مطالب مرتبط:
سه شنبه، 23 آبان 1391 ساعت 16:35

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد


به نقل از فارس، دادگاه انقلاب تهران حاج منصور را از اتهام تهدید به قتل اسفندیار رحیم مشایی تبرئه کرد و برای سعید حدادیان به اتهام توهین به مقامات دولتی جریمه نقدی در نظر گرفت.


 در پی سخنرانی منصور ارضی و سعید حدادیان درباره رییس جمهور و رییس دفتر وی در ماه رمضان سال گذشته، معاونت حقوقی دولت و وکیل شخصی اسفندیار رحیم مشایی از این دو مداح شکایت کردند.


  انتشار فایل صوتی سخنان مداحان واکنش های گسترده و متفاوتی را در پی داشت؛ از اعتراض به ادبیات آنان تا مشکوک و  سیاسی خواندن پخش سخنرانی ها 8 ماه بعد و در آستانه خانه نشینی 11 روزه رییس جمهور.


 شکایت از حاج منصور بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامی به اتهام توهین و افترا و تحریک به قتل رییس دفتر رییس جمهور و شکایت از حاج سعید بر اساس ماده 608 همین قانون و به اتهام توهین به مقامات دولتی صورت گرفت.


 شعبه 9 دادسرای فرهنگ و رسانه، پرونده مداحان را با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواستی 30 صفحه ای برای آنها را به دادگاه ارجاع داد اما جلسه اول محاکمه به دلیل فوت عموی وکیل مشایی برگزار نشد.


  دومین جلسه دادگاه نیز با وجود حضور وکلای طرفین دعوا، به دلیل نقص کیفرخواست مربوط به شکایت رییس جمهور به زمان دیگری موکول شد.


آخرین مطالب:
برنامه های سپاه محمدرسول الله(ص) در هفته دفاع مقدس
اظهارات تازه عارف درباره انتخابات
داعشی ها از خوارج هم بدترند
خاتمی نظرش درباره داعش را گفت
ایران برای مبارزه با تروریسم نیازی به همراهی با آمریکا ندارد
خاتمی از رهبر انقلاب عیادت می کند؟
7 دلیل کاهش تمایل زنان به بچه دار شدن
ائتلاف ضد داعش نمایشی مضحک است/ داعش دست پرورده آمریکا و غرب است
نماینده اوکراین در سطل زباله!؟+تصاویر
مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز ایلام تاکید کرد لزوم تبعیت مدیران از سیره شهدای والا مقام

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد