مطالب مرتبط:
شنبه، 28 دی 1392 ساعت 13:15

وضعیت مسکن و شهرسازی در بودجه 93


مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی وضعیت مسکن و شهرسازی و مدیریت شهری را در لایحه بودجه سال 93 کل کشور بررسی کرد.


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازافکارنیوز"، دفتر مطالعات زیربنایی این مرکز اعلام کرد: پیش بینی اعتبارات بودجه ای باید به نحوی تنظیم و تخصیص یابد که زمینه تحقق اهداف و برنامه های مصوب و رافع نیازهای اعتباری بخش ها و برنامه های ذیربط باشد.


دیدگاه حاکم بر بخش راه و شهرسازی در جهت گیری ماده واحده و احکامی که در آن آمده اند، بیانگر نبود انسجام سیاستی و نوعی غفلت و عدم توجه به ضروریات این بخش و انطباق داشتن با رویکردهای موضوعه در قوانین بالادستی است.


ضرورت اهتمام در رفع مشکلات و تامین نیازهای این بخش از جمله، جدیت در نوسازی بافت های فرسوده بر اساس معیارهای شهرسازی مدرن و تکلیف قانونی در نوسازی سالانه 10 درصد از این گونه بافت ها، جدیت در مقاوم سازی بناهای با اهمیت و ضروری، تاسیسات حیاتی و همچنین با کاربری های خاص (از جمله مراکز سیاسی ، اداری، ستادی، آموزشی، درمانی، مراکز امداد شهری، انتظامی، نظامی، پل ها، باند فرودگاه ها، برج های کنترل ، شریان های گاز، آب و برق رسانی ، سیستم های مخابراتی و.


.


.


)، پرهیز از کاهش اعتبارات برنامه های حمل و نقل عمومی، درون شهری، پرهیز از کاهش برنامه های مرتبط با روستاها، اصلاح برنامه های توزیع جمعیت، رفع نی

آخرین مطالب:
وحدت بین قوا یکی از اصول حاکم بر فعالیت های دولت تدبیر و امید است
مجلس در رأی اعتماد از نیاز به استیضاح پیشگیری کند
تفکرات عجیب داعشی ها
پارازیت در ایران؛ آری یا نه؟
عکسی دردناک از دفتر ریاست جمهوری
استخدام اصفهان  پرستار
درخواست شین آبادی ها مقابل نهاد ریاست جمهوری
نشست خبری رییس جمهور آغاز شد
رییس جمهور:بعد از 40 سال تورم کشور را یک رقمی خواهیم کرد
دیدبان های بصری ارتش 10 برابر شده اند

وضعیت مسکن و شهرسازی در بودجه 93

وضعیت مسکن و شهرسازی در بودجه 93