مطالب مرتبط:
یکشنبه، 9 مهر 1391 ساعت 18:42

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین


معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از تاکید بیشتر بر غرفه های فروش صنایع دستی و سوغات گلستان و دیگر استان ها در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین خبر داد.


رضا پورمهدی در گفت وگو با میراث آریا (chtn)، با اعلام این خبر افزود: یک نمایشگاه سراسری صنایع دستی در حاشیه برگزاری این جشنواره برپا می شود که همه روزه از ساعت 16 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.


وی با اشاره به این که از هنرمندان صنایع دستی کل کشور برای برپایی حداقل 120 غرفه صنایع دستی و ارائه شیوه تولید زنده محصولات هنرهای سنتی و صنایع دستی در این جشنواره دعوت شده است، گفت: آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند به دست بافته های داری، نساجی سنتی، صنایع چوبی، صنایع فلزی، سفالگری و سرامیک و تولیدات شیشه ای اختصاص دارند.


این مقام مسوول یادآور شد: 20 هنرمند در غرفه های استان گلستان حضور می یابند که در رشته های جاجیم، ابریشم دوزی، نواربافی، پارچه ‎بافی و البسه محلی روستاهای بالاجاده، سرکلاته خراب شهر، قزاق، بلوچ، شاهکوه، ترکمن، علی آبادکتول، رامیان و زیارت مشغول به فعالیت اند.


وی افزود: محصولاتی در رشته های چاپ باتیک و انواع رودوزی های سنتی شامل سوزن دوزی شاهکوه، سوزن دوزی بلوچ، سوزن دوزی ترکمن و سوزن دوزی سنتی نیز از سوی هنرمندان گلستانی در ای

آخرین مطالب:
جشنواره فیلم مقاومت در 400 مدرسه حوزه علمیه سراسر کشور اکران شد
مجید ماندگار در قصه ها و چکمه خاطره ساز دهه شصت
امام باقر با انقلاب فرهنگی خود ثابت کرد اسلام یک تز قدرت نیست
اسلام دین رحمت و پیام آور صلح و دوستی است
انتشار عکس «اتاق عمل» مهران مدیری
مراسم گرامیداشت عالم مجاهد کرمانی برگزار می شود
اعلام فراخوان پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار
نیازمند توانمندی در عرصه تولید سخت افزارها و رادیو داروها هستیم
به مناسبت هفته گردشگری صورت گرفت برگزاری نمایشگاه عکس گردشگری ایران در فردوس
هدف دشمن از حضور در سوریه و عراق مقابله با نظام ایران است

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین