مطالب مرتبط:
یکشنبه، 9 مهر 1391 ساعت 19:42

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین


معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از تاکید بیشتر بر غرفه های فروش صنایع دستی و سوغات گلستان و دیگر استان ها در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین خبر داد.


رضا پورمهدی در گفت وگو با میراث آریا (chtn)، با اعلام این خبر افزود: یک نمایشگاه سراسری صنایع دستی در حاشیه برگزاری این جشنواره برپا می شود که همه روزه از ساعت 16 تا 21 پذیرای بازدیدکنندگان خواهد بود.


وی با اشاره به این که از هنرمندان صنایع دستی کل کشور برای برپایی حداقل 120 غرفه صنایع دستی و ارائه شیوه تولید زنده محصولات هنرهای سنتی و صنایع دستی در این جشنواره دعوت شده است، گفت: آثاری که در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند به دست بافته های داری، نساجی سنتی، صنایع چوبی، صنایع فلزی، سفالگری و سرامیک و تولیدات شیشه ای اختصاص دارند.


این مقام مسوول یادآور شد: 20 هنرمند در غرفه های استان گلستان حضور می یابند که در رشته های جاجیم، ابریشم دوزی، نواربافی، پارچه ‎بافی و البسه محلی روستاهای بالاجاده، سرکلاته خراب شهر، قزاق، بلوچ، شاهکوه، ترکمن، علی آبادکتول، رامیان و زیارت مشغول به فعالیت اند.


وی افزود: محصولاتی در رشته های چاپ باتیک و انواع رودوزی های سنتی شامل سوزن دوزی شاهکوه، سوزن دوزی بلوچ، سوزن دوزی ترکمن و سوزن دوزی سنتی نیز از سوی هنرمندان گلستانی در ای

آخرین مطالب:
پخش شناسنامه درهفته دفاع مقدس
سومین دوره کارگاه های آموزشی حمید متبسم در تهران
7 فیلم پروانه نمایش خانگی دریافت کردند/پای زندگی مشترک آقای محمودی و بانو به خانه ها باز شد
«چ» و 5 دلیل برای معرفی آن به اسکار
اولین فیلم نیکی کریمی به گروه اکران ˈهنر و تجربهˈ رسید
کودک رسمی چه فرقی با کودک واقعی دارد؟
جشنواره های بین المللی سینمایی یا دکان دونبش؟
نصب تبلیغات ضداسلامی در متروی نیویورک
چهار نمایش اپرای بزرگ در تالار فردوسی
واکنش عظیمی میرآبادی به صحبت های حاتمی کیا در هفت مطمئن باش سینماگران متعهد همچنان به ارزش ها و آرمان های انقلاب پای بند خواهند بود

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین

در ششمین جشنواره فرهنگ اقوام ایران زمین