مطالب مرتبط:
سه شنبه، 9 آبان 1391 ساعت 12:38

ترجمه و چاپ کتاب حدیث سلسله الذهب از دیدگاه ...


بنیاد پژوهش های اسلامی با همکاری مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی کتاب «حدیث سلسلهالذهب از دیدگاه اهل سنت» را به هشت زبان زنده چاپ و منتشر می کند.


- بنیاد پژوهش های اسلامی با همکاری مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی کتاب حدیث سلسلهالذهب از دیدگاه اهل سنت را به هشت زبان زنده چاپ و منتشر می کند.


به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد"، کتاب حدیث سلسله الذهب از دیدگاه اهل سنت تالیف محمد محسن طبسی از محققان و پژوهشگران دینی است که تاکنون به زبان های انگلیسی و تاجیکی چاپ و منتشر شده است.


طبق توافقاتی که بین بنیاد پژوهش های اسلامی و مدیریت امور زائران غیرایرانی آستان قدس رضوی منعقد شده است، این کتاب به زبان های انگلیسی، تاجیکی، اردو، آذری، روسی، بنگالی، عربی و مالایو ترجمه می شود.


در بخشی از این کتاب می خوانیم، یکی از زمان های الهام بخش تاریخ اسلام، ورود شکوهمند حضرت رضا(ع) به خطه ی خراسان و صحنه های حضور ایشان در نیشابور و روایت حدیث از حضرت رضا(ع) به نام سلسله الذهب است.


از ورود تاریخی و ماندگار هشتمین پیشوای مسلمانان به نیشابور در سال 200 هجری قمری که با استقبال بی نظیر مردم به ویژه دانشمندان و محدثان اهل سنت روبه رو بود، واژه سلسله الذهب به یادگار مانده است که توسط 20 هزار کاتب و محدث ثبت شده

آخرین مطالب:
نمایشگاهی از برهوت
کارت عروسی چهره های مشهور چگونه بود؟! +عکس
نامه تشکر قاسم سلیمانی به حاتمی کیا
یک اثر برای مطرح شدن در اسکار به یک توزیع کننده مطرح آمریکایی نیاز دارد
قسمتی از خونین ترین پیکارهای بشر جنبه مذهبی داشته است/ غالب ادیان از مدافعان صلح بوده اند/ پیام صلح رییس مرکز دایرة المعارف بزرگ اسلامی
گالری ها در صحنه ی هنرهای تجسمی / نگاهی تاریخی به نقش گالری ها از ابتدا تا اکنون
کتاب موسیقیایی روشن روان رونمایی شد
آزمون جامع مهارت آموزی در نوشهر برگزار شد
همزمان با هفته دفاع مقدس 35 برنامه فرهنگی در کتابخانه های قزوین برگزار می شود
حضور 13 کتاب هنری در نمایشگاه فرانکفورت

ترجمه و چاپ کتاب حدیث سلسله الذهب از دیدگاه ...

ترجمه و چاپ کتاب حدیث سلسله الذهب از دیدگاه ...