مطالب مرتبط:
سه شنبه، 23 آبان 1391 ساعت 16:35

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد


به نقل از فارس، دادگاه انقلاب تهران حاج منصور را از اتهام تهدید به قتل اسفندیار رحیم مشایی تبرئه کرد و برای سعید حدادیان به اتهام توهین به مقامات دولتی جریمه نقدی در نظر گرفت.


 در پی سخنرانی منصور ارضی و سعید حدادیان درباره رییس جمهور و رییس دفتر وی در ماه رمضان سال گذشته، معاونت حقوقی دولت و وکیل شخصی اسفندیار رحیم مشایی از این دو مداح شکایت کردند.


  انتشار فایل صوتی سخنان مداحان واکنش های گسترده و متفاوتی را در پی داشت؛ از اعتراض به ادبیات آنان تا مشکوک و  سیاسی خواندن پخش سخنرانی ها 8 ماه بعد و در آستانه خانه نشینی 11 روزه رییس جمهور.


 شکایت از حاج منصور بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامی به اتهام توهین و افترا و تحریک به قتل رییس دفتر رییس جمهور و شکایت از حاج سعید بر اساس ماده 608 همین قانون و به اتهام توهین به مقامات دولتی صورت گرفت.


 شعبه 9 دادسرای فرهنگ و رسانه، پرونده مداحان را با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواستی 30 صفحه ای برای آنها را به دادگاه ارجاع داد اما جلسه اول محاکمه به دلیل فوت عموی وکیل مشایی برگزار نشد.


  دومین جلسه دادگاه نیز با وجود حضور وکلای طرفین دعوا، به دلیل نقص کیفرخواست مربوط به شکایت رییس جمهور به زمان دیگری موکول شد.


آخرین مطالب:
استخدام مدیر | 1 شهریور 93
استخدام مشاور املاک | 1 شهریور 93
زیباکلام: استیضاح شوندگان بعدی، ظریف و جنتی هستند
مسجد نخستین پایگاه فرهنگی مسلمانان است
این مورچه خانه شما را برق می اندازد!
نوشته دوپینگی رسایی در باره لاریجانی/تصویر
آب برخی روستاهای ایلام هنوز قطع است
روحانی: مصمم هستیم مذاکرات به نتیجه برسد
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری: رسانه ها باید مروج فرهنگ اهل بیت باشند
اعطای مجوز نسل سوم و چهارم از هفته آینده

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد