جام جهانی
مطالب مرتبط:
دوشنبه، 14 اسفند 1391 ساعت 13:30

- سقف حقوق معاف از مالیات سال 92


بر اساس لایحه بودجه سال 92 حقوق تا 600 هزار تومان در سال آینده از مالیات معاف خواهد بود.


به گزارش سایت قطره و به نقل ازایسنا، بر اساس لایحه بودجه سال 92 کل کشور، سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (52) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ( به معافیت مالیاتی حقوق) است برای سال 1392، مبلغ هفتاد و دو میلیون ریال در سال تعیین می شود.


براین اساس حقوق ماهانه 600 هزار تومان از مالیات معاف می شوداین در حالی است که سال گذشته حقوق تا 550 هزار تومان از مالیالت معاف بود.


بر اساس ماده 52 قانون مالیات های مستقیم، سقف معافیت مالیاتی موضوع مواد (84) و (85) قانون مالیاتهای مستقیم در طول برنامه هرساله در بودجه سنواتی تعیین می شود.


بنا به ماده 84 قانون مالیات های مستقیم، تامیزان یکصد و پنجاه برابر حداقل حقوق مبنای جدول حقوق موضوع ماده ( 1) قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت – مصوب 1370 – درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق کلیه حقوق بگیران از جمله کارگران مشمول قانون کار، از یک یا چند منبع از پرداخت مالیات معاف می شود.


البته در لایحه اصلاح قانون مالیات های مستقیم ماده 84 نیز اصلاح شده به طوری که بر اساس این لایحه تا میزان 84 میلیون ریال درآمد سالیانه مشمول مالیات حقوق از یک یا چند منبع از پرداخت مالیات حقوق معاف است.


آخرین مطالب:
جزییات نامه 16 بندی به وزیر کار
آغاز تولید محدود دوج چلنجر SRT Hellcat
بهره برداری از19"معدن" در خراسان رضوی
افزایش سه و نیم برابری کشت سورگوم در فارس
استراحت نیمروزی کسبه بازار تبریز (+تصاویر)
ایران خودرو و سایپا به دلیل زیان انباشته، سودی را تقسیم نکردند
عکس/ اولین مرسدس بنز طلایی ایران!
دروگبا دوباره شاگرد مورینیو شد
رفتم تظاهرات، شلوغ بود برگشتم!
هلاکت 10 سرباز صهیونیست در بیت حانون

- سقف حقوق معاف از مالیات سال 92

- سقف حقوق معاف از مالیات سال 92