جام جهانی
مطالب مرتبط:
دوشنبه، 27 شهریور 1391 ساعت 12:21

کشاورزان از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند


معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، گفت: کشت دوم موجب ارتقای افزایش درآمد کشاورزان می شود و کشاورزان باید از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند.


"ایرج بنیادی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، گفت: فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی، ایجاد فرصت های شغلی جدید و افزایش تولید محصولات کشاورزی، کمک به بهبود شرایط فیزیکی وشیمیایی خاک و در نهایت کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی مهمترین فواید کشت دوم است.


وی با اشاره به اینکه گیلان با تولید بیش از 700 هزارتن برنج برسکوی دوم تولید این محصول استراتژیک در ایران قراردارد، افزود: اما اقتصاد تک محصولی، یکی از آسیب های بخش کشاورزی استان است.


او با بیان این مطلب که زحمات کشت دوم، به هیچ وجه به اندازه ی کشت برنج نیست ودر واقع کشاورزان پس ازبرداشت برنج می توانند با زحمت کمتر، درآمد مناسبی کسب کنند، افزود : سال گذشته در کشت دوم ، 290 هزار تن انواع سبزیجات برگی وغده ای، باقلا، شبدر، گندم و جو برداشت کردند که ارزش اقتصادی آن دست کم 162میلیارد تومان بود.


بنیادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 80 هزار هکتار اراضی شالیزاری در گیلان قابلیت کشت دوم دارند این در حالی است که درنیمه ی دوم سال، بسیاری از کشاورزان تقریبا بیک

آخرین مطالب:
شهردار منطقه 11 اصفهان: 32 پروژه عمرانی در منطقه 11 اصفهان به بهره برداری می رسد
راه اندازی 50 شرکت دانش بنیان در دانشگاه شیراز
طرح جدید نوسازی خودروهای سنگین
راز میلیاردر شدن با زمین و مستغلات
ترخیص یک هزار و 60 تن بذر سیب زمینی از گمرک استان اصفهان
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت اصفهان: سود بالای بانکی مانع تولید است
زمان روادید گردشگران خارجی دوبرابر می شود
اثر درآمد سرانه و شکاف رشد بهره وری بر سهم اشتغال بخش خدمات
وضعیت نقل و انتقالات بارسلونا
الزامات توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی

کشاورزان از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند

کشاورزان از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند