مطالب مرتبط:
دوشنبه، 20 شهریور 1391 ساعت 11:13

ˈچرمشیرˈ، معنا بخش نمایشنامه نویسی مدرن ...


بحران نمایشنامه نویسی و فقر نمایشنامه های ایرانی در سه دهه اخیر به یکی از اصلی ترین آسیب های تئاتر کشور تبدیل شده است و هنرمندانی هر چند انگشت شمار مانند ˈمحمد چرمشیرˈ به فراخور توانشان یاریگر هنر نمایش کشور شدند.


- بیست و یکم شهریورماه در تقویم تاریخ هنر نمایش کشور مصادف با تولد مردی است که طی سه دهه اخیر تاثیر غیرقابل چشم پوشی در شکل گیری شیوه مدرن نمایشنامه نویسی کشور داشته است.


چرمشیر از نمایشنامه نویسان به نام بعد از انقلاب اسلامی که در سال 1339 در تهران به دنیا آمد و برای معرفی خود به جلگه نمایشنامه نویسان کشور تا 1364 به انتظار ایستاد تا حضوری قدرتمند در این عرصه از هنر کشور را تجربه کند.


سال های ابتدایی زندگی چرمشیر مانند تمامی کودکان ایران به گذراندن مدرسه و آموزش در محیط خانواده و آموزش و پرورش گذشت تا آنکه وی در سال 1358 با سپری کردن دوران متوسطه در یکی از دوران پر فراز و نشیب تاریخ کشورمان یعنی سال نخست پیروزی انقلاب اسلامی در دانشکده هنرهای دارامتیک دانشگاه تهران در رشته ادبیات نمایشی تحصیلات آکادمیک خود را آغاز کرد.


تعطیلی دانشگاه ها در جریانات سیاسی انقلاب اسلامی و تغییر سیاستگذاری های کلان فرهنگی در دو عرصه دانشگاهی و انقلاب فرهنگی در ایران باعث شد تا دریافت مدرک کارشناسی این هنرمند تا سال 1366 یعنی چیزی نزدیک

آخرین مطالب:
سرپرست مرکز هنری بشرویه خبر داد برگزاری سومین جشنواره استانی کتیبه های سفالی در بشرویه
سینما بدون خلاقیت فردی از بین خواهد رفت
جشنواره فیلم کوتاه تهران 22 مهر کلید می خورد
زمان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام شد
"لاله طلایی"جشنواره استانبول به فیلمساز نروژی رسید!
هیأت مدیره جدید خانه تئاتر انتخاب شد
اجرای افتخاری و بنیامین و شعرخوانی کاکایی جشن میلاد حضرت فاطمه (س) برگزار شد
عابرانی که مادرانشان را غافلگیر می کنند + فیلم
بودجه 93 خنده دار است و هنوز معوقات 92 تسویه نشده
حضور انتشارات «سبط اکبر» با 70 کتاب در نمایشگاه کتاب

ˈچرمشیرˈ، معنا بخش نمایشنامه نویسی مدرن ...

ˈچرمشیرˈ، معنا بخش نمایشنامه نویسی مدرن ...