مطالب مرتبط:
نباید کشاورزان کشور را از زیست فناوری و مهندسی ژنتیک محروم کرد
اولین همایش شرکت های دانش بنیان و نقش آن در توسعه کشور
ماهنامه شبکه 190 منتشر شد: پرونده ای برای آینده مشاغل در دنیای فناوری
اولویت تأمین فضای آموزشی مناطق محروم در سال آینده/ برنامه ریزی برای ارتقاء سرانه دانش آموزی
تکنولوژی جالب در خودروهای آینده BMW
5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 14 اسفند 1395 ساعت 14:052017-03-04سياسي

در همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان مطرح شد / آینده از آن کسانی است که سهم بیشتری از علم و تکنولوژی ببرند


در همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان مطرح شد / آینده از آن کسانی است که سهم بیشتری از علم و تکنولوژی ببرند - جدال میان علم و جهل نه مختص جغرافیای مکان است و مربوط به کشور و منطقه خاص می شود و نه جغرافیای زمان را در بر می گیرد و به یک دوره یا عصر در زمانی مشخص اختصاص دارد.

جدال و نزاع میان علم و جهل از ابتدای پیدایش بشر بوده و همچنان حتی با پیشرفت علم و دانش و در زمانه ای که به انفجار تکنولوژی مشهور است نیز وجود دارد.

بهره گیری و الهام از طبیعت نیز پایه و زیر بنای رشد و توسعه دانش بشری است تا جایی که دانشمندان با بهره گرفتن از تکامل موجودات و انتقال ژن میان گیاهان و سایر موجودات زنده روی کره زمین توانسته اند فناوری های نوینی در زمینه کشاورزی و حتی فقرزدایی از چهره این کره خاکی سراسر پر رمز و راز ایجاد کنند.

حال در این میان اگر برخی افراد نا آگاه و بی دانش با یا بدون قصد و غرض به مخالفت با علم و دانش بر می خیزند جای تعجب ندارد.

تعجب از آنجایی است که عده ای نان به نرخ روزخور، مباحث علمی روز دنیا را به سیاست می آلایند و خلط مبحث می کنند تا از این راه، نانی به کف آرند و به غفلت بخورند.

زیست فناوری و مهندسی ژنتیک یکی از شاخه های دانش بشری است که ریشه در درازای تاریخ آفرینش دارد و در عصر حاضر به بهترین شکل به کمک جمعیت 7 میلیاردی کره زمین آمده تا به همت دانشمندان و فرهیختگان، فقر و گرسنگی و بهره گیری قدرتمندان از غذا به عنوان سلاح را علیه ملت ها و کشورهای کمتر توسعه یافته، بزداید.

گرچه مخالفان زورمدار عَلَم مخالفت با آن بلند کرده اند اما تجربه تاریخی نشان داده که ماهِ علم هیچگاه زیر ابر سیاه نادانی نمی ماند و زمین همواره گرد است و به دور خورشید دانش می چرخد و به گفته دکتر منصور امیدی، استاد دانشگاه تهران، آینده از آن کسانی است که سهم بیشتری از علم و دانش ببرند.

برخوردهای سیاسی و جناحی با مباحث علمی ممنوع همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان، در دانشگاه کشاورزی شیراز برگزار شد و طی آن استادان و فرهیختگان این رشته علمی سخنانی ایراد کردند.

دکتر افشاری فر، رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، فناوری مهندسی ژنتیک و توسعه شرکت های دانش بنیان را زیربنای اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: برخوردهای سیاسی و جناحی با علم نمی تواند در این شرایط مشکلی را از کشور حل کند و مباحث علمی باید در فضای علمی و به زبان علم و نه با زبان سیاست، پاسخ داده شود.

رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، مصوبه اخیر مجلس دهم برای حمایت از محصولات دانش بنیان و تراریخته را نشان دهنده توجه مسئولان به این موضوع مهم و فراعلمی برشمرد و گفت: خوشبختانه دانشمندان کشور توانستند مجلس را قانع کنند که به ادعاهای عوامانه و غیرعلمی برخی افراد درباره محصولات تراریخته توجهی نشان ندهد و راه ورود علم به مزارع ایران بسته نشود.

در ایران به عده ای باید بفهمانیم که علم بد نیست! افشاری فر با اشاره به شطح زیر کشت محصولات تراریخته در جهان، اظهار کرد: در حال حاضر آمریکا که سختگیرانه ترین قوانین کشت و کار و تولید غذا را دارد با 73 میلیون هکتار سطح زیر کشت، بزرگترین تولیدکننده محصولات تراریخته در جهان است.

همچنین سطح زیر کشت این محصولات در جهان سال به سال زیادتر می شود اما در ایران باید به عده ای بفهمانیم دانش بد نیست! رییس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز تصریح کرد: انتشار گزارش های کذب و دروغ و گزارش هایی که مورد تایید هیچ مرجع علمی در جهان نیست، نمی تواند روش برخورد مناسبی برای ترساندن مردم از علم باشد.

افشاری فر با برشمردن توانمندی های علم مهندسی ژنتیک در بخش کشاورزی، گفت: توانمندی محصولات تراریخته، تولید گیاهانی مقاوم به علف های هرز و آفت کش هاست.

همچنین مقاومت گیاهان به خشکی و کم آبی از دیگر خصیصه های گیاهان تراریخت است.

استفاده از 20 درصد توانمندی های مهندسی ژنتیک در نبود مدیریت هوشمندانه در ادامه این همایش تخصصی و علمی، دکتر محمود تولایی، رییس انجمن ژنتیک ایران نیز با اشاره به کاربردهای مهندسی ژنتیک اظهار کرد: در زیست فناوری قابلیت های فراوانی وجود دارد اما با تاسف به دلیل برخی محدودیت ها و نبود مدیریت هوشمندانه در این زمینه، شاید کمتر از 20 درصد از منابع موجود در کشور بهره برداری می شود.

وی افزود: تمامی واکسن ها و داروهای نوترکیب، پلاستیک های تخریب پذیر، رنگ های صنعتی دوستدار محیط زیست و غیره به روش مهندسی ژنتیک ساخته می شوند.

همچنین تکنولوژی های جدیدتر این دانش توانسته است هزینه بهره برداری از معادن را کاهش دهد یا آلودگی های نفتی را از بین ببرد.

برخوردهای غیر کارشناسی مانعی برای توسعه فناوری مهندسی ژنتیک تولایی ادامه داد: از دیگر قابلیت های مهندسی ژنتیک، تکثیر و حفاظت از گونه های زیستی و جانوری با روش جدید است و ده ها کاربرد متنوع دیگر که تجاری سازی و به بازارهای جهان عرضه شده است اما شوربختانه برخوردهای غیرکارشناسی با این دانش و توسعه آن در ایران، به یک مانع و چالش تبدیل شده است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی و مهندسی ژنتیک، با اشاره به کسانی که علم ژنتیک را دخالت در کار آفرینش و خالق یکتا می دانند، تصریح کرد: ایزد یکتا تمامی امکانات را در اختیار بشر قرار داده تا با استفاده از آنها بتوانیم جهان بهتری برای خود و همنوعان مان خلق کنیم این مهاجهه های نباید در رسانه ها مطرح شود بلکه در محافل علمی و و دانشگاه ها باید طرح شود.

تولایی در ادامه بیان توانمندی های دیگر مهندسی ژنتیک، اظهار کرد: قابلیت های این رشته از علم به هیچ وجه قابل انکار نیست و با استفاده از این دانش، در حال حاضر 75 درصد اقتصاد جهان از آنِ کشورها و ممالکی است که ذخایر نفت و انرژی ندارند و با بهره گرفتن این فناوری ارزش افزوده ایجاد کرده اند.

در حالی که در کشور ما از توسعه این فناوری و تکنولوژی جلوگیری می کنند! فناوری تراریخته دستمایه بازی های سیاسی! دکتر منصور امیدی، استاد دانشگاه تهران، دیگر سخنران همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک بود.

وی با انتقاد از کسانی که فناوری تراریخته را دستمایه بازی های سیاسی خود قرار داده اند، تصریح کرد: در حال حاضر کشت تراریخته دستمایه بازی های سیاسی در کشور شده است و رسانه های مخالف دولت نیز با شیوه های غیرکارشناسی و غیرعلمی مسایلی را علیه تراریخته مطرح می کنند که هیچ سند علمی نداشته و مورد تایید مراجع علمی جهان هم نیست.

این استاد دانشگاه تهران با اشاره به گزارش سایت قطره و به نقل ازهایی از قرن های گذشته که تلاش داشتند مردم آن زمان را قانع کنند تا از تکنولوژی های زمان خود استفاده کنند، اشاره و اظهار کرد: در سال 1804 میلادی گزارش هایی وجود دارد که تلاش می کنند مردم را قانع کنند برای استفاده از خودرو و اینکه خوب است.

وی افزود: در این گزارش ها به مردم می گویند، اگر از خودرو در رفت و آمدهای شهری استفاده شود، فضولات چهارپایان در خیابان ریخته نمی شود و بهداشت عمومی رعایت می شود یا انسان با سرعت بیشتری به مقصد می رسد اما آیا الان کسی وجود دارد که حاضر باشد تکنولوژی خودرو را کنار بگذارد؟ جهان علم منتظر کسی نمی ماند، از قافله عقب نمانیم امیدی تصریح کرد: چه بخواهیم و چه نخواهیم جهان به سرعت از دانش تراریخته بهره برداری می کند و منتظر ما نمی ماند.

تنها رهاورد این مخالفت های بی پایه و اساس علمی این است که ما در جنگ با علم و تکنولوژی، از قافله پیشرفت عقب می مانیم.

عضو انجمن ژنتیک ایران گفت: گرچه برای برای انتقال این فناوری به کشور متحمل سختی ها و دشواری های فراوانی شده ایم و کشورهای دیگر حاضر نیستند به آسانی دانش و فناوری مهندسی ژنتیک را در اختیار ما بگذارند اما به همت دانشمندان کشور توانسته ایم دانش تراریخته را در اختیارمان بگیریم.

امیدی با اشاره به مخالفت های داخلی که در مقابل رشد و پیشرفت کشور در این زمینه می شود، تصریح کرد: عده ای کوته فکرانه مقابل تجاری سازی این دانش، سنگ اندازی می کنند.

این درحالی است که کشورهای پیشرفته برای انحصاری کردن این دانش جنگ زرگری راه انداخته اند و تلاش می کنند مانع دستیابی سایر کشورها به فناوری تولید غذا با روش های پیشرفته علمی شوند.

ترکیه مرگ کشاورزی ایران را نزدیک تر می کند استاد دانشگاه تهران در بخش دیگر سخنان خود به خشک سالی ها و بحران آب در کشور و منطقه اشاره کرد و گفت: براساس پیش بینی های سازمان جهانی خواربار کشاورزی فائو ، تا سال 2050 که حدود 3 دهه دیگر به وقوع می پیوندد 70 درصد تولید غذا و کشاورزی جهان با تکنولوژی محقق می شود اما در ایران با این وضع وخیم منابع آبی و کشاورزی سنتی و عقب مانده، هنوز درگیر آن هستیم که دانش بنیان کردن کشاورزی کشور خوب است یا بد؟ امیدی در ادامه به کارهایی که برخی کشورهای منطقه و همسایه ایران برای در دست گرفتن بیشتر منابع آبی در مرزهای مشترک انجام می دهند، اشاره و اظهار کرد: ترکیه در حال حاضر سدی روی فرات ساخته که 48 میلیارد متر مکعب آب را پشت آن ذخیره کرده است.

برای این که بدانید این رقم تا چه اندازه بزرگ است، باید بگوییم براساس اعلام وزارت نیرو تمام آب ذخیره شده پشت سدهای ایران تنها 25 میلیارد متر مکعب است.

استاد دانشگاه تهران ادامه داد: ترکیه با این کار مرگ کشاورزی ایران را نزدیک تر می کند.

این کشور که از نظر منابع آبی یکی از برخوردارترین کشورهای منطقه به شمار می آید، حالا دست درازی به منابع آبی منطقه را تا جایی پیش برده و بخش گسترده ای از آب های منطقه ای را پشت سدهای خود ذخیره کرده است.

خشکیدن زمین های کشاورزی عراق و ایران در نتیجه اقدامات ترکیه امیدی گفت: این موضوع درحالی رخ می دهد که همسایه شمال غربی ایران به این میزان اکتفا نکرده و درحال حاضر مشغول اجرای طرحی موسوم به GAP است.

طرحی که براساس آن بنا شده است مجموعه ای از سد و نیروگاه های برقی در بخش بالادست رودخانه های دجله و فرات اجرا شود.

در این طرح ترکیه قرار است 14 سد روی فرات، 8 سد بر دجله و در مجموع 19 نیروگاه برق آبی بسازد که پس از تکمیل این طرح قرار است 1/7 میلیون هکتار زمین کشاورزی را آبیاری و سالانه 55 میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کند.

وی تصریح کرد: این ساخت و سازهای آبی، سهم ایران از آب های دجله و فرات را کم و کمتر می کند و موجب خشکیدن بسیاری از اراضی کشاورزی در عراق، سوریه و ایران می شود.

در حالی که عده ای در کشور برای جلوگیری از توسعه و رشد فناوری های دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های تراریخته که می تواند در مقابل چالش بحران آب به ما کمک کند، قد علم کرده اند.


کلید واژه ها: مهندسی ژنتیک - فناوری - تکنولوژی - کشاورزی - دانشگاه - علمی - زمین - زیست - توسعه - آینده - تولید - همایش - اقتصاد مقاومتی - الهام از طبیعت - استاد دانشگاه - کشور - سیاسی - شیراز - تاریخ - نانی - جدال - دکتر - زبان - مخالفان - خورشید - گیاهان - انفجار - پیشرفت - بهترین - گرسنگی

آخرین اخبار سرویس:
رییس جمهور با دقت بیشتری وزیر پیشنهادی نیرو را انتخاب کند

کمال الدین هریسی نژاد، مائده سلیمانی دینانی تعلیق حقوق و آزادی ها در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در پرتو اسناد حقوق بشری

شرایط پساتحریم فرصت های خوبی را برای توسعه روابط تهران- اسلو بوجود آورده/ حمایت اتحادیه اروپا از توافق برجام امیدوارکننده است/ مبارزه و ریشه کنی تروریسم نیازمند عزم جدی جهانی است

روح الله شهابی آیا حافظه کاری، برای فرایندهای استدلالی در کودکان اهمیت پیشایندی دارد؟

سید محمد میر محمدی, سید مهدی الوانی, حامد زینعلی تحلیلی بر سازوکار نظارت و تعادل در روابط بین نهادهای حاکمیتی نظام جمهوری اسلامی ایران

بیانات در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

حضور فرمانده کل قوا در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی

درخواست دکتر روحانی در جلسه گروه تماس میانمار سازمان همکاری اسلامی

رفتار ترامپ، همه زمینه های مثبت را از بین می برد/ با خروج احتمالی آمریکا از برجام؛ شرایط نوینی ایجاد می شود و در آن زمان، ایران هم انتخاب خود را خواهد داشت/ موشک برای دفاع از سرزمین و ملت ایران است و ربطی به برجام ندارد

بلغارستان می تواند در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری کند

واکنش ها در آمریکا به سخنان ضد ایرانی ترامپ در سازمان ملل

واکنش ها در آمریکا به سخنان ضد ایرانی ترامپ در سازمان ملل

رییس جمهور با دقت بیشتری وزیر پیشنهادی نیرو را انتخاب کند

تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است

تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است

تهران خواهان توسعه روابط با اسلام آباد در همه زمینه ها است/ آماده تامین انرژی پاکستان هستیم/ تکمیل خط لوله انتقال گاز به نفع ایران و پاکستان است/ حمله گروه های تروریستی از داخل پاکستان به مرزهای ایران، به نفع روابط دو کشور نیست

یادداشت/ سیدمسعود شهیدی پلیس بد ، پلیس خوب در پرونده هسته ای

فتحیه فتاحی، زاده عارفه داودی تجلّی قرآن کریم در دعای مکارم اخلاق امام سجّاد(ع) با رویکرد بینامتنی

به مناسبت آغاز جنگ تحمیلی؛ جنگ عراق علیه ایران چه دوره هایی را طی نمود؟

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

شرکت های فنی – مهندسی و بخش های خصوصی بلغارستان می توانند در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری کنند

ظریف: سخنرانی ترامپ جاهلانه و قرون وسطایی بود

ممانعت از فروش هواپیما به ایران نقض برجام است

پوسترهایی از داوود یاراحمدی با موضوع کشتار مسلمانان در میانمار + عکس

نکات مهم برای انتخاب و خرید لباس مجلسی زنانه

فاطمه رجایی بازپژوهی احکام و آثار تلف مورد اجاره با رویکردی نو به مادّه 483 قانون مدنی

ویژگی های افراد درون گرا و برون گرا را بیشتر بشناسید

طراحی داخلی خانه ای به سبک کلبه اروپایی ولی با جلوه ای مدرن

سوژه های بامزه و خنده دار 316

تست هوش تصویری | تفاوت ها را بیابید (41)

درگیر در سه زیرسیستم

7 اشتباه مهلک در زندگی مشترک

برنده بازی همه پرسی کردستان عراق کیست؟

به دردهایم افتخار می کنم

عباسعلی رستگار, علیرضا موتمنی, امین همتی نقش ارزش های سازمانی در ایجاد تعهد سازمانی

ممانعت از فروش هواپیما به ایران نقض برجام است

عکس جدید ساره بیات

سپاه برای امنیت ایران و مبارزه با تروریسم نقش بسیار مهمی ایفاکرده و می کند

مهدیه کشانی، عباسعلی رستمی نسب الگوهای تحریک و بسط تفکر در حلقه کندوکاو قرآنی

لایحه اسلام هراسی، نامه های تهدید آمیز برای نماینده مسلمان به ارمغان آورد

نمایشگاهی به رنگ و بوی سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی

اقبال به رادیو بیشتر شده است

رباتی که ارکستر را رهبری کرد

حضور تنها یک شخصیت ایرانی در سخنرانی ترامپ +عکس

خاتمی: مساله حجاب در حال تبدیل شدن به فاجعه است

برگزاری همایش "فرصت ها و چالش های دولت دوازدهم" با حضور اصلاح طلبان

افتتاح مدرسه آیت الله هاشمی رفسنجانی در شیراز

سازمان جهانی بهداشت: ایران جزو دو کشور اول جهان در مقابله با بیماری های غیرواگیر

مد های عجیب و غریب در محرم! +تصاویر

سیدحسین صفایی، عارف عبدالهی لاشکی تضامن طلبکاران و آثار آن میان طلبکاران با بدهکار و با یکدیگر

ولایت؛ نمایشگاهی به رنگ و بوی سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی

تبیین بیانات رهبر انقلاب ایران باید دست به سیاست های بازدارنده بزند

تولید نماهنگ برای پاسداشت شهید حججی+عکس

دور همی پایتختی ها در یک رستوران/عکس

2200 مبلغ محرم به نقاط مختلف آذربایجان شرقی اعزام می شوند

دور همی پایتختی ها در یک رستوران/عکس

برگزاری همایش "فرصت ها و چالش های دولت دوازدهم" با حضور اصلاح طلبان

1.5 درصد درآمد شهرداری های کشورمان به کتاب اختصاص می یابد

ایران جزو دو کشور اول جهان در مقابله با بیماری های غیرواگیر

قربان علمی، مجید نائمی مقایسه رجاء در قرآن و مزامیر

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ +عکس

سپاه برای امنیت ایران و مبارزه با تروریسم نقش بسیار مهمی ایفاکرده و می کند

بهترین اتومبیل برای برگزاری تشریفات عروسی

دعوت از اساتید جهت تدریس در حوزه های شهرستان ها

تغییر طرح بال پروانه ها با اصلاح ژنتیکی+تصاویر

از حادثه کهریزک تا پرونده احمدی نژاد/این دادگاه بی قانون! /تهیه لیست بی معرفت های فراکسیون امید/نفوذ «مداحان جدیدالاختراع» در عرصه عزاداری ها/اصول طلب ها پیشتاز سیاست

جوانی 18 ساله تلخ ترین روز آریل شارون را رقم زد

تجمع دانش آموزان مقابل دفتر سازمان ملل+تصاویر

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

احمد حاجی ده آبادی شرکت در جرم در قانون مجازات اسلامی1392

چگونه کودکان منطقی تربیت کنیم؟

با نق زدن کودکان چگونه برخورد کنیم؟

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟ + عکس

نظام قیمت گذاری و استانداردسازی کالاها در کشور مشکلات عمده دارد

1.5 درصد درآمد شهرداری های کشورمان به کتاب اختصاص می یابد

واکنش جالب توییتری وزیر امور خارجه به سخنان ترامپ!

تمام عشقم نان خریدن از او بود

عکس شهریار به اتفاق فرزندانش

عکس/ مراسم رونمایی از کتاب شراره های خورشید

واکنش حدادعادل به اظهارات ضدایرانی ترامپ +عکس

حجت الاسلام والمسلمین حسینی: آسیب های اجتماعی بسیاری جوانان ما را تهدید می کند

ظریف: سخنان وقیحانه و جاهلانه ترامپ نشانگر عمق بی اطلاعی و رفتار و گفتار عوام فریبانه اوست

آشنا: فردا روز پاسخ رسمی ایران است

ماجرای پادرمیانی ناطق نوری برای شهردار شدن احمدی نژاد/ آیا مجازاتی کارسازتر از اعدام وجود ندارد؟/ نظرفیلسوف ایرانی راجع به پوشیدن شلوار لی پاره

چشم انتظارم از حسن محمودزاده

ترفندهای کم هزینه برای تغییر دکوراسیون منزل

ریاست جمهوری: بی توجهی به نقض گسترده حقوق اولیه مسلمانان روهینگیا به تشویق افراطی گری می انجامد

توفیق مداح به جمعیت زیاد نیست؛ به میزان بندگی خدا و نوکری کردن است

نظام قیمت گذاری و استانداردسازی کالاها در کشور مشکلات عمده دارد

محمدعلی مهدوی راد، مهدی حبیب اللّهی، سعید آخوندی یزدی نقد پژوهش فاج درکتاب هرمنوتیک قرآنی، طبرسی و مهارت تفسیر قرآن

علم و تقوی زمانی موثر است که شخص وجود پربرکت داشته باشد

ویدئو / پشت صحنه دوبلاژ «من شرور 3»

تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ تولید تسلیحات دفاعی یک ضرورت برای امنیت ملی ما است/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

هر اتفاقی برای برجام روی دهد، ایران پیروز است

تجاوز در یمن باید متوقف و گفت وگوهای یمنی – یمنی آغاز شود/ تولید تسلیحات دفاعی یک ضرورت برای امنیت ملی ما است/ اخلال مجلس نمایندگان آمریکا در معامله بویینگ با ایران تکرار سیاست های شکست خورده است

اعمال نفوذ برخی از دست اندرکاران آموزشگاه ها مانع از حذف کنکور

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟

اولین تصاویر از خسارات زلزله مهیب مکزیک

دولت مسئله حجاب را از کارمندانش اغاز کند

دکتر روحانی: در بحث برجام هر اتفاقی روی دهد، ایران پیروز است

دکتر روحانی: زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است

مسعود غفاری, مهدی امینیان درآمدی بر نسبت آرای سیاسی افلاطون با دولت مدرن

جلسه اعضای مجلس خبرگان رهبری (عکس)

زمینه ها برای توسعه روابط اقتصادی و تجاری تهران – صوفیه گسترده است/ شرکت های فنی – مهندسی و بخش های خصوصی بلغارستان می توانند در بخش انرژی ایران سرمایه گذاری کنند

معضل «مداحان جدیدالاختراع»

انتشار کارنامه علمی نتایج داوطلبان کنکور

عده ای با ولایت فقیه مشکل دارند و به سپاه حمله می کنند/ پشتیبانی ایران نبود داعش در سوریه و عراق شکست نمی خورد

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

مرتب کردن مولکول ها در خون توسط ربات های DNA

دکتر روحانی: سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند/ دولت میانمار باید بداند اخراج و آواره کردن مردم ، راه حل این بحران ریشه دار نیست/ ایران آماده ارایه کمکهای خود به این مردم مظلوم است

مراد از زنده بودن شهدا چیست؟

حکم تلفظ اشتباه در نماز چیست؟

پای قدرت موشکی ایران به عصرانه ادبی باز شد/ کدخدا هراسی و ظریف کاری سوژه یک شاعر/ رونمایی از تمبر صد دفتر مشتاقی

روزنامه استخدامی استان خراسان رضوی و شهر مشهد | چهارشنبه 29 شهریور 96

تنها شخصیت ایرانی حاضر در سخنرانی ترامپ که بود؟

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ مخالف سلاح های هسته ای و خواهان ثبات و صلح در شبه جزیره کره هستیم

سازمان ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی پاسخی درخور، به وضعیت اسفناک جامعه مسلمان میانمار بدهند

دولت میانمار باید بداند اخراج و آواره کردن مردم ، راه حل این بحران ریشه دار نیست/ ایران آماده ارایه کمکهای خود به این مردم مظلوم است

سال تحصیلی جدید در جامعه المرتضی (ع) آغاز شد

کاریکاتور/نه به همه پرسی استقلال کردستان عراق

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

علایق و روحیات جنسی - روانی زن متولد بهمن ماه

راه های مواجهه با اضطراب جدایی کودکان

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است/ از توسعه روابط همه جانبه تهران و توکیو استقبال می کنیم

رونمایی از مجموعه اشعار «یوسف های شهر» در گیلان

برگزاری سوگواره أحلی من العسل توسط هیئت رزمندگان اسلام آستانه

دستاوردهای جنگ را برای نسل جوان هنرمندانه بازگو نکرده ایم

جمـلاتی الـهام بخـش برای زنـدگی (84)

تست هوش تصویری: تفاوت ها را بیابید

فاجعه حجاب

امروزه نحوه اعزام مبلغ و تبلیغ در کشورهای دنیا، پیچیده تر شده است/برای هر منطقه باید محتوای مخصوص به خودش آماده کرد

حمله کنندگان به سپاه با ولایت فقیه مشکل دارند/ اگر ایران نبود داعش سوریه و عراق را خورده بود/ کاستی ها و کم کاری ها توجیه نشود

رونمایی از تجهیزات جدید نزاجا در رژه 31 شهریور

همه پرسی اقلیم را به رسمیت نخواهیم شناخت

نشست نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آیت الله جنتی

گزارش مشروح فارس از یکصدمین عصرانه ادبی پای قدرت موشکی ایران به عصرانه ادبی باز شد/ کدخدا هراسی و ظریف کاری سوژه یک شاعر/ رونمایی از تمبر صد دفتر مشتاقی

برنامه های رییس جمهور در سومین روز سفر به نیویورک/سخنرانی قرون وسطایی ترامپ در سازمان ملل/ حاشیه های نشست خبرگان/ مصاحبه رییس جمهور با سی ان ان

هیچ کودک خارجی بدون خانواده از کشور طرد نخواهد شد

مطالبه مهم کارگران ساختمانی ایران، جلوگیری از فعالیت غیرقانونی اتباع خارجی است/ 1200 کشته و 1500 قطع نخاعی در بین کارگران ساختمانی ایران در هر سال

نشست نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با آیت الله جنتی

مستند آتنای ایران

واکنش ظریف به سخنان ترامپ

شریعتمداری: برجام چه سودی داشت که امروز صحبت از مکمل برجام است

کارگران ساختمانی در معرض بیشترین بیکاری هستند/ قشر کارگر تحمل تکانه های اقتصادی را ندارد

آوارگان مسلمان میانماری در مرز بنگلادش

دیدار روحانی با نخست وزیر ژاپن/ حمایت قاطع ژاپن از برجام

جنتی:اگر ایران نبود داعش سوریه و عراق را تسخیر می کرد

دپوی روزانه زباله بابلسر به 170 تن رسید/ نیاز 15 میلیارد تومانی برای ساخت کارخانه کمپوست

شال سیاه سردار سلیمانی + عکس

دخالت رادیو اسپوتنیک در انتخابات آمریکا

حمایت پنگوئن ها از اسراییل!

حمایت قاطع ژاپن از برجام در تحکیم صلح و ثبات منطقه موثر است

قدیمی ترین لیست جهیزیه +عکس

37 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه سراسری کتاب ارومیه عرضه می شود

نزدیکان اسراییل و منافقین بیشترین نقش را در تدوین متن ترامپ داشتند

منابع آب ایران گرفتار قوانین فرسوده

مراسم ضیافت شام مجلس خبرگان رهبری

چه کسی بر صندلی آیت الله هاشمی نشست؟ + عکس

باید با معلمی که سخنان ضد اسلام و انقلاب زد برخورد کنیم

روحانی به ماکرون: رفتار آمریکا در قبال برجام نگران کننده است

حسام الدین آشنا: چهارشنبه روز پاسخ رسمی ایران است

گزارش تصویری؛ جلسه هفتگی مؤسسه آینده روشن با سخنان استاد حسینیان

محرم بهترین فرصت برای انجام امور فرهنگی است / بهترین خاطره یک افسر آمریکایی از حضور در عراق

واکنش توییتری وزیر امور خارجه به سخنان ترامپ(عکس)

مصطفی معین:رشد اصلاح طلبان بدلی، نگران کننده است/در 84هدفم این نبود که حتما باید رییس جمهور شوم!

سردار اشتری به دیدار فرمانده کل ارتش رفت

آیت الله جنتی: می خواهند اسراییل جدیدی در منطقه بوجود آورند/برجام مصداق تیر زهر آگین است

فیلم/ عقب نشینی در قاموس جمهوری اسلامی معنی ندارد

رییس روابط عمومی انجمن روزنامه نگاران مسلمان منصوب شد

رهبر معظم انقلاب درگذشت حجت الاسلام معصومی را تسلیت گفتند

روزنامه استخدامی استان همدان | چهارشنبه 29 شهریور 96

دفاع مقدس یعنی زنده نگه داشتن نهضت حسینی

سیاه پوش شدن حرم امام علی (ع) در آستانه محرم+ تصاویر

محمود صادقی:/عدم انسجام در نهادهای امنیتی تاثیر شکننده ای در کشور دارد

وزیر خارجه ارمنستان در دیدار با اجماع لابی ارامنه؛بازگرداندن شهرستان های اطراف قره باغ به جمهوری آذربایجان ممکن است

واکنش آشنا به اظهارات رییس جمهور آمریکا در سازمان ملل

بهزاد نبوی:توافق برجام دستاورد خوب دولت اول روحانی بود/افراد را بت نکنید

زمان معرفی وزیر پیشنهادی علوم

شریعتمداری همزمان با ترامپ به برجام حمله کرد: این توافق چه گلی به سر ملت ایران زده؟

روزنامه استخدامی استان قم | چهارشنبه 29 شهریور 96

جبهه پایداری به ترکیب جمنا اضافه شد

روحانی: مذاکره با آمریکا معنا ندارد

خدمت رسانی به عزاداران حسینی در ماه محرم به خوبی انجام می شود

تابش:/تشکیل شورایی بالاتر از شورای عالی اصلاح طلبان معنا و مفهومی ندارد

مرگ مشکوک آیت‎الله طالقانی، کار روس ها بود یا انگلیس‎ها؟

همایش روز جهانی صلح

آیا ترامپ سرنوشت برجام را به دستان کنگره می سپارد؟

واکنش توییتری ظریف به سخنان ترامپ + عکس

استخدام دولتی سال 96

روحانی: وقتی ترامپ از تغییر رژیم می گوید و تعهدات مهم دولت آمریکا را زیر پا می گذارد، «دیدار» و «مذاکره» معنا ندارد

پیشرفت قابل ملاحظه بانک ملی ایران در اجرای قوانین مبارزه با پولشویی

انتقاد شدید طراح سابق بی ام و در نمایشگاه فرانکفورت

چیزهایی که فرزندتان می ترسد به شما بگوید

مدیرکل نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی منصوب شد

هدف شهرداری خدمت به زائران و مجاوران حرم بانوی کرامت است

آشنا: فردا روز پاسخ رسمی ایران است

33 سال پیش در چنین روزی تهدید کشورهای عربی توسط آمریکا

نکاتی برای داشتن موهای سالم و پرپشت

در همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان مطرح شد / آینده از آن کسانی است که سهم بیشتری از علم و تکنولوژی ببرند

در همایش تخصصی زیست فناوری و مهندسی ژنتیک در تولید دانش بنیان مطرح شد / آینده از آن کسانی است که سهم بیشتری از علم و تکنولوژی ببرند