان های راهیان نور

76 درصد جوانان کشور چین از بی خوابی رنج می برند

روز جهانی آب با شعار نگاه جدید به فاضلاب

ارائه خدمات درمانی ویژه به مسافران نوروزی در منطقه آزاد چابهار

اخبار کوتاه جهان انرژی

استخدام در تهران ، مشهد ، رباط کریم

خیز بلند آسیا برای انرژی خورشیدی و ظرفیت های ایران

سقوط قیمت نفت با افزایش ذخایر

انتشار 74 هزار عنوان کتاب در سال 95/ رشد 8 درصدی تعداد عناوین

چگونه زمین به یک گوی برفی تبدیل شد؟

سرگردانی مسافران مالباخته ایرانی در راه فرنگ

مذاکره سامسونگ با تولیدکننده باتری نوت 7 برای دریافت خسارت آغاز شد

بهره برداری از دو کارخانه تولید کنسانتره آهن در کردستان

اطلاعاتی جالب در خصوص ناحیه ای از مغز به نام مخچه

فناوری تشخیص چهره در گلکسی S8

تلاش بیهوده ایران برای دسترسی به بانکداری انگلیس

اقامت در هتل های تهران چقدر هزینه دارد؟

رییس تعزیرات پاسخ دهد؛ سیب 15000 تومان شد!

پوتین: روسیه به 52 کشور تسلیحات و تجهیزات نظامی می فروشد

آغاز به کار سرویس اکسپرس نیسان؛ تعهد خدمات سیار در 24 ساعت شبانه روز

108 شهر و 9 هزار روستای کشور در دولت یازدهم گازرسانی شد

روسیه به 52 کشور تسلیحات و تجهیزات نظامی می فروشد

15 پروژه مهم زیربنایی در خراسان جنوبی افتتاح و عملیات اجرایی آن آغاز شد

6 دست انداز پولهای خارجی در ایران

برای نظام اسلامی بن بستی وجود ندارد/ اقتصاد اولویت اصلی کشور است

مشوق 200 میلیارد تومانی صادرات لبنیات تامین شد

پرداخت یارانه سود تسهیلات صادراتی

مهمترین مسئله کشور اقتصاد و معیشت مردم است نه انتخابات

عرضه ویندوز اختصاصی برای چینی ها

30 اقتصاددان برتر ایرانی بر اساس نفوذ رسانه ای/ رییس کل بیمه مرکزی در رتبه چهارم نفوذ رسانه ای

عدم دسترسی 663 میلیون نفر در جهان به آب سالم

رییس فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان: -کانال بانکی بین ایران و پاکستان از ماه آینده مجدداً برقرار می شود

10 جنگ افزار پر هزینه ای که تولید آن ها متوقف شده و یا هیچ وقت مورد استفاده قرار نگرفتند

اسرار جالبی از ناحیه مخچه

رهبر انقلاب سال 96 را «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری کردند

اطلاعاتی جالب در خصوص ناحیه ای از مغز به نام مخچه

ورشکستگی 200 واحد صنفی حوزه فناوری اطلاعات

شکستن قفل زنجیره مطالبات و بدهی با تهاتر

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام

نگاه متفاوت کشور فرانسه به برجام