مطالب مرتبط:
یکشنبه، 9 مهر 1391 ساعت 19:42

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین


معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از تاکید بیشتر بر غرفه های فروش صنایع دستی و سوغات گلستان و دیگر استان ها در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین خبر داد.


رضا پورمهدی در گفت وگو با میراث آریا (chtn)، با اعلام این خبر افزود: یک نمایشگاه سراسری صنایع دستی در حاشیه برگزاری این جشنواره برپا می شود که همه روزه از ساعت 16 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.


وی با اشاره به این که از هنرمندان صنایع دستی کل کشور برای برپایی حداقل 120 غرفه صنایع دستی و ارائه شیوه تولید زنده محصولات هنرهای سنتی و صنایع دستی در این جشنواره دعوت شده است، گفت: آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند به دست بافته های داری، نساجی سنتی، صنایع چوبی، صنایع فلزی، سفالگری و سرامیک و تولیدات شیشه ای اختصاص دارند.


این مقام مسوول یادآور شد: 20 هنرمند در غرفه های استان گلستان حضور می یابند که در رشته های جاجیم، ابریشم دوزی، نواربافی، پارچه ‎بافی و البسه محلی روستاهای بالاجاده، سرکلاته خراب شهر، قزاق، بلوچ، شاهکوه، ترکمن، علی آبادکتول، رامیان و زیارت مشغول به فعالیت اند.


وی افزود: محصولاتی در رشته های چاپ باتیک و انواع رودوزی های سنتی شامل سوزن دوزی شاهکوه، سوزن دوزی بلوچ، سوزن دوزی ترکمن و سوزن دوزی سنتی نیز از سوی هنرمندان گلستانی در ای

آخرین مطالب:
برپایی کلینیک پزشکی در خانه سلامت ناحیه 5 منطقه 2
رضا ناجی: برای هیچ نقشی کم نمی آورم
واکنش یک گربه و گوزن هایی که برای اولین بار با هم مواجه شدند + فیلم
داستان های کهن ایرانی از مجموعه «قصه های روباه» سر در آوردند
270 عکس موبایلی در جشنواره نمایش داده می شود
آشنایی شوم یک زن با قاتلی در تانگو
شب های شعر و جشنواره هنری ادبی شاه چراغ(ع) در استان فارس برگزار می شود/ حرم حضرت شاه چراغ(ع) گلباران می شود
مستند "گام های یک دست" آماده نمایش عمومی شد
ابتکار یک گرافیست جوان انگلیسی در بیان ساده مفاهیم پیچیده فلسفی با فیلوگرافی
آشفته بازار دور زدن ممیزی کتاب

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین