مطالب مرتبط:
دوشنبه، 27 شهریور 1391 ساعت 00:55

چرا طلاق؟


وقتی ارزش‏های مدرن جایگزین ارزش‏های مذهبی و سنتی شود؛ دیگر حفظ کیان خانواده برای جوانان چندان اهمیتی پیدا نمی‏ کند و به راحتی، با بروز مشکلات هرچند کوچک و قابل حل، - طلاق را به عنوان راه حل مشکلات خود بر می‏ گزیند.


برهان: متأسفانه در سال های اخیر طلاق در کشور ما سیر صعودی پیدا کردهاست و اگر کارشناسان و مسئولین کشور در حل این معضل اجتماعی چاره‏ای نیندیشند، این مسئله به زودی تبدیل به یک بحران جدی خواهد شد.


در خصوص بررسی علل افزایش آمار طلاق به سراغ دکتر امیر حسین بانکی پور فرد کارشناس مسائل اجتماعی و استادیار دانشگاه اصفهان رفتیم تا از نظرات ایشان در این خصوص جویا شویم.


از نظر ایشان تغییر نگرش جوانان، گستردگی روابط اجتماعی زن و مرد در بیرون از منزل و مصرف گرایی از عوامل اصلی افزایش طلاق به شمار می‏روند.


طی سال های اخیر شاهد روند رو به رشد طلاق و کاهش طول عمر زندگی مشترک و همچنین کاهش قبح جدایی در بین افکار عمومی جامعه هستیم.


مهم ترین دلایل این مسئله را در چه می بینید؟ چند مورد را می توان به عنوان مهم ترین دلایل این مسئله نام برد: - تغییر نگاه و بینش نسل جوان در مسائل فرهنگی که مستقیم یا غیرمستقیم به ازدواج مربوط می شود.


آخرین مطالب:
قیمت انواع مأوس بی سیم+جدول
رویش اقتصادی در راه است
گرانترین و ارزان ترین خانه های ایران
آغاز پیش فروش محصولات ایران خودرو+ شرایط
برنامه متفاوت توسعه اقتصادی روسیه در آسیا
استخدام لیسانس مکانیک یا برق
نصرالله سجادی:همین که شناگران رکوردهای ملی را زده اند خودش موفقیت است
شنای تیمی ایران پنجم شد
ابراز رضایت سجادی از عملکرد شناگران و برنامه ویژه برای توسعه شنا
81 کشته و زخمی بر اثر انفجار خودرو بمبگذاری شده در شهرک صدر بغداد

چرا طلاق؟

چرا طلاق؟