مطالب مرتبط:
دوشنبه، 27 شهریور 1391 ساعت 11:21

کشاورزان از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند


معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان، گفت: کشت دوم موجب ارتقای افزایش درآمد کشاورزان می شود و کشاورزان باید از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند.


"ایرج بنیادی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه گیلان، گفت: فاصله گرفتن از اقتصاد تک محصولی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی، ایجاد فرصت های شغلی جدید و افزایش تولید محصولات کشاورزی، کمک به بهبود شرایط فیزیکی وشیمیایی خاک و در نهایت کاهش مصرف سموم و کودهای شیمیایی مهمترین فواید کشت دوم است.


وی با اشاره به اینکه گیلان با تولید بیش از 700 هزارتن برنج برسکوی دوم تولید این محصول استراتژیک در ایران قراردارد، افزود: اما اقتصاد تک محصولی، یکی از آسیب های بخش کشاورزی استان است.


او با بیان این مطلب که زحمات کشت دوم، به هیچ وجه به اندازه ی کشت برنج نیست ودر واقع کشاورزان پس ازبرداشت برنج می توانند با زحمت کمتر، درآمد مناسبی کسب کنند، افزود : سال گذشته در کشت دوم ، 290 هزار تن انواع سبزیجات برگی وغده ای، باقلا، شبدر، گندم و جو برداشت کردند که ارزش اقتصادی آن دست کم 162میلیارد تومان بود.


بنیادی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 80 هزار هکتار اراضی شالیزاری در گیلان قابلیت کشت دوم دارند این در حالی است که درنیمه ی دوم سال، بسیاری از کشاورزان تقریبا بیک

آخرین مطالب:
هر ساعت حمام نمره 5000 تومان/ چه قشری به گرمابه های تهران می روند؟
مدیر عامل شرکت توزیع برق غرب مازندران:تابستان امسال خاموشی نداشتیم
لب کلام ابراهیم، مجید و دیگران...!
مدیرکل ورزش و جوانان: موج آفرینی فرهنگی موجب گسترش ازدواج آسان می شود
خبرنگاران جلوی اتوبوس نشستند و راه را بستند
سه پروژه مدرسه سازی بنیاد برکت در هرمزگان به بهره برداری رسید
بخش کشاورزی تامین کننده 12درصد از تولید ناخالص داخلی است
سرشماری کشاورزی تاثیری در پرداخت یارانه ها ندارد
ایران تا 60 سال نفت و تا 2 قرن گاز دارد
هزینه انتقال بیمار با آمبولانس خصوصی

کشاورزان از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند

کشاورزان از اقتصاد تک محصولی فاصله بگیرند