جام جهانی
مطالب مرتبط:
شنبه، 13 آبان 1391 ساعت 13:28

راهکارهای ارزی شریعتمداری/ تهاتر تجاری ...


وزیر اسبق بازرگانی و رییس کمیته اقتصادی شورای عالی روابط خارجی با ارائه راهکارهایی برای ساماندهی بازار ارز، گفت: مرکز مبادلات ارزی می تواندیکی از راهکارهای مقابله با نوسانات ارزی باشد، - اما معتقدم پیش از آن، باید هدف گذاری های صحیح در سیاست گذاری پولی اتخاذ شود و مدیران اقتصادی برآورد منطقی نسبت به آینده داشته باشند.


محمد شریعتمداری در گفتگو با مهر دلایل آشفته شدن بازار ارز در ماه های اخیر گفت: بخش قابل ملاحظه ای از افزایش قیمت ارز به دلیل تحولات بین المللی و فشارهایی که در پیدا و پنهان بر اقتصاد ایران وارد می شود، است.


وی افزود: البته این موضوع برخاسته از برخی تصمیمات در حوزه سیاست خارجی است که اصول و اساس این تصمیمات صحیح بود، اما اینکه چه تاکتیک هایی برای تحقق آنها اتخاذ شده، نیاز به گفتگو دارد.


عضو شورای راهبردی روابط خارجی با بیان اینکه یکی از علل بروز نابهنجاری در قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی به همین دلیل است، گفت: محدودیت در پذیرش اعتبارات اسنادی توسط بانکهای خارجی از سوی بانکهای ایران، عدم توانایی تامین اعتبارات اسنادی توسط کشورهایی مانند چین و روسیه و همچنین سیاستگذاری های داخلی در اداره کردن سیاست های پولی از دیگر دلایل نوسانات ارزی است.


آخرین مطالب:
عکس/ کری گلرهای پرسپولیس برای استقلالی ها
یکصد باب جایگاه جدید "سی ان جی" تا پایان امسال احداث می شود
71 درصد روستاییان استان مرکزی بیمه اجتماعی شدند
پیشروی کشور به کشور ابولا/ لیبریا نیمه تعطیل شد
افزایش آمار شهدای غزه به 1359 تن
5 خاصیت ضد استرسی بادرنجبویه
رخشانی: برای افزایش جمعیت 30 سال زمان می خواهیم
دکتر وحیدی: کیفیت داروهای ایرانی باعث رقابت شرکت های خارجی شده است
اولین مرسدس بنز طلایی وارد ایران شد (عکس)
تولید بهترین نوع گل رز دنیا در کشور با استفاده از روش کشت گیاه در هوا

راهکارهای ارزی شریعتمداری/ تهاتر تجاری ...

راهکارهای ارزی شریعتمداری/ تهاتر تجاری ...