مطالب مرتبط:
پنجشنبه، 9 آذر 1391 ساعت 11:55

نماد ریل گستر در باتلاق ارزی


مدیر عامل شرکت نماد ریل گستردر رابطه با مشکلات اقتصادی شرکت گفت: در حال حاضر با توجه به مشکلات اقتصادی وارزی بدون حمایت دولت، ادامه فعالیت شرکت های حمل ونقل ریلی توجیه اقتصادی ندارد.


- مسعود زحمتکش در گفت وگو با"دنیای صنعت" گفت:در سال 90 ما تعداد 10 دستگاه لوکوموتیو باری به قیمت 15هزار یورو با ارز 1500 تومانی از چین وارد کردیم که 30درصد هزینه را شرکت ما پرداخت کرد و70 درصد دیگر ارز مورد نیاز را از بانک گرفتیم ،اما الان که هنگام باز پرداخت ارز رسیده دولت از ما ارز آزاد می خواهد، که ما توان تهیه این میزان ارز از بازار آزاد را نداریم.


وی افزود : در جایی که سوخت مورد نیاز ما افزایش 400 درصدی و ارز افزایش5/2 درصدی داشته است چرا باید قیمت های ما افزایش نداشته باشد با توجه به این شرایط ما برای ادامه فعالیت های خود انگیزه نداریم.


زحمتکش با اشاره به این موضوع که تمام قطعات لوکوموتیو از کشور های اروپایی تامین می شود و این که ما برای باز پرداخت مبلغ 10 واگن خریداری شده سال 90 و برای خرید 10 واگن مورد نیاز امسال جمعا مبلغ 30هزار یورو نیاز داریم ، گفت:اگر دولت به ما یاری نرساند عملا فعالیت ما متوقف می شود.


وی با اشاره به مزایای گسترش حمل و نقل ریلی افزود:که هر دستگاه لوکوموتیو معادل 200 دستگاه تریلی قادر به جابه جایی سنگ های معدنی است که در کاهش آلودگ

آخرین مطالب:
رشد مصرف انرژی در جنوب کرمان خیره کننده است/ حکایت تکراری افت ولتاژ برق
مصباحی مقدم: استغفار و توبه کنید تا باران ببارد/ رشد اقتصادی هنوز منفی است، نگویید 6 درصد مثبت شدیم
نیجریه کشور همکار جیتکس 2014 شد
تداوم خطر بیلت چین برای بازار بیلت سی آی اس
تامین نیاز ایران خودرو تبریز فرصتی برای ارتقاء توانمندی صنعتگران استان است
کمک 20 میلیون تومانی لاریجانی به کودکان غزه و فلسطین
کاهش واردات روغن پالم به ایران
بازار بیلت جنوب شرق آسیا در رکود
دوقولوهای 7ماهه در آمبولانس به دنیا آمدند
سالیانه 59 هزار تن گوشت مرغ در استان کرمانشاه تولید می شود

نماد ریل گستر در باتلاق ارزی

نماد ریل گستر در باتلاق ارزی