جام جهانی
مطالب مرتبط:
قیمت خودرو های داخلی در آستانه سال نو +جدول
قیمت خودرو های داخلی در آستانه سال نو (+جدول)
فرمول قیمت گذاری خودرو تغییر می کند
عضو هیات مدیره انجمن قطعه سازان: وضعیت صنعت خودرو در اقتصاد مقاومتی بهبود می یابد
دلیل گرانی سیب زمینی و کاهش قیمت تا 10 روز آینده
یکشنبه، 11 اسفند 1392 ساعت 13:17

سیاست جدید برای قیمت خودرو


در روزهایی که بازار خودرو ایران رکودی توام با گرانی را تجربه می کند، گویا شورای رقابت چندان عجله ای برای بستن پرونده «قیمت گذاری خودرو» ندارد.


- پرشین خودرو: در روزهایی که بازار خودرو ایران رکودی توام با گرانی را تجربه می کند، گویا شورای رقابت چندان عجله ای برای بستن پرونده قیمت گذاری اتومبیل ندارد.


به اعلام پرشین اتومبیل ، این شورا در دولت قبل پر و بال گرفت و قیمت گذاری اتومبیل به یکی از وظایف اصلی آن تبادل شد، اما چهارچوب آن در دولت جدید نیز حفظ شد و بازشناخت قیمت خودروهای اندرونی همچنان بر عهده آن قرارگرفت.


در دوره آقایی جمشید پژویان، شورا فرمولی را برای قیمت گذاری خودرو بازشناخت کرد، اما حالا رضا شیوا رییس جدید شورا از لزوم بازبینی در این دستور می گوید.


وی ابرام می کند که دستور قیمت گذاری اتومبیل در فرصتی خلاصه و شرایطی اجباری تهیه شده و از همین رو بنا است با کمک استادان دانشگاه و فعالان صنعت خودرو، مورد بازبینی قرارگرفته و کار علمی روی آن انجام شود.


به گفته شیوا، شورا در دستور جدید، بر اساس استاندارد هزینه ای که در خودروسازی دنیا به کار افسرده می شود، پیش خواهد رفت.


وی همچنین ابرام می کند که به دلیل نبود رقابت، قیمت اتومبیل فعلا آزاد نخواهد شد.


گفته های شیوا در شرایطی است که برخی کارشناسان معتقدند به دلیل ناهمگونی فضای کسب و کار در خودروسازی ایران و جهان، دستورالعمل های برونی برای قیمت گذاری خودروهای آریایی نمی تواند جوابگو باشد.


رییس شورای رقابت: تدبیر جدید برای قیمت اتومبیل نام شورای رقابت تا پیش از ازدیاد ناگهانی قیمت اتومبیل و به دنبال آن مصاحبه تلویزیونی معروف ستوده احمدی نژاد، کمتر شنیده می شد حال آنکه بعد از ورود این شورا به بحث قیمت گذاری اتومبیل در دولت دهم، نه تنها شورای مذکور در میان مردم مطرح شد؛ بلکه انتظارات ارزانی هم از آن به وجود آمد.


به این انتظام هرچند تکلیف اصلی این شورا ابداع رقابت در صنایع و بازارهای انحصاری است، اما مردم از شورای رقابت انتظار اعجاز ای به نام کاهش چشمگیر قیمت اتومبیل داشتند که حتماً هرگز رخ نداد.


دنیای اقتصاد با رضا شیوا رییس جدید این شورا به گفت و گو نشسته است: اخیرا خودروسازان از ازدیاد قطعی قیمت اتومبیل در سال آینده می گویند، آیا در ارتباط با این موضوع توافقی میان خودروسازان و شورای رقابت ابداع شده است ؟ این را باید از خودروسازان پرسید که بر چه بنیادی از ازدیاد قیمت در سال آینده می گویند، زیرا همان طور که می دانید قیمت محصولات خودروسازان بر اساس فرمول بازشناخت قیمت که اوایل امسال توسط شورا آخرین شد بازشناخت می شود؛ بنابراین مطمئنا تا زمانی که شورای رقابت اجازت افزایش قیمت ندهد، هیچ کس نمی تواند پرارزش را بالا ببرد.


در ارتباط با بحث قیمت گذاری ظاهرا شورا در حال بازشناخت یک دستورالعمل جدید است، دلیل امعان دوباره برای یک دستورالعمل جدید چیست؟ اگرچه قرار بود در سال های بعد نیز از دستور فعلی برای قیمت گذاری خودرو استعمال شود، اما از آنجا که این دستور در زمان کوتاهی آخرین شده بود نیاز به بازبینی در آن به شدت عاطفه می شد.


بر همین اساس چند هفته پیش بود که به گرامر شورای رقابت، مرکز ملی رقابت که در واقع بازوی کارشناسی و اجرایی شورا است شروع به بازبینی و امعان مجدد این دستور کرد.


در کنار امعان مجدد فرمول، شورا برای شناسایی واردات اتومبیل نیز طرح هایی دارد.


در ارتباط با طرح جدید شورا و احتیاج آن ایضاح می دهید؟ اعلام ما به دولت این است که شناسایی واردات خودروهای زیر 2500 سی سی را کاهش دهد تا واردات آنها آسان تر انجام شود.


از طرفی خودروهای اندرونی نیز به دلیل عدم تنوع در بازارچه بدون رقیب هستند؛ بنابراین خودروهای وارداتی مذکور می توانند به نوعی ابداع رقابت کنند.


چنین رقابتی قطعا هم به نفع تولیدکنندگان است و هم به نفع مصرف کنندگان، تمام ابرام ما در شورا این است که یک فضای رقابتی برای صنعت خودرو ابداع کنیم؛ زیرا تنها در چنین فضایی است که کیفیت، بهره وری، فناوری و نوآوری ابداع می شود.


فکر می کنید چنین اتفاقی در صنعت اتومبیل رخ بدهد؟ منظورم ابداع فضایی رقابتی است.


حتماً ایجاد رقابت در خلاصه مدت توانایی پذیر نیست، ما برای ابداع چنین فضایی به سرمایه گذارانی نیاز داریم که بیایند با خودروسازان ادغام شوند و تکنولوژی های جدید برای تولید محصولات خودروسازان بیاورند.


در حال حاضر هم با توجه به رفع تدریجی بایکوت ها و صحبت هایی که از ورود شرکای برونی به میان می آید، انبوه امیدواریم که این ائتلاف رخ بدهد.


از طرفی اختصاص در صنعت اتومبیل از نوع اختصاص غیرطبیعی است که به آرامش می توان با استعمال از سرمایه گذاری های برونی یا ورود بخش خصوصی اندرونی به آن پایان داد.


با توجه به اینکه از نظر شما بازارچه خودرو بازاری انحصاری است، آیا آزادسازی قیمت در چنین بازاری توانایی دارد؟ باید بگویم صنعت اتومبیل کاملا انحصاری است و آزادسازی قیمت زمانی توانایی پذیر خواهد بود که در یک آژانس تولیدی رقابت وجود داشته باشد.


ما الان در صنعت اتومبیل رقابتی نمی بینیم که بخواهیم قیمت گذاری را به آنها واگذار کنیم.


در واقع زمانی می توانیم بگوییم در یک بازارچه رقابت وجود دارد که مشتری در آن بازارچه حرف اول و آخر را بزند، اما آیا در بازارچه خودرو کشور ما، مصرف کننده می تواند حرفش را بزند؟ در واقع این مشخصه بازارچه انحصاری است که تولیدکننده حرف اول و آخر را می زند نه مصرف کننده.


با این تفسیرها بحث آزادسازی قیمت اتومبیل منتفی است؟ بله، بحث آزادسازی قیمت اتومبیل به احتمال خیلی زیاد برطرف است، زیرا اگر این ائتلاف بیفتد خودروسازان قطعا قیمت را بالا می برند مانند اتفاقی که اواخر سال گذشته رخ داد.


اصلا شورای رقابت برای همین وارد پیشامد شد که اجازت ندهد قیمت ها به دلخواه خودروسازان بازشناخت شود.


اما خودروسازان می گویند در صورت آزادسازی، لزوما قیمت ها ازدیاد پیدا نمی کنند و حتی ممکن است برای حفط بازارچه و مشتری برخی محصولات با کاهش قیمت نیز همراه شوند.


ببینید آنها بازارچه رقابتی ندارند که بخواهند بگویند لزوما قیمت ها ازدیاد پیدا نمی کند، در حالت طبیعی تمایل تولیدکننده این است که قیمت محصولش را در بالاترین سطح بازشناخت کند، خصوصا در کشوری که شناسایی واردات در آن بالا است.


به همین دلیل لازم است بر هزینه های تولید کنندگانی مانند خودروسازان بازدید و بازرسی دقیق وجود داشته باشد؛ یعنی ما باید قانع شویم که تمام هزینه های تولید بجا بوده است.


زمانی که در بنگاهی اختصاص وجود دارد تمام موسسه آن آژانس باید زیر ذره بین باشد؛ زیرا در غیر این صورت مشخص نیست چه اتفاقاتی رخ بدهد، از طرفی اینکه اینها می گویند برای حفظ بازارچه شاید قیمت برخی محصولات را کاهش دهیم، مگر مشتری چاره ای دارد جز اینکه به آنها احاله کند؟ در حال حاضر استدعا برای اتومبیل در کشور ما بالاست، بسیاری از مردم اشتیاق مند هستند خودرویی داشته باشند پس خودروسازان لازم نیست کاری برای جذب بازارچه انجام دهند از طرفی خودروهای وارداتی تنها نیاز بخش حقارت از بازارچه را تامین می کنند.


من به هیچ وجه این صحبت آنها را که قیمت ها لزوما ازدیاد پیدا نمی کنند و حتی ممکن است کاهش هم پیدا بکند را قبول ندارم.


در بخشی از صحبت هایتان به بازرسی بر هزینه های خودروسازان استعاره کردید؛ با توجه به اینکه دلیل خودروسازان برای ازدیاد قیمت ها، ازدیاد هزینه های تولید است، فکر می کنید بازرسی بر هزینه های خودروسازان در کاهش قیمت محصولات آنها اثرگذار باشد؟ ببینید در حال حاضر ما در دستور جدید، بر اساس استاندارد هزینه ای که در دنیا برای تولید اتومبیل وجود دارد پیش می رویم.


به صورت کلی قیمت گذاری بر اساس هزینه تولید روش برگزیده ای نیست؛ زیرا ممکن است در این میان هزینه های تولید انبوه نامعقولی وجود داشته باشد که در صورت سرشکن شدن برای بازشناخت قیمت نهایی، بار آنها بر دوش مصرف کننده بیفتد.


به همین دلیل ما بر اساس استاندارد هزینه های نیروی انسانی، مواد اولیه و .


.


.


در دنیا برای تولید خودرو، هزینه های خودروسازان را احتساب می کنیم.


ممکن است بسیاری از هزینه هایی را که در صنعت خودرو ائتلاف می افتد ما قبول نداشته باشیم اما هزینه های استاندارد را قبول می کنیم، زیرا به هر حال ما نمی خواهیم صنعت و تولید اندرونی را پایمال کنیم.


از آنجایی که بازارهای انحصاری در تمام دنیا مفاسدی را به همراه دارد چنین نظارتی بر هزینه ها الزامی است.


با توجه به وظایف شورای رقابت، چرا این شورا طی سال های گذشته نتوانسته است اختصاصا آن طور که باید رقابت را در صنعت خودرو ابداع کند؟ آیا شورا در حال حاضر پروگرام ای برای ابداع رقابت در صنعت اتومبیل دارد؟ این اختیاری را که از آن صحبت می کنید اصل 44 قانون بنیادی به شورای رقابت داده است، حالا اینکه چرا شورای رقابت آن طور که باید پرکاری نداشته و به نظر نیامده بحث دیگری است، اما به هر حال انحصارزدایی یکی از وظایفی است که قانون گذار بر عهده ما گذاشته است که برای انجام تمام و کمال آن ما به طیفی از پرکاری ها و حتماً زمان نیازمندیم.


آیا اعلام شما برای کاهش شناسایی واردات، اقدامی در جهت ابداع رقابت در صنعت اتومبیل بوده است؟ تنها با کاهش شناسایی نمی توان موفق به ابداع رقابت در بازاری انحصاری مانند اتومبیل شد؛ بلکه کاهش شناسایی می تواند به عنوان بخشی از کار منجر به کاهش اختصاص شود، بخش هایی مانند ورود سرمایه گذاران به صنعت خودرو، تنوع محصولات و .


.


.


نیز باید وجود داشته باشند تا به سمت رقابتی شدن حرکت کنیم.


برای مثال اگر بیاییم فقط شناسایی را کاهش دهیم، خودروهای اضافی وارد کشور می شوند که در این صورت مطمئنا اشتغال در صنعت اتومبیل با چالش برابر می شود، اما از آنجایی که ما نمی خواهیم چنین اتفاقی رخ دهد و آشفته نیروی کار در صنعت اتومبیل هستیم اعلام داده ایم شناسایی بر اساس حجم موتور بازشناخت شود و از طرفی به صورت پلکانی پایین برود.


فکر می کنید با کاهش پلکانی شناسایی ها، خودروسازان بتوانند تا چند سال آینده که شناسایی به صفر نزدیک می شود از نظر تکنولوژیکی با خودروهای وارداتی رقابت کنند؟ حتماً پیشنهاد شورای رقابت برای شناسایی واردات اتومبیل هنوز در هیات دولت تصویب نشده است، اما به این نکته هم باید توجه داشت که حتی با وجود کاهش شناسایی ها، قیمت خودروهای وارداتی همچنان نسبت به خودروهای اندرونی بالاتر خواهد بود؛ بنابراین به دلیل وجود این مزیت بخش اضافی از مشتریان همچنان به تولیدات اندرونی تکیه خواهند کرد پس خودروسازان اندرونی زمان کافی دارند تا بتوانند خودشان را برای رقابت آراسته کنند.


پس اصلا چرا چنین طرحی مطرح و اعلام شد؟ ما این طرح را اعلام دادیم تا زنگ خطری باشد برای خودروسازها، در واقع ما می خواستیم به آنها بگوییم مردم خودرویی می خواهند که با چگونگی باشد و آرامش داشته باشد.


بعد از 40 سال خودروسازی اینها کمترین انتظاراتی هستند که مشتری ها می توانند داشته باشند و در واقع انتظارات اولیه ای هستند که خودروسازان باید به آنها پاسخ دهند.


شما به عنوان یک اقتصاددان به صورت کلی با قیمت گذاری یک کالا توسط دولت موافق هستید؟ به هیچ وجه با قیمت گذاری توسط دولت موافق نیستم، به همین دلیل باید تا جایی که ممکن است، تلاش کنیم تا رقابت در صنعت خودرو ابداع شود و دولت نیز از بحث قیمت گذاری خارج شود، اما به هر حال زمانی که در بنگاهی رقابت وجود ندارد دولت نیز نباید اختیاری مانند قیمت گذاری را به آن آژانس که انحصاری است بسپارد، زیرا چنین بنگاهی صلاحیت بازشناخت قیمت ندارد.


در واقع قیمت گذاری زمانی می تواند آزاد شود که در بازارچه رقابت وجود داشته باشد.


حتماً به نظر من حتی زمانی که رقابت هم وجود دارد و آژانس ها خودشان مسوول بازشناخت قیمت هستند، بازرسی دولت بر قیمت ها باید امتداد داشته باشد؛ زیرا ممکن است تولیدکنندگان با تبانی؛ بازارچه را به اختصاص خود در بیاورند.


پس در نهایت قیمت گذاری اتومبیل از سوی شورای رقابت حتی با وجود تدبیر هایی مانند کاهش شناسایی ها امتداد خواهد داشت.


حتماً باید بگویم که ما در شورای رقابت تکلیف قیمت گذاری را بر عهده نداریم، بلکه تکلیف اصلی ما انتظام دستورالعمل قیمت گذاری و تدبیر گذاری است و نباید وارد ریز قیمت گذاری شویم.


در واقع کاری که ما الان در حال انجام آن هستیم همین است، ما در حال انجام کار علمی روی دستورالعمل قیمت گذاری هستیم.


به اعتقاد شما دستورالعمل قبلی غیرعلمی بوده است؟ نه من هرگز نمی گویم دستورالعمل قبلی غیرعلمی بوده، اما از آنجا که آن دستورالعمل در فرصتی خلاصه و در شرایط اجباری و با گرامر دولت انتظام شده بود، وارد جزییات قیمت گذاری شده بود که از تکلیف شورا به دور است؛ درحالی که شورا نباید وارد بحث قیمت گذاری شود و خود را گلاویز آن کند.


دستورالعملی که شما در حال کار روی آن هستید چه زمانی آخرین می شود و اثر آن بر قیمت اتومبیل صعودی است یا نزولی؟ دستورالعمل فعلی با همفکری برخی استادان دانشگاه و فعالان صنعت اتومبیل در حال شکل گیری است و چون یک کار علمی و زمان بر است نه می توانم بگویم چه زمانی به اتمام می رسد و نه می توانم بگویم چه تاثیری بر قیمت اتومبیل خواهد گذاشت، به هر حال وقتی آن را ارائه دادیم تغییرات نیز مشخص خواهند شد.


یعنی قرار نیست تکلیف قیمت اتومبیل به این زودی ها مشخص شود؟ حالا بازارچه خورو برای مدتی بخوابد اشکالی ندارد، خیلی هم نباید ابرام داشته باشیم که مردم اتومبیل بخرند.


به نظر می رسد اتومبیل به پیمانه کافی در دست مردم وجود دارد اگر چند وقتی اتومبیل جدید وارد بلوار ها نشود هم بلوار ها خلوت تر می شوند و هم پلیدی هوا کمتر می شود.


آخرین مطالب:
چای ساز قوری روی کتری فلر تومان 389 +جدول
تنوع بخشی در درآمدهای مالیاتی دولت در ایران با هدف ثبات درآمدی با استفاده از رویکرد تئوری پورتفوی
شش صبح بهترین زمان تردد در جاده های کشور
کاربرد الگوریتم GMDH برای استخراج قواعد از رفتار قیمت نفت
حفاری چاه نفت در وسط کلان شهر اهواز!
استخدام دو مدیر در یک هلدینگ معتبر
بازدید بیش از 60 هزار زائر از یادمان شهدای علقمه لشکر المهدی (عج)
تاثیر نظام راهبری شرکت بر میزان محافظه کاری در گزارشگری مالی
مزدا 2 جدید: سبک تر، کم مصرف تر و با تکنولوژی جدید
درآمد روزانه داعش از سرقت نفت عراق

سیاست جدید برای قیمت خودرو

سیاست جدید برای قیمت خودرو