مطالب مرتبط:
شنبه، 2 آذر 1392 ساعت 09:46

فصلنامه قرائت‎پژوهی منتشر می‎شود


حسن فروغی دبیر علمی نشست علمی آشنایی با مشتشرقان قرائت‎پژوهی گفت: فصلنامه قرائت‎پژوهی از وزرات ارشاد رتبه علمی کسب کرده است و بزودی به انتشار خواهد رسید.


- به گزارش سایت قطره و به نقل ازفرهنگ امروز به نقل از رسا نیوز؛ حسن فروغی دبیر علمی همایش آشنایی با مشتشرقان قرائت­‎پژوهی گفت: فصلنامه قرائت­پژوهی از وزرات ارشاد رتبه علمی کسب کرده است و بزودی به انتشار خواهد رسید؛ بنابراین محققین می توانند مقالات علمی خود در مورد قرآن پژوهی برای چاپ در فصلنامه ارائه دهند.


کریم دولتی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و مذاهب اسلامی در نشست علمی آشنایی با مستشرقان قرائت­پژوه با اشاره به کتاب و رساله دکتری خود گفت: رساله دکتری اینجاب در مورد تاریخ تحول قرآن در ایران از قرن سوم تا قرن دوازدهم هجری قمری بوده است.


وی افزود: برای این رساله حدود 52 نسخه خطی قرآن را در کتابخانه­ ملی و کتابخانه آستان قدس رضوی مورد مطالعه قرار دادم و 10 اثر از کتابهای ترجمه شد در این حوزه را بررسی کردم.


کریم دولتی درباره چکیده رساله دکتری خود گفت: در ایران تا حدود قرن هشتم مصاحف و قرائت واحد وجود نداشته است از قرن هشتم به بعد ایران به سوی تک مصحفی و قرائت واحد پیش رفته است؛ از قرن هشت به بعد قرائت یعقوبی در ایران رواج یافت و از قرن یازده به بعد به قرائت حفض از عاصم توجه شده است.


آخرین مطالب:
راهی که شوش را به ثبت جهانی می رساند
کمبود خوابگاه های دانشجویی جدی است/فرسودگی کوی دانشگاه 70 ساله
رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت: دانش آموزان سرمایه مهم ایران اسلامی هستند
استخدام با مدرک دکتری  1 مهر 93
کمبود خوابگاه های دانشجویی جدی است - فرسودگی کوی دانشگاه 70 ساله
برگزاری نشست مشترک رییس مرکز همکاری های بین المللی و رییس موسسه اسپرینگر
استخدام فوق دیپلم مکانیک  1 مهر 93
تبادل استاد و دانشجو موجب ارتقای سطح علمی ایران و ایرلند می شود
استخدام تکنسین صدا و تصویر و مهندس سخت افزار و شبکه در شرکت نیمه دولتی
تبادل استاد و دانشجو موجب ارتقای سطح علمی ایران و ایرلند می شود

فصلنامه قرائت‎پژوهی منتشر می‎شود

فصلنامه قرائت‎پژوهی منتشر می‎شود