جام جهانی
مطالب مرتبط:
شنبه، 25 شهریور 1391 ساعت 12:23

گسترش شعر و ادبیات در فضای مجازی


مدیر واحد آفرینش های ادبی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شعر و ادبیات هر روز از فضای عمومی جامعه دورتر می شود و در فضای مجازی گسترش می یابد.


- محسن خرامین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: هم اکنون در عرصه جامعه شاهد رکود شعر و ادبیات هستیم و از طرفی می بینیم فضای شعر به سمت شخصی شدن وعرصه مجازی گرایش یافته است.


وی بیان کرد: براین اساس است که سال به سال شاهد تعطیلی انجمنهای شعر و همچنین محافل شعر و ادب همچون شب شعرها هستیم.


مدیرواحد آفرینش های ادبی حوزه هنری استان افزود: این مسئله منجر به شکاف هرچه بیشتر بین جامعه و شعرا شده و مردم از تحولات و تاثیرات این عرصه بی بهره می شوند.


خرامین اظهار داشت: همچنین شعر به دلیل فاصله گرفتن از خواست ها و آرمانهای مردم و جامعه، به سمت دنیای ذهنی شاعر می رود و نمی تواند نقشی در تعالی جامعه ایفا کند.


کاهش گرایش به اشعار فولکلور/ زبان لری در خطر فراموشی این شاعر بومی، وضعیت شعر فولکلور در این استان را نیز نگران کننده دانست و گفت: متاسفانه در سالهای اخیر گرایش به سمت سرودن اشعار فولکلور در بین شاعران این استان کاهش چشمگیری داشته است.


خرامین، فراموشی فرهنگ و زبان بومی را یکی از مهمترین تبعات این موضوع بیان کرد و گفت: شعر فولکلور از دیرباز یکی از مهمترین ابزارهای انتقال فرهنگ و زبان این دیار بود

آخرین مطالب:
حضور سید علی خمینی در راهپیمایی روز قدس
دعای روز بیست و هفتم رمضان
قیمت روز انواع مدل های پژو 405 و 206 /جدول
تولید محصولات پتروشیمی ایران بیش از ٥ درصد افزایش یافت
حضور وزیر بهداشت در راهپیمایی روز قدس
تنها تصویر دیدار بانکی مون با آیت الله سیستانی
امام جمعه میاندوآب: ولایت و ملت هرگز از یکدیگر جدا نمی شوند
امام جمعه شهر چمران ماهشهر: جامعه جهانی سکوت مرگبار خود را بشکند
باهنر: مسلح کردن کرانه باختری باید از سوی نهادهای اجرایی کشور پیگیری شود /محسن رضایی: ضعف گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در حملات اخیر فلسطینی ها نمایان شد
امام جمعه موقت مهاباد: فلسطین به پشتوانه مسلمانان جهان پیروز می شود

گسترش شعر و ادبیات در فضای مجازی

گسترش شعر و ادبیات در فضای مجازی