مطالب مرتبط:
سه شنبه، 26 دی 1391 ساعت 12:51

آنتی بیوتیک ها از عوامل حساسیت زای پوستی ...


یک متخصص پوست، مو و زیبایی اظهار کرد: از عمده ترین دلایلی که باعث می شود حساسیت های پوستی رو به بهبود نروند، ناشناخته ماندن عامل ایجاد کننده حساسیت برای بیمار است.


- دکتر خلیل صداقت پیشه در گفت وگو با (ایسنا)، با اشاره به اینکه آلرژی های پوستی انواع مختلف دارند، گفت: آلرژی ها خودشان را به شکل های مختلفی نشان می دهند که اگزما و کهیر از انواع آن است.


وی تفاوت های بالینی را از عوامل مهم شناخت بین اگزما و کهیر دانست و افزود: کهیر به شکل مشخصی روی پوست برجسته می شود که در مدت چند دقیقه یا چند ساعت ممکن است از بین برود.


کهیرها به شکل ناگهانی و حساسیت هایی نسبت به دارو یا غذای به خصوص ایجاد می شوند و با مصرف داروهای ضد حساسیت برطرف می شوند.


این متخصص پوست با بیان اینکه اگزما شامل خشکی شدید در یک ناحیه از پوست می شود، عنوان کرد: اگزما خشکی شدیدی است که به حالت تدریجی و در اثر آب، سرما، صابون و یا مواد شوینده ایجاد می شود و برای درمان آن چرب کننده ها و نرم کننده ها نقش اصلی را ایفا می کنند، البته گاهی برای رفع خارش از داروهای ضد حساسیت هم استفاده می شود.


صداقت پیشه با عنوان اینکه اگر عوامل ایجاد کننده حساسیت شناخته نشوند، می توانند دردسرساز باشند، افزود: گاهی بیمار عامل را نمی شناسد یا بنا به دلایلی نمی تواند ارتباط خودش را با آن قطع

آخرین مطالب:
سفر به گرای مرگ
درآمد پزشکان در کشورهای پیشرفته جهان
فریب نوشابه های رژیمی را نخورید!
آغاز نظارت بر هتلینگ بیمارستانها از اول مهر
مرکز درمانی دام و طیور در شهرستان منوجان راه اندازی می شود
درمان سردردهای شدید میگرنی با کاشت جدید + تصاویر
مرکز درمانی دام و طیور در شهرستان منوجان راه اندازی می شود
زنان 10 سال دیرتر از مردان به بیماری های قلبی و عروقی مبتلا می شوند
تصاویری از افرادی که اعضای بدن اضافی دارند
دستکم 70 نفر بر اثر شیوع اسهال خونی در شمال کنگو جان باختند

آنتی بیوتیک ها از عوامل حساسیت زای پوستی ...

آنتی بیوتیک ها از عوامل حساسیت زای پوستی ...