مطالب مرتبط:
سه شنبه، 23 آبان 1391 ساعت 15:35

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد


به نقل از فارس، دادگاه انقلاب تهران حاج منصور را از اتهام تهدید به قتل اسفندیار رحیم مشایی تبرئه کرد و برای سعید حدادیان به اتهام توهین به مقامات دولتی جریمه نقدی در نظر گرفت.


 در پی سخنرانی منصور ارضی و سعید حدادیان درباره رییس جمهور و رییس دفتر وی در ماه رمضان سال گذشته، معاونت حقوقی دولت و وکیل شخصی اسفندیار رحیم مشایی از این دو مداح شکایت کردند.


  انتشار فایل صوتی سخنان مداحان واکنش های گسترده و متفاوتی را در پی داشت؛ از اعتراض به ادبیات آنان تا مشکوک و  سیاسی خواندن پخش سخنرانی ها 8 ماه بعد و در آستانه خانه نشینی 11 روزه رییس جمهور.


 شکایت از حاج منصور بر اساس ماده 669 قانون مجازات اسلامی به اتهام توهین و افترا و تحریک به قتل رییس دفتر رییس جمهور و شکایت از حاج سعید بر اساس ماده 608 همین قانون و به اتهام توهین به مقامات دولتی صورت گرفت.


 شعبه 9 دادسرای فرهنگ و رسانه، پرونده مداحان را با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواستی 30 صفحه ای برای آنها را به دادگاه ارجاع داد اما جلسه اول محاکمه به دلیل فوت عموی وکیل مشایی برگزار نشد.


  دومین جلسه دادگاه نیز با وجود حضور وکلای طرفین دعوا، به دلیل نقص کیفرخواست مربوط به شکایت رییس جمهور به زمان دیگری موکول شد.


آخرین مطالب:
آیین سوگواری سالگرد شهادت امام باقر(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد
شبکه های اجتماعی و حقوق قانونی
پلمب چاه های غیرمجاز آب شرب تهران
تنها آرزوی مردگانِ خفته در گور
حکم تازه برای آدم پرمشغله
عباس عبدی: جنبش دانشجویی ابزار کسی نیست
استخدام طراح خانم مسلط به فتوشاپ و ایندیزاین
بهره گیری از ظرفیت های توسعه ای زنجان نیازمند برنامه ریزی دقیق مسولان است
نقش و مشارکت شهروندان در توسعه عمران شهری نیازمند تقویت است
زمینه های رشد تروریسم در منطقه

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد

حکم حاج منصور و حدادیان صادر شد