جام جهانی
مطالب مرتبط:
دوشنبه، 27 شهریور 1391 ساعت 01:55

چرا طلاق؟


وقتی ارزش‏های مدرن جایگزین ارزش‏های مذهبی و سنتی شود؛ دیگر حفظ کیان خانواده برای جوانان چندان اهمیتی پیدا نمی‏ کند و به راحتی، با بروز مشکلات هرچند کوچک و قابل حل، - طلاق را به عنوان راه حل مشکلات خود بر می‏ گزیند.


برهان: متأسفانه در سال های اخیر طلاق در کشور ما سیر صعودی پیدا کردهاست و اگر کارشناسان و مسئولین کشور در حل این معضل اجتماعی چاره‏ای نیندیشند، این مسئله به زودی تبدیل به یک بحران جدی خواهد شد.


در خصوص بررسی علل افزایش آمار طلاق به سراغ دکتر امیر حسین بانکی پور فرد کارشناس مسائل اجتماعی و استادیار دانشگاه اصفهان رفتیم تا از نظرات ایشان در این خصوص جویا شویم.


از نظر ایشان تغییر نگرش جوانان، گستردگی روابط اجتماعی زن و مرد در بیرون از منزل و مصرف گرایی از عوامل اصلی افزایش طلاق به شمار می‏روند.


طی سال های اخیر شاهد روند رو به رشد طلاق و کاهش طول عمر زندگی مشترک و همچنین کاهش قبح جدایی در بین افکار عمومی جامعه هستیم.


مهم ترین دلایل این مسئله را در چه می بینید؟ چند مورد را می توان به عنوان مهم ترین دلایل این مسئله نام برد: - تغییر نگاه و بینش نسل جوان در مسائل فرهنگی که مستقیم یا غیرمستقیم به ازدواج مربوط می شود.


آخرین مطالب:
استخدام منشی در آژانس هواپیمایی
استخدام کارشناس برق مخابرات در تهران
استخدام کارشناس یا تکنسین آشنا به سیستم های UPS
توافق پاناسونیک و تسلا برای ساخت کارخانه باطری در آمریکا
شاخص کل بیانگر چیست؟
ثبات قیمت سکه و کاهش نرخ ارز در بازار
توس: حال پدرم خوب است
عراق از بیانیه شورای امنیت درباره ممنوعیت خرید نفت از داعش استقبال کرد
مسافرت 20 ساعته در ترافیک جاده چالوس
از اعتیاد به سیگار و الکل تا شرکت در ماراتن

چرا طلاق؟

چرا طلاق؟